PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیین نامه پزشکی خلبانی در ایران( غیر نظامی)

AP-Vortex
08-01-2009, 00:13
آیین نامه پزشکی خلبانی CLASS II

برای اینکه شما بتوانید در یکی از شرکت های آموزشگاه خلبانی مشغول به تحصیل در این رشته باشید باید تمام مراحل معاینه های پزشکی هوایی را انجام دهید.

این مراحل شامل:

۱-نوار قلبی

۲-امتحان سلامتی گوش(ادیو متری)

۳-عکس قفسه سینه

۴-نوار مغزی

۵-اکو قلب

۶-آزمایشات خون و ادرار

۷-چشم

توضیحات تکمیلی

۱-نوار قلبی:در این قسمت از معاینات یک نوار قلبی از متقاضی گرفته میشود که در پایان معاینات باید تحویل معاونت پزشک هوایی داده شود.

۲-ادیو متری:در این قسمت متقاضی در یک اتاقک نشسته و یک هدفون در دو گوش قرار میدهند و باید به محض شنیدن صدا دکمه ای که در اختیار شما قرار میگیرد را بفشارید.

۳- در این قسمت یک عکس از قفسه سینه فرد گرفته شده و اندازه قلب نیز مورد بررسی قرار میگیرد.(این قسمت را میتوانید در شهرستان خود نیز انجام دهید.در صورتی این امکان وجود دارد که یک پزشک نظریه ی خود را در مورد عکس درج نماید)

۴-نوار مغزی:در این قسمت از معاینات یک نوار مغزی از فرد گرفته میشود که در پایان معاینات باید تحویل معاونت پزشک هوایی داده شود.

۵-اکو قلب: در این قسمت از معاینات از قلب فرد عکس هایی گرفته شده و وضعیت قلبی و عروقی فرد مورد بررسی قرار میگیرد.(از قسمت هایی که پزشک ها معمولا توجه زیادی بدان دارند)

۶-آزمایشات خون و ادرار:در این قسمت از معاینات از فرد آزمایشات خون و ادرار گرفته میشود.

۷-چشم:در این قسمت از معاینات وضعیت نزدیک بینی و دور بینی فرد و همچنین عمق دید و کوری رنگ مورد بررسی قرار میگیرد.(بنابه قانون داشتن عینک و یا لنز یا عمل لیزر هیچ مشکلی در گرفتن گواهینامه ایجاد نمیکند.)

آزمایشات چشم٬نوار مغزی٬نوار قلبی٬ادیو متری٬آزمایشات خون و ادرار در محل کلینیک گمرک انجام میشود و اکو قلب نیزبه طور معمول در کلینیک شهرداری واقع در فلکه دوم صادقیه انجام میگیرد.

درج این موضوع خالی از لطف نیست که در کلاس ۱ تنها کاری که میکنید ادیومتری و چشم و آزمایش خون و ادرار و نوار مغزی و قلبی هست!چون همه ی موارد این کلاس قبلا گرفت میشود!

http://i13.tinypic.com/4v307d5.jpg

هزینه آزمایشات در حدود ۱۳۰ هزار تومان میباشد.

آدرس:تهران-فرودگاه مهر آباد.کلینیک شماره ۱ گمرک جمهوری اسلامی ایران

شماره های قابل تماس:۰۲۱۶۶۰۳۹۲۶۸

کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده مجاز نمی باشد

WhiteSwan
08-01-2009, 01:18

۷-چشم:در این قسمت از معاینات وضعیت نزدیک بینی و دور بینی فرد و همچنین عمق دید و کوری رنگ مورد بررسی قرار میگیرد.(بنابه قانون داشتن عینک و یا لنز یا عمل لیزر هیچ مشکلی در گرفتن گواهینامه ایجاد نمیکند.)

[/color]

مرسی امین جان، فقط 2 تا نکته:
1. مجموع ضعف دید دو چشم شما نباید از 3 بیشتر باشه. و دید با عینک 10/10 بشه (مواردی مثل انحنای مادرزادی قرنیه-قوز قرنیه- و ...هر چند با عینک کنترل می شه اما قابل تائید نیست...
2. این قسمت لیزیک رو تا قبل از استخدام جدی نگیرید، خیلی سلیقه ای عمل می شه! ترجیحاً عمل نکنید، یا حتی اگر PFactor قوی هم دارید خودتون صداشو در نیارید!!! ;) :-16

Shahrokh
08-01-2009, 03:01
اگر عمل ليزيك كردين لازم نيست صداش رو دربيارين . اگه عمل خوب انجام شده باشه قابل تشخيص نيست!!

AP-Vortex
08-01-2009, 09:14
اگر عمل ليزيك كردين لازم نيست صداش رو دربيارين . اگه عمل خوب انجام شده باشه قابل تشخيص نيست!!

با سلام
درسته شاهرخ جان.مقوله مدیکال در ایران یک مقوله ی سکرتی شده!خدارو شکر همون دفعه ی اول مشکلی پیش نیومد البته الکی خیلی گیر میدن...
با سپاس
موثقی @};-

AP-Vortex
08-01-2009, 09:34

[/color]

مرسی امین جان، فقط 2 تا نکته:
2. این قسمت لیزیک رو تا قبل از استخدام جدی نگیرید، خیلی سلیقه ای عمل می شه! ;) :-16

با سلام.
دوست گلم میدونید این موضوع واقعا خیلی اذیت کننده هستش که کلاس 1 رو در کلاس 2 میدیم...حالا در مورد اطلاعاتتون ممنون"اما همونطور که شاهرخ جان فرمودند اگه عمل رو کسی که ماهره انجام بده امکان نداره هیچ کس شک کنه.
با سپاس
موثقی @};-

R.Naseri
08-01-2009, 10:09
دوستان.من شماره چشمم يكي 2 و يكي 1.75.
راهي هست كه بتونم در معاينات قبول بشم؟
ميشه با ليزيك حلش كرد؟
پيش كدوم متخصص برم بهتره؟

Shahrokh
08-01-2009, 10:48
ميشه با ليزيك حلش كرد؟

مشكلي نيست. كاملا قابل حله.

PinPin
08-01-2009, 11:13
ضمن تشكر از اقاي موثقي گرامي...
مي خواستم بپرسم اگر كسي تست مديكال رو رد شد ميتونه دوباره تست بده؟
مثلا يك بار در ازمونهاي مربوط به چشم قبول نشد...حق داره دوباره اقدام كنه؟
و اينكه اعتبار اين تست ها چه مدته؟

echo
08-01-2009, 11:35
دوستان یک سوال در مورد دندان.من چندتا دندان پر شده دارم :D هنگامی که به یک دکتر متخصص (از اونایی که شش ماه ایرانه وشش ماه اونور آب) مراجعه کردم وگفتم که میخوام خلبان بشم گفت که به یک تکنولوژی جدیدی دست پیدا کردن که میتوانند دندان عین اولش درست کنن. اما خرج هر دندان 1000000 تومان است :-5
حالا به نظر شما من واسه هر دندان این قدر پول بدم یا دندانهایم که الان با مواد (اسمشو بلد نیستم ولی فکر کنم آمورگان) پر شده مشکلی واسش ایجاد میشه.

R.Naseri
08-01-2009, 12:09
ميشه با ليزيك حلش كرد؟

یعنی باید لیزیک کنم حتما یا بدون لیزیک هم میشه؟

Shahrokh
08-01-2009, 12:13
ميشه با ليزيك حلش كرد؟

یعنی باید لیزیک کنم حتما یا بدون لیزیک هم میشه؟

واللا من نميدونم . فقط اينو ميدونم كه شما با ليزيك يا لزك ميتونيد ضعيفي چشمتون رو برطرف كنين

R.Naseri
08-01-2009, 12:23
مرسی شاهرخ جان.

AP-Vortex
08-01-2009, 12:55
دوستان یک سوال در مورد دندان.من چندتا دندان پر شده دارم :D هنگامی که به یک دکتر متخصص (از اونایی که شش ماه ایرانه وشش ماه اونور آب) مراجعه کردم وگفتم که میخوام خلبان بشم گفت که به یک تکنولوژی جدیدی دست پیدا کردن که میتوانند دندان عین اولش درست کنن. اما خرج هر دندان 1000000 تومان است :-5
حالا به نظر شما من واسه هر دندان این قدر پول بدم یا دندانهایم که الان با مواد (اسمشو بلد نیستم ولی فکر کنم آمورگان) پر شده مشکلی واسش ایجاد میشه.

echoجان با سلام.
اگر منظورتون در مورد مدیکال civil هستش پر کردن دندون تا یک حدی مثلا چندتا دندون مشکلی نخواهد داشت"نظامی هم یک بحث جدا..
من نمیتونم چیزی بگم که واقعا این کار رو بکنید برای 4تا دندون 4000000بدید آخر سرم خدای نکرده مشکلی ایجاد شه"اما صرفا این دکتر میتونن کاری بکنن که این حرف رو فرمودند.
با سپاس
موثقی @};- @};-

AP-Vortex
08-01-2009, 12:56
ضمن تشكر از اقاي موثقي گرامي...
مي خواستم بپرسم اگر كسي تست مديكال رو رد شد ميتونه دوباره تست بده؟
مثلا يك بار در ازمونهاي مربوط به چشم قبول نشد...حق داره دوباره اقدام كنه؟
و اينكه اعتبار اين تست ها چه مدته؟

با عرض سلام
بستگی داره تو چه مرحله ای رد بشید.مثلا قد یک چیزی هست که اگه از 165 پایینتر باشه صرفا دیگه فرصتی دیگه نیست"ااما خیلی از افراد من خودم میشناسم که مثلا وزنشون زیاد بوده رفتن 2 ماه بعد اومدن مدیکال رو هم گرفتن.
همچنین چشم هم اینجوری شده که شخص رفته مثلا عمل لیزیک کرده و اومده مدیکال و مشکلش حل شده.
اعتبار با نوع و سن شخص فرق میکنه.
یک بار یکی از کپیتانای توپولف کاسپین اومده بود سنش 62 بود!حالا نمیدونم چه جوری میخواست پرواز کنه!شوخی کردم از اون کاپیتانای سرحال بود...
ایشون چون سنشون بالا بود 4ماه یکبار میومدن مدیکال"اما زیر چهل سال سالی یک بار میرن.بالاش تا 60 6ماه یک بار.همه ی اینایی که گفتم کلاس 1بودن"برای کلاس 2 2سال یک بار باید مدیکال رفت که صرفا با تغییر سن این هم تغییر میکنه.
با سپاس
موثقی @};- @};-

PinPin
08-01-2009, 13:26
سپاس گزارم جناب اقاي موثقي
@};- @};-

Shahrokh
08-01-2009, 13:48
آيا براي خلباني حداقل قد 165 سانتي متر قانون ارلاينهاست يا حتي براي PPL هم اعمال ميشه هست؟ تا جاييكه يادمه تو كتاباي طراحي هواپيما قيد شده كه كاكپيت براي قد كمتر هم بايد طراحي بشه

WhiteSwan
08-01-2009, 14:21
آيا براي خلباني حداقل قد 165 سانتي متر قانون ارلاينهاست يا حتي براي PPL هم اعمال ميشه هست؟ تا جاييكه يادمه تو كتاباي طراحي هواپيما قيد شده كه كاكپيت براي قد كمتر هم بايد طراحي بشه

جزو نیازمندیهای مدیکال کلاس II هستش، البته حداکثر هم داره که فکر می کنم 195 باشه :-15

WhiteSwan
08-01-2009, 14:29
راستی در مورد دندانها! تعداد پر کرده خیلی مهم نیست...حواستون به "روت کانال" ها باشه...
:-SS
ضمناً امین جان خلبان کاسپین که فرمودید از معروف ترین استاد خلبانهای ایرانی توپولف هستن، ایشون به خاطر یه مسئله دیگه 3 ماه یکبار تست مدیکال می دن نه سن. چون طبق آخرین تغییرات حداکثر سن به 65 سال افزایش پیدا کرده... :-14

AP-Vortex
08-01-2009, 14:36
با سلام.این محدودیت تو تمام شرایط وجود داره"یعنیppl cpl ır...ایرلاینها هم از این ام مجزا نیستند.الان کاکپیت ها واقعا خیلی بهتر شدن"مخصوصا هواپیماهای بزرگ..
حتی میشه علاوه بر صندلی"پدالهای رادر رو هم جابجا کرد...
با تشکر
موثقی @};- @};-

AP-Vortex
08-01-2009, 14:40
راستی در مورد دندانها! تعداد پر کرده خیلی مهم نیست...حواستون به "روت کانال" ها باشه...
ضمناً امین جان خلبان کاسپین که فرمودید از معروف ترین استاد خلبانهای ایرانی توپولف هستن، ایشون به خاطر یه مسئله دیگه 3 ماه یکبار تست مدیکال می دن نه سن. چون طبق آخرین تغییرات حداکثر سن به 65 سال افزایش پیدا کرده... :-14
با سلام.
دوست گلم"این موضوعی که درج کردم در مورد کاسپین"مال 3سال پیشه ;) الان تا جایی که میدونم ایشون دیگه پرواز نمیکنند @};- @};-

من منظورم تعداد پر شده نبود @};- میخواستم مثال بزنم ;)
با سپاس @};-
موثقی @};- @};-

AP-Vortex
08-01-2009, 14:41
دوست عزیزم حداکثر قد191 هست. @};- @};-

echo
08-01-2009, 14:44

echoجان با سلام.
اگر منظورتون در مورد مدیکال civil هستش پر کردن دندون تا یک حدی مثلا چندتا دندون مشکلی نخواهد داشت"نظامی هم یک بحث جدا..
من نمیتونم چیزی بگم که واقعا این کار رو بکنید برای 4تا دندون 4000000بدید آخر سرم خدای نکرده مشکلی ایجاد شه"اما صرفا این دکتر میتونن کاری بکنن که این حرف رو فرمودند.
با سپاس
موثقی @};- @};-

با تشکر از کاپیتان موثقی @};-
امین جان منظورم civil بود چون من خودمو رو در حد خلبانی fighter نمی بینم.
در این مورد قبلا زیاد بحث شده و خاطرم هست که یکی از دوستان میگفت که 16 تا دندون پر شده داره و اطمینان داشت که در معاینات قبول میشه. :-5
ولی تعجب من اینه که چرا برای خلبانی غیر نظامی محدودیت وجود داره .چون وقتی مسافرا سوار هواپیما می شن که از تک تکشون تست نمیگیرن کی چندتا دندان پر شده داره، سوار هواپیما بشه یا نه؟ ودر مسافرای هواپیما قطعا کسانی هستند که مشکل دندان داشته باشند.

echo
08-01-2009, 14:51

whiteswan عزیز پست شما را ندیدم :-B مشکلم در رابطه با تعداد دندان حل شد.اما درباره با روت کانال توضیح بدید ممنون @};-

WhiteSwan
08-01-2009, 15:26

whiteswan عزیز پست شما را ندیدم :-B مشکلم در رابطه با تعداد دندان حل شد.اما درباره با روت کانال توضیح بدید ممنون @};-

روت کانال همون روشیه که برای عصب کشی استفاده می شه، کم شدن فشار در ارتفاع بالا باعث تخریب کانالها و آسیب به ریشه و نهایتاً درد بسیار شدید می شه... طبق آخرین صحبتی که با یکی از اساتید و پزشکان محترم کلینیک گمرک داشتم، حتی با وجود 2 دندان روت کانال شده مشکلی برای مدیکال اولیه ندارید ولی کلاً تا 4 دندان برای روت کانال مجاز هستش.
ضمناً اکوی عزیز، یکی از تفاوتهای اصلی خلبان و مسافر اینه که خلبان رسماً و مستقیماً مسئول حفظ جان مسافراست! پس هیچ چیزی نباید مانع از تصمیم گیریهای صحیح اون بشه، حتی دندون درد!!! ;)

NASA
08-01-2009, 15:31
اميدوارم كرديد

با تشكر فراوان از آقاي موثقي و whiteswan @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

WhiteSwan
08-01-2009, 15:40
با سلام.
دوست گلم"این موضوعی که درج کردم در مورد کاسپین"مال 3سال پیشه ;) الان تا جایی که میدونم ایشون دیگه پرواز نمیکنند @};- @};-

من منظورم تعداد پر شده نبود @};- میخواستم مثال بزنم ;)
با سپاس @};-
موثقی @};- @};-

:-14 :-14 @};- @};-

AP-Vortex
08-01-2009, 15:49
با سلام
اکو جان همونطور که whiteswan فرمودند"یکی از تفاوتهای اصلی خلبان و مسافر اینه که خلبان رسماً و مستقیماً مسئول حفظ جان مسافراست! پس هیچ چیزی نباید مانع از تصمیم گیریهای صحیح اون بشه، حتی دندون درد.
همونطور که میدونید در ارتفاعات بالا اختلاف فشار باعث expand شدن گازها میشه"فرض کنید که این شخص دندوناش مشکلی داشته باشه چه مشکل بزرگی پیش میاد..به همین دلیلم که گازها در ارتفاع بالاتر اکپند میشن به افرادی که سرما خوردگی نسبتا شدید دارن که شاید گوشهاشونم گرفته شده پرواز توصیه نمیشه"چون حتی امکان پاره شدن پرده گوش هم وجود داره.
با سپاس
موثقی @};- @};-

AP-Vortex
08-01-2009, 15:50
اميدوارم كرديد

با تشكر فراوان از آقاي موثقي و whiteswan @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
شما لطف دارید دوست گلم. @};- @};-

echo
08-01-2009, 17:11
دوستان با تشکر @};- @};-
بنده 2 دندان پر شده دارم که هیچکدام عصب کشی نشده پس اینطور که شما میفرمایید مشکلی نخواهم داشت.
حالا بگذارید ببینم منظورتان را کاملا متوجه شدم یا نه :-15 و یک نتیجه گیری کلی بکنیم :
در خلبانی غیر نظامی دندان پر شده مشکلی ایجاد نمیکند
تعداد دندانهای پر شده مهم نیست
پرشدن دندانها باید به گونه ای باشد که عصب کشی نشده باشد
پرشدن دندانها باید به گونه ای باشد که حباب هوا در آن به دام نیفتاده باشد
ودر خلبانی غیر نظامی ملاک دندان پر شده نیست و دندانهای عصب کشی شده ملاک است
دوستان هر جا مشکل داشت اصلاح کنن

amin_7
08-01-2009, 17:29
دوستان در مورد جراحی بینی وضعیت صلاحیت چطور هست؟
ایا کسی که انحراف بینی دارد با عمل کردن می تواند دوباره تست پزشکی دهد یا اگر که جراحی زیبایی انجام داده باشد؟

AP-Vortex
08-01-2009, 17:41
من شنیدم با معافی پزشکی نمیتونی تو آزمون پزشکی شرکت کنی.آیا این واقعیت داره؟؟؟(معافیم به خاطر چشمامه.براحتی میتونم با لیزیک نمرشو صفر کنم)
با سلام.
شهاب جان برخلاف میل باطنیم باید عرض کنم که نمیتونید در آزمون پزشکی شرکت نمایید.
ارادتمندتون
موثقی @};-

AP-Vortex
09-01-2009, 00:16
دوستان در مورد جراحی بینی وضعیت صلاحیت چطور هست؟
ایا کسی که انحراف بینی دارد با عمل کردن می تواند دوباره تست پزشکی دهد یا اگر که جراحی زیبایی انجام داده باشد؟

امین خان با سلام.
اگه طوری باشه که معلوم نباشه هیچ مشکلی نداره فقط اصلا نگید عمل کردید/
با سپاس
موثقی @};-

AP-Vortex
09-01-2009, 00:17
دوستان با تشکر @};- @};-
بنده 2 دندان پر شده دارم که هیچکدام عصب کشی نشده پس اینطور که شما میفرمایید مشکلی نخواهم داشت.
حالا بگذارید ببینم منظورتان را کاملا متوجه شدم یا نه :-15 و یک نتیجه گیری کلی بکنیم :
در خلبانی غیر نظامی دندان پر شده مشکلی ایجاد نمیکند
تعداد دندانهای پر شده مهم نیست
پرشدن دندانها باید به گونه ای باشد که عصب کشی نشده باشد
پرشدن دندانها باید به گونه ای باشد که حباب هوا در آن به دام نیفتاده باشد
ودر خلبانی غیر نظامی ملاک دندان پر شده نیست و دندانهای عصب کشی شده ملاک است
دوستان هر جا مشکل داشت اصلاح کنن

با سلام.
تقریبا درسته @};- @};-

IRK7055
03-02-2009, 14:02
دوستان براي تناسب وزن و قد براي خلباني چطوره؟؟؟؟؟محدوده ي اون براي آقايون چيه؟

FaFa
03-02-2009, 17:26
لطفا در مورد MR هم حرف میزنید...
چرا اینجا(ایران) بعضی افراد با Mild MR رد میشوند و بعضی ها نه ؟؟؟؟
در صورتیکه در قوانین جهانی Mild MR مورد خاصی نیست ؟؟؟

Bravo
03-02-2009, 22:46
سلام

در مورد کشیده شدن دندون وضعیت به چه شکلیه؟البته در civil

WhiteSwan
03-02-2009, 23:21
سلام

براوی عزیز در مورد دندون صفحه قبل کاملاً صحبت شده، اما نکته اضافی اینکه دندان کشیده شده نباید مانع از ادای صحیح حروف و کلمات بشه و فضای حالی اون هم پر بشه و البته تعادل فک رو به هم نریزه (در این مورد اگر اشتباه نکنم، وقتی کشیده شدن دندانها تعادل رو به هم می زنه حتی معافیت پزشکی خدمت پیش بینی شده چه برسه به مدیکال!)

AP-Vortex
24-02-2009, 15:34
با سلام.
با عرض پوزش بابت دیر کرد در جواب @};- @};-

سلام دوستان.اگه خدمت برم و کارت پایان خدمت داشته باشم(توی کارت درج شده باشه معاف از خدمات رزمی)بازم مشکلی برای خلبانی هست؟؟؟ معافیت از رزم معمولا در کمیسیون بررسی میشه"تا جایی که توانایی دارید سعی کنید به کمیسیون پزشکی هوای نرید!این امر بستگی به سخت گیری پزشک داره.

دوستان براي تناسب وزن و قد براي خلباني چطوره؟؟؟؟؟محدوده ي اون براي آقايون چيه؟
تناسب قد ووزن همیشه در این رشته مهمه"تناسب بدین صورت خواهد بود که قد شما با وزنتون تطابق داشته باشه"مثلا اگر قدتون 170 هست وزنتون در محدوده 60 تا 75 باید باشه.
MR

به صورت کلی در تست های پی پی ال و سی پی ال به سختی و در برخی موارد معلوم نمیشه"اما در هنگام ورود به ایرلاین 100 درصد مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.بستگی به شدت آن داره.

سلام

سلام

اگر مشکلی در ریشه دندان و تکلم ایجاد نکنه هیچ مشکلی نداره.

با تشکر
موثقی @};- @};-

hadi mekanik
28-02-2009, 23:08
پايي كه دچار محدوديت خم شدن باشه براي مديكال مشكل ايجاد ميكنه؟؟؟
90درجه بيشتر خم نشه.

AP-Vortex
28-02-2009, 23:23
پايي كه دچار محدوديت خم شدن باشه براي مديكال مشكل ايجاد ميكنه؟؟؟
90درجه بيشتر خم نشه.
با سلام.
دوست عزیزم هیچ مشکلی نخواهد داشت.فقط حواستون باشه که دکتر از این امر آگاهی پیدا نکنه.
با تشکر
موثقی

AJI 01
28-02-2009, 23:28
در رابطه با وضعیت پا : پاها نباید پرانتزی باشند یعنی وقتی درحالت ایستاده جفت پا چسبیده به هم قرار می گیرند بین دو پا نباید بیش از یک مشت بسته فاصله باشد

Shahrokh
09-04-2009, 21:14
اگه خوب انجام شده باشه و فلپ (لايه اي كه بر ميدارن و مجددا رو قرنيه ميزارن) خوب جوش خورده باشه تشخيصش سخته. البته اگه تا الان LASIK نكردين ميتونين PRK يا LASEK رو هم در نظر داشته باشيد كه مشكل جوش خوردن فلپ رو نداره

NASA
09-04-2009, 21:50
سلام

آيا با داشتن كارت معافيت پزشكي(ديسك كمر در پرونده درج شده) مي تونه در رشته خلباني فعاليت كنه؟
البته با پارتي اين كارتشو گرفته و واقعيتش سالم است

AP-Vortex
09-04-2009, 22:44
سلام

آيا با داشتن كارت معافيت پزشكي(ديسك كمر در پرونده درج شده) مي تونه در رشته خلباني فعاليت كنه؟
البته با پارتي اين كارتشو گرفته و واقعيتش سالم است
با سلام
متاسفانه در ایران نمیتونه خلبانی بخونه.

hadi mekanik
09-04-2009, 23:06
اگه خوب انجام شده باشه و فلپ (لايه اي كه بر ميدارن و مجددا رو قرنيه ميزارن) خوب جوش خورده باشه تشخيصش سخته. البته اگه تا الان LASIK نكردين ميتونين PRK يا LASEK رو هم در نظر داشته باشيد كه مشكل جوش خوردن فلپ رو نداره
اگه ممکنه یه توضیح مختصر در مورد prk و lasek هم بدین!!!چه فرقی میکنن با هم.کجا انجام میشه؟

شهاب جان اين روشهارو پزشك در درجه اول با توجه به نمره چشم شما ونوع عيب چشم شما انتخاب ميكنه,بعد هزينه هاشون و مشكلات احتمالي بعد از عمل با هم تفاوت ميكنن.مراكز خصوصي و دولتي زيادي هستن كه اين اعمال رو انجام ميدن,هم تهران هم مراكز استان.

شما يه جستجوي كوچولو تو گوگل بكني نتايج خوبي رو بهت ميده(ليزيك ولازك رو سرچ كن)

برادر من 30اذر 87چشمشو ليزر كرد(عمل لازك) نمره چشمش اگه اشتباه نكنم 1.5 نزديك بين بود درجه استيگمات چشمش يادم نيست ولي در حدي بود كه از 4,5متري نوشته هاي معمولي رو خوب نميتونست بخونه,اما الان ديدش مثل منه كه چشمام هيچ مشكلي ندارن.800تومن هم هزينش شد.
اطلاعات بيشتري راجع به كلينيك و پزشك خواستي خصوصي بپرس.
@};- @};- @};- @};- @};-

Shahrokh
10-04-2009, 09:50
اگه ممکنه یه توضیح مختصر در مورد prk و lasek هم بدین!!!چه فرقی میکنن با هم.کجا انجام میشه؟

به سايت
http://www.noorvision.com كه ماله كلينيك نور هست بيرن توضيحات رو نوشته

LASIK دردش خيلي كمتره. در واقع ميشه گفت تنها 2-3 ساعت بعد از عمل درد هست و فرداي عمل همه چيز مرتب هست . اما دو روش ديگه تا چند روز درد بسيار شديدي دارن . اما الان بيشتر از اين دو روش استفاده ميشه چون LASIK ريسك بيشتري داره و ممكنه عوارض عمل چند سال بعد از عمل بروز كنه و خطرناك باشه. البته تشخيص اينكه كدوم روش بهتر هست با جراح است. در كلينيك نور تهران كه 2 تا شعبه داره (در خيابان مطهري و خيابان وليعصر) دكترهاي زيادي اين كار رو ميكنن

falcon7d
10-04-2009, 10:11
در عمل لیزیک مقداری از قرنیه بصورت فلاپ برداشته شده سپس لیزر اصلاح لازم رو انجام میده و دوباره فلپ جای خودش قرار می گیره اما در لازک فقط لایه اپی تلیال قرنیه که ضخامت بسیار کمی داره با یک مایع الکلی برداشته میشه لیزر کارش رو انجام میده و دوباره اون لایه برمیگرده سر جاش و از یک لنز تماسی برای پانسمان به مدت 4 روز استفاده میشه و در طی این مدت لایه سطحی قرنیه ترمیم میشه فرقش با PRK اینه که در PRK این لایه نازک دیگه روی چشم قرار نمیگیره و چشم خودش اینو میسازه.
عمل لازک دوره بهبودی پی از عملش بسیار زیاد و 6 ماه تا یکسال و نیم حتی طول میکشه تا دید بیمار کامل بشه. اما بخاطر اینکه قرنیه برش داده نمیشه و از ضخامتش نسبت به لیزیک بسیار کمتر برداشته میشه قرنیه در برابر ضربات مقاوم تره و در لیزیک اون لایه فلپ ممکنه گاهی اوقات بر اثر ضربه جابجا بشه و چشم مشکل پیدا کنه لذا لازک و PRK گزینه های بهتری هستند .

Shahrokh
10-04-2009, 10:16
ترتيب ابداع اين روشها هم اين طوري بوده كه ابتدا PRK ابداع ميشه، بعد LASIK و بعد LASEK

kapitan-ali
01-10-2009, 23:56
با سلام آیا کسانی که دچار پرولاپس(افتادگی دریچه میترال) هستند آیا می توانند خلبان شوند؟؟؟

Blanik
02-10-2009, 09:07
با سلام آیا کسانی که دچار پرولاپس(افتادگی دریچه میترال) هستند آیا می توانند خلبان شوند؟؟؟
به شرط اینکه باعث عارضه(MR (Mitral Regurgitationنشده باشه میشه. که این هم با انجام اکو قابل تشخیص هست. تو ایران این MR خیلی ها رو بیچاره کرده...

Diamond
02-10-2009, 09:31
دوستان در مورد دندان یک سوال داشتم.سری قبل که رفتم کلینیک(برای پرسیدن چند تا سوال)،از دکتر اون روز در مورد دندان هام پرسیدم.گفتن که فعلا هیچ محدودیتی رو دندان نداریم.یعنی اگه کسی بره برا مدیکال تو دهنشو نیگاه نمیکنن اصلا!!!!:D

AP-Vortex
02-10-2009, 10:12
ba salam
na duste azizam negah nemikonan
ama kesi ke nadashtane dandun sababe geire shafaf budane harf zadanesh bashe rad mishe
be durud

قانون 2 : زبان رسمي سايت

- زبان رسمي اين انجمن فارسي است . مطالب خودرا صرفا با اين زبان بنويسيد.
- از بکار بردن نگارش هاي نامانوس مانند( Pinglish) يا (Finglish) که باعث ميشود خوانندگان از خواندن مطلب شما منصرف شوند و يا درخواندن با مشکل مواجه شوند خودداري فرماييد . بنا به همين اصل پست هايپينگليش پاك خواهند شد.
- دوستاني که در تايپ فارسي مشکل دارند ميتوانند از برنامه هاي تبديل همزمان تايپ انگليسي به فارسي و ياپينگليش به فارسي کهدر اينترنت به وفور يافت مي شوند استفاده نمايند.
- براي درج مطالب انگليسي به كلاب تخصصي مربوطه (English Corner) مراجعه كنيد.
- لطفا کلمات تخصصي انگليسي را فقط با حروف انگليسي بنويسيد و از نگارش کلمات انگليسي با حروف فارسي پرهيز نماييد.
- سعي کنيد در نگارش خود دقت لازم را بکار گيريد که تا حد امکان غلط هاي املايي در مطالب کاهش يابد.

شورای هوانوردی

mohammadATR
16-11-2009, 13:08
در مورد چشمتون باید بگم که از لحاظ پزشکی هواپیمایی کشوری ایرادی نداره شک نکنید! اما در مورد پزشکی جداگانه ای که برخی ایرلاین ها همانند ایران ایر و آسمان دارند شاید اون هم به احتمال 50% ایراد بگیرن.
در مورد دندان ها پزشکی کشوری اصلآ به دندان ها نگاه نمیکنه نه اینکه دیگه دندون مصنوعی داشته باشیم بریم قبول کنن!:D ولی بازهم بعضی از ایرلاین ها برای استخدام به دندان ها توجه زیادی می کنند ولی اون 2تا دندونی که نیاز به ترمیم داره حتمآ درستشون کن تا بعدها مشکل ساز نشه. یا علی

flightlover
20-01-2010, 17:04
FaFaی عزیز، منظورتون از MR همون Mental Retardation هستش؟!؟! اگه همین باشه که من بعید می دونم در قوانین جهانی حدی براش تعیین نشده باشه...چون Mild MR در واقع قدرت یادگیری پائین و IQ بین 50 تا 70 هستش...
در هر صورت فکر نمی کنم خیلی مورد تکرارپذیر و معمولی باشه یا بهتره بگم من در موردش چیزی نمی دونم!!! :-16

منظورشون Mitral Regurgitation هست. (برگشت خون از میترال) که مربوط به پرولاپس و قلب هست. که در 90 درصد موارد بیماری محسوب نمی شه ، حتی من مقاله ای خوندم که نوشته بود بحث است که این هم یک نوعی از انواع طبیعی قلب هست ولی نوع و شدت آن به نظر متخصص قلب بستگی داره
http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=30550&highlight=%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%BE%D8%B3

AWZ
20-01-2010, 19:51
منظورشون Mitral Regurgitation هست. (برگشت خون از میترال) که مربوط به پرولاپس و قلب هست. که در 90 درصد موارد بیماری محسوب نمی شه ، حتی من مقاله ای خوندم که نوشته بود بحث است که این هم یک نوعی از انواع طبیعی قلب هست ولی نوع و شدت آن به نظر متخصص قلب بستگی داره
http://www.aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=30550&highlight=%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%BE%D8%B3

بنده هم در این زمینه تحقیقات زیادی انجام دادم انشالله در فرصتی مناسب به صورت یک مقاله قرار میدم.

capitan nima
04-02-2011, 16:23
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم عمل زیبایی بینی مشکلی برای مدیکال ایجاد میکنه یا نه ممنون:-15

echo
04-02-2011, 16:58
تا جایی که من میدونم و دیدم خیر

mohammadATR
04-02-2011, 17:31
عمل زیبایی بینی از نظر هواپیمایی کشوری مشکل چندانی نداره اما برخی از ایرلاین ها اگر متوجه عمل شما بشوند شما رو به دادن چند تا آزمایش دعوت میکنند که در کل متوجه این بشوند که شما مشکلی در نفس کشیدن و بیماری های مربوط به آن ندارید.
یاعلی

n4v!d
04-02-2011, 18:28
آیا عمل باز قلب مشکلی ایجاد نمیکنه ؟؟؟
فقط گشاد بودن رگ بود که بسته شد ولی کل سینه عمل باز داشتم

EP-TBZ
04-02-2011, 18:59
با سلام

ممکنه بفرمایین تو آزمایش های خون و ادرار از کدام فاکتور ها آزمایش به عمل میاد (مثل TSH)؟
و
اگه مقدار کلسیم در آزمایش ادرار بیشتر از حد مجاز باشه اشکالی داره؟

با تشکر

colorfull_boys
05-02-2011, 00:37

سلام دوستان. من حدود 1 سال پیش اکوی قلب کردم. مشخص شد افتادگی خفیف دریچه قلب دارم. اکو رو نشون دکتر رضی دادم. که ظاهرا یکی از پزشک های معتمد ایران ایر هستند. فرمودند چون خفیفه مشکلی نداره. با یکی از خلبان ها هم صحبت کردم گفت این ارثیه و خیلی از کمک ها و خلبان ها این مشکل رو دارن و ظاهرا ایرادی محسوب نمیشه.

echo
05-02-2011, 14:46
دوستان میشه راجع به tr قلب توضیح بدید که مشکلی ایجاد می کنه یا نه.
منظورم افتادگی خفیف دریچه ی سه لتی هست.

echo
05-02-2011, 22:20
دوستان خواهشا اگر از این موضع اطلاع دارید .راهنماییم کنید خیلی فوریه.

EP-TBZ
20-04-2011, 13:42
با سلام خدمت دوستان عزیز

آیا کاشت دندان می تونه مشکلی برای مدیکال داشته باشه یا نه؟

saeid_se
25-04-2011, 01:00
بچه ها اگه کسی دیابت بگیره چی؟
اگه حتی خیلی خفیف باشه

pilot1359
25-04-2011, 12:12
سلام
اساتيد و دوستان راهنمايي کنن لطفا
من از يک سال پيش ديابت دارم که با قرص متفورمين تحت کنترل است و مشکل ديگه که به اون هم از يک سال پيش مبتلا شدم آمبولي (آمبولي= لخته شدن خون در رگها بدون ايجاد زخم) در پاي راست در دو تا از وريد ها و در ريه که يک مدت باعث تنگي نفس شديد شد که الان مثل دفعه قبل نيست ولي همچنان ادامه دارد و پزشکان گفته اند که داروي جلو گيري کننده ي آن که قرص وارفارين مي باشد را بايد مادام العمر مصرف کنم که البته خودم اين مشکلات رو ناشي از مسائل روحي مي دانم برايم پيش آمده و به نظرم در آينده قابل حل مي باشد
با تشکر از دوستان

youakhimluv
25-04-2011, 14:58
سلام
اساتيد و دوستان راهنمايي کنن لطفا
من از يک سال پيش ديابت دارم که با قرص متفورمين تحت کنترل است و مشکل ديگه که به اون هم از يک سال پيش مبتلا شدم آمبولي (آمبولي= لخته شدن خون در رگها بدون ايجاد زخم) در پاي راست در دو تا از وريد ها و در ريه که يک مدت باعث تنگي نفس شديد شد که الان مثل دفعه قبل نيست ولي همچنان ادامه دارد و پزشکان گفته اند که داروي جلو گيري کننده ي آن که قرص وارفارين مي باشد را بايد مادام العمر مصرف کنم که البته خودم اين مشکلات رو ناشي از مسائل روحي مي دانم برايم پيش آمده و به نظرم در آينده قابل حل مي باشد
با تشکر از دوستان
ببخشید که این طوری می گم رفیق!
ولی بچه ها من فکر نکنم دکتر باشند!!
رفیق شما می توانید با این درمانگاه گمرک تماس بگیرین و با طب هوایی صحبت کنی و مشکلتو به آهنها بگویی! من رفقا زنگ زدن هم به جواب سوالاتشون رسیدن!!!
البته اینجا هم اساتیدی بزرگی داریم اما فکر نکنم بچه تا این حد پزشکی بدانند!!

mohammadATR
25-04-2011, 15:10
دوست عزیز به نظر بنده یه روز صبح زود برو کلینیک طب هوایی روبروی سازمان هواپیمایی کشوری جنب ترمینال تازه تاسیس حجاج و از همون جا بپرس تا خیالت راحت بشه شک و شبه ای هم بوجود نمیاد. به امید خدا با آسودگی خاطر وارد رشته هوانوردی میشی.
یا علی

pilot1359
25-04-2011, 16:42
دوست عزیز به نظر بنده یه روز صبح زود برو کلینیک طب هوایی روبروی سازمان هواپیمایی کشوری جنب ترمینال تازه تاسیس حجاج و از همون جا بپرس تا خیالت راحت بشه شک و شبه ای هم بوجود نمیاد. به امید خدا با آسودگی خاطر وارد رشته هوانوردی میشی.
یا علی

ببخشید که این طوری می گم رفیق!
ولی بچه ها من فکر نکنم دکتر باشند!!
رفیق شما می توانید با این درمانگاه گمرک تماس بگیرین و با طب هوایی صحبت کنی و مشکلتو به آهنها بگویی! من رفقا زنگ زدن هم به جواب سوالاتشون رسیدن!!!
البته اینجا هم اساتیدی بزرگی داریم اما فکر نکنم بچه تا این حد پزشکی بدانند!!

سلام رفقا
من به چند دلیل اول اینجا مطرح کردم.
اولا دوستان اطلاعات خوبی در مورد پزشکی هوایی ارائه دادن
دوما برخی از دوستان که راهنمایی دادن گفتن مثلا در فلان مسئله مشکلات رو لو ندیدن
سوما من تهران زندگی نمی کنم و پیگری حضوری مستلزم برنامه ریزی است برای مراجعه
چهارما بالاخره شاید در این سایت بزرگ و معتبر کسی بداند
پنجما سنگ مفت گنجیشک هم مفت
با سپاس

pilot1359
25-04-2011, 17:01
[QUOTE=mohammadATR;320274]دوست عزیز به نظر بنده یه روز صبح زود برو کلینیک طب هوایی روبروی سازمان هواپیمایی کشوری جنب ترمینال تازه تاسیس حجاج و از همون جا بپرس تا خیالت راحت بشه شک و شبه ای هم بوجود نمیاد. به امید خدا با آسودگی خاطر وارد رشته هوانوردی میشی.
یا علی

سلام رفقا
من به چند دلیل اول اینجا مطرح کردم.
اولا دوستان اطلاعات خوبی در مورد پزشکی هوایی ارائه دادن
دوما برخی از دوستان که راهنمایی دادن گفتن مثلا در فلان مسئله مشکلات رو لو ندیدن
سوما من تهران زندگی نمی کنم و پیگری حضوری مستلزم برنامه ریزی است برای مراجعه
چهارما بالاخره شاید در این سایت بزرگ و معتبر کسی بداند
پنجما سنگ مفت گنجیشک هم مفت
با سپاس

فانتوم 1
26-04-2011, 00:48
pilot 1359 عزیز و گرامی
من مدتیه که این پست ها را میخونم اما به دلایلی خاموش موندم
فقط بذار یه جیزی برات تعریف کنم
بنده پریروز رفتم کلینیک گمرگ، برای کمیسیون یا شورای پزشکی
یه بنده ی خدا،یه دانشجو،یه جوون که با هزار امید و آرزو شروع کرده بود به خلبانی خوندن
این بنده ی خدا مدیکال کلاس2 را گرفته بود 50 ساعت هم پرواز کرده بود حالا برای کلاس 1 اومده بود، آقایون این بنده ی خدا را به کل FAIL کردن بخاطر اینکه پاهاش پرانتزی بود
50 ساعت پرواز یعنی حداقل 10 ملیون هزینه و کلی زحمت...
آخه این چه عدلیه؟چه انصافیه؟آخه شما که میخواستید اینو رد کنید چرا کلاس 2 بهش دادید که انقدر زحمت بکشه؟؟؟
مگه آخه این جماعتی که میان خلبانی بخونن و پارتی ندارن کافرند که انقد اذیت میکنن آخه
بنده ی خدا مونده بود چیکار کنه
جالب هم اینکه آقایون بعد ازینکه 3 ، 4 نفر را چک کردن یه دفعه همگی گذاشتن رفتن بدون اینکه به ما بگن چرا وچی شده!!!! بعدهم پولمون را پس دادن و گفتن یه روز دیگه باهاتون تماس میگیریم بعد بیاید...
برادر من، دوست من، فکر کنم در همین پست باشه که Blanik عزیز گفت زندگی راحت و کار و شغل ارث پدری یه عده ی خاصه
از من میشنوی یه شغلی انتخاب کن که هر وقت خواستن با یه بهونه ی الکی کنار نذارنت.
با عرض پوزش.

saeid_se
26-04-2011, 02:42
بچه ها اگه کسی دیابت بگیره چی؟
اگه حتی خیلی خفیف باشه
کسی از دوستان اطلاعی نداره؟

A.Rahimi
26-04-2011, 05:22
سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان

داستان من در روز شورای پزشکی
یکشنبه من برای شورا رفتم و ساعت 8 اونجا بودم و هیچ کسی اونجا نبود خلاصه تا ساعت 8:30 نشستم تا دیدم دکتر آزاد اومد و پس از حدود یک ساعت و 15 دقیقه یه دکتر دیگه هم اومد و 2 تا مهماندار هم اومده بودن فکر کنم برای شورا.خلاصه پس از فس فس بازی دکترها تازه ساعت 10:15 دقیقه اسم اولین نفر رو خوندند (جالب این بود که گفته بودن تا حداکثر ساعت 8:30 اینجا باشین).همینجور وقت میگذشت که ساعت 10:30 یهویی همه دکترها اومدن بیرون و دکتر آزاد به همه گفت برمیگردیم (یعنی سرکارید برید خونتون).من هم خسته و کلافه اونجا نشسته بودم و یه سری تو حیاط اونجا داشتن قدم میزدن یه سری هم تو نشسته بودن و داشتند از تلویزیون اونجا کارتون میدیدن رفتم بیرون و یه چرخی تو مهرآباد زدم و ساعت 11:45 دوباره اونجا بودم و که منشیه با کمال خوشرویی گفت اونایی که اسمشون رو میخونم بیان پولشون رو بگیرن.به همین سادگی به همین خوشمزگی.خیلی راحت.مردم هم اومدن پولشون رو گرفتن و رفتن.از همه بیشتر دلم واسه اون دو تا مهماندار سوخته بود.یکی هم نبود که اعتراض کنه.همه خوشحال بودن.
قضاوت با خودتون.

با تشکر

ahmadreza
26-04-2011, 13:59
اینا دیگه کی هستن؟!!! اینها دیگه انسانیت رو از یاد بردن! به این هم فکر نمیکنن که اون بالا هم خدایی هست.
امیدوارم که خدا یه تلنگر به این جماعت شریف AMC بزنه که به جای سر کار گذاشتن مردم و دو لپی موز خوردن تو شورای پزشکی که دیگه تبدیل شده به شورای (...) کمی هم وجدان به خرج بدن و فکر مردم باشند.!!!

ahmadreza
01-05-2011, 00:32
یعنی اینقدر بد حرف زدم که اخطار گرفتم؟؟؟ :/)

محمد كمايی
14-05-2011, 15:19
سلام
بنده بين 8 تا 10 دندان پركرده دارم كه در تكلمم مشكلي ايجاد نكرده.

چشمم 0.25 استيگمات هست.

بين زانوهام هم حدود يك سانت فاصله هست(نميدونم پرانتزي به حساب مياد يا نه؟)

ايا براي خلباني مشكل دارم؟

Aviation-Safety
14-05-2011, 16:00
مشکلی پیش نمیاد

محمد كمايی
15-05-2011, 08:59
ببخشيد يه سوال ديگه هم داشتم مديكال ppl چند روز طول ميكشه و اصولا روند كار چطوره؟
اول از چي شروع ميشه و به كجا ختم ميشه؟

echo
15-05-2011, 14:26
واسه من كه 1 روز طول كشيد و از تست نوار مغز و اديتيومتري وآزمايش خون و ادرار شروع و با نوار قلب و اكو پايان يافت.البته فرداشم رفتم معاينه كه مجموعا 5 دقيقه بيشتر طول نكشيد...

محمد كمايی
15-05-2011, 18:37
واسه من كه 1 روز طول كشيد و از تست نوار مغز و اديتيومتري وآزمايش خون و ادرار شروع و با نوار قلب و اكو پايان يافت.البته فرداشم رفتم معاينه كه مجموعا 5 دقيقه بيشتر طول نكشيد...

يعني نوار مغز و قلب و عكس از قفسه سينه و آزمايش ادرار و خون و ... رو همه رو در يك روز انجام ميدن؟
محل انجام اين آزمايشات همان كلينيك مهراباد؟

محمد كمايی
16-05-2011, 14:53
ميشه جواب من رو بديد؟
عرض كردم تمام مراحل يك روزه و در همان كلينيك مهرآباد انجام ميشه؟
و هزينه مديكال PPL چقدر است؟

WhiteSwan
16-05-2011, 15:55
اگر از 8 صبح شروع کنید و عکس قفسه سینه رو به همراه داشته باشید تمام مراحل آزمایشات یکروزه هست؛ اما برای معاینه وقت دیگه ای به شما داده می شه

هزینه مدیکال کامل رو الان به خاطر ندارم اما
آزمایشات خون و ادرار حدود 30 هزار تومان
نوار قلب 10 هزار تومان
نوار مغز 10 هزار تومان
اودیومتری 10 هزار تومان

بود!

اکو هم هزینه بالایی داره که الان نمی دونم چقدره

echo
16-05-2011, 23:25
اکو هم هزینه بالایی داره که الان نمی دونم چقدره
والا من 80 هزار تومان دادم ولي يكي از دوستان كه دوباره انجام داد 100 هزار تومان گرفتن...

فانتوم 1
27-06-2011, 22:33
با عرض سلام به دوستان
آقایون برادرا کسی از سرنوشت شورای پزشکی اطلاعی نداره؟؟؟
از اردیبهشت ماه که شورا وسط کار کنسل شد ما منتظریم هنوز و خبری نشده
کسی اطلاعی از جریانات داره؟

echo
28-06-2011, 04:48
من تاحدي خبر دارم در پيغام خصوصي خدمتتون عرض ميكنم...

safae
28-06-2011, 11:37
مثل اینکه در AMC گمرک خبرایی هست چون تمام وقتها کنسل شده منم زنگ زدم گفت شنبه زنگ بزن و خیلی هم ناراحت بودند و دلیل رو که جویا شدم گفت نمیدونم والا
دوستان کسی نمودونه چه خبره

محمد كمايی
28-06-2011, 13:17
تكليف بچه هايي كه بايد برن شورا چيه؟

EP-IAG
28-06-2011, 14:09
شایعات زیادی به گوش رسیده اما گویا رئیس سازمان تصمیمات جدی گرفته تا تغییراتی در پزشکی سازمان ایجاد کند وممکن است که تعدادی یا شاید هم همه دکترین عزیز موجود از این شغل خداحافظی کنند.:snoozer_11:

محمد كمايی
28-06-2011, 14:21
مگر اتفاق خاصي رخ داده؟

Blanik
28-06-2011, 15:38
شایعات زیادی به گوش رسیده اما گویا رئیس سازمان تصمیمات جدی گرفته تا تغییراتی در پزشکی سازمان ایجاد کند وممکن است که تعدادی یا شاید هم همه دکترین عزیز موجود از این شغل خداحافظی کنند.:snoozer_11:

آگهی استخدام دکتر (گرایش طب هوایی) که توسط سازمان اعلام شد هم در همین راستا هست. بالاخره یکی تو این مملکت فهمید باید این موجودات رو جمع و جور کرد!

safae
28-06-2011, 17:28
حالا مگه چی کار کردن !!! چی شده که چنین تصمیمی گرفته شده!!! تا کی این قضیه ادامه داره؟

Flightmyst
28-06-2011, 21:06
حالا مگه چی کار کردن !!! چی شده که چنین تصمیمی گرفته شده!!! تا کی این قضیه ادامه داره؟

هنوز شمارو رو زمین لخت قلت ندادند .... والا نمیدونم این تست برا چیه !!!

Homa50
28-06-2011, 21:31
آگهی استخدام دکتر (گرایش طب هوایی) که توسط سازمان اعلام شد هم در همین راستا هست. بالاخره یکی تو این مملکت فهمید باید این موجودات رو جمع و جور کرد!

واقعا درست فرمودید! "موجودات"
خدا جای حق نشسته..

echo
28-06-2011, 21:52

ياد روزي افتادم كه رفتم مديكال بگيرم كه يكي از اين .. گفت كه شما به درد خلباني نميخوري و بذارش كنار ...خودتم بكشي من تاييدت نميكنم و گفت حتي اگه بقيه ي پزشكا تاييدت كنن بازم براي استخدام بايد بياي پيش خودم كه من تاييدت نميكنم و اسمت تا آخر عمر تو ذهنم ميمونه...
اينا فكر ميكنن خدا هستن و تمامي امور به دست ايناست اما دريغ از اينكه روز زوالشون هم اتفاق افتاد و از amc رفت ايشون...
بيايد يكم درس بگيريم...

محمد كمايی
28-06-2011, 22:17
يعنی دكتر آزاد دكتر اكبری دكتر رضی
همه قرار شده برن؟

safae
03-07-2011, 08:46
قضیه خیلی پیچیده شد
دیگه کلا تو گمرک معاینات انجام نمیشه باید از طریق سایت معرفی شی به جاهای مختلف
من ازمایشاتمو انجام دادم که برای معاینه خوردم به این جریان حالا وقت گرفتم و رفتم جزییات بیشتری براتون میگم

محمد كمايی
03-07-2011, 11:52
ممنون
اگه اطلاعات بيشتري داشتيد به ما هم بديد
من تو چند هفته آينده بايد برم مديكال

echo
03-07-2011, 16:50
آقا من يه چيزيو نفهميدم ..
الان كه اين شرايط پيش اومده براي ما كه مي خوايم كلاس 1 بگيريم بهتر شده يا بدتر؟؟؟

محمد كمايی
03-07-2011, 18:28
آقا من يه چيزيو نفهميدم ..
الان كه اين شرايط پيش اومده براي ما كه مي خوايم كلاس 1 بگيريم بهتر شده يا بدتر؟؟؟
راستی خوب گفت ايشون ما كه می خوايم اقدام كنيم براي مديكال الان اقدام كنيم به نفعمون هست يا نه؟

FaFa
03-07-2011, 19:15
ولی " هیچ بدی نرفته که جاش خوبی بیاد " !!! به شخصه خوشحال میشم که مثله جاهای دیگه با خیال راحت برم مدیکال و حتی اگر بهم تائیدیه ندادن با دلیل و منطق باشه نه اینکه از روی قیافه باشه و سلیقه دکتر !!!!! خلاصه امیدوارم حداقل این بخش از سازمان ساماندهی بشه و افرادی رو سرکار بزارن که علاقه جوان های این کشور رو تو نطفه نابود نکنن :peace:

ahmadreza
03-07-2011, 20:19
امیدوارم که اینبار بدها بروند و خوبان بیآیند و به حق قضاوت کنند.
ولی از آنجایی که خداوند متعال سریع الحساب و علیم العقاب است کاپیتان نخجوانی رو وسیله قرار داده تا داد ما رو بگیره. قربون کرمت برم خدا. دمت گرم کاپیتان نخجوانی:hora:

محمد كمايی
03-07-2011, 20:40
پس يعنی اگه الان بريم واسه مديكال به نفعمون ؟

safae
03-07-2011, 22:30
پس يعنی اگه الان بريم واسه مديكال به نفعمون ؟
در حال حاضر اموزشگاها نمیدونند باید دانشجواشونو کجا بفرستند
به من گفتند برو از خودشون بپرس باید چیکار کنی تا به اونا ابلاغ شه

WhiteSwan
06-07-2011, 12:07
امروز شنیدم که 2 مرکز از طرف سازمان معرفی شدند و از شنبه کار خودشون رو آغاز می کنند
گمان می کنم با توجه به تجربه سالیان دور، بیمارستان پیامبران یکی از مراکز باشه...

در هر حال هنوز همه دودل هستند بین شادی و نگرانی!!!

محمد كمايی
06-07-2011, 13:08
فكر ميكنم 2 مركز پاراكلينيكی مورد تاييد هواپيمايی كشوری

صاحب كوثر در تهرانسر و صارم واقع در اكباتان كار بچه ها رو راه بندازن

فقط سوالم اينه كه آيا معاينات هم در همون جا انجام ميشه و پزشكان اونجا نظر ميدن يا نه باز هم بايد براي تاييد نهايي پيش دكتر هاي هواپيمايي كشوري بريم؟

safae
06-07-2011, 14:22
من امروز رفتم و معاینه شدم و مدیکالم رو تمدید کردم
قضیه از این قراره که شما معرفی میشید به دکترای سازمان میرید مطبشون و اونها شما رو به مراکزی که تعیین شدن برای ازمایشات میفرستند و نتایج رو میبرید مطب دوباره و معاینه میشید (اون مراکزی که اقای کمایی گفتند)
البته من رفته بودم پیش دکتر خامکی اونجا هم نوار قلب هم معاینه چشمو میگرفتند
دلیل رو جویا شدم از کسی گفتند که به خاطر اینکه درامد گمرک در انحصار دو دکتر در اومده بود بقیه دکترا با پیگیری و در خواستهایی که به مجلس و سازمان دادن خواهان این قضایا شدند که اونها هم سهم بیشتری از این درامدها داشته باشند

WhiteSwan
06-07-2011, 14:44
البته من رفته بودم پیش دکتر خامکی اونجا هم نوار قلب هم معاینه چشمو میگرفتند
دلیل رو جویا شدم از کسی گفتند که به خاطر اینکه درامد گمرک در انحصار دو دکتر در اومده بود بقیه دکترا با پیگیری و در خواستهایی که به مجلس و سازمان دادن خواهان این قضایا شدند که اونها هم سهم بیشتری از این درامدها داشته باشند

رحمة الله من قراء فاتحه مع الصلوات!

جمع کنیم بریم پی زندگیمون...

فانتوم 1
06-07-2011, 14:59
پس دعوا تا الان سر حقوق خودشون بوده
زهی خیال باطل

محمد كمايی
06-07-2011, 15:11
اها پس يعنی ما ميريم مطب هر كدوم از دكتر ها مثل خامكی يا سليمانی يا .....
سپس ما رو معرفی ميكنند به همون دو مركزی كه من عرض كردم
سپس ما نتايج رو مياريم پيش همون دكتر و تاييديه مي گيريم
درسته؟

pilot1359
06-07-2011, 15:20
رحم الله من قراء فاتحه مع الصلوات!

جمع کنیم بریم پی زندگیمون...

سلام.
من با شما کاملا موافقم هیچ وقت کسی دلش برای جوانان این مملکت نسوخته و خواهد سوخت. همش درد پوله.
:ims::ims::ims:

safae
07-07-2011, 10:41
اها پس يعنی ما ميريم مطب هر كدوم از دكتر ها مثل خامكی يا سليمانی يا .....
سپس ما رو معرفی ميكنند به همون دو مركزی كه من عرض كردم
سپس ما نتايج رو مياريم پيش همون دكتر و تاييديه مي گيريم
درسته؟
بله درسته البته یه چیزی که من فراموش کردم بگم اینه که بعد از اینکه برگه مدیکال رو از دکتر گرفتید دوباره باید ببرید گمرک شماره و تاریخ و مهر برجسته بخوره
دیروز انقدر تو افتاب پیاده از اکباتان تا فرودگاه و برعکس رفتم سر همین قضیه

محمد كمايی
07-07-2011, 10:52
بله درسته البته یه چیزی که من فراموش کردم بگم اینه که بعد از اینکه برگه مدیکال رو از دکتر گرفتید دوباره باید ببرید گمرک شماره و تاریخ و مهر برجسته بخوره
دیروز انقدر تو افتاب پیاده از اکباتان تا فرودگاه و برعکس رفتم سر همین قضیه

شما فكر ميكنم پيش دكتر خامكي رفتيد اكباتان
به نظر شما بهترين دكتر چه كسيه؟
من به جز دكتر خامكي اسم دكتر حاجتي و كوشكار رو هم شنيدم به نظر شما به كدوم دكتر مراجعه كنم؟

safae
07-07-2011, 12:12
شما فكر ميكنم پيش دكتر خامكي رفتيد اكباتان
به نظر شما بهترين دكتر چه كسيه؟
من به جز دكتر خامكي اسم دكتر حاجتي و كوشكار رو هم شنيدم به نظر شما به كدوم دكتر مراجعه كنم؟
والا من منظورتون رو از بهتر بودن متوجه نمیشم
من تاحالا به دکتر ازاد و اکبری و خامکی مرجعه کردم با هیچکدوم هم مشکلی نداشتم خدارو شکر

محمد كمايی
07-07-2011, 12:44
والا من منظورتون رو از بهتر بودن متوجه نمیشم
من تاحالا به دکتر ازاد و اکبری و خامکی مرجعه کردم با هیچکدوم هم مشکلی نداشتم خدارو شکر

منظورم كسی هست كه حرف هاي بنده رو با حوصله گوش بده و هدفش تنها رفع مسئوليت از خودش نباشه
آخه من خيلی سوال ميكنم(مثل الان) اگه با حوصله نباشه اعصابش به هم ميريزه

WhiteSwan
07-07-2011, 12:51
منظورم كسی هست كه حرف هاي بنده رو با حوصله گوش بده و هدفش تنها رفع مسئوليت از خودش نباشه
آخه من خيلی سوال ميكنم(مثل الان) اگه با حوصله نباشه اعصابش به هم ميريزه

یکی از همین بندگان خدا یکبار در جواب پرسش من گفتند که "وقتی من بهت گیر نمی دم، خودت به خودت گیر نده" یعنی "نپرس!"

در کل با تجربه چند سال جنگندگی سالیانه با این علما فقط می تونم توصیه کنم که هیچ نپرسید، هیچ اعترافی نکنید، هیچ توضیحی ندید! تشریف ببرید، اوکی بگیرید و برگردید....

safae
07-07-2011, 14:37
دقیقا همینطور هست
من هم برای این با هیچ کدوم مشکل نداشتم چون فقط میرم سلام میکنم روز بخیر میگم اگر چیزی پرسیدند مختصر جواب میدم و در اخر هم خداحافظی
سوالاتو سر کلاس ازشون ببپرس تازه اونجاهم نمیشه از بعضیاشون سوال پرسید

محمد كمايی
07-07-2011, 17:17
سركلاس منظورت كجاست دوست من؟

WhiteSwan
07-07-2011, 18:25
سركلاس منظورت كجاست دوست من؟

جناب کمایی شما در طول دوره آموزشهای زمینی، کلاسی دارید به نام فیزیولوژی که توسط همین اساتید برگزار می شه و می تونید اونجا کمی سوال بپرسید

با این حال و با احترام به نظر جناب صفائیان باز هم توصیه می کنم سوالی نپرسید...!
یکی از دوستان معراجی چند سال پیش با یک سوال بی مورد و بی موقع، برای خودش ماجرایی رو آفرید که هنوز هم با عواقب اون دست به گریبانه

کلاً در مورد مدیکال خودتون سوال نپرسید بهتره؛ مهم اینه که مدیکال داشته باشید، چرا و چگونه مهم نیست...

محمد كمايی
07-07-2011, 18:56
جناب کمایی شما در طول دوره آموزشهای زمینی، کلاسی دارید به نام فیزیولوژی که توسط همین اساتید برگزار می شه و می تونید اونجا کمی سوال بپرسید

با این حال و با احترام به نظر جناب صفائیان باز هم توصیه می کنم سوالی نپرسید...!
یکی از دوستان معراجی چند سال پیش با یک سوال بی مورد و بی موقع، برای خودش ماجرایی رو آفرید که هنوز هم با عواقب اون دست به گریبانه

کلاً در مورد مدیکال خودتون سوال نپرسید بهتره؛ مهم اینه که مدیکال داشته باشید، چرا و چگونه مهم نیست...

ممنونم چشم حتما توصيه هاي شما رو به كار ميبندم
شما هم براي من دعا كنيد.

echo
07-07-2011, 21:23
آقا اينطوري كه اوضاع بدتر شده...
فقط كافيه پزشك محترم از روي خصومت قبلي ...صاف كنه.
حداقل در شيوه ي بد پيشترشون يه راهي بود كه اگه نشد از ايشون مديكالو بگيري از اوشون بگيري...
واي بر ما كه همه چيزمون به جاي اينكه روز به روز پيشرفت كنه ،....
براي خودم،دانشجويان،اساتيد صبر روز افزون را خواستارم....آمين

Blanik
07-07-2011, 22:09
آقا اينطوري كه اوضاع بدتر شده...
فقط كافيه پزشك محترم از روي خصومت قبلي ...صاف كنه.
حداقل در شيوه ي بد پيشترشون يه راهي بود كه اگه نشد از ايشون مديكالو بگيري از اوشون بگيري...
واي بر ما كه همه چيزمون به جاي اينكه روز به روز پيشرفت كنه ،....
براي خودم،دانشجويان،اساتيد صبر روز افزون را خواستارم....آمين

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست *** آنچه البته به جایی نرسد فریاد است

محمد كمايی
08-07-2011, 13:53
اقاي safaeian عزيز ميشه يه توضيح مختصری راجع به كل مراحل كار بدی؟
از اون اول كه ميريم يك آموزشگاه خلبانی اونا ما رو معرفی ميكنن به يكی از پزشك های معتمد
بعد پزشك يه سری سوال ميپرسه از ما كه جواب ميديم(از شما چه سوالاتی پرسيدن؟)
بعد ما رو ميفرسته به يكی ازكلينيك هاي معتبر از نظر هواپيمایی كشوری
بعد ما جواب آزمايشات رو دوباره ميبريم پيش پزشك معاين (اگر چيزی جا افتاده ياد آوری كنيد لطفا)
هزينه مديكال رو هم اگه ميشه بفرماييد.

safae
08-07-2011, 14:11
اقاي safaeian عزيز ميشه يه توضيح مختصری راجع به كل مراحل كار بدی؟
از اون اول كه ميريم يك آموزشگاه خلبانی اونا ما رو معرفی ميكنن به يكی از پزشك های معتمد
بعد پزشك يه سری سوال ميپرسه از ما كه جواب ميديم(از شما چه سوالاتی پرسيدن؟)
بعد ما رو ميفرسته به يكی ازكلينيك هاي معتبر از نظر هواپيمایی كشوری
بعد ما جواب آزمايشات رو دوباره ميبريم پيش پزشك معاين (اگر چيزی جا افتاده ياد آوری كنيد لطفا)
هزينه مديكال رو هم اگه ميشه بفرماييد.
شما لپ مطلب گفتید من هم یه بار دیگه میگم
من هنوز نمیدونم اموزشگاه شمارو به پزشک معرفی میکنه یا اون مراکز معتبر چون خودم ازمایشاتم رو قبل از این قضیه در گمرک انجام دادم
به هرحال شما تشریف میبرید برای ازمایشات اول برای کلاس 2 ازمایش خون ادرار ادیومتری نوار قلب و مغز عکس قفسه سینه بعد که جوابهارو گرفتید از دکتر وقت میگیرید
روز معاینه با لباس و سر و وضع مناسب و با جواب ازمایشات تشریف میبرید پیش دکتر ایشون قد و وزن فشار خون رو میگیره و بررسی دندان ها معمولا لباساتون هم در میارن برای بررسی جای بخیه و خال کوبی بعد چشم هارو معاینه میکنند و تست کور رنگی و شاید در همین حین سوالاتی ازقبیل اینکه چرا میخوای خلبان شی سیگار میکشی و ... بپرسند که شما هم سعی کنید خونسرد و مختصر جواب بدید و سوال هم نپرسید
ایشون اگر مشکلی نداشته باشید برگه مدیکال رو پر میکنند و اگر هم مشکلی باشه به شورا معرفی میشید و اگر برگه رو گرفتید برای شماره و مهر برجسته میبرید کلینیک گمرک(البته این روند چون تازه اینجوری شده ممکنه تغیراتی بکنه من شنیدم که قرار مهر برجسته هم دکترا داشته باشند)
کل هزینه هم حدود 200 تومان برای کلاس 2 و 90 تومان برای تمدید و کلاس 1 هزینه هر شورا هم 30 تومان

CoPilot-Naft
20-07-2011, 14:47
دوستان این مبلغ 200 هزار تومان همه جا ثابته چون منو معرفی کردن بیمارستان آتیه شهرک غرب اعتبار دفترچه هم تموم شده برا ppl class2 چه قدر میشه به وقت پول کم نبرم اگه کسی از بیمارستان آتیه خبر داره ممنون میشم جواب بده

CoPilot-Naft
21-07-2011, 14:23
با توکل به خدا بالاخره نوبت ما هم شد. رفتیم چک پزشکی بیمارستان آتیه.قیمت ها به شرح زیرک
نوار قلب 10 هزار تومان
نوار مغز 60 هزار تومان
آزمایش خون 18 هزار تومان
عکس قفسه سینه 17 هزار تومان
ادیومتری(شنوایی سنجی) 35 هزار تومان
اکو قلب بار عرض شرمندگی 130 هزار تومان
جمعا:270 هزار تومان بدون احتساب سالاد ونوشابه
البته 35 هزار تومان بابت پزشک هوایی که تاییده ای آخر رو میده
اصلا هم به دلتون بد نیارین عین آب خوردن

CoPilot-Naft
22-07-2011, 21:59
فردا باید برم پیش دکتر رضی دوستان برامون دعا کنید تو دیدار اول که دکتر رضی رو دیدم خیلی انسان محترم دلسوز و خوش اخلاقی بود بهمم گفت درس دانشگاه رو ول نکنی ها اینا همش مصخره بازی اصلا شغل نیست فقط قبل از آزمایش به من معرفی نامه داد برا مشاوره قلب که نگفت کی گفت هردکتری باشه مشکلی نیست (قبل از اینکه آزمایش بدم ) منم پنج شنبه که آزمایش دادم کسی رو گیر نیاوردم همه نوبت های 1 هفته 2 هفته حالا فردا با توکل به خدا بریم شاید مشاورم لازم نشه

CoPilot-Naft
23-07-2011, 14:07
با توکل به خدا و امید به خودش رفتیم چک الحمدالله رب العالمین بدون مشاوره و هیچی قبول شدیم خداوند اجر خیر به دکتر رضی خودشو خانوادش بده چه انسان با کمالی چه انسان دلسوزی من که هروقت یادش بیافتم دعاش میکنم. حالا یه چیز جالب بگم من که رفته بودم یه کپتنم از زاگرس اومده بود و هیچ صحبتی با هم نکردیم فقط ایشون به دکتر گفت که دکتر اون سیستم قبلی بهتر بود تو گمرک دکترم تایید کرد.... تو دلم گفتم خبر نداری که دانشجوهای بیچاره از اون سیستم قبلی گریزان بودند و چه دردسرها نکشیدند .... خداوند انشاالله این اوضاع هوانوردی رو یه تغییر اساسی در خط دانشجویان وبه نفع اونها بده انشالله

safae
23-07-2011, 14:52
تا این تغییرات انجام بشه شما خودت کپتن شدی اون موقع میگی چه اشتباهی کردم اینو از خودا خواستما (just kidding )

امیر بهرامی
06-12-2011, 10:19
فرض کنید من هیچی نمیدونم از چک پزشکی

می خوام برم چک پزشکی بشم.هدفمم اون چک پزشکی سخته است اگه اشتباه نکنم کلاس 1

باید کجا برم؟

چی بگم؟

چی کنم؟

Homa50
06-12-2011, 13:03
فرض کنید من هیچی نمیدونم از چک پزشکی

می خوام برم چک پزشکی بشم.هدفمم اون چک پزشکی سخته است اگه اشتباه نکنم کلاس 1

باید کجا برم؟

چی بگم؟

چی کنم؟

امیر جان.. شما جهت چک شدن در Class I باید لاگ بوک معتبر داشته و 40 ساعت پرواز Private رو گذرونده باشی..
درضمن، طبق تجربیات خود من ، Class II با Class I هیچ فرقی نداره.. سختی هم نداره.
فقط دکتر محترم یه مقدار جوهر کمتر مصرف میکنه و در برگه ی تاییدیه به جای II مینویسه I :-)

امیر بهرامی
06-12-2011, 16:52
:-/
امیر جان.. شما جهت چک شدن در Class I باید لاگ بوک معتبر داشته و 40 ساعت پرواز Private رو گذرونده باشی..
درضمن، طبق تجربیات خود من ، Class II با Class I هیچ فرقی نداره.. سختی هم نداره.
فقط دکتر محترم یه مقدار جوهر کمتر مصرف میکنه و در برگه ی تاییدیه به جای II مینویسه I :-)

قربونت برم دوست عزیزم:-/:fly2::/)

فقط موندم کجا باید رفت؟

Homa50
06-12-2011, 19:29
:-/

قربونت برم دوست عزیزم:-/:fly2::/)

فقط موندم کجا باید رفت؟

راستش یه آموزشگاهی که همون اول ازت پول نگیره (مثلا 2 میلیون!) و فقط معرفی نامه بده بهت (که راستش نمیدونم آموزشگاهی هست که همچین کاری کنه یا نـه). چون تو میخوای فقط چک بشی و درصورت قبولی بعد خدمت سربازیت بری و ثبت نامت رو قطعی کنی.
حالا از دوستان کسی اطلاعی داره که آیا الآن آموزشگاهی هست همچین کاری بکنه؟

safae
07-12-2011, 12:38
در ارتا کیش شما اول میتونید درخواست کنید معرفیتون کنند به مدیکال بعد ثبت نام کنید منم همینکار رو کردم

mohammadnt
11-12-2011, 01:36
دوستان الان هم بعد از گرفتن تاییدیه باید بریم کلینیک گمرک و مهر برجسته بزنیم پای تاییدیه؟؟؟ یا لازم نیست؟

alizadi
02-04-2012, 11:06
با عرض سلام خدمت همه دوستان
آیا کسی که فتق ناف شده و جراحی hiatal hernia انجام داده باشه و در حال حاضر هیچ مشکلی نداشته باشه از نظر مدیکال مشکلی پیش نمیاد؟
با توجه به این که این جراحی15سال پیش انجام شده.

shna205
02-04-2012, 19:04
سلام خئمت دوستان
من در 16 سالگی جراحی فک انجام داده بودم و می خواستم بدونم مشکلی که ایجاد نمی کنه که؟
این جراحی در تکلمم مشکلی ایجاد نکرده.

safae
02-04-2012, 22:58
متاسفانه این عدم اعتماد دو طرفه باعث این مسایل میشه از طرفی دکتر ها اعتماد به حرف خلبان ها ندارند و از طرفی بعضی ها برای اینکه به ارزوشون برسند پنهان کاری میکنند و اصلا در جریان نیستند که پرواز با یک هواپیمای مسافربری یعنی در دست داشتن جون چندین مسافر و ارزوی شخصی نیست و باید به این رشته به چشم یک شغل حساس نگاه کرد
من خودم هنگام معاینه چند خط که برای قدکشیدن بود پشتم داشتم دکتر میگفت جای زخمه منم قسم و ایه که اینطور نیست مگه باورش میشد اخرم حرفمو قبول نکرد

Kazac
11-04-2012, 20:38
سلام به همه !
چند سوال در مورد دندان داشتم که اگر دوستانی که اطلاعات دارند من رو در همین تاپیک و یا پیام خصوصی راهنمایی کنند خوشحال میشم !

1- آیا جراحی برای در آوردن دندان های عقل باعث رد صلاحیت پزشکی هوایی می شود ؟ (دندانپزشک فقط از آمپول بی حسی استفاده کرد و از بی هوشی خبری نبود و دندان عقل در لثه نهفته باشد و یا نهفته نباشند.)

2- آیا ارتودنسی دندان ها باعث رد صلاحیت پزشکی هوایی می شود ؟

3- آیا ترمیم دندان های جلوی دهان که فرسایش یافته و یا شکسته شده باعث رد صلاحیت پزشکی هوایی می شود ؟ (در دو حالت که نیاز به عصب کشی باشد و یا نیاز به عصب کشی نباشد.)

4- اگر کسی هر سه مورد بالا را انجام داده باشد باعث رد صلاحیت پزشکی هوایی او می شود ؟

5- اگر شخصی در طول درمان ارتودنسی دندان ها و یا در طول ترمیم دندان های جلوی دهان که فرسایش یافته و یا شکسته شده اقدام به گرفتن کارت صلاحیت پزشکی کند با مشکل برخورد می شود ؟ (امکان گرفتن کارت صلاحیت پزشکی در شرایط گفته شده هست ؟)

لطفا هرکس اطلاعاتی داره که میتونه فقط قسمتی از سوال های من رو جواب بده برای من پیام خصوصی کنه و اگر شخصی هم توانایی پاسخ به تمام سوال های من رو داره در همین تاپیک قرار بده که اگر کسی سوالات من رو داشت جواب خودش رو بگیره !

از تمام اعضایی که جواب سوال های من رو دادند پیشاپیش تشکر می کنم !

WhiteSwan
11-04-2012, 20:51
سلام به همه !
چند سوال در مورد دندان داشتم که اگر دوستانی که اطلاعات دارند من رو در همین تاپیک و یا پیام خصوصی راهنمایی کنند خوشحال میشم !

1- آیا جراحی برای در آوردن دندان های عقل باعث رد صلاحیت پزشکی هوایی می شود ؟ (دندانپزشک فقط از آمپول بی حسی استفاده کرد و از بی هوشی خبری نبود و دندان عقل در لثه نهفته باشد و یا نهفته نباشند.)

3- آیا ترمیم دندان های جلوی دهان که فرسایش یافته و یا شکسته شده باعث رد صلاحیت پزشکی هوایی می شود ؟ (در دو حالت که نیاز به عصب کشی باشد و یا نیاز به عصب کشی نباشد.)

4- اگر کسی هر سه مورد بالا را انجام داده باشد باعث رد صلاحیت پزشکی هوایی او می شود ؟

1- خیر
2- خیر
3- اگر باعث اختلال گفتاری نشود، خیر.. در غیر اینصورت باید پیش از مراجعه به پزشک ترمیم بشه
4- با در نظر گرفتن پاسخ سوال سوم، خیر

5- اگر شخصی در طول درمان ارتودنسی دندان ها و یا در طول ترمیم دندان های جلوی دهان که فرسایش یافته و یا شکسته شده اقدام به گرفتن کارت صلاحیت پزشکی کند با مشکل برخورد می شود ؟ (امکان گرفتن کارت صلاحیت پزشکی در شرایط گفته شده هست ؟)

5- برای ارتودنسی اطلاعی ندارم، اما یکبار خودم هنگامی که برای چک رفتم هنوز دندونم در حال ترمیم بود و دکتر ازم سوال کردند که چه کارهایی انجام شده و ...
اونروز مشکلی پیش نیومد! (البته دندان جلو نبود)
فکر کنم این شماره پنج رو سایر دوستان لطف کنند و پاسخ بدن بهتر باشه :-/

echo
12-04-2012, 02:47
سلام به همه !

لطفا هرکس اطلاعاتی داره که میتونه فقط قسمتی از سوال های من رو جواب بده برای من پیام خصوصی کنه و اگر شخصی هم توانایی پاسخ به تمام سوال های من رو داره در همین تاپیک قرار بده که اگر کسی سوالات من رو داشت جواب خودش رو بگیره !

در مورد ارتودونسی خیالتون راحت چون من موقعی که رفتم هنوز دندونام سیم داشت که فقط پزشک پرسید کی اینا رو باز می کنی منم گفتم 6-12 ماه دیگه....کلا اگرم بخواد مشکل ایجاد کنه واسه مرحله ی استخدامه...

Kazac
12-04-2012, 07:41
در مورد ارتودونسی خیالتون راحت چون من موقعی که رفتم هنوز دندونام سیم داشت که فقط پزشک پرسید کی اینا رو باز می کنی منم گفتم 6-12 ماه دیگه....کلا اگرم بخواد مشکل ایجاد کنه واسه مرحله ی استخدامه...

سلام به همه !

با توجه به جواب جناب Echo , سوال دیگه ای درست میشه واسه من:

- اگر شخصی با توجه به شرایطی که در بالا گفتم کارت صلاحیت پزشکی رو گرفت در زمان استخدام مشکلی پیش میاد ؟

باز هم از تمام اعضایی که جواب سوال من رو دادن پیشاپیش تشکر می کنم !

echo
12-04-2012, 20:58
کلا اینطوری بهتون بگم که لاین پروسیجر خودشو داره...یعنی این مدیکالی که به شما میدن( البته شنیدم جدیدا روش مهر میزنن که این مدیکال مجوز ورود به لاین نیست...فقط شنیدم) به درد دوران دانشجویی می خوره و وقتی تشریف ببرید لاین دوباره همه چیز از اول تست میشه...
مثلا ممکنه شما پاهات پرانتزی باشه ،گودیه کمر داشته باشی ،عینکی باشی ،دندوناتون ارتودونسی باشه،اندامتون مناسب نباشه و....و.... که معمولا تو فاز آموزش زیاد سخت نمی گیرن ولی برای لاین دیگه بستگی به شرکت داره که شما رو قبول کنه یا نه،...

pilot 747
19-04-2012, 22:01
سسسسسسسسسسسسسسسسسس

persian F-4
24-05-2012, 12:19
با سلام به همه ی دوستان عزیز:

من آخر سر متوجه نشدم :
1-من تعداد زیادی از دندونام پر شدن به همراه روت کانال ، میشه برای خلبانی مسافربری اقدام کرد یا نه ؟ (از دکتر دندان پزشک پرسیدم گفت که مشکل حباب هوا در دندان پر شده قابله حله ، ولی مال من تعداد روت کانال هام زیاده )
2- قانون در مورد دندان و چشم در ایران با بقیه کشور ها یکسانه؟ ( من میتونم علاوه بر ایران در فرانسه هم برای یادگیری خلبانی اقدام کنم ، از نظر شما برای خلبانی مسافربری کدوم در شرایط پزشکی راحت تره ؟)

dorchin
25-07-2012, 09:47
سلام دوستان . من نزدیک بین هستم(در دید دور کمی مشکل دارم) و شماره یکی از چشمام 1 و اون یکی 1.25 هست . 1*به نظر شما میتونم دنبال آموزش و استخدام تو ایران باشم؟ 2*تو امارات چی ؟ مدرسه خلبانی هواپیمایی امارات تو دبی؟

dorchin
18-08-2012, 12:58
لطفاً جواب بدید . خیلی مهمه:pls:

alifly1372
28-08-2012, 09:43
من خودم وقتی برای شرکت در کلاسهای خلبانی ماهان اقدام کردم گفتند که شماره عینک دوتا چشم نباید بیشتر از2 باشد به عبارتی حداقل دید باید0.6 از1.0 باشد
چشمهای شما هردو روی هم 2.25 هست که میتونید با استفاده ار کپسولهی تقویتی چشم انرا برطرف کنید مثل Eye capceln l موجود در داروخانه های معتبر همچنین میتوانید اسفاده منید این کپسول ساخت کشور المان است وقیمتی حدود18000 تومان دارد در ضمن تا 15 روز قبل از انجام تست پزشکی پای کامپیوتر نشینید وکمتر تلویزیون ببینید
انشا... موفق باشد

dorchin
29-08-2012, 16:20
از پاسختون متشکر

erfan-a
29-08-2012, 16:33
من 2.5 در چشم چپ 2.75 در سمت راست نزدیک بین هستم اما آستیکمات نیستم من چی میتونم؟

چه جالب!من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم. . .

WhiteSwan
29-08-2012, 16:38
دوستان اگر جستار پرسشهای متداول در زمینه پزشکی هوایی (انجمن فناوری >>پزشکی هوایی) رو یکبار مرور کنید، نتایج بهتری می گیرید.
برای شماره های بالا، پیشنهاد من عمل گرانقیمت(!) و البته پر دردسر PRK هست

dorchin
03-09-2012, 08:45
دوستان اگر جستار پرسشهای متداول در زمینه پزشکی هوایی (انجمن فناوری >>پزشکی هوایی) رو یکبار مرور کنید، نتایج بهتری می گیرید.
برای شماره های بالا، پیشنهاد من عمل گرانقیمت(!) و البته پر دردسر PRK هست

سلام و متشکر از راهنماییتون
منظور از عمل گرانقمتی که گفتید چیه؟
prk چیه ؟ دربارش توضیح بدید لطفا!
هزینش چقدره؟
ضرر هاش چی هستن؟

persian F-4
04-09-2012, 22:49
با سلام به همه ی دوستان، میخوام برای خلبانی غیر نظامی (مسافربری) اقدام کنم اما یکی از دوستان بهم گفت که اگر گودی کمر داشته باشی رد میشی و متاسفانه من گودی کمر دارم ، آیا صحت داره؟

WhiteSwan
05-09-2012, 15:31
با سلام به همه ی دوستان، میخوام برای خلبانی غیر نظامی (مسافربری) اقدام کنم اما یکی از دوستان بهم گفت که اگر گودی کمر داشته باشی رد میشی و متاسفانه من گودی کمر دارم ، آیا صحت داره؟

انحراف ستون فقرات (به تشخصی پزشک) مشکل ساز خواهد بود؛ انحراف های خفیف ممکنه با تشخصی پزشک به شورا ارجاع داده بشه

doublehotel
06-09-2012, 07:47
آقا اگه چشم چپ تنبل شده باشه یعنی با عینک هم 10/10 نباشه..(بدون عینک 0.6 و با عینک 0.8)..ولی چشم راست 10/10 باشه ..در این مورد چه مشکلی بوجود میآد؟مرسی

dorchin
06-09-2012, 10:56

سلام . این گودیِ کمر که گفتید چی هست؟

doublehotel
23-10-2012, 14:16
دوستان میشه بفرمایید هزینه تمدید class 1 الان چقدر هست؟؟و اینکه من مدیکالم تا 2010 اعتبار داشت ..الان چه آزمایشهایی نیاز هستش بدم..مرسی

hanif
14-11-2012, 13:51
دوستان،ملاک پای پرانتزی توی هوانوردی غیر نظامی چیه؟تا چه فاصله ای بین زانو ها برای پزشک قابل قبوله؟یکی از دوستان فرموده بود که به اندازه یک مشت بسته؟آیا این ضابطه هست یا نه؟کسیکه بین زانوهاش 2.5 سانت فاصله هست چه وضعیتی داره؟
با تشکر

WhiteSwan
14-11-2012, 17:38
اگر اشتباه نکنم در قوانین نظام وظیفه اومده که فاصله بیش از 11 سانتی متر (یا 13 سانتی متر) معافیت پزشکی داره (کف پاها بهم چسبیده و زانوها در حالت ایستادن نرمال باشند)
البته در شرایطی که پزشکان سازمان هم مدیکال شما رو امضا کنند، این موضوع ممکنه بعدها برای استخدام دستمایه حذف شدنتون(!) قرار بگیره
--------------------------------------------------------------
ولی فکر نمی کنم 2.5 سانتی متر چیز خیلی خاصی باشه... زیاد نیست

سورنا282
14-11-2012, 17:59
برای پای پرانتزی برای من که فقط تیغه انگشت هارو کرد داخل
بحث یک مشت و 13 سانت نبود بحث یکی دو سانت حداکثر بود
گودی کمر هم اصلا نگفتن{البته امسال} بیشتر رو چشم ها خیلی دقیقن

hanif
14-11-2012, 18:12
با تشکر از جناب WhiteSwan عزیز و سورنای عزیز

Canada airways
18-01-2013, 22:22
با سلام خدمت دوستان
من یه بخیه خیلی کوچک پشت چشمم ( زیر ابرو) دارم. در حد یک سانتی متره و خیلی باید دقت کرد تا دیده بشه. یکی دیگه هم در همین اندازه بالای پیشانیم دارم. اونم تو دید نیست. باید دقت کرد تا دیدش. ایا واسه من مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟ ممنون میشم اگه جوابم رو بدید

dorchin
06-02-2013, 15:22
با سلام خدمت دوستان
من یه بخیه خیلی کوچک پشت چشمم ( زیر ابرو) دارم. در حد یک سانتی متره و خیلی باید دقت کرد تا دیده بشه. یکی دیگه هم در همین اندازه بالای پیشانیم دارم. اونم تو دید نیست. باید دقت کرد تا دیدش. ایا واسه من مشکلی ایجاد میکنه یا نه؟ ممنون میشم اگه جوابم رو بدید

سلام ...
من فکر نمیکنم مشکل ایجاد کنه ولی شما میتونید با مرکز پزشکی هواپیمایی کشوری و یا هر پزشک هوایی دیگه صحبت کنید تا مطمئن بشید....(اصولا هر مشکلی که سلامت پرواز رو به خطر نیاندازه ، مشکل نیست ولی بستگی به پزسک داره)

انشاالله موفق بشین و به آرزوتون برسین

SKY LINE
05-11-2013, 19:55
دوستان با داشتن 22 دندان پر کرده که 6 تا عصب کشی هست شانسی برای قبولی در مدیکال مسافربری یا class 1 هست یا خیر ؟ با تشکر

capithossein
13-05-2014, 19:25
باسلام.راست میرم سر اصل مطلب شمارو به این ماه مبارک قسم میدم ترخدا فقط فقط راستشو بگید بهم.از 3 دبستان تا الان که 22 سالمه تمام فکرم خلبانی وپرواز بود.تمام شبا به این امید خوابیدم. من کارکردم تو چاپخونه تو شرکت تو برق کاری توقنادی و..... وهزارجای دیگه تا امروز به هزار بد بختی پول جمع کردم مقادری خانواده دادن و بقیشم وام....ازشماچه پنهون تازه پول جمع کردم سال دیگه برم بوتیاماهان که امروز عصر رفتم بالای پشت بوم باد شدیدی میومد در برگشت خوردبه سرم وشکست 4تابخیه خورد.
حالا فقط راستشوبگید من با 4تابخیه سر میتونم تو مدیکال قبول شوم.شما اگرواقعا خیرمنو می خواهید یا ابرازلطفی دارید راستشو بگید.تهران زنگ زدم کسی به طورقطعی جواب نداد. در کل ایا بخیه سر مشکلی ایجاد میکنه؟؟
فقط حقیقت را بگیدتا تکلیف زندگیمو بدونم از این به بعد.....

light
13-05-2014, 20:10
باسلام.راست میرم سر اصل مطلب شمارو به این ماه مبارک قسم میدم ترخدا فقط فقط راستشو بگید بهم.از 3 دبستان تا الان که 22 سالمه تمام فکرم خلبانی وپرواز بود.تمام شبا به این امید خوابیدم. من کارکردم تو چاپخونه تو شرکت تو برق کاری توقنادی و..... وهزارجای دیگه تا امروز به هزار بد بختی پول جمع کردم مقادری خانواده دادن و بقیشم وام....ازشماچه پنهون تازه پول جمع کردم سال دیگه برم بوتیاماهان که امروز عصر رفتم بالای پشت بوم باد شدیدی میومد در برگشت خوردبه سرم وشکست 4تابخیه خورد.
حالا فقط راستشوبگید من با 4تابخیه سر میتونم تو مدیکال قبول شوم.شما اگرواقعا خیرمنو می خواهید یا ابرازلطفی دارید راستشو بگید.تهران زنگ زدم کسی به طورقطعی جواب نداد. در کل ایا بخیه سر مشکلی ایجاد میکنه؟؟
با درود
خیر
مشکلی ایجاد نمیکند

سورنا282
15-05-2014, 10:40
بخیه برای مدیکال اشکالی ایجاد نمیکنه
مشکلات بزرگتریو در مدیکال این روزها قبول میکنن بخیه مشکلی حساب نمیشه
ایشالا تا چند روز دیگه با یک پزشک دیداری خواهم داشت و مشکلاتی که باعث رد در قبولی میشه رو به طور کامل قرار خواهم داد بسیاری تا ابهامات رفع بشه

Kazac
15-05-2014, 12:50
لطفا چشم آستیگمات و تنبلی چشم رو هم بپرسید !

capithossein
15-05-2014, 19:23
متشکرم سورنا282.مدیونتون میشم اگر بعد از صحبتتون من ودیگر اعضای سایت رو در جریان قرار بدید.موفق و سلامت باشید

sss638
16-05-2014, 20:21
عرض سلام خدمت همه عزیزان

آقا درسته که محدودیت کارت معافی برداشته شده ؟ مال من چشم بود و سه شنبه عمل لیزیک دارم هرچی هم سعی کردم با استاندارد پرواز تماس بگیرم گوشی رو برمیداشتن میزاشتن سر جاش :-4

خواهشا سریع جواب بدید :x:

WhiteSwan
16-05-2014, 22:21
عرض سلام خدمت همه عزیزان

آقا درسته که محدودیت کارت معافی برداشته شده ؟ مال من چشم بود و سه شنبه عمل لیزیک دارم هرچی هم سعی کردم با استاندارد پرواز تماس بگیرم گوشی رو برمیداشتن میزاشتن سر جاش :-4

خواهشا سریع جواب بدید :x:

در این مورد شورای پزشکی تصمیم گیری می کند.

در صورت وجود معافيت پزشكي يا انفصال از خدمت به علت پزشكي از ساير سازمانها ، ذكر علت معافيت از سازمان مربوطه الزامي بوده و با بررسي تكميلي پزشک معاين و تطابق با استانداردها ، فرد جهت تصميم گيري به شوراي پزشكي هوائي معرفي مي گردد

داکیومنت 6201