PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد کمک آمریکا به ایران برای خرید هواپیماهای جدید

Babak 747
21-07-2009, 15:39
دیوید فولی معاون بخش ایران در وزارت خارجه آمریکا بیان کرده است که آمریکا در تحریمات خود استثنا هم دارد مخصوصا وقتی پای ایمنی هواپیما در میان باشد. وی افزود آمریکا با توجه به خواسته ایران، سالهاست که با خرید قطعات جدید هواپیما توسط ایران موافقت میکند و ایران قادر است که هواپیماهای خود را در موارد مربوط به ایمنی پرواز تعمیر کند، فقط نمیتواند که موتور جت نو و یا هواپیمای نو بخرد که آمریکا در بسته پیشنهادی جدید خود به ایران، علاوه بر پیشنهاد کمک در تعمیرات پیشنهاد کمک به خرید هواپیماهای نو توسط ایران را نیز داده است اما ایران باید پا پیش بگذارد و شرایط لازم از نگاه جامعه بین المللی را دارا باشد و در عین حال به حقوق شهروندانش هم احترام بگذارد.

پاره ای از سخنان دیوید فولی در مصاحبه با BBC

sina_2006_p
21-07-2009, 17:27
اما ایران باید پا پیش بگذارد و شرایط لازم از نگاه جامعه بین المللی را دارا باشد و در عین حال به حقوق شهروندانش هم احترام بگذارد.

شرطشون ایه: نابو کدن نمام تاسیسات اتمی و ...
که کره ی شمالی هم این کار را کد اما دید که رودست خورده و اوضاع به همون منوال قدیمه
راجع به حقوق شهروندی هم دیگه مونده که اونا برا ما تصمم بگیرن ....
اینا همه فیلمشونه.

Babak 747
21-07-2009, 17:42
اتفاقا یکی دیگر از مواردی که در این بسته پیشنهاد شده کمک به ایران در ساخت تاسیسات هسته ای غیر نظامی است ولی چون مربوط به این سایت نمیشد از نوشتن آن صرف نظر کردم الان هم چون شما آن مطلب را نوشتید من این را گذاشتم و به نظرم بهتر است که این بحث در همین جا تموم بشه و به مسایل سیاسی که ربطی به این سایت نداره کشیده نشه. البته این را بگم که فکر نکنید که من قصد طرفداری از آمریکا را دارم. بلکه فقط قصدم از نوشتن این مطلب خبر گذاری بوده است.
با تشکر

sina_2006_p
21-07-2009, 18:31
موافقم .منم می خواستم بنویسم که قصد سیاسی ندارم و اما دیدم بدتر تحریک کنندست...

phonix
21-07-2009, 19:32
babak 747 جان ممنونم @};-
آیا این کمک ها شامل بسته های نظامی هم می شود؟
(مثلا بهسازی موتور های J-85 و J-79 نهاجا)

Babak 747
21-07-2009, 20:01
با عرض سلام خدمت جناب phonix راستش من اطلاعی در این مورد ندارم. در مقاله ای هم که من خواندم فقط نوشته بود خرید هواپیماهای نو و تعمیرات هواپیماها ولی فکر میکنم که شامل هواپیماهای نظامی هم بشود.
در ضمن از لطفی هم که نسبت به من داشته اید ممنون :-14 :-14 :-14

Reza Zr1
22-07-2009, 11:05
جالبه حوالی عید بود که یه همچین خبری خوندم الانم برام جالبه

ولی خوب اونا همیشه شرط میزارن..... X-(

Behrang
22-07-2009, 11:28
دیوید فولی معاون بخش ایران در وزارت خارجه آمریکا بیان کرده است که آمریکا در تحریمات خود استثنا هم دارد مخصوصا وقتی پای ایمنی هواپیما در میان باشد. وی افزود آمریکا با توجه به خواسته ایران، سالهاست که با خرید قطعات جدید هواپیما توسط ایران موافقت میکند و ایران قادر است که هواپیماهای خود را در موارد مربوط به ایمنی پرواز تعمیر کند، فقط نمیتواند که موتور جت نو و یا هواپیمای نو بخرد که آمریکا در بسته پیشنهادی جدید خود به ایران، علاوه بر پیشنهاد کمک در تعمیرات پیشنهاد کمک به خرید هواپیماهای نو توسط ایران را نیز داده است اما ایران باید پا پیش بگذارد و شرایط لازم از نگاه جامعه بین المللی را دارا باشد و در عین حال به حقوق شهروندانش هم احترام بگذارد.

پاره ای از سخنان دیوید فولی در مصاحبه با BBC

در تکمیل پست فوق :

از فولی سوال شد دولت آمریکا با خانواده قربانیان سانحه هوایی اخیر در ایران همدردی کرده است. آیا فکر نمیکنید تحریمهایی که علیه ناوگان هواپیمایی مسافربری ایران است، موثر نبوده و باید به نوعی در این تحریمها تجدید نظر شود؟ وی در پاسخ گفت: «سوءتفاهم زیادی درباره این موضوع وجود دارد. آمریکا به طور مرتب وقتی پای ایمنی هواپیماها در میان باشد، استثنا قائل میشود. زمانی که دولت ایران خواستار استثنا در این تحریم برای مسایل مربوط به ایمنی ناوگان هوایی خودش میشود ما با خرید قطعات جدید هواپیما موافقت میکنیم. این اتفاق سالهاست که دارد میافتد ولی دولت ایران به شدت علاقهمند است که آمریکا یا کشورهای دیگر را به خاطر مشکلی که دارد مقصر قلمداد کند، در حالی که این موضوع واقعیت ندارد. ایران قادر است هواپیماهای خودش را در موارد مربوط به ایمنی پرواز تعمیر کند، فقط نمیتواند موتور جت نو یا هواپیمای نو بخرد. آمریکا نه تنها به ایران پیشنهاد کرده است در مسائل ایمنی پرواز به ایران کمک کند بلکه ما حتی پیشنهاد کردیم در خرید هواپیماهای نو به آنها کمک میکنیم. این یک بخش مشخص از بسته پیشنهادی ما به ایران بود.»

منبع :
http://irdiplomacy.ir/?Lang=fa&Page=24&Action=ArticleBodyView&ArticleId=5201&TypeId=1

Babak 747
22-07-2009, 11:42
به خاطر تکمیل پست ممنونم :-14 :-14 :-14