PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار مربوط به فرودگاههای اردبیل و پارس آبادصفحه ها : [1] 2

Behrang
04-11-2008, 12:23
استاندار اردبيل از شروع طرح توسعه پايانه حجاج در فرودگاه اردبيل خبر داد.

علي نيكزاد روز يكشنبه در ديدار با كارگزاران حج استان گفت: استانداري و مسوولان ذيربط استان براي تسريع در مراحل عملياتي اين طرح از هيچ مساعدتي دريغ نخواهند كرد.

وي افزود: در صورتي كه مديريت حج و زيارت استان نسبت به شناسايي مكان براي تاسيس مركزي براي بدرقه متمركز زائران استان اقدام كند، براي عملياتي شدن آن نيز مساعدت ميشود.

وي با بيان اين كه حدود ‪ ۱۷‬استان كشور به عنوان ايستگاه پروازي حج شناخته شده اند، گفت: اردبيل نيز جزو يكي از استانهايي است كه امكان انتقال مستقيم زائران به مدينه منوره در آن فراهم شده است.

وي افزود: در طول انتقال زائران استان و زمان مراجعت آنها حوزه معاونت امور عمراني استانداري و تمام دستگاههاي دخيل از جمله فرودگاه و دفتر هما در اردبيل به صورت آماده باش انجام وظيفه خواهند كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا مدير حج و زيارت استان اردبيل نيز در اين جلسه گفت: بر اساس برنامه ريزيهاي انجام شده يك هزار و ‪ ۴۰۸‬نفر در ‪ ۲۶‬و‪۲۷‬ ماه جاري با پروازهاي مستقيم اردبيل - مدنيه براي انجام مناسك حج تمتع عازم سرزمين وحي خواهند شد.

عشق پرواز
04-11-2008, 12:33
برای پرواز در این دو روز ( ‪ ۲۶‬و‪۲۷‬ ) و چند پرواز در طول سال می خوان ترمینال حج بسازن ؟؟ [-O<

فکر کنم تا چند سال دیگه توی تمامی فرودگاه های اقتصادی و غیر اقتصادی هم ترمینال حج بزنن

بعدش هم که معلومه بیشتر سال رو بدون استفاده خواهند ماند ~x(

Mahmood Mokhtari
07-11-2008, 00:00
آغاز توسعه ترمينال حجاج در فرودگاه اردبيل

استاندار اردبيل از شروع طرح توسعه پايانه حجاج در فرودگاه اردبيل خبر داد.
به گزارش «ايرنا»، علي نيکزاد در ديدار با کارگزاران حج استان گفت: استانداري و مسوولان ذي ربط استان براي تسريع در مراحل عملياتي اين طرح از هيچ مساعدتي دريغ نخواهند کرد.
به گزارش «ايرنا»، علي نيكزاد با بيان اينکه حدود 17 استان کشور به عنوان ايستگاه پروازي حج شناخته شده اند، گفت: اردبيل نيز جزو يکي از استان ها يي است که امکان انتقال مستقيم زائران به مدينه منوره در آن فراهم شده است.

منبع: روزنامه دنياي اقتصاد شماره 1660 مورخه 16/8/87 صفحه 32

emint
15-01-2009, 19:26
با توجه به درخواستهای مکرر مردم استان اردبیل پرواز مستقیم اردبیل - مشهد و بالعکس به زودی بر قرار می شود.

ناصر هاشم پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این پروازها از اول بهمن ماه جاری با هدف تسهیل سفرهای زیارتی مردم استان اردبیل به صورت آزمایشی بر قرار خواهد شد.وی اضافه کرد: این پرواز ها در حال حاضر طی روز های سه شنبه از اردبیل به مقصد مشهد و روزهای شنبه از مبدا مشهد مقدس به اردبیل خواهد بود.

هاشم پور ابراز داشت:برقراری این پرواز با توجه به توافقات به عمل آمده با سازمان هواپیمایی کشور صورت گرفته و بنا داریم که این توافقات را با سایر شرکتهای هواپیمایی نیز انجام دهیم.معاون عمرانی استاندار اردبیل خاطر نشان کرد: در صورت استقبال مردم و تکمیل ظرفیت هواپیما، امکان ادامه پرواز های مذکور فراهم خواهد شد.

سال گذشته نیز پرواز مستقیم اردبیل – مشهد با مشارکت شرکت هواپیمایی کشور و آسمان برقرار شده بود که بعد از چند ماه و به علت عدم استقبال مردم منطقه و عدم تکمیل ظرفیت هواپیما و زیان این شرکتها، این پرواز منتفی گردید.

Behrang
28-01-2009, 09:53
در نشست اختصاصي استاندار اردبيل با مديران عامل شركتها و سازمانهاي هوايي كه در محل استانداري برگزار شد رايزنيهايي براي توسعه پروازهاي فرودگاه اردبيل انجام شد.


به گزارش ايسنا، منصور حقيقتپور، استاندار اردبيل در اين نشست با اشاره به رويكرد دولت نهم مبني بر افزايش پروازها از فرودگاههاي كشور گفت: استان اردبيل نيز بايد كماكان از اين فرصت ارزشمند بهرهمند شود.

وي با اعلام اين كه هماينك حدود نيم درصد سفرها از استان به صورت هوايي انجام ميگيرد، خاطرنشان ساخت: به دنبال تجهيز و توسعه امكانات فني و نيز بهرهبرداري از باند دوم فرودگاه اردبيل، مذاكره با مقامات سازمان هواشناسي كشور براي تقويت تجهيزات ايستگاههاي هوايي استان نيز آغاز شده تا تحقق اين امر به تسهيل هرچه بيشتر پروازها كمك كند.

حقيقتپور با اشاره به برقراري پرواز مستقيم اردبيل- مشهد و بالعكس، استقبال مردم از اين پروازها را مطلوب عنوان كرد و گفت: اميدواريم با مساعدت سازمان هواپيمايي كشور، پرواز مستقيم اردبيل- مشهد و بالعكس سال آينده به دو پرواز در هفته افزايش يابد.

استاندار اردبيل همچنين خواستار آغاز مطالعات كارشناسي جهت امكانسنجي برقراركردن پرواز خارجي جديد از فرودگاه اردبيل شد.

سعيد حسامي، مديرعامل سازمان هواپيمايي كشور نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه دولت نهم در افزايش پروازها، مناطق محروم كشور را در اولويت قرارداده، جهت عملياتي شدن خواستههاي استاندار اردبيل قول مساعد داد.

Behrang
28-01-2009, 09:56
تمام مراحل اورهال و چك هواپيمائي در داخل كشور و به همت مهندسان داخلي انجام مي شود .
مدير عامل هواپيمائي جمهوري اسلامي ايران در مراسم افتتاح خط پروازي اردبيل به مشهد در سالن فرودگاه اردبيل گفت: اين پيشرفت ها مرهون انقلاب اسلامي و تلاش متخصصان داخلي است .
حسامي افزود : هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران(هما) سالانه 10 ميليون مسـافر را بـا 60 فرونـد هـواپيما جابجا مي كند و تا كنون به 35 نقطه جهان نيز پرواز بين المللي داريم .
وي از زمينه سازي براي داير کردن پروازهاي زيارتي ديگر به كشورهاي عراق وسوريه خبر داد و گفت : مردم و مسئولان استان اردبيل خواستار برقراري پرواز هاي زيارتي هستند .
در ادامه اين مراسم استاندار اردبيل نيز با شاره به اينكه مردم مذهبي اردبيل مدتها منتظر برقراري اين پرواز بودند گفت : خوشحاليم كه امروز توانسته ايم با برقراري پرواز مستقيم اردبيل به مشهد موجبات راحتي زائرين حرم امام رضا (ع) را فراهم كنيم.
حقيقت پور افـزود : اين پرواز هفته اي يكبار انجام مي گيرد و سال آينده به 2 پرواز افزايش خواهد يافت .
وي بااشاره به گردشگر پذير بودن استان اردبيل و ورود سالانه 5 ميليون گردشگر گفت: اين فرصت مناسبي براي افزايش تعداد پروازهاي استان اردبيل و معرفي اين استان به گردشگران مسلمان خارجي است.

Behrang
28-01-2009, 10:08
نخستين خط مستقيم پرواز اردبيل به مقصد مشهد بعد از ظهر امروز با حضور مدير عامل هما، استاندار اردبيل و جمعي از مسوولان هواپيمايي كشور با اعزام گروهي از زوار استان براي زيارت مرقد حضرت امام رضا (ع) با پرواز يك فروند هواپيماي مسافربري برقرار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا اين خط مسافرت هوايي هر هفته در يك نوبت رفت و برگشت و به صورت اردبيل- مشهد در ساعت ‪ ۱۶‬و ‪ ۱۰‬دقيقه در روزهاي سه شنبه و مشهد - اردبيل در روزهاي شنبه ساعت ‪ ۱۲‬و ‪ ۵۵‬دقيقه داير شده است.

مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي (هما) در آيين برقراري اين خط پروازي گفت: رويكرد جدي ما با توجه به دستور رييس جمهوري براي خدمات رساني به مردم، ايجاد تسهيلات سفر و رفت و آمد مردم به خصوص داير كردن پرواز بين مراكز استانهاي بزرگ است.

سعيد حسامي، با اشاره به استقبال از داير شدن پرواز رفت و برگشت از فرودگاه اردبيل به مشهد مقدس افزود: مردم استان اردبيل ولايتمدار و با صبغه ديني قوي هستند و اميدواريم كه با افزايش تقاضا، دومين خط پرواز اردبيل به مشهد نيز داير شود.

وي ثبات در پروازها و انجام به موقع پروازها به مقاصد تعيين شده را مهمترين دغدغه مسوولان شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي عنوان كرد و اظهارداشت : هواپيمايي هما ملي است و رسالت ملي براي خدمات رساني به مردم دارد.

وي در ادامه بيان كرد: ايجاد خطوط هوايي به مقصد مناطق محروم در سرلوحه كار ما قرار دارد و ما با داير كردن پرواز تهران به مقصدهاي بيرجند، گرگان، زاهدان، بوشهر و ساير نقاط محروم كشور گام مهمي در تسهيل رفت و آمد شهروندان ايراني برداشته ايم.

استاندار اردبيل نيز در اين آيين داير شدن خط پروازي بين اردبيل و مشهد را تقاضا و آرزوي ديرينه مردم اين ديار عنوان كرد و گفت: از سازمان هواپيمايي جمهوري اسلامي ميخواهيم كه با توجه به استقبال شهروندان اين استان، مسير پروازي زيارتي ديگر از جمله به مقصد سوريه و عراق از فرودگاه اردبيل در برنامه مطالعاتي خود قرار دهد.

منصور حقيقت پور افزود: با توجه به وجود مراودات گسترده و ضرورت تقويت و تسهيل رفت و آمد تجار و بازرگانان اين استان نياز است كه برقراري پروازهاي مستقيم بين اردبيل و جمهوري خودمختار نخجوان و همچنين اردبيل به مقصد دوبي نيز مد نظر قرار گيرد.

وي آمادگي و استقبال مردم اين استان براي استفاده از همه ظرفيتهاي خطوط هوايي را بسيار بالا دانست و بيان كرد: اميدواريم به همه نياز مسافرتهاي هوايي اين استان پاسخ مثبت داده شود.

حقيقت پوربا اشاره به ورود سالانه پنج ميليون نفر گردشگر به استان اردبيل، تقويت مسافرتهايي فرودگاه اردبيل را داراي توجيه اقتصادي بالا و ضروري ارزيابي كرد و خواستار مساعدت سازمان هواپيمايي جمهوري اسلامي در اين زمينه شد.

iranarff
28-01-2009, 13:16
لازم بذکر است که در سال 85 هم پروازهای اردبیل مشهد توسط ایران ایر تور برقرار شده بود که همزمان هواپیماهای آنتونوف سپاه نیز اقدام به انتقال مسافر در مسیر فوق نمودند با مبلغ بسیار ناچیز ! و ایران ایر تور هم بدلیل مقرون به صرفه نبودن ناچارا" پروازهای خود در این مسیر را لغو نمود .
http://arff.blogfa.com/

Behrang
20-02-2009, 22:30
57 درصد ظرفیت فرودگاه اردبیل بلااستفاده است

مدیر کل فرودگاه های استان اردبیل گفت: در حال حاضر 57 درصد ظرفیت و امکانات فرودگاه اردبیل بلااستفاده مانده است.
به گزارش خبرنگار مهر، فتاح رضوانی بعد از ظهر امروز در نشستی خبری در محل فرودگاه اظهار داشت: هم اکنون تنها 43 درصد ظرفیت فرودگاه اردبیل مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: ظرفیت خالی این فرودگاه به دلیل عدم برقراری پروازهای خارجی، سیاحتی و زیارتی بوده که امیدواریم شرکت های هواپیمایی با راه اندازی پروازهای خارجی و داخلی به ویژه پروازهای سیاحتی مناطق قفقاز از این ظرفیت استفاده نمایند.

مدیر کل فرودگاه های استان افزود: فرودگاه اردبیل با دارا بودن تجهیزات و امکانات پیشرفته نظیر ILC، WOR ، NOB و DME در بین فرودگاه های هم سطح خود در جایگاه اول قرار داشت و ضروری است از این امکانات بیشترین بهره برداری صورت گیرد

وی با بیان اینکه این فرودگاه از لحاظ خدمات پشتیبانی، تجهیزات ایمنی، مراقبت پرواز، امکانات مخابراتی و هواشناسی در سطح استانداردهای جهانی قرار داد، تصریح کرد: درحال حاضر فرودگاه اردبیل توانایی کنترل پروازهای داخلی و خارجی را به صورت شبانه روزی دارد.

رضوانی در ادامه با اشاره به انجام 26 پرواز هفتگی در فرودگاه اردبیل یادآور شد در شش ماهه اول امسال بیش از یک هزار و 135 پرواز از این فرودگاه انجام شده بود که قابل توجه می باشد.

وی همچنین در بیان علت لغو زیاد پروازها از این فرودگاه، مشکلات شرکت های هواپیمایی، نقص فنی هواپیما، شرایط نامساعد جوی و اقلیمی منطقه و... را از جمله دلایل عمده لغو پروازهای فرودگاه اردبیل عنوان کرد.

مدیر کل فرودگاههای استان در پایان با اشاره به برقراری پرواز مستقیم اردبیل – مشهد متذکر شد با هماهنگی شرکت های هواپیمایی کشور تلاش می کنیم پرواز مستقیم اردبیل – عتبات عالیات و سوریه را از اوایل سال آینده راه اندازی نمایند.

Behrang
23-02-2009, 08:37
باند دوم فرودگاه اردبیل احداث می شود

مدیر عامل فرودگاه های استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی باند دوم فرودگاه اردبیل آغاز شده است و تا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.
فتاح رضوانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای احداث باند دوم این فرودگاه اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال هزینه می شود.

وی اضافه کرد: همچنین برای نصب و راه اندازی سیستم روشنایی و کنترل این باند نیز به اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال نیاز داریم که امیدواریم این اعتبار به موقع اختصاص یابد.

مدیرعامل فرودگاه های استان اردبیل تصریح کرد: برای عملیاتی کردن باند دوم فرودگاه اردبیل 97 هکتار زمین تملک شده که با اختلاف نظرهای به وجود آمده در این خصوص، 35 پرونده حقوقی نیز در مراجع قضای اردبیل تشکیل شده بود.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیریهای مکرر و رایزنیهای صورت گرفته،تمامی حق و حقوق شاکیان که از زارعان روستاهای اطراف فرودگاه بودند پرداخت شده و این تعداد پرونده با صلح و سازش مختومه شده است.

رضوانی در ادامه از اتمام مطالعات اولیه احداث فاز اول و دوم ترمینال حجاج در فردوگاه اردبیل خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی این ترمینال در سال آینده و با اعتبار 60 میلیارد ریالی که از اعتبارات استانی تامین خواهد شد آغاز می شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه اردبیل به صورت درآمد - هزینه اداره می شود، خاطرنشان کرد: به همین دلیل امکان اجرای طرحهای عمرانی با هزینه های فرودگاه اردبیل وجود ندارد و تمامی پروژه های اجرایی باید با اعتبارات استانی یا ملی اجرا شود.

iranarff
23-02-2009, 16:22
باند دوم فرودگاه اردبیل احداث می شود

مدیر عامل فرودگاه های استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی باند دوم فرودگاه اردبیل آغاز شده است و تا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسد.
فتاح رضوانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: برای احداث باند دوم این فرودگاه اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال هزینه می شود.

وی اضافه کرد: همچنین برای نصب و راه اندازی سیستم روشنایی و کنترل این باند نیز به اعتباری بیش از 30 میلیارد ریال نیاز داریم که امیدواریم این اعتبار به موقع اختصاص یابد.

مدیرعامل فرودگاه های استان اردبیل تصریح کرد: برای عملیاتی کردن باند دوم فرودگاه اردبیل 97 هکتار زمین تملک شده که با اختلاف نظرهای به وجود آمده در این خصوص، 35 پرونده حقوقی نیز در مراجع قضای اردبیل تشکیل شده بود.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیریهای مکرر و رایزنیهای صورت گرفته،تمامی حق و حقوق شاکیان که از زارعان روستاهای اطراف فرودگاه بودند پرداخت شده و این تعداد پرونده با صلح و سازش مختومه شده است.

رضوانی در ادامه از اتمام مطالعات اولیه احداث فاز اول و دوم ترمینال حجاج در فردوگاه اردبیل خبر داد و تصریح کرد: عملیات اجرایی این ترمینال در سال آینده و با اعتبار 60 میلیارد ریالی که از اعتبارات استانی تامین خواهد شد آغاز می شود.

وی با بیان اینکه فرودگاه اردبیل به صورت درآمد - هزینه اداره می شود، خاطرنشان کرد: به همین دلیل امکان اجرای طرحهای عمرانی با هزینه های فرودگاه اردبیل وجود ندارد و تمامی پروژه های اجرایی باید با اعتبارات استانی یا ملی اجرا شود.
من فکر کنم که خبرگزاری مربوطه این خبر رو اشتباه نوشته ! چون باند کراس یا باند دوم فرودگاه اردبیل یک سال و نیم قبل با حضور مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور افتتاح شد و تا امروز هم از آن بهره برداری میشود ! البته در کنفرانس خبری چند روز قبل مدیر کل فرودگاههای استان اردبیل عنوان شد که : براي راهاندازي باند دوم 5/6 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است و به زودي با نصب سيستم روشنايي با صرف هزينهاي بالغ بر 3 ميليارد تومان شاهد راهاندازي كامل اين باند هستيم. احتمالا" منظورشون راه اندازی سیستم روشنایی باند بوده که قرار هست سال اینده شروع شود. البته این خبرگزاری ها از این گاف ها زیاد میدهند مثلا" : چند روز قبل خبرگزاری فارس نوشت که امکان برقراری پروازهای شب در فرودگاه اردبیل فراهم شد ! در صورتی که فرودگاه اردبیل بیش از 5 سال میباشد که پروازهای شب دارد.
http://arff.blogfa.com

Shahrokh
23-02-2009, 20:41
نقشه فرودگاه اردبيل به نقل از آخرين نسخه AIP ايران

http://www.postimage.org/aV1jQEi.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1jQEi)

وجود هر دو باند كاملا مشخصه

iranarff
01-03-2009, 15:26
شنبه مورخه 10/12 87 باد شدیدی با سرعت 40 نات در فرودگاه اردبیل باعث شد که پرواز ایران ایر 499 از مبدا تهران و 495 از مبدا مشهد به مقصد اردبیل کنسل شود . مسافران پرواز مشهد را به تهران انتقال داده و به همراه پرواز کنسلی تهران با یک فروند ایرباس در ساعت 8 شب و با 5 ساعت تاخیر به اردبیل انتقال دادند . وزش باد شدید امروز هم ادامه دارد اما پروازهای امروز در حال انجام است.
http://arff.blogfa.com

iranarff
02-03-2009, 15:14
فرماندار پارسآباد گفت: با خريد دستگاه ناوبري VOR به زودي اين دستگاه در فرودگاه پارسآباد نصب و راهاندازي ميشود.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، التفات خدابنده صبح امروز در جلسه بررسي مشكلات فرودگاه پارسآباد با بيان اينكه براي خريد اين دستگاه يك ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است، اظهار داشت: اميدواريم با راهاندازي اين دستگاه مشكل به وجود آمده در پروازهاي اين فرودگاه تسهيل شود.
وي با بيان اينكه عمليات گازرساني و توسعه شبكه برقرساني به فرودگاه پارسآباد اجرا شده است، افزود: براي اجراي اين طرحها بيش از 300 ميليون تومان سرمايهگذاري شده و هماكنون در حال استفاده است.
فرماندار پارسآباد از احداث ساختمان ايمني زميني اين فرودگاه و جايگاه سوختگيري فرودگاه پارسآباد در سال آينده خبر داد و خاطرنشان كرد: با راهاندازي اين مجموعه در سوختگيري هواپيماهاي غولپيكر مشكلي به وجود نميآيد.
در اين جلسه مديركل فرودگاههاي اردبيل نيز بيان داشت: براي توسعه فرودگاه پارسآباد فازهاي بعدي طرح توسعه اين فرودگاه به مناقصه گذاشته شده و براي اين امر 8 هكتار زمين نيز در نظر گرفته شده است.
فتاح رضواني علت كاهش تعداد پروازهاي فرودگاه پارسآباد از چهار پرواز به دو پرواز و عدم استقبال اهالي از مسافرتهاي هوايي اعلام كرد و گفت: در حال حاضر در هفته دو پرواز به اين فرودگاه انجام ميشود.
وي با اشاره به ظرفيت فرودگاه پارسآباد به عنوان فرودگاه باربري و حمل و نقل تصريح كرد: فرودگاه پارسآباد ظرفيت خوبي را براي داير كردن پروازهاي باري به ويژه محصولات كشاورزي و باغي را دارد.

Behrang
02-03-2009, 15:25
فرماندار پارسآباد گفت: با خريد دستگاه ناوبري VOR به زودي اين دستگاه در فرودگاه پارسآباد نصب و راهاندازي ميشود.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، التفات خدابنده صبح امروز در جلسه بررسي مشكلات فرودگاه پارسآباد با بيان اينكه براي خريد اين دستگاه يك ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است، اظهار داشت: اميدواريم با راهاندازي اين دستگاه مشكل به وجود آمده در پروازهاي اين فرودگاه تسهيل شود.
وي با بيان اينكه عمليات گازرساني و توسعه شبكه برقرساني به فرودگاه پارسآباد اجرا شده است، افزود: براي اجراي اين طرحها بيش از 300 ميليون تومان سرمايهگذاري شده و هماكنون در حال استفاده است.
فرماندار پارسآباد از احداث ساختمان ايمني زميني اين فرودگاه و جايگاه سوختگيري فرودگاه پارسآباد در سال آينده خبر داد و خاطرنشان كرد: با راهاندازي اين مجموعه در سوختگيري هواپيماهاي غولپيكر مشكلي به وجود نميآيد.
در اين جلسه مديركل فرودگاههاي اردبيل نيز بيان داشت: براي توسعه فرودگاه پارسآباد فازهاي بعدي طرح توسعه اين فرودگاه به مناقصه گذاشته شده و براي اين امر 8 هكتار زمين نيز در نظر گرفته شده است.
فتاح رضواني علت كاهش تعداد پروازهاي فرودگاه پارسآباد از چهار پرواز به دو پرواز و عدم استقبال اهالي از مسافرتهاي هوايي اعلام كرد و گفت: در حال حاضر در هفته دو پرواز به اين فرودگاه انجام ميشود.
وي با اشاره به ظرفيت فرودگاه پارسآباد به عنوان فرودگاه باربري و حمل و نقل تصريح كرد: فرودگاه پارسآباد ظرفيت خوبي را براي داير كردن پروازهاي باري به ويژه محصولات كشاورزي و باغي را دارد.


فرماندار پارس آباد مغان در جلسه بررسي مسائل و مشكلات فرودگاه اين شهرستان گفت: به منظور توسعه فرودگاه اين شهرستان تجهيزات ناوبري پيشرفته ‪ VOR‬با اعتباري بالغ بر ‪ ۱۰‬ميليارد ريال خريداري شده است كه در آينده نزديك نصب و راه اندازي ميشود.

به گزارش خبرنگار ايرنا التفات خدابنده افزود: طرح گازرساني و توسعه شبكه برق اين فرودگاه نيز با سه ميليارد ريال سرمايهگذاري به بهره برداري رسيده است.

وي همچنين از افتتاح ساختمان ايمني زميني فرودگاه با يك ميليارد ريال اعتبار در آينده نزديك خبر داد و اظهار داشت: جايگاه سوختگيري هواپيما و ساختمان هواشناسي فرودگاه پاس آباد هم با شش ميليارد ريال سرمايهگذاري در سال آينده احداث ميشود.

وي فرودگاه را از شاخصهاي مهم رشد و توسعه اين شهرستان دانست و از مردم و كاركنان ادارات دولتي دشت مغان خواست با استقبال از مسافرت هوايي ، مانع تعطيلي اين فرودگاه قديمي استان شوند.

مديركل فرودگاههاي استان اردبيل نيز گفت: استاندار اردبيل نگاه ويژه اي به پارس آباد مغان دارد و خواهان پيشرفت همه جانبه اين شهرستان مرزي است.

فتاح رضواني با اشاره به قابليتهاي اين شهرستان و ضرورت همكاري شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان در گسترش اين فرودگاه افزود: در صورت توسعه و ايجاد امكانات لازم ، امكان نشست و برخاست هواپيماي فوكر و باربري در اين فرودگاه فراهم ميشود.

وي الحاق زمين هشت هكتاري را لازمه توسعه اين فرودگاه دانست و گفت: اين زمين نبايد بهره بردار خصوصي داشته باشد.

وي همچنين از تهيه طرح مطالعاتي توسعه و بهسازي باند و پاركينگ فرودگاه اردبيل با برآورد هزينه ‪ ۸۰‬ميليارد ريال خبر داد و گفت: طرح توسعه فرودگاه اردبيل در صورت اختصاص اعتبارات استاني از سال آينده اجرا ميشود وي همچنين بر ضرورت افزايش تعداد پروازهاي اردبيل مشهد از يك پرواز در هفته به دو پرواز در هفته از سال آينده تاكيد كرد.

گفتني است فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان يكي از فرودگاههاي اقماري آذربايجان شرقي جزو زير مجموعه تاسيسات و امكانات شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان در سال ‪ ۱۳۵۲‬تاسيس شد و در سال ‪ ۱۳۸۱‬از اين شركت منفك و تحويل شركت مادر تخصصي فرودگاههاي كشور شد.
براساس اعلام شركت هواپيمايي آسمان ، پروازهاي هواپيماي مسافربري تهران پارس آباد و بالعكس روزهاي شنبه و سه شنبه هر هفته انجام ميگيرد

iranarff
04-03-2009, 11:19
پرواز ایران ایر اردبیل - مشهد با بیش از 3 ساعت تاخیر انجام شد .
هواپیمای فوکر 100 به رجستر EP-CFK و شماره پرواز 266 که قرار بود ساعت 16 به مقصد مشهد پرواز کند بدلیل نقص فنی با 3 ساعت تاخیر انجام شد ! وقتی که هواپیمای ذکر شده سوختگیری کرد و استارت زد مجددا موتورها را خاموش کرده و اقدام به تخلیه مقداری از سوخت هواپیما کردند که اینکار ( تخلیه سوخت ) سه مرتبه انجام شد و در نهایت این پرواز در ساعت 30/19 به مقصد مشهد انجام شد .

http://arff.blogfa.com

Behrang
06-03-2009, 23:56
ركورد تاخير پرواز در اردبيل شكسته شد

ركورد تاخير پرواز با 12 ساعت تعلل و تاخير مسافران در فرودگاه، در پرواز هواپيمايي هما در اردبيل شكسته شد.
به گزارش فارس از اردبيل، اين پرواز كه قرار بود ساعت 16:10 عصر ديروز ( چهارشنبه 14/12/87) انجام شود، اما به خاطر نقص فني هواپيما و اختلال در سيستم رايانهاي بعد از ساعتها بلاتكليفي مسافران در فرودگاه اردبيل و دو بار سوار و پياده كردن مسافران حوالي ساعت چهار صبح امروز در هواي مهآلود انجام شد.

اين ميزان تاخير كه در پروازهاي اردبيل بيسابقه است، سبب ناراحتي و گلهمندي بسياري از مسافران شد به طوري كه در ميان آنها كودك زير دو ماه و چند پزشك متخصص ديده ميشد با انصراف از پرواز، مجبور شدند تا شبانگاه با اتوبوس و به صورت زميني مسافرت خود را انجام دهند.

اين تعلل و تاخير در پروازهاي اردبيل بيسابقه نيست و گاه به سبب نامساعد بودن شرايط جوي، گاه به خاطر نقص فني هواپيما و گاهي نيز مشكلات شركتهاي هواپيمايي صورت ميگيرد، اما اين بار با 12 ساعت تاخير اين پرواز انجام شد كه اين ميزان تاخير در نوع خود جالب و بيسابقه است.

مديركل فرودگاههاي اردبيل در مصاحبه اخير خود در جمع خبرنگاران با تاييد برخي لغو پروازها و تاخيرهاي پرواز اظهار داشت: در اين امر شركتهاي هواپيمايي، شرايط جوي فرودگاه و نقض فني هواپيما عامل اصلي بودهاند كه در سال جاري اغلب ابطال و لغو پروازها به اين خاطر صورت گرفته است.

فتاح رضواني با بيان اينكه هماكنون فرودگاه اردبيل به تمام دستگاههاي پيشرفته ناوبري و كمك ناوبري مجهز است، گفت: فرودگاه اردبيل در مقايسه با فرودگاههاي همسطح خود از پيشرفتهترين و مجهزترين فرودگاههاي كشور محسوب ميشود.

با اين حال اين بار نيز به خاطر مشكل شركت هواپيمايي هما و وجود نقص فني و عدم ارسال هواپيماي رزرو در ساعت اوليه سبب بروز تأخير 12 ساعته در پرواز شد.

اميد است كه مسئولان با توجه به خواسته و انتظار مردم نسبت به حداقل رساندن تأخير و اخلال در پروازها توجه كنند و اختلالي در كارهاي تدارك شده و تنظيمي مسافران به وجود نيايد و سبب دلآزردگي عدهاي از شخصيتهاي پزشكان متخصص، مديران و استادان دانشگاه كه در رفت و آمد خود به اردبيل برنامهريزي مشخصي را دارند، نشود.

iranarff
07-03-2009, 12:35
عکس جالبی از اپرون فرودگاه اردبیل ، کوه زیبا و استوار سبلان در پشت برج مراقبت دیده میشود .

http://www.postimage.org/aVYWNmr.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aVYWNmr)

Mahmood Mokhtari
07-03-2009, 17:01
امكان پرواز شبانه در فرودگاه اردبيل مهيا شد

اردبيل-خبرنگاررسالت:
مديركل فرودگاه هاي استان اردبيل گفت: خوشبختانه با نصب دستگاه هاي ناوبري و كمك ناوبري و پيگيري بخش مراقبت و كنترل پرواز، امكان پرواز شبانه در فرودگاه اردبيل مهيا شد.
فتاح رضواني در يك نشست خبري با خبرنگاران اظهار داشت: هم اكنون فرودگاه اردبيل با تمام امكانات و تجهيزات مدرن خود آماده هرگونه پرواز در طول 24 ساعت شبانه رزوي است و ما مشكلي از اين بابت نداريم.
وي با بيان اينكه فرودگاه اردبيل از نظر فرودگاه هاي همسطح خود جزء فرودگاه هاي شاخص و رده اول كشور است تصريح كرد: در حال حاضر كليه دستگاه ها و تجهيزات كمك ناوبري نظير WOR، ILS، DME، NDB در اين فرودگاه راه اندازي شده است و با توجه به راه اندازي باند متقاطع امكان هرگونه پرواز در اين فرودگاه مهياست.
رضواني خاطرنشان كرد: براي راه اندازي باند دوم 5/6 ميليارد تومان اعتبار هزينه شده است و به زودي با نصب سيستم روشنايي با صرف هزينه اي بالغ بر 3 ميليارد تومان شاهد راه اندازي كامل اين باند خواهيم بود. مديركل فرودگاه هاي استان اردبيل تجهيز و تامين امكانات پشتيباني، ايمني، مخابراتي و هواشناسي را ديگر بخش هاي فعال فرودگاه اردبيل عنوان كرد و گفت: با راه اندازي اين بخش ها ايمني و امنيت پروازها به ميزان قابل توجهي افزايش يافته و به جرات مي توان گفت: فرودگاه اردبيل جزء پيشروترين فرودگاه ها در سطح خود است. وي انجام 26 پرواز هفتگي را در فرودگاه اردبيل يك موفقيت خواند و تصريح كرد: خوشبختانه در نيمه اول امسال بيش از يك هزار 135 پرواز داخلي و خارجي به اين فرودگاه انجام شده است.
رضواني پروازهاي مستقيم حج و تلاش براي راه انداي پروازهاي مستقيم اردبيل به عتبات عاليات و سوريه را از برنامه هاي اجرايي فرودگاه اردبيل عنوان كرد و افزود: به دنبال انجام پروازهاي مستقيم حج و استقبال اهالي شاهد راه اندازي پرواز مستقيم اردبيل - مشهد بوديم و در صورت همكاري شركت هاي هواپيمايي سال آينده اميدواريم پرواز اردبيل به عتبارت عاليات فراهم شود.


منبع: روزنامه رسالت شماره 6659 مورخه 17/12/87 صفحه 11

iranarff
09-03-2009, 22:45
وزش باد بسیار شدیدی که از صبح امروزدر اردبیل آغاز شده کماکان ادامه دارد اما خوشبختانه در برنامه پروازهای امروز وقفه ای بوجود نیامد . با چند نفر از مسافران پروازهای امروز که صحبت کردم از تکانهای بسیار شدید هواپیما در طول پرواز بخصوص از رشت تا اردبیل خبر میدادند وزش باد باعث شکسته شدن بسیاری از درختها شد . هواشناسی اردبیل اعلام کرد که از اواخر وقت امروز هوا ارام میشود اما از روز چهارشنبه بر شدت آن افزوده خواهد شد .

iranarff
14-03-2009, 16:19
وزش طوفان با شدت 45 نات در فرودگاه اردبیل باعث شد تا پرواز 499 از مبدا تهران ، علیرغم تلاش خلبان موفق به فرود نشود و QRF کرد
با وجود همین شرایط پروازهای 493 تهران و 267 مشهد انجام شد . وزش طوفان در اردبیل ادامه دارد

ماه
15-03-2009, 15:36
توفاني با سرعت 115 کيلومتر در ساعت استان اردبيل را درنورديد.
اين طوفان موجب مرگ مأمور اداره برق مشگينشهر شد و به برخي تأسيسات استان خسارت وارد کرد.
مأمور اداره برق زماني دچار برقگرفتگي شدکه مشغول وصل خطوط قطع شده جريان برق در روستاي قصابه بود.
طوفان به شکوفه هاي زردآلو و هلوي مشگينشهر نيز خسارت شديد وارد کرد و موجب شکسته شدن چند اصله درخت ، فرو ريختن چند ديوار منزل و کارخانه و از جا کنده شدن يک واحد گلخانهاي در شهرستان هاي اردبيل و نمين و قطع برق و ارتباط تلفني 60 روستا در مشگينشهر شد.
بر اثر وزش باد تند قسمتي از ديوار و در ورودي ورزشگاه تختي شهر هير هم فرو ريخت.
در شهرستان خلخال نيز سقف چند واحد تجاري و مسکوني از جاکنده شد.
در شهر لاهرود هم چند ديوار خانه فرو ريخت و به باغ ها خسارت شديد وارد آمد.

Behrang
16-03-2009, 13:24
دستگاه ناوبري در فرودگاه پارسآباد اردبيل نصب ميشود

فرماندار پارس آباد گفت: به منظور توسعه و تجهيز فرودگاه اين شهرستان دستگاه ناوبري Vor با اعتباري بالغ بر 10 ميليارد ريال خريداري شده است كه در آينده نزديك راه اندازي ميشود.


به گزارش ايسنا؛ التفات خدابنده در جلسه بررسي مشكلات فرودگاه پارسآباد افزود: طرح گازرساني و توسعه شبكه برق رساني به اين فرودگاه با 3 ميليارد ريال سرمايه گذاري به بهره برداري رسيده است.

وي همچنين از افتتاح ساختمان ايمني زمين فرودگاه با يك ميليارد ريال اعتبار در آينده نزديك خبر داد و اظهار داشت: طرح احداث جايگاه سوختگيري هواپيما و ساختمان هواشناسي با نزديك به 6 ميليارد ريال سرمايه گذاري در سال آينده اجرا ميشود.

خدابنده فرودگاه را از شاخصهاي مهم رشد و توسعه اين شهرستان دانست و از مردم و كاركنان ادارات دولتي دشت مغان خواست با استقبال از مسافرتهاي هوائي مانع تعطيلي اين فرودگاه قديمي استان شوند.

مديركل فرودگاههاي استان اردبيل نيز گفت: با هدف توسعه فرودگاه پارسآباد مغان مطالعات فاز 1 و2 اين فرودگاه آماده انجام مناقصه است.

فتاح رضواني افزود: استاندار اردبيل نگاه ويژهاي به پارسآباد مغان دارد واين شهرستان را سمبل استان اردبيل ميدانند.

وي به قابليتهاي اين شهرستان و ضرورت همكاري كشت و صنعت و دامپروري مغان در گسترش اين فرودگاه اشاره كرد و گفت: در صورت توسعه و ايجاد امكانات لازم امكان نشست و برخاست هواپيماي فوكر و باربري فراهم ميشود.

رضواني الحاق زمين 8 هكتاري را لازمه رشد توسعه اين فرودگاه دانست و گفت: اين زمين نبايد بهره بردار خصوصي داشته باشد.

وي همچنين از اجراي طرح توسعه و بهسازي سطوح و استريپ پروازي باند و پاركينگ فرودگاه اردبيل با برآورد اعتباري بالغ بر 80 ميليارد ريال خبر داد و گفت: درصورت مساعدت و مشاركت اعتبارات استاني، از سال آينده شروع ميشود.

وي همچنين از پيگيري افزايش تعداد پروازهاي مشهد - اردبيل و بالعكس از يك پرواز در هفته به 2 پرواز در هفته در سال 88 خبر داد و گفت: مطالعات فاز 1 و 2 ترمينال حج فرودگاه اردبيل تا پايان امسال انجام ميشود كه در صورت توافق فيمابين شركت فروگاههاي كشور و استانداري اردبيل در سال آينده اجرا خواهد شد.

فرودگاه پارسآباد مغان در سال 1352 تاسيس شده است و در سال 1381 از كشت و صنعت و دامپروري مغان منفك و تحويل شركت فرودگاههاي كشور شد.

iranarff
16-03-2009, 21:16
دستگاه ناوبري در فرودگاه پارسآباد اردبيل نصب ميشود

رضواني الحاق زمين 8 هكتاري را لازمه رشد توسعه اين فرودگاه دانست و گفت: اين زمين نبايد بهره بردار خصوصي داشته باشد. .

در خصوص این زمین 8 هکتاری : زمانی که فرودگاه از کشت و صنعت مغان تحویل شرکت فرودگاهها شد زمینی به وسعت 8 هکتار بین فنس فرودگاه و جاده ورودی فرودگاه قرار داشت که از نظر کشاورزی بسیار مرغوب بود و کشت و صنعت مغان قول داد که این زمین را در اینده به فرودگاه واگذار کند و اتفاقا" زمانی که سایت یابی برای نصب VOR انجام شد . دقیقا" همین زمین 8 هکتاری مناسب آمد ولی در همان زمان کشت و صنعت بدلیل ارزش ریالی زمین ! آنرا به یک شخص حقیقی به قیمت گزافی فروخت . و هر چه هم که فرودگاه توجیه آورد که بالام جان ارزش فرودگاه و این دستگاه VOR بالاتر است ! کسی قبول نکرد و الان هم نصب دستگاه همینجوری بلا تکلیف مانده و قرار است مسئولین استان چاره ای بیاندیشند . ببینیم که برایشان کدام مهمتر است دستگاه کمک ناوبری یا سود ریالی ؟

iranarff
18-03-2009, 14:42
در حالیکه در یک ماه اخیر دمای هوا نسبت به سالهای قبل افزایش پیدا کرده بود از صبح دیروز هوا بشدت سرد شد و بارش برف شدیدی آغاز شد امروز صبح دمای هوا 12 درجه سانتیگراد زیر صفر بود و در حال حاضر 3 درجه میباشد.

http://arff.blogfa.com

iranarff
18-03-2009, 15:19
این هم عکسی هست که دیروز از داخل فوکر 100 اسمان گرفتم . لحظاتی که در فاینال باند 33 فرودگاه اردبیل قرار داشتیم . ابرهای بسیار زیبایی هستند . البته چون با موبایل گرفتم کیفیت چندانی نداره

http://www.postimage.org/Pq1YVc99.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1YVc99)

http://arff.blogfa.com

iranarff
24-03-2009, 14:57
مديركل هواشناسي استان اردبيل دقايقي پيش در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: اين تندباد شديد كه سرعت آن 28 متر در ثانيه بود، علاوه بر شهر اردبيل شهرهاي سرعين، نير و نمين و همچنين مشكينشهر را درنورديد.
جهانگير كمانگري اضافه كرد: اين وضعيت آب و هوايي در استان تا پايان وقت امروز ادامه خواهد داشت و از فردا كاهش ناپايداري، همراه با رگبار و برف و باران و افت نسبي دما را در سطح استان اردبيل شاهد خواهيم بود.
اما از شهرهاي استان خبر ميرسد؛ وزش تندباد شديد مسافران نوروزي را دچار دردسر كرده است، به طوري كه اكثر چادرهاي حاشيه خيابانهاي شهر توريستي سرعين به دليل شدت وزش باد جمعآوري شده و مسافران نيز مجبور به ترك محل اسكان خود شدند.

در این لحظه یعنی ساعت 16.20 شدت وزش باد در فرودگاه اردبیل 55 نات است که گاهی اوقات تا 65 نات هم میرسد پرواز ایران ایر 497 در ساعت 10 صبح در حالی که 25 نات باد داشتیم به زمین نشست اما پروازهای 499 تهران و 495 مشهد هر کدام یک ساعت تاخیر دادند و منتظر اعلام وضعیت بعدی هوا هستند ضمنا پرواز 793 اسمان هم پرواز امروز خود را باطل اعلام کرد. در محور اردبیل- سراب بارش برف اعلام شده و حسابی مسافران نوروزی را غافلگیر کرد.

iranarff
24-03-2009, 16:38
به علت ادامه وزش باد در اردبیل ، پروازهای 499 تهران و 495 مشهد شرکت ایران ایر باطل شد .شدت وزش باد در حال حاظر 56 نات میباشد .

http://arff.blogfa.com

Behrang
29-03-2009, 19:22
برنامههاي پروازي فرودگاه پارس آباد تغيير يافت

رييس فرودگاه پارس آباد ازتغيير برنامههاي پروازي فرودگاه پارس آباد خبرداد.

علي كريمي روزشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: برنامه پرواز درمسير تهران - پارس آباد در روزهاي شنبه و سه شنبه ساعت حركت از تهران ‪ ۱۰‬و ‪ ۵۰‬دقيقه قبل ازظهر و ساعت حركت از پارس آباد به تهران ساعت ‪ ۱۳‬ظهر تعيين شده است.

وي به افتتاح ساختمان ايمني زميني فرودگاه با يك ميليارد ريال اعتبار در آينده نزديك اشاره كرد و گفت: طرح احداث جايگاه سوختگيري هواپيما و ساختمان هواشناسي با شش ميليارد ريال سرمايهگذاري امسال اجرا ميشود.

فرودگاه پارس آباد درسال ‪ ۱۳۵۲‬تاسيس شده و در سال ‪ ۱۳۸۱‬از كشت وصنعت و دامپروري مغان منفك و تحويل شركت مادر تخصصي فرودگاههاي كشور شد.

شهرستان پارس آباد با ‪ ۱۶۴‬هزار نفر جمعيت در ‪ ۲۲۰‬كيلومتري شمال اردبيل و در منطقه مرزي با جمهوري آذربايجان واقع است

iranarff
04-04-2009, 08:47
بارش برف که از دیشب آغاز شده ، باندهای فرودگاه اردبیل را سفید پوش کرد . در اولین روز شروع بکار ادارجات و مدارس در سال جدید بارش برف چهره شهر را سفید پوش نمود.
باندهای 15/33 و 25/07 فرودگاه اردبیل کاملا" سفید شده و باعث تاخیر 2 ساعته در پرواز 493 ایران ایر شد. البته هم اینک هر دو باند عملیاتی میباشد .

http://www.postimage.org/aV11hCHJ.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV11hCHJ)

http://www.postimage.org/Pq10Gi20.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq10Gi20)

iranarff
05-04-2009, 10:55
امروز هم طبیعت زیبای اردبیل با بارش برف رنگی دگر به خود گرفت . در حالیکه در اکثر مناطق کشور کولرها روشن شده ! درفرودگاه اردبیل این هواپیمای ایران ایر در حال دی آیسینگ شدن است. ساعت در زمان دی آیس شدن به وقت محلی 11:15
iran air EP-CFL
http://www.postimage.org/gxC1hn0.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=gxC1hn0)
http://www.postimage.org/aV16Gp2J.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV16Gp2J)
http://www.postimage.org/Pq15TDwJ.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq15TDwJ)

http://arff.blogfa.com

Behrang
05-04-2009, 12:12
‪۱۰‬ميليارد ريال براي توسعه فرودگاه پارس آباد تخصيص يافت

نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار از تخصيص ‪۱۰‬ ميليارد ريال اعتبار براي توسعه فرودگاه پارس آباد خبر داد.

وكيل سپه روزيكشنبه به خبرنگار ايرنا گفت: براي گسترش و تجهيز اين فرودگاه دست كم ‪ ۴۰‬ميليارد ريال اعتبار ديگر نياز است.

وي، نقش فرودگاه در پويايي و رونق همه جانبه پارس آباد و شهرستانهاي مجاور را مهم ارزيابي كرد و اظهارداشت: به دليل لغو مكرر پروازهاي ناشي از شرايط نامساعد جوي در فرودگاه اردبيل، فرودگاه پارس آباد ميتواند جايگزين مناسبي در چنين مواقعي باشد.

وي، به سرمايه گذاريهاي كلان دولت در بخش راه و ترابري و حمل و نقل هوايي اشاره كرد و افزود: دولت نهم با توسعه و فعال كردن فرودگاه پارس آباد، رفاه و آسايش مردم و عمران و آباداني هرچه بيشتر دشت مغان را مدنظر دارد.

سپه،با اعلام اينكه ساختمان ايمني زميني فرودگاه با يك ميليارد ريال اعتبار در آينده نزديك به بهره برداري ميرسد، گفت: امسال طرح احداث جايگاه سوختگيري هواپيما و ساختمان هواشناسي با شش ميليارد ريال سرمايه گذاري اجرا ميشود.

وي افزود: با توسعه و تجهيز فرودگاه مغان روند حمل توليدات زراعي، باغي و دامي به استانهاي ديگر تسهيل شده و علاوه بر اين زمينه صادرات اين محصولات به خارج از كشور نيز فراهم خواهد شد.

سپه، افزايش تعداد پروازهاي مسيرتهران - پارس آباد و بالعكس را ازنيازهاي مهم اين شهرستان دانست و گفت: هم اكنون در هر هفته پروازهاي اين مسير روزهاي شنبه و سه شنبه انجام ميشود.

iranarff
05-04-2009, 13:29
‪۱۰‬ميليارد ريال براي توسعه فرودگاه پارس آباد تخصيص يافت

وي، نقش فرودگاه در پويايي و رونق همه جانبه پارس آباد و شهرستانهاي مجاور را مهم ارزيابي كرد و اظهارداشت: به دليل لغو مكرر پروازهاي ناشي از شرايط نامساعد جوي در فرودگاه اردبيل، فرودگاه پارس آباد ميتواند جايگزين مناسبي در چنين مواقعي باشد.
البته از اینکه میبینم جناب اقای وکیل سپه به پیشرفت و ابادانی فرودگاه پارس اباد تعلق خاطر دارند خوشحالم . اما بهتر است نمایندگان ملت در بعضی امور تخصصی از مشاوران خبره استفاده کنند. درسته که فرودگاه اردبیل از شرایط نامساعد جوی برخورداره اما ایا فرودگاه پارس اباد میتونه آلترنیت اردبیل باشه ؟ مثلا" اگه پرواز ایرباس در ساعت 10 شب به علت هوای نامساعد نتونه توی فرودگاه اردبیل فرود بیاد ایا فرودگاه پارس اباد این امکانات رو داره که پذیرای پرواز باشه و آیا معقوله که یک پرواز فرودگاههای تبریز و رشت رو بذاره و بره پارس اباد ؟
آقای وکیل سپه بهتره که وقت خودشون رو فعلا" روی ارتقاء سیستمهای کمک ناوبری فرودگاه بزاره و یا زمین هشت هکتاری رو که برایVOR در نظر گرفتند و شرکت کشت و صنعت به یک نفر شخصی فروخت رو پس بگیره و یا زمینه رو برای صادرات هوایی محصولات کشاورزی دشت زیبای مغان فراهم کنه .

iranarff
12-04-2009, 09:36
دمای 6 درجه زیر صفر به همراه بارش برف باعث شد تا پروازهای فرودگاه اردبیل تا این لحظه تاخیر داشته باشند. در حال حاضر باند 33/15 توسط همکاران ایمنی زمینی برفروبی شده و مشغول بازگشایی باند 25/07 هستند. هوای حاضر بارش برف با مه غلیظ و درجه منفی 4 !!!! البته بارش برف در 23 فروردین تعجب نداره چون ما در اواسط اردیبهشت هم برف داشتیم !!!
عکسهای ذیل مربوط به ساعت 9:30 صبح میباشد و پرواز 493 ایران ایر دو ساعت دیلی داده :

این عکس مربوط به باند 07 میباشد :

http://www.postimage.org/Pq1Kem5J.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1Kem5J)

این هم باند 25 :

http://www.postimage.org/aV1Ls7L9.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1Ls7L9)

و این هم باند 33 که تقریبا" بازگشایی شده و همکاران ایمنی زمینی مشغول کار هستند :

http://www.postimage.org/gxYlfz0.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=gxYlfz0)

http://arff.blogfa.com

iranarff
12-04-2009, 15:12
پرواز شماره 499 ایران ایر از تهران بدلیل مه غلیظ و دید بسیار کم موفق به فرود نشد و به تهران بازگشت (QRF ) هوای اردبیل همچنان سرد و مه آلود است و ساعت 7 محلی هم قرار هست پرواز حجاج از جده به مقصد اردبیل انجام شود.
http://arff.blogfa.com

iranarff
13-04-2009, 14:22
بارش برف برای سومین روز متوالی ادامه دارد و برای سومین روز عملیات برفروبی انجام شد.
عکسهایی از برفروبی همکاران ایمنی زمینی فرودگاه اردبیل

http://www.postimage.org/Pq1R3Eui.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1R3Eui)
http://www.postimage.org/gx10RkUJ.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=gx10RkUJ)
http://www.postimage.org/gx10RpU0.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=gx10RpU0)

http://arff.blogfa.com

iranarff
13-04-2009, 14:38
بدلیل ادامه بارش برف و هوای مه آلود پروازهای ایران ایر 493 و 499 موفق به فرود نشده و از اورهد فرودگاه اردبیل به سمت تهران QRF کردند .
نمایی از برج فرودگاه اردبیل در هوای امروز
http://www.postimage.org/Pq1QiCS0.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1QiCS0)
با اینکه دوتا از پروازهای ایران ایر امروز تا این لحظه کنسل شده و پرواز 793 آسمان هم به احتمال زیاد کنسل خواهد شد و با وجود اینکه با تلاش همکاران باندهای فرودگاه برفروبی و کلیر شد ولی هیچ پروازی تا این ساعت بروی باند فرود نیامده اما فرود این پرنده کوچک روی باند کلی به ما روحیه داد !!!!
http://www.postimage.org/aV1ScomA.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aV1ScomA)
این هم نمایی از دی آیسینگ ایرباس ایران ایر که دیشب به مقصد جده انجام شد ( خلبان این پرواز بیشترین ریسک را برای تیک آف کرد ! چون سطح باند تقریبا" سفید شده بود و برای برفروبی هم حداقل دو ساعت زمان نیاز بود و از طرفی وخامت هوا هر لحظه در حال شدت گرفتن بود و احتمال اینکه پرواز تا روز بعد گراند بشه زیاد بود اما خلبان باهمان شرایط پرواز کرد و الحمدالله مشکلی بوجود نیامد.)
http://www.postimage.org/Pq1QiRPS.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1QiRPS)

iranarff
13-04-2009, 14:59
همانگونه که پیش بینی میشد پرواز 793 شرکت هواپیمایی آسمان هم باطل شد. از روز گذشته تا امروز 4 پرواز فرودگاه اردبیل بدلیل شرایط نامساعد جوی کنسل شد که سه تای آنها از اورهد فرودگاه برگشتند و دیگری هم اصلا" از تهران حرکت نکرد و گویا آخرین هوا رو از خلبانهای قبلی گرفته و زحمت این همه مسیر رو به خودش نداد !!!!

http://arff.blogfa.com

sanmarco
13-04-2009, 20:35
بدلیل ادامه بارش برف و هوای مه آلود پروازهای ایران ایر 493 و 499 موفق به فرود نشده و از اورهد فرودگاه اردبیل به سمت تهران QRF کردند .
[ur

برادر منم تو یکی از این پروازا بوده البته اون با پرواز 10 شب رفت تبریز تا از اونجا زمینی بره اردبیل، برگشت تهران جزییاتو ازش میپرسم.

Behrang
20-04-2009, 20:50
خطوط جديد هوايي در اردبيل راهاندازي ميشود


استاندار اردبيل گفت: به زودي و با توافق به عمل آمده با شركتهاي هواپيمايي، خطوط هوايي جديد از فرودگاه اردبيل راهاندازي ميشود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي استانداري اردبيل، منصور حقيقتپور در ديدار با مديرعامل شركت هواپيمايي ماهان اظهار داشت: اين خطوط براي ايجاد گشايش بيشتر در حوزه حمل و نقل هوايي استان اردبيل راهاندازي خواهد شد.
وي گفت: با تحقق اين مهم زمينه براي برقراري خطوط پروازي جديد از مبداء اردبيل به مقاصد مختلف از جمله نجف، دوبي و كيش فراهم خواهد شد.
حقيقتپور تصريح كرد: در اين نشست كاري مقرر شد با تسهيلاتي كه با مساعدت استانداري در فرودگاه اردبيل ايجاد ميشود شركت هواپيمايي ماهان يك فروند هواپيماي 144 جديد از تيپ 100 نفره را براي استقرار در اردبيل اختصاص دهد.
استاندار اردبيل همچنين در نشست با وزير راه و ترابري از افتتاح فاز اول راه اصلي استان اردبيل به مركز كشور تا خردادماه امسال خبر داد.


شركت هواپيمايي ماهان يك فروند هواپيماي 144 جديد از تيپ 100 نفره را براي استقرار در اردبيل اختصاص دهد.


یعنی چی ؟؟؟

iranarff
21-04-2009, 12:57
خطوط جديد هوايي در اردبيل راهاندازي ميشود


استاندار اردبيل گفت: به زودي و با توافق به عمل آمده با شركتهاي هواپيمايي، خطوط هوايي جديد از فرودگاه اردبيل راهاندازي ميشود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي استانداري اردبيل، منصور حقيقتپور در ديدار با مديرعامل شركت هواپيمايي ماهان اظهار داشت: اين خطوط براي ايجاد گشايش بيشتر در حوزه حمل و نقل هوايي استان اردبيل راهاندازي خواهد شد.
وي گفت: با تحقق اين مهم زمينه براي برقراري خطوط پروازي جديد از مبداء اردبيل به مقاصد مختلف از جمله نجف، دوبي و كيش فراهم خواهد شد. .شركت هواپيمايي ماهان يك فروند هواپيماي 144 جديد از تيپ 100 نفره را براي استقرار در اردبيل اختصاص دهد.


یعنی چی ؟؟؟
احتمالا" خبرگزاری فارس در تنظیم خبر دقت چندانی نداشته ! مدتهاست که مسئولین استان اردبیل بخصوص استاندار سابق ( مهندس نیکزاد؛ معاون فعلی وزیر کشور ) و استاندار فعلی ( که قبل از این فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی بوده اند ) تلاش دارند که فرودگاه اردبیل را بیس یکی از شرکتهای هوایی بکنند و قصد دارند برنامه پروازها بگونه ای باشد که اولین پرواز روزانه از مبدا اردبیل در ساعت 7 صبح به مقصد تهران و از مبدا تهران ساعت 11 شب به مقصد اردبیل باشد. البته نظر شخصی من اینه که اینکار اشتباهه ! چون بحرانی ترین شرایط جوی در اردبیل در ساعات 6 تا 8 صبح و 5 عصر تا 12 شب هست و اتفاقا" دیروز که خودم تهران بودم با پرواز 499 ایران ایر در ساعت 15 پرواز داشتم اما بدلیل اینکه فرودگاه اردبیل رو مه غلیظی فرا گرفته بود و دید به 100 متر رسیده بود متاسفانه پرواز باطل شد حتی پرواز 793 آسمان هم که ساعت 15/15 بود نیز باطل شد و مجبور شدیم با پرواز تبریز بریم .

iranarff
24-04-2009, 18:36
بدلیل مه غلیظ و دید بسیار کم ، پروازهای امروز فرودگاه اردبیل ( بجز یک پرواز ) باطل شدند.
پرواز 499 ایران ایر از تهران باطل
پرواز 793 اسمان از تهران باطل
پرواز 493 ایران ایر از تهران به موقع انجام شد .
پرواز 1583 ایران ایر از جده بسوی تبریز دایورت و در فرودگاه تبریز فرود آمد .

http://arff.blogfa.com

iranarff
26-04-2009, 07:57
پرواز 499 ایران ایر از مبدا تهران بدلیل مه غلیظ و دید کم باطل شد . روز جمعه گذشته هم سه پرواز فرودگاه اردبیل باطل شد وپرواز 1583 ایران ایر از جده هم بسوی تبریز دایورت و لندینگ کرد . هوای اردبیل همچنان مه الود است .

http://arff.blogfa.com

iranarff
06-05-2009, 07:54
خطوط جديد هوايي در اردبيل راهاندازي ميشود


استاندار اردبيل گفت: به زودي و با توافق به عمل آمده با شركتهاي هواپيمايي، خطوط هوايي جديد از فرودگاه اردبيل راهاندازي ميشود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي استانداري اردبيل، منصور حقيقتپور در ديدار با مديرعامل شركت هواپيمايي ماهان اظهار داشت: اين خطوط براي ايجاد گشايش بيشتر در حوزه حمل و نقل هوايي استان اردبيل راهاندازي خواهد شد.
وي گفت: با تحقق اين مهم زمينه براي برقراري خطوط پروازي جديد از مبداء اردبيل به مقاصد مختلف از جمله نجف، دوبي و كيش فراهم خواهد شد.
حقيقتپور تصريح كرد: در اين نشست كاري مقرر شد با تسهيلاتي كه با مساعدت استانداري در فرودگاه اردبيل ايجاد ميشود شركت هواپيمايي ماهان يك فروند هواپيماي 144 جديد از تيپ 100 نفره را براي استقرار در اردبيل اختصاص دهد.


طبق توافقی که استاندار اردبیل با مدیر عامل ماهان بعمل آورده قرار هست در مقابل تسهیلاتی که استانداری اردبیل در اختیار شرکت ماهان قرار میدهد ، این شرکت یکی از هواپیماهای جدید خود را در اردبیل مستقر کند تا به ترتیب اولویت در مسیرهای: نجف ، کیش ، دبی ، مشهد و .... پرواز برقرار کند . در حال حاضر تقاضا برای سفر به نجف بسیار زیاد است و در فصل تابستان نیز عربهای حاشیه خلیج فارس متقاضی سفر به استان اردبیل هستند و این توافق برای پوشش این موارد است . طبق شنیده ها قرار هست مدیر عامل ماهان در روزهای اینده سفری به استان داشته باشد تا این توافق را نهایی بکنند . لازم بذکر است که آقای حقیقت جو ( استاندار اردبیل ) قبل از این فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور بوده و روابط بسیار خوبی با مسئولین حمل و نقل هوایی کشور دارد و ضمنا اشراف خوبی هم بر مشکلات و معضلات این صنعت دارد .

http://arff.blogfa.com

iranarff
06-05-2009, 12:01
عکسهایی از فرودگاه پارس اباد :

http://www.postimage.org/gxuYK2A.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=gxuYK2A)

این هم عکسهایی از هواپیماهای سمپاش درامادر (DROMADER)

http://www.postimage.org/aVWTeY9.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aVWTeY9)
http://www.postimage.org/aVWSW00.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=aVWSW00)
http://www.postimage.org/Pq1aFuYS.jpg (http://www.postimage.org/)

لازم بذکره که فرودگاه پارس اباد از اول بهار تا آخر تابستان بیس این هواپیماهاست و فضای دشت زیبای مغان با پرواز اینها دیدنی هست ! البته معمولا" هر سال یک سقوط هم دارند دو سال قبل یکی از این هواپیماها که خلبان اوکراینی داشت سقوط کرد اما خلبان زنده ماند و سال قبل هم یکی دیگر سقوط کرد که متاسفانه خلبان ایرانی آن کشته شد( عکسهایی از این حادثه داشتم اما پیدا نشد ولی سعی میکنم که هر طور شده پیداشون کنم و بزارم )

http://arff.blogfa.com

iranarff
10-05-2009, 14:25
صبح امروز دکتر حقیقت جو استاندار اردبیل به همراه معاونین و تنی چند از مسئولین محلی ، از قسمتهای مختلف فرودگاه بازدید کردند. نکته جالب توجه اینجا بود که ایشان کاملا" با صنعت هوایی کشور آشنایی داشته ( ایشان قبلا" فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی کشور بوده اند ) و به کلیه اصطلاحات فرودگاهی واقف بودند.
ایشان در بازدیدی که از اداره ایمنی زمینی داشتند از ریسپانس تایم جویا شدند و تاکید داشتند که این تایم باید به حداقل برسد و حتی شخصا" با بصدا در آمدن کراش آلارم به نحوه موقعیت گرفتن خودروهای ایمنی زمینی نظارت کردند . بازدید از ادارات عملیاتی و فرودگاهی در دیگر برنامه های ایشان بود.
http://www.postimage.org/Pq1B0sii.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq1B0sii)

Behrang
10-05-2009, 18:54
فرودگاه اردبيل به سامانه اطلاعات هوا مجهز شد


استاندار اردبيل گفت: امسال با صرف 10 ميليارد ريال اعتبار دستگاه سامانه اطلاعات هوايي در فرودگاه اردبيل نصب و راهاندازي ميشود.
http://media.farsnews.com/Media/8801/Images/jpg/A0646/A0646467.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، منصور حقيقتپور عصر امروز در جريان بازديد از بخشهاي مختلف فرودگاه اردبيل اظهار داشت: اين دستگاه به افزايش ديد خلبانها در هواي ابري و مهآلود در اين فرودگاه كمك خواهد كرد.
وي با اشاره به شرايط فرودگاه اردبيل و احتمال لغو پروازها در شرايط آب و هواي نامناسب، گفت: تلاش ميكنيم با تجهيز فرودگاه به دستگاههاي جديد جلوي بسياري از مشكلات در زمينه لغو پروازها را بگيريم.
وي توسعه پروازهاي داخلي و خارجي فرودگاه بينالمللي اردبيل را يادآور شد و افزود: در تلاش هستيم ضمن گسترش پروازهاي داخلي، پرواز مستقيم به برخي كشورهاي همسايه را نيز راهاندازي كنيم.
در ادامه اين بازديد مانورهاي قطع فرضي برق و آتشسوزي فرضي در فرودگاه اردبيل با استفاده از ژنراتور برق و خودروهاي كفساز اجرا شد.
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل در اين بازديد گزارشي از اقدامات انجام يافته براي توسعه فرودگاه اردبيل را ارائه داد و گفت: تاكنون براي توسعه فرودگاه اردبيل بيش از 3 ميليارد ريال هزينه شده است.
فتاح رضواني افزود: هماكنون دو دستگاه تانكر و دو دستگاه خودروي آتشنشاني كفساز برا كنترل به موقع حريقهاي احتمالي در اختيار اين فرودگاه ميباشد.
وي از تجهيز سيستم روشنايي باند دوم فرودگاه اردبيل تا چند ماه آينده خبر داد و اظهار اميدواري كرد با عملياتي شدن آن پروازهاي شبانه نيز در اردبيل انجام شود.

iranarff
13-05-2009, 07:15
عرب نژاد مدیر عامل شرکت هواپیمایی ماهان ظهر دیروز به همراه هیاتی از مسولین ارشد ماهان وارد اردبیل شد و مورد استقبال استاندار قرار گرفت . طبق مذاکرات انجام گرفته مقرر شد تا فرودگاه اردبیل بعنوان بیس ماهان معرفی و در تاریخ 8 تیر ماه رسما" پروازهای ماهان از این استان افتتاح شود، قرار است فعلا" در مسیرهای نجف ، دمشق ، دبی ، مشهد و کیش مسیر پروازی افتتاح شود و در مرحله بعد به نسبت نیاز مردم استان ، مسیرهای دیگری نیز پیش بینی بشود . عرب نژاد دیشب اردبیل را ترک کرد . لازم بذکره که اول قرار بود ایشان با یک هواپیمای اختصاصی تشریف بیاورند ، اما چون در سال اصلاح الگوی مصرف هستیم ، اقای عرب نژاد با پرواز ایران ایر آمدند و با آسمان رفتند !

http://arff.blogfa.com

iranarff
18-05-2009, 10:48
مراسم روز جهانی ارتباطات در سالن همایشهای فرودگاه اردبیل برگزار شد ، در این مراسم مدیر کل فرودگاههای اردبیل ضمن تشکر از تلاشهای پرسنل واحد الکترونیک و مخابرات هوایی هدایایی به آنان اهدا نمود.
مدیر کل فرودگاههای اردبیل اظهار داشتند : این فرودگاه با در اختیار داشتن تجهیزاتی از قبیل : ILS . VOR . DME . NDB و ایربریج و کتگوری ARFF 8 در رده فرودگاههای درجه یک کشور است و از نظر تجهیزاتی هیچگونه کمبودی نداریم و فقط بحث احداث سالن ترمینال خارجی و حجاج مطرح است که با شروع عملیات اجرایی آن در زمینه سرویس دهی به مردم به حد مطلوب میرسیم . از فرودگاه اردبیل روزانه 3 پرواز ( در فصل تابستان روزانه 5 پرواز) به مقاصد تهران ، مشهد و جده انجام میشود و از 8 تیر ماه امسال پروازهای کیش ، دبی و دمشق نیز اضافه میشود .

iranarff
18-05-2009, 12:08
عکس ذیل مربوط به فرودگاههای تحت مالکیت و مدیریت شرکت فرودگاههای کشور است که در سایت این شرکت موجود است . اما گویا هنوز فرودگاه پارس آباد رو به رسمیت نشناختند ! چون اسمی از این فرودگاه نیست ، جهت اطلاع فرودگاه پارس آباد از سال 80 که تحت مالکیت وزارت کشاورزی ( کشت و صنعت مغان ) بود بتدریج به شرکت فرودگاههای کشور واگذار شد و از سال 82 با مدیریت این شرکت اداره میشود. انشاالله مسئولین روابط عمومی کمی نسبت به بروز بودن مطالب وبسایت رسمی شرکت فرودگاهها حساس باشند .

http://www.postimage.org/Pq7doJ.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=Pq7doJ)

iranarff
02-06-2009, 09:13
یک روز بسیار شلوغ در فرودگاه اردبیل :
دیروز میر حسین موسوی ، یکی از چهار کاندیدای ریاست جمهوری قرار بود که جهت تبلیغات انتخاباتی به اردبیل سفر کند . زمان ورود پرواز ایشان که یک فروندATR چارتر شرکت آسمان بود ساعت 17 اعلام شد اما از ساعت 2 ظهر سیل جمعیت بطرف فرودگاه روانه شد و اگر اغراق نکنم حدود بیش از 20 هزار نفر جمعیت ، حداقل سه هزار خودروی سواری و بیش از 100 دستگاه اتوبوس در فرودگاه حضور داشتند و اتوبان اردبیل آستارا هم کاملا" از ترافیک قفل شده بود ! و حسابی ماموران امنیتی و پلیس راه رو کلافه کردند . خلاصه بخیر گذشت و این جمعیت انبوه فرودگاه را به مقصد سالن ورزشی حسین رضازاده ترک نمودند . خلاصه دیروز روز بسیار شلوغی بود و مسافران پروازهای 499 ایران ایر و 793 آسمان هم برای رسیدن به سالن ترانزیت با مشکل مواجه بودند .

iranarff
08-06-2009, 07:13
بیش از 8 ساعت تاخیر برای پرواز 499 ایران ایر :
پرواز شماره 499 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) که قرار بود ساعت 16:10 در فرودگاه اردبیل بزمین بنشیند با بیش از 8 ساعت تاخیر در ساعت 30 دقیقه بامداد ( 12:30) در این فرودگاه فرود آمد !!!

iranarff
17-06-2009, 08:54
پرواز 492 ایران ایر از اردبیل به مقصد تهران دقایقی پس از پرواز بدلیل نقص فنی مجبور به بازگشت شد .
هواپیمای فوکر 100 به رجستر EP-CFJ که در ساعت 20/9 فرودگاه اردبیل را به مقصد تهران ترک نمود ، دقایقی پس از تیک آف به دلیل نقص در سیستم تهویه مجبور به بازگشت به فرودگاه اردبیل شد و بزمین نشست ، با اینکه طبق گفته خلبان ، مشکل برطرف شده اما هنوز از طرف استاندارد پرواز اجازه پرواز مجدد داده نشده .

http://arff.blogfa.com

iranarff
04-07-2009, 14:48
اولین پرواز شرکت هواپیمایی ماهان در اردبیل دوشنبه 15/4/88 انجام میشود . این پرواز قرار است در مسیر اردبیل مشهد انجام شود. طبق توافق مقامات استان مقرر شده که یک فروند هواپیمای این شرکت در فرودگاه اردبیل بیس بشود و پس از این به ترتیب اولویت در مسیرهای نجف ، کیش ، دبی و باکو مسیر پروازی برقرار شود. افزایش پرواز فرودگاه پارس آباد هم در برنامه قرار دارد .

http://arff.blogfa.com

Behrang
07-07-2009, 08:08
بيس هوايي اردبيل نياز پروازهاي داخلي و خارجي ما را تامين ميكند

استاندار اردبيل گفت: بيس هوايي در اردبيل و داير شدن شركت هواپيمايي ماهان نياز پرواز داخلي و خارجي مردم استان اردبيل و استانهاي همجوار را تامين ميكند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، منصور حقيقتپور پيش از ظهر امروز در آيين افتتاح خط پروازهاي شركت ماهان در اردبيل اظهار داشت: پيشبيني ميكنيم علاوه بر استقبال مردم استان از پرواز داخلي و خارجي متعدد شركت ماهان، هموطنانمان در استانهاي همجوار نظير تبريز، زنجان و گيلان نيز از اين خط هوايي براي عزيمت به نقاطي چون كيش، عتبات عاليات و امارات استفاده كنند.
وي به توافق انجام شده با شركت ماهان در راستاي راهاندازي خط پروازهاي مختلف گفت: اين شركت با داشتن 16 سال سابقه، همپاي ديگر شركتهاي داخلي و بينالمللي تحول عظيمي را در صنعت هوايي كشور به وجود آورده و به يك شركت هواپيمايي چابك و قوي تبديل شده است.
استاندار اردبيل افزود: براي شهر اردبيل به عنوان بيس و متناسب با آب و هواي ناپايدار منطقه يك فروند هواپيماي B146 در نظر گرفته شده است.
وي با قدرداني از مديريت تحولگرا و شجاع هواپيمايي ماهان در عنايت خاص به استان اردبيل، خاطرنشان كرد: عليرغم برخي محدوديتها قرار است يك فروند هواپيماي اين شركت با خط پرواز به نقاط مختلف كشور و خارج روزانه به فعاليت خود ادامه دهد و در پايان وقت نيز با استقرار در اردبيل نيازهاي مقطعي ما را نيز برطرف كند.
استاندار اردبيل در ادامه به تاثيرات راهاندازي اين خطوط هوايي اشاره كرد و گفت: هم در حوزه اقتصادي و هم در حوزه گردشگري در كوتاه مدت و بلند مدت شاهد تحولات اساسي در استان هستيم و اين شركت ميتواند با پروازهاي سياحتي و زيارتي استان اردبيل را در اين بخشها متحول سازد.
وي ادامه داد: علاوه بر گردشگران، متخصصان، اساتيد دانشگاه، سرمايهگذاران و پزشكان متخصص نيز ميتوانند از قِبَل اين پروازها به مقاصد خود دست يابند و به سهولت بتوانند كارهاي اجرايي را انجام داده و به مقاصد خود برگردند.
استاندار اردبيل در ادامه به اقدام شايسته شركت ماهان در برقراري يك سفر زيارتي به صورت رايگان براي مددجويان كميته امداد و بهزيستي اشاره كرد و گفت: مشتاقان زيارت حرم عليابن موسيالرضا (ع) در روز ولادت علي (ع) كه خود بزرگ حامي محرومان و مستضعفان بوده است ميتواند ضمن شروع مناسب فعاليت اين شركت، يك اقدام شايسته در راستاي انجام عمل خير و نيكي باشد كه ماندگاري آن نيز جاودانه ميماند.
وي با دعوت از اهالي استان براي انجام سفرهاي زيارتي و سياحتي از طريق خط پرواز ماهان افزود: انتظار داريم مردم استان با استقبال از اين خط پروازي ظرفيت آن را تكميل كرده تا اين شركت با يك توجيه اقتصادي مشتاق به راهاندازي خطوط پروازي ديگر باشد.

iranarff
07-07-2009, 09:23
http://www.free4up.com/out.php?t=17469_Image157.jpg (http://www.free4up.com/out.php?i=17469_Image157.jpg)

http://www.free4up.com/out.php?t=17470_Image153.jpg (http://www.free4up.com/out.php?i=17470_Image153.jpg)
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فتاح رضواني مدیر کل فرودگاههای استان اردبیل پيش از ظهر امروز در آيين افتتاح نمايندگي هواپيمايي ماهان در اردبيل اظهار داشت: فرودگاه اردبيل به عنوان يكي از مجهزترين فرودگاههاي كشور آمادگي هرگونه داير شدن خط پروازي را دارد و ما از علاقمندي شركتهاي هواپيمايي در راستاي داير كردن خط پروازهاي مستقيم به داخل و خارج كشور استقبال ميكنيم.
وي ادامه داد: توسعه حمل و نقل هوايي به عنوان محور اصلي توسعه هر منطقه، گشايش خوبي را ميتواند در تحولات اقتصادي، گردشگري و اجتماعي داشته باشد كه استان اردبيل نيز به دليل داشتن ظرفيتهاي خوب سياحتي، گردشگري و اقتصادي از اين امر مستثنا نيست.
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل با اشاره به حركتهاي خوب آغاز شده در راستاي راهاندازي پروازهاي هوايي به تمام نقاط كشور از فرودگاه اردبيل، خاطرنشان كرد: هماكنون اين فرودگاه با داشتن تمامي امكانات فيزيكي اعم از سختافزاري و نرمافزاري ميكوشد ضمن داير كردن پروازهاي مختلف، خدمات مطلوبي را نيز به مسافران هوايي بدهد.
رضواني با اشاره به خودگرداني مالي فرودگاههاي كشور افزود: براساس مصوبات دولت، شركت مادر تخصصي هواپيمايي كشور بايد متناسب با درآمدهاي خود هزينهكرد داشته باشد و در اين زمينه هماكنون 54 فرودگاه كشور ميكوشند تا امورات خود را به نحو مطلوب بگذرانند و در عوض خدمات مطلوب و شايستهاي را نيز به مسافران ارائه دهند.
وي با دعوت از مديران ارشد استان و نمايندگان براي كمك به فرودگاههاي استان گفت: هرگونه كمك دولتي و غيردولتي به اين مديريت سبب ميشود ما ضمن تشويق به انجام تعهدات خود در ارائه خدمات جديد نيز موفقتر باشيم.
مديركل فرودگاههاي استان رشد و شكوفايي فرودگاه استان اردبيل را در گرو توسعه خط پروازها و ارائه خدمات به مسافران اعلام كرد و گفت: صنعت هواپيمايي كشور به خود ميبالد كه هماكنون سفرهاي هوايي در حال گسترش است و به نحو شايسته ميتواند خدماتي را به مردم ارائه دهد و در قبال آن نيز براي خود زمينههاي درآمدي را به وجود آورد.
وي به فرهنگسازي مناسب صورت گرفته در سطح كشور براي انجام سفرهاي هوايي، افزود: توسعه حمل و نقل هوايي با درايت استاندار اردبيل در ماههاي اخير با يك سرعت مطلوب در حال تحقق است كه اميدواريم تداوم اين امر گشايش خوبي را در اين گونه پروازها به وجود آورد.
رضواني در مورد فرودگاه اردبيل نيز خاطرنشان كرد: هماكنون فرودگاه اردبيل و پارسآباد با ظرفيت خوبي در حال ارائه خدمات است و شبانه روز ميكوشد با كمترين وقفه و درنگ پروازي، شايستهترين خدمات را به مسافران ارائه دهد.
وي به تكميل شدن باند دوم فرودگاه اردبيل به امكانات پروازي و سيستم روشنايي اشاره كرد و گفت: با راهاندازي باند دوم فرودگاه اردبيل تاخيرهاي پروازي ما به دليل شرايط نامساعد جوي به حداقل رسيده است.
رضواني در پايان سخنان خود با قدرداني از اعلام آمادگي شركت ماهان در راستاي راهاندازي خط پرواز و نيز بيس هوايي در اردبيل تصريح كرد:از هرگونه تلاش براي تداوم اين خط پرواز و گسترش آن به مقاصد جديد داخلي و خارجي حمايت جدي ميكنيم.

http://arff.blogfa.com

iranarff
21-07-2009, 10:01
با سلام :در یکی از تاپیکها ( که قفل شده ) دوست عزیزی بنام : alireza_34227 نوشته بودند : میگن که فرودگاه اردبیل جزو خطرناکترین فرودگاههای ایران است صحت داره ؟!
viewtopic.php?f=26&t=17878 (http://aerospacetalk.ir/forum/viewtopic.php?f=26&t=17878)
خدمت این دوست عزیز عرض کنم که : نمیدونم چطور این سوال به ذهن شما خطور کرد ؟ یا از چه کسی شنیدید این فرودگاه خطرناکه ! اما جهت اطلاع شما و دیگر عزیزان عرض میکنم که : فرودگاه اردبیل یکی از ایمنترین فرودگاههای کشور هست و از نظر سیستمهای ناوبری و کمک ناوبری در حد بسیار مطلوبی قرار دارد و خوشبختانه تا امروز اتفاق خاصی هم برای هیچ پروازی نیافتاده البته در خصوص احداث فرودگاه در مکان فعلی ، باید اضافه کنم که محل های بهتری هم بود که در آن زمان میشددر آنجا فرودگاه را احداث کرد !
اگر مورد خاصی مد نظر شماست، مطرح کنید تا جوابگو باشم.
http://arff.blogfa.com

Behrang
21-07-2009, 20:44
زمان پروازهاي ماهان از فرودگاه اردبيل اعلام شد

سرپرست معاونت عمراني استانداراردبيل گفت: با افتتاح اولين پرواز شركت هواپيمايي ماهان از فرودگاه اردبيل در سالروز ولادت حضرت علي(ع) پروازهاي اين شركت از اردبيل به مقاصد تهران و مشهد از دوم مرداد ماه اعمال ميشود.

خداوردي رحماني روز سه شنبه افزود: بر اساس آخرين تصميمات اتخاذ شده پرواز صبحگاهي اين شركت روزهاي سه شنبه و جمعه ساعت هفت صبح از تهران به اردبيل و پروازهاي عصر در همان روزها ساعت ‪۱۴‬و ‪ ۳۰‬دقيقه از اردبيل به تهران انجام خواهد يافت.

وي گفت: پروازهاي ماهان از مقصد اردبيل به مشهد هم ساعت ‪ ۹‬و ‪۱۵‬دقيقه صبح همان روزها و پروازهاي بالعكس در مسير ياد شده ساعت ‪ ۱۱‬و ‪۴۵‬دقيقه قبل از ظهر سه شنبهها و جمعهها انجام ميشود.

رحماني افزود: روزهاي شنبه نيز ماهان يك پرواز صبحگاهي ساعت هفت صبح از تهران به اردبيل و ساعت ‪۹‬و ‪۱۵‬دقيقه صبح از اردبيل به تهران در قالب برنامه زماني قطعي شده برقرار ميكند.

وي افزايش ‪ ۱۰‬سورتي پروازي در هفته به پروازهاي فرودگاه اردبيل را گام بلندي براي توسعه صنعت هوايي استان و تسهيل سفر مردم و گردشگران دانست و گفت: اين پروازها با اختصاص يك فروند هواپيمايي ‪ BAE-۱۴۳‬كه جزو هواپيماهاي چهار موتوره جديد است برقرار ميشود.

وي افزود: در صورت استقبال مردم مشكلي در برقراري پروازهاي خارجي از فرودگاه اردبيل وجود ندارد.

رحماني گفت: به دنبال پيشنهاد استاندار اردبيل شركت هواپيمايي ماهان در حال برنامه ريزي براي برقراري پروازهاي جديد خارجي از فرودگاه اردبيل است كه انتظار ميرود بزودي عملياتي شود.

وي افزود: مقرر شده دفتر نمايندگي اين شركت كه هم اكنون در فرودگاه اردبيل مستقر است بزودي در داخل شهر راه اندازي شود.

رحماني گفت: مردم براي كسب اطلاعات بيشتر ميتوانند با شماره ‪ ۸۲۸۳۵۶۰‬تماس بگيرند.

Celine
24-07-2009, 11:24
سرپرست معاونت امور عمراني استانداري اردبيل:
مشكلي در برقراري پروازهاي خارجي از فرودگاه اردبيل وجود ندارد

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري اردبيل گفت: به دنبال افتتاح اولين پرواز شركت هواپيمايي ماهان از فرودگاه اردبيل در سالروز ولادت حضرت علي(ع)، زمان دقيق پروازهاي اين شركت از اردبيل به مقاصد تهران و مشهد مقدس نهايي شده و از دوم مرداد اعمال ميشود.

به گزارش ايسنا، خداوردي رحماني در جلسهاي به همين مناسبت افزود: طبق آخرين تصميمات اتخاذ شده، پرواز صبحگاهي اين شركت روزهاي سه شنبه و جمعه ساعت 7:00 صبح از تهران به اردبيل و پروازهاي عصر نيز در همان روزها ساعت 14:30 از اردبيل به تهران انجام خواهد يافت.

وي افزود: پروازهاي ماهان از مقصد اردبيل به مشهد مقدس هم ساعت 9:15 صبح همان روزها و پروازهاي بالعكس در مسير ياد شده ساعت 11:45 قبل از ظهر سه شنبه ها و جمعهها انجام مي شود.

وي تصريح كرد: روزهاي شنبه نيز ماهان يك پرواز صبحگاهي ساعت 7:00 صبح از تهران به اردبيل و ساعت 9:15 صبح از اردبيل به تهران در قالب برنامه زماني قطعي شده برقرار مي كند.

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري اردبيل افزايش 10 سورت پروازي در هفته به پروازهاي فرودگاه اردبيل را گام بلندي در راستاي توسعه صنعت هوايي استان و تسهيل سفر مردم و گردشگران دانست و اضافه كرد: اين پروازها با اختصاص يك فروند هواپيمايي 143-BAE كه جزو هواپيماهاي 4 موتوره جديد به شمار ميرود، برقرار مي شود.

رحماني با بيان اينكه درصورت استقبال مردم، مشكلي در برقراري پروازهاي خارجي از فرودگاه اردبيل وجود ندارد، ادامه داد: به دنبال پيشنهاد استاندار اردبيل، شركت هواپيمايي ماهان در حال برنامه ريزي براي برقراري پروازهاي جديد خارجي از فرودگاه اردبيل است كه انتظار مي رود به زودي عملياتي شود.

وي گفت: مقرر گرديده دفتر نمايندگي اين شركت كه هم اينك در فرودگاه اردبيل مستقر است به زودي در داخل شهر راه اندازي شود.

وي خاطرنشان كرد: علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بيش تر ميتوانند با شماره 8283560 تماس بگيرند.

iranarff
24-07-2009, 13:22
برنامه پروازی شرکت ماهان در فرودگاه اردبیل قابل اجرا از 2/5/88

روزهای سه شنبه و جمعه :

شماره پرواز / مسیر پرواز / خروج / ورود

1074 / تهران - اردبیل / 0700 / 0800
1077 / اردبیل - مشهد / 0915 / 1045
1076 / مشهد - اردبیل / 1145 / 1315
1075 / اردبیل - تهران / 1430 / 1530
روزهای شنبه :

1074 / تهران - اردبیل / 0700 / 0800
1075 / اردبیل - تهران / 0915 / 1015

فعلا" کلیه پروازها با هواپیمای BAE انجام میشود .

http://arff.blogfa.com

iranarff
24-07-2009, 14:34
http://www.postimage.org/aV1MQokJ.png (http://www.postimage.org/)

بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاه اردبيل فتاح رضواني مديركل فرودگاههاي استان اردبيل گفت: شركت هواپيمايي ماهان از اين پس با انجام 3 پرواز هفتگي در مسير تهران – اردبيل –تهران اقدام به جابجايي مسافر مي كند.
پروازهاي ماهان در روزهاي شنبه ،سه شنبه و جمعه انجام خواهد شد. به گفته رضواني اين شركت همچنين پروازخود را از اردبيل به مشهد كه پيش از اين يك بار در هفته انجام مي شد، به 2 پرواز در روزهاي سه شنبه و جمعه افزايش داد.با برقراري اين پروازها ،تعداد پروازهاي هفتگي فرودگاه اردبيل با 50 درصد رشد به 30 پرواز رسيد.


http://www.airport.ir/DesktopModules/Ne ... on=Staging (http://www.airport.ir/DesktopModules/News/NewsView.aspx?TabID=0&Site=airport&Lang=fa-IR&ItemID=861&mid=14823&wVersion=Staging)

Celine
25-07-2009, 12:22
برنامه پروازی شرکت ماهان در فرودگاه اردبیل قابل اجرا از 2/5/88

روزهای سه شنبه و جمعه :

شماره پرواز / مسیر پرواز / خروج / ورود

1074 / تهران - اردبیل / 0700 / 0800
1077 / اردبیل - مشهد / 0915 / 1045
1076 / مشهد - اردبیل / 1145 / 1315
1075 / اردبیل - تهران / 1430 / 1530
روزهای شنبه :

1074 / تهران - اردبیل / 0700 / 0800
1075 / اردبیل - تهران / 0915 / 1015

فعلا" کلیه پروازها با هواپیمای BAE انجام میشود .

http://arff.blogfa.com


افزايش پروازهاي اردبيل – تهران

پروازهاي مسير تهران – اردبيل – تهران از جمعه دوم مردادماه افزايش مي يابد.

بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاه اردبيل فتاح رضواني مديركل فرودگاههاي استان اردبيل گفت: شركت هواپيمايي ماهان از اين پس با انجام 3 پرواز هفتگي در مسير تهران – اردبيل –تهران اقدام به جابجايي مسافر مي كند.

پروازهاي ماهان در روزهاي شنبه ،سه شنبه و جمعه انجام خواهد شد.

به گفته رضواني اين شركت همچنين پروازخود را از اردبيل به مشهد كه پيش از اين يك بار در هفته انجام مي شد، به 2 پرواز در روزهاي سه شنبه و جمعه افزايش داد.

با برقراري اين پروازها ،تعداد پروازهاي هفتگي فرودگاه اردبيل با حدود 35 درصد رشد به 30 پرواز رسيد.

alireza_34227
25-07-2009, 15:51
با سلام :در یکی از تاپیکها ( که قفل شده ) دوست عزیزی بنام : alireza_34227 نوشته بودند : میگن که فرودگاه اردبیل جزو خطرناکترین فرودگاههای ایران است صحت داره ؟!
http://aerospacetalk.ir/forum/viewtopic ... 26&t=17878 (http://aerospacetalk.ir/forum/viewtopic.php?f=26&t=17878)
خدمت این دوست عزیز عرض کنم که : نمیدونم چطور این سوال به ذهن شما خطور کرد ؟ یا از چه کسی شنیدید این فرودگاه خطرناکه ! اما جهت اطلاع شما و دیگر عزیزان عرض میکنم که : فرودگاه اردبیل یکی از ایمنترین فرودگاههای کشور هست و از نظر سیستمهای ناوبری و کمک ناوبری در حد بسیار مطلوبی قرار دارد و خوشبختانه تا امروز اتفاق خاصی هم برای هیچ پروازی نیافتاده البته در خصوص احداث فرودگاه در مکان فعلی ، باید اضافه کنم که محل های بهتری هم بود که در آن زمان میشددر آنجا فرودگاه را احداث کرد !
اگر مورد خاصی مد نظر شماست، مطرح کنید تا جوابگو باشم.
http://arff.blogfa.com

دوست عزیز من هم منظورم محل فرودگاه بود تا خود فرودگاه چون اگر تشریف برده باشید اکثر مواقع باد شدیدی در این ناحیه وجود دارد به علاوه مه غلیظ در بعضی مواقع که به خاطرنزدیکی به دریا میباشد باز هم بنده اظهار نظری نکردم
و فقط سوال دارم و ان هم اینکه این شرایط مشکلی پیش نمی اورد چون به کررات شنیدم که قراربوده این فرودگاه در مکان دیگری (خروجی شهر به سمت تبریز ) ساخته شود ؟

iranarff
27-07-2009, 09:24
با سلام :در یکی از تاپیکها ( که قفل شده ) دوست عزیزی بنام : alireza_34227 نوشته بودند : میگن که فرودگاه اردبیل جزو خطرناکترین فرودگاههای ایران است صحت داره ؟!
viewtopic.php?f=26&t=17878 (http://aerospacetalk.ir/forum/viewtopic.php?f=26&t=17878)
خدمت این دوست عزیز عرض کنم که : نمیدونم چطور این سوال به ذهن شما خطور کرد ؟ یا از چه کسی شنیدید این فرودگاه خطرناکه ! اما جهت اطلاع شما و دیگر عزیزان عرض میکنم که : فرودگاه اردبیل یکی از ایمنترین فرودگاههای کشور هست و از نظر سیستمهای ناوبری و کمک ناوبری در حد بسیار مطلوبی قرار دارد و خوشبختانه تا امروز اتفاق خاصی هم برای هیچ پروازی نیافتاده البته در خصوص احداث فرودگاه در مکان فعلی ، باید اضافه کنم که محل های بهتری هم بود که در آن زمان میشددر آنجا فرودگاه را احداث کرد !
اگر مورد خاصی مد نظر شماست، مطرح کنید تا جوابگو باشم.
http://arff.blogfa.com

دوست عزیز من هم منظورم محل فرودگاه بود تا خود فرودگاه چون اگر تشریف برده باشید اکثر مواقع باد شدیدی در این ناحیه وجود دارد به علاوه مه غلیظ در بعضی مواقع که به خاطرنزدیکی به دریا میباشد باز هم بنده اظهار نظری نکردم
و فقط سوال دارم و ان هم اینکه این شرایط مشکلی پیش نمی اورد چون به کررات شنیدم که قراربوده این فرودگاه در مکان دیگری (خروجی شهر به سمت تبریز ) ساخته شود ؟

دوست عزیز سلام : بنده شاغل در فرودگاه اردبیل هستم و از تمام زیر و بم این فرودگاه خبر دارم ، اصلا" ساخت فرودگاه در محل فعلی اشتباه بود ! چون بقول شما همیشه باد شدید و کراس داریم و چون محدوده فرودگاه به دریا و منطقه گردنه حیران نزدیک است خیلی سریع مه سطح فرودگاه را دربر میگیرد البته برای رفع این مشکل اقداماتی انجام شد مثل نصب سیستم آی ال اس و احداث باند متقاطع یا کراس و تا حدودی رفع مشکل کرد اما مکانهایی هستند که برای احداث فرودگاه مناسبتر بود مثل همان خروجی شهر به سمت تبریز ، مسیر اردبیل به خلخال ، جاده مشکین شهر و حتی ده کیلومتری همین محل فعلی به سمت نمین ( کارخانه سیمان ) اتفاقا" بنظر من بهترین مکان همین جنب کارخانه سیمان هست چون زمانی که سطح فرودگاه را مه فراگرفته آن منطقه کاملا" هوا کلیر و صاف هست . بهر حال کار از کار گذشته و دیگر نمیتوان کاری کرد و اگر هم بخواهند اینکار را بکنند هزینه بسیار زیادی دارد و اصلا" مقرون به صرفه نیست .اگر قبل از احداث فرودگاه کار کارشناسی دقیق انجام میگرفت وضعیت خیلی فرق میکرد .

http://arff.blogfa.com

Shahrokh
27-07-2009, 10:46
مشابه اين مساله كه ميگيد در فرودگاه تنريف هم وجود داشت و منجر به اون سانحه شد و پس از اون فرودگاه ديگه اي در بخش ديگه اي از جزيره ساخته شد كه كمتر در معرض مه قرار بگيره و اكنون اين جزيره داراي دو فرودگاه هست

alireza_34227
27-07-2009, 14:17
امیدوارم که هیچوقت مشکلی در این فرودگاه پیش نیاد و اینکه مطمئن باشید اگر خدایی نکرده مشکلی هم بوجودبیاد هیچوقت محل فرودگاه را عوض نمی کنند وقتی بعد از سانحه توپولف وزیر راه یک تسلیت خشک و خالی هم
نگفت چه انتظاری هست ؟

iranarff
28-07-2009, 09:35
مشابه اين مساله كه ميگيد در فرودگاه تنريف هم وجود داشت و منجر به اون سانحه شد و پس از اون فرودگاه ديگه اي در بخش ديگه اي از جزيره ساخته شد كه كمتر در معرض مه قرار بگيره و اكنون اين جزيره داراي دو فرودگاه هست

اگر در کشور ما هم اینچنین جسارتی در مسئولین وجود داشته باشد که خیلی عالی میشود.اما ما عادت کردیم که اشتباه مون رو با اشتباهات دیگه جبران کنیم !مثلا" همین فرودگاه اردبیل سالها قبل که قرار بود در مکان فعلی احداث شود کار کارشناسی دقیق انجام نشد چرا که برای ساخت یک فرودگاه آیتم های زیادی باید مد نظر قرار بگیرد که مهم ترین آن بررسی اطلاعات هواشناسی تا 50 سال قبل میباشد، آما آیا در اردبیل به این موضوع توجه شد ؟در اینجا اگر از یک کودک هم سوال کنید که محدوده فرودگاه ار لحاظ وضعیت جوی چگونه هست ؟ به شما میگوید که غیر قابل پیش بینی ترین هوا در آنجاست ! بارها شده که شهر اردبیل آفتابی بوده اما در اینجا باران می آمد !و یا اینجا برف میاد اما شهر خبری نیست و هزاران مورد دیگر...
خوب حالا فرودگاه به اشتباه در این مکان احداث شد . اگر زمانی که متوجه شدند این محل مناسب نیست نمیتوانستند مکان آنرا تغییر بدهند؟ آن هم با هزینه کمتر اما اینکار را نکردند و با هزینه میلیاردی سیستم آی ال اس را نصب نمودند ... بازهم جواب نداد و دوباره با هزینه ای میلیاردی تر ! باند متقاطع را ساختند .. بازهم جواب نداد و حالا اینبار میخواهند چکار کنند خدا میداند!!

http://arff.blogfa.com

Celine
03-08-2009, 15:07
سرپرست معاونت امور عمراني استانداري اردبيل:
شركت هواپيمايي ماهان پروازهاي خود از فرودگاه اردبيل را افزايش ميدهد

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري اردبيل گفت: در حال حاضر هواپيمايي ماهان 10 سورت پروازي را در هفته از فرودگاه اردبيل به مقاصد تهران و مشهد مقدس و بالعكس داير كرده و اين شركت آماده است متناسب با استقبال مردم اين تعداد را افزايش دهد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، خداوردي رحماني با بيان اينكه به دليل استقبال مردم، شركت ماهان در طول هفته گذشته 3 بار نوع هواپيماهاي اعزامي خود به اردبيل را تغيير داد، تصريح كرد: براي اولين بار، اين شركت روز شنبه اين هفته يك فروند هواپيماي ايرباس 300 با ظرفيت 260 نفر به اردبيل اختصاص داد كه در توسعه ظرفيت ناوگان حمل ونقل هوايي استان بسيار در خور توجه است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اين كه بركات تقويت زير ساختهاي حمل ونقل زميني و هوايي استان به دليل موقعيت مرزي و گردشگري استان، علاوه بر اهالي منطقه نصيب ساير هموطنان و مهمانان خارجي نيز خواهد شد، ادامه داد: افتتاح پروژه ملي راه اصلي استان به مركز كشور نيز كه يكي از محورهاي مواصلاتي مهم در شمال غرب كشور است، در دستيابي به اين هدف مهم موثر خواهد بود.

iranarff
04-08-2009, 09:42
سرپرست معاونت امور عمراني استانداري اردبيل:
شركت هواپيمايي ماهان پروازهاي خود از فرودگاه اردبيل را افزايش ميدهد

سرپرست معاونت امور عمراني استانداري اردبيل گفت: در حال حاضر هواپيمايي ماهان 10 سورت پروازي را در هفته از فرودگاه اردبيل به مقاصد تهران و مشهد مقدس و بالعكس داير كرده و اين شركت آماده است متناسب با استقبال مردم اين تعداد را افزايش دهد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، خداوردي رحماني با بيان اينكه به دليل استقبال مردم، شركت ماهان در طول هفته گذشته 3 بار نوع هواپيماهاي اعزامي خود به اردبيل را تغيير داد، تصريح كرد: براي اولين بار، اين شركت روز شنبه اين هفته يك فروند هواپيماي ايرباس 300 با ظرفيت 260 نفر به اردبيل اختصاص داد كه در توسعه ظرفيت ناوگان حمل ونقل هوايي استان بسيار در خور توجه است .
حقیقتا" از ماهان استقبال خوبی بعمل آمده البته نمایندگی ماهان در اردبیل هم تبلیغات خوبی در تلویزیون و جراید محلی داره و اگر این استقبال ادامه داشته باشه مطمئنا" مسیرهای جدیدی برقرار خواهد شد در ابتدا قرار بود یک فروندهواپیمای BAE جهت مسیرهای پروازی جدید اختصاص داده بشه اما از هفته قبل ایرباس 300 جایگزین شد و از نظر مسافر هم فول میره ، اینو از من نشنیده بگیرید اما فعالیت ماهان خیلی خوشایند شرکتهای هما و آسمان در اردبیل نیست !
http://arff.blogfa.com

iranarff
05-08-2009, 12:53
پرواز شماره 1572 ایران ایر به مقصد جده با بیش از 17 ساعت تاخیر انجام شد !!
طبق برنامه قرار بود یک فروند ایرباس به رجستر EP-IBZ در ساعت 30/19 مورخه 13/5/88 از مبدا جده در فرودگاه اردبیل به زمین بنشیند که با سه ساعت تاخیر در ساعت 30/22 بزمین نشست و پس از ساعتی دوباره اقدام به مسافرگیری به مقصد جده نمود. دقایقی پس از استارت ، یکی از موتورها خاموش شد و خلبان چند بار دیگر تلاش نمود اما فایده ای نداشت و به همین دلیل پس از گذشت دقایقی ، مسافران را تخلیه نموده و تلاش کادر فنی ایران ایر نتیجه ای نداشت و پرواز فوق در ساعت 30/12 مورخه 14/5/88 انجام شد اونهم با بیش از 17 ساعت تاخیر !!!!! علت تاخیر هم نقص فنی موتور اعلام شد

http://arff.blogfa.com

iranarff
08-08-2009, 12:14
جدیدترین برنامه پروازی فرودگاههای استان اردبیل

http://iranarff.blogfa.com/post-128.aspx

Achaemenid
31-08-2009, 20:53
برگزاري دوره اطلاعات هوانوردي در فرودگاه اردبيل

http://www.privateimage.com/images/zvr36qecgvfl9cdsl4gx_thumb.jpg (http://www.privateimage.com/viewer.php?file=zvr36qecgvfl9cdsl4gx.jpg)

همزمان با برخي فرودگاههاي كشور دوره آموزشي اطلاعات هوانوردي موسوم به AISدر فرودگاه اردبيل برگزار شد.

بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاه اردبيل در اين دوره كه از بيستم تا بيست و دوم مرداد برگزار شد، 15 نفر از همكاران واحدهاي مراقبت پرواز از فرودگاههاي اردبيل،اروميه،پارس آباد،تبريز،رامسر،رشت و زنجان حضور داشتند.


در اين دوره تازه ترين مباحث مربوط به هوانوردي به شركت كنندگان آموزش داده شد.

iranarff
08-09-2009, 13:05
بهره برداری از طرح های تقرب باند ۱۵ و ۳۳ فرودگاه اردبیل بر اساس دستگاههای ناوبری DME و NDB آغاز شد ، بر این اساس در صورت خرابی و یا اتمام تاریخ وارسی دستگاه VOR ، هواپیماهای ورودی قادر خواهند بود با استفاده از دستگاههای مورد نظر طرح تقرب و LANDING خود را با ایمنی و دقت بیشتری نسبت به گذشته انجام دهند . همچنین طرح های ورودی و خروجی باند 25 و 07 نیز بر اساس دستگاههای کمک ناوبری DME و NDB و طرح تقرب باند 33 بر اساس دستگاههای DME/ILS و NDB تهیه شده که پس از وارسی پروازی مورد استفاده قرار میگیرد.

iranarff
17-09-2009, 21:33
شرکت هواپیمایی ماهان که چندی قبل پروازهای خود را با یک فروند هواپیمای BAE در اردبیل آغاز نموده بود از روز شنبه آینده ( 28/6/88) تایپ پرواز خود را به ایرباس 600-300 تغییر میدهد .
قبل از این فقط سه پرواز توسط این شرکت به مقاصد تهران و مشهد انجام میشد که از روز شنبه پروازها بصورت همه روزه خواهد شد .
هم اکنون شرکتهای ایران ایر و آسمان و نفت هر کدام در هفته 17 ، 5 و 2 پرواز دراین فرودگاه انجام میدهند .

iranarff
04-10-2009, 10:23
دوره PANS-OPS مراقبت پرواز فرودگاههای شمال و شمال غرب کشور از روز گذشته در فرودگاه اردبیل برگزار شد . در این دوره پرسنل فرودگاههای آذربایجانغربی و شرقی ، زنجان ، گیلان ، مازندران و اردبیل حضور دارند.

http://www.airport.ir/_DouranPortal/images/new%20news/DSC03262.JPG

Behrang
29-10-2009, 23:11
فرودگاه سراب دردست مطالعه است


وزيرراه و ترابري گفت: محل احداث فرودگاه در شهرستان سراب مشخص شده و اجراي آن در دست مطالعه است .


به گزارش روز چهارشنبه ايرنا ، حميد رضا بهبهاني در جريان بازديد از طرح هاي بخش راه شهرستان سراب با توجه به موقعيت اقتصادي اين شهرستان احداث فرودگاه در اين شهرستان را ضروري دانست .

amirali
29-10-2009, 23:36
شهرستان سراب از توابع استان آذربایجانشرقی است نه استان اردبیل

Behrang
31-10-2009, 16:05
فرودگاه اردبيل به سامانه خودکارجامع هواشناسي مجهزمي شود


اردبيل - مديرکل هواشناسي اردبيل گفت : سامانه ي جامع هواشناسي خودکاردرفرودگاه اردبيل و نيز ايستگاه هواشناسي خودکاردرگردنه ي صايين اردبيل راه اندازي مي شود.


بهمن کمانگر ، روز شنبه درگفت و گوي اختصاصي با خبرنگارايرنا افزود : نصب و راه اندازي سامانه ي جامع هواشناسي خودکاردرفرودگاه اردبيل که مسوولان سازمان هواشناسي نسبت به عملي شدن اين طرح قول مساعد دادند به تامين سلامت پروازي و نيز کاهش تاخيرهاي پروازي دراين فرودگاه کمک موثري خواهد کرد .
وي اظهار داشت : همچنين پس از گردنه ي حيران درمحوراردبيل به آستارا که ايستگاه هواشناسي خودکار جاده اي درآن نصب شده ، دومين نوع ازاين ايستگاه درگردنه ي صايين درمحور نيربه سراب هم درآينده ي نزديک نصب و راه اندازي خواهد شد .

iranarff
02-11-2009, 11:29
فرودگاه سراب دردست مطالعه است


وزيرراه و ترابري گفت: محل احداث فرودگاه در شهرستان سراب مشخص شده و اجراي آن در دست مطالعه است .


به گزارش روز چهارشنبه ايرنا ، حميد رضا بهبهاني در جريان بازديد از طرح هاي بخش راه شهرستان سراب با توجه به موقعيت اقتصادي اين شهرستان احداث فرودگاه در اين شهرستان را ضروري دانست .

من نمیدونم جناب وزیر با چه استدلالی این ادعا رو مطرح فرمودند ؟ فرودگاه را در مناطقی میسازند که حداقل 200 کیلومتر با فرودگاههای دیگر فاصله داشته باشه و در ضمن توجیه اقتصادی هم داشته باشه ... اما شهرستان سراب که کمتر از 100 کیلومتر یعنی حدودا" نیم ساعت فاصله زمانی با اردبیل داره و حدودا" یک ساعت و نیم هم با تبریز فاصله داره ، چه توجیهی برای احداث فرودگاه در این شهر هست ؟

iranarff
04-11-2009, 15:37
یک فروند هواپیمای آنتونوف 26 متعلق به شرکت صافات ( مخصوص انجام عملیات باروری ابرها) که از هفته قبل در فرودگاه اردبیل مستقر بود ، به علت نقص فنی در موتور گراند شد .
این هواپیما حدود 3 روز میشود که گراند شده و منتظر ارسال قطعه میباشد .

iranarff
08-11-2009, 11:36
فرماندار اردبيل گفت: فرودگاه اردبيل به عنوان موفقترين فرودگاه در عزيمت زائران حجاج بيت الله الحرام است.

يوسف اكبري عصر امروز در نشستي با عوامل اجرايي اعزام حجاج، از اعزام به موقع و كم تاخير حجاج بيت الله الحرام از فرودگاه اردبيل به مقصد مدينه منوره قدرداني كرد.
وي از همكاري تمام عوامل اجرايي از جمله اداره كل فرودگاههاي استان، سازمان هواپيمايي، حج و زيارت، واحدهاي مختلف نيروي انتظامي، گمرك، نهاد رياست جمهوري و سپاه مستقر در فرودگاه اردبيل تشكر كرد و از فرودگاه اردبيل به عنوان فرودگاه موفق در عزيمت زائران ياد كرد.

iranarff
08-11-2009, 14:32
شركت فرودگاههاي كشور و استانداري اردبيل توافقنامه امضاء كردند.


استاندار اردبيل و مديرعامل شركت فرودگاههاي كشور با افزايش همكاري ها براي توسعه فرودگاههاي استان اردبيل موافقت كردند. بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور در اين توافقنامه كه در پايان ديداردكتر منصور حقيقت پور ومهندس سيد احمد مومني رخ در اردبيل حاصل شد،استانداري اردبيل موافقت كرد نسبت به تامين اعتبار و احداث ترمينال حج فرودگاه اردبيل اقدام كند.
بر اساس اين توافقنامه ،استانداري اردبيل همچنين در خصوص تجهيز باند فرودگاه به RVR و سيلوميتر با هواشناسي پيگيري لازم را به عمل و براي تامين اعتبار مرتبط با تجهيزات دوربين هاي مداربستهCCTV اقدام خواهد كرد.
اين توافقنامه ، شركت فرودگاههاي كشور را نيز موظف كرده تا براي ايجاد جاده دسترسي مستقيم ايمني زميني به باند ، توسعه ساختمان پليس ، تامين دستگاههاي كمك بازرسي پاويون و خريد و نصب سيستم روشنايي باند جديد فرودگاه اردبيل اقدام كند.
بر اساس اين توافقنامه ،شركت فرودگاههاي كشور همچنين در خصوص بهسازي سطوح پرواز ،تكميل ساختمان نيمه ساز ايمني زميني و احداث موتورخانه و پست برق فرودگاه پارس آباد اقدام خواهد كرد. در مقابل استانداري اردبيل موظف شد زمين مورد درخواست شركت فرودگاهها را براي نصب دستگاه VOR/DME و جابجايي دستگاه NDBاز خارج فرودگاه به داخل سايت تهيه و آماده كند.
اداره كل فرودگاههای استان اردبيل با دراختيار قراردادن زمين مناسب جهت احداث جايگاه سوخت رساني در فرودگاه پارس آباد مغان موافقت واعلام آمادگي كرد ومقررشد استانداري ،در خصوص احداث اين جايگاه از طريق شركت نفت پيگيري هاي لازم را به عمل آورد.
گزارش روابط عمومي شركت فرودگاهها حاكيست مهندس مومني رخ در ديدار استاندار اردبيل اعلام كرد:در آينده دستگاه تقرب دقيق پرواز موسوم به ILS براي باند دوم فرودگاه اردبيل در برنامه قرار خواهد گرفت و اين فرودگاه با توجه به نياز منطقه توسعه خواهد يافت.
مومني رخ تاكيد كرد:شركت فرودگاههاي كشور براي فرودگاه مغان طرح هاي زيادي را مد نظر و در دست اقدام دارد كه هزينه سنگيني رابر دوش شركت خواهد گذاشت.
استاندار اردبيل هم با اشاره به اينكه فرودگاه اردبيل كفاف نياز استان و پنج ميليون گردشگر را نمي دهد گفت:اين فرودگاه بايد به تجهيزات مناسب و لازم مجهز شود.
حقيقت پورگفت: 5 درصد مسافرت هاي استان هوايي و تقاضا براي سفرهاي حج در حال افزايش است كه اين موضوع توجه به توسعه فرودگاهها را بيش ازبيش ضروري مي سازد.

iranarff
21-11-2009, 12:19
طرح جديد CTRيا حوزه كنترل فرودگاه اردبيل از پنجشنبه 28 ابان اجرايي و عملياتي شد.
http://www.airport.ir/_DouranPortal/images/News/DSC02624[1].JPG

بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور مديركل فرودگاههاي استان اردبيل با اعلام اين خبر گفت: با بهره برداري از اين طرح كه دايره اي به شعاع 25 ناتيكال مايل به مركزيت دستگاه VOR فرودگاه و ارتفاع 20500 پا را در كنترل فرودگاه قرار مي دهد،از اين پس خدمات كنترل هوايي در اين منطقه از فضاي كشور توسط متخصصان مراقبت پرواز فرودگاه اردبيل انجام خواهد شد.
مهندس فتاح رضواني افزود: پيش از اين ،واحد مراقبت پرواز فرودگاه اردبيل تنها مجاز به ارائه سرويس كنترل به پروازهاي در محدوده 5 ناتيكال مايل و ارتفاع 6500 پا بود.

مديركل فرودگاههاي اردبيل تاكيد كرد:با عملياتي شدن اين طرح درآمدهاي سالانه فرودگاه اردبيل حاصل از نشست و برخاست هواپيماها 30 درصد افزايش مي يابد.
رضواني گفت:اين طرح همچنين گام بلندي در راستاي افزايش ايمني پروازهاي ورودي،خروجي و محلي اين فرودگاه و همچنين پروازهاي عبوري با ارتفاع كم در اين منطقه به حساب مي آيد.

Navid Tomcat
24-11-2009, 13:56
50 میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه پارس آباد مغان اختصاص یافت

پارس آباد، اردبیل - نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی از تخصیص 50 میلیارد ریال برای توسعه و گسترش فرودگاه پارس آباد مغان خبر داد.

وکیل سپه روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات فرودگاه پارس آباد افزود: این میزان اعتبار برای تعریض، تطویل باند وتجهیز فرودگاه به امکانات پیشرفته هزینه خواهد شد.
وی با اشاره به این که مجوزاحداث جایگاه سوخت گیری هواپیما در این فرودگاه اخذ شده، گفت: مشکل تملک زمین هشت هکتاری مجاورفرودگاه بزرگترین مانع بر سر راه سرمایه گذاری درفرودگاه پارس آباد بود که با پیگیری های صورت گرفته این معضل اساسی بر طرف شد.
وی افزود: با اجرای برنامه های توسعه ای امکان نشست و بر خاست هواپیماهای فوکر و پهن پیکر در فرودگاه پارس آباد مغان فراهم می شود.
به گزارش خبرنگارایرنا فرماندار پارس آباد مغان نیزدراین جلسه گفت: دستگاه کمک ناوبری مدرن با 10 میلیارد ریال اعتبار خریداری شده که درآینده نزدیک راه اندازی می شود.
التفات خدابنده به نقش این فرودگاه درجهش اقتصادی و پیشرفت همه جانبه دشت وسیع مغان اشاره کرد و افزود: با گسترش این فرودگاه قدیمی استان اردبیل پرواز مستقیم مشهد مقدس، پارس آباد مغان و بالعکس توسط شرکت هواپیمایی ماهان در این مسیر برقرارشده و تعداد پروازهای تهران، پارس آباد نیز افزایش خواهد یافت.
فرودگاه پارس آباد مغان که درسال 1352 تاسیس و در سال 1381 از کشت و صنعت و دامپروری مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور شد.
پارس آباد مغان با 200 هزار نفر جمعیت در شمال استان اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

Behrang
27-11-2009, 18:32
دستگاه كمك ناوبري فرودگاه پارسآباد راهاندازي ميشود


نماينده مردم پارسآباد و بيلهسوار در مجلس گفت: دستگاه كمك ناوبري مدرن با صرف 10 ميليارد ريال اعتبار خريداري شده و در آيندهاي نزديك به بهرهبرداري ميرسد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل به نقل از روابط عمومي فرمانداري پارسآباد، وكيل سپه در جلسه بررسي مشكلات فرودگاه پارسآباد به قدمت تاريخي اين فرودگاه اشاره كرد و افزود: ضرورت دارد مسئولان امر در راستاي توسعه و افزايش امكانات اين فرودگاه اهتمام جدي داشته باشند.
وي به تخصيص 50 ميليارد ريال اعتبار براي توسعه و گسترش اين فرودگاه اشاره كرد و اظهار داشت: براي تعريض و تطويل اين باند و تجهيز فرودگاه به امكانات پيشرفته اين اعتبار هزينه خواهد شد.
وكيل سپه يكي از مشكلات اين فرودگاه را نبود امكانات مدرن اعلام كرد و خاطر نشان نمود: در كنار خريد دستگاه كمك ناوبري مدرن سعي داريم ديگر امكانات را نيز براي اين فرودگاه مهيا كنيم تا در سايه اين برنامههاي توسعهاي امكان افزايش پروازها و نيز نشست و برخاست هواپيماهاي فوكر در اين فرودگاه باشيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود از حل مشكل زمين براي مجوز احداث جايگاه سوختگيري هواپيما خبر داد و تصريح كرد: با حل اين مشكل و تملك هشت هكتار زمين در مجاورت فرودگاه سرمايهگذاريهاي لازم در اين زمينه انجام خواهد شد و اين معضل برطرف ميشود.
در اين جلسه فرماندار پارسآباد نيز گفت: با تلاش مسئولان استان اقدامات خوبي در راستاي توسعه و تجهيز فرودگاه پارسآباد آغاز شده است.
التفات خدابنده يكي از مشكلات اين فرودگاه را نبود استقبال مردم از پروازهاي هوايي اعلام كرد و افزود: اميدواريم با استقبال مردم منطقه علاوه بر پروازهاي تهران شاهد داير شدن پروازهاي مستقيم مشهد مقدس باشيم.
وي وجود فرودگاه پارسآباد را نقطه عطفي در راستاي اقتصادي و پيشرفت همهجانبه مغان اعلام كرد و ادامه داد: علاوه بر افزايش پروازهاي داخلي ميتوانيم از اين فرودگاه در جا به جايي محصولات كشاورزي و دامي استفاده كنيم.
خدابنده اظهار اميدواري كرد: با خريد و تجهيز فرودگاه پارسآباد به دستگاههاي جديد و مدرن يك توسعه و رونق خوبي را در اين منطقه شاهد باشيم.

Navid Tomcat
05-12-2009, 08:19
توسعه فرودگاه پارس آباد بالندگی دشت مغان را سرعت می بخشد

مديركل فرودگاههاي استان اردبيل گفت: توسعه فرودگاه پارسآباد نه تنها زمينه بالندگي بلكه راههاي توسعه شتابان دشت مغان را فراهم خواهد كرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی فرمانداری پارس آباد، فتاح رضوانی در جلسه بررسی موانع و مشكلات فرودگاه پارس آباد افزود: این فرودگاه به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل باید به جایگاه سابق خود كه در آن پروازهای مختلفی صورت می گرفت بازگردد تا بتوانیم از این ظرفیت به بهترین شكل استفاده كنیم.
وی به تاكیدات استاندار اردبیل برای توسعه این فرودگاه اشاره كرد و اظهار داشت: استاندار اردبیل با نگاه مثبت پیگیر جدی توسعه این فرودگاه است و سعی دارد در كنار پروازهای تهران – پارس آباد زمینه راه اندازی یك خط پروازی به مشهد را نیز فراهم كند.
رضوانی به رفع مشكل تملك زمین برای توسعه این فرودگاه اشاره كرد و ادامه داد: با تملك هشت هكتار زمین حاشیه فرودگاه موانع توسعه این فرودگاه باسابقه در مغان فراهم خواهد شد.
رضوانی گفت: واگذاری این زمین به بخش خصوصی مانع جدی بر سر راه توسعه و سرمایه گذاری این فرودگاه بود كه با تلاش و پیگیری های انجام شده این معضل برطرف شده است.
مدیركل فرودگاه های استان با تاكید بر گسترش و تجهیز این فرودگاه به امكانات پیشرفته هوانوردی تصریح كرد: از این فرودگاه می توان در انتقال محصولات تولیدی كشت و صنعت و دامپروری مغان و نیز عرضه محصولات متنوع این دشت زرخیز استفاده كرد.
وی خاطر نشان كرد: امیدواریم با تجهیزات مدرن و جدید خریداری شده برای این فرودگاه در كنار دیگر قابلیت ها شاهد عمران و آبادانی پارس آباد و دشت مغان باشیم.
فرماندار پارس آباد نیز در این جلسه از خرید دستگاه ناوبری پیشرفته برای این فرودگاه خبر داد و گفت: این دستگاه با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال خریداری شده و در آینده نزدیك راه اندازی خواهد شد.
التفات خدابنده افزود: امسال با هدف تعریض باند و تطویل آن و نیز مجهز كردن فرودگاه به تجهیزات و امكانات مدرن 50 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.
وی اضافه كرد: این فرودگاه آمادگی دارد به عنوان باند جایگزین فرودگاه اردبیل در شرایط جوی نامناسب كه امكان فرود پروازهای اردبیل وجود ندارد از این ظرفیت استفاده شده تا مشكلات مسافران برطرف شود.
فرماندار پارس آباد افزایش تعداد پروازهای تهران – پارس آباد و بالعكس و نیز احداث جایگاه سوخت گیری را از نیازهای این فرودگاه اعلام كرد و گفت: امیدواریم با رایزنی های به عمل آمده با شركت هواپیمایی ماهان پرواز مشهد – پارس آباد و بالعكس دایر شود.
وی در پایان ادامه داد: این فرودگاه كه از سال 52 تاسیس شده تاكنون فعالیت داشته و یكی از فرودگاه های معتبر و ارزشمند كشور است.

iranarff
14-12-2009, 12:52
فوکر 100 ایران ایر به شماره پرواز 493 بدلیل باد شدید ( 30 نات ) نتوانست در فرودگاه اردبیل فرود آید و به تهران QRF کرد .طوفان شدید از دیروز شروع و تاکنون ادامه دارد

ATCexplorer
18-12-2009, 11:38
مدیركل فرودگاه های استان اردبیل از حل مشكل تملك اراضی اطراف فرودگاه پارس آباد مغان خبر داد.

فتاح رضوانی گفت: واگذاری این زمین 8 هكتاری به بخش خصوصی ،مانعی جدی بر سر راه توسعه و گسترش فرودگاه پارس آباد شده بود كه با تلاش پیگیر مسئولان، این مشكل برطرف شد.
رضوانی با اعلام اینكه گسترش و تجهیز فرودگاه به امكانات پیشرفته ، موجب بالندگی این منطقه خواهد شد ،تاكید كرد: استاندار اردبیل با نگاهی مثبت خواهان توسعه فرودگاه پارس آباد است.
در این حال فرماندار پارس آباد از اختصاص50 میلیارد ریال برای تطویل و تعریض باند و تجهیز فرودگاه پارس آباد خبر داد.
وی افزود:با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال نیز دستگاه ناوبری پیشرفته ای خریداری شده كه بزودی در این فرودگاه نصب و راه اندازی می شود.
فرودگاه پارس آباد مغان در سال 1353 تاسیس و در سال 1381 از مجتمع كشت و صنعت و دامپروری مغان منفك و تحویل شركت فرودگاه های كشور شد.

ATCexplorer
18-12-2009, 12:45
طرح جديد CTRيا حوزه كنترل فرودگاه اردبيل از پنجشنبه 28 ابان اجرايي و عملياتي شد.


بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور مديركل فرودگاههاي استان اردبيل با اعلام اين خبر گفت: با بهره برداري از اين طرح كه دايره اي به شعاع 25 ناتيكال مايل به مركزيت دستگاه VOR فرودگاه و ارتفاع 20500 پا را در كنترل فرودگاه قرار مي دهد،از اين پس خدمات كنترل هوايي در اين منطقه از فضاي كشور توسط متخصصان مراقبت پرواز فرودگاه اردبيل انجام خواهد شد.
مهندس فتاح رضواني افزود: پيش از اين ،واحد مراقبت پرواز فرودگاه اردبيل تنها مجاز به ارائه سرويس كنترل به پروازهاي در محدوده 5 ناتيكال مايل و ارتفاع 6500 پا بود.

مديركل فرودگاههاي اردبيل تاكيد كرد:با عملياتي شدن اين طرح درآمدهاي سالانه فرودگاه اردبيل حاصل از نشست و برخاست هواپيماها 30 درصد افزايش مي يابد.

رضواني گفت: اين طرح همچنين گام بلندي در راستاي افزايش ايمني پروازهاي ورودي،خروجي و محلي اين فرودگاه و همچنين پروازهاي عبوري با ارتفاع كم در اين منطقه به حساب مي آيد.


برام جای سوال بوجود اومد که افزایش ارتفاع تا 20500 پایی چه سودی برای این فرودگاه داره؟ در حالی که فرودگاه های دشت ناز، نوشهر، رامسر، رشت که فرودگاه های شمال کشور را شامل می شوند، دارای حداکثر 16500 پا ارتفاع هستند. یا فرودگاه هایی مثل کرمان، اهواز، یزد، کرمانشاه و غیره هم تا 16500 پایی را تحت کنترل دارند.

و جالب تر اینکه، جز هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان به مقصد پارس آباد، پرواز دیگه ای از این منطقه عبور نمی کنه مگر برای نشستن در فرودگاه اردبیل!!! که به گام بلندی در راستای افزایش ایمنی پروازها اشاره شده!!! در ضمن، چه مزیتی داره که نسبت به قبل افزایش ایمنی را بهمراه داشت؟

Behrang
29-12-2009, 23:07
خط هوايي اردبيل ـ دمشق راهاندازي شد


به همت شركت هواپيمايي مهرپرواز اردبيل براي نخستين بار خط پرواز مستقيم اردبيل ـ سوريه به صورت رسمي راهاندازي شد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين آيين كه عصر امروز در فرودگاه اردبيل و با حضور جمعي از مسئولان استان، مديركل فرودگاههاي اردبيل و نيز مسئولان حج و زيارت اين استان برگزار شد، نخستين پرواز زائران سوريه از اردبيل به صورت مستقيم به دمشق انجام شد.
در اين آيين سرپرست معاونت استانداري اردبيل در سخناني با اشاره به توسعه خط پروازي اردبيل با ساير نقاط كشور و دنيا گفت: خوشبختانه در سالهاي اخير با راهاندازي خط پرواز اردبيل به تهران، مشهد و حجاج سعي شده است، پرواز مستقيم از اردبيل به عتبات عاليات، سوريه و ديگر اماكن مذهبي نيز به طور شايسته و در شأن مردم اين خطه داير شود.
خداوردي رحماني افزود: هدف از راهاندازي اين خطوط پروازي سهولت مردم در پروازهاي داخلي و خارجي است به طوري كه حضور شركتهاي مختلف هواپيمايي به اين امر سرعت بخشيده است.
وي اظهار داشت: با تلاش استاندار اردبيل در چند ماه اخير پرواز شركت هواپيمايي ماهان نيز به صورت مستقيم از اردبيل به مشهد و تهران در حال انجام است و قرار است تا پايان امسال با برنامهريزيهاي صورت گرفته پرواز اردبيل ـ نجف و كربلا نيز داير شود.
رحماني تصريح كرد: در سالهاي اخير در سه قسمت خط پروازي، حمل و نقل زميني و ريلي شاهد تحولات اساسي در استان هستيم به طوري كه تا چند سال آينده مردم استان از اين ظرفيتها به صورت كامل بهرهبرداري خواهند كرد.
وي يكي از شاخصهاي توسعه يك استان را توجه به خطوط پروازي، حمل و نقل زميني و ريلي اعلام كرد و ادامه داد: ما در رسيدن به اين توسعه پايدار در صدد رونق دادن به اين بخش هستيم.
سرپرست معاونت استانداري اردبيل به توسعه فرودگاه اردبيل و راهاندازي باند دوم آن اشاره كرد و خاطرنشان كرد: خوشبختانه در 9 ماهه نخست امسال پروازهاي فرودگاه اردبيل با كمترين تاخير و كوچكترين خللي انجام شده است.
رحماني در پايان سخنان خود اضافه كرد: اميدواريم راهاندازي خط پرواز اردبيل ـ دمشق سرآغاز و فتح بابي براي راهاندازي ساير خطوط پروازي استان باشد.

Celine
07-01-2010, 18:41
فرودگاه اردبيل به دستگاه ايمني پرواز آي.ال.اس کت دو مجهز ميشود

خداوردي رحماني روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگارايرنا گفت: اين دستگاه با حمايت مالي استانداري و با صرف 10 ميليارد ريال خريداري شده که به زودي براي استفاده در فرودگان مزبور، نصب و راه اندازي مي شود.
وي افزود : اين دستگاه براي دومين بار درداخل کشور بعد از فرودگاه امام (ره) درفرودگاه اردبيل نصب مي شود.
رحماني، با اشاره به نصب دستگاه جديد و پيشرفته / آي.ال.اس کت يک / درفرودگاه اردبيل قبل از فرودگاههاي بزرگ مشهد و تبريز بيان کرد: اين دستگاه به منظور بالا بردن ضريب ايمني پرواز و جلوگيري از لغو پروازهاي فرودگاه اردبيل به علت شرايط نامساعد آب و هوايي نصب شده است.
وي ، با اشاره به نبود رادار هواشناسي دراستان و ضرورت نصب اين رادار براي بالا بردن پيش بيني هاي دقيق هواشناسي بيان کرد : رادارهواشناسي براي استان خريداري شده و تا چند ماه آينده با نصب اين دستگاه رديابي سامانههاي هواشناسي دقيق ترشده و پيشبينيهاي دقيق با هدف کاهش لغو پروازها انجام مي شود.
رحماني ، تامين زيرساختهاي لازم در حوزه گردشگري استان را ضروري دانست وگفت : با توجه به برنامه ريزي استان براي جذب سالانه 10 ميليون گردشگر جلوگيري ازلغو پروازها و تامين لوازم اين امرازاهداف عمده بخش حمل و نقل هوايي استان است.
وي اضافه کرد: درراستاي تکميل زيرساخت هاي حمل ونقل استان به منظور توسعه گردشگري ، احداث بزرگراه اردبيل تا سه راهي صحرا و راه اصلي اردبيل ـ سرچم سرعت گرفته است.
سرپرست معاونت عمراني استانداري اردبيل همچنين زيرساختهاي گردشگري سرعين را براي پاسخگويي به حضور همزمان 100 هزارگردشگر ناکافي دانست واظهارداشت : در همين زمينه درجلسه اخير با شهرداري سرعين مقرر شد که برخي زيرساختهاي اين شهرستان تا نوروز و تابستان براي پذيرايي مسافران آماده شود.

IranAirHoma
08-01-2010, 12:39
جالب تر اینکه، جز هواپیمای ATR شرکت هواپیمایی آسمان به مقصد پارس آباد، پرواز دیگه ای از این منطقه عبور نمی کنه مگر برای نشستن در فرودگاه اردبیل!!! که به گام بلندی در راستای افزایش ایمنی پروازها اشاره شده!!! در ضمن، چه مزیتی داره که نسبت به قبل افزایش ایمنی را بهمراه داشت؟جناب ATX توجه داشته باشید که شما همیشه حال رو میبینید و دلیل عقب ماندگی این کشور ندیدن آینده هست. اولا اینکه پرواز تهران باکو از این مسیر انجام میشه و ثانیا اینکه برای آینده برنامه هایی در دست هست که پرواز استانبول اردبیل و باکو اردبیل راه اندازی بشه.

دقیق باشیم

iranarff
31-01-2010, 15:33
عکس هوایی از باندهای فرودگاه اردبیل

این عکس رو چندی قبل از داخل ایرباس ماهان گرفتم که باند 15/33 و 25/07 کاملا" معلومه

http://s1.postimage.org/NrrzS.jpg (http://www.postimage.org/image.php?v=gxNrrzS)

http://arff.blogfa.com

Celine
06-02-2010, 23:00
عمليات اجرايي ترمينال پروازهاي خارجي فرودگاه اردبيل به زودي آغاز ميشود

استاندار اردبيل گفت: به زودي كلنگ احداث ترمينال پروازهاي خارجي فرودگاه اردبيل به زمين زده ميشود تا زمينه براي انجام پروازهاي خارجي از اين فرودگاه فراهم شود.
به گزارش ايسنا، به نقل از روابط عمومي استانداري اردبيل، منصور حقيقتپور گفت: در كنار اين امر در تلاش هستيم با تقويت سامانههاي هواشناسي و الكترونيكي در فرودگاه اردبيل جلوي تعطيلي پروازها و تاخير در آنها را بگيريم.
حقيقتپور در مورد فعاليتهاي حوزه صنعت به ويژه صنايع سنگين در استان يادآورشد: اردبيل به عنوان استان جوان و مولود انقلاب ازحيث صنايع سنگين فقير بود به همين خاطر در يك سال اخير كوشيديم در اين زمينه گامهاي اساسي را برداريم.
وي يكي از اين اقدامات را كلنگزني كارخانه اتوبوسسازي مايوان در اردبيل اعلام و خاطرنشان كرد: اين كارخانه كه در حال احداث بنا و ساختمان آن هستيم قادر خواهد بود سالانه يكهزار دستگاه اتوبوس شهري و بين شهري را توليد و زمينه اشتغال حدود يكهزار و 800 نفر را فراهم آورد.
حقيقت پور از ارايه نخستين محصولات آرتاتراكتور تا 10 روز آينده خبر داد و افزود: ظرف 10 روز آينده نخستين توليدات كارخانه تراكتورسازي اردبيل به بازار خواهد آمد كه توليد 4 هزار دستگاه از اين تراكتورها صرفاً براي صادرات در نظر گرفته شده است.
وي در مورد كلنگزني كارخانه خودروسازي پارس در اردبيل نيز ادامه داد: به دليل انتخاب برند تاخيري در اجراي اين پروژه پيش آمد كه با رفع موانع موجود، عمليات ساختماني اين كارخانه به زودي آغاز خواهد شد.
حقيقتپور از كلنگزني كارخانه كاميونسازي در مشكينشهر و كارخانه جديد كاميونسازي در نير خبر داد و گفت: سال آينده شاهد توليد محصولات اين كارخانه خواهيم بود.
وي از دعوت سرمايهگذاران بخش خصوصي براي احداث كارخانه دوم ذوبآهن استان در نير خبر داد و افزود: اين كارخانه با همت سرمايهگذاران اردبيلي اجرا ميشود و تلاش ميكنيم در اين كارخانه مردم استان نيز سهيم باشند.
استاندار اردبيل از كلنگزني كارخانه سوم سيمان استان خبر داد و تصريح كرد: بعد از احداث كارخانه سيمان در اردبيل و در حال اجرا بودن كارخانه سيمان خلخال، تا پايان امسال عمليات اجرايي كارخانه سيمان مشكينشهر نيز آغاز خواهد شد تا اردبيل به قطب صادرات سيمان در شمالغرب برسد.
وي خاطرنشان كرد: در كنار اين واحدها صدها پروژه ديگر ريز و درشت نيز در حال پيگيري است كه آب اكسيژنه نير به زودي كلنگزني خواهد شد.
حقيقتپور در بخش ديگري از سخنان خود به ظرفيت توليد برق در استان از طريق باد اشاره كرد و ادامه داد: تا پايان امسال با استقرار اولين توربينهاي توليد برق در نمين، كارهاي اجرايي در اين زمينه آغاز خواهد شد تا بتوانيم بالغ بر يك هزار و 500 مگاوات برق را كه شش برابر ظرفيت مصرف فعلي استان است در نمين، كوثر و خلخال توليد كنيم.
وي از كلنگزني بزرگترين بيمارستان تخصصي چشم شمالغرب كشور درآينده نزديك در سرعين خبر داد و اضافه كرد: با رايزنيهاي صورت گرفته، اين مجموعه قادر خواهد بود علاوه بر بيماران مناطق مختلف كشور، حتي بيماران حوزه قفقاز را نيز زير پوشش خود ببرد.
حقيقتپور از احداث مجتمع خودروشهر سبلان با مشاركت بخش خصوصي خبر داد و گفت: تلاش ميكنيم شهرك بزرگي را براي ارايه تمامي خدمات خودرويي استان تجهيز و راهاندازي كنيم.
رييس شوراي اداري استان از كلنگزني دانشگاه بينالمللي صنعتي قفقاز تا پايان امسال در اردبيل خبر داد و افزود: تا پايان سال اين پروژه به همراه ايستگاه راهآهن اردبيل كلنگزني شده و عمليات اجرايي آنها آغاز خواهد شد.
وي كلنگزني كمربندي سوم اردبيل به طول 62 كيلومتر و با هدف كاهش بار ترافيكي شهر اردبيل را از ديگر پروژههاي اجرايي استان تا پايان امسال برشمرد و گفت: مكانيزمي را فراهم كردهايم تا به حوزه مديريت ساخت پروژهها به ويژه سدها نظارت علمي و فني صورت گيرد.
حقيقتپور تصريح كرد: در اين ارتباط، اقدامات اساسي انجام شده و با نظارت بر فعاليت سدهايي چون عمارت، گيوي، كلهسر و بفراجرد، سد گيوي در سال آينده آبگيري خواهد شد.
وي در زمينه احداث سدهاي معيشتي نيز خاطر نشان كرد: امسال 21 سد، سال آينده 51 سد و در طول دو سال 72 سد معيشتي در استان احداث خواهد شد تا زمينه براي ذخيرهسازي آب كشاورزي و ديگر استفادهها از آن فراهم شود.
استاندار اردبيل در ادامه به تلاشهاي صورت گرفته براي انتقال حقابه استان از قزلاوزن و ارس اشاره كرد و ادامه داد: با يك مكانيزم مطالعه و طراحي شده در سال آينده سعي داريم 538 ميليون مترمكعب حقابه خود را از قزلاوزن دريافت كنيم.
وي ادامه داد: از شمال استان نيز از رود ارس 700 ميليون مترمكعب حقابه استان برداشت خواهد شد كه با انتقال آب از اين دو حوزه شمال و جنوب استان از لحاظ كشاورزي به قطب ممتاز تبديل خواهد شد.
حقيقتپور از افتتاح راه اصلي اردبيل به سرچم در نيمه اول سال آينده خبر داد و گفت: براي راهآهن اردبيل نيز توانستيم رقم 70 ميليارد تومان را مصوب كنيم.
وي در پايان سخنان خود افزود: با تمام ظرفيت و توان خود سعي داريم با اجراي پروژههاي اساسي و زيربنايي رفاه و تعالي را براي مردم استان به ارمغان آوريم.

Ruslan
14-03-2010, 06:13
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل:
ترمينال خارجي فرودگاه اردبيل كلنگزني ميشود


مديركل فرودگاههاي استان اردبيل گفت: در روزهاي آينده و با عنايت استاندار اردبيل كلنگ احداث ترمينال خارجي فرودگاه اردبيل به زمين زده ميشود.


فتاح رضواني در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبيل و در تشريح آمادگي اين نهاد براي پذيرايي شايسته از مسافران هوايي نوروزي گفت: تاكنون شركتهاي هواپيمايي اعلام برنامه دقيق در مورد سفرهاي نوروزي نكردند كه اميدواريم در اين هفته برنامهريزيها در اين زمينه تكميل و ما نيز تدابير لازم را براي استقبال از مسافران و گردشگران نوروزي به عمل آوريم.
وي اظهار داشت: از 25 اسفندماه شاهد استقرار يك دستگاه هواپيماي ويا خواهيم بود كه قرار است با برنامهريزيهاي صورت گرفته اين هواپيما در مسير اردبيل ـ مشهد برنامه مدوني را اجرايي كند.
رضواني تصريح كرد: شركت هواپيمايي ماهان نيز پروازهاي خود را به مشهد در روزهاي جمعه و دوشنبه انجام ميدهد و ما در وضعيت كنوني نسبت به داير شدن اين پروازها اعلام آمادگي كرديم.
وي به برنامههاي پروازي اين فرودگاه اشاره كرد و ادامه داد: ما در اين فرودگاه به دليل شرايط زمان عملياتي تا ساعت 19:30 شب آماده ارائه خدمات هستيم و بعد از اين ساعات برنامهاي براي پروازها به ما ابلاغ نشده است.
رضواني خاطرنشان كرد: با توسعه نيروهاي مستقر در فرودگاه و افزايش آنها ميتوانيم با كسب مجوزهاي لازم پروازهاي خود را به صورت شبانهروزي داير كنيم.
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل از آمادگي فرودگاه اردبيل براي استقبال شايسته از مسافران و گردشگران هوايي خبر داد و گفت: گروههاي توزيعكننده بروشور و تبليغات متعدد در فرودگاه مستقر شدند تا مسافران و گردشگران را به صورت شايسته راهنمايي كنند.

iranarff
16-03-2010, 18:04
بارش خاک و سنگ از آسمان اردبیل
تندباد و طوفان شدید برای دومین روز پیاپی با سرعتی بیش از 130 کیلومتر در ساعت استان اردبیل را درنوردید.

به گزارش خبرنگار مهر در اردبیل، تندباد شدید که نسبت به دیروز 20 کیلومتر نیز بر سرعت آن افزوده شده است، هم اکنون نواحی مرکزی، شمال شرقی و جنوبی استان را فراگرفته است.
سرعت تندباد و طوفان به حدی است که شهروندان اردبیلی شاهد بارش شدید خاک و سنگ ریزه از آسمان بوده و همین امر تردد در شهر و زندگی عادی مردم را به نحو محسوسی تحت تاثیر قرار داد.

در پی ادامه وزش طوفان دو پرواز ایران ایر و ماهان کنسل شد... ایرباس ماهان از اورهد اردبیل برگشت ... جای تعجبه اوایل صبح که وزش طوفان شدیدتر بود یک فروند توربوکماندر در این فرودگاه بزمین نشست و همچنین فوکر ۱۰۰ ایران ایر به مقصد مشهد هم موفق به فرود شد...

ماه
16-03-2010, 20:17
طی دو روز آینده برف و باران اردبیل را فراخواهد گرفت

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر سرعت تندباد و طوفان فعلی در این استان را 120 کیلومتر در ساعت عنوان کرد.

رسول همتی افزود: هم اکنون نواحی مرکزی و شمال شرقی استان تحت تاثیر تندباد و طوفان بوده و در نواحی شمالی استان بارش باران گزارش شده است.

وی با بیان اینکه این پدیده تا اواسط امشب در استان پایدار خواهد بود، اضافه کرد: پیش بینی میشود از عصر امروز سرعت تندباد و طوفان در این نواحی به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اردبیل از بارش برف و باران در طی دو روز آینده در قسمت عمدهای از نواحی استان خبر داد و یادآور شد: از اواخر روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشزا و ناپایدار از سمت شمال غرب به کشورمان بارش برف، باران و هوای مه آلود استان را فراخواهد گرفت.

وی متذکر شد: همچنین از روز چهارشنبه با افت 5 تا 15 درجهای دمای روبرو خواهیم بود و این شرایط تا شنبه هفته آینده ادامه خواهد یافت.

برگزاری جشنهای چهارشنبه آخر سال مهمترین نگرانی ستاد بحران استان اردبیل

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان اردبیل نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هم اکنون تندباد و طوفان با بیش از 125 کیلومتر در ساعت بسیاری از نواحی این استان را تحت تاثیر قرار داده است.

علی اسلامی سرعت تندباد را 20 تا 25 کیلومتر بیشتر از سرعت تندباد روز گذشته عنوان کرد و افزود: هم اکنون تندباد در شهرستانهای اردبیل، میر، هیر، خلخال، مشکین شهر، نمین و ... تداوم داشته و با شدت ادامه دارد.

وی با بیان این که پیش بینی میشود تندباد تا نیمه شب امشب در استان در جریان باشد اضافه کرد: از بعدازظهر امروز بر شدت تندباد افزوده خواهد شد.

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان اردبیل برگزاری جشنهای چهارشنبه آخر سال را در این شرایط جوی عمدهترین نگرانی مدیران بحران استان برشمرد و تصریح کرد: بروز آتش سوزی با توجه به سنت دیرینه چهارشنبه آخر سال در این شرایط قابل پیش بینی و نگرانی است.

وی ابراز داشت: روشن کردن آتش بدون رعایت نکات ایمنی در این شرایط جوی باعث خواهد شد که آتش پخش شده و با غیرقابل کنترل شدن به شدت توسعه یابد.

اسلامی از آمادگی و هماهنگی ستاد بحران استان با مراکز آتشنشانی، اورژانس، نیروی انتظامی و ...خبر داد و از مردم استان خواست که به نکات ایمنی و هشدارهای کارشناسان توجه کرده و از روشن کردن آتش خودداری نمایند و یا در مسیر تندباد آتش روشن نکنند.

وی همچنین با اشاره به آمادگی کامل ستاد بحران استان در مقابله با حوادث طبیعی خاطرنشان کرد: خسارتهای ناشی از تندباد در طی دو روز گذشته در آینده نزدیک برآورد و اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیرکل حوادث غیرمترقبه استان عمدهترین خسارتهای این پدیده را قطع برق در بسیاری از نواحی اردبیل و شهرستانهای مرکزی و شمال شرقی استان، قطع اشجار سطح شهر و نیز خسارت به تاسیسات برق و زیربنایی استان عنوان کرد.

80 درصد برق نواحی مرکز استان اردبیل قطع است

معاون بهره برداری شرکت برق استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به قطع برق در شهرستانهای خلخال، نمین، مشکین شهر و به ویژه اردبیل گفت: هم اکنون بیش از 80 در صد برق این شهرستانها قطع است.

محمدحسین دیده بان با اشاره به قطع کامل برق و مشکلات عمده در یکی از روستاهای شهرستان خلخال افزود: در نواحی مرکزی و جنوبی استان بیش از سایر مناطق با مشکلات عدیدهای روبرو هستیم.

وی بیشترین مشکلات شرکت برق استان را در این شرایط جوی خسارت به خطوط هوایی عنوان کرد و ابراز داشت: شکستگی و سوختگی مقرها و پارگی کابلها و سیمها با واژگونی درختان عمدهترین دلایل قطع ارتباط در خطوط هوایی است.

دیدهبان برخورد کابل با یکدیگر در اثر ورزش تندباد، شکستگی و سوختگی مقرها، ایجاد اتصال، قطع ارتباط سیمها و کابلهای توزیع برق، واژگونی تیر چراغ برق و ... را از مهمترین دلایل قطع برق در برخی از شهرهای استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از 15 تیر چراغ برق به صورت کامل واژگون شده است تصریح کرد: واژگونی و قطع ارتباط این دکل های انتقال برق دلیل اصلی قطع برق قسمت وسیعی از شهرستان اردبیل میباشد.

معاون بهره برداری شرکت برق استان اردبیل با بیان اینکه هنوز برآورد کاملی از خسارتهای احتمالی انجام نشده است، اضافه کرد: تمام عوامل و گشتهای این شرکت به منظور ترمیم خطوط و اتصال ارتباط بسیج شده اند اما پایداری این شرایط جوی فعالیت اکیپها را مشکل کرده است.

iranarff
12-04-2010, 10:53
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل گفت: هماكنون با تلاش متخصصان امر عمليات احداث سامانه ايمني زمين فرودگاه پارسآباد در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فتاح رضواني صبح امروز در نشست با فرماندار پارس آباد در زمينه بررسي طرحها و مشكلات فرودگاه پارس آباد اظهار داشت: در كنار احداث اين سامانه شاهد راه اندازي موتورخانه برق اضطراري فرودگاه پارس آباد نيز هستيم تا مشكلات احتمالي فرود و برخاست هواپيما برطرف شود.
وي همچنين به ساخت جايگاه سوختگيري هواپيما در فرودگاه پارس آباد اشاره كرد و افزود: با احداث اين مجموعه ها زمينه برقراري پرواز پارس آباد ـ مشهد مقدس به زودي مهيا ميشود.
رضواني با قدرداني از همكاري خوب فرمانداري در اجراي برخي طرحهاي توسعه اي فرودگاه پارس آباد به داير بودن دو نوبت پرواز از اين فرودگاه به مقصد تهران اشاره كرد و گفت: در صورت استقبال اهالي از پروازها امكان افزايش تعداد پروازها وجود دارد.
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل ادامه داد: با راه اندازي خط هوايي پارس آباد ـ مشهد بسياري از مشتاقان زيارت و سفر به اين شهر معنوي با سهولت بيشتري ميتوانند سفر خود را انجام دهند.
در اين نشست فرماندار پارس آباد نيز به ضرورت توسعه تجهيزات و ناوگان پروازي فرودگاه پارس آباد اشاره كرد و گفت: با نصب و خريداري دستگاه كمك ناوبري و محوطه سازي مناسب برخي مشكلات پيش روي اين فرودگاه در سال گذشته برطرف شد.
التفات خدابنده اظهار داشت: امسال در اولويت اصلي و اساسي ما بحث تكميل جايگاه سوخت، تعريض و توسعه باند پرواز، افزايش پروازها و نيز داير كردن خط پروازي پارس آباد ـ مشهد است كه اميدواريم با همت مسئولان استان و آمادگي شركتها شاهد تحقق اين خواسته ها باشيم.

خدا وكيلي اين خبرنگارها هر چي كه دلشون بخواد مينويسند ! ديروز توي جلسه چند بار تكرار كرديم كه ايستگاه ايمني زميني نه سامانه ! و خيلي چيزهاي ديگه ... اما هر چي دلشون خواست نوشتند

iranarff
20-04-2010, 13:52
مبتكر پارس آبادي هواپيماي بدون سرنشين ساخت

http://media.farsnews.com/Media/8809/Images/jpg/A0784/A0784517.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان پارس آباد اين مبتكر در ديدار با فرماندار پارس آباد و در مراسم پرواز آزمايشي هواپيماي ساخت خود اظهار داشت: اين هواپيما با استفاده از دستگاه كنترل از راه دور قادر به پرواز كردن است و تا شعاع يك كيلومتر و ارتفاع 200 متر با سرعت بيش از 40 كيلومتر در ساعت پرواز ميكند.
عيسي ايماني افزود: اين هواپيما قابليت نصب دوربينهاي عكاسي و فيلمبرداري دارد تا از طريق هوايي از مناظر و نقاط مختلف اقدام به عكاسي و فيلمبرداري كند.
وي تصريح كرد: در صورت ايجاد تغييرات و استفاده از دستگاه كنترل از راه دور پيشرفته توان پرواز اين هواپيما در مسافتهاي طولاني و ارتفاع بيشتر وجود دارد.
اين مبتكر كه دانش آموز سوم دبيرستان در رشته برق صنعتي و تعميركار لوازم خانگي برق است، تصريح كرد: طراحي و ساخت اين دستگاه حدود چهار سال وقت برده و بارها سعي كردم دستگاه ساخته شده را به پرواز درآورم ولي امكان آن مهيا نميشد اما امروز قادر به اين كار شدم. ايماني ادامه داد: بارها در اين مسير شكست خوردم ولي هيچ وقت از خواسته هاي خود عقب نشيني نكردم و با كسب اطلاعات تكميلي از طريق سايتهاي مختلف اينترنتي قادر به ساخت اين مجموعه شدم. اين مبتكر جوان در ادامه تصريح كرد: در حال حاضر در فكر طراحي و ساخت هواپيماي تك سرنشين هستم و در اين زمينه برنامه هاي اجرايي و طرحهاي نوي خود را ارائه دادهام. مراسم پرواز آزمايشي اين هواپيما در فرودگاه پارس آباد با حضور فرماندار و ديگر مسئولان شهرستان پارس آباد برگزار شد و التفات خدابنده فرماندار پارس آباد نيز از آمادگي فرمانداري اين شهرستان در حمايت مالي از اين مبتكر خلاق و كمك به او در مسير به ثمر نشستن ابتكارات و خلاقيت او قول مساعد داد.

البته عكس فوق رو فارس نيوز گذاشته بود و هواپيمايي كه اين جوان روستايي ساخته بود خيلي كوچكتر و جمع و جور بود نكته اي كه خيلي قابل تامل بود اينه كه اين جوان تا بحال هيچ هواپيمايي رو از نزديك نديده و حتي هواپيما هم سوار نشده بود و امروز باهاش هماهنگ شدم و اوردمش فرودگاه و بردم داخل ATR و پشت رل نشست و با كاپيتان هم صحبت شد و بعدشم بردم اشيانه هواپيماهاي سمپاشي و با اون هواپيماها از نزديك اشنا شد .. خلاصه جوان خيلي مبتكر و خلاقي هست و مطمئنا اينده خوبي داره اگر حمايت بشه ! در ضمن اين جوان ميخواست بدونه توي تهران دوره هايي براي هواپيماهاي مدل و از اين قبيل هست يا نه و يك سري اطلاعات ميخواست اگه از دوستان كسي اطلاعات بيشتري داره بهم بگه فكر كنم دانشكده هوانوردي مناسب باشه ؟

iranarff
20-04-2010, 14:07
سفر رئيس جمهور به اردبيل به تعويق افتاد

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اردبيل، نير و نمين در مجلس گفت: با توجه به آماده نبودن استان در افتتاح و كلنگزني پروژههاي قابل توجه، سفر رئيس جمهور به استان اردبيل به تعويق افتاد .....
ادامه خبر در فارس نيوز

Shahrokh
20-04-2010, 14:07
البته اين خبري كه خبرگذاري فارس مخابره كرده ابدا ارزش خبري نداره. اگر منظور خبرگذاري فارس اينه كه تا چند سال ديگه فضاپيماي سرنشين دار ايران بر روي كره ماه فرود خواهد اومد كه بايد عرض كرد خير

اما درباره اين هموطن كه با پشتكار فراوان تونسته كاري مثبت رو انجام بده. اول از همه بايد پشتكار ايشون رو تحسين كرد. . دوم اينكه راه پيشرفت رو به ايشون نشان داد. ايشون ميتونند در رشته مهندسي مكانيك و يا هوافضا ادامه تحصيل بدهند و قطعا موفق خواهند شد. پس از فارغ التحصيلي هم در داخل كشور ميتونند جذب شركتهايي مانند هسا و يا صها و يا ساير شركتهاي هوافضايي وابسته به صنايع دفاع و يا پژوهشگاه هوافضا كه متعلق به وزارت علوم هست بشوند و يا براي ادامه تحصيل به خارج از كشور بروند كه مسلما در اونجا فرصت براي رشد خيلي زياد هست.
البته ايشون بايد الان كه در دبيرستان هستند در دو درس رياضيات و فيزيك پايه قوي اي كسب كنند و همينطور از زبان انگليسي غافل نشوند.
اگر ايشون دسترسي به اينترنت دارند خيلي خوب هست كه اين سايت بهشون معرفي بشه تا بيشتر با اين صنعت آشنا بشوند و من هم هر كمكي در اين راستا بتونم انجام ميدم
از جناب iranarff هم جاي داره كمال سپاسگذاري رو داشته باشيم كه بدين صورت مشوق ايشون بوده اند

ضمنا فرمانداري كارهاي مهمتري داره تا اينكه بخواد براي خود شيريني چنين بودجه هايي رو تامين كنه. بهتره به وظايفشون برسند.

iranarff
20-04-2010, 15:00
شاهرخ عزيز از راهنمائي تون ممنون و سپاسگزارم

اعضاي انجمن كساني هستند كه به نوعي مرتبط و يا علاقمند به صنعت هوانوردي اند و حتي عقيده من اينه كه عاشق هوانوردي هستند و وظيفه همه ماست به كساني كه تشنه اطلاعات هستند كمك كنيم ... خلاصه من هم لازم دونستم كه در خدمت اين جوون باشم و هر كاري از دستم بر مياد براي ايشون انجام بدم و حيفه كه اين سرمايه هاي ملي هدر بروند باور كنيد در شهرها و روستاها كشورمان از اين مغزها زياد هستند مثلا" مدتي قبل يه جوون پارس ابادي اومد پيشم و تقاضاي استخدام داشت و ازش پرسيدم مدركت چيه ؟ گفت فوق ليسانس هوا فضا از تهران دارم گفتم الان چكار ميكني ؟ گفت بيكارم .. البته يكي از همكاران ميگفت با ماشينش كار ميكنه ! خلاصه كه درد زياده و درمان صفر
ضمنا" ادرس سايت رو به اين جوون مبتكر دادم و شايد هم امروز و فردا عضو انجمن بشه ..

iranarff
26-04-2010, 08:17
سمپاشي هوايي و سمپاشي زميني ...... !
http://www.privateimage.com/images/jlqj2h6fyld5rufgoiq_thumb.jpg (http://www.privateimage.com/viewer.php?file=jlqj2h6fyld5rufgoiq.jpg)

iranarff
28-04-2010, 18:55
پروازهای صبح امروز اردبیل بدلیل مه غلیظ باطل شد ... سرمای شدید هوا مردم را ناچار به استفاده از بخاری و لباسهای زمستانی نمود .. انگار زمستون برگشته

iranarff
04-05-2010, 16:02
پرواز 1388 هواپيمايي اسمان از تهران به مقصد پارس اباد باطل شد
هواپيماي ATR كه تا نزديك اردبيل امده بود بدليل وجود ابر CB مجبور به QRF به تهران شد . اين سومين پرواز تهران پارس اباد در هفته اخير هست كه بدليل بدي هواي مسير باطل ميشود.
پرواز ايران اير 499 تهران اردبيل هم كه قرار بود ساعت 16 در فرودگاه اردبيل بزمين بنشيند بدليل مه غليظ و شرايط بد جوي باطل و هواپيما QRF كرد از تبريز هم خبر ميرسه كه باران ادامه دارد .. دوستان تبريزي اطلاع رساني كنند ... چون چند نفر از مسافرين اينجا رو فرستادم تبريز ! جا نمونند ها ..

iranarff
05-05-2010, 09:31
پروازهاي برنامه اي هواپيمايي آتا در فرودگاه اردبيل اغاز خواهد شد:

طبق برنامه اعلامي از سوي اين شركت فعلا روزهاي دوشنبه و چهارشنبه هر هفته در مسير تهران اردبيل تهران برنامه پروازي خواهند داشت( شماره پرواز 5270/5269 ) و پس از اين برنامه تغيير خواهد نمود . البته با توجه به نياز استان فعلا اگر در مسيرهايي مثل مشهد ؛ كيش و مسيرهاي زيارتي پرواز برقرار بشود راندمان بهتري دارد بطور مثال الان پروازهاي مشهد و سوريه از مبدا اردبيل از مدتها قبل بطور كامل بفروش ميرود.
در حال حاضر شركتهاي ايران اير ؛ ماهان ؛ آسمان ؛ كاسپين ؛ ايران اير تور و آتا در فرودگاه اردبيل پرواز انجام ميدهند

AMG
05-05-2010, 12:45
لغو 2 پرواز فرودگاه اردبیل

ساعت خبر: 13:15 - تاريخ خبر: 15/02/1389


مه غلیظ و وضع نامساعد جوی 2 پرواز فرودگاه اردبیل را لغو و 2 پرواز دیگر را با تاخیر مواجه کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، به علت وضع نامساعد جوی پروازهای 499 و 498 به ترتیب از تهران به اردبیل و برعکس لغو شد و پروازهای 492 و 493 هم 2 ساعت تاخیر داشت.
در چند روز گذشته به علت وضع نامساعد جوی حدود 10 پرواز از فرودگاه اردبیل به تهران و برعکس لغو و چند پرواز با تاخیر مواجه شد.

iranarff
11-05-2010, 09:37
شركت هواپيمايي آتا ديروز"دوشنبه" با پرواز يك فروند هواپيماي ام دي – 83 ، پرواز در مسير تهران – اردبيل – تهران را آغاز كرد.
بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور اين شركت از اين پس روزهاي دوشنبه و چهارشنبه در اين مسير مسافران را جابجا خواهد كرد.
فخرالدين هاشمي معاون فرودگاه اردبيل در اين زمينه گفت: اين پروازها در روزهاي تعيين شده در ساعت 30/8 از تهران خارج و پس از ورود به اردبيل اين فرودگاه را در ساعت 30/10 به مقصد تهران ترك خواهد كرد.
با انجام اين پرواز، هم اينك شركت هاي هما ، آسمان ، ماهان و آتا در مسير تهران – اردبيل – تهران و ايران ايرتور در مسير مشهد - اردبيل – مشهد پرواز مي كنند.پروازهاي هفتگي فرودگاه اردبيل 52 مورد است.

iranarff
11-05-2010, 14:56
عكس زيبايي از داخل EP-KDT بر فراز فرودگاه پارس آباد مغان ... طبيعت سرسبز منطقه واقعا" ديدني هست تا چشم كار ميكنه سبزه
http://www.privateimage.com/images/lcxl8clcjnmww52g8tbo_thumb.jpg (http://www.privateimage.com/viewer.php?file=lcxl8clcjnmww52g8tbo.jpg)

iranarff
15-05-2010, 19:05
واحد مرکزی خبر: بارش تگرگ به بزرگی گردو در اردبیل اهالی این شهر را غافلگیر کرد.در این بارندگی که امروز رخ داد، 15 دقیقه طول کشید ، و شهرهای اردبیل و نمین را سفیدپوش کرد.بزرگی تگرگ و شدت بارندگی به گفته بسیاری از اهالی بی سابقه بوده است.
فرودگاه هم از این تگرگ بی نصیب نماند و مشکلات خاص خودش رو به همراه داشت چیزی نمونده بود بچه ها بروند برفروبی ( تگرگ روبی )

Vahid Moghadam
19-05-2010, 15:42
پروازهای حج از فرودگاه بین المللی اردبیل از سر گرفته خواهد شد.

طی اخبار حاصله از فرودگاه بین المللی اردبیل اولین پرواز حج در روز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 1389 توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد شد و راس ساعت 2 بامداد هم وطنان عزیزمان شهر اردبیل را به مقصد سرزمین وحی ترک خواهند کرد.

اگر شرایط برقرار شد سعی میکنم تصاویری تهیه کنم و براتون روز جمعه ارسال کنم.
--------------------------------------------------------------------------------
اخیرا اضافه شده : متاسفانه چون روز جمعه صبح اول وقت باید برای تصویربرداری میرفتیم دریاچه شورابیل اردبیل که پیاده روی خانوادگی بود نشد که برم فرودگاه چون ساعت 2 شب تازه هواپیما بلند میشد تا جمع میکردیم میرسیدیم خونه حداقل 4 صبح میشد.

iranarff
01-06-2010, 22:41
چند روز قبل معاون اول رئیس جمهور برای بازدید از منطقه کلیبر ( استان اذربایجان شرقی ) به فرودگاه پارس اباد آمد و اینقدر گرفتار بودم که فراموش کردم دوربین بیارم و چند تا عکس قشنگ بگیرم فقط از روی ناچاری با موبایل چند تا عکس از این فالکون خوشگل گرفتم.ببخشید کیفیت نداره
http://www.freeup2.com/images/nmrviglanesdo2g4mkr_thumb.jpg (http://www.freeup2.com/viewer.php?file=nmrviglanesdo2g4mkr.jpg)

Behrang
29-06-2010, 18:53
ترمينال خارجي فرودگاه اردبيل كلنگزني ميشوددر آستانه سفر سوم رئيس جمهور به استان اردبيل، ترمينال خارجي فرودگاه اين استان با هدف انجام سفرهاي خارجي از اين فرودگاه بينالمللي كلنگزني ميشود.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، مديركل فرودگاههاي استان اردبيل بعد از ظهر امروز در جلسه بررسي مسايل و مشكلات بخش حمل و نقل استان اردبيل گفت: اين ترمينال در زميني به مساحت 7 هزار مترمربع احداث ميشود كه شامل بخشهاي مختلف است.
فتاح رضواني افزود: با كلنگزني اين مجموعه قرار است با تزريق اعتباري بالغ بر 100 ميليارد ريال عمليات اجرايي ترمينال خارجي فرودگاه اردبيل آغاز شود.
وي با يادآوري اينكه احداث اين پروژه ميتواند زمينه برقراري پروازهاي خارجي و سهولت تردد زائران حرم امن الهي را فراهم آورد، تصريح كرد: اميدواريم با احداث سريع اين پروژه بتوانيم بخشي از مشكلات فرودگاه اردبيل را در اين ارتباط مرتفع كنيم.
رضواني به اولويت برنامههاي فرودگاه اردبيل اشاره كرد و ادامه داد: توسعه ساختمان نيروي انتظامي و تكميل ساختمان سپاه در فرودگاه اردبيل از جمله برنامههاي توسعهاي فرودگاه اردبيل است.
وي اظهار داشت: در كنار اين پروژهها هم اكنون ساختمان فرستنده و گيرنده اطلاعات در جنب هواشناسي و سالن چندمنظوره استقبال از زائران خانه خدا در اولويت برنامههاي ما قرار دارد كه با پيشنهاد تأمين اعتبار آنها در سفر سوم رئيس جمهور اميدواريم زمينه تحقق اين پروژهها برقرار شود.
رضواني اضافه كرد: در سفر سوم رئيس جمهور همچنين براي توسعه فرودگاه پارسآباد نيز پيشنهاداتي را آماده كرديم كه اميدواريم با تأمين اعتبارات لازم اين پروژهها اجرايي شود.
به گزارش فارس مديركل فرودگاههاي استان اردبيل گفت: توسعه و بهسازي سطوح پروازي باند پروازي اين فرودگاه با رقم اعتباري 100 ميليارد ريال به زودي اجرايي ميشود.
رضواني افزود: به زودي شاهد افتتاح پروژه موتورخانه اضطراري فرودگاه پارسآباد خواهيم بود.
وي تصريح كرد: اين پروژه در زميني به مساحت 450 مترمربع و با سرمايهگذاري 2 ميليارد و 500 ميليون ريال اجرايي ميشود.
رضواني افتتاح ساختمان آتشنشاني و ايمني زمين فرودگاه پارسآباد را از ديگر پروژههاي آماده اين مديريت عنوان كرد و اظهار داشت: اين پروژهها نيز در زميني به مساحت يك هزار مترمربع و با سرمايهگذاري 5 ميليارد ريال آماده افتتاح شده است.
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل در پايان از افتتاح پروژه سيستم كمك ناوبري فرودگاه پارسآباد خبر داد و خاطر نشان كرد: اين سه پروژه با سرمايهگذاري 10 ميليارد ريال آماده افتتاح است كه در سفر سوم اين امر محقق ميشود.

iranarff
14-07-2010, 11:03
دوره آموزشي " وضعيت اضطراري در واحدهاي مراقبت پرواز " در مورخه 27/4/89 در فرودگاه اردبيل برگزار خواهد شد ... در اين دوره كارشناسان مراقبت پرواز فرودگاههاي شمال ؛ شمال غرب و فرودگاه همدان و آبادان حضور دارند .

Aviation safety
14-07-2010, 15:07
دوست عزيز و گراميم سلام و خدا قوت
از محتواي اين دوره و استاندارد مرجعي كه دروس بر اساس آن طرح خواهند شد اطلاعاتي در دسترس داريد؟ در صورت وجود متشكر خواهم شد عنايت بفرماييد.

arta air
14-07-2010, 16:58
در صورت امکان آخرین اطلاعات پروازی مربوط به فرودگاه اردبیل رو در سایت قرار بدین ؟

iranarff
14-07-2010, 21:43
دوست عزيز و گراميم سلام و خدا قوت
از محتواي اين دوره و استاندارد مرجعي كه دروس بر اساس آن طرح خواهند شد اطلاعاتي در دسترس داريد؟ در صورت وجود متشكر خواهم شد عنايت بفرماييد.
در حال حاضر منبع خاصی معرفی نکردند اما جناب بختیاری از اساتید هستند و احتمالا با اقتباسی ار انکس تدریس کنند ولی به محض شروع دوره شما را در جریان قرار میدهم

iranarff
14-07-2010, 21:53
در صورت امکان آخرین اطلاعات پروازی مربوط به فرودگاه اردبیل رو در سایت قرار بدین ؟
جدیدترین برنامه پروازی را بزودی میزارم اما فعلا از لینک زیر استفاده کنید با این توضیح که پروازهای شرکت نفت را حذف نمائید و پروازهای مشهد هم رفت و برگشت در یک روز است که قبلا نبود

http://arff.blogfa.com/post-130.aspx

arta air
15-07-2010, 10:28
با تشکر من به آدرس مراجعه کردم اطلاعات قدیمی بود چون الا ساعات پروازی عوض شده و در ضمن پروازهائی هم اضافه شده!

iranarff
15-07-2010, 12:43
با تشکر من به آدرس مراجعه کردم اطلاعات قدیمی بود چون الا ساعات پروازی عوض شده و در ضمن پروازهائی هم اضافه شده!

دوست و هموطن عزیز سلام : حق با شماست بنده هم گفتم بزودی برنامه جدید رو میزارم و در برنامه جدید پروازهای آتا و کاسپین و ایران ایرتور هم اضافه شده ...از دقت نظرتون سپاسگزارم

Behrang
24-07-2010, 20:53
شبكه لن در فرودگاه اردبيل

با راه اندازي و بهره برداري از شبكه LAN در فرودگاه اردبيل ، اين فرودگاه به سيستم اتوماسيون اداري مجهز شد.

بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاههاي استان اردبيل براي راه اندازي اين شبكه يك ميليارد و 300 ميليون ريال هزينه شده است.
اين سيستم طي چهار ماه نصب و بهره برداري از آن از ابتداي هفته گذشته آغاز شد.

arta air
25-07-2010, 14:36
پس امیدوارم هرچه زودتر پورتابل فرودگاه اردبیل هم راه اندازی بشه تا اطلاعات پروازهارو به صورت آنلاین داشته باشیم

در ضمن من منتظر برنامه جدید پروازهای فرودگاه اردبیل هستم دوستانی که اطلاع دقیق دارند اگه روی سایت قرار بدند ممنون میشم

mfpatc
25-07-2010, 16:28
در حال حاضر منبع خاصی معرفی نکردند اما جناب بختیاری از اساتید هستند و احتمالا با اقتباسی ار انکس تدریس کنند ولی به محض شروع دوره شما را در جریان قرار میدهم

سلام
دوره خوبی بود.
فصل 15 سند Pans-ATM که در مورد وضعیت اضطراری می باشد تدریس شد استاد هم مهندس نیک بخت.

iranarff
25-07-2010, 18:01
سلام
دوره خوبی بود.
فصل 15 سند Pans-ATM که در مورد وضعیت اضطراری می باشد تدریس شد استاد هم مهندس نیک بخت.
دوست بزرگوار جناب فرشباف سلام امیدوارم اردبیل خوش گذشته باشه ... ببخشید که مهندس نبکبخت را اشتباهی بختیاری نوشتم از تذکرت ممنونم

iranarff
25-07-2010, 18:38
پس امیدوارم هرچه زودتر پورتابل فرودگاه اردبیل هم راه اندازی بشه تا اطلاعات پروازهارو به صورت آنلاین داشته باشیم

در ضمن من منتظر برنامه جدید پروازهای فرودگاه اردبیل هستم دوستانی که اطلاع دقیق دارند اگه روی سایت قرار بدند ممنون میشم
سلام: پورتال فرودگاه اردبیل خیلی وقته راه اندازی شده اما متاسفانه مثل اکثر فرودگاهها بروز نیست و بدبختانه امروز که سر زدم دیدم اصلا" صفحه باز نمیشه اینم لینکش... برنامه جدید رو هم تا فردا میزارم .

http://www.airport-ar.ir/Home/Default.aspx?CategoryID=Home (http://www.airport-ar.ir/Home/Default.aspx?CategoryID=Home)

mfpatc
26-07-2010, 20:00
دوست بزرگوار جناب فرشباف سلام امیدوارم اردبیل خوش گذشته باشه ... ببخشید که مهندس نبکبخت را اشتباهی بختیاری نوشتم از تذکرت ممنونم

خواهش می کنم.

خیلی خوش گذشت.

واقعا شهر خوش آب و هوا و دیدنی است؛

دوره هم که خیلی پر بار بود. خیلی دوست داشتم فرودگاه پارس آباد هم برای عرض ادب خدمت برسم که متاسفانه طول دوره کم بود و میسر نشد. از آقای مهندس نسیمی جویای احوال شما بودم.

iranarff
26-07-2010, 21:59
در ضمن من منتظر برنامه جدید پروازهای فرودگاه اردبیل هستم دوستانی که اطلاع دقیق دارند اگه روی سایت قرار بدند ممنون میشم
جدیدترین برنامه پروازی فرودگاه اردبیل در لینک ذیل :

http://arff.blogfa.com/post-162.aspx

با این توضیح که هواپیمایی آتا پس از اینکه برنامه پروازی رو در مسیر اردبیل تهران ارائه داد متاسفانه پس از یکی دو پرواز اعلام نمود بدلیل گراند شدن یا اورهال ( فعلا" اختلاف بین علما زیاده که یا گراند شده یا رفته اورهال) یکی از ام دی ها تا اطلاع ثانوی در این مسیر و چند مسیر دیگه پرواز نداره..

iranarff
01-08-2010, 12:06
دوست عزيز و گراميم سلام و خدا قوت
از محتواي اين دوره و استاندارد مرجعي كه دروس بر اساس آن طرح خواهند شد اطلاعاتي در دسترس داريد؟ در صورت وجود متشكر خواهم شد عنايت بفرماييد.

دوره آموزشي "وضعيت اضطراري" از 27 تا 29 تيرماه در فرودگاه اردبيل برگزار شد.
بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاههاي اردبيل در اين دوره پرسنل مراقبت پرواز 13 فرودگاه كشور حضور داشتند. در اين دوره سه روزه مواردي چون DOCUMENT مراقبت پرواز وeuro control آموزش داده شد.

پ ن : البته در خصوص محتوای دوره جناب مهندس فرشباف توضیح دادند اما منظور بنده سرعت اطلاع رسانی هست که چقدر سریع این خبر در وبسایت شرکت فرودگاههای کشور درج شد !!

Behrang
04-08-2010, 06:30
محدودیت ناوگانی شرکتها عامل اصلی در تأخیر پروازهای اردبیل است


مدیرکل فرودگاههای استان اردبیل مهمترین عامل تأخیر پروازهای استان را محدودیت ناوگانی شرکتهای هواپیمایی در این استان عنوان کرد.
فتاح رضوانی در گفتگو با خبرنگار مهر در اردبیل اظهار داشت: هم اکنون سه شرکت هواپیمایی با 27 پرواز به صورت هفتگی در فرودگاه اردبیل فعال می باشد که این تعداد جوابگو نبوده و باید ناوگان هواپیمایی در این استان تقویت شود.
وی افزود: وجود عدم ناوبری، وضعیت گزارشهای هواشناسی، شرایط جوی استان و... از دیگر مواردی است که موجب تاخیر در پروازهای استان و یا بی نظمی در ساعات مقرر و معین پروازی می شوند.
مدیر کل فرودگاه های استان همچنین با اشاره به پروژه های عمرانی فرودگاههای استان، از کلنگ زنی پروژه ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل با مساحت بیش از هفت هزار متر مربع و با اعتبار برآوردی 100 میلیارد ریال خبر داد.
وی اضافه کرد: توسعه و تکمیل ساختمان سپاه در فرودگاه اردبیل به مساحت 500 متر مربع، توسعه ساختمان نیروی انتظامی، ساختمان فرستنده و گیرنده اطلاعات و... از دیگر پروژه های در دست اجرای فرودگاه های استان است.
رضوانی تصریح کرد: عملیات احداث سالن چند منظوره مستقبلین زائرین فرودگاه اردبیل نیز به مساحت دو هزار 500 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 40 هزار میلیارد ریال به عنوان یکی از پروژه های بزرگ به زودی آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به افتتاح پروژه فرودگاه پارس آباد مغان در دور سوم سفر هیئت دولت به استان ابراز داشت: توسعه و بهسازی سطوح پروازی باند پروازی این فرودگاه با اعتبار اولیه 100 میلیارد ریال به زودی اجرایی خواهد شد.
مدیر کل فرودگاه های استان افتتاح موتورخانه اظطراری فرودگاه پارس آباد با اعتبار 250 میلیون تومان، ساختمان آتش نشانی و ایمنی زمینی با اعتبار پنج میلیارد ریال و سیستم کمک ناوبری VORDME با اعتبار 10 میلیارد ریال را از جمله پروژه های این فرودگاه عنوان کرد.

arta air
04-08-2010, 09:49
دوستان اطلاعی دارند که آیا برنامهائی جهت افزایش پرواز از اردبیل برای نقاط دیگر ایران در دست اقدام است یا نه؟

Vahid Moghadam
04-08-2010, 10:13
البته جناب سرگزي بيشتر در اطلاع هستند ، ولي تصور من اين هست كه احتمالا ماهان در راستاي افزايش ناوگان خودش به مقاصد پروازي از فرودگاه اردبيل هم اضافه كنه كه البته اين امر مستلزم داشتن پتانسيل مناسب مسافران در خطوط پروازي آينده خواهد بود

iranarff
04-08-2010, 17:26
دوستان اطلاعی دارند که آیا برنامهائی جهت افزایش پرواز از اردبیل برای نقاط دیگر ایران در دست اقدام است یا نه؟

برای برقراری پرواز در مسیر کیش , استانبول و باکو تدارک لازم دیده شده و در حال حاضر در حال بررسی های بازرگانی هستند که اگر جواب بده حتما این مسیرها در اولویت هستند بخصوص استانبول متقاضی زیاد داره و تا جایی که من اطلاع دارم بیشتر بازاریهای اردبیل برای خرید از مسیر تبریز استانبول استفاده میکنند ... افزایش پروازهای مشهد هم در اولویت بعدی هست

royal1362
04-08-2010, 17:49
برای برقراری پرواز در مسیر کیش , استانبول و باکو تدارک لازم دیده شده و در حال حاضر در حال بررسی های بازرگانی هستند که اگر جواب بده حتما این مسیرها در اولویت هستند بخصوص استانبول متقاضی زیاد داره و تا جایی که من اطلاع دارم بیشتر بازاریهای اردبیل برای خرید از مسیر تبریز استانبول استفاده میکنند ... افزایش پروازهای مشهد هم در اولویت بعدی هستپرواز به باکو هیچگاه از شهرهایی مثل تبریز و اردبیل برقرار نخواهد شد البته دلیلش رو همه دوستان خوب میدونن.ایران ایر از تبریز به باکو پرواز گذاشته بود که بدون دلیل و علارغم استقبال خیلی خوب برداشته شد و الان هم چند وقته که آتا ایر تلاش داره که پرواز تبریز باکو رو برقرار کنه که هنوز نتونسته و فکر کنم هرگز هم موفق نخواهد شد حتی شرکت آزال ایر آذربایجان هم می خواست به تبریز پرواز بزاره که اون هم مجوز نگرفت.و واقعا جای تاسف داره

iranarff
06-08-2010, 12:35
پرواز به باکو هیچگاه از شهرهایی مثل تبریز و اردبیل برقرار نخواهد شد البته دلیلش رو همه دوستان خوب میدونن.ایران ایر از تبریز به باکو پرواز گذاشته بود که بدون دلیل و علارغم استقبال خیلی خوب برداشته شد و الان هم چند وقته که آتا ایر تلاش داره که پرواز تبریز باکو رو برقرار کنه که هنوز نتونسته و فکر کنم هرگز هم موفق نخواهد شد حتی شرکت آزال ایر آذربایجان هم می خواست به تبریز پرواز بزاره که اون هم مجوز نگرفت.و واقعا جای تاسف داره
دوست من : بعید میدانم که مشکل خاصی در این خصوص وجود داشته باشه ! همانگونه که میدانید چندین ماه است دولت ایران ورود اتباع جمهوری آذربایجان به ایران را آزاد و ویزا را برداشته و بنده شاهد هستم که روزانه صدها نفر از مرز بیله سوار با خودروهای شخصی وارد ایران میشوند و حتی در این مدت بسیاری از آنها با پرواز پارس آباد به تهران رفتند و اگر پرواز مستقیم باشد که استقبال بیشتری میشود .

iranarff
16-08-2010, 12:38
هلی کوپترهای میل متعلق به جمهوری آذربایجان در فرودگاه پارس آباد

http://www.pic.iran-forum.ir/images/idmxfn3ong2hwdkfnsk8_thumb.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/viewer.php?file=idmxfn3ong2hwdkfnsk8.jpg)

http://www.pic.iran-forum.ir/images/1woxj9zdr6j7uu5vnby_thumb.jpg (http://www.pic.iran-forum.ir/viewer.php?file=1woxj9zdr6j7uu5vnby.jpg)

arta air
16-08-2010, 16:26
iranarff عزیز خبر داری این هلیکوپترها برای چی اومدن اونجا؟

iranarff
16-08-2010, 18:30
iranarff عزیز خبر داری این هلیکوپترها برای چی اومدن اونجا؟
این پرنده ها بخاطر اینکه بخشی از خاک آذربایجان در اشغال ارمنستان هست مجبورند برای رفتن به نخجوان از خاک ایران استفاده کنند ....

royal1362
16-08-2010, 20:22
این پرنده ها بخاطر اینکه بخشی از خاک آذربایجان در اشغال ارمنستان هست مجبورند برای رفتن به نخجوان از خاک ایران استفاده کنند ....احتمالا از آذربایجان به نخجوان میرفتن و یا بالعکس و چون ارمنستان بین آذربایجان و نخجوان فاصله انداخته و آذربایجان و ارمنستان با هم ارتباط ندارن به همین خاطر برای رفت و آمد از فضای ایران استفاده میکنن البته من نمی دونستم که برای مسیرهای هوایی هم نمی تونن از فضای ارمنستان هم استفاده کنن

Behrang
18-08-2010, 13:22
رئيس جديد پليس فرودگاه اردبيل معرفي شد


http://www.airport.ir/_DouranPortal/images/News/img%20%20%20%20001.jpg

طي مراسمي در فرودگاه اردبيل ، رئيس جديد پليس اين فرودگاه معرفي شد.


بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاه اردبيل در اين مراسم كه علاوه بر مديركل فرودگاههاي اردبيل، سردار حيدري رئيس پليس فرودگاههاي كشور به همراه مديران و مسئولان دستگاههاي اجرايي نيز حضور داشتند، سرگرد فضل ا... بيرانوند به عنوان رئيس جديد پليس فرودگاه معرفي شد.


در اين مراسم از خدمات سرهنگ صادقي رئيس پليس قبلي فرودگاه نيز قدرداني شد.

امير دلاور
18-08-2010, 16:20
پرواز به باکو هیچگاه از شهرهایی مثل تبریز و اردبیل برقرار نخواهد شد البته دلیلش رو همه دوستان خوب میدونن.ایران ایر از تبریز به باکو پرواز گذاشته بود که بدون دلیل و علارغم استقبال خیلی خوب برداشته شد و الان هم چند وقته که آتا ایر تلاش داره که پرواز تبریز باکو رو برقرار کنه که هنوز نتونسته و فکر کنم هرگز هم موفق نخواهد شد حتی شرکت آزال ایر آذربایجان هم می خواست به تبریز پرواز بزاره که اون هم مجوز نگرفت.و واقعا جای تاسف داره
دوست عزيز وهمشهري گرامي سلام..علت اين امر را بايد در مداخلات دولت باكو يا آران سابق كه به عمد يا اشتباه خود را آذربايجان ناميده جستجو كرد .سالهاست كه با روانه كردن يا شارژ افرادي تحت عنوان پان تورك يا هويت طلب سعي در ايجاد آشوب در ديار ستارخان را دارد.اما غافل از اينكه ما خود عاشق ايرانيم و تا آخرين نفس سرباز اين سرزمين اهورايي خواهيم بود. ياشياسيز عزيز گارداشيم............تبريز اوشاغي

royal1362
18-08-2010, 17:14
دوست عزيز وهمشهري گرامي سلام..علت اين امر را بايد در مداخلات دولت باكو يا آران سابق كه به عمد يا اشتباه خود را آذربايجان ناميده جستجو كرد .سالهاست كه با روانه كردن يا شارژ افرادي تحت عنوان پان تورك يا هويت طلب سعي در ايجاد آشوب در ديار ستارخان را دارد.اما غافل از اينكه ما خود عاشق ايرانيم و تا آخرين نفس سرباز اين سرزمين اهورايي خواهيم بود. ياشياسيز عزيز گارداشيم............تبريز اوشاغيدوست عزیز منظور من هم همین حرف شما بود

امير دلاور
18-08-2010, 17:33
دوست عزیز منظور من هم همین حرف شما بود
ممنونم از شما .من هم اين موضوع را در مورد شما عرض نكردم. يك ملت كه از تاريخ خود آگاه باشد هيچگاه فريب ديگران را نمي خورد. باز هم از شما كمال تشكر را دارم.

Behrang
26-08-2010, 07:52
شعبه بانك ملي در فرودگاه اردبيل راه اندازي شدبا همت مسئولان و پيگيريهاي مستمر ، شعبه بانك ملي در فرودگاه اردبيل راه اندازي شد.


بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاه اردبيل اين شعبه از اين پس بطور دايم امور بانكي مسافران و كاركنان فرودگاه را رسيدگي خواهد كرد.


پيش از اين شعبه بانك ملي در فرودگاه بطور موردي پاسخگوي مسافران بود.

Behrang
28-08-2010, 21:41
سامانه كمك ناوبري فرودگاه پارسآباد به بهرهبرداري رسيد


همزمان با پنجمين روز از هفته دولت، با حضور استاندار اردبيل سامانه كمك ناوبري فرودگاه شهرستان پارسآباد به بهرهبرداري رسيد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين مراسم كه عصر امروز با حضور جمعي از مسئولان استاني و منطقهاي برگزار شد، فرودگاه پارسآباد به عنوان دومين فرودگاه استان اردبيل از امكانات مربوط به كمك ناوبري VOR بهرهمند شد تا زمينه پروازهاي مناسب و بدون تأخير به اين فرودگاه فراهم شود.
استاندار اردبيل در مراسم بهرهبرداري از اين سامانه و برخي از تجهيزات ديگر فرودگاه پارسآباد گفت: امروز توسعه ناوگان هوايي به عنوان يكي از آسانترين مسيرهاي توسعه ارتباطات مدنظر و ملاك كار دولتها است چرا كه توسعه اين بخش ميتواند جهش خوبي را در توسعه بخشهاي موازي و همسو ايجاد كند.
سيدحسين صابري ظرفيت فرودگاه پارسآباد را در انجام پروازهاي مختلف قابل افزايش دانست و افزود: ميتوان با توجه به ظرفيت منطقه مغان در تمام زمينهها به توسعه و گسترش پروازهاي اين فرودگاه كمك كرد.
وي اهتمام دولت را در توجه جدي به بحث پروازها و همچنين شبكه ارتباطي زميني، ريلي و هوايي يادآور شد و تصريح كرد: دولت تلاش ميكند با سرمايهگذاري مطمئن در اين بخشها در كنار ارائه خدمات شايسته به توسعه جدي و سودآوري مطمئن شركتها و فعالان اين بخش نيز كمك كند.
صابري خاطرنشان كرد: با نصب سامانه كمك ناوبري براي فرودگاه پارسآباد از اين به بعد نشست و برخاستهاي هواپيما در اين فرودگاه به ويژه در هواي ابري و مهآلود امكانپذير خواهد شد.
وي مجهز شدن فرودگاهها را به اين دستگاه ضروري خواند و اظهار داشت: به دليل حساسيت توسعه شبكه هوايي ضرورت دارد فرودگاههاي كشور به ويژه مناطق مختلف سردسير و با شرايط آب و هوايي مختلف به چنين سامانه و تجهيزاتي مجهز شوند.
به گزارش فارس، استاندار اردبيل به بهرهبرداري ساختمان ايمني زميني و موتورخانه برق اضطراري ايمني فرودگاه پارسآباد اشاره كرد و ادامه داد: راهاندازي اين مجموعهها ميتواند به برقراري پروازهاي ايمن و مناسب در اين فرودگاه منجر شود.
صابري اضافه كرد: بعد از فرودگاه اردبيل فرودگاه پارسآباد ميتواند يكي از زمينههاي توسعه ارتباطي استان به شمار آيد به طوري كه ما معتقديم فرودگاه پارسآباد با توجه به ظرفيت و توانمنديهاي لازم پشتيبان و همراه فرودگاه اصلي استان است.
وي در ادامه به قطب كشاورزي و توليدات محصولات باغي پارسآباد اشاره كرد و گفت: در كنار توسعه پروازهاي نقاط مختلف ميتوانيم در زمينه توسعه پروازهاي باربري نيز از اين فرودگاه انديشه و تدابير لازم را داشته باشيم.
در اين مراسم فرماندار شهرستان پارسآباد نيز در سخناني افزود: به همت مسئولان كشوري و استاني در دو سال گذشته تلاش كرديم تا امكانات مناسب و مدرني را در فرودگاه پارسآباد مهيا و تجهيز كنيم.
التفات خدابنده تصريح كرد: در كنار حصاركشي و تعيين محدوده فرودگاه پارسآباد كار توسعه باند دوم فرودگاه پارسآباد نيز در دستور كار قرار دارد.

iranarff
28-08-2010, 22:50
سامانه كمك ناوبري فرودگاه پارس آباد به بهره برداري رسيد
صابري خاطرنشان كرد: با نصب سامانه كمك ناوبري براي فرودگاه پارس آباد از اين به بعد نشست و برخاستهاي هواپيما در اين فرودگاه به ويژه در هواي ابري و مه آلود امكانپذير خواهد شد.
وي مجهز شدن فرودگاهها را به اين دستگاه ضروري خواند و اظهار داشت: به دليل حساسيت توسعه شبكه هوايي ضرورت دارد فرودگاههاي كشور به ويژه مناطق مختلف سردسير و با شرايط آب و هوايي مختلف به چنين سامانه و تجهيزاتي مجهز شوند.
التفات خدابنده تصريح كرد: در كنار حصاركشي و تعيين محدوده فرودگاه پارسآباد كار توسعه باند دوم فرودگاه پارس آباد نيز در دستور كار قرار دارد.

لازم است یک توضیح کوچک در خصوص فرمایشات استاندار محترم بعرض برسانم :
البته قبلا" هم به کرات در جلسات و مراسمات مختلف اعلام کردم و کرده اند که سیستم کمک ناوبری VOR ربطی به هوای مه آلود ندارد و همچنین به سردسیر و گرمسیر بودن هم ارتباطی ندارد !
منظور فرماندار محترم توسعه باند موجود است نه باند دوم ! که در همین یکی دو هفته اخیر مصوب شد و انشالله به همین زودی به اجرا گذاشته میشود.

Behrang
30-08-2010, 18:24
اراضي فرودگاه اردبيل 108هكتار اضافه شدبا تلاش پيگير مسئولان ، 108 هكتار از اراضي منفك شده فرودگاه اردبيل مجددا به اين فرودگاه بازگردانده شد.

بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاههاي اردبيل مهندس رضواني مدير كل اين فرودگاه گفت : اين اراضي كه ميان شهرك صنعتي اردبيل و فرودگاه قرار گرفته است، از زير ساختهاي مناسبي براي فعاليتهاي اقتصادي برخوردار است.

مهندس رضواني گفت : اين اراضي مي تواند با مشاركت بخش خصوصي در آينده فعال و در صنعت حمل و نقل هوايي به كار گرفته شود.

iranarff
02-09-2010, 21:07
از روز گذشته تاکنون سه فروند هواپیمای ایلوشین حامل گوسفند !!! از کشور گرجستان وارد اردبیل شد تا در کشتارگاه این شهر ذبح و به بازار مصرف کشور منتقل شود . در روزهای آینده هم این پروازها ادامه دارد ..... درخبرها آمده بود که قرار هست 14000 راس گوسفند از گرجستان وارد شود ..
به محض باز شدن درب کارگوی این هواپیما بوی گوسفند تمام فرودگاه را فرا گرفت !

http://www.filesara.com/files/da0drrv1v8whmsky8jdd_thumb.jpg (http://www.filesara.com/viewer.php?file=da0drrv1v8whmsky8jdd.jpg)
http://www.filesara.com/files/q3qcqcftjubq7l7vkia1_thumb.jpg (http://www.filesara.com/viewer.php?file=q3qcqcftjubq7l7vkia1.jpg)

arta air
03-09-2010, 06:36
ایران عارف عزیز از زوایای دیگر در صورت امکان عکس بگیرید ممنون میشم
در ضمن آیا سه فروند به صورت همزمان در فرودگاه هستند یا به صورت تکی؟

iranarff
03-09-2010, 19:16
ایران عارف عزیز از زوایای دیگر در صورت امکان عکس بگیرید ممنون میشم
در ضمن آیا سه فروند به صورت همزمان در فرودگاه هستند یا به صورت تکی؟

این عکسها رو با موبایل گرفتم ولی چند تا عکس دیگه هم با دوربین گرفتم که انشاالله بزودی همینجا میزارم ... ضمنا" سه فروند همزمان نیامدند و روزی یک پرواز انجام میشد , بعدازظهر می اومد و فردا صبح برمیگشت گرجستان .
در ضمن نام کاربری من ایران عارف نیست بلکه مخفف این جمله هست :

AIRcraft Rescue & Fire Fighting

به معنی آتش نشانی و نجات هواپیما

iranarff
04-09-2010, 22:04
واردات گوسفند از گرجستان کماکان ادامه دارد

http://www.filesara.com/files/jx9tb6a2th7skut8xvjf_thumb.jpg (http://www.filesara.com/viewer.php?file=jx9tb6a2th7skut8xvjf.jpg)

http://www.filesara.com/files/j7ae276ig63qxrr54k3_thumb.jpg (http://www.filesara.com/viewer.php?file=j7ae276ig63qxrr54k3.jpg)

Vahid Moghadam
04-09-2010, 22:58
استاد اين پرنده امروز صبح تهران بوده ... (EP-GOM)

يعني تعدادي از گوسفندان رو براي تهران مياره ؟ يا اينكه براي كار ديگه تهران اومده بوده ؟ هواپيما شب رو در اردبيل سر ميكنه ؟

ممنون

iranarff
05-09-2010, 19:45
استاد اين پرنده امروز صبح تهران بوده ... (EP-GOM)

يعني تعدادي از گوسفندان رو براي تهران مياره ؟ يا اينكه براي كار ديگه تهران اومده بوده ؟ هواپيما شب رو در اردبيل سر ميكنه ؟

ممنون

سلام : برنامه این پرواز تهران (پیام) - گرجستان - اردبیل هست و شب اردبیل می مونه و صبح میره احتمالا" برای تعویض کرو یا مورد دیگری میاد تهران در ضمن این گوسفندها در کشتارگاه بزرگ اردبیل ذبح و برای مصرف به بازار کشور منتقل میشه

EP-IAG
08-09-2010, 03:52
در نيمه دوم سال جاری پرواز پارسآباد ـ مشهد راهاندازی میشود

تین نیوز: با ساخت و راهاندازی جایگاه سوختگیری هواپیما، پرواز مشهد به پارسآباد و بر عكس نیمه دوم سال جاری راه اندازی میشود.
ولی كریمی معاون فرماندار پارسآباد مغان گفت: احداث جایگاه سوختگیری هواپیما از برنامههای فرودگاه پارسآباد مغان است كه با ساخت و راهاندازی این جایگاه پرواز مشهد به پارسآباد و برعكس نیز دایر میشود.
ولی كریمی بیان کرد: هر هفته دو پرواز در مسیر تهران ـ پارسآباد و بالعكس انجام میشود و قرار است این تعداد به سه پرواز در هفته افزایش یابد.
وی افزود: برای ارتقای ضریب ایمنی پروازها سامانه كمك ناوبری، ساختمان ایمنی زمینی و موتورخانه برق اضطراری این فرودگاه با 12میلیارد ریال سرمایهگذاری به بهرهبرداری رسید.
او گفت: با راهاندازی سامانه VOR در فرودگاه پارسآباد امكان نشست و برخاست هواپیما در هوای مه آلود و شرایط نامساعد جوی فراهم شده است.

Ruslan
09-09-2010, 14:39
راه اندازي موتورخانه برق فرودگاه پارس آباد


با حضور استاندار اردبيل موتورخانه برق فرودگاه پارس آباد در شمال اين استان راه اندازي شد.
به گزارش سرويس اقتصادي آريا به نقل از روابط عمومي فرودگاههاي اردبيل اين موتورخانه با زيربناي 250 متر مربع و با هزينه 250 ميليون تومان از محل اعتبارات شركت فرودگاههاي كشور مورد بهره برداري قرار گرفت.
در مراسم بهره برداري از اين موتورخانه مديركل فرودگاههاي استان گفت: دو دستگاه موتور برق نصب شده در اين موتورخانه، قادر است در مواقع ضروري برق فرودگاه را تامين كند.

iranarff
14-09-2010, 10:18
شركت هواپيمايي ماهان پروازهاي خود را در مسير مشهد – اردبيل – مشهد آغاز كرد.

http://www.airport.ir/_DouranPortal/images/news%2089/IMG_2753.jpg
بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور اين پروازها با عزيمت يك فروند هواپيماي ايرباس 300 از اردبيل به مشهد آغاز شد. از اين پس ماهان روزهاي يكشنبه و پنجشنبه مسافران را در اين مسير جابجا مي كند.
ايران ايرتور نيز پيش از اين در روزهاي شنبه و چهارشنبه در اين مسیر پرواز مي كرد كه هم اينك مجموع پروازهاي اردبيل -مشهد در هفته به چهار پرواز افزايش يافته است.

iranarff
14-09-2010, 15:48
كاركنان هوشيار مراقبت پرواز و ايمني زميني اردبيل تشويق شدند.


سه نفر از كاركنان مراقبت پرواز و ايمني زميني فرودگاه اردبيل به دليل هوشياري ، اقدام بموقع و هشدار به هواپيماي آماده پرواز مبني بر وجود مشكل در بدنه هواپيما، تشويق شدند. بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاه اردبيل اين سه تن با دقت و اعلام بموقع نشت بنزين از بال هواپيماي در حال خزش موجب كنترل و جلوگيري از بروز سانحه شدند. علي توده فلاح، عباس بهرادفر( کنترلر مراقبت پرواز ) و عارف فرج نژاد ( تکنیسین ایمنی زمینی) سه نفري بودند كه با دريافت لوح تقدير از مديركل فرودگاههاي اردبيل مورد قدرداني قرار گرفتند. اين گزارش حاكيست مديركل و كاركنان فرودگاه اردبيل به خاطر برف روبي مناسب در زمستان گذشته و استفاده بهينه از امكانات ، از طرف معاون عمليات فرودگاهي شركت فرودگاههاي كشور نيز تشويق شدند.

arta air
15-09-2010, 06:17
مورد یاد شده برای کدام پرواز و چه نوع هواپیمائی بوده؟

iranarff
15-09-2010, 11:51
مورد یاد شده برای کدام پرواز و چه نوع هواپیمائی بوده؟
برای ایرباس ماهان بوده که در هنگام تاکسی به طرف باند مارشالر مشاهده میکنه که از بال هواپیما بنزین نشت میکنه و به برج اطلاع میده و ....

arta air
15-09-2010, 15:45
پرواز به چه صورتی انجام میشه از مشهد مستقیم میاد اردبیل و برمیگرده یا اول از تهران میاد اردبیل بعد میره مشهد وبلعکس؟

iranarff
15-09-2010, 17:27
پرواز به چه صورتی انجام میشه از مشهد مستقیم میاد اردبیل و برمیگرده یا اول از تهران میاد اردبیل بعد میره مشهد وبلعکس؟
نخیر مستقیم از مشهد به اردبیل و بلعکس و انشاالله بزودی مشهد- پارس آباد و بلعکس هم برقرار میشه .

Behrang
16-09-2010, 17:18
پروازهاي فرودگاه پارس آباد مغان افزايش


واحد مرکزی خبر: تعداد پروازهای فرودگاه پارس آباد مغان افزایش یافت.

فرماندار پارس آباد مغان گفت: با ایجاد یک پرواز جدید در روز پنجشنبه تعداد پروازهای فرودگاه این شهرستان از 2 پرواز به سه پرواز در هفته افزایش یافت.

التفات افزود: هم اکنون پروازهای این فرودگاه فقط در مسیر تهران ، پارس آباد و بالعکس صورت می گیرد که در آینده نزدیک با ساخت و راه اندازی جایگاه سوخت گیری هواپیما ، پرواز مستقیم مشهد- پارس آباد و بالعکس نیز دایر خواهد شد.

وی به زمان این پروازها اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه جدید روزهای شنبه و سه شنبه هر هفته ساعت پرواز از تهران 14و 50 دقیقه و َاز پارس آباد ساعت 17 و پنجشنبه ها نیز زمان پرواز از تهران 11و 15 دقیقه و بالعکس ساعت 13 و 30 دقیقه تعیین شده است.

وی با اشاره طرح های توسعه ای فرودگاه پارس آباد گفت: برای ارتقای ضریب ایمنی پروازها ، بهره برداری از سامانه کمک ناوبری ، ساختمان ایمنی زمینی و موتور خانه برق اضطراری ایمنی این فرودگاه با 12میلیارد ریال سرمایه گذاری آغاز شد.

وی افزود: با راه اندازی سامانه VOR در فرودگاه پارس آباد امکان نشست و برخاست هواپیما در هوای مه آلود و شرایط نامساعد جوی فراهم شده است.

فرودگاه پارس آباد مغان در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور شد.

‎پارس آباد مغان با 164 هزار نفر جمعیت در 164 کیلومتری شمال اردبیل و جوار جمهوری آدربایجان واقع است.

amirali
16-09-2010, 20:09
با سلام در مورد افزایش پروازهای پارس آباد باید عرض کنم که بیشتر پارس آبادی ها مقیم تبریز هستند و چون مسیر زمینی این مسیر حدود 6 ساعت می باشد بنابراین به نظر بنده برقراری پرواز از پارس آباد به تبریز با استقبال مردم روبرو خواهد شد و این مسیر هم می تواند مانند مسیرهای شیراز به فسا یا لار در استان فارس باشد.

iranarff
16-09-2010, 21:31
با سلام در مورد افزایش پروازهای پارس آباد باید عرض کنم که بیشتر پارس آبادی ها مقیم تبریز هستند و چون مسیر زمینی این مسیر حدود 6 ساعت می باشد بنابراین به نظر بنده برقراری پرواز از پارس آباد به تبریز با استقبال مردم روبرو خواهد شد و این مسیر هم می تواند مانند مسیرهای شیراز به فسا یا لار در استان فارس باشد.
بعید میدونم این مسیر جواب بده چون معمولا" مسیرهای جدید پروازی رو بنا بدرخواست عموم مردم برقرار میکنند و در حال حاضر درخواست مردم منطقه مغان ( پارس آباد, گرمی, اصلاندوز و بیله سوار) برقراری پرواز در مسیر مستقیم به مشهد مقدس است و حتی برای افزایش پرواز به تهران بصورت روزانه هم این پتانسیل وجود دارد.

iranarff
17-10-2010, 11:19
آقای احمدی نژاد رئيس جمهور در جريان دور سوم سفرهاي استاني به همراه هيئت دولت وارد فرودگاه بين المللي اردبيل شد.

http://media.farsnews.com/Media/8907/Images/jpg/A0921/A0921723.jpg

ماه
17-10-2010, 12:53
http://www.irupload.ir/images/lb5zb1s06w8dl0cqvz51.jpg (http://www.irupload.ir/)

http://www.irupload.ir/images/ixgfdlki0dq8ca5giu7.jpg (http://www.irupload.ir/)


مجيد نامجو وزير نيرو به عنوان وزير معين و نماينده تام الاختيار دولت ، عصر شنبه وارد پارس آباد مغان شد.

ماه
17-10-2010, 15:24
http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2010/10/582260_orig.jpg


http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2010/10/582258_orig.jpghttp://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2010/10/582257_orig.jpg

iranarff
24-10-2010, 18:56
بالگرد امدادي در اردبيل خريداري ميشود.


خبرگزاري فارس: قاسم محمدي نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين گفت: در جلسه هيئت دولت و پيش از آن با توجه به حادثه خيز بودن اردبيل درخواست خريد يك بالگرد امدادي را به استان داده ايم.

جهت اطلاع : در سنوات قبل هم مسئولان استان قول خرید یک فروند هواپیمای اختصاصی برای استان را داده بودند که مسیرهای پروازی جدید از مبدا فرودگاههای اردبیل و پارس آباد را پوشش بدهد که متاسفانه عملی نشد .

Behrang
26-10-2010, 14:39
زائران اردبيلي پنجشنبه و جمعه به عربستان مي روند
http://www.airport.ir/_DouranPortal/images/news89-2/img007.jpg

زائران اردبيلي خانه خدا روزهاي پنجشنبه و جمعه ششم و هفتم آبان ماه به عربستان اعزام مي شوند.

بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور معاون عمليات هوانوردي فرودگاه اردبيل با اعلام اين خبر گفت: تعداد زائران اردبيلي كه امسال به حج مشرف مي شوند 1000 نفر است كه طي 4 پرواز به عربستان منتقل خواهند شد.

فخرالدين هاشمي افزود: به اين منظور، دو پرواز در روز پنجشنبه و دو پرواز در روز جمعه انجام خواهد شد و همه زائران با اين دو پرواز به سرزمين وحي منتقل مي شوند.
هواپيماهاي ايرباس 300 شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي "هما" كار انتقال زائران اردبيلي را بر عهده دارند.

iranarff
01-11-2010, 13:15
اولین برف پائیزی در اردبیل به زمین نشست و عملا" خبر ازرسیدن زمستان داد در روزهای گذشته باد شدیدی اردبیل را فرا گرفته بود و از دیروز هم بارش برف شروع شد . طبق اعلام هواشناسی این سامانه تا سه شنبه در منطقه حضور دارد .

iranarff
02-11-2010, 23:04
ساخت ابزار حركتي فيلم برداري هوايي توسط مبتكر اردبيلي شروع شد

اين ابزار حركتي فيلمبرداري هوايي موسوم به (cable cam) دستگاه گران قيمتي است كه در فيلمبرداري از مسابقه هاي گوناگون ورزشي، تصوير برداري از فيلم هاي سينمايي و تلويزيوني و بعضي موارد مشابه ديگر كاربرد دارد.
طراح و مبتكر اردبيلي و سازنده اين دستگاه گفت: از هشت سال قبل تحقيق و پژوهش خودم را در زمينه طراحي ابزار حركتي فيلم برداري هوايي (cable cam ) شروع كرده و با آزمون و خطاهاي زيادي مواجه شدم و سرانجام در سال 1387 با ساخت نمونه اوليه كه دستگاه فيلم برداري هوايي يك محور بود موفق به ثبت آن در اداره ثبت اختراع ها شدم. "رحيم طوفان " روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اكنون طراحي دستگاه حركتي فيلمبرداري هوايي چهار محور نيز با موفقيت به پايان رسيده و مورد تاييد ارگان هاي ذيربط قرار گرفته و كار ساخت نمونه آن در شركت جلوه گران آسمان طوفان كه متعلق به خودم شروع شده و اميد است در چند ماه آينده به شكل كامل ساخته شود. وي گفت: نمونه اوليه اين دستگاه از همان سال ساخت و تاييد در مركز رشد واحدهاي فن آوري دانشگاه محقق اردبيلي مستقر شده است.
طوفان اضافه كرد: دستگاه مزبور از سوي مدير كل فن آوري هاي راهبردي رياست جمهوري براي تجاري سازي به ستاد توسعه فن آوري ميكروالكترونيك معرفي شده است.

نکته مهم : خبرش خیلی ربطی به هوا فضا نداشت اما تا حدودی ارتفاع از سطح زمین داشت !!!!

Behrang
03-11-2010, 20:59
انتصاب مدیر کل جدید هما در اردبیل

مديركل عمليات شعب هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) گفت: ‪۵۵‬ هزار فقره پرواز داخلي و خارجي از سوي اين شركت در سال انجام ميشود.
محمدرضا نصرت زادگان، عصر روز چهارشنبه در مراسم معارفه مديركل هما در اردبيل افزود: اين پروازها به شكل برنامهاي به نقاط دور و نزديك دنيا و نيز فرودگاههاي داخلي به شكل منظم انجام ميشود.
وي اظهاركرد: ‪ ۸۰۰‬هزار نفر زاير حج عمره و ‪ ۱۰۳‬هزار نفر مسافر حج تمتع پارسال توسط اين شركت در دو مسير رفت و برگشت جابجا شدند.
وي افزود: هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران همواره در سختترين شرايط از لحاظ برقراري پروازها وارد عمل شده است به گونهاي كه دروقوع زمين لرزه بم اولين شركتي بود كه پروازهاي كمك رساني را به شهر كرمان داير كرد.
نصرت زادگان با اشاره به اينكه شركت هما به بيت المال تعلق دارد، خاطر نشان كرد اين شركت در راستاي تحقق اهداف نظام اسلامي در سختترين شرايط تحريمهاي استكبار توانسته موفق عمل كند.
مديركل عمليا شعب هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) از اردبيل به عنوان يكي از استانها ياد كرد كه به با داشتن پيشينه تاريخي و مذهبي ارزشمند و نقاط سياحتي شامل آبهاي معدني متعدد و جنگلها و چشم اندازهاي طبيعي زيبا از مراكز گردشگري مهم كشورمحسوب ميشود و به لحاظ پذيرش سالانه چندين ميليون گردشگر، توسعه صنعت حمل و نقل هوايي نقش موثري در اين زمينه خواهد داشت.
وي اضافه كرد: تلاش شركت هما افزايش پروازهاي برنامهاي به فرودگاه اردبيل است و در زمان حاضر اين پروازها به ‪ ۱۶‬پرواز در هفته افزايش يافته كه دو پرواز آن در مسير اردبيل به مشهد و بالعكس انجام ميشود.
به گزارش خبرنگار ايرنا، معاون سياسي و امنيتي استاندار اردبيل نيز در اين مراسم با اشاره به نقش صنعت حمل و نقل هوايي در توسعه مناطق گفت: پس از پيروزي انقلاب و به ويژ ه در پنج سال گذشته پيشرفتهاي شگرفي در اين بخش در استان روي داده است.
فيروز احمدي افزود: آمارها نشان ميدهد در اين مدت به اندازه ‪ ۳۰۰‬سال قبل در زمينه حمل و نقل و توسعه زيرساختهاي مربوط به اين قسمت شامل راههاي زميني و هوايي در استان اردبيل پيشرفت حاصل شده است.
در اين مراسم با تقدير از تلاشهاي سيدمحمدحسين موسوي، مدير كل سابق هما دراردبيل محمدرضا رنجبر آقاجاني به اين سمت معرفي و منصوب شد.
با بهره برداري از فرودگاه اردبيل اولين پرواز دراين فرودگاه دردهم آبان ماه سال ‪ ۱۳۷۰‬به زمين نشست و پس از آن به تدريج پروازهاي برنامهاي به اين فرودگاه برقرار شد كه اكنون تعداد آنها به ‪ ۳۰‬پرواز در هفته ميرسد.

iranarff
08-11-2010, 18:29
ظهر امروز با حضور مهندس اسماعیلی رئیس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی فرودگاههای کشور مراسم تودیع مدیر کل سابق و معارفه مدیر کل جدید فرودگاههای استان اردبیل برگزار شد .
در این مراسم که چند تن از معاونین مدیر عامل و اعضای هیت مدیره و معاون استاندار و تعداد زیادی از مدیران استانی حضور داشتند از خدمات 7 ساله فتاح رضوانی در سمت مدیر کلی فرودگاههای اردبیل قدردانی و مهندس موسوی به سمت مدیر کل جدید این فرودگاه منصوب شد . مهندس رضوانی به فرودگاه سردار جنگل رشت منتقل شدند و مهندس موسوی قبل از این مدیر فرودگاه خراسان شمالی بودند

iranarff
09-11-2010, 18:35
استاندار اردبيل گفت: در اجراي بندي از مصوبات سومين سفر دولت به استان , سيستم ناوبري فرودگاه اردبيل بايد با خريداري آي ال اس كت دو ارتقا يابد.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سيدحسين صابري ظهر دیروز در ديدار با مديرعامل شركت مادر تخصصي فرودگاههاي كشور اظهار داشت: وزارت راه و ترابري موظف است نيمي از هزينه دستگاه موصوف را تأمين نمايد و ما در كنار تأمين نيم ديگر اعتبار آن انتظار داريم شركت مادر تخصصي فرودگاههاي كشور به طور ويژه به اين مهم اهتمام كند.
وي با تأكيد بر همكاري لازم براي برقراري پروازهاي شركت هواپيمايي آتا تصريح كرد: پيرو مذاكرات انجام يافته در ديدار اخير با سفير تركيه در كشورمان برقراري خط هوايي اردبيل ـ تركيه نيز ميتواند عملياتي شود.
استاندار اردبيل همچنين با طرح درخواست زائران اردبيلي عتبات عاليات خواستار امكان سنجي برقراري پروازهاي مستقيم از اردبيل به كرمانشاه شد و خاطرنشان كرد: در هر حال سفر ميليوني گردشگران به استان، افزايش پروازهاي فرودگاه اردبيل را ميطلبد.

در ادامه این دیدار فیروز احمدی معاون سیاسی استاندار اردبیل تسريع در اجراي سيستم روشنايي باند دوم فرودگاه اردبيل و ارتقاي سيستم ناوبري آن را خواستار شد و ادامه داد: موفقيتهاي دولت در اين استان مرزي ويتريني از خدمات نظام در مقابل كشورهاي همسايه نيز به شمار ميرود.

در اين مراسم مديرعامل شركت مادرتخصصي فرودگاههاي كشور با اشاره به رسالت سنگين و دشوار شركتهاي هواپيمايي در انجام وظيفه خطير خدمت رساني به مردم اظهار داشت: امروز در تمام فرودگاههاي كشور سعي و تلاش بر اين است كه خدمت شايسته به مسافران و مردم بهره بردار از سيستم حمل و نقل هوايي انجام شود.
محسن اسماعيلي رسالت اين شركت را در تأمين نياز فرودگاههاي كشور بسيار خطير عنوان كرد و افزود: در سالهاي اخير تلاش شده است تا با تجهيز فرودگاه استان اردبيل و پارس آباد خدمات مناسب و شايسته اي به اهالي ارائه شود.
وي با يادآوري اينكه شركت مادرتخصصي فرودگاههاي كشور تلاش گسترده اي را براي انجام رسالت خود در خدمت رساني شايسته و مناسب آغاز كرده است، تصريح كرد: ما تلاش ميكنيم با ايجاد زيرساختهاي لازم در استانهاي مختلف زمينه تحول جدي را در تمام حوزه ها فراهم آوريم.
به گزارش فارس، مديرعامل شركت مادرتخصصي فرودگاههاي كشور با يادآوري اينكه در اين زمينه دولت ياري گر شركتها و مجموعه فرودگاههاي كشور است، خاطرنشان كرد: استان اردبيل با توجه به اينكه يك استان گردشگرپذير است بايد به قطب پرواز گردشگران داخلي و خارجي تبديل شده و از ظرفيت فرودگاه اردبيل و پارس آباد به نحو احسن بهره برداري شود.

Vahid Moghadam
15-11-2010, 18:04
مدير فرودگاه پارس آباد خبر داد:
برقراري پرواز مستقيم پارس آباد - مشهد و بالعكس در آينده نزديک
افزايش پروازهاي پارس آباد - تهران، از دو به سه پرواز در هفتهمدير فرودگاه پارس آباد گفت: در راستاي افزايش پروازهاي فرودگاه، در آينده نزديک پرواز مستقيم پارس آباد - مشهد و بالعکس برقرار خواهد شد.

"محمدمهدي سرگزي"، در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: در راستاي افزايش پروازهاي فرودگاه اين شهرستان و با هماهنگي شرکتهاي هوايي، در آينده نزديک پرواز مستقيم به مشهد از فرودگاه پارس آباد برقرار خواهد شد.

وي از افزايش پروازهاي فرودگاه پارس آباد به تهران، از دو به سه پرواز در هفته خبر داد و افزود: جهت ارائه خدمات بهتر به خلبانان، دستگاه VOR-DME در فرودگاه پارس آباد نصب و راهاندازي شده است.

سرگزي افزود: طبق استانداردهاي بينالمللي پس از نصب اين دستگاه دو مرحله وارسي انجام ميگيرد که مرحله اول وارسي در ماه گذشته توسط هواپيماي فلايت چک با موفقيت انجام شد و مرحله دوم آن نيز به زودي انجام خواهد شد.

وي تصريح كرد: همچنين زميني به مساحت 8 هکتار جهت حفاظت از دستگاه و آسيب نرسيدن به آن، تخصيص يافته و بخش اعظم آن حصارکشي شده و باقيمانده آن نيز در دست انجام است.

مدير فرودگاه شهرستان پارس آباد خاطرنشان کرد: اين دستگاه ناوبري به خلبانان کمک ميکند که با دقت بالاتري پرواز خود را به طرف فرودگاه انجام دهند.

وي خاطرنشان كرد: جهت استقرار جايگاه و امکانات سوختگيري، با شرکت نفت مذاکره کرده ايم و شرکت نفت نيز با موافقت خود احداث جايگاه و امکانات سوختگيري در فرودگاه پارس آباد را در دستور کار خود قرار داد و 6000 مترمربع زمين از سوي فرودگاه جهت اين کار تخصيص پيدا کرد.

سرگزي به اهم كارهاي انجام شده در فرودگاه پارس آباد اشاره كرد و افزود: جهت توسعه فرودگاه، ساختمان ايمني مطابق با استانداردهاي بين المللي و CAT مورد نياز راه اندازي شده است.

وي از راه اندازي ماکس 20 کاناله جهت ارتباط مخابراتي فرودگاه با مرکز، افتتاح و راه اندازي ساختمان برق اضطراري مجهز به دو موتور ژنراتور 120 کيلووات آمپر، مطابق با استانداردهاي فرودگاهي(که در مواقع اضطراري و قطع برق فورا و به صورت خودکار در جريان قرار ميگيرد)، در هفته دولت خبر داد.

iranarff
16-11-2010, 15:45
مانور برف روبي در فرودگاه اردبيلدر آستانه فصل سرما، مانور برف روبي و يخ زدايي در فرودگاه اربيل برگزار شد.


بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاه اردبيل در اين مانور كه با حضور همه دستگاههاي ذيربط برگزار شد، مقابله با شرايط بد آب و هوايي بويژه يخزدگي ها و بارش برف غير منتظره تمرين شد.
http://www.airport.ir/_DouranPortal/images/news89-2/IMGA0410.JPGhttp://www.airport.ir/_DouranPortal/images/news89-2/IMGA0420.JPG

Behrang
17-11-2010, 09:34
دوره آموزشی مقابله با تهدیدات امنیتی، تلفنی و مواد مخدر در فرودگاه اردبیل برگزار شد.
بنابر گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان اردبیل در این دوره دو روزه كاركنان فرودگاه و به ویژه پرسنل پلیس، سپاه و شركتهای هواپیمایی حضور داشتند.
در این دوره شیوه های مقابله با تهدیدات آموزش داده شد.

iranarff
22-11-2010, 15:00
جمله اي كه به راحتي از كنار آن گذشتيم


برخي جملات و عبارت گاهي آنقدر پر معنايند كه شنونده را تا مدتها بخود مشغول مي كند و اورابه درون خودفرو مي كشد تا در باره مفهوم نهفته در جمله و عبارت بيشتر و البته عميق تر بينديشد.
جمله رئيس جمهوري اسلامي ايران در سفر دوره اي اخير به استان اردبيل كه در فرودگاه شهر اردبيل بيان شد، از اين دست عبارات بود كه متاسفانه در لابلاي انبوه خبرها و اطلاعات فشرده به بوته فراموشي سپرده شد.
رئيس جمهوري در مصاحبه معمول خود با صدا وسيماي اردبيل در پاسخ به پرسش خبرنگار كه نظر وي را در باره تغييرات صورت گرفته در استان جويا شده بود گفت:"پيشرفتهاي بوجود آمده در فرودگاه اردبيل طي چند سال اخير نماد رشد و توسعه استان اردبيل است".
اين همان جمله ايست كه بايد بيشتر و عميق تر آن را شنيد و به آن فكر كرد. گاهي جملات كوتاه معاني عميق و ژرف در خود نهفته دارند كه جز با ژرف انديشي ديده و شنيده نمي شوند.

متن فوق خبری بود که در سایت شرکت فرودگاههای کشور درج شده و بنده لازم میدانم توضیحاتی را به آن اضافه کنم :
حقا" وانصافا" از سال 1383 تا 1389 دورانی بود که پیشرفتهای فرودگاههای استان اردبیل به طرز چشمگیری روز به افزایش قرار گرفت و موتور توسعه این فرودگاه یک لحظه هم از حرکت نایستاد و هر روز یک پروژه جدید در این فرودگاه شروع میشد و مدتی بعد به سرانجام میرسید و همه اینها مرهون مدیریت خوب و مجاهدت خاموش مهندس رضوانی مدیر کل اسبق فرودگاههای استان اردبیل هست که شبانه روزی فعالیت نمودند و با سربلندی میز مدیریت را به نفر بعدی سپردند . هرکجا هست خدایا به سلامت دارش

Vahid Moghadam
17-12-2010, 23:48
یک تشکر ویژه از جناب سرگزی مدیر محترم فرودگاه پارس آباد و همچنین از جناب نصیری عزیز کنترلر زحمتکش و خوش اخلاق فرودگاه پارس آباد دارم که نهایت همکاری رو با بنده داشتن. البته همه دوستان فرودگاه با بنده همکاری کاملی داشتند جز یک سری افراد که هنوزم متوجه نشدم که واقعا مشکل چی بود .... بگذریم.

تقدیم به ایرواسپیسی ها و پارس آبادی ها :

http://www.aviashots.com/aviation-photos/small/1000592.jpg (http://www.aviashots.com/view.php?id=1000592) http://www.aviashots.com/aviation-photos/small/1000589.jpg (http://www.aviashots.com/view.php?id=1000589)

747-400
24-03-2011, 20:57
استاندار اردبیل:
پرواز اردبیل ـ نجف راهاندازی میشود


استاندار اردبیل گفت: در سال جاری تلاش میكنیم با هماهنگی شركتهای هواپیمایی پرواز مستقیم اردبیل ـ نجف را راهاندازی كنیم.

سیدحسین صابری در جریان بازدید از طرحهای گردشگری سهرستان سرعین اظهار داشت: تمام تلاش خود را به كار گرفتیم تا در سال جاری پرواز هوایی بین اردبیل ـ نجف را برقرار كنیم تا زائران عتبات عالیات را خیال راحت به زیارت اماكن متبركه بروند.
وی به پیام نوروزی مقام معظم رهبری اشاره و تصریح كرد: تحقق پیام نوروزی مقام معظم رهبری جهاد اقتصادی قاموس دولت در خدمتگزاری صادقانه و بیریاست.
استاندار اردبیل خاطرنشان كرد: سیاست راهبردی كه رهبر انقلاب به صورت سالیانه برای دولت و مسئولان ترسیم و تنظیم میكند سیاست هوشمندی است كه نظام ما را یك سال از هجمهها و توطئههای دشمنان برحذر میدارد.
صابری با بیان اینكه در یك سال گذشته با عمل به پیام نوروزی مقام معظم رهبری كاری مضاعف و همتی سترگ را در عرصه عمران و آبادانی كشور شاهد بودیم گفت: ما از روزهای اول سعی كردیم تكمیل پروژههای نیمه تمام در اولویت باشد تا مردم طعم شیرین خدمتگزاری را بچشند.
وی گفت: در مدت یك سال حدود 500 پروژه عمرانی به ارزش 340 میلیارد تومان در استان اردبیل عملیاتی شد و شاهد بهرهبرداری از این طرحها و پروژههای عمرانی و اقتصادی بودیم.
استاندار اردبیل اجرای موفق قانون هدفمند كردن یارانهها را از نمونههای بارز عمل به شعار همت و كار مضاعف عنوان كرد و گفت: ما در این زمینه از همراهی مردم در اجرای مطلوب قانون هدفمند كردن یارانهها قدردانی میكنیم.
صابری همچنین اهداف دولت نهم و دهم را در راستای عدالتمحوری، مهرورزی، توزیع عادلانه اعتبارات، منابع و فرصتها در مناطق محروم و روستایی استان اردبیل اعلام كرد.
وی به فرصتهای خوب اشتغال، تولید و كارآفرینی در استان اشاره كرد و گفت: در دو بخش پرورش زنبور عسل و گیاهان دارویی امسال برنامههای خوبی را عملیاتی میكنیم تا بهتر بتوانیم از این فرصت و ظرفیت استفاده كنیم.
استاندار اردبیل در پایان پیگیری برای تسریع در عملیات اجرایی راهآهن اردبیل ـ میانه را یادآور شد و گفت: به دنبال اخذ مجوز ماده 32 راهآهن اردبیل ـ مغان هستیم تا با كمك سرمایهگذار بخش خصوصی و یا فاینانس شاهد اجرای این پروژه در استان باشیم.
مرجع : خبرگزاری فارس

iranarff
28-03-2011, 22:20
فرمانده مرزباني ناجا از شهرستان مرزي پارس آباد مغان بازديد كرد

http://img.irna.ir/1390/13900108/30313911/T30313911-1109153.jpg (http://img.irna.ir/1390/13900108/30313911/30313911-1109153.jpg)
به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اردبیل فرمانده مرزباني ناجا در بدو ورود به پارس آباد مغان در فرودگاه اين شهر مورد استقبال استاندار اردبيل،امام جمعه و فرمانداران پارس آباد و بيله سوار مغان و نماينده مردم اين شهرستان ها در مجلس شوراي اسلامي قرار گرفت. دکتر خوش چهره عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در این سفر ایشان را همراهی میکردند
سردار حسين ذوالفقاري با هدف بررسي مسايل و مشكلات مرزي و بازديد نوروزي به پارس آباد مغان سفر كرده است. پارس آباد مغان حدود يكصد كيلومتر مرز مشترك آبي و خاكي با جمهوري آذربايجان دارد.

iranarff
30-03-2011, 14:48
گشت امداد هوايي در اردبيل آغاز شد

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان اردبيل گفت: با هدف تسهيل و روانسازي ترافيك در جادههاي استان اردبيل، به مدت سه روز گشت امداد هوايي در نقاط مختلف استان اردبيل اجرا ميشود
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، ميرفخرالدين زاهد شامگاه ديروز در مراسم آغاز اين طرح در اردبيل اظهار داشت: به همين منظور يك فروند بالگرد در استان مستقر شده تا در مواقع لازم و بروز حوادث جادهاي و ديگر حوادث غيرمترقبه از اين بالگرد استفاده كنيم.
وي گفت: اين گشت به مدت سه روز در جادههاي استان به ويژه در مناطق حادثهخيز صائين، اسالم و سربند پارس اباد مغان فعال است تا به حادثهديدگان احتمالي امدادرساني سريع انجام شود.

iranarff
12-04-2011, 11:00
در نوروز سال جاري؛12 هزار مسافر از فرودگاههاي استان اردبيل جابه جا شدند

به گزارش خبرگزاري فارس، اسماعيل موسوي مدیر کل فرودگاههای استان اردبیل پيش از ظهر امروز در بازديد از دفاتر خدمات هوايي در استان اردبيل با اشاره به اينكه فرودگاه اردبيل قابليتهاي فوق العاده جابه جايي و انتقال مسافر را داراست، اظهار داشت: در نوروز امسال 112 پرواز رفت و برگشت در فرودگاههاي استان انجام شد كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته نيز 20 درصد در جابه جايي مسافر افزايش داشته است.
وي ظرفيت بالاي جابه جايي مسافر در فرودگاههاي استان را يادآور شد و بيان داشت: هم اكنون دفاتر خدمات پروازي در استان اردبيل با بالاترين ظرفيت در حال فعاليت هستند كه اين دفاتر به معاني واقعي كمك كاري بزرگ براي فرودگاههاي استان محسوب ميشوند.
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل رسيدگي به وضعيت فرودگاه استان را در سال جاري يادآور شد و با اشاره به اينكه اين كار از اولويتهاي اساسي كار ما در سال 90 است از آمادگي فرودگاه اردبيل براي برقراري خط پروازي اردبيل ـ نجف در سال جاري خبر داد.
موسوي افزود: در صورت پيگيري و حل موضوع از طريق سازمان حج و زيارت و شركتهاي هواپيمايي اين پرواز نيز در فرودگاههاي استان داير ميشود.
وي با اشاره به تاكيد استاندار براي برقراري اين خط پروازي افزود: امسال تلاش ميشود با هماهنگي شركتهاي هواپيمايي پرواز مستقيم اردبيل ـ نجف برقرار شود.
مديركل فرودگاه هاي استان اردبيل همچنين فعاليتهاي بخش بار فرودگاه اردبيل را نيز يادآور شد و گفت: در نوروز سال جاري 81 هزار و 66 كيلوگرم بار با 16 پرواز مجزا و 2 هزار و 511 مسافر جابهجا شده است.
موسوي با بيان اينكه فرودگاه اردبيل داراي دستگاههاي كمك ناوبري مجهز و مدرن است، تصريح كرد: به دليل وجود شرايط هوايي خاص منطقه بعضي اوقات ديد در اين فرودگاه تا حد صفر ميشود در حالي كه دستگاههاي مجهز و مدرني در اين فرودگاه وجود دارد كه در بيشتر فرودگاههاي كشور هنوز موجود نيست.
وي در پايان با اشاره به مصوبات دور سوم سفرهاي دولت به استان مبني بر خريد سيستم كمك ناوبري ILSCAT2 با قابليت بالاتر اظهار داشت: اين سيستمها نيز در صورت تامين اعتبار خريداري و نصب ميشود.

747-400
13-04-2011, 13:16
http://up.iranblog.com/images/qpn2kblmapd4xbbuc61m.jpg (http://up.iranblog.com/)

گرد و غبار و تندباد موجب لغو پرواز فرودگاه اردبيل شد


بروز پديده تندباد و گرد و غبار شديد روز چهارشنبه موجب لغو پرواز صبح فرودگاه اردبيل در مسير تهران به اردبيل و بالعكس شد.

به گزارش خبرنگارما به نقل از يك مسوول در فرودگاه اردبيل در صورت تداوم شرايط نامساعد جوي و تندباد دو پرواز ديگر از پروازهاي نوبت عصر روز چهارشنبه فرودگاه اردبيل در مسير تهران ، اردبيل و بالعكس نيز لغو خواهد شد.
وزش باد در بيشتر مناطق استان از روز جمعه آغاز شده و روز به روز بر شدت آن افزوده شده طوري كه حداكثر سرعت باد در ايستگاه خودكار اردبيل 86 كيلومتر در ساعت ثبت شده است.
اداره كل هواشناسی استان اردبيل نيز گزارش داد: تداوم وزش بادهاي جنوبي و همراهي آن با گرد و خاك تا بعد از ظهر چهارشنبه در مناطق مركزي استان محتمل بوده و از عصر چهارشنبه با تغيير الگوي فشار هوا و شمالي شدن جريانات باد از شدت آن كاسته شده و افت دما در منطقه رخ خواهد داد.
مرجع : خبرگزاری ايرنا

عشق پرواز
21-04-2011, 23:47
اولین عکس از فرودگاه اردبیل در جت فوتوز :D
از آقای سرگزی
http://images3.jetphotos.net/img/2/2/7/1/36056_1302185172_tb.jpg (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.jetphotos.net%2Fviewphoto.php%3Fid%3D7089101)
بالاخره اینم خبره دیگه

Behrang
22-04-2011, 13:10
فرماندار اردبيل گفت: از محل سفر سوم هيئت دولت به استان سيستم جديد كمكناوبري فرودگاه اردبيل تكميل و راهاندازي ميشود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل يوسف اكبري در نشست با مسئولان شركتهاي هوايي و آژانسهاي زيارتي و مديران حج و زيارت استان اردبيل با اشاره به اينكه راهاندازي اين تجهيزات كمك موثري در راستاي تقويت پروازهاي اردبيل خواهد بود، اظهار داشت: فرودگاه اردبيل جزو مراكز فرودگاهي برجسته كشوري است و وجود دستگاههاي كمك ناوبري مجهز و مدرن، احداث باند دوم اين فرودگاه، اجراي مصوبات دور سوم سفرهاي استاني مبني بر خريد و تكميل سيستم جديد كمك ناوبري موسوم به ils و اولويتبخشي عمليات اجرايي سالن ترانزيت پروازهاي خارجي موقعيت بهتري به اين مركز هوايي خواهد داد.
وي خاطرنشان كرد: استان اردبيل با داشتن امكانات مجهز و مدرن پروازي ميتواند در رديف استانهاي موفق در حوزه پروازي باشد و در اين ميان راهاندازي پروازهاي مستقيم به شهرهاي مقدس جهان اين استان را به ممتازي فوقالعاده خواهد رساند.
فرماندار اردبيل گفت: مردم اردبيل بيصبرانه منتظر برقراري پروازهاي هوايي از اردبيل به سوريه و عراق هستند و فرودگاه اردبيل نيز آمادگي اين كار را دارد.
اكبري افزود: آمادگي فرودگاه اردبيل در ارائه خدمات پرواز هوايي از اردبيل به سوريه و عراق و بالعكس فرصت استثنايي براي شكوفايي صنعت هوايي مستقر در استان و تقويت امكانات و تجهيزات فني و ناوبري براي توسعه و رونقافزايي استان است.
وي گفت: برقراري پروازهاي زيارتي و معنوي از اردبيل به عربستان، عراق و سوريه ميتواند به عنوان نخستين گام بستر مناسبي براي توسعه اين پروازها به مقصدهاي مختلف درون و برون مرزي در جذب مسافران گردشگر، تقويت صنعت توريسم در منطقه و افزايش سرمايهگذاري فراهم كند.
فرماندار اردبيل از تلاش مجموعه مديريتهاي حج و زيارت، شركتهاي هوايي و آژانسهاي زيارتي تجليل و اظهاراميدواري كرد؛ نتيجه اين پيگيريها با حمايت مقامات استاني و كشوري منجر به عزيمت نخستين گروه پروازي براي زيارت اماكن مقدس سوريه و عراق شود.
به گزارش فارس از اردبيل، پيش از اين سيد حسين صابري نيز از آمادگي اين استان براي برقراري پرواز اردبيل به نجف اشرف در سال جاري خبر داده بود.

iranarff
22-04-2011, 16:08
اولین عکس از فرودگاه اردبیل در جت فوتوز :D
از آقای سرگزی
http://images3.jetphotos.net/img/2/2/7/1/36056_1302185172_tb.jpg (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.aerospacetalk.ir%2Fvb%2Fredirector.php%3Furl%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.jetphotos.net%252Fviewphoto.php%253Fid%253D7089101)
بالاخره اینم خبره دیگه
البته پذیرفته شدن این عکس در پی تلاش جناب رحمانی بود که از فرصت استفاده کرده و مجددا" از ایشان تشکر میکنم .

iranarff
01-05-2011, 13:09
پرواز 1388 هواپیمایی آسمان(ATR ) به رجستر ATZ که روز گذشته از پارس آباد به مقصد تهران پرواز نموده بود بدلیل مساعد نبودن وضعیت جوی مقصد , مجبور به فرود در فرودگاه اصفهان شد که پس از ساعتی و با مساعد شدن هوا به سمت مهراباد حرکت و در این فرودگاه لندینگ نمودند.

iranarff
11-05-2011, 23:17
طبق برنامه اعلامی از سوی شرکت هواپیمایی آتا , قرار است از تیر ماه سالجاری پرواز مستقیم اردبیل بغداد دایر شود , خبر فوق باعث خوشحالی مردم اردبیل شده که تا قبل از این بصورت زمینی به عتبات سفر میکردند

iranarff
10-06-2011, 22:46
12 ساعت تاخير در پرواز حجاج اردبيلي

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين تاخير 12 ساعته پرواز، حجاج از ساعت 11 ديشب يا به روايتي از ساعت 6 عصر در فرودگاه اردبيل حاضر بودند تا به سمت جده پرواز مستقيم داشته باشند اما به دلايل نامعلومي اين پرواز لحظاتي پيش انجام شد.
مديركل فرودگاههاي استان اردبيل امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در اردبيل علت اين تاخير را نقص فني و مهآلود بودن هواي اطراف فرودگاه اردبيل اعلام كرد و اظهار داشت: با رفع اين نقيصه و بهتر شدن هواي اردبيل و با استفاده از هواپيماي جايگزين اين پرواز دقايقي پيش انجام شد.
سيداسماعيل موسوي در پاسخ سؤالي در مورد برطرف شدن نقيصه تاخير پروازها و كنسل شدن آنها در فرودگاه اردبيل با وجود احداث باند دوم فرودگاه خاطرنشان كرد: در شرايط نامساعد هوا حتي از اين باند نيز نميتوانيم، استفاده كنيم.
اين مسئول در مورد گلهمندي مردم و نارضايتي آنها از پاسخ صريح اجتناب كرد و مدعي شد؛ تاخير اين پرواز از عهده مسئوليت ما خارج بوده و شركت هواپيمايي بايد پاسخگو باشد.
اين تاخير در حالي روي ميدهد كه علاوه بر تاخير در 6 ماهه دوم سال به دليل مساعد نبودن شرايط جوي فرودگاه اردبيل در نيمه اول سال نيز گرد و غبار، بارشهاي ناگهاني جوي و مهآلود بودن محل فرودگاه سبب تاخير و تعلل در پروازها ميشود كه به نظر ميرسد همه مسافران و متقاضيان از اين امر شاكي هستند.
مسئولان و كارشناسان استان اردبيل معتقدند احداث فرودگاه در محل فعلي كه هميشه در معرض بدترين شرايط آب و هوايي است به صلاح استان نبوده و با توجه به سرمايهگذاريهاي هنگفت در اين مكان امكان جابهجايي نيز وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، پرواز حجاج اردبيلي به شماره 3191 به صورت مستقيم از اردبيل به جده در زمان ارسال خبر انجام شد.

iranarff
13-06-2011, 21:55
فرماندار اردبيل:
تاخير پرواز حجاج نتيجه نقص فني بود...

يوسف اكبري امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در اردبيل در خصوص دلايل تاخير 12 ساعته پرواز اردبيل ـ جده، اظهار داشت: به سرعت براي بررسي ابعاد اين موضوع جلسه اي را در فرمانداري اردبيل برگزار كرديم تا متوليان امر گزارشي از علل تاخير ارائه كنند.
وي اضافه كرد: در حالي كه قرار بود هواپيماي جايگزين اردبيل ـ جده در موعد مقرر در فرودگاه اردبيل حضور يابد اما به دليل مه غليظ و گزارشهاي دريافتي از هواپيما امكان فرود در فرودگاه اردبيل تا ساعت 8:05 صبح روز جمعه وجود نداشت.
وي با اشاره به پيش بيني هاي سازمان هواشناسي خاطرنشان كرد: تمام تمهيدات براي اين پرواز در نظر گرفته شده بود اما با اعلام مهندس پرواز مبني بر نقص فني هواپيما متاسفانه تاخير 12 ساعته پرواز حجاج را شاهد بوديم.
اين مسئول ادامه داد: در نخستين فرصت هما درخواست پرواز جايگزين از تهران كرد اما عليرغم پرواز هواپيما در ساعت 2:30 نيمه شب از فرودگاه مهرآباد شرايط نامساعد جوي اجازه فرود نداد.
اين مسئول با اشاره به اينكه تمام تلاشهاي مسئولان انجام پروازهاي موفق از فرودگاه اردبيل است، اذعان داشت: با توجه به توانمندي فرودگاه اردبيل، تكاليف و وظايف تمام دستگاهها روشن است اما آنچه كه سبب ناكام بودن اين پرواز بود شرايط بد جوي و نقص فني هواپيما بود.
اكبري يادآور شد: هم اينك در طول هفته پروازهاي هما از اردبيل به جده داير است و اين در حالي است كه با تمهيدات صورت گرفته تمام پروازها با موفقيت صورت ميگيرد.
فرماندار اردبيل رضايتمندي زائران، سلامت آنان و آسودگي خاطر مردم را از اهداف عمده دستاندركاران فرودگاه اعلام كرد و گفت: در طي اجراي عمليات پرواز حج عمره تمام عوامل دست به دست هم دادند تا اين پرواز انجام گيرد.
وي اظهار داشت: جز در موارد استثنايي و حداقل زمان تاخير پروازها انجام ميگيرد اما آنچه كه براي ما اصل است سلامت و رضايتمندي مسافران است.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، پرواز اردبيل ـ جده به شماره 3191 قرار بود شب پنجشنبه انجام گيرد اما تاخير 12 ساعته پرواز سبب نارضايتي زائران و همراهان شد.

iranarff
21-06-2011, 12:26
دستورالعمل اضطراری ( مانور دوسالانه) فرودگاه اردبیل ظهر امروز با حضور مدیر کل ایمنی زمینی فرودگاههای کشور و تعدادی از مدیران و کارشناسان فرودگاهها و مسئولین محلی برگزار شد

iranarff
21-06-2011, 20:47
دستورالعمل اضطراری ( مانور دوسالانه) فرودگاه اردبیل ظهر امروز با حضور مدیر کل ایمنی زمینی فرودگاههای کشور و تعدادی از مدیران و کارشناسان فرودگاهها و مسئولین محلی برگزار شد
تین نیوز: مانور سراسری طرح اضطراری فرودگاه اردبیل در قالب سانحه فرضی سقوط هواپیما با حضور نیروهای ایمنی و امدادی این استان برگزار شد.

مدیرکل شرکت فرودگاه های استان اردبیل در حاشیه برگزاری این مانور اظهار داشت: مانور طرح اضطراری با هدف آمادگی بیشتر نیروهای ایمنی زمینی این فرودگاه انجام شد.
محمد اسماعیل موسوی پیشگیری از حوادث احتمالی را از اهداف اولیه این طرح عنوان کرد و افزود: آزمایش و عکس العمل پرسنل فرودگاه در وضعیتهای اضطراری و افزایش تعامل و همکاری ارگانهای داخلی و نهادهای امنیتی، انتظامی و امداد نجات خارج فرودگاهی از دیگر اهداف برگزاری مانور بود.

وی اضافه کرد: این اهداف در راستای کاهش میزان تلفات جانی و مالی و آسیب دیگی در تمام زمینه ها پیگیری و اجرا می شود.

مدیرکل شرکت فرودگاه های استان نیروهای ایمنی زمینی فرودگاه را به عنوان تیم اولیه از اصلی ترین نیروهای شرکت کننده در این مانور برشمرد و ابراز داشت: علاوه بر این مراکز اورژانس، پزشک قانونی، آتش نشانی، پلیس راه، نیروهای انتظامی و امنیتی و... نیز در مانور طرح اضطراری فرودگاه اردبیل شرکت داشتند.

وی با اشاره به موفقیت آمیز بودن این مانور تصریح کرد: عملکرد نیروهای ایمنی زمینی فرودگاه اردبیل با زمان کمتر از استانداردهای تعیین شده بسیار مثبت بود و این نیروها در زمان 2.31 ثانیه به محل حادثه رسیده و در کمتر از دو دقیقه آتش را خاموش کردند.

موسوی با بیان اینکه در این مانور مشخص شد که هماهنگی خوبی بین نیروهای امدادی فرودگاه و نیروهای خارج از فرودگاه ایجاد شده است، متذکر شد: زمان بندی هر کدام از نیروهای فعال در مانور محاسبه و اعلام خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری دو مانور طرح اضطراری طی پنج ساله گذشته در این فرودگاه خبر داد و عنوان کرد: اما این مانور با مانورهای برگزار شده اجرای آن طبق استانداردها و دستورالعملهای بین المللی دقیق تر و نظارت بیشتر بود.

این مسئول برگزاری دو سالانه این مانور را در کسب آمادگی نیروهای ایمنی فرودگاه اردبیل تاثیرگذار و ضروری خواند و افزود: بازرسان و ناظران شرکت فرودگاهی نیر در این مانور حضور داشتند و مراحل عملیات از سه طریق زمان گیری و با استانداردهای بین المللی مطابقت داده خواهد شد.

اهداف تعیین شده در مانور 100 درصد محقق شد
در این مانور معاون ایمنی زمینی شرکت فرودگاه های استان اردبیل نیز طی سخنانی با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این مانور دو هدف عمده افزایش آمادگی نیروهای شیفت فرودگاه و احتمال مقابله با اینگونه حوادث در نظر گرفته شده بود که با موفقیت کامل به مرحله اجرا درآمد.

علی بخشی نحوه عملیات نیروهای ایمنی زمینی فرودگاه را بستگی به نوع هواپیما، نوع سوخت، تعداد مسافرین و... عنوان کرد و یادآور شد: شروع عملیات و استقرار نیروها نیز با توجه به سرعت و جهت باد تعیین می شود.

وی با بیان اینکه این مانور در داخل محدوده فرودگاه و سه جایگاه احتمالی سقوط هواپیمای فرضی در نظر گرفته شده بود، یادآور شد: انتهای باند 15 محل اصلی برگزاری این مانور به همین منظور با فرض سانحه سقوط هواپیمایی با 100 نفر سرنشین آماده سازی شده بود.

معاون ایمنی زمینی فرودگاه های استان با اشاره به اینکه تلاش شد تا نحوه برخورد با یک سانحه واقعی تمرین شود، گفت: به همین منظور اطلاع رسانی از زمان دقیق و محل سانحه مشخص نشده بود تا مشکلات و گلوگاه های بازدارنده در مواقع سانحه و موانع ایجاد شده مشخص و بررسی شود.

به گفته وی اهداف تعیین شده در مانور طرح اضطراری سانحه فرضی سقوط هواپیما به صورت صد درصد محقق شد.

iranarff
25-06-2011, 09:45
در سومين روز از نخستين ماه تابستان بارش برف در ارتفاعات و دامنه هاي سبلان در استان اردبيل چهره زمستاني به تابستان بخشيد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در اين بارش كه تا ارسال خبر در شهرهاي سرعين و مشگين شهر در دامنه هاي سبلان ادامه دارد دماي هوا بيش از 20 درجه افت دارد.
با ورود يك سامانه هواي سرد و بارشي به استان اردبيل در دو روز گذشته در مناطق مختلف اين استان به ويژه شهرهاي اردبيل، مشگين شهر، سرعين و خلخال جبهه هواي خنكي حاكم شده به طوري كه اهالي اين استان، مسافران و گردشگران مجبور به استفاده از لباسهاي گرم شدند.
بارش باران كه در اردبيل آغاز شده همچنان ادامه دارد و برداشت محصول در اين منطقه را با اختلال مواجه كرده است.
خنك شدن هوا در اردبيل و افت محسوس دما در سرعين نيز سبب شد تا مسافران و گردشگران تابستاني مقصد سفر خود را تغيير داده و اغلب به مناطق شمالي استان يا استانهاي همجوار رهسپار شوند.
وزش باد كه بيشينه سرعت آن گاهي به 55 كيلومتر در ساعت ميرسد از جانب شمال شرق موجي از ابرهاي كم ارتفاع و مه را از كرانه هاي شرقي آسمان منتهي به ارتفاعات گيلان به افق دوردست در غرب اردبيل ميراند جايي كه كوه 4811 متري سبلان واقع است.
به دنبال كاهش محسوس دماي هوا به خصوص در نقاط سياحتي كوهستاني بسياري از ساكنان اردبيل به ويژه ميهمانان و مسافران تابستاني بومي شهرستانهاي گرمسير ايران كه شايد در چله زمستان نيز در شهر خودشان چنين هوايي را تجربه نكنند به استفاده از پوشاك ضخيم روي آورده اند.
بيشينه دماي هواي اردبيل در ظهر امروز از 12 درجه بالاي صفر فراتر نرفت و شيشه هاي بخار گرفته واحدهاي مسكوني و تجاري از سردي هوا در اين هنگام از فصل سال حكايت دارد.
بارش باران در نقاط منتهي به استان گيلان از شدت بيشتري برخوردار است ولي در شهر اردبيل به شكل باران ريز ميباشد.
اكثر نقاط استان اردبيل به ويژه شهرستان اردبيل به لحاظ ارتفاع زياد از سطح دريا، موقعيت جغرافيايي و طبيعي و قرار گرفتن در مسير سامانه ها و جريانهاي جوّي گوناگون از هواي بسيار خنك و گاهي سرد در طول تابستان برخوردار است به گونهاي كه اين شرايط جوّي كنار وجود ساير جاذبه هاي طبيعي و تاريخي سالانه تمايل هزاران مسافر را براي سفر به اردبيل افزايش ميدهد.

پ ن : جای همه خالی جمعه به پسرم قول دادم که بریم استخر و توی این گرما کمی خنک بشیم ! اما چشمتان روز بد نبینه صبح جمعه که شد فکر کردم زمستون دوباره برگشته و مجبور شدیم لباسهای زمستونی رو بپوشیم و از همه بدتر چون به پسرم قول داده بودم ناچار شدم که در این هواس سرد تنی به آب بزنم !

iranarff
11-07-2011, 09:51
بمنظور افزايش توانايي پرسنل آتش نشان و نجاتگر فرودگاهي دوره آموزشي " آشنايي با سيستم خودروهاي اطفائيه " در فرودگاه اردبيل برگزار شد. به گزارش روابط عمومي فرودگاه اردبيل، اين دوره آموزشي را اداره كل ايمني و آتش نشاني از هيجدهم تا بيست و دوم تير برگزار کرد.در اين دوره 20 تن از كاركنان ايمني و آتش نشاني فرودگاه هاي كشور از فرودگاههای شمال غرب کشور با نوآوريها ي سيستم اطفاي حريق خودروها و كاربرد آن آشنا شدند.

iranarff
12-07-2011, 15:11
طبق اعلام نمایندگی هواپیمایی ماهان در اردبیل , از 25 تیرماه سالجاری در هفته یک پرواز به مقصد استانبول و یک پرواز به مشهدمقدس به برنامه پروازی فرودگاه اردبیل اضافه میشود . در حال حاضر هفته ای 48 پرواز در مسیرهای داخلی از فرودگاه اردبیل انجام میشود که از این تعداد 12 پرواز توسط شرکت ماهان و الباقی توسط شرکتهای ایران ایر و اسمان انجام میشود .

http://www.irupload.ir/images/yfc9z191vubc4r4gla5k.jpg (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.irupload.ir%2F)

arta air
12-07-2011, 17:13
قرار بود از تابستون امسال پرواز به کیش و سوریه هم تو فرودگاه اردبیل انجام بشه که فعلا خبری نیست دوستان اگر اطلاعی در این زمینه دارند اطلاع رسانی بفرمایند.

iranarff
12-07-2011, 22:03
قرار بود از تابستون امسال پرواز به کیش و سوریه هم تو فرودگاه اردبیل انجام بشه که فعلا خبری نیست دوستان اگر اطلاعی در این زمینه دارند اطلاع رسانی بفرمایند.
پرواز سوریه که انجام شد اما بصورت چارتر و برای کیش هم فعلا" در حال رایزنی با آژانسهای مسافرتی هستند و در صورت استقبال مردمی حتما برقرار میشود

arta air
13-07-2011, 10:02
در ضمن iranarff عزیز در مورد گسترش ترمینال ، پارکینگ هواپیماها در فرودگاه اردبیل و وصل شدن باند دیگه به صورت مستقیم به محل پارکینگ شایعاتی به گوش میرسه در این مورد هم اگر توضیحاتی ارائه بفرمائید متشکر میشم.

iranarff
13-07-2011, 12:30
در ضمن iranarff عزیز در مورد گسترش ترمینال ، پارکینگ هواپیماها در فرودگاه اردبیل و وصل شدن باند دیگه به صورت مستقیم به محل پارکینگ شایعاتی به گوش میرسه در این مورد هم اگر توضیحاتی ارائه بفرمائید متشکر میشم.

گسترش ترمینال که در دستور کار نیست اما در حال حاضر پروژه احداث سالن ترمینال پروازهای خارجی و سالن ترمینال حجاج در دو پروژه جداگانه در دست اقدام است , گسترش پارکینگ هواپیما و احداث تاکسیوی موازی از باند جدید هم از مرحله مطالعات گذر کرده و احتمالا در سال آتی اجرایی میشود .

747-400
16-07-2011, 08:05
40 میلیارد ریال برای ارتقای ایمنی فرودگاه اردبیل هزینه شد


مدیر ایمنی زمینی فرودگاه اردبیل گفت: در سال گذشته اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال برای خرید تجهیزان ایمنی و خودروهای آتش نشانی فرودگاه اردبیل هزینه شده است.

فضائیل بخشی زاده ظهر جمعه در پایان اولین کارگاه آموزشی منطقه ای خودروهای ایمنی، آتش نشانی و نجات فرودگاهی در اردبیل اظهار داشت: این تجهیزات به منظور ارتقا بخش ایمنی این فرودگاه بر اساس استانداردهای جهانی، خریداری شده است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس امسال نیز اعتباری بیش از 25 میلیارد ریال برای خرید تجهیزات ایمنی انفرادی و خودروهای ویژه اطفا حریق و بحث آموزش این فرودگاه اختصاص یافته است.

مدیر ایمنی زمینی فرودگاه اردبیل با اشاره به سرمایه گذاری مطلوب در زمینه تجهیزات و نیروی انسانی فرودگاه اردبیل افزود: تلاش می کنیم این میزان اعتبار تا قبل از پایان شش ماهه اول سال جاری تخصیص یابد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی منطقه ای خودروهای ایمنی، آتش نشانی و نجات فرودگاهی در اردبیل یادآور شد: این کارگاه با حضور 20 نفر از پرسنل فرودگاه های استانهای شمال و شمالغرب کشور از جمله آذربایجان غربی، شرقی، زنجان، اردبیل، گیلان و... برگزار شد.

بخشی زاده اشنایی و بازآموزی سیستم خودروهای آتش نشانی و نجات فرودگاهی و ارتقا آمادگی نیروهای ایمنی و آتش نشانی فرودگاه های شمال و شمالغرب کشور را از مهمترین اهداف این کارگاه برشمرد و ابراز داشت: این دوره به مدت 40 ساعت و طی یک هفته گذشته برگزار شد.

فرودگاه اردبیل در بخش ایمنی زمینی جزو فرودگاه های برتر کشور است


وی با بیان اینکه فرودگاه اردبیل برای اولین بار میزبان این کارگاه آموزشی و تخصصی است، تصریح کرد: پرسنل ایمنی زمینی فرودگاه اردبیل تاکنون در چندین دوره تخصصی کشوری حضور داشتند و در اکثر دوره ها نیر جزو نفرات برتر در کشور کرده اند.

این مسئول وضعیت ایمنی زمینی فرودگاه اردبیل را به لحاظ آمادگی و توانمندی نیروی انسانی و تجهیزات فنی و خودروهای آتش نشانی مطلوب و مطابق با استانداردهای جهانی ارزیابی کرد و متذکر شد: این فرودگاه در بخش ایمنی زمینی و نجات جزو فرودگاه های برتر کشور بوده و رتبه قابل توجهی دارد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری مانور اخیر طرح اضطراری در فرودگاه اردبیل عنوان کرد: این مانورها با هدف ارتقا آمادگی نیروهای ایمنی زمینی فرودگاه اجرا شد و با برگزاری این مانور نیروهای ایمنی فرودگاه قدرت اجرایی و عملیاتی خود را در هنگام بروز سوانح و حوادث واقعی تمرین کردند.

بخشی زاده بهترین راه مقابله با رویدادها و حوادث غیر منتظره را پیشگیری دانست و هدفمند کردن اجرای تمرینات، انجام بازدید ایمنی (Safety audit)، خرید تجهیزات استاندارد فرودگاهی و ارائه آموزشهای مستند را از جمله برنامه های فرودگاه اردبیل طی سال جاری برشمرد.

آمادگی نیروهای ایمنی زمینی فرودگاه های کشور مطلوب است

مسئول آموزش و یکی از اساتید برجسته کشوری حاضر در این گارگاه منطقه ای نیز در پایان دوره با اشاره به آمادگی نیروهای ایمنی زمینی فرودگاه های کشور گفت: هم اکنون با سرمایه گذاریهای مادی و معنوی و توجه به بخش نرم افزاری و سخت افزاری گامهای بلندی در این حوزه برداشته شده و این روند همچنان ادامه دارد.

احمد فرخاری افزود: طی چند سال گذشته به بازسازی ناوگان موتوری ایمنی فرودگاه ها و مدن سازی آنها، آموزش پرسنل، خرید تجهیزات فردی و جمعی و.. توجه بیشتری شده که همین امر در افزایش راندمان کاری و عملکرد پرسنل تاثیرگذار بوده است.

وی آموزش را از مهمترین اولویتها در بخش ایمنی فرودگاهی عنوان کرد و بیان داشت: بر اساس دستورالعملهای ابلاغی نیروهای سازمانی و فعال در ایمنی زمینی فرودگاه ها باید سالانه از 100 ساعت آموزش در زمینه های مختلف از جمله ایمنی، آتش نشانی و نجات بهره مند شوند.

فرخاری برگزاری دوره سیستمهای خودروهای آتش نشانی را در فرودگاه اردبیل دومین دوره آن طی سال جاری در کشور اعلام کرد و متذکر شد: افزایش توانمندی فردی و گروهی، افزایش دانش و علم روز براساس قوانین ایکائو، انتقال تجربیات و روشهای عملی به پرسنل و... از اهداف برگزاری این دوره ها است.

وی با بیان اینکه به نفرات شرکت کننده در این دوره گواهینامه پایان دوره ارائه خواهد شد، عنوان کرد: البته تمامی نیروهای با برگزاری آزمون تئوری و عملی ارزیابی شده و باید این افراد حدنصاب لازم که 60 نمره از 100 است، را اخذ کنند.
مرجع : خبرگزاری مهر

747-400
19-07-2011, 14:28
مدیر شركت هواپیمایی آسمان در پارسآباد خبر داد:
راه اندازی سامانه صدور بلیت الكترونیكی هواپیما در فرودگاه پارس آباد

مدیر شركت هواپیمایی آسمان در پارس آباد گفت: سامانه صدور بلیت الكترونیكی هواپیما در فرودگاه پارس آباد راه اندازی میشود تا مردم در خرید خود دچار مشكل نشوند.

سینا اسلوب در مراسم راهاندازی این سامانه در پارس آباد اظهار داشت: بلیتهای الكترونیكی نسبت به بلیتهای قبلی، محاسن و مزایای زیادی دارد كه مهمترین آن میتواند سرعت و دقت در صدور بلیتهای هواپیما باشد.
وی از افزایش نرخ بلیت در مسیر تهران ـ پارسآباد خبر داد و گفت: بر اساس تعرفه جدید بلیت شبكه پروازهای داخلی كشور، قیمت بلیت هواپیما برای مسیر تهران به پارسآباد و برعكس از 543 هزار ریال به 648 هزار ریال افزایش یافت.
مدیر شركت هواپیمایی آسمان در پارسآباد با اشاره به اینكه تعرفه جدید از امروز اجرایی میشود، افزود: با افتتاح این سامانه، بلیتهای كاغذی قبلی حذف و به جای آن بلیتهای الكترونیكی كه از نظر قیمت تفاوتی با یكدیگر ندارند و نیز هیچ مشكلی در پذیرش مسافر در فرودگاهها به وجود نخواهد آمد برای مسافرتهای هوایی صادر میشود.
اسلوب با اشاره به برنامه فعلی پروازهای مسیر تهران ـ پارسآباد گفت: تا اطلاع ثانوی، شنبهها ساعت حركت از تهران 15و15 دقیقه و بالعكس 17و 25 دقیقه و سهشنبه و پنجشنبه هر هفته، زمان حركت از تهران 15و30 دقیقه و از پارس آباد 17و40 دقیقه است.


مرجع : خبرگزاری فارس

iranarff
21-07-2011, 22:15
پرواز 1388 شرکت هواپیمایی اسمان از تهران به مقصد پارس اباد بدلیل بدی هوای مسیر باطل شد ...
پ ن : تا رشت که پیگیری کردیم هوا خوب بود ! قبل از اون رو خبر ندارم !

747-400
15-08-2011, 09:01
نصب پیشرفته ترین تجهیزات هواشناسی در فرودگاه اردبیل

مدیركل هواشناسی استان اردبیل گفت: پیشرفته ترین تجهیزات هواشناسی در فرودگاه اردبیل نصب میشود.
بهمن كمانگر در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اردبیل با اشاره به كاهش 97 درصدی اعتبارات عمرانی هواشناسی اظهار داشت: در دو حوزه نوسازی و بهسازی ایستگاههای هواشناسی و گسترش این مراكز فعالیت میكنیم كه با كاهش اعتبارات قادر نیستیم این ایستگاهها را با تجهیزات و امكانات سختافزاری و نرمافزاری به روز رسانی كنیم.
وی بیان داشت: با حاكم شدن این شرایط در ماههای آینده ایستگاه هواشناسی بینالمللی مشگینشهر از درجه یك به سه تقلیل مییابد و در ایستگاه هواشناسی سرعین نیز به دلیل نبود پرسنل امكان فعالیت و ارائه گزارش هواشناسی وجود نخواهد داشت.
مدیركل هواشناسی استان اردبیل ابراز داشت: هر ساله به 5 میلیون تومان اعتبار برای به روز رسانی نرمافزارها و تجهیزات نیاز داریم چرا كه اغلب دستگاههای هواشناسی وارداتی هستند و هزینه ارزی بالایی را برای نگهداری و به روز رسانی نرمافزارهای آن نیاز است.
این مسئول در مورد نصب مدرنترین دستگاه پیشبینی هوا در فرودگاه اردبیل بیان داشت: ایستگاه جامع هواشناسی فرودگاه اردبیل به صورت كت2 كه با فرودگاه امام در تهران برابری میكند قرار است نیمه دوم امسال با ورود دستگاهها و تامین زیرساختها نصب و راهاندازی شود.
وی مبلغ خرید این تجهیزات را یك میلیارد تومان اعلام كرد و افزود: با راهاندازی این سیستم اطلاعرسانی وضعیت جوی فرودگاه اردبیل به روز و عوارض تاخیر پروازها نیز با اطلاعرسانی پیش از موعد مقرر به حداقل میرسد.
مدیركل هواشناسی استان اردبیل اظهار داشت: برای نگهداری و به روز رسانی تجهیزات این ایستگاه سالانه به 80 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم تا اگر اشكال فنی و تجهیزاتی به وجود آمد به سرعت رفع و در ماموریتها مشكلی حادث نشود.
كمانگر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت راهاندازی مانیتورینگ خشكسالی در اردبیل گفت: تا كنون اجرایی شدن این سامانه علیرغم مصوب شدن در ستاد خشكسالی استان به دلیل نبود اعتبارات كافی بلاتكلیف مانده و ضرورت دارد با هماهنگی دستگاههای ذیربط این سامانه راهاندازی تا آخرین وضعیت خشكسالی و پیامدهای آن به سرعت اطلاعرسانی شود.
مرجع : خبرگزاری فارس

iranarff
23-08-2011, 00:07
از نيمه دوم مرداد ماه پرواز شركت هواپيمائي نفت در فرودگاه اردبيل برقرار شد و پروازهاي اين شركت طبق برنامه در ماه مبارك رمضان دوشنبه هر هفته در مسير تهران -اردبيل انجام مي گردد و بعد از پايان ماه مبارك رمضان روزهاي شنبه - دوشنبه و چهار شنبه هر هفته انجام خواهد شد .
لازم بذكر است در حال حاضر چهار شركت هواپيمائي ،هما،آسمان،ماهان و نفت در فرودگاه اردبيل فعاليت پروازي دارند.

iranarff
09-09-2011, 00:11
مهندس اسماعيلي رئيس هيئت مديره و مدير عامل شركت فرودگاه هاي كشور با استاندار اردبيل ديدار و گفتگو كرد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل استانداري اردبيل ، در اين نشست که مهندس بهشتی ( مشاور مدیر عامل ) مهندس رستمی ( مدیر کل فرودگاههای آذربایجان شرقی ) و تنی چند از مسئولان دیگر حضور داشتند در خصوص مسائل و مشكلات و رفع موانع موجود در فرودگاه اردبيل و ارائه خدمات مطلوب به هموطنان تصميم گيري ، بحث و بررسي شد .
سپس از خدمات ده ماهه موسوي مديركل سابق قدرداني و صفايي به عنوان مدير كل جديد فرودگاه هاي استان اردبيل معرفي شد. صفایی قبل از این عنوان معاونت عملیات فرودگاهی فرودگاه مهرآباد را به عهده داشتند

iranarff
12-09-2011, 23:28
رئیس جمهور در نخستین گام دور چهارم سفرهای استانی چهارشنبه این هفته وارد اردبیل میشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیدحسین صابری عصر امروز در جلسه شورای اداری استان که با حضور مدیران و مسئولان استانی و کشوری برگزار شد، اظهار داشت: این سفر با همراهی اعضای هیئت دولت به مدت دو روز به دارالارشاد اردبیل وارد میشود و رئیس جمهور قرار است در این ایام با سرکشی به نقاط مختلف استان اردبیل به مشکلات و نارساییها رسیدگی کند.
وی با یادآوری اینکه در سه سفر گذشته رئیس جمهور 578 مصوبه برای استان پیشبینی و در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: سه چهار مورد مصوبات این سفر که شامل اجرای پروژههای اساسی و زیربنایی بوده هنوز تکمیل نشده و شکل عملیاتی به خود نگرفته است که در این سفر تلاش میکنیم با رفع نواقص و ضعفها به گونهای اقدام کنیم تا از محل سفر چهارم اعتبار مورد نیاز تأمین شود.
صابری خاطر نشان کرد: هر چند اجرایی نشدن کامل مصوبات از ضعف مدیران به حساب میآید ولی جای گلایه نیست چرا که در کمتر از 11 ماه سفر چهارم رئیس جمهور به استان اردبیل انجام میشود تا مصوبات در نظر گرفته شده در ردیف بودجه سال 91 پیشبینی و اعتبار آن لحاظ شود.
استاندار اردبیل اضافه کرد: هدف از سفر چهارم ارزیابی نواقص و موفقیتهای مصوبات گذشته، پروژههای اجرا نشده و تعیین راهکار مناسب برای عملیاتی کردن پروژههای جدید است.
وی با تشریح بخشی از برنامه سفر چهارم ادامه داد: رئیس جمهور صبح چهارشنبه بعد از ورود به فرودگاه اردبیل و استقبال مردمی در جمع مردم اردبیل سخنرانی کرده و همان روز وزرا و معاونان آنها با حضور در شهرستانها و ارزیابی طرحها و خواستههای مردم زمینه حضور رئیس جمهور را در شهرهای مختلف فراهم میکند.
صابری یکی از ویژگیهای این سفر را حضور رئیس جمهور در شهرهای مختلف و دیدار مردمی با آنها اعلام کرد و گفت: برجستهترین بخش سفر رئیس جمهور به استان رسیدگی به درخواستهای مردم، نحوه مراجعه آنها برای تحویل نامهها و ملاقات حضوری است که از طریق سامانه سامد انجام میشود.
وی از تشکیل ستادهای 30گانه در فرمانداریها برای رسیدگی به درخواستهای مردم خبر داد و افزود: در این زمینه کارهای مورد نظر انجام شده است تا گروههای بررسیکننده نامههای مردمی به درخواستها پاسخ دهد.
به گزارش فارس، در این جلسه مدیرکل سفرهای استانی نهاد ریاست جمهوری نیز در سخنانی تصریح کرد: ما با استفاده از تجربیات سه سفر گذشته دور چهارم سفرها را از پس فردا شروع میکنیم و انتظار داریم در این دوره از سفرها بیشترین وقت رئیس جمهور برای رسیدگی به مشکلات اساسی مردم استانها اختصاص یابد.
محمدیان خاطر نشان کرد: رئیس جمهور در این سفر شخصاً در شهرستانها حضور یافته و دیدارهای مردمی را انجام داده و با حضور در شورای اداری با گروههای منتخب نشست و برخاستی انجام میدهد.

iranarff
13-09-2011, 17:38
درشروع دور چهارم سفرهای هیئت دولت , مهندس نامجو وزیر نیرو به اتفاق هیت همراه بعنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور دقایقی قبل وارد فرودگاه پارس آباد شد .

http://www.irupload.ir/images/itp6nuo8ofvkhaaajym.jpg (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.aerospacetalk.ir%2Fvb%2Fredirector.php%3Furl%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.irupload.ir%252F)

iranarff
13-09-2011, 17:49
فرودگاه پارس آباد مغان به 70 میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارد.

تین نیوز: نماینده مردم شهرستان های پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای اجرای طرح تطویل، تعریض، توسعه و تجهیز فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل، به حدود 70 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

'وكیل سپه' افزود: كارهای مطالعاتی این طرح تقریبا' به اتمام رسیده و به زودی برای اجرا به مناقصه گذاشته خواهد شد.
وی ادامه داد: در دو سه سال اخیر نزدیك به 15 میلیارد ریال برای تجهیز و گسترش فرودگاه پارس آباد هزینه شده است.
وی با بیان اینكه در صورت توسعه، امكان نشست و برخاست هواپیماهای غول پیكر در این فرودگاه فراهم خواهد شد، بیان داشت: با عملیاتی شدن طرح توسعه و گسترش فرودگاه پارس آباد ، علاوه بر تهران پروازهای سوریه، مشهد و كربلا نیز از این فرودگاه برقرار خواهد شد.
سپه، فرودگاه پارس آباد را مناسبت ترین و مقرون به صرفه ترین فرودگاه برای منطقه آزاد ارس دانست و گفت: با وصل این شهرستان مرزی به منطقه آزاد ارس این امكان مهیا می شود.
فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان منفك و تحویل شركت مادر تخصصی فرودگاه های كشور شد.
پارس آباد مغان 200 هزار نفر جمعیت دارد و در شمالی ترین نقطه ی استان اردبیل و حاشیه ی رودخانه ی مرزی ارس (آراز) قرار دارد

iranarff
14-09-2011, 11:55
دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در نخستین سفر از دور چهارم سفرهای استانی صبح امروز چهارشنبه وارد فرودگاه اردبیل شد و طبق برنامه قرار است فردا به منطقه مغان عزیمت نمایند .

iranarff
15-09-2011, 14:09
دکتر احمدی نژاد ریاست محترم جمهوری صبح امروز وارد فرودگاه پارس آباد شد .

http://www.irupload.ir/images/bqkvmpv8yi1bgil0skm.jpg (http://www.irupload.ir/)

747-400
25-09-2011, 16:56
ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در كنار فرودگاه اردبیل

استاندار اردبیل گفت: بیش از6 هزار هكتار زمین برای منطقه ویژه اقتصادی اردبیل اختصاص یافته است.
سید حسین صابری در جلسه اشتغال و سرمایهگذاری استان با اشاره این كه مسائل اداری واجرایی این منطقه انجام شده است، افزود: نقشه این منطقه نیز تصویب و ابلاغ شده است.

صابری ادامه داد: مدیرعامل شهركهای صنعتی استان، مجری این منطقه است كه سعی میكند بازرگانانی كه امكان فعالیت برایشان وجود دارد را به این سمت هدایت كند.

استاندار اردبیل با اعلام اینكه پایانه گمرك و صادراتی نیز در این منطقه ایجاد میشود، تصریح كرد: احداث این منطقه با توجه به اینكه در جوار فرودگاه اردبیل صورت میگیرد، باعث رونق و پیشرفت استان خواهد بود.

وی، خواستار راهاندازی آتش نشانی نیز در جوار این منطقه اقتصادی شد و افزود: به محض بروز آتش سوزی در كارخانهها، كارخانهها كمتر ضرر و زیان میبینند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا

747-400
26-09-2011, 10:53
فرودگاه پارس آباد با 15 میلیارد ریال تجهیز شده است

نماینده مردم پارسآباد و بیلهسوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در دو سال گذشته فرودگاه پارسآباد با سرمایهگذاری 15 میلیارد ریال تجهیز و برای پروازهای داخلی مهیا شده است.

وکیل سپه عصر امروز در جلسه بررسی مشکلات فرودگاه پارسآباد اظهار داشت: این فرودگاه که قدمت آن بیش از 40 سال است یکی از فرودگاههای معتبر کشور است که در گذشته به دلیل برخی غفلتها و بیتوجهیها مورد بیمهری قرار گرفته بود.

وی با یادآوری اینکه در سالهای اخیر با تلاشهای انجام شده تجهیز و توسعه به روز این فرودگاه را به عنوان قدیمیترین فرودگاه استان اردبیل پیگیری کردیم، تصریح کرد: این فرودگاه در حال حاضر به هفت میلیارد تومان سرمایهگذاری جدید نیاز دارد تا بخشی از توسعه آن اتفاق بیفتد.

سپه وجود کشت و صنعت مغان، تولید هزاران تن محصول زراعی و باغی را از مزایای این منطقه برای برخورداری از یک فرودگاه مدرن و مجهز اعلام کرد و افزود: اجرای طرح تطویل، تعریض، توسعه و تجهیز فرودگاه اردبیل هم اکنون پیگیری میشود و در کنار آن خرید تجهیزات فنی جدید در اولویت قرار گرفته است.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: کارهای مطالعاتی و بررسیهای مورد نیاز در مورد اجرای این پروژهها انجام شده و در مراحل پایانی است که به زودی با انتخاب پیمانکار اجرای آن سرعت میگیرد.

سپه با بیان اینکه در صورت توسعه امکان نشست و برخاست هواپیماهای غولپیکر در این فرودگاه فراهم میشود، اضافه کرد: با توسعه فرودگاه پارسآباد علاوه بر پروازهای داخلی میتوان زمینه پروازهای خارجی را نیز از این فرودگاه فراهم کنیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: هر چند سفرهای هوایی گران قیمت و برای همه مقدور نیست اما دایر کردن پروازهای زیارتی همچون سوریه، مشهد و کربلا میتواند به رونق این فرودگاه بیش از گذشته کمک کند.

وی نزدیکی این منطقه را به منطقه آزاد ارس یک مزیت دیگر برشمرد و گفت: با توجه به این همجواری فرودگاه پارسآباد مناسبترین و مقرون به صرفهترین فرودگاه مناطق همجوار است که میتواند به تقویت این منطقه نیز کمک کند.

سپه افزود: با وصل این شهرستان مرزی به منطقه آزاد ارس این امکان مهیا شده و بستر برای توسعه اقتصادی و رونق تجاری منطقه نیز فراهم میشود.

وی تصریح کرد: به نظر میرسد دولت از این طرح و برنامه استقبال کرده و با دایر شدن پروازهای بیشتر برای این فرودگاه منطقه آزاد ارس نیز تحول جدی در سرمایهگذاریها پیدا کند.

نماینده مردم پارسآباد و بیلهسوار در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود فرودگاه پارسآباد را قدیمیترین فرودگاه استان و تأسیس شده در سال 52 توصیف کرد و ادامه داد: این فرودگاه در دهه 80 از شرکت کشت و صنعت مغان جدا شده و با تحویل به شرکت مادرتخصصی فرودگاههای کشور بستر توسعه آن فراهم شد.
مرجع : خبرگزاری فارس

iranarff
14-10-2011, 18:45
اردبیل نیازمند تجهیز امداد هوایی است

به گزارش خبرگزاری فارس ، عباس دستباز معاون سیاسی امنیتی استاندار اردبیل در مراسم برگزاری دومین مانور امداد و نجات در اردبیل اظهار داشت: ما از مسئولان استان خواستهایم تا با فراهم کردن زمینه مورد نیاز اقدام به راهاندازی امداد هوایی کنند تا در فصول مختلف بتوانیم از طریق امدادرسانی هوایی جلوی بسیاری از حوادث غیرمترقبه و دلخراش را بگیریم.

iranarff
20-10-2011, 23:45
با توسعه فرودگاه عمران و آباداني پارس آباد مغان شتاب مي گيرد
به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، 'مصطفي صفايي' در جلسه بررسي راه هاي توسعه فرودگاه پارس آباد افزود: دستگاه كمك ناوبري فرودگاه شهرستان پارس آباد خريداري شده است و در آينده نزديك نصب و راه اندازي خواهد شد.
وي، به ضرورت ايمن سازي و افزايش ضريب امنيت اين فرودگاه اشاره كرد و ادامه داد: فرودگاه مطمئن و داراي زيرساخت ها و امكانات مناسب، علاوه بر جذب مسافر بيشتر، شركت هاي هواپيمايي را براي برقراري و يا افزايش پروازها راغب مي كند.
وي، با بيان اينكه امسال براي گسترش و تطويل و تعريض باند فرودگاه پارس آباد اعتبارات خوبي در نظر گرفته شده است، بيان كرد: اين فرودگاه قابليت و ظرفيت مناسبي براي سرمايه گذاري دارد.
وي، فرودگاه را از بزرگترين امكانات و نعمت هاي اين شهرستان مرزي دانست و بر استفاده هرچه بهتر از اين فرودگاه تاكيد كرد.
صفايي، مشكل سند مالكيت فرودگاه پارس آباد را از موانع مهم بر سر راه توسعه آن عنوان كرد و گفت: در صورت رفع اين معضل، راه براي تجهيز اين فرودگاه به امكانات جديد پروازي و گسترش آن هموار تر خواهد شد.
فرماندار پارس آباد نيز گفت: به لحاظ اقليم و آب و هواي مناسب، امكان انجام پرواز و نشست هواپيما در فصول مختلف سال در فرودگاه پارس آباد وجود دارد.
'ولي كريمي' افزود: در صورت توسعه و ايجاد امكانات لازم، فرودگاه پارس آباد مي تواند جايگزين مناسبي براي فرودگاه هاي اردبيل و تبريز در مواقع اضطراري و شرايط نامساعد جوي باشد تا پروازهاي مقصد اين دو شهر لغو نشود.
وي، به تلاش و عزم جدي دولت احمدي نژاد براي گسترش هرچه بيشتر اين فرودگاه اشاره كرد و گفت: در سال گذشته هفتاد ميليارد ريال براي اجراي طرح هاي توسعه اي درفرودگاه پارس آباد پيش بيني شده بود.
وي بيان كرد: در صورت حل مشكل سوختگيري فرودگاه مغان، پرواز مشهد – پارس آباد و بالعكس نيز داير خواهد شد.
بر اساس اين گزارش، فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان قديمي ترين فرودگاه استان اردبيل در سال 1352 تاسيس و در سال 1381 از شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان منفك و تحويل شركت مادر تخصصي فرودگاه هاي كشور شد.
پارس آباد مغان 200 هزار نفر جمعيت دارد و در شمالي ترين نقطه ي استان اردبيل و حاشيه ي رودخانه ي مرزي ارس(آراز) قرار دارد.

iranarff
22-10-2011, 13:38
احداث جایگاه سوختگیری هواپیما در فرودگاه پارس آباد

خبرگزاری فارس: مدیر شرکت فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: عملیات احداث جایگاه سوختگیری هواپیما در فرودگاه پارس آباد به زودی آغاز میشود. محمود آقامحمدیان صبح امروز در معارفه مدیر شرکت نفت پارس آباد اظهار داشت: با احداث جایگاه سوختگیری هواپیما، مشکل سوختگیری هواپیماهای ورودی و خروجی به فرودگاه پارس آباد برطرف شده و آنها با اطمینان بیشتر میتوانند کار جابهجایی مسافران را به صورت هوایی انجام دهند.
وی گفت: با تکمیل و افتتاح این پروژه شرکت فرآوردههای نفتی سوخت مورد نیاز این جایگاه را نیز به موقع تامین میکند تا در سوختگیری هواپیما مشکلی به وجود نیاید.

iranarff
22-10-2011, 13:42
ضرورت توسعه باند فرودگاه پارس آباد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مصطفی صفایی مدیر کل فرودگاههای استان اردبیل صبح امروز در جلسه بررسی راههای رفع مشکل سند مالکیت فرودگاه پارسآباد اظهار داشت: با حل مشکل سند مالکیت و انتقال آن از کشت و صنعت مغان به فرودگاه پارسآباد، راه برای توسعه و گسترش این فرودگاه هموارتر میشود.
وی ادامه داد: انتقال نیافتن سند مالکیت سبب شده تا فرودگاه مغان با وجود قدمت زیاد و قابلیتهایی که دارد کمتر توسعه یابد.
صفایی بیان داشت: پس از برآورده کردن این نیازها، پیگیر راه اندازی سیستم روشنایی باند فرودگاه خواهیم بود.
این مسئول فرودگاه را از شاخصه و مولفه های مهم توسعه دانست و ابراز داشت: فرودگاه فعال در رشد و توسعه مناطقی که از این نعمت برخوردارند بسیار اثربخش است.
مدیرکل فرودگاههای استان اردبیل ارتقای ایمنی زمینی فرودگاهها را از سیاستهای راهبردی شرکت فرودگاههای کشور ذکر کرد و ادامه داد: وقتی فرودگاهی از نظر ایمنی در سطح بالا و منطبق با استاندارد باشد، خلبانان برای پرواز در آن مسیر رغبت زیادی نشان میدهند.
به گفته صفایی، با اجرای طرحهای توسعهای و بالا بردن ایمنی زمینی باند، امکان نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ در فرودگاه مغان وجود دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نماینده مردم پارسآباد و بیله سوار نیز در این جلسه اظهار داشت: برای توسعه باند فرودگاه پارسآباد 90 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
وکیل سپه همچنین خواستار افزایش پروازهای مسیر تهران – پارس آباد و بالعکس و نیز ایجاد پرواز مشهد – پارس آباد و بالعکس شد.
فرماندار پارسآباد نیز در این جلسه ابراز داشت: دولت احمدی نژاد به منظور افزایش سطح رفاه مردم و رونق فرودگاه پارسآباد اعتبارات خوبی به این فرودگاه اختصاص داده است.
ولی کریمی مساحت این فرودگاه را 170 هکتار ذکر و بر حل سریع مشکل سند مالکیت فرودگاه پارسآباد تاکید کرد.
وی استقبال مردم منطقه را از مسافرتهای هوایی خوب توصیف کرد و گفت: پیشرفت همه جانبه و آبادانی مناطق مختلف دشت مغان تا حد زیادی در گرو توسعه و پیشرفت فرودگاه مغان است.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صمد مغانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان نیز به اهمیت فرودگاه پارسآباد در پویایی و رشد این بنگاه عظیم اقتصادی و صنعتی اشاره کرد و اظهار داشت: این شرکت از هیچ تلاشی برای انتقال سند مالکیت به نام این فرودگاه فروگذار نخواهد کرد.
http://www.airport.ir/DocLib/DSC_0031_thumb_400.JPG

iranarff
27-10-2011, 19:17
فرماندار اردبیل گفت: بدرقه حجاج این استان برای عزیمت به خانه خدا در پارک زرناس انجام میشود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یوسف اکبری پیش از ظهر امروز در آخرین جلسه هماهنگی اعزام حجاج اردبیلی به خانه خدا اظهار داشت: از بستگان حجاج انتظار داریم در پارک زرناس کار خداحافظی و بدرقه حجاج را انجام دهند و از حضور در محوطه فرودگاه اردبیل به دلیل گستردگی ترددها خوداری کنند.
وی اضافه کرد: آخرین هماهنگیها با دستگاههای ذیربط اعم از فرودگاه، حج و زیارت به ویژه پلیس راه انجام شده تا حجاج با کمترین دغدغه به سمت خانه خدا پرواز کنند.
این مسئول یادآور شد: هماهنگیهای لازم انجام شده تا حجاج در نخستین فرصت و با کمترین تاخیر و با پرواز مستقیم به جده بروند.
فرماندار اردبیل در مورد احتمال نامساعد بودن شرایط جوی در اردبیل و نحوه پرواز ابراز داشت: اگر به هر نحوی در فرودگاه اردبیل پرواز به سمت جده انجام نشود ما تلاش میکنیم تا از طریق ایستگاه هوایی معین این استان، یعنی فرودگاه تبریز پرواز را انجام دهیم.
اکبری گفت: اگر چنین اتفاقی رخ دهد با هماهنگیهای لازم خودرویی مناسب حجاج را به فرودگاه تبریز انتقال میدهد بنابراین هیچ نگرانی و دغدغهای در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه حجاج اردبیلی در قالب کاروانهای مختلف در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده به سمت جده حرکت میکنند، خاطرنشان کرد: از حجاج شهرستانها خواستهایم تا با هماهنگی مدیران کاروانها چند ساعت قبل از عزیمت به فرودگاه اردبیل در پارک زرناس اردبیل حضور پیدا کنند تا آخرین بدرقه و خداحافظی بستگان در این منطقه انجام شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اکبری در پایان ابراز داشت: همچون سالهای گذشته سعی میکنیم پرواز حجاج اردبیلی به سمت خانه خدا در نهایت احترام و تکریم و آرامش و اطمینان انجام شود تا بتوانیم یک سفر مناسب را تدارک ببینیم.

iranarff
12-11-2011, 10:29
https://lh6.googleusercontent.com/-v-p60t4OCso/TrvAGDuCkjI/AAAAAAAAAAU/ZbHUcp0QblA/s1600/3.jpg

iranarff
14-11-2011, 20:15
با اولين برف پاييزي كه سراسر استان اردبيل را سفيد پوش كرد، توان واحد ايمني زميني فرودگاه اردبيل براي مقابله با شرايط نامناسب آب و هوايي ،بار ديگر محك خورد. بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور بارش برف كه طي روزها ي16 و 17 آبان ماه بطور بي وقفه منطقه را فرا گرفته بود، باعث شد تا كاركنان واحد ايمني زميني با حداقل امكانات اما با عزمي قوي و نشات گرفته از روح تعاون و همكاري مانع از بروز هرگونه اختلال در وضعيت عمومي فرودگاه شوند.كاركنان ايمني زميني در شرايطي كه برودت هوا امكان هرگونه فعاليت اضافي را سلب مي كردند ، موفق شدند در دو مرحله باند فرودگاه را از پوشش برف 35 سانتي متري پاك كنند .
صفايي مديركل فرودگاههاي استان اردبيل در پايان اين عمليات برفروبي با اعلام اينكه شعار امسال اداره كل ايمني زميني و آتش نشاني شركت فرودگاههاي كشور در قالب" حداكثر ايمني ، حداقل زمان ، باند آماده" سرلوحه فعاليت واحد ايمني زميني فرودگاه ردبيل قرار گرفته و همه كاركنان با توان فوق العاده به اجراي آن اقدام مي كنند، از كاركنان شركت كننده در عمليات برفروبي فرودگاه در شرايط سخت آب و هوايي قدرداني كرد.

http://www.airport.ir/DocLib/IMGA0523.JPG
http://www.airport.ir/DocLib/DSC08021.JPG

HAJI JEYMZ
14-11-2011, 21:01
كاركنان واحد ايمني زميني با حداقل امكانات اما با عزمي قوي و نشات گرفته از روح تعاون و همكاري مانع از بروز هرگونه اختلال در وضعيت عمومي فرودگاه شوند.


موفق شدند در دو مرحله باند فرودگاه را از پوشش برف 35 سانتي متري پاك كنند .


جناب iranarff گرامی
2تا مورد دربالا رو مشخص کردم .
سئوالی دارم وآنهم اینکه : این حداقل ها کی در حد استاندارد قرار میگیره ؟
و اینکه برای پاک کردن سطح باند با همچین برف سنگینی، چه وسایلی استفاده میشود و اینکه آیا به سیستم روشنائی آسیبی وارد نمی شود ؟
پیشاپیش از شما ممنونم

Captain A
14-11-2011, 21:23
با اولين برف پاييزي كه سراسر استان اردبيل را سفيد پوش كرد، توان واحد ايمني زميني فرودگاه اردبيل براي مقابله با شرايط نامناسب آب و هوايي ،بار ديگر محك خورد. بنابر گزارش روابط عمومي شركت فرودگاههاي كشور بارش برف كه طي روزها ي16 و 17 آبان ماه بطور بي وقفه منطقه را فرا گرفته بود، باعث شد تا كاركنان واحد ايمني زميني با حداقل امكانات اما با عزمي قوي و نشات گرفته از روح تعاون و همكاري مانع از بروز هرگونه اختلال در وضعيت عمومي فرودگاه شوند.كاركنان ايمني زميني در شرايطي كه برودت هوا امكان هرگونه فعاليت اضافي را سلب مي كردند ، موفق شدند در دو مرحله باند فرودگاه را از پوشش برف 35 سانتي متري پاك كنند .
صفايي مديركل فرودگاههاي استان اردبيل در پايان اين عمليات برفروبي با اعلام اينكه شعار امسال اداره كل ايمني زميني و آتش نشاني شركت فرودگاههاي كشور در قالب" حداكثر ايمني ، حداقل زمان ، باند آماده" سرلوحه فعاليت واحد ايمني زميني فرودگاه ردبيل قرار گرفته و همه كاركنان با توان فوق العاده به اجراي آن اقدام مي كنند، از كاركنان شركت كننده در عمليات برفروبي فرودگاه در شرايط سخت آب و هوايي قدرداني كرد.

http://www.airport.ir/DocLib/IMGA0523.JPG
http://www.airport.ir/DocLib/DSC08021.JPG
و این در حالی بود که در همان روز دوست من در فرودگاه مهرآباد در سالن ترانزیت منتظر پرواز شیراز بوده که در سایت نوشته شده بود "کنسلد" اما به خود اونها که در سالن بودند اطلاع داده نشده! تمام پروازهای تهران لغو شده باشه اما اردبیل.... ماشالا!

iranarff
14-11-2011, 21:54
جناب iranarff گرامی
2تا مورد دربالا رو مشخص کردم .
سئوالی دارم وآنهم اینکه : این حداقل ها کی در حد استاندارد قرار میگیره ؟
و اینکه برای پاک کردن سطح باند با همچین برف سنگینی، چه وسایلی استفاده میشود و اینکه آیا به سیستم روشنائی آسیبی وارد نمی شود ؟
پیشاپیش از شما ممنونم

حاجی عزیزم : انشاالله یک برف مثل اون برفی که چند سال قبل اومد و فرودگاه امام رو تعطیل کرد و اون افتضاح پیش اومد مجددا" بیاد شاید مسئولین یه فکری بکنند و حداقل ها رو برطرف کنند !!
برای برفروبی : پس از بارش برف خودروهای برفروبی که به تیغه هایی از جنس پلی اتیلن مجهز هستند برف روی باند را به بیرون پوش میکنند و سپس خودروی اوره پاش اقدام به اوره پاشی روی سطوح پروازی میکند و سپس خودروی اسنوبلوور یا همان برفخوار برف باقیمانده و انباشته شده را به حدودا" 15 متر بیرون باند پرت میکند .. چون کسانی که عملیات برفروبی را انجام میدهند از نظر مهارت در حد عالی هستند لذا نقاطی که چراغ باند وجود دارد را با احتیاط بیشتری انجام میدهند البته مواردی هم بوده که بدلیل کم بودن زمان و عجله در کار یک یا دو چراغ باند از بین رفته اما این موارد بسیار نادر هست . هر تیغه برفروبی فرودگاهی شش متر طول دارد و برای برفروبی بگونه ای محاسبه میکنند که دقیقا" تا لبه چراغ باند با تیغه برفروبی شود و پس از آن با اسنوبلوور ...

HAJI JEYMZ
14-11-2011, 22:02
ممنونم از جواب شما که مثل همیشه کامل بود ...
امیدورام که در برف و سرمای اردبیل ، دلتون گرم باشه .
راستی جناب iranarff باند 25 هم مجهز به سیستم روشنائی است ؟

iranarff
16-11-2011, 00:33
ممنونم از جواب شما که مثل همیشه کامل بود ...
امیدورام که در برف و سرمای اردبیل ، دلتون گرم باشه .
راستی جناب iranarff باند 25 هم مجهز به سیستم روشنائی است ؟

ارادتمندم دوست عزیز برای شما هم ارزوی توفیق و سربلندی دارم , باند 25 هنوز لایتینگ نداره و توی برنامه هست که اواخر امسال یا ابتدای سال اینده باند 25 هم مجهز به چراغ باند بشه ...

TakeOff
19-11-2011, 19:31
فرماندار پارسآباد:


فرودگاه پارس آباد ظرفیت برقراری پروازهای خارجی را دارد


خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان پارسآباد گفت: فرودگاه پارسآباد با قدمت حدود 40 ساله توان و ظرفیت برقراری ارتباط هوایی با کشورهای همسایه و خارجی را دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ولی کریمی ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات فرودگاه پارسآباد اظهار داشت: هم اکنون پروازهای داخلی در این فرودگاه دایر شده اما انتظار میرود پروازهایی به غیر از مرکز کشور به مشهد مقدس و برخی فرودگاههای معتبر کشورمان نیز از این طریق برقرار شود.
وی با اعلام اینکه فرودگاه پارسآباد به عنوان فرودگاه معین اردبیل نیز میتواند در مواقع اضطراری ارائه خدمات کند، خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم این فرودگاه با توجه به مناسب بودن فضای احداث آن به عنوان فرودگاه جایگزین و دوم استان اردبیل انتخاب و پروازها در آن انجام شود.
این مسئول توانمندی پارسآباد را در حوزههای کشاورزی و رونق تجارت یادآور شد و گفت: وجود دو شرکت کشت و صنعت و یک فرودگاه باسابقه در این منطقه نشان میدهد که این منطقه میتواند به قطب صادرات و تجارت محصولات مختلف کشاورزی و صنعتی و انتقال هوایی آن به سایر مناطق تبدیل شود.
کریمی با ابراز خرسندی از رضایتمندی مردم به ویژه ترددکنندگان از این فرودگاه تصریح کرد: با توجه به برقراری پروازهای مستمر و به موقع در سایه تزریق اعتبارات مناسب برای تجهیز و تعمیر این فرودگاه، شاهد رضایتمندی مردم هستیم.
وی ضرورت حل مشکل سند مالکیت این فرودگاه را یادآور شد و اضافه کرد: در این زمینه نیز اقدامات خوبی را انجام دادهایم و امیدواریم به سرعت حل مشکل سند مالکیت این فرودگاه را شاهد و ناظر باشیم.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه این جلسه نماینده مردم پارسآباد و بیلهسوار در مجلس شورای اسلامی نیز وجود فرودگاه را در یک شهرستان آن هم منطقه مرزی و به عنوان قطب کشاورزی و صنایع فرآوری یک قابلیت و ظرفیت ممتاز دانست که باید از آن استفاده کرد.
وکیل سپه با اشاره به ضرورت راهاندازی دستگاه کمک ناوبری در این فرودگاه اظهار داشت: خرید و نصب این دستگاه سبب میشود تا پروازها حتی در شرایط نامساعد نیز انجام شود.
وی با تاکید بر توسعه باند فرودگاه پارس آباد، اظهار داشت: در صورت تعریض و تطویل باند، نصب دستگاه کمک ناوبری و ارتقای ایمنی زمینی این فرودگاه، به لحاظ مساعد بودن اوضاع جوی این شهرستان در تمام فصول سال، میتواند جایگزین مناسبی برای فرودگاههای اردبیل و حتی تبریز در مواقع ضروری باشد.
وی با قدردانی از خدمات و تلاشهای خوب مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل در راستای توسعه و گسترش فرودگاه پارس آباد، خواستار افزایش پروازهای مسیر تهران- پارس آباد و بالعکس و نیز برقراری پرواز مشهد- پارس آباد و به عکس شد.


بن پایه (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.aerospacetalk.ir%2Fvb%2Fredirector.php%3Furl%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.aerospacetalk.ir%252Fvb%252Fredirector.php%253Furl%253Dhttp%25253A%25252F%25252Fwww.farsnews.com%25252Fnewstext.php%25253Fnn%25253D13900828001087)

747-400
04-12-2011, 13:58
اختصاص 7 میلیارد تومان برای تجهیز فرودگاه پارسآباد

نماینده مردم پارسآباد و بیلهسوار در مجلس شورای اسلامی گفت: هفت میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و تکمیل فرودگاه پارسآباد اختصاص یافته است.
وکیل سپه امروز در اردبیل به سابقه 40 ساله فرودگاه پارسآباد اشاره کرد و اظهار داشت: در آینده نزدیک با موافقت شرکتهای هواپیمایی، پرواز هوایی به مشهد مقدس، عتبات عالیات و حتی کشورهای همسایه برقرار میشود.
وی از رایزنیهای مختلف با شرکتهای هواپیمایی متعدد همچون ماهان برای راهاندازی این پروازها خبر داد و گفت: آسفالت محوطه فرودگاه پارسآباد و تجهیز سالن ترانزیتی آن جزو اولویتهای ماست.
سپه در مورد تجهیز گمرک بیلهسوار نیز ابراز داشت: با اعتبار پنج میلیارد تومان ساخت سالن ترانزیت گمرک بیلهسوار در حال انجام است.
نماینده مردم پارسآباد در مجلس شورای اسلامی از رایزنیهای متعدد با کشور همسایه برای راهاندازی گمرک تازهکند و اصلاندوز خبر داد و افزود: انتظار میرود با موافقت کشور مقابل، برای راهاندازی بازارچه مرزی در این دو گمرک بتوانیم این منطقه را نیز فعال کنیم.
مرجع : خبرگزاری فارس

iranarff
08-12-2011, 17:06
علی نیکزاد در حاشیه سفر به اردبیل و بازدید از پروژهها و طرحهای راهسازی و مسکن در گفتوگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: با ورود این هواپیماها به ناوگان حمل و نقل هوایی کشور به یقین شاهد افزایش پروازها در نقاط مختلف به ویژه استان اردبیل خواهیم بود و این به تقویت ناوگان هوایی کشور نیز کمک میکند.
وزیر راه و شهرسازی همچنین از خرید و نصب دستگاه کمک ناوبری فرودگاه اردبیل خبر داد و افزود: با خرید و نصب این دستگاه بسیاری از پروازهای استان اردبیل که به دلایل مختلف لغو میشود، برقرار شده و تاخیر و کنسل به حداقل میرسد.
این مسئول به خریدهای ماههای آینده شرکت هواپیمایی اشاره کرد و بیان داشت: از مدیرعامل فرودگاههای کشور خواستهایم تا در این خریدها دستگاه کمک ناوبری فرودگاه اردبیل را در اولویت قرار دهد و انتظار میرود تا پایان امسال شاهد نصب این دستگاه پیشرفته باشیم.
نیکزاد در ادامه به پیگیریهای بخش خصوصی در تاسیس خطوط هوایی سبلان اشاره کرد و گفت: ما به نوبه خود از این امر استقبال ویژه کرده و پشتیبانیهای لازم را نیز انجام میدهیم.

iranarff
17-12-2011, 18:58
بنا به اعلام مدیر کل حج و زیارت استان , پرواز مستقیم از اردبیل به عتبات عالیات از مورخه 16 دیماه سالجاری برقرار خواهد شد

iranarff
18-12-2011, 17:26
احمدی نژاد فردا به اردبیل میرود

با هدف افتتاح راه اصلی اردبیل ـ سرچم و واگذاری 5 هزار و 900 واحد مسکن مهر در اردبیل احمدی نژاد فردا وارد اردبیل میشود. این سفر هفتمین سفر رئیس جمهور کشورمان به استان اردبیل است که با هدف افتتاح و بهره برداری از پروژه های ملی به اردبیل می آید. محمود احمدی نژاد پیش از این با حضور کابینه دولت و سه بار نیز به صورت غیر رسمی به اردبیل آمده که در تمام این سفرها مصوباتی را برای اعتلا و ارتقای اردبیل رسانده است.

قرار است مراسم واگذاری واحدهای مسکن مهر بصورت ویدئو کنفرانس و از محل فرودگاه اردبیل انجام شود

iranarff
20-12-2011, 14:23
تین نیوز: معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان اردبیل و لغو پروازها به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی فرودگاه اردبیل مجهز به دستگاه کت دو با هایلس میشود.

ایرج بیگدلو به مشکل تأخیر و تعلل در پروازهای فرودگاه اردبیل اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی اردبیل و لغو پروازها در نیمه دوم سال به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی قرار است با خرید و در اختیار گذاشتن دستگاه کت دو و هایلس این نارساییها و مشکلات به حداقل برسد.
وی تصریح کرد: هزینه خرید این دستگاه پیشرفته که تاکنون در چند فرودگاه محدود کشور را هاندازی شده بیش از 8 میلیارد تومان است که با مشارکت راه و شهرسازی این دستگاه به زودی نصب شده و از مشکلات پروازهای هوایی به اردبیل کاسته میشود.
بیگدلو خاطرنشان کرد: هر چند خرید این دستگاه با اعتبار هنگفت بر اجرای سایر پروژهها تأثیر منفی داشته است اما مجبور به خرید این دستگاه بودیم تا بتوانیم بر برخی از نیازمندیها پاسخگو باشیم.
این مسئول همچنین از رایزنی برای خرید یک فروند هلیکوپتر به ارزش 15 میلیارد تومان برای اردبیل خبر داد و اضافه کرد: در این زمینه رایزنیهای لازم با مسئولان کشوری انجام شده است.

پ ن : باور کنید بنده شخصا" به چند نفر از مسئولین استان گفته ام که اسامی دستگاههای ناوبری فرودگاه را درست تلفظ کنید و یا اصلا تلفظ نکنید ولی مثل اینکه فایده نداشته !!

747-400
21-12-2011, 07:58
فرودگاه اردبیل مجهز به سامانه فرود دقیق میشود

معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان اردبیل و لغو پروازها به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی فرودگاه اردبیل مجهز به دستگاه کت دو با هایلس میشود.

ایرج بیگدلو به مشکل تأخیر و تعلل در پروازهای فرودگاه اردبیل اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی اردبیل و لغو پروازها در نیمهدوم سال به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی قرار است با خرید و در اختیار گذاشتن دستگاه کت دو و هایلس این نارساییها و مشکلات به حداقل برسد.
وی تصریح کرد: هزینه خرید این دستگاه پیشرفته که تاکنون در چند فرودگاه محدود کشور راهاندازی شده بیش از 8 میلیارد تومان است که با مشارکت راه و شهرسازی این دستگاه به زودی نصب شده و از مشکلات پروازهای هوایی به اردبیل کاسته میشود.
بیگدلو خاطرنشان کرد: هر چند خرید این دستگاه با اعتبار هنگفت بر اجرای سایر پروژهها تأثیر منفی داشته است اما مجبور به خرید این دستگاه بودیم تا بتوانیم بر برخی از نیازمندیها پاسخگو باشیم.
این مسئول همچنین از رایزنی برای خرید یک فروند هلیکوپتر به ارزش 15 میلیارد تومان برای اردبیل خبر داد و اضافه کرد: در این زمینه رایزنیهای لازم با مسئولان کشوری انجام شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه نوسازی ناوگان حمل و نقل زمینی، احداث مجتمعهای رفاهی و حذف نقاط حادثهخیز از جمله محور فعالیتها در حوزه راه و حمل و نقل است، ادامه داد: اجرای سیستم هوشمند کنترل حمل و نقل و تقویت دوربینهای نظارت تصویری از جمله ابزارهای مؤثری است که میتواند ما را به اهداف مورد نظر در برنامه پنجم توسعه که کاهش 10 درصدی تلفات جادهای است، سوق دهد.
معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: با اصلاح نقاط حادثهخیز و تشکیل شورای ترافیک و توسعه زیرساختها زمینه رفع بسیاری از معضلات در این بخش مهیا شده به گونهای که از 78 نقطه حادثهخیز استان 12 مورد آن اصلاح شده است.
بیگدلو افزود: با چهار خطه کردن بسیاری از محورهای مواصلاتی استان اردبیل اعم از مسیر اردبیل به سمت سه راهی صحرا، اردبیل ـ مشگینشهر، اردبیل ـ فیروزآباد و اردبیل ـ سرچم ما یک جاده راحت و ایمن را در استان برای مسافران، رانندگان و گردشگران شاهد میباشیم.
مرجع : خبرگزاری فارس

iranarff
07-01-2012, 21:17
مديرعامل شركت فرودگاهها سيستم تقرب پرواز جديد فرودگاه اردبيل را مورد ارزيابي قرارداد

محسن اسماعيلي رييس هيات مديره ومديرعامل شركت فرودگاههاي كشور روز دوشنبه دوازدهم دي ماه طي يك سفر يك روزه به اردبيل ،از فرودگاه اين شهر بازديد كرد.
بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاههاي اردبيل در اين سفر كه عبدالرحيمي عضو هيات مديره و معاون برنا مه ريزي و نظارت،اسفندياري عضو هيات مديره ، رسولي نژاد معاون عمليات هوانوردي ،بهشتي مشاور مديرعامل در امور فرودگاهها و چندتن ديگر از مديران كل شركت حضور داشتند، مديرعامل ضمن بازديد از پروژه هاي فرودگاهي اردبيل ، بطور ويژه سيستم تقرب دقيق پرواز( آي ال اس) اين فرودگاه را مورد بررسي قرار داد.
پروژه آي ال اس فرودگاه اردبيل از مصوبات سفرهاي استاني رييس جمهوري است كه محسن اسماعيلي پس از بازديد از آن براي بررسي دقيق تر روند اجراي آن با كارشناسان مربوط جلسه تشكيل داد. در اين جلسه همچنين روند تكميل پروژه سالن مستقبلان فرودگاه بررسي شد.
اسماعيلي همچنين در ادامه از ديگر بخش هاي فرودگاه از جمله ترمينالها، سالن هاي ورودي و خروجي، ساختمان در حال توسعه پليس و باندهاي پرواز ديدن كرد.
رييس هيات مديره كه همزمان با بارش برف و عمليات برف روبي از فرودگاه اردبيل بازديد مي كرد، از نزديك شاهد تلاش كاركنان فرودگاه براي پاكسازي و هموار كردن سطوح پروازي بويژه باند بود و از آنان به خاطر اين تلاش قدرداني كرد..

iranarff
09-01-2012, 16:48
پرواز مستقیم اردبیل به عتبات عالیات راه اندازی شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیر کل فرودگاههای استان اردبیل در مراسم عزیمت نخستین گروه زائران عتبات عالیات با پرواز مستقیم اردبیل- بغداد گفت: این پروازها با همکاری شرکت آتا برقرار شده و هر هفته قرار است یک پرواز دایر شود.

صفایی افزود: این پرواز در ساعت 15 و 45 دقیقه روز جمعه دایر خواهد بود و برگشت آن نیز هفته بعد در همان روز از طریق شرکت هواپیمایی آتا انجام می شود.

او گفت: نخستین پرواز فرودگاه اردبیل- بغداد با اعزام 150 نفراز زائران عتبات عالیات آغاز شده است .

iranarff
21-01-2012, 17:56
با تلاش و دلسوزي متخصصان اداره كل ارتباطات و ناوبري ، سامانه VOR/DME در فرودگاه پارس آباد نصب و مورد بهره برداري قرار گرفت. با نصب وبهره برداري از اين سامانه ، طرحهاي ورودي و خروجي فرودگاه پارس آباد بهبود يافته ، وموجب ارتقاء ايمني وافزايش ظرفيت راههاي هوايي جهت پروازهاي عبوري (En-route) در منطقه شمال غرب كشور مي گردد.

نصب اين سامانه در سال 89 آغاز و پس از اجراي مراحل مختلف، در دي ماه سال 1390 مورد تاييد وارسي پروازي استاندارد پرواز سازمان هواپيمايي كشوري قرار گرفت و عملا آماده بهره برداري گرديد.اجراء اين طرح با استفاده از امكانات موجود و توانمندي متخصصين داخل كشورصورت پذيرفته ،و موجب صرفه جويي ارزي به ميزان 260 هزار دلار گرديد.
سامانه VOR/DME مذكور از نوع SEL 3000 مي باشد كه بر روي سيستم آنتن مربوطه و نحوه توزيع انرژي وسطح انعكاسي آن اصلاحات اساسي صورت گرفته است.دراين سامانه ازآنتن هاي نوع Alford loop استفاده شده و جهت انطباق و توزيع انرژي روي آن ازCable Bridge طراحي و ساخته شده در واحد مهندسي تجهيزات ناوبري استفاده شده است.
توان استفاده ازامكانات موجودوبازسازي وبهره برداري ازاين سامانه ها يكي از راههاي مقابله با تحريم هاست واجراءموفق این پروژه نشان دهنده دلسوزي وعلاقمندي متخصصين اداره كل ارتباطات وناوبري مي باشد.
در عملياتي شدن اين سامانه، تلاش و همكاري تيم وارسي پروازي سازمان هواپيمايي كشوري قابل تقديرمي باشد.

منبع : http://www.airport.ir

iranarff
30-01-2012, 00:09
استاندار اردبیل در پاسخ به این سئوال که در سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مقرر شد سبلان ایر راه اندازی شود، افزود: من سخنگوی نیکزاد نیستم از خودش سئوال کنید اما اطلاع دارم که قرار است که یک شرکت هواپیمایی استانی در اردبیل دایر شود که در صورت چنین کاری ما نیز از آن حمایت خواهیم کرد.بن پایه : خبرگزاری فارس
مدتی هست که جناب نیکزاد وزیر محترم راه و شهرسازی پیگیر راه اندازی یک ایرلاین استانی بنام سبلان ایر هست

iranarff
01-02-2012, 12:16
تازه ترین اقدامات برای تاسیس شرکت هواپیمایی در اردبیل

اردبیل - خبرگزاری مهر: استاندار اردبیل با اشاره به راه اندازی شرکت هواپیمایی "سبلان ایر" در منطقه گفت: پیگیر مسائل و مشکلات تاسیس این شرکت هستیم و از راه اندازی آن در استان حمایت می کنیم.
سید حسین صابری روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: شرکت هواپیمایی سبلان ایر اردبیل وابسته به بخش خصوصی است و برای حمایت از این طرح هم اکنون از طریق استانداری مراحل صدور مجوز شرکت را پیگیری می کنیم.

وی با بیان اینکه برای دریافت مجوز فعالیت شرکت هواپیمایی سبلان ایر نامه هایی به وزارت مسکن و راه سازی ارسال کرده ایم، افزود: یک شرکت خصوصی درخواست صدور مجوز کرده و به شدت پیگیر مسایل تاسیس این شرکت هواپیمایی است و استانداری نیز با ارسال نامه ای به وزارتخانه های مربوطه دنبال حل مشکلات موجود است.

استاندار اردبیل در پاسخ به سئوالی در مورد قول وزیر مسکن و راه سازی برای راه اندازی شرکت هواپیمایی سبلان ایر طی چند ماه آینده اضافه کرد: من سخنگوی وزیر نیستم، اما با توجه به اینکه دولت اصرار زیادی برای واگذاری بخشهای مختلف به بخش خصوصی را دارد، دریافت مجوز این شرکت هواپیمایی دور از انتظار نیست.

در اوایل سال 88 نیز منصور حقیقت پور استاندار وقت اردبیل در خصوص راه اندازی اولین شرکت هواپیمایی با مبدا اردبیل تحت عنوان "سبلان ایر" خبر داده و عنوان کرده بود که با تحقق این مهم، استان اردبیل صاحب شرکت هواپیمایی با مالکیت استانی و مبداء پروازی خواهد شد.

راه اندازی این شرکت علاوه بر توسعه گردشگری ملی و بین المللی به ویژه جذب گردشگران خارجی و توسعه بیش از پیش حوزه حمل و نقل هوایی استان، موجب خواهد شد زمینه مناسبی برای برقراری خطوط پروازی جدید از مبدا اردبیل به مقاصد مختلف از جمله نجف، دبی، کیش و... فراهم شود.

iranarff
17-02-2012, 20:12
تراکم مسافر در جمعه شلوغ پروازهای فرودگاه اردبیلبه گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در پرواز عصر امروز فرودگاه اردبیل که در فاصله یک ساعت چهار پرواز داخلی و خارجی انجام شد سبب گردید تا مسافران فرودگاه اردبیل به ویژه مسیر اردبیل- تهران گله مند از فضای حاکم بر فرودگاه اردبیل باشند.
برهمین اساس تعدادی از مسافران برای دریافت کارت پرواز به دلیل تراکم سفر و نامناسب بودن فضای فیزیکی با مشکلاتی مواجه شده و نتوانستند مراحل سفر خود را به موقع انجام دهند.
این در حالی است که مسئولان به رغم وعده های داده شده هنوز از احداث ترمینال حجاج و خارجی فرودگاه اردبیل عاجز هستند به گونه ای که فضای فعلی فرودگاه اردبیل به ویژه برای پروازهای خارجی امکان پاسخگوئی به حجم بالای سفر را ندارد.
امروز سفر هوایی مسافران به مقصد تهران توسط شرکت هما ساعت 16:25 دقیقه، آسمان 15:45 دقیقه و دو پرواز خارجی جده ساعت 17:05 دقیقه و بغداد ساعت 15:45 دقیقه توسط شرکتهای هما و آنا به صورت رفت و برگشت انجام شده و این در حالی است که فضای ترمینال فرودگاه اردبیل پاسخگوی این همه پروازها و ورود و خروج نیست.
این شرایط و حجم زیاد و متنوع سفرها از فرودگاه اردبیل مورد رضایت و مطلوب مردم است و از این بابت از مسئولان قدردان هستند اما این که فضای فرودگاه در برخی از روزها پاسخگوی این حجم متعدد سفرها نیست باید تدبیری اندیشید تا فضای فیزیکی فرودگاه اردبیل نیز متناسب با گسترش پروازها توسعه یابد.
خبرگزاری فارس در حالی این گله مندی مردم را مطرح کرده که انتظار میرود در سال آینده مسئولان به ساخت ترمینال خارجی و حج فرودگاه بین المللی اردبیل عنایت داشته باشند.

iranarff
18-02-2012, 22:37
سرگردانی مسافران هوایی اردبیل با کنسل شدن پروازهابه گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پروازهای امروز شرکت هواپیمایی هما در اردبیل به رغم مساعد بودن شرایط جوی و تنها وزش باد به شکل معمولی کنسل شد و مسافران بعد از ساعتها معطلی در فرودگاه به خانه های خود بازگشتند.
این شرایط در حالی رخ داده است که پروازهای صبح امروز اردبیل نیز با تأخیرهای چند ساعته به عصر موکول شده بود که با کنسل شدن آن شاهد گله مندی و ناراحتی بسیاری از مسافران و حاضران در فرودگاه همراه بود.
در تماسی که با مدیرکل فرودگاههای استان اردبیل برقرار کردیم هیچ یک از مسئولان حاضر به پاسخگویی در ارتباط با علل کنسل شدن پروازهای متعدد امروز ندادند در حالی که تعدادی از مسافران در فرودگاه با عصبانیت به اتاق مدیریت مراجعه کردند اما همه آنها بدون دریافت پاسخی روشن با عصبانیت و گله مندی فرودگاه اردبیل را به مقصد منازل خود ترک کردند.
به گزارش فارس، تعدادی از مسافران هوایی که از تأخیرها و کنسل شدن پروازها به شکل مرتب و متعدد از سوی مسئولان فرودگاه و شرکتهای هواپیمایی گله مند بودند به خبرنگار فارس اعلام کردند که معلوم نیست مسئولان امر با احداث باند دوم چه هدفی را دنبال میکردند در حالی که همچنان با کوچکترین وزش باد پروازها کنسل و یا با تأخیر انجام شده و اسباب نارضایتی مردم را فراهم میآورند.
این فرد که از بیان نامش خودداری کرد، گفت: به نظر من باید در فرودگاه اردبیل را تخته کرد چرا که بیش از 9 ماه از سال فرودگاه اردبیل و پروازهای آن به دلایل مختلف با تأخیر انجام شده و یا به کل کنسل میشود.

iranarff
18-02-2012, 23:01
پرواز 1388 هواپیمایی آسمان که قرار بود امروز از تهران به مقصد پارس آباد انجام شود بدلیل بدی هوای مقصد باطل شد ...لازم بذکر است که کنسلی پی در پی پروازها در روزهای اخیر باعث نارضایتی مردم منطقه شده

iranarff
24-03-2012, 00:17
اردبیل - خبرگزاری مهر: مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل گفت: با وجود بارش شدید برف توام با کولاک و یخبندان که از شامگاه پنج شنبه اردبیل را فرا گرفته بود، تمام پروازهای این فرودگاه انجام شده است. مصطفی صفایی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: برغم بارش 45 سانتی متری برف و برودت شدید هوا، یخبندان و کولاک پروازهای داخلی و خارجی این فرودگاه طی دیروز و امروز بدون مشکل و عدم تاخیر انجام شد.
وی با بیان اینکه پیش از این کوچکترین ناپایداری جوی باعث لغو یا تاخیر در پروازهای این فرودگاه می شد، افزود: با تجهیز سیستمهای ناوبری و نیز تلاش تلاش شبانه روزی کارکنان فرودگاه اردبیل بویژه واحد ایمنی زمینی هم اکنون تمام پروازها در شرایط نا مناسب جوی نیز امکان نشست و برخاست پیدا کرده اند.

صفایی با اشاره به اجرای به موقع و بی وقفه عملیات برفروبی طی دو روز گذشته و تحقق پروازها برخلاف سالهای گذشته یادآور شد: این در حالی است که پروازهای فرودگاههای همجوار در شرایط جوی مشابه طی دو روز گذشته لغو و یا با تأخیر طولانی انجام شده است.

گفتنی است طی بارشهای اخیر در کشور بخ خصوص در مناطق شمالی و شمالغرب بخش قابل توجهی از پروازهای فرودگاه های تبریز، رشت و ارومیه به دلیل بارش برف و عدم دید مناسب و استاندارد، کولاک، مه شدید لغو شده و یا با تاخیر طولانی مدت انجام شده است.

وی با بیان اینکه عدم دید کافی و مطلوب، یخبندان بودن سطح باند، وزش تندباد و... علت لغو و یا تاخیر بیشتر پروازهای این فرودگاه در گذشته بوده است، تصریح کرد: بخش عمده ای از این مشکلات با تجهیز امکانات و بویژه ماشین آلات برف روبی، برف خور و آمادگی نیروهای ایمنی حل شده، تا جائیکه با وجود شدیدترین بارش زمستال امسال در دو روز گذشته، پروازهای این فرودگاه برقرار شد.

به گفته مدیرکل فرودگاه های استان باند فرودگاه اردبیل در حال حاضر به صورت کامل برف روبی شده و آماده پذیرش تمام پروازهای برنامه ای و عبوری است.

فرودگاه اردبیل در 15 کیلومتری جاده اردبیل - آستارا قرار داشته و از شرایط جوی نامساعدی در طول سال برخوردار است.

iranarff
24-03-2012, 00:20
رئیس فرودگاه پارس آباد از تجهیز فرودگاه این شهرستان مرزی به سامانه كمك ناوبری ( VOR/DME) خبر داد.
'محمد مهدی سرگزی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: برای خرید و راه اندازی دستگاه كمك ناوبری حدود 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
وی، ادامه داد: با نصب و بهره برداری از این سامانه، علاوه بر بهبود طرح های ورودی و خروجی فرودگاه پارس آباد ، ایمنی پروازها و ظرفیت راه های هوایی جهت پروازهای عبوری (En-route) در منطقه شمال غرب كشور افزایش یافته است.
وی، با قدردانی از همت و خدمات تیم وارسی پروازی سازمان هواپیمایی كشوری، اضافه كرد: نصب این سیستم پس از اجرای مراحل مختلف و چندین ماه تلاش، مورد تایید وارسی پروازی استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی كشور قرار گرفت و عملاً مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی، بیان كرد: مراحل مختلف اجرای این طرح با استفاده از امكانات و توانمندی متخصصان داخلی صورت پذیرفته و به همین لحاظ حدود 260هزار دلار صرفه جویی ارزی شده است.
سرگزی، اظهار كرد: سامانه VOR/DME فرودگاه پارس آباد از نوع SEL 3000 است كه بر روی سیستم آنتن مربوطه و نحوه توزیع انرژی و سطح انعكاسی آن اصلاحات اساسی صورت گرفته است.
وی، به نقش فرودگاه پارس آباد در پیشرفت و توسعه همه جانبه دشت پهناور مغان اشاره كرد و گفت: فرودگاه در تمام جوامع از شاخصه ها و مولفه های اصلی توسعه و آبادانی است.
وی، فرودگاه فعال و پررونق و انجام پرواز به صورت مرتب و منظم را از نیازهای جدی این منطقه دانست و خواستار اجرای پروژه های توسعه ای در فرودگاه این شهرستان مرزی شد.
به گزارش ایرنا، فرودگاه پارس آباد به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل، در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان منفك و تحویل شركت مادر تخصصی فرودگاه های كشور شد.
شهرستان مرزی پارس آباد مغان در شمالی ترین نقطه ی استان اردبیل و سواحل زیبا و دل انگیز رودخانه ی مرزی ارس (آراز) واقع است
بن پایه : ایرنا

iranarff
06-04-2012, 14:32
نیکزاد از رفع دو معضل اساسی فرودگاه اردبیل خبر داد

مهندس نیکزاد وزیر راه و شهرسازی که برای بازدید از طرحها و پروژه های زیر مجموعه وزارت خانه متبوعه در استان اردبیل حضور دارد از رفع دو معضل اساسی فرودگاه اردبیل نیز خبر داد و اظهار داشت: تا پایان نیمه اول امسال دستگاهCAT2 ILS در فرودگاه اردبیل راه اندازی میشود که یک دستگاه کمک ناوبری مناسب میباشد که با پرداخت نیمی از هزینه از سوی استانداری اردبیل این دستگاه مستقر میشود.

وی همچنین از افتتاح و بهره برداری ترمینال حج فرودگاه اردبیل در سال جاری خبر داد.

عشق پرواز
06-04-2012, 22:19
وی همچنین از افتتاح و بهره برداری ترمینال حج فرودگاه اردبیل در سال جاری خبر داد.

در سال مگه چند پرواز حج از اردبیل انجام میشه که براش ترمینال میسازن؟

iranarff
06-04-2012, 22:31
در سال مگه چند پرواز حج از اردبیل انجام میشه که براش ترمینال میسازن؟
البته منظور از ترمینال حج , سالن مستقبلین و مشایعت کنندگان حجاج هست که علاوه بر انجام پروازهای حج تمتع که در سال یکبار میباشد پروازهای حج عمره بصورت هفتگی انجام میشود و همچنین پروازهای سوریه و کربلا هم قرار هست در این سالن انجام شود ... ضمنا" سالن ترمینال خارجی فرودگاه اردبیل هم در حال ساخت هست

iranarff
06-04-2012, 22:59
مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور گفت: با خرید پنج دستگاه CAT2 برای فرودگاههای کشور یک مورد از این دستگاه تا پایان شهریور در فرودگاه اردبیل نصب میشود.به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاههای استان اردبیل، محمود رسولی نژاد اظهار داشت: در کنار نصب این دستگاه تکمیل ترمینال حج فرودگاه اردبیل و توسعه باند این فرودگاه در اولویت قرار گرفته است.
وی با یادآوری اینکه افزایش ایمنی اولویت اصلی فرودگاههاست خاطرنشان کرد: افزایش ایمنی و استانداردسازی و بهسازی محوطه های پروازی و باند فرودگاههای کشور از مهمترین اولویت این شرکت در سال جاری است.
این مسئول افزایش ایمنی پروازی، خرید تجهیزات و سیستم ناوبری، اجرای پروژههای عمرانی و ... را از دیگر برنامه سال جاری فرودگاهها برشمرد و یادآور شد: امسال سرمایه گذاری مطلوب و قابل توجهی در این راستان صورت میگیرد که نتایج آن طی سالهای آینده مشخص خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به تلاشها برای ارتقای وضعیت معیشتی، از پرداخت بهره وری برای کارکنان این شرکت خبر داد و عنوان کرد: کارکنان شرکت در دریافتی فروردین ماه خود مبلغی به عنوان بهره وری دریافت خواهند کرد.
رسولی نژاد اجرای بند 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری، مسکن مهر، تشکیل کمیته جذب و استخدام و ... را از دیگر فعالیتهای این شرکت برشمرد.
وی همچنین از واحدهای ایمنی زمینی، الکترونیک، مخابرات، برج مراقبت و پروژههای در دست اجرای فرودگاه اردبیل بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه عملکرد و اقدامات این فرودگاه قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور احداث ترمینال حجاج، توسعه محوطه ترمینال، ایجاد ساختمان جدید ایمنی زمینی، پیگیری تکمیل سالن مستقبلین و ... را از جمله پروژه های در دست اجرای فرودگاه اردبیل اعلام کرد که نیازمند اعتبارات ویژهای برای تکمیل و بهره برداری از آنهاست.

TakeOff
16-04-2012, 11:14
90میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه پارس آباد مغان هزینه می شود


ارس آباد مغان، اردبیل- فرماندار پارس آباد گفت: 90 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه این شهرستان مرزی در نظر گرفته شده و امسال هزینه می شود .

'ولی كریمی' روز دوشنبه در جلسه بررسی مشكلات و موانع فرودگاه پارس آباد، افزود: این رقم اعتبار، اغلب برای روكش آسفالت سطوح پروازی و تعریض و تطویل باند این فرودگاه هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های بالای فرودگاه پارس آباد، اضافه كرد: با توسعه و گسترش باند، امكان نشست و برخاست هواپیمای فوكر 100نیز در این فرودگاه ممكن خواهد بود.

وی از تجهیز فرودگاه این شهرستان مرزی به سامانه كمك ناوبری ( VOR/DME) با افزون بر 10 میلیارد ریال سرمایه گذاری خبر داد و اظهار كرد: با نصب و بهره برداری از این سامانه، علاوه بر بهبود طرح های ورودی و خروجی فرودگاه پارس آباد ، ایمنی پروازها و ظرفیت راه های هوایی جهت پروازهای عبوری (En-route) در منطقه شمال غرب كشور افزایش یافته است.

فرماندار پارس آباد با قدردانی از توجه مسئولان سازمان هواپیمایی كشوری به فرودگاه این شهرستان، گفت: مراحل مختلف نصب و راه اندازی این سامانه با استفاده از امكانات و توان متخصصان داخلی صورت گرفته و به همین لحاظ حدود 260هزار دلار صرفه جویی ارزی شده است.

وی با بیان اینكه مشكل سند مالكیت زمین این فرودگاه حل شده است افزود: با رفع مشكل سند مالكیت، طرح های توسعه ای با شتاب بیشتری در فرودگاه پار س آباد اجرا می شود.

كریمی، برقراری پرواز مسیر مشهد- پارس آباد و بالعكس، افزایش پروازهای تهران – پارس آباد و به عكس ، تكمیل ساختمان ایمنی زمینی و احداث جایگاه سوختگیری هواپیما، اختصاص یك دستگاه ماشین آتش نشانی و رفع مشكل روشنایی را از نیازهای مهم فرودگاه این شهرستان دانست و بر تحقق آن تاكید كرد.

وی به شرایط آب و هوایی و اقلیم خوب پارس آباد اشاره كرد و گفت: پارس آباد این توانمندی را دارد به عنوان فرودگاه معین اردبیل در مواقع ضروری برای پروازهای مقصد اردبیل خدمات ارائه كند.

وی با اشاره به موقعیت و ویژگی های جغرافیایی و مرزی و نیز با اعلام اینكه تا كنون دهها نفر از اتباع جمهوری آذربایجان برای عزیمت به تهران از این فرودگاه جابجا شدند، خواستار بین المللی كردن فرودگاه پارس آباد شد.

رئیس فرودگاه پارس آباد نیز گفت: پارسال 204پرواز در مسیر تهران – پارس آباد انجام شده است كه این رقم در مقایسه با سال 89، 20پرواز افزایش نشان می دهد.

'محمد مهدی سرگزی' استقبال مردم دشت مغان از سفرهای هوایی را، خوب توصیف كرد و افزود: فرودگاه پارس آباد نقش ویژه ای در توسعه همه جانبه و عمران و آبادانی مناطق مختلف مغان دارد.

وی، با اشاره به برنامه فعلی پروازهای فرودگاه پارس آباد ، اظهار كرد: بر اساس تقویم اعلامی تا اطلاع ثانوی، هر هفته دو پرواز توسط شركت هواپیمائی آسمان، از تهران به پارس آباد و به عكس انجام می شود.

وی ادامه داد: در روزهای شنبه، حركت از تهران، ساعت 10و45دقیقه و بالعكس 12و55 دقیقه و پنج شنبه ها، زمان حركت از تهران11و45 دقیقه و از پارس آباد 13و55 دقیقه است.

به گزارش ایرنا، فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان منفك و تحویل شركت مادر تخصصی فرودگاه های كشور شد.

پارس آباد مغان در 230 كیلومتری شمال شهر اردبیل و نقطه ی صفر مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و كناره های رودخانه ی مرزی ارس(آراز) واقع است.

ایرنا
(http://ardebil.irna.ir/News/80080462/90%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%BA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF/%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%8A/)

iranarff
02-05-2012, 13:01
30میلیارد ریال اعتبار برای توسعه فرودگاه پارس آباد مغان اختصاص یافت

پارس آباد مغان، اردبیل- مدیر كل فرودگاه های استان اردبیل گفت: 30میلیارد ریال از محل اعتبارات شركت فرودگاه های كشور برای توسعه فرودگاه پارس آباد اختصاص یافته است كه برای روكش باند و استاندارد سازی آن هزینه خواهد شد.


http://up.vatandownload.com/images/ltlub3spre0u3oautwi1_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=ltlub3spre0u3oautwi1.jpg)

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، 'مصطفی صفایی' در جلسه بررسی مسائل و مشكلات فرودگاه پارس آباد، با بیان اینكه، كار طراحی و مطالعات توسعه باند این فرودگاه به اتمام رسیده است، افزود: در صورت توافق نهایی با پیمانكار مربوطه، عملیات توسعه باند فرودگاه پارس آباد به زودی اجرایی خواهد شد.
وی اضافه كرد: با استاندارد سازی، اجرای طرحهای توسعهای و ارتقای ایمنی زمینی فرودگاه، نشست و برخاست هواپیماهای متوسط از جمله فوكر 100در فرودگاه مغان ممكن خواهد شد.
وی،از راه اندازی كامل سامانه كمك ناوبری(VOR/DME) در فرودگاه پارس آباد با 10 میلیارد ریال اعتبار در اواخر سال گذشته خبر داد و اظهار كرد: گسترش فرودگاه این شهرستان در اولویت كاری شركت فرودگاه های كشور قرار دارد.
صفایی، با بیان اینكه، فرودگاه پارس آباد قابلیت و ظرفیت خوبی برای اجرای طرح های توسعه ای دارد. گفت: در صورت فراهم بودن شرایط، می توان زمان و تعداد پروازهای فرودگاه پارس آباد تغییر داد.
فرماندار پارس آباد نیز با بیان اینكه مشكل سند مالكیت زمین فرودگاه حل شده است، افزود: پارس آباد مغان با توجه به مسافت طولانی با تهران و اغلب مناطق كشور و برخی ویژگی ها، وابستگی زیادی به فرودگاه و حمل و نقل هوایی دارد.
ولی كریمی، با تاكید بر تعریض و تطویل باند و راه اندازی جایگاه سوخت گیری فرودگاه، اضافه كرد: بخش خصوصی در صورت سرمایه گذاری در این فرودگاه از حمایت جدی فرمانداری برخوردار خواهد بود.
وی، خواستار تغییر برنامه و افزایش تعداد پروازهای مسیر تهران – پارس آباد و بالعكس شد.
به گزارش ایرنا، فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان قدیمی ترین فرودگاه استان اردبیل در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان منفك و تحویل شركت مادر تخصصی فرودگاه های كشور شد.
پارس آباد مغان در 230 كیلومتری شمال شهر اردبیل و نقطه صفر مرزی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و كناره های رودخانه مرزی ارس(آراز) واقع است.

airport_eng
02-05-2012, 15:31
دیروز در فرودگاه اردبیل دم قرمزی حضور داشت و جهت فلایت چک اومده بود

iranarff
03-05-2012, 14:34
بازديد دانش آموزان از فرودگاه پارس آباد

جمعي از دانش آموزان دبيرستان فرزانگان پارس آباد به همراه دبيران و مسئولان اين دبيرستان از فرودگاه اين شهرستان ديدن كردند.
بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاههاي استان اردبيل در اين بازديد رييس فرودگاه به پرسش دانش آموزان در باره موضوعات فرودگاهي و پرواز پاسخ داد.
دانش آموزان و همراهان همچنين از بخش هاي مختلف فرودگاه ديدن كردند.
بن پایه : http://www.airport.ir

عشق پرواز
03-05-2012, 17:09
بازديد دانش آموزان از فرودگاه پارس آباد

جمعي از دانش آموزان دبيرستان فرزانگان پارس آباد به همراه دبيران و مسئولان اين دبيرستان از فرودگاه اين شهرستان ديدن كردند.
بنابر گزارش روابط عمومي فرودگاههاي استان اردبيل در اين بازديد رييس فرودگاه به پرسش دانش آموزان در باره موضوعات فرودگاهي و پرواز پاسخ داد.
دانش آموزان و همراهان همچنين از بخش هاي مختلف فرودگاه ديدن كردند.
بن پایه : http://www.airport.ir

جناب سرگزی کمتر از اینجور کارها رو شاهد هستیم ... این کار واقعا جای تشکر و قدردانی داره.