PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 5 فروند هواپیمای پهن پیکر در راه ایران!!

sajjad_sd2000
07-09-2009, 12:39
سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری از ورود پنج فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی ظرف یکماه آینده و صدور مجوز تاسیس دو شرکت هواپیمایی جدید براساس مصوبه دولت خبر داد.

محمد علی ایلخانی در گفتگو با مهر با اشاره به برنامه اضافه شدن 14 فروند هواپیمای جدید به ناوگان حمل و نقل هوایی مسافری، گفت: پنج فروند هواپیمایی که تا یک ماه آینده وارد ناوگان می شوند، از نوع بوئینگ و ایرباس خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه الزام برنامه ورود هواپیماهایی با میانگین سنی 15 سال است، افزود: میانگین سنی این هواپیماها بین 13 تا 14 سال می باشد.

ایلخانی از صدور مجوز برای تاسیس دو شرکت هواپیمایی جدید دیگر براساس مصوبات استانی دولت خبر داد و اظهارداشت: این دو شرکت هواپیمایی قرار است تا دو ماه آینده فعالیت خود را آغاز کنند.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اهداف مشخص شده این سازمان در برنامه 5 ساله چهارم برای کاهش عمر ناوگان حمل و نقل هوایی مسافری، تصریح کرد: در گزینش هواپیماهای جدید به هیچ عنوان از هواپیماهای شرقی استفاده نکرده ایم و متوسط عمر آنها نیز نسبت به هواپیماهای موجود در ناوگان هوایی کمتر است.

به گزارش مهر، حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری اخیرا اعلام کرده است ظرف یکسال اخیر 36 فروند هواپیما خریداری و به ناوگان حمل و نقل هوایی مسافری افزوده شده است.

ویرایش شد.
فونت درشت فقط برای تیتر و قسمت های مهم متن
شورای هوانوردی 5

داوديان
07-09-2009, 15:19
از جمله اين شركتهاي جديد شركت آتا هست كه قراره با 5 فروند MD سال توليد 97 به بعد شروع به كار كنه .
حتي safety card هاشون رو هم آماده كردن

Shahrokh
07-09-2009, 15:36
شاید چشممون به جمال 47-400 روشن شد ! حدس زدما ! اگه درست در اومد نگید از کجا میدونستم !
مثلا یه شرکت جدید با 47-400 کارش رو شروع کنه !

Capello
07-09-2009, 16:46
تحرکات مشکوکی در مورد بعضی هواپیما ها از جمله 400-747 در دنیا داره اتفاق میفته ...

باید صبر کرد و دید....

seyed
07-09-2009, 19:59
کاپلوی عزیز منظورت از مشکوک چیه؟ نترسونمون! مشکوک بد یا مشکوک خوب؟؟

reza uk
07-09-2009, 21:16
سلام

حداقل چند ماه پیش خبر ۲ تا ا۳۴۰-۲۰۰ بیه کپو عزیز دادم از من رجستر خواست کی متاسفانه اقایونی کی دست اند کار بودن اجازه ندادن، اما مطمئنم این ۲ تا به زودی میان ایران

calmpilot
08-09-2009, 13:16
اقاى داووديان لطف ميكنى اطلاعات بيشترى راجب اتا اير و شروع فعاليتش بدهيد..تشكر

از جمله اين شركتهاي جديد شركت آتا هست كه قراره با 5 فروند MD سال توليد 97 به بعد شروع به كار كنه .

داوديان
08-09-2009, 15:26
شركت آتا شروع كرده به مصاحبه كساني كه فرم براي خلباني و مهمانداري پر كردن ... يه عكس از بورد تبليغاتيش گرفتم كه تو اولين فرصت براتون مي ذارم . كرو هم 2 هفته در تبريز مشغول به كارن و 1 هفته تو خونه خودشون مشغول استراحت .
مسئول عمليات يا معاونشون دقيق يادم نيست آقايي بودن به نام كاپيتان دهنادي ... فوق العاده فردي مهربان و با شخصيت ... پيگيري براي شروع به كار آتا زياد شده . اميدوارم بازهم شاهد ورود هواپيما و لاين خوب باشيم

داوديان
08-09-2009, 16:04
اينم عكسي كه گفته بودم

http://www.privateimage.com/images/9npe8qilkgqhe6gti9zw_thumb.jpg (http://www.privateimage.com/viewer.php?file=9npe8qilkgqhe6gti9zw.jpg)

@};- @};- >:D<

AIRBUS_320
08-09-2009, 17:35

سلام
شما فرمودین یکی از این شرکتها آتا هست/////از اون یکی هم اطلاعاتی دارین در اختیار ما بذارین؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

داوديان
08-09-2009, 18:07
نه قربان . بنده بي اطلاع هستم

shifter
08-09-2009, 19:37
اينم عكسي كه گفته بودم

http://www.privateimage.com/images/9npe8qilkgqhe6gti9zw_thumb.jpg (http://www.privateimage.com/viewer.php?file=9npe8qilkgqhe6gti9zw.jpg)

@};- @};- >:D<

رجیسترشو نوشتن EP-ATA !!!!!! :D :D
جالبه فکر کنم رجیستر یکی از هواپیماهای اسمان هم همین ATA باشه!!! :-?

airbus007
08-09-2009, 19:54
جالبه فکر کنم رجیستر یکی از هواپیماهای اسمان هم همین ATA باشه!!!

بله.. کی از 72 های اسمان هم آتاست.

این شرکت آتا متعلق به یک به ساز بفروش تبریزی هست که سرمایه خوبی برای شروع در نظر گرفته بود.. قرار بر این بوده شرکت با سه فروند ام دی 83 شروع کنه.. (اینکه شنیدم 5 فروند یه کم تعجب کردم) فعلا 8 مسیر داخلی و سه مسیر بین المللی برای شروع و در اینده دو یا سه مسیر پروازی داخلی جدید هم قرار به ناوگان اضافه کنند.
قرار بر این بود فعالیت رسمی شرکت در همین اواخر شهریور اغاز بشه.. ظاهرا که به تعویص افتاده..
شرکت برنامه های خوبی برای تبلیغات محیطی داره که در اینده بیشتر خواهیم شنید.. البته امیدوارم بتونه عملکرد خوبی داشته باشه..

Ice Man
08-09-2009, 21:13

این همون شرکته که چندی قبل در خبرها اومده بود و اگه اشتباه نکنم مسئولین استانی هم از اون همایت میکنند.

نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی راه اندازی شد

معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواپیمایی کشور از راه اندازی نخستین شرکت هواپیمایی خصوصی کشور در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "حسین خانلری" با بیان این مطلب افزود: با آغاز فعالیت شرکت هواپیمایی "آتا" ظرفیت سفرهای هوایی ایران 15 درصد افزایش مییابد.

وی تصریح کرد: با توجه به پتانسیل و ظرفیتهای بسیار مناسب آذربایجان شرقی از نظر اقتصادی، تجاری، فرهنگی و همچنین نزدیکی به اروپا و قفقاز وجود چنین شرکتی میتواند آثار و نتایج بسیار مثبت و مطلوبی در پی داشته باشد.

خانلری یادآور شد: تاسیس شرکت هواپیمایی خصوصی در تبریز نتیجه مصوبات دور دوم سفر استانی هیئت دولت به آذربایجان شرقی بوده است.

به گفته وی تاسیس این شرکت توسط یخش خصوصی مورد استقبال قرار گرفت و کارهای مقدماتی و عملیات اجرایی آن به خوبی شروع شده و در حال پیشرفت است.

خانلری با ارزشمند توصیف کردن ورود بخش خصوصی به بخش هواپیمایی، ابراز امیدواری کرد شرکت هواپیمایی آتا بتواند با تامین خواست های مشتریان خود گامی ارزنده در توسعه حمل و نقل هوایی کشور بردارد.

وی یادآور شد: هدف سازمان هواپیمایی کشوری از تاسیس این شرکت در اختیار گرفتن فضای بیشتری از آسمان ایران و اروپا و ارایه خدمات بهتر به هموطنان است.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این زمینه گفت : با خریداری هواپیما توسط شرکت سرمایه گذار، فعالیت این شرکت هواپیمایی در آینده نزدیک آغاز می شود.

احمد علیرضا بیگی افزود: با راهاندازی این شرکت خدمات حمل و نقل مسافر و بار به کشورهای همسایه و بالعکس ارایه خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد، راه اندازی شرکت هواپیمایی آتا موجب رونق تجاری و اقتصادی استان شود.

http://www.econews.ir/fa/NewsContent-id_102094.aspx

lar
27-10-2009, 10:25
سلام.

علاقه مندم بدونم این A340-200 مال کدوم ایرلاینه.
اگه خبری دارین منو هم مطلع کنید.
ممنون از این خیر شگفت انگیزت!

ضمنا این ایرلاین دوم اسمش پاسارگاد ایر هست و در تهران.
با همون B757-200 می خواد کار کنه که قبلا مال ارم بود و نتونست تسهیلات مالی
لازم رو برای حفظش تامین کنه...!

کسی از پنج فروند هواپیمای پهن پیکر در راه ایران
اطلاعات کامل تری نداره؟

بابا، خفه شدم ...!

aeroreza
27-10-2009, 10:53
من یک سوالی برام پیش اومده و اونم این که آیا تاسیس شرکتهای متعدد در کل برای کشورهایی مثل ایران سود ده است و صرفه اقتصادی داره؟ یا معمولا در این شرایط یکی شدن چند شرکت راهکار منطقی تری است؟

Navid Tomcat
27-10-2009, 19:04
با سلام
دوست من در اوضاع اقتصادی امروز ادغام یکی از راه حل های کاهش هزینه های شرکتهاست
نمونه ی این کار دو شرکت معروف هواپیمایی ژاپن به نام JAL و نیپون در زمینه ی فعالیتهای باربری با هم ادغام شدند
وجود شرکتهای مختلف هوایی درصورتی میتواند برای یک کشور و مردم مفید باشد که بین شرکتها رقابت باشد و همچنین شرکتها تنوع خدمات داشته باشند
البته با توجه به تحریم چنین چیزی برای کشور ما امکانش نیست
این شرکتها با خرید و اجاره چند فروند هواپیمای دست دوم روسی اقدام به تاسیس یه ایرلاینز میکنند و فاقد هرگونه برنامه ریزی کوتاه و بلند مدت برای فعالیت خود هستند و سرانجام یا به سرنوشت ارم دچار میشوند و یا اریا
خوب سقوط یک هواپیما و کشته شدن افرادی بیگناه برای یک کشور ضرر محسوب میشه
این نظر من بود