PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : BTS+خطرات آنتن های موبایل

Cielo
15-07-2009, 08:38
سلام

از کارشناس محترم که اطلاعاتی دقیقی در مورد خطرات آنتن های موبایل دارند خواهش میکنم . اطلاعات خودشان را در این تاپیک بیان کنند.
مسئله مهم است ومربوط میشود به آنتنی که درکنار سه مدرسه احداث شده است. نیاز به مدارک و تو ضیحات کارشناسان داریم.

به خاطر سلامت کودکان هم شد . لطفا همکاری کنید.

با تشکر
cielo

sky_destroyer
16-07-2009, 12:07
سلام عزیزم آنقدر گرفتار کم و کیف این حادثه دلخراش بودیم که پست شما بی جواب مونده.انشاالله دوستان همراهی میکنند

حالا چرا اینقدر عجله... همین اول بگم که اثرات امواج الکترومغناطیسی بر سیستم بدن انسان روشن است و چه اندازه و چطور هنوز اثبات نشده البته برای بررسی عوامل آن باید کمی در مورد microwave توضیحاتی داده بشه
هر امواجی فرکانس و قدرت و چندین عامل دیگه داره که هر کدوم به اندازه خاصی بر بدن انسانها تاثیر داره قدرت سیگنال معمولا با وات یا دی بی ام یا همان دسی بل بیان میشود دسی بل قدرت سیگنال را با مقیاسی کوچکتر و قابل فهم تر بیان میکنه و بصورت لگاریتمی افزایش پیدا میکنه . هرچه قدرت سیگنال بیشتر باشه نفوذ آن و برد آن بیشتر میشود البته تا اینجا کاری با مدولاسیون نداریم و فقط آثار مخرب آن را بررسی میکنیم . فرکانس هم مشخصه دیگر امواج الکترومغناطیسی میباشد که ااونهم در صورت بالا بودن نفوذ پذیری بیشتر و اثر مخرب تری خواهد داشت
مثلا در یک مایکرفر امواج فرکانس بالا آنچنان حرارتی را از داخل ایجاد میکند البته از این امواج در حد 2 گیگا هرتز هستند که بین طیف رادیویی و مادون قرمز قرار دارند و باعث تولید انرژی و یونیزه کردن مواد غذایی میشود البته این امواج در فاصله دور تر اثری ندارد
مسئله مطرح شده اینست که امواج آنتن های شهری موبایل معروف به bts چه فرکانسی و چه قدرتی دارند فرکانس کاری این آنتن ها معمولا 900 و 1800 مگاهرتز میباشدالبته در کشورهای مختلف این فرکانسها متفاوت ولی در کشورمون همون دوآل باند 900 و 1800 میباشد از قرار معلوم این فرکانس قدرت نفوذ پذیری متوسطی دارد و میتواند در بلند مدت و در فاصله خیلی نزدیک بروی بافتهای بدن ایجاد عوارض کند البته ایجاد این نوع عوارض در افراد متفاوت است و ممکن است برای هیچکس رخ ندهد و همین مسئله است که باعث شده این تحقیقات اثبات نشود البته خود گوشی مبایل هم میتواند باعث این عوامل شود ولی در حد خیلی پایین چون امواج ارسالی آن قدرت زیادی را ندارد ولی استفاده مکرر زیان آور است
البته دوستانی دارم که در بخشهای آنتن های توان بالا کار میکنند همشون بر روی اثرات امواج متفق القول هستند و همگی بر این مسئله که بروی سیستم هورمون ها تاثیر دارد اذعان کرده اند البته چندین مورد آماری دیدم که فرزندان دختر بیشتری داشتن و اظهار کردند که امواج بروی اسپرم های تولیدی در مردان در بلند مدت اثر داشته البته توصیه در این مواقع و این مشاغل استفاده زیاد از مواد لبنیاتی است تا اثرات آنرا کم کند و تا حد امکان از آنتن ها فاصله داشته باشند و در حین کار فرستنده خاموش باشد کسانیکه در مشاغل فرودگاهی و یا مخابراتی فعالیت دارند حتی خلبانان و مهمانداران از این امر مستثنا نیستند و تغذیه امر مهمی است

برای نصب آنتنهای GSM شرایطی وجود داره که در کشورهای دیگه رعاین میشه اما بعضا در کشور ما دیده شده که بروی آپارتمانها و مناطق مسکونی از آنتنهای توان بالا استفاده شده البته خودشون ابراز میکنن که فاصله از آنتن رعایت شده و یا امواج در زیر آنتن تقریبا صفر است و تشعشع بصورت شعاعی میباشد

به نظر خودم فاصله 50 متر به بالا اثرات این آنتن ها رو تضعیف میکنه و دوری از آنتن ها برای مدارس که در نزدیکی آنتن ها قرار دارن امری ضروری به نظر میرسه چون همچنان این عوارض ناشناخته هستند و ابعاد اون رو نمیدونن مثلا نمیدونن چه مدت در معرض تشعشع بودن خطر داره البته قدرت آنتن ها از یکی به دیگری متفاوت هستش

تحقیقات صورت گرفته نشان میدهد نارسایی های خونی و تومور یکی از عوارض آن میباشد مثلا در این تحقیقات نشان داده شده خلبانانی که در مناطقنزدیک به قطب بیشتر پرواز میکرده اند امواج الکترومغناطیسی بیشتی دریافت کرده اند و نارسایی های خونی در آن ها بیشتر مشهود است البته این امواج بسیار شبیه به همین امواج ساطع شده از BTS ها میباشد ...

:)

Cielo
16-07-2009, 13:51
سلام
ممنون از لطف شما sky_destroyer. @};-
لطفا کارشناسان دیگر هم نظر بدهند نیاز به رفرنس (منبع) داریم . حتی منابع خارجی و زبان اصلی هم به درد میخورند. تا بتوانیم این آنتن را از کنار این سه مدرسه جمع کنیم.

اگر کسی میداند مجوز نصب آنتن را چه کسانی میدهند و از چه طریقی میشود اقدام به جمع آوری آنتن کرد ما را یاری کنند.

در طول پیگیری ها ی که کردیم متوجه شدیم مجوز را شهرداری را میدهد ولی به هر قسمت از شهرداری که مراجعه کردیم میگویند ما مجوز ندادیم . و فلان قسمت مجوز داده .

وزرات بهداشت هم باید مجوز بدهد که میگوید اصلا از ما مجوز نگرفته اند.

برای سلامت کودکانی که بی رحمانه مورد بی توجهی و فرصت طلبی عده ای سود جور قرار گرفته اند. نیازمند دست یاری همه عزیران هستیم.

با تشکر

cielo

Behrang
16-07-2009, 14:11
گلنار بانو ی عزیز . بنده تا جایی که اطلاع داشته باشم شما رو یاری میکنم

در مورد آنتن های BTS معمولا شرکتهای سرویس دهنده مویابل چه همراه اول چه تالیا چه ایران سل به این صورت عمل میکنند :

یا از پایه آنتن های مشترک استفاده میکنند یا هر کدام به طور مجزا از پایه اختصاصی خودشان .

اگر این آنتن ها در روی بام یک ساختمان قرار گرفته باشه ، پس اون شرکت سرویس دهنده موبایل ، سقف اون خونه رو برای مدت معینی ( معمولا یک ساله ) از ساکنان اون ساختمان اجاره میکنه که اون جوری که بنده شنیدم سالیانه فقط 5 میلیون تومانه .

روشن شدن این قضیه میتونه به روش پی گیری شما کمک کنه.

یکی از بلوک های اکباتان این آنتن رو نصب کرده. از هیئت مدیره اون پرسجو میکنم به شما اطلاع میدم .

البته این مطلب رو به خدمتتون نصب کنم که من شنیدم این آنتن های نصب شده در سطح شهر متفاوت با انتن ها بین شهریه که جهت انتقال امواج بین شهر ها در فواصل معین با توجه به قوس کره زمین و وضعیت عوارض زمین نصب میشه. معمولا اون آنتن ها رو در مناطق بدون سکونت قرار میدن . اگر اشتباه نکنم .

در مورد رفرنس هم پرسجو میکنم به دوستان اطلاع میدم

sky_destroyer
03-08-2009, 09:05
مقاله جالبی در مورد اثرات جانبی امواج مایکروویو بر سلولهای بدن
از اینجا دانلود کنید
http://www.mediafire.com/?kqqfntjmwjm

مختصری در مورد تئوری این امواج و دسته بندی قوانین ماکسول برای علاقه مندان به تئوری امواج الکترومغناطیس
http://www.mediafire.com/?42kk0zy2c4w

آدرس زیر مربوط به سایتی در زمینه اسپکتروم های امواج مختلف از قبیل ایکس ، گاما و مرئی میباشد
http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/scien ... ctrum.html (http://imagine.gsfc.nasa.gov/docs/science/know_l1/emspectrum.html)

اگر دوستان جایی مشکل داشتن سوال بپرسن اگر بلد باشم برای توضیح در خدمتم

انشاا... که مفید واقع بشه

:)