PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : برداشت تازیان از توان جنگاوری ایران و اندیشه ها رویایی برای نبرد با ایران

torabi89
16-02-2007, 14:01
بنام خدا

برداشت تازیان از توان جنگاوری ایران

این مقاله رو من در یک سایت عربی پیدا کردم و ترجمش کردم , ترجمش خیلی سخت بود و منم یک مترجم حرفه ای نیستم اما سعی کردم 90% مطلب رو ترجمه کنم خیلی برام جالب بود این مطلب رو کسی نوشته بود که میونش با ایران خوب نبود بخونید و نظرتون رو بهم بگید

(من هیچ چیز اضافه و یاکم نکردم و جوهر مطلب رو تقریبا کامل منتقل مردم )

نیروی هوایی ایران یکی از قویترین نیروهای هوایی منطقه بشمار می اید کما انکه تاریخ این نیرو نیز پر از دستاوردها بزرگ است بطوریکه از سال 1976 موفق به تحقیق 250 پیروزی در اسمان (درگیری های هوایی )شده و از طرفی نیز موفق به انجام عملیات نفوذی در عمق حریم هوایی عراق و حمله به اهدافی در عمق خاک عراق شد مانند بمباران مکرر پایگاه H3 واقع در مرز اردن و عراق شد

هچنین میزان خسارت های سنگینی که به نیروی هوایی عراق وارد ارود(یک هواپیمای ایرانی و در مقابل سه هواپیمای عراقی) و همچنین خسارت های سنگینی که هلیکوپتر های هجومی کبرا یه نیروی های زرهی عراق وارد کرد (50 تانک و خودروی زرهی به ازای سقوط یک کبرا) کما انکه جنگ ایران عراق شاهد اولین در گیری میان هلیکوپتر های جنگی کبرا از طرف ایران و هلیکوبتر های میلMi-24 ار جانب عراق بود

دولت ایران از زمان شاه به نیروی هوایی توجه و اهتمام نشان داد و اقدام به خرید هواپیماهای مختلف از غرب در زمان شاه و از چین و اتحاد جماهیر شوروی در زمان جهوری اسلامی کرده و علاوه بر ان ظهور پروژه هایی برای ساخت هواپیماهای بومی .

تعداد هواپیماهای که ایران در زمان شاه بدست اورد به شرح زیر است:

34 فروند F-84 (که بعدا به نیروی هوایی پاکستان واگذارد شد)

48 فروند F-86 (که بعدا به نیروی هوایی پاکستان واگذارد شد)

127فروند F-5 E/F Tiger II (که قسمتی از ان به نیروی هوایی اردن واگذار شد و قسمت کوچکی نیز برای اموزش باقی ماند)

225 F-4E Phantom II

80 فروندF-14A Tomcat

30فروندT-33A (تدريب متقدم----فکر کنم یعنی اموزش پیشرفته)

37 فروندAT-6 Texan (تدريب اولي----فکر کنم یعنی اموزشی مقدماتی)

50 فروندF-33A/C Bonanza (تدريب اولي---فکر کنم یعنی اموزشی مقدماتی)

62فروندC-130H

14 فروند KC-747JumboJet

4 فروند از همان مدل قبلی که بعنوان یک پیش اختار عمل میکرد

14 فروندKC-707 Tanker

و تعدادی از هواپیماهای حمل و نقل سبک که ایران از هلند امریکا بدست اورد

و تعداد بسیار زیادی از هلیکوپتر ها که ایران از امریکا و ایتالیا دریافت کرد برای مثال:

202 فروند هلیکوپتر بل 209 كبرا

338 فروند هلیکوپتر بل 214

26 فروند هلیکوپتر بل 212

90 فروند هلیکوپتر بل 205

160 فروند هلیکوپتر بل 206

130 فروند هلیکوتر شینوک47

تمامی اینها در زمان شاه بود که نیروی هوایی ایران قویترین نیروی هوایی منطقه(على وجه الاطلاق----یعنی بلا منازع و مطلقا) بود اما قدرت نیروی هوایی ایران در دهه 80 به دلیل خسارت های جنگ عراق و یا کمبود قطعات بدلیل تحریم های امریکا و و تفکیک بعضی از هواپیما ها برای فراهم کردن قطعات تحلیل رفت و تضعیف شد

اما از سال 1988 که سال پایان یافتم جنگ ایران و عراق است عملیات بازسازی نیروی هوایی ایران و این بار با استعانت و کمک گرفتم از چین و اتحاد جماهیر شوری شروع شد و اولین قرارداد خرید سلاح ایران شامل 14 فروند Mig-29 بود و مراقبان و تحلیل گران تخمین زده اند که 64% از واردات سلاح ایران در دهه نود هواپیما بوده است ، حدس زدن و مشخص کردن حجم و تعداد نیروی هوایی ایران بسیار مشکل است به دلایل مختلف از جمله اینکه برای مدتها حجم ادوات امریکایی موجود نزد ایران از نظر تعدا و قابل استفاده بودن مشخص نبود

کما انکه ایران بعد سقوط شوروی فقط از روسیه هواپیما بدست نیاورد بلکه از اکراین و ازبکستان و قزاقستان (ملدافیا و جورجیا---اینا رو نمیدونستم به کدوم کشورا میگن)بدست اورد و (وبعض تلك الصفقات كانت جميعها طائرات جورجيا مثلا بالاضافة الى حصولها على اسلحة من رومانيا وبلغاريا وبولندا وتشيكيا كما يعتقد بأن نسبة معتبرة من اسلحة الجيش السوفييتي في المانيا ذهبت الى ايران الى جانب حصول ايران على اسلحة عن طريق دول اخرى كاليمن فصفقة 3طائرت الميغ 29 من مولدافيا التي تعاقد اليمن على شرائها لصالح ايران من مولدافيا وذهبت لايران لأن ايران كانت تعلم انه لوتفاوضت مع مولدافيا مباشرة لقامت الولايات المتحدة بالظغط على مولدافيا كي لا تتم الصفقة -----------------همش داره درباره نحوه خرید سلاح توسط ایران از جمهوری های استقلال یافته صحبت میکنه ترجمش بی فایده و وقت گیر بود

و همچنین ایران از راه های غیر قانونی نیز دست به خرید سلاح زد با استفاده از حالت فساد مالی و اشوبی که در جمهوری های شوری بعد از استقلال بوجود امد ، برای نمونه می توان به خرید موشک های کروزAS-15 از اوکراین اشاره کرد علاوه بر ان پنهان کاری شدید ایرانیها در باره سلاح های جدیدشان بطوریکه در رژه های نظامی اغلب سلاح های امریکایی انگلیسی و روسی قدیمی نشان داده میشود و هیچ تصویر از بعضی از سلاح های روسی جدید که ایران به تازگی بدست اورده نشان داده نمیشود مانند جنگنده های میگ 31 و بمب افکن های توپولف26 .

نیروی هوایی:

جنگنده ها

65 فروند F-4D/E

60 فروند F-5E/F TIGER II

60 فروند F-14 TOMCAT

24 فروند F-6 (نمونه چینی میگ 19) که ایران در جنگ اول خلیج فارس بدست اورد اما بعدها به نیروی هوایی سودان تحویل داد

76 یا 40 فروند F-7(نمونه چینی میگ 21)گمان میرود که تمام انها یا تعدای از انها به سودان تحویل شده .

15 فروند MiG-23 FLOGGER (هواپیماهای عراقی پناهنده شده به ایران در جنگ دوم خلیج فارس)

66 فروند MiG-29A/UB (4 فروند از انها هواپیماهای عراقی پناهنده شده در جنگ دوم خلیج فارس هستند)

5 فروند MiG-25 (عراقی )

48 فروند MiG-27M

24فروند MiG-31

44 فروند Su-22 FITTER

بیش از 50 فروند Su-24MK ( 24 فروند ار انها عراقی میباشد)

25 فروند Mirage F-1 (عراقي)

4 فروند شفق (جنگنده بمب افکن ساخت داخل)

48 فروند J-9 (ساخت چین)

48 فروند J-10 (ساخت چین)

48 فروند یا بیشتر از نوع Su-27اوSu-30 ایران قرارداد خرید بعضی از انها را در دهه نود بسته است

بمب افکن:

12 بمب افکن استراتژیک برد بلند Tu-26M Backfire

هواپیماهای پیش اخطار :

4 فروند اليوشن 76 منستاي

احمالا تعدادی .از هواپیماهای باری ایران 140 که به پیش اخطار تبدیل شده اند

جنگنده شناسایی(استطلاع قتالي---درباره ترجمش مطمئن نیستم ):

5 فروند RF-4E

5 فروند RF-5

احتمالا سوخوی 24 شناسایی

احتمالا هواپیمای میگ 31 شناسایی(ترجمه درست و حسابی برا کلمه استطلاع پیدا نکردم اما میدونم میشه شناسایی!)

احتمالا 5 فروند هواپیمای میگ 25 عراقی (هي الان طائرات استطلاع--- فکر کنم منظورش اینه که ما تبدیل کردیم به هواپیمای شناسایی)

هواپیماهای تانکر (سوختگیری هوایی)

5 فروند Boeing 707

1فروند Boeing 747

تعداد نا معلوم از هواپیمای اليوشن 78

تعداد نامشخص از هواپیمای KC-130

باربری و حمل ونقل:

20 فروند C-130E/H

10 فروند Boeing 707F

5 فروند Boeing 727(گمان میرود که بعنوان هواپیمای جنگ الکترونیک استفاده میشود)

15 فروند یا بیشتر از هواپیمای IL-76

45 فروند Iran 140 ( تعداد بیشتری از این هواپیما در حال ورود به خدمت هستند)

5 فروند Commander 690

10 فروند F-27

5 فروند Falcon 20

5 فروند Jetstar

10 فروند PC-6B

14 فروند هواپیمای Y-7(نمونه چینی از انتوف 26)

10 فروند Y-12 II (که در ایران تحت امتیاز تولید میشود )

تعداد نامعلومی از هواپیماهای انتنوف 32

تعداد نامعلومی از هواپیماهای انتنوف 72

آموزشی :

40 فروند EMB-312

45 فروند PC-7

40 فروند هوایمای فجر (نمونه ایرانی از هواپیمای بي سي 7 سوئیس)

25 فروند Beech F-33A/C

10 فروند TB-21

5 فروند TB-200

25 فروند MFI-17 Mushshaq (ساخت پاکستان)

تعداد نامعلومی ار هواپیماهای اموزشی (پیشرفته--درباره این کلمه شک دارم)تزور

10 فروند T-33

20 فروند F-5B

نیروی هوایی ارتش(شاید منظورش هوانیروز هست) :

1- تعداد نامعلومی ار هواپیماهای سوخوي 25 که ایران از روسیه (جورجیا--نمیدونم به کجا میگن) بدست اورده و 7 فروند هم عراقی.

100 هلیکوپتر AH-1J

5 فروند یا بیشتر از هلیکوپنر های شاهین ساخت ایران

2 الطيران المروحي

40 فروند CH-47C

35 فروند Shahed 274 (نمونه ایرانی از بل-214 امریکایی)

15 فروند هلیکوپتر شاهد (نمونه ایرانی از بل 206 امریکایی)

200 فروند هلیکوپتر Bell 214

30 فروند هلیکوپتر Bell 204 (ایران از ویتنام بدست اورده)

70 فروند هلیکوپتر AB-205A

130 فروند هلیکوپتر AB-206

12 فروند هلیکوپتر AB-212

5 فروند هلیکوپتر Hughes-300C

9 RH-53D

17 SH-53D

10 SA-319 (ایران از اندونزی بدست اورده)

45 فروند UH-1H

50 فروند یا بیشتر از هلیکوپترهای Mi-17

حمل و نقل سبک :

50 فروند هواپیمای Cessna 185

19 فروند هواپیمای F-27

4 فروند هواپیمای Turbo Commander 690

8 فروند هواپیمایFalcon 20

5 فروند هواپیمایShrike Commander

15 فروند هواپیمایPC-6 تعداد نامعلوم از Y-12 II

هوادریا (طیران البحریه):

تعدادی از هواپیماهای فانتوم مسلح به موشک های 801 چینی

تعدادی از هواپیماهای سوخو 24برای شناسایی و حمله

تعدادی از هواپیماهای سوخو 25 هجومي

گمان میرود که تمامی هواپیماهای میگ27 ايران تحت نظر نیروی دریایی عمل میکنند

هلیکوپتر های هجوی از نوع شاهین

6 فروند هواپیمای p-3 orion (گما میرود از خدمت خارج شده اند)

6 فروند هواپیمای H-6 (بمب افکن که به هواپیمای شناسایی دریای تبدیل شده اند)

5 فرون هواپیمای سی 130 (جنگ الکترونیک )

تعدادی از هواپیماهای فالكون 20

5 فروند هواپیمای دورنيير 228 شناسایی دریایی

تعدادی ار هواپیماهای F-27

7فروند هلیکوپتر بل 212 ضد کشتی

7 فروند هلیکوپتر سیکسنگ ضد زیردریایی

تعداد نامشخصی از هلیکوپترهای كاموف روسي(اخیرا در یکی از مانور ها دیده شده)

تعداد نامشخصی از هلیکوپترهای ميل مي 14 (اخیرا در یکی از مانور ها دیده شده)

در تصاویری که از مانور دریایی اخیر ایران منتشر شده است غیاب کامل هلیکوپتر های امریکایی مشاهده میشود و تمامی هلیکوپتر هایی که در تصاویر دیده شده روسی بوده اند و این نشان دهنده کم شدن نقش تجهیزات امریکایی بسود تجهیزات ساخت روسیه یا ایران است

مشهود و واضح است که بعد از به قدرت رسیدن رئیس جمهور حالی روسیه ولادیمیر پوتین تمامی موانع که رئیس جهور قبلی برای فروش اسلحه مدرن به ایران قرار داده بود مرتفع شد و به دنبال ان ایران قرارداد خرید سلاح بزرگی به قیمت 10 ملیارد دلار با روسیه بست و از ان وقت تا به حال ایران ایران کمیت های زیادی از سلاح های مدرن روسی خصوصا هواپیما بدست اورده و به همین دلیل دولت امریکا شرکت سوخوی را به علت فروش سلاح های جدید به ایران تحریم کرد . گمان میرود ایران از بعد از سال 2000 تعداد بیشتری از هواپیماهای میگ 29 و 31 و سوخوی 24 -25-30 و علاوه بر ان هواپیماهای حمل نقل و هلیکوپتر بدست اورده .

و شایعاتی در باره پروژه ایران برای ساخت هواپیمایی مانند تامکت با همکاری شرکت سوخوی روسیه و استمرار ایران در ساخت هواپیماهای بومی نمایانگر ان است که ایران سعی دارد که به یک قدرت منطقه ای از طریق دستیابی به قدرت موشکی و نیروی هوایی قوی تبدیب شود

بن پایه: [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

JSF
16-02-2007, 14:36
تقریبا بیشتر اطلاعاتی که این عربها گفتند اشتباهه و فقط بعضیاش کمی به واقعیت نزدیک است.

Amin
16-02-2007, 14:39
ترابی جان از زحمتی که برای ترجمه و نوشتن مطالب کردی ممنون :x: [-O<

مطلب نغر و مفیدی بود که نمونه ش خیلی کم پیدا میشه که یه نفر مثل ما از یه کشور دیگه بیاد نظرش رو بدون غرض اعلام کنه البته از انتخاب خوب مطلب شما هم نباید گذشت :)

(ملدافیا و جورجیا---اینا رو نمیدونستم به کدوم کشورا میگن)

ترابی جان همون مولداوی و گرجستان هست قرار بود ایران 24 میگ 29 مولداوی رو بخره که امریکا پیش دستی کرد و اونها رو خرید تا به دست ایران نرسه که این موضوع مربوط به 10 یا 15 ساله پیش هست اما ایران قرار بود 3 سال پیش هواپیماهای میگ25 گرجستان رو بخره که ظاهرا منتفی شد که دلیل اصلی اون نگرانی ایران بابت تسلیحات و پشتیبانی از طرف روسیه بود

خیلی میشه خوب روی این مقاله صحبت کرد

torabi89
16-02-2007, 15:16
7 فروند هلیکوپتر سیکسنگ ضد زیردریایی

سیکینگ هستش

ببخشید اشتباه تایپی زیاد داره

سایت جالبیه اگه عربی بلدید حتما یه سر بزنید

من نمیدونم اینا با این مخی که دارن چه طوری یه اف15 رو از زمین بلند میکنن

من فکر میکردم ما تو انجمن هامون خیلی از بحث منحرف میشیم اما تو یکی از انجمن های این سایت بحث درباره نیروی هوایی شروع شد و در اخر به اینکه به چه انسانی میگن کافر!!!!! ختم شد و اینا هرجا درباره ایران بحث میکنن اول باید یه چندتا بد و بیراه به ما بگن (همش میگن ایرانی شیعه صفوی) یا بهمون میگن فارس مجوسی!!!!!!!

Tomcattter
16-02-2007, 15:34
ترابی جان از مطلب خوب شما سپاسگزارم.

خیلی خوشحالم از اینکه این تازیان وقتی نام ایران می اید تنشان به لرزه میفتد.

شیر اگر پیر شود باز هم شیر است

اینها از ترسشن چه غولی در ذهنشان شاخته اند و تجهیزات ایران در ذهنشان چهار پنج برابر است.

بامداد
16-02-2007, 19:19
ممنون از زحمتی که کشیدی...در مورد اون p3 ها باید بگم که اونها سه فروند هستند که تنها دو تا از اونها عملیاتی هستد ...و البته در شیراز هستند و من با یکی از خلبانها ی p3 به نام سرهنگ مجیدی اشنا هستم....اگر اومدین شیراز می تونین p3 از کار افتاده رو در کنار باند 29L ببینید.... :x: :x: :x:

رامين
16-02-2007, 22:00
ممنون از زحمتی که کشیدی...در مورد اون p3 ها باید بگم که اونها سه فروند هستند که تنها دو تا از اونها عملیاتی هستد ...و البته در شیراز هستند و من با یکی از خلبانها ی p3 به نام سرهنگ مجیدی اشنا هستم....اگر اومدین شیراز می تونین p3 از کار افتاده رو در کنار باند 29L ببینید.... :x: :x: :x:

میشه از این اشناتون در مورده وضعیت این پرنده ها و احیانا در مورده بهینه سازی این هواپیما اطلاعاتی بگیرید :wink:

Sina
16-02-2007, 22:45
تامكتر جان مصراع دومش تنمونو مي لرزونه!

در جواني به خود ميگفتم شير شير است گرچه پير بود

چون پيري رسيد دانستم پير پير است گرچه شير بود

رامين
16-02-2007, 23:51
کاش نیروی هوایی ما همونطوری بود که این دکتر مهندسا میگن.

هرچی فکر کردم به جوابی نرسیدم :-?? .راحتترین جواب اینه.به سختی :D

یعنی ما 12 تا از این کوچولوهارو داریم :!: (البته من با سرچ این عکسو پیدا کردم.خیلی شبیه 22ام هست.البته شاید به توپولوف22ام توپولوف26 هم میگن)

[Only registered and activated users can see links]

Saeid12345
17-02-2007, 00:37
آقای ترابی دستتان درد نکند. =D>

واقعا مطلب خوبی بود و کلی خندیدم از احمقی این اعراب! =))

ولی خوبه بزارید فکر کنند که مرغ همسایه غاز است تا پر رو نشن. :wink:

torabi89
17-02-2007, 02:48
این بنده خدا این مقاله رو خیلی تخیلی نوشته اما خوب باید این رو هم در نظر داشت که نیروی هوایی ایران نیز برنامه هایی دارد که ما از ان بیخبریم و ممکنه بعضی از تخیلات این بابا درست باشه مثلا تبدیل 5تا c130 به هواپیمای جنگ الکترونیک خیلی هم دور از دسترس نیست و یا ایران 140 پیش اخطار و نمونه های دیگر که در مطلب ذکر شده :-? :-?

اما خوب بعضی از حرفاش هم خیلی برام سنگین بود هرچی سعی کردم نتونستم قبول کنم مثل همون توپولف ها من هر کار کردم نتونستم تخیلش کنم چه برسه باورش کنم =))

اما در مورد پروژه ساخت تامکت بنظرم خیلی جالب اومد ایا ممکن نیست ایران دست به همچین کاری بزنه؟؟؟ من یه مثال قبلا اوردم شاید خیلی ابتدایی باشه اما گفتم که امروزه تکنولوژی در جهان منتشر شده مثل قدیم در انحصار چند قدرت نیست و برای مثال هم گفتم که اون کامپیوتری که شما داری باهاش این نوشته هارو میخونی ده ها برابر قویتر و سریعتر و کم حجم تر از کامپیوتر تامکت که مال 30 سال پیشه هستش :-?? بهش فکر کنید !!!! ایا ممکنه ..............؟؟؟؟؟ :-?

alishahrag
17-02-2007, 10:32
بیخود نیست که اینا هواپیماهاشونو میدن دست خلبانایه پاکستانی!

اگه تهیه کننده های هالیوود این نوشته رو بخونند یارو رو می برن اونجا نویسنده فیلم تخیلی بشه!

mehrdad_dandy
17-02-2007, 14:45
دوستان توجه کنند که اقای احمد مدنی نویسنده اون فروم به اصطلاح کذائی خودش ایرانیه و از قصد کرم به جون اون عربعا انداخته .

torabi89
17-02-2007, 15:35
پس یعنی این عربا ادم نشدن ~X( !!!!! شما مطمئنی اخه این بابا از پرکارترین کاربرای اون انجمن هستش خیلی مقاله داره :o :o ؟!!

حیلی نا امید شدم :( !!خییییییییییلی ، توانجمن کاربرای ایرانی هستن اما من فکر نمیکردم این بابا ایرانی باشه یعنی از مقالش شک کردم اما بعدا دیدم کاربر خیلی پرکاریه گفتم . :-?? ...........................!؟

میگم این یایا کجایه عربیش اینطور خوبه :-? ؟؟؟؟؟؟ اخه عربای جنوبی ما عربیشون همیشه یکم میلنگه به این خوبی نیست اما این بابا اصلا تا حالا یه اشتباه یا سوتی هم نداشت :o ه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ا

JSF
17-02-2007, 17:56
[quote="باربد":2a1c33wh]ممنون از زحمتی که کشیدی...در مورد اون p3 ها باید بگم که اونها سه فروند هستند که تنها دو تا از اونها عملیاتی هستد ...و البته در شیراز هستند و من با یکی از خلبانها ی p3 به نام سرهنگ مجیدی اشنا هستم....اگر اومدین شیراز می تونین p3 از کار افتاده رو در کنار باند 29L ببینید.... :x: :x: :x:

میشه از این اشناتون در مورده وضعیت این پرنده ها و احیانا در مورده بهینه سازی این هواپیما اطلاعاتی بگیرید :wink:[/quote:2a1c33wh]

الان در شیراز دو فروند P-3F آمادهء پرواز داریم که یکی از آنها دارای تجهیزات سونار است

با رجیسترهای 8704-5 و 8708-5 و رجیستر اون زمین گیر را نمیدانم :-?? :-??

و تعدادی دیگر از P-3F هستند که بنده تا کنون در هیچ یک از فرودگاههی کشور ندیدمشون.

JSF
17-02-2007, 18:08
کاش نیروی هوایی ما همونطوری بود که این دکتر مهندسا میگن.

هرچی فکر کردم به جوابی نرسیدم :-?? .راحتترین جواب اینه.به سختی :D

یعنی ما 12 تا از این کوچولوهارو داریم :!: (البته من با سرچ این عکسو پیدا کردم.خیلی شبیه 22ام هست.البته شاید به توپولوف22ام توپولوف26 هم میگن)

نه دوست عزیز ما حتی قطعه ای از این پرنده نداریم این توپولف 22M یا همان توپولف 26 است وخیلی جدید تر از توپولفهای 22U قدیمی عراق است که حدود 20 سال از توپولفهای عراق جوان تر است و عراق از این پرنده نداشت و اون توپولفهای انگشت شمار عراق که حدود 6 فروند بودند در فرودگاههای عراق باقی ماندند و در طی جنگ خلیج فارس اول توسط بمب افکنهای آمریکا معدوم شدند

این هم تصویر از آنها

توپولفهای منهدم شده در پایگاه تقدم در عراق

رامين
17-02-2007, 22:13
این بنده خدا این مقاله رو خیلی تخیلی نوشته اما خوب باید این رو هم در نظر داشت که نیروی هوایی ایران نیز برنامه هایی دارد که ما از ان بیخبریم و ممکنه بعضی از تخیلات این بابا درست باشه مثلا تبدیل 5تا c130 به هواپیمای جنگ الکترونیک خیلی هم دور از دسترس نیست و یا ایران 140 پیش اخطار و نمونه های دیگر که در مطلب ذکر شده

ما از اون بیخبریم.این عربای چولمنگ از کجا خبردار شدن(لطفا اخطار ندین که از کلمات زشت استفاده نکنی.به این عربا هرچی بگی...)

اگه ایران بتونه هواپیماهای سفارش داده شدرو سر وقت تحویل بده هنر کرده.شما یه نگاه بکن ببین چنتا ایران 140 ذکر کرده.

رو هرکولس سرمایه گزاری پول دور ریختنه.

اما در مورد پروژه ساخت تامکت بنظرم خیلی جالب اومد ایا ممکن نیست ایران دست به همچین کاری بزنه؟؟؟ من یه مثال قبلا اوردم شاید خیلی ابتدایی باشه اما گفتم که امروزه تکنولوژی در جهان منتشر شده مثل قدیم در انحصار چند قدرت نیست

تازه تونستین اف5 رو کپی کنیم.10 سال دیگه شاید بتونیم تامکت بسازیم.البته ساختنش به صرفه نیست(بال متغیرا هزینه زیادی دارن)

JSF عزیز ممنون از توضیحاتت.

JSF
17-02-2007, 22:17
ضمنا ایران دو فروند C-130H جاسوسی داشت با نام مستعار خوفاش که هر دو در زمان جنگ از دست رفتند و کارشان گوش دادن به مکالمات دشمن بود.

torabi89
18-02-2007, 18:57
ما از اون بیخبریم.این عربای چولمنگ از کجا خبردار شدن(لطفا اخطار ندین که از کلمات زشت استفاده نکنی.به این عربا هرچی بگی...)

اگه ایران بتونه هواپیماهای سفارش داده شدرو سر وقت تحویل بده هنر کرده.شما یه نگاه بکن ببین چنتا ایران 140 ذکر کرده.

رو هرکولس سرمایه گزاری پول دور ریختنه.

در مورد اون صفت باهات هم عقیده هستم اما لطف کن عربای خودمون رو ازشون سوا کن

دوما مگه من گفتم اینا خبر دارن گفتم که ممکنه بعضی از حدسیات و تخیلات این بابا درست دربیاد

بابا شما دیگه بدبینی رو به حد کمال رسوندی شاید (گفتم شاید) ایران یه همچین چیزی رو تو برنامه های اینده خودش داره این بابا یه چیزای خونده فکر کرده که ما الان اینفدر ساختیم و اماده داریم (داریم درباره ایران صحبت میکنیم سرزمین شگفتی ها پس همه چیز ممکنه =)) )

تازه تونستین اف5 رو کپی کنیم.10 سال دیگه شاید بتونیم تامکت بسازیم.البته ساختنش به صرفه نیست(بال متغیرا هزینه زیادی دارن)

JSF عزیز ممنون از توضیحاتت

دوست من یکم اروم تر اون بنده خدا هم گفته که یکی از پروژه های ایران اینه نگفته که ایران 3اسکادران تولید کرده تازه گفته با همکاری شرکت سوخو پس احتمال اینکه یه فرجی بشه زیاده شرکت سوخو که تحریم شده شاید به سرش زد حالا که از اون ور سودی گیرش نمیاد از ایران یه چیزی گیرش بیاد پس اگه اینطوری نگاه کنیم و اگه (دارم میگم اگه من خودمم شک دارم ) همچین پروژه ای باشه و سوخو هم باشه ممکنه تو مدت کمتر از 10 ساله شما هم بشه !!! (بازم میگم اگه ------------------ممکنه!)

امروز داشتم تو فروم اینا گشت میزدم واقعا اینا کینه ای و عقب مونده هستن ما تو ایران با 10 --20 جور قومیت به خوبی زندگی میکنیم اما اینا با خودشون نمیتونن

واقعا دنیای عجیبیه این اماراتی ها که کل تاریخشون چند ده سال نیست دارن برای ما شاخ شونه میکشن(امریکا پشتشونه شیر شدن) من موندم اینا همین 20 سال پیش 1ملیون ایرانی کشتن هنوز میگن ما ایرانیا عقده ای و طایفه گرا هستیم این یارو اماراتیه میگفتم خدا کنه امریکا به ایران حمله کنه تا ما 3تا جزیرمون رو پس بگیریم و در ادامه حرفاش مسخره میکرد و میگفت:شاید امریکا بندرعباس و شیرازم بهمون هدیه داد وقعا برای یک لحظه پشیمون شدم که چرا مسلمونم همشم میگن ما صفوی هستیم و کافریم (((((((لعنت به این دنیای کثیف و این ادمای کثیفتر))))))

امیدوارم زنده باشم و ذلتشون روببینم(میدونم ربطی نداشت اما اگه نمیگفتم خفه میشدم )

Amir2022
18-02-2007, 23:18
این کشورهای عرب را باید با خاک یکسان کرد......

آره همه نشستن که امریکا بندر عباس و شیراز را بده به شماها..........واقعا کفریییییییییییی شدم

حالا خوبه روسیه هم s-400 بهشون بده.........................................

torabi89
19-02-2007, 00:18
تو همون فروم یه اماراتی هست واقعا کفر ادمو در میار هر جا میرسه بی پدر ملخ خور فوری بدو بیراه میگه به فارس و ایران وقتی داشتم پستاشو میخوندم دلم میخواست یه مشت بزنم وسط مانیتور

انشاالله ایران روز به روز قویتر بشه تا دیگه اسم ایران میاد خوابشون نره حالم از همشون بهم میخوره مخصوصا اماراتی ها واقعا امادی بیشعور و عقده ای هستن (برام مهم نیست میخواهید پستمو پاک کنید یا اصلا ایدی من رو بلوک کنید) بحث درباره فلان سلاح ساخت ایران هست طرف بدون هیچ دلیلی مینویسه : (خدا لعنت کنه هرچی ایرانی و فارسه انشاالله امریکا خونشونو رو سرشون خراب کنه) من اگه راضی بشم امریکایی بی دین بیاد بالا سرم نمیزارم اینا بیان یا حداقل زنده نمیمونم تا اون روزو ببینم

یعنی اگه بهم نگن مرتد بخدا دارم پشیمون میشم که چرا من مسلمونم من دارم به عدالت خدا شک میکنم چرا هرچی مصیبته سر مامیاد اما اونا روز به روز ..............................................اون پس از اسلام که امپراطوری ایران افتاد دستشون از بیابون اومدن تو شهر حاضر و اماده و اونم از الان که روزبه روز پولدار تر میشن مخصوصا این عربای خلیج (کفر نباشه خدا اونا رو بیشتر از ما دوست داره خداهم با ما ایرانیا لجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!)

الان میفهمم چه به سر اجداد بیچاره ما پس از ورود اسلام و عربا به ایران اومده (خیلی صبر داشتن)

فقط از خدا میخوام کار مارو به هرکی میسپاره به این قوم نسپاره(اما چه میشه کرد خداهم با اوناست و میگن عربی زبان اهل بهشته فکر کنم فارسی هم لابد زبان اهل جهنمه!!!!!!!!!!!!)

دوستان برام مهم نیست میخواهید اخطار بدید میخواهید پاک کنید میخواهید اخراجم کنید من هرچی از دهنم دربیاد به این کشور های خلیج میگم(راستی یجا اون اماراتیه به ما میگه فارس های نجس! )

mehrdad_dandy
19-02-2007, 08:24
دوست عزیز این و بدون که شیر خفته به اراده پروردگار یکتا دوباره بیدار میشه و حق ظالمان و کف دستشون میذاره .

yak-130
19-02-2007, 09:53
اگر کمی ایران در برانامه هسته ای خود نرمش نشان دهد آنوقت روسها قراردادی برای مونتاژ 140 فروند میگ 35 که قرار بود کارخانه ای در شمال برای این کار ساخته شود را اجرا می کردند و در این صورت ایران یک هواپیما با تکنولوژی روز دنیا را می توانست در داخل تولید کند

روسها به خاطر گسترش سیستم دفاع ضد موشکی بسیار از امریکا ناراحت هستند

Amir2022
19-02-2007, 12:40
اگر کمی ایران در برانامه هسته ای خود نرمش نشان دهد آنوقت روسها قراردادی برای مونتاژ 140 فروند میگ 35 که قرار بود کارخانه ای در شمال برای این کار ساخته شود را اجرا می کردند و در این صورت ایران یک هواپیما با تکنولوژی روز دنیا را می توانست در داخل تولید کند

منبعي داريد؟؟؟

رامين
19-02-2007, 21:14

اینم رفت کنار اونیکیا(SU30mk,MIG31M.SU30mkp :!: .MIG35.SU27 )

...

Amir2022
19-02-2007, 23:04
بنام خدا

اسرائيل: پاکستان به عربستان موشک هستهاي ميدهد

يك سايت اطلاعاتي اسرائيل ادعا كرد كه پاكستان با ارايه سلاح و موشكهاي هستهاي به عربستان سعودي موافقت كرده است.

به گزارش ايسنا به نقل از «هندوستان تايمز»، سايت debka.com در گزارش خود آورده است كه پرويز مشرف، رئيسجمهور پاكستان و ملك عبدالله، پادشاه عربستان سعودي در سفر مشرف به عربستان در 21 ژانويه يك توافقنامه شامل «هفت بند مخفي» امضا كردند.

پاكستان موافقت كرده است كه در صورت «يك اضطرار هستهاي» براي عربستان بازدارندگي هستهيي مهيا كند.

مقامهاي ارشد بازنشسته هندي معتقدند كه عربستان از زمان دهه 90 از طريق ارسال نفت ارزان به پاكستان به اين كشور در برنامه هستهايش بودجهرساني كرده است تا در عوض پاكستان سلاح هستهاي به عربستان تحويل ده

بن پایه:ایسنا

RezaKhan
19-02-2007, 23:14
دوستان عزیزم در رابطه با نظرات این فرد در فروم مربوطه

باید بگم خوبه که اینا اینقدر بیخبر و اطلاع هستند چرا که اگه با ما دشمن باشند بهتره که همین قدر هم بی اطلاع باشن

در رابطه با حرفهایی که در مورد ما میزنن بعنوان پارسی بگذارید هرچه میخواهن عربده بکشن و یا عرعر کنند شما از کسانی که نمیفهمند چه انتظاری دارید آنها به معصومین رحم نکردند میخواهید به ما رحم کنند میخواهم حساب این شکم باره ها رو از اعرابی که واقعا مسلمانند جدا کنیم

اعراب فلسطین و سوریه و لبنان بیشترشان با ما پیوند دارند و از ما حمایت کرده و میکنند هموطنان عرب خودمان هم که پا به پای بقیه با عراقیهای بعثی جنگیدند و شهید دادندهمیشه در همه ی قومیت ها خیانت کار بوده و هست مثلا همین منافقین مگر فارس توشون نیست پس نباید پای قومیت ها رو وسط بکشیم اینها خصوصیات مردمیه که در این منطقه جنوبی خلیج همیشه پارس زندگی میکنن البته اگه از اینا چاههای نفتشونو بگیرن دیگه هیچی بجز یه جسد متحرک نیستن بنابراین بزار تو حال خودشون باشن مهم اینه که الان ایران از همیشه قویتره و رئیساشون یعنی امریکا و اسراییل هم جرات نمیکنن به ما حمله کنن چه برسه به این مفت خورها

البته سیاست ایران در شرایط حاضر مسامحه با این هاست اما در جای خودش خواهید دید که بازم به پای ما میفتن و به غلط کردن میفتن جزایرمون هم مال خودمونه تا ابد تازه اگه روشونو زیاد کنن بحرین و دبیو و کویتم میگیریم البته این آخری جواب های و هوشونه به امید پیروزی و سر افرازی هر چه بیشتر ایران در رابطه با ارسال سلاح اتمی به عربستان باید بگم این امر تقریبا محاله

چرا که پاکستان با این کار تقریبا خودشو هم در معرض خطر قرار میده درسته که اعراب خلیج فارس همه با پاکستان رابطه خوبی دارن و اینم بخاطر همپیمانیشون با آمریکاست اما این دلیل نمیشه که پاکستان این کارو بکنه ضمنا مگه عربستان چند تا کارشناس اتمی داره تا بطونه از اونا استفاده کنه در دو دوزه بازی کردن پاکستان شک نکنید اونا یکی به نعل میزنن یکی به میخ

چرا که خیلی فقیرن البته هم مادی هم فرهنگی البته حساب مردمش از حکومتش کاملا سواس

چرا که حکومت پاکستان اغلب با کودتا سر کار میاد و طرفدار امریکاس

البته امریکا هم زیاد تحویلشون نمیگیره و گاه گاهی برای اینکه از دست نرن یه کمکی بهشون میکنن ما هم تا بحال از اونا هم استفاده بردیم هم لطمه خوردیم اونا تکنولوژی های مفیدی رو به ما دادن البته با کلی پولی که گرفتن اما در عوض لطماتی هم به ما زدند و میزنن ما باید همیشه از اونا بترسیم چرا که سابقه ی خوبی ندارن

اما اینکه سلاحشونو به عربستان بدن فرق زیادی با اینکه خودشون داشته باشن برای ما نمیکنه اما اینکار یعنی اعلام جنگ با اسراییل بنابراین مطمئن باشید هیچوقت اتفاق نمیفته در مورد چتر امنیتی هسته ای هم پاکستان مال این حرفا نیست چون اگه قدرتی بود اجازه نمیداد هر از چند گاهی امریکایی ها کشورشون به دلایل بیمورد بمبارون کنن

falcon7777
12-10-2010, 15:41
بنام خدا

نیروی هوایی امارات می تواند در 6 ساعت ناوگان هوایی نظامی ایران را نابود کند»

برخی موسسات بین المللی در جریان سازی جدید خود، تلاش دارند تا جنگی میان ایران و اعراب کلید بزنند.
این موسسات با تحلیل های هدفدارشان، به گونه ای فضاسازی می کنند که برخی از کشورهای عربی، باورشان شود که توان حمله و یا رویارویی با ایران را دارند؛ چیزی که هیچ گاه در دستور کار ایران نبوده و به یقین نخواهد بود.

«تیدور کارسیک»، کارشناس موسسه مطالعات نظامی خاور دور و خاورمیانه (اینجما)، در گزارشی، به همراه بررسی امکانات نظامی کشورهای عربی گفت: کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و همسایه ایران، به میزان تصور ناشدنی به جنگ افزارهای نظامی دست پیدا کرده اند.

به گزارش «القدس العربی»، وی در ادامه می نویسد: مثلا می توان به نیروی هوایی امارات اشاره کرد که می تواند در مدت کمتر از شش ساعت، نیروی هوایی ایران را نابود کند.[!]

«کارسیک»، تعداد جنگنده های امارات را 184 فروند و تعداد تانک های این کشور عربی را 741 دستگاه اعلام کرد و افزود: البته ایرانی ها در تعداد نیروی انسانی در منطقه خلیج فارس بلامنازع هستند.

این کارشناس از عربستان به عنوان نیروی بازدارنده در مقابل ایران نام می برد و می افزاید: عربستان همواره تلاش می کند که خود را قدرت اول نظامی منطقه نشان دهد، تا هم ایرانی ها را بترساند و هم به کشورهای عربی منطقه «پدر بودن» خود را ثابت کند.

بر پایه این گزارش، در همین فضا، «ارس فروم»، کارشناس نظامی «دانشکده علوم حقوقی صلح جهانی» در آلمان نیز گفت: شمار خلبانان آموزش دیده جنگنده F15 در عربستان از شمار جنگنده های خریداری شده کمتر است.

وی توضیح داد: ایران تاکنون تهدیدی برای منطقه نبوده، زیرا سلاح ایران، سلاح جنگ نامنظم و سنتی است!

اظهارنظر کارشناسان نامبرده، بخشی از تحلیل ها و ارزیابی های صورت گرفته در رسانه ها و مراکز نزدیک به غرب است که مستقیم و غیر مستقیم، تلاش دارند، نوعی صحنه آرایی برای رویارویی نظامی ایران و اعراب را القا نمایند.

ارایه دیدگاه های خامی چون این که؛ «نیروی هوایی امارات می تواند در 6 ساعت ناوگان هوایی نظامی ایران را نابود کند»، یادآور تکرار خیال پردازی های صدام است که می گفت، «سه روزه ایران را خواهد گرفت»، بنابراین جدی گرفتن چنین فضاسازی هایی نه به واسطه اهمیت یا، درستی و نادرستی تحلیل هایی اینگونه است بلکه، از این حیث است که چنین تحلیل های مرموزانه و جهت داری سبب نشود برخی سران عربی خیال خام کرده و پا جای پای صدام معدوم بگذارند.....

بن پایه:تابناک ([Only registered and activated users can see links])

Behrang
12-10-2010, 15:50

TAKAVAR
12-10-2010, 16:36
شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه
به دعای گربه کوره بارون نمیباره

nasir irani
12-10-2010, 16:52
بهتره واقع بین باشیم ...

حتی اگر از نظر کیفی و کمی با نیروی هوایی اتحاد شورای همکاری خلیج(فارس) در توازن باشیم(که نیستیم) آنها خطرناک هستند بخصوص برای تاسیسات هیدروکربنی ما در جنوب!

اگر S-300 ها تحویل میشد با پوشش بخش زیادی از فضای کشور جای امیدواری بسیار بیشتر میشد......... و دست نیروی هوایی برای مقابله با آفند دشمن بازتر

ولی انگار قراره روسیه به همین اعراب S-300 و S-400 بده!!!!.............................:vsad:

morteza.6afb
12-10-2010, 17:39
سلام بر شما دوست خوبم
این کاملا مشهوده که اگر کشورهای عربی دست به حمله هوایی به سمت ایران بزنن جنگ تنها در اسمان نخواهد بود و اونا جنگ رو شروع کنن مطمئنا پایان با اونها نخواهد بود . روزانه حدود 50 نفت کش از تنگه هرمز عبور میکنن که در صورت بروز جنگ محل خوبی برای شکار است .در ضمن جنگ با ایران به هیچ وجه به ایران محدود نخواهد شد. اعراب باید بیشتر فکر کنند که با انجام یک حمله به سوی ایران ممکنه چه فاجعه هایی براشون پیش بیاد. موفق باشید
یا مهدی

davidmors
12-10-2010, 17:45
این مطلب از اون دست مطالبی هست که فقط برا خنده نگاشته میشه . :دی

MR-SkyWalker
12-10-2010, 18:26
نیروی هوایی آمریکا با 2 هزار فروند جنگنده در منطقه و در اختیار داشتن تمامی پایگاه ها و امکانات راداری اعراب و اتراک ! در حمایت انواع اواکس ها و تکنولوژی برتر نظامی با تجربه چند جنگ طولانی در منطقه چنین اداعایی ندارد !!

Dani
12-10-2010, 20:10
سران عربی، صدامی را که خود و همچنین ابرقدرت های غرب و شرق به شکل همه جانبه پشتیبانیش می کردند، به یاد دارند که چه فضاحت بار، تن به شکست داد و سرانجام، به چنان سرانجامی دچار شد؛ این واقعه درس خوبی است برای دیگران تا احیانا خیال خامی نکرده و در پی تکرار اشتباهی از این دست نباشند.

با این تفاسیر، رواج چنین تحلیل هایی، هشداری جدی است به سران کشورهای عربی که مراقب باشند در تله غرب نیفتند.

جرات همچین کاری رو ندارن ما ایرانیها اگه پیاده فقط پیاده رو امارات راه بریم خراب میشه
اونم اماراتی که همه چیزشو ایرانی ها تشکیل میدن.

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولان گه توست عرض خود می داری و زحمت ما بسیار

mehdii
12-10-2010, 20:31
سلام تا کی ما با این حرفا به خودمون امیدواری بدیم؟شما بگید
ما تحریمیم هیچ کاری هم نمیتونیم کنیم فقط می تونیم شهید بدیم اگه تحریم نبودیم حرف شما صحیح بود اما کمی هم باید حقیقت را بپذیریم حتما چیزی می دونن که اینو میگن. نگاه عراق یک کشوره امارات یک کشوره دیگه صدام یک کسه دیگه ای هست شیخ محمد یک کسه دیگه جنگ تحمیلی ، جنگ تحمیلی بود این جنگه هم این جنگه هست و اصلا هم هیچ ربطی بهم نداره مثل این میمونه که فیلو با مورچه مقایسه کنی با عقل جور در نمیاد تا کی ...؟

Valkyrie
13-10-2010, 07:45
روزانه حدود 50 نفت کش از تنگه هرمز عبور میکنن که در صورت بروز جنگ محل خوبی برای شکار است دوست عزیز مطمئنا خود ایران هم از نا امن کردن تنگه و بستن اون ضربه میخوره.مگر اینکه خودمون دوست داشته باشیم منبع درآمد کشور رو نابود کنیم

Navid Tomcat
13-10-2010, 08:52
نیروی هوایی آمریکا با 2 هزار فروند جنگنده در منطقه و در اختیار داشتن تمامی پایگاه ها و امکانات راداری اعراب و اتراک ! در حمایت انواع اواکس ها و تکنولوژی برتر نظامی با تجربه چند جنگ طولانی در منطقه چنین اداعایی ندارد !!

افرين

واقعا درسته ببينيد امريكا با اون امريكاييش كه شما ازش دم ميزنيد نيروي هواييش در جنگ دوم خليج فارس اوايل كمي مشكل داشت در همون ساعت هاي اوليه ي جنگ يك اف 18 مغلوب يك ميگ 25 شد اون هم مغلوب نيروي هوايي تقريبا متلاشي شده ي عراق
خودتان كه اطلاع داريد اكثرهواپيماها به ايران اورده شده بودند
حالا درصورت بروز هر جنگي باور داشته باشيد همين هواپيماهاي 40 ساله هم خيلي به ما
كمك خواهند كرد چون در يك جنگ هميشه سيستم نوين حرف اول و اخرو نميزنه
شجاعت ، جسارت و مهارت هم شرطه

اميدوارم هيچ وقت هيچ جنگي در هيچ جاي دنيا اتفاق نيوفته اما مطمئن باشيد همين تامكتها با اين سنشون ميتوانند تعداد قابل توجهي از جنگنده هاي امريكايي رو به زير بكشند

h_tomcat
13-10-2010, 09:21
این که امارات 6 ساعته کل نیروی هوایی ما رو نابود میکنه خیلی خیلی نابخردانه گفته شده. اصلا امارات همچین توانایی عملیاتی نداره که به تمامی پایگاه های نیروی هوایی ایران حمله کنه و تمامی حملاتش هم به نابودی کامل آن پایگاه ها منجر بشود. اما نباید این موضوع رو فراموش کرد که در نبرد های هوایی ممکنه ما بتونیم به کمک تامکت ها و هواپیما های دیگمون چندین هواپیمای اماراتی را نابود کنیم ولی تلفات نیرو های ما چندین برابر اماراتی ها خواهد بود زیرا اونا هواپیما های بهتری دارند. اما تمام جنگ در آسمان نخواهد بود به دلیل نزدیکی امارات و همچنبن کوچک بودنش ایران این کشور رو موشک باران خواهد کرد که در این میان پایگاه های هوایی و دیگر پایگاه ها و همچنین مراکز صنعتی و دولتی مهم نیز توی لیست قرار می گیرند پس درسته که در نبرد های هوایی آخرش ما شکست می خوریم ولی این قدرت موشکی ایران هستش که جای نیروی هوایی را میگیره دلیلشم مشخص ببینید تو این چند سال ایران چقدر پول برای نیروی هوایی و چقدر برای قدرت موشکی خود خرج کرده است. پس عرب ها این قدر ها هم نادان نیستند که همچین کاری کنند و از طرفی این شیخ نشین های خلیج فارس در کل آدم های آرومی هستند و همیشه فکر آرامش و راحتی خودشون هستند و از دردسر فرار میکنن پس هیچ وقت خودشون رو درگیر نمی کنند ولی این احتمال رو باید داد که اگر جنگی بین ایران و امریکا در بگیره اونا بطور همه جانبه وارد نبرد بشند اما این عرب هایی که من میشناسم خودشون به تنهایی همچین غلطی نمی کنن...
اما در آخر باید گفت که قدرت موشکی ما جای نیروی هواییمون رو گرفته نیرویی که میتونست در کنار قدرت موشکی ما به نیرویی استراتژیک تبدیل بشه ولی متاسفانه مسئولان همچین عقیده ای ندارند جای تاسف داره....

bahramaf
13-10-2010, 10:45
با مقایسه کلی در بعد هوایی جنگنده به جنگنده برتری امارات هم از نظر تعداد وهم کیفیت فوق العاده هست و ما با این هواپیماهای زاقارت حرفی برای گفتن نداریم در سایر ابعاد مثل پدافند تا حدود خوبی با اتخاذ تدابیر مناسب ونیروی زمینی بطور کامل ونیروی دریایی در حد مطلوب توان رویارویی داریم که البته اساتید گرامی همگی میدانند که این موارد نیز در جنگهای امروزی به شدت متاثر از پوشش هوایی و برتری نیروی هوایی میباشد بیایید سعی کنیم منطقی باشیم

roberty
13-10-2010, 12:27
شجاعت ، جسارت و مهارت هم شرطه

اميدوارم هيچ وقت هيچ جنگي در هيچ جاي دنيا اتفاق نيوفته اما مطمئن باشيد همين تامكتها با اين سنشون ميتوانند تعداد قابل توجهي از جنگنده هاي امريكايي رو به زير بكشند

حال از کجا معلوم که (( شجاعت و جسارت و مهارت )) اون خلبان آمریکایی از خلبان ایرانی کمتر باشه...؟؟؟؟

تامکتی که نتونه هواپیمای رادارگریز رو پیدا بکنه به چه کار میاد..؟؟

ما چند تا تامکت داریم..؟؟ آمریکا چند تا جنگنده داره...؟؟

اگر به هر ترتیبی باند پایگاه هشتم تخریب بشه چگونه میتوان از تامکت استفاده کرد...؟؟

روی کاغذ هم در مقابل آمریکا شکست خورده قطعی هستیم...!!

چه رسد به میدان نبرد.....!!

MR-SkyWalker
13-10-2010, 13:01
با مقایسه کلی در بعد هوایی جنگنده به جنگنده برتری امارات هم از نظر تعداد وهم کیفیت فوق العاده هست و ما با این هواپیماهای زاقارت حرفی برای گفتن نداریم در سایر ابعاد مثل پدافند تا حدود خوبی با اتخاذ تدابیر مناسب ونیروی زمینی بطور کامل ونیروی دریایی در حد مطلوب توان رویارویی داریم که البته اساتید گرامی همگی میدانند که این موارد نیز در جنگهای امروزی به شدت متاثر از پوشش هوایی و برتری نیروی هوایی میباشد بیایید سعی کنیم منطقی باشیم

184 جنگنده کجاش از لحاظ کمی فوقالعاده است ؟؟!!!

موشک آمرام 120 بی با برد عملیاتی 48 کیلومتر ! و واقعی 18کیلومتر !! کجاش از لحاظ کیفی فوقالعاده است !!؟؟!!

وقتی نیروی دریاییشون در سواحل خودشون در تیررس موشک های کروز ساحل به دریایی ما هستند چه چیز مهمی هست ؟!

وقتی میشه با موشک های فاتح تمامی سواحلشون رو در هم کوبید ! و دقتش در حدی هست که میشه باهاش ناو زد !! چه نیروی دریایی برتری دارند ؟؟!! ...

این پدافندشون هم اگر خوب صهیونیست ها تهیه میکردن !! و با فرض خوب بودن ! جوابگوی باران موشکی ما هست ؟؟!!
اینها قبل از حمله تمام پایگاههای هواییشون رو از دست میدن !

حالا همه اینها به کنار ...

- یک نیم نگاهی به توان راداری ما هم داشته باشید ... :

مجموعه رادارهای مطلع الفجر و نبو بعنوان پیش اخطار (ضد رادارها)

مجموعه رادار های پیش اخطار اوبورونا و سیستم اسکوربرد بعنوان (رادارهای پیش اخطار دفاع ملی (هوایی و فضایی تا برد 1200 کیلومتر) )

مجموعه رادارهای هشدا زودهنگام وای جی 14 باند اس و دی تا برد بیش 500 کیلومتر

انواع رادارهای کاشف 1 و 2 با برد 120 الی 200 کیلومتر بعنوان پیش اخطار های دفاع منطقه ای

(حالا فعلا بی خیال تعداد بیشمار رادارهای MPQ-50 کاستا و .... سامانه های روسی وابسته به تور و سام 6 )

همه اینها بعلاوه سامانه هایی مثل پلنا و اخلالگر های جی پی اس گلوناس و با برد 200 کیلومتر ! ......

در کشور یا منطقه ای که چنین سیستم های جامع مدیریت دفاع هوایی نصب باشه ! محدوده دید یک اف 5 یا میگ 21 ! وابسته به رادار خودش نیست بلکه با بهره گیری از کنترلر های زمینی محدوده دید وسیعی بدست میارند که مثلا یک اف 4 براحتی میتونه در حد یک اف 15 یا بیشتر خطر ناک باشد !!

چه رسد به میگ های 29 و اف 14 ها با موشک های بسیار بلند برد تر از آمرام و تسلیحات نیروی هوایی جنگنده های عربی !....

اونها در آسمان ایران کاری رو نمیتونند از پیش ببرند ...........

Khashayar
13-10-2010, 13:05
سلام ...

شجاعت ... جسارت ... مهارت !!!

اینها ذاتی نیستند . اکتسابی هستند . در یک رزم هوایی درسته که انگیزه تا حدودی میتونه روحیه رو شارژ کنه ، اما مطمئنا خلبانی که سوار بر هواپیمای مدرنی هست و تسلیحات به روز و توانمندی هم داره ، در سایه اعتماد به جنگ افزارش و تسلط اطلاعاتی بیشتر بر میدان نبرد ، شجاعت بیشتری خواهد داشت . جسارت پیدا خواهد کرد و در درگیری با اعتماد به نفس بیشتر و ذهنی بازتر به مبارزه میپردازه و قطعا پیروز خواهد بود .

مهارت هم در پرتو برخورداری از هواپیماهای سالم و به روز و توان انجام تمرینات منظم و مطابق با جنگهای نوین به دست میاد . خلبانهایی که در ماه 20 تا 30 ساعت بیشتر نمیپرند ، چطور میتونن ماهر باشند ؟ هواپیماهایی که به دلیل خستگی و فرسودگی ، تحریم و نبود قطعه ، تحمل انجام خیلی از مانورها رو ندارند ، تسلیحات به روز ندارند ، رادار سالم ، کامپیوتر های کنترل آتش به روز و مدرن و ... ندارند چطور میتونن در امر آموزش خلبان باعث افزایش مهارت خلبانها بشن ؟

اگر در طول 8 سال جنگ خانمان برانداز با عراق ، تا پایان جنگ عراق عمق خاک عراق رو شخم زدیم ، خلیج فارس رو فارس نگه داشتیم ، اقتصاد ایران رو با حفظ جریان صدور نفت خام زنده نگه داشتیم ، فقط در نتیجه داشتن نیروی هوایی رویایی و پیشرفته اون زمان و خلبانان آموزش دیده و با انگیزه ( به همون دلایل بالا ) بود . الان چی ..؟ از اون نیروی هوایی مقتدر چی مونده ؟

نیروی موشکی و پدافند هوایی !!!؟

آقا یه سئوال ... در نیرد یوگسلاوی و ناتو ، چرا ارتش یوگسلاوی نتونست حتی با داشتن اون نیروی پدافند هوایی مثال زدنی در جهان ، جلوی نابودی یوگسلاوی رو بگیره ؟ چرا روسیه با داشتن سیستمهای اس 300 و تریومف و انواع اقسام لایه های پدافندی کوتاه برد و میان برد ، هنوز اسکادرانهای شکاری مملو از جنگنده های میگ 31 و 33 و 29 و سوخوهای خانواده 27 و 30 و 33 رو برای دفاع هوایی داره و دائما هم رو آمدشون میکنه ؟
مگه اونها بهترین و بزرگترین زرادخانه موشکی جهان رو ندارند ؟ نیروهای هوایی ضربتی متشکل از سوخوهای خانواده 27 و 24 و میگ های اس ام تی و بلک جک ها و بیر های پیر و ... رو میخوان چکار ؟

خومون رو گول نزنیم ، نه اعراب دیگه اعراب 50 سال پیشن و نه نیروی هوایی و خلبانهای ما ، اون نیروی هوایی و خلبانها .

روز بخیر ...

Bravo
13-10-2010, 20:43
در یک جنگ آیتم های بسیاری دخالت دارند که برای دانستن آنها باید آکادمی جنگ راه بندازیم ولی بعنوان مثال جغرافیای کشورها برای خوش داستانی تعیین کننده است...
چه در زمان پ ه ل و ی و چه پس از جنگ با صدام جنایتکار تجهیزات و تاسیسات استراتژیک ایران در پوشش دژ های طبیعی قرار داشته و دارند.جغرافیای این گربه تیز چنگ ازعوامل تاثیر گذار است.مساحت ایران و پراکندگی نقاط استراتژیک در آن عرصه را برای هر متجاوزی تنگ خواهد کرد.البته این تا زمانی صدق میکند که لشکر کشی جهانی برای تجاوز به ایران انجام نشود.
برخی نقاط قوت نقاط ضعف را پوشش میدهند.البته و صد البته نیروی هوایی ایران میتوانسته بهتر از این باشد ولی آیا با این شرایط 30 ساله که حتی قطعات هواپیماهای مسافربری هم از ما دریغ میشود میشود ارتقا پیدا کرد؟بهر حال تا کنون مجبور بوده ایم به این شکل امورات را بگذرانیم. و اماموضوع اراجیف 6 ساعته و ...
نگارنده موضوع ظاهرا اعراب را خیلی ابله فرض کرده که فکر کرده اونها این اراجیف را باور میکنند...
اسراییل که تمام اعراب از اون میترسند و حساب میبرند جرات دست از پا خطا کردن رو نداره چه برسه به امارات و یه مشت شبه جزایر گوگولی مگولی حاشیه خلیج فارس!
بنظرم مطلب بالا به یه طنز شباهت داره

PHANTOMII
15-04-2011, 06:13
بنام خدا

روزنامه الریاض چاپ عربستان چند روز پیش اقدام به انتشار یک گزارش تصویری کرد و در آن قدرت بالای! نظامیان خود را به تصویر کشید.
به گزارش الف، چند روز پس از این اقدام بود که سفیر عربستان در قاهره نیز با دیدن این تصاویر، دچار توهم شد و حرفهایی را در زمینه اعمال قدرت نظامی علیه ایران مطرح کرد که به نظر میرسد باید درستی یا نادرستی این حرفها را با نگاهی به تصاویر یادشده قضاوت کرد.

این سه تصویر در سایت روزنامه «الریاض» منتشر شده اند.

*در تصویر فوق نظامیان عربستانی در حالی که تجهیزات نظامی پیشرفته! خود را منقوش به عکس شاه 87 ساله خود کرده اند، آمادگی خود را برای رفتن به جنگ اعلام میکنند.

*در این تصویر توانایی نظامیان عربستانی در اتخاذ روشهای مختلف! برای تیراندازی به سمت بادکنکها به نمایش گذاشته شده است!

*این تصویر نیز مربوط به یکی از تمرینات مخصوص کماندوهای آل سعود است. آنها با برعکس گرفتن اسلحه تمرین میکنند که چگونه در صحنه جنگ؛ پشت به دشمن و رو به میهن فرار کنند.

همانطور که در تصویر مشاهده میشود، اساسا در بین نظامیان آل سعود تیراندازی به سمت بادکنک و سایر هدفهای مهم به همین شکل انجام میشود.

---------------------------------------------------------------------------------------------
با عرض سلام .
خواستم صبح جمعه زیبایتان را با خنده شروع کنید .

RF-4 Pilot
15-04-2011, 10:16
فراموش نكنيد عربستان 60 ميليارد دلار قرارداد خريد تسليحات نظامى با امريكا در سال گذشته بسته. قطعا" براى خريد بادكنك و تفنگ بادى نبوده.

Behrang
15-04-2011, 10:50
ممنونم برادر عزیز. (البته من در خبرها مبلغ 100 میلیارد دلار خوندم).
جهت یادآوری، این مبلغ مربوط به آخرین قرارداد خرید تسلیهات هسته ای می باشد. در قراردادهای خرید تسلیهات سالهای قبل نیز مبالغی برابر با 40 میلیارد دلار و 20 میلیارد دلار پرداخت شده است.

پ.ن: متاسفانه سیاستی در این مدیریت این سایت و در اکثر اعضاء این سایت وجود داره که فقط از مطالبی که دشمن ها رو حقیر و خار کنه استقبال می شه حتی به دروغ یا توهین. من به دوستان توصیه می کنم بجای قدم زدن در دنیای وهم، واقعیت ها رو بررسی کنند و اینکه اگر راه حلی به نظرشون نمی رسه، فقط به اطلاع رسانی اکتفا کنند، و اگر مطلبی جهت اطلاع رسانی ندارند، فقط به خوندن مطالب بسنده کنند. با خیال بافی و رویا پردازی، نه دشمن شکست می خوره نه ما قدرتمند خواهیم ماند.

با سلام خدمت جناب atcexplorer عزیز

نکته اول اینکه احتمالا منظور شما تسلیحات غیر هسته ای بوده چون فروش تسلیحات هسته ای ممنوعه . طبق کنوانسیون منع گسترش تسلیحات هسته ای.

نکته دوم اینکه این سایت و انجمن طبق قوانین جاری مملکت اداره میشه و ما موطف به اطاعت از قانون هستیم.

نکته سوم اینکه پست اول این تاپیک بیشتر یک پروپوگاندا بوده تا یک خبر اطلاع رسانی.

نکته چهارم : خیلی ارادت داریم قربان ;)

Jolly-Rogers
15-04-2011, 13:21
متاسفانه واقعیت این است که همین به اصطلاح شما ، سوسمار خورها ، از نظر تجهیزات هوایی-دریایی-زمینی و پدافندی و آموزش ، از ما ۶۰ سال جلوتر هستند.....!!!!

someone else
15-04-2011, 16:08
اوضاع عربستان و سفیر بدبخت

دوستان بزرگوارم در سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی، درود دوستانه ی من رو پذیرا باشید

ببینید دوستان، پس از فرنام خبری "افاضات سفیر عربستان"، متأسفانه به خاطر چند سطر سیاسی، آن فرنام بسته شد و یکی از کاربران ارزشمند ما هم آزرده خاطر شدند. گویا دنباله ی آن فرنام به این جا کشیده شده و برخی از کاربران غیرتمند ما هنوز از سخنان سفیر عربستان در مصر خشمگین هستند. از این رو اگر چه پرداختن به امور سیاسی در صلاحیت سایت ما نیست، ولی با توجه به واکنشی که کاربران نشان داده اند و خدشه دار شدن احساس ایشان، چند سطری را در خدمتتان هستم. (این سطور مربوط به مسائل سیاست ایران نیست و از قوانین فراتر نمی رود)

برادران، بنده از این پریشانگویی ها، و شاخ و شانه کشیدن های این سفیر بخت برگشته شگفت زده نشدم. تنها با یک نگاه گذرا به آن سرزمین سوزان می توان پی برد که این سفیر از کجا می سوزد و زیر چه فشاری است.

من این گونه شنیده ام که سازمان اطلاعاتی آمریکا، CIA، در نخستین گزارش فراگیر خود به دیوانسالار "باراک اوباما" (پس از نشستن بر صندلی دیوانسالاری) درباره ی عربستان به او گفته بود که پس از ملک عبدالله، عربستان به جنگ قدرت و کشمکش های سیاسی دچار خواهد شد و طی 5 سال، 5 حکومت در آن کشور بر سر کار خواهند آمد. این چیزی است که این روزها نه تنها سازمان CIA، بلکه هر تحلیلگر و دیده بان سایسی به آن باور دارد.

به هر روی، با بررسی حال و روز کشور عربستان ناگزیریم که بپذیریم که گزارش سازمان CIA و تحلیل تحلیلگران سیاسی با هم همخوانی دارند و عربستان در کوره راه درگیری های قومی و بیراهه های نبرد قدرت و گُمراهه های چند تکه شدن سرگردان است.

پادشاه 87 ساله ی عربستان در حالی در چند ماه گذشته با بیماری دست و پنجه نرم میکرده است، که ولیعهد 86 ساله اش مدت ها پیش از خود او با بیماری سخت سرطان گلاویز بوده است و چندگاهی است که نشانه های بیماری فراموشی آلزایمر در او نمایان گشته است و دیگر می توان تا اندازه ای با قطعیت گفت که این ولیعهد پیر هیچگاه توان فرمان راندن را نخواهد داشت. از سوی دیگر حال پادشاه 87 ساله جوری وخیم بوده است که برخی باور دارند که او مرده است و چند صحنه ی کوتاهی که گاهی از او در رسانه ها دیده می شود از آن یک بدل یا صحنه هایی از گذشته است. ولی آن چه که آشکار است این است که این پادشاه کهنسال که از بیم کودتا ی شاهزادگان کمتر پیش می آمد که از کشورش بیرون رود، به خاطر بیماری در حدود 2 ماه سرگردان آمریکا و الجزایر بود و سرانجام با بالاگرفتن کارزار خاورمیانه سرآسیمه بر صندلی چرخ دار نشست (یا نشاندندش) و به عربستان باز گشت. اکنون چندین ماه است که پادشاه کهنسال در رسانه ها و عرصه های کاری حضوری بسیار کمرنگ دارد و اداره ی کشور عملاً در دست شاهزاد نایف بن عبدالعزیز برادر کوچکتر او است.

عربستان سرزمین ده ها و یا شاید صدها شاهزاده ی تشنه ی قدرت است. باید بگویم که همه ی افراد آگاه، از عربستان گرفته تا آمریکا و ایران، می دانند و می گویند که اکنون چندی است که آتش جنگ قدرت در خانواده ی پادشاهی این کشور شعله می کشد. شاخه ای از خانواده ی پادشاهی عربستان که ولیعهد 86 ساله را از خود میدانند، جناح صدیری ها خوانده میشوند و به سختی در رقابت با جناح پادشاه و شاهزاده نایف هستند. دسته بندی ها و کشمکش ها در خانواده ی پادشاهی برای در دست گرفتن افسار شرایط پس از مرگ پادشاه و ولیعهد کهنسال بالا گرفته است، ولی به دلیل شرایط داخلی عربستان، شرایط منطقه و میانجیگری آمریکا برای رسیدن به یک راه حل مناسب کمی سربسته مانده است و احتمالاً خانواده ی پادشاهی نیز امید دارد که به راه حلی برسد.

آن چه که به کشاکش قدرت در عربستان دامن میزند آن است که در قانون اساسی این کشور یا بهتر است بگوییم که در وصیتنامه ی ملک عبدالعزیز آمده است که تا فرزندان من زنده اند پادشاهی به نوه های من نمیرسد و دیگر هیچ چیزی درباره ی دوران پس از این فرزندان گفته نشده و تکلیف روشن نیست. حال به آن بیفزایید تشنگی قدرت ده ها شاهزاده از میان صدها شاهزاده ی دیگر را. و نیز بیفزایید به آن نارضایتی مردم کمابیش فقیر عربستان و ناآرامی های این کشور و منطقه را، مردمی که 70 درصد آنها صاحب خانه های خود نیستند. و باز بیفزایید بیماری و وخامت حال پادشاه و ولیعهد کهنسال را.

این ها در شرایطی است که آمریکا سال ها است که بدش نمی آید عربستان را در جایگاه بزرگ ترین صادر کننده ی نفت، تجزیه کند، به ویژه اگر قرار باشد این منبع یگانه ی انرژی روزی دچار هرج و مرج شود. این را دلتمردان عربستانی خوب میدانند. آری دوستی هایی که روی پرده ی نمایش سیاست می بینیم تنها بازی بازیگران عرصه ی سیاست هست. برای نمونه، برخی از تحلیلگران میگویند که خریدهای هنگفت جنگ افزار از سوی کشورهای کوچک حاشیه ی خلیج فارس نه از ترس ایران، که از ترس عربستان بوده است. این کشورها همیشه از بلعیده شدن توسط سرزمین بزرگ تر عربی و پادشاه مقتدر تر عربی در هراس بوده اند، ولی در پیشگاه دوربین ها و خبرنگاران چیز دیگری گفته می شود. کسانی هستند که می گویند عربستان با لشکرکشی به بحرین بهانه ی خوبی به دست آمریکا برای حمله به خودش داد. (شبیه حمله ی صدام به کویت، با این حال که این بار نجات جان غیرنظامی های بحرینی و جلوگیری از کشتار مردم بهانه خواهد بود). مطمئن باشید که نفت عربستان آنقدر هست که ارزش یک جنگ پرهزینه را حتا در دوران بحران اقتصادی داشته باشد، جنگی که به نظر نمیرسد بیش از یک هفته به درازا کشیده شود.

عربستان با چند خطر وربرو است، جنگ قدرت در خانواده ی پادشاهی، انقلاب مردم ناراضی، تجزیه به دست قدرت های جهانی به منظور حفظ آرامش و تثبیت جریان انرژی. همچنین تجزیه به دست گروه های مردمی و مخالف داخلی هم دور نمی نماید. آن چه که آشکار است این است که عربستان دیگر عربستان نخواهد شد. این چیزهایی که گفتم برای کسانی که اوضاع منطقه را با دقت دنبال می کنند اصلاً شگفت و سخت باور نیست.

این سفیر بیچاره باید به جای گزافه گویی هایش، در اندیشه ی خانه ای در یک جای امن در اروپا باشد. این جنگ افزارهای اندوخته در عربستان هم به کار شاهزادگان درگیر نخواهد آمد، مگر آن جا که بخواهند بر یکدیگر بتازند، و نه بر ایران بزرگ. کسانی که فکر میکنند عربستان با اندوختن جنگ افزار به قدرتی منطقه ای رسیده است در خطا هستند، این کشور نفس های آخرش را میکشد. به زودی درگیری های داخلی و دخالت های خارجی و نارضایتی های عمومی کار را در این کشور تمام میکند. چه غلط ها!!!! حمله به ایران!!!! زور آزمایی با ایران!!!!! ایشان باید بخت و اقبال بلندی داشته باشند که در آینده ی نه چندان دور هواپیماهایشان مانند هواپیماهای صدام به ایران پناهنده نشوند.

این سفیر و شاهزادگان باید بدانند که آن روز که ثروت مردم کشورشان را از بیت المال برمیداشتند و با آن در اروپا و آمریکا و شمال آفریقا کاخ میساختند و کنیز میخریدند، ایران برای اثبات حقانیتش در شبهای هراس انگیز جنگ ده ها هزار جوان خود را به بارگاه ربوبی قربانی کرد. و از این رو است که امروز از ایران به جوانان دیگر کشورهای انقلابی پیام داده می شود. شهید آوینی یک جمله دارد با این مضمون: ما به بمب اتم هم دست خواهیم یافت اما قدرت در جای دیگری رقم خواهد خورد.

someone else
20-04-2011, 14:52
یه خبری بود که برخی از خبرگزاری ها نوشته بودن که در زیر میاد:

افشای فعالیت ۷۰۰۰شاهزاده عربستاني ([Only registered and activated users can see links])

به گزارش پانا به نقل از دي ولت، اسنادي كه از فعاليتهاي اقتصادي و اسرار مالي خاندان سلطنتي عربستان منتشر شده نشانگر دست اندازي هزاران نفر از نزديكان ملك عبدالله به داراييهاي بادآورده اين كشور است.

وليد بن طلال شاهزاده ۵۶ ساله عربستاني از جمله ثروتمندترين افراد در اين كشور به شمار ميرود. بر اساس آخرين آمار مجله فوربس وي بيست و ششمين مرد ثروتمند جهان است.ا

اين شاهزاده به همراه همسر و فرزندانش در قصري در شهر رياض زندگي ميكند كه ۳۲۰ اتاق و ديوارهايي از مرمر ايتاليايي دارد.

اين قصر با داشتن سه سالن و استخر مجزا، زمينهاي تنيس، ۲۵۰ پنجره بزرگ، يك سالن سينما و ۵ آشپزخانه مجلل ظرفيت پذيرايي از ۲۰۰۰ مهمان را در آن واحد دارد. اين در حالي است كه پاركينگ خودروهاي وي مجهز به ۲۰۰ خودرو لوكس و آخرين مدل از جمله رولز رويس، فراري و لامبورگيني است.

از ديگر داراييهاي بن طلال هواپيماي اختصاصي بوئينگ ۷۴۷-۴۰۰ است كه بهصورت سفارشي براي وي ساخته شده و قصر پرنده لقب گرفته است. جالب اينجاست كه اين شاهزاده عربستاني در مقالههايي كه در نيويورك تايمز به انتشار ميرساند از ايجاد اصلاحات در اين كشور دم زده و مدعي دفاع از زنان و حقوق فقراست.

وي يكي از شيوخ عربي است كه مطابق ميل غرب رفتار ميكند و مورد انتقاد شديد روحانيون و رهبران مذهبي عربستاني است. بر اساس اسنادي كه سايت ويكي ليكس به نقل از ويليام دابليو. فاولر سفير پيشين آمريكا در عربستان منتشر كرده بن طلال در سالهاي آخر دهه ۱۹۹۰ ميلادي، اطلاعات محرمانه اي را در مورد سلطنت ۷۰۰۰ شاهزاده عربستاني بر بازار نفت و تجارت اين كشور در اختيار آمريكا قرار داده است.

بر اين اساس در زماني كه توليد روزانه نفت عربستان هشت ميليون بشكه بوده، تنها شش نفر از اين شاهزادگان، كنترل فروش روزانه يك ميليون بشكه از آن را در اختيار داشته اند كه با توجه به بهاي فروش نفت، اين كار ثروتي معادل ۱۲۰ ميليون دلار در روز نصيب آنان ميكند. به گفته بن طلال وي و شماري از برادران، عموزادگان و ديگر اعضاي قبيله اش از حلقه خواصي كه در تجارت نفت دست دارند، بيرون انداخته شده اند.

سفير آمريكا در عربستان در زمان انتقال اين اطلاعات تاكيد كرده كه به دليل خطر جدي كه براي منبع اين اطلاعات وجود دارد، نبايد نام وي فاش شود و اكنون پس از ۱۵ سال برخي منابع آمريكايي دست به افشاي اين اطلاعات زدهاند.

..................................

البته ظاهراً نویسنده ی خبر، خبر نداشته که شاهزاده بن طلال علاوه بر اون بویینگ، نخستین فرد خریدار سوپرجامبوجت A380 هم هست. بن طلال این A380 رو برای هواپیمای شخصی خودش سفارش داده، یعنی برای دومین کاخ پرنده ی خودش. اینم بگم که من بعد از این که شنیدم که شرکت ایرباس درباره ی ساخت یه استخر در هواپیمای شخصی ایشون، بهش نه گفته، دلم به درد اومد ;) ...................... شما فقط با جستجوی کلمه ی (bin Talal) در گوگل به گوشه ای از بدبختی ها و نکبت های مردم عربستان پی میبرید. قسمت تصاویر گوگل رو هم فراموش نکنیم.

شاهزاده ی سعودی، ولید بن طلال
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ایران که آسونه، به آمریکا و اروپا و چین و روسیه و هند و ..... هم برای حفظ این صندلی ها باید حمله کرد (به پنجره های کناری در تصاویر نگاه کنید، اینجا مثلاً هواپیما است)............. این رو هم بگم که اگه فکر میکنید مردم عربستان مثل مردم بعضی از کشورهای کوچک خلیج فارس زندگی میکنن، سخت در اشتباهید. فکر کنم حالا بهتر میشه پی برد که مشکل اون سفیر چی بوده.

kermanshahy
22-04-2011, 17:59
در زمان حمله عراق واشغال کویت توسط این کشور صدام برای ساکت کردن یا ترساندن عربستان و گوگولی های جنوب خلیج همیشه پارس دستور حمله به خفجی یکی از شهرهای مرزی عربستان با (کویت یا عراق )را صادر کرد
اینجاش جالبه:
وقتی خبر به ریاض رسید طی فرمانی به لشکر مکانیزه ویژه که در اطراف ریاض مسقر بود
(خودتان بهتر می دانید که چه پولهای خرج اموزش واماده نگهداشتن نیرو هایی این چنینی در عربستان میشود مخصوصن اگه محافظ ریاض هم باشه)
دستور داده شد که یک تیپ برگزیده از این لشکر به سمت شمال و منطقه خفجی حرکت کند
که بعد ازشروع حرکت قبل از اینکه از دروازه های شهر ریاض کمتر 50 کیلومتر دور شوند حدود 160 مورد خرابی خودروها وادوات زرهی باعث زمینگیر شدن این به اصطلاح نیروی ویژه دوره دیده در امریکا یا توسط غربیها می شود
یا که حتمن ماجرای اموزش خلبانان اف5 عربستانی در1965را که همزمان با خلبانان ایرانی همدوره بودن را میدانید
حالا خود حدیث مفصل از این ... بخوانید
البته از این عربها ما کم ضربه نخوردیم
باید همیشه هوشیار باشیم

PHANTOMII
03-05-2011, 19:50
سعودی ها در بحرین پایگاه نظامی میزنند
فرمانده ارشد نظامی بحرین روز دوشنبه اعلام کرد یک پایگاه نظامی دائم قرار است به منظور استقرار نیروهای مشترک موسوم به سپر دفاعی جزیره تاسیس شود، وی هدف از تاسیس این پایگاه نظامی را مقابله با ایران اعلام کرد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق به نقل از العالم، در حالی که اشغالگران سعودی و اماراتی با همراهی شبه نظامیان وابسته به آلخلیفه سرگرم قتل عام مردم بیدفاع بحرین هستند، فرافکنی مقامات رژیم حاکم برای توجیه اشغالگری آلسعود با تهدید نشان دادن ایران، نشان از سردرگمی آنها در توجیه رفتار خلاف عرف و انسانیت آنها دارد.

شیخ خلیفه بن احمد آل خلیفه فرمانده کل نیروهای دفاعی بحرین در مصاحبه خود که در نشریه الرای کویت به چاپ رسید اعلام کرد: تصمیم در خصوص راه اندازی این پایگاه نظامی باید توسط سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اتخاذ شود.

پیش از این و بر اساس توافقهای صورت گرفته میان سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نیروهای موسوم به سپر جزیره باید تنها در کشورهای خود حضور داشته باشند و دلیل عمده آن نیز ترس کشورهایی چون کویت و قطر از بلعیده شدن توسط عربستان سعودی بود. حال به نظر میرسد پس از اشغال بحرین و تبدیل شدن آن به عنوان سرزمینی اشغال شده، شیوخ آلخلیفه بر آن هستند در سایه این اشغالگری به صورت بخشداران عربستانی به انجام وظیفه بپردازند.

فرمانده کل نیروهای دفاعی بحرین در ادامه این مصاحبه با تکرار سخنان پیشین، مدعی شد: گروههای افراطی قصد داشتند رژیم بحرین را سرنگون کنند و دولتی را بر سر کار بیاورند که تحت حاکمیت روحانیت ایران قرار داشته باشد، وی در ادامه بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی گفت: شواهدی در دست است که مداخله لبنان سوریه و ایران را در ناارامی های اخیر در بحرین به اثبات میرساند!!

بابک م
15-06-2011, 15:23
در زمان حمله عراق واشغال کویت توسط این کشور صدام برای ساکت کردن یا ترساندن عربستان و گوگولی های جنوب خلیج همیشه پارس دستور حمله به خفجی یکی از شهرهای مرزی عربستان با (کویت یا عراق )را صادر کرد
اینجاش جالبه:
وقتی خبر به ریاض رسید طی فرمانی به لشکر مکانیزه ویژه که در اطراف ریاض مسقر بود
(خودتان بهتر می دانید که چه پولهای خرج اموزش واماده نگهداشتن نیرو هایی این چنینی در عربستان میشود مخصوصن اگه محافظ ریاض هم باشه)
دستور داده شد که یک تیپ برگزیده از این لشکر به سمت شمال و منطقه خفجی حرکت کند
که بعد ازشروع حرکت قبل از اینکه از دروازه های شهر ریاض کمتر 50 کیلومتر دور شوند حدود 160 مورد خرابی خودروها وادوات زرهی باعث زمینگیر شدن این به اصطلاح نیروی ویژه دوره دیده در امریکا یا توسط غربیها می شود
یا که حتمن ماجرای اموزش خلبانان اف5 عربستانی در1965را که همزمان با خلبانان ایرانی همدوره بودن را میدانید
حالا خود حدیث مفصل از این ... بخوانید
البته از این عربها ما کم ضربه نخوردیم
باید همیشه هوشیار باشیم
با سلام
دوست عزیز اگه امکان داره ماجرای خلبانهای F5را اعلام فرمایید من چیزی در این زمینه تا حالا نشینیدم البته به این نکته توجه فرمایید که عربستان با دلارهای نفتی سر شار هر چیزی را و هر کسی را که بخواهد از سراسر دنیا میخره در نتیجه امکان استفاده از تجهیزات پیشرفته اش را با پرسنل مزدور و آموزش دیده خواهد داشت به یاد داشته باشید که با استفاده از F15هاش و البته با نامردی تمام دو تا از F4های ما را در خلیج فارس سرنگون کرده است.همچنین در همین چند سال پیش بمبارانهای منطقه سعده در یمن را به خاطر بیارید متوجه میشوید که قدرت بلا منازع هوایی این کشور(البته با خلبانان و پرسنل مزدور) در مقابل نیروی هوایی قدیمی و تحت تحریم وتضییق ما می تواند یک خطر بسیار بزرگ باشد
هیچوقت نباید دشمن را دست کم گرفت

tarmax
16-06-2011, 11:05
ماجرای خلبان T38عربستانی رو بهتره جناب کرمانشاهی عزیز تعریف کنند که واقعا افتخار نیروی هوایی عربستانه .در سالهای اخیر هم نکته قابل توجه حمله مشترک تورنادو های عربستان و تورنادوهای انگلیس به هدفی در عراق بود که طراحان و خلبانان نابغه عربستان نمی تونستند یک نقطه مشترک برای هماهنگی پیدا کنند و پیشنهاد دادند هر گروهی که زودتر به اون نقطه رسید با چراغ های ناوبری روشن(منطقه جنگی-عملیات ضربتی!!!!!)در ان محدوده شروع به دور زدن کنه تا بقیه برسند.قضیه خدا نون میده دندون نمیده. از این دو قضیه استنباط میشه عربها کلا با ناوبری مشکل دارند.هر چند ممکنه این هم به مرور قابل جبران باشه و ما همچنان اونا رو با غفلت دست کم بگیریم.

PHANTOMII
16-06-2011, 17:38
هــواپیمـای ملـک عبــدالله

kermanshahy
17-06-2011, 19:30
درود
زمانی که نیروی هوایی شاهنشاهی اقدام به خرید نخستین گونه F5A/Bنمود به فاصله زمانی کوتاهی عربستان سعودی هم دست به خرید مشابه ای زد وF5A/Bرا سفارش داد که بنا بر برخی یافته ها از نظر تعدادهم عربستان مشابه ایران سفارش خرید داده بود.
به پیرو این قرار داد دانشجویان خلبانی و پشتیبانی فنی و...ایران برای اموزش به امریکا فرستاده شدند
و مدت کوتاهی بعد ایران دانشجویان عربستان به امریکا اعزام شدند
و میشه گفت که با هم همدوره بودند
به هرروی دانشجویان ایرانی با بهترین نمرات ورتبه وبدست اوردن مدارک مربوطه به کشور باز می گردند و چند سالی با این مدل جنگنده F5A/Bکه در پایگاه های کشور تقسیم شده بود به انجام گمارش های تمرینی واموزشی و...مشغول میشوند تااینکه مقامات نیروی هوایی دست به خرید نمونه پیشرفته و به روز تر F5E/Fمیزنند وپیرو ان نسل جدید دانشجویان تازه وارد به همراه تعدادی از خلبانان انتخابی F5های موجود که همان دانشجویان سری نخست بودند به امریکا اعزام می شوند
تازه کارها برای اموزش خلبانی و...قدیمی های منتخب برای استاد خلبانی
که با ورود ایرانی ها به امریکا با صحنه جالبی روبرو می شوند
دانشجویان دوره پیشین عربستانی F5A/Bهنوز مشغول اموزش بودند و بیشترشان هنوز به نیمه راه هم نرسیده بودند وخلاصه اشک امریکا یی ها را دراورده بودند

kermanshahy
17-06-2011, 19:50
درود
درمورد ماجرای رودر رویی F15های نیروی هوایی عربستان و برخورد دوگانه شان با جنگند های عراقی و نیروی هوایی ایران دوست داشتنی مان شکی نیست
واینکه عرب ها مار خون اشامی توی استینشان پروراندن و با تجهیز عراق از همه نظر ان کشور را در مقابل ایران تقویت کردند به هر حال دست اخر کاسه کوزه اش توی سلطان سر خودشان خرد شد
بقول دوست گرامی جناب براوو کاش ان سایدویندر شلیک شده بود و امروز یک تپه مرجانی در دل نیلگون
شاخاب پارس از نوع F15داشتیم
این برخورد شاید اولین رویاروی دو ساخته مک دانل داگلاس تا به انروز بود و حتا تا به امروز است
دو دلاور مرد ایرانی خلبان همایون حکمت و خلبان سیروس کریمی بدست عرب های عربستانی به شهادت رسیدند.روحشان شاد ومن مطمئنم این ماجرای شکست هوایی نابرابر از نظر هر ایرانی هموطن اگاه سند
افتخار و بالیدن به شجاعت فرزندان شهید رشید کشورمان است که با اگاهی از توانایی F15شک وبیم در وجودشان بی اثر بود وبا تجربه ای که داشتند می دانستند احتمال شکستشان زیاد است ولی باز عقب ننشستند
لویی تریتی این ماجرا را براساس یافته ها و تصوراتش بربوم نقاشی خلق نمود

بن پایه:گنج جنگ

ARafiee
23-06-2011, 22:32
پادشاه 87 ساله ی عربستان در حالی در چند ماه گذشته با بیماری دست و پنجه نرم میکرده است، که ولیعهد 86 ساله اش مدت ها پیش از خود او با بیماری سخت سرطان گلاویز بوده است و چندگاهی است که نشانه های بیماری فراموشی آلزایمر در او نمایان گشته است و دیگر می توان تا اندازه ای با قطعیت گفت که این ولیعهد پیر هیچگاه توان فرمان راندن را نخواهد داشت. از سوی دیگر حال پادشاه 87 ساله جوری وخیم بوده است که برخی باور دارند که او مرده است و چند صحنه ی کوتاهی که گاهی از او در رسانه ها دیده می شود از آن یک بدل یا صحنه هایی از گذشته است. ولی آن چه که آشکار است این است که این پادشاه کهنسال که از بیم کودتا ی شاهزادگان کمتر پیش می آمد که از کشورش بیرون رود، به خاطر بیماری در حدود 2 ماه سرگردان آمریکا و الجزایر بود و سرانجام با بالاگرفتن کارزار خاورمیانه سرآسیمه بر صندلی چرخ دار نشست (یا نشاندندش) و به عربستان باز گشت. اکنون چندین ماه است که پادشاه کهنسال در رسانه ها و عرصه های کاری حضوری بسیار کمرنگ دارد و اداره ی کشور عملاً در دست شاهزاد نایف بن عبدالعزیز برادر کوچکتر او است.

وخامت حال ولیعهد عربستان/ بالاگرفتن جنگ قدرت در خاندان سعود

یک پایگاه غربی با اشاره به سفر درمانی ولیعهد عربستان به آمریکا از قوت گرفتن جنگ قدرت میان خیل عظیم شاهزادگان سعودی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه میدل ایست آنلاین در مطلبی با اشاره به وخامت وضع حسمی "سلطان بن عبدالعزیز" ولیعهد عربستان و سفر درمانی وی به آمریکا آورده است: معالجات اولیه نشان می دهد بیماری سرطان دستگاه گوارشی سلطان بن عبدالعزیز دوبار عود کرده و این امر نگرانی ها در عربستان را درباره جنگ قدرت افزایش داده است.
بنابر گزارشها، ممکن است فضای قدرت در عربستان دچار تنش شود، زیرا "عبدالرحمن بن عبدالعزیز" معاون وزیر دفاع به حکم اینکه بزرگتراز "نایف بن عبدالعزیز" است مدعی ولایتعهدی است. نزدیکی بیش از حد عبدالرحمن به ملک عبدالله و ظهور مکرر وی در رسانه ها موید این موضوع است. این در حالی است که منابع داخل خاندان پادشاهی عربستان ولایتعهدی را حق نایف می دانند زیرا درباره آن قبلا توافق ضمنی حاصل شده است.
این پایگاه می افزاید: نگرانی سعودی ها فقط درباره وضع جسمانی سلطان بن عبدالعزیز نیست بلکه سلامتی ملک عبدالله هم تعریفی ندارد و مدتهاست که از درد پشتش رنج می برد و اخیرا در برابر رسانه ها با قد خمیده ظاهر شده است، اما با این اوصاف همچنان مانعی برای جنگ قدرت شاهزادگان است.
پایگاه مذکور می افزاید: به اعتقاد بسیاری از سعودی ها سلسله مراتب قدرت درعربستان به تصمیمات هئیت بیعت و شورای خاندان سلطنتی مربوط می شود. ملک عبدالله دستور زمان برگزاری شورای خاندان آل سعود را پایان ماه رمضان اعلام کرده است و هزاران شاهزاده قرار است در این مراسم شرکت کنند.
امیر منطقه ریاض مسئول این گردهمایی گسترده است. شاهزادگان امیدوارند که این جلسه به بازگشت ولیعهد از آمریکا موکول نشود. شورای خاندان سلطنتی مسئول امور خاندان آل سعود است که هم اکنون ریاست آن با "سلمان بن عبدالعزیز آل سعود" است.
این پایگاه نوشت: منابع آگاه از احتمال جدال فراوان در حین برگزاری شورای خاندان سلطنتی خبر می دهند.

مهر
([Only registered and activated users can see links])

ARafiee
22-10-2011, 11:05
زندگینامه سلطان بن عبد العزیز/ ولیعهدی که در آرزوی پادشاهی مرد

نام کامل ولیعهد عربستان "امیر سلطان بن عبدالعزیز بن عبدالرحمن بن فیصل بن ترکی بن عبدالله بن محمد بن سعود" است که تا قبل از مرگ یکی از پر مشغله ترین شاهزادگان سعودی محسوب می شد.به گزارش خبرگزاری مهر، مرگ ولیعهد عربستان سعودی در حالی امروز صبح روی تلکس خروجی خبرگزاریها و شبکه های عربی قرار گرفت که پیش از این منابع مستقل سعودی از مرگ وی پس از یک عمل جراحی در آمریکا خبر داده بودند.

اعلام دیرهنگام خبر مرگ
برخی رسانه های عربی در اواسط تیرماه گذشته، قریب به چهار ماه پیش در گزارشهایی از مرگ "سلطان بن عبدالعزیز آل سعود" ولیعهد عربستان که برای درمان به نیویورک سفر کرده بود، خبر دادند.

پایگاه خبری العربیه که هیچ ارتباطی با شبکه سعودی العربیه ندارد در آن ماه اعلام کرده بود سلطان بن عبدالعزیز 86 ساله که اخیرا برای معالجه به آمریکا سفر کرده بود، در یکی از بیمارستانهای نیویورک فوت کرده است. در آن زمان اعلام شد ولیعهد عربستان که همزمان معاون رئیس شورای وزیران، وزیر دفاع و نیروی هوایی و بازرس کل کشور بوده است در پی افزایش و بدخیم شدن غده های سرطانی بدنش به ویژه در قسمت مغزی، فوت کرده است.

این منابع وابسته به مخالفان آل سعود در عربستان تاکید کردند: خبر مرگ ولیعهد عربستان فعلا منتشر نمی شود و برای انجام برخی امور بعدا اعلام خواهد شد. خاطرنشان می شود ولیعهد عربستان اخیرا در پی دگرگونی شرایط جسمانی برای معالجه به آمریکا سفر کرده بود. وی پانزدهمین فرزند ذکور "ملک عبدالعزیز" محسوب می شود که مادرش "حصه بن احمد السدیری" است. این افراد در عربستان موسوم به سدیریها هستند.

پر مشغله ترین شاهزاده سعودی
سلطان بن عبدالعزیز در روز پنجم ژانویه 1931 در ریاض (پایتخت عربستان) به دنیا آمد. وی در سالهای حکومت آل سعود پستها و عناوین مختلفی را داشت. برخی منابع وی را با توجه به این پستها پرمشغله ترین شاهزاده آل سعود می دانند. وی همزمان ولیعهد عربستان (جانشین ملک عبدالله)، رئیس هیئت وزیران، وزیر دفاع و هوانوردی، بازرس کل عربستان، حاکم ریاض، وزیر کشاورزی و وزیر ارتباطات بود که با مرگش این پستها احتمالا بین شاهزاده های سعودی تقسیم می شود.

پدر وی "ملک عبدالعزیز" و مادرش ما "حصه بنت احمد بن محمد السدیری " بود. سلطان بن عبدالعزیز تا زمان مرگ 17 باز ازدواج کرد و ۱٨ پسر و ۱۵ دختر دارد. سلطان بن عبدالعزیز پانزدهمین فرزند عبدالعزیز آل سعود بنیانگذار عربستان جدید و برادر ناتنی ملک عبدالله پادشاه کنونی عربستان سعودی است.

وی در سال ۱۹۴۷ به عنوان حاکم ریاض منسوب شد. در ۱۹۵۳ وزیر کشاورزی و دو سال بعد وزیر ارتباطات شد. در سال ۱۹٦۲ ملک فیصل وزارت دفاع و هوانوردی را به او سپرد. او در این مقام به توسعه ارتش و نیروی دریایی و هوایی عربستان سعودی پرداخت. در سال ۲۰۰۴ تشخیص داده شد که به سرطان روده بزرگ مبتلاست و از این رو عملهای جراحی متعددی بر روی او انجام گرفت. مجددا در سال ۲۰۰۹ گزارش شد که به شدت بیمار می باشد و چندین ماه در بیمارستانی در شهر نیویورک بستری شد. سلطان بن عبدالعزیز پس از مرگ برادرش فهد بن عبدالعزیز، از تاریخ اول اگوست ۲۰۰۵ به مدت 6 سال ولیعهد عربستان بود. وی بنیانگذار "جایزه بین المللی امیر سلطان برای آب" است که به صورت دوسالانه به تحقیق برگزیده در مورد آب اهدا می شود.

پسران جنجالی ولیعهد
پسر او شاهزاده بندر بن سلطان، سفیر پیشین عربستان سعودی در ایالات متحده بود که در سالهای اخیر از جنجالی ترین شاهزداگان سعودی محسوب می شد. بندر بن سلطان چند سال پیش متهم به تلاش برای کنار زدن ملک عبدالله از تخت پادشاهی شد. دیگر فرزند وی شاهزاده خالد بن سلطان یکی از فرماندهان ارشد نظامی در جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ بود.

در این سالها منابع آگاه از آرزوی دیرینه ولیعهد عربستان برای پادشاهی در این شبه جزیره خبر می دادند. بر این اساس، گفته می شد وی که 3 تا 4 سال از "ملک عبدالله" کوچکتر است بسیار دوست دارد روزی بر جایگاه وی تکیه زند. اما شاهزاده سعودی این آرزو را به گور برد تا ملک عبدالله همچنان پادشاه بماند.

مرگ ولیعهد عربستان و بیماری ملک عبدالله که هفته گذشته مجددا بستری و تحت عمل جراحی از ناحیه کمر قرار گرفت، ابهامات درباره آینده حاکمیت این کشور را افزایش داده است. تعداد زیاد شاهزادگان سعودی که برخی آمار آنها را بیش از6هزار شاهزاده می دانند و هر کدام سودای قدرت را در سر می پرورانند بر احتمال آغاز جنگ قدرت در شبه جزیره عربستان پس از مرگ ملک عبدالله افزوده است.

مهر ([Only registered and activated users can see links])

+

ولیعهد جدید عربستان را بشناسید/ نایف جای سلطان می نشیند ([Only registered and activated users can see links])

EP-IBZ
08-12-2011, 23:36
به نظر من ارتش عربستان با اون خلبانای خنگش کاری نمی تونه در برابر F-14های ایران انجام به حتی اگه F-22 داشته باشه:01 (44):
اشتباه میکنی دوست نازنین...بنده عضو فروم هوافضای عربستان هم هستم و اونجا دوستان بسیاری دارم،واقعا سطح آمادگی خلبانان عربستانی اگه بیشتر خلبان های ما نباشه کمتر هم نیست...در جنگ همیشه کسی شکست میخوره که حریفش رو دست کم بگیره.توی فروم نظامی عربستان صحبت ها و گفتگو ها به قدری تخصصی هست که با احترام به کاربران سایت مادر مقابل اونها... بماند.
مخلص کلام...در صورت بروز جنگ(خدایی نکرده)نیروی هوایی ما اگه تاکتیک های هوشمندانه اتخاذ نکنه در مقابل عربستان قطعا دچار مشکل خواهد شد(البته روی کاغذ)البته روی صحبت من با کلمه خنگ شما بود.
در ضمن دوست من جنگنده های عربستان کم سن وسال و مجهز هستند اما جنگنده های ما هر قدر هم که بهشون خوب رسیدگی شده باز هم یه جنگ فرسایشی 8 ساله حسابی خسته شون کرده،ما نباید چشممون رو رو به واقعیت ها ببنیدم

Khashayar
09-12-2011, 12:53
به نظر من ارتش عربستان با اون خلبانای خنگش کاری نمی تونه در برابر F-14های ایران انجام به حتی اگه F-22 داشته باشه:01 (44):

سلام ...

دوست گرامی ، شما از سطح آمادگی خلبانان نیروی هوایی عربستان اطلاع دارید ؟ اگر دارید میشه بفرمایید از چه طریقی و با چه دقتی ؟ از سطح آمادگی خلبانهای خودمون چطور ؟

فیلم هندی که نیست برادر من ... بی دلیل که نمیشه حرف زد ...

اگر مدرکی دارید در مورد این ادعا ، بفرمایید ما هم مستدل بفهمیم چرا ... فکر میکنم همه دوستان در انجمن علاقمند باشند بدونند . اگر هم حرف بی سند و مدرکه و احساسیه که ... انشاالله در آینده بیشتر با منطق و سند و مدرک صحبت کنیم ...

باد در آستین خودمون نکنیم خیلی بهتره ...

موفق باشید ...

arashtomcat
09-12-2011, 14:57
8اسکادرانF-15D -اسکادرانF-5F--اسکادرانPC9-آواکس-1اسکادرانBELL212-اسکادران BELL412-اسکادران کوگر-اسکادران جت استریم-اسکادران کس سی

Khashayar
09-12-2011, 14:58
درسته که F-15های عربستان 2 F-4ایران رو زدن ولی شها از قدرت F-14 های ایران در برابر F-15 های عربستان اطلاعاتی دارید اگه دارید یا علی

فرموده شما ، من رو یاد اون داستان انداخت که طرف گقت دور کره زمین فلان تعداد قدم منه . گفتند از کجا بدونیم راست میگی ؟ گفت اگه باور نمیکنید برید بشمارید !!!

این که من چه اطلاعاتی دارم زیاد مهم نیست . مهم اینه که میتونیم بعضی شواهد و قرائن رو کنار هم بذاریم و تا حدودی تصویری از واقعیت بسازیم . البته با حاشیه قابل قبولی از خطا !
در کنار اون ممکنه اطلاعاتی هم از بعضی جاها به دست بیاریم و داشته باشیم که خب ... نمیشه گفت . نباید گفت !!! اونها هم میتونن به ما کمک کنند . متوجه هستید که چی عرض میکنم ... ؟

در رویارویی احتمالی ، با این نیرو رودر رو خواهیم بود که البته این آمار هم کمی تلرانس داره :

راستی اگر دسترسی دارید گلوبال سکیوریتی رو هم چک کنید .
بعد خودتون تصمیم بگیرید . داشته های ما هم که در رژه ها به نمایش در میاد و خرید جدید هم ... نداریم متاسفانه !

آموزش رو هم یه بررسی بفرمایید . ببینید وضعیت آموزشی دو طرف در حال حاضر چطوره . هم کیفیت آموزش و هم کمیت پروازهای اموزشی رو بررسی بفرمایید .

راستی یه سئوال ... شما از کجا به خنگ بودن خلبانهای عربستان پی برده اید ؟ همه جای دنیا آدم باهوش هست ، آدم خنگ و کم هوش هم هست . واقعا فکر میکنید عربهای شبه جزیره ، همه خنگند ؟ اگر نه ، ممکنه خنگ ها به کاکپیت اف 15 و یوروفایتر راه پیدا کنند ؟ یه چیز دیگه ...

الکترونیک پروازی پیشرفته ، چقدر میتونه به یه خلبان خنگ کمک کنه تا حواسش به جنگ و درگیری باشه ؟ الکترونیک ، یا بهتر بگم ... الکترومکانیک (!) قدیمی و خارج از رده چقدر میتونه هوش و حواس خلبان تیزهوش رو به مسائل ابتدایی کنترل پرنده و نظارت به اون معطوف کنه و تمرکز روی درگیری رو از بین ببره ؟

در پایان ... منظورتون رو از اون انگشت تکون دادن آخر جمله ای که نوشتید نفهمیدم ...
روز خوش ...

Navid Tomcat
09-12-2011, 22:14
اينكه به همين سادگي ايگل هاي عربستاني را كه هيچ وقت طعم تلخ تحريم قطعات و جنگ هشت ساله را نچشيده اند با تامكتهاي ي ايراني مقايسه كنيم كار بسيار اشتباهي است ، هيچوقت نبايد دشمن را كوچك تصور كرد چون به راستي كه ديگر خبري از اون اعرابي كه خيليا از انها به عنوان خنگ يا ... ياد ميكنند نيست ، به قول خشايار ادم خنگ كه به كاكپيت يوروفايتر و ايگل راه پيدا نميكنه

تامكت ها ميتوانند براي ايگل هاي عربستاني مشكلاتي را بوجود اوردند حتي ممكنه بتوانند تعدادي از ايگل هارا هم شكار كنند اما باتوجه به حمايت همه جانبه ي امريكا از نيروي هوايي عربستان ( چه اطلاعاتي و چه لجستيكي ) ، مطمئنا تامكت ها هم در مقابل ناوگان قدرتمند ايگل دوامي نخواهد داشت

بايد منطقي بود و حقيقت را پذيرفت

arashtomcat
09-12-2011, 22:32
ولی تامکت های ایرانی توانایی پرتاب AIM-54یاPhonix رو داره:-4

kermanshahy
10-12-2011, 11:22
درود بر ایران وایرانی

من یک زمانی در یک پستی نوشتم که اگر روزی بین شیخک نشین امارات متحد با ایران کنونی نبردی در بگیره:جنگنده های F-16بلاک60 این نیرو به تنهایی و با ارامش خیال تا اصفهان (یا کمتر یا بیشتر)تشریف می اورند و هیچ کدام از سامانه های پدافند هوایی توان رهگیری انانرا نخواهد داشت
این را تمام کسانی که با توانایی های این جنگنده اشنا هستند قبول می کنند
این جنگنده از سطح مقطع راداری 1/2برخوردار است وسامانه های پادکار بسیار توانایی داره وقرار به زودی به رادار های اسکن ارایه ایی هم بهینه بشه,هر چند که همین رادار کنونیش تمام ناوگان هوایی ایران کنونی را حریفه
یک عده پریدن وسط وبا پیام شخصی ویا در همان جستار ما را به احساسی بودن ویا فریب خورده غرب وبیننده جانثار ماهواره ووو محکوم کردند.
بار دیگر امدم جستاری زدم و خواستم دران یکبار دیگه همان چیزی را که تمام فرهیخته گان این تارنمامی دانستند ولی برخی از دوستان که چشم وگوششان را بر روی یک صدا باز کرده اند وخبر ندارند در دیگر کشورها چه می گذرد وحتا از گذشته نیروی هوایی بجز استثمار ووابسته بودن تمسخر وسیاهی چیزی نمی دانند با نوشته های ابتدایی خود که برگرفته از بن پایه هایی بود که اساس داشت ودر ان اشاره شده بود که در کمتر از 20 سال ارتش ما از یک توان بسیار پیش پا افتاده وکم جان به قدرتی محترم در خاور میانه تبدیل شد والان هر چه داریم از برکت همون زمان است که یک مرتبه به برخی برخورد
ما هم ادامه ندادیم
اما این یک واقعیت است که نیروی هوایی تازیان چه سعودی وچه کویت وامارات,هر کدام به تنهای در نبرد با ایران براحتی کنترل اسمان نبرد را در دست خود خواهند داشت
تامکتهای ما درسته برای ما دوست داشتنی هستند ودرسته بسیار مدبرانه وهوشمندانه واز سر قدرت خریداری شدند,درسته هرکدام یاد اور جانفشانی خلبانان شیردل ما در پاسداری از کیان ایران وفقط ایرانی هستند ودر کنار اون از خود گذشتگی فانتومی ها وحتا تایگری ها ووو
اما امروز40 سال از ان زمان می گذردو دیگه نه فونیکسی مانده ونه رادار پویایAWG-9گمارشی که بخواهد در پهنه اسمان جولانی بسان 1975 در برابر فاکس بت روسی بدهد.
تازه اگر هم چند فروند انگشت شمارهم با تلاش کارکنان وکارشناسان توانی داشته باشند که به شوند فرسودگی هر 40 /50 ساعت باید یک بازنگری سراسری داشته باشند دیگر در برابر جنگنده های F-16بلاک40 یا FA-18Cحرفی برای گفتن ندارند ,حتا اگر به تعداد زیاد وهمون 80 فروند رویایی پویا باشند,
چرا که فناوریهای بکار رفته در ان مربوط به دهه60 است.دچار نرسپان احساسی نشویم وخود را گول نزنیم,که اگر همون F14Aهای ما وامریکا هنوز توانا بودند دیگر نیازی به مدلهایB/C/Dان نبود.
از سوی دیگر با دو گردان پویا میگ 29 که از فاصله50 کیلومتری توان شناسایی دو هدفی که با هم 50 متر فاصله را دارند را ندارد و فناوری انهم مربوط به دهه70 است نمیشه بجنگ 180 فروند از خانواده F-15رفت. با شعار وحرف نمیشه یک کشور را به ورطه جنگی که برنده ان تازیان هستند کشاند چه برسه به اخر توان (اسراییل وامریکا).حالا من گفتم دوباره به برخی بر می خوره
هر کس هم که در این تارنما با من کمی اشنا باشه می دانه که من چه حسی به تازیان دارم.اما برای یک نبرد این واقعیت ها هستند که برنده را مشخص می کند.
بقولREZA6662که خودشان در نبرد با عراق حضور داشتند و کارایی موشک استینگر را چه از لحاظ جنگی وچه روانی بر هر دو طرف داشته را دیدند.این فناوری برتر وحضور ان در تمام رسته هاست که انگیزه را با خود همراه می کنه.ببینید تامکتها در زمان جنگ چقدر باعث روحیه مثبت در ما ایرانیها شده بودند که هنوزم که هنوزه ول کن ان نیستیم.
اگر اینطوره موستانگ هم جنگنده کارا وتوانایی بود وامریکایی ها خاطره های خوشی از ان در نبرد با المانها داشتند,پس چه اجباری بود که پس ازکمتر از ده سال از پایان جنگ چندین نمونه دیگر از اف هارا ساختند وگمارشی کردند.
از سویی دیگر بازهم بحث تازیان را و نسبت انان با پیامبر وفرستاده خداوند را در این تارنمای تخصصی وعلمی می بینیم.دورد خدا بر اخرین فرستاده بزرگوارشان که فرمودمن عربم اما عرب از من نیست.
با تمام احترام به هموطنان عربم که خود را ایرانی می دانند وکم نیستند در این تارنما.
اما اگر قراره بخاطر هم نژاد بودن پیامبر بزرگوارمان با ...هر دشمنی وضربه ایی که از سوی این نامردمان می خوریم کمینه ان میان جمع خودمان هیچی نگیم که نمی شه.
در ضمن مگر عیسا وموسا پیامبر هر دو در منطقه خاوری مدیترانه (مصر ولبنان وسوریه امروزی)بدنیا نیامدند وزندگی نکردند.پس باید کشورهای مسیحی چشمشان را بروی منافع مردمشان در این کشورها ببندند واگر هم دشمنی شده هیچی نگن.
اگر ما برای نژاد پیامبر اینقدر احترام قایلیم پس برای نژاد خودمان چند بار تاریخ کشورمان را خوانده ایم و چه کرده ایم
ایا می دانید که تازیانی که در حاشیه جنوبی شاخاب پارس زندگی می کنند از اباضیه ها بودند واین اباضیه ها همون خوارج هستند.
یاد بگیریم بجای اینکه سرمان را روبه بالا بگیریم وکسی از اون بالا برای ما کتاب را به قرایت خودش بخواند ,خودمان از بالا روبه (پایین) کتاب اندوخته کسب کنیم.
شما را به همون پیغمبر دمکراسی خواه سوگند:یکم کتاب

sky_destroyer
10-12-2011, 17:51
کرمانشاهی عزیز
در همین سایت تخصصی است که حرفهای غیر تخصصی مانند تحقیر انسانهایی که جمعیت کثیری را از دنیا تشکیل میدن صورت میگیره اگر بنده عرض کردم که امامان عرب بوده اند فقط به این علت بوده که دروازه توهین و تحقیر بسته بشه و بس. شما که کتاب خوانده ای این حرف که پیغمبر فرموده من عرب هستم اما عرب از من نیست کجا نوشته و آورده شده . سند لطفا . این جمله بنظر من مضحک ترین حرفی در این مورد بود که در عمرم به گوشم خورد . ایشان خود را تافته ای جدا بافته دانسته اند ؟ یا این هم بر میگرده به ناسیونالیستی ایرانی که همه چیز را سعی در مصادره به نفع خود دارد . اول پست شما بسیار عالی و خوب بود دست مریزاد . اما در پایان سعی در زیر سوال بردن اعتقادات شخصی را داشته اید . بنا ندارم این گفتگو در اینجا ادامه پیدا کنه . اگر شما خود را تاریخ شناس و ایران شناس میدانید بسم ا... در پیغام خصوصی در خدمت شما هستم

arashtomcat
10-12-2011, 21:09
جناب Mr.Sky destroyer باید بگه ما کم از دست عرب های عراق،عربستان یا دیگر عرب ها سختی ندیدیم یا نمیبینیم که دیگه جای پشتیبانی از اونا وجود نداره نمیخوام وارد بحث تاریخی تو این سایت علمی بشم .در ضمن باید بگم دست کم گرفتن خودمون هم اشتباهه چون اون ایرانی که هواپیماهای F-16بلاک 60 تا اصفهان بیان و کسی نفهمه مال 15-20 سال پیش بود در ضمن اون آقایی که از من سند میخواستن برن شماره ی220 صفحه ی 47 مجله ی صنایع هوایی یا شماره ی 222 همین مجله رو بخونن در ضمن مفهوم اون شکلک خیلی ضایع بود چطور نفهمیدی ... با احترام به تمام دوستان ایرانی وعرب های IRAN

kermanshahy
10-12-2011, 21:52
درود

پوزش بابت ایجا زحمت
سپاس از پاک کردن نرسپان من

زنده باد ایران وایرانی وگل سر سبد جوانانش ,تمامی دوستداران وکارگزاران وکاربران تارنمای ایرواسپیس تاک

arashtomcat
10-12-2011, 23:23
جناب M.r .Khashayar درسته حرف بی سند نمی شه پس اگه می تونی نگاهی به شماره ی 220 صفحه ی 47 مجله ی صنایع هوایی بنداز در ضمن منظور من از اون شکلک کاملا تابلو بود یه چیز دیگه منم منظورت رو از فیلم هندی نفهمیدم .
منم از قدرت خلبانهای خودمون خبر دارم که این حرفارو میزنم عزیزم در ضمن این اشتباه که عرب هارو با ما مقایسه میکنی واینکه در جنگ این دستگاه ها نیستند که نتیجه رو رقم میزنن مگه یه F-5ایران نبود که میراژ عراقی رو روی دریاچه ی اورومیه زد
با احترام به تمام عرب های ایران

Khashayar
10-12-2011, 23:54
سلام ...

جناب M.r .Khashayar درسته حرف بی سند نمی شه پس اگه می تونی نگاهی به شماره ی 220 صفحه ی 47 مجله ی صنایع هوایی بنداز

من شما رو به رفرنسهای معتبر ارجاع دادم . نه نشریه صنایع هوایی . نشریه ای مثل صنایع هوایی ، هر چند در ایران بی نظیره ، اما رفرنس نیست .

در ضمن منظور من از اون شکلک کاملا تابلو بود یه چیز دیگه منم منظورت رو از فیلم هندی نفهمیدم .

فیلم هندی استعاره ایست از هر چیزی که به دور از واقعیت ، بر اساس احساس و تخیل و هیجان شکل گرفته باشه . مطمئنا اونهایی که حداقل یک فیلم هندی دیده باشند متوجه منظور من خواهند شد .

منم از قدرت خلبانهای خودمون خبر دارم که این حرفارو میزنم عزیزم

خلبان نباید قدرت داشته باشه . جنگنده و تسلیحات اون هستند که باید قدرتمند باشند . خلبان باید ضمن برخورداری از هوش و ذکاوت بالا ، علم بالایی برای استفاده بهینه از سیستمهای هواپیما داشته باشه و با آموزش صحیح قادر باشه در شرایط سخت نبرد بهترین تصمیمات رو اخذ کنه .

در ضمن این اشتباه که عرب هارو با ما مقایسه میکنی

مقایسه منطقی استباه نیست . اشتباه اینه که اونقدر سرمون رو بالا بگیریم که جلوی پای خودمون رو هم نبینیم . عرب و عجم هر دو انسانند و قابل مقایسه . اتفاقا عدم داشتن بصیرت و اگاهی کافی از توانایی های نسبی طرف مقابل ، خیلی هم خطرناکه .

اینکه در جنگ این دستگاه ها نیستند که نتیجه رو رقم میزنن مگه یه F-5ایران نبود که میراژ عراقی رو روی دریاچه ی اورومیه زد

شما هنوز عرض من رو دقیق نخونده اید . اگر یک بار دیگه مراجعه بفرمایید به عرض بنده میبینید که دعوت کردم سطح کیفی و کمی آموزش خلبانهای دو طرف رو هم بررسی بفرمایید . حالا این رو هم اضافه میکنم که هم سطح آموزش اون خلبان عزیز رو با خلبانهای امروزی مقایسه کنید و هم توانایی نسبی اون اف 5 و میراژ رو . با توانایی نسبی اف 14 و اف 15 و تایفون و رافال و رپتور و ...
در حال و برای اینده زندگی کنیم خیلی بهتره تا در گذشته بمونیم !

درضمن ، با وجود این که من از شما به تو رسیدم ، شما هنوز شمایید ...

PHANTOMII
29-02-2012, 18:52
بنام خدا

ائتلاف آل سعود با رژيم صهيونيستي عليه ايران

يک مجله آمريکايي فاش کرد که عربستان در حمله احتمالي رژيم صهيونيستي به ايران، پايگاه هاي خود را در اختيار اين رژيم قرار مي دهد.

مجله فوربس با اشاره به نحوه تعامل عربستان سعودي با ايران و رژيم صهيونيستي، نوشت که عربستان در قبال اسرائيل اين سياست را اجرا مي کند که «دشمن دشمن من، دوست من است».

در همين راستا، اين مجله مدعي شده که اسرائيل قرار است در ماه ژوئن آينده [تيرماه سال آينده] به ايران حمله کند و عربستان سعودي نيز به عنوان پايگاهي براي حمله به تأسيسات هسته اي ايران مورد استفاده قرار مي گيرد.

اين مجله به نقل از يک تاجر سلاح که به تل آويو سفر کرده تا با مقامات نظامي آن ديدار کند، تأکيد مي کند که اسرائيل سلاح هاي متنوع و خاصي دريافت کرده که کاربرد آن براي جنگ احتمالي با ايران است.

بر اساس اين منبع که براي سفر مجدد به تل آويو و همچنين سفر به عربستان سعودي آماده مي شود، مقامات نظامي از حمله به ايران در ژوئن آينده خبر مي دهند.

اين منبع با اشاره به حمايت عربستان از اسرائيلو اينکه خشم مقامات سعودي عليه ايراني ها و شيعيان بيش از خشم آنها از يهوديان است، تصريح کرد که در صورت آغاز حملات موشکي احتمالي اسرائيل به ايران، اين رژيم به جنوب لبنان نيز حمله خواهد کرد تا آنجا را تحت تصرف خود در آورد و موشک هاي حزب الله را که در اين بخش قرار دارند، کنترل کند.

به نوشته اين مجله، آمريکا در اين ميان، نقش تماشاگر را نخواهد داشت و سعي خواهد کرد تا نيروهاي خود را از افغانستان خارج کند و به هين علت به نظر مي رسد آمريکا در ماه هاي آينده، پيروزي خود در افغانستان را نيز اعلام کند تا بتواند از نيروهاي خود براي حمايت از اسرائيل در حمله به ايران استفاده کند.

اين در حالي است که روزنامه اکونوميست در اين زمينه مي نويسد که تأسيسات هسته اي ايران بويژه در فردو، در اعماق زمين قرار دارد و بسياري بر اين اعتقاد هستند که اين تأسيسات هدف حملات هوايي قرار نخواهد گرفت.

اين گزارش، به افزايش قيمت نفت نيز اشاره مي کند و پيش بيني مي کند که تقاضا براي نفت در سال 2012 ميلادي با رشد نيز همراه خواهد بود و اين تقاضا به بيش از 9/89 ميليون بشکه در روز خواهد رسيد و از سوي ديگر هر حمله احتمالي به ايران عدم ثبات سياسي را تا حد زيادي ايجاد خواهد کرد.

فوربس تأکيد مي کند که اين براي اقتصاد جهان خوب نخواهد بود و هر بالا رفتن در قيمت نفت مي تواند قيمت بنزين را نيز بالاتر ببرد و بهبود روند اقتصادي در آمريکا را با مشکل مواجه کند.

بن پایه:مشرق ([Only registered and activated users can see links])

Cessna Caravan
29-02-2012, 20:08
فوربس گزارش داد:

ائتلاف آل سعود با رژيم صهيونيستي عليه ايران ([Only registered and activated users can see links])

يک مجله آمريکايي فاش کرد که عربستان در حمله احتمالي رژيم صهيونيستي به ايران، پايگاه هاي خود را در اختيار اين رژيم قرار مي دهد.
[Only registered and activated users can see links]به گزارش گروه بين الملل مشرق، مجله فوربس با اشاره به نحوه تعامل عربستان سعودي با ايران و رژيم صهيونيستي، نوشت که عربستان در قبال اسرائيل اين سياست را اجرا مي کند که «دشمن دشمن من، دوست من است».

در همين راستا، اين مجله مدعي شده که اسرائيل قرار است در ماه ژوئن آينده [تيرماه سال آينده] به ايران حمله کند و عربستان سعودي نيز به عنوان پايگاهي براي حمله به تأسيسات هسته اي ايران مورد استفاده قرار مي گيرد.

اين مجله به نقل از يک تاجر سلاح که به تل آويو سفر کرده تا با مقامات نظامي آن ديدار کند، تأکيد مي کند که اسرائيل سلاح هاي متنوع و خاصي دريافت کرده که کاربرد آن براي جنگ احتمالي با ايران است.

بر اساس اين منبع که براي سفر مجدد به تل آويو و همچنين سفر به عربستان سعودي آماده مي شود، مقامات نظامي از حمله به ايران در ژوئن آينده خبر مي دهند.

اين منبع با اشاره به حمايت عربستان از اسرائيل و اينکه خشم مقامات سعودي عليه ايراني ها و شيعيان بيش از خشم آنها از يهوديان است، تصريح کرد که در صورت آغاز حملات موشکي احتمالي اسرائيل به ايران، اين رژيم به جنوب لبنان نيز حمله خواهد کرد تا آنجا را تحت تصرف خود در آورد و موشک هاي حزب الله را که در اين بخش قرار دارند، کنترل کند.

به نوشته اين مجله، آمريکا در اين ميان، نقش تماشاگر را نخواهد داشت و سعي خواهد کرد تا نيروهاي خود را از افغانستان خارج کند و به هين علت به نظر مي رسد آمريکا در ماه هاي آينده، پيروزي خود در افغانستان را نيز اعلام کند تا بتواند از نيروهاي خود براي حمايت از اسرائيل در حمله به ايران استفاده کند.

اين در حالي است که روزنامه اکونوميست در اين زمينه مي نويسد که تأسيسات هسته اي ايران بويژه در فردو، در اعماق زمين قرار دارد و بسياري بر اين اعتقاد هستند که اين تأسيسات هدف حملات هوايي قرار نخواهد گرفت.

اين گزارش، به افزايش قيمت نفت نيز اشاره مي کند و پيش بيني مي کند که تقاضا براي نفت در سال 2012 ميلادي با رشد نيز همراه خواهد بود و اين تقاضا به بيش از 9/89 ميليون بشکه در روز خواهد رسيد و از سوي ديگر هر حمله احتمالي به ايران عدم ثبات سياسي را تا حد زيادي ايجاد خواهد کرد.

فوربس تأکيد مي کند که اين براي اقتصاد جهان خوب نخواهد بود و هر بالا رفتن در قيمت نفت مي تواند قيمت بنزين را نيز بالاتر ببرد و بهبود روند اقتصادي در آمريکا را با مشکل مواجه کند.

احتمال درستی این موضوع در رابطه با کمک سعودی به اسرائیل خیلی زیاد هست.چون در این صورت سعودی بیشترین سود رو از گرون شدن نفت میبره و همینطور دوری اسرائیل از ایران برای جنگ هوایی اون رو به استفاده از کشور های همسایه ی ما به عنوان پایگاه سوق میده ! چون ریسک پرواز مستقیم از اسرائیل به ایران با سوختگیری هوایی باز هم زیاد هست.

با گرون شدن نفت میشه حدس زد چه سود هنگفتی گیر عربستان سعودی که تولید کننده حدود 20 درصد نفت خام جهان هست میاد ! پس این نمیتونه بازی بدی واسه عربستان باشه.

سوخو 35
01-03-2012, 11:57
نه اسرائیل و نه عربستان و نه امریکا هیچگاه ریسک درگیر شدن با قدرتی مثل ایران را نخواهند پذیرفت.ولی خوب در فضاهای مجازی و غیر واقعی خیلی ادعاها میتوان مطرح کرد.خیلی کشورها را میشه فتح کرد و...راه تشخیص جعلی بودن این ادعاها هم بسیار ساده است.شما حمله اسرائیل به عراق و سوریه را ببینید.در سکوت کامل .حتی امریکائیها را هم مطلع نکرده بودن.اونوقت چطور ممکنه اینها بخواهند علیه قدرتی مثل ایران اقدام تهاجمی انجام دهند بعد حتی زمانش را هم اعلام کنند.ایران از نظر نظامی و سایر عوامل قدرت زا به برتری کامل در منطقه دست یافته و امروز به بازدارندگی کامل دست یافته.در طی این سالها اخیر که خیلی ادعای حمله به ایران حتی پر رنگ تر از امروز مطرح بود.خیلی ها بی اعتبار بودن این ادعا ها را با توجه به قدرت کشور مطرح کردن ولی خوب به نظر میرسه همچنان عده ای علاقه دارن واقعیات را نبینن.10 سال از اولین زمزمه های حمله به ایران گذشت.ما 10 سال دیگه هم صبر میکنیم ببینیم این هواپیماهای پیشرفته اسرائیل یا عربستان یا امریکا یا هر کس دیگر چگونه علیه ایران عملیات خواهند کرد.که البته من مطمئین هستم باز در اون زمان باز هم برخی از توان بالای هوایی اسرائیل یا پیشرفته بودن هواپیماهای عربستان و مقایسه با اف5 ما و فرسوده بودن واین مسائل حرف خواهند زد.بی انکه توجه کنن قدرت نظامی یک کشور مثل سایر توان ها درون زا است و ایرانی که امروز در داخل طیف وسیعی از تجهیزات را تولید میکنه و برنامه های گسترده تحقیقاتی در حدود 2000 طرح را برای اینده دارد.اموزشهاش بومی است و...را تحت هیچ شرایطی نمی توان با امثال عربستان مقایسه کرد.بخصوص تجهیزاتی که بسیاری از انها معیوب هستند و در محیط واقعی ناکارامدی خودشون را نشان میدهند.اگر کسی بخواد حاظرم یکی از این دلایل این ادعا را براش قرار بدم!!!!

بابک م
01-03-2012, 12:55
با سلام
دوست عزیز شما از کجا معیوب بودن تجهیزات نیروی هوایی عربستان را تشخیص میدهی ؟ در ضمن آنها هم بیکار که ننشسته اند اگر ضعفی هم در مورد خلبان داشته باشند روی آن کار میکنند سعی می کنند آنرا رفع نمایند دلیل این امر را می توانید در بمبارنهای منطقه صعده در یمن که حدود دو سال پیش انجام شد بیابید خدمت شما و آن دوستی که برتری اف5 را بر میراژ دلیل میدانند باید این نکته را یاد آور شوم که در یک نبرد مخصوصا نبردهای هوایی احتمال خسارت برای هر هواپیمایی حتی اف22 وجود دارد ولی پیروزی نهایی از ان انطرفی است که دارای تجهیزات و خلبانان برتر است خودتان روی فرومهای همین انجمن ببینید چندتا اف5 توسط میراژها در جنگ سرنگون شده اند و آنوقت با این نظر موافق خواهید بود که نیروی هوایی ایران در مقابل نیروهای هوایی بروز و تا بن دندان مسلح کشوهای منطقه هیچ امکانی برای مقابله موفق نخواهد داشت

سوخو 35
01-03-2012, 16:36
با سلام
دوست عزیز شما از کجا معیوب بودن تجهیزات نیروی هوایی عربستان را تشخیص میدهی ؟ در ضمن آنها هم بیکار که ننشسته اند اگر ضعفی هم در مورد خلبان داشته باشند روی آن کار میکنند سعی می کنند آنرا رفع نمایند دلیل این امر را می توانید در بمبارنهای منطقه صعده در یمن که حدود دو سال پیش انجام شد بیابید خدمت شما و آن دوستی که برتری اف5 را بر میراژ دلیل میدانند باید این نکته را یاد آور شوم که در یک نبرد مخصوصا نبردهای هوایی احتمال خسارت برای هر هواپیمایی حتی اف22 وجود دارد ولی پیروزی نهایی از ان انطرفی است که دارای تجهیزات و خلبانان برتر است خودتان روی فرومهای همین انجمن ببینید چندتا اف5 توسط میراژها در جنگ سرنگون شده اند و آنوقت با این نظر موافق خواهید بود که نیروی هوایی ایران در مقابل نیروهای هوایی بروز و تا بن دندان مسلح کشوهای منطقه هیچ امکانی برای مقابله موفق نخواهد داشت
درود بر شما
انچه من گفتم فقط بیان این مطلب بود که توان دفاعی یک کشور صرفا مبتنی بر نیروی هوایی نیست بلکه کلیه توان دفاعی بعلاوه سایر توان ها است.و ایران امروز در مجموع به توانی دست یافته که هیچ قدرتی توان رویارویی نظامی با ان را ندارد و اصلا مقایسه با کشوری در حد عربستان اشتباه است.این چیزی است که دارید به عینه میبینید اما خب همانطور که قبلا گفتم برخی دوست ندارن واقعیت را بپذیرند و مدام اما و اگر میکنن من هم دلیلی نمیبینم که بخواهم نظرشون را تعقییر دهم.اما در مورد معیوب بودن انچه من گفتم این بود که غرب با توجه به روابطی که با اسرائیل دارد تسلیحاتی که به عربستان میفروشد یا بسیاری از تجهیزات ان را بر میدارد یا تجهیزات تضعیف شده روی ان قرار میدهد یا اصلا تسلیحات معیوب به این کشورها می فروشد و در میدان عمل این واقعیت خود را نشان میدهد.اما اینکه من از کجا به معیوب بودن این تجهیزات پی بردم ؟؟حالا که از جنگ یمن نام بردید من یک سند برای شما قرار میدهم که تعداد بسیار زیادی از بمب های مثلا پیشرفته GBU-10 فروخته شده به عربستان به زمین خوردن ولی منفجر نشدن.حالا سئوال اینجا است ایا کیفیت سایر ادوات فروخته شده به عربستان در همین حد است؟؟؟

hajiamini
01-03-2012, 17:20
درود بر شما
انچه من گفتم فقط بیان این مطلب بود که توان دفاعی یک کشور صرفا مبتنی بر نیروی هوایی نیست بلکه کلیه توان دفاعی بعلاوه سایر توان ها است.و ایران امروز در مجموع به توانی دست یافته که هیچ قدرتی توان رویارویی نظامی با ان را ندارد و اصلا مقایسه با کشوری در حد عربستان اشتباه است.این چیزی است که دارید به عینه میبینید اما خب همانطور که قبلا گفتم برخی دوست ندارن واقعیت را بپذیرند و مدام اما و اگر میکنن من هم دلیلی نمیبینم که بخواهم نظرشون را تعقییر دهم.اما در مورد معیوب بودن انچه من گفتم این بود که غرب با توجه به روابطی که با اسرائیل دارد تسلیحاتی که به عربستان میفروشد یا بسیاری از تجهیزات ان را بر میدارد یا تجهیزات تضعیف شده روی ان قرار میدهد یا اصلا تسلیحات معیوب به این کشورها می فروشد و در میدان عمل این واقعیت خود را نشان میدهد.اما اینکه من از کجا به معیوب بودن این تجهیزات پی بردم ؟؟حالا که از جنگ یمن نام بردید من یک سند برای شما قرار میدهم که تعداد بسیار زیادی از بمب های مثلا پیشرفته GBU-10 فروخته شده به عربستان به زمین خوردن ولی منفجر نشدن.حالا سئوال اینجا است ایا کیفیت سایر ادوات فروخته شده به عربستان در همین حد است؟؟؟

خدائی نکرده قصد بی احترامی ندارم ولی جناب سوخو از کدام قدرت صحبت میکنید؟کدام قدرت بازدارندگی؟شما با مطالعه 4 صفحه اطلاعات پالایش شده که در دسترس عموم قرار میگیرد چه عجولانه تصمیم میگیرید!!!!!!!!!! و جالب اینکه دیگران را هم متهم میکنید بدون اطلاعات صحبت میکنند!!!!!!!!!!!! شما از دلایل عمل نکردن یک سامانه موشکی یا یک بمب از هرنوعی چقدر مطلع هستید؟ اطلاعاتی که روی خروجی های سایت های علمی و خبری داخلی و خارجی هستند 100 درصد کاملا تسویه شده اند و نکات مهم در اونها ذکر نمیشود.حفاظت از اطلاعات نظامی یک امری پیچیده و بسیار حساس است که تمام کشورها از آن پیروی میکنند . حال شما با مطالعه چند صفحه اینترنتی میخواهید نتیجه گیری کنید؟!!!!!!!!
اینجا دوستان متخصصی هستند که در بدنه سیستم هستند و میدانند اینجانب چه میگویم و از توان نظامی کشور هم خبر دارند ولی آیا شما از وضعیت نیروی هوائی خبر دارید؟از وضعیت نیروی دریائی؟ یا لشگرهای زرهی نیروی زمینی؟ اطمینان دارم اطلاعات بروز ندارید و اطلاعات کمی در اختیار دارید وگرنه اینگونه شعارگونه بحث نمیکردید. اینجانب نیز بدلایلی نیاز نمیبینم وارد بحثی شوم که متاسفانه به دلایل مختلف از ارائه هرگونه اطلاعاتی معذورم ولی خواهش دارم اینگونه شعار قدرت ندهید و در پایان هم تاکید کنم اگر لازم باشد با دست خالی هم در مقابل دشمنان مردم این کشور ایستادگی میکنیم

سوخو 35
01-03-2012, 19:05
خدائی نکرده قصد بی احترامی ندارم ولی جناب سوخو از کدام قدرت صحبت میکنید؟کدام قدرت بازدارندگی؟شما با مطالعه 4 صفحه اطلاعات پالایش شده که در دسترس عموم قرار میگیرد چه عجولانه تصمیم میگیرید!!!!!!!!!! و جالب اینکه دیگران را هم متهم میکنید بدون اطلاعات صحبت میکنند!!!!!!!!!!!! شما از دلایل عمل نکردن یک سامانه موشکی یا یک بمب از هرنوعی چقدر مطلع هستید؟ اطلاعاتی که روی خروجی های سایت های علمی و خبری داخلی و خارجی هستند 100 درصد کاملا تسویه شده اند و نکات مهم در اونها ذکر نمیشود.حفاظت از اطلاعات نظامی یک امری پیچیده و بسیار حساس است که تمام کشورها از آن پیروی میکنند . حال شما با مطالعه چند صفحه اینترنتی میخواهید نتیجه گیری کنید؟!!!!!!!!
اینجا دوستان متخصصی هستند که در بدنه سیستم هستند و میدانند اینجانب چه میگویم و از توان نظامی کشور هم خبر دارند ولی آیا شما از وضعیت نیروی هوائی خبر دارید؟از وضعیت نیروی دریائی؟ یا لشگرهای زرهی نیروی زمینی؟ اطمینان دارم اطلاعات بروز ندارید و اطلاعات کمی در اختیار دارید وگرنه اینگونه شعارگونه بحث نمیکردید. اینجانب نیز بدلایلی نیاز نمیبینم وارد بحثی شوم که متاسفانه به دلایل مختلف از ارائه هرگونه اطلاعاتی معذورم ولی خواهش دارم اینگونه شعار قدرت ندهید و در پایان هم تاکید کنم اگر لازم باشد با دست خالی هم در مقابل دشمنان مردم این کشور ایستادگی میکنیم

سلام
من از همون قدرت بازدارندگی صحبت میکنم که تعرض به کشور را در حد یک شعار و حرف قرار داده.البته شاید از دیدگاه شما غرب دلش سوخته که عملیات نظامی را فقط در بخش رسانه ای و بازی های کامپیوتری متوقف کرده.همانطور که گفتم در طول بخصوص 10 سال اخیر این جدالها صورت گرفته و باز عده ای همان حرف های گذشته را تکرار میکنن.بازدارندگی را میبینن و باز میپرسند کدام بازدارندگی.همونطور که گفتم من نه علاقه ای دارم که نظر برخی را تعقییر دهم و نه اصلا لزومی برای این کار وجود دارد.اگر اون سند را هم ارائه دادم بخاطر سئوال یکی از دوستان بود که علت ادعای احتمال معیوب بودن برخی تسلیحات فروخته شده به اعراب را پرسیده بود.
اما اینکه با مطالعه 4 صفحه اطلاعات پالایش شده که در دسترس عموم قرار میگیرد چه عجولانه تصمیم میگیرم.باید توجه کنید در مورد تسلیحات دیگران ما متکی به همین اطلاعات پالایش شده هستیم.شما اطلاعاتتون را در مورد پاتریوت-اف22-سوخو50 و....از کجا می اورید.اینکه نمیشه هر وقت بحث نقص تسلیحات بیان میشه میشه اطلاعات بی ارزش و پالایش شده ولی جایی که تعریف و تمجید میشه میشه اطلاعات مستند و معتبر.پس اگر بخواهیم اینطوری دو پهلو با مسائل برخورد کنیم پس من هم تمام ادعاهایی که شما مثلا در مورد اف 22 بیان کنید را میبرم زیر سئوال!!!چون شما هم که جزءتیم سازنده یا کاربر نیستید بلکه انچه سایتهای مختلف انگلیسی زبان بیان کردند را ترجمه میکنید.غیر از این که اطلاعاتی در اختیار ندارید.من میگم قبول ندارم اف 22 مثلا بدون پس سوز می تواند بیش از 2 برابر صوت پرواز کند حالا غیر از این اطلاعات پالایش شده یک سند بیاورید.اما احتراما در مورد اطلاع از توان دفاعی کشور قطعا بطور بسیار مشخص و کامل جز عده ای خاص و معدود اطلاع کافی ندارند.ممکنه کسی در مثلا نیروی دریایی یک کشور در بخشی حضور داشته باشه ولی ادعای اینکه کلا به همه اطلاعات ان نیرو واقف است و فراتر از ان داشتن اطلاعات در مورد کل توان نظامی مملکت نوعی بزرگنمایی است.ضمن اینکه سعی کنید در مورد دیگران درحالی که اطلاعی در مورد او ندارید قضاوت نکنید.در پایان هم یکبار دیگر تاکید میکنم این بحث ها اونقدر در این بخصوص 10 سال اخیر تکرار شده که حداقل من یکی علاقه ای به حضور در ان ندارم.این دو تا پست هم بخاطر احترام به کاربرانی بود که مستقیما من را خطاب قرار دادن.وگرنه اینکه الان بعد از این همه سال باز باید من بیام بازدارندگی دفاعی مملکت چیزی که همه به عینه میبینن را براش دلیل بیاورم این بخوبی نشان میدهد که همچنان برخی دوستان علاقه ای به دیدن واقعیت ندارن.10 سال پیش یا 5 سال پیش این حرف ها قابل قبول بود ولی الان دیگه باز تکیه کردن بر این امر بسیار عجیب به نظر میرسه.

Iran javid
01-03-2012, 19:13
نه اسرائیل و نه عربستان و نه امریکا هیچگاه ریسک درگیر شدن با قدرتی مثل ایران را نخواهند پذیرفت.ولی خوب در فضاهای مجازی و غیر واقعی خیلی ادعاها میتوان مطرح کرد.خیلی کشورها را میشه فتح کرد و...راه تشخیص جعلی بودن این ادعاها هم بسیار ساده است.شما حمله اسرائیل به عراق و سوریه را ببینید.در سکوت کامل .حتی امریکائیها را هم مطلع نکرده بودن.اونوقت چطور ممکنه اینها بخواهند علیه قدرتی مثل ایران اقدام تهاجمی انجام دهند بعد حتی زمانش را هم اعلام کنند.ایران از نظر نظامی و سایر عوامل قدرت زا به برتری کامل در منطقه دست یافته و امروز به بازدارندگی کامل دست یافته.در طی این سالها اخیر که خیلی ادعای حمله به ایران حتی پر رنگ تر از امروز مطرح بود.خیلی ها بی اعتبار بودن این ادعا ها را با توجه به قدرت کشور مطرح کردن ولی خوب به نظر میرسه همچنان عده ای علاقه دارن واقعیات را نبینن.10 سال از اولین زمزمه های حمله به ایران گذشت.ما 10 سال دیگه هم صبر میکنیم ببینیم این هواپیماهای پیشرفته اسرائیل یا عربستان یا امریکا یا هر کس دیگر چگونه علیه ایران عملیات خواهند کرد.که البته من مطمئین هستم باز در اون زمان باز هم برخی از توان بالای هوایی اسرائیل یا پیشرفته بودن هواپیماهای عربستان و مقایسه با اف5 ما و فرسوده بودن واین مسائل حرف خواهند زد.بی انکه توجه کنن قدرت نظامی یک کشور مثل سایر توان ها درون زا است و ایرانی که امروز در داخل طیف وسیعی از تجهیزات را تولید میکنه و برنامه های گسترده تحقیقاتی در حدود 2000 طرح را برای اینده دارد.اموزشهاش بومی است و...را تحت هیچ شرایطی نمی توان با امثال عربستان مقایسه کرد.بخصوص تجهیزاتی که بسیاری از انها معیوب هستند و در محیط واقعی ناکارامدی خودشون را نشان میدهند.اگر کسی بخواد حاظرم یکی از این دلایل این ادعا را براش قرار بدم!!!!

درود بر شما

آقا شما شوخی می کنی؟؟؟ یا واقعا جدی صحبت می کنید؟ من اولش فکر کردم شما به تمسخر این حرف ها رو میزنید ولی ظاهرا...
زمان جنگ ما با هزار زحمت و اشک و زاری و با شهادت یکی از خلبانان دلیرمون تونستیم به بغداد دست پیدا کنیم اونوقت حالا شما توقع داری با همون تجهیزات جلوی اسراییل...
بد نیست یک نگاهی هم به تعداد و نوع جنگنده های کشورهای دیگه بیندازید... جنگ چالدران رو به خاطر دارید؟ ما چرا در آن جنگ شکست خوردیم؟
علت شکست ما استفاده از تجهیزات قدیمی بود یا نه؟ در آن جنگ ایرانی ها فداکاری کردن یا نه؟ مگر از همون شمشیری استفاده نکردن که در جنگ با اون روم و یونان و ... شکست دادند؟ پس چرا در چالدران شکست خوردند؟؟؟؟ غیر از این بود که این طرف از شمشیر استفاده می کردن و اون طرف از توپ وتفنگ؟؟؟
حقیقت همیشه تلخه... همیشه...

kermanshahy
01-03-2012, 22:36
درود بر ایران وایرانی

اگر در زمان جنگ با عراق وبویژه در سالهای پایانی ان نیروی هوایی با تمامی کمبود های سخت افزاری ونرم افزاری از بیرون کشور وبی مهری ها و...از درون کشور بازهم توانست تا اندازه ایی پویایی خود را افتان وخیزان نگه دارد شوندش جنگ افزارها وتجهیزات مرغوب و خوش ساختی بود که اگر از خستگی وپیری زودرسی که جنگ بانی ان بود بگذریم از زمان ساختشان تا زمان پایان جنگ با عراق در سال67فقط گردان های F4Dها 20 ساله میشدند انهم بزور دیگه F4E,RF4,F5E/Fویا شاهنشاه اسمان ایران وخلیج پارس جناب تامکت که سنی کمتر از این داشتند
و مورد دیگه اموزشهای سخت و براساس روشهای ناتو وامریکا وبر مبنای اخرین اموخته های جنگ ویتنام وتازیان واسراییل بود که با وجود هزینه های زیادی که داشت بازهم فرماندهان ارتش را و کسانی پی در پی دنبال بهینه سازی توان دفاعی کشور بودند را مجاب نمی کرد که دنبال راه های ارزانتر باشند ویا از کشورهایی خرید کنند که پورسانتهای درست وحسابی می دهد
برای نمونه یکی از این دوره ها در امریکا برای خلبانان جنگنده برگزار میشه که هزینه دوره 3ماهه برای هر نفر200هزار دلار بوده واگر شرایط سخت انرا در میانه راه خلبان نتواند تحمل کند هزینه باز پرداخت نمی شود
خب این برای کسانی که در بالا تصمیم گیرنده هستند یک ریسک است اما یک فرمانده دلسوز است که این ریسک را می پذیرد وبسان پدر ومادری که برای فرزندشان بهترینها را می خواهد ,باختن در این ازمون باعث دلسردی نمی شود
که البته خلبانان هم ثنایشمندانه در این میدان نیز پیروز وسربلند می شوند
اما ایا امروز نیز چنین است
ایا ماجرای خرید سوخو25 ها را می دانید وزمانی که قرار میشه خلبانانی که برای پرواز با این جنگنده اموزش دیده بودند با این هواپیما به ایران بیاییند ویا پرواز سولو کنند چه می شود که دست اخر جورشان را گروهی از خلبانان نیروی هوایی ارتش می کشند
یا خرید سوخو24ها با ان شرایط کهپس از 20 سال باید گوشه ایی از امکانات ان پویا شود وکار کردن با انرا بیاموزیم
اری یک F5در راه بازگشت یک فاکس بت قرار می گیرد وخلبان تایگر با توپ فاکس بت را اماج گلوله های خود قرار می ذهذ که البته در نابودی فاکس بت اما واگر های زیادی هست
اما ایا امروز نیز این چنین است
یک نگاهی به امار جنگ افازرهای ساخته شده بندازیم
شفق: به محض پا پس کشیدن روسها ساختش متوقف شد ودر همان زمان جمهوری اسلامی برنامه ساخت انرا از راه رسانه ها بیان کرد طرحی که برگرفته از ویتاز وطرح 2000 میگ ویا بگمان برخی دیگر برگرفته از YAK130بود البته با طراحی دوباره بخشی از قسمتها
اذرخش:طرح بهینه سازی جنگنده F5بود که اخرش مشخص نشد که در کل چه تفاوتی با F5داشت
پیشرانه,رادار,الات دقیق واینسترومنتها,صندلی پران,ارابه فرود,سامانه های هیدرولیک و...همگی همانی بود که روی F5بود
طرح مجهز کردن فالکرومها به سوختگیری هوایی :که تنها روی یک نمونه دوسرنشینه این جنگنده اجرا شد
پروژهAIM-23:طرحی که با وجود رادار نیمه پویا هاگ وبرد بسیار کمتر ان نسبت به فونیکس وناسازگاری روش طراحی ان با این نوع بکارگیری ,سرعت پیمایشی که کمتر از 60درسد سرعت پیمایش فونیکس است وتمامی پرسشها واما واگرهایی که پیرامون سازگاری هاگ با رادار اگ ناین است که همانطور که میبینیم امروز پس از گذشت 23یا 24سال از کلید خوردن این پروژه وبا وجود ادعای تولید بومی موشک هاگ بازهم بجز ان چند موردی که از لود شدن هاگ به فرتورهای کلیشه ایی بدل شده مورد دیگری چه در نمایشگاه ها وچه در رزمایشها و... دیده نشده

صاعقه هم که بگفته یکی از فرماندهان نیروی هوایی یک گردان ان گمارشی واماده به رزم میباشد بازهم تمام وجودش همان F5Eاست بسان پیشرانه,تمام کابین,رادار وحتا سامانه کنترل با سیم به ان افزوده نشده
وقتی هم که میگیم برخی از دوستان می گن هیچ می دانی همان اضافه کردن یک سکان عمودی وجعبه ایی کردن ورودی هوا می دانی چقدر سخت است...چقدر توقع دارید...به همین ه راضی باشید...ما موشک را 340 کیلومتر خلاف جاذبه زمین پرتاب کردیم
اینم جواب ما
از ان سو
عربستان دیگه اون عربستان اغاز دهه 90 نیست
یک نیروی هوایی داره که رویایی هر کشوری
بتازگی قرار داد خرید اخرین نسل از F15را نیز با امریکا بسته,همون سایلنت ایگل انهم نه 20تا و30دقیقن بسان کاری که پیشینیان ما می کردند ینی 84 فروند سایلن ایگل واین را به 70 فروند نمونه S ایی که قرار با رادار های APG-63-V3بهینه بشه وان 76 فروند نمونهC/D که دست بر قضا انها هم در حال بروز سازی هستند جمع کنیم میشه یک چیزی نزدیک 230 فروند
حالا کیه که گمان کنه تازیان سعودی که از دهه80 با اف 15 میپرند توان استفاده از دست کم 60 درسد از توانایی سایلنت ایگلها را نداشته باشند
بازهم لازمه به این جمع تورنادو وتایفونهای 110 میلیون دلاری را اضافه کنیم
در ضمن اف5 هم در این نیرو هست که گمان کنم در این زمینه برابریم
نمونه S همین ایگل در نیروی هوایی ارتش هماوردی ندارد وحتا نمونه های Cان که جایی خواندم قرار برای اضافه شدن نیمه عمر بهینه سازی بشه وکه شامل رادارهای فاز بندی شده نیز میباشد

ببینید اکیدن بحث را سیاسی نکنید تا بشه دوکلام حرف زد
این که پیش از 57 بد یا الان خوب است را هر کس با جایگاه ومنافع ویا عشق وایمانی که به پاسداری از میراث پیشینیانمان دارد معنا می کند

EP-IBZ
01-03-2012, 23:07
قبلا هم گفتم ما نباید چشممون رو،بروی واقعیت ببندیم،ایران زمانی قدرت اول آسیا بود اما الان...
تامکت های ما که همینطوریش سه دقیقه بعد از تیک آف--اونطوری که حضرات فرمودن!--به علت نقص فنی سکته میکنن و دوتا شیردل رو با خودشون به خواب ابدی میبرن،فانتوم ها و تایگر ها که حال و روزشون معلومه،تایگر ما در رزمایش هنگام جنگ با دشمن فرضی سقوط می کنه اون وقت شما میفرمایید قدرت بازدارندگی؟
همونطور که Iran javid عزیز فرمودند ما ایرانی ها شده با دست خالی میجنگیم...یا میبریم و سربلند میشیم یا هنگام دفاع از ناموس و خاکمون شهید میشیم که در این صورت سربلند تریم... .
من همیشه به ایرانی بودن خودم افتخار کردم علی رغم اینکه عرب زبان هستم اما شده با دست خالی در روی هرکی که چشم طمع به این خاک پاک رو داشته باشه می ایستم و در این راه تنها نیستم...

hajiamini
02-03-2012, 00:12
سلام
من از همون قدرت بازدارندگی صحبت میکنم که تعرض به کشور را در حد یک شعار و حرف قرار داده.البته شاید از دیدگاه شما غرب دلش سوخته که عملیات نظامی را فقط در بخش رسانه ای و بازی های کامپیوتری متوقف کرده.همانطور که گفتم در طول بخصوص 10 سال اخیر این جدالها صورت گرفته و باز عده ای همان حرف های گذشته را تکرار میکنن.بازدارندگی را میبینن و باز میپرسند کدام بازدارندگی.همونطور که گفتم من نه علاقه ای دارم که نظر برخی را تعقییر دهم و نه اصلا لزومی برای این کار وجود دارد.اگر اون سند را هم ارائه دادم بخاطر سئوال یکی از دوستان بود که علت ادعای احتمال معیوب بودن برخی تسلیحات فروخته شده به اعراب را پرسیده بود.
اما اینکه با مطالعه 4 صفحه اطلاعات پالایش شده که در دسترس عموم قرار میگیرد چه عجولانه تصمیم میگیرم.باید توجه کنید در مورد تسلیحات دیگران ما متکی به همین اطلاعات پالایش شده هستیم.شما اطلاعاتتون را در مورد پاتریوت-اف22-سوخو50 و....از کجا می اورید.اینکه نمیشه هر وقت بحث نقص تسلیحات بیان میشه میشه اطلاعات بی ارزش و پالایش شده ولی جایی که تعریف و تمجید میشه میشه اطلاعات مستند و معتبر.پس اگر بخواهیم اینطوری دو پهلو با مسائل برخورد کنیم پس من هم تمام ادعاهایی که شما مثلا در مورد اف 22 بیان کنید را میبرم زیر سئوال!!!چون شما هم که جزءتیم سازنده یا کاربر نیستید بلکه انچه سایتهای مختلف انگلیسی زبان بیان کردند را ترجمه میکنید.غیر از این که اطلاعاتی در اختیار ندارید.من میگم قبول ندارم اف 22 مثلا بدون پس سوز می تواند بیش از 2 برابر صوت پرواز کند حالا غیر از این اطلاعات پالایش شده یک سند بیاورید.اما احتراما در مورد اطلاع از توان دفاعی کشور قطعا بطور بسیار مشخص و کامل جز عده ای خاص و معدود اطلاع کافی ندارند.ممکنه کسی در مثلا نیروی دریایی یک کشور در بخشی حضور داشته باشه ولی ادعای اینکه کلا به همه اطلاعات ان نیرو واقف است و فراتر از ان داشتن اطلاعات در مورد کل توان نظامی مملکت نوعی بزرگنمایی است.ضمن اینکه سعی کنید در مورد دیگران درحالی که اطلاعی در مورد او ندارید قضاوت نکنید.در پایان هم یکبار دیگر تاکید میکنم این بحث ها اونقدر در این بخصوص 10 سال اخیر تکرار شده که حداقل من یکی علاقه ای به حضور در ان ندارم.این دو تا پست هم بخاطر احترام به کاربرانی بود که مستقیما من را خطاب قرار دادن.وگرنه اینکه الان بعد از این همه سال باز باید من بیام بازدارندگی دفاعی مملکت چیزی که همه به عینه میبینن را براش دلیل بیاورم این بخوبی نشان میدهد که همچنان برخی دوستان علاقه ای به دیدن واقعیت ندارن.10 سال پیش یا 5 سال پیش این حرف ها قابل قبول بود ولی الان دیگه باز تکیه کردن بر این امر بسیار عجیب به نظر میرسه.
جناب سوخو لازم است چند نکته رو دوباره عرض کنم . ابتدا عرض کنم سندی که شما آدرس آن را میدهید به صورت رسمی به تائید هیچ مقام رسمی نرسیده پس سند نیست مگر آدرس دیگری را مدنظر داشته باشید که ممنون میشوم جهت بالارفتن اطلاعات اعضا در اختیار ما قرار دهید . جناب کرمانشاهی هم اطلاعات خوبی در اختیار کاربران گذاشتند و بحث را دوباره به سمت بحث تخصصی سوق دادند بهتر است از مجموع اطلاعات دوستان به نحوه احسن استفاده کنیم. در ضمن بنده به هیچ عنوان این اجازه را به خود نخواهم داد تا به جایگاه کاربران محترم انجمن خدائی ناکرده قضاوت بدی بکنم .
لزومی ندارد شما تفکر مارا تغییر دهید یا ما نظر شمارا تغییر دهیم این انجمن و سایر انجمن ها زنده است تنها بخاطر اختلاف عقاید و سطح دانسته های اعضا . در ضمن اینجانب ادعا نکردم از همه قسمت های نیرو مطلع هستم . در مجموع فقط عرض کردم بر اساس دانسته ها و مشاهدات شخصی ام اینگونه که شما فرمودید نیست ولی به شخصه نیازی نمیبینم وارد جزئییات شوم چون هر شخصی محدودیت هائی هم برای خود دارد شما بگذارید به حساب بی اطلاعی اینجانب.

سوخو 35
02-03-2012, 11:15
آقا شما شوخی می کنی؟؟؟ یا واقعا جدی صحبت می کنید؟ من اولش فکر کردم شما به تمسخر این حرف ها رو میزنید ولی ظاهرا...
زمان جنگ ما با هزار زحمت و اشک و زاری و با شهادت یکی از خلبانان دلیرمون تونستیم به بغداد دست پیدا کنیم اونوقت حالا شما توقع داری با همون تجهیزات جلوی اسراییل...
بد نیست یک نگاهی هم به تعداد و نوع جنگنده های کشورهای دیگه بیندازید... جنگ چالدران رو به خاطر دارید؟ ما چرا در آن جنگ شکست خوردیم؟
علت شکست ما استفاده از تجهیزات قدیمی بود یا نه؟ در آن جنگ ایرانی ها فداکاری کردن یا نه؟ مگر از همون شمشیری استفاده نکردن که در جنگ با اون روم و یونان و ... شکست دادند؟ پس چرا در چالدران شکست خوردند؟؟؟؟ غیر از این بود که این طرف از شمشیر استفاده می کردن و اون طرف از توپ وتفنگ؟؟؟
حقیقت همیشه تلخه... همیشه...
ببین دوست خوبم بخاطر همین است که من میگم علاقه ای به حضور در این بحث ندارم ولی شما مطالبی را بیان میکنید که فرد را ناچار به پاسخگویی میکنید.
ما بدون پیش داوری با هم صحبت میکنیم.من یک سئوال ساده و روشن از شما میپرسم.شما ابتدا معنای بازدارندگی و پارامترهای دخیل در ان را برای ما توضیح بدید.باید از اطلاعات هم استفاده کنیم دیگه.نیاز به بیان شرایطی که حداقل ما در این 10 سال اخیر داریم وجود ندارد شما اگر بازدارندگی امروز را قبول ندارید بفرمائیددلیل عدم تعرض به کشور چیست؟؟ببینید سئوال من خیلی روشنه شما هم در نهایت ارامش به ان پاسخ بدید.تجهیزات ما قدیمیه دیگه.همه پوسیده است!!!!اسرائیل هم بخوبی میداند که ما با چی و چه جوری در مقابلش می ایستیم.عجیبه که شما نمیدونی.

جناب سوخو لازم است چند نکته رو دوباره عرض کنم . ابتدا عرض کنم سندی که شما آدرس آن را میدهید به صورت رسمی به تائید هیچ مقام رسمی نرسیده پس سند نیست مگر آدرس دیگری را مدنظر داشته باشید که ممنون میشوم جهت بالارفتن اطلاعات اعضا در اختیار ما قرار دهید . جناب کرمانشاهی هم اطلاعات خوبی در اختیار کاربران گذاشتند و بحث را دوباره به سمت بحث تخصصی سوق دادند بهتر است از مجموع اطلاعات دوستان به نحوه احسن استفاده کنیم. در ضمن بنده به هیچ عنوان این اجازه را به خود نخواهم داد تا به جایگاه کاربران محترم انجمن خدائی ناکرده قضاوت بدی بکنم .
لزومی ندارد شما تفکر مارا تغییر دهید یا ما نظر شمارا تغییر دهیم این انجمن و سایر انجمن ها زنده است تنها بخاطر اختلاف عقاید و سطح دانسته های اعضا . در ضمن اینجانب ادعا نکردم از همه قسمت های نیرو مطلع هستم . در مجموع فقط عرض کردم بر اساس دانسته ها و مشاهدات شخصی ام اینگونه که شما فرمودید نیست ولی به شخصه نیازی نمیبینم وارد جزئییات شوم چون هر شخصی محدودیت هائی هم برای خود دارد شما بگذارید به حساب بی اطلاعی اینجانب.

اما چند نکته را باید مثل اینکه دوباره توضیح بدهم.اولا: من خودم در پستهای قبلی به روشنی بیان کردم که قصد و دلیلی برای تعقییر نظر کسی ندارم.ولی شما طوری صحبت کردید که گویی من چیزی خلاف این را عرض کردم.
ثانیا:در مورد پذیرش سند همانطور که قبلا خدمت شما عرض کردم من اصراری ندارم حتما شما ان را بپذیرید یکی از دوستان از من سئوال کرد که شما که میگی ممکن است برخی از تجهیزات فروخته شده به اعراب نقص داشته باشه یک دلیل هم بیار من هم برای احترام به ایشون این سند را عرضه کردم.اگر داخل مملکت سلاحی ساخته بشه هزارتا اما و اگر دنبالش میاد اما اگر یکی گفت ممکنه در نمونه صادراتی مشکلی پیش امده باشه کلا غیر قابل قبوله.شاید هم شما انتظار دارید امریکا این را رسما بپذیرد یا عربستان که پول داده و اینها را خریده که مطمئینا این اتفاق نخواهد افتاد.ولی باز تاکید میکنم انچه ما از تسلیحات دیگران و یا حتی خودمان میدانیم بر اساس اطلاعاتی است که نمیشود حتما به شکل صد در صد صحت ان را تائید کرد.مثل همین توان اف 22 برای حرکت با سرعت بیش از 2 ماخ بدون پس سوز.البته این به معنای این نیست که من این ادعا را قبول ندارم چون سندی برای خلاف جلوه دادن ان وجود ندارد.ولی ما که نه جزءسازنده ان هستیم و نه جزء کاربران فقط به اطلاعاتی که خودشون ارائه دادن باید اعتماد کنیم.راه دیگری هم وجود نداره.پس لطفا با کلمات بازی نکنید.نمیشه اونجا که ما دوست داریم سند را غیرقابل خدشه و معتبر بدانیم اونجا که مورد علاقه ما نیست کلا مخالفش شویم.
ثالثا:در مورد اطلاعات شما بحث توهین به حضرت عالی نبود.بهر صورت من یک مطلب کلی را بیان کردم که در مورد دانستن توان نظامی یک کشور بصورت کامل که بشه خیلی مطمئین سخن گفت تنها عده ای بسیار معدود از این مسائل خبر دارند وگرنه هر کسی حداقل در اون بخشی که حضور داره تا حدودی اطلاعی داره.چون ما در فضای وب ادعاهای زیادی میبینیم که حتی کسی میاد ادعا میکنه تعداد موشک های دوربرد کشور را هم میدونه!!!!من منظورم شخص شما نبود یک مطلب کلی را بیان کردم.

Iran javid
02-03-2012, 13:27
ببین دوست خوبم بخاطر همین است که من میگم علاقه ای به حضور در این بحث ندارم ولی شما مطالبی را بیان میکنید که فرد را ناچار به پاسخگویی میکنید.
ما بدون پیش داوری با هم صحبت میکنیم.من یک سئوال ساده و روشن از شما میپرسم.شما ابتدا معنای بازدارندگی و پارامترهای دخیل در ان را برای ما توضیح بدید.باید از اطلاعات هم استفاده کنیم دیگه.نیاز به بیان شرایطی که حداقل ما در این 10 سال اخیر داریم وجود ندارد شما اگر بازدارندگی امروز را قبول ندارید بفرمائیددلیل عدم تعرض به کشور چیست؟؟ببینید سئوال من خیلی روشنه شما هم در نهایت ارامش به ان پاسخ بدید.تجهیزات ما قدیمیه دیگه.همه پوسیده است!!!!اسرائیل هم بخوبی میداند که ما با چی و چه جوری در مقابلش می ایستیم.عجیبه که شما نمیدونی.

این شد یک بحث درست و حسابی و با منطق. چشم من هم با آرامش در خدمت شما هستم:
اول از همه اصولا جنگ زمانی اتفاق میفته که یک توجیه محکم داشته باشه. مهم ترین توجیه هم برای اکثر حملات مسائل اقتصادی می باشد. غیر از اینکه نیست؟!
پس اگر نیازهای اقتصادی کشوری تامین بشه دیگر با قطعیت میتونیم بگیم که جنگیدن براش معنی نداره و عملا هزینه ساز خواهد بود.
عده ای فکر می کنند که با توجه به اینکه ایران از نظر سیاسی-جغرافیایی در منطقه خاور میانه واقع شده که دارای ذخایر عظیمی از جمله نفت و گاز می باشد؛ کشوری های زیادی قصد تصرف آن را دارند که این موضوع انصافا هم تا صده ی گذشته موثر بوده اما نکته ی اصلی اینجاست:
فرمودید آمریکا به تازگی چند فروند هواپیما به عربستان فروخته؟
اگر توجه کنید می بینید که با هر سفر مقامات دولتی آمریکا به منطقه خاورمیانه، تعداد قابل توجهی ادوات نظامی به این کشورها و مخصوصا کشورهای حاشیه خلیج پارس فروخته می شود و مبلغ هنگفتی به بهانه ی تهدید ایران علیه این کشورها به خزانه آمریکا وارد می شود!
از طرفی برای اینکه این شگرد علنی نشود، اسراییل هر از گاهی تهدید می کند که می خواهد به ایران حمله کند تا تمامی افکار به این سمت برود که ایران مورد تهاجم قرار خواهد گرفت اما هیچ گاه...
این موضوع من رو یاد یکی از تئاترهایی میندازه که چند وقت پیش دیدم. یک لات با نوچه اش رفته بود یک قهوه خانه ای، طرف لات هی زور می گفت و تا اون شخص بدبخت میومد حرفی بزنه نوچه اش می گفت: اوستا بزنم تو گوشش!!!
البته برای اینکه این موضوع لو نرود دیوانه ای به نام صدام را به جان این کشور انداختند تا احتمال جنگ نیز برای ایران روی میز باشد(ولی هیچ گاه اجرا نشود! )
اگر ملاحظه بفرمایید درآمد حاصل از فروش این تجهیزات خیلی بیشتر از تسلط بر منابع نفتی ایران است! پس برای چی بیخودی برای حمله به ایران هزینه سازی کنند...؟
ما هم که این طرف قضیه نشستیم میگیم:
نگاه کن آمریکا و اسراییل مثل موش از f-14 ها و mig-29 ها و ... ایران می ترسند!
غیر از اینه دوست خوب من؟؟؟؟
از مدیران سایت تمنا می کنم این پست رو پاک نکنند

سوخو 35
02-03-2012, 16:45
این شد یک بحث درست و حسابی و با منطق. چشم من هم با آرامش در خدمت شما هستم:
اول از همه اصولا جنگ زمانی اتفاق میفته که یک توجیه محکم داشته باشه. مهم ترین توجیه هم برای اکثر حملات مسائل اقتصادی می باشد. غیر از اینکه نیست؟!
پس اگر نیازهای اقتصادی کشوری تامین بشه دیگر با قطعیت میتونیم بگیم که جنگیدن براش معنی نداره و عملا هزینه ساز خواهد بود.
عده ای فکر می کنند که با توجه به اینکه ایران از نظر سیاسی-جغرافیایی در منطقه خاور میانه واقع شده که دارای ذخایر عظیمی از جمله نفت و گاز می باشد؛ کشوری های زیادی قصد تصرف آن را دارند که این موضوع انصافا هم تا صده ی گذشته موثر بوده اما نکته ی اصلی اینجاست:
فرمودید آمریکا به تازگی چند فروند هواپیما به عربستان فروخته؟
اگر توجه کنید می بینید که با هر سفر مقامات دولتی آمریکا به منطقه خاورمیانه، تعداد قابل توجهی ادوات نظامی به این کشورها و مخصوصا کشورهای حاشیه خلیج پارس فروخته می شود و مبلغ هنگفتی به بهانه ی تهدید ایران علیه این کشورها به خزانه آمریکا وارد می شود!
از طرفی برای اینکه این شگرد علنی نشود، اسراییل هر از گاهی تهدید می کند که می خواهد به ایران حمله کند تا تمامی افکار به این سمت برود که ایران مورد تهاجم قرار خواهد گرفت اما هیچ گاه...
این موضوع من رو یاد یکی از تئاترهایی میندازه که چند وقت پیش دیدم. یک لات با نوچه اش رفته بود یک قهوه خانه ای، طرف لات هی زور می گفت و تا اون شخص بدبخت میومد حرفی بزنه نوچه اش می گفت: اوستا بزنم تو گوشش!!!
البته برای اینکه این موضوع لو نرود دیوانه ای به نام صدام را به جان این کشور انداختند تا احتمال جنگ نیز برای ایران روی میز باشد(ولی هیچ گاه اجرا نشود! )
اگر ملاحظه بفرمایید درآمد حاصل از فروش این تجهیزات خیلی بیشتر از تسلط بر منابع نفتی ایران است! پس برای چی بیخودی برای حمله به ایران هزینه سازی کنند...؟
ما هم که این طرف قضیه نشستیم میگیم:
نگاه کن آمریکا و اسراییل مثل موش از f-14 ها و mig-29 ها و ... ایران می ترسند!
غیر از اینه دوست خوب من؟؟؟؟
از مدیران سایت تمنا می کنم این پست رو پاک نکنند

قطعا غیر از اینه.وقتی واقعیات دیده نشه اونوقت برای حل مساله به این تئوری پردازی های عجیب روی اورده میشه.این مطالبی که شما فرمودید بعید میدانم هیچ کارشناس مسائل زئوپلتیک تایید کنه.شما ادعا میکنید مهمترین دلیل هر حمله ای صرفا اقتصادی است و حمله به دلایل دیگر صرفا هزینه ساز است.خوب پس حمله اسرائیل به لبنان که حداقل در ظاهر پس از اسارت سربازان صهیونیصت اتفاق افتاد نشانه حماقت اسرائیلی ها است چون دلیل اقتصادی نداشت و حمله به دلایل دیگرهم فقط هزینه دارد. که این با انچه که شما از سیاست امریکا و اسرائیل ترسیم کردید که خیلی هوشمندانه دارن رفنار میکنن در تناقض کامل است.بله جنگ باید توجیه داشته باشه اونوقت هم که اسرائیل به تاسیسات اتمی عراق و سوریه حمله میکنه اسرائیل توجیه خودش را دارد.و یا وقتی در غزه و لبنان جنگ راه می اندازه.حمله به ایران هم توجیه های خاص خود را دارد که اونهایی که با مسائل اشنا هستند این توجیهات را میشناسند.
حالا در مورد سرازیر شدن سیر تسلیحات به بهانه تهدید ایران این امر پیش از انقلاب هم وجود داشته کمی تحقیق کنید متوجه این امر میشوید.اینطوری نبوده که اعراب صرفا بعد از انقلاب و به بهانه تهدید ایران شروع به خرید تسلیحات غربی کردند بلکه پیش از ان هم همین کار را میکردن.پس با این حساب ما هم که پیش از انقلاب به بهانه تهدید ارتش سرخ اینهمه سلاح به ما فروختن در واقع به نوعی سر ما کلاه گذاشتن و این سیاست هوشمندانه امریکایی ها بود که تهدید شوروی را بالاتر از انچه علیه ما بود نشان داد و اینهمه سلاح به ما انداختن .
در مورد جنگ هم یا شما شرایط اون زمان را نمی دانید یا خود را به ندانستن زدید.بله صدام با چراغ سبز امریکا به ایران تعرض کرد ولی هر کسی که کوچکترین اطلاعی از مسائل ایران ان روز داشته باشد میدانست که در ان جنگ ما باید طرف مغلوب جنگ میشدیم.حالا من نمی خواهم زیاد توضیح بدم چون همه با این مسائل اشنا هستند.اما خوب به هر شکل انها به همت ملت به اهدافشون نرسیدن.پس اگر شرایط طبیعی ادامه پیدا میکرد اصلا ایرانی باقی نمی ماند که امریکائیها بخواهند بوسیله ان جدی بودن تهدید را به ایران گوشزد کنند.اما خوب حالا که ما جنگ را نباختیم شما این موضوع را هم اوردید جز تئوری عجیب خودتون!!!
اما بطورکلی من یک چیز را برای شما تشریح کنم و ان اینکه غرب با ماهیت انقلاب اسلامی در تضاد است که اتفاقا یکی از مهمترین نتایج گسترش این نوع تفکر در منطقه از دست دادن منافع اقتصادی است.و برای از بین بردن ان به هر روشی متوصل میشود و ادعای همه گزینه ها روی میز است هم در این غالب بیان میشود .این امر از اول انقلاب بوده و بارها تست شده.اگر غیر از این بود انواع تحریم های شدید –حمایت از تجزیه طلبها-راه اندازی دهها شبکه ضد ایرانی فارسی زبان و...علیه کشور اجرا نمیشد.پس اگر حمله به ایران صورت نگرفته حتما ناتوان از عملی کردن ان بوده اند نه این چیزهایی که شما ادعا میکیند.در هر صورت شما هر جور دلتون می خواهد می توانید در مورد مسائل فکر کنید اما پیشنهاد دوستانه من به شما این است که با رها کردن واقعیات به دنبال تحلیل ها منحصر به فرد نروید.حالا دیگه هر جور میل خودتون است.
در هر صورت بر خلاف شما من از مدیریت تقاضا میکنم پست را حذف کنن.حداقل امید است در این انجمن مسائل پایان ناپذیر سیاسی بخصوص با توجه به نااشنا بودن بسیاری با پایه های ان راه پیدا نکنه.چون اونوقت متخصصینی که می خواهند حرفی بزنن باید بروند کنار همش جدال های سیاسی را شاهد باشیم.سابقه هم نشان داده این جدالها پایانی ندارد.این مطالبی هم که بیان کردم فقط به دلیل پاسخی مختصر به تئوری های عجیب شما بود.

Iran javid
02-03-2012, 19:17
قطعا غیر از اینه.وقتی واقعیات دیده نشه اونوقت برای حل مساله به این تئوری پردازی های عجیب روی اورده میشه.این مطالبی که شما فرمودید بعید میدانم هیچ کارشناس مسائل زئوپلتیک تایید کنه.شما ادعا میکنید مهمترین دلیل هر حمله ای صرفا اقتصادی است و حمله به دلایل دیگر صرفا هزینه ساز است.خوب پس حمله اسرائیل به لبنان که حداقل در ظاهر پس از اسارت سربازان صهیونیصت اتفاق افتاد نشانه حماقت اسرائیلی ها است چون دلیل اقتصادی نداشت و حمله به دلایل دیگرهم فقط هزینه دارد. که این با انچه که شما از سیاست امریکا و اسرائیل ترسیم کردید که خیلی هوشمندانه دارن رفنار میکنن در تناقض کامل است.بله جنگ باید توجیه داشته باشه اونوقت هم که اسرائیل به تاسیسات اتمی عراق و سوریه حمله میکنه اسرائیل توجیه خودش را دارد.و یا وقتی در غزه و لبنان جنگ راه می اندازه.حمله به ایران هم توجیه های خاص خود را دارد که اونهایی که با مسائل اشنا هستند این توجیهات را میشناسند.

حالا در مورد سرازیر شدن سیر تسلیحات به بهانه تهدید ایران این امر پیش از انقلاب هم وجود داشته کمی تحقیق کنید متوجه این امر میشوید.اینطوری نبوده که اعراب صرفا بعد از انقلاب و به بهانه تهدید ایران شروع به خرید تسلیحات غربی کردند بلکه پیش از ان هم همین کار را میکردن.پس با این حساب ما هم که پیش از انقلاب به بهانه تهدید ارتش سرخ اینهمه سلاح به ما فروختن در واقع به نوعی سر ما کلاه گذاشتن و این سیاست هوشمندانه امریکایی ها بود که تهدید شوروی را بالاتر از انچه علیه ما بود نشان داد و اینهمه سلاح به ما انداختن .
در مورد جنگ هم یا شما شرایط اون زمان را نمی دانید یا خود را به ندانستن زدید.بله صدام با چراغ سبز امریکا به ایران تعرض کرد ولی هر کسی که کوچکترین اطلاعی از مسائل ایران ان روز داشته باشد میدانست که در ان جنگ ما باید طرف مغلوب جنگ میشدیم.حالا من نمی خواهم زیاد توضیح بدم چون همه با این مسائل اشنا هستند.اما خوب به هر شکل انها به همت ملت به اهدافشون نرسیدن.پس اگر شرایط طبیعی ادامه پیدا میکرد اصلا ایرانی باقی نمی ماند که امریکائیها بخواهند بوسیله ان جدی بودن تهدید را به ایران گوشزد کنند.اما خوب حالا که ما جنگ را نباختیم شما این موضوع را هم اوردید جز تئوری عجیب خودتون!!!
اما بطورکلی من یک چیز را برای شما تشریح کنم و ان اینکه غرب با ماهیت انقلاب اسلامی در تضاد است که اتفاقا یکی از مهمترین نتایج گسترش این نوع تفکر در منطقه از دست دادن منافع اقتصادی است.و برای از بین بردن ان به هر روشی متوصل میشود و ادعای همه گزینه ها روی میز است هم در این غالب بیان میشود .این امر از اول انقلاب بوده و بارها تست شده.اگر غیر از این بود انواع تحریم های شدید –حمایت از تجزیه طلبها-راه اندازی دهها شبکه ضد ایرانی فارسی زبان و...علیه کشور اجرا نمیشد.پس اگر حمله به ایران صورت نگرفته حتما ناتوان از عملی کردن ان بوده اند نه این چیزهایی که شما ادعا میکیند.در هر صورت شما هر جور دلتون می خواهد می توانید در مورد مسائل فکر کنید اما پیشنهاد دوستانه من به شما این است که با رها کردن واقعیات به دنبال تحلیل ها منحصر به فرد نروید.حالا دیگه هر جور میل خودتون است.

در هر صورت بر خلاف شما من از مدیریت تقاضا میکنم پست را حذف کنن.حداقل امید است در این انجمن مسائل پایان ناپذیر سیاسی بخصوص با توجه به نااشنا بودن بسیاری با پایه های ان راه پیدا نکنه.چون اونوقت متخصصینی که می خواهند حرفی بزنن باید بروند کنار همش جدال های سیاسی را شاهد باشیم.سابقه هم نشان داده این جدالها پایانی ندارد.این مطالبی هم که بیان کردم فقط به دلیل پاسخی مختصر به تئوری های عجیب شما بود.

این بار شما بدون آرامش صحبت کردید دوست من!
با بعضی از صحبت های شما موافق و با بعضی مخالفم. اگر حق اعتراض رو برای بنده قائل باشید در انجمن استراتژی های نظامی با مدارک مستند در خدمتتون باشم و خط به خط صحبت های شما رو آنالیز کنم ( البته با منابع مورد تایید مقامات جمهوری اسلامی)

با اجازه دوستان برای دفاع از خود و روشن شدن دوستمون به اندازه ی یک بند سی یا سی بی طرف بنویسم و دیگه بیشتر از این وارد سی یا ست نشم و دیگه بحث تاپیک رو منحرف نکنم:
تئوری بنده عجیب نیست دوست من، بلکه یک حقیقته، و همون طور که گفتم حقیقت نه تنها برای شخص شما که گاهی اوقات برای من هم سخت و غیر قابل باوره. ضمنا اگر قرار بود کارشناس سیاسی بیاد رسما همه چیز از جمله این ها رو بگه که دیگه نیازی به وجود سیاست پنهان و آشکار نبود... ما الان داریم بازی شطرنج رو می بینیم... کارشناس سیاسی بازیگردان مهره های شطرنج رو می بینه... ولی کسی خبر نداره هدف کسی که این دو بازیگردان رو کنار هم نشانده چیه! من نمیگم همه ی حرف من درسته بلکه حدس هایی میزنم. ضمنا قرار نیست هر سیاستمداری کارت شناسایی داشته باشه که بشه فهمید کسی سیاستمدار هست یا نه... درسته بعضی در رشته های علوم انسانی تحصیل می کنند و اطلاعات کاملتری دارند ولی این دلیل نمیشه که فقط ایده های سیاسی مخصوص این قشر باشه.. نمونه اش هم رییس جمهور خودمون...
از این به بعد با مدرک با هم صحبت می کنیم

ARafiee
16-06-2012, 18:15
مرگ ولیعهد عربستان در پی بیماری

دربار عربستان سعودی لحظاتی پیش در بیانیه ای مرگ ولیعهد این کشور را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، دربار عربستان سعودی در بیانیه ای، مرگ نایف بن عبدالعزیز ولیعهد این کشور را اعلام کرد.

خاطر نشان می شود نایف بن عبدالعزیز همچون سلطان بن عبدالعزیز ولیعهد سابق به بیماری مبتلا بود، سلطان بن عبدالعزیز هم بر اثر ابتلا به بیماری درگذشت.

اخباری دیگر از مرگ ولیعهد پیشین در صفحات گذشته همین تاپیک موجود است

boeing.747
08-02-2013, 01:40
در چند روز گذشته گزارشی در خصوص توانایی های نیروی هوایی امارات توسط یک کارشناس نظامی در رسانه های عرب زبان منتشر شده که بازتاب های زیادی داشته است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : ([Only registered and activated users can see links]) در چند روز گذشته گزارشی در خصوص توانایی های نیروی هوایی امارات توسط یک کارشناس نظامی در رسانه های عرب زبان منتشر شده که بازتاب های زیادی داشته است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ([Only registered and activated users can see links])، نویسنده این گزارش " خيرالله محمد ساجر الدليمي" نام دارد که خود را دارنده ی دکترای علوم نظامی از اکادمی نظامی کره شمالی معرفی کرده است.

گزیده ای از این گزارش که بیشتر به خواب و رویای شیخ نشینان امارات می ماند، در پی می آید: نیروی هوایی امارات از نظر هواپیماهای جنگی، مهارت خلبانان، تعداد جنگنده، آموزش ، موشک و بمب های هوشمند بسیار پیشرفته است امارات همچنین رادارهای بسیار مدرنی و سیستم دفاعی موشکی بسیار پیشرفته ای دارد.

نیروی هوایی امارات از نظر فنی و کارآمدی نسبت به نیروی هوایی ایران 100 درصد برتر است.

با توجه به این موضوع من مطئمن هستم که نیروهای هوایی امارات متحده عربی قادر به نابودی کامل نیروهای هوایی ایران در جنگ هوایی است. شکست نیروی هوایی ایران توسط امارات بیش از 3 هفته طول نمی کشد.

امارات می تواند در روز 150 تا 200 مرتبه در آسمان تهران و دیگر شهرهای ایران حضور پیدا کند و حملات خود را انجام دهد.

نیروی هوایی امارات به حدی قوی است که نیرو هوایی مصر را می تواند شکست دهد و از نظر قدرت و توانایی در منطقه پس از اسرائیل قرار می گیرد.

امارات جنگنده هایی دارد که در وضعیت های مختلف هوا قادر به پرواز و انجام عملیات هستند.

در اینجا به ناوگان هوایی امارات اشاره می کنم:

130 هواپیمای پیشرفته اف 16

50 جنگنده میراژ (2000- 9)

40 جنگنده میراژ (2000)

50 هواپیمای اف 15

50 هواپیمای هاک

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ([Only registered and activated users can see links])، در حال حاضر حدود 60 اماراتی در امریکا در حال اموزش خلبانی یک هواپیمای پیشرفته هستند و تا چند ماه اینده به کشورشان بازمی گردند. این جنگنده پیشرفته بهترین جنگنده امریکا است.

دولت امارات توانایی انجام حمله ای جسورانه به ایران و متعاقبا نابودی ارتش ایران را در هوا و دریا دارد.

ایران کشوری شرور! است و ثابت کرده که نسبت به اسرائیل خطرناک تر است. ایرانی ها تصور می کنند که دول خلیج فارس، بیابان هایی هستند که پر از شتر است. این در حالی است که رهبران دول خلیج فارس به دنبال ساخت و پیشرفت کشورشان هستند.
منبع ([Only registered and activated users can see links])

kermanshahy
08-02-2013, 08:53
درود بر ایران وایرانیان اریایی

برافراشته باد درفش سرفراز کاویانی

kermanshahy
08-02-2013, 08:53

kermanshahy
08-02-2013, 10:49

Khashayar
08-02-2013, 11:15
سلام ...

ایرانی ها تصور می کنند که دول خلیج فارس، بیابان هایی هستند که پر از شتر است. این در حالی است که رهبران دول خلیج فارس به دنبال ساخت و پیشرفت کشورشان هستند.

اتفاقا ، متاسفانه ، این بخش رو کاملا درست نوشته و این تفکر خطرناکترین تهدید برای موجودیت ایرانه .
دست کم گرفتن دشمن ، در هر سطحی ، بسیار خطرناکه و متاسفانه ما ایرانیها (ضمن عرض احترام به همه هم وطنان عرب) به غلط ، همیشه اعراب رو پست تر از خودمون دیده ایم و میبینیم .

داشتن نیروی هوایی قدرتمند ، به معنی تسلط بر آسمان حریفه . از بعد از جنگ ویتنام (که به دنبال استفاده گسترده نیروهای آمریکایی از آسمان منطقه نبرد ، باعث ایجاد تحول در تعریف برتری نظامی شد) در هیچ کدوم از جنگ های مدرنی که تا به حال اتفاق افتاده ، نیرویی که فقط به جنگ از روی زمین (علیه زمین و دریا و هوا) تکیه کرده ، پیروز میدان نبوده و این هشدار جدیه برای ایران که دکترین نظامیش بر اساس جنگ از روی زمین نوشته شده .

شما ببینید ... تمام قدرت نظامی ما داره متمرکز میشه روی انواع موشکهایی که باید از روی زمین ... از روی خاک سرزمینیمون به سمت دشمن پرتاب بشه . دفاع از آسمان کشور عمدتا روی دوش پدافند موشکیه . پدافند دریایی عمدتا متکی به پدافند موشکیه ، تهدیدات فرامرزی عمدتا متوسل به قدرت موشکیه و ... این داستان ادامه دارد .

در چنین دکترین نظامی ، هر جند ، در شروع درگیری به دلیل عدم ایراد آسیب گسترده به تاسیسات زمینی ، امکان رودر رویی شانه به شانه و هم تراز وجود داره ، اما با گدشت زمان کفه ترازو به نفع نیرویی که تسلط بر آسمان منطقه نبرد رو در اختیار بگیره خواهد چرخید و اون موقع تمام سکوهای پرتاب تبدیل به هدفهایی میشن که با انواع و اقسام مهمات دور یا کوتاه برد ، دقیق و غیر دقیق آماج حمله قرار میگیرند و سرنوشت جنگ تغییر میکنه . تاریخ جنگ های اول و دوم خلیج فارس ، افغانستان ، بوسنی ، سومالی و لیبی رو مطالعه بفرمایید تا بهتر متوجه عرایض بنده بشید .

افزایش قدرت نیروهای هوایی کشورهای همسایه (که متاسفانه به سرعت در حال وقوعه) ، خطرناکه ... بسیار خطرناک !

pilot1359
08-02-2013, 17:36
سلام.
واقعا خنده داره=))
درست گفتن نترس از اونی که هایوهوی داره بترس از اونی که سر به تو داره.
این عربهای سوسمار خور چون تا حالا جنگ نداشتن فکر می کنن همه چیز به تجهیزاته تازه تجهیزات بسیار پیشرفته ای مثل اف 22 و اف 35 که کارآیی خودشونو تو جنگ هنوز ثابت نکردن ما با وجود تمام تحریمات با ارتش قوی اعراب جنگیدیم که تجربه ی جنگی داشت (با اکراد کشور خودش) همین ارتش دو ساعته کویت رو اشغال کرد اینا نمی دونن که نقشه و عملیات جنگی مهمتر از خود عملیاته اینا مثل اینکه از عملیات اچ 3 نیروی هوایی ایران خبر ندارن حالا اینا این حرفا رو زدن اما وقتی بشینی پا صحبت خلباناشون حتما می گن چرا با این حرفا ایران رو تحریک می کنید چرا با دم شیر بازی می کنید.
دقیقا یادم نیست تو انجمن خودمون بود یا جای دیگه خوندم یک ژنرال اسرائیلی می گفت ما انقدر که از هواپیماهای 40 ساله ی ایران می ترسیم از هواپیماهای پیشرفته و نو اعراب نمی ترسیم حالا اسرائیل دارای ارتشی است که دارای تجارب جنگیست و جالبه این کارشناس عرب، نیروی هوایی امارات رو بعد از اسرائیل می دونه.
با تشکر.

FERDOWSI
08-02-2013, 18:13
سلام ...

اتفاقا ، متاسفانه ، این بخش رو کاملا درست نوشته و این تفکر خطرناکترین تهدید برای موجودیت ایرانه .
دست کم گرفتن دشمن ، در هر سطحی ، بسیار خطرناکه و متاسفانه ما ایرانیها (ضمن عرض احترام به همه هم وطنان عرب) به غلط ، همیشه اعراب رو پست تر از خودمون دیده ایم و میبینیم .

داشتن نیروی هوایی قدرتمند ، به معنی تسلط بر آسمان حریفه . از بعد از جنگ ویتنام (که به دنبال استفاده گسترده نیروهای آمریکایی از آسمان منطقه نبرد ، باعث ایجاد تحول در تعریف برتری نظامی شد) در هیچ کدوم از جنگ های مدرنی که تا به حال اتفاق افتاده ، نیرویی که فقط به جنگ از روی زمین (علیه زمین و دریا و هوا) تکیه کرده ، پیروز میدان نبوده و این هشدار جدیه برای ایران که دکترین نظامیش بر اساس جنگ از روی زمین نوشته شده .

شما ببینید ... تمام قدرت نظامی ما داره متمرکز میشه روی انواع موشکهایی که باید از روی زمین ... از روی خاک سرزمینیمون به سمت دشمن پرتاب بشه . دفاع از آسمان کشور عمدتا روی دوش پدافند موشکیه . پدافند دریایی عمدتا متکی به پدافند موشکیه ، تهدیدات فرامرزی عمدتا متوسل به قدرت موشکیه و ... این داستان ادامه دارد .

در چنین دکترین نظامی ، هر جند ، در شروع درگیری به دلیل عدم ایراد آسیب گسترده به تاسیسات زمینی ، امکان رودر رویی شانه به شانه و هم تراز وجود داره ، اما با گدشت زمان کفه ترازو به نفع نیرویی که تسلط بر آسمان منطقه نبرد رو در اختیار بگیره خواهد چرخید و اون موقع تمام سکوهای پرتاب تبدیل به هدفهایی میشن که با انواع و اقسام مهمات دور یا کوتاه برد ، دقیق و غیر دقیق آماج حمله قرار میگیرند و سرنوشت جنگ تغییر میکنه . تاریخ جنگ های اول و دوم خلیج فارس ، افغانستان ، بوسنی ، سومالی و لیبی رو مطالعه بفرمایید تا بهتر متوجه عرایض بنده بشید .

افزایش قدرت نیروهای هوایی کشورهای همسایه (که متاسفانه به سرعت در حال وقوعه) ، خطرناکه ... بسیار خطرناک !

کاملا با شما موافقم.
ولی این نیروهای هوایی به دلیل اینکه در منطقه توسط غربی ها تجهیز شدن، عمق عملیاتی ندارند. تنها نیرودریایی امریکا و نیرو هوایی اسرائیل و ناتو هست که میتونه یه منطقه ی وسیع رو به شکل هوایی کنترل کنه (تو منطقه رو عرض ی کنم)
کشورهایی که نیروی هوایی انبوه بدون پشتیبانی کافی دارن، تنها کوهی از تجهیزات هستن که در هفته های اول یک جنگ احتمالی بسیار پر ابهت هستن، ولی به مرور کارایی خودشون رو از دست میدن. اون هم در تهاجم به کشوری که از وسعت خاک سود میبره.
این کشورها هیچکدوم به هیچ عنوان بمب افکن های استراتژیک ندارن و نیروی هواییشون بیشتر دفاعی هست تا تهاجمی . . .
ما با جنگنده های قدیمیمون هیچ وقت به مصاف داگ فایت با این جنگنده های مدرن نمیریم. بلکه به شکل دفاع هوایی چند نقطه ای و با پشتیبانی پدافند زمینی به انتظارشون میشینیم. هواپیمایی که پانصد کیلومتر در عمق خاک ما پیش بیاد شدیدا آسیب پذیره. حالا میخواد میراژ باشه یا حتی اف 35
هواپیماهای قدیمی ما میتونن حملات برق آسا به جهت بمباران همه ی کشور امارات رو از پایگاه های بسیار نزدیک به مرز در زمان بسیار کوتاه انجام بدن و بعد به عمق کشور فرار کنن.
من موافق دست کم گرفتن نیروهای نظامی منطقه نیستم ولی امارات قطعا توانایی جنگ طولانی با ما رو نداره. اگر 50 هزار نفر در چند ماه از نیروهای نظامی ما کشته بشن، ارتش و سپاه قطعا آسیب میبینن و باید ترمیم بشن. ولی اگه این تعداد از نیروهای نظامی اماراتی تلف بشه . . .
دیگه چیزی به اسم ارتش نخواهند داشت.

Khashayar
08-02-2013, 18:37
سلام ...

در مورد عدم وجود عمق استراتژیک در امارات کاملا درست میفرمایید .
مسئله اینه که در صورت وقوع جنگ ، تنها با امارات طرف نخواهیم بود . امارات هم بخشی از ائتلاف مهاجم خواهد بود و این کار رو برای ما مشکل میکنه . همونطور که در دوران جنگ 8 ساله ایران و عراق هم شاهد همکاری اعراب بودیم ، در صورت وقوع درگیری ، اماراتی ها الزاما نباید از خاک امارات حمله کنند و مطمئنا بخشی از برنامه تهاجم خواهند بود که میتونه از مبداء خارج از امارات به مقصد اهدافی در خاک ایران باشه . مسئله اینه که در این صورت باز هم نیروی هوایی مارات همون تجهیزات به روز و پیشرفته (خصوصا اف 16 های بلاک 60 و بمب/موشک های شاهین) رو با بهره گیری از خلبانان آموزش دیده و بر خلاف تصور بسیاری از دوستان ، کارآمد ، تحت فرماندهی اماراتی یا غیر اماراتی علیه ما در اختیار خواهد داشت .

در مورد حملات عمقی به خاک امارات توسط نیروی هوایی ، به شخصه زیاد خوشبین نیستم . به نظر من عبور از سد میراژهای 2000 اماراتی و پدافند بسیار پیشرفته امارات ، برای خلبانان ما (که در شجاعتشون کمترین شکی ندارم) کار بسیار مشکلی خواهد بود . فراموش نکنید که میرازهای اف 1 عراقی در سالهای آخر جنگ ، چه مزاحمت و مشکلاتی برای نیروی هوایی به مراتب جوانتر آن زمان ما ایجاد کردند . از اون زمان بیش از 24 سال گذشته و در دنیای تکنولوژی ، 24 سال زمان زیادیه !!!

در مورد نفوذ دشمنان به خاک ایران ، نظام حملات هوایی امریکا به عراق در جنگ اول و دوم خلیج فارس رو یادآوری میکنم . در جنگ اول ، 43 روز و شب حمله هوایی لایه به لایه انجام شد . از بمباران تاکتیکی بگیرید تا بمبارانهای دقیق عمقی و بمبارانهای فرشی یگان های ریاست جمهوری عراق . طرح ژنرال شوارتسکوف این بود که نیروهای عراقی رو که تماما روی جنگ زمینی و جنگ از روی زمین تکیه کرده بودند ، لایه به لایه پاکسازی کنه و عمق عملیاتی مناسب و مورد نظر نیروهای آمریکایی رو ایجاد کنه . دقیقا هم همین کار رو کردند . عقبه واحد های پیشرو رو میزدند ، ارتباط با پشت جبهه واحد ها رو قطع میکردند و بعد شروع میکردند به پاکسازی در عمق تعیین شده و نهایتا تکرار همین برنامه ... مثل بریدن لایه به لایه یک کیک تولد !

به یاد داشته باشیم که نیروی زمینی و خصوصا گارد ریاست جمهوری عراق در آن زمان یکی از بزرگترین و پیچیده ترین یگانهای زرهی/ موتوری جهان بودند . تنها مشکل این بود که نیروی هوایی عراق نتونست آسمان بالای سر این یگانها رو حفظ کنه . بزرگراه مرگ رو خاطرتون هست ؟ اگر نیست عکس زیر و همینطور اینجا ([Only registered and activated users can see links]) رو ببینید ...

بحث من اینه ...
اگر دشمن ، بتونه آسمان میدان نبرد رو (که میتونه در ابتدا ، محدود به سواحل ایران ، برای ایجاد سر پل باشه) در اختیار بگیره ، اون وقت میتونه شروع به پاکسازی کنه و نهایتا با پیاده کردن نیرو ، امتیاز استفاده از خاک سرزمینی رو از ما بگیره . در صورت استفاده از چنین طرحی ، مطمئن باشید نیروی هوایی امارات ، عربستان و تا حدودی کویت و قطر ، نقش مهمی رو بازی خواهند کرد .

نابود کردن 50 هزار نفر از نیروهای ارتش امارات به ارتش این کشور صدمه میزنه ، اما چطور باید به این عدد برسیم ؟ با موشکهای بالستیک ؟ مطمئنا خود شما هم به خوبی سختی این کار رو درک میفرمایید . راستی ... امارات بخشی از سپر موشکی جنوب کشور هم هست و تجهیزاتی رو هم در اختیار داره !

h_tomcat
08-02-2013, 22:13
یک اسکادران از اف-16 های اماراتی برای اولین بار در تمرینات رد فلاگ شرکت کردند. شرکت در چنین رزمایش هوایی که در سطح بسیار بالایی صورت می گیره باعث افزایش تجربه و مهارت خلبان های اماراتی میشه. متاسفانه عرب ها فهمیدن که فقط جنگ افزار مهم نیست بلکه آموزش نیز نقش مهمی در کارامد شدن نیروی هوایی بازی میکنه. متاسفانه نیروی هوایی امارات و دیگر کشور های منطقه روز به روز قویتر می شوند.

Shahrokh
09-02-2013, 08:00
مقصود این گزارش نیروی هوایی امارات به تنهایی است وگرنه در صورتی که نیروی هوایی امارات بخشی از نیروهای متحد باشه مسلم هست که نتیجه چه خواهد بود.
نیروی هوایی امارات به تنهایی اگرچه از بابت سخت افزار پرنده چند سر و گردن از نیروی هوایی ایران در وضعیت فعلی بالاتر است اما این به این معنی نیست که کل آسمان ایران جولانگاه هواپیماهای اونها شود. به هرحال قرار نیست پدافند موشکی ایران تنها به تماشا بنشیند. قطعا نیروی هوایی امارات به تنهایی (یعنی بدون کمک عربستان و دوست جدیدشون اسرائیل) قادر به مقابله با پدافند ایران در حتی نیمی از کشور هم نیست. در وضعیت فعلی نیروی هوایی امارات احتمالا می تونه برای مدتی برتری هوایی بر فراز بخش جنوبی قلمرو ایران شامل خلیج فارس و تنگه هرمز رو داشته باشه که البته قطعا پدافند ایران قرار نیست بی کار بنشینند.
همچنین توان بالستیک ایران خصوصا در بردهای زیر 500 کیلومتر بسیار قابل توجه است و دقت موشکهای بالستیک حال حاضر ایران در مقایسه با نسل اسکاد بی بسیار بسیار بهتر است. درصورت وقوع جنگ بین امارات و ایران (تاکید می کنم: امارات به تنهایی) شهرهای امارات زیر آتش دائمی بالستیک ایران خواهند بود
-

Khashayar
09-02-2013, 08:35
سلام ...

شاهرخ جان ... نیروی هوایی امارات ، درصورتی که فرض کنیم در تقابل یک به یک با ایران قرار بگیره ، باز میتونه در همون خلیج فارس برامون دردسر فراوان ایجاد کنه . لزومی نداره فی البداهه اهداف عمقی رو نشون کنند . پایانه های نفتی ایران در خلیج فارس و تاسیسات بسیار مهم و حیاتی نفتی در جنوب کشور به تنهایی اهداف بسیار ارزشمندی خواهند بود که احتیاج به نفوذ عمقی به خاک کشورمون هم ندارند و در نتیجه رویارویی بسیار کمتری (در مقایسه با حملات عمقی به داخل خاک کشور) با پدافند ایران خواهند داشت . باز با فرض چنین رویارویی ، باید از تدابیر متقابل الکترونیک و ضد راداری دشمن هم غافل بود . فکر نمیکنم اماراتیها چنین تجهیزات مدرنی رو برای نیروی هواییشون خریده باشند و فراموش کرده باشند تجهیزات اخلال گر ضد رادار و پدافند سفارش بدن !

پدافند زمینی هرگز غیر قابل نفود نیست . شما باید به یاد داشته باشید ، زمانی که شهید دوران به الدوره حمله کرد ، خیلی از خلبانان ایران ، به دلیل فشردگی پدافند هوایی شهر بغداد (که البته با هواپیماهای رهگیر هم پوشش مضاعف داده میشد) ، "لانه زنبور" میگفتند . اما شهید دوران به این لانه نفوذ کرد . هدف رو زد و در برگشت متاسفانه مجال فرار پیدا نکرد . اگر فانتوم شهید دوران به تجهیزات اخلالگر سنگین و فریب دهنده های مناسب مجهز بود ، یا اگر امکان اجرای حمله ، نه بصورت منفرد ، که بصورت گروهی با عوامل تخصصی (تاپ کاور و سید) میسر بود ، نتیجه چقدر میتونست متفاوت باشه !!؟

تجهیزات به روزی مثل تجهیزات نیروی هوایی امارات به همراه آموزشهای جدی خلبانان اماراتی این امکان رو فراهم میکنه که این نیرو توانایی ضربه زدن به تاسیسات جنوب کشور رو با ریسک کم داشته باشه . باز باید یادمون باشه که این جنگنده ها حتی در صورتی که بصورت رسمی ، متحدی در جنگ با ما نداشته باشند ، الزامی به برگشتن به خود امارات ندارند و هرجای جنوب خلیج فارس ، امکان فرود دارند . این یعنی مسیر رفت و برگشت الزاما در یک کریدور قرار نمیگیرند و این موضوع فرار جنگنده متخاصم رو راحت تر میکنه . باز به دلیل عدم وجود عوارض زمینی و فاصله نسبتا کم تا اهداف مختلف ، حملات اماراتی ها اصلا نباید بصورت بالا - پایین - بالا طراحی بشه و میتونند در خیلی از حملات از نفوذ و فرار در ارتفاع پایین استفاده کنند که همین کار رو برای پدافند ما مشکل تر خواهد کرد . رطوبت خلیج فارس و تاثیر اون روی رادارهای ما رو هم فراموش نفرمایید .

هم ترازی نیروی هوایی ایران با کشورهای همسایه یک الزامه و البته همه میدونیم به دلیل محدودیتها ، متاسفانه امکان این همترازی مدتهاست از ما گرفته شده ... :(

پ ن : آتشباری بالستیک اولا انعطاف عملیات هوایی رو نداره و ثانیا برای فراهم کردن نرخ آتش مناسب آیا نباید سکوهای پرتاب رو (به همراه لجستیک لازم) در همون رنج 500 کیلومتر مستقر کنیم ؟ من به هیچ عنوان منکر توانایی موشکی ایران نیستم . اما آیا حملات موشکی میتونن توازن قوا رو در میان مدت و دراز مدت حفظ کنند ؟ آیا صدام تونست با موشک باران شهر های ایران در طول جنگ شهرها (که ما در اون زمان حتی توانایی جلوگیری از آتشباری عراق رو نداشتیم) یا عربستان و اسراییل در جنگ خلیج فارس توازن جنگ رو حفظ کنه که ما بخواهیم اون تجربه رو مجددا تکرار کنیم ؟ موشکهای بالستیک با سرهای جنگی متعارف ، عمدتا نقش بازدارند دارند تا استراتژیک . با گذشتن از زمان بازدارندگی ، چقدر میتونیم روی حملات موشکی برای پیروزی حساب کنیم ؟ قرارداد 3.8 میلیارد دلاری سپر موشکی امارات (شامل 148 موشک THAAD ، نه (9) لانچر به همراه 6 واحد رادار و فرماندهی شبکه محور) رو باید فراموش کنیم ؟

falcon7777
09-02-2013, 08:41
با سلام ..
البته اینجا فروم ادبی نیست ولی این ابیات برای ما خیلی آموزنده است..:
چو بخت عرب بر عجم چیره شد همی بخت ساسانیان تیره شد

بر آمد ز شاهان جهان رو قفیز نهان شد زر و گشت پیدا پشیز

دگرگونه شد چرخ گردون بچهر ز آزادگان پاک ببرید مهر

به ایرانیان زار و گریان شدم ز ساسانیان نیز بریان شدم

دریغ آن سر و تاج و آن مهر وداد که خواهد شدن تخت شاهی بباد

کز این پس شکست آید از تازیان ستاره نگردد مگر بر زیان

چو با تخت منبر برابر شود همه نام بوبکر و عمر شود

تبه گردد این رنج های دراز نشیبی دراز است پیشش فراز