PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار مربوط به فرودگاه كرمانشاهhadi mekanik
26-04-2009, 01:05
برقراری پرواز از کرمانشاه به اهواز ، بندر عباس و عسلویه

معاون فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، گفت: از اول اردیبهشت ماه پرواز کرمانشاه به اهواز، کرمانشاه به بندرعباس و کرمانشاه به عسلویه به لیست پروازهای فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی افزوده می شود.میر سعید صفی نیا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان مطلب فوق افزود: همچنین از ابتدای اردیبهشت ماه، ظرفیت پروازهای کرمانشاه به مشهد، افزایش خواهد یافت.وی ادامه داد: مسافرین می توانند از پرواز کرمانشاه به اهواز و کرمانشاه به عسلویه در روزهای سه شنبه هر هفته و از پرواز کرمانشاه به بندرعباس در روزهای چهارشنبه هر هفته استفاده کنند.صفی نیا خاطر نشان کرد: تا کنون پرواز کرمانشاه به مشهد در روزهای یکشنبه، دوشنبه و جمعه هر هفته انجام می شد که از اول اردیبهشت ماه یک پرواز در روز چهارشنبه نیز به پروازهای مشهد افزوده می شود.معاون فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، گفت: از هم اکنون کلیه آژانس های مسافرتی در کرمانشاه، بلیط پروازهای کرمانشاه به اهواز، عسلویه، بندرعباس و مشهد را برابر لیست پروازی، آماده فروش دارند.وی با اشاره به فعالیت های فرودگاه کرمانشاه در ایام تعطیلات نوروز، تصریح کرد: در ایام نوروز 88 روزانه 16 پرواز از فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه نشست و برخواست داشت که در نوع خود بی سابقه بود.صفی نیا خاطر نشان کرد: در طول ایام نوروز جمعاً 223 پرواز در فرودگاه کرمانشاه انجام شد که 60 پرواز فقط ایرباس 330 بود، همچنین در این ایام یازده پرواز فوق العاده دراین فرودگاه صورت گرفت.

hadi mekanik
26-04-2009, 01:18
بالاخره شهر ما هم صاحب صفحه اخبار اختصاصي شد(خدايا شكرت).
اما سالي كه نكوست از بهارش پيداست
مورد اول ايرباس330 هستش كه همه دوستان ميدونن و نيازي به توضيح نداره.
مورد بعدي تو سايت Flightstats كه نگاه ميكنيم ميبينيم كه پرواز بندر عباس رفتش يك شنبه و برگشتش دوشنبه انجام ميشه كه جمه اين دوتا هم
چهار شنبه نميشه(يك شنبه +دوشنبه=سه شنبه)
مورد بععدي هم پروازاي مشهده كه اونم امشبه,iاز دوستان رفتن تو همون flightstats هم موجوده.(البته شايدم پرواز افتتاحيه بودن اين دوتا!!!).
نكته ديگه اينكه پروازاي جديد مشهد(قبليا فقط ايران اير وايرتور بودن) وپرواز بندر عباس رو ماهان انجام ميده
پرواز اهواز هم ايران ايره.
پرواز عسلويه رو دوستان اطلاع ندارن كدوم شركته؟؟؟

3iavash
26-04-2009, 13:07
از چند وقت پیش که فرودگاه ایلام دوباره راه اندازی شد یک پرواز از پروازهای روزانه کرمانشاه تهران کم شد. این پرواز همان پرواز ATR آسمان بود که دوباره به ایلام منتقل شد.
خیلی دوست داشتم سوار ATR بشم، متاسفانه قسمت نشد!!

Behrang
27-04-2009, 08:35
پرواز هوايي مسير بندرعباس به كرمانشاه برقرار شد


مديركل فرودگاههاي هرمزگان گفت:براي رفاه مسافران واستقبال زياد از سفرهاي هوايي ، پرواز هواپيما در مسير بندرعباس به كرمانشاه برقرار شد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومي اداره كل فرودگاههاي هرمزگان ،علي قاسم زاده افزود: اين پرواز در هفته دو روز بين كرمانشاه - بندرعباس و بالعكس توسط شركت هواپيمايي ماهان برقرار شده است .

وي ادامه داد: نخستين پرواز اين پرواز هواپيما از بندرعباس به كرمانشاه ديروزآغاز شد

falcon7d
27-04-2009, 14:59
پرواز عسلویه هم مثل سابق ماهان انجام میده.قبلا بود یه مدت نداشت دوباره راه افتاده. @};-

hadi mekanik
27-04-2009, 18:10
پرواز عسلویه هم مثل سابق ماهان انجام میده.قبلا بود یه مدت نداشت دوباره راه افتاده. @};-
اره انگار یه سالی میشه انجام نمیشه تایپ اون پرواز 310 بود
اطلاع ندارید پرواز جدید چی؟؟؟MD یا 310 یا ...

falcon7d
08-05-2009, 07:51
راه اندازی اپروچ کرمانشاه

به نقل از منابع موثق در برج مراقبت فرودگاه کرمانشاه اپروچ کرمانشاه تا چند وقت دیگه راه اندازی خواهد شد و پرسنل جهت اخذ دوره ریتینگ به مرکز آموزش معرفی گردیدند @};- @};-

Ruslan
08-05-2009, 08:21
خبر خوبی دادید.....

امیدوارم هر چه زودتر راه اندازی بشه.....

hadi mekanik
08-05-2009, 17:35
راه اندازی اپروچ کرمانشاه

به نقل از منابع موثق در برج مراقبت فرودگاه کرمانشاه اپروچ کرمانشاه تا چند وقت دیگه راه اندازی خواهد شد و پرسنل جهت اخذ دوره ریتینگ به مرکز آموزش معرفی گردیدند @};- @};-

با تشکر از شما.
میشه بگید که ایجاد اپروچ نیاز به وجود چه تجهیزات و سخت افزارهایی داره؟؟؟
از همه مهمتر مزایای ایجاد اپروچ چیه و نبودش چه مشکلاتی داره؟؟؟
کدوم فرودگاهها تو ایران واحد اپروچ(نمیدونم اصطلاح درستیه یا نه) دارن؟؟؟
ممنون
@};- @};- @};- @};-

falcon7d
08-05-2009, 19:35
راه اندازی اپروچ کرمانشاه

به نقل از منابع موثق در برج مراقبت فرودگاه کرمانشاه اپروچ کرمانشاه تا چند وقت دیگه راه اندازی خواهد شد و پرسنل جهت اخذ دوره ریتینگ به مرکز آموزش معرفی گردیدند @};- @};-

با تشکر از شما.
میشه بگید که ایجاد اپروچ نیاز به وجود چه تجهیزات و سخت افزارهایی داره؟؟؟
از همه مهمتر مزایای ایجاد اپروچ چیه و نبودش چه مشکلاتی داره؟؟؟
کدوم فرودگاهها تو ایران واحد اپروچ(نمیدونم اصطلاح درستیه یا نه) دارن؟؟؟
ممنون
@};- @};- @};- @};-

اگر به بخشهای مختلف یک سیستم مراقبت پرواز نگاه کنید چهار قسمت را می توان با وظایف متفاوت جدا کرد که در امر هدایت پروازها به صورت مستقیم نقش دارند.
1- گراند یا واحد هدایت زمینی پروازها
2- برج مراقبت
3- تقرب یا اپروچ
4- مرکز کنترل فضای کشور
در این میان هریک وظیفه خاص خود را دارا هستند که اپروچ واحدی است که پروازها رو از مرکز کنترل تحویل گرفته و تا لحظاتی پیش از فرود در اختیار دارد.در فرودگاههایی که پروازهای کمتری دارند این واحد وجود نداشته و فقط برج مراقبت که در این مورد اصطلاحا CTR گفته می شود با تقریبا 30 ناتیکال مایل فاصله از فرودگاه و معمولا سقف ارتفاعی تا 17000 پا و یا بالاترعهده دار کنترل پروازهاست.در فرودگاههای کوچک تر با ترافیک بسیار پایین این فضا بسیار کوچکتر و تا 5 یا 8 مایلی بیشتر نیست که اصطلاحا به آن ATZ گفته می شود.
اپروچ تجهیزات خاص خودش رو داراست که البته به دلیل اینکه در کرمانشاه صرفا کنترل فضا و بدون استفاده از رادار است چندان با برج مراقبت فرقی نمی کنه .
فرودگاههای مهرآباد بوشهر بندرعباس دزفول اصفهان تبریز شیراز و مشهد دارای اپروچ هستند.
دقت بیشتر در کنترل پروازهای ورودی خروجی و عبوری از مزایای این واحد است. @};- @};-

hadi mekanik
06-06-2009, 18:18
معاون مدير كل فرودگاه شهيد اشرفي اصفهاني :
در هفته 120 پروازدر فرودگاه كرمانشاه صورت مي گيرد
ميرسعيد سعيدنيا گفت : در فرودگاه كرمانشاه هفته اي 120 پرواز داخلي و خارجي انجام مي شود كه در تاريخچه پرواز اين فرودگاه بي نظير است.

به گزارش خبرنگار خبر گزاري موج كرمانشاه ؛ معاون مدير كل فرودگاه شهيد اشرفي اصفهاني در نشست خبري كه باحضور خبرنگاران به مناسبت روز ارتباطات و الكترونيك انجام شد افزود : اين پروازها به صورت روزانه به مقصد تهران ، مشهد ، بندر عباس ، اهواز ، جده ، سوريه و مدينه انجام مي گيرد.
وي بيان داشت : همچنين در آينده نزديك در اين فرودگاه شاهد پرواز هاي دبي و كيش خواهيم بود.
سعيدي نيا آمار پروازهاي اين فرودگاه را در سال گذشته 4هزارو 646 پرواز دانست كه از اين تعداد 120 مورد آن جزو پرواز خارجي بوده است و 47 هزار مسافر داخلي و 2هزارو 600 مسافر خارجي جابجا شده اند .
وي گفت : تا سه سال آينده فرودگاه كرمانشاه يكي از زيباترين و مجهزترين فرودگاههاي كشور خواهد شد .
معاون مدير كل فرودگاه شهيد اشرفي اصفهاني اظهار داشت: از سال 86 تا كنون ظرفيت پروازها از 2 هزارو 500 نفر به 5 هزارو 300 نفر رسيده است و اكنون اين فرودگاه ظرفيت جابجايي 2 ميليون نفر را دارد

hadi mekanik
04-07-2009, 23:47
از روز جمعه با ورود گردوخاك شديد از كشور عراق هواي اكثر شهرها در استانهاي غرب كشور غبارآلود شده.
امروز عصر شدت آلودگي هوا به حدي بود كه اكثر مردم كه توي خيابونا بودن از ماسك استفاده ميكردن.
نفس كشيدن واقعا سخت شده بود.
نميدونم چوب كم كاري وندانم كاري مسوولان زيست محيطي و مشكلات متعدد عراق رو مردم استانهاي نيمه غربي كشور(از آذربايجان تا خوزستان) تا كي بايد بخورن؟؟؟
اين مساله گردوخاك واقعا ديگه تبديل شده به يه فاجعه زيست محيطي تو منطقه.تقريبا هفته اي يك بار ما با اين مشكل تو نوار غربي كشور مواجه هستيم.
اين مشكل تا 2,3 سال قبل خيلي كم درست ميشد,اما يه مدتيه مردم رو واقعا كلافه كرده.
نميدونم اگه هواي تهران يه روز اينجور ميشد اينقدر مسوولان بي تفاوت مينشستن؟؟؟
اون از جنگ و عقب موندگيهاي بعدش اينم از الان.
وضعيت ديد در كرمانشاه:

http://privateimage.com/images/hmabcipctneswjf8v0r_thumb.jpg (http://privateimage.com/viewer.php?file=hmabcipctneswjf8v0r.jpg)
با توجه به اين ديد 400متري فكر كنم پروازا مختل شده باشن درسته؟؟؟

(ببخشيد كه كمي بي ربط شد.)

hadi mekanik
05-07-2009, 12:00
به علت گردوغبار شديد وآلودگي هوا تمامي پروازهاي فرودگاه كرمانشاه به مقاصد تهران و مشهد از ظهر ديروز تا به حال باطل اعلام شدند.
به گزارش سازمان هواشناسي هم اكنون ديد افقي در شهر كرمانشاه به 100متر رسيده است.

http://privateimage.com/images/ks2jwlowxau1cdyb12vp_thumb.jpg (http://privateimage.com/viewer.php?file=ks2jwlowxau1cdyb12vp.jpg)

hadi mekanik
05-07-2009, 12:36
آلودگی هوای کرمانشاه 21 برابر حد مجاز

مهر: رئیس سازمان محیط زیست استان کرمانشاه گفت: هم اکنون میزان آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار در استان کرمانشاه 21 برابر حد استاندارد است.

حمیدرضا صمد زاده، میزان غلظت گرد و غبار در هوای کنونی استان را سه هزار و 192 میکروگرم بر متر مکعب اعلام کرد و گفت: این میزان بیش از 21 برابر حد مجاز است.

هم اکنون گرد و غبار شدیدی هوای استان کرمانشاه را فرا گرفته و زندگی عادی مردم را به شدت مختل کرده در عین حال پرواز صبح امروز فرودگاه کرمانشاه نیزبه دلیل کاهش شدید دید لغو شده است.

بر اساس آخرین گزارشات دریافتی تاکنون دهها بیمار به دلیل مشکلات تنفسی و قلبی ناشی از این گرد و غبار در بیمارستانهای کرمانشاه بستری شده اند.

علی محمد زورآوند کارشناس هواشناسی کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هم اکنون میزان دید در شهر کرمانشاه حداکثر 100متر است که این شرایط در شهرستانهای سرپل ذهاب و قصر شیرین به کمتر از 50 متر رسیده است.

به دلیل شدت آلودگی هوا در شهرستان مرزی قصر شیرین فرماندار این شهرستان طی اطلاعیه ای تمامی ادارات این شهرستان را تعطیل اعلام و از مردم خواست که از منازل خود خارج نشوند.

به دلیل شرایط بحرانی به وجود آمده هم اکنون جلسه ای ویژه ای با حضور مدیران استان تشکیل شده تا آخرین وضعیت را بررسی نمایند.
استان کرمانشاه به دلیل همجواری با کشورعراق در اغلب ماه های سال به ویژه فصل تابستان شاهد گرد غبار شدیدی که از بیابانهای این کشور و عربستان ناشی می شود، است.

منبع:عصرايران

hadi mekanik
19-08-2009, 21:57
تيم پزشکي براي معاينه مسافران در فرودگاه کرمانشاه مستقر است

کرمانشاه - يک تيم پزشکي به همراه امکانات لازم بمنظور معاينه مسافران و زوار وارد و خارج شده از کشور درخصوص آنفلوانزاي نوع آ ( خوکي ) در فرودگاه کرمانشاه مستقر است.

پزشک اپيدميولوژي شهرستان کرمانشاه روز شنبه در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: حدود يک هفته است اين تيم در فرودگاه کرمانشاه فعاليت خود را آغاز کرده که طي اين مدت پنج سفر ورودي و خروجي زوار از عربستان و سوريه مورد معاينه قرار گرفته است.
دکتر حميد خسروي افزود: در اين يک هفته انجام معاينه در فرودگاه شهيد اشرفي کرمانشاه ، سه مورد مشکوک به آنفلوانزاي خوکي مشاهده شد که نمونه آنها را براي تشخيص به تهران فرستاديم و تاکنون جواب مثبتي در اين زمينه تاييد نشده است.
وي ارايه آموزشهاي لازم از طريق سخنراني در زمينه اين بيماري به حجاج ، تاکيد بر رعايت مسايل بهداشتي از جانب آنان و توزيع دفترکهاي راهنما در اين خصوص قبل از خروج از کشور را از جمله اقدامات اين تيم براي افرادي که قصد عزيمت به کشورهاي ديگر دارند ، عنوان کرد.
دکتر خسروي ادامه داد: همچنين حجاج پس از بازگشت به کشور فرمهايي را پر مي کنند و به پايگاه ما مي دهند که از نظر تب و علايم آنفلوانزا مورد معاينه قرار مي گيرند.
وي با بيان اينکه اگر اين افراد تب و علايم مشکوک داشته باشند مي توانند به قرنطينه هايي که به همين منظور تعبيه شده است مراجعه کنند گفت: در صورت عدم تمايل اين افراد براي مراجعه به قرنطينه به آنان توصيه مي شود به نزديکترين مرکز درماني مراجعه کنند.
دکتر خسروي افزود: پس از اينکه حجاج به کشور باز مي گردند علاوه بر دادن ماسک به آنان توصيه مي شود تا يک هفته مراسم وليمه را به تعويق بيندازند تا از عدم وجود بيماري آنفلوانزاي خوکي در خود و انتقال آن به ديگران مطمئن شوند.
اين پزشک کرمانشاهي ادامه داد: همچنين علاوه بر مسافران ، کارکنان فرودگاه نيز موظف به استفاده از ماسک و دستکش هستند تا هم از آلودگي آنان در صورت احتمال جلوگيري شود و هم مسافران وجود ويروس اين بيماري را در ديگر کشورها جدي بگيرند.

Behrang
20-09-2009, 07:59
فرودگاه كرمانشاه در انتظار اعتبار 15 ميليارد تومانيتاخيرهاي طولاني در پرواز هواپيماها طي سال*هاي گذشته از روند افزايشي برخوردار بوده و اين روزها به يك اپيدمي در فرودگاه*هاي كشور تبديل شده است. تاخيرهاي مكرر و شانه خالي كردن مسئولان فرودگاه از اين مسئله باعث شده است تا مسافران هم با تاخيرهاي پي در پي كنار آمده و از خير اعتراض*هايي كه معمولا نيز بي*نتيجه مي*ماند بگذرند.
با اين*كه امكانات فرودگاه كرمانشاه به گفته جهانبخش اميني، يكي از نمايندگان مردم اين استان، عالي است اما مسافرانش معمولا در ليست انتظار هستند و زماني هم كه بليت تهيه مي*كنند معمولا با تاخيرهايي كه تا سه ساعت نيز طول مي*كشد روبرو مي*شوند.
اميني مي*گويد: تاخيرهاي طولاني مسافران را كلافه كرده است.وي تاخيرهاي پروازي را مهمترين مشكل فرودگاه كرمانشاه مي*داند و راه علاجش را نيز توسعه فرودگاه و تجهيزاتش اعلام مي*كند.
اين نماينده مردم، اعتبار مصوب براي توسعه فرودگاه كرمانشاه را 20 ميليارد تومان اعلام مي*كند و اين در حالي است كه علي باقري مديركل فرودگاه كرمانشاه مي*گويد: از سال 84 تاكنون نزديك به 10 ميليارد تومان اعتبار عمراني در اين فرودگاه هزينه شده؛ اما تكميل طرح**ها و به*روز*رساني فرودگاه نيازمند 15 ميليارد تومان اعتبار ديگر است.
باقري آمادگي اين فرودگاه براي جابه*جايي مسافر را سالي 2 ميليون نفر ذكر كرده و اظهار مي*كند: روزانه 20 هواپيما در اين فرودگاه نشست و برخاست مي*كند.
موقعيت ويژه و سوق*الجيشي فرودگاه كرمانشاه در غرب كشور باعث شده تا اين فرودگاه به 5 استان كرمانشاه، ايلام، كردستان، لرستان و همدان سرويس دهي كند، همين امر باعث شده تا فرودگاه كرمانشاه همواره مملو از مسافر و ليست پروازش هم پر باشد.
اميني توسعه فرودگاه كرمانشاه را ضروري مي*داند و ادامه مي*دهد: در حال حاضر مسافران براي دريافت بليت گاهي اوقات از چندماه قبل نوبت مي*گيرند، حال چنانچه تعداد پروازهاي صورت گرفته از اين فرودگاه افزايش يابد اين مشكل حل مي*شود.
باقري نيز معتقد است فرودگاه كرمانشاه در حال حاضر با مشكل خاصي مواجه نيست؛ ضمن اين كه طرح توسعه فرودگاه، ترمينال خارجي(حجاج) و افزايش سطوح پروازي نيز در دستور كار مسئولان اين استان قرار گرفته است.

CoPilot-Naft
23-09-2009, 16:30
md-82ماهان که رفت انتظلر داشتیم پرواز جانشین و a310 انجام بده ولی متاسفانه داره با bae 146انجام میشه من خودم بچه کرمانشاهم با توجه به ازدحام مسافر از ماهان انتظار بیشتری می رفت جالبه پروازهای کرمانشاه - مشهد و کرمانشاه - بندر عباسم با bae146 به سایت www.flightstats.comتوجه کنید بعد ماهان برای اهواز ایرباس می ذاره

seyed
23-09-2009, 16:42
فکر نکنم bae متاسفانه گفتن داشته باشه...

amin_7
23-09-2009, 17:11
تمام روزها اینجور نیست تقریا نیمی از پروازها در طول هفته با a310-300 انجام می گیرد.
دوست عزیز باید به مقصد بعدی که از کرمانشاه میرود هم توجه کنید.
در بعضی مقصد ها ممکن هست تعداد مسافرها به اندازه ارباس 310 نباشند.
دوست عزیز در مورد اهواز هم این مطلب را باید بگم که هرچقدر هم که پرواز بگذارند باز هم کم است.

Ruslan
03-02-2010, 20:34
پرواز كرمانشاه - دوبی راه اندازی می شود


چند طرح توسعه فرودگاه كرمانشاه مورد بازدید اعضاء هیات مدیره و معاونان شركت فرودگاه های كشور قرار گرفت.


طرح توسعه ترمینال فرودگاه با اعتبار 6 میلیارد ریال و طرح توسعه پاویون با اعتبار 2 میلیارد ریال از جمله طرح های بود كه مورد بازدید هیات شركت فرودگاه ها قرار گرفت.
اعضای هیات مدیره و معاونان همچنین از سایت جدیدNDBكه با هزینه 2 میلیارد ریال ساخته شده بازدید كردند.
لازم به ذكر است كه طرح توسعه پاویون و سایت جدید در دهه مبارك فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید،همچنین طرح توسعه ترمینال تا پایان امسال آماده بهره برداری می شود.
در این زمینه بزودی پرواز كرمانشاه - كرمان و كرمانشاه - دوبی در این فرودگاه راه اندازی می شود.

Ruslan
25-02-2010, 03:12
کلیه پروازهای فرودگاه کرمانشاه لغو شد


کلیه پروازهای فرودگاه کرمانشاه به علت گرد و غبار شدید و عدم دید کافی لغو شد.
به دنبال ورود سامانه گرد و غبار از مرزهای غربی کشور بدلیل تراکم شدید ذرات آلاینده و عدم دید کافی تا شعاع 50 متری کلیه پروازهای فرودگاه کرمانشاه از شب گذشته تاکنون لغو شده است.

این گزارش حاکیست، فرودگاه کرمانشاه روزانه به طور متوسط 8 پرواز به شهرهای تهران، مشهد، بند عباس، اهواز و کرمان دارد.

گفتنی است، لغو پروازها به مسافران اطلاع رسانی شده است و اوضاع فرودگاه تحت کنترل امنیتی پلیس قرار دارد.

F_Bijani
07-03-2010, 12:55
سال آينده بنا به گفته نماينده تبريز جناب آقاي دكتر منادي همه روزه يك پرواز آسمان از تبريز به كرمانشاه
جهت انتقال زوار عتبات و تجار برقرار مي گردد.

asadoicc
07-03-2010, 18:50
شرکت عرش که بزودی فعالیت خود را در کرمانشاه آغاز می کند گفته شده که یک فروند هواپیمای MD82 خریداری کرده و به زودی وارد کشور می کند

CoPilot-Naft
07-03-2010, 18:55
شنیدم پرواز کرمانشاه - کرمان برقرار شده و کرمانشاه شیراز هم تا پایان سال برقرار میشه در مورد کرمان دوستان می دونن کدوم شرکت هست و هواپیماش چیه؟

asadoicc
07-03-2010, 19:00
قرار بود هواپیمایی آسمان پرواز کرمان انجام بده و از 20 بهمن شروع بشه تا الان که هر هفته باطل میشه در حقیقت هیچ پروازی انجام نشده

asadoicc
10-03-2010, 15:39
از روز یکشنبه 23 اسفند پروازهای کرمانشاه - عسلویه - کرمانشاه توسط شرکت هواپیمای آسمان برقرار خواهد شد این پروازبا هواپیمای فوکر 100 انجام خواهد شد قبلا در این مسیر شرکت ماهان با هواپیمای ارباس 300 پرواز می کرد که فول می شد با توجه به پیشینه قبلی قطعا" فوکر جوابگوی نیاز مسافران کرمانشاهی در این مسیر نخواهد بود.

CoPilot-Naft
11-03-2010, 15:51
اصلا من نمیدونم چرا پرواز عسلویه ماهان قطع شد و الان آسمان می خواد انجام بده فرودگاه که میرفتم زده بودن پرواز کرمانشاه- اهواز برقرار شده که ما اصلا چیزی ندیدم

Ruslan
16-03-2010, 03:22
پرواز عسلويه – کرمانشاه برقرار شد

عسلويه - رييس ايستگاه خليج فارس شرکت هواپيمايي آسمان از برقرار شدن پرواز مسير عسلويه – کرمانشاه و بالعکس توسط اين شرکت خبر داد.


سيروس کريمي روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا گفت: پرواز اين مسير ساعت 9 صبح روزهاي يکشنبه هر هفته از کرمانشاه به عسلويه و ساعت 11 و 30 دقيقه از عسلويه به کرمانشاه انجام مي شود.
وي با بيان اين که هواپيماهاي اين مسير از نوع فوکر با گنجايش 100 نفر است، افزود: اين پرواز با توجه به درخواست مسافران غرب کشور و با حمايت کاپيتان سعيد نصر فرد مديرکل هواپيمايي آسمان جنوب کشور راه اندازي شده و مورد استقبال مردم منطقه و کارکنان پارس جنوبي واقع شده است.
کريمي اضافه کرد: با برقراري اين پرواز تعداد پروازهاي شرکت هواپيمايي آسمان به اين فرودگاه به 24 پرواز در هفته افزايش يافته است و جابجايي بيشتر مسافران توسط اين شرکت انجام مي شود.
وي اظهار داشت: هواپيماهاي شرکت هواپيمايي آسمان در هر هفته از فرودگاه خليج فارس 14 بار به تهران، دو بار به اصفهان، يک بار به مشهد و يک بار به رشت پرواز مي کنند.
فرودگاه بين المللي خليج فارس مهمترين فرودگاه استان بوشهر و وزارت نفت به شمار مي رود که نقش بسيار مهمي در جابجايي کارکنان پارس جنوبي و مردم مناطق جنوب به عسلويه ايفا مي کند

asadoicc
16-03-2010, 10:48
هواپیمای ATR-72 آسمان به علامت ثبت EP-ATS در روز دوشنبه 24 اسفند در حالی که در مسیر تهران به ایلام در پرواز بود در نزدیکی کرمانشاه به علت نقص فنی در موتور شماره دو مجبور به فرود در کرمانشاه شد پس از رفع نقص این هواپیما در ساعت 19 از فرودگاه کرمانشاه به قصد تهران پرواز کرد اما مجددا سه دقیقه بعد از بلند شدن دو باره به علت همان نقص مجبور به فرود در فرودگاه کرمانشاه شد و بالاخره در ساعت یک بامداد امروز پس از رفع نقص به سمت تهران پرواز کرد.

asadoicc
16-03-2010, 21:43
اصلا من نمیدونم چرا پرواز عسلویه ماهان قطع شد و الان آسمان می خواد انجام بده فرودگاه که میرفتم زده بودن پرواز کرمانشاه- اهواز برقرار شده که ما اصلا چیزی ندیدم
پرواز کرمانشاه- اهواز قبلا توسط ایران ایر در روز های دوشنبه انجام می شد بعد از ابطال پروازها توسط ایران ایر هواپیمای نفت در روز های دوشنبه و سه شنبه هر هفته تا اواسط تابستان انجام می داد و بعد پروازهای دوشنبه را باطل کرد تا آخر بهمن نیز پروازهای سه شنبه انجام می شد ولی به دلیل نامعلوم که قطعا کمبود مسافر نبود این پرواز هم باطل شد

Behrang
13-04-2010, 21:08
رزمايش امداد و نجات در فرودگاه کرمانشاه برگزار شد

رزمايش امداد و نجات در فرودگاه بين المللي کرمانشاه عصر روز سه شنبه با حضور ارگانهاي امدادي و پشتيباني و به فرماندهي مديريت اين فرودگاه برگزار شد.


به گزارش خبرنگار ايرنا، معاون اداره کل فرودگاه کرمانشاه در حاشيه برگزاري اين رزمايش، گفت: اين سلسله رزمايشها در کشور پس از سقوط هواپيماي ايلوشين در فرودگاه مشهد براي اولين بار در فرودگاه مشهد، سپس در فرودگاه بندرعباس و به عنوان سومين استان و فرودگاه کشور، امروز در کرمانشاه برگزار شده است.
مير سيد صفي نيا هدف از برگزاري اين رزمايش را سنجش ميزان هماهنگي و آمادگي نيروهاي امدادي مستقر در فرودگاه در صورت رخداد سوانح هوايي در استان عنوان کرد و نتايج برگزاري اين رزمايش را مثبت و براساس انتظار ارزيابي کرد.
وي ادامه داد: حدود سه ماه براي برگزاري چنين رزمايشي که رزمايش نهايي ما در طول دو سال اخير مي باشد برنامه ريزي و جلسات متعددي با ساير ارگانهاي دست اندرکار و ذيربط برگزار کرده و خوشبختانه امروز نتيجه مثبت اين برنامه ريزي ها را مشاهده نموديم.
وي با ابراز رضايت مندي از تلاش همه ارگانهاي دست اندرکار مانند، اورژانس، هلال احمر، هوانيروز، آتش نشاني، نيروي انتظامي و حفاظت سپاه مستقر در فرودگاه، گفت: در رزمايش امروز حدود 200 نيروي متخصص امدادي و 150 نفر نيروي پشتيباني از سوي اين ارگانهاي ذيربط مشارکت داشتند که به خوبي به وظايف تعريف شده شان عمل کردند.
وي عمليات اجرا شده در اين رزمايش را اساسا از نوع عمليات زميني دانست و وجود بالگردهاي هوانيروز و هلال احمر را به خاطر امور پشتيباني عنوان کرد.
اين رزمايش راس ساعت 14 امروز آغاز و حدود ساعت 15 و 10 دقيقه به اتمام رسيد.

Behrang
15-04-2010, 11:46
پروازهای اصفهان، شیراز و دبی در فرودگاه کرمانشاه برقرار می شود

معاون اداره کل فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه از برقراری پروازهای اصفهان، شیراز و دبی در این فرودگاه تا اوایل تابستان سال جاری خبر داد.

میر سید صفی نیا پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون پرواز تهران به کرمانشاه و برگشت به صورت روزانه، پرواز کرمانشاه به بندرعباس به صورت دو پرواز در هفته، پرواز کرمانشاه به مشهد و برگشت به صورت پنج روز در طول هفته و پرواز کرمانشاه به عسلویه و کرمانشاه به اهواز به صورت هفته ای یکبار از جمله پروازهای داخلی فرودگاه کرمانشاه هستند.

وی با اشاره به تعداد پروازهای خارجی این فرودگاه نیز گفت: پرواز کرمانشاه به دمشق در حال حاضر به صورت هفته ای یکبار انجام می شود و در آینده نزدیک پرواز دبی را نیز به پروازهای خارجی فرودگاه کرمانشاه اضافه خواهیم کرد.

صفی نیا با اشاره به اینکه کلیه پرواز های حج از طریق این فرودگاه انجام می شود، گفت: علاوه بر پروازهای خارجی،اعزام حجاج کرمانشاه به عربستان از طریق این فرودگاه به مقصد جده انجام می گیرد.
وی همچنین از بررسی انجام چند پرواز خارجی دیگر از فرودگاه کرمانشاه خبر داد و گفت: هم اکنون در حال بررسی و امکان سنجی جهت برقراری چند پرواز خارجی به مقاصد مختلف هستیم.
سال گذشته 670 هزار مسافر با پروازهای فرودگاه کرمانشاه جا بجا شدند.
معاون اداره کل فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه با اشاره به افزایش 15درصدی پروازهای فرودگاه کرمانشاه،خاطر نشان کرد: سال گذشته 670 هزار مسافر با پروازهای فرودگاه کرمانشاه جا به جا شدند که با توجه به افزایش پروازها و اضافه شدن چند پرواز جدید تا تابستان سال جاری انتظار می رود شاهد رشد قابل توجهی دراین بخش باشیم.

F_Bijani
19-06-2010, 14:01
بزودي پرواز مستقيم كرمانشاه به كيش راه اندازي مي گردد
استاندار كرمانشاه بر تسريع در برقراري پروازهاي کرمانشاه به کيش تاکيد کرد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس سيد دادوش هاشمي در جلسه کارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان کرمانشاه، به فعاليتهاي صورت گرفته جهت برقراري پرواز هوايي كرمانشاه به كيش اشاره كرد و گفت: با تلاشهاي صورت گرفته شركت ماهان اعلام كرده كه آماده برقراري پرواز كرمانشاه به كيش است، لذا سازمان ميراث فرهنگي استان بايد هرچه سريعتر اقدامات لازم را براي ايجاد بسترهاي لازم در اين زمينه انجام دهد.

استاندار كرمانشاه تصريح كرد: برقراري پرواز هوايي در اين مسير يك فرصت براي استان است، لذا سازمان ميراث فرهنگي بايد از فرصت فراهم شده نهايت استفاده را ببرد.

Ernesto_Rommel
19-06-2010, 14:36
هی خدا ، سه ماه صدای دلنشین نشستن هواپیما توی فرودگاه کرمانشاه رو دیگه موقعی که استاد ساختمان گسسته و سی پلاس پلاس داره درس میده نمیشنوم! دلم براش تنگ میشه!

خداییش فرودگاه کوچک ولی باحالیه، دو سه بار موقع فرود (نزدیکای زمین شده بود و ارتقاع به کمترین حدش رسیده بود) نشستن یه هواپیما با دم ابی و زرد و بدنه خاکستری رو دیدم که کفم رو با کف گیر! گرفتند

واقعا هیبت و شکوه خاصی داره نشستن هواپیما !

راستی نیرو هوایی و سازمان هواپیمایی گفتند حق ساختن ساختمان بیش از دو طبقه تو اون منطقه نیست ولی دانشگاه ما ساخته اونجا (از من نشنیده بگیرین!چشمک) جون میده برا عکاسی!

از رفقا کرمانشاهی کسی پایه بود بیاد چون واقعا هم منظره مناسب هست هم طعمه زیاد !
از هلیکوپتر بل گرفته تا کبرا و هواپیما مسافری و.... رد میشه از رو دانشگاه !

مرسی از خبررسانی دوستان

Behrang
13-07-2010, 16:49
برنامه پروازهاي خارجي فرودگاه كرمانشاه در دستور كارhttp://www.airport.ir/_DouranPortal/images/news%2089/IMG_0075.jpg

مديركل فرودگاههاي استان كرمانشاه از برنامه ريزي براي برقراري پروازهاي خارجي از فرودگاه مركز اين استان خبر داد.

بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور علي باقري در اين باره گفت: پروازهاي كرمانشاه به سليمانيه عراق و كرمانشاه به دوبي از جمله پروازهايي است كه مسئولان فرودگاهي در صدد برنامه ريزي براي اجراي هرچه سريع تر آن هستند.

باقري به گسترش تسهيلات عمومي در اين فرودگاه نيز اشاره كرد و گفت: به اين منظور ساخت ترمينال بين المللي در فرودگاه كرمانشاه به تصويب رسيده كه طي 2 سال به انجام خواهد رسيد.
مديركل فرودگاههاي استان كرمانشاه افزود: براي اجرايي شدن اين مصوبه ، 80 ميليارد ريال بودجه نياز است.
علي باقري از برنامه ريزي براي ساخت هتل 5 ستاره در محدوده فرودگاه كرمانشاه خبر داد.

arta air
14-07-2010, 10:49
سئوالی دارم در مورد اینکه چرا اطلاعات پرواز فرودگاه (پورتابل)در یک سایت اختصاصی مثل فرودگاه مشهد جهت فرودگاههای پر تردد ایجاد نمی شه

Behrang
25-07-2010, 21:54
مهر: سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری کرمانشاه گفت: به مناسبت نیمه شعبان و روز ملی کرمانشاه پرواز کرمانشاه، دوبی افتتاح خواهد شد.
عبدالمجید واحدی اظهارداشت: بمناسبت نیمه شعبان و روز ملی کرمانشاه با پیگیریهای صورت گرفته توسط استاندار پرواز افتتاحیه کرمانشاه - دوبی در روز چهارشنبه ششم تیرماه سالجاری انجام خواهد شد.
وی افزود: این پرواز به صورت دو روز در هفته (شنبه و چهارشنبه) از مسیر کرمانشاه به مقصد دوبی فعالیت خواهد کرد.
واحدی با اشاره به تعداد پروازهای موجود فرودگاه کرمانشاه، خاطرنشان کرد:هم اکنون پرواز کرمانشاه - تهران، همه روزه،کرمانشاه - مشهد و کرمانشاه - کرمان،هفته ای پنج بار،کرمانشاه - بندرعباس،هفته ای دوبار، کرمانشاه - عسلویه،هفته ای یکبار و کرمانشاه به جده - مدینه - دمشق، هفته ای یکبار انجام می شود.
وی همچنین یادآور شد: موافقتهای لازم جهت دایر شدن پرواز کرمانشاه - اربیل گرفته شده است که در آینده ای نزدیک این مهم نیز محقق خواهد شد.
سرپرست معاونت برنامه ریزی استانداری کرمانشاه در ادامه ازدایر شدن پروازهای کرمانشاه به کیش، شیراز، اصفهان و سلیمانیه خبر داد و خاطر نشان کرد: استاندار کرمانشاه به طور جد در حال پیگیری جهت برقراری این پروازهاست.

afiafi
26-07-2010, 01:01
مشخص نشده پروازهای دبی توسط کدوم شرکت و با چه تایپی قراره انجام بشه؟؟؟

asadoicc
26-07-2010, 20:05
این پروازها توسط هواپیمای آسمان و با هواپیمای فوکر 100 انجام می شود
خروج از کرمانشاه ساعت 17:15 ورد به کرمانشاه ساعت 23:00

Behrang
26-07-2010, 21:10
پروازهاي فوقالعاده مسير کرمانشاه - دبي برقرارميشود


مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري از اعطاي مجوز پروازهاي فوق العاده در مسير کرمانشاه - دبي - کرمانشاه خبر داد و گفت: اين پرواز به صورت مستقيم توسط شرکت هواپيمايي آسمان صورت ميگيرد.


به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، "عباس مسيبي" گفت: براي نخستين بار و به مناسبت نيمه شعبان پروازهاي مستقيم از کرمانشاه به دبي از ششم مرداد امسال برقرار ميشود.
وي افزود: اين پرواز به صورت دو روز در هفته در روزهاي شنبه و چهارشنبه از مسير کرمانشاه به مقصد دبي انجام خواهد شد.
مسيبي همچنين يادآور شد موافقتهاي لازم جهت داير شدن پرواز کرمانشاه - اربيل گرفته شده است که در آيندهاي نزديک اين مهم نيز محقق خواهد شد.

arta air
27-07-2010, 06:21
پرواز عسلویه به کرمانشاه هم که برقرار شده ساعت نامناسبی داره و معمولا پره آیا برنامه جهت تغییر ساعت و همچنین افزایش پروازها به عسلویه نیست؟

falcon7d
27-07-2010, 09:20
با تشکر از جناب آقای اسدی و خسته نباشید به همه بچه های برج.

Behrang
31-07-2010, 14:26
با پرواز يك فروند هواپيماي فوكر 100 شركت هواپيمايي آسمان از فرودگاه كرمانشاه به دوبي، پرواز در اين مسير از روز چهارشنبه ششم مرداد ماه آغاز شد.

بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور باقري مديركل فرودگاههاي استان كرمانشاه در اين باره گفت: از اين پس شركت آسمان مسافران را در روزهاي چهارشنبه و شنبه در اين مسير جابجا مي كند.
وي افزود: همه امكانات زميني فرودگاه از جمله گذرنامه ، بانك و بيمه نيز مهياي ارائه خدمت بهتر به مسافران اين مسير و ديگر مسيرهاي داخلي و خارجي است.

باقري در ادامه به برقراري خطوط پروازي ديگر از جمله كرمانشاه – سليماينه و كرمانشاه- اربيل خبر داد و گفت: مجوز پرواز در اين دو مسير دريافت شده و در صورت رفع برخي مشكلات موجود ، پرواز در اين مسيرها در آينده بسيار نزديك آغاز خواهد شد.
وي گفت: هم اينك از كرمانشاه پروازهاي خارجي به مقصد دوبي، مدينه و جده و دمشق انجام مي شود.

مدير كل فرودگاههاي استان كرمانشاه مجموع پروازهاي داخلي و خارجي اين فرودگاه را 140 مورد در هفته اعلام كرد و افزود: علاوه بر مقاصد خارجي، تهران،مشهد، كرمان، بندر عباس و عسلويه از جمله مسيرهاي داخلي است كه از فرودگاه كرمانشاه به آنجا پرواز انجام مي شود.

afiafi
31-07-2010, 23:18
مسیر کرمانشاه به دبی توسط فوکر چند ساعته؟؟
و از کدوم شهرها عبور میکنه؟؟

asadoicc
08-08-2010, 00:04
از مسیری که شرکت آسمان برنامه پروازی داده حدود دو ساعت ده دقیقه است براساس این برنامه پرواز بعد ازبلند شدن از کرمانشاه روی شهرهای کنگاور - همدان-ساوه-اصفهان-شیراز-لامرد- و از نزدیکهای کیش وارد فضای امارات میشود ولی بیشتر مواقع خلبانها در خواست میکنند از مسیر کرمانشاه-خرم اباد و بعد از ان مستقیم به سمت لامرد برن که از روی شهرهای مسجد سلیمان-دوگنبدان-کازرون-فیروز اباد و لامرد که این مسیر 110 مایل از مسیر قبلی کوتاهتر است از نظر زمانی حدود 18 میشه

afiafi
08-08-2010, 17:46
نرخش معقول نیست
حدود 270 تومانه بدون ویزا
که میشه حدود 350 با ویزا
در حالیکه ماهان و ایران ایر + ویزا+3 شب هتل نرخاشون از 340 تومان شروع میشه بستگی به هتل
بلیط ویزای ماهان ایران ایر با ایرباس یا بویینگ حدود 240 تومانه..
یکی توضیح بده دلیلش چیه این اختلاف قیمت؟؟
مسیر پروازم از کرمانشاه گمونم حدود 50 کیلومتر بیشتره

Behrang
09-08-2010, 22:04
مدیرکل جدید فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه معرفی شد


طی مراسمی با حضور مدیرعامل فرودگاه های کشور مدیر کل جدید فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه معرفی شد.به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، محسن اسماعیلی مدیرعامل فرودگاه های کشوربعداز ظهر دوشنبه دراین مراسم با اشاره به قابلیت و ظرفیت فرودگاه کرمانشاه اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد که پروازهای داخلی را در این فرودگاه افزایش داده و مجوزهای لازم جهت برقراری پروازهای خارجی را نیز از این فرودگاه به مسیرهای سلیمانیه،اربیل،کربلا و دیگر مکان ها راپیگیری کنیم.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که با همکاری و مشارکت سازمان حج و زیارت، موضوع احداث ترمینال زیارتی را در استان کرمانشاه بطور جد مورد بررسی قرار داده و در آینده ای نزدیک بحث مطالعات و جانمایی لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.
همچنین سید دادوش هاشمی استاندار کرمانشاه نیز در ادامه از علی باقری مدیرکل اسبق فرودگاه کرمانشاه به عنوان مدیری تلاشگر و دلسوز یاد کرد و افزود: حس تعامل و همکاری و پیگیریهای وی در جهت پیشرفت ، توسعه و خدمت رسانی به مردم استان بسیار قابل تحسین است و این انتظار از مدیر جدید می رود که ادامه دهنده راه و روش مدیریت قبلی همراه با کار و تلاش شبانه روزی باشد.
باید هر چه سریعتر کرمانشاه از طریق هوایی به تمام نقاط کشور متصل شود
وی نقش استان کرمانشاه را در غرب کشور بسیار برجسته دانست و گفت: استان کرمانشاه این قابلیت را دارد که از طریق مسیرهای هوایی به تمامی کشور مرتبط شود و باید هرچه سریعتر این مهم به سرانجام برسد.
استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری مدیریت جدید بحث احداث باند دوم فرودگاه و ایجاد سالن پروازهای خارجی و همچنین پروازهای شیراز، کرمان، ساری، تبریز و ... پیگیری شود.
درپایان این مراسم پیمان شرفایی به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه کرمانشاه معرفی و از زحمات علی باقری مدیرکل اسبق قدردانی شد.


پیمان شرفایی پیش از این معاون عملیاتی فرودگاه کرمان بوده وهمچنین علی باقری نیز به عنوان مدیرکل حراست شرکت فرودگاه های کشورمنصوب شد.

hemadbehzadi
13-08-2010, 02:49
اینم یه روز شلوغ برای فرودگاه سه تا فوکر100 همزمان تو فرودگاه بودند بابت پایین بودن کیفیت عکس ها عذرخواهی میکنم.
http://tinyax.com/image-5DC3_4C648860.jpg (http://tinyax.com/share-5DC3_4C648860.html)
http://tinyax.com/image-291F_4C648860.jpg (http://tinyax.com/share-291F_4C648860.html)

emint
27-08-2010, 09:52
خط هوايي کرمانشاه- اربيل در انتظار اعلام آمادگي شرکت هاي هواپيمايي

رشد شش درصدی پروازهای عبوری خارجی تا پایان سال تثبیت شد

خبرگزاري موج - معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه هاي کشور از تثبيت رشد شش درصدي پروازهاي عبوري خارجي تا پايان سال جاري در کشور خبر داد.

محمد رسولي نژاد معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها در گفتگو با خبرنگار موج با اشاره به تنزل پروازهاي خارجي بر فراز آسمان ايران طي سال 88 خاطرنشان ساخت: در صورتي که خطوط هوايي کشور عراق بر روي پروازهاي خارجي باز نمي شد، شاهد رشد 20 درصدي حجم پروازها برروي پروازهاي خارجي در کشور بوديم.
وي با اشاره به کاهش پروازهاي عبوري بر فراز آسمان ايران طي سال 2009 ميلادي خاطرنشان ساخت: به دليل ضررو زيان حاکم بر کل شرکت هاي هواپيمايي داخلي و باز شدن آسمان عراق بر روي پرواز هاي غير نظامي از سال 2009 ميلادي بخشي از پروازهايي که از آسمان ايران استفاده مي کردند استفاده از آسمان عراق را ترجيح دادند.
وي ادامه داد: به همين منظور تدابيري انديشيده شد تا راه هاي جايگزين ومناسب بر فراز آسمان ايران با لحاظ نمودن مسائل ايمني وامنيتي طراحي شود که با توجه به گستردگي فضاي کشور وقرارگرفتن در مسير اکثر پروازهاي شرق به غرب وشمال به جنوب با درخواست هاي زيادي جهت اخذ مجوز از فضاي عبوري کشور مواجه شد، بديهي است با توجه به لحظ نمودن تدابير امنيتي و ايمني نسبت به صدور مجوز شرکت هاي هواپيمايي اقدام خواهد شد.
معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها، با اشاره به احداث خط هوايي جديد از مسير کرمانشاه و سنندج به مقصد اربيل خاطرنشان ساخت: در صورتي که يکي از شرکت هاي هواپيمايي کرمانشاه اعلام آمادگي کنند، خط هوايي فوق به بهره برداري مي رسد.

منبع:موج

rossoneri
28-08-2010, 21:21
رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان کرمانشاه، گفت: افزایش پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه کرمانشاه، رونق گردشگری منطقه را به دنبال خواهد داشت.


مجید محمدی کیا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با اشاره به وضعیت پروازهای فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی شهر کرمانشاه، اظهار داشت: از زمانی که پرواز دبی در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه راه اندازی شده با استقبال خوبی از سوی مردم استان به ویژه تجار و بازرگانان مواجه شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر هفته ای دو پرواز در روزهای شنبه و چهارشنبه از کرمانشاه به مقصد دبی داریم که وضعیت بسیار مناسبی از لحاظ تعداد مسافر دارد.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان کرمانشاه، گفت: از آنجایی که دبی یک قطب تجاری و اقتصادی در جهان محسوب می شود، راه اندازی پرواز به این منطقه قطعا در رونق اقتصادی استان و منطقه غرب کشور نیز تاثیرگذار خواهد بود.

محمدی کیا تصریح کرد: همچنین راه اندازی پروازهای مستقیم به سوریه نیز باعث افزایش تردد گردشگران مذهبی از استان شده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم که بتوانیم از ظرفیت گردشگران دبی، سوریه و حتی کشور عراق برای حضور در استان کرمانشاه و دیگر نقاط ایران نهایت استفاده را ببریم که برقراری این پروازها به تحقق این هدف نیز کمک شایانی کرده است.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری استان کرمانشاه، گفت: همچنین افزایش پروازهای داخلی هم چون کیش، شیراز و کرمان و دیگر نقاط کشور نیز به توسعه گردشگری داخلی استان رونق می بخشد.
http://kermanshah.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=4567

Ruslan
07-09-2010, 13:24
شرکت های هواپیمایی برای فعال شدن خط هوایی کرمانشاه – اربیل بازاریابی کنند

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها با اشاره به احداث خط هوایی کرمانشاه- اربیل تصریح کرد: علی رغم احداث خط هوایی فوق هم اکنون این خط غیر فعال است.
محمد رسولی نژاد معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها تصریح کرد: شرکت های هواپیمایی به منظور فعال شدن خط هوایی کرمانشاه – اربیل باید بازاریابی کنند.
وی با بیان این که خط هوایی فوق در ایران غیر فعال است، گفت: به دلیل ضررو زیان حاکم بر کل شرکت های هواپیمایی داخلی و باز شدن آسمان عراق بر روی پرواز های غیر نظامی از سال 2009 میلادی بخشی از پروازهایی که از آسمان ایران استفاده می کردند، عبور از آسمان عراق را ترجیح دادند.
وی ادامه داد: به همین منظور تدابیری اندیشیده شد تا راه های جایگزین و مناسب بر فراز آسمان ایران با لحاظ نمودن مسائل ایمنی وامنیتی طراحی شود که با توجه به گستردگی فضای کشور و قرارگرفتن در مسیر اکثر پروازهای شرق به غرب و شمال به جنوب با درخواست های زیادی جهت اخذ مجوز از فضای عبوری کشور مواجه شد، بدیهی است با توجه به لحاظ نمودن تدابیر امنیتی و ایمنی نسبت به صدور مجوز شرکت های هواپیمایی اقدام خواهد شد.

Behrang
19-09-2010, 07:13
ارتباط هوايي كرمانشاه با نقاط مختلف كشور برقرار ميشوداستاندار كرمانشاه گفت: برقراري ارتباط هوايي كرمانشاه با بسياري از شهرهاي مهم كشور در دستور كار قرار گرفته و به مرور در حال انجام است.


به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه، دادوش هاشمي عصر امروز در جلسه كارگروه توسعه صادرات غيرنفتي استان افزود: از مدتي پيش با تشكيل جلساتي با مسئولان حج و زيارت و مديريت هواپيمايي ماهان، ارتباط هوايي كرمانشاه با بسياري از شهرهاي كشور مطرح شد و در دستور كار قرار گرفت كه خوشبختانه اين موضوع مورد توافق و پذيرش طرفين قرار گرفته است.
وي ادامه داد: وجود ظرفيتهاي مناسب و گسترده در استان براي سفر زائران به عتبات عاليات از نكات مهمي است كه مورد توجه بسياري از مردم كشور است و اين موضوع را در ديدار با مسئولان مورد توجه قرار دادهايم، از همين رو خطوط ارتباط هوايي كرمانشاه با گلستان، ساري، رشت، اردبيل، اصفهان، تبريز و اهواز برقرار خواهد شد كه ارتباط هوايي كرمانشاه با ساري و اصفهان زودتر از ساير شهرها برقرار ميشود.
هاشمي تأكيد كرد: ارتباط هوايي كرمانشاه با ساير شهرهاي كشور براي اعزام زائران عتبات عاليات فوايد خوبي نصيب استان خواهد كرد، از اين رو بايد تلاش كنيم بيش از پيش از ظرفيتهاي استان براي توسعه آن استفاده كنيم.

AMG
22-09-2010, 18:29
چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۸۹
احداث باند دوم فرودگاه کرمانشاه ضروری است

تین نیوز: (http://www.tinn.ir/vdciqqar.t1a5z2bcct.html) مدیر ترمینال فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه گفت: در حال حاضر بطور میانگین هر هفته حدود140 پرواز(نشست و برخواست) از این فرودگاه انجام می شود.
پیمان جوینده مهر اظهار كرد: در حال حاضر از فرودگاه کرمانشاه به مقاصد تهران، مشهد، کرمان، عسلویه، بندرعباس، شیراز و دبی پرواز انجام می شود.
وی افزود: در موسم حج نیز پروازهایی از فرودگاه کرمانشاه به عربستان انجام و اعزام حجاج را از این فرودگاه داریم.
وی با اشاره به موقعیت ممتاز فرودگاه کرمانشاه و با بیان اینکه این فرودگاه به عنوان هاب منطقه غرب شناخته شده و به استانهای غربی خدمات ارائه می دهد، عنوان کرد: فرودگاه کرمانشاه چه از لحاظ تجهیزات و چه از نظر نیروی انسانی متخصص موقعیت مناسبی دارد و جزء هشت فرودگاه برتر کشور محسوب می شود.

جوینده مهر ادامه داد: با توجه به موقعیت مناسب استان کرمانشاه برای تردد زائرین عتبات عالیات از این استان، پیگیر برقراری پرواز هوایی بین کرمانشاه با تمام کلانشهرها هستیم و تا چند روز آینده دو پرواز جدید به پروازهای فرودگاه کرمانشاه افزوده می شود.
وی در خصوص برقرار پرواز بین کرمانشاه به اربیل و سلیمانیه عراق نیز گفت: مقدمات برقراری این پروازها انجام و احتمالا از پاییز این پروازها برقرار میشوند.

مدیر روابط عمومی فرودگاه کرمانشاه در پاسخ به این سئوال که با توجه به برنامه فرودگاه کرمانشاه برای افزایش پروازها آیا امکانات موجود فرودگاه پاسخگوست، عنوان کرد: در فرودگاه کرمانشاه قابلیت ارائه خدمات به پروازها و مسافرین تا سه برابر وضعیت موجود وجود دارد.
جوینده مهر با توجه به برنامه ها برای افزایش پروازها از فرودگاه کرمانشاه احداث باند دوم را برای این فرودگاه ضروری دانست و گفت: طرح کلی احداث این باند تهیه شده است.

وی توسعه ترمینال فرودگاه کرمانشاه که در حال انجام است و تا یک ماه آینده به اتمام می رسد و همچنین توسعه و بازسازی ترمینال پروازهای خارجی این فرودگاه که در دستور کار قرار گرفته و به محض تامین اعتبار اجرایی می شود را از دیگر طرح های فرودگاه کرمانشاه معرفی کرد.

asadoicc
23-09-2010, 11:20
با سلام
پروازهای کرمانشاه به ساری و اصفهان و شیراز از این هفته شروع میشه این پروازها توسط هواپیمایی ماهان در مسیر اصفهان در روزهای دوشنبه و در مسیر ساری روزهای جمعه و هواپیمایی آسمان در مسیر شیراز روزهای سه شنبه و جمعه انجام خواهد شد
در ضمن در خبر بالا این آقای که ازش نامبرد شده یکی ار 4 مدیر ترمینال فرودگاه هستند که حدودا دو ماهی میشه با این فرودگاه منتقل شده و در جایگاهی نیستند که بتوانند در مورد برنامه های آینده فرودگاه نظر بدهند.

Behrang
27-09-2010, 12:08
مقدمات برقراری پرواز بین کرمانشاه به اربیل و سلیمانیه عراق انجام شد
تین نیوز: مدیر ترمینال فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه گفت: در حال حاضر به طور میانگین هر هفته حدود 140 پرواز(نشستوبرخاست) از این فرودگاه انجام میشود.
پیمان جوینده مهر افزود: در حال حاضر از فرودگاه کرمانشاه به مقاصد تهران، مشهد، کرمان، عسلویه، بندرعباس، شیراز و دبی پرواز انجام میشود.
وی افزود: در موسم حج نیز پروازهایی از فرودگاه کرمانشاه به عربستان انجام و اعزام حجاج را از این فرودگاه داریم.
وی با اشاره به موقعیت ممتاز فرودگاه کرمانشاه و با بیان اینکه این فرودگاه به عنوان هاب منطقه غرب شناخته شده و به استانهای غربی خدمات ارائه میدهد، عنوان کرد: فرودگاه کرمانشاه چه از لحاظ تجهیزات و چه از نظر نیروی انسانی متخصص موقعیت مناسبی دارد و جزو هشت فرودگاه برتر کشور محسوب میشود.
جوینده مهر ادامه داد: با توجه به موقعیت مناسب استان کرمانشاه برای تردد زائرین عتبات عالیات از این استان، پیگیر برقراری پرواز هوایی بین کرمانشاه با تمام کلانشهرها هستیم و به زودی دو پرواز جدید به پروازهای فرودگاه کرمانشاه افزوده میشود.
وی در خصوص برقراری پرواز بین کرمانشاه به اربیل و سلیمانیه عراق نیز گفت: مقدمات برقراری این پروازها انجام و احتمالا از پاییز این پروازها برقرار میگردند. مدیر روابط عمومیفرودگاه کرمانشاه در پاسخ به این پرسش که با توجه به برنامه فرودگاه کرمانشاه برای افزایش پروازها آیا امکانات موجود فرودگاه پاسخگو است، عنوان کرد: در فرودگاه کرمانشاه قابلیت ارائه خدمات به پروازها و مسافرین تا سه برابر وضعیت موجود وجود دارد.

nima_ir68
27-09-2010, 19:32
نخستین پرواز کرمانشاه اصفهان کرمانشاه هواپیمایی ماهان لغو شد .
اطلاعات پرواز فرودگاه اصفهان - 05/07/1389

http://imm.io/media/1r/1rj3.jpg

EP-IAG
30-09-2010, 13:48
ارتباط هوایی کرمانشاه با شیراز، اصفهان و ساری برقرار می شود

استاندار کرمانشاه از برقراری ارتباط هوایی کرمانشاه با شیراز ، اصفهان و ساری تا چند روز آینده خبر داد.
سید دادوش هاشمی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان افزود: خوشبختانه با پیگیری های بعمل آمده تا چند روز دیگر این خطوط برقرار خواهد شد و با ادامه رایزنی با سازمان حج و زیارت و شرکت شستا و هواپیمایی هما قصد داریم که پروازهای گلستان، اردبیل و رشت را نیز به خطوط هوایی استان اضافه کنیم تا کرمانشاه به تمامی شهرهای کشور متصل شود.

CoPilot-Naft
30-09-2010, 16:46
همین طوری دارن پرواز میذازن بدون اینکه ارزیابی کنن که ببینن مسافر هست ؟مردم استقبال میکنند یا نه ؟ که مثل پرواز کرمان همیشه لغو بشه

asadoicc
01-10-2010, 07:52
با سلام
دوست عزیز خدمت شما عرض کنم که پروازهای کرمان از بهمن گذشته که برقرار شده بدون حتی یک مورد کنسلی هر روز انجام میشه و همیشه هم فول هست پروازهای دوبی ماه اول متوسط هر پرواز 50 نفر بود که الان به بالای 80 نفر رسیده پرواز قبلی کاملا فول بود
پرواز شیراز که هفته گذشته اولین پروازش بود و در ساعت 3 شب هم انجام میشه 70 نفر مسافر اشت که باعش تعجب مسئولین شد البته اسمان قول داده به محض ورود هواپیماهای جدید پرواز به روز منقل بکنه
ولی متاسفانه ماهان الان دو هفته که پرواز اصفهان و ساری را باطل میکنه هرچند که مسافران زیادی هم متقاضی این مسیر هستند ولی مردم دارن به این دو مسیر بی اعتماد میشن ماندگاری یه پرواز رمز موفقیت یه پروازه بخصوص اولین پروازها

navid_bk
01-10-2010, 09:03
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید عزیز

کسی خبر داره که پرواز تبریز از کرمانشاه عملیاتی میشه یا نه؟و احتمالا کدوم ایرلاین این پرواز رو بعهده میگیره؟

با تشکر
موفق باشید.

F_Bijani
02-10-2010, 17:11
پرواز تبريز به كرمانشاه تا پايان سال توسط شركت آسمان راه اندازي خواهد شد. گويا روزانه مي باشد.

hemadbehzadi
16-10-2010, 12:11
اینم یه عکس از دفتر مرکزی ایران ایر در کرمانشاه

http://tinyax.com/thumb-A87F_4CB96C28.jpg (http://tinyax.com/share-A87F_4CB96C28.html)

asadoicc
18-10-2010, 20:58
با سلام
خدمت دوستان کرمانشاهی اطلاع دهم که امسال پروازهای حج کرمانشاه با جمبو جتهای 747 ایران ایر انجام خواهد شد دو تا پرواز 12/8 و 13/8 را مطمئنم ساعت ورود این هواپیماها 12 ظهر و خروج انها 4 بعدظهر خواهد بود.

asadoicc
03-11-2010, 13:38
747 ایران ایر EP-IAM در کرمانشاه 12/8/89 http://s12.aks98.com/images/79773802086824189021.jpg

afiafi
03-11-2010, 23:04
پروازهای کرمانشاه به دبی بموقع انجام میشه؟کنسلی نداشته تا بحال؟
میشه اعتماد کرد... یه وقت هتل رزرو بشه و پرواز کنسل تکلیف چیه؟

hemadbehzadi
03-11-2010, 23:57
سلام منم ازش یدونه عکس انداختم البته یخورده همچین دوره :-(

http://tinyax.com/thumb-8788_4CD1CCB0.jpg (http://tinyax.com/share-8788_4CD1CCB0.html)

Behrang
05-12-2010, 21:31
ترمینال فرودگاه شهید اشرفی كرمانشاه توسعه می یابد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه شهید اشرفی كرمانشاه در راستای ارتقای كیفیت خدمت رسانی به مسافران فضای سالن ترمینال این فرودگاه 650 مترمربع افزایش پیدا می كند.
محدودیت پذیرش مسافر در سالن انتظار و كمبود فضای كنترل مسافر و بار باعث شد تا این پروژه با در نظر گرفتن اعتباری در حدود 4500 میلیون ریال آغاز شود.
گفتنی است تا كنون بالغ بر 60درصد كار به انجام رسیده است.

Behrang
09-12-2010, 18:54
معاون اداره كل فرودگاه هاي كرمانشاه منصوب شد

طي مراسمي غلامرضا بني صدر طي ابلاغي از طرف معاونت توسعه مديريت و منابع به سمت معاون اداره كل فرودگاه هاي استان كرمانشاه منصوب شد.
به گزارش سرويس اقتصادي آريا به نقل از روابط عمومي فرودگاه شهيد اشرفي كرمانشاه، در اين مراسم از زحمات صفي نيا، معاونت سابق اين اداره كل نيز تقدير به عمل آمد.
لازم به ذكر است بني صدر پيش از اين رئيس اداره الكترونيك كرمان بود.

Behrang
01-01-2011, 18:52
توسعه پروازهای فرودگاه کرمانشاه در دستور کار قرار دارد


استاندار کرمانشاه گفت: توسعه پروازهای فرودگاه کرمانشاه به نقاط مختلف کشور و خارج از کشور در دستور کار قرار دارد و این موضوع به جد پیگیری می شود.به گزارش خبرنگار مهر در کرمانشاه، سید دادوش هاشمی بعداز ظهر چهارشنبه در نشستی با مسئولان فرودگاه، آژانس های مسافرتی و دست اندرکاران صنعت هوانوردی استان، اظهار داشت: یقین دارم اگر همه دست اندرکاران صنعت هواپیمایی استان با یکرنگی و نیت خیر تلاش کنند در چند سال آینده استان کرمانشاه به عنوان مرکز غرب کشور قامت برازنده و موقعیت استراتژیک خود را باز می یابد و دوباره زیبایی ها و جلوه های بی نظیر بیستون باستانی و طاق های طاقبستان، غار قوری قله و هزاران چشم انداز خیره کننده باستانی، طبیعی و هنری جهانیان را به تماشا فرا می خوانند.
وی افزود: در این راستا ما نیز به عنوان خدمتگزاران استان و نمایندگان دولت کار و همت مضاغف با تمام توان برای گسترش پروازها از مسیرهای کرمانشاه به مناطق مختلف ایران و خارج از کشور و بالعکس تلاش خواهیم کرد.
هاشمی همچنین از زحمات و پیگیری مسئولان فرودگاه کرمانشاه برای کوتاه کردن هرچه بیشتر فاصله های پروازی بین کرمانشاه و فرودگاههای مقصد تشکر کرد.
فرودگاه کرمانشاه رتبه هشتم کشور را کسب کرد
در این دیدار پیمان شرفایی مدیرکل فرودگاه کرمانشاه نیز اعلام کرد: فرودگاه کرمانشاه با توجه به داشتن تمامی استانداردهای ملی و بین المللی رتبه هشتم کشور را کسب و ظرفیت پذیرش تمامی پرنده های پهن پیکر را داراست.
وی خاطرنشان کرد: این فرودگاه آمادگی پذیرش پروازهای جدید از اقصی نقاط کشور و پروازهای خارجی را دارد.

afiafi
02-01-2011, 00:52
کرمانشاه به دبی حذف شده یا پابرجاست؟

asadoicc
02-01-2011, 19:24
با سلام
کرمانشاه دبی برقراره و روزهای دوشنبه و پنج شنبه انجام میشه پرواز شیراز هم که برقراره و بزودی پروازهای کیش و سلیمانیه عراق هم برقراره میشه تا اونجای که من اطلاع دارم هر دو پرواز توسط چارترکنندها از همین حالا چارتر شدند.

emint
13-01-2011, 21:12
برقراری پرواز بین کرمانشاه - سلیمانیه و اربیل ضروری است

کرمانشاه- خبرگزاری مهر: استاندار کرمانشاه برقراری پرواز بین کرمانشاه - سلیمانیه و اربیل را با توجه به حجم بالای مبادلات تجاری، اقتصادی و لزوم گسترش گردشگری بین دو طرف ضروری دانست. به گزارش خبرگزاری مهر در کرمانشاه، سید دادوش هاشمی استاندار کرمانشاه در دیدار با دکتر سینان چلپی وزیر شهرداری و گردشگری اقلیم کردستان عراق گفت: استان کرمانشاه به لحاظ داشتن فاصله کم با استانهای غربی کشور، مرکزیت غرب کشور را دارا است.
وی افزود: استان کرمانشاه با داشتن بیش از هزار اثر باستانی و تاریخی ثبت شده ملی، یکی از استانهای کهن ایران زمین است.
استاندار کرمانشاه در این دیدار که در محل استانداری سلیمانیه برگزار شد، با اشاره به تمایل و علاقه مردم ایران بالاخص استانهای غربی ایران به سلیمانیه و شهرهای اطراف آن،عنوان داشت: جهت سهل و آسان نمودن تردد توریست و مسافرین دو طرف باید ارتباطی هوایی را نیز بین کرمانشاه-سلیمانیه-اربیل دایر کنیم.
در ادامه دکتر سینان چلپی "وزیر شهرداری و گردشگری اقلیم کردستان عراق" با بیان این مطلب که ما جمهوری اسلامی ایران را برادر و حامی خود می دانیم، گفت: ما باید تمام تلاش خود را بکار بگیریم تا ارتباطات دو جانبه را بیش از پیش افزایش داده و این ارتباطات را به سمتی سوق دهیم که سودش به نفع مردم و اهالی دو طرف برسد.
وی خواستار برقراری هرچه سریعتر پرواز بین کرمانشاه-سلیمانیه-اربیل شد و گفت: برقراری این پروازها بدون تردید تأثیرات بسزایی را در ایجاد ارتباطات دو جانبه خواهد داشت.

3iavash
13-05-2011, 21:43
370میلیارد ریال برای تبدیل فرودگاه كرمانشاه به مركز پروازهای منطقه

تین نیوز: رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شركت فرودگاه های كشور با سفر به فرودگاه كرمانشاه و حضور در جلسه مسئولان فرودگاهی ، طرح ها و پروژه های روی میز و در دست اجرای این فرودگاه را برای تبدیل شدن به مركز پروازها و عملیات هوانوردی در منطقه بررسی كرد.
بنابر گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی شركت فرودگاه های كشور محسن اسماعیلی با شركت در جلسه مسئولان فرودگاهی بطور مستقیم در جریان اجرای پروژه های این فرودگاه قرار گرفت.
در این جلسه كه رسولی نژاد معاون عملیات هوانوردی، عسگری همت معاون عملیات فرودگاهی، بهشتی مشاور مدیرعامل در امور فرودگاه ها به همراه شرفایی مدیركل فروگاه های استان و روسای دستگاه های اجرایی مستقر در فرودگاه كرمانشاه حضور داشتند، شرفایی با ارائه گزارشی به تشریح برنامه ها، پروژه های عمرانی و طرح های در دست اجرا این فرودگاه پرداخت.
• 370 میلیارد ریال مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهوری برای تبدیل فرودگاه كرمانشاه به مركز عملیات هوانوردی منطقه
شرفایی مدیركل فرودگاه های استان كرمانشاه طی گزارشی در حضور مدیرعامل شركت فرودگاه های كشور تاكید كرد: بر اساس مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهوری ،طرح هایی به ارزش 370 میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه كرمانشاه در نظر گرفته شده است كه در صورت اجرای این طرح ها ، فرودگاه كرمانشاه به مركز فعالیت های هوانوردی و پرواز در منطقه تبدیل خواهد شد.
وی در این زمینه به لزوم توجه به زیر ساخت ها برای دستیابی به این هدف تاكید كرد و گفت: برخی از این مصوبات هم اینك مراحل مقدماتی و برخی مراحل اجرایی را طی می كنند.
• اسماعیلی: نادر ترین مصوبات استانی برای فرودگاه كرمانشاه
محسن اسماعیلی رئیس هیات مدیره ومدیرعامل شركت فرودگاه های كشور نیز در این جلسه با قدردانی از زحمات مسئولان فرودگاهی در كرمانشاه اعلام كرد: آنچه در سفرهای استانی رئیس جمهوری برای توسعه فرودگاه كرمانشاه به تصویب رسیده، جزو نادر ترین مصوبات استانی بوده است.
وی بر لزوم مساعدت مقامات استانی برای اجرای هرچه بهتر مصوبات سفر رئیس جمهوری تاكید كرد و خواستار همكاری بیش از پیش همه دستگاه ها برای تبدیل فرودگاه كرمانشاه به مركز عملیات هوانوردی و پروازی در منطقه شد.
اسماعیلی در طول حضور در فرودگاه كرمانشاه از بخش های مختلف فرودگاه از جمله ترمینال ها، ایستگاه ایمنی زمینی و آتش نشانی ، برج مراقبت پرواز، واحد های الكترونیك، مخابرات و اداری بازدید كرد و ضمن گفتگو با كاركنان در جریان روند اجرای امور در این بخش ها قرار گرفت.
بنابر این گزارش برخی طرح های مصوب سفر های استانی رئیس جمهوری هم اینك مراحل پایانی اجرا را پشت سر می گذارد كه بزودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

asadoicc
30-05-2011, 18:33
با سلام
پروازهای کرمانشاه سلیمانیه از روز 22 خرداد برقرار خواهد شد این پروازها توسط هواپیمایی آسمان در روزهای یکشنبه و پنج شنبه انجام خواهد شد.

747-400
15-06-2011, 09:20
پرواز کرمانشاه - سلیمانیه نهم تیر برقرار می شود

معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه گفت: پرواز کرمانشاه - سلیمانیه از نهم تیرماه سالجاری برقرار خواهد شد.
عبدالمجید واحدی از هماهنگی های صورت گرفته جهت برقراری پرواز هوایی کرمانشاه- سلیمانیه از نهم تیرماه سالجاری خبر داد.

وی با بیان اینکه پرواز کرمانشاه- سلیمانیه از طریق شرکت هواپیمایی آسمان صورت می گیرد، اظهار داشت: طی هماهنگی های بعمل آمده با ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی کشور آسمان،پرواز کرمانشاه- سلیمانیه طی دو روز در هفته (یکشنبه و پنجشنبه) و چهار پرواز رفت و برگشت صورت می گیرد.

معاون برنامه ریزی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: این پروازها روزهای پنج شنبه از مسیر تهران- کرمانشاه - سلیمانیه و بالعکس و یکشنبه ها تهران- کرمانشاه - سلیمانیه و بالعکس انجام می پذیرد.
مرجع : خبرگزاری مهر

747-400
07-07-2011, 07:56
استاندار کرمانشاه:

ساخت باند دوم فرودگاه کرمانشاه باید زودتر آغاز شوداستاندار کرمانشاه، خواستار آغاز ساخت باند دوم فرودگاه کرمانشاه و توسعه سالن پروازهای خارجی این فرودگاه در آینده نزدیک شد.

سید دادوش هاشمی در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژههای فرودگاهی فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه با اشاره به پتانسیلهای استان در بخشهای مختلف، اظهار داشت: کرمانشاه در تجارت خارجی نقش ویژه ای در کشور دارد و 52 درصد صادرات کشور به عراق از طریق این استان انجام میشود.

وی بیان كرد: در بخش کشاورزی نیز معتقدیم استان این قابلیت را دارد که 10 درصد غذای کشور را تامین کند. در بخش صنعت نیز به لحاظ همجواری با کشور عراق و دسترسی به این بازار، اگر در نقاط مرزی استان سرمایه گذاری شود خواهیم توانست بازار مناسبی از این کشور را در اختیار بگیریم.

هاشمی عنوان كرد: در بخش خدمات نیز کرمانشاه میتواند مرکزی برای اعزام زوار به عتبات عالیات و همچنین منطقه ویژه گردشگری باشد.

استاندار کرمانشاه افزود: با توجه به این قابلیتها، نگاه ویژه به فرودگاه کرمانشاه و توسعه آن ضروری است و این فرودگاه هم به لحاظ تعداد پروازها و هم زیر ساختها باید توسعه یابد.

هاشمی عنوان کرد: در حال حاضر فرودگاه کرمانشاه به استانهای مجاور نیز خدمات میدهد و باید این موضوع نیز مورد توجه باشد.

وی بر ضرورت احداث باند دوم و همچنین توسعه سالن پروازهای خارجی فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه تاکید کرد.
هاشمی اظهار داشت: در پی آنیم که از طریق این فرودگاه به جای جای ایران و بسیاری از کشورهای خارجی متصل شویم.
مرجع : خبرگزاری ايسنا

747-400
07-07-2011, 08:16
هفته ای، 120 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه انجام میشود

چندین پروژه فرودگاهی در فرودگاه شهید اشرفی اصفهان کرمانشاه با حضور مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور، افتتاح و کلنگ زنی شد.

پیمان شرفایی مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه در این مراسم با اشاره به وضعیت فرودگاه کرمانشاه، اظهار داشت: در حال حاضر هفتهای، 120 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه انجام میشود.

شرفایی، مقصد پروازهای داخلی از فرودگاه کرمانشاه را تهران، مشهد، کرمان، شیراز، بندرعباس و عسلویه و مقصد پروازهای خارجی این فرودگاه را جده، دمشق، مدینه، دبی و سلیمانیه معرفی کرد.

وی با اعلام اینکه سال گذشته در قالب 5300 پرواز داخلی و خارجی، حدود 600 هزار مسافر از طریق فرودگاه کرمانشاه جابهجا شدند، گفت: از لحاظ تعداد پروازها، رتبه هشتم را بین 56 فرودگاه کشور داریم.

شرفایی بیان كرد: فرودگاه کرمانشاه به عنوان هاب منطقه میتواند در کنار دیگر پتانسیلهای استان نظیر قرار گرفتن در مسیر عتبات عالیات، مرکز مشترک با عراق و توانمندیها در بخش تجارب خارجی، نقش بسزایی در شکوفا شدن اقتصاد استان داشته باشد.

وی افزود: برنامههایی برای ارتقا کیفیت ارایه سرویس به مسافرین و شرکتهای هوایی در فرودگاه کرمانشاه تدوین شده است.

شرفایی عنوان كرد: توسعه ضلع شرقی ترمینال پروازهای داخلی با مساحت 912 متر و 10 میلیارد ریال اعتبار، تجهیزات ایستگاه ایمنی زمینی با 10 میلیارد ریال اعتبار، زیرساخت شبکه LAN و سیستم اتوماسیون مکاتبات ادارهها با 1.8 میلیارد ریال اعتبار، نصب و راه اندازی تجهیزات فیبر نوری با 1.2 میلیارد ریال اعتبار، توسعه شبکه FIDS با 300 میلیون ریال و ساخت پارکینگ مسقف اداری و عملیاتی با 200 میلیون ریال اعتبار از پروژههای قابل افتتاح است.

وی، پروژههای آغاز شده را نیز شامل نصب سیستم جامع خودکار هواشناسی فرودگاهی نوع دوم، توسعه ضلع غربی ترمینال پروازهای داخلی، توسعه ساختمان ایمنی و آتش نشانی و انتقال رودخانه فصلی عنوان کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا

iranarff
21-07-2011, 12:33
مسافران كرمانشاهي امروز وقتي ساعت سه و 20 دقيقه صبح از هواپيما پياده شدند؛ تصورش را هم نميكردند كه با سالن تاريك فرودگاه بين المللي مواجه شده و براي گرفتن بارشان 40 دقيقه معطل شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس از كرمانشاه؛ مسافران كرمانشاهي امروز وقتي خسته از هواپيما پياده شدند تا بار خود را بگيرند و سريع به منزل بروند؛ مشاهده كردند كه برق فرودگاه قطع است و آنها نميتوانند بارهايشان را تحويل بگيرند.
برخي مسافران سعي كردند موضوع را پيگيري كنند اما كاركنان فرودگاه به آنها گفتند مسئولان خواب هستند و شما بايد صبر كنيد.
اين موضوع به اعتراض مسافران منجر شد و عده اي را بسيار عصباني كرد.
خانم درويشي يكي از مسافران در اين باره به خبرنگار فارس گفت: خيلي خسته شدم تا بارهايمان را تحويل بدهند؛ سالن هم به قدري تاريك بود كه چشم چشم را نميديد واقعا چه كسي مسئول اين وضعيت است.
وي افزود: مسافران آنقدر اعتراض كردند تا اينكه بالاخره ساعت چهار موفق شدند بار خود را تحويل بگيرند.
رحمتيان يكي ديگر از مسافران در اين باره گفت: ترمينال هوايي استان كرمانشاه كه عنوان بين المللي را داراست نبايد با كوتاهي برخي از مسئولان هوايي كرمانشاه زير سؤال برود.
وي ادامه داد: برق ورودي سالن مسافران فرودگاه در زمان تحويل بار قطع بود و مسافران را دچار مشكل كرد؛ اين در حالي بود كه خود ماموران نيروي انتظامي كه زحمات زيادي براي راهنمايي مسافران كشيدند علت را خواب بودن مسئول شيفت شب عنوان ميكردند.
رحمتيان تصريح كرد: ماموران نيروي انتظامي همچنين در اين باره به ما گفتند كه اين مشكل بار چندم است كه اتفاق افتاده است.
وي افزود: اين مشكل به قدري حاد بود كه يكي از پرسنل هواپيما وقتي ميخواست از در مخصوص ورودي پرسنل وارد فرودگاه شود در باز نميشد و كسي هم جوابگو نبود.
مدير فرودگاه بين المللي كرمانشاه درباره علت قطعي برق فرودگاه كرمانشاه به خبرنگار فارس گفت: فرودگاه داراي برق اضطراري است و بعد از چند دقيقه برق سريع وارد مدار ميشود؛ حال ممكن است احيانا مشكل پيدا كرده باشد.
پيمان شرفايي ادامه داد: هر سيستمي ممكن است خراب شود نه تنها در فرودگاه بلكه در هر جاي ديگري اين اتفاق مي افتد.
وي افزود: بايد اين موضوع را پيگيري كنم و ببينم علت آن چه بوده است.
مسئول ترمينال فرودگاه كرمانشاه نيز درباره علت معطل ماندن مسافران گفت: در ساعت وقوع اين مشكل شيفت من نبوده است اما به احتمال قوي مشكل مربوط به قطعي برق چسب نقاله ( احتمالا منظورتسمه نقاله هست)بوده است.
رضا خداياري ادامه داد: اين سيستم حداقل روزي 20 بار خاموش و روشن ميشود و برخي اوقات اين مشكل به وجود ميآيد.
وي گفت: بالاخره براي وسيله برقي از اين مشكلات به وجود ميآيد.
بعد از اعتراض مسافران و رجوع به محل استراحت مسئول شيفت فرودگاه و بيدار كردن وي؛ مشكل قطعي برق فرودگاه برطرف شده است.

پ ن : ایکاش بعضی خبرنگاران اندکی وجدان داشتند و برای پر کردن صفحه گزارشات دست به هر کار ناشایستی نزنند! فقط خواهش میکنم کل خبر را با دقت بخوانید و خودتان قضاوت کنید ! ایا امکان دارد که یک فرودگاه بین المللی که شبانه روزی هم هست با چنین مشکلاتی مواجه باشد ؟ در حال حاضردر کلیه فرودگاهها در ساعت غیر اداری شیفت جانشین مدیر وجود دارد و علاوه بر آن مدیر ترمینال هم مسئول رسیدگی به این امور است و من مطمئن هستم که این گزارش فقط بصورت تعمدی نوشته شده

royal air1362
21-07-2011, 14:02
فکر نمیکنم همچین قضیه ای داشتان بوده باشه اگر اتفاقی نیافتاده باشه مسئولین باید تکذیبیه بدن و اصل ماجرا رو شرح بدن

747-400
08-08-2011, 08:52
برای نخستين بار در كشور صورت گرفت:
نصب دستگاه عابر بانك ويژه نابينايان در فرودگاه كرمانشاه

برای نخستین بار در كشور دستگاه عابر بانك ویژه نابینایان در فرودگاه كرمانشاه نصب شد.
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره كل فرودگاه كرمانشاه، این اقدام همزما ن با آغاز بهره برداری و عملیات كلنگ زنی شماری از پروژه های مهم در این فرودگاه صورت گرفت.
در مراسم بهره برداری از این دستگاه، آیتالله " علما " نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه كرمانشاه با قدردانی از " پیمان شرفایی " مدیركل فرودگاه گفت: توجه ویژه به افرادی كه از نظر جسمی با مشكل مواجهند وظیفه همه ماست و هر كسی باید به سهم و توان خود برای یاری این افرا د بكوشد.
خاطرنشان می شود: همزمان با اعیاد شعبانیه، ماه گذشته با حضور " محسن اسماعیلی " رییس هیات مدیره و مدیر عامل شركت فرودگاه های كشور و جمعی از مقامات استانی بهره برداری و كلنگ زنی یازده پروژه توسعه فرودگاهی در فرودگاه كرمانشاه آغاز شد.
این پروژه ها شامل توسعه ضلع های شرقی و غربی ترمینال پروازهای داخلی، توسعه ساختمان ایمنی و آتش نشانی ،تامین تجهیزات ایستگاه ایمنی زمینی ، زیر ساخت شبكه LAN و سیستم اتوماسیون مكاتبات اداری، نصب و راه اندازی تجهیزات فیبر نوری ، انتقال رودخانه فصلی، توسعه شبكه FIDS، احداث پاركینگ و نصب سیستمهای جامع خودكار هواشناسی و لوكو لایزر بوده و 60 میلیارد ریال هزینه آنها از محل اعتبارات استانی و شركت فرودگاه های كشور تامین شده است.

capitan_boro
10-10-2011, 09:27
ظهر امروز (یکشنبه، 17 مهر) اولین کاروان حجاج کرمانشاهی از فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، عازم سرزمین وحی شدند.

رضا نجفیان، مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این خصوص اظهار داشت: اولین پرواز حجاج کرمانشاهی، به شماره 1351 (بویینگ 747) راس ساعت 12 و 30 دقیقه امروز (یکشنبه 17 مهر) از فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه عازم فرودگاه جده در کشور عربستان شد.

وی افزود: دومین پرواز نیز به شماره 1353 (بویینگ 747)، راس ساعت 20/18 دقیقه امروز (یکشنبه 17 مهر) عازم فرودگاه جده خواهد شد و سومین و آخرین پرواز حجاج کرمانشاهی نیز به شماره 1359 راس ساعت 50/12 دقیقه فردا (دوشنبه 18 مهر) انجام خواهد شد.

مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه، گفت: امسال مجموعا بیش از 1200 نفر از استان کرمانشاه و در قالب 8 کاروان که شامل 6 کاروان تشیع و دو کاروان اهل سنت می باشد عازم سرزمین وحی خواهند شد.

وی ادامه داد: علاوه بر اینها، امسال کاروان های استان ایلام نیز از طریق فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه عازم فرودگاه جده می شوند.:01 (7):

CoPilot-Naft
14-10-2011, 00:27
برقراري پرواز در 8 مسير هوايي جديداز آبان ماه امسال
مدير كل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شركت ها و موسسات هوانوردي سازمان هواپيمايي كشوري از برقراري پرواز در 8 مسير هوايي جديد خبر داد. به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، غلامرضا رستميان در گفت و گو خبرنگار ما ضمن اعلام خبر فوق اظهارداشت: 6 مسير هوايي جديد از مبدأ كرمانشاه به مقاصد تبريز، ساري، اصفهان، رشت، كيش و كرمان توسط شركت هواپيمايي آتا، ايران اير، ايرتور، كيش اير، زاگرس . ماهان برقرار شده است.
وي افزود: همچنين 1مسير پروازي از مبدأ اهواز به مقصد ساري توسط ايران ايرتور و يك مسير پروازي ديگر از مبدأ كيش به مقصد صابيها برقرار شد كه مجموع اين مسيرها از آبان ماه امسال آغاز مي شود.
منبع: روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري

asadoicc
02-11-2011, 19:58
پروازهای کرمانشاه-اصفهان از روز دوشنبه نهم آبان برقرار گردید این پرواز روزهای دوشنبه و پنج شنبه انجام می شود همچنین دومین پرواز هفتگی کرمانشاه -عسلویه روزهای پنج شنبه از تاریخ 12/8 توسط هواپیمایی ماهان برقرار خواهد شد.

armin60
03-11-2011, 07:57
پرواز کرمانشاه-سلیمانیه، در آستانه تعطیلی
به گفته مدیر کل فرودگاه کرمانشاه، پرواز کرمانشاه-سلیمانیه درآستانه تعطیلی قرار گرفته، اما استاندار کرمانشاه بر حفظ این پرواز تاکید دارد و بر حفظ و برقراری این پرواز تحت هر شرایطی اصرار می کند.

استاندار کرمانشاه عصر سه شنبه در جلسه توسعه صادرات غیر نفتی استان در همین رابطه گفت:" زحمات زیادی برای برقراری این پرواز کشیده شده است و نباید به آسانی این پرواز لغو شود و یک موقعیت ویژه برای توسعه و گسترش روابط تجاری استان از دست برود. "
وی ادامه داد:" هم اکنون حجم بالایی از صادرات ایران به عراق از طریق کرمانشاه انجام می گیرد و ما باید بدنبال توسعه زیرساختها جهت گسترش صادرات به عراق و تسهیل در تردد تجار باشیم، برقراری پرواز کرمانشاه - سلیمانیه در همین راستا است و به هر شکل ممکن باید حفظ شود و یا حداقل یک روز در هفته به مقصد سلیمانیه پرواز داشته باشد. "
هاشمی با انتقاد شدید از دفاتر خدمات هواپیمایی کرمانشاه، تصریح کرد:" متاسفانه دفاتر مسافرتی بسیار ضعیف عمل کرده و تنها در حد بلیت فروشی عمل می کنند و عملکرد آنها به هیچ وجه رضایت بخش نیست و در این خصوص مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرچه سریعتر باید نسبت به تعطیلی آنها اقدام کند."
به گفته پیمان شرفایی مدیر کل فرودگاه کرمانشاه این پرواز هم اکنون فقط در روزهای پنجشنبه آن هم به صورت نامنظم صورت می گیرد و مسئولین شرکت هواپیمایی آسمان در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده اند که تنها در صورتی برقراری این پرواز ادامه خواهد یافت که حداقل در هر پرواز 20 مسافر وجود داشته باشد.
لازم به ذکر است، ظرفیت هواپیمای مسافربری آسمان 120 نفر می باشد و مسئولین این شرکت اعلام کرده اند هم اکنون در هر پرواز حدود پنج یا شش مسافر به سلیمانیه سفر می کنند و این از نظر اقتصادی اصلا برای آنها به صرفه نیست و اگر چاره ای اساسی برای حل این مسئله اندیشیده نشود، شاهد تعطیلی پرواز کرمانشاه - سلیمانیه خواهیم بود .

capitan_boro
03-11-2011, 09:39
هیچکی منودونه چرا ماهان پروازاشو به کرمانشاه لغو کرده؟

armin60
03-11-2011, 14:54
اونجوری که من شنیدم هواپیمایی ماهان بدلیل کمبود هواپیما پروازهاشو به کرمانشاه به نصف کاهش داده . البته جایگزین شدن چند مسیر جدید از قبیل تهران بیرجند - مشهد تبریز - مشهد اصفهان و سنندج کیش از دلایل دیگه کاهش پروازهای کرمانشاهه . من به جرات می تونم بگم استان کرمانشاه ضعیفترین استاندار تاریخ خودشو داره تجربه می کنه . الان فرودگاه سنندج داره با شتاب زیاد جای فرودگاه کرمانشاه رو می گیره و این جای تاسفه واسه کرمانشاه که قبلا بهش می گفتن مرکز غرب ولی الان واقعا اینطور نیست .

asadoicc
03-11-2011, 20:34
اونجوری که من شنیدم هواپیمایی ماهان بدلیل کمبود هواپیما پروازهاشو به کرمانشاه به نصف کاهش داده . البته جایگزین شدن چند مسیر جدید از قبیل تهران بیرجند - مشهد تبریز - مشهد اصفهان و سنندج کیش از دلایل دیگه کاهش پروازهای کرمانشاهه . من به جرات می تونم بگم استان کرمانشاه ضعیفترین استاندار تاریخ خودشو داره تجربه می کنه . الان فرودگاه سنندج داره با شتاب زیاد جای فرودگاه کرمانشاه رو می گیره و این جای تاسفه واسه کرمانشاه که قبلا بهش می گفتن مرکز غرب ولی الان واقعا اینطور نیست .
کاملا با شما موافقم پرواز کرمانشاه شیراز که کاملا فول می شد از سوی شرکت آسمان باطل گردید و متاسفانه مسئولین هیچ کاری نکردند

capitan_boro
03-11-2011, 22:03
به استاندار چه ربطی داره اخه؟ وقتی استقبال از پروازا کمه وقتی مردم محتاج نونه شبشونن کی میان با هواپیما برن؟ من معتقدم که در حق کرمانشاه خیلیا کم لطفی میکنن .مخصوصا در حق فرودگاه کرمانشاه که من به شخصه عاشقشم

asadoicc
03-11-2011, 22:16
به استاندار خیلی هم مربوطه وقتی ده میلیارد به ماهان وام مدن تا با ارباس پرواز بزاره و بعد میزنه زیر حرفش با BAE اون هم نیمه شب میزاره وقتی پرواز تمام فول کرمانشاه -شیراز باطل میکنن به بهانه اینکه آسمان جنوب پروازهاشو داده چارتر و وقتی آژانسهای شهر دست به یکی ممکن تا پرواز و نابود بکنن از جمله همین پرواز سلیمانیه (امروز پرواز سلیمانیه علی رغم فروش فقط چند آژانس از جمله آژانسهای تهران با 55 مسافر انجام شد) چطور مربوط نیست.

capitan_boro
04-11-2011, 06:57
قبول دارم همه حرفاتو خیلی سخته دیدن اینکه فرودگاه به ابن خوبی به جای پیشرفت روز به روز پسرفت داره ام از نظر من مقصر اصلی مسئولین فرودگاه هستن که هیچ تلاشی واسه پیشرفت این پیر پسر نمیکنن و فقط وفقط دل خوش کردن به این که بیس غرب کشور هستن در صورتی که استان های دیگه با سرعت زیاد میخوان جای این پیر پسرو بگیرن ما حتی یه پورتال واسه فرودگاه نداریم که از اخبارش با خبر بشیمو خیلی استفاده های دیگه ( کاش مسئولین شهر اونقدری که ما دغدغه ی این فرودگاه داشتیم اونها هم داشتن )کاش

asadoicc
04-11-2011, 10:43
قبول دارم همه حرفاتو خیلی سخته دیدن اینکه فرودگاه به ابن خوبی به جای پیشرفت روز به روز پسرفت داره ام از نظر من مقصر اصلی مسئولین فرودگاه هستن که هیچ تلاشی واسه پیشرفت این پیر پسر نمیکنن و فقط وفقط دل خوش کردن به این که بیس غرب کشور هستن در صورتی که استان های دیگه با سرعت زیاد میخوان جای این پیر پسرو بگیرن ما حتی یه پورتال واسه فرودگاه نداریم که از اخبارش با خبر بشیمو خیلی استفاده های دیگه ( کاش مسئولین شهر اونقدری که ما دغدغه ی این فرودگاه داشتیم اونها هم داشتن )کاش
این طور نیست که مسئولین فرودگاه تلاش نمی کنند سال گذشته بعد از اینکه مسیر هوائی کرمانشاه به خرم آباد و بعد مسیر سمت جنوب ایران(W158-UL223) طراحی گردید مسیرهای پروازی از کرمانشاه به شیراز-عسلویه-بندرعباس-کیش 120 مایل وبه اهواز 150 مایل وبه تبریز 155 مایل کاهش پیدا کرد که باید قیمت بلیط های این مسیر بین 15 هزار تا 22هزار تومان کاهش پیدا می کرد علی رغم چندین بار مکاتبه رئیس فرودگاه با مسئولین سازمان متاسفانه هیچ گونه نتیجه حاصل نشد این جا دیگه وظیفه استاندار و نمایندگان مجلس است که وزیر راه را به مجلس بکشانند چرا باید مردم کرمانشاه پول اضافه بدهند مگه سر گنج نشستن! این کاهش قیمت میدانید چقدر روی مسافر تاثیر داره؟

hadi mekanik
04-11-2011, 13:39
استاندار و سازمان میراث فرهنگی،یقه آژانسارو چسبیدن،که مقصر اصلی شماهایید که کم کاری میکنین،مسافر وارد استان نمیکنید،به سلیمانیه و پتانسیل هاش توجه ندارید.

capitan_boro
04-11-2011, 14:05
از همه ی این حرفا میشه اینو نتیجه گرفت که تو این استان خیلی کم ادمی پیدا میشه دلش واسه این استان ومردمش بسوزه همه فکر خودشونن مخصوصا نماینده ها که شورشو دراوردن بازم به غیرت نمایندهاو مسئولین رشت که چقد واسه فرودگاشون زحمت میکشن

capitan_boro
17-11-2011, 13:08
پرواز سلمانیه هم از 19 ابان باطل شد و به جمع لیست پروازای باطل شده این فرودگاه پیوست

armin60
18-11-2011, 09:41
بعد از کنسل شدن پرواز کرمانشاه سلیمانیه که نشان از ضعف مدیریت استان کرمانشاه می باشد تعداد پروازهای سنندج سلیمانیه از دو پرواز در هفته به سه پرواز در هفته افزایش یافت .
جهت اطلاع استاندار محترم کرمانشاه .

TakeOff
15-01-2012, 20:31
از22بهمن ماه انجام ميشود؛


برقراري پـرواز کرمانشـاه ـ نجـف

معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري از برقراري پرواز كرمانشاه به نجف از22 بهمن سالجاري خبر داد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، دکتر ابراهيم عزيزي، در جلسهاي كه با حضور استاندار و جمعي از مديران استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار كرد: با هماهنگيهاي صورت گرفته با مسوولان شركت هواپيمايي آسمان مقرر شد پرواز هوايي كرمانشاه به نجف عراق برقرار شود.

وي برقراري اينگونه خط هاي هوايي را در توسعه و پيشرفت استان با اهميت ارزيابي كرد.

طي دو سال گذشته تلاشهاي بسياري براي افزايش پروازها از فرودگاه کرمانشاه صورت گرفته و در مرداد ماه سالجاري نيز ارتباط هوايي كرمانشاه با سليمانيه عراق برقرار شد.

همچنين پرواز كرمانشاه به اصفهان هم در هفتههاي گذشته برقرار شد و هم اكنون جهت برقراري ارتباط هوايي كرمانشاه با ديگر شهرها از جمله ساري و ديگر كشورها مانند سوريه مذاكرات لازم در حال انجام است.

در حال حاضر هفتهاي 140 پرواز از فرودگاه بينالمللي شهيد اشرفي اصفهاني كرمانشاه با ديگر استانها صورت مي گيرد.


بن پایه (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.isna.ir%2Fisna%2FNewsView.aspx%3FID%3DNews-1931024)

3iavash
24-01-2012, 20:35
راه اندازی پروازهای ارمنستان، استانبول و نجف


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، صادق کرمی در نشست مدیران دفاتر خدمات گردشگری استان کرمانشاه که در محل سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: طی چند سال اخیر و با پیگیریهای قابل توجه استاندار کرمانشاه پروازهای جدیدی به فرودگاه بینالمللی کرمانشاه افزوده شده است.
براساس گزارش اداره کل میراث فرهنگی، وی افزود: ما نباید با عدم فعالیت خود شرایطی را به وجود آوریم که این پروازهای ایجاد شده، یکی پس از دیگری تعطیل شوند.
کرمی خاطرنشان کرد: با بالا بردن فعالیت دفاتر خدمات گردشگری، به ویژه در امر جذب تورهای خارجی به استان میتوانیم صنعت گردشگری استان را رونق دهیم که در این بین اقتصاد استان هم یقیناً پویاتر خواهد شد.
معاون سرمایهگذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: راهاندازی پروازهای خارجی دیگری همچون کرمانشاه ـ استانبول، کرمانشاه ـ نجف و ارمنستان در دستور کار است و باید تلاش کنیم پس از راهاندازی این پروازها با برپایی تورهای گردشگری آنها را رونق دهیم.
وی از مدیران آژانسهای خدمات گردشگری استان کرمانشاه خواست که با دلسوزی بیشتری کار کنند و همواره به دنبال چارتر کردن پروازهای ایجاد شده در کرمانشاه باشند.
کرمی یادآور شد: پرواز کرمانشاه ـ استانبول از فروردینماه 91 استارت خواهد خورد.
معاون سرمایهگذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین پس از راهاندازی این پروازها به دنبال راهاندازی پرواز از کرمانشاه به کشورهای کویت و قطر نیز هستیم.

TakeOff
12-03-2012, 15:28
پروازهای نجف اشرف از طریق فرودگاه كرمانشاه انجام می شود


مدیركل فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه از برقراری پرواز كرمانشاه به نجف اشرف خبر داد.
پیمان شرفایی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران كل گمرك استان كرمانشاه در محل اتاق بازرگانی افزود: پرواز كرمانشاه به نجف اشرف و بالعكس از روز 28 اسفندماه جاری آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: این پرواز به صورت هفتگی و در روزهای یكشنبه توسط شركت هواپیمایی آسمان انجام می شود.

وی ابراز امیدواری كرد: با برقراری این پرواز، سفر زوار به عتبات عالیات با شرایط بهتر و آسانتری صورت گیرد.

شرفایی، برقراری این پرواز بین المللی را نتیجه مساعدت مدیریت ارشد استان و نیز مدیریت فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه عنوان كرد.

وی همچنین از جابجایی بیش از 800 هزار مسافر در 11 ماه گذشته از فرودگاه كرمانشاه به مقاصد مختلف خبر داد.

مدیركل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه گفت: تلاشهای این مدیریت با همكاری استاندار كرمانشاه برای افزایش پروازهای این فرودگاه در راستای تعیین این فرودگاه به عنوان هاب پروازی منطقه غرب همچنان تداوم خواهد یافت.

وی گفت: برای برقراری پرواز به كشورهای حوزه خلیج فارس و نیز كشورهای اروپایی از فرودگاه كرمانشاه، پیگیریهای خوبی بعمل آمده كه به زودی اخبار خوشی را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وی همچنین از پیگیریها برای استقرار و راه اندازی سامانه 'كارگوترمینال' كه ویژه صادرات بار به مقصد كشورهای دیگر می باشد در این فرودگاه خبر داد و افزود: با توجه به موقعیت صادراتی استان كرمانشاه و صدور 52 درصدی كالا از مبادی مرزی این استان، راه اندازی چنین سامانه ای برای تسهیل و افزایش صادرات استان به كشورهای هدف از برنامه های در دستور كار می باشد كه قطعا به چرخه اقتصاد استان كمك خواهد كرد.

شرفایی در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت نرخ بلیتهای پرواز در ایام نوروز، گفت: هیچگونه افزایشی در این خصوص نداشته ایم و در ایام نوروز هم مسافرین با همان تعرفه سالجاری، می توانند به مقاصد خود مسافرت نمایند.


منبع (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Firna.ir%2FNewsShow.aspx%3FNID%3D80036546)

TakeOff
15-03-2012, 11:38
برف روبی در فرودگاه كرمانشاهدر پی بارش سنگین برف در غرب كشور طی روزهای اخیر، بیش از 250 هزار متر مربع از سطوح پروازی فرودگاه كرمانشاه كه توسط برف پوشیده شده بود، پاكسازی شد.
بنابر گزارش تین نیوز به نقل ار روابط عمومی فرودگاه كرمانشاه عملیات پاكسازی این میزان از سطوح پروازی شامل باند پرواز، پاركینگ هواپیما و تاكسی وی بود كه با استفاده از 12 تن اوره صورت گرفت.
برای انجام این كار همچنین دو دستگاه برف روب ، یك دستگاه كریدر و یك دستگاه اوره پاش به كا رگرفته شد.


بن پایه (http://www.airport.ir/Lists/List/DispForm.aspx?ID=1589)

sadegh122
10-04-2012, 07:58
تجهيز پايگاههاي ناوبري فرودگاه كرمانشاه به سامانه اعلان حريق

http://www.airport.ir/DocLib/shorafaii1_thumb_400.jpg
پايگاهاي ارتباطي و ناوبري فرودگاه كرمانشاه به سامانه اعلان حريق مجهز شد.
مدير كل فرودگاه كرمانشاه گفت: اين سامانه در مواقع اضطراري هشدارهاي لازم را به واحد هاي مربوط از جمله ايمني زميني ، برج مراقبت پرواز و الكترونيك اعلام مي كند.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه كرمانشاه، " پيمان شرفايي " افزود: براي نصب و راه اندازي اين سامانه بيش از 110 ميليون ريال از اعتبارات شركت فرودگاههاي كشور هزينه شده است.بن پایه (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.airport.ir%2FLists%2FList%2FDispForm.aspx%3FID%3D1698)

TakeOff
10-04-2012, 13:30
از 31 فروردین


پرواز کرمانشاه به کیش برقرار میشود


استاندار کرمانشاه از برقراری پرواز کرمانشاه به کیش و بالعکس از 31 فروردین ماه سال جاری خبر داد.
دادوش هاشمی با اشاره به ظرفیتهای داخلی و بین المللی فرودگاه کرمانشاه از برقراری پرواز کرمانشاه به کیش و بالعکس طی روزهای دوشنبه و پنج شنبه هر هفته از تاریخ 31 فروردین امسال خبر داد و گفت: به فضل پروردگار متعال رشد و توسعه پروازهای هوایی در استان کرمانشاه قابل توجه و مثال زدنی شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه موقعیت ارتباطی و بین المللی کرمانشاه از دو سال گذشته مورد توجه مدیریت استان قرار داشته است، تصریح کرد: به حول و قوه الهی پرواز کرمانشاه به بندر عباس و بالعکس نیز طی روزهای شنبه و پنج شنبه هر هفته از تاریخ نهم فروردین ماه سال جاری برقرار شده است.

وی همچنین با اشاره به برقراری پرواز کرمانشاه به نجف اشرف از تاریخ 28 اسفند ماه سال 90 ادامه داد: این پرواز که یکشنبههای هر هفته انجام میگیرد برای تسهیل در رفت و آمد زائرین گرانقدر عتبات عالیات نقش بسزایی خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه در پایان خاطر نشان کرد: خداوند منان را شاکریم که استان کرمانشاه بنا به دلایل خاص جغرافیایی و قرار گرفتن در مسیر شاهراه تمدن بشریت توانسته است از دیرباز به عنوان راه ورودی به عتبات عالیات مدنظر قرار گیرد و این افزایش پروازها قطعاً در ایفای نقش مرکزیت غرب کشور توسط استان کرمانشاه تاثیر گذار بوده و در راستای توسعه بیش از پیش ظرفیتهای بالقوه استان نقش مهم و تعیین کنندهای ایفا میکند.

بن پایه (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fkermanshah.isna.ir%2FDefault.aspx%3FNSID%3D5%26SSLID%3D46%26NID%3D27582)

3iavash
15-04-2012, 01:20
پرواز کرمانشاه–استانبول اواخر اردیبهشت (http://kermanshahpost.ir/?p=6649)مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه از راه اندازی پرواز کرمانشاه- استانبول در آینده ای نزدیک خبر داد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، پیمان شرفایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیریهای انجام شده، مسئولین شرکت « ایران ایر» موافقت کرده اند پرواز کرمانشاه – استامبول و بالعکس را از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد ماه راه اندازی کنند.
وی افزود: پرواز کرمانشاه – کیش و بالعکس نیز از ۱۴ اردیبهشت برقرار می شود و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این پرواز روزهای دوشنبه و پنجشنبه انجام می شود.شرفایی گفت: در حال حاضر نیز از فرودگاه کرمانشاه به مقاصد داخلی تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، عسلویه و مقاصد خارجی جده، سلیمانیه، نجف و دبی پرواز داریم.
وی با بیان اینکه فرودگاه کرمانشاه از لحاظ تعداد پرواز و مسافر در بین ۵۴ فرودگاه کشور جزء ۱۰ فرودگاه برتر است، گفت: بطور میانگین هفته ای ۱۲۰ پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه انجام می شود.
مدیرکل فرودگاه استان کرمانشاه با اشاره به اقدامات جهت افزایش پروازها از این فرودگاه، افزود: با توجه به افزایش تقاضا در سطح کشور برای افزایش پروازها، ایجاد پروازهای جدید کار بسیار مشکلی است، لذا باید همه بخشهای مربوطه جهت حفظ این پروازهای جدید تلاش کنند، زیرا افزایش پروازها به توسعه همه جانبه استان کمک می کند.شرفایی با بیان اینکه فرودگاه کرمانشاه « هاب» منطقه غرب کشور است، گفت: کرمانشاه پتانسیل جذب مسافر از استانهای همجوار را دارد، لذا نباید بگوییم پروازی در کرمانشاه جواب نمی دهد.وی با بیان اینکه بخش خصوصی باید فعال تر وارد عرصه شود، عنوان کرد: تشکل های بخش خصوصی باید با تبلیغ و بازاریابی مناسب در جهت جذب مسافرین و برگزاری تورها اقدام کنند.شرفایی گفت: چنانچه بتوانیم پروازهای موجود را حفظ کنیم با قدرت بیشتری می توانیم در پی ایجاد پروازهای جدید برای استان باشیم.

http://kermanshahpost.ir/?p=6649


پ.ن: اینکه ایران ایر هست خوبه ولی از یه طرف هم برای مسافرهایی که میخوان بصورت ترانزیت از طریق استانبول سفر کنند در شرایط حاضر بی فایده میشه.

747-400
15-04-2012, 13:41
كارگو ترمینال كرمانشاه امكانی برای توسعه صادرات هوایی
كارگو ترمینال، پایانه ای است كه در فرودگاههای بین المللی به منظور جابجایی بار شامل كالاهای كم حجم و با ارزش به دیگر كشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

دیر زمانی است كه از استان كرمانشاه با عناوینی چون استان پنجم ایران یا مركزیت غرب كشور یاد می شود و این مساله در حوزه فرودگاهی به عنوان 'هاب' پروازی غرب ایران خود را نشان داده كه در نخستین سفر هیات دولت به استان نیز مورد تایید قرار گرفت.

اكنون فرودگاه كرمانشاه با توسعه پروازها و نیز زیرساختهای فیزیكی توانسته است در میان 54 فرودگاه كشور به جایگاه مناسبی دست یابد كه در شرایط معمول هشتمین و در دیگر شرایط حداقل در زمره 10 فرودگاه برتر كشورمان محسوب می شود.

وضعیت جغرافیایی و مرزی بودن استان كرمانشاه در سالهای اخیر وجهه یك استان صادراتی و وارداتی را به ایرانیان به خصوص نزد فعالان بخش تولید و تجارت ترسیم كرده به طوریكه در زمینه صادرات به كشور عراق، در سالهای اخیر همواره در زمره استانهای برتر كشور بوده است البته همه این دستاوردها با اتكای به مرزها و بازارچه های مرزی زمینی حاصل شده است.

حال این سووال پیش می آید كه جایگاه صادرات هوایی استان در این مبادلات بین المللی، كجاست؟

در شرایطی كه ترخیص بار از بازارچه های اصلی استان مانند پرویزخان و شوشمی روزها به طول می انجامد و این مساله در مواردی ریسكهایی را برای صادركنندگان به خصوص در زمینه صدور مواد و كالاهای فاسدشدنی در پی داشته است، آیا زمان آن فرا رسیده كه روی مقوله صادرات هوایی بار در استان متمركز شویم؟.

كارگو ترمینال این امكان را می دهد كه كالاهایی مانند طلا و جواهر، صنایع دستی، محصولات كشاورزی، فرش دستباف، گل و گیاه و .. را با كمترین ریسك و بیشترین امنیت و سرعت به مقاصد دلخواه صادر كنیم تا ارزش افزوده چند برابری ایجاد شود.

هم اكنون در كشورمان تنها فرودگاه اصفهان از چنین امكانی بهره مند است و در صورتی كه كرمانشاه بتواند این پایانه مهم را راه اندازی كند، علاوه بر اینكه در زمره استانهای پیشگام قرار خواهد گرفت، نقطه عطفی در حوزه فرودگاهی كشور را نیز رقم خواهد زد.

مدیركل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه بر این باور است كه پتانسیلهای لازم برای برقراری و راه اندازی كارگو ترمینال كه ویژه حمل بار و كالا به فراتر از مرزهای كشورمان است، در این فرودگاه وجود دارد اما لوازم و ابزاری می خواهد كه باید مسوولین استان در این خصوص با هم اندیشی، به جمع بندی نهایی برسند.

پیمان شرفایی كه در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: به همه تجار و تولیدكنندگان اعلام می كنم كه آماده صدور بار و محصولات صادراتی به دیگر كشورها از جمله كشور عراق هستیم البته این امر مستلزم تمایل و رغبت تجار نیز می باشد و گرنه ما تنها یك حلقه از این زنجیره هستیم و بدون تشریك مساعی و همكاری همگانی، مساله راه اندازی حمل بار از طریق هوایی، امكانپذیر نخواهد بود.

وی افزود: در صورتیكه زمینه برای این منظور هموار شود، می توانیم كارگوترمینال را در فرودگاه كرمانشاه احداث و بسترهای لازم را نیز مهیا كنیم تا روند صادرات كالاها از جمله صدور گل و گیاهان زینتی از استان كرمانشاه به دیگر نقاط از جمله كشور عراق را تسریع بخشیم.

شرفایی گفت: در این زمینه حتی می توانیم با شناسایی كشورهای هدف، از شركتهای باربری هم دعوت كنیم تا بارانداز فرودگاه را راه اندازی نمایند و امكانات جنبی مانند سردخانه های بالای صفر و زیر صفر را نیز احداث كنیم.

البته جا انداختن این مقوله در استانی كه به صورت سنتی عادت به صادرات زمینی و مرزی دارد، كمی سخت است ولی ناشدنی نیست و نیاز است تا تجار و تولیدكنندگان استان و كشورمان روی این مساله فكر كنند كه با صادرات هوایی كالاهای خود چقدر می توانند، موفق تر باشند.

برقراری كارگوترمینال حتی می تواند كمكی به پرواز كرمانشاه به شهر سلیمانیه عراق باشد كه گفته می شود از 'لود' مسافری لازم برخوردار نیست تا جانی دوباره به این پرواز كه با زحمات فراوان و تلاشهای مدیریت ارشد استان حاصل شده، تزریق شود.

هم اكنون از فرودگاه كرمانشاه به مقاصد داخلی تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، عسلویه و مقاصد خارجی جده، سلیمانیه، نجف و دبی پرواز انجام می شود.

قرار است پرواز كرمانشاه - كیش نیز چهاردهم اردی بهشت ماه راه اندازی شود.

هم اكنون به طور میانگین هفته ای 120 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه كرمانشاه انجام می شود و این فرودگاه از لحاظ تعداد پرواز و مسافر در بین 54 فرودگاه كشور جزء 10 فرودگاه برتر است.
مرجع : خبرگزاری ايرنا

747-400
16-04-2012, 15:47
564 هزار مسافر از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه جابجا شدند

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: در سال گذشته بیش از 564 هزار مسافر از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه جابجا شدند.

پیمان شرفایی گفت: فرودگاه کرمانشاه در سال گذشته سال پرباری داشته و توانسته است در جابجایی هوایی مسافران در کشور رتبه ممتازی به خود اختصاص دهد.

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه تاکید کرد: در سال گذشته بیش از 10 هزار و 475 پرواز سرویس کنترل هوایی در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه انجام گرفته است.

شرفایی افزود: از این رقم هزار و 100 پرواز عبوری از آسمان کرمانشاه انجام گرفته است و پنج هزار و 576 پرواز دیگر در همین فرودگاه انجام شده است.

وی تصریح کرد: به جز پروازهای غیرنظامی، خدمات دیگری در این فرودگاه انجام شده است که از این میان می توان به سه هزار و 799 پرواز نظامی و آموزشی اشاره داشت.

شرفایی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 564 هزار مسافر از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی جابجا شده است، افزود: در سال 90 بیش از 396 تن بار از طریق فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه جابجا شده است.

وی با اشاره به پروازهای فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی در ایام تعطیلات نوروز امسال، گفت: در تعطیلات نوروز امسال، بیش از 20 هزار مسافر از طریق 222 پرواز داخلی از طریق این فرودگاه جابجا شده است.

مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه تاکید کرد: همچنین در تعطیلات نوروز امسال، چهار هزار و 82 مسافر از طریق پروازهای خارجی، از فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی جابجا شده است.

شرفایی با اشاره به برخی از برنامه های عمرانی در این فرودگاه، افزود: سال گذشته فضای ترمینال داخلی در بخش شرقی این فرودگاه به مساحت هزار متر مربع افزایش یافته است.

وی در پایان گفت: همچنین در سال گذشته، سیستم جامع خودکار هواشناسی نوع دوم در این فرودگاه راه اندازی شد.
مرجع : خبرگزاری مهر

747-400
19-04-2012, 08:48
پرواز کرمانشاه - استانبول برقرار میشود

كرمانشاه : مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه از راهاندازی پرواز کرمانشاه- استانبول در آیندهای نزدیک خبر داد.

پیمان شرفایی افزود: با پیگیریهای انجام شده، مسوولان شرکت «ایران ایر» موافقت کردهاند پرواز کرمانشاه - استانبول و بالعکس را از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد ماه راهاندازی کنند. وی افزود: پرواز کرمانشاه - کیش و بالعکس نیز از 14 اردیبهشت برقرار میشود و طبق برنامهریزیهای صورت گرفته این پرواز روزهای دوشنبه و پنجشنبه انجام میشود. شرفایی گفت: در حال حاضر نیز از فرودگاه کرمانشاه به مقاصد داخلی تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، عسلویه و مقاصد خارجی جده، سلیمانیه، نجف و دبی پرواز داریم. وی با بیان اینکه فرودگاه کرمانشاه از لحاظ تعداد پرواز و مسافر در بین 54 فرودگاه کشور جزو 10 فرودگاه برتر است، گفت: به طور میانگین هفتهای 120 پرواز داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه انجام میشود. شرفایی با بیان اینکه فرودگاه کرمانشاه «هاب» منطقه غرب کشور است، گفت: کرمانشاه پتانسیل جذب مسافر از استانهای همجوار را دارد، از این رو نباید بگوییم پروازی در کرمانشاه جواب نمیدهد.
مرجع : دنیای اقتصاد

747-400
06-06-2012, 07:27
خط كشی سطوح پرواز فرودگاه كرمانشاه

خط كشی سطوح پروازی فرودگاه كرمانشاه به پایان رسید.
به نقل از روابط عمومی فرودگاه كرمانشاه در این عملیات خط كشی بالغ بر 12000 متر مربع از سطوح پروازی، تاكسی وی و اپرون (پاركینگ هواپیما) خط كشی شد.
این عملیات با همكاری اداره كل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی و مطابق با استانداردهای بین المللی در دو روز انجام شد.
برای اجرای این پروه 8000 كیلو گرم رنگ مورد استفاده قرار گرفت.
اعتبار این طرح نیز از محل اعتبارات شركت فرودگاه های كشور تامین شد.

kermanshahy
10-07-2012, 20:35
درود بر ایران وایرانیان اریایی

برافراشته باد درفش سرفراز کاویانی

مدیركل فرودگاه كرمانشاه:بزودی پروازهای تازه ایی از فرودگاه كرمانشاه به نقاط دیگر انجام می شود


كرمانشاه - مدیركل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا، جزییات افزایش پروازها از ابتدای سال 91 و نیز از روز هشتم فروردین ماه آینده را اعلام كرد.


پیمان شرفایی، افزود: پیگیریهایی در دستور كار داریم تا تعداد پروازهای این فرودگاه را در آینده افزایش دهیم و این مساله در راستای ' هاب ' پروازی غرب كشور بودن فرودگاه شهر كرمانشاه می باشد.
وی در ادامه به افزایش پروازهای این فرودگاه در آینده نزدیك اشاره كرد و گفت: از هشتم فرودین ماه سال 91، هفته ای دو پرواز در مسیر كرمانشاه به بندر عباس و بالعكس در روزهای پنجشنبه و شنبه توسط شركت هواپیمایی ایران ایرتور برقرار خواهد شد.

شرفایی همچنین از افزایش یك پرواز به پروازهای كرمانشاه به مشهد و بالعكس در روزهای دوشنبه توسط همین شركت هواپیمایی اشاره كرد و گفت: بدین ترتیب تعداد پروازهای هفتگی كرمانشاه به مشهد و بالعكس به سه پرواز در روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه افزایش می یابد.
مدیركل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه، گفت: با پیگیریهای استاندار كرمانشاه و مدیریت این فرودگاه، قرار است از روز هشتم فروردین ماه به بعد، هفته ای دو پرواز در مسیر تهران به كرمانشاه و بالعكس در روزهای سه شنبه و جمعه توسط شركت هواپیمایی معراج با هواپیماهای ایرباس 600-300 با ظرفیت 270 نفر به پروازهای هفتگی استان افزوده شود كه جایگاه فرودگاه كرمانشاه را در میان فرودگاههای كشور ارتقا خواهد بخشید.
وی به برقراری پرواز كرمانشاه به جزیره كیش و بالعكس از ابتدای سال 91 با پیگیریهای بعمل آمده بعنوان دیگر دستاورد حوزه فرودگاه كرمانشاه یاد كرد.
وی همچنین از برقراری پرواز كرمانشاه به نجف و بالعكس در روزهای یكشنبه توسط شركت هواپیمایی آسمان از 28 اسفندماه جاری برای زوار عتبات عالیات خبر داد.
شرفایی گفت: شرایط برای افزایش پروازها از فرودگاه كرمانشاه به دیگر نقاط كشور و حتی كشورهای دیگر به دلیل هاب پروازی بودن منطقه غرب كشور، مهیاست و تلاش می كنیم تا تعداد پروازهای بیشتری را در آینده در این فرودگاه برقرار نماییم.
وی گفت: این فرودگاه از نظر تعداد پروازها، دارای رتبه هشتم میان 54 فرودگاه فعال كشور می باشد و در 11 ماه اخیر نیز بالغ بر 800 هزار مسافر از این فرودگاه به مقاصد مختلف جابجا شده اند.ك/3


بن پایه:ایرنا (http://kermanshah.irna.ir/News/80037956/%D8%A8%D8%B2%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%83%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%D9%8A/)

kermanshahy
05-08-2012, 22:38
از همه ی این حرفا میشه اینو نتیجه گرفت که تو این استان خیلی کم ادمی پیدا میشه دلش واسه این استان ومردمش بسوزه همه فکر خودشونن مخصوصا نماینده ها که شورشو دراوردن بازم به غیرت نمایندهاو مسئولین رشت که چقد واسه فرودگاشون زحمت میکشن

هموطن خوب من می دانی چرا چنین شده و کسی در استان کرمانشاه دلش وکارش یکی نیست
ببین من یک کرمانشاهی هستم...ینی از هر چهار پشتم کرمانشاهی هستم...من کرد نیستم ....من پارس هستم ومردمان اصیل کرمانشاه کرد نیستند
اما امروز وقتی وارد هرکدام از اداره ها ،سازمان ها و...میشوی میبینی که همه با هم کردی سخن میگویند
به هیچ روی نمی خواهم به هیچ گویش ونژاد و یا فرهنگی در ایران جسارتی بکنم که اگر کردم برخودم کردم
در کرمانشاه بیشتر کسانی کار بدست هستند که همگی یا از استانهای همسایه هستند ویا از شهرستانهای استان که هنوز در دل یک حالت لجبازی بچه گانه با مرکز استان یا اینکه روزگاری این استان ،استان پنجم بوده را دارند که خیلی برایم مایع شگفتی است
طرف میبینی موی سرش سپید است و سرپرست یک سازمان بزرگ است اما در مهمانی ها ویا وقتی خصوصی باهاشان دیدار میکنی این رفتار وگفتار را هنوز در خود دارند
جنگ باعث شد خیلی از مردم کرمانشاه که دستشان به دهانشان میرسید یا به خارج از کرمانشاه بروند ویا به تهران بروند،و جای خود را به مهاجرینی بدهند که هنوز مقررات راهنمایی رانندگی را نمی شناسند،اداب ورفتار اجتماعی را نمیپسندند ولوس می دانند خود را پابند به رفتار درست وابرومندانه نمی دانند چرا که کسی انانرا نمی شناسد و اصلن عرقی به این شهر وخاک ندارند،اما همین افراد در روستا ویا شهرک خود بهتر و به نسبت انجا ابرومندانه رفتار میکنند

اگر همه ما ایران را خانه خود بدانیم ومن کرمانشاهی زابل را،بندر ترکمن را،دشت مغان را،ابوموسا و نفت شاه را خانه خود بدانم وهر ایرانی را از خون ورگ خود بدانیم دیگر هیچگاه نه برای هم جک میسازیم ونه گویش و لهجه ونژاد وایین همدیگر را بسخره میگیریم،وهرکدام از ما در هر گوشه از این خانه پدری مسولیتی را بر دوش بگیریم،به بهترین شیوه وروش انرا انجام می دهیم

ایا باور میکنید در کرمانشاه به من می گویند تو لهجه ات نا اشناست واز من اصلتم را میپرسند؟!!!

abasza
06-08-2012, 00:24
هموطن خوب من می دانی چرا چنین شده و کسی در استان کرمانشاه دلش وکارش یکی نیست
ببین من یک کرمانشاهی هستم...ینی از هر چهار پشتم کرمانشاهی هستم...من کرد نیستم ....من پارس هستم ومردمان اصیل کرمانشاه کرد نیستند
اما امروز وقتی وارد هرکدام از اداره ها ،سازمان ها و...میشوی میبینی که همه با هم کردی سخن میگویند
به هیچ روی نمی خواهم به هیچ گویش ونژاد و یا فرهنگی در ایران جسارتی بکنم که اگر کردم برخودم کردم
در کرمانشاه بیشتر کسانی کار بدست هستند که همگی یا از استانهای همسایه هستند ویا از شهرستانهای استان که هنوز در دل یک حالت لجبازی بچه گانه با مرکز استان یا اینکه روزگاری این استان ،استان پنجم بوده را دارند که خیلی برایم مایع شگفتی است
طرف میبینی موی سرش سپید است و سرپرست یک سازمان بزرگ است اما در مهمانی ها ویا وقتی خصوصی باهاشان دیدار میکنی این رفتار وگفتار را هنوز در خود دارند
جنگ باعث شد خیلی از مردم کرمانشاه که دستشان به دهانشان میرسید یا به خارج از کرمانشاه بروند ویا به تهران بروند،و جای خود را به مهاجرینی بدهند که هنوز مقررات راهنمایی رانندگی را نمی شناسند،اداب ورفتار اجتماعی را نمیپسندند ولوس می دانند خود را پابند به رفتار درست وابرومندانه نمی دانند چرا که کسی انانرا نمی شناسد و اصلن عرقی به این شهر وخاک ندارند،اما همین افراد در روستا ویا شهرک خود بهتر و به نسبت انجا ابرومندانه رفتار میکنند

اگر همه ما ایران را خانه خود بدانیم ومن کرمانشاهی زابل را،بندر ترکمن را،دشت مغان را،ابوموسا و نفت شاه را خانه خود بدانم وهر ایرانی را از خون ورگ خود بدانیم دیگر هیچگاه نه برای هم جک میسازیم ونه گویش و لهجه ونژاد وایین همدیگر را بسخره میگیریم،وهرکدام از ما در هر گوشه از این خانه پدری مسولیتی را بر دوش بگیریم،به بهترین شیوه وروش انرا انجام می دهیم

ایا باور میکنید در کرمانشاه به من می گویند تو لهجه ات نا اشناست واز من اصلتم را میپرسند؟!!!

دقیقا. کرمانشاهی اصیل نیستم مادرم کرمانشاهی و پدرم ایلامی .بنده یک طرحی برای آموزش پرورش استان بردم که هزینه خرید 5 سیستم کامپیوتر مدرسه 1 میلیون کرده بود(اون زمان تا 4 میلیون میشد)
رئیس یک قسمت گفت شما کرد فیلی هستی و قوم شما ایرانی نیستند من تا خون در رگم هست امضا نمیکنم (ماجرایی بود)
بخدا از کاشان پا شده بودم (شهر محل کارم)امده بودم کرمانشاه شرکتمو ثبت کرده بودم سه جایزه استانی در اصفهان برای این طرح داشتم باورم نمیشد این رفتار
کلا انسان های تعصب گرا و قومی گرایی هستند بعضی افرادشون.(من این طرحو در استان دیگر انجام دادم ولی حیف شد زادگاه اجدادیم از این نعمت استفاده نکنه(واقعا بغض گرفتم))
بخدا نابغه زیاد دارد.همین منطقه ازاد شاه اباد ده ساله یکصفحه پیش نمیرفت تا از تهران اوردن کسی درستش کرد ایلام و لرستان جای خود (حیف نمیشه گفت)
باز هم همدان طرح مشترک دارند.

F_Bijani
07-08-2012, 12:03
با سلام
به خدمت همشهری اصیل
من با شما موافقم کردهای مهاجر کرمانشاه را از ساختارهای فرهنگی و اقتصادی دور کردند.
90 درصد خانواده ما از کرمانشاه به خارج از کشور و تهران مهاجرت کردند.
خودم هم در تبریز هستم. زنده باد قوم پارس کرمانشاه

3iavash
27-08-2012, 22:01
هموطن خوب من می دانی چرا چنین شده و کسی در استان کرمانشاه دلش وکارش یکی نیست
ببین من یک کرمانشاهی هستم...ینی از هر چهار پشتم کرمانشاهی هستم...من کرد نیستم ....من پارس هستم ومردمان اصیل کرمانشاه کرد نیستند
اما امروز وقتی وارد هرکدام از اداره ها ،سازمان ها و...میشوی میبینی که همه با هم کردی سخن میگویند
به هیچ روی نمی خواهم به هیچ گویش ونژاد و یا فرهنگی در ایران جسارتی بکنم که اگر کردم برخودم کردم
در کرمانشاه بیشتر کسانی کار بدست هستند که همگی یا از استانهای همسایه هستند ویا از شهرستانهای استان که هنوز در دل یک حالت لجبازی بچه گانه با مرکز استان یا اینکه روزگاری این استان ،استان پنجم بوده را دارند که خیلی برایم مایع شگفتی است
طرف میبینی موی سرش سپید است و سرپرست یک سازمان بزرگ است اما در مهمانی ها ویا وقتی خصوصی باهاشان دیدار میکنی این رفتار وگفتار را هنوز در خود دارند
جنگ باعث شد خیلی از مردم کرمانشاه که دستشان به دهانشان میرسید یا به خارج از کرمانشاه بروند ویا به تهران بروند،و جای خود را به مهاجرینی بدهند که هنوز مقررات راهنمایی رانندگی را نمی شناسند،اداب ورفتار اجتماعی را نمیپسندند ولوس می دانند خود را پابند به رفتار درست وابرومندانه نمی دانند چرا که کسی انانرا نمی شناسد و اصلن عرقی به این شهر وخاک ندارند،اما همین افراد در روستا ویا شهرک خود بهتر و به نسبت انجا ابرومندانه رفتار میکنند

اگر همه ما ایران را خانه خود بدانیم ومن کرمانشاهی زابل را،بندر ترکمن را،دشت مغان را،ابوموسا و نفت شاه را خانه خود بدانم وهر ایرانی را از خون ورگ خود بدانیم دیگر هیچگاه نه برای هم جک میسازیم ونه گویش و لهجه ونژاد وایین همدیگر را بسخره میگیریم،وهرکدام از ما در هر گوشه از این خانه پدری مسولیتی را بر دوش بگیریم،به بهترین شیوه وروش انرا انجام می دهیم

ایا باور میکنید در کرمانشاه به من می گویند تو لهجه ات نا اشناست واز من اصلتم را میپرسند؟!!!


دقیقا. کرمانشاهی اصیل نیستم مادرم کرمانشاهی و پدرم ایلامی .بنده یک طرحی برای آموزش پرورش استان بردم که هزینه خرید 5 سیستم کامپیوتر مدرسه 1 میلیون کرده بود(اون زمان تا 4 میلیون میشد)
رئیس یک قسمت گفت شما کرد فیلی هستی و قوم شما ایرانی نیستند من تا خون در رگم هست امضا نمیکنم (ماجرایی بود)
بخدا از کاشان پا شده بودم (شهر محل کارم)امده بودم کرمانشاه شرکتمو ثبت کرده بودم سه جایزه استانی در اصفهان برای این طرح داشتم باورم نمیشد این رفتار
کلا انسان های تعصب گرا و قومی گرایی هستند بعضی افرادشون.(من این طرحو در استان دیگر انجام دادم ولی حیف شد زادگاه اجدادیم از این نعمت استفاده نکنه(واقعا بغض گرفتم))
بخدا نابغه زیاد دارد.همین منطقه ازاد شاه اباد ده ساله یکصفحه پیش نمیرفت تا از تهران اوردن کسی درستش کرد ایلام و لرستان جای خود (حیف نمیشه گفت)
باز هم همدان طرح مشترک دارند.


با سلام
به خدمت همشهری اصیل
من با شما موافقم کردهای مهاجر کرمانشاه را از ساختارهای فرهنگی و اقتصادی دور کردند.
90 درصد خانواده ما از کرمانشاه به خارج از کشور و تهران مهاجرت کردند.
خودم هم در تبریز هستم. زنده باد قوم پارس کرمانشاه

پس مهاجرت چیز بدی نیست که خانواده شما به تهران و خارج از کشور و شما هم به تبریز رفتی.

دوستان لطفاً وسعت افکار خود را گسترش دهید!

اینی که به فکر شهرت و استانت باشی چه ربطی به کرد و فارس بودن داره!؟ از مدیران خواهشمندم این چند پست اخیر که کلاً بی ربط به فرودگاه کرمانشاه هست رو حذف کنند.

afiafi
28-08-2012, 00:15
تا اونجایی که من میدونم اکثر مردم کرمانشاه کرد هستند....ضمن اینکه این نکته رو مورد توجه داشته باشیم که همه ما اعم از کرد و بلوچ و تر ک و عرب و ........ هر قومی که د ر ایران بزرگ زندگی میکنند ایرانی هستیم.. این فروم با توجه به تخصصی بودنش بهتره که در مسیر هوا و هواپیما پیش بره تا مباحث دیگه

Behrang
30-08-2012, 12:03
مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه چهارمین فرودگاه کشور است که به ایستگاه جامع هواشناسی مجهز شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مجتبی میلادی در آیین افتتاح ایستگاه جامع هواشناسی فرودگاهی در فرودگاه اشرفی اصفهانی کرمانشاه که با حضور جمعی از مسئولان استانی انجام شد، اظهار کرد: فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه چهارمین فرودگاه کشور است که به ایستگاه جامع هواشناسی مجهز شده است.


میلادی تصریح کرد: برای نصب و راهاندازی این ایستگاه هواشناسی 950 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

وی ضرورتها و اهداف ایجاد این سیستم را در کاهش لغو پرواز و ایمنی پرواز عنوان کرد و گفت: نخستین نیاز هوانوردی امنیت پرواز است لذا اطلاعات دقیق امنیت را ایجاد میکند و ایجاد این ایستگاه به عنوان یک پارامتر مهم هوایی، اطلاعات معتبر هواشناسی را به هنگام در اختیار خلبان قرار میدهد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: اطلاعات دقیق و منظم هواشناسی به طور بارزی عملیات فرودگاهی را بهبود میبخشد و ایستگاه خودکار فرودگاهی یک راهحل کامل جهت برنامهریزی و تنظیم دادههای هواشناسی و هوانوردی است و پلی میان دادههای هواشناسی و عملیات هوانوردی میزند.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از این سیستم تغییرات شرایط هوایی شناسایی شده و در زمان وقوع به سرعت به خلبانان اطلاع داده شود.

میلادی افزود: سازمان هواشناسی کشور جهت ارائه اطلاعات صحیح و اخطاریههای ضروری در راستای بالا بردن ضریب ایمنی پرواز در زمان نشستن و برخاستن هواپیما از سامانههای خودکار فرودگاهی هواشناسی استفاده میکند و اطلاعات جمعآوری شده از این سامانهها پس از انجام پردازشهای لازم توسط لینکهای ارتباطی که بین ادارهکل هواشناسی مستقر در فرودگاه و برج کنترل ترافیک فرودگاه وجود دارد در اختیار کاربران برج مراقبت قرار میگیرد.

وی تصریح کرد: این سیستم علاوه بر تجهیزات کامل هواشناسی شامل تجهیزات فرودگاهی است که عبارتند از سه دستگاه RVR که درآستانه، وسط و انتهای باند نصب میشود.

*لغو 120 پرواز در اثر شرایط جوی

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از سال 87 تا 90 در استان 120 پرواز به خاطر گرد و غبار و شرایط جوی لغو شده است، تصریح کرد: 10 هزار ساعت تاخیر نتیجه شرایط جوی آب و هوا است که با استفاده از اطلاعاتی که این سیستم به ما میدهد این تاخیرات به حداقل خواهد رسید.

747-400
04-09-2012, 07:31
افتتاح پايگاه هواشناسي در فرودگاه كرمانشاه

فرودگاه كرمانشاه به عنوان چهارمین فرودگاه كشور با مبلغ اعتباری 9 میلیاردو 500 میلیون ریال موفق به برپایی پایگاه هواشناسی در فرودگاه شد.
با ایجاد پایگاه هواشناسی در فرودگاه كرمانشاه كه امروزه در فرودگاه سراسر جهان به عنوان یك پارامتر مهم هوایی محسوب میشود اطلاعات معتبر هواشناسی به موقع در اختیار خلبان قرار میگیرد و از این طریق نخستین نیاز هوانوردی كه امنیت پرواز است با اطلاعات معتبر این پایگاه تامین میشود.
مجتبی میلادی، مدیركل هواشناسی استان كرمانشاه با اشاره به اینكه از سال 87 تا 90 در استان كرمانشاه 120 پرواز به خاطر گرد و غبار و شرایط جوی لغو شده است، گفت: در این مدت 10 هزار ساعت تاخیر نتیجه شرایط جوی آب و هوا بوده است كه با افتتاح پایگاه هواشناسی فرودگاه استان و با استفاده از اطلاعاتی كه از این مركز در اختیار قرار میگیرد در آینده نزدیك شاهد این اتفاقات اعم از تاخیر یا لغو پرواز نخواهیم بود.
لازم بذكر است؛ فرودگاه كرمانشاه با میانگین هفتگی 120 پرواز به تهران، شیراز، مشهد، بندرعباس، اصفهان و عسلویه در داخل كشور و پرواز به دبی، سلیمانیه، جده و نجف در خارج كشور به فعالیت خود ادامه میدهد.

f 100
24-09-2012, 11:19
دوستان کسی ازبرنامه پروازی کاسپین به کرمانشاه اطلاعی داره؟

asadoicc
25-09-2012, 17:24
روزهای یکشنبه و سه شنبه ورود به کرمانشاه 9شب خروج یک ساعت بعد

F_Bijani
07-10-2012, 15:42
پرواز حج تمتع امسال کرمانشاه با چه نوع هواپیمائی انجام شد؟

hadi mekanik
07-10-2012, 19:49
امروز و دیروز 747

f 100
11-10-2012, 10:10
روزهای یکشنبه و سه شنبه ورود به کرمانشاه 9شب خروج یک ساعت بعد

ممنون تایپ هواپیما md 82 است ؟

m-farhangi
25-10-2012, 12:58
http://www.airport.ir/DocLib/shorafaii1_thumb_400.jpg

افزودن 4 پرواز جدید به پروازهای فرودگاه کرمانشاه
تاریخ انتشار:
2/08/1391
دو پرواز جدید هفتگی در مسیر کرمانشاه–تهران و بالعکس، همچنین دو پرواز جدید در مسیر کرمانشاه–مشهد و بالعکس به پروازهای هفتگی فرودگاه کرمانشاه اضافه شد.به گزارش روابط عمومی فرودگاه کرمانشاه، این پروازها توسط شرکت هواپیمایی معراج و با هواپیماهای پهن پیکر ایرباس 320 انجام میشود.
«پیمان شرفایی»؛ مدیرکل فرودگاه کرمانشاه ضمن اعلام این خبر گفت: در حال حاضر پروازهای داخلی فرودگاه کرمانشاه به شهرهای تهران، مشهد، عسلویه، شیراز، اصفهان و بندرعباس برقرار است و پروازهای خارجی نیز به دوبی، جده، سلیمانیه و نجف انجام میشود.
گفتنی است؛ براساس اعلام مدیرکل فرودگاه کرمانشاه به زودی مسیر پروازی خارجی کرمانشاه–استانبول نیز در این فرودگاه دایر خواهد شد.

منبع:www.airport.ir

747-400
11-11-2012, 08:25
انتصاب جديد در فرودگاه كرمانشاه

نصراله ميرابوالقاسمي به عنوان رييس اداره آتشنشاني و نجات فرودگاهي ادارهكل فرودگاه كرمانشاه منصوب شد.
اين انتصاب طي حكمي از طرف محمدمهدي يزداني، مديركل آموزش و توسعه نيروي انساني شركت فرودگاههاي كشور ابلاغ شد.
لازم بهذكر است؛ ميرابوالقاسمي پيش از اين مسئولیت ايمني زميني فرودگاه كرمانشاه را بر عهده داشت.

m-farhangi
21-11-2012, 13:09
http://www.airport.ir/DocLib/DSCN9038_thumb_400.jpg

نشست توجيهي طرح پروازي جديد ICAO در فرودگاه كرمانشاه
تاریخ انتشار:
30/08/1391
نشست توجيهي طرح پروازي جديد ICAO با حضور نمايندگان شركت هاي هواپيمايي در فرودگاه كرمانشاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي فرودگاه كرمانشاه، در اين نشست كه 27 آبان ماه برگزار شد، مباحثي در خصوص آموزش و نحوه درج اطلاعات طرح پروازي جديد ICAO مطرح شد.
اين نشست توجيهي به همت ادارهكل فرودگاه كرمانشاه و توسط كارشناس مسئول واحد مراقبت پرواز این فرودگاه تدريس شد.
لازم به ذكر است؛ طرح پروازي جديد ICAO از 25 آبان ماه در فرودگاه هاي كشور عملياتي شده است.

بنپایه (http://www.airport.ir/Lists/List/DispForm.aspx?ID=3532)

asadoicc
08-12-2012, 18:02
برقراری پرواز کرمانشاه به استانبول با هواپیمایی ترکیش

هواهیمایی ترکیش اقدام به برقراری پرواز کرمانشاه - استانبول در روزهای چهارشنبه و شنبه نموده است این ÷روازها ساعت 2:30 صبح به فرودگاه کرمانشاه وارد و در ساعت 3:30 صبح به استانبول پرواز خواهد کرد اولین پرواز 6 دی ماه انجام خواهد شد نوع هواپیما هم A320-A321-737/800 خواهد بود.

arta air
08-12-2012, 18:06
کاش این گونه پروازها توسط ایرلاین داخلی انجام میشد کاش.

m-farhangi
18-12-2012, 19:32
http://www.airport.ir/DocLib/DSCN9153_thumb_400.jpg

تحویل سامانه جامع هواشناسی به فرودگاه کرمانشاه
سامانه جامع هواشناسی خودکار CAT2، به منظور افزایش ضريب ايمني پروازها در شرايط نامناسب جوي به فرودگاه کرمانشاه تحویل داده شد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه کرمانشاه، این سامانه مجهز به سنسورهایی است كه اطلاعات دقيقي از شفافيت جو، ارتفاع كف ابر، ديد افقي در امتداد باند و سمت و سرعت باد را در اختيار كارشناسان هواشناسي مستقر در فرودگاه و برج مراقبت پرواز قرار مي دهد.
اين سامانه، اطلاعات هواشناسي از جمله مقدارRVR را بهصورت ONLINE به برج مراقبت پرواز و نيز ايستگاه هواشناسي ارسال م يكند.
گفتنی است؛ تحویل این سامانه در نشستی با حضور مديركل فرودگاه كرمانشاه، مديركل هواشناسي استان و نمايندگان شركت فرودگاه هاي كشور به فرودگاه كرمانشاه صورت گرفت.
​بن پایه (http://www.airport.ir/Lists/List/DispForm.aspx?ID=3770)

pma2411tf
19-12-2012, 07:58
پرواز کرمانشاه – استانبول راه اندازی می شود (http://www.parsine.com/fa/news/72955/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%E2%80%93-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF)

دادوش هاشمی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با پیگیری های به عمل آمده پرواز کرمانشاه – استانبول از هفتم دیماه سال جاری برقرار خواهد شد.


(http://www.asriran.com/fa/news/246720/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%E2%80%93-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF)
استاندار کرمانشاه از برقراری پرواز کرمانشاه - استانبول خبر داد.

به گزارش مهر، دادوش هاشمی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با پیگیری های به عمل آمده پرواز کرمانشاه – استانبول از هفتم دیماه سال جاری برقرار خواهد شد.

وی برقراری این پرواز هوایی را برای مردم استان های همجوار کرمانشاه نیز حائز اهمیت دانست و افزود: بدون شک تعدد و افزایش پروازها برای استان کرمانشاه تاثیرگذار است و این موضوع می تواند برای هم افزایی ارتباطات و موقعیت بین المللی استان کرمانشاه و مردم استان های همجوار نیز حائز اهمیت تلقی شود.

هاشمی تردد مردم استان های همجوار برای استفاده از امکانات و ظرفیت های اقتصادی استان کرمانشاه را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: طی چند سال گذشته تلاش کرده ایم تا پروازهای هوایی کرمانشاه با اکثر نقاط کشور و برخی از کشورهای همجوار را برقرار کنیم.


از هفتم دیماه سال جاری هفته ای دو پرواز در روزهای شنبه و پنج شنبه از کرمانشاه به استانبول و بالعکس انجام خواهد شد.

m-farhangi
23-12-2012, 18:14
http://www.airport.ir/DocLib/%D8%B9%DA%A9%D8%B36_thumb_400.jpg

پروژه بهسازي و ارتقا پست برق 20 کیلو وات فرودگاه كرمانشاهبه منظور افزایش استانداردهاي فرودگاهي و افزايش طول عمر و كارايي ترانس هاي 630 کیلووات، پروژه بهسازي و ارتقا پست برق 20 کیلووات فرودگاه كرمانشاه به انجام رسید.
به گزارش روابط عمومي فرودگاه كرمانشاه، عمليات اجرايي ارتقای اين پست برق با نصب دو دستگاه ترانس KVA630 به صورت موازي و نيز استفاده از چهار دستگاه تابلو شامل تبلو سكسيونر فيوزدار، تابلو اندازه گيري و نيز دو دستگاه تابلو دژنكتور SF6 انجام پذيرفته است.
همچنين به جهت موازي نمودن دو ترانس KVA630 از دو دستگاه كليد 1000 و يك دستگاه كليد 2000 آمپر استفاده شده است.
گفتنی است؛ این پروژه با اعتباری بالغ بر 670 ميليون ريال از محل اعتبارات شركت فرودگاه هاي كشور انجام شده است.


بن پایه (http://www.airport.ir/Lists/List/DispForm.aspx?ID=3812)

SINA_A300
26-12-2012, 14:31
پرواز كرمانشاه به استانبول آغاز شد

http://img.irna.ir/1391/13911006/80473588/T80473588-3576098.jpg

كرمانشاه - پرواز كرمانشاه به استانبول تركیه از امروز ( چهارشنبه ) به صورت رسمی آغاز شد تا كم كم آن حرف هایی كه نشانگر جایگاه پنجمی استان كرمانشاه در كشور و مركزیت منطقه غرب است، رنگ و بوی تحقق به خود گیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امروز حدود ساعت 12 ظهر اولین پرواز از استانبول تركیه به مقصد كرمانشاه، توسط یكی از هواپیماهای شركت 'تركیش ایرلاینز' در باند فرودگاه كرمانشاه به زمین نشست تا ارتباط هوایی استات كرمانشاه با كشور تركیه و اغلب كشورهای دنیا كلید بخورد.
مدیركل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی كرمانشاه در آیین گشایش این پرواز بین المللی، با ابراز خرسندی از تحقق وعده قبلی برای برقراری پرواز كرمانشاه به استانبول، گفت: این پرواز زمینه ارتباط كرمانشاه با بیش از 200 فرودگاه دیگر در دنیا را مهیا می كند.
'پیمان شرفایی' به جایگاه استان كرمانشاه در مركز غرب ایران و توان ارایه خدمات پروازی به استان های غربی كشور اشاره كرد و گفت: دیگر برای تردد ساكنین این مناطق از كشور نیازی به سفر به تهران و پرواز از فرودگاه امام یا مهرآباد نیست.
وی گفت: فرودگاه كرمانشاه اكنون در زمره 10 فرودگاه برتر در میان 54 فرودگاه كشور جای دارد و 'هاب پروازی' منطقه غرب ایران محسوب می شود.
شرفایی گفت: این پرواز توسط شركت تركیش ایرلاینز به صورت دو پرواز در هفته (روزهای شنبه و پنجشنبه) انجام می شود كه امیدواریم در توسعه اقتصادی به خصوص حوزه گردشگری استان كرمانشاه موثر باشد.
نرخ بلیت رفت و برگشت این پرواز اگر تا سه روز قبل از پرواز تهیه شود 370 هزار تومان است و در غیر این صورت افزون بر 500 هزار تومان می باشد.

بنپایه (http://kermanshah.irna.ir/News/80473588/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D9%83%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF/%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%D9%8A/)

SINA_A300
26-12-2012, 16:33
گزارش تصـــــــویری از آغاز پروازهای کرمانشاه-استانبول توسط هواپیمایی ترکیش ایرلاینز (بنپایه و تصاویر بیشتر : ایــــــــرنا) (http://kermanshah.irna.ir/Display.aspx?SSID=27&NID=080473763)

http://img.irna.ir/1391/13911006/1034901/1034901-1920943.jpg http://img.irna.ir/1391/13911006/1034901/1034901-1920944.jpg
http://img.irna.ir/1391/13911006/1034901/1034901-1920948.jpg http://img.irna.ir/1391/13911006/1034901/1034901-1920942.jpg
http://img.irna.ir/1391/13911006/1034901/1034901-1920951.jpg http://img.irna.ir/1391/13911006/1034901/1034901-1920965.jpg

3iavash
26-12-2012, 19:28
در یک قیمت عجیب (احتمالاً ویژه بمناسبت افتتاح پرواز) پرواز واشنگتن کرمانشاه واشنگتن رو چک کردم برای ژانویه 600 دلار بود!!

abasza
26-12-2012, 20:35
در یک قیمت عجیب (احتمالاً ویژه بمناسبت افتتاح پرواز) پرواز واشنگتن کرمانشاه واشنگتن رو چک کردم برای ژانویه 600 دلار بود!!
کرمانشاه به تل آویو هم میزدید نباید تعجب میکردی
استانبول هاب پروازی هست یعنی شما با یک 737 تا استانبول میرید اجماع با دیگران مسافران با هواپیمای دیگر به کشور دیگر،دلیل بزرگ ترکیش برای برقراری چنین پرواز های به ایران وصل کردن شریان های دیگر به اون ترمینال است

hadi mekanik
27-12-2012, 02:52
برقراری این پرواز و باز شدن پای 800-737 و ترکیش هاوا یوللری و اتتندنت وتوریست خارجی و ... رو به همه دوستای خوبم تو این انجمن خصوصا کرمانشاهیاش تبریک میگم.
متاسفانه از قبل برنامه ریخته بودم که برم فرودگاه و اگه بشه از حواشی و اصل کاری افتتاحیه(737) عکس با فیلم تهیه بکنم.متاسفانه فکر میکردم 7م افتتاحیه اس،دیر فهمیدم چه خبط بزرگی کردم و چون سرم خیلی شلوغ بود امروز نرسیدم برسم به این عروس خانم.

امابنظرم ترکیش فوق العاده اس ایده هاش.
قیمت 145 دلاریش برای پرواز کرمانشاه تواستانبول،تا 31 ژانویه اس فقط.بعد از اون بزنید تو سایت ترکیش قیمتاش فک کنم حدود 500 دلار مینشست.
بعید میدونم با این قیمت بتونه از پرواز کرمانشاهش که به نوعی میشه گفت برای کل غرب کشور، شامل کرمانشاه لرستان ایلام همدان و کردستان میشه ،استفاده کافی ببره.یا ضریب اشغال صندلیاش خیلی نرمال باشه.چون مردم این منطقه در حد اصفهان و فارس،یا آذربایجان تو رفاه نیستن.
البته امیدوارم با فعالیتهایی که آژانسا هم انجام میدن پرواز دائمی بشه و تلاش بکنن قیمت اصلیشو معقول تر بکنن.هم چنین از ترکیه هم تور و گردشگر وارد بکنن.
این منطقه از نظر آثار تاریخی و فرهنگی و جاذبه های طبیعی واقعا کم نداره و شدیدا قدرت رقابت با بقیه قطب های گردشگری کشور به جز مشهد رو داره.فقط 8 سال جنگ نابودش کرد و متاسفانه الان هم زیرساخت های مناسبی برای ایجاد رقابت نداره.
منظورم به طور خاض استان کرمانشاه و به طور عام کل غرب کشور هستش.(همدان باز بهتره.)

3iavash
27-12-2012, 10:25
کرمانشاه به تل آویو هم میزدید نباید تعجب میکردی
استانبول هاب پروازی هست یعنی شما با یک 737 تا استانبول میرید اجماع با دیگران مسافران با هواپیمای دیگر به کشور دیگر،دلیل بزرگ ترکیش برای برقراری چنین پرواز های به ایران وصل کردن شریان های دیگر به اون ترمینال است


تعجب بنده از قیمت ارزونش بود نه مبدا و مقصدش دوست گرامی

Behrang
05-01-2013, 10:46
با پايان نصب 7 دستگاه نمايشگر سيستم اعلان وضيعت پرواز در ترمينال داخلي فرودگاه کرمانشاه، خدمات بهتري به مسافران در اين فرودگاه ارائه ميشود. به گزارش ميراثآريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي فرودگاه کرمانشاه، نصب اين سيستم به عنوان يک وسيله ارتباطي بصري، در ارائه سرويس و خدمات بهتر به مسافران نقش بسزايي دارد و با افزايش نمايشگرها امکان دسترسي آسانتر به اطلاعات پروازي فراهم ميشود. اعتبار لازم براي انجام اين پروژه از محل اعتبارات شرکت فرودگاههاي کشور تامين شده و مراحل نصب و راهاندازي آن توسط واحدهاي مهندسي نوسازي و فناوري و نيز تسهيلات و تجهيزات فرودگاهي صورت گرفته است.

747-400
26-02-2013, 16:04
انتصاب معاون عملیات هوانوردی فرودگاه کرمانشاه


معاون عملیات هوانوردی فرودگاه کرمانشاه با حکم معاون توسعه مديريت و منابع شركت فرودگاههاي كشور معرفی شد.

بهگزارش روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه، طي حكمي از سوی سياوش اميرمكري معاون توسعه مديريت و منابع شركت فرودگاههاي كشور، شاپور حیدری به عنوان معاون عمليات هوانوردي ادارهكل فرودگاه كرمانشاه منصوب شد.
گفتني است؛ حيدري پيش از اين به عنوان رئيس اداره عمليات در فرودگاه كرمانشاه مشغول به كار بود.

747-400
27-03-2013, 19:22
مدیرعامل شرکت فرودگاهها وارد فرودگاه کرمانشاه شدرئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور بهمنظور بازدید از فرودگاههای غرب کشور عصر امروز عازم فرودگاه کرمانشاه شد.

بهگزارش روابطعمومی شرکت فرودگاههای کشور، در سفر محمود رسولینژاد به فرودگاه کرمانشاه که بهمنظور بررسی و ارزیابی اقدامات انجام شده در این فرودگاه همزمان با ایام نوروز صورت میگیرد، حسین اسفندیاری مشاور مدیرعامل در امور فرودگاهها و سیدضیاء کشمیری مدیرکل حراست شرکت فرودگاهها وی را همراهی میکنند.
فرودگاه کرمانشاه یکی از فرودگاههای فعال غرب کشور است که به گفته پیمان شرفایی مدیرکل این فرودگاه، با کنترل و بازدید دستگاههای ناوبری، هماهنگیهای لازم با واحدهای ذیربط فرودگاهی بهمنظور خدمترسانی بهتر، زیباسازی و آذینبندی محوطه فرودگاه به استقبال نوروز 92 رفت.
گفتنی است؛ از فرودگاه کرمانشاه بیش از 80 پرواز در هفته به مقاصد داخلی و خارجی تهران، مشهد، شیراز، بندرعباس، عسلویه، جده و استانبول انجام میشود.
یادآور میشود؛ رسولینژاد پیش از بازدید از بخشهای مختلف فرودگاه کرمانشاه، با حضور در فرودگاه سنندج از بخشهای مختلف این فرودگاه نیز بازدید کرد.

f 100
31-03-2013, 12:42
تین نیوز | مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در منطقه غرب ایران گفت: پرواز استانبول _ کرمانشاه با نرخ ویژه انجام میشود و حتی با داشتن یک مسافر هم پروازهایمان را کنسل نمیکنیم.
شفق کوچوک چلاک در جمع خبرنگاران کرمانشاهی اظهارکرد: از 26 دسامبر 2012 خط پروازی استانبول _ کرمانشاه راهاندازی شده و در تلاش هستیم این خط پروازی را به مردم منطقه غرب ایران معرفی کنیم.
وی افزود: مردم این منطقه میتوانند با انجام پرواز کرمانشاه به استانبول، از استانبول به 220 نقطه در سراسر جهان پرواز داشته باشند.
مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در منطقه غرب ایران گفت: گرچه تاکنون پرواز کرمانشاه _استانبول سودی برای شرکت ترکیش ایرلاین نداشته اما اعتقادمان این است که قرار نیست تمامی 220 ایستگاه پروازی ترکیش ایرلاین سودده باشند.
کوچوک چلاک گفت: از 220 ایستگاه پروازی استانبول، ایستگاههایی وجود دارد که شاید شش الی هفت سال است که ضرر میدهند اما همچنان پروازهای خود را به آن ایستگاهها ادامه میدهیم.
وی پیشبینی کرد: در آینده وضعیت ایستگاه پروازی کرمانشاه مطلوب شود.
مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در منطقه غرب ایران با اشاره به قیمتهای استثنایی پروازهای ترکیش ایرلاین، گفت: در حال حاضر هزینه رفت و برگشت پرواز کرمانشاه _ استانبول 592 هزار تومان بوده که این قیمت بسیار پایینتر از سایر شرکتهای هواپیمایی است.
به گفته کوچوک چلاک در نظرسنجی صورت گرفته، مردم شرکت ترکیش ایرلاین را بهترین شرکت هواپیمایی اروپا تشخیص دادهاند.
وی به برخی از خدمات این شرکت هواپیمایی برای منطقه غرب ایران اشاره و اظهار کرد: شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین تنها به منافع خود توجه نمیکند بلکه تلاش میکند که صنعت گردشگری کرمانشاه و تمام منطقه غرب ایران را توسعه دهد و در همین راستا به زودی از مقامات توریستی کشورهای اروپایی دعوت خواهد کرد که به کرمانشاه بیایند و تورهای گردشگری خود را به این منطقه آورند.
مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین یادآور شد: مردم کرمانشاه و منطقه غرب ایران میتوانند با مراجعه به آژانسهای هواپیمایی، با دریافت بلیت پرواز استانبول، بلیت 220 نقطه مختلف جهان را نیز دریافت کنند.
همچنین علی احتشام - مدیر ایستگاه هواپیمایی ترکیه در کرمانشاه - اظهار کرد: شرکت هواپیمایی ترکیه با همکاری مدیریت فرودگاه و استانداری کرمانشاه در نظر دارد که کارگو تجاری را در کرمانشاه راهاندازی کند.
وی تصریح کرد: با راهاندازی این کارگو تجاری، کلیه مدیران صنعتی و تجاری استان و منطقه غرب کشور میتوانند کالاهای خود را به 220 نقطه جهان صادر کنند یا اقلام مورد نیاز را از 220 نقطه جهان با پرواز ترکیش ایرلاین دریافت کنند. نقل ازتین نیوز منبع ایسنا

f 100
14-05-2013, 13:13
تین نیوز | مدیر شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در غرب ایران گفت: در حال حاضر این شرکت هفتهای دو بار پرواز از کرمانشاه به استانبول و برعکس انجام می دهد که به زودی به هفتهای سه پرواز میرسد.

عثمان شفق کوچک چالاک، در نشستی خبری که در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: شرکت ترکیش ایرلاین در چند سال اخیر همواره جزو برترین شرکتهای هواپیمایی جهان بوده و در کل اروپا بیشترین ایستگاههای پروازی را دارد.

وی افزود: این شرکت هواپیمایی در حال حاضر به 99 کشور دنیا پرواز دارد و در سال گذشته 27 ایستگاه پروازی جدید به این شرکت افزوده شد که آخرین آن ایستگاه کرمانشاه بود.

این مقام مسئول گفت: امسال هم در برنامه داریم که ایستگاههای پروازی جدیدی را در نقاط مختلف جهان راه اندازی کنیم.

به گفته کوچک چالاک، سال میلادی گذشته بیش از 39 میلیون مسافر را در سطح جهان جابهجا کردهایم.

وی خاطرنشان کرد: این شرکت هواپیمایی 211 فروند هواپیما در ناوگان هواپیمایی خود دارد و سفارش ساخت 105 هواپیمای جدید را به شرکتهای سازنده هواپیما داده است.

او افزود: تبریز، تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و کرمانشاه ایستگاههای پروازی شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در ایران هستند.

این مقام مسئول یادآور شد: شرکت ترکیش ایرلاین ایستگاه پروازی کرمانشاه را تنها برای مردم این استان دائر نکرده بلکه کرمانشاه به دلیل مرکزیت داشتن غرب ایران میتواند مسافران استانهای کردستان، همدان، ایلام، اراک و خرم آباد را نیز جذب کند.

وی قیمت بلیت رفت و برگشت کرمانشاه _ استانبول را حدود 600 هزار تومان عنوان کرد.

747-400
18-05-2013, 14:52
آغاز بررسی پروژه جابجايي دستگاه لوكولايزر فرودگاه کرمانشاهبا حضور مديركل ارتباطات و ناوبري شركت فرودگاههاي كشور در فرودگاه کرمانشاه پروژه جابجايي دستگاه لوكولايزر کلید خورد.

بهگزارش روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه، بهمن باقری مدیرکل ارتباطات و ناوبری در سفر به کرمانشاه از نصب و راهاندازي سيستم جديد سويچينگ SITTI، اجراي سيستمEARTH و SURGE و نيز سايتهايILS و DVOR بازديد كرد.
وی همچنين در جلسهیی با حضور پیمان شرفایی مديركل فرودگاه كرمانشاه، پروژه جابجايي دستگاه لوكولايزر را بررسي و مقرر شد تامين اعتبار لازم در اين خصوص انجام شود.
جابجایی دستگاه لوكولايزر امكان استفاده مجدد از 200 متر باند پروازي فرودگاه را فراهم میکند.

گفتنی است؛ با پيگيريهاي ادارهكل فرودگاه كرمانشاه، شرايط لازم براي انجام این پروژه شامل جابجايي رودخانه فصلي به طول 600 متر با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني فراهم شدهاست.DSCN0555.jpgیادآور میشود؛ مديركل ارتباطات و ناوبري شركت فرودگاههاي كشور پس از بازدید از پروژههای فرودگاه کرمانشاه با حضور در جمع خانواده داغدار مهندس نياكان ضمن ابراز تاسف و همدردي پيام تسليت رئيس هيئت مديره و مديرعامل شركت فرودگاههاي كشور را به خانواده ایشان تقديم كرد.
همچنین باقري طي نشستي با حضور كاركنان اداره مهندسي الكترونيك فرودگاه كرمانشاه در جريان مسائل مربوط به آنان قرار گرفت.

m-farhangi
30-05-2013, 12:09
شرکت فرودگاه ها اعلام کرد
برقراری پرواز کیش-کرمانشاه از 13 خردادماه
پرواز در مسیر کیش-کرمانشاه و بالعکس 13 خردادماه به مجموع پروازهای هفتگی فرودگاه کرمانشاه اضافه خواهد شد.


http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1391/07/25/13910725000081_PhotoA.jpg

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» طبق اعلام روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، فرودگاه کرمانشاه هاب منطقه غرب کشور است، با برقراری این مسیر پروازی، مسافران سایر استان های همجوار از طریق فرودگاه کرمانشاه به جزیره کیش سفر خواهند کرد.

بنابراین گزارش مسیر پروازی کرمانشاه به کیش و بالعکس ساعت 14:45 روزهای دوشنبه و پنجشنبه هر هفته از طریق فرودگاه کرمانشاه انجام می شود.

بن پایه

747-400
03-08-2013, 12:54
اتمام پروژه عايقكاري سيستمهاي برودتی فرودگاه كرمانشاهپروژه عايقكاري سيستمهاي گرمايشي–سرمايشي فرودگاه كرمانشاه به اتمام رسيد.

بهگزارش روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه، با انجام اين پروژه از آسيبديدگي و ساير خسارتهاي احتمالي سيستمهاي گرمايشي– سرمايشي در ساختمانهاي ايمني و آتشنشاني، تكنيكالبلاك، مهمانسرا، ترمينال داخلي و خارجي فرودگاه جلوگيري خواهد شد.
گفتنی است؛ این پروژه با اعتباری بالغ بر يك ميليارد و 500 ميليون ريال از محل اعتبارات شركت فرودگاههاي كشور به انجام رسید.

747-400
14-12-2013, 08:50
تشکیل نشست کمیته ایمنی برف روبی در فرودگاه کرمانشاه


همزمان با ورود سامانه بارشزا و افزایش نزولات آسمانی به کشور، نشست کمیته ایمنی برفروبی در فرودگاه کرمانشاه برگزار شد.
بهگزارش روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه، در این نشست که به منظور هماهنگی عملیات برفروبی و تمهیدات زمستانی برگزار شد، پیمان شرفایی مديركل فرودگاه كرمانشاه و همچنین مديركل هواشناسي استان حضور داشتند.
در اين نشست تمهيدات و راهكارهاي لازم به منظور جلوگيري از هرگونه مشكل احتمالي در فصل سرما و شرايط نامساعد جوي اندیشیده شد.
همچنين در اين نشست در خصوص مواردي نظير دريافت گزارشات جوي، وضيعت باند پروازي، عمليات برفروبي و يخزدايي بدنه هواپيما بحث و تبادل نظر شد.

f 100
08-02-2014, 10:57
تین نیوز | مدیرکل فرودگاه کرمانشاه گفت: به زودی پروازهای کرمانشاه - استانبول هفتهای چهار بار انجام میشود.


پیمان شرفایی در نخستین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی که در محل معاونت عمرانی استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: یکی از محلهای اصلی ورودی گردشگر به هر شهری فرودگاهها هستند که انتظار میرود در ایام نوروز اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان پذیرایی و استقبال خاصی از میهمانان ورودی از فرودگاه کرمانشاه داشته باشد.


وی افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت ترکیش ایرلاین، در ایام نوروز پروازهای کرمانشاه - استانبول که در حال حاضر هفتهای دوبار است به هفتهای چهار بار افزایش مییابد.


مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: با پروازهای ترکیش ایرلاین، مسافران میتوانند به 200 نقطه جهان پرواز داشته باشند.


شرفایی تصریح کرد: در جلسهای که با حضور مسئولان وزارت خارجه داشتیم مقرر شده خدمات صدور ویزای موقت هفت روزه نیز در فرودگاه کرمانشاه ارائه شود.


وی تاکید کرد: معدود فرودگاههایی در سطح کشور هستند که امکان صدور ویزای موقت هفت روزه را در محل خود فرودگاه دارند.


مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: ترمینال جدید فرودگاه کرمانشاه نیز در حال آماده شدن است که با راه اندازی آن ظرفیت سالن ترمینال فرودگاه به سه برابر ظرفیت فعلی ارتقا مییابد.
مرجع : خبرگزاری ايسن

747-400
22-02-2014, 09:39
صدور ویزای موقت در فرودگاه کرمانشاه


مدیرکل فرودگاه کرمانشاه گفت: طرح صدور ویزای موقت در فرودگاه شهید آیتاله اشرفی اصفهانی در دست اقدام و نمایندگی وزارت امور خارجه در غرب کشور، در حال پیگیری موضوع است.
بنابر گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاههای کشور، پیمان شرفایی در گفتوگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: در این خصوص موافقت ضمنی اعلام شده و مشکل خاصی وجود ندارد.
وی افزود: صدور ویزای موقت بهمنظور افزایش گردشگر بیشتر در برخی از استانهای کشور مانند مشهد، اصفهان و شیراز انجام شده و استان کرمانشاه نیز با این اقدام به جمع معدود استانهای کشور در این خصوص میپیوندد.
به گفته شرفایی، با صدور ویزای موقت، گردشگر بدون ویزا میتواند وارد فرودگاه شده و طبق سیکل مشخص برای آنها ویزای موقت صادر میکند.
مدیرکل فرودگاههای استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این طرح موجب تسهیل ورود گردشگر خارجی به استانها شده و تاثیرات مثبتی در پی خواهد داشت.
یادآور میشود؛ از فرودگاه کرمانشاه به استانبول هفتهیی دو پرواز انجام میشود و قرار است به چهار پرواز افزایش پیدا کند.

sadegh122
29-03-2014, 09:39
فرودگاه کرمانشاه میزبان بیش از ده هزار مسافر نوروزی
در دور نخست سفرهای نوروزی بیش از 10 هزار مسافر در فرودگاه کرمانشاه اعزام و پذیرش شدهاند.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه کرمانشاه؛ پیمان شرفایی مدیرکل این فرودگاه با بیان این مطلب اظهار داشت: در تعطیلات نوروز (25 اسفند سال 92 لغایت سوم فروردین ماه سال جاری) 10 هزار و 294 مسافر داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه جابجا شدهاند.
وی افزود: طی مدت مذکور 96 پرواز داخلی و خارجی انجام شده است.
به گفته شرفایی پروازهای فرودگاه کرمانشاه به مقاصد استانبول، تهران، جده، مشهد، عسلویه و کیش صورت گرفته است.

بن پایه (http://www.airport.ir/Lists/List/DispForm.aspx?ID=7731)

f 100
10-05-2014, 12:33
تین نیوز | پروژههای بهسازی ترمینال پروازهای خارجی و حج و همچنین احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی فرودگاه كرمانشاه طی نشستی با حضور مسئولان استانی بررسی شد.

بهگزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ این نشست به دنبال تفاهمنامه اخیر میان شركت فرودگاههای كشور و استانداری كرمانشاه در خصوص بهسازی ترمینال پروازهای خارجی و حج و همچنین احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی برگزار شد.

پیمان شرفایی مدیرکل فرودگاه كرمانشاه، معاونان برنامهریزی و عمرانی استانداری كرمانشاه، مدیرانكل و مقامات ارشد استانی در این نشست در خصوص پروژههای مذکور گفتگو و تبادل نظر کردند.

بر این اساس قرار است؛ بهسازی ترمینال پروازهای خارجی و حج با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و نیز احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی به مساحت 11 هزار مترمربع و اعتباری بیش از 250 میلیارد ریال به صورت 50 درصد اعتبار استانی و 50 درصد اعتبار شركت فرودگاههای كشور انجام شود.

در این نشست بر تسریع آغاز عملیات اجرایی پروژه بهسازی ترمینال پروازهای خارجی و حج فرودگاه كرمانشاه تاکید و استانداری نیز آمادگی خود را برای آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث ترمینال جدید پروازهای خارجی و انجام تعهدات مالی خود در راستای تفاهمنامه مذكور اعلام کرد.

f 100
10-05-2014, 12:34
تین نیوز | مدیرکل فرودگاه بینالمللی شهید اشرفی اصفهانی استان کرمانشاه گفت: در سفرهای نوروزی امسال 22 هزار و 505 مسافر داخلی و خارجی از طریق این فرودگاه جابجا شدند.

پیمان شرفایی اظهارکرد: از 25 اسفند پارسال تا 15 فرورودین امسال 22 هزار و 505 مسافر از طریق فرودگاه بینالمللی کرمانشاه جابجا شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 18 درصدی داشته است.

وی یادآوری کرد: در این مدت 224 پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه کرمانشاه انجام شد که این رقم نیز رشد 9 درصدی را نشان میدهد.

مدیرکل فرودگاه بینالمللی استان کرمانشاه میزان بار جابجا شده توسط مسافران در بخش داخلی و خارجی در نوروز 1393 را 220 تن اعلام کرد که این رقم نیز رشد 25 درصدی را نشان میدهد.

شرفایی در ادامه به افزایش تعداد پروازهای شرکت هواپیمایی معراج از 17 فروردین ماه امسال و نیز افزایش دو پرواز توسط شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاین در فرودگاه کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: شرکت هواپیمایی معراج اقدام به افزایش هشت پرواز در هفته کرده است.

به گفته وی این پروازها در روزهای یکشنبه و چهارشنبه در مسیرهای تهران - کرمانشاه - مشهد و مشهد – کرمانشاه - تهران در فرودگاه کرمانشاه انجام میشود.

شرفایی تصریح کرد: شرکت ترکیش ایرلاین نیز با افزایش دو پرواز کرمانشاه- استانبول تعداد پروازهای هفتگی خود در فرودگاه کرمانشاه را به چهار پرواز در هفته رسانده است.

747-400
10-05-2014, 12:47
پروژه بهسازي ترمينال پروازهاي بینالمللی کرمانشاه کلید میخورد


با انتقال پروازهاي حج و خارجي فرودگاه كرمانشاه به ترمينال پروازهاي داخلي پروژه بهسازي ترمينال پروازهاي حج و خارجي فرودگاه کلید میخورد.
بهگزارش روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ پیمان شرفايي مديركل این فرودگاه با اعلام این خبر گفت: انتقال پروازهاي حج و خارجي به ترمينال پروازهاي داخلي در راستاي تسريع در انجام امور پروژه بهسازي ترمينال پرواهاي حج و خارجي اين فرودگاه است.
وی اظهار داشت: با توجه به انتخاب پيمانكار، بهزودي شاهد آغاز اين پروژه خواهيم بود.
گفتنی است؛ پروژه بهسازي ترمينال پروازهاي حج و خارجي فرودگاه كرمانشاه با اعتباري بالغ بر 13 ميليارد ريال از محل استاني انجام میشود.

747-400
15-06-2014, 16:28
پایان فاز اول جاده دسترسي ضلع غربي فرودگاه كرمانشاه


مدیرکل فرودگاه کرمانشاه از اتمام فاز اول پروژه ايجاد جاده دسترسي ضلع غربي فرودگاه كرمانشاه خبر داد.
بهگزارش روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ پیمان شرفایی گفت: فاز اول پروژه جاده دسترسي ضلع غربي شامل زيرسازي و احداث جاده به طول 950 متر و عرض 5 متر پایان یافت.
وی گفت: این پروژه با اعتباري بالغ بر 850 ميليون ريال و از محل اعتبارات شركت فرودگاههاي كشور تامين شدهاست.
یادآور میشود؛ پروژه جاده دسترسی ضلغ غربی در دو فاز اجرا خواهد شد که فاز اول شامل زیرسازی و احداث و فاز دوم شامل آسفالت میشود.
گفتنی است؛ ايجاد جاده دسترسي ضلع غربي در راستاي پروژه جابجايي لوكولايزر و تكميل حلقه جاده حفاظتي انجام گرفته است.

747-400
26-06-2014, 07:29
اتمام دیوار حفاظتی فرودگاه کرمانشاه


پروژه احداث ديوار حفاظتي ضلع غربي فرودگاه كرمانشاه به پايان رسيد.
بهگزارش روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ پیمان شرفايي مديركل این فرودگاه، گفت: پروژه احداث ديوار حفاظتي ضلع غربي در راستاي ارتقاءضريب امنيتي با اجراي ديوار بتني پيشساخته و فنسكشي بهطول 550 متر به انجام رسيد.
وی اظهار داشت:با توجه به اينكه امنيت در فرودگاهها از اصليترين موضوعات است، لذا اين پروژه نقش اثرگذاري در افزايش امنيت در فرودگاه بهویژه در محدوده سطوح پروازي را دارد.
گفتنی است؛ اين پروژه با اعتباري بالغ بر 800 ميليون ريال و از محل اعتبارات شركت فرودگاههاي كشور تامين شدهاست.

Behrang
01-08-2014, 16:33
با افزایش دو پرواز هفتگی در مسیر کرمانشاه – تهران و بالعکس، مجموع پروازهای این فرودگاه در این مسیر به 68 پرواز در هفته رسید.
بهگزارش روابطعمومی شرکت فرودگاه های کشور ، این دو پرواز جدید با همکاری شرکت هواپیمایی آسمان انجام می گیرد.
این پوازها در روزهای یکشنبه ساعت 00:30 بامداد و در روزهای چهارشنبه ساعت 14:30 با هواپیمای فوکر 100 انجام می شود.
شرکتهای هواپیمایی ایرانایر، ایرانایرتور، ماهان، معراج و آسمان پروازهای مسیر کرمانشاه- تهران را بر عهده دارند.
هماکنون از فرودگاه کرمانشاه در مسیرهای داخلی تهران، مشهد مقدس، عسلویه کیش، شیراز و مسیرهای خارجی استانبول و جده پرواز انجام میپذیرد که به 100 پرواز در هفته میرسد.

ma_heravi73
01-08-2014, 16:57
ببخشید چه تاثیری در امنیت داره ؟
جز این که ما عاشقان پرواز رو از دیدن زیبایی های پرواز دور میکنه .
جدیدا حتی به عکس گرفتن روی اپرون هم معترض میشن

hadi mekanik
21-09-2014, 13:44
یه روز شلوغ برای فرودگاه کرمانشاه
http://upload7.ir/imgs/2014-09/42735854412805083706_thumb.jpg (http://upload7.ir/viewer.php?file=42735854412805083706.jpg)

f 100
07-10-2014, 13:23
تین نیوز | مدیرکل فرودگاه بینالمللی کرمانشاه از پیگیری برای راهاندازی پرواز کرمانشاه به نجف خبر داد.


پیمان شرفایی اظهار داشت: بهدنبال راه‎اندازی پرواز کرمانشاه به مقصد عتباتعالیات بهویژه نجفاشرف هستیم.


وی با بیان اینکه پیگیر راهاندازی پرواز از کرمانشاه به مقاصد داخلی و خارجی دیگری نیز هستیم، خاطرنشان کرد: برای پرواز کرمانشاه به دوبی نیز پیگیر هستیم تا این مسئله عملیاتی شود.


مدیرکل فرودگاه بینالمللی کرمانشاه در خصوص تغییر نرخ بلیت هواپیما نیز بیان داشت: هیچگونه افزایشی در خصوص بهای بلیت هواپیما نداشتهایم.


شرفایی به روند بهسازی پایانه خارجی فرودگاه بینالمللی کرمانشاه اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم تا این پایانه برای پرواز برگشت حجاج از حج تمتع آماده شود.


وی با بیان اینکه در سالن فوق با کمبود فضا مواجه بودیم، خاطرنشان کرد: با بهسازی و ایجاد فضای جدید، شرایط بهتری برای پروازهای خارجی و حجاج فراهم میشود.

f 100
19-10-2014, 14:55
تین نیوز | مدیرکل فرودگاه کرمانشاه از افزایش 16 درصدی پرواز در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.


بهگزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ پیمان شرفایی ضمن اعلام این خبر گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری، دو هزار و 344 پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه كرمانشاه انجام شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش نشان میدهد.


وی اظهار داشت: 242 هزار و 884 مسافر داخلی و خارجی در طول مدت مذکور از فرودگاه كرمانشاه جابجا شدهاند و بر این اساس شاهد رشد 13 درصدی اعزام و پذیرش مسافر از این فرودگاه بودهایم.


شرفایی میزان اعزام و پذیرش بار در این فرودگاه را نیز یک میلیون و 800 هزار تن اعلام كرد و افزود: در این بخش 14 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتهایم.


گفتنی است؛ فرودگاه كرمانشاه بهعنوان فرودگاه هاب منطقه غرب كشور نقش بسزایی در جابجایی مسافران استانهای غربی كشور دارد و تنها فرودگاهی در غرب كشور است كه در پروازهای خارجی در آن صورت میگیرد.

hadi mekanik
02-11-2014, 14:30
مدیرکل فرودگاه کرمانشاه از تحویل یک دستگاه خودروی کفساز به این فرودگاه خبر داد.

پیمان شرفایی با اعلام این خبر اظهار داشت: خودرو ولووی fm9 با مخزن 12000 لیتری و دبی پمپ 8000 از نوع زیگلر، از جمله خودروهای مناسب اطفایی کفساز است.

وی افزود: این خودرو دارای 50 نوع وسایل و امکانات مهم و کاربردی برای استفاده در شرایط اضطراری است.

شرفایی ادامه داد: در حال حاضر فرودگاه کرمانشاه از پنج دستگاه خودروی کفساز برخوردار است.

بهگفته شرفایی، فرودگاه کرمانشاه از CAT7 برخوردار است که در صورت حضور بوئینگ 747 قابلیت ارتقا تا CAT8 را دارد.

گفتنی است؛ این خودرو توسط ادارهکل ایمنی و آتشنشانی شرکت فرودگاهها تحویل فرودگاه کرمانشاه شده است.

بنپایه (http://kermanshah.airport.ir/office/news/1001970)

f 100
17-11-2014, 14:35
تین نیوز | مدیرکل فرودگاه بینالمللی شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه گفت: توافقاتی با یکی از دستگاهها بعمل آمده که براساس آن بزودی فرودگاه کرمانشاه 8.2 هکتار توسعه مییابد.


پیمان شرفایی از توسعه فضای فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه به میزان 8.2 هکتار خبر داد.


وی ادامه داد: هم اکنون فرودگاه کرمانشاه با مساحتی حدود 237 هکتار یکی از بهترین فرودگاههای کشور محسوب میشود که حتی برای نشستن هواپیماهای بزرگی مانند "بوینگ 747" نیز محدودیتی ندارند.


مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه با اشاره به جانمایی بسیار خوب فرودگاه کرمانشاه، اظهار کرد: این فرودگاه، فرودگاه غرب کشور است که با بیش از 100 پرواز در هفته به مسافرین استانهای همجوار از جمله کردستان، ایلام، لرستان، همدان و ... نیز ارائه خدمت میکند.


شرفایی فرودگاه بینالمللی کرمانشاه را تنها فرودگاه 24 ساعته غرب کشور خواند و تصریح کرد: کرمانشاه بین 54 فرودگاه کشور جزء 10 فرودگاه برتر است و بسیاری از پروازها و خدماتی که ارائه میدهد با فرودگاههای سایر استانهای همجوار قابل مقایسه نیست.


وی تاکید کرد: فرودگاه کرمانشاه دارای دو ترمینال داخلی و خارجی است.


مدیرکل فرودگاه بینالمللی کرمانشاه توسعه ترمینال پروازهای ورودی داخلی و احداث طبقه فوقانی آن با اعتباری حدود 12 میلیارد ریال، خرید خودروی اطفای حریق و نجات فرودگاهی با 60 میلیارد ریال اعتبار، خرید 360 قلم تجهیزات نجات با 16 میلیارد ریال اعتبار، بهسازی ترمینال خارجی و حجاج با 20 میلیارد ریال اعتبار و ... را از پروژههای انجام شده یا در دست انجام فرودگاه کرمانشاه عنوان کرد.

f 100
17-11-2014, 14:43
تین نیوز | شرفایی اعلام کرد: در راستای ایجاد یک شرکت هواپیمایی با مرکزیت فرودگاه با بخش خصوصی وارد مذاکره شدهایم اما هنوز به نتیجه قطعی در این خصوص نرسیدهایم.


به گزارش تین نیوز از روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور پیمان شرفایی مدیرکل فرودگاه کرمانشاه؛ با اشاره به موقعیت مطلوب استان کرمانشاه از نظر گردشگری و قدرت توریستپذیری گفت: ایجاد یک شرکت هواپیمایی داخلی در فرودگاه کرمانشاه باعث میشود ما بتوانیم تحولات قابل چشمگیری را در افزایش پروازها و همچنین جذب سرمایهگذار شاهد باشیم.


وی در ادامه بیان داشت: برقراری پروازهای داخلی و خارجی و ارائه سرویس به آنها باعث میشود به مرور تقاضا در این فرودگاه افزایش یابد.

شرفایی با اعلام این مطلب که نیاز به سرمایهگذاری در هر فرودگاهی احساس میشود اما این موضوع در فرودگاه کرمانشاه ملموستر است، افزود: در حال حاضر یکی از برنامهها و اهداف ما ساخت هتل فرودگاهی است که برای این منظور باید تمامی تلاش خود را برای جذب سرمایهگذار بهکار بگیریم.


مدیر کل فرودگاه کرمانشاه اظهار داشت: در راستای ایجاد یک شرکت هواپیمایی با مرکزیت فرودگاه با بخش خصوصی وارد مذاکره شدهایم اما هنوز به نتیجه قطعی در این خصوص نرسیدهایم.


وی ادامه داد: در حال حاضر پروازهای داخلی ما به مسیرهای تهران، مشهد، عسلویه، کیش و مسیرهای دیگر است که برای مسیرهای جدید یا افزایش برخی از آنها در حال مذاکره و رایزنی هستیم.


وی اضافه کرد: به طور متوسط هفتهیی 100 پرواز به قاصد داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه انجام میشود.

شرفایی در پایان گفت: هماکنون شرکتهای هواپیمایی ماهان، آسمان، ایرانایر، کیشایر، ترکیشایر، زاگرس و اترک در این فرودگاه به نشست و برخاست می پردازند.

f 100
07-12-2014, 14:11
تین نیوز | با پیگیریهای صورت گرفته یك شركت هواپیمایی داخلی فرودگاه كرمانشاه را بهعنوان مرکز اصلی پروازهای خود قرار داد. این رویداد به زودی طی تفاهمنامهیی رسمی و اعلام خواهد شد.

به گزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ محمدعلی ایلخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاههای كشور و ابراهیم رضایی استاندار كرمانشاه در نشستی مشترك در خصوص پروژههای فرودگاه كرمانشاه دیدار و گفتگو كردند.

در این نشست كه حسین صادقی معاون عملیات فرودگاهی٬ حسین اسفندیاری مشاور اجرایی مدیرعامل در امور فرودگاهها، معاون عمرانی استانداری كرمانشاه، مدیركل فرودگاه كرمانشاه و مقامات ارشد استان حضور داشتند در خصوص موضوعاتی همچون توسعه فرودگاه كرمانشاه، پیگیری روند بینالمللی شدن این فرودگاه و تسریع در روند طرح توسعه آن بحث و تبادل نظر شد.

همچنین مقرر شد؛ بهزودی تفاهنمامه یك شركت هواپیمایی داخلی و فرودگاه كرمانشاه برای مرکزیت قرار دادن این فرودگاه برای پروازهای آن شرکت هواپیمایی امضاء شود.

گفته میشود؛ توافقات لازم برای امضای این تفاهمنامه صورت گرفته است.
پیمان شرفایی مدیركل فرودگاه کرمانشاه نیز گزارشی از عملكرد و نیز روند اجرای پروژههای این فرودگاه ارائه کرد.

مدیرعامل همچنین در بدو ورود به کرمانشاه به همراه استاندار از پروژههایی همچون توسعه ساختمان اداری و ایمنی زمینی فرودگاه با اعتبار 31 میلیارد و 500 میلیون ریال و نیز بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی با اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال بازدید و از روند اجرای این پروژهها ابراز رضایت كرد.

f 100
10-12-2014, 13:56
تین نیوز | تفاهمنامه همکاری توسعه فرودگاه کرمانشاه میان استانداری کرمانشاه و شرکت فرودگاههای کشور امضاء شد.

به گزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ انتخاب و انعقاد قرارداد با مشاور خارجی و همکاری شریک ایرانی برای طراحی ترمینال پروازهای خارجی، تهیه و تدوین طرح جامع فرودگاه کرمانشاه، تامین اعتبار بهمنظور الحاق 8 هکتار زمین به فرودگاه کرمانشاه و خرید و نصب یک دستگاه AIRBRIDGE برای ترمینال پروازهای داخلی از مفاد این تفاهمنامه است.


فرودگاه کرمانشاه به عنوان هاب و قطب منطقه غرب کشور نقش بسزایی در جابجایی مسافران استانهای غربی دارد و تنها فرودگاه غرب کشور است که پرواز در مسیرهای خارجی در آن انجام میشود.

این تفاهمنامه در محل استانداری کرمانشاه به امضاء رسی

kermanshahy
10-12-2014, 16:41
شوربختانه در هنر فرتور برداری زیاد چیره دست نیستم
بتازگی رد دود سپید بجا مانده از پروازهای مسافربری ایی که از روی کرمانشاه رد میشوند،زیبایی ویژه ایی به اسمان کرمانشاه داده است
گاهی مانند تخته شطرنج میشه و گاهی مانند بخشی از تار عنکبوت

f 100
31-12-2014, 15:37
تین نیوز | شرفایی گفت: پروژه بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی فرودگاه کرمانشاه تا پایان امسال به بهرهبرداری میرسد.


بهگزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه، نیك كردار معاون عمرانی استانداری كرمانشاه به همراه مسئولین استانی ضمن بازدید از پروژه بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی بر تسریع در روند اجرای این پروژه تاكید كرد.


در جریان این بازدید پیمان شرفایی مدیركل فرودگاه كرمانشاه معاون عمرانی استاندار را در جریان روند پروژه بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی قرار داد.


این گزارش میافزاید؛ نیك كردار ضمن ابراز رضایت، بر سرعت بخشیدن بر روند اجرای این پروژه تاكید كرد.

گفتنی است؛ پروژه بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی فرودگاه كرمانشاه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی در حال انجام است.


پیمان شرفایی با اشاره به روند پیشرفت پروژه بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی، گفت: با این روند مطلوب که شاهد آن هستیم، امیدواریم تا پایان امسال این پروژه به بهرهبرداری برسد.


وی عنوان کرد: این پروژه در حال نصب پارتیشن است که در واقع میتوان گفت که مراحل پایانی را میگذرانیم.

f 100
28-02-2015, 13:31
تین نیوز | مدیرکل فرودگاههای استان کرمانشاه گفت: در 9 ماه ابتدایی سالجاری 367 هزار و 223 مسافر داخلی و خارجی از فرودگاه کرمانشاه جابجا شدهاند که رشد 12 درصدی را نشان میدهد.

پیمان شرفایی ظهر امروز در نشست مشترک با نمایندگانی از ادارهکل مراقبت پرواز دفتر استانداردهای فرودگاهی، اداره ساختمان شرکت فرودگاههای کشور و جمعی دیگر از مسئولان به بررسی ابعاد مختلف پروژه توسعه و روکش سطوح پروازی فرودگاه کرمانشاه در سال آینده پرداخت.


وی با تشریح جایگاه این فرودگاه و نقش محوری آن در جابجایی مسافران استانهای غربی و انجام برنامهریزی بهمنظور کاهش زمان انجام فرآیند این پروژه، گفت: با توجه به تأکیدات مدیرعامل فرودگاههای کشور و مقامات استان مبنی بر جلوگیری از غیرعملیاتی شدن و عدم نشست و برخاست پرواز در این فرودگاه با اجرای این پروژه کارایی فرودگاه افزایش مییابد.


مدیرکل فرودگاههای استان کرمانشاه تصریح کرد: در 9 ماه ابتدایی سالجاری 3 هزار و 506 پرواز داخلی و خارجی در کرمانشاه انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 12 درصدی پروازها در فرودگاه کرمانشاه بودهایم.


وی خاطرنشانکرد: 367 هزار و 223 مسافر داخلی و خارجی در طول این مدت از فرودگاه کرمانشاه جابجا شدهاند که رشد 12 درصدی اعزام و پذیرش مسافر داخلی و خارجی را نشان میدهد.


به گفته شرفایی، میزان بار جابجا شده توسط مسافران در بخشهای داخلی و خارجی در طول این مدت 2 هزار و 600 تن بوده که در این بخش نیز شاهد رشد 14 درصدی بودهایم.


مدیرکل فرودگاههای استان کرمانشاه یادآور شد: پیگیریهای لازم در خصوص برقراری پرواز در مسیر خارجی دبی درحال انجام است و به زودی شاهد افزایش پرواز در مسیرهای داخلی تهران و کیش خواهیم بود.


این مسئول ادامه داد: فرودگاه کرمانشاه بهعنوان فرودگاه هاب منطقه غرب کشور نقش بسزایی در جابجایی مسافران استانهای غربی کشور داشته و نیز بهعنوان تنها فرودگاهی که در غرب کشور مطرح است پروازهای خارجی در آن صورت میگیرد.

sriran
03-05-2015, 18:22
http://www.airport.ir/DocLib/3W0A8485_thumb_400.JPG

احداث ترمینال جدید خارجی برای فرودگاه کرمانشاه

تاریخ انتشار: 13/02/1394

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه از اقدامات فرودگاه برای احداث ترمینال جدید خارجی خبر داد.

پیمان شرفایی مدیرکل فرودگاه کرمانشاه در گفتگو با پرتال خبری شرکت فرودگاههای کشور با اشاره به اینکه ترمینال خارجی جدیدی را در فرودگاه احداث خواهیم کرد، گفت: در حال حاضر ترمینال خارجی فعلی فرودگاه با قدمتی 40 ساله مسافران را اعزام و پذیرش میکند اما ضروری است تا ترمینال دیگری را احداث کند تا شاهد تسهیل امور رفاهی مسافران باشد.

وی در ادامه گفت: با توجه به قدیمی بودن ترمینال خارجی موجود، اقداماتی به منظور بهسازی آن صورت گرفت که نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه در برداشت.

http://www.airport.ir/DocLib/3W0A8448.JPG

شرفایی عنوان کرد: برای احداث ترمینال جدید هم اقداماتی در جهت تهیه نقشه و طراحیهای ساخت آن صورت گرفته اما نیازمند تخصیص اعتباراتی است که باید استانداری حمایتهای ویژه یی را از آن داشته باشد.

مدیرکل فرودگاه کرمانشاه تصریح کرد: متراژ ترمینال در نظر گرفته شده 11 هزار مترمربع است که اعتبار آن نیمی از سوی استانداری و نیم دیگر آن شرکت فرودگاههای کشور تامین خواهد شد./خ

بن پايه (http://www.airport.ir/Lists/List/DispForm.aspx?ID=11438)

hadi mekanik
01-09-2015, 13:05
سالن بین المللی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه افتتاح شد

سالن بین المللی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه؛ فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه جزو 10 فرودگاه برتر کشور است که امکان صدور ویزای فرودگاهی در آن فراهم است.


افتتاح سالن جدید پروازهای خارجی،بهسازی و نوسازی عمرانی ترمینال فرودگاه، نصب و راه اندازی تجهیزات فرودگاهی، خرید سه دستگاه خودرو نجات و اطفاء حریق فرودگاهی، نصب و راه اندازی سیستم سویچینگ، ایجاد زیرساخت و توسعه سیستم دوربین مداربسته، توسعه فیبرنوری و ساخت شبکه دیتاسنتر، ساماندهی رودخانه فصلی، پروژه احداث ترمینال ورودی، ایجاد جاده دسترسی در سطح فرودگاه و ... از جمله پروژه هایی بود که امروز با حضور سلطانی فر در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه به بهره برداری رسید.خاطر نشان می کند، برای اجرای این پروژه ها جمعا مبلغ 164 میلیارد ریال هزینه شده که شامل 110 میلیارد ریال از محل اعتبارات فرودگاه های کشور و 54 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی بوده است.همچنین سالن بین المللی این فرودگاه با مساحت 2545 متر مربع با اعتبار 4 میلیارد تومان در مدت زمان یک سال به بهره برداری رسید.


یادآور می شود، سلطانی فر پس از این افتتاحیه با حضور در مسجد جامع کرمانشاه پیش از خطبه های نماز جمعه این استان به سخنرانی می پردازد.


همچنین، عصر امروز حضور در بیستون و افتتاح هتل 5 ستاره لاله در محل کاروانسرای شاه عباسی بیستون و برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان کرمانشاه است.

بنپایه (http://kermanshah.ichto.ir/Default.aspx?tabid=2575&articleType=ArticleView&articleId=8182)

hadi mekanik
01-09-2015, 13:09
۲۰ پروژه در فرودگاه کرمانشاه افتتاح شد
کرمانشاه- همزمان با هفته دولت و با حضور معاون رئیس جمهور، ۲۰ پروژه فرودگاهی در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه افتتاح شد. به گزارش خبرنگار مهر (http://www.mehrnews.com)، ظهر امروز جمعه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و هم چنین اکرامیان عضو هیئت مدیره فرودگاه های کشور ۲۰ پروژه فرودگاهی در فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه افتتاح شد.

مدیر فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه در مراسم افتتاح این پروژه ها در گزارشی اعلام کرد: از محل اعتبارات فرودگاه های کشور ۱۱۰ میلیارد ریال و از محل اعتبارات استانی ۵۴ میلیارد ریال برای نصب و راه اندازی تجهیزات فرودگاهی و ترمینال کرمانشاه هزینه شده است.
پیمان شرفایی افزود: خرید دو دستگاه «ایکس ری» و یک دستگاه «گیت ری» با اعتبار ۷ میلیارد ریال، خرید تجهیزات ترمینال و سیستم سرمایش با اعتبار ۳ میلیارد ریال، خرید و نصب دو دستگاه تسمه نقاله با اعتبار ۴ میلیارد ریال، احداث و تجهیز ۶ باب نماز خانه با اعتبار یک میلیارد ریال و ایجاد زیر ساخت شبکه و نصب و راه اندازی سیستم اعلام پرواز با اعتبار یک و نیم میلیارد ریال از جمله اقدامات صورت گرفته در فرودگاه کرمانشاه بوده است.
وی، همچنین از خرید سه خودرو دستگاه نجات و اطفاء فرودگاهی با اعتبار ۵۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه های کشور خبر داد و گفت: نصب و راه اندازی سیستم سوئیچینگ با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال، ایجاد زیر ساخت و توسعه سیستم دوربین مدار بسته حراست و دیوارهای حفاظتی با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و توسعه فیبر نوری زیر ساخت شبکه «ویتاسنتر» با اعتبار ۶.۵ میلیارد ریال نیز از دیگر طرح های اجرا شده در فرودگاه کرمانشاه است.
مدیر کل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه، با اشاره به ساماندهی رودخانه فصلی با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانداری، افزود: پروژه احداث ترمینال ورودی با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال، بهسازی موتورخانه های فرودگاه با اعتبار یک و نیم میلیارد ریال، نصب هواساز ترمینال پروازهای خارجی با اعتبار یک میلیارد ریال و ایجاد جاده های دسترسی در سطح فرودگاه با اعتبار ۴ میلیارد ریال نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
وی از کسب گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ توسط فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه خبر داد و گفت: تعویض دو دستگاه دیگ بخار موتور خانه مرکزی و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی با اعتبار ۹۸۰ میلیون ریال، انجام پارتیشن بندی و نصب تسمه نقاله ترمینال ورودی با اعتبار ۱.۶ میلیارد ریال و توسعه ساختمان امور فنی فرودگاه با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح هایی بوده که در ترمینال کرمانشاه اجرا شده است.


بنپایه (http://www.mehrnews.com/news/2897502/%DB%B2%DB%B0-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%B4%D8%AF)

sriran
21-09-2015, 17:03
http://www.airport.ir/?p_p_id=NetFormGetFile_WAR_NetForm&p_p_lifecycle=2&p_p_resource_id=getFile&_NetFormGetFile_WAR_NetForm_t=9119&_NetFormGetFile_WAR_NetForm_recordId=2639585&_NetFormGetFile_WAR_NetForm_fieldId=36345&_NetFormGetFile_WAR_NetForm_fileName=upload_24870_00011367.jpg&_NetFormGetFile_WAR_NetForm_extDir=10201/4606

آغاز فعالیت قشم ایر در فرودگاه کرمانشاه

شركت هواپيمايي قشماير فعاليت خود را در فرودگاه كرمانشاه از امروز 30 شهريور ماه با انجام 4 پرواز برنامه یي هفتگي آغاز كرد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه کرمانشاه؛ پیمان شرفايي مدير كل فرودگاه كرمانشاه ضمن اعلام اين خبر گفت: در راستاي تكريم و افزايش رضايتمندي مردم استان كرمانشاه و نيز نقش اثربخش اين فرودگاه در غرب كشور با پيگيريهاي مستمر انجام شده٬ شركت هواپيمايي قشماير چهار پرواز برنامهیي هفتگي در مسير تهران-كرمانشاه و بالعكس در روزهاي شنبه، دوشنبه، سه شنبه و جمعه برقرار كرد.

وی افزود: همچنين شركت هواپيمايي كاسپين 2 پرواز برنامه اي هفتگي در مسير تهران-كرمانشاه و بالعكس در روزهاي سه شنبه و چهارشنبه به پروازهاي خود در فرودگاه كرمانشاه افزود.

گفتنی است؛ هم اكنون شركتهاي هواپيمايي تركيش، ايران اير، آسمان، معراج، كيش اير، ماهان، ايران ايرتور و كاسپين در فرودگاه كرمانشاه فعاليت دارند.

بن پايه (http://www.airport.ir/shownews?public_news=26216&title=%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%82%D8%B4%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87)

f 100
05-09-2016, 14:06
فرودگاه کرمانشاه مرکز اصلی پروازهای یک شرکت هواپیمایی داخلی میشود
http://tinn.ir/images/docs/000032/n00032241-b.jpg
تین نیوز | با پیگیریهای صورت گرفته یك شركت هواپیمایی داخلی فرودگاه كرمانشاه را بهعنوان مرکز اصلی پروازهای خود قرار داد. این رویداد به زودی طی تفاهمنامهیی رسمی و اعلام خواهد شد.

به گزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ محمدعلی ایلخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاههای كشور و ابراهیم رضایی استاندار كرمانشاه در نشستی مشترك در خصوص پروژههای فرودگاه كرمانشاه دیدار و گفتگو كردند.

در این نشست كه حسین صادقی معاون عملیات فرودگاهی٬ حسین اسفندیاری مشاور اجرایی مدیرعامل در امور فرودگاهها، معاون عمرانی استانداری كرمانشاه، مدیركل فرودگاه كرمانشاه و مقامات ارشد استان حضور داشتند در خصوص موضوعاتی همچون توسعه فرودگاه كرمانشاه، پیگیری روند بینالمللی شدن این فرودگاه و تسریع در روند طرح توسعه آن بحث و تبادل نظر شد.

همچنین مقرر شد؛ بهزودی تفاهنمامه یك شركت هواپیمایی داخلی و فرودگاه كرمانشاه برای مرکزیت قرار دادن این فرودگاه برای پروازهای آن شرکت هواپیمایی امضاء شود.

گفته میشود؛ توافقات لازم برای امضای این تفاهمنامه صورت گرفته است.
پیمان شرفایی مدیركل فرودگاه کرمانشاه نیز گزارشی از عملكرد و نیز روند اجرای پروژههای این فرودگاه ارائه کرد.

مدیرعامل همچنین در بدو ورود به کرمانشاه به همراه استاندار از پروژههایی همچون توسعه ساختمان اداری و ایمنی زمینی فرودگاه با اعتبار 31 میلیارد و 500 میلیون ریال و نیز بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی با اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال بازدید و از روند اجرای این پروژهها ابراز رضایت كرد.

Mentoos
05-09-2016, 16:37
فرودگاه کرمانشاه مرکز اصلی پروازهای یک شرکت هواپیمایی داخلی میشود
http://tinn.ir/images/docs/000032/n00032241-b.jpg
تین نیوز | با پیگیریهای صورت گرفته یك شركت هواپیمایی داخلی فرودگاه كرمانشاه را بهعنوان مرکز اصلی پروازهای خود قرار داد. این رویداد به زودی طی تفاهمنامهیی رسمی و اعلام خواهد شد.

به گزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ محمدعلی ایلخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاههای كشور و ابراهیم رضایی استاندار كرمانشاه در نشستی مشترك در خصوص پروژههای فرودگاه كرمانشاه دیدار و گفتگو كردند.

در این نشست كه حسین صادقی معاون عملیات فرودگاهی٬ حسین اسفندیاری مشاور اجرایی مدیرعامل در امور فرودگاهها، معاون عمرانی استانداری كرمانشاه، مدیركل فرودگاه كرمانشاه و مقامات ارشد استان حضور داشتند در خصوص موضوعاتی همچون توسعه فرودگاه كرمانشاه، پیگیری روند بینالمللی شدن این فرودگاه و تسریع در روند طرح توسعه آن بحث و تبادل نظر شد.

همچنین مقرر شد؛ بهزودی تفاهنمامه یك شركت هواپیمایی داخلی و فرودگاه كرمانشاه برای مرکزیت قرار دادن این فرودگاه برای پروازهای آن شرکت هواپیمایی امضاء شود.

گفته میشود؛ توافقات لازم برای امضای این تفاهمنامه صورت گرفته است.
پیمان شرفایی مدیركل فرودگاه کرمانشاه نیز گزارشی از عملكرد و نیز روند اجرای پروژههای این فرودگاه ارائه کرد.

مدیرعامل همچنین در بدو ورود به کرمانشاه به همراه استاندار از پروژههایی همچون توسعه ساختمان اداری و ایمنی زمینی فرودگاه با اعتبار 31 میلیارد و 500 میلیون ریال و نیز بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی با اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال بازدید و از روند اجرای این پروژهها ابراز رضایت كرد.

آقای ایلخانی 2 سالی هست که دیگر رئیس شرکت فرودگاهها نیستند

ahmad.fly
05-09-2016, 18:17
فرودگاه کرمانشاه مرکز اصلی پروازهای یک شرکت هواپیمایی داخلی میشود
http://tinn.ir/images/docs/000032/n00032241-b.jpg
تین نیوز | با پیگیریهای صورت گرفته یك شركت هواپیمایی داخلی فرودگاه كرمانشاه را بهعنوان مرکز اصلی پروازهای خود قرار داد. این رویداد به زودی طی تفاهمنامهیی رسمی و اعلام خواهد شد.

به گزارش تین نیوز از روابطعمومی فرودگاه کرمانشاه؛ محمدعلی ایلخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت فرودگاههای كشور و ابراهیم رضایی استاندار كرمانشاه در نشستی مشترك در خصوص پروژههای فرودگاه كرمانشاه دیدار و گفتگو كردند.

در این نشست كه حسین صادقی معاون عملیات فرودگاهی٬ حسین اسفندیاری مشاور اجرایی مدیرعامل در امور فرودگاهها، معاون عمرانی استانداری كرمانشاه، مدیركل فرودگاه كرمانشاه و مقامات ارشد استان حضور داشتند در خصوص موضوعاتی همچون توسعه فرودگاه كرمانشاه، پیگیری روند بینالمللی شدن این فرودگاه و تسریع در روند طرح توسعه آن بحث و تبادل نظر شد.

همچنین مقرر شد؛ بهزودی تفاهنمامه یك شركت هواپیمایی داخلی و فرودگاه كرمانشاه برای مرکزیت قرار دادن این فرودگاه برای پروازهای آن شرکت هواپیمایی امضاء شود.

گفته میشود؛ توافقات لازم برای امضای این تفاهمنامه صورت گرفته است.
پیمان شرفایی مدیركل فرودگاه کرمانشاه نیز گزارشی از عملكرد و نیز روند اجرای پروژههای این فرودگاه ارائه کرد.

مدیرعامل همچنین در بدو ورود به کرمانشاه به همراه استاندار از پروژههایی همچون توسعه ساختمان اداری و ایمنی زمینی فرودگاه با اعتبار 31 میلیارد و 500 میلیون ریال و نیز بهسازی ترمینال پروازهای حج و خارجی با اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال بازدید و از روند اجرای این پروژهها ابراز رضایت كرد.

تاریخ نشر خبر: در سایت خبری
سه شنبه 11 آذر 1393 ساعت 14:28در کپی پیست کردن دقت لازم را مبذول فرمائید

sriran
24-06-2017, 16:22
هواپیماهای ATR سه پرواز جدید را برای کرمانشاه به ارمغان آورد

زمان انتشار: ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷

مديركل فرودگاه کرمانشاه گفت: با افزایش هواپیماهای ATR، سه پرواز در مسير كرمانشاه- تهران و بالعكس به برنامه پروازهاي هفتگي فرودگاه كرمانشاه افزوده شد.
به گزارش روابط‎عمومی فرودگاه کرمانشاه، مجتبی بیاتی ضمن اعلام اين خبر گفت: بر اساس نیاز شهروندان استان کرمانشاه رایزنی‎هایی با شركت هواپیمایی جمهوریی اسلامی انجام شده بود که با ورود هواپیماهای جدید ATR اجرای آن میسر شد. وی با اشره به اینکه این پروازها از اول تیرماه برقرار خواهد شد، گفت: این پروازها در روزهاي سه‎شنبه، پنجشنبه و جمعه هر هفه در ساعت‎های 8:30، 8:45 و 14:35 از فرودگاه کرمانشاه انجام خواهد شد.

بیاتی افزود: اكنون از فرودگاه كرمانشاه 126پرواز هفتگی به مسيرهاي داخلي به مقصدهای تهران، مشهد مقدس، عسلويه، كيش، قشم،
بندرعباس و شیراز انجام می گیرد.

ATR از دسته هواپیماهای کوچک محسوب می‎شوند که با ظرفیت حدود 70 مسافر، امکان برقراری پروازهای باصرفه اقتصادی را برای مناطق کم جمعیت‎تر فراهم می‎کند.

بن پايه (https://www.airport.ir/news/65477/%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%BE%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-ATR-%D8%B3%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D9%85%D8%BA%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%88%D8%B1%D8%AF)