PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالات کاربران جدید

Persian Director
06-09-2010, 04:45
این تاپیک برای پاسخ به سوالات و ابهامات کاربران جدید در شروع فعالیت در انجمن هستش

محراب
08-11-2010, 11:12
سلام به دوستای خوبم، من عاشق آسمان و پروازم، از سایت شما بسیار لذت می برم،سئوالهای زیادی دارم که به مرور میپرسم.

محراب
08-11-2010, 11:19
:kite:
سلام به دوستای خوبم، من عاشق آسمان و پروازم، از سایت شما بسیار لذت می برم،سئوالهای زیادی دارم که به مرور میپرسم.برای اولین سئوال دوست دارم بدانم آیا من که 34 سال دارم می توانم در یکی از رشته های مربوط به هواپیمائی شرکت نمایم و مدرک بگیرم.

Morpheus
08-11-2010, 22:17
:kite:برای اولین سئوال دوست دارم بدانم آیا من که 34 سال دارم می توانم در یکی از رشته های مربوط به هواپیمائی شرکت نمایم و مدرک بگیرم.

اگر دوست دارید جواب بگیرید بیشتر توضیح بدید...

mehdii
08-11-2010, 22:19
بله شما میتونید ولی ارزشی دیگر ندارد چون شما بعدش سالخورده میشوید و دیگر حوصله پرواز و کار در فرودگاه ها را ندارید ولی اگر شما عشق و علاقه دارید بحثش جداست.
انسان در هر سنی (+17) میتواند مدرک خلبانی بگیرد

jahromparvaz
12-12-2010, 11:58
سلام من نمیدونم چه طوری باید وارد صفحه اول سایت بشوم یعنی ادرس سایت /www.aerospacetalk.ir رو که میزنم یه چیز دیگه باز میشه و این قسمت انجمن ها رو نمیدونم باید از کجای صفحه باز کنم برای همین از طریق گوگل فقط مجبورم بیام
راهنماییم کنید؟

Behrang
12-12-2010, 12:06
سلام من نمیدونم چه طوری باید وارد صفحه اول سایت بشوم یعنی ادرس سایت /www.aerospacetalk.ir رو که میزنم یه چیز دیگه باز میشه و این قسمت انجمن ها رو نمیدونم باید از کجای صفحه باز کنم برای همین از طریق گوگل فقط مجبورم بیام
راهنماییم کنید؟

سلام

در سایت اصلی بر روی بخش ورود به انجمن های تخصصی کلیک کرده و
یا با این لینک وارد شوید

www.aerospacetalk.ir/vb

pardes
15-12-2010, 13:00
سلام من بروی هر چی که کلیک میکنم میگه کلمه عبور اشتباه است چیکار کنم

Tomcattter
15-12-2010, 13:43
درود بر شما
به سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی خوش آمدید
به احتمال قوی اشکال از مرورگر شماست.که پسوردتون رو بخاطر نمی سپره.هنگام ورود به سایت تیک مرا بخاطر بسپار را بزنید احتمال قوی مشکل شما حل می شود

amirali
14-02-2011, 10:57
چند روزي است كه هنگام كليك روي عكس ها جهت ديدن با سايز بزرگ و لينك مستقيم روي اپلود كننده عكس صفحه زير ظاهر ميشود آيا ساير دوستان هم با چنين مشكلي رويرو شده اند؟ http://www.irupload.ir/images/98216769104463684830.jpg

im boeing
14-02-2011, 14:05
چند روزي است كه هنگام كليك روي عكس ها جهت ديدن با سايز بزرگ و لينك مستقيم روي اپلود كننده عكس صفحه زير ظاهر ميشود آيا ساير دوستان هم با چنين مشكلي رويرو شده اند؟ http://www.irupload.ir/images/98216769104463684830.jpg

سلام

این صفحه که به تازگی به سایت افزوده شما را به ادرس مورد نظر می رسونه که به نظرم خیلی وقت گیره

Goebbels
16-02-2011, 21:56
سلام
راستش این صفحه ای که جدیدا اضافه شده، یکمی آدمو آزار می ده.
البته به صرف انتقاد و البته پیشنهاد برای بهتر شدنه؛ دوستان و عزیزان طراح سایت به دل نگیرن. انصافا دستشون درد نکنه و صمیمانه بهشون خسته نباشید می گیم.
اما چیزی که وجود داره اینه که حالا وقت گیر بودنش یه طرف، وقتی تو سایتی، برای بار اول می زنی یه عکس باز بشه، دوباره از اون اول باید زبون انتخاب کنی، نام کاربری وارد کنی، بعد ...
اگه مدیران محترم یه لطفی در این باره بکنن بی اندازه سپاسگذار میشیم.

با احترام
@};-

Tomcattter
17-02-2011, 14:01
دوستان عزيز اين برنامهاي كه بر روي فروم نصب شدهبراي جلوگيري از لينك دزدي از سايت هست.
و مشكلي در فروم وجود ندارد

mahyar53
04-03-2011, 13:09
سلام به مديرمحترم واعضاي گرامي سايت.
من عضوجديدهستم وبه موردي برخوردكردم كه لازم ديدم به عنوان يك انتقاد يا پيشنهادبه اطلاع شما برسونم وازشما نظرسنجي كنم.
من درپاسخ يكي ازدوستان اقدام به معرفي يك سايت جهت خريدواشتراك ايترنتي مجله "صنايع هوائي" ،مجله "هواپيما" وويژه نامه اف-14 منتشرشده توسط مجله هواپيما كردم كه اين مطلب باذكردليل "تبليغات درسايت ممنوع است"،توسط مديريت محترم سايت حذف شد!
من هم با تبليغ وتبليغات مخالفم ولي آيا به نظرشمامعرفي يك محصول فرهنگي مفيد،تبليغ صرف قلمدادميشه؟!
آيا تبليغ يك محصول فرهنگي،تبليغ فرهنگ نيست؟!
آيا مشكلي داره دردوره اي كه كشورعزيزترازجانمان وهموطنان گراميمون ازكمبود مطالعه ونبودفرهنگ صحيح مطالعه درعذابند،زحمت عده اي كه باعشق وعلاقه يك نشريه يا ويژه نامه روبه چاپ ميرسونندبه ديگران معرفي بشه وباعث فروش بيشترودلگرمي ناشربشه؟!
آياپسنديده نيست كه زحمت كسانيكه باعشق وزحمت سايتي روآماده كردند تاهموطنان عزيزمون به راحتي با نشريات مختلف آشناشده ودرصورت تمايل خريدكنندومشترك بشندبامعرفي اون سايت به ديگران ارج نهاده بشه؟!
چه عيبي داره يك محصول فرهنگي تبليغ بشه وباعث فروش بيشتراون بشه تاهم ناشردلگرم بشه وبه كارش ادامه بده وهم افراد ديگه تشويق به شروع كاردراون زمينه وزمينه هاي مشابه فرهنگىبشوند؟!
من كودكي وجوانيمودردوره اي گذروندم كه سرگرمي غالب جوانها مطالعه بود نه تلوزيون، اينترنت، ماهواره و. . . ويك نصيحت ازيك استاد هميشه آويزه گوشمه :
"اگركتاب "بدي" خريدي وخوندي واسه دوستات تعريف كن واون كتابوبهشون "امانت بده" تابخونندولىاگه كتاب "خوبي" خريدي وخوندي واسه دوستات تعريف كن اما اون كتابوبهشون "امانت نده"!!!"
برقرارباشيد.
فعلآ.

Tomcattter
04-03-2011, 13:33
دوست عزیز
همانطور که پیش از این هم به شما عرض شد.ما در جای خود در مورد مجله های هوایی کشور صنایع هوایی]پرواز و هواپیما اطلاع رسانی میکنیم.و اگر شما پیش از اینکه اینگونه مظلوم نمایی کنید و ما رو مخالف گسترش فرهنگ بنماید باید جستجویی در سایت میکردید.
نمی دونم هدف شما چیه ولی این رو باید آویزه گوشمون کنیم که هر چیزی مکانی داره و هر سخنی جایی داره.شما در پستی که اظهار نظر در مورد خرید هواپیما f-16 بود مطالبی در مورد خرید تامکت زدید و در انتهای اون در مورد ماهنامه هواپیما گفتید.
دوست عزیز شایسته است شما پیش از ارسال پستی قوانین سایت رو مطالعه کنید.

یک بار دیگه برای شما در پیغام خصوصی هم این قانون رو یاد آوری کردم ولی ظاهرا موفق نشدم برای شما روشن کنم که برای مدیران این سایت اجرای قانون سایت دارای ارجحیت بسیار بالایی است.

قانون شماره 9 :
نـــگـــارش - پــاسـخ گـويـي

1. سعي کنيد مطلب و يا پرسش خود را در قسمتي مطرح نماييد که با موضوع مورد نظر همخواني داشته باشد. از مطرح کردن پرسشهاي خود در قسمتهاي نامتناسب پرهيز فرماييد.

2. ارسال چند باره يک مطلب يا پرسش، به يافتن سريعتر پاسخ کمکي نمي*کند؛ بلکه صرفا موجب سردرگمي خوانندگان ميشود.

3. پيش از پرسيدن سوال یا ارسال پست، از عدم وجود پاسخ آن در انجمن اطمينان حاصل نماييد. براي اين کار مي*توانيد از قسمت جستجوي انجمن استفاده نماييد.

4. براي مطالب خود، عـنـاويـن مناسب و متناسب و مرتبط انتخاب کنيد. بهتر آن است که عنوان مطلب در چند کلمه نمايانگر محتواي آن باشد. از به كار بردن کلماتي در عنوان مقالات که با هدف جلب توجه به کار برده ميشوند همانند : کمک ! کدوم بهتره ! يه سوال ! چيكار كنم ! يكي كمكم كنه ! فوري ! سلام ! چي بخرم !... و يا كلماتي كه با محتواي مطلب سنخيتي ندارند پرهيز نمائيد ،اين كار موجب گمراهي
خوانندگان ميشود و مديران ميتوانند ان نامه را در صورت عدم اصلاح حذف نمايند !

5. از عنوان هر گونه مطالب شخصي در پست هاي عمومي پرهيز كنيد و اينگونه مطالب را در پيامهاي خصوصي به اطلاع كاربر يا مدير مورد نظر برسانيد.همچنين از به كار بردن شكلهاي متعدد در نوشته هاي خود پرهيز كنيد .

6. از بكار بردن پاسخ هاي يك كلمه يا چند كلمه بي محتوا در جواب تاپيك ها و يا بكار بردن شكلك ها و اسمايل ها به تنهايي ، خوداري فرماييد !

7. سعي نمائيد تا از كلمات كليدي در تيتر و موضوع تاپيكها استفاده نمائيد.با اين كار دسترسي سايرين را در مواقع جستجو تسهيل مي نمائيد.

8. در پاسخ به سوالات دقت كافي به عمل آورده و در صورت عدم اطمينان قطعي از پاسخ خود از كلماتي مانند : "به نظر من ..." استفاده نماُيد تا موجب گمراهي مخاطبين خود نگرديد!

9. در صورت عدم پاسخ به پست شما صبور بوده و بازه زماني يك تا دو روز را جهت دريافت پاسخ در نظر بگيريد و از بكار بردن عبارتي همچون : " چي شد ؟. كسي نيست؟. منتظرم ، نظر بدين و ... خودداري کنيد.

10. در پاسخ به پرسشها، با دقت مضاعف، از بکار بردن الفاظ و جملاتي که ممکن است باعث دلسردي کاربر پرسشگر *شود، خودداري فرماييد. دقت داشته باشيد ممکن است مطلبي براي شما ساده و پيش پا افتاده به نظر برسد ولي براي فرد ديگري مهم و سخت به نظر برسد. فراموش نکنيد که ممکن است اين وضعيت براي خود شما هم پيش آيد.

برای گسترش فرهنگ درست هوانوردی و هوافضا تمامی مدیران و اعضای این سایت همواره تلاش میکنند و باید به واژه درست بیشتر توجه نمایید.

لطفا قوانین سایت رو دوباره مطالعه کنید. (http://www.aerospacetalk.ir/vb/announcement.php?f=244)

مجله صنایع هوایی (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=29834)
مجله پرواز (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=27545)

لینکهایی کهدر بالا قرار دادم یکی از تاپیکهایی در مورد این ماهنامه هاست.گزینه جستجوی گوگل برای آسانی در جستجوی سایت قرار داده شده است.شایسته است از امکانات سایت بهتر استفاده کنیم.

mahyar53
04-03-2011, 17:38
مديريت محترم سايت،باسلام.
ميدونم ممكنه اين نوشته حذف بشه يا عضويت خودم لغواما يه حسي وادارم ميكنه جواب بدم!
اول اينكه پاسخگوئي روبهتربودبه عهده اعضاميذاشتين تا دموكراسي برقراربشه ودوم اينكه كجاي نوشته من بوي گلايه ومظلوم نمائي داشت؟!
سوم اينكه اگه تمامي مواردشما درست باشه چرا نوشته من درجواب يك كاربركه ازفروش اينترنتي مجله صنايع هوائي سؤال كرده بودومن درپاسخ سايت مجلات ايران رومعرفي كردم،حذف شده بود؟! آيا درجاي خودش نبود؟ كلمات نامناسب داشت يابه زعم شما تبليغات بود؟
اشاره من به ويژه نامه اف-14 مجله هواپيما درآخرمطلب خريد اف-16 توسط ايران به خاطررعايت حقوق اون مجله واعلام منبع اطلاعاتم بود!
اگرهم اون مطلب روكامل خونده باشيد ميبينيدكه براي كوتاه شدن عنوان فقط از اسم اف-16 استفاده كردم ومطلبم كلي بودوشامل اف-14 هم ميشد!
اون مطلب رو هم ابتدا در قسمت هواپيماهاي نظامي ايران گذاشتم كه مطالب مشابهي كه اونجا ديدم منوبه اين كارترغيب كرد پس فكرنميكنم درجاي نامناسبي بوده باشه كه جابه جاش كرديد!
باهمه اين اوصاف من عيبي نميبينم كه هركس درآخرنوشتش متناسب با اون يك محصول فرهنگي رومعرفي وحتي تبليغ كنه كه شايد به جاي اينكه هميشه دنبال اهداف پشت پرده ديگران باشيم وازخودمون سؤال كنيم كه هدف اين شخص چيه، افق ديدمون روگسترش بديم، نقدپذير باشيم واشتباهات وخطاهاي خودمون روبپذيريم وهميشه خودمون رومصون ازخطا واشتباه وعقل كل ندونيم!
سايت خوبي دارين ودوست ندارم ازش اوت بشم ولي ميترسم كساني كه ظرفيت پذيرش نقدونقاد روندارند باكشف اهداف پنهان من،كشف كنند كه من عضوخطرناكي هستم وبايد عضويتم باطل بشه!
به هرحال اميدم بيشتر به ماندگاريمه تا اخراج!
برقرار باشيد.
فعلآ.
بعدازتحرير:
من مثل همه دوستان به قوانين سايت احترام ميذارم وهدفم ازنوشتن اين متن يك انتقاد يا پيشنهاد بود نه زير سؤال بردن سايت، مديران وكاربران گراميش!
منظورم اين بود كه آيا قوانين سايت نعوذ بالله آيات الهي هستند كه بدون خطا وغير قابل تغيير باشند؟!
بهتر نيست مثل همه ملل متمدن ودموكرات دنيا وقتي ديديم قانوني اشتباهه اونواصلاح كرده وتغييربديم؟
توي همين كشور عزيزمون ايران چند بار تا حالا قانون اساسي تغيير كرده واصلاح شده؟!!!
در ضمن من فكر ميكنم (من فكر ميكنم يعني نظر وعقيده شخصي منه وقصد تحميل اونو ندارم وهدف خاص وپنهاني هم ازگفتنش دنبال نميكنم) بله من فكر ميكنم حذف برخي متون وجملات كاربران توسط سايت به خصوص به نحوي كه متن ابتر، ناقص ونامفهوم بشه نوعي بي توجهي وبي احترامي به نويسنده اون متنه!
بازهم پيشنهاد ميكنم كه تغيير برخي قوانين به نظرسنجي وراي گذاشته بشه چون رضايت كاربران واعضا هرسايت بايستي در اولويت باشه كه كاربران واعضا سرمايه هاي اصلي هرسايتي هستند وبدون وجود اونها اصلآ وجود سايت بي معنيه!
درپايان يادآور ميشم قصد من فقط انتقادبودوپيشنهاد وهيچ!!!
از خوانندگان نوشته ام هم ممنونم.

Aviation safety
04-03-2011, 21:36
مديريت محترم سايت،باسلام.
ميدونم ممكنه اين نوشته حذف بشه يا عضويت خودم لغواما يه حسي وادارم ميكنه جواب بدم!

اول اينكه پاسخگوئي روبهتربودبه عهده اعضاميذاشتين تا دموكراسي برقراربشه ودوم اينكه كجاي نوشته من بوي گلايه ومظلوم نمائي داشت؟!

باهمه اين اوصاف من عيبي نميبينم كه هركس درآخرنوشتش متناسب با اون يك محصول فرهنگي رومعرفي وحتي تبليغ كنه كه شايد به جاي اينكه هميشه دنبال اهداف پشت پرده ديگران باشيم وازخودمون سؤال كنيم كه هدف اين شخص چيه، افق ديدمون روگسترش بديم، نقدپذير باشيم واشتباهات وخطاهاي خودمون روبپذيريم وهميشه خودمون رومصون ازخطا واشتباه وعقل كل ندونيم!

سايت خوبي دارين ودوست ندارم ازش اوت بشم ولي ميترسم كساني كه ظرفيت پذيرش نقدونقاد روندارند باكشف اهداف پنهان من،كشف كنند كه من عضوخطرناكي هستم وبايد عضويتم باطل بشه!
به هرحال اميدم بيشتر به ماندگاريمه تا اخراج!
برقرار باشيد.
فعلآ.

اخوی منتظر پاسخ کسی نباش نگاهی به قوانین سایت بیندازید پاسخ ها قبل از عضویت بنده و جناب عالی داده شده است ضمن اینکه مدیران و کاربران رنگی و همه ی اعضا قبل از اینکه مدیر باشند و ... کاربر هستند و می توانند در مباحث دخالت کرده و نظر بدهند اما متاسفانه باید خیلی جوانب را در نظر بگیرند وگرنه شک نداشته باشید که در بسیاری موارد مسامحه نمی شد.

اهداف پنهان شما برای خودتان محترم؛ در سایت هم منتظر نمی نشینیم که افراد اهداف خود را عیان نمایند و ما واکنش نشان دهیم. دوست عزیز سالهاست کارمان را بلدیم بنابراین فرافکنی نفرمایید و جبهه ی جدید نیافرینید. همانگونه که فرمودید سایت خوبی است بنابراین بیایید و استفاده کنید و اجازه بدهید دیگران هم از دانش شما استفاده کرده و هم افزایی داشته باشیم.
در این سایت بلدند با افراد خطرناک چه کنند انشاالله که خطرناکی شما محرز نشود که مطمئناً اینگونه نیست و شما نظر دیگری دارید.
اهل نصیحت نیستم و نیستیم بنابراین به عمل گرایی راهنمایی نفرمایید.
از اینکه در جمع ما هستید و در جمع شما هستم خوشحالم لذا با نگارشهای آنچنانی به خود و دیگران ظلم نکنیم و در کنار هم از با هم بودن لذت ببریم.

mahyar53
05-03-2011, 00:35
اخوی منتظر پاسخ کسی نباش نگاهی به قوانین سایت بیندازید پاسخ ها قبل از عضویت بنده و جناب عالی داده شده است ضمن اینکه مدیران و کاربران رنگی و همه ی اعضا قبل از اینکه مدیر باشند و ... کاربر هستند و می توانند در مباحث دخالت کرده و نظر بدهند اما متاسفانه باید خیلی جوانب را در نظر بگیرند وگرنه شک نداشته باشید که در بسیاری موارد مسامحه نمی شد.

اهداف پنهان شما برای خودتان محترم؛ در سایت هم منتظر نمی نشینیم که افراد اهداف خود را عیان نمایند و ما واکنش نشان دهیم. دوست عزیز سالهاست کارمان را بلدیم بنابراین فرافکنی نفرمایید و جبهه ی جدید نیافرینید. همانگونه که فرمودید سایت خوبی است بنابراین بیایید و استفاده کنید و اجازه بدهید دیگران هم از دانش شما استفاده کرده و هم افزایی داشته باشیم.
در این سایت بلدند با افراد خطرناک چه کنند انشاالله که خطرناکی شما محرز نشود که مطمئناً اینگونه نیست و شما نظر دیگری دارید.
اهل نصیحت نیستم و نیستیم بنابراین به عمل گرایی راهنمایی نفرمایید.
از اینکه در جمع ما هستید و در جمع شما هستم خوشحالم لذا با نگارشهای آنچنانی به خود و دیگران ظلم نکنیم و در کنار هم از با هم بودن لذت ببریم.

دوست من سلام.
ممنون ازنصايحتون ولي بهترنيست به جاي دنبال اهداف پنهان وتوطئه گشتن به اين فكر كنيم كه اين قوانين روما انسانها وضع كرده ايم ونعوذبالله آيات نازل شده الهي نيست؟
آيا انسان اشتباه نميكند وعقل سليم به اصلاح اشتباه نمي انديشد؟
آيا قدمت عضويت يا برخي سلسله مراتب قراردادي به انسان عقل كلي مي بخشد؟
من معتقدم جامعه اي پوياست كه نقد كند، نقاد داشته باشد ونقد پذير باشد حتي اگر اين نقد برقوانين اساسي باشد كه اگر چنين نبود چندين مرتبه همين قانون اساسي كشورمان تغيير نميكردواصلاح نميشد!
من نه خطرناكم نه اهداف پشت پرده دارم بلكه سايت رودوست دارم چون خوب ودوست داشتنيه : "آينه چون نقش توبنمودراست، خودشكن آينه شكستن خطاست!" البته جسارت نميكنم وشما روخداي ناكرده معيوب وخودم روآينه نميدونم، قصدم توضيح حرفام در كمترين كلمات بود كه گويند "درمثل مناقشه نيست"
در مورد انتظار پاسخ ونوشته از ساير دوستان هم بهتره صبر كنيم وتصميم روبه عهده خودشون بذاريم وبه جاي آدم عاقل ديگري تصميم نگرفته ونظر نديم.
به هر حال از پاسختون ممنونم وهمين نشون دهنده لطف وتوجه شماست حتي اگه پاسختون منفي باشه وتهديد آميز!
برقرار باشيد.
فعلآ.

Aviation safety
05-03-2011, 21:06
دوست عزیز به نظر میرسد حاشیه جذابیت بیشتری برایتان دارد. به شخصه اهل تهدید نیستم اهل عملم بنابراین شما به کار خود ادامه بدهید ما هم به کار خود تا انشاالله نقطه ی اشتراکی پیدا شود و گپ دوستانه ای بزنیم.

یادمان باشد قانون بد از نبود قانون بهتر است. ضمن اینکه قانون شکنی در همه جای دنیا نکوهیده می باشد.

موفق باشید تا فرصت بعدی

mahyar53
06-03-2011, 00:30
دوست عزیز به نظر میرسد حاشیه جذابیت بیشتری برایتان دارد. به شخصه اهل تهدید نیستم اهل عملم بنابراین شما به کار خود ادامه بدهید ما هم به کار خود تا انشاالله نقطه ی اشتراکی پیدا شود و گپ دوستانه ای بزنیم.

یادمان باشد قانون بد از نبود قانون بهتر است. ضمن اینکه قانون شکنی در همه جای دنیا نکوهیده می باشد.

موفق باشید تا فرصت بعدی

دوست عزيز سلام.
ممنون از پاسخ كوتاه وموجزتون!
من به شخصه بحث رودراينجا خاتمه ميدم وسعي ميكنم تازماني كه لازم بشه پاسخي به جواب ديگران بدم از نوشتن خودداري كنم اما دليلش اين نيست كه قانع شدم بلكه متوجه شدم دچار معضل ومشكل فرافكني شديدوبحث درمورداصلاح ولزوم اصلاحات روحاشيه قلمداد ميكنيد!
دوست عزيز درسته قانون درهرصورت خوبه اما من يك منتقدمنصفم؛ اگه قانونتون كامل وجامع ودرسته، ازش دفاع كنيد واگه به بد بودنش معترفيد باشجاعت به اشتباهتون اقراركرده واونو اصلاح كنيد!
درضمن اون جمله زيباي صدمعنيتون يعني "شما به كار خود بپردازيد وماهم به كار خود" مرابه فكر3چيز انداخت:
1-گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله من، اين ميان آنكه به جائي نرسد فرياد است!
2- احترام به مخاطب در حدي كه شفاف بگوئيم تو نقدت را بكن ما همچنان به كار خويش مشغوليم!
3-رشد جامعه ما به حدي نرسيده كه تحمل نقد ونقاد را داشته باشيم چه رسد به آن احترام بگذاريم!
فكر كنم با اين جواب عده بيشتري دنبال اهداف پنهان من بگردند وكسي به اين فكر نكند نقد يك چيز يعني علاقه نقاد به آن وتلاش وي براي رشد وتعالي مورد نقدشده!
به اميد روزي كه جامعه ما نقدپذير شده واصول گفتمان روفرابگيره.
در پايان از لطف همه دوستاني كه اين نوشته ها روخوندن وتمام كسائي كه با جواب دادن به من نشون دادند كه به من وشكوفائي انديشه من علاقه دارند، تشكر كرده ومنتظر نظرات عزيزان هستم.
درپناه حق.
برقرار باشيد.
فعلآ.

dkmos
16-03-2011, 00:46
با سلام خدمت همه عزیزان
از مدیریت محترم سایت تا کاربر کوچیک مثل خودم!
میخواستم اینو قبلا بگم منتها گفتم شاید بعضی از دوستان دلگیر بشن. تا اینکه میبیم شاید گفتن این جور چیزا هم لازم باشه!
اولین باری که با این سایت آشنا شدم برمیگرده به سال 1384-85 دقیق یادم نیست، منتها یادم هست که اون موقع از طریق وبلاگ هوانوردی ایر به مدیریت جناب آرمان و دیگردوستان ایشون وارد انجمن های تخصصی هوافضا شدم.(البته با یه نام کاربری دیگه)
روزگار خوبی بود.با اینکه یه کامپیوتر پنتیوم2داشتم و مودم دایال آپ برای خوندن مطالب این سایت ساعت ها تا نیمه های شب به مانیتور خیره میشدم تا بتونم از اینمنبع سرشار،رایگان و خودمونی استفاده کنم! بکلی وابسته شده بودم . تا اینکه موقع دانشگاه شد و مسایل مربوط به اون. خلاصه تا 2ماه پیش فرصت نداشتم که بتونم دقیقا مطالب رو پیگیری کنم. اما بعد از اون که فرصت پیدا کردم و امکانات اینترنت هم مهیا شد، دیگه اونقدر سایت محبوبم رو دلچسب نمیبینم!
نمیدونم چرا؟شاید هم انتظارات من بالاتر رفته ولی هرچی میگردم میبینم مطالب علمی خیلی کمرنگ شده. درسته که اخبار مربوط به هواپیما و فرودگاه ها مهم هستند یا عکس های مربوط به هر چیزی که تو آسمون باشه خیلی میچسبه، ولی وقتی به اولین سطربالای صفحه نگاه میکنم از خودم میپرسم واقعا در حد عنوان "سایت مرجع هوانوردی وهوافضای پارسی" هستیم؟
خلاصه از همه عزیزان،مدیران،اساتید گرامی و اول از همه از خودم تقاضا میکنم یه مقدار بیشتر به بارعلمی این سایت معظم کمک کنیم.

دست همتون درد نکنه
پیشاپیش عیدتون هم مبارک:balloons:

mahyar53
18-03-2011, 22:35
با سلام خدمت همه عزیزان
از مدیریت محترم سایت تا کاربر کوچیک مثل خودم!
میخواستم اینو قبلا بگم منتها گفتم شاید بعضی از دوستان دلگیر بشن. تا اینکه میبیم شاید گفتن این جور چیزا هم لازم باشه!
اولین باری که با این سایت آشنا شدم برمیگرده به سال 1384-85 دقیق یادم نیست، منتها یادم هست که اون موقع از طریق وبلاگ هوانوردی ایر به مدیریت جناب آرمان و دیگردوستان ایشون وارد انجمن های تخصصی هوافضا شدم.(البته با یه نام کاربری دیگه)
روزگار خوبی بود.با اینکه یه کامپیوتر پنتیوم2داشتم و مودم دایال آپ برای خوندن مطالب این سایت ساعت ها تا نیمه های شب به مانیتور خیره میشدم تا بتونم از اینمنبع سرشار،رایگان و خودمونی استفاده کنم! بکلی وابسته شده بودم . تا اینکه موقع دانشگاه شد و مسایل مربوط به اون. خلاصه تا 2ماه پیش فرصت نداشتم که بتونم دقیقا مطالب رو پیگیری کنم. اما بعد از اون که فرصت پیدا کردم و امکانات اینترنت هم مهیا شد، دیگه اونقدر سایت محبوبم رو دلچسب نمیبینم!
نمیدونم چرا؟شاید هم انتظارات من بالاتر رفته ولی هرچی میگردم میبینم مطالب علمی خیلی کمرنگ شده. درسته که اخبار مربوط به هواپیما و فرودگاه ها مهم هستند یا عکس های مربوط به هر چیزی که تو آسمون باشه خیلی میچسبه، ولی وقتی به اولین سطربالای صفحه نگاه میکنم از خودم میپرسم واقعا در حد عنوان "سایت مرجع هوانوردی وهوافضای پارسی" هستیم؟
خلاصه از همه عزیزان،مدیران،اساتید گرامی و اول از همه از خودم تقاضا میکنم یه مقدار بیشتر به بارعلمی این سایت معظم کمک کنیم.

دست همتون درد نکنه
پیشاپیش عیدتون هم مبارک:balloons:

دوست عزيزوفرهيخته،سلام.
من نه سابقه عضويت سرشاري دارم ونه بارعلمي پربار اما درپي فرمايشات زيباي شما،عقل ناقصم فرمان دادكه چندكلمه اي عرض كنم:
دوست عزيزوكاربران گرامي اين سايت، تغيير وقتي حادث ميشود كه ماتغييركنيم!
بهتراست كنكاشي درعقايدوآرا، سخنان وديدگاهها،قوانين ومقررات وكرده ونكرده هايمان انجام داده وبراي هرچه بهترشدن سايت موردعلاقه مان كه اولين ومهمترين نقطه اشتراكمان است اول خودمان، افكاروعقايد واعمالمان راتصحيح وبهتركنيم!
سعي اين حقيرهميشه اين بوده كه بجاي توجه خالص ومتعصبانه به مقوله وسائل وجنگ افزارهاي پيشرفته، به كرامت انساني وارجحيت انسان به ماشين ومهم واهم بودن انسان وكاربرانساني نسبت به تكنولوژي، تبليغ وتوصيه شود!!!
بيش ازين درمحضر بزرگان سايت چيزي نميگويم كه اين مختصر هم جسارت بود.
برقرار باشيد.
فعلآ.

سورنا282
18-03-2011, 23:09
من كه به شخصه از بزرگاني چون جناب ماه و كاپلو و.... چيزهاي بسيار فراگرفتم

amir_ep
10-04-2011, 19:45
سلام به دوستان عزیز
از امروز بعدظهر وقتی به تاپیک ها سر میزنم در تاپیک هایی که عکسهایشان در سایت irupload برای نمایش قرار داده شده اند به محض ورود پیغامی ظاهر می شود که نیاز به Username & Password برای Connect شدن به سایت iruplead.ir و نمایش عکس ها دارد !
دوستان دلیل این مشکل را می دانند ؟

Echo Zulu SW
10-04-2011, 20:14
دوست عزیز من دلیل این وضعیت جدید رو نمیدونم ولی اگر کلید کنسل رو بزنید عکسها نمایش داده میشه، یا حداقل در مورد من که این قضیه اینجوری هست.

LEON MANOUCHEHRIAN
28-04-2011, 19:12
I CAN NOT SEE OR LINK TO ANY OF THE PHOTOS, WHEN I CLICK ON ANY OF THE PHOTO LINKS, IT TAKES ME TO YOUR HOMEPAGE (WHERE IT SAYS persian-english) OR I GET THE MESSAGE 'YOU ARE BANNED" FOR HOW LONG?"FOREVER!" WHY? I JUST GOT A PASSWORD EMAILED TO ME BY YOU AND I AM ENTERING THAT IT SAYS INVALID, SO MUCH PROBLEM TO LOOK AT YOUR SITE.
LEON MANOUCHEHRIAN

Tomcattter
28-04-2011, 20:31
درود بر شما
نخست اینکه زبان رسمی انجمن پارسی است.
هنگامی که بر روی فرتورها کلیک میکنید و به صفحه مشکی رنگ میرسید باید روی persian کلیک کنید تا به صفحه redirector برید باید سه ثانیه صبر کنید تا بطور خودکار به لینکی که کلیک کرده اید برده شوید.

HESSAM_DIBA
15-05-2011, 11:17
من مشکلی دارم.بسیاری از عکس ها در تاپیک ها برای من دیده نمیشه.می نویسند عکس زیر اما برای من صفحه خالیه.اگر میشه کمک کنید

مرسی

Tomcattter
15-05-2011, 11:26
دوست عزیز
پیش از زدن تاپیک در انجمن جستجو بفرمایید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید در تاپیکی کرتبط پرسش خود را مطرح نمایید.
اینکه برخی فرتورها نمایش داده نمیشود به دلیل منقضی شدن سرور آپلود شده فرتور می باشد.

f_karroubian
02-09-2011, 09:57
با سلام خدمت دوستان محترم و مدیران سایت.
در ابتدا تشکر میکنم به دلیل کامل و جامع بودن اطلاعات و تاپیکهای سایت که در طول یکسال به شخصه باعث ارتقا سطح اطلاعات بنده شده است.
ولی از آنجا که بنده کارمند خدمات فرودگاهی شاغل در یک شرکت هندلینگ فرودگاهی می باشم و با در نظر گرفتن تمامی جهات اینکه خدمات فرودگاهی جزء جدایی ناپذیر هر ناوگان مسافری و باری و ایرلانها می باشد، به پیشنهاد بنده افزودن این بخش بین سایر مباحث در بهره گیری این دسته از همکاران فرودگاهی و پرداختن به بحثهای تخصصی آن خالی از لطف نیست.
لازم به ذکر است زیر بخشهای این شاخه از حرفه ی هواپیمایی در 6 بخش به شرح ذیل می باشند:
1- دیسپچ و لود کنترل
2- خدمات مسافری و ترافیک
3- لود مستر و رمپ کنترل
4- تعمیرات و تجهیزات فرودگاهی
5- حراست
6- خدمات بار هوایی

که هر بخش شامل زیر بخشهای دیگر می باشد:
بخش 1 شامل : لود کنترل - دیسپچ - weight & Balans - مصرف سوخت - هماهنگی پرواز ( کوردیناتور) و ...
بخش 2 شامل : ترافیک ( کانتر)- امور جامه دان-خدمات ویژه- ترانزیت - گیت خروجی و تمام امور مربوط به مسافران از تاخیرات تا پذیرایی و مسافرین بدون همراه ( کودکان ) و مسافرین بیمار و نحوه ی تخصیص صندلی به افراد مختلف و ...
بخش 3 شامل : بارگیری- تخلیه بار - نظافت داخل هواپیما- دستگاههای خدمات زمینی- ULD و پلت ها- ایمنی-یخ زدایی- انتقال مسافران در رمپ و کلیه امور مربوط به رمپ با همکاری ایمنی زمینی فرودگاه و مهندسان پرواز و ... در حین عملیات مسافر گیری و پرواز
بخش 4 شامل : تعمیر و نگهداری تجهیزات و ماشینها - چک های دوره ای و روزانه - انواع دستگاهها و کلیه امور مربوط به خدمات دستگاهها
بخش 5 شامل : حراست جامه دان - حراست بار - حراست رمپ - تشخیص هویت و کلیه امور حراستی...
بخش 6 شامل: خدمات مربوط به پذیرش و تحویل بار- ارسال بار به انبار - نحوه ی نگهداری و اصول مربوط به پذیرش بار - منیفست نویسی و ...

در میان این مباحث کلی در هر بخش که دوره های خاص خود را دارند مباحثی چون کالاهای خطرناک که از مباحث ویژه و مهم این صنعت می باشد مطرح است.
و نیز مهمترین بخش منوال های ارائه شده از سوی یاتا و ایکائو و ایرلاینها می باشند.

در صورت موافقت با این پیشنهاد حاضر به همکاری و هرگونه مشاوره می باشم تا در دسته بندی کلی تاپیکها کمک کرده باشم.
در هر صورت این فعالیت اولین بار در یک مرجع هوانوردی خواهد بود که به طور تخصصی به بخش همیشه در سایه و مقهور شده ی هندلینگ می پردازد.
به امید موفقیت روز افزون...

Tomcattter
02-09-2011, 10:27
درود بر شما
پیشنهاد بسیار خوبی هست.
برای آغاز کار پیشنهاد میکنم که شما فعالیت خود در زمینه هایی که گفتید رو در انجمن تجهزات زمینی و فرودگاهی آغاز نمایید تا با جلو رفتن رفتن کار و مشاهده پیشرفت کار برای خدمات فرودگاهی و زیر انجمنهای پیشنهادی شما اقدام شود.

f_karroubian
02-09-2011, 18:50
دوستان عزیز بالاخره برای گام اول و ابتدای کار هم که شده پستی رو با نام « آشنایی با فعالیتهای شرکت های خدمات فرودگاهی » به آدرس زیر دایر کردم که امیدوارم رضایت بخش باشه.
سایر بخشها رو هم انشالا... به محض راه اندازی به اطلاعتون میرسونم.
هنوز نیازمند همراهیتون هستم تا بتونیم با کمک هم این صنعت رو هم وارد محیط مرجعمون کنیم تا هم خودمون و هم آیندگان ازش استفاده کنن.
با تشکر فراوان ، چشم به راه همراهی تک تکتون هستم...

http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?p=332645#post332645

آدرس پستی که قبلا" ذکر خیرش شد :thankyou:

f_karroubian
03-09-2011, 10:55
:01 (22)::01 (22):

با لطف شما دوستان این دوتا بخش هم افتتاح شد:

انواع مسافران و صندلی های مناسب در پرواز
http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?p=332724#post332724

کالاهای خطرناک و ممنوع برای پرواز
http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?p=332681#post332681

امیدوارم ادامه ی بحثها مورد توجه تون قرار بگیره.:wlcm:

مرتضي پروانه
10-09-2011, 00:41
سلام.من مرتضي هستم و دانشجوي كارشناسي تعمير دانشكده صنعت هواپيمايي كشوري.من دوره كارداني رو در دانشكده علمي كاربردي مشهد گذروندم ولي متاسفانه به علت همين اختلاف سيلابس ها موفق به گرفتن گواهينامه هاي A&Pنشدم.اما تازگي ها خبري شنيدم مبني بر لغو اين اختلاف سيلابسها و اينكه دانشجويان دانشكده سما پران تهران بدون گذراندن اين اختلاف سيلابس موفق به شركت در ازمون استاندارد شده اند.
البته به يه سري شروط!!ممكنه اگه اطلاعي در اين زمينه دارين لطفا راهنماييم كنيد؟با تشكر.

محراب
11-09-2011, 16:20
سلام به همه دوستای خوبم،من دنبال عکسهای زیبا میگردم.عکسهای آسمان و پرواز،کلاس زبانهای بسیار خوب تو مجموعه هست که ما بتونیم شرکت کنیم.

maysammashhadi
12-09-2011, 06:30
سلام دوستان
ميخواستم از شما درخواست كنم تا طريقه ايجاد يك تاپيك جديد توسط بنده رو به من آموزش بديد.

AMG
12-09-2011, 15:11
نخست به همۀ دوستان تازه خوشامد میگم...و آرزو میکنم هم شما از انجمن بهره مند بشید و هم انجمن از بودن ِ شما.

نخستین کاری که از همۀ شما خواهش دارم انجام بدید, این هست که قانونهای انجمن رو بخونید و بشون همیشه پایبند باشید.

برای خواندن ِ قانونها با "موس" روی نوشتۀ سبزرنگِ پایین بزنید:

قانونهای انجمن هوانوردی و هوافضای پارسی (http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=42962)

در این انجمن کلاس زبان نداریم....هستند دوستان زیادی که زبانهای گوناگون میدانند....(انگلیسی, روسی, فرانسه, آلمانی, اسپانیایی....) پس اگر پرسشی داشتید بیگمان کمک کننده هم پیدا میکنید, ولی آموزشکدۀ زبان اینجا نداریم.

برای دیدن فرتورها (=عکسها) , میتونید به نگارخانه (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=208) سر بزنید....در آنجا میتوان برای نمونه این تالارها رو دید:

تصاویر پرنده های نظامی از مراجع مختلف (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=235)
تصاویر پرنده های غیر نظامی از مراجع مختلف (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=243)
عكس هاي غير نظامي كاربران سايت (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=234)
عكس هاي نظامي كاربران سايت (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=236)
نمايشگاه هاي هوائي داخل ايران (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=264)
نمایشگاه های هوایی خارج از ایران (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=265)

تالارهای دیگری هم هست, بیگمان فرتورهای فراوانی پیدا میکنید که خوشتون بیاد.

برای زدن ِ جستار (یا همان "تاپیک" که گفتید), اینکارهارا بایست انجام داد:

1- نخست در انجمن جستجو کنید که آیا همچین جستاری پیشتر زده شده یا نه (قانونها را بخوانید)..به بالای همین برگ نگاه کنید, گزینۀ جستجو را میبینید؟

2- اگر همچین جستاری پیشتر زده شده ولی نوشتاری که شما میخواهید درج کنید تازه هست و در انجمن پیشتر نگاشته نشده, آنگاه میتوانید در همان جستار دکمۀ "http://aerospacetalk.ir/vb/images/buttons/reply.gif" را برای درج نوشتارتان بکار ببرید

3- اگر پس از جستجو دریافتید که هیچ جستاری نیست که در راستای نوشته ای که میخواهید بنویسید باشد, آنگاه به تالاری که جستار و نوشتۀ شما در پیوند با آن است رفته و دکمۀ "http://aerospacetalk.ir/vb/images/buttons/newthread.gif" را بزنید و سپس برای جستارتان فرنامی (=عنوانی) شایسته برگزینید و آغاز به نوشتن کنید.....

برای نمونه, میخواهید دربارۀ شهید شیرودی فرتوری یا نوشته ای درج کنید,
نخست واژۀ "شیرودی" را در گزینۀ جستجو درج کنید...خواهید دید که 12 جستار هست که نام ایشان در آنهاست...
یا یکی یکی آنها را نگاه کنید و یا اگر دنبال نکتۀ ویژه ای دربارۀ شهید شیرودی میگردید, برای آنهم جستجویی انجام دهید.....اگر هیچی نبافتید, در یکی از همان جستارها که شایسته تر باشد و بیشتر در راستای نوشتارتان باشد با بکار بردن ِ روش ِ "http://aerospacetalk.ir/vb/images/buttons/reply.gif" نوشتارتان را درج کنید

---------------------------------------------------------------------------------------------------
یک نکتۀ کمکی(با سپاس از دوست نازنین Persian Director)

بیشتر واجها (=حروف) در نویسۀ پارسی (=الفبای فارسی) همانند آنچه در نویسۀ تازی آمده, هستند...ولی برخی واجهای پارسی همانند ِ واجهای تازی نیستند...برای نمونه "ی" و "ي"...(دو نقطۀ پایینش رو میگم)

پس برای نمونه اگر برای "شیرودی" جستجو کردم و چیزی نیافتم, برای "شیرود" جستجو میکنم....چون شاید نوشته های پیشین "شیرودي" آمده بوده.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

نمونه ای دیگر(همراه با کمی شوخی):
میخواهید دربارۀ تواناییهای پروازی "اژدر پشمک بسر" نوشته ای درج کنید...
جستجو میکنید میبینید در انجمن هیچی دربارۀ اینگونه از اژدرها نیست!

بگذار بگیریم که این اژدر, از گونۀ بالگرد به دریا باشد....
پس به برگ نخستین انجمن بروید اینجا: (http://aerospacetalk.ir/vb/index.php)
نگاهی به فهرست تالارها و بخشها میندازیم و در بخش هوانوردی نظامی (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=204) میان همه, اینها بیشتر میزنه در پیوند با این داستان باشند:

موشكهاي هوا به زمين (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=363)

بالگردهای تهاجمی (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=278)

هوادریا (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=225)

اینکه کدامیک از این تالارها برای درج جستارمان شایسته تره برمیگرده به دانش ِ ما از این گونۀ اژدر...

آیا پیشرانش (=موتورش) سوخت جامدی هست یا پروانه داره؟
آیا تنها از بالگردهای تهاجمی میشه شلیکش کرد یا از روشهای دیگر هم میشود؟
آیا ؟؟؟

امیدوارم رسونده باشم داستان رو

ولی دوستان, یادتان نرود پیش از هرکاری قانونهای انجمن را بخوانید و همیشه به همۀ آنها پایبند باشید.

شوربختانه بیگمان نوشتاری از کاربران دیگر خواهید دید که پایمالکنندۀ برخی قانونها هستند,....نگذارید این بهانه ای شود که شما هم قانونشکنی کنید....

در این انجمن بناداریم قانونمداری را باهم "تمرین" و "تجربه" کنیم و آهسته آهسته همۀ ما با کمک یکدیگر و همکاری میانمان به همینسو می رویم.

شاد و تندرست باشید.

sani24
13-09-2011, 23:43
سلام
من دوستی دارم می خواهد خلبان شود لیسانس فیزیک دارد و خانم هستند چگونه می توانند؟آیا در استان زنجان هم خلبانی دارند(به صورت دانشگاهی)
ممنونم

forodo
14-09-2011, 06:02
سلام
من يك تايپك زدم با عنوان كليپ هاي هوايي تا بتوانم كليپ هايمربوط به اين موضوعات را سايتهايي نظير يوتيوب دانلود و در سايت اپارات كه طبق قوانين كشور اداره شده و فيلتر نيست قراردهم چگونه مي توانم از طريق كد مستقيم ويدئو ها را مستقيم در سايت نمايش دهم نه گذاشتن لينك انها؟

Persian Director
15-09-2011, 13:51
سلام
من دوستی دارم می خواهد خلبان شود لیسانس فیزیک دارد و خانم هستند چگونه می توانند؟آیا در استان زنجان هم خلبانی دارند(به صورت دانشگاهی)
ممنونم

با تشکر از شما برای پاسخ سوال خودتون در انجمن جستجو کنید و یا از مدیر انجمن خلبانی و پرواز پرسش کنید

سلام
من يك تايپك زدم با عنوان كليپ هاي هوايي تا بتوانم كليپ هايمربوط به اين موضوعات را سايتهايي نظير يوتيوب دانلود و در سايت اپارات كه طبق قوانين كشور اداره شده و فيلتر نيست قراردهم چگونه مي توانم از طريق كد مستقيم ويدئو ها را مستقيم در سايت نمايش دهم نه گذاشتن لينك انها؟

با تشکر از شما - فعلا امکان گذاشتن ویدیو مستقیم وجود ندارد و از طریق گذاشتن لینک ها به فعالیت مفید خود ادا مه دهید -ذکر منبع فراموش نشه

A-2727
27-09-2011, 16:35
با سلام خدمت همه دوستان .

- از کلیه دوستان و اعضاء محترم این سایت خواهش می کنم تا در صورت امکان به سوال زیر پاسخ دهند و آن را جدی بگیرند .

*** به نظر شما بهترین تاپیکی که در این سایت تا به حال آن را مطالعه نموده اید و برای شما مفید بوده کدام است ؟

- پاسخ به این سوال کمک بسیار شایانی به اعضاء جدید سایت مثل خودم خواهد کرد . به این دلیل که افراد تازه وارد به دلیل وجود تعداد بالای مطالب ارسال شده ، امکان مراجعه به کلیه انجمنها و مطالعه و جستجوی تمامی مباحث را نخواهند داشت و این امر نیز بسیار زمانبر خواهد بود و شما دوستان عزیز با وجود سلایق مختلف و پاسخ دادن به این سوال می توانید با ارزش ترین تاپیکهایی را که هم بار علمی داشته و هم مباحث مهمی در آن صورت گرفته را به دوستان خود معرفی کنید .

- لطفاً در صورت امکان آدرس کامل تاپیک مورد نظر را درج فرمایید .

با تشکر .

Persian Director
28-09-2011, 00:40
دوست گرامی من با سلام
پاسخ سوال شما دایره وسیعی از موضوعات مختلف رو در بر میگیره
اصولا نامگذاری بهترین و بدترین در موضوعات علمی بد سلیقگی محسوب میشه
چون همه موضوعات طرفداران خاص خودشون رو دارند از موضوعات مربوط به فضا و سیارات بگیر تا نحوه رنگ آمیزی خودروهای فرودگاه
پیشنهاد من به شما = در صفحه اول 2 قسمت با نام بیشترین بازدید ها و محبوب ترین تاپیک ها تا حدودی میتونه به شما کمک کنه
امیدوارم شاهد فعالیت های مفید و علمی شما در مجموعه سایت باشیم

محراب
04-10-2011, 17:27
سلام به همه آسمونیا،:wind14:

sani24
25-12-2011, 23:40
سلام
چرا دسترسی من به یک سری از امکانات سایت بی هیچ دلیلی(پیغام نوشته شده) محدوده؟

ممنونم می شوم جواب بدید.

WhiteSwan
25-12-2011, 23:48
سلام
چرا دسترسی من به یک سری از امکانات سایت بی هیچ دلیلی(پیغام نوشته شده) محدوده؟

ممنونم می شوم جواب بدید.

شب بخیر
شما محدودیتی ندارید، می تونم بپرسم کدوم امکانات؟

sani24
27-12-2011, 00:36
سلام
در پیغامی که برای کاپیتان شهبازی دادید روی گزینه مورد نظر زدم این پیغام اومد

amiralijoun
27-12-2011, 10:40
بله شما میتونید ولی ارزشی دیگر ندارد چون شما بعدش سالخورده میشوید و دیگر حوصله پرواز و کار در فرودگاه ها را ندارید ولی اگر شما عشق و علاقه دارید بحثش جداست.
انسان در هر سنی (+17) میتواند مدرک خلبانی بگیرد

---------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوست عزیز
می خواستم بدونم چطور میشه در زمینه ی دریافت مدرک خلبانی اقدام کرد ...در صورت امکان یک مقدار توضیح بدین و اینکه بعد از دریافت این مدرک، پیدا کردن کار در این زمینه به چه صورتی هستش.لطفا در مورد معاینات پزشکی هم کمی توضیح بدین که متوجه بشم چه مسایلی میتونه در مورد ورود به این حرفه نقش بازدارنده رو ایفا کنه. ضمنا من بیست سالمه
ممنون از لطفتون

EP-IBZ
27-12-2011, 11:58
سلام دوست عزیز
می خواستم بدونم چطور میشه در زمینه ی دریافت مدرک خلبانی اقدام کرد ...در صورت امکان یک مقدار توضیح بدین و اینکه بعد از دریافت این مدرک، پیدا کردن کار در این زمینه به چه صورتی هستش.لطفا در مورد معاینات پزشکی هم کمی توضیح بدین که متوجه بشم چه مسایلی میتونه در مورد ورود به این حرفه نقش بازدارنده رو ایفا کنه. ضمنا من بیست سالمه
ممنون از لطفتون
سلام دوست عزیز برای آگاهی از چگونگی دریافت مدرک خلبانی میتونین به جستار سوالات آکادمیک پرواز و خلبانی PPL/CPL (http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=32885)یا جستار های مشابه در انجمن مطالب آموزشی پرواز (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=405) ، یا در انجمن پذیرش دانشجوی خلبانی (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=301)از نحوه ورود و ثبت نام در آموزشگاه های خلبانی مطلع بشین
برای اطلاع از چگونگی دریافت پارتی می تونین به انجمن موقعیت های شغلی / استخدامی (http://aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=493) مراجعه کنید.
در مورد معاینات پزشکی هم هرچیزی که بخواین در شورای پزشکی - کمک فوری (http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=35118&highlight=%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C+%DA%A9%D9%85%DA%A9+%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C) موجود هست.

khandan15
17-01-2012, 11:26
سلام دوستان عزیز
من تازه وارد این سایت شدم و نمیدانم مطلبم را باید در اینجا تایپ کنم یا خیر. اما...

اما من در آموزشگاه هلی کوپتر ایرانیان در مشهد ثبت نام کردم و قصد فرا گرفتن دوره های طراحی هلیکوپتر را دارم ولی نمیدانم که آیا خوب است یا خیر لطفا در این باره کمکم کنید

در ضمن آیا بازار کار خوبی دارد

Captain A
17-01-2012, 11:59
سلام دوستان عزیز
من تازه وارد این سایت شدم و نمیدانم مطلبم را باید در اینجا تایپ کنم یا خیر. اما...

اما من در آموزشگاه هلی کوپتر ایرانیان در مشهد ثبت نام کردم و قصد فرا گرفتن دوره های طراحی هلیکوپتر را دارم ولی نمیدانم که آیا خوب است یا خیر لطفا در این باره کمکم کنید

در ضمن آیا بازار کار خوبی دارد

دوست عزیز ابتدا باید سوالتون رو واضح مطرح کنید. مثلا فردیدتون از "خوب" چیست؟ اما میتوانید برای گرفتن پاسخ سوالتون به اینجا (http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=36599) مراجعه کنید.
ضمنا برای اینکه بدونید باید سوالاتتون رو کجا مطرح کنید، میتونید از نوار جستجو در بالای صفحه اصلی استفاده کنید.

O M I D
07-02-2012, 20:52
سلام
عذر خواهی میکنم که اینجا پست میدم مباحث عمومی سایت کجاست؟
اخه من تازه واردم

O M I D
07-02-2012, 21:00
اینجا ساز و کاری برای انتخاب یک نفر به عنوان کاربر بر تر سایت در پایان ماه و یا پایان فصل وجود داره؟

EP-IBZ
07-02-2012, 21:04
تنها یک به قول شما ساز و کار:
فعالیت مداوم،مفید وبدون حاشیه...

EP-IBZ
07-02-2012, 22:47
در سایت کاربر برتر نداریم اگر قرار باشه شما برتر بشید باید به درجه هوانورد کوشا،فعال و بالاتر ارتقا پیدا کنید...معیار برای اینکار هم مواردی هست که گفتم...

kermanshahy
08-02-2012, 01:53
درود بر ایران وایرانی

قربان برای بارگذاری تصاویر کوچ فایل پیوست چکار باید کرد///سپاس

O M I D
08-02-2012, 09:47
نه ابدا در مورد خودم نگفتم
من فکر میکنم این سایت با این اصلاع رسانی قدرتمند و اعضای زیاد میتونه بستر مناسبی برای فعالیت رقابتی بین اعضا رو فراهم کنه اگر شرایط به گونه ای باشه که این رقابت بین افراد به وجود بیاد حتی به بهانه انتخاب یک نفر به عنوان کاربر برتر سطح سایت بالاتر میره انگیزه کاربر برای فعالیت بیشتر میشه من احساس میکنم جای چنین ظرفیتی در سایت خالی هست

tak setare
09-02-2012, 09:07
سلام منم كاربر تازه واردم نباید نظر بدم چون بزرگان این سایت نظرشونو باید بدن ولی به نظر من در مورد صحبت دوست عزیز O M I D من اصلا موافق نیستم چون بعضی ها مثل من که اطلاعاتشون درباره ی خلبانی کمه و دوست دارن بیشتر اطلاعات کسب کنن و اطلاعاتی نمیتونن بدن اینجا تشویق نمیشن بدتر از این سایت حرصشون میگیره ودیگه نمیان تو این سایت پس همون شیوه ی قبلی همین سایت بهتره البته نظر منه:01 (6):

روابط عمومی
09-02-2012, 20:07
درود بر ایران وایرانی

قربان برای بارگذاری تصاویر کوچ فایل پیوست چکار باید کرد///سپاس

این سرویس برای کاربران رنگی سایت می باشد.

نه ابدا در مورد خودم نگفتم
من فکر میکنم این سایت با این اصلاع رسانی قدرتمند و اعضای زیاد میتونه بستر مناسبی برای فعالیت رقابتی بین اعضا رو فراهم کنه اگر شرایط به گونه ای باشه که این رقابت بین افراد به وجود بیاد حتی به بهانه انتخاب یک نفر به عنوان کاربر برتر سطح سایت بالاتر میره انگیزه کاربر برای فعالیت بیشتر میشه من احساس میکنم جای چنین ظرفیتی در سایت خالی هست

دوست گرامی عضویت شما را در سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی خوش آمد میگویم.رسالت اصلی این سایت گسترش فرهنگ صحیح هوانوردی و هوافضاست و همه کاربران بر اساس علاقه و بطور داوطلبانه در آن مشغول به فعالیت هستند و کاربران بر اساس فعالیتی که انجام میدهند درجاتی که در سایت وجود دارد را طی میکنند .همانطور که میتوانید از جستار ارتقا کاربران انجمن های هوافضا (http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=44217) مشاهده نمایید بسیاری از کاربران سایت در طول فعالیت مستمر و مفید خود از کاربر عادی به عضویت شورای هوانوردی در آمده اند.

سلام منم كاربر تازه واردم نباید نظر بدم چون بزرگان این سایت نظرشونو باید بدن ولی به نظر من در مورد صحبت دوست عزیز O M I D من اصلا موافق نیستم چون بعضی ها مثل من که اطلاعاتشون درباره ی خلبانی کمه و دوست دارن بیشتر اطلاعات کسب کنن و اطلاعاتی نمیتونن بدن اینجا تشویق نمیشن بدتر از این سایت حرصشون میگیره ودیگه نمیان تو این سایت پس همون شیوه ی قبلی همین سایت بهتره البته نظر منه:01 (6):

دوست گرامی این سایت جهت بالا بردن سطح دانش علاقمندان تاسیس شده و تشویق و تنبیه همیشه برای بالابردن کیفیت کارها و پیشرفت لازم است.

O M I D
20-02-2012, 21:31
سلام
میخواستم بدونم کجا میتونم اطلاعاتی درباره تفنگداران ایالات متحده بدست بیارم؟
دوم اینکه من شنیدم نیروی هوایی ایالات متحده از دو قسمت اصلی تشکیل شده ایا این صحت داره؟

kermanshahy
23-02-2012, 16:25
درود بر شما

در مورد سپاه تفنگداران دریایی امریکا چند مقاله در شماره های پیشی ماهنامه جنگ افزار وجود داره والبته اگر انگلیسی بلد باشید که بهتر
اما با اجازه فرنشینان ارجمند اشاره کوتاهی به انچه که دردسترس بود می کنم:

http://takup.info/index.php?module=thumbnail&file=dbehhf8wkqnvrw3vbdcj-854954564584-USMarineCorps.png (http://takup.info/viewer.php?file=dbehhf8wkqnvrw3vbdcj-854954564584-USMarineCorps.png)
نشان تفنگداران دریایی امریکا

نیروهای تفنگدار دریایی امریکا یاUnited States Marine Corpsیکی از نیروهای پنجگانه ایالات متحده امریکاست

http://takup.info/index.php?module=thumbnail&file=e487owlj9duu8hxo74a8-854954564584-800px-USMC_War_Memorial_01.jpg (http://takup.info/viewer.php?file=e487owlj9duu8hxo74a8-854954564584-800px-USMC_War_Memorial_01.jpg)
تندیس یادبود نبرد ایوجیما,تفنگداران دریایی امریکا در ارلینگتون ایالت ویرجینیا

بر مبنای امار سال2008 میلادی پرسنل این نیرو199196نفر نظامی میباشد که شامل20083نفر افسر میباشد وباقی179113نفر شامل نیروهای اسم نویسی شده میباشد ودر کل 2044نفر زن نیز در این نیرو سرگرم خدمت میباشند.همچنین این نیرو دارای 39600نفر نیروی ذخیره میباشد.

http://takup.info/index.php?module=thumbnail&file=g9osvo6aqhxs9w5eyp0f-854954564584-591px-Battledress.jpg (http://takup.info/viewer.php?file=g9osvo6aqhxs9w5eyp0f-854954564584-591px-Battledress.jpg)
مشق تیراندازی با جنگ افزار کمری...بگمان M9یا همان برتا
(جالبه بدانید بجز حنگ افزار وتیکه های سرامیکی ضد گلوله,تمامی تجهیزاتی که در این فرتور نمایان است در بازار سیاه یافتنیست باورتان میشه حتا هلمت خلبان)

http://takup.info/index.php?module=thumbnail&file=nc8l4oo5qvaoymbwdww1-854954564584-800px-3rd_Battalion,_3rd_Marines_-_RIMPAC_2004.jpg (http://takup.info/viewer.php?file=nc8l4oo5qvaoymbwdww1-854954564584-800px-3rd_Battalion,_3rd_Marines_-_RIMPAC_2004.jpg)
گمارش گردان سوم در هاوایی(هم فال هم تماشاااا)

این نیرو همچنین دارای یک ورزشگاه34000نفری یادبود بنامNavy-Marine Corps Memorial Stadium در شهر اناپولیس در ایالت مریلند میباشد که درسال1959میلادی یا1338خورشیدی ساخته شده است

http://takup.info/index.php?module=thumbnail&file=qswqfjsypp6jdgvecb3z-854954564584-800px-2005_Stanford-Navy_Game_at_Navy-Marine_Corps_Memorial_Stadium.jpg (http://takup.info/viewer.php?file=qswqfjsypp6jdgvecb3z-854954564584-800px-2005_Stanford-Navy_Game_at_Navy-Marine_Corps_Memorial_Stadium.jpg)
ورزشگاه یادبود سپاه تفنگداران دریایی

دررخداد بمب گذاری23اکتبر1983 در جایگاه نیروهای تفنگدار دریایی در بیروت پایتخت لبنان 241 نظامی این نیرو به همراه 58 نظامی فرانسوی جان باختند که یکی از گروهک های فلسطینی بنام جهاد اسلامی ان را برگردن گرفت

http://takup.info/index.php?module=thumbnail&file=b8r58bc9kdg7xjrk2cjh-854954564584-800px-FA-18D_refueling_in_mid-air.jpg (http://takup.info/viewer.php?file=b8r58bc9kdg7xjrk2cjh-854954564584-800px-FA-18D_refueling_in_mid-air.jpg)
F-18Dتفنگداران دریایی امریکا در حال سوختگیری هوایی
(http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%81%D9%86%DA%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87_%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
بن پایه:ویکی پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%81%D9%86%DA%AF%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA_%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87_%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

Maryam Mehri
11-03-2012, 19:08
با عرض سلام و خسته نباشید
ببخشید یک سوال درباره پروفایل شخصی داشتم خیلی سعی کردم خودم متوجه بشم اما نتونستم (که سمت راست زیر نام کاربری ,عکس اواتار, تعداد نوشته ها و تشکر ها چند خط سبز وجود دارد که تعدادشون در کاربرهای مختلف , متفاوت است. لطفا اگر امکان دارد می شود بفرمایید : این خطوط سبز و تعدادشان نشانه چیست ؟)
من متوجه شدم وقتی روی ان کلیک میشه به لاتین در مدح و ستایش کاربران جملاتی عنوان شده اما منظور و اینکه بر چه اساسی است را نمی دانم؟

با سپاس فراوان

EP-IBZ
11-03-2012, 19:12
با عرض سلام و خسته نباشید

یک سوال درباره پروفایل شخصی داشتم خیلی سعی کردم خودم متوجه بشم اما نتونستم (که سمت راست زیر نام کاربری ,عکس اواتار, تعداد نوشته ها و تشکر ها چند خط سبز وجود دارد که تعدادشون در کاربرهای مختلف , متفاوت است. لطفا اگر امکان دارد می شود بفرمایید : این خطوط سبز و تعدادشان نشانه چیست ؟)
من متوجه شدم وقتی روی ان کلیک میشه به لاتین در مدح و ستایش کاربران جملاتی عنوان شده اما منظور و اینکه بر چه اساسی است را نمی دانم؟

با سپاس فراوان
ابتدا پوزش از روابط عمومی عزیز به خاطر اینکه به جای ایشون دارم پاسخ این پرسش رو می دم.اما در مورد Rep Power یا میزان معروفیت از تامکتر عزیز نقل قول می کنم:

مورد اولی Rep Power هستش.

آیکون http://aerospacetalk.ir/vb/images/reputation/reputation_balance.gif که در پایین مشخصات کاربری قرار دارد میزان موثر بودن کاربران مختلف از نظر سایر کاربران رو نشان میدهد.برای رای دادن در مورد پستهای مختلف ,کاربران با استفاده از آیکونhttp://aerospacetalk.ir/vb/images/buttons/reputation.gif که کمی پایینتر قرار دارد ,میتوانند موافقت و یا مخالفت خود با پستهایی که توسط دوستان ارسال میشود رو نشان دهند.و هر چه میزان موافقت با پستها بیشتر باشد,آیکونهای http://aerospacetalk.ir/vb/images/reputation/reputation_pos.gif بیشتر میشوند و امتیاز کاربران افزایش می یابد و نشان دهنده میزان موثر بودن پستهای ارسالی کاربران گرامی است.

و باز نقل قول می کنم:

نحوه امتیاز گیری و همچنین نشان دهنده ها سبز رو باید عرض کنم.

*به ازای هر 365 روزی که از عضویت کاربران گرامی در سایت گذشته باشد یک نشان سبز دریافت میکنند.
* به ازای هر 1000 پست کاربران یک نشان سبز دریافت میکنند.
*به ازای هر 100 امتیازی که کاربران به یکدیگر میدهند یک نشان دهنده سبز دریافت میکنند.
*حداقل پستهایی که یک کاربر باید داشته باشد تا بتواند به دیگر کاربران امتیاز بدهد 50 پست میباشد.
*حداقل امتیازی که کاربر باید داشته باشد تا بتواند به دیگر کاربران امتیاز بدهد 10 امتیاز میباشد.
*در 24 ساعت میتوانید به 30 کاربر امتیاز بدهید.
*پس از امتیاز دادن به یک کاربر باید به 15 کاربر دیگر امتیاز بدهید تا بتوانید دوباره به همان کاربر در پستی دیگر امتیاز بدهید.
*کاربران هنگام ثبت نام در سایت 10 امتیاز به طور خودکار دریافت میکنند.

پوزش مجدد از روابط عمومی عزیز

Maryam Mehri
11-03-2012, 19:21
بسیار سپاسگزارم لطف کردید
اما در ادامه می خواستم بدانم این امتباز را همه کاربران می توانند به پستهای هم بدهند یا مخصوص مدیران است؟ و من به عنوان کاربرعادی می تونم متوجه بشم چه اشخاصی به من امتیاز دادند؟

WhiteSwan
11-03-2012, 19:24
بسیار سپاسگزارم لطف کردید
اما در ادامه می خواستم بدانم این امتباز را همه کاربران می توانند به پستهای هم بدهند یا مخصوص مدیران است؟ و من به عنوان کاربرعادی می تونم متوجه بشم چه اشخاصی به من امتیاز دادند؟

همونطور که در نوشته بالا هم گفته شد، شما هم می تونید رای بدید
و البته مدتی هست که تعداد سپاس ها هم جزوی از امتیاز کاربرای شمرده می شه و می تونید از کنترل پنل شخصی خودتون و پائین جستارهای مشترک شده اونها رو ببینید

PrinceAtropat
17-03-2012, 17:01
سلام به همه ی دوستان

من تازه وارد هستم و کلی تا الان توی اینترنت گشتم تا مطلب مفیدی درباره آموزش و ساخت هواپیمای مدل پیدا کنم تا اینکه با این سایت آشنا شدم الان هم مشکلم رو در این انجکن مطرح میکنم تا به امید اینکه دوستی کمکم کنه
اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم

ارادتمند همه ی شما ناصر

ما مردان و زنان ایرانیم پس میتوانیم

EP-IBZ
17-03-2012, 17:09
اقا ناصر به انجمن خوش اومدید..
برای یافتن مطالب مورد نظرتون سری به انجمن هواپیماهای مدل (http://www.aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=215) بزنید.

PrinceAtropat
17-03-2012, 17:37
سلا تو رو خدا شما دیگه منو نفرستید جای دیگه

یه جواب بمن بدید من میخواهم هواپیمای رادیو کنترل بسازم

یعنی یه چیزهایی هم از کتبی که خریدم و اینترنت به دست آوردم ولی همشون مبهم هستند

تا حالا هم کلی خرج کردم ولی به جایی نرسیدم هم وقت و هم هزینه ام تلف شده اند

خواهشا یکی یه راهنمایی منو بکنه که از کجا باید شروع کنم

Maryam Mehri
13-05-2012, 00:22
با سلام
یک سوال داشتم من می خواستم نام کاربری خودم را اصلاح کنم (maryam mehri) حروف ابتدا با حرف بزرگ نوشته شود به این صورت (Maryam Mehri) اما هر چقدر درپروفایلم جستجو کردم فقط اصلاح رمز عبور بود با آدرس ایمیل اصلاح نام کاربری را پیدا نکردم.
می شه لطفا راهنماییم بفرمایید چطور این اصلاح را می توانم انجام دهم.
با سپاس

Maryam Mehri
13-05-2012, 12:34
ممنوم از دوستان و مدیران محترم به دلیل اصلاح نام کاربری متوجه شدم که کاربرعادی اجازه اصلاح نام کاربری خود را ندارد باید از مدیران تقاضا کند.
با سپاس فراوان

kermanshahy
13-05-2012, 18:17
سلا تو رو خدا شما دیگه منو نفرستید جای دیگه

یه جواب بمن بدید من میخواهم هواپیمای رادیو کنترل بسازم

یعنی یه چیزهایی هم از کتبی که خریدم و اینترنت به دست آوردم ولی همشون مبهم هستند

تا حالا هم کلی خرج کردم ولی به جایی نرسیدم هم وقت و هم هزینه ام تلف شده اند

خواهشا یکی یه راهنمایی منو بکنه که از کجا باید شروع کنم

درود بر شما

من هم برای ساخت ماکت وتا اندازه ایی هواپیماهای رادیو کنترلی چالشی مانند شما را دارم
چرا که بروشورهای راهنما وکتابهایی در این زمینه وحتا برنامه های اموزشی رخشاره ایی(vcd/dvd)نیز نمی تواند انکاری را بکند که یک اموزشگر ویا استاد راهنما انجام می دهد.
اگر اینگونه بود هر که با خواندن کتابهای راهنمای تعمییرات خودرو وووو خودش نیازهای وتعمییرات خودرواش را برطرف میکرد ونان مکانیک ها وتعمییر کاران اجر میشد
یا نمونه ی دیگری برای شما بیان کنم:تا کنون کتابها وگزارش ها وپا ورقی های زیادی در ماهنامه ها ویا روزنامه ها وحتا برنامه های اوزشی در سدا وسیما برای اموزش کار با رایانه و مرورگرها وتارکده(اینتر نت) را دیده وخواند ایم ولی اونی که باید بدست می اوردم را بدست نیاوردیم
برخی هم به دوره های اموزشی در اموزشگاه های وابسته به فنی حرفه ایی رفته اند

اما هیچکدام به پای اون نوجوانی که هر روز دو ساعت با دوستاش به کافی نتها میره و به اندازه پول توجیبیش اونجا می مانه و وب گردی میکنه به کار با رایانه و همچنین کاربری بسیار بهتر از برنامه ها ومرورگرها وتارکده وترفندها وریزه کاری های ان اشناست ،نمیرسه
می دانی چرا
چون تو محیط ان قرار گرفته وهم اینکه با دوستاش پی در پی داده هایشان(اطلاعات)و اموزه هایشان را رد وبدل میکنند واون مواردی هم که در جایی(رسانه،کتابها،ماهنامه...)میبینند با همدیگه روی ان ازمون وخطا می کنند وتا بدست نیاوردن راهکار دلخواه درست بشوند داشتن جسارت نوجوانی از کار دست نمی کشند.

حالا کار من وشما هم گیرش در اینجاست.درسته ممکنه اموزشگاهی در این زمینه نباشه،اما برای استفاده بهینه از زمان وامکاناتی که داریم باید با کسانی که در این زمینه کار کرده اندواز پیشینه خوبی برخوردارند ودستاوردهایی نیز داشته اند بشکل پی در پی وحضوری راهنمایی بگیریم

البته در این موارد کسانی هم هستند که به تنهای به دستاوردهای دلخواه رسیده اند وکارهایشان هم مورد پسند کارشناسانی در این زمینه رسیده اند که این دسته اگر از روز نخست اموزشگر وراهنما وپا هم پا داشتند پیشرفتشان بسیار بیشتر وچندین برابر بود.

hilda_wh
14-05-2013, 16:36
سلام
من یه خواهش داشتم از مدیران این سایت
لطف کنید کسانی که تازه عضو میشن از جمله خودم اول اجازه بدید که با قوانین اینجا خوب آشنا شن بعدا شروع به جریمه کردن و نشان دادن کارت قرمز کنید - من حتی به خاطر یه تشکر از دوستم جریمه شدم ،، فکر نکنم درست باشه تا این حد- اینجوری من میترسم دیگه بخوام نظرمو راجب مطالبی که دوستانم می نویسن بخوام بگم - با یه حرکت کوچولو سریع پیغام می یاد که اخطار گرفتم-
اخرین اخطاری که برام آمده این که دیگه قراره حذف شم --- :solh:

boeing.747
14-05-2013, 17:08
سلام کاربر گرامیhilda_wh عزیز!

ورودتان به سايت مرجع هوانوردی وهوافضا پارسی گرامي مي داریم.
شما بعد از اتمام ثبت نام در سایت قوانین رو خوندین و سپس وارد شدین یعنی اینکه کلیه قوانین سایت رو پذیروفتین.
اميدواريم شما را به عنوان يك عضو هميشگي در كنارمان داشته باشيم .

امیدواریم از سایت مرجع هوانوردی وهوافضا پارسی مطالب آن استفاده لازم را ببرید و با رعایت قوانین ما را در پیشرفت سایت یاری کنید.

لحظاتي مفيد و شاد برايتان آرزومندیم.

با تشکر

hilda_wh
14-05-2013, 17:44
مرسی آقای بوینگ --- ولی دیگه نمی دونستم واسه تشکر کردن از مطلب دوستام بخوام اخطار بگیرم ---- هیچ جای دنیا همچین چیزی وجود نداره _ الان بعید نیست 1 اخطار دیگه داشته باشم واسه همین حرفام- می خوام یه مطلب بزارم کلی می ترسم به خدا - اگر هم فعالیت نداشته باشم تو سایت که نیام بهتره دیگه..... آخه راست هم میرم اخطار می گیرم :)

AMG
14-05-2013, 18:14
مرسی آقای بوینگ --- ولی دیگه نمی دونستم واسه تشکر کردن از مطلب دوستام بخوام اخطار بگیرم ---- هیچ جای دنیا همچین چیزی وجود نداره _ الان بعید نیست 1 اخطار دیگه داشته باشم واسه همین حرفام- می خوام یه مطلب بزارم کلی می ترسم به خدا - اگر هم فعالیت نداشته باشم تو سایت که نیام بهتره دیگه..... آخه راست هم میرم اخطار می گیرم :)

دوست گرامی

همانگونه که در پیامها هم براتون نوشتم, با پایبندی به این 13 بند از قانون که گمان میکنم سرراست و آسان و ساده هم هستند, میتونید با آسودگی به درج نوشتار بپردازید...

این واپسین ویرایش قانونهای انجمن هست که خواندن آنها رو به نازنینانی که تازه به گرد ما میپیوندند, پیشنهاد میکنم:

قانونهای انجمن هوانوردی و هوافضای پارسی (http://www.aerospacetalk.ir/vb/announcement.php?f=244)

hilda_wh
14-05-2013, 18:17
آقای AMG دوست دارید من پسورد ایدیمو بم و پیغام های که برام می فرستید رو ببیننید _ من می ببینم آگر من انتقاد می کنم _ انتقاد من پاک می شه _ اگر ناراحت نمی شید باید بگم اینجا احترام گذاشتن 1 طرفه است 2 طرفه نیست _ و این اصلا درست نیست با کمال پوزش

AMG
14-05-2013, 18:26
آقای AMG دوست دارید من پسورد ایدیمو بم و پیغام های که برام می فرستید رو ببیننید _ من می ببینم آگر من انتقاد می کنم _ انتقاد من پاک می شه _ اگر ناراحت نمی شید باید بگم اینجا احترام گذاشتن 1 طرفه است 2 طرفه نیست _ و این اصلا درست نیست با کمال پوزش

دوست گرامی
بنای گردانندگان این انجمن بر این است که در اینجا بتونیم در کنار گفتگو و آموختن و آموزش دادن در زمینه ی هوانوردی و هوافضایی, قانونمداری رو نیز با یکدیگر مشق کنیم....
اگر همه ی کاربران,- چه کاربران تازه و چه کاربرانی که سالهاست اینجا هستند- پایبند به قانونها باشند, نه برای انجمن چالشی درست میشه و نه برای کاربران....و افزون اینکه سامان ِ انجمن نیز بهم نمیریزه. چرایی ِ سختگیری در پایبند بودن به قانونها نیز همین است.

بنده نمیدانم چه کسانی چه پیامهایی به شما داده اند, ولی قانون پنجم انجمن آورده:

قانون شماره 5) ادب و احترام

در هر ارتباطي ، سنایش(=احترام) شرط اول برقراري رابطه است. آشکار است در اين انجمن که هزاران نفر حضور دارند، اهميت حفظ احترام ديگران چند برابر است.
برای گزاره هایی که خارج از ادب و نزاكت باشد, انجمن حق ويرايش و حتي حذف موارد توهين اميز را دارد .

٭کاربراني که با نوشتارشان این قانون رو پایمال میکنند, سزاوار ِ دریافت ِ یک اخطار خواهند بود. اگر تا پایان آن ماه همۀ نوشتارشان قانونمند باشد, این اخطار بخشیده میشود
**کاربرانی که در ماه 2 اخطار دریافت کنند, سزاوار ِ بیرون انداخته شدن از سايت شناخته خواهند شد.

اگر براستی سنایش شما نگه داشته نشده, بفرمایید تا پیگیری شود.... و بدانید که همه ِ ما دربرابر قانونهای سیزدهگانه که بالا آوردم, برابریم.
اگر نوشتارتان (چه "انتقاد" بوده و چه چیز دیگری) قانونمند بوده ولی باز پاک شده, بفرمایید تا پیگیری شود.
درباره ی سپاسگزاری از نوشتار دیگران نیز اگر قانونها رو ببینید, آورده شده که بایست با دکمه ی سپاسگزاری انجام بشه

controller
14-05-2013, 19:14
در مورد تشکر از دوستتون که فرمودید هیچجای دنیا اینطور نیست. معمولا در انجمنهایی که دکمهی تشکر/سپاسگزاری/Thanks/... تعبیه شده، ارسال یک متن جدا به منظور سپاسگزاری ممنوع میباشد. به چند دلیل. اول اینکه ممکنه جربان تاپیک رو قیچی کنه، دوم اینکه صفحه رو با چیزایی که مهم نیست پر میکنه و سوم، منابع سایت رو بیخود مصرف میکنه

alijanian
26-11-2013, 20:24
با سلام و احترام خدمت دوستان محترم.بنده در حال حاضر بر روی تاثیر اشعه های کیهانی بر روی سلامتی کادر پرواز دارم کار میکنم جهت انجام امور اجرایی سنجش پارامترها نیاز به کمک دوستانی دارم که میتونن از نظر اجرایی کمک کنند.لطفا دریغ نفرمایید.

kasra2002
28-04-2014, 17:19
درود بر شما
اول همینجا بگم که چون تاپیکی در این باره پیدا نکردم
اینجا تاپیک رو باز کردم تا هم سوالم رو بپرسم و هم اینکه درخواست کنم
خواهش مندم در صورتیکه تاپیکی درباره سیستم های هواپیما وجود داره و برای جایی خطری ایجاد نمیکنه اون تاپیک رو معرفی کنید
منظورم برسی سیستم ها ی هواپیماههای (مسافربری خارجی) هست مثل بویینگ و ایر باس که در ایران هم نباشند
و مدل یا برند خاصی مد نظر نیست فقط می خوام اگه ممکنه مثلا تاپیکی باز شه که درباره سیستم های چرخ هواپیما از نحوه کار و جنس و لاستیک گرفته تا چک و تعویض به مرورکم کم مقاله هایی هم بصورت عامیانه و مبتدی و هم حرفه ای گذارده و اونایی که دانش و تجربه دارند تبادل نظر کنند و یا مثلن اینکه موتور هواپیما چگونه کار می کنه چطور روشن میشه و وقتی تراتال رو جلو می دهیم چه اتفاقاتی میوفته و همینطور بقیه سیستم ها تک تک
می دونم که از این گونه مقاله ها در سایتهای مختلف و هم در این سایت پیدا میشه ولی بصورت پراکنده و موضعیه و شاید همه کس حوصله نداشته باشند ولی اگر بصورت طبقه بندی شده و در یکجا باشه شاید بد نباشه
( من که با جستجوی پیشرفته و معمولی و در سایت هایی مانند گوگل نتونستم بخش مجزا و کاملی پیدا کم بنابراین اگر هست خواهشمندم اعلام کنید که مشکلی پیش نیاد)
ممنون از مدیران محترم وعلاقه مند

Tomcattter
28-04-2014, 17:32
سلام دوست گرامی .
برای اینگونه مطالبی که شما به دنبالش هستید انجمن تعمیر و نگهداری (http://www.aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php/417-%D8%AA%D8%B9%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C) و اویونیک و مخابرات (http://www.aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php/227-%D8%A7%D9%88%D9%8A%D9%88%D9%86%D9%8A%D9%83-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA) مطالب بسیار غنی دارند.

navid_nasim
05-05-2014, 12:11
سلام خدمت دوستان منظور از کتاب PANSA TMC 4444 همون دانلود انکس 11 از اسناد ایکایو که در مورد قوانین مراقبت پرواز (کنترل ترافیک هوایی) میباشد.یا چیز دیگه ای هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Jimbokhepel
05-05-2014, 22:37
سلام خدمت دوستان منظور از کتاب PANSA TMC 4444 همون دانلود انکس 11 از اسناد ایکایو که در مورد قوانین مراقبت پرواز (کنترل ترافیک هوایی) میباشد.یا چیز دیگه ای هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیر یکی نیستند
سند 11 ام انکس ها "Air Traffic Services" نام داشته و مربوط به Air Traffic Control Service و Flight Information Service و Alerting Service می باشد
در حالی که DOC4444 در ارتباط با "Procedures for Air Navigation Services" و "Air Traffic Management" می باشد

navid_nasim
06-05-2014, 06:34
خیر یکی نیستند
سند 11 ام انکس ها "Air Traffic Services" نام داشته و مربوط به Air Traffic Control Service و Flight Information Service و Alerting Service می باشد
در حالی که DOC4444 در ارتباط با "Procedures for Air Navigation Services" و "Air Traffic Management" می باشد

ممنون دوست گرامی آیا نسخه فارسیش موجود هست لینکشو بذارید؟و اگه به غیر نسخه 2005 انکس 2 نسخه ی جدیدی فارسیش هست ممنون میشم لینکشو بذارید مال من 2005 هستش ممنون از بابات پاسختون مچکرم

khoraki
07-09-2014, 22:57
سلام

آیا امکان ارسال پیغام خصوصی به مدیران سایت وجود داره؟ من چند بار تلاش کردم مطلبی را با جناب Capello در میان بگذارم ولی موفق نشدم.

kermanshahy
08-09-2014, 16:51
بنام خدا
درود بر ایران و ایرانیــــان آریـــــایی

برافراشته باددرفش سرفرازکاویانی

دوست ارجمند،هرکدام از اکانتهای تارنما که گمان کنم به 31000 برسد،توان پذیرفتن پیام از سوی دیگر اکانتها را دارد

شما روی هرکدام از اکانتها کلیک چپ کنید ،یک پنجره کوچک باز میشود که دربرگیرنده این گزینه هاست:

نمایش مشخصات:شما را به برگه ایی که شناسنامه (انچه که برای دید همگانی ازاد باشد) کاربر است میبرد.
پیام شخصی:شما را تندی به برگه پیام دادن به همون کاربر با پیوست نام کاربر در بخش گیرنده ها میبرد(ینی دیگر نیازی نیست شما نام کاربر را بنویسید).
افزدودن به لیست تماس:برای افزودن به گرد دوستان تان در تارنماست،که پس از پذیرفته شدن از سوی مخاطب،نام شما در لیست دوستان ان کاربر و نام ایشا نیز در لیست دوستان شما افزوده میشود.
دیدن نوشته های کاربر:شما به فهرست نوشته های (پستها)کاربر دسترسی خواهید داشت.

reza rsr
26-10-2014, 21:15
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
برادر من الان کلاس هفتم هست وعلاقه شدیدی به خلبانی جنگنده داره...
ولی من نمیدونم باید از کجا شروع کنه آیا مدرسه خاصی هست یا دبیرستانی؟
من رشتم مکانیک هست فقط کم مونده مجبورم کنه براش جنگنده بسازم از الان داره روزی 20 شنا میره و هرشب مسواک میزنه که خلبان بشه...هههه ههه
تمام هواپیما ها رو هم میشناسه
ممنون میشم کمکم کنین؟
با تشکر

reza rsr
26-10-2014, 21:25
سلام خدمت همه دوستان عزیز
متوجه نشدم کجا سوالمو بنویسم اینجا نوشتم

من رشتم مکانیک هست فقط کم مونده مجبورم کنه براش جنگنده بسازم از الان داره روزی 20 شنا میره و هرشب مسواک میزنه که خلبان بشه...هههه ههه
ممنون میشم کمکم کنین؟
با تشکر

C-130_Pilot
27-10-2014, 08:46

ممنون میشم کمکم کنین؟
با تشکر

سلام و دورد بر شما برادر دلسوز
فکر کنم تحت فشارهای برادر و مهمی ان ،مطلب رو دوبار ارسال کردید و به فاصله ده دقیقه!!!
در مورد علاقه خاص برادر شما به خلبانی جنگنده باید به ایشان تحسین گفت و برایش ارزوی سلامتی و کامیبابی دارم.اما به موارد زیر باید توجه کنید:
1- سلامتی جسم و روان از مهمترین فاکتورهای تعیین خلبانی در نیرو های مسلح دارد( چون هم ارتش استخدام دارد هم نیرو انتظامی و هم سپاه ) و برای هریک از ارگانها ذکر شده اولویتهای پزشکی کمی متفاوت میباشد ولی عملا در یکسو حرکت میکنند.
2- در ارتش شما بعد از دیپلم گرفتن و براساس نیاز ارتش فراخوانی هرساله داده میشود که شرکت کننده ثبت نام میکنند و مورد مصاحبه و معاینه قرار میگیرند.
3- بعد از قبولی در معاینات پزشکی ،مصاحبه های عقیدتی و سیاسی مهمترین فاکتور در طی مراحل استخدام است که به فامیلهای درجه یک شما و کمی هم انطرف تر ،کمی کار دارند و مورد بررسی قرار میدهند.
4-رشته ریاضی فیزیک و تجربی اولویت استخدامی خلبانی است.
5- من توصیه دارم که واقعیتهای پیوستن به نیروهای نظامی رو با زبان قابل فهم برای ایشان تشریح کنید تا با چشمانی باز انتخاب کنند.چون " حب الشی یعمی و یصم "
6-فعلا و در اکنون یاد دهید زندگی کنند و برای خود و دیگران و اطرافیان محدودیت نسازند.
موفق باشید.

pilot1359
27-10-2014, 12:42
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
ممنون میشم کمکم کنین؟
با تشکر

سلام و دورد بر شما برادر دلسوز
فکر کنم تحت فشارهای برادر و مهمی ان ،مطلب رو دوبار ارسال کردید و به فاصله ده دقیقه!!!
در مورد علاقه خاص برادر شما به خلبانی جنگنده باید به ایشان تحسین گفت و برایش ارزوی سلامتی و کامیبابی دارم.اما به موارد زیر باید توجه کنید:
1- سلامتی جسم و روان از مهمترین فاکتورهای تعیین خلبانی در نیرو های مسلح دارد( چون هم ارتش استخدام دارد هم نیرو انتظامی و هم سپاه ) و برای هریک از ارگانها ذکر شده اولویتهای پزشکی کمی متفاوت میباشد ولی عملا در یکسو حرکت میکنند.
2- در ارتش شما بعد از دیپلم گرفتن و براساس نیاز ارتش فراخوانی هرساله داده میشود که شرکت کننده ثبت نام میکنند و مورد مصاحبه و معاینه قرار میگیرند.
3- بعد از قبولی در معاینات پزشکی ،مصاحبه های عقیدتی و سیاسی مهمترین فاکتور در طی مراحل استخدام است که به فامیلهای درجه یک شما و کمی هم انطرف تر ،کمی کار دارند و مورد بررسی قرار میدهند.
4-رشته ریاضی فیزیک و تجربی اولویت استخدامی خلبانی است.
5- من توصیه دارم که واقعیتهای پیوستن به نیروهای نظامی رو با زبان قابل فهم برای ایشان تشریح کنید تا با چشمانی باز انتخاب کنند.چون " حب الشی یعمی و یصم "
6-فعلا و در اکنون یاد دهید زندگی کنند و برای خود و دیگران و اطرافیان محدودیت نسازند.
موفق باشید.

سلام.
در ادامه ی فرمایشات دوست خوبمون جناب C-130_pilot این رو هم بنده اضافه کنم که یادگیری زبان انگلیسی رو هم به ایشان گوشزد کنید و فراگیری زبان انگلیسی رو از الان در برنامه های ایشان قرار دهید؛ بهرحال دانستن زبان های مختلف خصوصا انگلیسی به درد همه می خوره مخصوصا برای کسانی که می خوان خلبان بشن.
با آرزوی موفقیت برای شما و برادرتان.
با تشکر.

AMG
27-10-2014, 18:35

ممنون میشم کمکم کنین؟
با تشکر

درود بر شما و برادرتون
افزون بر فرموده های دوستان, شاید بد نباشه این رو هم ببینید:

شرايط عمومي استخدام در نيروي هوايي ارتش:

۱ـ تابعيت جمهوري اسلامي ايران
۲ـ متدين به دين مبين اسلام و اعتقاد و التزام به ولايت فقيه و احکام اسلامي
۳ـ داشتن سلامت رواني و جسماني برابر گواهي اداره بهداشت و درمان نهاجا (حداقل قد ۱۶۰ سانتي متر )
۴ـ نداشتن سوء پيشينه کيفري ، سياسي ،اخلاقي
۵ـ نداشتن اعتياد به مواد مخدر و محروميت از خدمات دولتي
۶ـ موفقيت در مراحل گزينش ( آزمون علمي و عقيدتي ،مصاحبه حضوري وتست ورزش)
۷-داشتن مدرک فارغ التحصيلي معتبر در مقاطع تحصيلي و رشته هاي مورد نياز اشاره شده در جدول زير
۸-نداشتن تعهد خدمت به سازمانهاي دولتي و غير دولتي به صورت رسمي، آزمايشي و يا پيماني
۹-داشتن کارت پايان خدمت دوره ضرورت يا معافيت دائم يا دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غيبت با حداقل سه ماه فاصله تا تاريخ اعزام (استخدام مشمولين غايب و دارندگان کارت معافيت پزشکي ممنوع است)

از: http://www.mashreghnews.ir/fa/news/353902/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%8A%D8%B1%D9%88%D9%8A-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7

ryhane985
02-11-2014, 07:55
سلام خدمت مدیران عزیز سایت
من چند روزه برای ورود به سایت دچار مشکل شدم
قبلا نام کاربری و پسورد رو رو حالت ذخیره گذاشته بودم و هر وقت صفحه اینترنت رو باز می کردم به طور اتوماتیک وارد سایت می شدم اما چندروزه خود به خود از حالت ذخیره خارج شده و هرکاری هم می کنم اسم کاربری و پسورد ذخیره نمیشه و باید دو سه بار نام کاربری و پسورد رو وارد کنم تا وارد سایت بشم

دوستان اگر کسی میدونه من باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

hora1986
02-11-2014, 15:24
قبلا نام کاربری و پسورد رو رو حالت ذخیره گذاشته بودم و هر وقت صفحه اینترنت رو باز می کردم به طور اتوماتیک وارد سایت می شدم اما چندروزه خود به خود از حالت ذخیره خارج شده و هرکاری هم می کنم اسم کاربری و پسورد ذخیره نمیشه و باید دو سه بار نام کاربری و پسورد رو وارد کنم تا وارد سایت بشم

اگه از مرورگر کروم استفاده کنی خودش بعد از وارد کردن پسوورد ازت سوال میکنه که ذخیره بشه یا نه
اگرم مرورگرت کرومه از بوک مارکات یک بکاپ بگیر و uninstl کن و مجددا نصب کن
ضمنا توصیه میکنم مرورگرت رو با ایمیلت لینک کنی که کل اطلاعات مرورگرت با ایمیلت synch بشن

Persian Director
02-11-2014, 17:22

با سلام
البته نوع مرورگر خودتون رو ذکر نکردید اما بهترین کار پاک کردن کش مرورگر . پسورد ذخیره شده و ورود مجدد هستش

ryhane985
06-11-2014, 07:56
از مرورگر کروم استفاده می کنم
قبلا هم از کروم استفاده می کردم هیچ تنظیماتی به هم نخورده و هرکاری می کنم درست نمیشه
در هر صورت ممنون از راهنمایی شما دوستان عزیز

afshin.h.n
06-11-2014, 15:05

سلام،فکر کنم این لینک (https://help.yahoo.com/kb/google-chrome-sln3068.html) بتونه کمکتون کنه.

kermanshahy
07-11-2014, 18:38

ممنون میشم کمکم کنین؟
با تشکر

بنام خدا
درود بر ایران و ایرانـــیان آریـــــایی

برافراشته باددرفش سرفرازکاویانی

شما با بهره گیری از نوشتارها و گفتگوهایی که در این دو جستار در انجمن متفرقه های نیرو هوایی ایران (http://www.aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php/489-%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%82%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C) در سالیان گذشته اورده شده ؛به خیلی از پاسخهای خود خواهید رسید و از موارد رخ داده ایی که برای کاربرانی(تارنما) که در اینگونه ازمونهای شرکت نموده اند اگاه خواهید شد:
شرايط ورود به دانشگاه علوم و فنون هوايي شهيد ستاري (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php/16833-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D8%B7-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%88-%D9%81%D9%86%D9%88%D9%86-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%B4%D9%87%D9%8A%D8%AF-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%8A)
پرسش و پاسخ درباره خلبانی و اشنایی با پذیرش دراموزشکده های نظامی (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php/21004-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%B4-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C)

PORFESOR- F14
31-12-2014, 13:13
من چیز زیادی از هوا پیما و هوانوردی و.... نمیدونم

اومدم که به دونم

چی کار باید بکنم؟؟؟

kermanshahy
01-01-2015, 17:21
بنام خدا
درود بر ایران وایرانیـــــــان اریـــــــایی

برافراشته باد درفش سرفراز کاویانی

نخست از سوی هوانوردی نظامی تارنما به شما خوش امد میگویم

برای اشنایی با دانش هوانوردی باید کمی شکیبا باشید و با بردباری به بخشهای گوناگون تارنما سرزده و نوشتارها و مقاله ها را بخوانید

اهسته اهسته بدستتان می اید که در این دانش برتر و فراگیر بیشتر بکدام بخش گرایش بیشتری دارید و کدام یک شما رابیشتر فرامی خواند
بخش نظامی
بخش غیر نظامی
از بخش نظامی :
سامانه های موشکی و پدافندی و الکترونیک
جنگنده ها و بالگردها و هواگردها(اموزش،ازمایشی،ترابری،C5،ترابری،...
رزم هوایی و فرماندهی جنگی(ww-1,ww-2,جنگ کره و ویتنام،جنگ ایران و عراق،توفان صحرا و سپرصحرا و ...که در برگیرنده یادواره های رزمی از کهنه سربازان هم میشه)
پیگیری ، ارزیابی و پیش بینی در سیاست هایی که ممکنه به جنگ بی انجامد
غیرنظامی:
ارلاینها
بازهم هواپیماها
پیشرانها
تعمییرات و پشتیبانی
خدمات فرودگاهی
ناوبری
کیهانی و کیهان شناسی
شبیه ساز و نگاره ها(عکس و فیلم) و ماکت وساخت هواگردهای دست ساز تا موشک های ابی و....

سر زنده و پیروز باشید

PORFESOR- F14
01-01-2015, 17:26
با سلام

ممنون از توضیحات
من تا دقایق پیش سیع کردم بیشتر اشنا بشم با بخش های مختلف انجمن برای همین جستر های مختلف را در بخش های مختلفی قرار دادم اگر موردی و جود دارد که من باید اطلاع داشته با شم از ان در زمان یا تعداد جستار ها حتما همین جا به من اعلام کنید خوشحال میشم

پیروز باشید

kermanshahy
01-01-2015, 17:27
خود شما گمان دارید مه بیشتر به چه بخشی کشش دارید

PORFESOR- F14
01-01-2015, 17:31
چرا نوشته هام همه حذف شد؟

من براشون وقت گذاشته بودم

Jimbokhepel
01-01-2015, 17:35
چرا نوشته هام همه حذف شد؟

من براشون وقت گذاشته بودم

تعدادی از آنها تکراری می باشند
تعدادی نیز در ادامه تاپیک های مربوطه ارسال نشده و به صورت جستاری جداگانه ارسال شده بود!
بنده هم برای بررسی آنها وقت گذاشتم

PORFESOR- F14
01-01-2015, 17:36
لطفا یکی جواب بده من برای ارسال اون همه جستار 30 دقیقه وقت گذاشته بودم

حد اقل حذفشون نمی کردید
الان این جا چه خبره
کل مطالبی که گذاشتم رفته بر باد
چرا کسی جواب نمیده؟

PORFESOR- F14
01-01-2015, 17:37
تعدادی از آنها تکراری می باشند
تعدادی نیز در ادامه تاپیک های مربوطه ارسال نشده و به صورت جستاری جداگانه ارسال شده بود!
بنده هم برای بررسی آنها وقت گذاشتم

عزیز شما همه رو پاک کردی نه چند تاش رو

PORFESOR- F14
01-01-2015, 17:41
خوب حد اقل یک اخطاری چیزی می دادید به من که همین جور نظارم

خیر سرم داشتم کمک می کردم

بعدش من گفته بودم که از هیچ چیز تو این جا سر در نمیارم شما ها که این جا بودید باید سریع به من می گفتید و بعد اون جستار هایی که جداگانه بودن رو حداقل اول به من می گفتید تا جابه جایی یا کار دیگه ای براش بکنیم نه که کلا حذف کنید

ببخشید ولی اصلا خوشم نیومد از این کارتون

یکی داره تلاش میکنه بجای این که هدایت کنید کلا میزنید مسیر رو نابود می کنید

kermanshahy
01-01-2015, 17:52
درود

دوست ارجمندم خدمت شما در پاسخ به پرسشتان یاداور شدم
شکیبا باشید

اگر اینگونه بردباران ،نخست نگاهی خریدار به تالارها و انجمنها میزدید ،می دیدید که پستهای ما از سوی نگارنده های انها در سالهای گذشته در تارنما بارگزاری شده اند

این جستار شما:
اولین هواپیمای بمب افکن مافوق صوت جهان ( B-58 ) (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php/56945-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%B5%D9%88%D8%AA-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%28-B-58-%29)

پیش از ان از سوی جناب ارمان در سال 2005 بارگزاری شده بود و چه خوب که خود شما در بن پایه هم نام ایشان را اورده اید
که در انجمن بمب افکنها و زیر شاخه :کانویر امده
بمب افكن اتمي B-58 هاستلر (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php/16331-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D9%81%D9%83%D9%86-%D8%A7%D8%AA%D9%85%D9%8A-B-58-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%84%D8%B1)

یا:
آشنایی با هواپیمای بمب افکن B-1 Lancer (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php/56947-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D9%86-B-1-Lancer)

که در انجمن نورث امریکن راکول،تالار بمب افکنها امده

B-1 Lancer ؛ بمب افکن (http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php/16107-B-1-Lancer-%D8%9B-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D9%86)والبته چندین نوشته دیگر
برادر شما خود همه اینها را خوانده اید
به روش قرار گیری فرتورها و ویراستاری خطوط توجه کرده اید
دوباره یاداور میشوم به شما در پیام پیشین عرض کردم،بردبار باشید
خواهش میکنم پیش از بارگزاری همر نوشتاری دو بخش جستجویی که تارنما در اختیارتان گزارده کاوش کنید،اگر نبود انرا بارگزاری نمایید

جستجوی پیشرفته (http://www.aerospacetalk.ir/vb/search.php)

ودیگر در جستجوی گوگلی که درست کمی پایین تر از پیشران هواپیمایی که در هدر قرار دارد میباشد

چون نو ورود هستید ، تنها نوشته های شما پاک میشوند.
شما تنها بار کاری مارا زیاد نمودید
از دوست ارجمند خرم نشینم،بی اندازه سپاسگزارم

kermanshahy
01-01-2015, 17:59
لطفا یکی جواب بده من برای ارسال اون همه جستار 30 دقیقه وقت گذاشته بودم

حد اقل حذفشون نمی کردید
الان این جا چه خبره
کل مطالبی که گذاشتم رفته بر باد
چرا کسی جواب نمیده؟

دوست ارجمند
چرا اشفته میشوید
من کسانی را میشناسم که برای یک پست نزدیک به 3ماه زمان گزارده اند،هم متاهل هستند و هم شاغل
شما که هزار ماشاا... نوجوان و اسوده از هر دردسر اجتماع،نباید برای نیم ساعت زمان بارگزاری پستهایی که برخیشان 10 سال پیش در تارنما از سوی خود افریننده بارگزاری شده اند
ازرده نشوید،جناب جیمبو خان از پیشکسوتان شورا هستند که برای ایین مداری و قانون مندی تارنما سخت گیر هستند و اگر اینگونه نباشد،فردا روز برای پستی که خود شما برایش زمان گزارده اید و برای نخستین بار در تاکده(اینترنت) بارگزاری نموده اید،هزار صاحب و مدعی پیدا میشود

جیمبو جان من از شما سپاسگزارم

از شما خواهش میکنم اگر در زمان نام نویسی،قوانین (http://aerospacetalk.ir/vb/announcement.php?f=222) را نخوانده اید،بیدرنگ انرا بخوانید

kermanshahy
01-01-2015, 18:06
خوب حد اقل یک اخطاری چیزی می دادید به من که همین جور نظارم

خیر سرم داشتم کمک می کردم

بعدش من گفته بودم که از هیچ چیز تو این جا سر در نمیارم شما ها که این جا بودید باید سریع به من می گفتید و بعد اون جستار هایی که جداگانه بودن رو حداقل اول به من می گفتید تا جابه جایی یا کار دیگه ای براش بکنیم نه که کلا حذف کنید

ببخشید ولی اصلا خوشم نیومد از این کارتون

یکی داره تلاش میکنه بجای این که هدایت کنید کلا میزنید مسیر رو نابود می کنید

دوست ارجمند شما چه اندازه زمان برای اشنایی با تارنما گزار ده اید
مگر بخش جستجو ندارد
ایا درسته به شما نو ورود،برای اینکار اخطار بدهیم،انگونه که خود میگویید
دوم اینکه نوشته هایی که 10 سال پیش بارگزاری شده اند را نمی توان دوباره جایی بارگزاری کرد
شما در نیم ساعت بیش از 10 پست گذاشته اید
این یک رکورده
ایا انرا خوانده اید
ایا ویراستاری کرده اید
یا همینطوری در بن پایه نوشته ها را های لایت کرده و کپی نموده ودر اینجا پیست نموده اید

کی باید شما را هدایت کند
مگر برای هر نو ورودی باید کسی را گذاشت تا نکته به نکته راهنمایش کند
شما بخود زحمت خواند قوانین را نداده اید و همینگونه تیک انرا در زمان نام نویسی زده اید
نه نوشته شما بلکه پستهای خود بنیان گزاران تارنما بگفته خود انان در صورت تکراری ویا خالی بودن،باید پاک شود

دوباره میگویم
نه در اینجا،بلکه در هر تارنمای دیگری هم که بروید همین مورد برایتان تکرار میشود

kermanshahy
01-01-2015, 18:25
تمامی پستهای امروز شما که مدیریت شده اند،موجود هستند و پس از بازبینی انچه که تکراری نیست،در جای خودش قرار میگیرد

PORFESOR- F14
03-01-2015, 13:29
تمامی پستهای امروز شما که مدیریت شده اند،موجود هستند و پس از بازبینی انچه که تکراری نیست،در جای خودش قرار میگیرد

این شد یه حرف حساب:-9

بی شوخی کلا با حرف هاتون نظرم رو عوض کردین
ممنون از توضیحات
من تو انجمن های زیادی بودم
خودم هم انجمن خودم رو دارم
مدیر کل و مشاور چند تا انجمن هم بودم اما یه چیزی که تو این انجمن هست قاونو مندیشه
همین من رو خوش حال میکنه
ولی یه چیز کلی هم هست اون هم حق و شخصیت هر نفره
اگر قرار بود مطالب حذف بشه حد اقل دست کم یک پیام داده میشد که بنده با یک رفرش عصبانی نشوم

منظور من فقط همین بود

ممنون از وقت گرانبهایی که برای توجیح من گذاشتید

پیروز باشید

kermanshahy
03-01-2015, 16:54
هم میهن نوجوانم
خوشحالم ،از اینکه وقت خود را در درگاه های دانشورانه میگذرانید
شاد میشوم از اینکه ،اگر هم دلخوری ویا گلایه و ناسازگاری هم هست،در گستره،خرد ورزیست که ،دران پویش دارید

خود من روزی نو ورود بود،و در یک نیم روز ،چیزی نزدیک به 8 پست مقاله ایی گذاردم
انهم ،نه اینکه دستاورد تلاش خودم باشد
خیر
همان ماجرای رونوشت برداری و بارگزاری(کپی/پیست)

بگذریم که ،ان پستها از دید اگاهی بخشی و کار دانشورانه،هیچگونه ویژگی نداشتند و بیشتر فتن(شکل) رسانه ایی داشتند

دوست و بزرگی،از فرنشینان تک تارنما،برایم پیام داد

کاش هیچگاه پاکش نمی کردم

فرمایش نمودند:که رضا جان این پستهای رگباری که زحمت کشیدی گزاردی،بن پایه هایشان،را هم میگذاردی و اگر گذاشتی،تاربرگشان را هم میگذاردی

البته خیلی مهرورزانه تر

از ان پس ،بیشتر به پستهایم،ارج گذاشتم
چه اندازه کامیاب بودم،را نمی دانم،باید از دیگر کاربران پرسید
انهم نه از کسانی که بر من مهری دارند

به هر روی میبینید که خیلی از کاربران مشکی،که گاهی پیشینه کاریشان هم دوبرابر من هست،تا چه اندازه برای شخصیت اکانتشان و نوشتاریشان،ویراستاری و زیبایی نمای پست از هر دید،تلاش میکنند

جناب ارمان سید احمدی،از کاربران ،ارجمند و پیشین تارنما هستند
ایشان مدتیست ،پویا نیستند
اما مقاله هایشان همچنان دارای ،ارزش و دستک(سند) ان پیرو ایین نامه دستوری تارنما از ان ایشان است
شما،نام ایشان را در بن پایه ها اورده بودید
اما پیش از هر بار پویشتان،یکبار واژگان کلیدی را در دو بخش جستجوی تارنما ، نوشته و پس از جستجو اگر نبود انرا بگذارید

ممکنه درباره بمب افکن دهه 50 ترساییی B-58 هاستلر چند نوشتار گوناگون باشد،وچه خوب که همه انها در یک جستاری که برای این بمب افکن پیش بینی شده قرار گیرند.

بازهم از سوی هوانوردی نظامی به شما خوش امد میگویم و شما را بردبارانه به جستجو و خواندن نوشتارها راهنمایی میکنم
پس از ان خود شما دیگر می دانید روش بایگانی و قرار گیری هر انجمن چگونه است

روز و شبتان خوش

PORFESOR- F14
06-01-2015, 14:46
با سلام

ببخشید من با یه مشکلی بر خوردمپوقتی توی جستو جوی پیشرفته یه چیزی رو سرچ می کنم میگه که عنوان مطلب جدیده و دیگه مثل اون نیست ولی وقتی خودم میرم برای اطمینان نگاه می کنم می بینم فقط به خواطر یک کلمه یا یک علامت تو جستو جوی پیشرفته نشونش نداده

برای همین من الان مشکل دارم
مشکلم هم اینه که وقتی می خوام مطلب بزارم سرچ می کنم میبینم دیگه مثل این نیست اما بازم نمی تونم با اعتماد کامل بزارم

لطفا برای حل مشکل بگید چی کار کنم؟

یه مشکل دیگه هم هست کسی که یه جستار میزاره نمی تونه جستار خودش رو حذف کنه

این رو هم برام پیگیری کنید و به من توضیح دهید

ممنون میشم
پیروز باشید

AMG
06-01-2015, 20:24
درود بر شما

بنده اینگونه انجام میدهم:
1- یک, دو یا سه کلید واژه را در "", پیرامون سوژه ی جستجویی که دارم در "پنجره جستجو" درج میکنم
2- اگر پاسخی نیافتم, با کمی شکیبایی واژه هایی همانند را نیز جستجو میکنم
3- بیاد بیاوریم گاهی "ی" در یک واژه پاسخی نمیدهد ولی " ي" شاید یافت شود...مانند "شاهرخی" یا "شاهرخي"
4- اگر باز نیافتم, یک نگاهی به فهرست ِ تالارها, بخشها و زیربخشهای انجمن می اندازم سوژه ی دلخواهم را پیدا کنم....برای نمونه گیریم نوشتاری پیرامون "سیارکها" میخواهم درج کنم, و 3 پله ی بالا پاسخ نداد, در برگ نخست انجمن به تالار "فضا" میروم, میبینم 4 بخش دارد.
در بخش"سامانه خورشیدی" میبینم 14 زیربخش دارد و یکیشون نیز "سیارکها" نام دارد.
در زیربخش سیارکها همینک 69 جستار هست...3 برگ, نگاهی گذرا بشون میندازم و اگر همانند ِ نوشته ای که میخواهم قرار دهم, نبود, آنگاه نوشتارم را در جای درستش, با فرنامی (=عنوانی) شایسته درج میکنم و بنپایه (=منبع) آنرا نیز قرار میدهم.

kermanshahy
07-01-2015, 10:55
بنام خدا
درود بر ایران و ایرانـــــیان آریــــــایی

برافراشته باد درفش سرفراز کاویانی

پیش از انکه بخواهم پاسخی دهم،باید یک نکته را بگم:

اون فرنشینی که گفتم در روزگار نخست،خیلی به من اموخت وخیلی از ایشان یاد گرفتم،جناب AMG بودند@};-

در باره بخش جستجو:
برای نمونه شما می خواهید نوشتاری درباره F-16 بگذارید

در بخش جستجوی گوگلی که در میانه(وسط) برگه اصلی و زیر هدر تارنما قرار دارد:

بنویسید:F-16
یا می خواهید برای یکی از خلبانان نیروی هوایی پستی بگذارید:
در همان بخش می نویسید(برای نمونه)
ایت محققی یا جلیل زندی
در برگه باز شده با پیوندهایی(لینک) روبرو میشوید که ممکنه در ان تنها یکبارنامی از این خلبان ویا جنگنده برده شده باشد
اما پیوندهای نخستین،که نام فرنامش(تیترش) نیز در برگه ایی که دستاورد جستجوی شماست،حتمن همانیست که شما در پی ان هستید.

همانگونه که جناب AMG فرمودند:پس از انکه خواستید پستی را بگذارید،حتمن بن پایه(منبع) را با تاربرگش بگذارید(ینی روی نام بن پایه،نشانی ان کپی شده باشد)

hora1986
03-04-2015, 12:20
آیا امکان حذف اکانت وجود نداره؟

hora1986
03-04-2015, 23:11
آیا امکان حذف اکانت وجود نداره؟

از مدیران محترم کسی نیست جواب بده؟

Tomcattter
04-04-2015, 12:25
اگر تمایل به حذف دارید در پیغام خصوصی به اینجانب اعلام نمایید

Mohammad_reza
06-05-2015, 09:42
لطفا این پست حذف شود .

m_ladani
16-06-2015, 20:58
سلام من توی یه سری فیلم هوایی دیدم وقتی که یه هواپیمای جدیدی وارد فرودگاه میشه از دو طرف روش اب میپاشن نماد این کار چیه؟

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Esmaiel_F4
17-06-2015, 10:02
علیک سلام دوست عزیز

به این کار water salute گفته میشه و برای مراسم هایی مانند بازنشستگی یک خلبان اولین یا آخرین پرواز یک هواپیما و مراسم هایی از این دست انجام میشه و جالبه بدونید فقط مخصوص هواپیماهای نیست و در استقبال از کشتی ها هم چنین مراسمی برگزار میشه!

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/13/Water_cannon_salute_Ryanair_RJK_15042011.jpg/250px-Water_cannon_salute_Ryanair_RJK_15042011.jpg (https://en.wikipedia.org/wiki/File:Water_cannon_salute_Ryanair_RJK_15042011.jpg)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/US_Navy_070607-N-7783B-004_A_Portland_fireboat_greets_the_guided-missile_frigate_USS_Vandegrift_%28FFG_48%29_with_red_white_and_blue_water_streams_as_she_passes_under_the_Willamette_River%27s_Steel_Bridge.jpg/250px-thumbnail.jpg (https://en.wikipedia.org/wiki/File:US_Navy_070607-N-7783B-004_A_Portland_fireboat_greets_the_guided-missile_frigate_USS_Vandegrift_%28FFG_48%29_with_red_white_and_blue_water_streams_as_she_passes_under_the_Willamette_River%27s_Steel_Bridge.jpg)

matrix008
01-12-2015, 09:51
سلام
من حاضر به همکاری هستم
چطوری کمکت میتونم بکنم

- - - Updated - - -

gheraatimohammad@yahoo.com

matrix008
01-12-2015, 09:58
سلام دوستان
من دوست دارم پرواز کردن و تجربه کنم وحتی یکی از گواهی نامه های پرواز و بگیرم
چطور باید اقدام کنم کجا باید برم
هزینش چقدر هست؟
چقدر طول میکشه؟
چقدر معتبر هس؟
ممنون میشم کسی به این سوال های من پاسخ بده
باتشکر از همه

matrix008
01-12-2015, 10:00
این هم ایمیلمه اگه کسی لطف کرد به اون پاسخ بده
gheraatimohammad@yahoo.com
vahid671
08-02-2016, 07:50
سلام دوستان
برای کوادکوپتر و کلا مولتی روترها بخش خاصی وجود نداره ظاهرا لطفا یک بخش برای این قضیه درست کنید...
با تشکر