PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهبهاني : بــوئـيـنـگ نميخريم

arash52
10-11-2009, 13:17
خريد هواپيماهاي بوئينگ از سوي ايران تكذيب ميشود

بهبهاني درباره بهسازي ناوگان هوايي و خريد هواپيماي بوئينگ اظهار كرد: آنچه مسلم است هواپيماي بوئينگ را نه مطرح ميكنيم و نه خريد؛ چراكه اين نوع هواپيما در دنيا افت كرده و خريدار كمي دارد و خريد هواپيماهاي بوئينگ از سوي ايران طي مدت اخير مطرح نبوده و تكذيب ميشود.

وي با اشاره به اينكه سالهاي گذشته 5 تا 6 فروند هواپيما هر ساله وارد ناوگان هوايي كشور ميشده است، گفت: درحال حاضر 180 فروند هواپيما داريم كه طي 14 ماهه وزارت من با همكاري دولت و تامين اعتبار لازم 36 فروند خريداري شده است.

مردم ظرف چند ماه آينده شاهد افزايش ناوگان هوايي هستند

وزير راه و ترابري با بيان اينكه هماكنون برنامههاي خوبي براي خريد ناوگان هوايي داريم به مردم وعده داد ظرف چند ماه آينده شاهد خريد هواپيما و افزايش ناوگان هوايي خواهند بود اما به دليل تحريم و بسته نشدن كانالهاي ارتباطي خريد ناوگان بيسر و صدا انجام ميشود.

علت تاخيرات پروازها فرسوده بودن ناوگان است

وزير راه و ترابري دربارهي تاخيرات و بينظميها در انجام پروازها اظهار كرد: در پروازهاي خارجي با كشور عراق مشكل داشتيم چراكه آنها عليرغم موافقت در لحظهي آخر مجوز پرواز نميدهند و پروازها را كنسل ميكنند اخيرا هم براي سوريه نيز اين مشكل به وجود آمده اما علت تاخير فرسوده بودن ناوگان است.

مردم اصلا نگراني در مورد هواپيماهاي كشور نداشته باشند

بهبهاني تصريح كرد: مردم اصلا نگراني در مورد هواپيماهاي كشور نداشته باشند و بدانند تا هواپيما مجوز ايمني نگيرد از زمين بلند نميشود.

برگزاري ميز فرودگاه براي پاسخگويي مسوولان در تاخيرات پروازها

وي براي حل تاخيرات پروازها اعلام كرد: طرح ميز فرودگاه براي ايرلاينها در نظر گرفتهام كه در طول هفته نصف روز خودم هم در اين ميز حضور دارم و مديران ايرلاينها بايد در فرودگاه حاضر شوند و با مسافران صحبت كنند. چراكه وقتي كسي پاسخگوي علت تاخيرات باشد و پذيرايي صورت گيرد مردم قانع ميشوند. از سوي ديگر براي كاهش تاخيرات هواپيماي پشتيبان در نظر گرفته شده است.

يك ربع تا بيست دقيقه پس از تاخير بايد هواپيماي بك آپ جايگزين شود

بهبهاني در پاسخ به اينكه هواپيماي پشتيبان 4 ساعت طول ميكشد تا در چرخهي پرواز قرار گيرد، تصريح كرد: چنين چيزي صحيح نيست و اگر هر پروازي يك ربع تا بيست دقيقه گذشت و مشخص شد نيازمند تعمير است بايد با هواپيماي بك آپ پرواز انجام شود تا تامين صورت گيرد و من هم به همين منظور ميخواهم به فرودگاه بروم.

مديران ايرلاينها در دفترهايشان نشستهاند و فكر ميكنند همه چيز درست است

وزير راه و ترابري دربارهي اينكه با اين طرح، مشكلات مردم مرتفع نميشود و بروز تاخيرات برنامههاي مسافران را برهم ميزند از سوي ديگر اين موضوع در شهرستانها اجرايي نيست، اظهار كرد: امالافساد ما هستيم؛ همه تاخيرات از تهران شروع ميشود و به صورت انعكاسي در پروازهاي شهرستانها نيز تاثير ميگذارد كه در اين زمينه تصميم دارم با تشكيل اين ميز مديران شركتهاي هواپيمايي بيايند و وضعيت خطوط خود را ببينند هم اكنون در دفترهايشان نشستهاند و فكر ميكنند همه چيز درست است. اگر خودشان ضعف و ايراد كار را ببينند با اعمال مديريت برطرف ميكنند و هيچ چيز بهتر از مطلع شدن از وضعيت خود نيست.

با اعمال شيوهي مديريتي نيمي از اين تاخيرات برطرف ميشود

بهبهاني تاكيد كرد: 50 درصد تاخيرات پروازها به مديريت وابسته است و با حضور مديران شركتها در فرودگاهها و مشاهدهي مشكلات مردم با اعمال شيوهي مديريتي نيمي از اين تاخيرات و مشكلات برطرف خواهد شد البته اين بدين معنا نيست كه انتظار داشته باشيم فردا هيچ تاخيري نباشد سالها تاخيرات بوده و آهسته آهسته بايد برطرف شود.

وي اظهار كرد: هيچ كاري تك نفري موفق نخواهد بود و مديري كه همچون معلم در اتاقش بنشيند موفق نميشود. بايد سركشي كند و بر مديران زيرمجموعه خود نظارت داشته باشد و از آنجا كه ما عادت كردهايم تا فشار نباشد كاري را انجام نميدهيم اين طرح را در نظر گرفتهام.

وزير راه و ترابري دربارهي تاثير لايحهي هدفمندي يارانهها در نرخ بليت، اظهار كرد: با اجراي لايحهي هدفمندي يارانهها خدمات بهتري عرضه ميشود چراكه هم اكنون قيمت راهآهن تهران به اراك هزار و 50 تومان است كه اين ميزان جوابگوي سوخت، خدمه و تشكيلات قطار نيست و باعث ميشود به جاي اينكه خدمهي تحصيل كرده بياورند خدمه با هزينه كمتر استخدام كنند.

بايد دورههاي بازآموزي براي افرادي كه به مردم سرويس ميدهند برگزار شود

وي دربارهي اينكه رفتارهاي مسئولان در سفرهاي ريلي و هوايي در شان مسافران نيست، اظهار كرد: خودم هم اين اشكال را ديدهام و بدين منظور بايد براي افرادي كه به مردم سرويس ميدهند دورههاي جديد بازآموزي گذاشته شود و اميدوارم كه برطرف گردد.

وي دربارهي اينكه آيا در صورت مشاهده اين موضوع برخوردي هم ميكنيد؟ اظهار كرد: برخوردم دوستانه و پدرانه است و معتقدم بايد براي افرادي كه سرويس دهي به مردم ميكنند اين فرهنگ را جا بي اندازيم كه ما از آنها طلبكار نيستيم بلكه آنها از ما طلبكارند.

برگرفته از تابناک (http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=72307)

IRIAF
10-11-2009, 13:42
اين نوع هواپيما در دنيا افت كرده و خريدار كمي دارد و خريد هواپيماهاي بوئينگ از سوي ايران طي مدت اخير مطرح نبوده و تكذيب ميشود.

برگرفته از تابناک (http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=72307)

j
توروخدا بیایید بخرید!
اصلا بهتون میدن که بخواهیید بخرید!؟!؟!؟!؟!!؟!؟!؟!
یه جوری حرف میزنه انگار بویینگ میگه جونه مادرت بیایید بخرید!

masa_1379
10-11-2009, 13:47
معلومه با ورود توپولف و آنتونف و ایلوشین دیگه کدوم بلانسبت خری تو دنیا می ره بوئینگ بخره...!!!؟؟؟تاز ایران 140 اینا بیان که ایرباسم باید درشو ببنده....

Ruslan
10-11-2009, 14:15
شاید هواپیما رو از اسم میشناسند نه از مدل که اینجوری صحبت میکنند....

چند وقت پیش بود که سخنگوی هواپیمایی کشوری ...گفت که اگر آمریکا تحریم را لغو کنند ما

سفارش برای خرید هواپیما داریم..

Navid Tomcat
10-11-2009, 14:19
این اقای بهبهانی یا اصلا هواپیما نمیشناسه یا شرکت بزرگی مثل بویینگو نمیشناسه یا بویینگو با شرکت توپولف اشتباه گرفته یا زیادی جوگیره که این حرفهارو زده وگر نه چنین صحبتی نمیکرد

arash52
10-11-2009, 14:39
شایدهم تصور ایشان این هست که ما بیسواد مردمانیم که هر چه ازمابهتران فرمودند، عرض کنیم: (( بله قربان! حتما همینطوره که شما میفرمایید... اخ اخ! چقدر هم بو میده.))

sina_2006_p
10-11-2009, 14:45
این بنده خدا وزیر راه خداییش دلش میسوزه اما نباید تو بحث هوایی نظر بده آخه سوتی های خفنی میده.اما علی الظاهر که خوب کار می کنه ....الله اعلم
فقط باید تو بخش هوایی یه مشاوری چیزی داشته باشه
راست میگه دیگه بویینگ به درد نمی خوره 777 و 787 و 400-747 و .... خیلی بدن....وای مامانم اینا....
به قول IRIAF بویینگ انگار دره التماس مارا میکنه.مرد مومن بویینگ یه قطعه ساده 747 را به ما نمیده حالا بیاد و هواپیما نو بده.......

TC-JDL
10-11-2009, 15:08
من عنوان تاپیک را دیدم فکر کردم باز شیطنت دوستان هستش که متن خبر حتما چیز دیگری خواهد بود ولی متن رو هم خواندم دیدم خیر

به هر حال دروغگویی در جامعه ما تبدیل به یک هنجار شده و مسئولان با افتخار دروغ میگویند

وقتی در نهاجا جنگنده ی رادار گریز نسل 5 و یک اسکادران صاعقه داشته باشیم و هواپیمای زمین گیر نداشته باشیم طبیعی هستش که به پیشنهادات بویینگ و ایرباس و پشت کنیم و بریم ایلیوشین 62 بخریم که همه جای دنیا در حال افزایش تقاضا هستش و نه مثل بویینگ فلک زده

Diamond
10-11-2009, 15:28
تا وقتی هواپیمای ایمنی مثل tu154 و il62 باشه...کی میره سراغ بویینگ و ارباس و....؟؟؟
دروغ تو روز روشن!!!!یا از رو بیسوادی این حرف رو زده....یا ملت رو خر فرض کرده!!!
بازسازی باند فرودگاه رفسنجان هم که توسط ایشون کلنگ خورد
قرار بود به پهنای 60 متر و طول 4100 متر انجام بشه...اما بعد از جمع شدن آسفالت قدیم،دستور اومد که طول 3900 متر و پهنا 45 متر...یعنی همون آش و همون کاسه!!!حالا بگذریم که پروژه رو 3 بار با هزینه های گزاف کلنگ زدن!!!

echo
10-11-2009, 15:32
موقعی که دولت جدید میخواست تشکیل بشه گفتن که از افراد تحصیل کرده ونخبه استفاده میشه.وقتی تحصیل کرده و نخبمون اینجوریه دیگه از بقیه چه انتظاری می ره.

ah504man
10-11-2009, 15:32
منم جاي آقاي بهبهاني بودم همين حرف رو ميزدم.
آخه الان ايرباس داره التماس ميكنه كه ايران ازش خريد كنه 100 فروند از دم قسط با بيمه بدنه 10 ساله.
راست ميگه همه اومدن طرف ايران 140 تصور كنيد هواپيمايي قطري پرواز دوحه - نيويورك بذاره با ايران 140
بيچاره وضعش يا خيلي خرابه يا ما رو مچل فرض كرده.
موندم واقعا تو آمريكا تحصيل كرده يا مدركش مثل ماله كردانه؟

FedEx
10-11-2009, 15:38
گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف بو میده

طرف تو ده راه نمیدادند سراغ کدخدا رو میگرفت

RedBaron
10-11-2009, 16:00
آقا نه ترو خدا این کار را نکنید وگرنه بوئینگ ورشکست میشه، ترا خدا حالا ایندفه را رحم کنید بخرید ....
همچین حرف میزنن اینگار تمام ایرلاین های دنیا پشت در صف کشیدن ایران 140 بخرن !!!!!!!

Dezful4
10-11-2009, 17:35
به نظر من اين آقا واقعا قبول داره كه بوئينگ و ايرباس بهترن چون اگه يادتون باشه در يكي از مصاحبه هاش درمورد Tu-204 گفته بود كه اين هواپيما اسما توپولفه اما رسما توپولف نيست....يا ميشه گفت حداقل توپولف رو قبول نداره .

احتمالا ميخواد نشون بده كه داره مثلا كار ميكنه و برنامه هاي مختلف داره چون اگه دوستان دقت كنن اين آقا به بهانه ي بازديد سرزده هميشه چندتا خبرنگار رو با خودش ميبره و بعد كمي جلوي دوربين منم منم ميكنه و ......:p
كدوم يكي از طرحهايي كه ايشون بازديد سرزده كردن پيشرفت بيشتري داشته....اون دفعه هم واسه آزادراه تهران -شمال كلي به چيني ها بد و بيراه گفت و تهديد كرد...آخرشم همون آش و همون كاسه...

تازه ايشون به هوش غربي ها هم ايراد گرفته بود كه دانشجوهاي اونا مثل گاو ميمونن و هيچي نميفهمنن......حالا اين جناب وزير چرا رفتي بين گاوا درس خونده ....من كه نميدونم....شما ميدونيد؟؟؟;)
چندتا احتمال هست كه خودتون بررسي كنيد.:D

arash52
10-11-2009, 18:11
اظهار نظر کاربران تابناک در مورد خبر بوئینگ وزیر راه هم جالبه :

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifفروش هواپیمای بوئینگ کم شده !!!! حتما" همه دارند توپولف می خرند !
شاید به دلیل رکود جهانی اقتصاد، فروش بوئینگ در سال گذشته میلادی کم شده باشد ولی همه خطهای هوایی مهم جهان از بوئینگ و ایرباس استفاده می کنند و ایمنی استفاده از بوئینگ بر همه اثبات شده است.
جناب آقای بهبهانی فقط جهت افزایش اطلاعات شما عرض می کنم که طولانی ترین خط هوایی کنونی جهان از دوبی به لس آنجلس با بوئینگ 777 انجام می شود و در سالهای دور نیز طولانی ترین خط هوایی جهان از تهران به نیویورک نیز با بوئینگ 747 اس پی انجام می شد. آقای بهبهانی امنیت پرواز هواپیماهای بوئینگ از همه هواپیماهای دیگر حتی ایرباس هم بیشتر است حالا شما با کدام استدلال خرید بوئینگ را مناسب نمی دانید بر کسی معلوم نیست. حتما" می خواهید با آماده سازی افکار عمومی زمینه را برای توجیه خرید 30 هواپیمای توپولف Tu-154 که تا چند سال آینده قرار است تحویل ایران شود آماده می کنید.

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifاره راست میگه بوینگ خرابه همش سقوط میکنه توپولف خوبه

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifتوپولوف به این هلوئی رو ول کنیم بریم بوئینگ بخریم؟؟؟!!!!؟؟؟ مگه مغز ...... خوردیم

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifخواهش میکنم بخریم! خواهش می کنم!!!!!1 اگه نخریم ور شکست میشن گناه دارن حیوونکیا !!!! درست هیچی توپپاوف نمیشه اما این وسطا یه دو تا بوئینگ ام به عنوان کار خیر بخریم

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifاز کجا فرمودند بوئینگ افت کرده است؟
خطوط هوایی امارات، اتحاد، آئروفلوت روسیه، بریتیش ایرویز، ایر کانادا، ایر ایندیا هند، تورکیش ایرلاینز ترکیه و ده های خط هوایی برتر جهان از هواپیماهای بوئینگ بهره می برند.

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifنميخريم درست نيست! نمي فروشند درست است!

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifبوئینگ خریدار ندارد. همه صف بسته اند برای توپولوف.

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifبله، الان توپولوف مطرحه نه بویینگ با حدود 50 درصد از بازار هواپیمایی دنیا !!!!!!!!!!

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifبوئينگ افت كرده اما توپولوف و فوكر پيشرفت كردن !!؟!؟

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifآقا این که هواپیماهای بوئینگ افت کرده اصلا مطلب درستی نیست. من خودم یک کارشناس هواپیمائیم و تحصیل کرده این رشته. الآن بسیاری از شرکتهای هواپیمایی در دنیا از هواپیماهای بوئینگ چه در مسیرهای کوتاه و چه در مسیرهای بلند به دلیل ایمنی بالا و همچنین هزینه های کم استفاده می کنند.این آقایان اگر مشکل نداشتند الان بجای این فوکر100 های از رده خارج باید بوئینگ 737 می خریدند. در خود روسیه بسیاری از ایرلاینهای منطقه ای ترجیح می دهند از هواپیماهای بوئینگ نسبت به ایرباس استفاده کنند تا چه رسد به هواپیماهای روسی. به نظر من بهتر است زمانی که یک وزیر مملکت -علی رغم همه احترامی که برای ایشان قائلم به دلیل خدمات شایسته ایشان در حمل و نقل جاده ای- اظهار نظر می کنند حتما همه جوانب را بسنجند و بر مبنای واقعیت سخن بگویند. متشکرم

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifافت كرده !!!
بویینگ787 بیشترین خریدار هواپیما را در 50 سال اخیر به نام خود ثبت کرده و سیطره یکساله ایرباس را در سال 2008 پایان داد و امروز بویینگ مانند همیشه در صدر درخواست ها قرار دارد.
برای کدام کشوره؟
هواپیما چیه؟
پرواز چیه؟

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gifراست ميگي اينقدر بوئينگ آشغاله كه رودست آمريكايي ها مونده...

http://www.tabnak.ir/fa/img/comments.gif از آقای وزیر راه سوال بفرمائید مگر بوئینگ به ما می فروشند که ما نمی خریم؟

777300
10-11-2009, 19:02
پدیده ای بنام بهبهانی . ........ بنظرم باید یک کلاس هواپیما شناسی واسه ایشون گذاشت . سخن پر بار ایشون یک چیزی تو مایه های گوشت و گربه و پیف پیف و ازاین چیزهاست.

AMIRG
10-11-2009, 22:05
آقا قبول اصلا بوئینگ خراب هست آشغال هست!
شما برو ایرباس بخر آخه جالب اینجاست که ایرباس هم نمی تونید بخرید!
اگر می تونید یه دونه A380 بخرید!
اگرچه فکر نکنم بجر توپولف اونهم از نوع 154 اونهم از نوع دست دوم هواپیمای دیگه ای بتونید بخرید حتی از روس ها!

به قول دوستمون این آقای بهبهانی پدیده است!
فکر کرده که داره ماشین آلات راهسازی می خره که CAT نشد میره کوماتسو می خره!

AP-Vortex
10-11-2009, 23:38
با سلام
ایشون جای استاد بنده هستند و مطمئنا بیشتر از بنده اطلاعات دارند
اما سخنان جالب و به جایی بود"

برای مثال خدمت دوستان عرض میکنم که هواپیمای بویینگ 737 نزدیک به 6000 سفارش داشته و در حال حاضر هم 2000 سفارش دیگر داشته است"
واقعا اگر از نظر ایشون این افت هست باید بگم هوانوردی ایران از زمانی که من رفتم واقعا پیش رفت قابل توجهی داشته"
برای مثال این هواپیما رو مثال زدم..

یکی از غولهای هواپیما سازی شرکت بویینگ هست"که در مقابل ایرباس قرار دارد"

حالا ما در نظر خود بگیریم که ایران علاقه ای به هواپیماهای آمریکایی نداره(در حالی که هم اکنون هم بویینگ 727 ایران ایر بویینگ 707 ساها و 707 دولت داره خدمت میکنه به هوانوردی ایران) در مقابل انتخاب ایرباس رو در پیش رو داره"
آیا ایشون ایرباس رو هم قبول ندارند؟

یک سخن بسیار تامل بر انگیزی هم هست"
میفرمایند در 15 الی 20 دقیقه هواپیمای بک آپ جایگزین باید بشه"آخه واقعا بعضی وقتها خوبه که فکر کرد و سپس سخن گفت"
هواپیمایی تابان با کدوم هواپیمای بک آپ میتونه در حتی یک ساعت پرواز رو انجام بده؟
متاسفانه ظاهرا خود را پدر ملت و دوست مردم و کارکنان نشان دادن و مسئولیت گریزی باعث بسیاری از مشکلات فعلی ما شده...تظاهر متاسفانه در این عصر هیچ ارزشی ندارد"
به درود

airbus007
11-11-2009, 00:52
جالب توجه اینه که آقای بهبهانی از اساتید مسلم و شناخته شده رشته عمران در کشور و جالب تر اینکه یکی از وزنه های مهم دولت محسوب میشوند و صد البته استاد اقای رییس جمهور هم بودن. منتها با نگاهی به مصاحبه های ایشون متوجه میشیم در زمینه هوانوردی مطالعاتی نداشتند.

اینکه بوئینگ مشتری نداره رو که دروغ نگفته ایشون. بوئینگ امسال 111 فروند سفارش منفی داشته!! که در تاریخ بوئینگ به یاد نداریم چنین رقمی رو. اما نه به دلیل اشکال از هواپیما بلکه به دلیل شرایط وخیم اقتصادی.

البته کاربران تابناک و دیگران هم این صحبت رو فرصتی برای تمسخر گیر اوردن. جملاتی مثل "لابد همه رفتن توپولف بخرن و..." نشان از بی اطلاعی کاربران از شرایط وخیم بوئینگ و ایرباس در سال جاری هست. البته صحبت اقای وزیر هم به دلیل اینکه کلی ببیان شده کمک کرده به این همه نمک پاشی و نمک ریزی بی مزه و بی موقع..

Navid Tomcat
11-11-2009, 07:14
خوبه همین چند روز پیش خودش تو شیراز 2 ساعت معطل شد نه هواپیمای بک اپی بود نه چیزی واقعا من به سطح دانش وی مشکوک هستم

Capello
11-11-2009, 11:28
*بـوئـيـنـگ و اظهارات متفاوت درباره خريد آن*
آقاي وزير! ايران بالاخره هواپيماي بوئينگ ميخرد يا خير؟
سرويس: راه و ساختمان
1388/08/20
11-11-2009
08:52:03
8808-03389: كد خبر

http://64.130.220.65/Multimedia%5Cpics%5C1386%5C3%5CEconomy%5C195.jpg
(http://www.isna.ir/ISNA/PicView.aspx?Pic=Pic-1436650-1&Lang=P)

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: راه و ساختمان

درحالي كه وزير راه و ترابري دوشنبه شب خريد هواپيماهاي بوئينگ از سوي ايران را تكذيب و اعلام كرد كه به دليل اينكه هواپيماهاي بوئينگ در دنيا افت كرده است، اين نوع هواپيما را نميخريم؛ هفته گذشته مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از خريد دو فروند هواپيماي بوئينگ و ورود آن به خط پروازي خبر داده بود.
به گزارش خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حميد بهبهاني درباره بهسازي ناوگان هوايي و خريد هواپيماي بوئينگ اظهار كرد: آنچه مسلم است هواپيماي بوئينگ را نه مطرح ميكنيم و نه خريد؛ چراكه اين نوع هواپيما در دنيا افت كرده و خريدار كمي دارد و خريد هواپيماهاي بوئينگ از سوي ايران طي مدت اخير مطرح نبوده و تكذيب ميشود.
اين درحاليست كه هفته گذشته فرهاد پرورش ـ مديرعامل هما با بيان اينكه ناوگان شركت هواپيمايي هما مرتب در حال نوسازي و تجهيز است، گفت: طي دو سال اخير 10 فروند هواپيما به ناوگان افزوده شده است؛ دو فروند بوئينگ خريده شده و در ايران است كه بهزودي وارد خط پرواز خواهد شد.
از طرف ديگر رضا نخجواني ـ رييس سازمان هواپيمايي كشوري ـ نيز چند روز پيش در اولين نشست خبري خود درباره اين گفته وزير راه كه هواپيماي بوئينگ از رده خارج است و اينكه آيا اين نوع هواپيما به ناوگان كشور وارد ميشود يا خير؟ اظهار كرد: از كليه ناوگاني كه در دنيا وجود دارد و استاندارد است و از نظر اقتصادي مناسب حال ايرلاينها باشد و شركتها موفق به خريد و انعقاد قرارداد آن شوند استقبال و حمايت ميكنيم.
حال با توجه به اينكه وزير راه از برنامههاي خريد ناوگان هوايي و نوسازي آن خبر ميدهد و به مردم وعده داده ظرف چند ماه آينده شاهد افزايش ناوگان هوايي خواهند بود اين سوال مطرح است آيا هواپيماهاي بوئينگ در فهرست هواپيماهاي وارداتي قرار دارد يا خير؟ و آيا واقعا اين نوع هواپيما از كيفيت و مطلوبيت اوليه خود برخوردار است يا به اعتقاد بهبهاني افت كرده است؟! اگر اينگونه باشد وضعيت دو فروند بوئينگ خريداري شده شركت هما كه در ايران است اما هنوز وارد خط پروازي نشده چه خواد بود؟

avionics
11-11-2009, 14:37
سلام دوستای گلم.راستش مزاحم شدم بگم فعلا که دست ما به بوئینگ که نمیرسه هیچی شاید همینا رو هم که داریم از دست بدیم!! ولی باید واقعا به حال صنعت هواپیمایی کشورمون گریه کنیم که این قبیل افراد راس کار اونند.میدونید یه زمانی بعضی از مسئولان مملکتی مردم رو بی سواد و ساده فرض میکنند و حرفی میپرونند.ولی این اقا یه ویژگی متمایز داره و اون اینکه خود این اقا واقعا بی سواده.حداقل برای خودم متاسفم که توی صنعتی مشغول به کارم که وزیرش...
خدایا خودت به داد مابرس که فقط از دست خودت کار برمیاد.

IRIAF
11-11-2009, 15:18
صد رحمت به خرم!!!!
حداقل اینقدر جک نمیگفت!

arash52
11-11-2009, 15:42
اینکه بوئینگ مشتری نداره رو که دروغ نگفته ایشون. بوئینگ امسال 111 فروند سفارش منفی داشته!! که در تاریخ بوئینگ به یاد نداریم چنین رقمی رو. اما نه به دلیل اشکال از هواپیما بلکه به دلیل شرایط وخیم اقتصادی.

البته کاربران تابناک و دیگران هم این صحبت رو فرصتی برای تمسخر گیر اوردن. جملاتی مثل "لابد همه رفتن توپولف بخرن و..." نشان از بی اطلاعی کاربران از شرایط وخیم بوئینگ و ایرباس در سال جاری هست. البته صحبت اقای وزیر هم به دلیل اینکه کلی ببیان شده کمک کرده به این همه نمک پاشی و نمک ریزی بی مزه و بی موقع..

اتفاقا اینکه ایشان کاهش فروش بوئینگ به دلیل اقتصادی را به نحوی بیان کنند که برداشت هر شنونده ایی این باشد: شرکت بوئینگ به دلیل پایین آمدن کیفیت هواپیماهایش دچار کاهش فروش شده، این یعنی دروغگویی.
دروغ گفتن شاخ ودم که ندارد.

captainsilly2
11-11-2009, 16:09
از آرش به آرش
سلام برادر

اینکه گفتی "((یعنی دروغگویی)) " چیز عجیب و غریبی نیست
به روزی فکر می کنم که از صداقت دو تا شاخ رو سرم سبز بشه

لطفا از بحث خارج نشوید و قوانین را مطالعه فرمایید.
قانون شماره 6 :
حد و مرز مباحث
قانون شماره 7 :
پـرهـيــز از مباحث سياسي
قانون شماره 9 :
نـــگـــارش - پــاسـخ گـويـي

http://aerospacetalk.ir/vb/announcement.php?f=244

شورای هوانوردی 7

ماه
11-11-2009, 20:28
1- سرپرست سازمان هواپيمايي کشوري برخي اخبار مبني بر پيشنهاد رئيس جمهور آمريکا به ايران براي تحويل 20 بوئينگ را تکذيب کرد.

محمد علي ايلخاني در پاسخ به اين پرسش که آيا رئيس جمهور آمريکا به ايران براي تحويل 20 فروند هواپيماي بوئينگ نو پيشنهادي ارائه کرده است، گفت: اين خبر صحت ندارد.

2- دكتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، درباره موضعگیری اش در خصوص خرید بوئینگ از آمریكا و انتشار خبر خرید چند فروند هواپیما بوئینگ توسط سرپرست سازمان هواپیمایی گفت:

به خاطر همین وی را بركنار كردم.

به گزارش ایلنا بهبهانی در جمع خبرنگاران افزود: وقتی 50 فروند هواپیمای بوئینگ دست دوم داریم، نمیخواهیم بوئینگ بخریم.
بهبهانی همچنین درباره خرید هواپیماهای جدید نیز اظهار داشت: اگر درباره اش صحبت كنم كار را خراب كرده ام.

3- وزير راه و ترابري دوشنبه شب خريد هواپيماهاي بوئينگ از سوي ايران را تكذيب و اعلام كرد كه به دليل اينكه هواپيماهاي بوئينگ در دنيا افت كرده است، اين نوع هواپيما را نميخريم.

AP-Vortex
11-11-2009, 20:43
واقعا نمیشه چیزی در مقابل این سخنان بچگانه گفت"
اشتباهات مکرری که تا به حال تکرار شده در حال تکرار مجدد است"
آیا یک سال قبل قطعه ی هواپیماهای آمریکایی بویینگ به ایران قاچاق نمیشد؟
حالا چه اتفاقی افتاده که هواپیمای بویینگ از طرف برخی افراد مورد رضایت نیست!!!
متاسفانه عدم وجود افراد متخصص و صحبت از روی علایق شخصی و بدون اطلاعات از مشکلات هوانوردی و تصمیم گیری این افراد برای کشور تبدیل به یک معذل شده"

یک سخن قابل تامل دیگر!
به گزارش ایلنا بهبهانی در جمع خبرنگاران افزود: وقتی 50 فروند هواپیمای بوئینگ دست دوم داریم، نمیخواهیم بوئینگ بخریم

آیا ایشان از چیزی به عنوان کم کردن مخارج اطلاعی اندکی دارند؟
آیا ایشون میدونند که تفاوت در ناوگان شرکت های هواپیمایی بر هزینه ی خلبان و هزینه های فنی می افزاید؟

متاسفم.

AMIRG
11-11-2009, 22:27
آقا شما از ایشان چه نتظاری دارید؟
ایشان آدم با سوادی هستند اما نه در بحث هوانوردی تخصص ایشان رشته عمران هست ایشان عمر خود رو صرف این رشته کرده اند حال تعجب بنده این هست که عمران چه ربطی به صنعت هوایی دارد؟

ای کاش این بخش هواپیمایی از زیر مجموعه وزارت راه خارج می شد و یک بخش مسقتل می شد. البته با مدیریت افراد که در این رشته متخصص هستند.

777300
11-11-2009, 22:38
فکر کنم ایشون از هواپیماهای بویینگ فقط 707 دولت و 707 های ساها را میشناسند.

Diamond
11-11-2009, 22:58
دكتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، درباره موضعگیری اش در خصوص خرید بوئینگ از آمریكا و انتشار خبر خرید چند فروند هواپیما بوئینگ توسط سرپرست سازمان هواپیمایی گفت:

به خاطر همین وی را بركنار كردم.
ای خدااااااااااااا....آدم دردشو به کی بگه؟؟؟از اون il62 های آریا که بهتر بودن!!!!
واقعا دارم به اینکه ایشون صحبتهاشون در حد تحصیلاتشون نیست ایمان میارم!!!
یه جوری میگه انگار داره در مورد 707 های ساها صحبت میکنه!!!!
این جور جاها آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه!!!خیلی بده، نه؟؟؟

S1NA
11-11-2009, 23:50
جای جالبش اینجاست که اینا مکدانل داگلاس میخرن بعد جای بوئینگ قالب میکنن به ملت، بعد از یه طرف دیگه میان میگن بوئینگ افت کرده و در شان و شخصیت ما نیست بریم بوئینگ بخریم!

sh1929
12-11-2009, 08:10
فکر کنم ایشون از هواپیماهای بویینگ فقط 707 دولت و 707 های ساها را میشناسند.

البته ایران 140 رو هم خوب میشناسن

FedEx
12-11-2009, 08:31
دوستان عزیز

به عقیده بنده زیاد عصبانی نشوید و انرژی تان را برای بیهوده گویی های عده ای هدر ندهید بقول معروف خون خودتان را کثیف نکنید

با اعمال تحریم فروش بنرین تا چند هفته آینده از سوی کشورهای استکباری (با و جود اینکه سوخت هواپیما در داخل تولید میشود) و حضور پررنگ تر برادران روس و چینی در پروژه های نفتی (که همه به بدقولی شان آشنا هستید) و اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها از سوی رئیس جمهور محترم دیگر همین چند فروند هواپیما که داریم هم برای صنعت حمل و نقل هوایی مازاد و اضافی خواهد بود و نیازی به خرید هواپیما نخواهیم داشت چون دیگر کسی نخواهد توانست هواپیما سوار شود و همین چند تا هواپیما کفاف اندک پروازهای آتی را خواهد داد

Behrang
13-11-2009, 11:39
سلام بعد از چند روز درگیری کاری با انواع پسته خندان برگشتم سایت اما تا برگشتم مجبورم بگم :

دلم میخواد سرم رو بکوبم به دیوار

airbus007
13-11-2009, 12:31
سخت نگیر بهرنگ جان. یه مقدار زیادتر از اینکه حقش باشه موضوع رو بزرگ کردن!

اینطور بخواد پیش بره من هم نگران سر شمام و هم نگران اون دیوار بیچاره.. از این چیزا زیاد دیده میشه ..

Behrang
13-11-2009, 14:23
بویینگ، غول صنایع هوایی دنیا، کارش را از هواپیماهای بلندپرواز شروع نکرد؛ حتی کارش را با بویینگ هم شروع نکرده است. اما در نهایت هواپیمایی ساخت که بمب اتم حمل میکرد و در جنگ جهانی دوم به کار رفت.
ویلیام ای بویینگ در 1903 دانشگاه ییل را ترک کرد تا بتواند کار پرمخاطره، اما پرسود، صنعت الوار نورثوست را راهاندازی کند.
در 1910، کارخانه هواپیماسازی در سیاتل خرید و پنج سال بعد نزدیک لیکیونیون هواپیمای دریایی دونفرهای بهنام بلوبیل ساخت.
در 1916، بویینگ نخستین بار با بلوبیل پرواز کرد. سپس با سرمایهای معادل 100 هزار دلار شرکت محصولات هوایی پاسیفیک را تاسیس کرد و کارهایش را به کارخانه هواپیماسازی منتقل کرد. سال بعد، نام شرکتش را به شرکت هواپیمایی بویینگ تغییر داد.
ده سال بعد، بویینگ شرکت جداگانهای تاسیس کرد، بهنام ترابری هوایی بویینگ، که پدر یونایتد ایرلاینز محسوب میشود. فعالیت این شرکت ترابری اداره مسیرهای پستی و مدیریت خط هوایی جدید بود. در آن زمان نورافکنهایی روی قله کوههای اطراف کار گذاشته شده بود تا خلبانانی را راهنمایی کند که از روی آنها میگذشتند تا به ساحل غربی بروند و برگردند.
در 1928، شرکت هواپیماسازی و ترابری بویینگ شکل گرفت تا هم فعالیتهای خط هوایی و هم ساخت هواپیما را انجام بدهد، اما سال بعدش، نام شرکت به یونایتد ایرکرافت اند ترانسپورتیشن تغییر کرد.
در 1934، دولت امریکا این شرکت را ملزم کرد که به سه بخش مجزا تقسیم بشود: شرکت یونایتد ایرکرافت، شرکت هواپیمایی بویینگ، و یونایتد ایرلاینز. بویینگ سهامش را در شرکت فروخت و به فعالیتهای دیگر پرداخت؛ از جمله پرورش اسب.
سال بعد، شرکت هواپیمای بویینگ موافقتنامهای با انجمن بینالمللی 751 ماشینساز محلی امضا کرد که حرکتی بود که تقریبا 75 سال بعد ثابت کرد که کاری مهمی برای تاسیس کارخانه مونتاژ جدیدی در چارلستون شمالی بود.
بویینگ هیچگاه علاقهاش را به هوانوردی از دست نداد و در جریان جنگ جهانی دوم داوطلبانه مشاوره میداد. همچنین، این شرکت در جنگ جهانی دوم نقش مهمی بازی میکرد: چندین هواپیمای جنگی ساخت که بی29 از آن جمله بود. در 1945 پیش از پایان جنگ جهانی دوم، نخستین بمب اتمی از بی29 بر هیروشیمای ژاپن انداخته شد.
در 1956، موسس شرکت در 74سالگی در قایق تفریحیاش درگذشت. دو سال بعد، بویینگ نخستین نیروی هوایی را تشکیل داد که تنها از یک نوع هواپیما تشکیل شده بود.
در دهه 1990، ادغامهای پیاپی با شرکتهای هوایی راکول، مکدانل داگلاس و شرکت هیوز الکترونیکز باعث شد بویینگ به شرکت صنایع هوایی پیشگام در جهان و بزرگترین تولیدکننده جتهای تجاری و نظامی بدل شود که در 90 کشور جهان مشتری دارد.
اکنون، دفتر مرکزی بویینگ در شیکاگو واقع شده است و بیش از 158 هزار نفر در سراسر امریکا و 70 کشور دنیا کارمند دارد. از این کارمندان 90 هزار نفر تحصیلات دانشگاهی دارند که نزدیک 29 هزار نفر آنان از 2700 دانشکده و دانشگاه سراسر دنیا در مقاطع بالاتر از کارشناسی فارغالتحصیل شدهاند.
بویینگ همچنین بزرگترین تامینکننده خدمات برای ناساست و شاتلها و ایستگاههای فضایی بینالمللی را اداره میکند.
بویینگ به دو واحد تجاری تقسیم میشود: هواپیماهای تجاری و نظام جامع دفاعی.
محصولات اصلی بخش تجاری جتهای 737، 747، 767 و 777 است. بویینگ با 12 هزار جت تجاری در حال کار بیش از 75 درصد ناوگان هوایی جهانی را به خود اختصاص داده است. از 2003، کوششهای بویینگ بر تولید هواپیماهای سبکوزن و پهنپیکر 787 متمرکز شده است که بخشی از کاری کارخانه مشارکتی چارلستون شمالی است.
بویینگ در جولای سال جاری سهام صنایع هوایی ووت را در معاملهای یک میلیارد دلاری خرید و در نظر دارد منطقه چارلستون را برای تولید خط مونتاژ دوم دریملاینر راهاندازی کند.

http://hasheah.com/view-1666.html