PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پزشکی ایران ایر

EP-IAG
10-12-2009, 18:59
دوستان عزیز از آزمایش دید عمق که ایران ایر برای کمک خلبان ها می گیره اطلاع دارید چه جوری هست؟ و دوم این که دید چشم بدون عینک باید چقدر باشد؟

Andre Nikolovich
10-12-2009, 19:40
دوستان عزیز از آزمایش دید عمق که ایران ایر برای کمک خلبان ها می گیره اطلاع دارید چه جوری هست؟ و دوم این که دید چشم بدون عینک باید چقدر باشد؟

آزمایش عمق دیدهم مثل تست رنگ یه کتاب داره که در هر صفحه تعدادی شکل 3 بعدی هست که باید جهت و... اشکال را تشخیص داد که در هر صفحه تشخیص اشکال سختر از صفحه قبل میشه

دید بدون عینک هم الزاما باید بدون عینک کامل باشه یعنی 10/10

EP-IAG
10-12-2009, 20:18
ممنون مهردادجان
آیا مثل کور رنگی این دفترچه را از اینترنت می توان پیدا کرد؟

Andre Nikolovich
10-12-2009, 20:45
والا من search نکردم ولی کلا واسه اینکه چشمتون رو به دید 3 بعدی عادت بدید از این اشکال 3 بعدی راحت میشه پیدا کرد از اینترنت
حالا شاید دفترچه را هم بشه پیدا کرد
اگه دفترچه رو پیدا کردید واسه اینکه مطمئن بشید همون دفترچه ایران ایر هست
در دفترچه ایران ایر اولین صفحه یه پروانه است که باید در ربع جنوب غربی صفحه ببینید
در صفحه دوم 4 عدد دایره است در 4 ربع صفحه همه ی دوایر تقریبا 6/1 ندارن در جهات مختلف و الی صفحه ی آخر که دیگه یادم نیست متاسفانه

Aviation-Safety
10-12-2009, 20:49
http://www.archimedes-lab.org/colorblindnesstest.html
http://www.everwonder.com/david/colorblind.html
سایت های بالا یکسری از تست های کور رنگی را دارد و قابل ذکر می باشد که در تست پزشکی چشم یک دفتر color blind در جلو شما قرار می گیرد و در هر صفحه و برای هر تصویر شما حداکثر 3-4 ثانیه فرصت پاسخ دارید و شما حداکثر می توانید از 12-14 شکل به 2 مورد پاسخ اشتباه دهید.

البته تست کور رنگی و عمق سنجی در برخی از مانیتورها (حتی مانیتورهای LCD ) توسط فرد اشتباه تشخیص داده می شود . بهترین کار مراجعه به متخصص چشم می باشد.

قابل توجه افراد عینکی : حتمآ در زمان پاسخگویی از هردو حالت با عینک و بدون عینک استفاده کنید (تاثیر گزار است)

EP-IAG
10-12-2009, 21:12
بازهم ممنون مهرداد جان
شما پزشکی ایران ایر رفتید؟
بیشتر سر چه آیتم هایی افراد را رد می کنند؟

titaniva
10-12-2009, 23:06
سلام
دوست عزیز معمولا قبل پزشکی تو ایران ایر خود خلبانها به دکتر چشم پزشکی می روند و خودشون رو چک می کنن تا اونجا که من شنیدم و می فهمند که چه جوری می خوان ازشون تست بگیرن

Andre Nikolovich
11-12-2009, 19:10
بازهم ممنون مهرداد جان
شما پزشکی ایران ایر رفتید؟
بیشتر سر چه آیتم هایی افراد را رد می کنند؟

بله من مراحل پزشکی ایران ایر رو گذروندم
در گروهی که ما رفتیم به هر حال هر کسی سر یک چیزی اذیت شد
دپارتمان پزشکی ایران ایر برای این نیست که خلبانان سالم انتخاب کنند بیشتر برای اینه که پارتی دارا و ایران ایری ها رو از بقیه ی بچه ها فیلتر کنن کسانی هم که افراد عادی و بدون پارتی هستند باید واقعا از هر لحاظ سالم باشند که سر هیچی نتونن گیر بدن بازم توکل به خدا و قسمت آدم حرف اصلی رو میزنه
ولی تا اونجا که من میدونم و دیدم در بچه هایی که رد شدن تعداد اکثریتشون از چشم بود که بیشتر از همه شامل ضعف دید بدون عینک حتی 25/. و همون آزمایش دید عمق بود
ایران ایر اصلا کاری به پزشکی استاندارد پرواز و هواپیمایی کشوری نداره
ولی اگه خودت آزمایش داری و میخوای بری توکلت به خدا باشه هرچی قسمتت باشه همونه در ضمن هممون میدونیم سیستم پزشکی در کل هواپیمایی ایران کاملا سلیقه ای انجام میشه و فاقد هرگونه قانونیه
دکتر با دکتر فرق داره یا اگه ایران ایر تعداد بالا بخواد برداره شانس برای عبور از مراحل پزشکی و گزینش هم بیشتر میشه و کمتر گیر میدن
موفق باشی

S1NA
11-12-2009, 20:43
یه سوالی اینجا واسم پیش اومده!

یادمه تو یه تاپیکی پرسیده بودم چطور آقای قالیباف با اینکه عینک میزنن خلبان شدن، دوستان پاسخ دادن که در صورتی که شماره چشم پایین باشه مشکلی نیست و خلبان باید توی هواپیما یک عینک یدک هم داشته باشه!

الان شما می فرمایید که باید 0 باشه چشم و حتی 0.25 هم رد میشن، ممکنه در این مورد یکم توضیح بدین؟

مرسی/

Andre Nikolovich
11-12-2009, 20:59
یه سوالی اینجا واسم پیش اومده!

یادمه تو یه تاپیکی پرسیده بودم چطور آقای قالیباف با اینکه عینک میزنن خلبان شدن، دوستان پاسخ دادن که در صورتی که شماره چشم پایین باشه مشکلی نیست و خلبان باید توی هواپیما یک عینک یدک هم داشته باشه!

الان شما می فرمایید که باید 0 باشه چشم و حتی 0.25 هم رد میشن، ممکنه در این مورد یکم توضیح بدین؟

مرسی/

بله
خوب جناب قالیباف که وضعیتشون فرق میکنه
منظورم از اون لحاظه
ولی عرض کردم در گروهه 30 نفره ای که ما بودیم هیچکس رو با عینک قبول نکردن
البته گفتم که خیلی سلیقه ای برخورد میشه
شاید اگه یه رابطه ی کوچیک ایجاد بشه حل بشه
البته اینو میدونم که اگر هم قبول کنن در برخورد اول با شخص عینکی البته با شماره ی کم موقتا فرد رو قبول میکنن تا بقیه ی معاینات رو انجام بده ولی در کل از مسیر معمولی و نرمال جدا میشه و باید برای ایشون کمیسیون تشکیل بدن و شخص ریاست پزشکی هما که در حال حاضر دکتر موسوی خورشیدی هستند یا دکتر مشاور آقای شفیعی موضوع رو بررسی میکنند

EP-IAG
16-12-2009, 16:44
دوستان عزیز
کلا اطلاع دارید که ایران ایر چه تست هایی را برای پزشکی می گیره؟

EP-IBU
16-12-2009, 18:57
مواردی که شما باید بگذرونید شامل مراحل زیر هست
تست اسپیرومتری
اندازه گیری فشار خون
x-ray از قفسه سینه
معاینه گوش وحلق وبینی
معاینه چشم
نوار قلب و معاینه قلب توسط متخصص
معاینه استخوانبندی بدن توسط متخصص اورتوپد
آزمایش خون-ادرار-مدفوع
معاینه دندانها
معرفی به روانپزشک و نوار مغز برای حصول اطمینان از سلامت مغزی و فکری
و" طب کار" که معاینه کل بدن توسط پزشک معتمد ایران ایر است
امیدوارم چیزی رو جا ننداخته باشم

البته مراحل فوق برای استخدام کمک خلبان و بورسیه های خلبانی ایران ایر هست
برای استخدام در گزینه های دیگر مثل حسابداری و ...
فاکتورهای کمتری مدنظر هست

در آخر اینو هم بگم که توکلتون به خدا باشه دوست من.
من کسی رو میشناختم که هیچ آشنایی نداشت و از شهرستان برای مدیکال میومد و در آخر قبول شد