PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سامانه فوق مدرن حمل پله هواپیما!

amir566
08-11-2011, 21:45
در سفر به 2 شهر شیراز و اصفهان در هنگام پیاده شدن از هواپیما با صحنه هاجالبی مواجه شدم و از پشت شیشه هواپیما سریع از آن عکس انداختم . انگار در ۲ فرودگاه ماشین حمل پله هواپیما دم دست نبود و برای اینکه مسافران زودتر پیاده شوند خدمه و دست اندرکاران پرواز خودشان مجبور به حمل سکوی پله شده اند.
http://pic.yphc.ir/upload_image/0911c5f758614b3639d61edf16483131.JPG
فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز
http://pic.yphc.ir/upload_image/893de83b6b711d2d50b83d4fa6433646.JPG
فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

منبع: http://abouzarmansouri.blogfa.com/post-126.aspx

Shahrokh
08-11-2011, 22:07
در همان وبلاگ بنده پاسخ مناسب رو به ايشون دادم.

اين پله يك پله مناسب براي هواپيماي 727 هست و دليلي براي مسخره كردن اون من نمييبينم.

واقعا چرا بعضيها دنبال اين هستند كه همه چيز رو مسخره كنند؟؟

amir566
08-11-2011, 22:14
هل دادن پله تو عكس پاييني به وسيله دو تا كت شلواري بيسيم به دست در هر دوطرف به اندازه كافي مضحك هست مگه تو اين فرودگاه كارگر ساده پيدا نميشه!!!

Shahrokh
08-11-2011, 22:25
هل دادن پله تو عكس پاييني به وسيله دو تا كت شلواري بيسيم به دست در هر دوطرف به اندازه كافي مضحك هست مگه تو اين فرودگاه كارگر ساده پيدا نميشه!!!

چيزي كه مزحك هست اين روحيه "مسخره پيشگي" بعضي از ما ايرانيها است

اون افرادي كه كت و شلوار پوشيده اند انسانهاي شريفي هستند كه از وجود افراد "مسخره پيشه" بي زار هستند

amir566
08-11-2011, 22:41
چيزي كه مزحك هست اين روحيه "مسخره پيشگي" بعضي از ما ايرانيها است

اون افرادي كه كت و شلوار پوشيده اند انسانهاي شريفي هستند كه از وجود افراد "مسخره پيشه" بي زار هستند

نابود شدم از اين جواب دندان شكنتون!!!

EP-IBS
08-11-2011, 23:19
به دلیل کم بودن پروازها در بعضی از شهرها شرکتهای ارائه دهنده هندلینگ از نیروی کمتری استفاده میکنند

sourena
09-11-2011, 13:41
البته بعضی ها با مسخره کردن دیگران ابراز وجود می کنند و حتی از این راه نون می خورند که مهم نیست ولی مهم اینه که آیا فعالیت فرودگاه های شیراز و اصفهان که از شهرهای بزرگ کشور هستند اینقدر کمه که این خدمات به صرفه نیست و مجبورند به این شکل ناخوشایند رفتار کنند؟

امید رضا
09-11-2011, 15:42
من هم حرف جناب شاهرخ رو قبول دارم.
درسته که تو ایران از این جور موارد زیاده و همچنین مشکلات زیاد ولی ما هم میتونیم به جای اینکه به هر نحوی دنبال مشکلات و بدی ها باشیم خوبی هارو ببینیم.

TakeOff
09-11-2011, 19:19
حرف جناب شاهرخ گرامی رو من هم تائید میکنم... چیه مگه واسه کسی که کت و شلوار پوشیده اُف داره که بیاد پله هواپیما رو هل بده...این اتفاق ها در خارج میفته مثلا رئیس شرکت وقتی پیش خدمت نباشه عذر میخوام میره سرویس های بهداشتی رو نظافت میکنه(البته ربطی به هوانوردی نداشت) ..ولی ما چطور این کارو نمیکنیم..البته بعضی از افراد چون درجش پیشه دیگران پایین میاد در حالی که هر درختی که بارش بیشتره سرش پایینتره...

EP-IBS
09-11-2011, 20:10
این چیزها رو فقط ما ایرانی ها میگیم . در پروازهای هواپیمایی اتریش به تهران مهمانداران تا رسیدن کارکنان نظافت هواپیما خودشون بیشتر کارها رو انجام میدن و این حرفها وجود نداره .اونها دارند برای شرکت و پیشرفت اون ایرلاین تلاش میکنن و اون ایرلاین هم به خوبی جواب زحمات کارکنانشون رو میدن

EP-IAH
09-11-2011, 22:26
من نمیدونم این آقای AMIR566 چه چیزی رو از این حرفها دنبال میکنه اون از ابراز نظر انزجار انگیزشون در مورد پروازهای قطر در ایران اینهم در این مورد این نوع پله مخصوص هواپیماهای بدنه باریک است شاید ایشون خب در همین حد هم اطلاعات ندارن پس گلایه ای نیست . دیشب وقتی B777-200 شرکت KLM به علت نقص فنی به رمپ فرودگاهIKA برگشت بس از رفع مشکل به خاطر اینکه هر چه زودتر هواپیما پوش بشه خود پرسنل KLM اعم از رییس ایستگاه و مهندسین به کمک Chocks man همه چاکسارو از زیر تایرها جمع آوری کردند . اینم یه سوژه خنده دار دیگه برای آقای amir566 . بخند استاد .

amir566
10-11-2011, 09:46
من نمیدونم این آقای AMIR566 چه چیزی رو از این حرفها دنبال میکنه اون از ابراز نظر انزجار انگیزشون در مورد پروازهای قطر در ایران اینهم در این مورد این نوع پله مخصوص هواپیماهای بدنه باریک است شاید ایشون خب در همین حد هم اطلاعات ندارن پس گلایه ای نیست . دیشب وقتی B777-200 شرکت KLM به علت نقص فنی به رمپ فرودگاهIKA برگشت بس از رفع مشکل به خاطر اینکه هر چه زودتر هواپیما پوش بشه خود پرسنل KLM اعم از رییس ایستگاه و مهندسین به کمک Chocks man همه چاکسارو از زیر تایرها جمع آوری کردند . اینم یه سوژه خنده دار دیگه برای آقای amir566 . بخند استاد .

شما هم یه لیوان آب خنک بخور

WhiteSwan
10-11-2011, 15:31
1: اون عزیزی که کت و شلوار پوشیدند رئیس ایستگاه آسمان هستند که از صبح ساعت 7 تا شب ساعت 9:30 دقیقه توی فرودگاه هستند تا به مسافرینی که دوست دارند اینطور مسخره کنندشون خدمات ارائه بدن
همین امروز هم اتفاقاً خدمت ایشون بودم و خجالت کشیدم وقتی یاد هرزنامه این وبلاگ نویس افتادم و ایشون توی سرما داشتند مشکل دو نفر از مسافرین مسن پرواز مشهد رو حل می کردند

2: این پلکان مخصوص هواپیماهای فوکر 100 هست که به دلیل ارتفاع کم از سطح زمین، استندهای عادی به اونها متصل نمی شه و ارتباطی با هندلیگ نداره چرا که ایران ایر در همین فرودگاه از پلکان سرپوشیده(!) هم استفاده می کنه

در تهران هم اگر شما قرار باشه از رمپ آسمان سوار هواپیمای فوکر 100 بشید از همین پلکانها استفاده می شه

Shahrokh
10-11-2011, 16:32
من هم حرف جناب شاهرخ رو قبول دارم.
درسته که تو ایران از این جور موارد زیاده و همچنین مشکلات زیاد ولی ما هم میتونیم به جای اینکه به هر نحوی دنبال مشکلات و بدی ها باشیم خوبی هارو ببینیم.

اميدرضاي گرامي
آخه قضيه اينه كه اين مساله اصلا مشكلي نيست. در همه جاي دنيا پله هواپيماي فوكر 100 به اين صورت هست.

توضيح بيشتر اينكه فوكر100ها به دو صورت هستند. برخي مانند انواع متعلق به ايران ار خود داراي پله هستند برخي ديگر كه در ايران هم هستند بدون پله هستند. براي اين مدل همين پله دردسترس هست. و اصولا ابعاد پله به گونه اي نيست كه مانند پله هواپيماهاي بزرگتر خودكششي (داراي خودرو) باشد. براي جابجا كردن اين پله كوچك در مسافتهاي دور اون رو با يك خودروي ديگه يدك ميكشند اما در مسافتهاي كوتاه مثلا 50 متر مانند آنچه در عكس ديده مي شود از خودروي كشنده استفاده نميشود و اون رو با دست جابجا ميكنند. فرقي نميكنه در مهرآباد باشه يا اصفهان يا شيراز يا هيترو يا JFK !!!

سورناي عزيز. فكر كنم با نوشته بالا شما هم پاسخ سوالتون در خصوص فعاليت فرودگاه هاي اصفهان و شيراز رو دريافت كرده باشيد

mitra.bravo
10-11-2011, 17:16

دوست عزيز شما تصاوير قبل از اين صحنه را نگرفتي چرا كه مطمئنا اون پله ها مسافتي رو با خودرو يا تراك تا نزديكي هواپيما كشيده شده و پس از اون به صورت دستي به هواپيما وصل ميشوند .چيز زياد غريبي هم نيست بار ها شده خود ريئس ايستگاه ،كوردينياتور و..... به خاطر كمك به همكاران ديگر و به خاطر گراند تايم كم هواپيماي فوكر 100 (بخصوص آسمان با 25 دقيقه)اقدام به اينكار مينمايند .
با تشكر از شما.

phoenix12
10-11-2011, 18:12
1:
2: این پلکان مخصوص هواپیماهای فوکر 100 هست که به دلیل ارتفاع کم از سطح زمین، استندهای عادی به اونها متصل نمی شه و ارتباطی با هندلیگ نداره چرا که ایران ایر در همین فرودگاه از پلکان سرپوشیده(!) هم استفاده می کنه

در تهران هم اگر شما قرار باشه از رمپ آسمان سوار هواپیمای فوکر 100 بشید از همین پلکانها استفاده می شه

بله من در فرودگاه های دیگر هم شاهد بودم که از همین نوع استندها برای فوکر استفاده میشه

یک دلیل دیگه ای که من سوال کردم گفتند جابجایی این نوع استندها با خودرو کشنده نزدیک هواپیما ایمنی کافی را نداره
وگرنه همینطور که میبینید قابلیت حمل با خودرو کشنده را داره و برای جابجایی های دیگر از اون استفاده میشه
هرچند که زیاد شیک نیست اما کارایی خودش را داره

AMG
10-11-2011, 18:15
دوست عزيز شما تصاوير قبل از اين صحنه را نگرفتي

mitra.bravo گرامی

بر این باورم که کاربر amir566 خودشون گیرندۀ فرتورها نبودند, جا داره از ایشون برای درج بنپایۀ این فرتورها سپاسگزاری کنم.

---------------------------------------------------

هل دادن پله تو عكس پاييني به وسيله دو تا كت شلواري بيسيم به دست در هر دوطرف به اندازه كافي مضحك هست

بنده خنده زایی این فرتورها رو نمیفهمم و پوزخند زدن و نیشخند زدن رو کار شایسته ای نمیبینم.

چیه مگه واسه کسی که کت و شلوار پوشیده اُف داره که بیاد پله هواپیما رو هل بده...

1: اون عزیزی که کت و شلوار پوشیدند رئیس ایستگاه آسمان هستند که از صبح ساعت 7 تا شب ساعت 9:30 دقیقه توی فرودگاه هستند تا به مسافرینی که دوست دارند اینطور مسخره کنندشون خدمات ارائه بدن

اینکه یکی از فرنشینان یکی از هواپیماییهای کشور با یک تلاش شبانه روزی برای خودش, کارش و همکارانش سنایش می آفرینه و کار مردم رو راه میندازه بسیار سزاوار ستایش هست...

ولی یک ایراد فنی شاید بشه گرفت...

آیا اینکه ایشان یا 3 نفر دیگر پوشاکشون دارای شبنما نیست, و تا زیر هواپیما آمدند ایرادی نداره؟(با اینکه روز روشن هست)

یکشون که میزنه از کارکنان زمینی باشه و پوشاک کارشون آبی رنگه...ولی باز اگر "high-visibility " نباشه , قانونی هست؟!؟

امیدوارم دوستانی که آگاهند راهنماییمون کنند

amir566
11-11-2011, 11:18
اگه لباس كار مناسب داشتند شايد من كه البته صاحب يلاگ و عكاس نيستم و فقط لينك رو تو سايت گذاشتم به اشتباه نمي افتادم