PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شورای پزشکی - کمک فوری

AWZ
26-02-2010, 22:12
سلام دوستان عزیز.

بنده 2 روز پیش برای مدیکال کلاس 2 رفتم کلینیک شماره 1 گمرک.
همونطور که انتظار داشتم در قسمت اکو با مشکل مواجه شدم چون MVP و MR داشتم و البته بسیار جزئی.

البته به توصیه دوستان عمل کردم یعنی خوردن آب زیاد و همچنین از روز قبل در 3 وعده از قرص پروپرانول 10 استفاده کردم برای کاهش تپش قلب. که البته موثر واقع نشد.

هرچقدر هم از خانم دکتر خواهش کردم که ننویسه قبول نکرد ! :-79

خلاصه که منتظر شدم دکتر آزاد اومد و بردم نشونش دادم و گفتم چکار کنم، گفت میفرستیم شورا ! بعد هم گفت ولی هیچ جا استخدامت نمیکنن ! بعد ازش پرسیدم کلاس A هم میدین با این شرایط گفت گفت آره ولی جایی استخدامت نمیکنن ! ولی گفت بقیه آزمایش ها رو انجام بده کمکت میکنیم !!! حالا 3 شنبه باید دوباره برم ... به نظر شما میشه کاری کرد که شورا نرم ؟ راهی داره ؟ ظاهرا" باید 70 تومن هم بابت شورا پیاده شم ! و کلی هم الافی.
البته طبق قوانین بین المللی هیچ مشکلی وجود نداره تازه اونم برای کلاس 2

لطفا" در این رابطه بنده رو راهنمایی کنید.
این موضوع خیلی برام مهمه.

با تشکر.

داوديان
26-02-2010, 22:16
دوست عزيز بحث شورا فقط بحث پول هست .

روز شورا حدود 60 نفر آدم ميان كه همه شورا دارن و پول ميپردازن . آخرش هم با ديدن 10 ثانيه شما همونجا ok ميكنن .

FaFa
26-02-2010, 22:21
این موضوع که هیچ جا با وجود این عارضه استخدامت نمیکنن یعنی چی؟؟؟

داوديان
26-02-2010, 22:28
اينا بحث پزشكي ايران اير رو ميگن كه اونم ميتوني ....

خلاصه اصلا ناراحت نباش . ايران هستش كه اينجوريه . اونم لاينهايي كه طب هوايي رو قبول ندارن و جداگانه پزشكي براي استخدام دارن .

EP-IAG
26-02-2010, 22:33
دوست عزيز تا اونجائيكه بنده اطلاع دارم MVP هيچ مشكلي ايجاد نمي كنه و حتي يكي از دوستان را مي شناسم كه با اين مشكل مديكال CLASS1 رو هم بهش دادن .

AWZ
26-02-2010, 23:10
این موضوع که هیچ جا با وجود این عارضه استخدامت نمیکنن یعنی چی؟؟؟

نمیدونم فرید جان اون میگفت ! البته واسه من ملاک قوانین بین المللی هست و به این موضوع اهمیت نمیدم.

اينا بحث پزشكي ايران اير رو ميگن كه اونم ميتوني ....

خلاصه اصلا ناراحت نباش . ايران هستش كه اينجوريه . اونم لاينهايي كه طب هوايي رو قبول ندارن و جداگانه پزشكي براي استخدام دارن .

درسته چون اون روز از ماهان هم میومدن اونجا !

دوست عزيز تا اونجائيكه بنده اطلاع دارم MVP هيچ مشكلي ايجاد نمي كنه و حتي يكي از دوستان را مي شناسم كه با اين مشكل مديكال CLASS1 رو هم بهش دادن .

بله MVP مشکلی نداره ولی ماله من همراه با Mitral Regurgitation هست.

AWZ
26-02-2010, 23:12
دوستان یعنی این مدیکالی که با شورا میدن با معمولی تفاوت نداره ؟ یعنی محدودیت نمیذارن ؟

فانتوم 1
26-02-2010, 23:41
ٌَAWZ عزیز، نه، تفاوتی نداره
باور کن من دوستی دارم که هم شرایطش مثل قلب شما بود و هم مشکل شنوایی داشت و هم نصف دندوناش خراب بود
رفت شورا
چند روز بعد برگه ی مدیکالشو خودم رفتم براش گرفتم، به شوخی هم بهش گفتم فلانی تو که با ویلچر باید بری پرواز ، کلی هم خندیدیم.
بیخود خودتو نگران کن و به خدا توکل کن و برو جلو، یا علی.

داوديان
26-02-2010, 23:44
البته يه چيزي بگم . فقط در حد شنيده هست . اونم اينكه ماهان كسايي كه مديكالشون از شورا باشه استخدام نميكنه

Diamond
26-02-2010, 23:52
البته يه چيزي بگم . فقط در حد شنيده هست . اونم اينكه ماهان كسايي كه مديكالشون از شورا باشه استخدام نميكنه

فکر نکنم همچین چیزی باشه...چون مدرکی که شورا میده هیچ فرقی با مدرکی که همون اول توسط دکتر تایید میشه نداره! داره؟

EP-IAG
26-02-2010, 23:59
فکر نکنم همچین چیزی باشه...چون مدرکی که شورا میده هیچ فرقی با مدرکی که همون اول توسط دکتر تایید میشه نداره! داره؟

والا من تو ايران اير رو مطمئن هستم كه مدرك شورا و... براشون هيچ تفاوتي نمي كنه و اهميتي نداره

AWZ
05-03-2010, 09:55
سلام دوستان؛

بنده روز سه شنبه مراجعه کردم بعد از انجام نوار مغز چون بقیه معاینات رو هفته قبل انجام داده بودم در انتظار نوبت چک نهایی نشتم، 4 نفر جلوتر از من بودن، دکتر اون روز اگر اشتباه نکنم "جانکی" بود یا یه اسمی تو همین مایه ها. هر نفر رو 15 تا 20 دقیقه چک میکرد !! خلاصه نوبت به بنده رسید.
بسیار دقیق شروع به چک کردن کرد، از جزئیات که بگذریم در نهایت گفت من الان نمی تونم برگه ی شما رو امضا کنم، چون شما MVP + Trivial MR دارین و در این مقدار برای پرواز مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اگر بیشتر بشه ممکنه که خطرناک باشه، منم توضیح دادم که این عارضه برای من مادر زادی هست و مادرم هم همین مشکل رو داره و تا الان از مقدار Trivial بیشتر نشده. اونم گفت این ها رو تو شورا بگو. گفت شورا فقط واسه اینه که شما اگه خواستی CPL بگیری دوباره از شما اکو بگیرن ولی اگر من الان برگه شما رو امضا کنم دیگه موقع CPL از شما اکو نمیگرن ! در ضمن ایشون گفتن که مدرک شورا با حالت نرمال هیچ فرقی نمیکنه قراره که تا قبل از پایان اسفند شورا تشکیل بشه. و البته مبلغ 30 هزار تومان هم برای شورا پرداخت بشه.

با تشکر.

WhiteSwan
05-03-2010, 10:01
سلام دوستان؛

بنده روز سه شنبه مراجعه کردم بعد از انجام نوار مغز چون بقیه معاینات رو هفته قبل انجام داده بودم در انتظار نوبت چک نهایی نشتم، 4 نفر جلوتر از من بودن، دکتر اون روز اگر اشتباه نکنم "جانکی" بود یا یه اسمی تو همین مایه ها. هر نفر رو 15 تا 20 دقیقه چک میکرد !! خلاصه نوبت به بنده رسید.
بسیار دقیق شروع به چک کردن کرد، از جزئیات که بگذریم در نهایت گفت من الان نمی تونم برگه ی شما رو امضا کنم، چون شما MVP + Trivial MR دارین و در این مقدار برای پرواز مشکلی ایجاد نمیکنه ولی اگر بیشتر بشه ممکنه که خطرناک باشه، منم توضیح دادم که این عارضه برای من مادر زادی هست و مادرم هم همین مشکل رو داره و تا الان از مقدار Trivial بیشتر نشده. اونم گفت این ها رو تو شورا بگو. گفت شورا فقط واسه اینه که شما اگه خواستی CPL بگیری دوباره از شما اکو بگیرن ولی اگر من الان برگه شما رو امضا کنم دیگه موقع CPL از شما اکو نمیگرن ! در ضمن ایشون گفتن که مدرک شورا با حالت نرمال هیچ فرقی نمیکنه قراره که تا قبل از پایان اسفند شورا تشکیل بشه. و البته مبلغ 30 هزار تومان هم برای شورا پرداخت بشه.

با تشکر.

دکتر خامکی...
اگه ایشون به موضوع گیر ندادند، یعنی موضوع قابل حله!
موقع چک پزشکی Class I هم یه اکو می گیرند، همینها رو می فرمایند و موضوع می ره برای ...

قضیه شورا، مثل قضیه معافیت از رزم در خدمت می مونه، جایی منعکس نمی شه فقط مراقب باشید که خودتون خیلی نقل قولش نکنید!

MARARIMA
05-03-2010, 10:03
سلام دوستان؛

با تشکر.

سلام دوست من
اسم ایشون دکتر خامکی هست، بگذریم !
MVP قلب هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیکنه، مشکل اصلی شما RM هست که به شورا ارجا داده میشیدو آن هم اگر خفیف باشه هیچ مشکلی ندارین ! فقط تو برگه براتون می نویسن که مشکل شورایی چی بوده و سری بعد حتما اکو بدین باز ! مشکل اصلی همون 30 تومنه ! اونم یه بار، دفعه بعد شورایی نمیشید.
پاینده باشی

داوديان
05-03-2010, 10:49
متاسفانه ايشون واسه همه مشكل ساز شده .

نميدونم چه دق دلي با خلبانا داره

Blanik
05-03-2010, 11:58
آقای خامکی یکبار قبلا از از استاندارد رفته بود, یعنی بردنش! شوکه شدم الان شنیدم برگشته, قلبم درد گرفت!!!

AWZ
05-03-2010, 12:16
آقای خامکی یکبار قبلا از از استاندارد رفته بود, یعنی بردنش! شوکه شدم الان شنیدم برگشته, قلبم درد گرفت!!!

منم وقتی 1 ساعت پشت در اتاق منتظر بودم و میدیدم هر کی میاد بیرون شاکیه "قلبم درد گرفت" ! به پذیرش مراجعه کردم گفتم من میخوام دکترم رو عوض کنم گفت نمیشه !

Cessna Caravan
05-03-2010, 12:35
سلام دوستان؛

با تشکر.

این یعنی اینکه منی که بدون مشکلی مدیکال PPL رو قبول شدم دیگه موقع مدیکال CPL ازم اکوی قلب نمی گیرند؟!

WhiteSwan
05-03-2010, 12:58
این یعنی اینکه منی که بدون مشکلی مدیکال PPL رو قبول شدم دیگه موقع مدیکال CPL ازم اکوی قلب نمی گیرند؟!

خیر، در صورتیکه فاصله زمانی بین دو مراجعه زیر 4 سال باشه، ادیومتری هم لازم نداره!
از عکس قفسه سینه و نوار مغزی هم خبری نیست...:01 (3):

MARARIMA
05-03-2010, 18:11
اگه فاصله بین انجام معاینات کلاس یک و دو بیشتر از 11 ماه نشده باشه، از شما فقط تست خون و نوار قلبی میگیرن.

AWZ
16-03-2010, 21:59
خوب و اما آخر ماجرا !

دیروز از ساعت 8 صبح رفتم کلینیک شماره 1 ؛
51 نفر شورا داشتن از جمله بنده, دلایلی نظیر ؛ عینکی بودن، ضعیف بودن چشم، کوتاه بودن قد، مشکلات قلبی عروقی ، اضافه وزن، دارا بودن معافیت سربازی از نوع پزشکی و مشکل تست روان شناسی !
در مورد اتفاقات اون روز میشه یک کتاب نوشت ولی همین بس که بنده قبول شدم و خدارو شکر بعد از 1 سال نگرانی راجع به چک پزشکی این مشکل حل شد.

با تشکر.

داوديان
16-03-2010, 22:33
در چه حد بود ؟

چه مدت تو اتاقشون بودي ؟

AWZ
16-03-2010, 22:52
در چه حد بود ؟

چه مدت تو اتاقشون بودي ؟

حدود 1 تا 2 دقیقه تو اتاق بودم و چندتا سوال پرسیدن که هیچ ربطی به مشکل نداشت و فکر کنم میخواستن میزان علاقه رو بسنجن. البته ناگفته نماند که من قبل از شورا با دکتر خامکی و دکتر آزاد راجع به این مسئله مشورت کردم و نظرشون + بود.
روز شورا هم قبل از اینکه نوبت به من برسه از دکتر آزاد مجددا" پرسیدم گفت OK میشی ! :01 (2):

برخوردشون خوب بود. البته عده زیادی هم کارشون راه نیوفتاد و خیلی ناراحت شدن. شاید حدود 80% یا رد شدن با Pending شدن یعنی جواب قطعی نگرفتن و گفتن خودمون به سازمان اعلام میکنیم ! یه چیزی تو همین مایه ها !

yashax
16-03-2010, 23:27
خوب و اما آخر ماجرا !

دیروز از ساعت 8 صبح رفتم کلینیک شماره 1 ؛
51 نفر شورا داشتن از جمله بنده, دلایلی نظیر ؛ عینکی بودن، ضعیف بودن چشم، کوتاه بودن قد، مشکلات قلبی عروقی ، اضافه وزن، دارا بودن معافیت سربازی از نوع پزشکی و مشکل تست روان شناسی !
در مورد اتفاقات اون روز میشه یک کتاب نوشت ولی همین بس که بنده قبول شدم و خدارو شکر بعد از 1 سال نگرانی راجع به چک پزشکی این مشکل حل شد.

با تشکر.
:ims:

سلام من یچیزیو نفهمیدم!
مافیت پزشکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amin_7
16-03-2010, 23:56
پیمان جان تبریک می گم.
شیرینی فراموش نشه رفیق!!!

AWZ
17-03-2010, 07:58
:ims:

سلام من یچیزیو نفهمیدم!
مافیت پزشکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله دوست عزیز !

افرادی که معافیت پزشکی دارن رد نمیشن ! میفرستن شورا ببینن واسه چی معافیت گرفتن !

EP-IAG
17-03-2010, 08:55
دوست عزيزخيلي خوشحال شدم كه كارتون درست شد و تبريك مي گم و ان شاءا... تو بقيه مراحل هم موفق باشي.:balloons:

AP-Vortex
17-03-2010, 10:26
قانون های من در آوردی هواپیمایی در ایران...
هیچ جای دنیا جز مرکز های طب پزشکی خود شرکت ها مدیکال نمیگیرند..ایران در واقع میشه گفت واسه مدیکال"به جای کلاس 1 و کلاس 2 "کلاس ایران ایر کلاس ماهان....هست..
نمیدونم این مشکل تا کی ادامه خواهد داشت برای ایرانیا..
واقعا بعد مدیکالی که ایران رفتم و رفتار های دکتر های اونجارو با اینجا مقایسه کردم رفتارشون رو نحوه برخورد..
هیچ وقت یادم نمیره"یک بار که رفته بودم مدیکال تو ایران روی تخت نشسته بودم"یکی از دکترها(اسمشو نمیگم..)قبلا ازم تست کور رنگی گرفته بود و نوشته بود تو برگه دوباره که باز کرد برای این که وقت نگیره گفتم آقای دکتر تست کوررنگی رو قبلا گرفتید نوشتید..قیافه ی اون لحظه و نحوه برخورد اون دکتر هیچ وقت فراموشم نمیشه..بهم گفت اینجا کاپیتان 747 هم بیاد یک کلمه حرف نمیزنه پس تو هم حرف نزن!!خیلی دنبال یک مشکل جزئی بود که ...اما خدا رو شکر نتونست..
به چیزهای بی مورد الکی گیر دادن به خاطر پول..حاضرم اینجا ماهی بک بار مدیکال برم ولی دیگه قیافه ی دکترهای پزشکی هوایی ایران رو نبینم..آدم های عغده ای پول پرست..افسوس..

yashax
17-03-2010, 17:19
بله دوست عزیز !

افرادی که معافیت پزشکی دارن رد نمیشن ! میفرستن شورا ببینن واسه چی معافیت گرفتن !

سلام میشه بگید چه مواردی میشه!؟
یعنی چه مواردی از لحاظه مافیت پزشکی تو مدیکال قبول میکنن؟

AWZ
17-03-2010, 17:44
سلام میشه بگید چه مواردی میشه!؟
یعنی چه مواردی از لحاظه مافیت پزشکی تو مدیکال قبول میکنن؟

بنده اطلاع ندارم که چه مواردی پذیرفته میشن فقط همین قدر میدونم چند نفر بودن که کارت معافیت پزشکی داشتن ولی خوب چک شده بودنو ظاهرا" مشکلی نداشتن ! ولی چون معافیت پزشکی داشتن فرستادن شورا که اونجا تصمیم بگیرن.

تا اونجایی هم که بنده متوجه شدم داستان خدمت هم فقط از شما میپرسن: مثلا" از من پرسیدن که سربازی رفتی ؟ گفتم نه ! معاف میشم، گفتن واسه چی ؟ گفتم کفالت. پرسیدن کارتت کو ؟ منم گفتم فعلا" دانشجو هستم .
نه کارت دانشجویی خواستن و نه شناسنامه !
ولی چند نفر هم واسه شورا اومده بودن مشکلشون رو که پرسیدم گفتن معافیت پزشکی گرفتیم !

یکی که مرد حدودا" 45 ساله ای بود گفت فرستادنم شورا که چرا 25 سال پیش معافیت پزشکی گرفتم.

Armin 747-400
17-03-2010, 22:47
خوب خدا رو شکر قبول شدین و ما هم خیای خوشحال.
من هم روز بعد مدیکال رو تموم کردم و گواهی الان دستمه.
انشاالله بعد عید شما هم میگیرین.

A.Rahimi
05-04-2011, 19:41
سلام خدمت همه ی دوستان
اول یه تشکر جانانه از دوست عزیز و خوبم جناب WhiteSwan به خاطر راهنمایی هایی که کردند بکنم.
والله من هم برای تست پزشکی یعنی 24/12/89 رفتم و پس از اکو خانم دکتر گفت که MVP+Trivial MR داری و فکر نکنم قبول بشی.از اون ماجرا گذشت و امروز یعنی 16/01/90 رفتم برای چک نهایی پیش کتر آزاد و ایشون پس از دیدن جواب آزمایش ها و ... به صفحه ی جواب اکوی من رسید و ازش پرسیدم چجوریه؟گفت:وحشتناکه (دقیق همینو گفت).گفتم واسه چی گفت:برای اینکه دو تا از دریچه هات افتاده هست.(خانم دکتری که اکو میگرفت گفت که فقط دریچه ی میترالت به صورت خفیف افتاده هست و خبری از دو تا دریچه نبود).بعدش گفت که من پرونده تون رو میفرستم کمیسیون پزشکی.ازشون پرسیدم که واسه استخدام و این حرف ها مشکلی پیش نمیاد؟ایشون گفتند:ما حتی بهت مدیکال CPL رو هم میدیدم ولی مطمئنم هیچ شرکتی استخدامت نمیکنه.و در آخر گفنت که 2 سال درس میخونی و 40 میلیون تومان هزینه میکنی و در آخرش هیچی.خلاصه کلا ما رو از خلبانی نا امید کرد و خیلی شوکه شدم و اصلا انتظار نداشتم که چنین اتفاقی بیفته.
خودم موندم چه کار بکنم؟
نظر شما چیست؟

Blanik
05-04-2011, 19:56
سلام خدمت همه ی دوستان
اول یه تشکر جانانه از دوست عزیز و خوبم جناب WhiteSwan به خاطر راهنمایی هایی که کردند بکنم.
والله من هم برای تست پزشکی یعنی 24/12/89 رفتم و پس از اکو خانم دکتر گفت که MVP+Trivial MR داری و فکر نکنم قبول بشی.از اون ماجرا گذشت و امروز یعنی 16/01/90 رفتم برای چک نهایی پیش کتر آزاد و ایشون پس از دیدن جواب آزمایش ها و ... به صفحه ی جواب اکوی من رسید و ازش پرسیدم چجوریه؟گفت:وحشتناکه (دقیق همینو گفت).گفتم واسه چی گفت:برای اینکه دو تا از دریچه هات افتاده هست.(خانم دکتری که اکو میگرفت گفت که فقط دریچه ی میترالت به صورت خفیف افتاده هست و خبری از دو تا دریچه نبود).بعدش گفت که من پرونده تون رو میفرستم کمیسیون پزشکی.ازشون پرسیدم که واسه استخدام و این حرف ها مشکلی پیش نمیاد؟ایشون گفتند:ما حتی بهت مدیکال CPL رو هم میدیدم ولی مطمئنم هیچ شرکتی استخدامت نمیکنه.و در آخر گفنت که 2 سال درس میخونی و 40 میلیون تومان هزینه میکنی و در آخرش هیچی.خلاصه کلا ما رو از خلبانی نا امید کرد و خیلی شوکه شدم و اصلا انتظار نداشتم که چنین اتفاقی بیفته.
خودم موندم چه کار بکنم؟
نظر شما چیست؟

مدیکال و هواپیما و ایرلاین و حق حیات و زندگی و خوشی و نفس راحت, ما یملک پدری و میراث یک مشت انسان نماست! دلشون بخواد میدن نخواد هم نمیدن! اینها هویت و شخصیت و شرافت انسان رو به چالش میکشند! شما خودت رو خرج این کارا نکن...

فانتوم 1
05-04-2011, 20:10
الطاف بیکران دکتر خامکی شامل حال بنده هم شد!!!
اگه گیری که داده عادلانه باشه که هیچ،اگر نه حساب ما باشه به سر پل صراط!!!!!!!!

AWZ
05-04-2011, 20:15
سلام خدمت همه ی دوستان
خودم موندم چه کار بکنم؟
نظر شما چیست؟

هرچند دکتر آزاد نسبت به دیگر دکترهای موجود در سازمان از نظر نوع برخورد تقریبا" فرشته است !!! لیکن به نظر بنده، نظر ایشون در این باره کاملا" شخصی و غیر علمی است !
اگر بقیه نظر هاشونم اینطوری باشه که :wind14:
یادم میاد یکی از دوستان عزیز گفته بودن چند سال پیش که برای مدیکال مراجعه کرده بودن یکی از همین آقایون پزشک به ایشون گفتن قلبت سوراخه !!!! =)) نشتی داره =))=))=))

آقا اگه وحشتناکه چرا مدیکال میدین، اگر مشکلی نداره چرا میگین وحشتناکه ؟ :))

کاش میشد همون طور که هر سال برای افرادی که در هوانوردی مشغول هستن شرایط سخت تر و اخذ مدارج بالاتر اجباری میشد، یه فکری هم برای پزشکان سازمان میکردن !!! :fly2:

خدایا ... خودت میدونی چی میخوام بگم ! :-79

safae
05-04-2011, 20:51
ببینید اگر این دکتر ها یه همچین لطفی بکنند که بگند شما نرو ادامه نده در اینده استخدام نمیشید واقعا باید ازشون تشکر کرد
اگر اونها به کسایی که میرند شورا و با وجود مشکلاتشون مدیکال میدند فقط بخاطر فشار و نفوذ اموزشگاه ها هست تا بتونند دانشجوی بیشتری جذب کنند و کلا هر کس بخواد میتونه این رشته رو بخونه ولی برای کار و استخدام قضیه فرق داره
خودشون چندین بار سر کلاس ها میگند که قضیه از چه قرار ولی این عشق خلبانی چشم ادمو کور میکنه مسلما ایرلاین تمایل به جذب خلبان کاملا سالم داره و نه اینکه هر کس مدیکال داره رو استخدام کنه وگرنه که جزو مراحل استخدام چک پزشکی نمیذاشت

WhiteSwan
05-04-2011, 21:20
جناب رحیمی؛
همونطور که گفتم این مشکل تنها در ایرانه که مشکل اساسی به حساب میاد؛ چون کار ما خیلی درسته...!
به قول یکی از همین اساتید محترم، ما در ایران همه چیز رو برای رسیدن به سفتی می سنجیم نه سیفتی! (Safety)

فکر نمی کنم کسی باشه که تا امروز پیش این آقایون رفته باشه و از گزند تکه کلامها در امان مونده باشه...

امیر جان
نگران نباش...ایشون عادت دارند از هر 10 نفر، 9نفر رو می فرستند شورا، 1 نفر رو رد می کنند! خرجش یه 40 هزار تومانه، کمی علاف شدن و مقداری مورد تمسخر قرار گرفتن

بنده یکبار، پس از 3 بار تمدید کلاس 1 (اونهم توسط آقایون دکتر اکبری، سلیمانی و آزاد) به دلیل اینکه این آقا "صلاح دیدند" بوسیله همه پزشکان معاینه بشم چون به نفع من خواهد بود طعم شیرین شورا رو چشیدم!

در هر حال، قضیه این مدیکال هم همون ماجرای "هیچ نگویم بهتر است" حودمونه
فکر کنم به حاشیه هاش ادامه ندیم، بهتر باشه...

AWZ
05-04-2011, 21:52
فکر کنم به حاشیه هاش ادامه ندیم، بهتر باشه...

احسنت استاد عزیز،

اگر ادامه بدیم قطعا" فردا مدیکال تمام اعضای انجمن باطل میشه ! :-17:solh:
http://www.cancercouncil.com.au/cfac/images_junkfood/feb11_failed_stamp.gif

Bravo
06-04-2011, 08:01
خودم موندم چه کار بکنم؟
نظر شما چیست؟

دوست عزيز، با اين قضيه برخورد احساسي نبايد كرد.قطعا اون پزشكي كه مديكال شما رو چك ميكنه حتي اگر از نظر شخصيتي هم مشكل داشته باشه و با شما يا هر فرد ديگري برخورد نامناسب داشته باشه ولي از نظر تخصصي و وجداني متعهد به اين موضوع هست كه اگر مراجعه كننده شرايط مناسب پزشكي شغل مورد درخواست رو نداشته باشه ،صلاحيت ايشون نبايد تاييد بشه،شغل خلباني شغل حساسيه و هر گونه اهمال در مديكال علي الخصوص در بخش قلب و مغز موجب خسارات جبران ناپذيري ميشود.
اگر به شما گفته كه وحشتناكه منظورش شرايط شما براي شغل خلباني بوده وگرنه اگر ميخواستيد به فرض شغل ديگري را انتخاب نماييد قطعا كلمه مورد استفاده چيز ديگري ميبوده.
افتادگي دريچه ميترال هر چند هم مختصر براي خلباني مشكل حاد محسوب ميشود.

CoPilot-Naft
21-07-2011, 20:43
با توکل به خدا نوبت ما هم شد بریم چک الحمدالله همه چیز ok فقط یه موضوع اونم mitral prolapse ولی تو اکو تمام موارد رو نرمال زده حالا شنبه بریم دکتر ببینیم چی میگه توکل به خدا دوستان نظری ندارن البته خودم حدس میزنم این افتادگی هم به خاطر استرس بوده چون تمام موارد دیگه رو normal زده

safae
21-07-2011, 21:33
یه پوله شورا بگیرند دریچه قلب شما خوب میشه
درواقعه دریچه جیب شل میشه و بعد دریچه قلب سفت میشه

EP-IAG
21-07-2011, 21:39
اگر No MR ذکر شده باشد، هیچ مشکلی نیست و به شورا هم نیاز نخواهد داشت.

CoPilot-Naft
21-07-2011, 22:41
اگر No MR ذکر شده باشد، هیچ مشکلی نیست و به شورا هم نیاز نخواهد داشت.

والا ما سر از این عکس ها سر در نیاوردیم ولی رو برگه تمام قسمت ها رو normal زده فقط قسمت mitral value رو prolapse زده

Blanik
21-07-2011, 23:17
والا ما سر از این عکس ها سر در نیاوردیم ولی رو برگه تمام قسمت ها رو normal زده فقط قسمت mitral value رو prolapse زده

مشکلی نیست آقا... حله!

ahmadreza
22-07-2011, 00:28
صابون شورا به تن من هم خورده دوستان...
به فشار خون من هم گیر دادند با اینکه خودم دیدم 12 روی 8 بود!!!
بعد گفتند 70 تا بشین پاشو برم دوباره فشارم رو گرفتند و بعد فرستادنم پیش دکتر معتمد سازمان و ایشون فرمودند که سالمی.
جالب اینجاست که روز شورا رفتم یکی از آقایون پرسیدند صبحانه رو با چی خوردی منم گفتم با قهوه... بعد ایشئن فرمودند که تو منتال پرابلم داری که با صبحانه قهوه خوردی!!!!!!
واقها اون لحظه فکر کردم گوشام اشتباهی شنیده...
حالا قضاوت با شما ما که بریدیم. :01 (10):

فانتوم 1
19-09-2011, 08:35
سلام دوستان
کسی هست که آدرس مطب دکتر خامکی را داشته باشه؟
ممنون میشم.

safae
19-09-2011, 09:10
اکباتان فاز یک رو بروی مخابرات ساختمان سبز اگه اشتباه نکنم
بالا تر از ارتا کیش هست حدود 500 متر سمت راست یه ساختمان پزشگان هست طبقه دوم

echo
19-09-2011, 17:15
http://cao.ir/Portal/File/ShowFile.aspx?ID=51abbe57-8aa9-4254-87dc-2b03aa1e3f9c

امیر بهرامی
13-10-2011, 18:50
سلام

بنده میتونم معافیت پزشکی بگیرم و در حال حاضر به خدمت سربازی مشغول هستم

اگر این معافیت رو بگیرم یک کارت سبز پزشکی به من میدن و البته مشکلم اون قدر بزرگ نیست و میتونم

بعد از معافیت به راحتی عمل کنم و خوب بشم

حالا این موضوع می خواستم ببینم در خلبان شدن من چه تاثیری میتونه بزار؟

ممنون

WhiteSwan
13-10-2011, 18:55
سلام

بنده میتونم معافیت پزشکی بگیرم و در حال حاضر به خدمت سربازی مشغول هستم

اگر این معافیت رو بگیرم یک کارت سبز پزشکی به من میدن و البته مشکلم اون قدر بزرگ نیست و میتونم

بعد از معافیت به راحتی عمل کنم و خوب بشم

حالا این موضوع می خواستم ببینم در خلبان شدن من چه تاثیری میتونه بزار؟

ممنون

بله می تونه...حتی اگر شورا رو رد کنید، سز ایرلاین به مشکل می خورید

امیر بهرامی
10-11-2011, 12:26
یک دندان پر شده دارم

به نظرتون دکتر چی میگه بهم؟

در استخدام چه تاثیری میزاره؟

ممنونم

safae
10-11-2011, 12:35
این رو کلی میگم که دوستان دیگه هم اگر چنین سوالی در ذهنشون هست بدونند
دندان پر کرده به هر تعداد برای گرفتن مدیکال مشکلی نداره و باید این پرکردگی به صورت کامل و صحیح انجام شده باشد یعنی هیچ حبابی درش باقی نمانده باشد . برای مدیکال که عکس نمیگیرند و دکتر به صورت چشمی از وضع دندان ها مطلع میشه. برای استخدام غیر از مورد بالا وضع ظاهری دندان هم مورد بررسی قرار میگیره .
قبلا هم گفتم برای استخدام شدن اون تعدادی که از طرف شرکت معرفی شدند رو نسبت به وضع سلامتی رده بندی میکنند و به عنوان نمره شخص با موارد دیگه مثل مصاحبه ها و ... مورد مقایسه قرار میگیره و در نهایت بسته به نیاز شرکت اون تعدادی که در بالای لیست قرار دارند و پارتی دارند رو استخدام میکنند

امیر بهرامی
10-11-2011, 19:04
از اونجایی که اینجانب سربازم و زیاد بیرون پادگان نیستم

سوالاتم رو مجبورم در اینجا مطرح کنم.امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم

برای انجام این آزمایشات و تست های بدنی کجا میتونم مراجعه کنم

اول ببینم بدرد بخور هست این بدنم برای خدمت به خلق خدا یا نه

Iran javid
10-11-2011, 23:19
دوستان وضعیت دندون کشیده چجوریه؟ آخه من شنیدم دندان پر کرده ایراد نداره ولی کشیده نباید داشته باشی. ضمنا مرتب بودن دندان ها هم مهم هست یا خیر؟

WhiteSwan
10-11-2011, 23:54
همه دوستانی که از در مورد دندان نگران هستند این نوشته جناب صفائیان رو دوباره بخونند:

این رو کلی میگم که دوستان دیگه هم اگر چنین سوالی در ذهنشون هست بدونند
دندان پر کرده به هر تعداد برای گرفتن مدیکال مشکلی نداره و باید این پرکردگی به صورت کامل و صحیح انجام شده باشد یعنی هیچ حبابی درش باقی نمانده باشد . برای مدیکال که عکس نمیگیرند و دکتر به صورت چشمی از وضع دندان ها مطلع میشه. برای استخدام غیر از مورد بالا وضع ظاهری دندان هم مورد بررسی قرار میگیره .
قبلا هم گفتم برای استخدام شدن اون تعدادی که از طرف شرکت معرفی شدند رو نسبت به وضع سلامتی رده بندی میکنند و به عنوان نمره شخص با موارد دیگه مثل مصاحبه ها و ... مورد مقایسه قرار میگیره و در نهایت بسته به نیاز شرکت اون تعدادی که در بالای لیست قرار دارند و پارتی دارند رو استخدام میکنند

دندان پر کرده یا کشیده شده مشروط به اینکه تعادل فک رو بهم نزنه و باعث اختلال در گفتار نشه مشکل ساز نیست

ahmadreza
11-11-2011, 00:21
برای دندان کشیده هم راه هست میشه ایمپلنت کرد ولی نمیدونم که آیا مدیکال قبول می کند یا نه؟!

echo
11-11-2011, 03:23
البته مسئله ی دندان فقط برای خلبانای تاکتیکی حساسه ولی بنده به شما قول میدم که در حیطه ی غیر نظامی شما هیچ مشکلی برات پیش نمی آید و اگرم هر مشکلی پیش بیاد راه درمان داره حتی اگر مشکلاتی که جناب whiteswan هم گفتن مد نظر باشه...

safae
11-11-2011, 10:51
از اونجایی که اینجانب سربازم و زیاد بیرون پادگان نیستم

سوالاتم رو مجبورم در اینجا مطرح کنم.امیدوارم ناراحتتون نکرده باشم

برای انجام این آزمایشات و تست های بدنی کجا میتونم مراجعه کنم

اول ببینم بدرد بخور هست این بدنم برای خدمت به خلق خدا یا نه
شما برای اینکار باید به یکی از اموزشگاه های خلبانی مراجعه کنید و در خواست کنید قبل از ثبت نام شما رو برای مدیکال معرفی کنند و یک نامه به شما میدند و شما با اون به یکی از دکترهای مورد تایید و بیمارستان ها میرید و مراحل رو انجام میدید. ادرس دکتر ها و بیمارستان ها رو هم خود اموزشگاه بهتون میده

امیر بهرامی
01-12-2011, 20:02
شما برای اینکار باید به یکی از اموزشگاه های خلبانی مراجعه کنید و در خواست کنید قبل از ثبت نام شما رو برای مدیکال معرفی کنند و یک نامه به شما میدند و شما با اون به یکی از دکترهای مورد تایید و بیمارستان ها میرید و مراحل رو انجام میدید. ادرس دکتر ها و بیمارستان ها رو هم خود اموزشگاه بهتون میده
:salam
کدام آموزشگاه کار راه اندازه تر هست؟

چون سربازم یک مقدار مشکل دارم در وقت

echo
02-12-2011, 19:17
:salam
کدام آموزشگاه کار راه اندازه تر هست؟

چون سربازم یک مقدار مشکل دارم در وقت

والا تو تجربه ای که من تو آموزشگاها داشتم و همچنین دوستانم،به نظر من هما از همه کار راه انداز تره.....بعد از ثبت نام بلافاصله به شما نامه میده....

WhiteSwan
02-12-2011, 19:41
والا تو تجربه ای که من تو آموزشگاها داشتم و همچنین دوستانم،به نظر من هما از همه کار راه انداز تره.....بعد از ثبت نام بلافاصله به شما نامه میده....

مگه هنوز هم هما هست که نامه بده؟

echo
03-12-2011, 00:43
بله whitswan عزیز بنده خودم گراند ppl رو اونجا گذروندم cpl هم ،هم اکنون دارم میگذرونم....

Homa50
03-12-2011, 01:56

البته ناگفته نماند که فقط Ground school و Simulator و مهمانداری هستش.. نـه پرواز

safae
03-12-2011, 13:29
البته اگر میخواید فقط برید و مدیکال رو انجام بدید بهتره برید ارتا چون هما اول 2 تومن برای ثبت نام میگیره بعد معرفی میکنه باسه مدیکال ولی ارتا انطور نیست

alifly1372
07-12-2011, 10:35
با سلام خدمت همه دوستان عزيز مطلبي كه مي نويسم عين حقيقت است.
بعد از كلي پيگيريها و تماسها فهميدم كه بوتيا در تاريخ 11 اذر ماه امتحان ورودي داره از خوشحالي داشتم بال در مياوردم طبق گفتهاشون روز پنجشنبه براي كارت ورود به جلسه بايد مي رفتم تهران ابتداي-بزرگراه تهران كرج-ساختمان ماهان من سريعا با پدرم هماهنگ كردم و2 تا بليت قطار مشهدبه تهران گرفتيم و عازم تهران شديم ادرسي كه به ماداده بودندخيلي بد مسير بود ولي من ازدور برج بلندسبز پر ابوهتش رو ديدم وقتي رسيديم اونجا 2تا فرم پركردم يكي براي اموزشگاه ويكي براي تست پزشكي و كارت ورود به جلسه فردارو هم گرفتم. فرداش رفتيم براي امتحان 110تا تست زبان اطلاعات عمومي انگليسي داشت.بسيارهم سخت بود مثلا يكي از سوالهايش بود پايتخت اتريش چه شهري است ويا چه گياهي در امريكاي شمالي رشد ميكندخلاصه ما امتحان رو شامسي داديم
فراداش رفتيم كلينينك براي چكاب كامل بدن همه نوع ازمايش داخل فرم بود به غير تست بينايي من شك كردم ورفتم ازمايش ديد دادم
بعد دكتر نامه اي به من داد گفت برو پيش اقاي توحيد نيا ايشون كه مرد با كمالاتي بودندبه يكي از دوستانشون كه دكتر پزشك هوايي بودند زنگ زدند و شرايط من رو برايشان گفتند. دكترگفت كه بهتره ادامه ندند وقتي فهميدم كه براي 0.5صدم نميتونم خلبان شوم شكه شدم ودنيا دور سرم چرخيدخلاصه اومدم خونه و بيخيالش شدم و تصميم گرفتم رشته دانشگاهي خودم رو بخونم.
من بعد ازاين اتفاقها فهميدم كه بوتيا سياست بسيار خطرناك و جيب خالي كني در نظر گرفته اونا تست بينايي سنجي رو نذاشته بودند كه بچه ها برن 2 ميليون پول بدن وكلاساشو شركت كنندو وقتي خواستند برن پرواز برن ازمايش بينايي سنجي بعد بهشون بگن كه شما چشمات ضعيفه وصلاحيت پروازنداريد تازه براي استخدامي توي ماهان علاوه بر پارتي خيلي خيلي كلفت بايد جزو 3نفر اول كلاس باشي.
خلاصه كه دوستان من اين راه رفتم و نتيجه اي جز پشيماني و افسوس نداشت خدا عالمه كه چند نفر شرايط من رو داشتند و گول حرفهاي بوتيارو خوردندتازه من خوشانس بودم كه همين اول كاري فهميدم و ادامه ندادم. راستي من پارتي خيلي كلفتي هم دارم كه فكر نميكنم كسي مثل من چنين پارتي داشته باشه ولي مملكت ما حساب وكتاب كه نداره يكروزه مدير ميشي فرداش عزلت ميكنن.
خلاصه كه دوستان تصميم با خودتان است

godpilot
07-12-2011, 11:15
بعد از كلي پيگيريها و تماسها فهميدم كه بوتيا در تاريخ 11 اذر ماه امتحان ورودي داره از خوشحالي داشتم بال در مياوردم طبق گفتهاشون روز پنجشنبه براي كارت ورود به جلسه بايد مي رفتم تهران ابتداي-بزرگراه تهران كرج-ساختمان ماهان من سريعا با پدرم هماهنگ كردم و2 تا بليت قطار مشهدبه تهران گرفتيم و عازم تهران شديم ادرسي كه به ماداده بودندخيلي بد مسير بود ولي من ازدور برج بلندسبز پر ابوهتش رو ديدم وقتي رسيديم اونجا 2تا فرم پركردم يكي براي اموزشگاه ويكي براي تست پزشكي و كارت ورود به جلسه فردارو هم گرفتم. فرداش رفتيم براي امتحان 110تا تست زبان اطلاعات عمومي انگليسي داشت.بسيارهم سخت بود مثلا يكي از سوالهايش بود پايتخت اتريش چه شهري است ويا چه گياهي در امريكاي شمالي رشد ميكندخلاصه ما امتحان رو شامسي داديم
فراداش رفتيم كلينينك براي چكاب كامل بدن همه نوع ازمايش داخل فرم بود به غير تست بينايي من شك كردم ورفتم ازمايش ديد دادم
بعد دكتر نامه اي به من داد گفت برو پيش اقاي توحيد نيا ايشون كه مرد با كمالاتي بودندبه يكي از دوستانشون كه دكتر پزشك هوايي بودند زنگ زدند و شرايط من رو برايشان گفتند. دكترگفت كه بهتره ادامه ندند وقتي فهميدم كه براي 0.5صدم نميتونم خلبان شوم شكه شدم ودنيا دور سرم چرخيدخلاصه اومدم خونه و بيخيالش شدم و تصميم گرفتم رشته دانشگاهي خودم رو بخونم.
من بعد ازاين اتفاقها فهميدم كه بوتيا سياست بسيار خطرناك و جيب خالي كني در نظر گرفته اونا تست بينايي سنجي رو نذاشته بودند كه بچه ها برن 2 ميليون پول بدن وكلاساشو شركت كنندو وقتي خواستند برن پرواز برن ازمايش بينايي سنجي بعد بهشون بگن كه شما چشمات ضعيفه وصلاحيت پروازنداريد تازه براي استخدامي توي ماهان علاوه بر پارتي خيلي خيلي كلفت بايد جزو 3نفر اول كلاس باشي.
خلاصه كه دوستان من اين راه رفتم و نتيجه اي جز پشيماني و افسوس نداشت خدا عالمه كه چند نفر شرايط من رو داشتند و گول حرفهاي بوتيارو خوردندتازه من خوشانس بودم كه همين اول كاري فهميدم و ادامه ندادم. راستي من پارتي خيلي كلفتي هم دارم كه فكر نميكنم كسي مثل من چنين پارتي داشته باشه ولي مملكت ما حساب وكتاب كه نداره يكروزه مدير ميشي فرداش عزلت ميكنن.

با سلام.اول باید بگم شما راه اشتباهی رو رفتی.دوم چکه بینایی توسط خود دکتر توی مطبش انجام میشه نه توی بیمارستان.سوم تا شما تمام موارد پزشکی رو قبول نشی کسی شمارو نمیفرسته پرواز.۴روم اون دکتری که گفت بیخیال بشی به نظرم آمپول زن بوده

WhiteSwan
07-12-2011, 11:29
دوستان کمی ملایم تر لطفاً
در مورد آزمایشات، پس از انجام آزمایش های نوشته شده در برگه معرفی (اودیومتری، آزمایش خون و ...) شما برای معاینه نزد پزشک هوایی معرفی می شید و همونجا ازتون دید چشم رو هم می گیرند...
اما در مورد فرمایش پزشک هوایی؛ کم نیستند دوستانی که این جمله رو شنیدند و الان هم به کار مشغول شدند... در کل پزشکان هوایی با جمله "بهتره شروع نکنند" یا "بهتره ادامه ندهند" رابطه خوبی دارند!

Mahan Flyboy
07-12-2011, 11:37
دوستان در مطب دکتر خامکی چه مواردی از پزشکی چک میشه؟دقیقا چیکار میکنه این دکتر؟

WhiteSwan
07-12-2011, 11:42
دوستان در مطب دکتر خامکی چه مواردی از پزشکی چک میشه؟دقیقا چیکار میکنه این دکتر؟

به صورت کلی معاینه پزشکی شامل اندازه گیری قد و وزن؛ بررسی وضعیت کلی فک و دهان و دندانها؛ دید چشم؛ اندازه گیری فشار خون؛ بررسی وضعیت ظاهری استخوانبندی و اسکلت انجام می شه...

در مورد همه پزشکان هم این امر صادقه ولی برای دکتر خامکی باید با توکل بیشتری تشریف ببرید!!!
جستار شورای پزشکی / کمک فوری در مورد آشنایی با ایشون به شما کمک خواهد نمود

Kazac
07-12-2011, 12:00
سلام !
شما وقتی کارت Medical رو بگیرید دیگه چطور میخوان بگن صلاحیت پزشکی ندارید برای پرواز ؟!
اگر بخوان پول بگیرن فقط , این کار رو میتونن تو صلاحیت پزشکی CPL انجام بدن و بگن که شما صلاحیت پزشکی CPL به بعد رو ندارید که البته باز خیلی دور از ذهن هست ولی با این حال میشه با کمی پی گیری از دانش آموزان IR پرس و جو کرد و یا اگر خیلی مشکوک بودید از دانش آموزان PPL این آموزشگاه مطمئن شد , به نظر من شما کمی زود نا امید شدید.
ولی در مورد استخدام که گفتید حتما جزو 3 نفر اول باید بود به نظر شخصی بنده کاملا طبیعیه که میبایست جزو 3 نفر اول بود به دلیل اینکه اگر نگیم ماهان ایر شرکت هواپیمایی اول کشور هست , دوم هست و باید نفرات برتر رو انتخاب کنه و اینکه تعداد ورود هواپیما به ناوگان همه ی خطوط هواپیمایی ما کمه که باز هم این دلیل میشه برای سخت کردن شرایط استخدام.

Diamond
07-12-2011, 15:10

دوست عزیزم سلام.بنده به ترتیب به موارد ذکر شده پاسخ خواهم داد
نکته اول: تا اونجایی که بنده سوال ها رو دیدم کلا 55 عدد سوال برای عزیزان شرکت کننده در امتحان در نظر گرفته شده بود...
باز برای اطمینان خاطر از خانم بقایی،کارمند آموزش بوتیا تهران سوال خواهم کرد

نکته دوم: شما به بوتیا تهمت جیب خالی کنی زدید...اولا بوتیا اون معرفی نامه ها رو به شما داد جهت انجام امور پزشکی کلاس2،و سپس شما نتایج رو به دکتر معتمد سازمان هواپیمایی کشوری نشان دادید...اگر کمبودی در اونها مشاهده میشد قطعا دکتر به شما تذکر میداد
و مهمترین قسمت اینه که تا شما نامه چک پزشکی نداشته باشید حق بستن قرارداد کلاس زمینی با بوتیا رو نداشته و بوتیا هم قبل از بستن قرارداد از شما پولی دریافت نمیکند!
پس نکته دوم هم روشن شد

و اما نکته سوم: اگر ممکنه شما و دوستان نامبرده با روابط عمومی بوتیا تماس حاصل نمایید ،مشکلات رو با قسمت مربوطه در میان بگذارید،پاسخ های درست رو بشنوید...در ذهن خودتون تحلیل کنید،تفکر کنید تا این مسائل پیش پا افتاده تبدیل به توهمات اینچنینی نشوند...
با تشکر

Mahan Flyboy
08-12-2011, 00:20
به صورت کلی معاینه پزشکی شامل اندازه گیری قد و وزن؛ بررسی وضعیت کلی فک و دهان و دندانها؛ دید چشم؛ اندازه گیری فشار خون؛ بررسی وضعیت ظاهری استخوانبندی و اسکلت انجام می شه...

در مورد همه پزشکان هم این امر صادقه ولی برای دکتر خامکی باید با توکل بیشتری تشریف ببرید!!!
جستار شورای پزشکی / کمک فوری در مورد آشنایی با ایشون به شما کمک خواهد نمود
مرسی.جستار پزشکی خوندم....اما این دکتر خامکی چه فرقی با بقیه میکنه؟سختگیره خیلی؟البته از یه نظر فکر میکنم بهتره واسه اینکه ایشون برای استخدامی های ماهان از نظر پزشکی مهره تایید میزنه...اگه دکتری دیگه قبول کنه بعد فردا از 1٪احتمال استخدام خامکی رد کنه دیگه خیلی بد میشه..50 میلیون هزینه بعد بگن از نظر پزشکی ردی...

safae
08-12-2011, 12:02
اقا این بنده خدا همچین هم بد نیست اگه مشکلی باشه همه دکتر ها گیر میدن اونوقت طرف فکر میکنه فلان دکتر شمر هست که وظیفش عمل کرده و گیر داده
من هم مدیکال کلاس 1 و هم تمدیدش رو با دکتر خامکی بودم و ایشو کوچکترین ایراد بی موردی هم نگرفتند

echo
08-12-2011, 15:51
درسته ولی تجربه به من گفته که خوب و بد ندارن همشون کلا آدمای مودی ای هستن....

Homa50
10-12-2011, 14:08
ببين دوست عزيز من نمي دونم كه شما كجا امتحان داديد ولي توتهران 110تا سوال بود. دوما:توي فرمي كه به من داده بودند همه نوع ازمايش بود به غير چشم و اونجا من شك كردم و جداگانه رفتم تست چشم دادم و فهميدم كه صلاحيت خلباني رو ندارم در حالي كه بوتيا بايد ازمايش چشم مي ذاشت. بوتيا مي خواست ابتدا بري2ميليون پول كلاسهاي گرندش بدي بعد بري تست چشم بدي اونوقت بهت بگن كه شما ني توني پرواز كني
دوست عزيز ساده نباس

در طی گذروندن مراحل پزشکی هیچیک از دوستان و حتی خود بنده در مراکز غیر بوتیا (البته در زمان ما) چشم پزشکی به طور مجزا نداشته و فقط در آخر که پزشک معتمد سازمان جوابهای آزمایش شما رو چک میکنه و قد و وزن و فشار خون و ضربان قلب و غیره رو اندازه گیری و معاینه میکنه، به شما میگه که اون تابلو رو هم بی زحمت خط آخرش رو بخونید! همین و بس!
حالا بازم طبق تجربیات خود بنده من ندیدم و نشنیدم که کسی رو با نمره ی چشم 0.5 رد کنند.
از هم دوره ای های بنده اشخاصی با شماره ی 1 و 1.5 هم بودند.(مجموع)
فوقش شورای پزشکی میرید و قبول میشید.
طبق نوشته های شما این خود شما هستید که چنان علاقه ی کافی نداشتید و خیلی هم حوصله ی پیگیری نداشتید. بهرحال در هر زمینه ای که هستید موفق باشید.

mohammadnt
10-12-2011, 15:35
بنده هم در فرمی که دستم بود آزمایش چشم نبود. آزمایش چشم رو خود دکتر معتمد هواپیمایی کشوری از شما میگیره.

meymeyfly
11-12-2011, 12:22
از من هم آزمایش چشم جداگانه گرفته نشد دوست عزیز.فقط معاینه و تست کور رنگی که دکتر خامکی ازم گرفت..و البته همه در پرونده پزشکی شما ثبت میشه

محمد علویان
23-12-2011, 15:22
سلام من پست های بسیاری از بچه ها رو در این تاپیک و دیگر تاپیک های مربوط به پزشکی خلبانی خوندم
من تا به حال تجربه مدیکال نداشتم به نظر شما من به کدام دکتر مراجعه کنم؟
دکتر سلیمانی رو چطور برآورد میکنید؟

WhiteSwan
23-12-2011, 15:27
سلام من پست های بسیاری از بچه ها رو در این تاپیک و دیگر تاپیک های مربوط به پزشکی خلبانی خوندم
من تا به حال تجربه مدیکال نداشتم به نظر شما من به کدام دکتر مراجعه کنم؟
دکتر سلیمانی رو چطور برآورد میکنید؟

سلام...
متاسفانه انتخاب پزشک دست شما نیست، پذیرش کلینیک گمرک مشخص می کنه باید به کدوم پزشک مراجعه کنید...

محمد علویان
23-12-2011, 15:42
آخه در حال حاضر دیگه کسی به گمرک مراجعه نمیکنه من خوندم هر دکتر در مطب شخصی خودش این کار رو انجام میده و گمرک فقط مهر برجسته میزنه.

WhiteSwan
23-12-2011, 15:47
بله و البته در برگه معرفینامه، نام دکتر رو هم قید می کنند که شما باید تشریف ببرید مطب اون دکتر

محمد علویان
23-12-2011, 15:52
بله و البته در برگه معرفینامه، نام دکتر رو هم قید می کنند که شما باید تشریف ببرید مطب اون دکتر

یعنی خود آموزشگاه خلبانی وقتی معرفی نامه میده توش مینویسه که ما به کدوم دکتر بریم؟

CoPilot-Naft
23-12-2011, 16:06
خیر درخواست ها همه میره سازمان اونجا مشخص میکنند که کدوم دکتر . نه ست شماست نه دست آموزشگاه

محمد علویان
23-12-2011, 16:17
خیر درخواست ها همه میره سازمان اونجا مشخص میکنند که کدوم دکتر . نه ست شماست نه دست آموزشگاه

ببخشید که پر حرفی میکنم اما با توجه به این که آموزشگاه ها هر روزی که مراجعه کنید در همون روز برگه معرفی نامه مدیکال رو دست شما میدن آیا چنین چیزی ممکنه که درخواستها به سازمان میره و اونها مشخص میکنن که به کدوم دکتر معرفی بشیم این کار یک کار اداری و به نظر زمان بر میاد.

safae
23-12-2011, 17:08
برگه معرفی رو میدند دست خودتون میبرید گمرک میگن باید پیش کی بری

echo
23-12-2011, 18:29
الان من قاطی کردم... من برای گرفتن کلاس 1 یا تمدید کلاس 2 هم باید برم گمرک؟ یا فقط برای کسایی که میخوان تازه مدیکال بگیرن اینطوریه؟ چون آموزشگاه بچه ها رو به هر دکتریمی خواست معرفی می کرد ...

محمد علویان
06-01-2012, 18:55
ببخشید در مورد پزشکان مشاور سازمان سوال دارم
آدرس یا شماره تلفن اونهارو از کجا میتونیم پیدا کنیم؟
منظورم پزشک های اصلی مثل دکتر خامکی و سلیمانی و اینها نیستا منظورم پزشکان مشاور مثلا مشاور قلب دکتر ارشمیدس صنعتی هست....

محمد علویان
15-01-2012, 20:27
ببخشید در مورد پزشکان مشاور سازمان سوال دارم
آدرس یا شماره تلفن اونهارو از کجا میتونیم پیدا کنیم؟
منظورم پزشک های اصلی مثل دکتر خامکی و سلیمانی و اینها نیستا منظورم پزشکان مشاور مثلا مشاور قلب دکتر ارشمیدس صنعتی هست....

کسی از دوستان نمیدونه ؟
با دفتر امتحانات و امور پزشکی تماس میگیرم میگن ما نداریم با دکتر صحبت میکنم میگه از هواپیمایی کشوری بپرس اسامی پزشکان مشاور رو از کجا باید پیدا کنیم؟

WhiteSwan
15-01-2012, 20:36
کسی از دوستان نمیدونه ؟
با دفتر امتحانات و امور پزشکی تماس میگیرم میگن ما نداریم با دکتر صحبت میکنم میگه از هواپیمایی کشوری بپرس اسامی پزشکان مشاور رو از کجا باید پیدا کنیم؟

نشانی پزشکان مشاور رو فکر نکنم کسی غیر از پزشکان سازمان بدونه..
مثلاً خود من رو در موردی که سال گذشته یکی از همین آقایون ایجاد کردند به متخصص ارتوپد دکتر طباطبایی معرفی کردند اما یکی دیگه از دوستان پیش پزشک دیگه ای رفته بودند...

echo
15-01-2012, 20:37
دوست عزیز حالا شما انقدر خودتو ناراحت نکن ...
خدمت شما
http://cao.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=1c746aaa-5598-40c1-a490-d6de2354ca28
اگر هم سرچ میکردید بهتر بود.

echo
15-01-2012, 23:18
البته درسته در لیست بالا اسامی پزشکان اصلی سازمان هم هست ولی در بعضی از موارد شده که همونها هم چون تخصص دارن کار مشاوره و ... هم انجام بدن ...مثل دکتر صالحیان و رضی و ....

محمد علویان
15-01-2012, 23:22
البته درسته در لیست بالا اسامی پزشکان اصلی سازمان هم هست ولی در بعضی از موارد شده که همونها هم چون تخصص دارن کار مشاوره و ... هم انجام بدن ...مثل دکتر صالحیان و رضی و ....

بله در لینکی که شما دادید اسامی پزشکان معاین اصلی اومده و از پزشکان مشاور چیزی نیومده به هر حال ممنون بابت راهنماییتون

echo
16-01-2012, 01:40
خواهش میکنم ولی همونطور که گفتم بعضی از پزشکان بالا مشاور هم هستن ... حالا شما اگر دوست داری بگو در چه زمینه ای مشاوره میخوای ...چون بنده چند تن از پزشکان مشاور دیگه ی سازمان رو هم میشناسم.

محمد علویان
16-01-2012, 09:45
خواهش میکنم ولی همونطور که گفتم بعضی از پزشکان بالا مشاور هم هستن ... حالا شما اگر دوست داری بگو در چه زمینه ای مشاوره میخوای ...چون بنده چند تن از پزشکان مشاور دیگه ی سازمان رو هم میشناسم.

من آدرس یا شماره تلفن دکتر سعید مرزبان راد رو میخوام متخصص قفسه سینه هستند فکر میکنم
اگه یه طوری بهم برسونید ممنون میشم با هرجا تماس میگیرم نمیتونم پیدا کنم.

echo
16-01-2012, 14:11
والا من این شماره تلفنو پیدا کردم...فکر کنم خودشون باشن.88277643

محمد علویان
10-02-2012, 10:49
سلام
کسانی که مدیکال کلاس 2 رو با شورا قبول میشن آیا برای مدیکال کلاس 1 به مشکل بر میخورن؟
در مدیکال کلاس 2 نوشته شده که این مدیکال برای استخدام اعتبار ندارد یا یه چیزایی شبیه به این آیا برای همه این رو مینویسن یا نه ....؟

محمد علویان
11-02-2012, 18:14
سلام
کسانی که مدیکال کلاس 2 رو با شورا قبول میشن آیا برای مدیکال کلاس 1 به مشکل بر میخورن؟
در مدیکال کلاس 2 نوشته شده که این مدیکال برای استخدام اعتبار ندارد یا یه چیزایی شبیه به این آیا برای همه این رو مینویسن یا نه ....؟

از بچه هایی که مدیکال گرفتن کسی نبود جواب ما رو بده؟

Homa50
12-02-2012, 14:19
از بچه هایی که مدیکال گرفتن کسی نبود جواب ما رو بده؟

سلام دوست عزیز. برای class I شورا که نه، اما باید اون جواب آزمایشی که بخاطرش شورا رفته بودید رو مجدد بگیرید و ببرید خدمت دکتر مربوطه.
مثلا بخاطر اکو شورا شدید و قبول هم شدید. دفعه ی بعد که تشریف میبرید برای class I و آزمایشای خون و ادرار و مابقی رو میدید، باید خودتون مجزا یه اکو هم بگیرید و بدید به دکتر. نگران هم نباشید. کاراتون انجام میشه @};-

محمد علویان
12-02-2012, 15:06
سلام دوست عزیز. برای class I شورا که نه، اما باید اون جواب آزمایشی که بخاطرش شورا رفته بودید رو مجدد بگیرید و ببرید خدمت دکتر مربوطه.
مثلا بخاطر اکو شورا شدید و قبول هم شدید. دفعه ی بعد که تشریف میبرید برای class I و آزمایشای خون و ادرار و مابقی رو میدید، باید خودتون مجزا یه اکو هم بگیرید و بدید به دکتر. نگران هم نباشید. کاراتون انجام میشه @};-

از پاسخ های بدون چشم داشت همه متشکرم.
در مورد این که این مدیکال برای استخدام اعتبار نداره یا یه چیزی شبیه به این یعنی چه؟
البته من نظر پزشک رو دقیقا نخوندم اما فکر میکنم یه همچین چیزی میگفت شاید هم چون مدیکال کلاس 2 بود و و کلاس 2 مخصوص PPL و شخصی هست همچین چیزی میگفت.

Homa50
12-02-2012, 21:58
از پاسخ های بدون چشم داشت همه متشکرم.
در مورد این که این مدیکال برای استخدام اعتبار نداره یا یه چیزی شبیه به این یعنی چه؟
البته من نظر پزشک رو دقیقا نخوندم اما فکر میکنم یه همچین چیزی میگفت شاید هم چون مدیکال کلاس 2 بود و و کلاس 2 مخصوص PPL و شخصی هست همچین چیزی میگفت.

خواهش میکنم.. وظیفس قربان.
class II هیچ اعتباری جهت استخدام در ایرلاین نخواهد داشت. همین class I هم که میبینید دست دانشجویان خلبانی Commercial و Instrument هست موقع استخدام تا اونجایی که بنده میدونم اعتباری نداره. چون موقع استخدام ، اون ایرلاین مربوطه از طرف خودش بطور مجزا شما رو به چک پزشکی خواهد فرستاد و ان شاءا... که قبول شدید کارت مدیکال جدید برای شما ارسال میشه.

Iran javid
13-02-2012, 18:06
دوستان ممکنه یک دکتر دندانپزشک معتمد سازمان هواپیمایی کشوری در تهران رو برام پیام خصوصی کنید. ممنون.

EP-IBZ
19-04-2012, 12:45
سلام دوستان من یک سوال داشتم...می خواستم ببینم که الان برای تست حجم(ظرفیت)ریه باید چقدر بزنیم؟من ریه هام یکم مشکل داره...البته در روند عادی زندگی(اگر اسم این روزهای در حال گذر رو بشه زندگی گذاشت;-))هیچ مشکلی ندارم اما اگر بدوم(Running) یا فعالیت خیلی سنگین بکنم احساس تنگی نفس می کنم...می خواستم بدون که آیا با این مشکل می تونم کلاس وان و تو رو بگیرم؟
حقیقتش خبر آمد خبری در راه است...در پست های قبلی خوندم که می گفتن که اگر بهت مدیکال بدیم باز هم ایرلاینی استخدامت نمیکنه...اما اگر اینکاری که به من محول شده رو انجام بدم...بدون هیچ مشکلی در ایرلاین مورد علاقه و روی هواپیمای مورد علاقه استخدام میشم...بازم میگم همه چیز بستگی به یه بنده خدایی داره که الان خارج از کشوره!

safae
19-04-2012, 13:38
جناب مناصیر در ازمایشات کلاس 2 و1 ازمایش حجم ریه نمیگیرند و فقط در ایرلاین به این مسئله توجه میشه که نمیونم میزانش چقدر هست ولی فکر نکنم سختگیری زیادی بشه
از نظر پزشکی و ورزشی هم روشهایی هست که میشه حجم ریه رو افزایش داد

البته همه چیز بستگی به خدا داره نه بندش:-)

samann
06-09-2014, 23:02
سلام دوستان اطلاعاتی در مورد دکتر خامکی بفرمائید.اطلاعات ب روز شده باشه بدونیم این بنده خدا از نظر روحی و روانی در حال حاضر در چه وضعیتیه که میخوام برم پیشش آماده باشم.مرسی

m3hd1
07-09-2014, 15:21
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان کاملا مطلع درباره سوال زیر لطفا پاسخ دهند
داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی جزو شرایط عمومی شرکت ها و ایرلاین ها در زمان استخدامه
من دارای کارت معافیت پزشکی هستم که دلیل معافیتم نزدیک بینی و استفاده از عینک بوده (مجموع نمره چشمم 10 بود) در کارت معافیت قید شده طبق بند 4 ماده 41 که اشاره به معافیت به دلیل نمره چشم داره
بعد از گرفتن کارت معافیت پزشکی چشم هایم را لیزیک کردم و الان دارای دید کامل هستم و حتی از عینک هم استفاده نمی کنم
و در حال حاضر به لطف خدا از سلامت کامل جسمانی برخوردارم و حاضر به انجام تمام تست های مدیکال مورد درخواست ایرلاین ها می باشم
حالا با توجه به مطالب فوق آیا با داشتن مدرک استاندارد B1 و کارشناسی تعمیر ونگهداری می توانم می توانم شرایط استخدام به عنوان نیروی فنی را در ایرلانهایی مانند ماهان را داشته باشم
لطفا جواب بدید خیلی نگران این مورد هستم

rasooool
07-09-2014, 17:22
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان کاملا مطلع درباره سوال زیر لطفا پاسخ دهند
داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی جزو شرایط عمومی شرکت ها و ایرلاین ها در زمان استخدامه
من دارای کارت معافیت پزشکی هستم که دلیل معافیتم نزدیک بینی و استفاده از عینک بوده (مجموع نمره چشمم 10 بود) در کارت معافیت قید شده طبق بند 4 ماده 41 که اشاره به معافیت به دلیل نمره چشم داره
بعد از گرفتن کارت معافیت پزشکی چشم هایم را لیزیک کردم و الان دارای دید کامل هستم و حتی از عینک هم استفاده نمی کنم
و در حال حاضر به لطف خدا از سلامت کامل جسمانی برخوردارم و حاضر به انجام تمام تست های مدیکال مورد درخواست ایرلاین ها می باشم
حالا با توجه به مطالب فوق آیا با داشتن مدرک استاندارد B1 و کارشناسی تعمیر ونگهداری می توانم می توانم شرایط استخدام به عنوان نیروی فنی را در ایرلانهایی مانند ماهان را داشته باشم
لطفا جواب بدید خیلی نگران این مورد هستم

والا من از یه بنده خدایی شنیدم میگفت شرکت ها به اینکه شما چه نوع معافیت پزشکی دارید نگاه نمیکنن!!!
خودمم یه آگهی استخدامی دیدم نوشته بود معافیت غیر پزشکی(یعنی شرط ورود به پروسه نداشتن معافیت پزشکیه)

samann
07-09-2014, 18:16
تو شرایط عمومی استخداما نوشته معافیت غیر پزشکی.باید قبل از خدمت عمل لازیک میکردی

m3hd1
07-09-2014, 18:52
والا من از یه بنده خدایی شنیدم میگفت شرکت ها به اینکه شما چه نوع معافیت پزشکی دارید نگاه نمیکنن!!!
خودمم یه آگهی استخدامی دیدم نوشته بود معافیت غیر پزشکی(یعنی شرط ورود به پروسه نداشتن معافیت پزشکیه)

دوستان یک راه حل جلو پام بذارید چه کنم ؟؟
واقعا اگر با ایرلان ها صادقانه مطرح کنم و چک آپ کامل پزشکی بدم بازم نمیشه ؟؟

Mahmood Mokhtari
13-09-2014, 14:21
سلام دوستان اطلاعاتی در مورد دکتر خامکی بفرمائید.اطلاعات ب روز شده باشه بدونیم این بنده خدا از نظر روحی و روانی در حال حاضر در چه وضعیتیه که میخوام برم پیشش آماده باشم.مرسی

با سلام
دکتر خامکی را به خوبی می شناسیم.
ایشان که مشکل روحی و روانی ندارند.
مطمئن باشید اگر با شما هم بسیار رفاقت داشته باشند، مصلحت مشاغل هوایی و شغل پزشکی خودشان را زیر پا نمی گذارند و این از تعهد ایشان است نه از مشکلات روحی و روانی.
صادق باشیم و مصلحت اجتماعی را بر مصلحت فردی خود ترجیح دهیم.
بنده یک دوستی دارم که هم اکنون در فرودگاه کار می کند. ایشان خیلی عاشق هواپیما و خلبانی بودند اما موفق به احراز شرایط شغل خلبانی نشدند. هم اکنون پس از 2 دهه خدا را شکر می کند که خلبان نشده اند. می گوییم: چرا؟ می فرمایند: مسئولیت بسیار سنگینی است. من به عشق خودم که مجاور بودن با هواپیماها می باشد، رسیده ام با این تفاوت که پایم روی زمین است. به مردم خدمت می کنم. نه خودم را به خطر انداخته ام و نه دیگران را. به دوستان هم می گویم: در این صنعت، از پارتی بازی پرهیز کنید. در قبال جان مردمی که به این صنعت اعتماد کرده اند، همه ما مسئول هستیم. با پارتی بازی و قبول سفارشات نابجا، تیشه به ریشه این صنعت نازنین نزنید. اگر می خواهید این صنعت رشد کند. صادقانه رفتار کنیم. . .

با احترام

samann
13-09-2014, 18:38
با سلام
دکتر خامکی را به خوبی می شناسیم.
ایشان که مشکل روحی و روانی ندارند.
مطمئن باشید اگر با شما هم بسیار رفاقت داشته باشند، مصلحت مشاغل هوایی و شغل پزشکی خودشان را زیر پا نمی گذارند و این از تعهد ایشان است نه از مشکلات روحی و روانی.
صادق باشیم و مصلحت اجتماعی را بر مصلحت فردی خود ترجیح دهیم.
بنده یک دوستی دارم که هم اکنون در فرودگاه کار می کند. ایشان خیلی عاشق هواپیما و خلبانی بودند اما موفق به احراز شرایط شغل خلبانی نشدند. هم اکنون پس از 2 دهه خدا را شکر می کند که خلبان نشده اند. می گوییم: چرا؟ می فرمایند: مسئولیت بسیار سنگینی است. من به عشق خودم که مجاور بودن با هواپیماها می باشد، رسیده ام با این تفاوت که پایم روی زمین است. به مردم خدمت می کنم. نه خودم را به خطر انداخته ام و نه دیگران را. به دوستان هم می گویم: در این صنعت، از پارتی بازی پرهیز کنید. در قبال جان مردمی که به این صنعت اعتماد کرده اند، همه ما مسئول هستیم. با پارتی بازی و قبول سفارشات نابجا، تیشه به ریشه این صنعت نازنین نزنید. اگر می خواهید این صنعت رشد کند. صادقانه رفتار کنیم. . .

با احترام
آخه اینقدر از این بنده خدا بد گفتن آدم ناخودآگاه فکر بد میکنه.ولیییی اصل داستان همینه که گفتی ایشون واقعاً متعد هستند همین.واین خوبه

Bobby
04-05-2015, 13:15
با سلام خدمت دوستان
می خواستم بدونم دکتر سلیمانی مطب داره اگر اطلاع دارید ممنون میشم آدرس یا تلفن لطف کنید ممنون