PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به یک گروه طراح خلبان خودکار برای UAV نیازمندیم.

FERDOWSI
15-04-2010, 01:34
سلام به همه دوستان.
اینجا کسی هست که تو طراحی خلبان خودکار، چه الکترونیکیش و چه مکانیک پروازیش و چه کنترلیش تبحر یا حداقل تجربه داشته باشه؟
یه تیم دانشگاهی و مستقل از نهاد های نظامی و دولتی، یک UAV سبک طراحی کردند که می خوان مجهز به اتوپایلوت بکنندش.

مشخصات پهپاد:
موتور: 2 سیلندر-11.2 اسب-با رانش استاتیکی 25.3 کیلوگرم در ارتفاع 100 متر
وزن کل: 32 کیلوگرم
وزن خالی: 20 کیلوگرم
وزن سوخت:4 کیلوگرم
وزن بارمزد: 8 کیلوگرم
طول کل: 3 متر
طول اسپن بال: 3.8 متر
سقف پرواز 1.5 کیلومتر
شعاع عملیاتی: 20 کیلومتر
مداومت پروازی: 2 ساعت
سرعت کروز 100 کیلومتر در ساعت
ماکزیمم جی مجاز: +- 2 جی
----------------------------------------
سطوح کنترلی شامل: 2 عدد فلپ با کنترل سروو مجزا(با قابلیت کوپل شدن و کنترل همزمان با سروو قوی تر)
2 عدد آیلرون با کنترل مجزا(با قابلیت کوپل شدن و کنترل معکوس واحد)
2 عدد الویتور با کنترل همزمان با یک سروو
-----------------------------------------------
یک سروو برای تراتل و یک سروو برای چرخ جلو که با رادر سنکرون هست.
________________________________________________________________________________
لوازم موجود برای اتوپایلوت= دو عدد شتاب سنج ممز ADXL330 -دو عدد قطب نمای دیجیتال- GPS Engine

اطلاعات دیگه اگه نیاز بود بهم بگین که براتون بذارم. این پهپاد هفته ی آینده تست های گراندشو انجام میده و در یک ماه آینده پرواز در میدان دید خواهد داشت.
لطفا اگر به نظرتون تجهیزات اضافی هم میخواد اعلام کنید.

Shahrokh
15-04-2010, 17:31
در دانشگاه اميركبير دو پايان نامه كارشناسي ارشد در زمينه طراحي و ساخت كنترلر زاويه pitch و زاويه yaw انجام شده و كنترلر هم با استفاده از ميكروكنترلر PIC طراحي و ساخته شده و روي هواپيماي مدل نصب شده. در اين دو پايان نامه مباني كنترلر و مدارهاي الكترونيكي همراه با برنامه ميكرو كنترلر موجود هست.

به غير از اين من تا حدي ميتونم كمكتون كنم و يا شما رو به افراد ديگه اي معرفي كنم

FERDOWSI
15-04-2010, 20:43
ممنون.
من کمابیش اطلاع دارم اما تغییر pitch و yaw واسه کنترل کوادروتور هستش و تا اونجایی که میدونم، بچه های امیرکبیر میخوان با کوادروتورشون برن مسابقات MAV آلمان.
اگه کدهاشون واسه کنترل کوادروتور باشه به درد ما نمیخوره. یعنی اومده باشن معادلات حرکت سه بعدی کوادروتور رو درایو کرده باشن. اما اگه جنرال نوشته باشن و از سنسور فیدبک بگیرن، میشه یه مقدار دست کاریش کرد.
اما با توجه به اینکه احتمال میدم بچه ها واسه مسابقه آماده بشن، بعید میدونم تو این زمینه با ما همکاری کنن. بیشتر یه اتوپایلوت اوپن سورس می خوایم که یه گروه نوشته باشن، استفادشونم کرده باشن و بتونن راحت در اختیار ما بزارن. البته اگه منافعی مادی(که بعید میدونم!) یا معنوی(انشاالله!) در میون باشه، قطعا به تیم طراحی اتوپایلوت هم تعلق میگیره.

Shahrokh
15-04-2010, 23:45
اين چيزي كه عرض شد ربطي به مسابقه نداره. دو پايان نامه بوده كه يكي دو سال پيش دفاع شده. فكر كنم از فيدبك هم استفاده مي كردند

FERDOWSI
16-04-2010, 19:32
در هر صورت خیلی خوشحال میشم که با این گروه آشنا بشم.
اگه تجربه ی ساخت عملی و تست موفق هم داشته باشن که خیلی بهتره.
من احتمالا تو یک ماه آینده یه سر به تهران میزنم. بهتون خبر میدم که اگه امکانش باشه یه تماس با این گروه داشته باشیم.

Shahrokh
16-04-2010, 19:45
عرض كردم گروهي وجود نداره.

دو پايان نامه فوق ليسانس يكي ساخت كنترل كننده زاويه pitch و يكي ديگه هم كنترل كننده زاويه Yaw با استفاده از فيدبك و كنترلز PID طراحي و ساخته شده است. مراحل طراحي، الگوريتم، كد برنامه كامپيوتري ميكروكنترلر و نقشه هاي مدارهاي الكترونيكي در پايان نامه ها موجود هست و ميتونيد از اونها استفاده كنيد. البته استاد راهنماي هر دو پروژه هم يك نفر بوده و احتمالا ميشه از راهنمايي ايشون استفاده كرد . در هر حال اگر كمكي از دست من بر بياد خوشحال ميشم كمك كنم

FERDOWSI
16-04-2010, 20:14
به اون پایان نامه ها دسترسی اینترنتی هست؟
اگه بتونم یه نگاه حداقل به چکیده و مقدمشون بندازم خیلی خوبه.
در ضمن این ها کار بچه های هوافضا بوده یا برق، یا مکانیک؟

medusa
27-04-2010, 16:04
اگه مشهدی هستی و پروژه هست, میتونم کمکت کنم

FERDOWSI
27-04-2010, 21:45
مشهدی که هستم.
ولی پروژه دانشجوییه و طبیعتا غیر انتفاعی . . .
دنبال اسپانسر زیاد گشتیم و هنوز هم می گردیم.
اگه شما دانشجویی و وقت هم داری، بد نیست یه سر به دانشگاه فردوسی بزنی . . .
شما تجربه دارید تو این زمینه؟
به طور خاص درایو کردن روابط کنترلیش مد نظرم هستش.

Shahrokh
27-04-2010, 22:22
به اون پایان نامه ها دسترسی اینترنتی هست؟
اگه بتونم یه نگاه حداقل به چکیده و مقدمشون بندازم خیلی خوبه.
در ضمن این ها کار بچه های هوافضا بوده یا برق، یا مکانیک؟

دسترسي اينترنتي فكر نميكنم ميسر باشه. بايد به دانشكده هوافضاي اميركبير حضوري مراجعه كنيد

پايان نامه مروط به دانشكده هوافضا هست. ام از يك الي دو نفر برقي هم كمك گرفته شده

FERDOWSI
29-04-2010, 09:16
خیلی خوبه.
من احتمالا ظرف 2-3 هفته آینده یه سر تهران بیام.
بچه های ما با دوتا شتاب سنج و یه قطب نمای دیجیتال، یه ماژول حسگر 3 درجه آزادی ساختن(البته فعلا در مرحله ی شبیه سازیه و هنوز پیاده نشده) فکر می کنم بشه ازش به عنوان ژیروسکوپ استفاده کرد.

medusa
01-05-2010, 16:57
هر نوع قطعه خواستي من دارم

FERDOWSI
06-05-2010, 11:53
هر نوع قطعه؟
مثل یه ماژول خلبان خودکار برای UAV که 12 تا سروو رو میتونه کنتر کنه و شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، سنسور دما و رطوبت و . . . داره؟

medusa
07-05-2010, 17:58
هر نوع قطعه؟
مثل یه ماژول خلبان خودکار برای UAV که 12 تا سروو رو میتونه کنتر کنه و شتاب سنج، ژیروسکوپ، قطب نما، سنسور دما و رطوبت و . . . داره؟

هر چیزی که پیدا کردی لینکشو به من بده تا برات بخرم