PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشگاههای خلبانی مشهد

mohsenpilot
23-03-2011, 19:04
با سلام خدمت دوستان عزیز مشهدی علاقه مند به پرواز

در این تاپیک میخوام آموزشگاههای خلبانی مشهد رو براتون معرفی کنم .

دوستان و همشهریان عزیز ما مشهدی ها از لحاظ تعداد و کیفیت آموزشگاههای خلبانی خیلی غنی هستیم و به جرات میشه گفت که مشهد یکی از قطب های هوانوردی کشور است و از امکانات خوبی برخوردار است .

تا جایی که من اطلاع دارم مشهد شش آموزشگاه خلبانی فعال داره که مشخصاتشون رو واستون میزارم . شما هم اگر اطلاعات دیگه ای از این آموزشگاهها یا سایر آموزشگاهها دارید لطفا بیان کنید .

1_مرکزآموزش علمی و کاربردی فنون و خدمات هوایی ( وابسته به شرکت فرودگاههای کشور ):

که در رشته های خلبانی و تعمیر و نگهداری و اویونیک دانشجو میپذیره و آدرسش هم ضلع شمالی میدان فرودگاه است و شماره تلفنش 3400245

2_آموزشگاه خلبانی آرتا کیش :

که در رشته های خلبانی و تعمیر و نگهداری و اویونیک و مهمانداری دانشجو میپذیره آدرس دقیقش رو نمیدونم اما 2-3 سال پیش که یه سر رفتم اونجا یادمه تو خیابون احمد آباد خیابان بخارایی بود اما الان احتمالا آدرسش عوض شده

3_ مرکزآموزش علمی و کاربردی فنون و خدمات هوایی مشهد : که در رشته های خلبانی و تعمیر و نگهداری و اویونیک دانشجو میپذیره و آدرسش هم بلوار معلم نبش معلم 24 است و تلفنش : 6080931-3 و 0915315203

4_ مرکزآموزش صنعت هوانوردی مشهد ( تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی ) :

که در رشته های خلبانی و تعمیر و نگهداری و اویونیک و نرم افزار کامپیوتر دانشجو میپذیره و آدرسش هم بلوار ملک آباد بین خیابان مرجان و حامد است و تلفنش :6092980

5_مرکز آموزش علمی کاربردی فنون و خدمات هوایی مشهد

( تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی ) :

که در رشته های خلبانی و تعمیر و نگهداری و برق و الکترونیک هواپیما ( اویونیک ) و رشته ایمنی زمینی فرودگاهی و رشته ارتباطات و فناوری دانشجو میپذیرد و آدرسش بلوار معلم . معلم 66 چهارراه ستاری است . و شماره تلفناش 8905216_8905219_8909484 است .

6_آموزشگاه خلبانی بلند پرواز توس :

رشته های خلبانی و مهمانداری رو مطمانم داره اما از بقیه رشته هاش اطلاع ندارم و آدرسش هم فکر میکنم که وکیل آباد ابتدای خیابان کوثر هست .

7 _ آموزشگاه و باشگاه هوانوردی آشیانه پرواز توس :

این باشگاه در زمینه هواپیماهای فوق سبک فعالیت میکنه و دوره هواپیماهای فوق سبک ( اولترا لایت ) و گلایدر و پاراگلایدر و کایت و هواپیماهای مدل رو برگزار میکنه در ضمن دارای یک سایت پروازی پیشرفته در مجموعه ورزشی ثامن هست . آدرس : بلوار فلسطین نبش فلسطین 12 ساختمان دنا طبقه اول . شماره تلفن:7636080_3415114_3416051_09151418617

و همچنین مشهد دارای چند هنرستان هوانوردی هم دخترانه و هم پسرانه هست .

دوستان عزیز اگر اطلاعات دیگه ای دارید دریغ نفرمایید

([Only registered and activated users can see links])

ryhane985
05-10-2011, 09:11
سلام به همشهري عزيز
درمورد آموزشگاه خلباني بالگرد كه وابسته به سپاه چيزي ميدوني؟

Mentoos
26-10-2011, 00:32
سلام // پیش تر باید بیان کنم که اگر این مطلب مناسب این جستار نیست خواهشا دوستان مدیر آن را انتقال دهند//

امروز نزدیک ظهر در فرودگاه مشهد یک مورد emergency برای یک هواپیمای آموزشی ( احتمالا توباگو tb-10 بود) که متعلق به یکی از آموزشگاهها بود پیش آمد که البته ختم به خیر شد.

ماجرا از این قرار بود که در حدود ساعت 11 هواپیمای مذکور که از قضا پرواز solo هم بود، هنگام نشستن با مشکل بازنشدن چرخها مواجه شد و پس از اعلام emergency و انصراف از فرود اقدام به low approach کردن کرد.
در این بین نیز 3 هواپیما هم تصمیم به پرواز داشتن که همگی منتظر لندینگ این پرنده بودند!
اون پرنده پس از انجام دور ترافیک اعلام کرد که تصمیم به gear up landing دارد و در حال نزدیک شدن به فرودگاه بود که کنترلر در جواب خلبان که مضطرب هم می نمود بیان کرد که هر دو باند در اختیار شماست شما هرطور که مایلید بفرمایید .... ( خلاصه مکالمات)
خلبان هم برای بار دیگر لندینگ نکرد و در جواب گفت من می تونم از هندل اضطراری چرخ ها استفاده کنم!!! کنترلر هم در جواب هواپیمای وی رو به سمتی هدایت کرد و گفت که شما با دیسپچ خودتون هماهنگ کنید بعد اقدام کنید،
در این بین از سه هواپیمایی که درخواست take off داشتند 2 پرنده اول یعنی ایران 140 و فوکر 100 با آمدن به ابتدای باند پرواز کردند...
پس از چند بار مکالمه دوباره برج با همون TB مذکور، بار دیگر اون پرنده به فاینال رسید و این بار با ارتفاع زیاد و چرخهای بسته low approach کرد !!! در این بین ترافیک فرودگاه باعث شد که کنترلر اون TB رو به هولدینگ بفرسته و به ایرباس ماهان که درخواست فرود داشت ، اجازه لندینگ داد.
پس از آن برای با آخر اون TB درخواست فرود کرد و در حین فرود هم گفت که سوخت آلترنیتش رو به اتمام هست و از سمت باند 31 لندینگ خواهد کرد ، پس از وقفه ای این پرنده کوچک از باند 13 (!!!) و با چرخ های باز به باند نزدیک شد و به صورت ایمن لندینگ کرد ( خدا رو شکر) و بعد از این ماجرا هواپیمای سوم هم که معطلی 30 40 دقیقه ای را تجربه کرده بود تیک آف کرد ...

پ.ن. الان که دارم فکر می کنم درست مطمئن نیستم که سه مرتبه انصراف از فرود پیش آمد یا دو مرتبه.

ژنرال خلبان محسن
26-10-2011, 02:47
به LOW APP با ارتفاع بالا!! و چرخ بسته NO GEAR HIGH GO میگن.