PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کسی میدونه اسکن چشم در فرودگاه دبی برای چیست؟

splintercell-fans
04-07-2009, 13:47
سلام دوستان
فروم خوبیه! >:D<
من یه سوال دارم :
آیا کسی میدونه دقیقا چرا در فرودگاه دبی با یک دستگاه چشمهامون رو نگاه میکنند؟ هدفشون چیه؟ :-/
با تشکر.

driver82
04-07-2009, 14:05
این یه شیوه جدیده که داره جای انگشت نگاری رو میگه. شیوه عملش مثل انگشت نگاری توهین آمیز نیست ولی نفس عمل توهین آمیزه. X-(
عنببیه چشم مثل اثر انگشت برای هر نفر با کس دیگه فرق میکنه. یعنی عنبیه هیچ دو نفر عین هم نیست. این یه روش بازرسی و کنترل افراد. دیگه این عربا واسه ما شاخ بشن خیلی زور داره. خوبه دبی رو ایرانیا دبی کردن. ~x(

sajjad_sd2000
04-07-2009, 14:11
من فکر می کنم هدفشون تحقیر هر چی بیشتر ایرانیها توسط این عربهای ............................ ~x( ~x( X-( X-(

TC-JDL
04-07-2009, 14:12
اسکن چشم به 2 دلیل میتواند باشد

1.تشخیص اعتیاد فرد

2.بجای انگشت نگاری

از آنجا که در فرودگاه نمیتوانند از همه آزمایش خون بگیرن فکر میکنم برای تشخیص مقدار مورفین در خون این اسکن انجام میشود

splintercell-fans
04-07-2009, 14:22
مرسی از پاسختون.

IRK7055
04-07-2009, 15:05
دوست عزيز splintercell-fans كاش كي ميشد عقايد شخصي رو كمي با احترام بيشتر نوشت............

چون بلاخره اينجا يك انجمن علمي و عمومي هست......و نبايد با انجمنهاي ديگر يكي باشه.......

در ضمن اين فقط فرودگاه دبي نيست كه همچين امكاناتي داره.......بلكه فرودگاههاي ديگه هم هستن.....پس خواهش ميكنم زود قضاوت نكنيد..............
هر كشور قانوني داره.......يه كشور ميبينيد كه با چشم حفط امنيت مي كنند...يه كشور هم مثل ما بايد كمربندتو باز كني و نشون بدي...........پس ميبينيد كه چشم نگاري چيز عجيب غريبي نيست.............

TC-JDL
04-07-2009, 15:23
سلام
ولی چرا هنگامی که دیگران رو اسکن میکردن سریع تموم میشد ولی چشمهای من رو بیشتر نگاه کردن و هر دو چشمم رو نگاه کردن .. میدونید چرا؟ من 15 سالم هم هست...
این عربهای سوسمارخور حالا واسه ما پر رو شدن ... حتی عکسهاشون هم هست که دارن سوسمار با پلو میخورند برید به سایت oldpilot.ir تا ببینید.
با تشکر.

شما اگر رفتار ماموران پلیس در فرودگاه های آمریکا ببینید چی میخواید بگید ؟

4 ساعت بازجویی در اتاق تاریک و بدرفتاری و پاسخ دادن به سوالات بی ربط پلیسها با چهره های مخوف

در مقابل اینها رفتار پلیس امارات بسیار محترمانه میباشد

IRK7055
04-07-2009, 15:49
[quote="splintercell-fans":2x8f75ph]سلام
ولی چرا هنگامی که دیگران رو اسکن میکردن سریع تموم میشد ولی چشمهای من رو بیشتر نگاه کردن و هر دو چشمم رو نگاه کردن .. میدونید چرا؟ من 15 سالم هم هست...
این عربهای سوسمارخور حالا واسه ما پر رو شدن ... حتی عکسهاشون هم هست که دارن سوسمار با پلو میخورند برید به سایت oldpilot.ir تا ببینید.
با تشکر.

شما اگر رفتار ماموران پلیس در فرودگاه های آمریکا ببینید چی میخواید بگید ؟

4 ساعت بازجویی در اتاق تاریک و بدرفتاری و پاسخ دادن به سوالات بی ربط پلیسها با چهره های مخوف

در مقابل اینها رفتار پلیس امارات بسیار محترمانه میباشد [/quote:2x8f75ph]

دوست من .........من اولين بار اين حرف و ميشنوم ولي دوست دارم بيشتر در موردش بدونم......آيا براي تمام مسافرين هيمنطوري هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟يعني فرودگاه جان اف كندي كه روزي بالغ بر 50 تا پرواز داره هر مسافر رو چند ساعت بازجويي ميكنند؟

TC-JDL
04-07-2009, 16:08
دوست من .........من اولين بار اين حرف و ميشنوم ولي دوست دارم بيشتر در موردش بدونم......آيا براي تمام مسافرين هيمنطوري هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟يعني فرودگاه جان اف كندي كه روزي بالغ بر 50 تا پرواز داره هر مسافر رو چند ساعت بازجويي ميكنند؟

در مورد تمام مسافرین نه

ولی تا جایی که من دیدم حداقل برای اعراب و ایرانیان اینگونه بود

جاهایی که از من بازجویی شد یکبار در فرودگاه شیکاگو در هنگام ورود به آمریکا و یکبار در فرودگاه سانفرانسیسکو بود

وظیفه ی اینکار بر عهده ی پلیسهایی با جثه ی بزرگ و اکثرا سیاه پوست میباشد و برخوردشان با من دقیقا عین برخورد با مجرم بود و

در مجاورت اتاق بازجویی من از 4 عرب در اتاقی دیگر بازجویی میشد

نکته ی جالب اینکه علیرغم داشتن ویزا به آنها اجازه ی ورود به آمریکا داده نشد و هر 4 نفر از فرودگاه شیکاگو بازگردانده شدند

در فرودگاه جان اف کندی نیویورک بنده مورد خاصی مشاهده نکردم ولی این قانون در همه جای آمریکا اجرا میشود و ندیدن من به دلیل این بود که من از JFK وارد خاک امریکا نشدم

Mahmood Mokhtari
04-07-2009, 22:21
TC-JDL عزیز
از پاسخ های دقیق و محترمانه حضرتعالی که موجب بهره مندی اعضا میگردد تشکر و قدر دانی می نماییم.
همچنین از برخورد محترمانه و منطقی جنابعالی در خصوص ویرایش و یا پاک شدن برخی پست های قبلی شما , تشکر و قدر دانی مینماییم.
امیدواریم از مطالب جنابعالی بتوانیم بهره کامل ببریم.
با آرزوی موفقیت و سربلندی حضرتعالی.

SILENT WAVE
05-07-2009, 07:13
دوستان سلام

بستگان من چند روز پیش از سفر حج بازگشته اند

متاسفانه هنگام ورود به خاک عربستان در فرودگاه از آنها اسکن چشم گرفته شده.

:-4

Shahrokh
05-07-2009, 09:32
در فرودگاه هاي آمريكا حتي ايرانيهايي كه پاسپورت كانادايي و يا استراليايي و يا هر كشور ديگه ايي دارند چون در پاسپورتشان قيد شده متولد ايران هستند مورد بازجويي به صورت غير محترمانه قرار ميگيرند و ممكن است حتي اجازه ورود پيدا نكنند !

اقدامي كه در دبي و عربستان صورت ميگيره فقط براي بي احترامي هست. زيرا فقط از مليتهاي خاصي اسكن چشم انجام ميشه. در حاليكه اروپاييها و آمريكاييها در مصرف مواد مخدر خاصي گوي سبقت رو از آسياييها ربوده اند!

Dezful4
05-07-2009, 10:20
اين وضعيت رو مقايسه كنيد با قبل از انقلاب كه كل كشوراي عربي با هم جرات چپ نيگا كردن به ايران رو نداشتن.اون موقع ايراني تو دنيا به پاسپورت ايرانيش افتخار ميكرد.

CAPT.AHMADI
05-07-2009, 11:37
با سلام
من چند وقت که میرم دبی از یکی از دوستانمون در فرودگاه دبی پرسیدم این کار برای چیه اونا هم گفتن که این کار برای تشخیص معتادان و جلوگیری از ورود ان ها به دبی و جنایتکاران و دیگر اشخاصی که از ورود به دبی منع شدن هست.

SILENT WAVE
05-07-2009, 15:39
دوستان سوال اساسی اینجاست!!

آیا از کادر پروازهای ایرانی هم اسکن چشم صورت می گیرد؟

دوستی تعریف می کرد که : در صف فرودگاه دوبی برای اسکن آی ایستاده بودم. خیلی ناراحت شده خواستم اعتراض کنم ولی ناگهان با دیدن خلبان ایرانی [-O< ایستاده در صف خشکم زد و دیگر تکان نخوردم.

امیدوارم این قضیه صحت نداشته باشد

:-4

TC-JDL
05-07-2009, 19:24
اسکن چشم دلیل دیگری نیز میتواند داشته باشد و آن اینکه اثر انگشت فرد در طول زندگی به روشهای مختلف قابل تغییر میباشد مثلا با برش و لایه برداری عمقی پوست و یا با سوزاندن و یا قطع شدن انگشت
در کل هر روشی که منجر به تغییر حالت انگشت شود در بیشتر مواقع منجر به تغییر اثر انگشت نیز میشود

مشکل دیگری که انگشت نگاری دارد اینست که بعضی مواقع اثر انگشت انسانهای 2 قلو یکسان میباشد

ولی در اسکن چشم هیچ یک از این موانع وجود ندارد

انسان مجرم و تبهکار با چندین روش میتواند اثر انگشت خود را تغییر دهد ولی تغییر خطهای مردمک که در اسکن بکار میروند غیر ممکن میباشد

CAPT.AHMADI
05-07-2009, 19:38
بله متاسفانه خبر صحت داره البته برای خلبانان ایرانی نه برای خلبانان روسی که برای شرکت های هوایی ایرانی کار می کنند.
دوستان میبینید این عرب های نمک نشناس را که همه چیزشان از ایرانی ها است،خدارو شکر که الان خدا زده تو سرشان و دارن کمکم قدر ایرانی ها را می شناسند،چند وقت پیش یکی از دوستانم که برای گرفتن اقامت رفته بود گفته بودن که دیگه به هیپکس اقامت نمیدیم حتی برای خارجی ها دلیلشم این بوده که سرمایه گزارانی که به دلیل بحران اقتصادی از این کشور فرار کرده اند.

TC-JDL
05-07-2009, 20:05
بله متاسفانه خبر صحت داره البته برای خلبانان ایرانی نه برای خلبانان روسی که برای شرکت های هوایی ایرانی کار می کنند.
دوستان میبینید این عرب های نمک نشناس را که همه چیزشان از ایرانی ها است،خدارو شکر که الان خدا زده تو سرشان و دارن کمکم قدر ایرانی ها را می شناسند،چند وقت پیش یکی از دوستانم که برای گرفتن اقامت رفته بود گفته بودن که دیگه به هیپکس اقامت نمیدیم حتی برای خارجی ها دلیلشم این بوده که سرمایه گزارانی که به دلیل بحران اقتصادی از این کشور فرار کرده اند.

به نظر من مشکل از وزارت امور خارجه ی ما و بیشتر از آن تقصیر خود ماست نه اعراب

من با پاسپورت ترک به امارات سفر کردم از من نه انگشت نگاری شده و نه اسکن چشم و نه کوچکترین بی احترامی به من شده

میدانید چرا؟

چون در صورت کوچکترین بی احترامی به من بعنوان شهروند ترک بلافاصله صدای اعتراض سفارت ترکیه در دوبی بلند میشود

در صورت تکرار بی احترامیها رفتار متقابل و شاید بسیار بدتر در قبال مسافران اماراتی در هنگام ورود به خاک ترکیه انجام میشود

در این شرایط نه تنها دول عربی بلکه هر دولت دیگری مجبور به عقب نشینی است

به این میگویند دیپلماسی مقتدر

حال دیپلماسی کشور خودمان را در نظر بگیریم

در قبال بی احترامیها به مسافران ایرانی دوبی و عربستان آیا کوچکترین اعتراضی انجام شده است؟

وزارت خانه ی ما حرکتی انجام نداده آیا خود ما حرکتی انجام داده ایم؟

آیا از تعداد مسافران دوبی و زوار عربستان کم شده ؟

با اینکه همه خبر دارند که مسافران زن ایرانی در فرودگاه دبی لخت شده و با تحقیر بسیار بازرسی بدنی شده اند

splintercell-fans
06-07-2009, 12:16

به نظر من مشکل از وزارت امور خارجه ی ما و بیشتر از آن تقصیر خود ماست نه اعراب

من با پاسپورت ترک به امارات سفر کردم از من نه انگشت نگاری شده و نه اسکن چشم و نه کوچکترین بی احترامی به من شده

میدانید چرا؟

چون در صورت کوچکترین بی احترامی به من بعنوان شهروند ترک بلافاصله صدای اعتراض سفارت ترکیه در دوبی بلند میشود

در صورت تکرار بی احترامیها رفتار متقابل و شاید بسیار بدتر در قبال مسافران اماراتی در هنگام ورود به خاک ترکیه انجام میشود

در این شرایط نه تنها دول عربی بلکه هر دولت دیگری مجبور به عقب نشینی است

به این میگویند دیپلماسی مقتدر

حال دیپلماسی کشور خودمان را در نظر بگیریم

در قبال بی احترامیها به مسافران ایرانی دوبی و عربستان آیا کوچکترین اعتراضی انجام شده است؟

وزارت خانه ی ما حرکتی انجام نداده آیا خود ما حرکتی انجام داده ایم؟

آیا از تعداد مسافران دوبی و زوار عربستان کم شده ؟

با اینکه همه خبر دارند که مسافران زن ایرانی در فرودگاه دبی لخت شده و با تحقیر بسیار بازرسی بدنی شده اند

سلام دوستان عزیز
با تشکر از پاسخهای شما....
من به جوابم رسیدم و از فرومتون بسیار متشکرم....
با تشکر.

pilot1359
26-09-2011, 18:26
سلام
خرداد 86 بود که من به همراه پدرم و 11 همکار دیگه مون طی یک سفر دریایی هل هولکی که ویزا هم نداشیم و فقط پاسپورتامون همراهمون بود (البته نزدیک به آبهای مرزی امارات دو نفر سیاهپوست که مال کشور تانزانیا بودن با قایق آمدن و پاسپورتامنو گرفتن و بعد از 2 روز استند بای بودن در آبهای بین المللی اجازه ی ورود رو دادند این رو بگم که نمی خواستند به من و بابام ویزا بدن این نماینده یشرکتی می گفت که طرف حساب ما بود و ما شدیدا(منو پدرم) اعلام کردیم که از کشتی پیاده نمی شیم وبا کشتی به سمت ایران بر می گردیم که آنها بعد از نیم ساعت اعلام کردن که مشکل حل شده و به ما هم ویزا دادند (باید بگم که بابام متولد عراق هست و این سخت گیری ها بشتر بخاطر شیعه بودنه) و از ما و کروی کشتی که اکثرا فیلیپینی بودن انجام شد یک لنجی هم از کشور بحرین اومده بود که اونا هم چون شیعه بودن رفتاری به مراتب بدتر ازما با اونا شد و عمدا 2 ساعت توی آفتاب گرم و شرجی ساحل دوبی معطل کردن کار ما ایرانی ها رو اولی همه بعد خدمه ی کشتی ما رو دومی وبحرینی های مظلوم رو آخری ما که کارمون تمام شد رفتیم تو نماز خونه ی اداره ی بندر زیر کولر تا ماشین آمد دنبالمون تابردمون به هتل(البته مسافرخانه) و از ما هم چشم نگاری شد.
با تشکر