PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عینکی باشیم یا نه!؟!؟!؟!؟!؟!؟

omid=pilot
10-01-2010, 12:54
بعد از خوندن مطالب و راهنمایی بعضی از دوستان متاسفانه هنوز به جواب کامل نرسیدم!!!
از بد شانسی یک سالی هست که عینکی شدم.(شماره چشم راستم 1.5 و چپم 1.25):((
نمیدونم میتونم با عینک مدیکال بگیرم یا نه؟ اگه مدیکال گرفتم از لحاظ استخدام ایرلاین ها مشکلی ندارن که عینکی باشم؟
از دوستان خواهش میکنم در این باره راهنماییم کنن.
اگه نمیشه باید لیزیک کنم؟

ماه
10-01-2010, 13:02
نمره 1.5 بالاست.

90 درصد داوطلباني كه عينكي نيستن ، در معاينات چشم بدلايل مختلفي از قبيل مشكل تشخيص رنگ ، ميدان ديد ، عمق ديد و ... رد ميشن.

بهترين كار ، مشاوره با متخصصان طب هوايي هست.

Andre Nikolovich
10-01-2010, 13:07
بعد از خوندن مطالب و راهنمایی بعضی از دوستان متاسفانه هنوز به جواب کامل نرسیدم!!!
از بد شانسی یک سالی هست که عینکی شدم.(شماره چشم راستم 1.5 و چپم 1.25):((
نمیدونم میتونم با عینک مدیکال بگیرم یا نه؟ اگه مدیکال گرفتم از لحاظ استخدام ایرلاین ها مشکلی ندارن که عینکی باشم؟
از دوستان خواهش میکنم در این باره راهنماییم کنن.
اگه نمیشه باید لیزیک کنم؟

قبل از اینکه خلبانی رو شروع کنی پیش یه دکتر خوب لیزیک کن و 6ماه بعد از عمل برو مدیکال از عمل هم هیچ چیزی بهشون نگو خیلی راحت و تضمینی پذیرفته میشی برای استخدام هم مشکلی نخواهی داشت فقط مهم اینه که قبل از شروع درس این کارو بکنی
موفق باشید

omid=pilot
10-01-2010, 13:11
نمره 1.5 بالاست.

90 درصد داوطلباني كه عينكي نيستن ، در معاينات چشم بدلايل مختلفي از قبيل مشكل تشخيص رنگ ، ميدان ديد ، عمق ديد و ... رد ميشن.

بهترين كار ، مشاوره با متخصصان طب هوايي هست.
با تشکر از راهنمایی ماه عزیز!!!
متخصصان طب هوایی رو کجا میتونم پیدا کنم؟

ماه
10-01-2010, 13:29
مهرآباد - روبروي ساختمان هواپيمايي كشوري نرسيده به ترمينال شماره 5 حج،

كلينيك گمرك - متخصصان طب هوايي

البته اسم و آدرس دقيق متخصصان طب هوايي كه مورد تاييد هواپيمايي كشوري هستند را ميتوانيد از استاندارد پرواز هواپيمايي كشوري سوال كنيد.

تلفن 91022144

Shahrokh
10-01-2010, 13:34
اگه خواستيد جراحي كنيد بجاي ليزيك ، لازك يا پي آر كي رو انتخاب كنيد. چون ليزيك تا مدتها قابل تشخيص هست

omid=pilot
10-01-2010, 16:33
اگه خواستيد جراحي كنيد بجاي ليزيك ، لازك يا پي آر كي رو انتخاب كنيد. چون ليزيك تا مدتها قابل تشخيص هست
با تشکر از شاهرخ عزیز.
شاهرخ جان لطف کن اگه اطلاعاتی در مورد این دو نوع عمل داری در اختیار من و باقی دوستان قرار بده!!!

S1NA
10-01-2010, 22:21
ببین لیزیک دردسر کمتری داره یعنی نهایتا 2 هفته بعد از عمل باید قطره و این جور چیزا رو بریزی تو چشمت، سریعتر هم خوب میشه دید کامل هم زودتر برمیگیرده.

ولی پی آر کی تقریبا 2 ماه تو چشمات باید قطره بریزی و بعد از عمل یه لنز میزارن تو چشمت که تا 3 روز روزهای وحشتناکی رو خواهی داشت! ولی بعد از اون 3 روز که بعدش لنز رو دربیارن راحت میشی!

فرقشون هم اینه که پی آر کی مقدار کمتری از قرنیت برداشته میشه و به قرنیه آسیب کمتری میرسه، اصلا هم قابل تشخیص نیست که چشمت عمل شده اگه پیش به دکتر خوب بری!

ضمنا ممکنه با عمل دیدت 10/10 نشه در اون صورت اگه بخوای عمل دوباره انجام بدی اگه پی آر کی کرده باشی راحت تره!
من خودم پیش یک دکتر آشنا عمل کردم، موقع عمل گفتم که لیزیک میخوام اونم گفت باشه! بعد عمل گفت پی آر کی کردم!!!! گفتم چرا؟ گفت چون دوستمی و من خیلی بهتر میدونم که کدوم بهتره!

Shahrokh
10-01-2010, 23:40
الان به ندرت ليزيك انجام ميدن و عمل ارجح لازك هست كه در واقع نوعي پي آر كي هست.
اگرچه ليزيك بعد از عمل درد چنداني نداره و دو روش ديگه درد بسيار زيادي تا دو-سه روز داره اما در مجموع ليزيك ريسك بيشتري داره. همچنين ممكنه در ليزيك عوارض عمل بعد از چند سال بوجود بياد مانند اكتازي قرنيه كه نرخ اون 1 مورد در 2000 هست اما در دو روش ديگه اين احتمال تقريبا صفر هست.
من خودم عمل ليزيك انجام دادم و الان ميبينم كه بنا به برخي موارد بهتر بود لازك انجام ميشد! اين هم بماند كه دكتري من رو عمل كرد گفت اين دو روش هيچ فرقي ندارند و به انتخاب ايشون ليزيك شدم !!

mbs
11-01-2010, 02:33
سلام دوست من:
مجموع نمرات هر دو چشم برای مدیکال 2 و برای استخدام تا 4 قابل قبول خواهد بودفقط در صورتی که با زدن عینک دید 10/10 داشته باشید و عمق میدان هم برقرار شود.
مواردی که در مدیکال قابل قبول نیست شامل: قوز قرنیه- کور رنگی( حتی 1 رنگ)- نداشتن دید عمق طبیعی.
در مورد هرگونه عمل جراحی روی چشم ممکن هست در مدیکال قبول بشین اما برای استخدام به هیچ وجه قابل قبول نیست پس با آینده خودتون بازی نکنین!!!
طبق قوانین icao داشتن عینک برای خلبان هیچ ایرادی ندارد فقط در زمان انجام وظیفه باد یک عینک رزرو در کیف خلبان موجود باشد.
بنده خودم مجموع نمره چشمم 1.75 است و در مدیکال قبول شدم فقط یک مرحله به پزشک مشاور معرفی شدم. ایشون یکبار چشم بنده رو بدون عینک و یک بار با عینک معاینه کردند و مشکلی هم نبود( البته من مدیکال کلاس 2 گرفتم بزودی برای کلاس 1 اقدام میکنم اگه مشکلی بود به اطلاع میرسونم)

Shahrokh
11-01-2010, 08:11
جالب اينمه كه تمام عملهاي LASIK، LASEK و PRK قابل قبول FAA و نيرو هوايي آمريكا هست. البته به خلبانان نظامي توصيه ميشه كه LASIK نشن چون در هنگام مانورهاي شديد و خروج اضطراري ممكن است براي Flap (لايه نازك قرنيه كه برش ميخوره) مشكل ايجاد بشه. بسياري از خلبانان در آمريكا هم اين عملها رو انجام دادند. اما از اونجاييكه قراره استاندارد هواپيمايي كشوري ما از FAA هم بالاتر باشه !!! ظاهرا در ايران چنانچه بفهمند چشم شما جراحي شده قابل قبول نيست !!!!

Andre Nikolovich
11-01-2010, 11:28
سلام دوست من:
مجموع نمرات هر دو چشم برای مدیکال 2 و برای استخدام تا 4 قابل قبول خواهد بودفقط در صورتی که با زدن عینک دید 10/10 داشته باشید و عمق میدان هم برقرار شود.
مواردی که در مدیکال قابل قبول نیست شامل: قوز قرنیه- کور رنگی( حتی 1 رنگ)- نداشتن دید عمق طبیعی.
در مورد هرگونه عمل جراحی روی چشم ممکن هست در مدیکال قبول بشین اما برای استخدام به هیچ وجه قابل قبول نیست پس با آینده خودتون بازی نکنین!!!
طبق قوانین icao داشتن عینک برای خلبان هیچ ایرادی ندارد فقط در زمان انجام وظیفه باد یک عینک رزرو در کیف خلبان موجود باشد.
بنده خودم مجموع نمره چشمم 1.75 است و در مدیکال قبول شدم فقط یک مرحله به پزشک مشاور معرفی شدم. ایشون یکبار چشم بنده رو بدون عینک و یک بار با عینک معاینه کردند و مشکلی هم نبود( البته من مدیکال کلاس 2 گرفتم بزودی برای کلاس 1 اقدام میکنم اگه مشکلی بود به اطلاع میرسونم)

مدیکال هواپیمایی کشوری همونطوری که میفرمایید تا شماره های پایین(مثلا تا 2) که هیچ قانونی هم روش نظارت نداره حالا چه ایکائو چه... ایرادی نمیگیرن اون هم واسه کلاس 2 ولی به محض اینکه بفهمن پاتون قراره به ایرلاین باز بشه یا خوب پیشرفت میکنید برای کلاس 1 و تمدید مدیکال با مشکل روبرو میشید و در ایرلاین هم که دولتی ها دید 10/10 بدون عینک و خصوصی ها هم تقریبا نظرشون با مدیکال کشوری یکی هست البته باز بستگی داره نظر دکتر معتمد شرکت چی باشه مثلا خلبانای ماهان میرن مدیکال کشوری چک میشن و مدیکال با عینک نمره 2 قبول میکنه و لی دکتر شرکت میگه تا نمره ی 1
ولی نه در ایرلاین نه در مدیکال کشوری کسی ته چشمو رو نگاه نمیکنه تا ببینه عمل کردید یا نه
عینکی ها اینو بدونن که این ضعف دیدحداقل در ایران به عنوان یک ضعف تابلو برای خلبان حساب میشه و تا آخر عمر گریبان گیرشون هست پس تا وارد سیستم نشدید یه فکری به حالش بکنید
این هم بدونید مدیکال در کشور ما کاملا سلیقه ای انجام میشه و هر پزشکی نظرش با پزشک دیگه فرق میکنه
ممکنه یه بار برید و چک بشید ولی سال بعد که باید پیش یه دکتر دیگه همونجا چک بشید چکتون نکنه

به امید اینکه شما رو در اوج ببینیم

omid=pilot
11-01-2010, 21:27
سلام دوست من:
با تشکر حتما خبرشو بهم بده!!!

omid=pilot
11-01-2010, 21:34
دوستان با توجه به بحث هایی که شد من تصمیم گرفتم PRK کنم!!!
من هنوز 16 سالمه اجازه عمل میدن؟ آخه شنیدم باید 18 سالت باشه!!!

omid=pilot
11-01-2010, 21:36
راستی متوسط هزینه PRK چقدره؟

Andre Nikolovich
11-01-2010, 21:37

باید 1 سال شماره ی چشمتون ثابت مونده باشه

omid=pilot
11-01-2010, 21:42
من الان یک سالی هست که عینکی شدم تازگی ها هم دوباره چک کردم خدارو شکر تغییری نداشته.
شرایط سنی نمیدونی؟ هزینه چطور؟

Diamond
11-01-2010, 21:47
حداقل سن عمل برای آقایان 20سال و برای خانمها 18.و نمره چشم حداقل باید 1 سال ثابت مونده باشد.
در ضمن این رو هم بگم که بعد از عمل خیلی باید مواظب چشم هاتون باشین.مثلا حتی بعد از گذشت 6 ماه از عمل اگر بیش از 20 دقیقه به طور مداوم با کامپیوتر کارکنید(به مونیتور خیره شوید) چشماتون درد میگیره.و خشکی چشم تا 1-2 سال گریبانگیرتون هست.(حداقل)
متوسط قیمت عمل prk اینطرفا حدود 600 هزار تومان هست!

omid=pilot
11-01-2010, 23:35
حداقل سن عمل برای آقایان 20سال و برای خانمها 18.و نمره چشم حداقل باید 1 سال ثابت مونده باشد.
در ضمن این رو هم بگم که بعد از عمل خیلی باید مواظب چشم هاتون باشین.مثلا حتی بعد از گذشت 6 ماه از عمل اگر بیش از 20 دقیقه به طور مداوم با کامپیوتر کارکنید(به مونیتور خیره شوید) چشماتون درد میگیره.و خشکی چشم تا 1-2 سال گریبانگیرتون هست.(حداقل)
متوسط قیمت عمل prk اینطرفا حدود 600 هزار تومان هست!
ممنون Diamond جان!!! فقط این که اگه خدا بخواد من 18 سالگی میخوام اقدام کنم برای خلبانی....
ولی این جوری که شما میگی فقط تا 20 سالگی باید وایسم برای عمل!!!
من چی کنم؟ لطفا دوستان راهنمایی کنن!!!!

S1NA
11-01-2010, 23:42
اصلا 18 سالگی و 20 سالگی و این جور حرفها فقط حرفه! ببین شما اگه واقعا میخوای مطمئن بشی که دیگه شماره چشمت بالاتر نمیره تا 25 سالگی باید واستی! البته بستگی به خودتون داره ممکنه شما از 18 سالگی به بعد شماره چشمت ثابت بمونه واسه همیشه! ممکنه 27 سالگی به بعد هم دوباره بالا بره!

من الان 24 سالمه! دو سال پیش یعنی زمانی که 22 سالم بود پی آر کی کردم و نمره چشمم 0 و دیدم 10/10 شد!

اینم بگم که شماره چشمم 2 سال بود که تغییر نکرده بود، ولی 6 ماه پیش یعنی 1.5 سال بعد از عمل دوباره چشمم نمره پیدا کرد و شد 0.25! خب میبینید که هیچ چیز قطعی نیست! البته اگه بهم بازم میفتن که شماره چشمت 1.5 سال دیگه میشه 0.25 باز هم همون موقع میکردم! الان هم میخوام 2 سال صبر کنم و دوباره عمل کنم و چشمم رو صفر کنم!

من کلینیک نور عمل کردم و هزینه عمل پی آر کی با بیمه دور و بر 230 هزار تومن شد!

Diamond
11-01-2010, 23:42
ممنون Diamond جان!!! فقط این که اگه خدا بخواد من 18 سالگی میخوام اقدام کنم برای خلبانی....
ولی این جوری که شما میگی فقط تا 20 سالگی باید وایسم برای عمل!!!
من چی کنم؟ لطفا دوستان راهنمایی کنن!!!!
ببین دوست عزیز.اول شما خودتون برید پیش یک پزشک جراح لیزر.از اون سوال کنید.
ولی از من به شما نصیحت.اگه واقعا میخواهید خلبان بشین...که هیچ...اگرم که نه از خیر لیزیک و prk و... بگذرین.

omid=pilot
12-01-2010, 00:05
اصلا 18 سالگی و 20 سالگی و این جور حرفها فقط حرفه! ببین شما اگه واقعا میخوای مطمئن بشی که دیگه شماره چشمت بالاتر نمیره تا 25 سالگی باید واستی! البته بستگی به خودتون داره ممکنه شما از 18 سالگی به بعد شماره چشمت ثابت بمونه واسه همیشه! ممکنه 27 سالگی به بعد هم دوباره بالا بره!

من الان 24 سالمه! دو سال پیش یعنی زمانی که 22 سالم بود پی آر کی کردم و نمره چشمم 0 و دیدم 10/10 شد!

اینم بگم که شماره چشمم 2 سال بود که تغییر نکرده بود، ولی 6 ماه پیش یعنی 1.5 سال بعد از عمل دوباره چشمم نمره پیدا کرد و شد 0.25! خب میبینید که هیچ چیز قطعی نیست! البته اگه بهم بازم میفتن که شماره چشمت 1.5 سال دیگه میشه 0.25 باز هم همون موقع میکردم! الان هم میخوام 2 سال صبر کنم و دوباره عمل کنم و چشمم رو صفر کنم!

من کلینیک نور عمل کردم و هزینه عمل پی آر کی با بیمه دور و بر 230 هزار تومن شد!
S1NA جان شما چه بیمه ای داشتی؟ تا اونجایی که من میدونم بیمه قبول نمیکنه!!!!

omid=pilot
12-01-2010, 00:06
ببین دوست عزیز.اول شما خودتون برید پیش یک پزشک جراح لیزر.از اون سوال کنید.
ولی از من به شما نصیحت.اگه واقعا میخواهید خلبان بشین...که هیچ...اگرم که نه از خیر لیزیک و prk و... بگذرین.
من تصمیمم برای خلبانی جدی جدی هست و تصمیمی نیست که از روی احساس و یک فکر بچه گانه گرفته باشم!!!

S1NA
12-01-2010, 00:18
من بیمه ایران داشتم، یعنی پدرم چون پزشک هست از طریق شبکه نظام پزشکی خود به خود بیمه شده بود.

تا اونجایی که یادمه کلینیک نور بیمه قبول میکردن و بیمارستان نور قبول نمیکردن، این دو تا با هم فرق دارن، کلینیک نور تو خیابون مطهری هست اگه اشتباه نکنم و بیمارستان نور اول خیابون اسفندیار از طرف خیابون ولیعصر... البته فکر کنم الان بیمارستان نور هم قبول کنن بیمه.

منم یه پیشنهاد میکنم بهت، اگه خلبان هم نمیخوای بشی عمل کن چشمات رو، چون محدودیت هایی که عینک داره رو هیچکی جز خود عینکی ها نمیتونن درک کنن، واقعا من این دو سال به اندازه کل زندگیم حال کردم بدون عینک!

omid=pilot
12-01-2010, 15:20
ممنون از راهنمایات فقط نگفتی شرایط سنی رو چی کنم؟
گفتم که من 18 سالگی میخوام اقدام کنم برای خلبانی!!!!!!!!
در ضمن بیمه من تامین اجتمایی قبول میکنن؟

S1NA
12-01-2010, 15:51
بیمه تامین اجتماعی رو نمیدونم راستش، باید بیمه تکمیلی داشته باشی، شاید قبول کنن...

شما همون 18 سالگی عمل کن، باید شانس بیاری که دیگه بالا نره شماره چشمات، البته اگه بالا رفت خیالی نیست میتونی دوباره عمل اصلاحی انجام بدی...

Diamond
12-01-2010, 15:55
دوست عزیز یعنی چی خیالی نیست؟؟؟
چشم جزء حساس ترین اعضای بدن هست.وایشون فقط یکبار بعد از عمل میتونند عمل اصلاح مجدد انجام دهند!
من که دارم حرفی رو میزنم از روی شنیده های از اطرافیان هستش.تو خانواده ما 3-4 نفر عمل لیزیک انجام دادند.....

S1NA
12-01-2010, 16:36
راستش من نمیدونم چند بار میتونن این عمل رو انجام بدن، ولی مطمئنا این روزا اینقدر علم پیشرفت کرده که هر عمل خطرناکی رو نکنن اونم روی چشم!

خیلی از پزشکها پیشنهاد میکنن که ای عمل رو انجام ندین، خب دلیلش چیه؟ از ضخامت قرنیه کم میشه و در صورتیکه ضربه بخوره ممکنه پاره بشه! درسته؟

مطمئنا کسی که میره عمل میخواد بکنه قبلش کلی تست و آزمایش میده ببینن این شخص واسه عمل مناسبه یا نه، کسی که قرنیه نازکی داره نمیشه عمل کرد و هیچ پزشک و مرکزی هم اینکار رو نمینه!

پس با اطمینان میشه گفت این عمل کاملا بیخطره، همونطوریکه واسه این عمل هیچ عوارض شایع دائمی گزارش نشده، عوارضی مثل خشکی چشم، تغییرات بینایی، و.... عوارضی هستن که به زودی برطرف میشن.

کسی که واسه عمل مناسب تشخیص داده میشه هیچ مشکلی نخواهد داشت، خیلی از پزشکهای ما از روی محافظه کاری میگن عمل نکنی بهتره، ولی اونا نمیتونن درک کنن که همین محافظه کاریشون باعث میشه شما عینک رو با اون همه محدودیت تحمل کنی!

البته خیلی از پزشکان هم این عمل رو توصیه و حتی خودشون هم لیزیک و پی آر کی کردن!

دلیل اینکه گفتم پی آر کی بهتره همین مساله قرنیه بود، تازه شنیدم که بیمارستان نور یه دستگاه جدید آورده که باز هم دید بهتر با برداشت قرنیه کمتری به شما میده...

Shahrokh
12-01-2010, 16:54
من ليزيك انجام دادم و اگرچه دچار برخي عوارضش شدم اما توصيه ميكنم كه انجام دادنش بهتر از انجام ندادنش هست. خصوصا اگه بجاي ليزيك لازك بشين. ضمنا هر عملي عوارض خاص و منفعت و ضرر خودش رو داره. تعدا دفعات اين عملهاي اينقدر هست كه ضخامت قرنيه كمتر از 400 ميكرون نشه. من ضخامت قرنيه ام قبل از عمل 522 ميكرون بود و الان شده 420 ميكرون ! و ديگه جاي عمل نداره. البته روشي جديد با عنوان CXL يا C3R كه مخفف Collagen Cross Link هست در مواردي كه ضخامت قرنيه كم باشه انجام ميشه تا مقاومت قرنيه بيشتر بشه و بشه شماره هاي بالاتري رو عمل كرد

Flightmyst
16-04-2010, 19:22
من که ۱۸ سال دارم ۱.۵ ماه است که عمل لازک کردم هر کدوم از چشمم شمارش ۳ استیکمات بود الان یکیش شده ۷۵ صدم یکی دیگه ۲۵ صدم دکتر گفت هنوز یه ماه دیگه وقت داری اگه بخواد ۱۰/۱۰ بشه اگه نشه که خیلی بد میشه :((:((

FaFa
21-12-2010, 13:29
دوستان جدا از عمل لیزیک،چرا برای فقط 0.75 افراد رو به شورا پزشکی ارجاع میدهند؟؟؟؟

فانتوم 1
22-12-2010, 20:37
سلام فرید جان
خوبی آقا؟به به رفیق قدیمی
در مورد سوالت والا تا اونجایی که من میدونم حساب کتاب خاصی نداره، در واقع یه جورایی شانسیه
دوستانی بودن که چشمشون از 0.75 ضعیف تر بود اما کارشون به شورا نکشید
در کل خیلی مربوط میشه به اینکه پزشکتون در روز چک نهایی کی باشه.

Iran javid
22-12-2010, 22:42
دوستان یک سوال؟ ما با این نمره عینک ها مشکل داریم و اتفاقا همسن omid-pilot عزیز هستم! هر کدام از چشم های من75/0 است و دکترم گفته 10/11 هستی. ما نفهمیدیم فلسفه این شماره ها چیه؟ تکلیف ما چیه دوستان؟

ahmadreza
05-07-2011, 00:31
سال 86 حدود 1 میلیون تومان, با دستگاه لیزر concerto که در خاور میانه تنها در ایران و بیمارستان نور موجود هست. برای اطلاعات بیشتر به www.noorvision.com مراجعه کنید.

davyjones
09-09-2013, 17:37
مهرآباد - روبروي ساختمان هواپيمايي كشوري نرسيده به ترمينال شماره 5 حج،

كلينيك گمرك - متخصصان طب هوايي

البته اسم و آدرس دقيق متخصصان طب هوايي كه مورد تاييد هواپيمايي كشوري هستند را ميتوانيد از استاندارد پرواز هواپيمايي كشوري سوال كنيد.

تلفن 91022144

سلام با توجه به گذشت 3 سال از پست شما . آقای ماه هنوز هم همین جا هست یا خیر؟

WhiteSwan
09-09-2013, 18:13
سلام با توجه به گذشت 3 سال از پست شما . آقای ماه هنوز هم همین جا هست یا خیر؟

خیر...
نشانی کلینیک ولیعصر (http://www.cao.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=357b5056-e2bf-41b5-a91a-496f36aba527)
(آزادراه تهران-کرج، بعد از بزرگراه آزادگان، خروجی اول پارک چیتگر، انتهای خیابان کوهک، کلینیک ولیعصر)