PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اگر قرار بود یک ایرلاین تاسیس کنید ، اسمش و نشانش ( logo) را چه می گذاشتید ؟

Persian Sky
18-11-2010, 18:20
با سلام
برای من جالب بود افکار دوستان را بدانم که اگر قرار بود یک ایرلاین داشته باشند اسمش را چه می گذاشتند و یا چه نشانی برای آن انتخاب می کردند؟
و یا چه خدمات و کیفیتی را ارائه می دادند تا نسبت به بقیه شرکت ها متمایز باشد.
شایان ذکر است که نوع هواپیماها به هیچ عنوان ملاک نیست.
ببینیم نظر دوستان چیست.

davidmors
18-11-2010, 22:00
من به شخصه اسم زادگاهم رو روی ایرلاینم میگذاشتم (اسم باستانی مد نظرم هست .)

Cessna Caravan
18-11-2010, 22:26
اگه می گذاشتند و کسی امکاناتش رو داشت این اسم بد نیست : Farvahar Airways
پینت هواپیما ها هم شامل فروهر به رنگ جگری یا طلایی یا مخلوطی از این 2 تا رنگ (یه چیزی تو مایه های قطر ارویز یا گالف ایر).

http://irupload.ir/images/jfxi1orwm0nqfjno335.jpghttp://irupload.ir/images/tbba0wu8py0e4pmy8i2r.png

اگر در شرایط تحریم نبودیم شاید اصلی ترین برنامه برای پیشرفت همچین شرکتی استفاده از هواپیما های مدرن با عمر کم و راه اندازه روت های بین المللی به کشور های مختلف در قاره های مختلف بود و هدف اصلیش هم رقابت با ایرلاین های حوزه خلیج فارس می بود !!!

اما خب اینها فعلا همش خیال و آرزوست اما امیدوارم روزی برسه که این فکر و خیالات برای کشور ما آرزو نباشه و فعالیت همچین ایرلاین هایی رو ببینیم.

آرزو بر جوانان عیب نیست ............:-4

vahidpm
19-11-2010, 22:57
سلام
ایده جالبی هست. دوستان لطفا توی این تاپیک نظر بدین.

من به شخصه اگر می خواستم یه ایرلاین جدید افتتاح کنم اونوقت از اسم Persian Airline استفاده می کردم و Logo این شرکت هم اینطوری می بود:

http://www.img4up.com/up2/274231461015934.jpg

در مورد انتخاب هواپیما هم در هر 3 رده کوتاه، میان و دور برد سرمایه گذاری می کردم. یعنی برای کوتاه برد از CRJ ، برای میان برد از Airbus 321 , Boeing 737-800 و برای دور برد از Airbus 340-600 و Boeing 777-200LR استفاده می کردم!
درسته که از قدیم گفتن آرزو بر جوانان عیب نیست ولی حداقل Standby باشید شاید یه روزی خواستین یه حرکتی بکنین و بدونین که می خواین چی کار کنین!!!:01 (2):

Goebbels
20-11-2010, 01:13
قبل از اینکه منم نظرمو بگم باید اول از Persian Sky عزیز به خاطر این ایده ی جالبشون تشکر کنم؛ چراکه باعث می شه وقتی هی آدم به اینو اون گیر می ده، یه لحظه تأمل کنه و بگه خب، اگه من بودم چیکار می کردم؟...

و Logo این شرکت هم اینطوری می بود:

http://www.img4up.com/up2/274231461015934.jpg

راستش vahidpm عزیز، لوگوی زیباییه اما این گربه ایرانی نیست. گربه ی ایرانی این شکلیه:
http://www.felineinfo.com/Cat%20Breeds/09-persian.jpg
و چه خوبه حتی تو همین آرزوهایی که هیچ گاه عملی نمیشن هم اصالت ایرانی حفظ بشه.

من اگه بودم به ایرانی بودن هواپیماها (ساخت داخل به معنای واقعی کلمه) بیشتر حساسیت نشون می دادم تا اسمو لوگو.
تو اسمو لوگو به نظرم ایران ایر برترینه! البته عبارت پارس ایر هم می تونه نام خوبی باشه.
(اگه ما هم همون قدری که بر اساس یکی از آمارها 32 کارخونه ی تولید موتور سیکلت CG125 داریم کارخونه ی هواپیماسازی ولی با کیفیتی در حد شرف ایرانی داشتیم، اونوقت ارلاین ایرانی با هواپیماهای ایرانی با اون اسمو لوگو فوق العاده بود!)

با احترام
@};-

Behrang
20-11-2010, 07:32
سلام

لوگوی پاسارگاد هم در ایرلاین های جدید خیلی خوبه . راستی از هواپیماهای جدیدش خبری نشد ؟

vahidpm
20-11-2010, 15:24
راستش vahidpm عزیز، لوگوی زیباییه اما این گربه ایرانی نیست. گربه ی ایرانی این شکلیه:
http://www.felineinfo.com/Cat%20Breeds/09-persian.jpg

@};-

دوست عزيز، با تشكر از اظهار نظر شما، منظور من از گربه البته فقط رساندن نقشه ايران بود و نه نژاد گربه. در مورد هواپيما هم به نظر من كاري كه همه دنيا انجام مي دهند منطقي و معقول هست. اونا از تكنولوژي ساخته شده و قابل استفاده دنيا به نحو مطلوب استفاده مي كنن و اگر قرار بود كه هر كشوري وسايل ساخت خودش رو استفاده كنه كه دنيا، دنيا نمي شد دوست عزيز.

Goebbels
20-11-2010, 19:05
vahidpm عزیز، مگه سر گربه ی نژاد ایرانی، نمی تونه یادآور نقشه ی ایران باشه که دست به دامان یه گربه ی معلوم نیس کجایی شدید؟! :-)

یه روز یکی از دوستان آلمانی پدربزرگم با غرورو افتخاری که از یه آلمانی میشه متصور شد به ایشون گفت: رودست بنز ما نخواهد اومد...
از اون روز بیش از 50 سال میگذره و امسال هم بنز به عنوان تکنولوژیک ترین کمپانی خودروساز شناخته شد. ...

و من ترجیح می دم این افتخار و این غرور برای من اتفاق بیفته. و کاری هم به دنیا شدن دنیا ندارم.

چرا به روز بودن رو استفاده از دانش کشورهایی مثل آمریکا یا دیگر کشورهایی که نوک پیشرفت قرار دارن تعبیر می کنید؟ آیا مصرف کننده بودن صرف اینقدر چیز خوشایندیه؟!

هنوز طعم تلخ طعنه ی اون آمریکایی از کامم خارج نشده. که زیر عکس زیبایی از یه تامکتمون، یه ایرانی کامنت داده بود آفرینها به تامکت ایران. و زیرش یه یانکی با تمسخر نوشته بود آفرین ها به سازنده ی تامکت ایران!

خودتون قله پیشرفت بشید تا بقیه برای به روز بودن از دانش شما استفاده کنن.

از اینکه پستم چندان مرتبط نبود بی نهایت عذر می خوام.

با احترام
@};-

سورنا282
20-11-2010, 19:11
منم لوگوشو فروهر میزاشتم اسمشم میزاشتمPersian Airline

javadfakoori
20-11-2010, 20:03
Pars Air چطوره...؟(مثل iran air)

vahidpm
20-11-2010, 21:11
vahidpm عزیز، مگه سر گربه ی نژاد ایرانی، نمی تونه یادآور نقشه ی ایران باشه که دست به دامان یه گربه ی معلوم نیس کجایی شدید؟! :-)

یه روز یکی از دوستان آلمانی پدربزرگم با غرورو افتخاری که از یه آلمانی میشه متصور شد به ایشون گفت: رودست بنز ما نخواهد اومد...
از اون روز بیش از 50 سال میگذره و امسال هم بنز به عنوان تکنولوژیک ترین کمپانی خودروساز شناخته شد. ...

و من ترجیح می دم این افتخار و این غرور برای من اتفاق بیفته. و کاری هم به دنیا شدن دنیا ندارم.

چرا به روز بودن رو استفاده از دانش کشورهایی مثل آمریکا یا دیگر کشورهایی که نوک پیشرفت قرار دارن تعبیر می کنید؟ آیا مصرف کننده بودن صرف اینقدر چیز خوشایندیه؟!

هنوز طعم تلخ طعنه ی اون آمریکایی از کامم خارج نشده. که زیر عکس زیبایی از یه تامکتمون، یه ایرانی کامنت داده بود آفرینها به تامکت ایران. و زیرش یه یانکی با تمسخر نوشته بود آفرین ها به سازنده ی تامکت ایران!

خودتون قله پیشرفت بشید تا بقیه برای به روز بودن از دانش شما استفاده کنن.

از اینکه پستم چندان مرتبط نبود بی نهایت عذر می خوام.

با احترام
@};-

دوست عزیزم. شک نکنید که نه تنها شما، بلکه تمام هموطنان ما این آرزو را دارند که ایران بتواند در دنیا بهترین باشد و دقیقا به این حرف می شود فکر کرد که مگر ما از کشور های پیشرفته جهان چه کم داریم که باید وسایل ساخت آنها را مصرف کنیم و از تکنولوژی آنها استفاده کنیم؟!
ولی دوست عزیزم این یک آرمان است و اگر به دقت به این نگرش نگاه کنیم میبینیم که با واقعیت بسیار بسیار فاصله دارد. دوست من پیشرفت زمانی حاصل می شود که شما وضعیت فعلی را به درستی بشناسید، به درستی از تکنولوژی های روز استفاده کنید، بر روی تحقیق و تفحص علمی وقت گذاشته تا بتوانید به اختراعات و اکتشافات جدید دست پیدا کنید. من رشته ام کامپوتر هست و پس مثال کامپیوتری میزنم. میدانیم که تکنولوژی ساخت CPU ها (پردازنده ها) از چندیدن سال پیش به تدریج پیشرفت کرده و سری های 8086، 8088، 80286، 80386، 80486، پنتیوم 1، پنتیوم 2، پنتیوم 3، پنتیوم 4 و ... (آخرین تکنولوژی های عرضه شده امروز Corei7) هست. خوب در این سری پیشرفت تکنولوژی زمانی که CPU های پنتیوم 1 بر روی کامپیوترهای ما نصب بود و داشتیم از اون استفاده می کردیم بهترین استادان ریزپردازنده موجود در ایران در آن زمان فقط معماری سری 386 را میشناختند.(یعنی 2 نسل قبل تر را) خوب شما چه برداشت می کنید؟ آیا در آن زمان صحیح این بود که از CPU های جدید ساخته شده استفاده کنیم و در ضمن هنگامی که معماری آنها را به درستی شناختیم به فکر ساخت نسل بعدی باشیم و یا اینکه به این آرمان فکر کنیم که ما چون ایرانی هستیم باید از تکنولوژی ایرانی استفاده کنیم! ما خودمان بهتر از اینها را می سازیم!خوب فکر می کنید نتیجه چیست؟ حکایت چرخ را دوباره اختراع کردن را حتما شنیده اید. شما اگر یک تیم بسیار قدرتمند را شبانه روز و به مدت بسیار طولانی بر روی پروژه ساخت پردازنده جدید بگذارید و در نهایت می بینید که خروجی این تیم چند مدل قدیمی تر از مدل موجود ساخته شده در سایر کشورهاست! (البته شاید در شرایط خاص این تیم بتوانند یه محصول بسیار مدرن هم بتوانند بسازند ) ولی دوست عزیز تا زمانی که ما پا به پای محققان و دانشمندان سایر کشورها جلو نریم نمی تونیم خروجی مناسبی داشته باشیم.
مهمترین کلید موفقیت Team work هست و بس! حرکتهای منزوی و بدون هماهنگی و فقط صرف آرمانی نتیجه ای ندارد.

ببخشید که از موضوع اصلی تاپیک منحرف شدیم اما اگر این صحبت ها این جا نشود که تاپیک خشک و بی روح خواهد بود.

Persian Sky
01-12-2010, 18:13
با سلام
برای من جالب بود افکار دوستان را بدانم که اگر قرار بود یک ایرلاین داشته باشند اسمش را چه می گذاشتند و یا چه نشانی برای آن انتخاب می کردند؟
ببینیم نظر دوستان چیست.

مثل اینکه دوستان علاقه ای به تاسیس یک ایرلاین ندارند.

خوب نظراتتون رو بگید. جالب هست.
مرسی

Shafaghairplane
01-12-2010, 19:42
سلام به همه.
به نظر من ما باید به ایرانی بودن خودمون افتخار کنبم و اسمی در شان ایران برای ایرلاینی که میخوایم تاسیس کنیم بگذاریم و با توجه به شرایط فعلی که همه دارن خلیج فارس رو تحت فشار قرار میدن اسم Persian golf Airline فکر میکنم چیز خوبی باشه هر چند که مطمئنم اگه همچین ایرلاینی وجود خازجی پیدا کنه(متاسفانه)خیلی از کشورها(مخصوصا کشورهای عربی)اجازه ورود این ایرلاین رو به حریم هوایی خودشون نمیدن.
هنوز به لوگوش فکر نکردم اما یه چیزی درباره خلیج فارس خواهد بود.

Avenger
02-12-2010, 06:12
من اگر میخواستم ایرلاینی رو تاسیس کنم اسمش رو صفا انتخاب می کردم می شد Safa Airlines
لوگوش رو هم این میذاشتم
http://www.ghariban.net/images/stories/safa.jpg

minimos
31-03-2011, 10:15
من اسم ایرلاین رو میذاشتم «هواپیمایی خاوران»، چون که موطنم شرق کشوره.
لوگوش رو هم یه طرح فانتزی از پرنده فلامینگو انتخاب می کردم چون نوک و سر و گردن فلامینگو شبیه انحنای ابتدای حرف «خ» به نستعلیق هستش.

Persian Sky
31-03-2011, 14:37
با سلام
جالب است که بدانید هواپیمایی خاوران سال 1387 قرار بود با مرکزیت بیرجند و با حمایت یکی از بزرگان منطقه تاسیس شود که پس از مدتی و ایجاد شکاف بین سیاست گزاران برای همیشه به بایگانی رفت.

تشکیل ایرلاین در ایران در شرایط موجود ، نیازمند ارائه راه کارهای خاص خود است که خوب خواهد شد که دوستان نظرات خود را ارائه داده به امید اینکه در شرکت های جدید در شرف تاسیس اعمال شود.
از اسم گرفته تا لوگو ، نوع هواپیما ، شبکه پروازی ، ساخنار مدیریتی و سازمانی ، نیروی انسانی ، بازرگانی و جذب منابع موجود و حتی پایگاه عملیاتی.

امید است دوستان توجه ویژه داشته باشند.

hardman
31-03-2011, 16:04
به نظر من بايد اسمي باشه كه هويت ايراني آن را مشخص كند(اسامي اصيل و يا باستاني ايراني)تا با يك ايرلاين عربي اشتباه گرفته نشه!

Blanik
31-03-2011, 19:02
من اگر میخواستم یکروزی شرکت هواپیمایی تاسیس کنم فقط روی جابجایی بار تمرکز میکردم. سود فقط تو بار هستش! البته این زیاد ربطی به سوال شما نداشت... دید کلی خودم رو عرض کردم.

AWZ
31-03-2011, 20:17
پردیس ایر

لوگو هم طرح گل و پیچک روی دم و بدنه. (تو ذهنمه) :D
اگه کسی خواست یه لاین با این نام تاسیس کنه بگه لوگو رو خودم واسش طراحی میکنم ! :01 (2):

minimos
01-04-2011, 01:19
با سلام
جالب است که بدانید هواپیمایی خاوران سال 1387 قرار بود با مرکزیت بیرجند و با حمایت یکی از بزرگان منطقه تاسیس شود که پس از مدتی و ایجاد شکاف بین سیاست گزاران برای همیشه به بایگانی رفت.

تشکیل ایرلاین در ایران در شرایط موجود ، نیازمند ارائه راه کارهای خاص خود است که خوب خواهد شد که دوستان نظرات خود را ارائه داده به امید اینکه در شرکت های جدید در شرف تاسیس اعمال شود.
از اسم گرفته تا لوگو ، نوع هواپیما ، شبکه پروازی ، ساخنار مدیریتی و سازمانی ، نیروی انسانی ، بازرگانی و جذب منابع موجود و حتی پایگاه عملیاتی.

امید است دوستان توجه ویژه داشته باشند.

جالبه، من از چنین مسئله ای خبر نداشتم. البته من اصالتاً مشهدی هستم نه بیرجندی!
در آینده اگه دستم به جایی بند شد هواپیمایی خاوران رو دوباره زنده اش می کنم.

Boeing B787
02-04-2011, 22:56
با سلام
ببینیم نظر دوستان چیست.
با سلام
واقعا کار سختیه ولی من خیلی دوست داشتم نام ایرلاین SEPAHAN یا ESFAHAN INTERNATIONAL ولی دوست داشتم رنگش توش سفیدی زیاد تو چشم نباشه مثل پینت بوئینگ ولی رنگ نهایی نمیدونم ولی بدنه ای نقره ای با دم تیره رو به سیاه و لوگو شبیه به کلاه خود یک سرباز هخامنشی مثل کانگورو کانتاس کشیده باشه البته تصویر یوز ایرانی هم جالبه در حال دویدن در کل لوگو زیاد تو ذهن دارم
ولی نوع خدمات به نظرم یا اینکه یک خط هوایی ارزان قیمت باشه یا اینکه یک شرکت با خدمات بسیار بالا مثل امارات که بیشتر تمرکز هم روی مسیر ها خاور دور باشه

mohammadbasri
02-04-2011, 23:30
من اگر میخواستم ایرلاینی رو تاسیس کنم اسمش رو صفا انتخاب می کردم می شد Safa Airlines
لوگوش رو هم این میذاشتم
http://www.ghariban.net/images/stories/safa.jpg
این که ارم یک شبکه ماهواره ایه به نام صفا این هم لینکش
(http://www.safatv.net/)

EP-IBZ
02-11-2011, 01:23
آقا میدونی عشق من چیه؟؟؟
اینه که بگردم توی انجمن و تاپیک های خاک خورده ولی جذاب رو دوباره بیارم بالا؛برای همین با یک دستگاه کمپرسی و دوتا بولدوزر از این تاپیک هم خاک برداری میکنم.
من نام Persianرو انتخاب میکردم و لگوش رو هم گاو بالدار دروازه خشایار شاه انتخاب میکردم یه جورایی مثل پارمیس ایرلانز جناب طالبزاده.پینت رو هم خیلی ساده مثل امارات پرچم ایران میذاشتم که کشیده میشد تا روی بالها و روی بدنه هواپیما با خط بزرگ مینوشتم:
Persian Gulf For Ever
بعد هم روزی 10تا پرواز به امارات،20 به عربستان،5به کویت و 11 تا به قطر میذاشتم!!!!!!!!!!!!
برای هواپیماها از آ321 و 900-737و آ320 نئو برای میسر های کوتاه و میان برد استفاده میکردم و از 300-777 ای آر و از 8-747 برای پرواز های بین قاره ای استفاده میکردم اگرم نقدینگی خوب بود سری به مغازه ایرباس توی کوچه پشتی شانزه لیزه میزدم و یه چند دستگاه!!!!!!!!!ایرباس آ350 و380 میخریدم.از همه اینا گذشته برای همه بچه های انجمن کارتی صادر میکردم که با اون میتونستن به عنوان مسافر VIPبا ایرلاینم به همه جا مسافرت کنن.

boeing.747
02-11-2011, 11:38
من دوست دارم اگه تاسیس کنم اسمش روبزارملارک ایر
boeing.747