PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهاد برای درخواستی از سرپرستان کشور: فرتوربرداری هوایی

AMG
04-12-2008, 18:58
یک پیشنهاددارم :شاید فروم ما بتواند پی ریز یک نامه یا طومار سرگشاده به سرپرستان کشوری (دست کم به دکتر احمدی نژاد) باشد تا نخست٫ کمی از دردسرهای قانونی فرتوربرداری از پرندگان زیبای ما کاسته شود و دوم:قانونی یکسان در زمینه فرتوربرداری هوایی (دست کم از هواپیماهای مسافری و باری) روی زمین و در آسمان٫ داشته باشیم که دیگر همه در همه جا بدانند چه چیز پسندیده ( مجاز) است و چه نیست.

شاید با آشنا کردنشان با تارنماهایی چون airliners.net یا airplane-pictures.net و و و ببینند که در همه جای گیتی اینکار بسادگی و بی هیچگونه دردسر انجام میگیرد.

شاید بتوان برایشان روشن کرد که با گذاردن اینگونه فرتورها روی وب٫ جهانیان به ویژه آنهایی که مارا تحریم کرده اند خواهند دید توان جوان با هوش و پشتکار ایرانی را.

شاید دیگر همه ما بتوانیم (بدون اینکه امنیت ملی را خدشه دار کنیم!) با آسودگی در فرودگاههای کشورمان از هواپیماها فرتوربرداری کنیم و اگر از دوستانی مانند علی حیدری٫ دوستان پرشین گلف سپاترس ٫ ایرنین سپاترس و و و ستایشی نمیشود٫ دستکم این استرس از روی شانه هایشان برداشته شود که کسی (پاسگاه ۱۱۹!؟) بازداشتشان نمیکند.

تا رای شما دوستان چه باشد......

Shahrokh
07-12-2008, 17:03
دوست عزيز، spotter ها در اين زمينه تلاش كردهاند و به موفقيت اندكي رسيده اند. به اين ترتيب كه از بس كلانتري نزديك ميدون فتح گرفتتشون ديگه همه كاركنان كلانتري اونها رو ميشناسند و به محض ورود به كلانتري سلام نظامي بهشون ميدن و با احترام آزاد ميشن !

ديدگاه هاي موجود در كشور مربوط به 50 سال پيش است. در حاليكه در فرودگاه هاي خارجي به راحتي ميشه با دوربين فيلم برداري چرخيد و فيلم گرفت در ايران به محض اينكه ببينند ميخواهيد عكس بگيريد از اين كار جلوگيري ميكنند. خيلي اميدوار نباشيد كه محدوديتها در اين رابطه از بين برن

Ali Heydari
07-12-2008, 20:39
دقیقا با صحبت های شاهرخ عزیز موافقم.
این اواخر دوربین عکاسی و فیلم برداری به عنوان وسایل جاسوسی معرفی شدند.
پس این فکر که دیدگاه مسئولان عوض بشه ،اشتباهه.
از دست هیچ کسی هم کاری ساخته نیست.

ماه
07-12-2008, 21:13
خوشبختانه عکاسی هواپیمایی منع قانونی ندارد و بخشنامه های شورایعالی امنیت ملی و هواپیمایی کشور مکررا" در طی 5 سال اخیر به کلیه مقامات ذیصلاح ابلاغ شده است.

اما مشکل جای دیگر است.

هنوز فرهنگ و شرایط امنیتی حاکم در دوران 8 ساله جنگ تحمیلی در افکار و رفتار مردم باقی مانده است.

نیروهای پلیس به خودی خود مزاحم عکاسان هواپیمایی نمی شوند بلکه این تماسهای مکرر مردم با پلیس 110 هست که با گزارشات ناصحیح و یک کلاغ چهل کلاغ ، همه را حساس میکنند.

ماموری به من میگفت که در طی 2 ساعت اخیر بیش از 8 بار به 110 زنگ زدن و گفتن که از فرودگاه مهرآباد و توپهای ضد هوایی دارن فیلم برداری میکنن! پلیس شما کجاست ! ما هم ماموریم و معذور !

بعضی از ماموران هم سلیقه ای عمل میکنند . بنده سال گذشته در داخل اپرون مهرآباد از شرق تا غرب مجوز عکاسی داشتم و این کار را انجام دادم اما ماموری با دیدن دوربین عکاسی من جو گیر شد و از ماشین پرید پایین و نوک اسلحه را گذاشت رو صورتم و فریاد زد : دوربینت رو سریع تحویل بده. از من انکار و از اون اصرار .

گفت: وقت کشی نکن ، میزنم !
من هم مرتب به ایشان تذکر میدادم که مجوز کتبی دارم و شما حق توقیف دوربین رو ندارین ، بعدا" پشیمون میشید !

با اکراه و تند خویی ، مجوز رو از من گرفت و استعلام کرد . جواب گرفت : حاجی ، هماهنگه ، همکاری کنین .