PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک سوال درباره یک عکس از f100

Twin Star
16-03-2009, 01:16
سلام دوستان شبتون بخیر
یک سوال؟
چرا این fokker 100اسمان داخل تاکس وی reverse کرده؟
مگه وقتی که سرعت زیر 60knot هست reverse کردن به موتور اسیب نمرسونه؟
با تشکر.
http://www.postimage.org/aV1IIqsr.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1IIqsr)

Mike Sierra Bravo
16-03-2009, 01:55
دوست من سلام
من خودم بارها توی مهراباد شاهد این قضیه بودم یک بار از یکی از اساتیدمون که خلبان 727 آسمان بود این مطلب رو سوال کردم گفتن که این کار هیچ منعی نداره و خلبان از این تکنیک استفاده میکنه که کمتر مسافرها تکون بخورن یعنی در اثر استفاده از ترمز مسافرها بشدت توی کابین جلو و عقب میشن به همین دلیل از reverse برای کم کردن سرعت استفاده میکنن که مسافرها کمتر تکون بخورن

آسمانی باشید

Twin Star
16-03-2009, 02:20
با سلام و تشکر از پاسخ شما
اخه من از یکی دوستان که سوال کردم که دوران دانشجویی خلبانیش تموم شده بود میگفت reverseزیر 60knotبه موتور اسیب میرسونه.
وهمچنین اگر شما با برنامه fspassengerدر شبیه ساز پرواز کار کرده باشید زمانی که زیر 60knot reverseمیکنید در اخر پرواز به علت اسیب رسوندن به موتور هواپیما از شما امتیاز کم میکنه.
شب خوش @};- :)

Mike Sierra Bravo
16-03-2009, 08:09
دوست خوبم سلام
در ابتدا برای روشن شدن نقش reverse در هواپیما باید بگم که نقش اصلی reverse در زمان لندینگ میباشد و کار اصلی اون ایجاد drag(پسا) میباشد نحوه عملکرد اون در موتورهای propller (ملخی) به این صورت میباشد که pitch(گام ملخ) تغییر میکند و باعث ایجاد پسای شدیدی میشود اما در هواپیماهایی با موتور جت این عمل به صورت یک قطعه متحرک در قسمت انتهایی موتور در نظر گرفته شده که جهت جریان هوای خروجی از موتور را که رو به عقب است برعکس کرده و جریان خروجی از موتور رو به طرف جلو میفرستد اساسا به همین دلیل بهش میگن reverse.
حالا همه اینا رو گفتم که اینو بگم:
از نظر من فکر نکنم اسیبی به موتور برسه چون فقط جهت جریان توسط این قطعه عوض میشه.
اما یک احتمال هم وجود دارد این که احتمالا این عمل از نظر سرعت و موقعیت هواپیما محدودیتهایی داره که خلبانان با توجه به اون از reverse استفاده میکنن مثلا به دور موتور-سرعت و......
طبق این احتمال بله صحبت شما صحیح میباشد مثلا بعد از لندینگ زیر 60 نات باید reverse بسته شود.

سربلند باشید

IR800
16-03-2009, 23:38
...نقش اصلی reverse در زمان لندینگ میباشد و کار اصلی اون ایجاد drag(پسا) میباشد...

فکر کنم منظورتون نیروی thrust (البته از نوع reverse thrust) بوده نه drag.