PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهندسی هواپیما-دانشگاه جامع علمی کاربردی

EP-IAG
10-12-2009, 20:26
دوستان اگر کسی از رشته تعمیر ونگهداری هواپیما(کارشناسی ناپیوسته) در دانشگاه جامع علمی کاربردی (چه شهرهایی و چه دانشگاه هایی این رشته را دارند و چگونگی آزمون ورودی آن) اطلاعاتی داره در اختیار بذاره ممنون می شم.

davidmors
10-12-2009, 23:24
دوست عزیز
جذب در این رشته در مقاطع کاردانی به صورت پودمانی و ترمی و کارشناسی به شکل ترمی هست .
شهر های مشهد ، تهران ، کرمان و بندرعباس این رشته رو دارند .
جذب هم که باید دفترچه بگیرید و ثبت نام کنید

FaFa
11-12-2009, 01:35
اونطور که من میدونم دانشگاه سماپران واحد تهران سالیان ساله که میخواد دوره کارشناسی بگیره ولی بهش نمیدن ! حالا مشکل از کجاست خدا میدونه ! بهترین کار گرفتن دفترچه هست چون وقتی زنگ بزنید،با اطمینان کامل بهتون میگن بله امسال تا مقطع دکترا دانشجو میگیریم ولی وقتی که دفترچه میاد،میبینیم کاردانی هم به زور بهش دادن !

mohammadATR
11-12-2009, 11:57
همون طور که دوست عزیزمون FaFa فرمودند دانشگاه علمی کاربردی سماپران که واقع در رباط کریم می باشد دارای دوره کاردانی هوانوردی و مهندسی تعمیر و نگهداری می باشد و اما برای دوره کارشناسی باید آزمون کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی رو که هر ساله برگزار میشه رو بدید و دانشگاه اون هم در شهرک آزادی هست که فکر می کنم تمام رشته های مربوط به هوانوردی رو داره (مهندسی پرواز-الکترونیک پرواز-اویونیک پرواز-خلبانی و.......)

davidmors
11-12-2009, 23:30
این خبر رو بخونید :

اعلام زمان ثبت نام در آزمون دورههاي

کارداني ، کارشناسي پيوسته و ناپيوسته

دانشگاه جامع علمي كاربردي

زمان ثبت نام در آزمون دوره هاي كارداني ، كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي اعلام شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه جامع علمي كاربردي ، ثبتنام داوطلبان اين آزمون ها از روز یکشنبه 27 دي ماه آغاز و تا روز شنبه 3 بهمن ماه ادامه خواهد داشت. ثبتنام از طریق پايگاه الكترونيكي سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org انجام مي شود.
همچنين آزمون پذیرش دورههای کاردانی ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشگاه جامع علمي كاربردي در روز جمعه 14 اسفند ماه سالجاري توسط سازمان سنجش به طور همزمان در سراسر كشور برگزار مي شود.

فکر کنم این بتونه بهتون کمک کنه تا تاریخ دقیق ثبت نام رو بدونید .

EP-IAG
14-12-2009, 16:51
من از یکی از دوستان شنیدم که این رشته در مقطع کارشناسی فقط در کرمان و شیراز پذیرش داره و در تهران هم تازه مجوز گرفته اند ولی معلوم نیست که امسال در دفترچه بیاید یا نه.
دوستان اگر اطلاعات تکمیل تر دارید لطفا بفرمائید.

echo
16-12-2009, 21:50
با سلام خدمت دوستان
ببخشید که این سوالات را اینجا میپرسم.
در دفترچه ی دانشگاه سراسری رشته ای به نام مهندسی هوانوردی وجود دارد .خوب این رشته چیه؟
سوال دوم هم اینکه تمام رشته هایی چون(مراقبت پرواز و تعمیرونگهداری و اویونیک وتمام رشته هایی که به هواپیما مربوط است به جز هوافضا)تا مقطع کاردانی وجود دارد.یعنی در ایران امکان ادامه تحصیل تا مقاطع بالاتر نداریم یا اگر امکانش هست چگونه می توان در مقاطع بالاتر تحصیل کرد؟
با تشکر

EP-IAG
17-12-2009, 12:15
دوست عزیز در حال حاضر رشته هایی که فرمودید مثل تعمیر و نگهداری هواپیما ، اویونیک و .... تا مقطع کارشناسی در دانشگاه صنعت هواپیمائی تدریس می شوند و برای مقاطع بالاتر هم مشکلی نداره و به طور مثال کسی که لیسانس تعمیر و نگهداری داره می تونه مکانیک یا هوافضا و یا هر رشته دیگری که دوست داره ادامه تحصیل بده.

rharirian
21-03-2010, 03:12
عزیزان اگر کسی منابعی از مواد درسی این رشته برای آزمون ورودی اطلاعاتی داره در اختیارمون بذاره ممنون می شم.

منابع عمومی که شما یک کتاب عمومی مدرسان شرف کاردانی به کارشناسی از انقلاب تهیه می کنید و مطالعه می فرمایید و تست های سال گذشته رو هم حتما بزنید!
تخصصی برای رشته مهندسی تکنولوژی هواپیما یا همون تعمیر و نگهداری باید آیرودینامیک و سیستم و موتور توربینی و پیستونی و الکتریک از کتاب مرجع جپسن مطالعه بشه! پیشنهاد میشه کنکور های سال پیش از نشر طوفان در انقلاب تهیه بشه که کمک می کنه به اینکه از اون کتاب حجیم کدام قسمتا باید خونده بشه!
موفق باشید

rharirian
21-03-2010, 03:18
من از یکی از دوستان شنیدم که این رشته در مقطع کارشناسی فقط در کرمان و شیراز پذیرش داره و در تهران هم تازه مجوز گرفته اند ولی معلوم نیست که امسال در دفترچه بیاید یا نه.
دوستان اگر اطلاعات تکمیل تر دارید لطفا بفرمائید.

شیراز فکر نمی کنم داشته باشه! سالهای قبل فقط کرمان بود امسال تهران هم 50 نفر اضافه شد که 25 شاغل و 25 آزاد و کرمان هم 25 آزاد و 50 تا شاغل پذیرش داره
کنکور 88 با تاخیر اسفند برگذار شد که جالبه بدونین 15 سوال اشتباها از رشته اویونیک به ما داده بودن و سوالات سیستم مربوط به مارو داده بودن به اویونیک!!!! دیگه ببینین کنکور اینه کیفیت تدریس چیه!!!

saeed.korn
14-05-2010, 09:57
آینده کاری مهندسی تکنولوژی هواپیما-دانشگاه جامع علمی کاربردی چطوریه؟ و کجا مشغول میشن؟ مسئولیت و کارشون با کارشناسی تعمیر و نگهداری سراسری فرق داره؟

rharirian
15-05-2010, 12:08
آینده کاری مهندسی تکنولوژی هواپیما-دانشگاه جامع علمی کاربردی چطوریه؟ و کجا مشغول میشن؟ مسئولیت و کارشون با کارشناسی تعمیر و نگهداری سراسری فرق داره؟

خوب میشه گفت میتونی بری توی بخش مهندسی شرکت هایی مثل ایران ایر یا ماهان یا ... اگه خیلی شانس یا رابطه یا دانش(دانش خیلی اثرش کمتره نسبت به بقیه فاکتورا) داشته باشی! ولی حداقلش اینه که اگه خودت راضی بشی میری آچار بدست کار فنی میکنی توی خط پرواز یا آشیانه !
از لحاظ مدرک باهم فرقی نمی کنن ولی از لحاظ بار علمی و سختی دروس دانشگاه سراسری خوب طبیعتا سخت تره! ولی اولویت با معدل بالاس نه دانشگاه!
موفق باشین

Eilya
22-06-2010, 08:58
سلام به تمامی دوستان.
سوالی داشتم. می خواستم بدونم تو رشته تعمیر واسه جایی که قرار استخدام بشین مهمه براشون که از کجا مدرک گرفتین؟ (علمی کاربردی یا دانشکده صنعت ) یا A&P ملاکشونه؟
ممنون.

rharirian
15-07-2010, 13:58
سلام دوست من در پاسخ به سوالت باید بگم اگر A&P داشته باشی مدرک در درجه دوم اهمیت قرار میگیره و اکثر جاها با A&P راحت استخدام می کنن ولی اگه نداشته باشی به معدلت و جایی که ازش مدرک گرفتی توجه میشه! و همه جا هم طرفدار نداری! کلا مدرک A&P برای فعالیت و پیشرفت توی اینکار لازمه که شنیدم میخوان اخذشو سخت تر کنن!

A & P man
15-07-2010, 15:06
سلام به تمامی دوستان.
سوالی داشتم. می خواستم بدونم تو رشته تعمیر واسه جایی که قرار استخدام بشین مهمه براشون که از کجا مدرک گرفتین؟ (علمی کاربردی یا دانشکده صنعت ) یا A&P ملاکشونه؟
ممنون.

در حال حاضر هیچ چیزی به چیز دیگر ارجحیت نداره .... !!(چون اصولا دیگه استخدامی وجود نداره..!!!)
اما در سالهای دور A & P ارجحیت داشت به الباقی مدارک و بعد هم مدرک دانشکده صنعت و در آخر هم سما پران و دیگر مراکز آموزشی...

RezaRazeR
08-09-2010, 20:03
سلام دوستان!!!
من رشته ی تعمیر نگه داری هواپیما دانشگاه صنعت هوایی قبول نشدم:(
البته دانشگاه آزاد الکترونیک قبول شدم ولی زیاد علاقه ندارم!
علمی کاربردی تعمیر نگه داری هواپیما داره؟!! تهران؟!سماپران گمون کنم!
چجوریه؟باید دوباره کنکور بدم؟یا بدون کنکور ثبت نام میکنن؟!
تو رو خدا راهنمایی کنید~x(

Laya.H
08-09-2010, 21:18
دانشگاه علمی کاربردی معمولا سالی دو بار دانشجو میگیره یک بار پودمانی (بدون کنکور) و یک بار هم ترمی (با کنکور). باید منتظر باشیم ببینیم آیا امسال هم در رشتهٔ تعمیرو نگهداری دانشجو میگیره یا نه؟ در تهران دو تا واحد داریم که این رشته در آنجا ارائه میشه که یکی از آنها سماپرانه .البته صحبت من مربوط به دورههای کاردانی این رشته هست.

remy
11-09-2010, 21:55
سلام دوستان
منظورتون از معدل یعنی چند باید باشه ؟
در ضمن دانشکده ابوفاضل در شهرک ازادی هنوز کارشناسی این رشته رو نداره . میگند سما پران قراره بزاره ولی هر دو تو 900 ساعت اضافی مه استاندارد بهشون داده موندن
(صبر داشته باشین ان شاا... در کمتر از قرنی میگیرم ):fnsh:

Eilya
12-09-2010, 13:07
دانشگاه علمی کاربردی معافیت تحصیلی نمیده.حداقل واسه دوره های پودمانی میدونم اینجوریه.خیلی جالبه،مدرکش مهر وزارت علوم رو داره ولی وضعیت نظام وظیفه اش اینجوری!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مقررات وظيفه عمومي:
براساس اعلام رسمي سازمان وظيفه عمومي نيروي انتظامي، داوطلبان مرد لازم است جهت پذيرش در اين دوره¬ها يكي از مدارك زير را دارا باشند:
1- كارت پايان خدمت.
2- كارت معافيت دايم كفالت يا پزشكي دايم و يا فرم كامپيوتري زمان صلح.

3- حكم كارگزيني و گواهي اشتغال به كار براي شاغلين نيروهاي مسلح كه گذراندن دوره نظام وظيفه براي آنان ضرورت ندارد.
* داوطلبان مرد بايد وضعيت نظام وظيفه خود را صرفاً با يكي از اعداد 1 تا 3 مشخص نموده و آن را در تقاضانامه ثبت¬نام درج نمايند.

این مطلب بدون کم و کاستی از سازمان سنجش اقتباس شده.دوستان میتوانند در سایت سازمان سنجش مشاهده کنند.بخش جامع علمی کاربردی

Laya.H
12-09-2010, 23:48
سما پران در حال آموزش اولین ورودیهای کارشناسی هست.فکر میکنم ترم اولشون هم به پایان رسیده باشه.

Eilya
17-09-2010, 17:35
از دوستان کسی اطلاع داره دفترچه ترمی واحدی علمی کاربردی حدودآ چه زمانی میاد؟
امار سال های پیش هم بدید ممنون میشم که کی اومده.

Eilya
01-01-2011, 17:19
از دوستان کسی در کنکور ترمی واحدی کاردانی علمی کاربردی شرکت کرده؟سختی سوال ها و درصد قبولی و ....
ممنون میشم توضیحی بدین.

A & P man
11-02-2011, 10:46
از دوستان کسی در کنکور ترمی واحدی کاردانی علمی کاربردی شرکت کرده؟سختی سوال ها و درصد قبولی و ....
ممنون میشم توضیحی بدین.
کنکور این دانشگاه هم مانند کنکور سراسری کاردانی به کارشناسی هست از نظر سختی.(به نظرم اگر برای ای و پی خوب درس خونده باشید راحت در این کنکور یا کنکور سراسری قبول می شوید)
من ریاضی و زبان و دروس اختصاصی رو فقط زدم . دانشگاه هوانوردی تهران قبول شدم (شهرک آزادی -خ ابوفاضل) از دوستان اگر کسی در این دانشگاه در رشته ی مهندسی هواپیما درس میخونه به من پی ام بدهد.
متشکرم.

Eilya
13-02-2011, 12:33
دوستان به نظر شما تو دانشگاه های علمی کاربردی تو رشته تعمیر ، دانشگاه سماپران تو رباط کریم بهتره یا مالک اشتر تو لویزان؟ کیفیت اموزشی و کارگاه های اموزشی ... .