PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتک کاری در کاکپیت بین خلبان و کمک خلبان!//فوری//

AP-Vortex
10-04-2009, 08:39
با سلام.
یک فروند هواپیمای بویینگ 737-800 عبوری از کشور با مشکل کتک کاری در کاکپیت برخورد کرد!
این هواپیما که در ارتفاع کروز در حال پرواز بود"با 2000 پا تولرانس همراه بود!این امر که برای کنترلر مرکزی تهران غیر عادی بود(ایشون آسیستانت بودند و ریتینگ نداشتند)بلافاصله با ارتباط با هواپیما از هواپیما پرسیده میشه که آیا شرایط شما نرمال هست؟!خلبان با تایید این سخن هواپیما رو در یک ارتفاع ثابت نگه میداره.اما کنترلر محترم"این موضوع رو گزارش میکنند و پس از بررسی ها معلوم میشه خلبان با کمک در حال کتک کاری بودند.کمک خلبان ضربه های سختی از خلبان خورده بود.متاسفانه دلیل مناقشه بین این دو خلبان عزیز امنیتی بود و به بیرون انتقال نیافت.این پرواز در ارتفاع کروز همچنان در حال افزایش مداوم و کاهش مداوم ارتفاع بوده است.
(به دلایل حراستی نام بردن از نام شرکت مقدور نمیباشد"شرکت ایرانی نبوده است)
با سپاس
موثقی

Diamond
10-04-2009, 10:58
ببخشید اگه یکم سوالم بی جاست.خودتون گفتین ارتفاع کروز.مگه اتفاع کروز توسط auto pilot در main panel تنظیم نمیشه؟؟؟پس چجوری هنگام دعوا اینا هی بالا پایین میرفتن؟؟؟؟اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدین تا من روشن تر بشم.

Behrang
10-04-2009, 11:14
امین خان ممکنه یک مقدار تا جایی که برات ممکنه توضیح بدی ؟ یک مقدار مطلب گنگه. @};- @};- @};- @};- @};-

Friendship_Pilot
10-04-2009, 12:18
خواهشا مطالبی ننویسید که اعتبار سایت زیر سئوال برود...

مطالبی که هر چند ممکن است واقعی باشد اما باور آن دور از ذهن است :/)

phonix
10-04-2009, 12:38
امین جان به حق چیزای ندیده و نشنیده..
مگه میشه در حالت auto pilot هواپیما بالا و پایین بره؟
اگر هم در حالت auto pilot نبوده پس چجوری در ارتفاع کروز بوده؟؟!!
و اگر شرکت هواپیمایی ایرانی نبوده چه دلیل امنیتی ای باعث شده شما نام این ایرلاین را فاش نکنید؟؟!!!!!! :-15
در ضمن اگر همچین اتفاقی برای یک ایرلاین خارجی می افتاد مطمئنم خبر اون در همه جا خیلی زود پخش میشد..
اگر ممکنه خیلی زود منبع این خبر را در اختیار بگذارید..

AP-Vortex
10-04-2009, 12:58
با سلام.
دوستان عزیز حتی اجازه ندادید به سوال ها جواب بدم!

ببخشید اگه یکم سوالم بی جاست.خودتون گفتین ارتفاع کروز.مگه اتفاع کروز توسط auto pilot در main panel تنظیم نمیشه؟؟؟پس چجوری هنگام دعوا اینا هی بالا پایین میرفتن؟؟؟؟اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدین تا من روشن تر بشم.
دوست عزیز شما درست میفرمایید"اما من گفتم اتو پایلوت بود؟کمک خلبان پرواز میکرده بدون اتو پایلوت و در حال چک بوده توسط استاد خلبان.

مطالبی که هر چند ممکن است واقعی باشد اما باور آن دور از ذهن است
جناب آقای جعفری آیا کسی به من پول میده که بدون منبع خبر درج کنم؟اعتبار سایت زیر سوال نمیره.از دوستان کنترلر عزیز میتونن از تهران سنتر خبر بگیرند.من هم اگر منبع موثقی نداشتم خبر رو اینجا درج نمیکردم/.

مگه میشه در حالت auto pilot هواپیما بالا و پایین بره؟
اگر هم در حالت auto pilot نبوده پس چجوری در ارتفاع کروز بوده؟؟!!
عرض کردم دوست عزیزم اتو پایلوت نبوده.

اگر شرکت هواپیمایی ایرانی نبوده چه دلیل امنیتی ای باعث شده شما نام این ایرلاین را فاش نکنید؟؟!!!!!!
اما در مورد این سوال من دلیلی نداره جواب بدم دوست عزیزم.حتما دلیلی داره که نمیتونم بگم.

اگر ممکنه خیلی زود منبع این خبر را در اختیار بگذارید..
خیلی زود؟دوست عزیزم من اگر این مطلب رو درج کردم برای اطلاع شما دوستان بوده نه تهدید من توسط شما.
منبع خبر خود کنترلر تهران سنتر هستش.
ضمنا من اجازه میگیرم نام خطوط هوایی رو هم عرض میکنم خدمتتون. @};-
با سپاس
موثقی

falcon7d
10-04-2009, 12:59
آقا پس کمک بدبخت ناک اوت شده عجب کاپیتان خفنی بوده کشتی کج کا می کردن احتمالا بله.ایول به این CRM . :)) :))

Diamond
10-04-2009, 14:39
ممنون از جوابتون.بدبخت مسافرا!!!!!دل و رودشون اومده تو دهنشون.مگه اونا مامور امنیت پرواز ندارند؟؟؟شاید اونم داشته کتک میزده :-17 :-17 :-17 :-17

Ali737
10-04-2009, 20:57
جناب amin_movassaghi ممنون از اطلاع رسانی به موقع شما . اگر میشه هرچه سریعتر جزئیات این حادثه رو بفرمایید

Fly Lover
10-04-2009, 21:12
چه درست باشد چه نباشد......چه شما حقیقت را می فرمایید یا نه......چه منبع شما درست باشد یا نه......
به عنوان کسی که مثلا در اویشن هستید....منظور و هدفتون از این تاپیک و داغ کردنش چیه؟
نگید که با شنیدن این خبر ذوق کردید و سریع تصمیم به آپ کردن آنها کردید......بد نیست بدانیند که هر خبری سطح گسترشی داره....همه چیز را حتی اگر کاملا واقعی هم بود نباید در بوق کرد و داد زد
شب خوش @};-

AP-Vortex
10-04-2009, 21:20
چه درست باشد چه نباشد......چه شما حقیقت را می فرمایید یا نه......چه منبع شما درست باشد یا نه......
به عنوان کسی که مثلا در اویشن هستید....منظور و هدفتون از این تاپیک و داغ کردنش چیه؟
با سلام.
من به عنوان کسی که مثلا در Aviation هستم ازتون معذرت میخوام.منظور و هدفم هر چی بود به خاطر فرمایش شما منصرف شدم.

نگید که با شنیدن این خبر ذوق کردید و سریع تصمیم به آپ کردن آنها کردید
دوست عزیز از این خبرها به قدر کافی هست که مطمئن باشید من ذوق نمیکنم.

بد نیست بدانیند که هر خبری سطح گسترشی داره
ممنون بابت راهنمایی شما دوست عزیز.تا امروز از این موضوع با خبر نبودم.

همه چیز را حتی اگر کاملا واقعی هم بود نباید در بوق کرد و داد زد
ببخشید بابت اینکه داد زدم و بوق کردم که شما این مطلب رو بخونید.
از تجربیاتتون استفاده کردم.
با سپاس
موثقی @};-

AP-Vortex
10-04-2009, 21:25
خطوط هوایی مربوط ترکیش ایر بوده است.
هواپیمای مذبور:بویینگ 737-800
منبع:آسیستانت تهران سنتر
هواپیما Full Passenger داشته است.
با سپاس
موثقی @};- @};-

Fly Lover
10-04-2009, 21:27
دوست عزیز از این خبرها به قدر کافی هست که مطمئن باشید من ذوق نمیکنم

آها چه جالب ..هر روز تو ایران و جهان Cockpit crew به جون یکدیگر می افتن که خبرش به شما هم می رسه...به به به به هر دم از این باغ بری می رسد

IRK7055
10-04-2009, 21:32

مطالبی که هر چند ممکن است واقعی باشد اما باور آن دور از ذهن است :/)

دوست عزيز.......آقاي موثقي ما اينجا نيستيم كه در مقابل نظر و انتقاد ديگران سريع موضع بگيريم......

وقتي كه شما ميفرماييد به دليل مسائل امنيتي نميشه اطلاعات پرواز رو داد..............انتظار داريد بازديدكننده با خواندن متن چند درصد از حرف ها رو باور كند؟؟؟؟

AP-Vortex
10-04-2009, 21:35
دوست عزیز از این خبرها به قدر کافی هست که مطمئن باشید من ذوق نمیکنم

آها چه جالب ..هر روز تو ایران و جهان Cockpit crew به جون یکدیگر می افتن که خبرش به شما هم می رسه...به به به به هر دم از این باغ بری می رسد
با سلام.
بله همینطوری که فرمودید خیلی جالب هست.

ر روز تو ایران و جهان Cockpit crew به جون یکدیگر می افتن که خبرش به شما هم می رسه
متاسفانه این در حیطه مسائل مربوط به شما نیست و بحث انجمن رو عوض نکنید.
با سپاس
موثقی

falcon7d
11-04-2009, 15:10
@};- @};-

babak_info
11-04-2009, 16:49
من از آقای موثقی تشکر می کنم،
کاری به صحت و سقم این جریان ندارم، فقط گفتم چنین چیزی باعث میشه تا چند نفری که دستی بر آتش دارند مواظب باشند از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنن و از سوی دیگرچنین رویداد هایی را باید همگان بدانند و مد نظر داشته باشند.
جدای این موضوع، عزیزانی هم که سعی می کنند محترمانه اعتراض خود را به آقای موثقی گل اعلام کنند خوب می کنند، هر دو گروه محترم اند و باید وجود داشته باشند، سلامت یک جامعه را گروه های مخالف باید تضمین کنند.
پس از همه این موضوعات، برای شوخی هم که شده اجازه بدهید من طنز زیر را بنویسم
امیدوارم لبخندی برای همه دوستان هدیه آورده باشم.

به گزارش یک منبع که نام آن ذکر نخواهد شد، حادثه ای در ساعت و زمانی مشخص رخ داده که تا اطلاع ثانوی از ذکر جزئیات آن معذوریم ! شایان ذکر است این اتفاق به موارد دیگر ربطی ندارد.

falcon7d
11-04-2009, 18:47
من به نوبه خودم از جناب موثقی به خاطر خبر تشکر می کنم اما اگر خواستم تاپیک رو ببندبد به خاطر کم لطفی برخی از دوستان بوده و اصلا اعتراضی به ایشان ندارم و بازم به خاطر خبر ممنونم.به هر حال جسارت من رو ببخشید.
بنده خدا یک خبر اعلام کرد حالا یکی می گه چرا اتوپایلوت نبوده یکی میگه اگر اتوپایلوت بوده مگه میشه ارتفاعش تغییر کنه بجاش بیاین بنده رو بزنید قال قضیه کنده بشه بره دیگه اینقدر روی مسائل پیش پا افتاده گیر ندید .
به هر حال بازم اگر کسی احساس می کنه بهش توهین کردم عذر می خوام. @};- @};-

AP-Vortex
11-04-2009, 19:17
دوستان اصلا مهم نیست ;)
برای همه آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
با سپاس
موثقی @};- @};-

Shahrokh
11-04-2009, 19:28
دوستان این نکته رو در نظر بگیرید که اگه یه همچین اتفاقی برای یه هواپیمای ایرانی درآسمان اروپا بیفته چه تبعاتی میتونه داشته باشه. پس ببینید این مساله کم اهمیت نیست

reza1990
11-04-2009, 19:54
میگم دست شما درد نکند بابت خبر.
ولی شما همیشه این قدر با ارامش جواب میدهید :-?

aeroreza
11-04-2009, 20:52
احتمالا اتفاق خاصی باید افتاده باشه وگرنه همونطوری که دوستان هم گفتند بالا و پایین رفتن ارتفاع در کروز عجیب به نظر میرسه. :-?
با توجه به اینکه جناب موثقی حتما دلیل این اتفاق را ارائه خواهند کرد ، منتظر پاسخ دوست عزیز خواهیم بود. @};-

AP-Vortex
11-04-2009, 21:00
احتمالا اتفاق خاصی باید افتاده باشه وگرنه همونطوری که دوستان هم گفتند بالا و پایین رفتن ارتفاع در کروز عجیب به نظر میرسه. :-?
با توجه به اینکه جناب موثقی حتما دلیل این اتفاق را ارائه خواهند کرد ، منتظر پاسخ دوست عزیز خواهیم بود. @};-
دوست عزیزم رضا جان"
همونطوریکه عرض کردم کمک خلبان پرواز میکرده بدون اتو پایلوت و در حال چک بوده توسط استاد خلبان. @};-

Mohammad 1985
12-04-2009, 01:16
آقا خبر بسیار جالبی بود ممنون که گذاشتید حالا نمی دونم چرا به بعضیا برخورده !