PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرواز ارومیه-استانبول-آنتالیا

Armin 747-400
07-06-2009, 18:02
با سلام خدمت دوستان عزیز

خیلی وقته که بحث پرواز دائمی ارومیه آنتالیا بود ولی در روز های اخیر به تصویب رسید.

پرواز در مسیر ارومیه - استانبول - آنتالیا خواهد بود که به وسیله شرکت SKY ترکیه با هواپیمای Boeing737 به عمل خواهد آمد. =D> :-9 >:D<

در مورد زمان سه شنبه ها این پرواز عملی خواهد شد. ولی تاریخ اجرای پرواز دقیقا اطلاع ندارم در آینده ی نزدیک خدمتتون عرض می کنم.

TC-JDL
07-06-2009, 18:27
شرکت SKY یک شرکت خصوصی چارترینگ بی در و پیکر میباشد که هر لحظه در معرض خطر ورشکستگی قرار دارد مانند شرکت های Golden Air ,Corendon, Fly Air و به هیچ عنوان قادر به اجرای پرواز دائمی نیست
این شرکت 8 ساله بوده و ناوگانش متشکل از 12-13 هواپیمای بویینگ 737-400 و 800 و 900 و ایرباس 321 و 320 میباشد که اکثرا بیش از نصف پرنده هایش زمینگیر هستند
Sky Air تا بحال به بیش از 60 شهر جهان که بیشتر آنها شامل کشورهای اتحادیه اروپا میباشند خبر از پرواز دائمی داده است ولی اکثر آنها بعد از 1 یا 2 پرواز بحالت تعلیق در آمده اند
در حال حاضر تنها درآمد چشمگیر این شرکت از بازار ایران و پرواز های چارتر ایران میباشد که انتظار میرود در پایان سرنوشتی همچون Golden Air که با کلاهبرداری میلیاردی از آژانس های مسافرتی تهران اعلام ورشکستگی کرد داشته باشد

کاش پروازهای دائمی ارومیه توسط ترکیش و یا ایرلاینهای داخلی انجام میشد :-4 :-4

Armin 747-400
07-06-2009, 19:38
ما که از خدامونه پرواز دائمی بمونه.

ولی اونطور که من اطلاع دارم به علت همسایه بودن ترکیه به ما و تردد زیاد مردم هر دو کشور و استقبال در پرواز ارومیه به استانبول - آنتالیا و بلعکس احتمال زیاد

پرواز دائمی خواهد ماند.

جالبه در مورد سایت این ایرلاین نام خلبان هاش رو هم ذکر کرده.

سایت ایرلاینhttp://www.skyvirtualairlines.net/?HomePage

TC-JDL
07-06-2009, 20:12
ما که از خدامونه پرواز دائمی بمونه.

ولی اونطور که من اطلاع دارم به علت همسایه بودن ترکیه به ما و تردد زیاد مردم هر دو کشور و استقبال در پرواز ارومیه به استانبول - آنتالیا و بلعکس احتمال زیاد

پرواز دائمی خواهد ماند.

منم همینطور
مشکل اینجاست که وضعیت Sky بسیار اسفبار میباشد :-10 خلبانهای مبتدی , کترینگ پولی و ضعیف , تاخیرها و ابطالهای همیشگی , تراز مالی افتضاح
مطمئنم بعد از مدت کوتاهی مسافران اعتراض میکنند پرواز ها به احتمال زیاد کانکت استانبول به مقصد آنتالیا خواهند بود چون Base این شرکت آنتالیا میباشد

دلیل اینکه پرواز های ارومیه به ترکیه تابحال دائمی نشده هیئت مدیره ی شرکت ترکیش ایر میباشد ~x( برقراری پرواز استانبول - ارومیه - استانبول چندین بار توسط خود بنده تا مرز تصویب شدن پیش رفت ولی متاسفانه در نهایت در هیئت مدیره رد شد حتی یکبار کل پاسپورتهای مسافران تبریز -استانبول توسط من جمع آوری شده و کپی آنها به شرکت ترکیش ارائه شد نتیجه بسیار رضایت بخش بود 83 % مسافران پرواز متولد ارومیه و در کل استان آذربایجان غربی بود و این میتوانست دلیل محکمی برای برقراری پرواز ارومیه بود

سیاست ترکیش بیشتر بلند پروازانه میباشد تا اقتصادی مخصوصا با خرید بویینگ های 777 بیشتر در حال برنامه ریزی برای پروازهای مسافت طولانی مانند کانادا , استرالیا , مالدیو و ... میباشند تا مسافتهای نزدیک مانند ایران

جالب است بدانید دیدگاهی که اروپاییها و آمریکاییها نسبت به ترکیش دارند بسیار متفاوت است و همیشه از روی ناچاری ترکیش را انتخاب میکنند
دلایل آنها نیز بیشتر تاخیرهای همیشگی و عدم مهارت خلبانان ترک میباشد

amin_7
07-06-2009, 20:37
به نظرم این که نام خلبانان پرواز ا هم در سایت قرار می دهند بسیار جالب است.
کاش در ایران هم همچین کاری را انجام می دادند.

Armin 747-400
09-06-2009, 17:03
دوستان خبر دارند که کدوم روز ها این شرکت به تهران میاد؟

Armin 747-400
09-06-2009, 18:37
پرواز از 9 تیر ماه آغاز به کار خواهد کرد و اولین پروازش با Boeing 737-400 خواهد بود.

ساعت حرکت از ارومیه 06:30 صبح خواهد بود.

قیمت دوسره بلیط : 360,000 تومان

TC-JDL
11-06-2009, 23:40

آرمین عزیز این سایت مربوط به ایرلاین مجازی میباشد و نه واقعی و این خلبانان هم خلبانان شبیه ساز 2004 و X هستند سایت واقعی SKY : http://www.skyairlines.net/

قضیه ی پرواز های SKY بسیار عجیب شده

امروز من با مدیران رده بالاو حتی مدیر فروش SKY جلسه داشتم همه از پروازهای ارومیه اظهار بی اطلاعی میکنند :-5 :-5

شما میتوانید حتی با خود شرکت هم تماس بگیریدو ار آنها جویا شوید اصلا شهری به اسم ارومیه نمیشناسند

از طرفی درایران فقط 2 آژانس در ارومیه (گوهر افشان سیر و شمس تور ) بلیتهای این پرواز را میفروشند و همه از آن بی اطلاعند

در مورد شرکت SKY قبلا توضیح دادم باید دید واقعا این پرواز ها انجام خواهند شد

اگر انجام میشوند 2 آژانس به هیچ وجه نمیتوانند صندلیهای 737 را پر کنند اگر هم انجام نمیشوند چگونه بلیت آنها به فروش میرسد

حتی این پرواز ها در برنامه تابستانی این شرکت دیده نمیشوند

خدا به داد کسانی برسد که دل به این پروازها بسته اند و یا بلیت خریده اند

به نظر من از این پرواز ها بوی کلاهبرداری می آید حال باید نشست و دید

Ali737
13-06-2009, 06:21
ظاهراً پرواز هاي اسكاي اير فقط مخصوص اروميه نيست و قراره از تهران هم پرواز برقرار كنه . درنمايشگاه گردشگري هم چند آژانس براي اوائل تابستان پكيجهاي تور تركيه با پرواز اسكاي اير ارائه مي كردند ! :-4

TC-JDL
01-10-2009, 21:39
همانگونه که پیش بینی میشد پروازهای اسکای از ارومیه به استانبول فقط و فقط به قصد کلاه برداری بوده

شرکت اسکای فقط 1 بار این پرواز را با مشکلات بسیار زیاد انجام توانست انجام دهد البته همان 1 پرواز نیز توسط هواپیمای شرکت دیگری انجام شده است

آژانس مسافرتی که عامل اصلی فروش بلیط این پرواز ها بود بعلت کلاهبرداری و عدم انجام پرواز ها 50 ملیون تومان از سوی سازمان میراث فرهنگی آذربایجان غربی جریمه شد

پس با این حساب حرفهای مدیر فروش اسکای بیش از همه واقعیت داشت

AP-Vortex
02-10-2009, 01:31
ba salam
duste azizam ye juri sky ro sherkati besyar payin va sayhe payin neshun midid ke vaghan nazare manam dasht avaz mishod dar moredesh!
dar in had ham ke shoma mifarmaied khalabanaye bi tajrobe nadare''havapeimahash ham az lahaze fanni dar hade gabele gabuli hast''az nazdik ba jaryane tamiro negahdari va khalabanye in sherkat hastam''
ei kash iran air tour ham messe sky bud''
duste aziz tamamye khalabanye sky va sherkataye dighei mesle sun express baraye teste dialer ferestade mishan chon hajme parvazishun be alman ziade va khalabanaye dar hade gabele gabuli darand''
sizdah farvand va yek farvand sefaresh baraye ye sherkate khususi khub nis?
dar hale hazer kudum registere havapeymaye sky gorund hastesh?
babate nadashtane fonte farsi mazerat mikham

قانون 2 : زبان رسمي سايت

- زبان رسمي اين انجمن فارسي است . مطالب خودرا صرفا با اين زبان بنويسيد.
- از بکار بردن نگارش هاي نامانوس مانند( Pinglish) يا (Finglish) که باعث ميشود خوانندگان از خواندن مطلب شما منصرف شوند و يا درخواندن با مشکل مواجه شوند خودداري فرماييد . بنا به همين اصل پست هايپينگليش پاك خواهند شد.
- دوستاني که در تايپ فارسي مشکل دارند ميتوانند از برنامه هاي تبديل همزمان تايپ انگليسي به فارسي و ياپينگليش به فارسي که در اينترنت به وفور يافت مي شوند استفاده نمايند.
- براي درج مطالب انگليسي به كلاب تخصصي مربوطه (English Corner) مراجعه كنيد.
- لطفا کلمات تخصصي انگليسي را فقط با حروف انگليسي بنويسيد و از نگارش کلمات انگليسي با حروف فارسي پرهيز نماييد.
- سعي کنيد در نگارش خود دقت لازم را بکار گيريد که تا حد امکان غلط هاي املايي در مطالب کاهش يابد.

شورای هوانوردی

TC-JDL
02-10-2009, 02:02
ba salam
duste azizam ye juri sky ro sherkati besyar payin va sayhe payin neshun midid ke vaghan nazare manam dasht avaz mishod dar moredesh!
dar in had ham ke shoma mifarmaied khalabanaye bi tajrobe nadare''havapeimahash ham az lahaze fanni dar hade gabele gabuli hast''az nazdik ba jaryane tamiro negahdari va khalabanye in sherkat hastam''
ei kash iran air tour ham messe sky bud''
duste aziz tamamye khalabanye sky va sherkataye dighei mesle sun express baraye teste dialer ferestade mishan chon hajme parvazishun be alman ziade va khalabanaye dar hade gabele gabuli darand''
sizdah farvand va yek farvand sefaresh baraye ye sherkate khususi khub nis?
dar hale hazer kudum registere havapeymaye sky gorund hastesh?
babate nadashtane fonte farsi mazerat mikham

مسائل مطرح شده توسط شما بیشتر جنبه ی فنی داشتند تا بازرگانی
وضعیت اسکای را باید از نظر رضایت مسافران و پایبندی این شرکت به قراردادها با شرکتهای مسافرتی سنجید نه از میزان مهارت خلبان و ...
همانطور که میبینید اسکای از انجام پروازهای ارومیه عاجز بود

در مورد تاخیر و ابطال و مشکلات پروازی این شرکت بهترین مرجع مسافران اروپایی و مدیران آژانسها میباشند

از نظر تعمیر و نگهداری و خلبانان ایرلانهای ورشکسته ترکیه وضعیت بمراتب بهتری در مقایسه با اسکای داشتند ولی این امتیازات برای بقای آنان کافی نبود

AP-Vortex
02-10-2009, 02:38
Duste aziz shoma dar postetun farmudid ke khalabanaye mobtadi bande ham be in dalil dar morede khalabanash bahs kardam
dar morede parvaze urmie nemishe gof sky ajez bude
factorhaye ziade dighe i ham dakhil has
az 1 sale pish pegasus dar talash baraye bargarye parvaz be az tabriz be ankara hastesh ama az furudgahe tabriz natuneste mojavez begire''dalilesh ham kamelan moshakhase..
hagigatan in mozu dar morede urmie ham dakhile
ama rezayate mosaferan''kodum mosafera?
mosaferaye urupayi ya turk?
mosaferi ke hamishe savare lufthansa shode va biad savare havapeymaye sky beshe motmaenan tafavot ro hes khahad kard ama heymatha che meghdar farg mikone?
moshkelate parvaziyi ke migid che moshkelati ro shamel mishe?
moshkele fanni?moshkele herasati?moshkele raftare bade mehmandara?moshkele saneheye havayi?
duste aziz vazyate sky aslan ba sherkatayi ke varshekas shodan gabele mogaiese nis
sky az halate kolli kheili behtar az un company ha has
akharin khabari ke az sky daram ine ke dar alman yek sherkate havapeymaye vbe name Germany Sky Airlines ta chan mah parvazhasho ba havapeymahaye Boeing 737-400 va 800 shuru mikone''
sherkat dar alman sabt shode
sherkati ke az lahaze standardhaye JAA ok nabashe motmaenan nemitune yek airline dar Germany baz kone
motmaenan az sakht girihaye shadide ECAC ve JAA dar morede tasise airline va barrasy va bazrasie parvazha etela darid
duste aziz cateringe pulli dar sherkataye low cost normale''blite arzun har kas ke mikhad catering nemigire
be nazare man in yek maziat mitune bashe yeki jemikhad chizi bokhore balke tu havapeima

shab khosh

قانون 2 : زبان رسمي سايت

- زبان رسمي اين انجمن فارسي است . مطالب خودرا صرفا با اين زبان بنويسيد.
- از بکار بردن نگارش هاي نامانوس مانند( Pinglish) يا (Finglish) که باعث ميشود خوانندگان از خواندن مطلب شما منصرف شوند و يا درخواندن با مشکل مواجه شوند خودداري فرماييد . بنا به همين اصل پست هايپينگليش پاك خواهند شد.
- دوستاني که در تايپ فارسي مشکل دارند ميتوانند از برنامه هاي تبديل همزمان تايپ انگليسي به فارسي و ياپينگليش به فارسي که در اينترنت به وفور يافت مي شوند استفاده نمايند.
- براي درج مطالب انگليسي به كلاب تخصصي مربوطه (English Corner) مراجعه كنيد.
- لطفا کلمات تخصصي انگليسي را فقط با حروف انگليسي بنويسيد و از نگارش کلمات انگليسي با حروف فارسي پرهيز نماييد.
- سعي کنيد در نگارش خود دقت لازم را بکار گيريد که تا حد امکان غلط هاي املايي در مطالب کاهش يابد.

شورای هوانوردی

TC-JDL
02-10-2009, 12:49
Duste aziz shoma dar postetun farmudid ke khalabanaye mobtadi bande ham be in dalil dar morede khalabanash bahs kardam
dar morede parvaze urmie nemishe gof sky ajez bude
factorhaye ziade dighe i ham dakhil has
az 1 sale pish pegasus dar talash baraye bargarye parvaz be az tabriz be ankara hastesh ama az furudgahe tabriz natuneste mojavez begire''dalilesh ham kamelan moshakhase..
hagigatan in mozu dar morede urmie ham dakhile
ama rezayate mosaferan''kodum mosafera?
mosaferaye urupayi ya turk?
mosaferi ke hamishe savare lufthansa shode va biad savare havapeymaye sky beshe motmaenan tafavot ro hes khahad kard ama heymatha che meghdar farg mikone?
moshkelate parvaziyi ke migid che moshkelati ro shamel mishe?
moshkele fanni?moshkele herasati?moshkele raftare bade mehmandara?moshkele saneheye havayi?
duste aziz vazyate sky aslan ba sherkatayi ke varshekas shodan gabele mogaiese nis
sky az halate kolli kheili behtar az un company ha has
akharin khabari ke az sky daram ine ke dar alman yek sherkate havapeymaye vbe name Germany Sky Airlines ta chan mah parvazhasho ba havapeymahaye Boeing 737-400 va 800 shuru mikone''
sherkat dar alman sabt shode
sherkati ke az lahaze standardhaye JAA ok nabashe motmaenan nemitune yek airline dar Germany baz kone
motmaenan az sakht girihaye shadide ECAC ve JAA dar morede tasise airline va barrasy va bazrasie parvazha etela darid
duste aziz cateringe pulli dar sherkataye low cost normale''blite arzun har kas ke mikhad catering nemigire
be nazare man in yek maziat mitune bashe yeki jemikhad chizi bokhore balke tu havapeima

shab khosh

ببینید نگرفتن مجوز یک عامل است و کارشکنی پس از اخذ مجوز مساله ای دیگر

اینکه یک پرواز انجام داده سپس از انجام بقیه ی پرواز ها شانه خالی کنید بیشتر مربوط به ایرلاین میشود تا مسائل دیگر

از نحوه ی قراردادهای مالی چارترینگ نمیدانم تا چه حد اطلاع دارید ولی همیشه طوری منعقد میشوند که ایرلاین بیش از 90 % از مبلغ قرارداد را قبل از انجام اولین پرواز دریافت میکند بنابراین برگ برنده همیشه در دست ایرلاین میباشد

همین اتفاقی که در پرواز های ارومیه افتاد یک بار در پروازهای آمستردام که توسط خود ما چارتر شده بود و بار دیگر نیز در پرواز دوسلدورف که توسط شرکت همکار بود اتفاق افتاد
در هر دو مورد شرکت اسکای فقط 1 پرواز انجام داد

در مورد مقایسه ی مسافران اروپایی ناوگان شرکت اسکای از لحاظ سن و سال چندان تفاوتی با لوفت هانزا و سایر شرکت اروپایی ندارد و خلبانان هم که به قول شما در حد استانداردهای اتحادیه اروپا هستند پس علت نارضایتی مسافران عوامل دیگری همچون مشکلات تاخیر و ابطال و برخورد پرسنل اسکای از چک این گرفته تا مهماندار و سرمهماندار میباشد

در مورد کترینگ پولی این مساله کاملا در پرواز های چارتر برای مسافر جا افتاده میباشد و غیر از مسافران ایرانی فکر نمیکنم کسی در این مورد ناراضی باشد ولی وقتی سایر عوامل نیز در کنار کترینگ پولی می آیند باعث بهانه گیری مسافر از همه چیز میشوند حتی مسائلی ساده تر از کترینگ

سوال من از شما این است آیا از نزدیک در جریان کیفیت سایر ایرلاینها که در حال حاضر ورشکسته شده اند نیز بودید که ادعا میکنید کیفیت آنها قابل مقایسه با اسکای نیست ؟
بعنوان مثال شرکت گلدن ایر

AP-Vortex
18-10-2009, 22:47
با سلام

بابت دیرکرد از دوستان عذر خواهی میکنم

دوست عزیز شما واقعا لوفتانرا رو با اسکای مقایسه میکنید؟ مگه همه برتری یک ارلاین به میانگین ناوگان بستگی داره؟

به قول من در حد استاندارد اروپا هستند؟ مگه من رئیس هواپیمایی کشوری ترکیه هستم که به قول من باشه؟
چرا من باید از نزدیک در ارتباط با ورشکستگی یک شرکت هواپیمایی باشم؟

من چخ ادعایی کردم؟ عزیز من فقط عرض کردم که از نزدیک با اسکای ازتباط دارم ..
و از خیلی چیزها اطلاع دارم و میدونم که اسکای شرکت قوی است نسبت به اونهایی که قبلا ورشکسته شدند

شما فرمودید :
از نظر تعمیر و نگهداری و خلبانان ایرلانهای ورشکسته ترکیه وضعیت بمراتب بهتری در مقایسه با اسکای داشتند ولی این امتیازات برای بقای آنان کافی نبود
سوال منم از شما اینه که شما آیا maintenance این شرکت یا شرکت اسکای بودید یا خلبان یکی از این شرکتها?