PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوگیری از ساختن مجسمه در فاینال باند30 فرودگاه تبریز!

AP-Vortex
25-12-2008, 23:27
بنابه گفته ریاست برج مراقبت تبریز"از درست کردن مجسمه ستار خان توسط شهرداری در میدان آذربایجان جلوگیری شد.
بنابه انجام محاسبات امکان اینکه هواپیماها در زمان مه که با سیستم تقرب ILS تقرب میکنند اگر هواپیما حتی 4متر پایین تر از مسیر سرش باشد حتما با مجسمه برخورد میکند.لذا نخست با ساختن اسلحه ای که در دست ستار خان میبایست بود جلوگیری شد و سپس از ساخت خود مجسمه.ضمنا ساختن مجسمه میبایست طوری میبود که حتما در انتهای آن چراغ ANTI COLISION نصب میشد که شهرداری تبریز نیز از این امر منصرف شد!
موقعیت میدان آذربایجان آخر باند 30راست فرودگاه تبریز میباشد.

IRK7055
26-12-2008, 12:11
بله .....در مشهد هم همچين شرايطي پيش امد كه ميخواستند ساختمان مرتفعي را در نزديكي فلكه ي ضد جايي كه فاينال باند 13 هست درست كنند ولي با تلاشهاي هواپيمايي كشوري شهرداري منصرف شد.....

Fly Lover
26-12-2008, 16:03
بله ...حرف دوستم دانیال رو تایید میکنمو.....چنین شرایطی در مشهد نیز بود.
ممنون

AMG
26-12-2008, 16:26
بله .....در مشهد هم همچين شرايطي پيش امد كه ميخواستند ساختمان مرتفعي را در نزديكي فلكه ي ضد جايي كه فاينال باند 13 هست درست كنند ولي با تلاشهاي هواپيمايي كشوري شهرداري منصرف شد.....
دانیال گرامی
گمانم بر اینست که باند ۱۴ (راست و چپ) را میفرمایید نه ۱۳....هرچند دیگر سوی باندهای ۱۴٫ باندهای ۳۱ خواهد بود.

WhiteSwan
26-12-2008, 16:36
دانیال گرامی
گمانم بر اینست که باند ۱۴ (راست و چپ) را میفرمایید نه ۱۳....هرچند دیگر سوی باندهای ۱۴٫ باندهای ۳۱ خواهد بود.

AMG عزیز، :-16
هر ذو باند قرودگاه مشهد 13/31 هستند...ضمناٌ باندهای روبروی هم 180 درجه اختلاف دارند (14/32) :-14

AMG
26-12-2008, 16:54
whiteswan گرامی

این فرتورها از گوگل ارث هستند که در ۷ جولای ۲۰۰۶ گرفته شده اند:

نمای فراگیر: http://tinypic.com/view.php?pic=fvscx&s=5

نمای باندهای ۱۴: http://tinypic.com/view.php?pic=2hi8qwl&s=5

نمای باندهای ۳۱: http://tinypic.com/view.php?pic=10iiaab&s=5

AP-Vortex
26-12-2008, 17:00
دوستان اگه از من بپرسید 31 و 13 هست :(

WhiteSwan
26-12-2008, 17:07
بله دوست عزیز، فکر می کنم دوستان در تاپیک دیگه ای هم اشاره کزده بودند که سازمان هواپیمایی کشوری برای مدتی شماره باندهای مشهد رو به 14/32 تغییر داده بود (به خاطر یکسان بودن 13/31 با شماره باندهای فرودگاه های اطراف). ولی بعداً شماره ها مجدداً به 13/31 تغییر کرد
حالا شماره باندها خیلی مهم نیست...حرکت شهرداری در مکان یابی برای نصب مجسمه ها خیلی جالبه! :-17
البته این نمونه ها کم نیستند، توی نوشهر اگه شما تصمیم بگیرید از طرح اپروچ استانداردی که در AIP اومده استفاده کنید یه راست می خورید به آنتنهای دوقلوی رادیو دریا!!! ~x(

شخصاً اینو تجربه کردم، خلبانهای آسمان هم کلی شاکی بودن...جالبه که آنتن ها هنوز هم هستند!!! :-5

AP-Vortex
26-12-2008, 17:11
بله دوست عزیز، فکر می کنم دوستان در تاپیک دیگه ای هم اشاره کزده بودند که سازمان هواپیمایی کشوری برای مدتی شماره باندهای مشهد رو به 14/32 تغییر داده بود (به خاطر یکسان بودن 13/31 با شماره باندهای فرودگاه های اطراف). ولی بعداً شماره ها مجدداً به 13/31 تغییر کرد
حالا شماره باندها خیلی مهم نیست...حرکت شهرداری در مکان یابی برای نصب مجسمه ها خیلی جالبه! :-17
البته این نمونه ها کم نیستند، توی نوشهر اگه شما تصمیم بگیرید از طرح اپروچ استانداردی که در AIP اومده استفاده کنید یه راست می خورید به آنتنهای دوقلوی رادیو دریا!!! ~x(

شخصاً اینو تجربه کردم، خلبانهای آسمان هم کلی شاکی بودن...جالبه که آنتن ها هنوز هم هستند!!! :-5
دقیقا!
یکی از دوستانم کاپیتان-پ میگفت یک بار هوا خیلی مه بود بعد اومدیم که بپیچیم واقعا یه طرح دیمی انجام دادیم :))

AMG
26-12-2008, 17:25
whiteswan و amin_movassaghi گرامی
سپاسگزارم از شما

دانیال گرامی
از شما پوزش میخواهم٫ داده های من که از گوگل ارث بود, گویا درست نبوده.

WhiteSwan
26-12-2008, 17:37
whiteswan و amin_movassaghi گرامی
سپاسگزارم از شما

دانیال گرامی
از شما پوزش میخواهم٫ داده های من که از گوگل ارث بود, گویا درست نبوده. @}

@};- @};- @};- @};- @};- @};-
خواهش می کنم قربان... :-14

Gunash
26-12-2008, 17:46
...تو تاپيك حادثه EP-MCF دوستان اشاره كردند:

باند فرودگاه مشهد از ابتدا 13/31 بود . طبق دستور سازمان هواپیمایی کشوری شماره باند فرودگاههای مناطق نزدیک به هم نباید مشابه هم باشد تا اشتباهی رخ ندهد لذا شماره باند ها به 14/32 تغییرپیدا کردو هنگام سانحه هم 14/32 بود . اما بعد از این واقعه دردناک به همان شماره های 13/31 بازگشت. گوگل باند فرودگاه مشهد را با همان صورت 14/32 نشان می دهدکه حاکی از قدیمی بودن تصاویر گوگل می باشد.

ولي نكته مبهم اين هست كه يا 13/31 بايد باشه و يا طبق قرار جديد سازمان هواپيمايي 14/32 بايد باشه ...ديگه اين 31/14 اي گوگل 7 جولاي 2006 نشون ميده علتش چي ميتونه باشه؟..اشتباه تايپي؟ يا اينكه عكس برداري گوگل درست زماني بوده كه شماره باند 32 را به 31 اصلاح كردند و آن سمت ديگر را هنوز اصلاح نكرده بودند؟! [-O<