PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساخت وسيله اي براي تسهيل در فرود هواپيما در ایران

Behrang
28-02-2009, 15:42
يك مبتكر ايراني موفق به ساخت وسيله اي روي چرخ هواپيما شده که مانع از تكان شديد در هنگام فرود مي شود.

مهدي تقوي مخترع در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:معمولا هواپیما در زمان فرود تكان هاي شديدي مي خورد ولي اين دستگاه با نصب بر روي چرخ باعث تعادل بيشتر و مانع تكان در هنگام فرود مي شود.

وي تصریح کرد: اين وسيله مانع از اصطحكاك لاستيك و بلند شدن دود مي شود كه در مدت يك ماه طراحي و ساخته شده است

این چه قطعه ای است که یک ماهه طراحی و ساخته شده است

amin_7
28-02-2009, 16:02
لندینگ هواپیما به شرایط محیطی نظیر وضعیت هوا و وزش باد و جنس باند فرود و مهارت خلبان بستگی دارد نه به چرخ هواپیما البته به نوع لندیگ گیر هم بستگی داره تا حدودی اما نه در این حد که در مدت یک ماه وسبله ای ساخته بشه که هنگام فرود مسافر احساس کند در پر قو فرود آمده!!!!!!

Avenger
28-02-2009, 17:11
يك مبتكر ايراني موفق به ساخت وسيله اي روي چرخ هواپيما شده که مانع از تكان شديد در هنگام فرود مي شود.

مهدي تقوي مخترع در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:معمولا هواپیما در زمان فرود تكان هاي شديدي مي خورد ولي اين دستگاه با نصب بر روي چرخ باعث تعادل بيشتر و مانع تكان در هنگام فرود مي شود.

وي تصریح کرد: اين وسيله مانع از اصطحكاك لاستيك و بلند شدن دود مي شود كه در مدت يك ماه طراحي و ساخته شده است

دوستان عکسی از اختراع این آقا دارن؟

ممکنه چیزی مثل این باشه که روی AGA هست؟
http://i44.tinypic.com/4v45tu.jpg

morteza2007
28-02-2009, 19:13
ای خداااا :-17

باز اینا اختراع کردن باشگاه خبر نگاران هم که فوق تخصصی تو بوق کرد.

به خدا ، به پیر به پیغمبر گناه دارن بچه هایی که مثل چی دارن جون میکنن تا فلان چیز ساخته یا طراحی بشه، باز خارجیا فقط میگن دروغه، یعنی یه جور می کوبن، اما داخلی ها هم میگن کمپلت دروغه هم هم با این جور حمایتها بدتر از ریشه همه چیز رو می کوبن،

از خارجی یکی می کشیم از داخلی دوتا.

الهی صبر را روزی ما قرار ده. :-79

یه بار سه نفر اومدن پیش من ، پیش دانشگاهی بودن ، گفتن می خوایم سه ماهه یه جنگنده رادار گریز عمود پرواز بسازیم که 10 تن وزنشباشه، بابابمون هم کار خونه سوله سازی داره اهن ماهنش ردیفه :-5

من اون زمان تازه کار بودم رو اینجور مسائل سریع جوش میاوردم، اما خدا خیرش بده ، یه استادی داشتیم که بلا فاصله گل از گلش شکفت، هنوز حرفش یادمه:

اتفاقا نیروی هوایی سپاه واقعا به همچین پروژه ای نیاز داره.

تازه طرف تاقچه بالا گذاشت که من ارتش رو ترجیح می دم.

من خون خونمو می خورد ، به خصوصو از رفتار استادم، خلاصه فاینال چک یه لود سل رو رها کرد این استاد ما تا با این اقایون 45 دقیقه صحبت کنه، بعدش قیافه هاشون خیلی دیدنی بود ، مثل کره وسط ماهیتابه وا رفته بودن.

بعدا کاشف به عمل اومد که اقایون می خواستن در یک طرح ضربتی کنکور رو بپیچونن که عکس اف-35 رو تو نو اور می بینن و به فکر طرح برای جشنواره خوارزمی میفتن ( البته این طرح لازم نبود اون سال گلدان خود کفا اول شد :)) :)) X-( ~x( ). اونها رفتن اما امروز یکیشون یکی از با اطلاعات ترین همکارهای منه،

غرض اینکهع اتفاقا یه محقق بزرگ شدن از همین جاها شروع میشه و این ایده ها خیلی خوبه برای جوونا که روشون کار کنن.

این وسط روسیاهیش می مونه با رسانه ها که با بال و پر دادن بی مورد توان تحقیقاتی کشور رو می کوبن.

این ایده ها خوبه منجر به تربیت محقق های کار درستی هم میشه اما

هر چیزی اگه راه خودش رو نره چه بسا که ضرر های بزرگگ برسنه و امروز مسئول مستقیم این ضرر ها رسانه ها هستن.