PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفتيش مسافران ايراني در فرودگاه دبي

ماه
10-11-2008, 13:59
منوچهر متکي بايد خاطر توهين هاي صورت گرفته به چند مسافر ايراني در فرودگاه امارات به کميسيون امنيت ملي برود.
حضور متکي مربوط به انتشار برخي اخبار مبني بر توهين به مسافران ايراني در فرودگاه امارات، تفتيش بدني و برخي حواشي است که تاکنون از سوي مراجع رسمي تکذيب يا تاييد نشده است. در حالي که با وجود يک ماه از انتشار اخبار اين اتفاق مي گذرد مسوولان وزارت امور خارجه در برابر اين اتفاق سکوت کرده اند و اعضاي کميسيون امنيت ملي هم اخيراً نسبت به اين موضوع حساس شده و خواستار پيگيري آن هستند.
به گفته نمايندگان مجلس برخلاف تصور اوليه توهين هاي صورت گرفته به مسافران ايراني بيش از چند مورد بوده و به همين دليل خواستار پاسخ متکي شده اند. اسماعيل کوثري نايب رئيس کميسيون امنيت ملي اظهار داشته مجلس تصميم دارد در برابر اتفاقات ناگوار اخير برخورد جدي صورت بگيرد و به همين دليل توضيحات قبلي وزير امور خارجه قانع کننده نبوده و اين موضوع بار ديگر مورد بررسي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي قرار مي گيرد.
چندي پيش برخي از سايت ها از تفتيش بدني مسافران ايراني و حتي اجبار چند مسافر به برهنگي کامل براي تفتيش خبر دادند که به صورت غيررسمي از سوي وزارت امور خارجه تکذيب شد. اما به گفته کوثري اخيراً نمايندگان در جريان قرار گرفتند که اين توهين ها بيش از يک مورد است و به همين دليل به خاطر استمرار اين رفتارها، کميسيون امنيت ملي بار ديگر از وزير امور خارجه خواسته تا توضيحات بيشتري را ارائه کند.
سبحاني نيا نايب رئيس کميسيون امنيت ملي هم در پاسخ به دليل سکوت وزارت امور خارجه در برابر اين اتفاق عنوان کرد مجلس حتي تصور نمي کرد که خبر برخي سايت ها مبني بر تعرض به برخي از بانوان مسافر صحت داشته باشد اما اطلاعات اخير حاکي از صحت برخي اظهارات است و به همين دليل لازم است وزارت امور خارجه در برابر اين اتفاق سکوت نکرده و برخورد لازم با اين کشور صورت بگيرد. اين اظهارات در حالي است که همچنان مسوولان وزارت امور خارجه در برابر اين اتفاق سکوت کرده و صحت يا عدم صحت برخي اخبار منتشره در محافل خبري را اعلام نمي کنند.

بامداد
10-11-2008, 18:19
من هم زمانی که این اخبار رو شنیدم بسیار ناراحت شدم . حتی اگر داستان تعرض به آن بانوی ایرانی شایعه باشد که امیدوارم همینطور باشد باز هم دیگر توهین ها به مسافرین ایرانی را به هیچ عنوان نمی توان قابل بخشش توصیف کرد . همه ما می دانیم که مامورین هر فرودگاهی به درستی می توانند در نهایت احترام مسافرین را مورد بازرسی بدنی قرار دهند و هیچ کس به آنها نمی تواند خرده بگیرد اما بر همه ما این مسئله کاملا آشکار است که این برخوردها کاملا نشان از توهینی عمدی به ایرانیان است . آیا کشوری که این همه دم از پیشرفته شدن می زند و استفاده از بروز ترین تجهیزات را در برنامه کار خود قرار داده د نیاز دارد که برای بازرسی افراد آنها را به طور کامل برهنه کند ( [-O< ) . البته باز هم باید بگویم که خودمان کردیم که لعنت بر خودمان باد مسلما هیچ سرمایه گذاری دوست ندارد کشور خود را ول کند و برود در یک سرزمین گرم با ویژگی هایی غیر معقول سرمایه گذاری کند و ظاهر آن را به شکل امروزی در آورد و این مسئله زمانی اتفاق افتاد که با قوانین دست و پا گیر راه را برای هم وطن بستیم و اوضاع امروز به گونه ای دیگر است . امروز در مکانی که ایرانیان در توسعه آن نقش اساسی دارند به شخصیت ما توهین می شود . امیدوارم که با فراهم آوردن بستر مناسب بتوانیم این سرزمین را به آن شکلی که شایسته است به جهانیان معرفی کنیم .

زنده باد ایران و ایرانی و لعنت بر کسانی که نسبت به این سرزمین حسد دارند .

Mahmood Mokhtari
11-11-2008, 18:25
توصيه به مسافران ايراني

سخنگوي وزارت خارجه پيرامون حادثه بازرسي مسافران ايراني در فرودگاه امارات گفت: پس از بررسي هاي به عمل آمده معلوم شد چنين واقعه يي صحت ندارد.اگرچه او تاكيد كرد ممكن است به صورت موردي اتفاقاتي از اين دست رخ دهد.به گفته او بازرسي به صورت زن براي زن و مرد براي مرد انجام مي شود و چنين اتفاقي كه به دور از شان ايرانيان است، غيرممكن است.او با اشاره به اينكه ايران به كاردار امارات در تهران و همچنين سفارت ايران در ابوظبي و كنسولگري ايران در دوبي همواره به مقامات امارات نسبت به تكريم ايرانيان گوشزد كرده است به مسافران ايراني توصيه كرد برخي افراد با اقدامات غيرقانوني خود بهانه به دست اماراتي ها ندهند تا چنين اقداماتي رخ ندهد.

منبع: روزنامه اعتماد شماره 1817 مورخه 21/8/87 صفحه 1

airstar
11-11-2008, 19:46
متاسفانه برخورد بد ماموران کنترل گذرنامه Immigration فرودگاه دوبی باعث پا به هوا موندن من در این فرودگاه به مدت 20 ساعت شد.نامه ای بلند بالا بصورت ای - میل فرستادم برای دفتر شیخ محمد در دوبی .حالا ببینیم چه شود!!

Mahmood Mokhtari
11-11-2008, 21:12
سخنگوي وزارت خارجه در گفت وگو با «اعتماد» تاكيد كرد

واكنش ايران به حادثه فرودگاه امارات

http://www.magiran.com/ppic/3291/1817/1-2.jpg

نويسنده: زهره آقاياني

گروه سياسي، سخنگوي وزارت امور خارجه از واكنش ايران به حادثه فرودگاه امارات خبر داد و تاكيد كرد در صورت اثبات اين واقعه تهران واكنش مقتضي اتخاذ خواهد كرد.ظاهراً ماموران فرودگاه امارات در اقدامي غيرمسوولانه و به دور از شان ايرانيان مبادرت به تفتيش بدني زنان ايراني توسط ماموران و حتي مجبور كردن چند مسافر به برهنگي كامل كرده اند. انتشار اين خبر حساسيت نمايندگان مجلس و كميسيون امنيت ملي را براي پيگيري حادثه مزبور در پي داشت و آنها خواستار توضيح منوچهر متكي وزير امور خارجه در اين خصوص شدند و از آنجا كه متكي اين حادثه را تنها در يك مورد و رفع شده عنوان كرد نمايندگان قانع نشدند و در همين راستا اسماعيل كوثري نايب رئيس كميسيون امنيت ملي در اظهاراتي گفت مجلس تصميم دارد در برابر اتفاقات ناگوار اخير برخورد جدي صورت گيرد و به همين دليل موضوع بار ديگر مورد بررسي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي قرار خواهد گرفت.اين در حالي است كه روز يكشنبه نكونام نايب رئيس كميسيون اصل 90 از اتفاق مشابهي در باكو كه در آنجا نيز مسافران ايراني مورد اذيت و آزار ماموران فرودگاه ماكو قرار گرفتند خبر داده بود.به هر حال روز گذشته حسن قشقاوي سخنگوي وزارت خارجه در مصاحبه اختصاصي خود با «اعتماد» در حاشيه نشست هفتگي اش با رسانه ها با اشاره به سفر اخير خود به امارات عنوان كرد: تا روز پنجشنبه كه در امارات حضورداشتم چنين خبري به ما اطلاع داده نشد بنابراين نمي توانيم اين حادثه را تاييد يا تكذيب كنيم.به گفته او حجم پروازهاي ايران به امارات بالاست به طوري كه روزي 30 پرواز به اين كشور صورت مي گيرد و ممكن است چنين اتفاقي از بعد از سفر ما رخ داده باشد.با اين حال او اطمينان داد چنين اقداماتي در راستاي يك تغيير سيستماتيك عليه ايرانيان نيست.قشقاوي تاكيد كرد: در مذاكرات مان با مقامات اماراتي و نحوه تعامل با آنها همواره محور اصلي ما برخورد طرف اماراتي با مسافران ايراني بوده است و حساسيت ايران را در اين باره تذكر داده ايم.بنابراين صحت چنين خبري بعيد به نظر مي رسد.به گفته او در صورت صحت چنين خبري، اقدام امارات خلاف شان ايرانيان بوده و قطعاً واكنش ايران را در پي خواهد داشت.

منبع: روزنامه اعتماد شماره 1817 مورخه 21/8/87 صفحه 1

Shahrokh
11-11-2008, 21:44
اصلاح ميكنم : منظورشون هفته اي 30 پرواز بوده نه روزي 30 پرواز

دوماً مسئولاي وزارت امور خارجه اينقدر غيرت ندارند كه بخوان پيگير اين چيزا بشن
غيرت رو اونايي داشتند كه جلوي عراقيها وايستادن و جنگيدن. الان از اين خبرها نيست. كاش ما هم تو جنگ با عراق كشته ميشديم و اين مسائل رو نميديدم

ايران چنداتا نظامي انگليسي رو محترمانه گرفت انگلستان داشت خون به پا ميكرد
اونوقت ..

Behrang
11-11-2008, 22:05
اصلاح ميكنم : منظورشون هفته اي 30 پرواز بوده نه روزي 30 پرواز

دوماً مسئولاي وزارت امور خارجه اينقدر غيرت ندارند كه بخوان پيگير اين چيزا بشن
غيرت رو اونايي داشتند كه جلوي عراقيها وايستادن و جنگيدن. الان از اين خبرها نيست. كاش ما هم تو جنگ با عراق كشته ميشديم و اين مسائل رو نميديدم

ايران چنداتا نظامي انگليسي رو محترمانه گرفت انگلستان داشت خون به پا ميكرد
اونوقت ..

شاهرخ جان من از این متاسفم که فقط به رفتار امارات اعتراض میکنیم. کسی به رفتار زشت مسئولین فرودگاه امستردام ، برخورد بد با ایرانیان در ناریتای ژاپن و... اشاره ای نمیکنه.

جوری شده که برای رفتن به بحرین که زمانی جزو این مملکن بوده باید ویزا بگیریم. متاسفم واقعا متاسفم.

Ali737
12-11-2008, 07:00
دوستان
دو ماهه پيش من با كيش اير به دبي رفتم و در ترمينال 2 لعنتي فرودگاه دبي ( كه بيشتر شبيه ترمينال جنوب خودمونه تا ترمينال يه فرودگاه ) بدون دليل به من گير دادن و بعد از اسكن چشم و بازرسي بدني آنچناني !! و... و نيم ساعت معطلي رضايت دادن . تازه من با خوانواده بودم و طرف هم قبلش فهميد. ولي براي اينكه كم نياره قضيه رو كش داد . ضمن اينكه نفرت و حسادت نسبت به ايرانيها رو تو چشمهاش مي ديدم .
حالا پيش امثال من و خيلي ها ديگه كه اين قضيه رو از نزديك تجربه كردن تكذيب آقايون مسئولين هيچ اعتباري نداره و جوري حرف مي زنن كه انگار ايرانيها مقصرن ((((( مخصوصاً اونجا كه به مسافران ايراني توصيه كردن برخي افراد با اقدامات غيرقانوني خود بهانه به دست اماراتي ها ندهند تا چنين اقداماتي رخ ندهد!!!!! )))

يعني همه اينهايي كه اينجور بهشون گير دادن دزد و قاچاقچي و معتاد بودن ؟؟ !!! واقعاً اگر مسئولين ما جلو اونها مي ايستادن و توي دهن اونها مي زدن آيا الان جرات چنين كار هايي رو داشتن. و صد حيف كه امكانات گردشگري ما در حد صفر هست . وگرنه چرا براي 3 روز تفريح بايد به كشور تازه به دوران رسيده اي مثل امارات رفت . جايي كه با پول باد آورده نفت و سرمايه ايرانيا ( و البته زرنگي و موقعيت سنجي خودشون ) به اينجا رسيدن . و نسبت به خاك و جزاير ما هم ادعا دارن .
فقط اي كاش به همه ايرانيها بگيم هر جاي دنيا كه مي خوايد بريد ولي دبي نريد ، چون به نظرم وقتي تو امستردام يا ژاپن به ادم بي احترامي بشه حد اقل دل آدم نمي سوزه ، ولي بي احترامي اين عربهاي ..... خيلي براي ما گرون تموم ميشه .

Lufthansa
12-11-2008, 09:49
بله دیگه از اونجایی که برادران مسلمان و محترم عرب (جیگرشونو) یه مقدار بسیار زیادی بی جنبه تشریف دارند، کاملا فراموش کردن که بخش عظیمی از سرمایه و رونق تجاری کشورشون از صدقه سری تاجران ایرانی هست اما با این حال متاسفانه فقط چند کشور هستند که برای ورود به امارات باید ویزا بگیرند که یکیشم ماییم!

حالا کارشون به جایی رسیده که ما رو تفتیش بدنی هم میکنند X-(

ای کاش مسئولین کشورمون به تکاپو میوفتادند و بستر رو طوری فراهم کنند تا این سرمایه های ارزشمند به کشور برگرده و دیگه منت یه مشت چیز رو هم نکشیم :-w

iranarff
12-11-2008, 12:39
البته این قضیه تفتیش بدنی از خانم ها صحت نداره اما قبول دارم که بی حرمتی زیادی به ایرانیان میشه . از زمانی که پروازهای ایران را به ترمینال 2 دبی انتقال دادند بزرگترین توهین در حق ایرانی ها شد جالبه که در این ترمینال پروازهایی از افغانستان , پاکستان , بورکینافاسو و هر چی کشور در پیت هست انجام میشه و برخورد عوامل فرودگاه هم بسیار زننده هست مثلا" ما ولی نعمت اونها هستیم فقط کافیه یک ماه پروازهای ایران به دبی کنسل بشه ! قول میدم که ورشکست بکنند اما چه کنیم اکثر ایرانیها عشق دبی هستند . البته این رو نباید فراموش کرد که خود ما ایرانیها هم بیش از حد به این عربها رو دادیم !!!!

Shahrokh
12-11-2008, 14:00
البته این قضیه تفتیش بدنی از خانم ها صحت نداره اما قبول دارم که بی حرمتی زیادی به ایرانیان میشه . از زمانی که پروازهای ایران را به ترمینال 2 دبی انتقال دادند بزرگترین توهین در حق ایرانی ها شد جالبه که در این ترمینال پروازهایی از افغانستان , پاکستان , بورکینافاسو و هر چی کشور در پیت هست انجام میشه و برخورد عوامل فرودگاه هم بسیار زننده هست مثلا" ما ولی نعمت اونها هستیم فقط کافیه یک ماه پروازهای ایران به دبی کنسل بشه ! قول میدم که ورشکست بکنند اما چه کنیم اکثر ایرانیها عشق دبی هستند . البته این رو نباید فراموش کرد که خود ما ایرانیها هم بیش از حد به این عربها رو دادیم !!!!

متاسفانه شايد زماني قطع پروازهاي ايران به دبي اثر گذار بود اما الان از اين خبرها نيست. توجه تون رو به اين آمار جلب ميكنم:

در سال 1385 ، 26 درصد كل مسافرهاي بين المللي تمام فرودگاه هاي ايران با احتساب كليه پروازها اعم از حج، از مبدا و به مقصد دبي انجام شده است. در حاليكه در اين سال تنها 4 درصد مسافران فرودگاه دبي از فرودگاه هاي ايران و يا به فرودگاه هاي ايران پرواز كرده اند. ضمنا تا قبل از سال 1996 تعداد مسافران فرودگاه دبي كمتر از مهراباد بود اما الان تعداد مسافران فرودگاه دبي 3 برابر مسافران فرودگاه مهراباد و امام با همديگه است. متاسفانه بعضي از ايرانيها در خواب خرگوشي بسر ميبرند. دبي و استانبول گوي سبقت را مدتهاست كه برده اند . الان بايد منتظر دوحه، ابوظبي، منامه، كويت و پس از اينها مسقط، كراچي و ... باشيم

Mahmood Mokhtari
12-11-2008, 14:17
دوستان
.... بدون دليل به من گير دادن و بعد از اسكن چشم و بازرسي بدني آنچناني !! .... چرا براي 3 روز تفريح بايد به كشور تازه به دوران رسيده اي مثل امارات رفت . جايي كه با پول .... و سرمايه ايرانيا .... به اينجا رسيدن . و نسبت به خاك و جزاير ما هم ادعا دارن .
فقط اي كاش به همه ايرانيها بگيم هر جاي دنيا كه مي خوايد بريد ولي دبي نريد ، چون به نظرم وقتي تو امستردام يا ژاپن به ادم بي احترامي بشه حد اقل دل آدم نمي سوزه ، ولي بي احترامي ..... خيلي براي ما گرون تموم ميشه .

iranarff
12-11-2008, 15:42

متاسفانه شايد زماني قطع پروازهاي ايران به دبي اثر گذار بود اما الان از اين خبرها نيست. توجه تون رو به اين آمار جلب ميكنم:

در سال 1385 ، 26 درصد كل مسافرهاي بين المللي تمام فرودگاه هاي ايران با احتساب كليه پروازها اعم از حج، از مبدا و به مقصد دبي انجام شده است. در حاليكه در اين سال تنها 4 درصد مسافران فرودگاه دبي از فرودگاه هاي ايران و يا به فرودگاه هاي ايران پرواز كرده اند. ضمنا تا قبل از سال 1996 تعداد مسافران فرودگاه دبي كمتر از مهراباد بود اما الان تعداد مسافران فرودگاه دبي 3 برابر مسافران فرودگاه مهراباد و امام با همديگه است. متاسفانه بعضي از ايرانيها در خواب خرگوشي بسر ميبرند. دبي و استانبول گوي سبقت را مدتهاست كه برده اند . الان بايد منتظر دوحه، ابوظبي، منامه، كويت و پس از اينها مسقط، كراچي و ... باشيم

کاملا" حق با شماست البته متاسفانه!!!!
من سال 81 که دبی رفتم یکی از همشهریهایم را دیدم که سال 1356 یعنی یکسال قبل از انقلاب به دبی رفته و همانجا مقیم شده بود و میگفت که زمانی که من اینجا آمدم بهترین سوغاتی برای مردم امارات اب و نان ایرانی بود ! و تا نگاه میکردی چشم فقط بیابان میدید . اما از زمانی که انقلاب شد و بخصوص زمان جنگ که ایران مرزهایش رابه روی دنیا بست ما شاهد پیشرفت چشمگیر امارات و بخصوص دبی بودیم که البته هنوز هم ادامه دارد . یکی زنگهای خطر را به صدادر بیاورد . البته با صدای بلند!!

aeroreza
12-11-2008, 18:27
میدونم که خیلی ها به علت کار و تجارت و... بر حسب اجبار به دوبی مسافرت می کنند اما وقتی حق انتخاب باشه بهتره جای دیگری رو انتخاب کرد.

ماه
14-11-2008, 11:52
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی سوال از وزیر امور خارجه درباره برخورد ناشایست و شرم آور اماراتی ها با مسافران ایرانی در دوبی را به کمیسیون امنیت و سیاست خارجی تحویل داد.

داریوش قنبری با اشاره به انتشار خبری مبنی بر برخورد زننده با برخی مسافران ایرانی یکی از پروازهای ایران به دوبی در فرودگاه امارات اظهار داشت: گفته می شود در این پرواز با مسافران ایرانی برخورد زشتی انجام شده و از آنان بازرسی های شرم آور به عمل آمده اما با این وجود وزارت امورخارجه تا کنون در این رابطه سکوت اختیار کرده است به همین دلیل من سوالی را از متکی مطرح کرده ام که در دستور کار کمیسیون امنیت قرار می گیرد.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس افزود: سوال من از وزیر امور خارجه این است که وزارت امور خارجه در رابطه با این اقدام زشت کشور امارات چه اقدامی انجام داده و دلیل سکوت وزارت خارجه در این رابطه چه بوده است؟

وی در خاتمه گفت: این سوال بعد از طی مراحل اداری در صحن اعلام وصول می شود و سپس متکی باید برای پاسخ به آن و توضیح درباره اقدامات انجام شده از سوی وزارت امورخارجه در رابطه با این موضوع در کمیسیون امنیت و سیاست خارجی حاضر شود.

jacob
15-11-2008, 15:20

متاسف هستم فقط

پلیس عرب و داشداشه به تن فرودگاه ضمن رفتاری بسیار خشن 152 زن و مرد مسافر ایرانی این پرواز را لخت کرده و تفتیش بدنی کرد.

ماموران فرودگاه دبی به دلیل آنچه دریافت گزارشی مبنی بر احتمال حمل مواد مخدر توسط یکی از مسافران ایرانی پرواز تهران – دبی رفتار با ما مسافران داشتند که آن را می نویسم تا منعکس کنید.

این تفتیش و کنترل 4 ساعت در فرودگاه دبی طول کشید. ما را پس از کنترل گذرنامه ها به سالن شماره 2 برای بازرسی ویژه بردند و به همه ما اعم از زن و مرد و کودک دستوردادند همه لباس هایمان را در آوریم. اکثر مسافران خانواده های ایرانی بودند و برای کنترل زنان چنان وقاحتی از خود نشان دادند که حتی از نوشتن آن خجالت می کشم.

حتی در فرو بردن دست در....... بانوان و دختران هم کوتاهی نکردند. فریاد و گریه زنان و دختران تمام فضای سالن شماره 2 فرودگاه دبی را پر کرده بود. زنان و دختران را پس از بازسی وحشیانه از سالن بازرسی به سوی سالن خروجی فرودگاه دبی هدایت میکردند در حالی که به آنها حتی فرصت نداده بودند لباس های خود را بپوشند، بطوری که زن ها ودخترها گریه کنان و درحالیکه لباس های خود را در دست داشتند وارد سالن شماره 2 می شدند!

یکی از مسافران زن این پرواز گفت که بر اثر برخورد وحشیانه و خشن پلیس دبی در حال بازرسی بدنی از مسافران دختر، چنان بی شرمانه بود که با فریادها و گریه های این دختران و زنان توام شد و بدنبال اعتراض شوهران و پدران و دیگر ایرانیان حاضر در سالن بازرسی پلیس فرودگاه با باتوم به معترضان حمله ور شد.
در نهایت، بعد از 3 ساعت از بازرسی ویژه بدنی تک تک مسافران ایرانی مشخص شد که هیچ یک از آنها، هیچ مورد خلافی به همراه نداشته اند و ماموران فرودگاه دبی عمدا و فقط به خاطر ارعاب و تحقیر ایرانیان عازم دبی این حرکت زشت و بدور از انسانیت را انجام داده اند.

سفارت و کنسولگری

پس از مراجعه حضوری چندی از این مسافران به سرکنسولگری جمهوری اسلامی در دبی، آنها ابتدا از ورود این افراد به ساختمان کنسولگری جلوگیری کردند و پس از ورود چند نفر و باز گو کرد واقعه، مسئولان کنسولگری قول دادند مسئله را پیگیری کنند. حتی یکی از 3 دختری که هنگام بازرسی بدنی از ناحیه... مجروح شده بود برای اثبات موضوع به پزشکی قانونی اعزام شد تا حقیقت ادعا اثبات شود. چند خبرنگار محلی از معاون سرکنسولگری جمهوری اسلامی در دبی خواهان وقت مصاحبه دراین باره شدند اما وی نپذیرفت و در نهایت تعجب و در برابر مسافرانی که شرح ماجرا را داده بودند ماجرای اتفاق افتاده را تکذیب کرد و گفت موضوع مهمی اتفاق نیفتاده و ماجرای گفته شده فقط شایعه است !

البته یک روز بعد از این تکذیب کنسولگری ایران در دبی - سفارت جمهوری اسلامی در ابوظبی با تائید ضمنی خبر برخورد وحشیانه ماموران فرودگاه دبی با مسافران ایرانی و........ یکی از دختران 15 ساله در حین تفتیش بدنی آن را اقدام عادی در فرودگاه دبی قلمداد کرده و گفت که در این زمینه با فرمانده پلیس فرودگاه دبی صحبت و موضوع پیش آمده پیگیری می شود.

Mahmood Mokhtari
15-11-2008, 21:56
سوال از متکی

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی سوال از وزیر امور خارجه درباره برخورد ناشایست و شرم آور اماراتی ها با مسافران ایرانی در دبی را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تحویل داد.
داریوش قنبری در گفت و گو با خبرگزاري مهر با اشاره به انتشار خبری مبنی بر برخورد زننده با برخی مسافران ایرانی یکی از پروازهای ایران به دبی در فرودگاه امارات اظهار كرد: گفته مي شود در این پرواز با مسافران ایرانی برخورد زشتی انجام شده و از آنان بازرسی های شرم آور به عمل آمده اما با این وجود وزارت امور خارجه تا کنون در این رابطه سکوت اختیار کرده است به همین دلیل من سوالی را از متکی مطرح کرده ام که در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار مي گیرد.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس افزود: سوال من از وزیر امور خارجه این است که وزارت امور خارجه در رابطه با این اقدام زشت کشور امارات چه اقدامی انجام داده و دلیل سکوت وزارت خارجه در این رابطه چه بوده است؟

منبع: روزنامه دنياي اقتصاد شماره 1667 مورخه 25/8/87 صفحه 2

Mahmood Mokhtari
15-11-2008, 21:58
به رغم تكذيب سركنسولگري ايران در دوبي نمايندگان خواستار توضيح متكي درباره حادثه فرودگاه امارات شدند

نماينده ايلام در مجلس شوراي اسلامي سوال از وزير امور خارجه درباره برخورد ناشايست و شرم آور اماراتي ها با مسافران ايراني در دوبي را به كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي تحويل داد.داريوش قنبري كه با مهر گفت وگو مي كرد با اشاره به انتشار خبري مبني بر برخورد با برخي مسافران ايراني يكي از پروازهاي ايران به دوبي در فرودگاه امارات اظهار داشت: گفته مي شود در اين پرواز با مسافران ايراني برخورد زشتي انجام شده و از آنان بازرسي هاي شرم آور به عمل آمده، اما با اين وجود وزارت امورخارجه تاكنون در اين رابطه سكوت اختيار كرده است. به همين دليل من سوالي را از متكي مطرح كرده ام كه در دستور كار كميسيون امنيت ملي قرار مي گيرد.عضو فراكسيون اقليت مجلس افزود: سوال من از وزير امور خارجه اين است كه وزارت امور خارجه در رابطه با اين اقدام زشت كشور امارات چه اقدامي انجام داده و دليل سكوت وزارت خارجه در اين رابطه چه بوده است؟وي گفت: اين سوال بعد از طي مراحل اداري در صحن، اعلام وصول مي شود و سپس متكي بايد براي پاسخ به آن و توضيح درباره اقدامات انجام شده از سوي وزارت امورخارجه در رابطه با اين موضوع در كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي حاضر شود.اين در حالي است كه اواخر هفته گذشته يك منبع موثق در سركنسولگري ايران در دوبي اخبار منتشرشده درخصوص بازرسي بدني ايرانيان در دوبي را تكذيب كرد.سركنسولگري ايران بازرسي بدني توهين آميز 152 مسافر زن و مرد ايراني در فرودگاه دوبي و بي حرمتي صورت گرفته نسبت به برخي زنان ايراني را در بررسي هاي كارشناسي دقيق، عاري از صحت دانست و اعلام كرد: هيچ يك از مقامات محلي در دوبي و نمايندگان شركت هاي هواپيمايي ايران مستقر در فرودگاه دوبي اين حادثه را تاييد نكرده اند زيرا در صورت وقوع حادثه يي در اين ابعاد آنها مكلف به اعلام گزارش به سفارت و سركنسولگري جمهوري اسلامي ايران در دوبي هستند. اين منبع، اخبار منتشره درخصوص بازرسي بدني در فرودگاه دوبي را يك جريان هدفمند خواند.

منبع: روزنامه اعتماد شماره 1820 مورخه 25/8/87 صفحه 5

Mahmood Mokhtari
16-11-2008, 14:29
هرچه ما غفلت كرديم دبي بيشتر رشد كرد!

ايسنا: در شرايطي كه مناطق آزاد متعدد كشورمان در سواحل جنوبي قرار بود به مركز تجارت منطقه تبديل شوند، اين فرصت به سادگي در اختيار كشوري قرار گرفت كه با جذب سرمايه ايرانيان و استفاده از توان آنها به پيش مي تازد. فدايي، دبير كميسيون تجارت اتاق تهران، با بيان اينكه در حال حاضر دبي به عنوان مركز اصلي فعاليت هاي بازرگاني خاورميانه شناخته شده است، اظهار كرد: اين منطقه برخوردار از ساختار زيربنايي پيشرفته مانند بنادر، اسكله هاي متعدد، شبكه هاي ارتباطي، امكانات ارائه خدمات گسترده مالي، حمل و نقل و تجارت به عنوان اصلي ترين منطقه آزاد تجاري است و امكانات زيربنايي حمل و نقل به خصوص حمل و نقل هوايي، اجازه انتقال سريع كالااز فرودگاه دبي به بيش از 100 كشور را ممكن ساخته است و از اين نظر دبي به عنوان مركز اصلي بازرگاني كشورهاي خاورميانه محسوب مي شود. وي خاطرنشان كرد: مطالعه در روند توسعه دبي، نشان مي دهد كه در سياستگذاري كلان، دولت دبي خود را متعهد به ايجاد و حفظ ثبات سياسي و اقتصادي مطلق، پاسخگويي و فراهم كردن محيط مناسب كسب و كار تجاري، توليدي و خدماتي، افزايش اعتماد و امنيت بازار و اقتصاد، تشويق مردم بومي و خارجي ها به مشاركت و سرمايه گذاري در اقتصاد منطقه، وضع نظام قانوني و مقرراتي مشوق فعاليت هاي اقتصادي مي داند و اجراي اين موارد از مهم ترين دلايل موفقيت دبي محسوب مي شود. به گفته فدايي دسترسي به انواع استعدادهاي نيروي انساني در داخل و از اقصي نقاط جهان، دستمزد و حقوق مكفي و رقابتي (در يك نظام بدون تورم)، مشاركت سرمايه گذاران خارجي (براساس ضوابط وضع شده توسط دولت دبي)، قوانين و مقررات لازم در سطح حداقل و نه دست و پاگير، استقرار در چهارراه جهاني ميان شرق، غرب، شمال و جنوب، ايجاد يك نظام خدماتي (بانكداري، هتلداري، مالي، بندري، تبليغاتي) درجه يك، كيفيت بالاي زندگي، استقرار يكي از پيشرفته ترين سيستم هاي حمل و نقل (هوايي، دريايي، زميني)، برقراري ايدئولوژي اقتصاد آزاد، رعايت قوانين فدرال و قوانين اسلامي، نظام سياسي فدرال -در رابطه با امارات - و قرابت طبيعي به ساير شيخ نشين ها در چارچوب يك نظام اعتماد و همكاري متقابل، همجواري امارات با كشور پهناور ايران و قطب فعاليت هاي اقتصادي، سياسي و نظامي خاورميانه به عنوان اصلي ترين عوامل شكل گيري دبي شناخته مي شوند. امتيازات از دست رفته ايران جزيره كيش هيچ گاه به نقش برنامه ريزي شده آن دست نيافت و تمامي نقش تجاري، توريستي و ارتباطي آن را، كه از سه دهه پيش برنامه ريزي شده بود، دبي تصاحب كرد و با گذشت نزديك به دو دهه از فعاليت منطقه آزاد كيش هنوز صرفاً در مقياس جذب گردشگر داخلي، مركز خرده فروشي و تجارت چمداني، سرمايه گذاري ساختماني موفق بوده و با اهداف عالي مناطق آزاد در پردازش و توسعه صادرات ملي فاصله بسيار دارد. توقف سرمايه گذاري خارجي در ايران، قطع يكباره روند ورود گردشگران خارجي به ايران، جايگزيني تدريجي فرودگاه بين المللي امام خميني(ره)، نقش ترانزيت فرودگاه بين المللي تهران؛ تنها بخشي از امتيازات از دست رفته ايران بود كه با فرصت طلبي دبي بخش عمده اي از بازار ايران نصيب دبي شد. فرصتي ديگر براي دبي جنگ دوم خليج فارس كه عراق و كويت در آن درگير شدند، فرصتي ديگر براي امارات پديدار ساخت و عملابخش عمده سرمايه هاي ارزي كلان كشور كويت به امارات سرازير شد، ضمن آنكه بخش ديگري از بازار پرسود طلاو جواهر كه ابتدا در خرمشهر و بصره مستقر بود و در خلال جنگ تحميلي ايران و عراق به كويت منتقل شده بود به دبي انتقال يافت و امروزه شاهد شكل گيري منطقه آزاد الماس و جواهر در دبي هستيم و امارات پس از عربستان سعودي دومين بازار پررونق طلاو جواهر خاورميانه محسوب مي شود. فروپاشي شوروي سابق و روي آوردن كشورهاي تازه استقلال يافته آسياي ميانه به كشورهاي جنوب به ويژه ايران، بازار گسترده جديدي در پيش روي كشورهاي خاورميانه قرار داد. اما متاسفانه فرصت سوزي، باعث سلب اطمينان آنان و كسب اين جايگاه توسط دبي شد. امروزه دبي يكي از مراكز اصلي مبادلات و تجارت آسياي ميانه محسوب مي شود و نقش ايران صرفا به حمل كالاميان دبي تا آسياي ميانه تنزل يافته و بخش عمده بازار آسياي ميانه در اختيار دبي قرار گرفته است. چرا دبي؟ متاسفانه تفكر و سياست هاي كلي مسوولان كشور بر پايه واردات شكل گرفته و در اين وضعيت دبي يا هر كشور ديگري براي مسوولان و سرمايه داران فرقي نمي كند. پايه اصلي مناطق آزاد كشورمان نيز بر پايه واردات گذاشته شده و براي چنين مناطقي كشور امارات نزديك ترين مركز براي خريد و فروش خواهد بود، چرا كه نزديك ترين و بزرگ ترين مركز انبار كالاهاي منطقه است. منطقي به نظر مي رسد كه دبي ايران را بزرگ ترين واردكننده كالاهاي خود قرار دهد، چرا كه بيشترين جمعيت و تقاضا را از ناحيه ايران دريافت مي كند. در شرايطي كه مناطق آزاد متعدد كشورمان در سواحل جنوبي قرار بود به مركز تجارت منطقه تبديل شوند اين فرصت به سادگي و به طور دربست در اختيار كشوري قرار گرفت كه با جذب سرمايه ايرانيان و استفاده از توان آنها به پيش مي تازد. به دنبال غفلت مسوولان اقتصادي از رشد و توسعه مناطق آزاد جنوبي كشورمان در سال هاي اخير، مناطق آزاد كشورهاي عربي ازجمله دبي آنچنان رشد يافته اند كه واردات بي اندازه و حتي قاچاق كالااز اين مناطق، ضربه هاي جبران ناپذيري بر اقتصاد كشورمان وارد كرده است. مسوولان بازرگاني منطقه آزاد تجاري دبي معتقدند دروازه هاي بازار ايران همچنان روي صادركنندگان مجدد كالااز دبي باز خواهد بود و ايران به عنوان واردكننده از دبي نقش خود را ايفا خواهد كرد. در حال حاضر بخش دريايي خليج فارس سالانه پتانسيل تجارتي بالغ بر يك ميليارد دلار دارد كه اين رقم به سرعت در حال رشد است و ازجمله دلايل اين رشد؛ توسعه اقتصادي خليج فارس، افزايش تجارت منطقه اي، اكتشافات در زمينه گاز و نفت، توسعه تجارت كشتيراني و باز شدن بازار عراق ارزيابي مي شود. با اين وجود بايد اين سوال مطرح شود كه ايران چه سهمي از رشد تجارت خليج فارس را به خود اختصاص داده است؟ و چرا تاكنون در اين خصوص آمار دقيقي منتشر نشده است؟ و يا اينكه كشتيراني جمهوري اسلامي ايران در كدام نقطه از توسعه تجارت كانتينري قرار دارد؟ در حالي كه نيمي از درآمدهاي تجارت دريايي و ترانزيتي خليج فارس در اختيار شهر دبي در كشور امارات قرار دارد.

منبع: روزنامه اعتماد ملي شماره 790 مورخه 26/8/87 صفحه 10

Mahmood Mokhtari
17-11-2008, 16:33
كسب اطلاعات جديد درباره ديپلمات ربوده شده ايراني

. . . رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هم در مورد رفتار اهانت آميز مسئولان فرودگاه امارات با مسافران ايراني نيز گفت: وزارت امور خارجه بايد در جهت اصلاح رفتار در اين فرودگاه، اقدامات لازم را بكند.
بروجردي گفت: هر كشوري با هر انگيزه، دليل و توجيهي با شهروندان ايراني برخورد ناشايست كند، وزارت امور خارجه و مسئولان مبادي ورودي كشور نيز موظف هستند با شهروندان آن كشور بر همان اساس رفتار كنند.

منبع: روزنامه ايران شماره 4077 مورخه 27/8/87 صفحه 5

Mahmood Mokhtari
17-11-2008, 16:36
نصب دوربين ربطي به حريم خصوصي ندارد

«علاءالدين بروجردي» نصب دوربين هاي شهري را مرتبط با «حريم خصوصي» ندانست.رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس درباره نصب دوربين هاي مداربسته در نقاط شهر براي كنترل مجرمان گفت: كنترل نامحسوس روشي متداول در دنياست و اين روش هيچ ربطي به حريم خصوصي افراد ندارد.به گزارش مهر، علاءالدين بروجردي در پاسخ به سوالي درباره اقدامات كميسيون امنيت ملي در رابطه با هتك حرمت شهروندان ايراني در فرودگاه كشور امارات بيان داشت: «هر كشوري با هر انگيزه و توجيهي با شهروندان ما برخورد نامناسب داشته باشد، وزارت امور خارجه و مسوولان مبادي ورودي كشور موظفند با شهروندان آن كشور بر همان اساس رفتار كنند.»نماينده بروجرد با بيان اينكه موضوع اخير تاكنون دو بار از مسوولان وزارت خارجه پيگيري شده است، خاطرنشان كرد: در روزهاي آينده همچنان موضوع از سوي كميسيون امنيت ملي پيگيري خواهد شد و به اعتقاد ما وزارت امور خارجه موظف است ضمن پيگيري اين ماجرا در جهت اصلاح رفتار با ايرانيان در برخي فرودگاه هاي كشورهاي همسايه اقدام لازم را انجام دهد.

منبع: روزنامه اعتماد شماره 1822 مورخه 27/8/87 صفحه 2

Mahmood Mokhtari
18-11-2008, 15:42
در جريان فرودگاه دوبي مبالغه شده است

وي همچنين در واكنش به انتقاد يكي از خبرنگاران درباره عدم تحرك دستگاه ديپلماسي كشور نسبت به اهانت ماموران فرودگاه دوبي به تعدادي از مسافران ايراني تصريح كرد: وزارت خارجه اين موضوع را به طور دقيق و با حساسيت پيگيري كرده و لذا اين سخن كه در اين باره از سوي دستگاه ديپلماسي كشور عكس العملي وجود نداشته، صحيح نيست. سخنگوي وزارت خارجه يادآور شد: برخورد زشت برخي ماموران فرودگاه دوبي به ويژه در ترمينال شماره 2 با تعدادي از مسافران ايراني موضوعي است كه قبلاهم مورد اعتراض ما قرار گرفته و عكس العمل وزارت خارجه را در پي داشته است. در همين چارچوب، مدير كل ايرانيان وزارت كشور با احضار كاردار امارات خواستار ارائه تذكر جدي به ماموران مذكور شده و بر لزوم حفظ عزت و كرامت ايرانيان تاكيد كرده است. قشقاوي همچنين به هموطنانمان توصيه كرد كه از دادن هر گونه بهانه به اين قبيل افراد جدا خودداري نمايند و گفت: بدون شك تداوم اين قبيل اقدامات به ضرر روند مناسبات حسنه و رو به رشد ايران و امارات است. ضمن آنكه معتقديم اينگونه اقدامات به چهره امارات در افكار عمومي ضربه وارد خواهد كرد. سخنگوي وزارت خارجه همچنين به آنچه كه وقوع برخي مبالغات در اين جريان مي خواند اشاره كرد و طرح مباحثي مبني بر بازرسي بانوان ايراني توسط ماموران مرد اماراتي را ادعاهايي در اين چارچوب دانست.

منبع: روزنامه آفتاب يزد شماره 2501 مورخه 28/8/87 صفحه 11

Mahmood Mokhtari
18-11-2008, 15:46
سولانا: درخواست ايران قابل درك است

وي در پاسخ به سوالات متعدد در مورد مذاكرات دور جديد سولانا و جليلي خاطر نشان كرد: برخي ابهامات مطرح بوده كه ايران خواستار روشن شدن آنها شده كه سولانا نيز در نامه خود اعلام كرد درخواست ايران براي رفع ابهام قابل درك است.
وي اضافه كرد: از هفته گذشته تحول خاصي در اين مورد روي نداده است.
سخنگوي وزارت امور خارجه با انتقاد از برخورد زشت برخي ماموران فرودگاه دبي با تاكيد بر پيگيري هاي ايران در اين خصوص تداوم اين گونه اقدامات را نظارت روابط دوجانبه و رو به رشد و خدشه وارد شدن به چهره امارات در افكارعمومي ايران توصيف كرد و از سوي ديگر از معدود مسافران ايراني كه ممكن است با برخي رفتارشان بهانه به دست ماموران امارات بدهند خواست در رفتار خود دقت لازم را داشته باشند.

منبع: روزنامه كيهان شماره 19234 مورخه 28/8/87 صفحه 3

Mahmood Mokhtari
18-11-2008, 15:56
توصيه به مسافران ايراني

http://www.magiran.com/ppic/3360/1670/2-1.jpg

وي همچنين در واكنش به آنچه بي تحركي دستگاه ديپلماسي نسبت به اهانت ماموران فرودگاه دبي به تعدادي از مسافران خوانده مي شود، تصريح كرد: وزارت خارجه اين موضوع را به طور دقيق و با حساسيت پيگيري كرده است، از اين رو، اين سخن كه دستگاه ديپلماسي عكس العملي نداشته، صحيح نيست. در همين چارچوب مديركل ايرانيان وزارت كشور با احضار كاردار امارات خواستار ارائه تذكر جدي به ماموران اماراتي شده و بر لزوم حفظ عزت و كرامت ايرانيان تاكيد كرده است.قشقاوي همچنين به هموطنان توصيه كرد كه از دادن هرگونه بهانه به اين قبيل افراد جدا خودداري كنند.

منبع: روزنامه دنياي اقتصاد شماره 1670 مورخه 28/8/87 صفحه 2

Mahmood Mokhtari
18-11-2008, 15:58
تاييد برخورد با مسافران امارات

ديگر اينكه حادثه فرودگاه دوبي و برخورد اهانت آميز ماموران اين فرودگاه با مسافران و برخي زنان ايراني سبب شد تا قشقاوي ضمن تاييد خبر فوق مجبور به پاره يي توضيحات در اين باره شود. سخنگوي دستگاه ديپلماسي با انتقاد از برخورد زشت ماموران اماراتي تاكيد كرد: اين گونه اقدامات مورد اعتراض جدي ايران قرار گرفته و پيگيري هاي ايران در اين باره ادامه دارد و قطعاً اين گونه اقدامات به ضرر روابط دوجانبه و رو به رشد همچنين خدشه وارد شدن به چهره امارات در افكار عمومي ايران خواهد شد. او اگرچه توصيه كرد معدود مسافران ايراني كه ممكن است با برخي رفتارشان بهانه به دست ماموران بدهند، دقت لازم را داشته باشند اما تاكيد كرد اقدام اخير امارات مورد اعتراض جدي ايران قرار گرفته و طي آن كاردار امارات به وزارت خارجه احضار و به وي تذكر داده شد تا در اين گونه مسائل تجديدنظر كنند و عزت و كرامت مسافران ايراني را مورد توجه قرار دهند. او عكس العمل ها در قبال اين موضوع از طرف نمايندگان، برخي از هموطنان و رسانه ها را قابل درك دانست و افزود: ما وظيفه خود مي دانيم نسبت به حفظ عزت و كرامت ايرانيان با حساسيت لازم برخورد كنيم. ضمن اينكه اينگونه اقدامات سيستماتيك نيست و در انبوه سفرها ممكن است بعضاً چنين اتفاقاتي روي دهد اما ما هرگونه بدرفتاري را كاري غيرمسوولانه مي دانيم و بايد عزت و غرور ايرانيان مدنظر قرار گيرد.

منبع: روزنامه اعتماد شماره 1823 مورخه 28/8/87 صفحه 1

Mahmood Mokhtari
18-11-2008, 18:46
پيدا و پنهان

؟انتقاد از ماموران گمرك عراق: پس از انتشار برخي اخبار از اهانت ماموران اماراتي در فرودگاه دوبي به زنان ايراني، نماينده ايلام از «بازرسي شرم آور» زنان ايراني در مرز مهران توسط ماموران عراقي خبر داد. به گزارش عصر ايران داريوش قنبري با اعلام اين خبر گفت: روز شنبه زائران ايراني عتبات عاليات در مرز مهران به دلايل واهي مورد بازبيني هاي غيرمتعارف ماموران مرزي عراقي قرار گرفتند و ماموران عراقي زنان زائر را به صورتي زننده مورد بازرسي بدني قرار دادند.

منبع: روزنامه اعتماد شماره 1823 مورخه 28/8/87 صفحه 4

shifter
19-11-2008, 07:46
اين ره كه ما ميرويم كجاست.......... :(( :((
امارات عراق و....فردا نوبت افغانستان ميشه كه با ايرانيان........ :(( :((
................ اين اعراب دارن با ملت چيكار ميكنن! :((

Mahmood Mokhtari
19-11-2008, 14:53
بازرسي خودروي استاندار خراسان در فرودگاه عراق

شنيده شده كه ماموران امنيتي فرودگاه بغداد به بهانه وجود بمب در يكي از خودروهاي حامل استاندار خراسان رضوي و هيات همراه، مانع از پرواز آنان به تهران شدند. به نوشته سايت جهان نيوز ماموران چندين نوبت خودروهاي اين هيات را بازرسي كردند و زماني اجازه ورود دادند كه هواپيماي شركت هواپيمايي ماهان با وجود يك و نيم ساعت تاخير به سمت تهران پرواز كرده بود. اين هيات هنگام ورود نيز با چندساعت معطلي و پس از بازرسي هاي غيرمعمول وارد بغداد شد.

منبع: روزنامه اعتماد ملي شماره 793 مورخه 29/8/87 صفحه 16

armin7
19-11-2008, 18:13
FEKR KONAM BAZRASI AZ MOSAFERAI IRAN BEKHATERE MAWADE MOKHADERE,TO IRAQ HAM KE BEKHATERE BOMB VASELAH WA MASALE TERORISTE,TAZEGIA HAM AZ CHAND TA IRANI MAWAD MOKHADER GEREFTAN,FEKER KONAM ONAM ROSH EZAFE SHOD

خط و زبان رسمی فروم , خط و زبان فارسی است.
پست شما از عبارات به زبان فارسی و خط انگلیسی نیمه پنهان شد.

شورای هوانوردی 5

Ali737
20-11-2008, 11:27
مقابله به مثل با مسافران اماراتي :

روزنامه همشهري امروز مطلب جديدي رو به نقل از فرمانده پليس مهاجرت و اتباع بيگانه پليس كشور نوشه :

فرمانده پليس مهاجرت و اتباع خارجه با اشاره به اقدامات پليس فرودگاه دبي در بازرسي بدني و توهين به مسافران ايراني گفت ما موارد لازم را به وزارت خارجه منتقل كرديم و اگر دستگاه ديپلماسي بخواهد با مسافران اماراتي مقابله به مثل مي كنيم . اما وزارت خارجه تا كنون گزارشي براي مقابله با اين اقدام پليس دبي ارائه نكرده است. !!!

به نظرم عملكرد مسئولين اينجا محك مي خوره ، اگر واقعاً طالب برخورد با طرف اماراتي هستند .
فكر كنم بهترين راه مقابله به مثل با اونهاست كه به قول معروف گوشي دستشون بياد .... چون اين توهين ها به شكل بيمار گونه اي با مسافران ايراني شدت پيدا كرده و ظاهراً اونها از اذيت و ازار ايرانيا تو فرودگاه لذت مي برن .

Mahmood Mokhtari
20-11-2008, 11:48
3 اشکال میتواند برای مقابله به مثل وجود داشته باشد:
1- تعداد اماراتی هایی که به ایران سفر می کنند ( غیر ایرانی ) کمتر از ایرانی هایی است که به امارات سفر می کنند.
2- این اقدامات سیاسی است و جنبه انسانی خوبی ندارد. به هر حال تاوان امور سیاسی را نباید مردم بدهند.
3- از شان و غیرت ایرانی به دور است انجام کاری که آنها انجام داده اند.

راه کار آن این است که ایرانی ها سفر به امارات و سرمایه گذاری در آن کشور را تحریم کنند.
سرمایه و تجارت این سرمایه گذاران ایرانی است که به این خرد کشور پر و بال جسارت داده وگرنه امارات را چه کسی کشور حساب می کرد؟
اگر تعلل مسئولین و دست اندرکاران بندری ما در بندر عباس نبود , امروز دبی مرکز تجارت کالا در این منطقه نبود.

Mahmood Mokhtari
20-11-2008, 18:35
در واكنش به اقدام پليس دبي :

برخورد با مسافران خارجي ورودي بر اساس سياست گذاري وزارت خارجه است

رئيس پليس مهاجرت و اتباع خارجي نيروي انتظامي در مورد اقدام پليس دبي در بازرسي بدني از مسافران يك پرواز تهران - دبي، گفت: ملاك عمل پليس در اين خصوص براساس سياستگذاري وزارت خارجه خواهد بود. رضائيان در جمع خبرنگاران با اعلام اينكه وزارت امور خارجه تاكنون گزارشي براي مقابله با اين اقدام پليس دبي ارائه نكرده است، افزود: پليس آماده اقدام متقابل و انگشت نگاري از اتباع كشورهايي كه اين گونه رفتارها را با ايرانيان دارند، مي باشد. به گزارش ايرنا، رئيس پليس مهاجرت و اتباع خارجي ناجا همچنين در مورد انگشت نگاري گزينشي از اتباع ايراني در هنگام سفر به حج نيز گفت: مقوله انگشت نگاري به دو صورت انجام مي شود. يكي از اين موارد جزء برنامه جهاني ايكائو است كه مقرر شده تا سال 2010 با راه اندازي گذرنامه بيومتريك، نسبت به انگشت نگاري در تمامي كشورها اقدام شود . رضائيان با اعلام اينكه انگشت نگاري با اين هدف مسئله خاصي نيست،افزود: البته در حال حاضر با گزينشي عمل كردن در انگشت نگاري در برخي كشورها مواجهيم كه پليس آمادگي دارد با تصميمات اتخاذ شده از سوي دستگاه ديپلماسي كشور دست به اقدام متقابل بزند . وي با تاكيد بر اينكه پليس ايران آمادگي دارد با قدرت اين گونه اقدامات را مقابله به مثل كند، گفت: در ورودي مرزهاي هوايي از قبيل كيش ، شيراز و فرودگاه امام (ره ) و بر اساس مصوبه مجلس از اتباع آمريكايي و براي مقابله به مثل از اتباع ژاپني ، انگليسي و فرانسوي انگشت نگاري به عمل خواهد آمد. رضائيان همچنين در مورد برخورد با زائران ايراني در مرز مهران تصريح كرد: مواردي در اين خصوص گزارش شده كه ناجا نيز به وزارت خارجه منتقل كرده است و درصورت تصميم گيري از سوي وزارت خارجه آماده پاسخگويي متقابل هستيم. ماموران فرودگاه دبي 14 شهريور امسال به دليل دريافت گزارشي كه از احتمال حمل مواد مخدر توسط يكي از مسافران ايراني پرواز تهران - دبي حكايت داشت، اقدام به بازرسي بدني از تمام مسافران اين پرواز كردند. برخي مسافران مدعي شدند، پليس دبي پس از نگهداري چهار ساعته تمامي مسافران در فرودگاه (به صورت سرپا) و كنترل گذرنامه ها، تمامي مسافران را اعم از زن و مرد و كودك به سالن بازرسي ويژه هدايت و اقدام به بازرسي بدني مسافران كردند. رفتار ناپسند پليس امارات متحده عربي موجب اعتراض زنان و خانواده ها شد.

منبع: روزنامه آفتاب يزد شماره 2503 مورخه 30/8/87 صفحه 9

Mahmood Mokhtari
20-11-2008, 18:37
در تذكرات كتبي نمايندگان مجلس مطرح شد:

لزوم برخورد موثر با بي احترامي دولت هاي عراق و عربستان با زائران ايراني

رئيس مجلس ديروز تذكرات كتبي نمايندگان به مسئولان اجرايي كشور را قرائت كرد.به گزارش فارس، ترابي نماينده شهركرد نيز از وزير اقتصاد درخواست كرد تا پرداخت وام مقاوم سازي مسكن روستايي در دستور كار اين وزارتخانه قرار گيرد. نقوي حسيني نماينده ورامين از وزير آموزش و پرورش خواست تا در خصوص علت اعلام عدم نياز به دانشجويان تربيت معلم پاسخگوباشد. طاهرخاني نماينده تاكستان از وزير آموزش و پرورش در خواست جلوگيري از دريافت مبالغ غير قانوني از اوليا دانش آموزان تحت عنوان كمك به برنامه هاي مدارس و همچنين از وزير مسكن تسريع در احداث ساختمان بيمارستان اين شهر و از وزير نيرو تسريع در شروع عمليات سد اين شهرستان را خواستار شد. يوسف نژاد نماينده ساري نيز از رئيس جمهور خواست تا نسبت به اجراي مصوبه مجلس در خصوص برداشت از حساب ذخيره ارزي براي متروي تهران اهتمام كند. ذاكر نماينده اروميه نيز از وزير بهداشت خواست تا علل افزايش نارضايتي كادر علمي از رياست دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان غربي را بررسي كند و از وزير جهاد كار و امور اجتماعي نيز بررسي اخراج 400 كارگر كارخانه قند اروميه به لحاظ سوء مديريت در خريد چغندر را خواستار شد.محمدي نماينده مريوان نيز از وزير بازرگاني ضرورت جبران كمبود آرد و نان در استان كردستان را يادآور شد و از وزير راه درخواست كرد تا طبق وعده سفر استاني رئيس جمهور به كردستان نسبت به برقراري پرواز سنندج تهران اقدام نمايد. يحيي زاده نماينده تفت و ميبد از وزير امور خارجه خواستار برخورد موثر با ادامه بي احترامي دولت هاي عراق و عربستان با زائران و حجاج ايران شد. نماينده تفت و ميبد از رئيس جمهور نيز درخواست كرد تا علل نتايج بسيار ضعيف كاراته و تيم فوتبال جوانان را بررسي كند. اسماعيلي نماينده هشترود از رئيس جمهور و وزراي جهاد كشاورزي و اقتصاد و دارايي درخواست جلوگيري از اعمال سليقه هاي شخصي و غير قانوني و عدم رعايت مصوبه اخير مجلس در زمينه خشكسالي را خواستار شد.

منبع: روزنامه آفتاب يزد شماره 2503 مورخه 30/8/87 صفحه 12

Mahmood Mokhtari
22-11-2008, 21:10
پذيرايي درجه 2 از مسافران ايراني

نحوه برخورد با اتباع ايران در ورودي و خروجي برخي كشورها

نويسنده: قاسم حداد اصفهاني

مدتي است كه مردم در نوشته ها يا تماس هايشان به دفتر روزنامه، از برخورد بد مسئولان فرودگاه هاي خارجي با مسافران ايراني و همچنين تعامل غيرمحترمانه مسئولان برخي دفاتر هواپيمايي ايراني خارج از كشور با هموطنانشان مي نويسند و مي گويند. در اين نوشتار به بررسي اين موضوع از زبان و نوشته چند مسافر و مشاهدات نگارنده اين وجيزه كه روي هم رفته، به پنج قاره سفر كرده اند. حرف ها و نوشته هاي اين افراد را محض مشت نمونه خروار مي آوريم چراكه اگر مي خواستيم همه گلايه ها را در اين نوشته بگنجانيم بايد سه شماره كامل صفحه اجتماعي را به آن اختصاص مي داديم.
بي حرمتي به عوامل ميلياردها دلار سودرساني
«محسن ذوالفقاري» كه در امر صادرات و واردات كالافعاليت مي كند و مدام به امارات مي رودو برمي گردد درباره برخورد بد مسئولان و كاركنان فرودگاه هاي امارات با ايراني ها مي گويد: «سالي چند ميليارد دلار ايراني ها در اين كشور خرج مي كنند يا سود مي رسانند. ضمن اينكه اگر سرمايه هاي ايراني از اين كشور خارج شود، اقتصاد آن را با بحران و در برخي مناطق با ورشكستگي مواجه مي كند با اين حال برخوردشان با اتباع ايران، بسيار بد و بي ادبانه است.»
او كه با دفتر روزنامه تماس گرفته تاكيد مي كند: «مسئولان كشور بايد به مسئولان امارات، تذكرهاي جدي بدهند. ضمن اينكه مسافران ايراني هم اگر متعهد باشند و همه آنها جلوي بي حرمتي ها بايستند ديگر كسي جرات نمي كند آنها را از گيت هاي درجه 3 و 4 عبور داده يا مورد بازرسي بدني قرار دهد آن هم در شرايطي كه اتباع ديگر كشورها به راحتي ازگيت ها عبور مي كنند و مي روند.»
در اين مدت هروقت به دفاتر خدمات جهانگردي مي رفتم درباره وضع مسافران ايراني در فرودگاه هاي امارات مي پرسيدم. كم و بيش صحبت ها پيرامون همين مسئله بود حالابعضي خيلي حساس نبودند و عده اي هم آن را بسيار زشت توصيف مي كردند.

من از بيگانگان هرگز ننالم...
در لابلاي نامه هايي كه براي صفحه نامه ها و پاسخ مسئولان فرستاده شده، فردي با ارسال نامه اي از برخورد كاركنان دفتر يك شركت هواپيمايي معتبر ايراني در فرودگاه لندن اعتراض كرده بود. اين فرد كه خود را رضا نصيري معرفي كرده در نامه خود نوشته است: «بليتي كه شركت هواپيمايي... به من فروخت داراي اشكال بود من هم در روز خريد متوجه آن نشدم اما روزي كه مي خواستم به ايران بيايم متوجه اشكال شدم و خواستم آن را برطرف كنم. مسئولان دفتر هواپيمايي ايراني اصلاً زيربار اشتباه خود نرفتند و از همان ابتداي ورودم به دفتر با برخورد بي ادبانه و تند آنها مواجه شدم. بگذريم از اينكه ظاهر و رفتار آنها هيچ سنخيتي با زنان و مردان ايراني نداشت.»
او در ادامه آورده است: «در همان هنگام چند ايراني ديگر هم براي خريد بليت آمده بودند كه با برخوردهاي سرد و گاه بي ادبانه كاركنان دفتر مواجه شدند اما به محض ورود يك مسافر خارجي به ويژه انگليسي، كار او را به سرعت و با كمال احترام انجام مي دادند و من آنجا فهميدم كه كاركنان، هميشه عصبي نيستند. فقط به ايراني ها كه مي رسند بي حرمتي شان گل مي كند.»
اين مهندس ايراني مقيم لندن در پايان نامه اش آورده است: «در اين دفتر به خانم ها و آقاياني كه ظاهر مذهبي دارند، بيشتر توهين مي شود و حتي يكبار به يك جانباز شيميايي توهين كردند. درحالي كه با اتباع ديگر كشورها به ويژه از نوع اروپايي، بسيار محترمانه برخورد مي كنند.»

غريبه در كشور دوست
تابستان سال جاري سفري به سوريه داشتم تا به زيارت پيام رسان قيام عاشورا بروم. در روزهاي رفت و برگشت لاجرم از فرودگاه دمشق عبور كردم اما با ديدن برخي مسائل و توضيح راهنماي زائران واقعاً دلخور شدم.
با اينكه سالانه هزاران ايراني به اين كشور سفر مي كنند و درآمد هنگفتي نصيب آنها مي نمايند و دولت ايران نيز بزرگترين حامي اين كشور است اما تسهيلات فرودگاه دمشق براي زائران ايراني بسيار ضعيف است. در ابتداي ورود با سالني روبرو شدم كه بسيار كهنه و رنگ و رو رفته بود. صندلي براي نشستن مسافران منتظر ساك ها و بارهايشان نداشت و سالخوردگان را با مشكل مواجه مي كرد. مدت زيادي طول كشيد تا نقاله گردان به كار افتاد و ساك ها و چمدان ها آمد. كارگري كه ساك ها را روي نقاله مي انداخت چنان بي احتياطي مي كرد و بار مردم را روي نقاله پرتاب مي كرد كه گويي با آنها سرجنگ دارد.
بعد از تحويل گرفتن بارها از سالن كم امكانات فرودگاه كه حتي از فرودگاه هاي شهرهاي دورافتاده ايران هم سطح پايين تر بود به طرف اتوبوس رفتيم. در راه كه به سوي هتل محل اقامت (فندق الروضه) مي رفتيم راهنماي ما درباره فرودگاه دمشق توضيحاتي داد.
او گفت: «فرودگاه دمشق داراي سه سالن است كه يكي از آنها هماني بود كه شما از آن آمديد و 70 سال قدمت دارد. سالن پروازهاي اروپايي هم 35 سال است كه ساخته شده و بسيار شيك، مجهز و زيبا است و سالن پرواز حجاج كه چيزي مابين سالن هاي پروازهاي ايران و اروپا به شمار مي رود.»
در راه بازگشت از سوريه دوباره از فرودگاه دمشق عبور كرديم. درحالي كه دو گيت عبور ساك ها و بارها وجود داشت اما فقط يك دستگاه و يك گيت را فعال كردند كه پس از اعتراض مدير يكي از كاروان ها، گيت دوم هم باز شد. سپس براي دريافت عوارض خروجي، مسئولان فرودگاه مردم را سرگردان كردند. بالاخره پس از يك ساعت انتظار، يك نفر آمد و عوارض ها را گرفت. پس از آن بود كه با راهنمايي يكي از كاركنان فرودگاه، مردم روبروي يك گيت صف كشيدند اما بعد از مدتي گيت ديگري را گشودند و گفتند كه بايد آنجا صف بكشيد. مدام، مسافران را پاس كاري مي كردند بين خود. همين موضوع موجب برهم خوردن نظم شد. به دليل تعداد اندك صندلي در سالن خروج، بيشتر سالخوردگان مجبور بودند سرپا بايستند يا روي بارهايشان بنشينند. گيت بالاخره باز شد و يك زن بي حجاب مسئول كنترل بليت ها و پاسپورت ها شد در حالي كه چند كارمند محجبه در فرودگاه حضور داشتند اما مسئولان ايراني كاروان ها در فرودگاه، با اين بهانه كه در كار آنها نمي شود دخالت كرد، اعتراضي به اين امر نكردند! حال آن كه در برخي موارد نشان دادند از نفوذ بالايي برخوردارند.
بي حرمتي كاركنان فرودگاه دمشق به آنجا رسيد كه ساك جواني را به بهانه بازرسي كاملاً روي زمين خالي كردند و پس از برداشتن دو قوطي نوشابه، قهقهه زنان اجازه دادند او وسايلش را جمع كند و بقيه نوشابه هايش را هم ببرد.
مديران كاروان ها درپاسخ به سؤالم كه چرا شرايط چنين است؟ گفتند: «ماموران فرودگاه كم تجربه اند. اين روال هميشگي فرودگاه دمشق است راه مقابله با آن هم تعطيل كردن مسافرت به اين كشور به مدت يك هفته است. باور كنيد همه چيز درست مي شود البته مسئولان هم بايد به مسئولان سوري تذكر جدي بدهند.»

اهانت به حجاب خانم هاي ايراني
يكي از كشورهايي كه در قبال معاملات اقتصادي دولتي و خصوصي با ايران سودهاي كلان نصيبش مي شود، تركيه است. با اين حال بيشتر مسافراني كه چه زميني و چه هوايي به اين كشور سفر مي كنند از برخورد توهين آميز مسئولان تركيه در مبادي ورودي و خروجي شاكي اند. آن طور كه پيداست در فرودگاهها و مبادي زميني تركيه براي بازرسي زنان و مردان مسئله جنسيت درنظر گرفته نمي شود حال آن كه در فرودگاههاي اروپايي، اين مسئله به خوبي رعايت مي شود. يعني براي بازرسي زن ها از مامور زن و براي مردها از مامور مرد استفاده مي شود.
از لابه لاي حرف هاي يك خانم دكتر ايراني كه با روزنامه تماس گرفته، خيلي چيزها معلوم مي شود او كه چندبار به استانبول تركيه سفر كرده است مي گويد: «هربار كه به تركيه مي روم مورد بازرسي بدني قرار مي گيرم. با ايراني ها اين برخورد را مي كنند در حالي كه با اتباع كشورهاي ديگر كاري ندارند.»
«مژگان شهابي» مي افزايد: بار آخري كه رفته بودم مامور تركيه اي از من خواست كه چادرم را بردارم و من چنين كردم. بعد از من خواست كه مانتويم را هم دربياورم اما من نپذيرفتم و به او كه در ظاهر مسلمان بود فهماندم كه اين كار حرام است. او از من خواسته بود كه جلوي ديگران اين كار را بكنم. آن هم در حالي كه مامور زن هم وجود نداشت كه حداقل به يك اتاق دربسته برويم و مورد بازرسي قرار بگيرم.»
همسر اين پزشك نيز در ادامه تماس تلفني همسرش خواستار ارائه توضيحاتي مي شود. او كه خود را دكتر فرهاد هدايتي معرفي مي كند مي گويد: «در خيلي از فرودگاهها يا مبادي زميني با ايراني ها بد برخورد مي كنند كه به نظر من به سه دليل است. اول اينكه مقام هاي ايراني حاضر درآن كشورها نمايندگاني موثر و متعهد در فرودگاهها و مبادي ندارند. دوم اينكه مسئولان كشورمان از گذشته تا امروز درسفر به آن كشورها، تضمين جدي براي راحتي رفت و آمد هموطنان نگرفته اند و آخر اينكه خود مردم دراعتراض به اين مسائل متحد و جدي نيستند. اگر فقط يك هفته پروازها و سفر به تركيه، امارات و برخي كشورها را تعطيل كنند آن وقت با سلام و صلوات ما را مي پذيرند. برخورد ماموران هوايي و زميني تركيه با مردان هم خيلي بد و توهين آميز است درحالي كه با عرب هاي خليج فارس و اروپايي ها خوب رفتار مي كنند.»

آنجا كه مسافران هم مقصرند
اين روزها، زائران خانه خدا به قصد حج تمتع، راهي عربستان مي شوند. گلايه هاي زيادي از نوع برخورد مسئولان و كاركنان سعودي در فرودگاههاي جده و مدينه ابراز مي شود كه پرداختن به آن مثنوي هفتادمن كاغذ مي شود.
يك مديركاروان كه امسال هم راهي حج شده در تماس با دفتر روزنامه مي گويد: «سعودي ها خيلي زائران ما را اذيت مي كنند و رفتارشان توهين آميز است اما زائران هم برخي مسائل را رعايت نمي كنند. مثلادر يكي از سفرها يك خانم سالخورده از محوطه قانوني محل استقرار، آن طرف تر رفته بود و حاضر هم نبود به سرجايش برگردد. سعودي هاي بهانه جو هم يك ساعت كار ما را به خاطر همين حركت عقب انداختند. شلوغي، بي نظمي، هل دادن يكديگر و عدم رعايت حقوق هم، موجب اخلال در كارها مي شود و مسئولان سعودي هم كارها را به پيچ و تاب انداخته و كار ما را عقب مي اندازند.
مسئله بي نظمي مسافران ايراني، مسئله اي است كه بسياري از كساني كه بارها به نقاط مختلف جهان سفر كرده اند، اذعان مي كنند اما برخورد ناشايست با مسافران ايراني، به غير از بي نظمي، انگيزه هاي ديگري دارد كه بايد با اتحاد مسئولان و مردم براي هميشه از بين برود تا شان ايران و ايراني در جاي جاي عالم حفظ شود.
اين حكايت هاي سفر ايراني ها به كشورهاي نزديك بود حال آن كه در اكثر فرودگاههاي اروپايي و شرق آسيا به ايراني ها توهين مي شود و سخت مورد بازرسي قرار مي گيرند و به حجاب خانم ها اهانت مي شود كه كثرت نامه ها و تماس هاي هموطنان با دفتر روزنامه مؤيد اين مطالب است.

منبع: روزنامه كيهان شماره 19237 مورخه 2/9/87 صفحه 7

Mahmood Mokhtari
01-12-2008, 17:28
افزايش فشار مقامات كويتي بر مدارس ايراني

آخرين خبرشنيده اينكه علي رغم موافقت دستگاه هاي ذيربط در كويت با صدور ويزاي <مصطفي قاسمي> كه قرار بود به عنوان سرپرست جديد مدارس جمهوري اسلامي ايران وارد كويت و مشغول به كار شود، مقامات اين كشور اخيرا موافقت با ويزاي وي را كان لم يكن اعلام كرده اند. به گزارش ايرنا، اين درحالي است كه به گفته يك مقام آگاه، تمامي مراحل مربوط به صدور ويزاي 38 نيروي آموزشي مورد نياز مدارس ايراني ازجمله فرد يادشده، طي شده بود و در همين راستا چند روز پيش، تعداد زيادي از همين معلمان وارد كويت شدند. گفتني است كه چندي پيش <ميثم امرودي> سرپرست سابق مدارس جمهوري اسلامي در پي مخالفت دولت كويت با تمديد ماموريت وي و تعيين ضرب الاجل چندروزه براي خروج از اين كشور، به رغم داشتن پاسپورت سياسي ناگزير به ترك كويت شد. درعين حال چند ماه پيش نيز هنگام بازگشت از ايران از ورود يكي از كاركنان بومي و پيمانكار سرويس اياب و ذهاب مدرسه به نام قرباني در فرودگاه كويت جلوگيري به عمل آمد و به رغم اقامت چندين ساله از اين كشور اخراج شد.

منبع: روزنامه اعتماد ملي شماره 803 مورخه 11/9/87 صفحه 16

S1NA
01-12-2008, 22:12
در مورد فرودگاههای ترکیه خداییش من چیزی جز احترام ندیدم! چه استانبول چه آنتالیا، با خانم ها هم ندیدم چنین برخوردی بکنن! دیگه نمیشه انتظار داشت وقتی گیت داره آلارم میده بگن برو به سلامت که!!! این مساله برای یکی از خانم های همراهمون هم پیش اومد ولی مامور زن فقط بازرسی بدنی بسیار عادی بوده ( از فرودگاه کیش با اون مامورای خفنش که آدم میگرخه بهتره که)

ولی دبی چرا، خیلی برخورد بدی دارن با خود منم همین کار رو کردن،من کلاهمم بیفته دبی نمیرم ورش دارم، این عرب ها رو هر کاریش کنی، هر چقدرم پیشرفت کنن، هر چقدرم پولدار بشن بازم همینن! من فرودگاه 30 نفری همدان رو به اونجا ترجیح میدم/ وقتی آدم برخورد بد و بعضی حرکات بی فرهنگانانه رو میبینه دیگه اون عظمت توخالی فرودگاههای امارات به چشمش نمیاد!
حالا ترمینال یکش یکم بهتره! ولی ترمینال دو ... فکر کنم فرودگاه قندهار بهتر از اونجا باشه! حداقل آدماش خوشتیپ ترن (سبز)

Shahrokh
01-12-2008, 22:49
بحث كنترل امنيتي يه چيز هست و بحث بي احترامي يه چيز ديگه. خيلي وقتها هم نه كنترل بدني ميشه و نه حرفي زده ميشه ولي طرف با اكراه پاسپورت رو كنترل ميكنه و جوري وانمود ميكنه اينگار داره پاسپورت سگ رو ميبينه . بعضي وقتها هم طرف خيلي معمولي و با احترام متعارف پاسپورت رو كنترل ميكنه و خوش آمد ميگه. اما واقعيت اينه كه رويهمرفته با ايرانيها در تمامي فرودگا ها به طور كلي بد رفتار ميشه. اين مساله درباره تركيه هم صدق ميكنه. دبي كه جاي خود داره
د رمورد درآوردن كمربند و كفش اين بستگي به آلارم دستگاه داره. تو فرودگاه امام هم همه كمربند هاشون رو در ميارند.
در ورودي نمايشگاه هوايي دبي كنترل امنيتي خيلي شديد بود و دستگاه به كفش همه گير ميداد و همه بلا استثنا از تمام مليتها اعم از زن و مرد كفشهاشون رو در مياوردن و تو دستگاه ميگذاشتند. همچنين خانومها تمام جواهراتشون رو در مياوردن. چند تا بچه عرب بودن با دشداشه هرچي لوازماشون رو درمياوردن دستگاه بوق ميزد. آخرش مامور پليسه شاكي شد و گفت مگه نميگم كه كفشات رو در بيار. آخه حيوونكي بچه عربه فكر نميكرد تو كشور خودش بهش بگن كفشاشو دربياره! . پس كنترل امنيتي توجيه داره وقتيكه براي همه باشه نه قشر خاصي. اما تو فرودگاه هاي اروپا ايرانيها رو جدا ميكنن و مگين جوراباتون رو در بيارين و از پاشون اسكن ميكنن!!! شايد لاي پاي انگشت ايرانها دنبال بمب اتم ميگردن ! متاسفانه ديپلماسي كشور به اين چيزها بي توجه هست.

airstar
02-12-2008, 00:13
او گفت: «فرودگاه دمشق داراي سه سالن است كه يكي از آنها هماني بود كه شما از آن آمديد و 70 سال قدمت دارد. سالن پروازهاي اروپايي هم 35 سال است كه ساخته شده و بسيار شيك، مجهز و زيبا است و سالن پرواز حجاج كه چيزي مابين سالن هاي پروازهاي ايران و اروپا به شمار مي رود.»

این "او"ی عزیز اشتباه میکنه چون سالن پروازهای اصلی همین ترمینال 1 فرودگاه دمشق هست که من خودم شاهد ورود و خروج مسافران پروازهای اروپایی از این ترمینال بودم.ترمینال دیگر یک ترمینال کوچکتر هست که پروازهای غیر برنامه ای و پروازهای اضافی یک ایرلاین از اون ترمینال استفاده می کنند.
در این فرودگاه برخورد ماموران با همه مسافران از هر ملیتی حتی سوری کاملاً یکسان افتضاحه.در هر باجه کنترل گذرنامه دو نفر می نشینند که یک نفر وظیفه خطیر خوابیدن رو به عهده می گیره.و نفر دیگه با سرعت سرسام آور "یک نفر در 5 دقیقه" کار می کنه.
نظافت این فرودگاه در سطح نظافت میدان انقلاب بلکه کثیفتر هست.البته وضعیت داخل هواپیماهای هواپیمایی سوریه هم بهتر از فرودگاه نیست.
سالن تحویل بار و کاروسل های آن نیز فکر کنم مال زمان پطر کبیر باشه.
کثیفترین، بی نظمترین و خلاصه مزخرفترین فرودگاهی که تا حالا رفتم.حتی از فرودگاه فعلی شهر دهلی نو مزخرفتره.

در ضمن با وجود اینکه من خودم برخورد بسیار محترمانه ای از پرسنل فرودگاه آتاتورک دیدم ولی چند نفر از دوستان و آشنایانم با برخورد بسیار بد و حتی توهین آمیز این افراد مواجه شده اند.

FaFa
02-12-2008, 06:41
دوستان این بی احترامی ها برای کروی پروازی ایرانی نیز وجود داره !!!
چند هفته پیش،بدلیل زیاد بودن گراند تایم پروازمون،گفتیم بریم Free Shop ترمینال 2 فرودگاه دبی ببینیم میتونیم یه آتاآشغال برای اهل بیت بگیریم،خواستیم وارد سالن بشیم،کروی آریانا افغان هم با ما اومدن....

بدون اینکه کروی افغان رو بازرسی کنند از X-Ray رد شدند ولی وقتی دیدن ما کروی ایرانی هستیم به کاپیتان پروازمون،که از خلبان های بازنشسته TomCat بود،گفت که کمربند،کفشتونو در بیارید !!!!!!!!!!!! X-(

ما هم حاضر به این کار نشدیم و برگشتیم تو هواپیمامون....!!!!!!!!!!!!

این آشغال همون کسایی هستند که وقتی شاه ایران از ارتفاع 30 هزار پایی دبی رد میشد،اینا رو زمین پیشفنگ می ایستادند ، حالا آدم شدن !!!!

اگه امریکا و انگلیس پاشونو فقط برای کمتر از چند ساعت از دبی بزارن بیرون،این عرب های مفت خور هیچ غلطی نمیتونند بکنن !!!!!!!!! X-( :-w :-10

Shahrokh
02-12-2008, 07:25
متاسفانه همونجور كه جناب FaFa گفتن ابن عربها بد جوري دم درآوردن البته با كمك ديگران. باز دمه كاپيتانشون گرم كه به اتفاق بقيه كرو برگشتند به كابين.

aeroreza
02-12-2008, 11:52
میشه نتیجه گرفت که موشک هوا کردن به تنهایی اقتدار نمیاره!!!
میبینید که زمان قبل احترامی که میگذاشتن هم به خاطر قدرت نظامی هم فرهنگ و اعتبار ایرانیها بود.الان ما ادعا میکنیم که انواع و اقسام موشکها رو داریم و هواپیما هم که همه مدله ساختیم! پس چرا احترام قدیم رو نداریم؟؟؟ آیا رفتار ما در دنیا جوری نبوده که همه کشورها ما رو به یک چشم دیگر ببینند؟مطمئنا ما (منظور هم دولت و در برخی موارد هم مردم) سیاستی اعمال کردیم که همه به چشم ..... به ما نگاه می کنند.

airstar
02-12-2008, 13:32
من با نظر شما دوست عزیز توافق ندارم، زیرا اگر با خود جامعه اعراب،عامه مردم صحبت کنید( به خاطر نوع شغلم این ارتباط رو دارم)،برای مردم و دولت ایران بخاطر سیاستی که ایران در مقابل بعضی کشورهای غربی اتخاذ کرده، احترام بسیار زیادی قایل هستند.
مشکل حکومتهای این کشورهاست که شیخ بودنشون رو مدیون سیاستهای غرب هستند و اگه غربیها اراده کنند می تونند هر وقت بخواهند حکومت این شیوخ رو زیر و رو کنند ،پس اینها هم مجبورند برای اینکه این اتفاق نیفته هر چی عمو سام میگه گوش کنند.
زمان پهلوی هم چون حکومت ایران خریدار بهتر تسلیحات و امکانات غربی بود.و این شیخ نشینان هم رسماً چیزی نبودند در مقابل ایران. پس نقش کنونی اعراب رو اون موقع ایران به عهده گرفته بود.
رفتار این افراد با اتباع ایرانی هم دقیقاً بخاطر همین مسئله است.

aeroreza
02-12-2008, 14:35
airstar عزیز، من به هیچ وجه نمیخواهم که بحث از حالت خودش خارج بشه اما رفتار هر دولت و مردم آن کشور تاثیر مستقیم در به نمایش درآمدن وجهه خودشان در جهان می شود.
من فکر نمیکنم کشورهای پیشرفته پدرکشتگی با کشوری داشته باشند و اگر حرف و حدیثی است ما خودمان باعث و بانی آن هستیم.
در هر صورت رفتارهایی که در این سالیان شده،حرفهایی که زده شده که خیلی از آنها در جوامع بین المللی و برای هیچ جامعه ای قابل قبول نمیباشد و ..... همه و همه دست در دست میدهد تا به خارجیان این حق را بدهد که با ما به این شکل برخورد شود.
ولی با تمام این صحبتها باز هم ایرانیان زیادی در خارج از کشور هستند که آبروی ما را حفظ می کنند.و نمونه بارز آنها دانشجویان و دانشمندانی است که در سراسر دنیا در حال فعالیت هستند.
امیدوارم که روزی بتوانیم شان و منزلت یک ایرانی را که سالیان است از آن دور شده ایم را دوباره یدست بیآوریم.

Mahmood Mokhtari
22-12-2008, 16:48
از آن«مدارا» تا اين «بي مروّتي»!

در دو سال اخير، روابط ايران با ساير كشورها در دو حوزه دولتي و مردمي دچار چالش هاي قابل توجهي بوده است. در اين مدت نه تنها صدور بعضي قطعنامه ها در شوراي امنيت، مشكلاتي را براي كشور به وجود آورد بلكه بسياري از دولت هاي مدعي دوستي با ايران، در آزمون صداقت و همكاري متوازن با كشورمان نمره قابل قبول كسب نكردند. در منطقه، علاوه بر تشديد ترديدافكني ها نسبت به مالكيت بلامنازع ايران بر جزاير سه گانه، برخي كشورها به هم زباني با دشمنان ايران پرداختند و در عرصه فعاليت هاي هسته اي ايران، همان سخناني را گفتند كه سران طمع كار آمريكا و اروپا مي گويند و سران بي اراده روسيه و چين تكرار مي كنند. در همين مدت، كشورهايي همچون عراق و پاكستان در برابر تعدي نسبت به ديپلمات هاي ايراني، شيوه بي تفاوتي در پيش گرفتند. كمي آن طرف تر، هند و اندونزي هم كه از تنعمات ايران برخوردار بوده اند به قطعنامه هاي ضدايراني راي مثبت دادند. در سازمان ملل، ميزان راي مثبت براي عضويت ايران در شوراي امنيت، بسيار كمتر از تعداد كشورهايي بود كه در سه سال اخير از پشتيباني هاي مالي و سياسي ايران برخوردار شده و قبلارئيس جمهور كشورمان را از قرار دادن زنبيل خود در صف ايران مطمئن ساخته بودند! در آژانس بين المللي انرژي اتمي هم مدير كل دو پهلو، علي رغم تمجيدهاي قابل توجه ايران از او به خاطر اندك حق گويي ها، مرتبا با گزارش هاي خود زمينه ساز اتهام افكني دشمنان قسم خورده عليه ايران شد.

البته رفتارنامناسب با اتباع ايراني، تنها به ربودن پنج تن از عناصر كنسولي ايراندر اربيل و بي تفاوتي سوال برانگيز عراقي هاي نمكدان شكن و نيز كوتاهي پاكستان در تحويل تروريست هاي آدم ربا محدود نشد. بلكه در همين مدت، هر روز خبرهايي از رفتار نامناسب با ايرانيان در فرودگاه ها و مبادي مرزي منتشر شد. كينه توزان صدامي كه هنوز در بدنه ارتش عراق حضور دارند بدون آنكه نگران تنبيه مناسب از سوي دولتمردان عراقي باشند زائران ايراني را در مرز، مورد اهانت قرار دادند و دولت دموكرات ماآ ب عراق هم در برابر حبس طولاني مدت بعضي ايرانيان - به بهانه هاي واهي يا جرم هاي قابل اغماض - استقلال دستگاه قضايي خود را به مسئولان ايراني يادآوري مي نمود. سفير پرمدعاي عراق هم در قلب پايتخت ايران، نقشه اي را پشت سر خود نصب كرد كه در آن عنوان مجعول و طنزگونه خليج عربي وجود داشت. از فرودگاه هاي امارات هم خبرهايي مي رسيد كه نشان مي داد رفتار با بعضي ايراني ها به گونه اي است كه هيچ كشوري حاضر به تحمل آن نمي باشد. افرادي در بحرين و آذربايجان نيز براي آنكه از بازماندگان بعثي ها عقب نمانند با فراموش كردن سابقه وابستگي خود به ايران، حرف هايي زدند كه قطعا از دهان خود و اربابانشان بزرگ تر بود و اقداماتي انجام دادند كه شباهتي به قواره آنها نداشت. سران دولت مصر هم كه به خاطر اختلاف با دولت حماس، بي رحمي نسبت به مردم غزه را به اوج رسانده اند در برابر اظهارنظر يك مقام ايراني، هم خود به درشت گويي پرداختند و هم به رسانه هاي مكتوب ا~ن كشور اجازه دادند كه هر چه مي خواهند عليه مسئولان ايراني بنويسند و بزرگترين توهين ها را نثار محترم ترين جايگاه حقوقي ايران نمايند.(1)در آخرين نمونه، كشور دوست و برادرمان مالزي كه نخست وزير كشورش خود را براي سفر به ايران و منفعت يابي از منابع خدادادي كشورمان آماده مي كرد نتوانست التزام عملي خود به تحريم هاي ظالمانه بين المللي عليه ايران را مخفي كند.(2)

اما همه اين برخوردها و رفتارها، با مداراي طرف ايراني مواجه شد. مقامات ايراني اهانت ها و ادعاهاي وزير خارجه سعودي را به بزرگي پادشاه آن كشور بخشيدند و هند را هم عفو كردند چون »براساس منافع ملي خود عليه ايران راي داده بود!« در برابر مصر هم اگر اقدام ويژه اي صورت نگرفت لابد به آن دليل بود كه اظهارنظر نسنجيده مقام عالي رتبه ايراني در خصوص افتتاح فوري سفارت ايران در قاهره، زير سوال نرود! هرگاه هم كه رفتار نامناسب و اظهارات خصمانه مقامات امارات، بحرين و برخي كشورهاي منطقه عليه ايران به رسانه ها كشيده مي شد، مسئولان ايراني ترجيح مي دادند اين مسائل را ناشي از تحريف اخبار توسط رسانه ها يا بزرگنمايي برخي حوادث بدانند. احتمالااين »ماله كشي« هم به آن جهت صورت مي گرفت تا ادعاي يك مشاور عالي رتبه دولتي در خصوص بي نظير بودن استقبال مقامات منطقه از رئيس جمهور ايران و گسترش استثنايي روابط ايران با آن كشورها در دوره مسئوليت دولت نهم، مورد ترديد واقع نشود. حتي خود بزرگ بيني بعضي كشورهاي منطقه و شركت در اجلاس اخير نيويورك هم با سكوت اكثر مقامات عالي رتبه دولتي مواجه شد تا مبادا كسي تصور كند ديپلماسي دولت نهم به نتايج مورد ادعاي حاميان اين دولت نرسيده است.

البته نگارنده مخالفتي با مداراي سياستمدارانه نسبت به ساير كشورها و تلاش براي كنترل دشمني آنها ندارد. اما نكته جالب آن است كه در اوج اين »مدارا«، بسياري از تريبون هاي رسمي، منتشركننده بي مروتي دولتمردان نسبت به رقبا و منتقدان داخلي بود.درحالي كه اوج گيري كينه توزي هاي خارجي و تلاش دشمنان براي يارگيري ضد ايراني، لزوم وحدت ملي و استفاده از ظرفيت هاي داخلي براي استيفاي حقوق ملي را بيش از هر زمان ديگري به همه سياستمداران دلسوز يادآوري مي كند. البته اگر قرار باشد اصلاح طلبان هم مانند بعضي از اصولگرايان، جانب انصاف و خداترسي را كنار بگذارند بايد بگويند كه برخي مداراها در عرصه خارجي، به خاطر تسهيل بي مروتي ها در داخل است. اما حداقل سخني كه مي توان با قاطعيت گفت اين است كه اگر برخي بي مروتي هاي داخلي نبود و طرف هاي خارجي خود را با مجموعه اي منسجم از تجربيات سي ساله مديريتي مواجه مي ديدند تا اين حد پرمدعايي نمي كردند و بعضي دولتمردان ما هم ناچار به سكوت مداراگونه نمي شدند!

حقيقت آن است كه در دو سه سال اخير، دولت نهم به خاطر هماهنگي كم سابقه نهادهاي حكومتي در حمايت از اين دولت و نيز وجود درآمدهاي افسانه اي نفت با فرصت هاي استثنايي مواجه بوده است كه متاسفانه به دليل برخي تك روي ها و افراط در بي مروتي ها، بسياري از فرصت ها از بين رفت. امروز هم كاهش ناگهاني قيمت نفت و افزايش انگيزه هاي منطقه اي و جهاني براي دشمني با گفتمان انقلاب و نظام اسلامي، تهديدهاي استثنايي را براي مردم و كشورمان به وجود آورده است كه اگر بي مروتي هاي داخلي ادامه يابد نگراني از اين تهديدها به اوج خواهد رسيد.

نيروهاي داخلي، كشور را متعلق به خودشان مي دانند و مديران دوره اي را مالك كشور نمي پندارند كه به خاطر كم لطفي هاي آنها دست از منافع ملي بردارند. آنها از دولت و حاميان آن »لطف« نمي خواهند و تنها خواسته ايشان آن است كه دست از بعضي بي مروتي ها برداشته شود و با منتقدان داخلي نيز حداقل به همان اندازه مدارا كنند كه نسبت به سران طماع، درشت گو و بي اراده بعضي كشورهاي منطقه يا مدعيان دوستي با ايران در مناطق ديگر، انجام مي شود!

پي نويس

(1) پس از اهانت هاي بي سابقه مقامات مصري نسبت به مسئولان ايراني، روزنامه الاهرام كه از اصلي ترين رسانه هاي مكتوب نزديك به دولت مصر مي باشد، سرمقاله روز 27 دسامبر خود را به ايران اختصاص داد كه در آن اهانت هاي شديدي به مسئولان ايراني، اصول قانون اساسي و بعضي نهادهاي اجماعي در ايران شده بود. اين روزنامه همزمان در مصر، كويت، امارات، عربستان سعودي و بحرين چاپ و توزيع مي شود.

(2 ) «خبرگزاري ايسنا» روز 29 آذرماه به نقل از وزير خارجه مالزي اعلام كرد: »مالزي نياز دارد ببيند چه فعاليت هاي تجاري مي تواند بدون ايجاد سوء تفاهم در زمينه تحريم هاي اعمال شده توسط شوراي ا منيت عليه ايران با تهران داشته باشد.«

منبع: روزنامه آفتاب يزد شماره 2527 مورخه 2/10/87 صفحه 1

IRK7055
22-12-2008, 17:19
با وضعي و شخصيتي كه الان از ايراني ها در دنيا درست شده........... عربها ريسك نميكنن...............

Parviz-Ramezanpour
22-12-2008, 23:08
متاسفانه بسياري از دوستان از عمق فاجعه بي اطلاعند ، آنچه كه باعث شده عربهاي انسوي خليج فارس كمي مراعات حال ايراني ها را بكنند تنها كمي ترسه كه آنهم بمرور درحال رنگ باختنه ، ما با دست خودمان جلوي توسعه كشور را گرفتيم و سرمايه و فرصت ها را به سرزمينهائي كه سي سال پيش بياباني بيش نبودند منتقل كرديم ، در آمارها خواندم كه تا سال 2007 سرمايه انتقال داده شده از ايران به امارات بالغ بر 400 ميليارد دلار بوده ، اين پول را نه فاميل بنده داشتند واز قرار نه كس وكار شما ها ، اين سرمايه ثروت به تاراج رفته مملكت توسط نوكيسه هائي است كه حتا از فروش سنگ وخاك اين كشور هم براي ساختن جزاير تفريحي مصنوعي در امارات ابائي ندارند و در واقع سرمايه و منابع كشور براي اموري به مصرف ميرسند كه مردم ما در داخل ميهنمان از آن منع ميشوند ، عربها از ما متنفرند ، شكي نيست ، ما براي دلخوريمان از اعراب دلايل تاريخي داريم ولي اعراب براي نفرتشان فقط و فقط دلايل سياسي دارند و رفته رفته بعلت خود باختگي ما ايراني ها برما احساس برتري و سروري هم پيدا كردند ، مزدم ما به بهانه دين نام ايراني فرزندانشان را به نامهاي عربي برميگردانند ، نام خيابانها ، تاسيسات ، محصولات صنعتي عربي است ، اضافه كردن الف ولام به ابتداي نام فاميل شده علامت سروري و ..... ننويسم بهتر است عمق فاجعه بسيار بيش از اينهاست و در انتظار باشيد كه بزودي محاصره كامل اقتصادي ايران از جنوب خليج فارس آغاز خواهد شد ، المخلص !!!

shifter
23-12-2008, 08:48
بچه ها ادم با خوندن اين چتند تا صفحه اعصابش تا كلي خورد ميشه! :(( :((
ولي من فقط يه سوال كلي دارم.
ايا ايران ميتونه دوباره احترامشو وو عزت قبليشو بدست بياره؟
ايا ميشه ديگه نگراني برخورد بد يه فرودگاهو با خودمون نداشته باشيم.؟؟
ايا دوباره اون ايران مقتدر و قدرتمند درست ميشه؟.
البته نه به اين قدرتمندي كه دولت نهم كرده.... :(

Shahrokh
23-12-2008, 08:59
دوستان صحبتهايي كه ميشه درست هستند و اين مساله به معضلي تبديل شده. خود من هر وقت سفر خارجي ميرم هزار تا كابوس دارم كه چه برخوردي خواهد شد. بعضي وقتها مورد خاصي پيش نمياد و بعضي وقتا هم برخورد بد پيش مياد.

اما موضوع بحث داره منحرف ميشه. به هرحال اينجا يه انجمن هوافضا هست و تنها وجه اشتراك موضوع اين تاپيك با اين سايت محل اين اتفاقات يعني فرودگاه هست. اما بحث كردن بيش از حد در مورد مساله اي كه دليلش رو همه ميدونيم در اينجا فايده اي نداره. با وجود اينكه اين مساله به شدت درد دل همه ماست بحث كردن دربارش اينجا دردي رو دوا نميكنه

airstar
23-12-2008, 11:36
مزدم ما به بهانه دين نام ايراني فرزندانشان را به نامهاي عربي برميگردانند ، نام خيابانها ، تاسيسات ، محصولات صنعتي عربي است

ظاهراً يكسري از دوستان كمر همت بستند سايت رو به تعظيلي بكشونند.اگه همه ما شروع كنيم به بيان نظرات شخصيمون ،بدجوري به بيراهه خواهيم رفت. در اين سايت همه نوع افكار وجود داره.بيايد براي همديگه احترام قايل باشيم.

Parviz-Ramezanpour
23-12-2008, 15:21
دوست عزيز ، متاسفانه يا شما منظور من رو نفهميديد ويا اينكه من بد بيان كردم ، بسياري بر اساس ايمان و اعتقادشان نام فرزندانشان را انتخاب ميكنند كه به خودشان مربوط است منظور من كساني است كه تنها براي خوردن نان به نرخ روز و از روي تزوير و فقط براي بهره گيري از اوضاء روز ، يك روزه كاتوليك تر از پاپ شده اند، من نمونه دارم كه آقائي پس از يك سفر زيارتي ناگهان بشدت دگرگون شده ، البته فقط در شناسنامه و بيرون از منزل وگرنه دختر خانم را هنوز در منزل اتوسا و آقا پسر را بهرام صدا ميكنند ( نوشتم نام ايراني فرزندانشان را عوض ميكنند )، در مورد محصولات صنعتي روي حرفم هستم ، در صد بزرگي از مردم خودمان معني اين اسامي را نميدانند ، من هنوز نميدانم زالزال را بايد چگونه بيان كرد يا نازعات يعني چه، يك نمونه مثال بزنيد كه در يك كشور عربي براي شخص يا شيئي از نام ايراني اسنتفاده كنند ، اگر قرار است باز گشت به خودي آغاز شود بايد در همه زمينه ها باشد ، براي من ايراني فرقي نميكند كه كسي اسم پسرش را ويليام انتخاب كند يا ياسر ، هر دو نام بيگانه است ، اگر كسي مجاز است كه فرزندش را ياس صدا كند پس منهم بايد مجاز باشم كه پسرم را جرج يا ويليام صدا كنم ، هلي كوپتر را ميگوئيم چرخ بال ، كه بسيار بجاست ولي وقتي ميشود چرخ بال سماوات ( مثال ) اين را نميپسندم ، ميبخشيد از اين توضيح بلند و منحرف شدن بحث .

Behrang
23-12-2008, 17:42
در حالی که تا پیش از دولت آقای احمدینژاد رفتار ناشایست و اهانتآمیز با مسافران ایرانی به چند کشور مخالف جمهوری اسلامی مخصوصاً آمریکا و انگلستان محدود بود؛ دامنه این رفتارهای تحقیرآمیز در یکی ـ دو سال اخیر به شدت افزایش یافته و حتی به کشورهای دوست ایران نیز کشیده شده است.

http://www.123khabar.com//Photo//4619_300x0_100_-1_610x.jpeg

به گزارش خبرنگار شهابنیوز؛ در سکوت و بیتفاوتی قابل انتقاد دستگاههای مسئول به ویژه وزارت خارجه، طی سالهای اخیر همواره بر دامنه برخوردهای موهن با اتباع ایرانی در مرزها و فرودگاههای کشورهای خارجی افزوده شده است. برخی از این برخوردها به قدری غیرعادلانه، تحقیرآمیز و زننده است که قربانی بیگناه ترجیح میدهد برای حفظ غرور خود هم که شده، از بازگو کردن آن نزد دیگران خودداری کند.

http://www.123khabar.com//Photo//4620_0x0_100_-1_P1300453.jpeg

اتباع و مسافران ایرانی هماکنون در بدو ورود به بسیاری از کشورهای جهان با چنین رفتارهای تبعیضآمیزی مواجه میشوند. طی یک سال گذشته اخبار متعددی از برخوردهای خشونتآمیز و تحقیرآمیز ماموران مرزی عراق با مسافران ایرانی منتشر شده که غالباً به پشتوانه سربازان آمریکایی صورت گرفته است. چنین وضعیتی در فرودگاههای امارات مخصوصاً دبی با شدت بیشتری دیده میشود و مواردی مانند بازرسیهای طولانی مدت، عریان کردن مسافران ایرانی از جمله مسافران زن و حتی برخوردهای خشونتآمیز لفظی و فیزیکی با مردم کشورمان گاه تا حد یک فاجعه پیش میرود. مسافران ایرانی در بدو ورود به عربستان نیز وضعیت چندان بهتری ندارند. همین چند روز پیش اخباری از برخوردهای موهن و خشونتآمیز ماموران مرزی جمهوری آذربایجان با اتباع ایرانی منتشر شد. ظاهراً در آذربایجان «آش» به قدری شور است که 7 نماینده مجلس شورای اسلامی طی تذکری به وزیر خارجه از او خواستهاند به دولت باکو در خصوص «بیاحترامی و برخورد نامناسب با شهروندان ایرانی» رسماً اعتراض کند. ترکیه؛ دیگر کشور ترک زبان که اتباع جمهوری اسلامی را بدون ویزا میپذیرد طی چند ماه اخیر برخوردهای بیسابقه و تحقیرآمیزی را با مسافران ایرانی در فرودگاههای استانبول و آنکارا به نمایش گذاشته است. دولت کمونیست چین که برخیها آن را «دوست و متحد استراتژیک جمهوری اسلامی» میخوانند نیز کار را به جایی رسانده که فرستاده ویژه رئیسجمهور ایران را هنگام ترك پكن در فرودگاه مورد بازرسی قرار میدهد! روز گذشته معلوم شد که مسافران ایرانی هنگام ورود به دانمارک نیز وضعیتی به مراتب بدتر دارند و بازرسیهای شدید و تبعیضآمیز از مسافران پروازهای «هما» در کپنهاگ باعث مداخله و اعتراض رسمی سفارت جمهوری اسلامی شده است کلیک. البته این قبیل رفتارهای تحقیرآمیز با مسافران ایرانی که در فرودگاههای بسیاری از کشورهای اروپایی نیز به چشم میخورد به غیر از سین جین، انگشتنگاری و اسکن چشم است که حتی در عراق و عربستان و دبی هم برای اتباع ایران با سختگیری فاحش و تبعیضآمیزی به اجرا گذاشته میشود.

خبرنگار شهابنیوز میافزاید: سوگمندانه باید گفت تحقیر مسافران ایرانی و اهانت و گستاخی به اتباع جمهوری اسلامی ظرف چند سال اخیر به صورت یک «مُد» و بیماری مسری درآمده و از لندن و نیویورک و پاریس به فرودگاههای بغداد، دبی، ریاض، استانبول، باکو، پکن، کپنهاک و دیگر نقاط جهان سرایت کرده است. این در حالی است که دولت ادعا میکند ظرف سه سال گذشته، «عزت ملی» ایرانیان را احیا کرده و ملت ایران را به عزیزترین و محبوبترین ملتهای دنیا مبدل ساخته است. شاید همین تلقی باعث شده است که وزارت خارجه در مقابل این روند تاسف برانگیز عملاً ساکت باشد و هر از گاهی به یک اعتراض زبانی یا حداکثر احضار دوستانه یک کاردار و اعتراض دوستانهتر به او هنگام صرف نسکافه بسنده کند. با این حال، جای این سئوال باقی است که اگر ماموران اماراتی یا عراقی یا چینی و آذربایجانی، یکی از شهروندان اروپایی را برهنه کنند و ساعتها او را بازرسی بدنی نمایند و نهایتاً نیز چند عبارت تحقیرآمیز نثار وی کنند؛ دولت آن شهروند اروپایی چه خواهد کرد؟!

اخیرا در سفر اتباع ایرانی ساکن مالزی به کشورهای همجوار همچون اندونزی و سنگاپور نیز برخوردهای نامناسب و غیرمودبانه مسئولین گمرکی این کشورها گزارش شده است. این برخوردهای غیرمسئولانه در حالی صورت می گیرد که اصولاً در مراجعت مسافران خارجی در تمام کشورها تمهیداتی اندیشیده می شود تا اولین برخورد با مسافرین تازه وارد همواره با خوشرویی ادب و انظباط همراه باشد. در همین راستا به تازگی تعدادی از دانشجویان ایرانی در بدو ورود به کشور اندونزی صرفاً به دلیل وجود نداشتن فرم های لازم برای ثبت ورود در گمرگ مرکزی باتام در کنار سرگردانی مورد بی احترامی نیز قرار گرفتند آن هم در شرایطی که تهیه و در اختیار گذاشتن این فرم ها بر عهده اداره مهاجرت مستقر در هر گمرگ ورودی می باشد.

Behrang
29-12-2008, 16:53
تائید برخورد و توهين به ايرانيان را در فرودگاه‏هاي امارات و آذربايجان توسط
وزارت خارجه

به گزارش ايلنا ،حسن قشقاوي در نشست هفتگي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه وزارت خارجه چه اقداماتي در زمينه برخوردها و توهين‏هاي کشورهاي آذربايجان و امارات با تجار و بازرگانان ايراني انجام خواهد داد؟ گفت: ما اين برخوردها را نفي نمي‏کنيم اما حجم گسترده‏اي از سفرها وجود دارد که ممکن است در بين اين حجم از سفرها برخوردهاي اين چنيني انجام شود.

وي افزود: مجموعه روابط اقتصادي ما با اين دو کشور رو به پيش است که بخشي از آن مربوط به بحران اقتصادي جهان مي‏باشد.

شما خودتان این جمله را تفسیر کنید و ارتباط آن با عدم پی گیری مسئولان در مورد توهین به مسافران ایرانی را بیابید

AP-Vortex
29-12-2008, 19:40
باز اعراب و پر رویی هاشون.تا چند سال پیش هیچی نبودن و قاچاقی میومدن ایران برای کارگری اما حالا!
امیدوارم مسدولان به ایرانیان سر افراز ارزش بدن و جلوی این برخوردهای عده ای از بی لیاقت ها رو بگیرند.
@};- @};-

Cielo
30-12-2008, 06:23
سلام
یک سئوال چرا با توجه به توهین ها ی اعراب مردم کشور باز هم هم برای تفریح و... به دوبی میروند؟ اگر ناراحت میشود خوب نروید. تا انها هم حساب کارشان را بکنند. مرتب در عربستان به مردم کشور ما توهین میشود حالا چه نیازی است که این همه مردم در سال به حج عمره بروند مگر حج عمره واجب شرعی مسلمانان است. تورا به خدا به عربستان به امارات نروید.هرچه مردم کمتر بروند . آنها بیشتر ضرر می کنند.
گلنار @};-

shifter
30-12-2008, 10:20
باز اعراب و پر رویی هاشون.تا چند سال پیش هیچی نبودن و قاچاقی میومدن ایران برای کارگری اما حالا!
امیدوارم مسدولان به ایرانیان سر افراز ارزش بدن و جلوی این برخوردهای عده ای از بی لیاقت ها رو بگیرند.
@};- @};-
اي بابا امين جون اين مسوولين اگه ميخواستن كاري بكنن تا حالا بايد هزار بار ميكردن!ولي ميبيني كه! X-(
از همه بي بخار تر مسوولين هستن! :(
من واقعا نميدونم ما چجوري تو اين سال به يكي از با عزت!ترين ملتها تبديل شديم؟؟برگرفته شده از بيانات president!
با من معني عزت رو نميدونم يا.....خدايا خودت ايرانيان را كمك كن! :((

shifter
30-12-2008, 10:24
سلام
یک سئوال چرا با توجه به توهین ها ی اعراب مردم کشور باز هم هم برای تفریح و... به دوبی میروند؟ اگر ناراحت میشود خوب نروید. تا انها هم حساب کارشان را بکنند. مرتب در عربستان به مردم کشور ما توهین میشود حالا چه نیازی است که این همه مردم در سال به حج عمره بروند مگر حج عمره واجب شرعی مسلمانان است. تورا به خدا به عربستان به امارات نروید.هرچه مردم کمتر بروند . آنها بیشتر ضرر می کنند.
گلنار @};-
golnarbano عزيز!باور ميكني من از يك سال پيش دارم هركيو كه ميبينم كه ميخئاد بره تعطيلات كلي ميشينم متقاعدش ميكنم كه حداقل دبي نره! :( به خدا خيلي زور داره!باز تركيه و عربستان يه چيزي ولي به خدا اين عرباي دبي توهين كنن ادم ديوونه ميشه! :(
ولي واقعا 2روز پولدارامون نرن اونجا كل كشور امارات از هستي ساقط ميشه! :D

Lufthansa
30-12-2008, 10:53
ای آقا! این عربها به همنوع خودشون هم که توی غزه دارن اونجوری تلف میشن رحم نمیکنن (حالا رحم نمیکنن هیچی با بقیه هم میریزن رو هم که سریعتر کلکشونو بکنن) حالا انتظار دارید با ما ایرانیا (که یه عمره دارن به نژاد و تمدنمون حسودی میکنن) خوش رفتاری کنن؟!!

AP-Vortex
30-12-2008, 11:27
سلام
گلنار @};-

دوست عزیز یک مطلب بگم بهتون"من 3 بار به عربستان سفر کردم"دفعه ی اول زیاد عربستان خودشو پیدا نکرده بود"تو ترمینال خارجی و لوکس فرودگاه جده بودیم"اما میدونید که بارهای بعد مارو به یک سالن که واقعا قباحت داره بگم مثل طویله بود هدایت کردند...
افراد از پشت خنجر زنی هستن..
موثقی @};- @};-

AP-Vortex
30-12-2008, 11:32
ای آقا! این عربها به همنوع خودشون هم که توی غزه دارن اونجوری تلف میشن رحم نمیکنن (حالا رحم نمیکنن هیچی با بقیه هم میریزن رو هم که سریعتر کلکشونو بکنن) حالا انتظار دارید با ما ایرانیا (که یه عمره دارن به نژاد و تمدنمون حسودی میکنن) خوش رفتاری کنن؟!!
دوست گلم حالا این موضوع رو گوش کن:
با یکی از گارسون ها که تو عربستان حرف میزدم پرسیدم که عربستان سعودی یک تولیلی صنعتی 100درصد متعلق به خودش داره؟گفت نه "گفتم پس چرا؟
جوابم این بود که :تولیدی صنعتی داشته باشیم تا مثل ایران ماشین هامون پیکان های سفید باشه؟؟
دوستان خیلی حرفه که یه آدم بی ارزش این حرفا رو بزنه...
من واقعا دور همه ی کشورهای عربی رو خط کشیدم.
اگه قرار باشه با 777 امارات هم بپرم سسنا های ایران رو ترجیح میدم.
موثقی @};- @};-

AP-Vortex
30-12-2008, 11:36
دوستان گرامی اگه محاسبه کنید هر نفر 1000دلار ارز از کشورمون خارج میکنه چه قدر رکود خواهیم داشت..یکی از دوستان هم این حرفش خیلی جالب بود که این مملکت اینقدر سوراخ سنبه داره که...
یکی از اعراب به یکی از دوستان که رفته بود عربستان برای حج گفته بود شما تو ایران بازار ندارید؟
....
حالا تا آخرش بخونید که جریان چیه...کسانی که حتی یک مداد هم نمیتونن درست کنند انتظار بیشتری از این نباید داشت.

با سپاس
موثقی @};-

MAJID
31-12-2008, 12:03
اول از همه به نظر من بهتره پولمون رو تو کشور خودمون خرج کنیم
تا زمانی که هر روز به اسم دانشجو به یک سفارت حمله می کنند و تهدید به حذف کشورها میکنند توقع دارید مارا تروریست ننامند؟و چطور رفتار کنند؟
البته من موافق رفتار آنها نیستم و تائید نمی کنم

Parviz-Ramezanpour
03-01-2009, 14:41
مجيد جان ، خوشحالم اينو ميفهمي و بيشتر خوشحالم كه شهامت گفتنش رو داري .

morteza2007
03-01-2009, 20:14
بدا دلم نمی خواست در این بحث یک طرفه وارد بشم. ولی فکر نمی کنین یه خورده دور برداشتیم!

دوست عزيز ، متاسفانه يا شما منظور من رو نفهميديد ويا اينكه من بد بيان كردم ، بسياري بر اساس ايمان و اعتقادشان نام فرزندانشان را انتخاب ميكنند كه به خودشان مربوط است منظور من كساني است كه تنها براي خوردن نان به نرخ روز و از روي تزوير و فقط براي بهره گيري از اوضاء روز ، يك روزه كاتوليك تر از پاپ شده اند، من نمونه دارم كه آقائي پس از يك سفر زيارتي ناگهان بشدت دگرگون شده ، البته فقط در شناسنامه و بيرون از منزل وگرنه دختر خانم را هنوز در منزل اتوسا و آقا پسر را بهرام صدا ميكنند ( نوشتم نام ايراني فرزندانشان را عوض ميكنند )، در مورد محصولات صنعتي روي حرفم هستم ، در صد بزرگي از مردم خودمان معني اين اسامي را نميدانند ، من هنوز نميدانم زالزال را بايد چگونه بيان كرد يا نازعات يعني چه، يك نمونه مثال بزنيد كه در يك كشور عربي براي شخص يا شيئي از نام ايراني اسنتفاده كنند ، اگر قرار است باز گشت به خودي آغاز شود بايد در همه زمينه ها باشد ، براي من ايراني فرقي نميكند كه كسي اسم پسرش را ويليام انتخاب كند يا ياسر ، هر دو نام بيگانه است ، اگر كسي مجاز است كه فرزندش را ياس صدا كند پس منهم بايد مجاز باشم كه پسرم را جرج يا ويليام صدا كنم ، هلي كوپتر را ميگوئيم چرخ بال ، كه بسيار بجاست ولي وقتي ميشود چرخ بال سماوات ( مثال ) اين را نميپسندم ، ميبخشيد از اين توضيح بلند و منحرف شدن بحث .

اقای رمضانپور تو ایران کسی رو مجبور به کاری نمی کنن . اعتقادات یک ملت پایشونه اصلشون . هویتشون . وجودشون ، اقتدارشون ، عزتشون و ریشه شونه . همون چیزی که باعث می شه با یک باد ساده از جا کنده نشن.
یه مثال میارم از حوزه صنعت هوایی تا متوجه بشین چقدر در اشتباهید:

یکی از نزدیکان من چند وقت پیش اساس نامه یک مرکز تحقیقاتی رو نوشت و اسم اون رو گذاشت یاسین . خیلی ها مثل شما شروع کردند به اعتراض که این اسم عربی مار مولک خوری و.... چیه روی مرکز گذاشتی.
خیلی متین جوابش رو داد:
من اینقدر نیسم که اسم ایه ای از قرآن رو روی مرکز تحت امرم بزارم . نام گذاری من به خاطر گردان یاسین از لشگر 7 حضرت رسوله که به فرماندهی شهید همیشه جاوید جلیل محدثی فر حماسه کربلای 5 رو افرید و در نهایت با رشادت در منطقه ای که دانشگاه واقعه به شهادت رسید.
به همین سادگی ! این نام گذاری باعث می شه هروقت به مشکلی بر می خورن یادشون میاد که اسم چه کسانی رو روی خودشون گذاشتند و شرم کنن از اینکه برای یک مشکل هر چند پیچیده نا امید شن، چون جلیل کربلای 4 رو دید پر پر شدن دوستاش رو دید اما نا امید نشد و کربلای 5 رو به ثمر نشوند.
به نظر من شما از ایران خیلی دور بودید و نمی تونید در مورد اعتقادات این مردم قضاوت کنید. اقای رمضانپور خطاب سخنم شمایید.
ما هرچه که هستیم از ایستادن نترسیدیم .
و امروز نتیجه این ایستادن چیزیه که می بینید. این رفتار چه از اعراب چه بعضی و قتها از جنوب شرقی ها و چه همیشه از موبور های چشم ابی ریشه در جای دیگه ای داره.
سال80 اینها حتی اینقدر از ما دلشون خون بود که تو مسابقات بین المللی قرات قران تقلب کردند تا ما برنده نشیم ( بعدشم پر رو ها حلالیت خواستن !)
اما ریشه این جای دیگست.

این تجربه شخصی منه .
تو یه نمایشگاه جنبی یه کنفرانس معتبر با بچه ها بودیم چند تا هم مهندس روس بودن .ما با اینا دم گرفتیم از ماتی پرسیدیم و به قول ما آذری ها کلی خوشو بش اون بش.
جلسات گذشت تا رسید به جایی که برای اولین بار در جهان دو نفر از بچه ها اولین تحلیل برای یه مساله خاص رو ارائه دادن که می دونستیم خود ماتی هم داره روش کار می کنه.
بعدش هر موقع به ما میرسدن سرخ میشدن. یه شیرازی با هامون بود که یه دفعه به شوخی گفت : کا انا الان می پوکن.

اما به همین جا ختم نشد تو سلف سرویس موقعی که همین بچه ها قبل از روسها ( نمی رفتن وی ای پی ) یه شیرنی از سینی روی میز برداشتن روسها با یه حالت تحقیر امیز حاظر نشدن از اون سینی بخورن و رفتن از گوشه ی دورتر شیرنی برداشتن.

بخوایم از این چیزهای ساده بترسیم به اندازه سرسوزنی با اعراب فرق نداریم. می شیم همون چیزی که بودیم.

Parviz-Ramezanpour
03-01-2009, 21:07
آقا مرتضي ، حق با شماست ، بنده به سهم خودم از زحمات شما ممنونم و اصلا شكي ندارم كه تمام اين مواهب و افتخارات را مديون شما و همفكران شما هستيم ، راستش رو بخواهيد من مطلب شما در مورد اون جلسه با مهندسين روسي رو چند بار خوندم ولي هيچي نفهميدم ولي فرق نميكنه حتما كار درستي كرديد .

morteza2007
03-01-2009, 22:31
شرمنده می فرمایید اقای رمضانپور.

من بارها مطالبم رو در مورد کنفرانس انجمن هوا فضا تغییر دادم تا هویت کسی رو بیان نکنم. به همین دلیل مقداری گنگه . البته کسانی که در این کنفرانسها شرکت می کنند حتی می تونن شرایط رو مجسم کنن.

اما بزارین یک نکته از هزاران رو عرض کنم.
در دهه 70 میلادی به قول خیلی ها نیروی هوایی ایران سومی نیروی هوایی قدرتمتند جهان بود و...... .

اما نکات خیلی زیادی از صنعت هوایی ما در اون دوران نا گفته مونده که خیلی ها زحمت بیان این مسائل رو در همچین مجامعی به خودشون نمی دن و خیلی ها هم که فقط امار هواپیما ها رو از اینور اونو می خونن .

قبل از1979 تمامی مجامع علمیو صنعتی ایران در کل بین 5 تا 8 تونل باد به شرکتهای امریکایی سفارش داده بودن که اوج کارایی این سری در یک تونل باد ترانس سونیک 30در 40 بود. این قرار داد ها در سال 1976 بسته شده بود و جالبه بدونید کشوری که از شفتالو راحت تر به ایران تامکت می فروخت سه یا چهار بار این قرار داد ها رو لغو و دوباره به جریان انداخت. فقط چند تا تونل باد ساده.
نهایتش چی گیرمون اومد؟
بعداز 79 نهایتا 4 تا تونل باد با حداکثر رژیم .6 داشتیم که به زور لایه مرزیهاشون اجازه فعالیتهای اموزشی رو میداد.
امروز کجاییم؟ اینقدر عزت داریم که برای 5 تا کشور تونل باد ترانس سونیک ازمایشی بسازیم. اینکه پیشرفته ترین تونل باد خاور میانه با رژیم 6 تا 8 ماخ و کانتینیود داشته باشیم.

تحریم کی واقعی تر بود79 یا 09؟
باز هم حرفهای من رو دروغ تلقی می کنید . اما واقعیت واقعیته کاریش هم نمیشه کرد.

یه پیشنهاد. امسال 29 بهمن تا 2 اسفن ماه کنفرانس انجمن هوا فضا تو شاهین شهره. به ایران بیاید . ببینید . و قضاوت کنید. از رویارویی با حقیقت نترسید و با یک ذهن پاک مشاهده کنید مقالات و تحلیلهای عددی و تجربی دیگه نمی تونن دروغ باشن.

نکته اینجاست که اگه بخوایم از اینکه دیگران به ما بی احترامی می کنن بترسیم و مستقل نباشیم باید همون شهریور 59 خوزستان رو دو دستی تقدیم صدام می کردیم خودمون هم مثل اعراب میشستیم می زدیم تو سرمون.

عزت یعنی اینکه بتونی کاری که می خوای بکنی و بنده احدی نباشی . وابسته کسی هم نباشی.

Parviz-Ramezanpour
04-01-2009, 17:46
آقا مرتضي عزيز ، من سعي ميكنم وارد بحثي خارج از موضوع نشده و تاپيك رو تبديل به يك محاوره دو نفره نكنم ، براي جوانهاي مسئول سايت احترام ويژه قائلم و مايل نيستم برنجند ويا خداي ناكرده با مشكلي روبرو بشوند بنده هم اصلا فرمايشات شما رو دروغ فرض نكردم ، كجا چنين مطلبي نوشتم ولي شما متوجه بعضي واقعيات نيستيد ، آقا مرتضي 30 سال زمان گذشته ، ساحل جنوبي خليج فارس تشريف برديد ؟ سي سال پيش اونجا بيابان بود ، تركيه تشريف برديد ؟ سي سال پيش بهترين جاده ترانزيت تركيه رو ايران با پول خودش ساخت ، گويا شما متوجه گذر زمان نيستيد و دوما ، آقا مرتضي درآمد ايران از فروش نفت فقط در بيست سال گذشته بيشتر از تمام دوران كشف نفت توسط دارسي در ايران تا انقلاب بوده ، در ضمن ممنون ميشم بفرمائيد اين تونل هاي باد ترانس سونيك در كدام كشورها ساخته شده و تجهيزات اين تونل ها ساخت كدام كشوره ، ميدونيد ؟ من كمي به مفهوم كلمه ( ساخت و ساختن ) حساسيت پيدا كردم !!!

morteza2007
05-01-2009, 00:10
اگه ما حتی ده برابر اون زمان نفت فروخته باشیم هزینه خرید فولادمون 170 برابر دوران رضاخان به بعد بوده..... و میزان تولیدمون هم حداقل 50 برابر گسترش خطوط ریلی مون هم 10 برابر، مقالات علمی مون هم 10000000000 برابر، صنایع واقعی مون هم که ...... ( مقایسه ای ، هیچ کس نمیگه تو بهترین وضع ممکنیم ) . اگه کشورهای حوزه خلیج همیشه پارس سی سال پیش بیابون بودن الان شدن .....گاه به خاطر پیشرفتشون نیست، به خاطر اینه که اونها هم برده اند، گول ظاهر قشنگشون رو نخورید یک کلام بخوان خلاف نظرات اربابشون بگن کمر اقتصادشون شکسته. واقعا می خواین ما هم مثل اعراب بشیم؟

واقعا از ایران خبر ندارید. هزار و یک جور امار میدن نصفشم دروغه ولی اونایی که تو ایرانن می تونن وضعیت رو با قبل مقایسه کنن، 30 سال پیش مساحت شهر من یک پنجم الان بود و فقط پنج خیابون اصلی داشت حالا چی؟ این شهر فقط 5 تا اتوبان داره. کسی نمیگه مشکل نداریم اما این مشکلات رو هم مثل سایر مشکلات با دست خودمون حلش می کنیم. کاسه گدایی جلوی اجنبی نمی گیریم.

شما چون جنگ رو ندیدید 30 سال حسابش می کنید . احتمالا حتی نشنیدید از اون روزهایی که افتخار می کردن به حداقل انفجار روزانه 50 بمب در ایران، تا 8 سال بعد از شروع جنگ که با امار سازمان ملل عرض می کنم 4 تا شهر بالای 90 درصد ویرانی داشتیم، ژاپنی بودیم واسه خودمون با این تفاوت که از گذشته هیچی نداشتیم نه صنعتی که مال خودمون باشه و فقط مونتاژ کارهای خارجی نباشه و نه حتی یه پیپر که بشه بهش اعتماد کرد و نه حتی یک اینسترومنت مهم درست که بتونیم باهاش کار کنیم ..... . اون موقع بزرگترین دغدغه افسران اسبق این بود که چرا اسم عربی رو بچهامون میزاریم ، حالا خوبه نصفشون هم عربی نیست ابریه.

افسانه ای که از نیروی هوایی قبلی می گید و اینکه به خاطر قدرتش کسی جرات نداشت بهمون چپ نگاه کنه شاید برای کسایی که از دور نظاره گر مسائلند و از سر صدق هر لحظه ارزو دارن یک روزه نهاجا ابر قدرت دنیا بشه جالب باشه اما برای کسانی که خواری و خفت واقعی رو دیدن بهانه ها و دلیل های بهتری بیارید، ما میدونیم خفت اینکه بهمون بگن تحلیل رو بزارید برای استنفورد یعنی چی . ما میدونیم قطعه مهر و موم بره واسه اپدیت یعنی چی... . هزار برابر بدتر از رفتاری که در اول تاپیک گفتند رو امروز اگه بخواین یه مقاله توAIAA ارائه بدید همین متمدنین و متجددین غرب باهاتون میکنن و انگشت نگاری و تفتیش رو می تونیذ قلقلکشون حساب کنید. ما دیدیم اقا ، ندیده راهی رو انتخاب نکردیم که هم توش مذمت خودیه هم دشمنی بیگانه . یه گناه داریم و اون اینه که می خوایم این کشورواقعا قدرت مند باشه .

یه چیز جالبه، همیشه کسانی که دم از قدرت پیشین میزنن طرفداران پر و پا قرص عدم توانایی نیروی هوایی در در نگهداری از پرنده هاشن. اگه قدرتی که شما میگید پوشالی نبود چرا با قطع حمایت امریکا و خروج مستشار هاش اینقدر افت کرد ، این قدرت ایرانی ها بود یا قدرت امریکایی ها؟ ایا اینطور نبود که برای نگهداشتن این قدرت باید با حرفها و سیاست های ایالات متحده سازگار می شدیم؟ این یه خفته که برای داشتن قدرت باید تابع باشی. عملا می شی یه سرباز ، سربازی که برای داشتن اسلحش باید تابع فرماندهش باشه. به خواب ببینند دو باره اون وضعیت ایران رو.

راستی اون ترانه دبی دبی رو سران مملکتی ما خوندن یا همین کسانی که فکر میکنن عقاید اپوزیسیونی بزرگی میاره؟

چند تا رفتار احمقانه از روی عقده عقب ماندگی مظهر عدم اقتدار نیست. اگه اقتدار نداشتیم خیلی وقت پیش جزایر سه گانه رو مثل بحرین و جمهوری اذربایجان و افغانستان ازمون می گرفتن.

در مورد تونل باد : کشور هایی مثل مالزی و تایلند و ..... .( الان تو دانشگاه بین المللی اسلامی فکر کنم زیر نظر اقای دکتر نوردین یحیی دارن روش کار می کنن ).

جالبه من با یکی از دوستای دانشگاه امام حسین که حرف میزدم می گفت مثل اینکه 2 سال پیش تو اذر شهر یه تونل باد رژیم .6 ساختن . قراره عکسهاش رو برام بفرسته.

فکر کنین چندین بار لغو پروژه ها والان دو تا دبیرستانی سمپادی این کارو کردن ! .

لزومی نمی بینم چیزی رو اثبات اثبات کنم ( گیرم که اثبات کردم کار تاثیر گذاری بر روند دنیا نخواهد بود ) . به قول دوستی هر کار کنیم واقعیت واقعیته.... .

این اخرین پست من در این تاپیک بود .

ماه
11-01-2009, 14:14
دستور وزارت خارجه ایران برای انگشت نگاری اماراتی ها و عقب نشینی پلیس دبی

تدبیر وزارت خارجه در این مورد مؤثر بوده به گونه ای که بعد از این اقدام ، موردی از اهانت به ایرانی ها در مبادی ورودی امارات گزارش نشده است.

در پی اهانت های پلیس دبی به مسافران ایرانی که عازم امارات می شوند ، وزارت خارجه ایران در اقدامی متقابل ، از "پليس مهاجرت و اتباع خارجه" ایران خواست ، اماراتی هایی که وارد ایران می شوند را مورد تفتیش بدنی ویژه و انگشت نگاری قرار دهد.

این دستور وزارت خارجه ، از سوی پلیس به مورد اجرا گذاشته شد و اتباع اماراتی که قصد ورود به کشور را داشتند، تفتیش و انگشت نگاری شدند.
گزارش های رسیده حاکی است ، تدبیر وزارت خارجه در این مورد مؤثر بوده به گونه ای که بعد از این اقدام ، موردی از اهانت به ایرانی ها در مبادی ورودی امارات گزارش نشده است.

در همین حال ، سرهنگ غلامرضا رضائيان رئیس پليس مهاجرت و اتباع خارجه با تأیید این مطلب گفت: بعد از اين اقدام و رفتار متقابل مأموران پليس مهاجرت كشورمان، گزارشي مبني بر تفتيش و انگشتنگاري از مسافران ايراني در دبي نداشتهايم.

سرهنگ رضائيان گفت: بر اساس مصوبه مجلس از اتباع آمريكايي در ورود به كشور انگشتنگاري ميكنيم و از اتباع كشورهاي انگليس، فرانسه و ژاپن نيز بر اساس تصميم دستگاه ديپلماسي انگشتنگاري خواهيم كرد.

فرمانده پليس مهاجرت و اتباع خارجه پيش از اين گفته بود، هرگونه پاسخگويي به تفتيش بدني مسافران ايراني منوط به درخواست وزارت خارجه است.

پليس فرودگاه دبي در چندين مورد اقدام به انگشتنگاري و تفتيش بدني مسافران ايراني كرده بود. در آخرين مورد، برخي مسافران مدعي شدند پليس دبي پس از نگهداري 4 ساعته تمامي مسافران در فرودگاه (به صورت سرپا) و كنترل گذرنامهها، تمامي مسافران را اعم از زن و مرد و كودك به سالن بازرسي ويژه هدايت و اقدام به بازرسي بدني مسافران كردهاند.

بامداد
11-01-2009, 20:39
یسیار خوشحال شدم =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

aeroreza
23-01-2009, 14:15
يك عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به ادامه تفتيش بدني مسافران ايراني در امارات گفت: اگر تفتيش بدني و انگشتنگاري از مسافران ايراني به منظور تحقير آنان ادامه پيدا كند، احتمال قطع روابط يا كاهش سطح روابط با امارات وجود دارد.

جواد جهانگيرزاده، عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفتوگو با فارس افزود: موضوع انگشتنگاري و تحقير مسافران ايراني بايد در دستور كار وزارتخارجه قرار گيرد و بايد به پليس اتباع خارجه هم تكليف شود تا در پاسخ به اقدام ناپسند پليس امارات، انگشتنگاري و تفتيش بدني را در دستور كار خود قرار دهد.

جهانگير زاده، با اشاره به اينكه انگشتنگاري از اماراتيها ممكن است، مشكلاتي را به وجود بياورد، افزود: بيشتر مسافران اماراتي، شيعيان و دوستداران اهل بيت(ع) هستند كه به منظور زيارت اماكن مقدسه به كشورمان ميآيند، دولت امارات بيميل نيست كه از سطح اين روابط دوستانه و مذهبي بكاهد و يا آن را مخدوش كند.

اين عضو كميسيون امنيت ملي تأكيد كرد: البته حفظ جان و آبروي شهروندان و احقاق حقوق آنان نبايد باعث شود كه در مقابل هتك حيثيت ايرانيان سكوت كنيم.

نماينده مردم اروميه افزود: بين گزارشهاي ارائه شده مردمي از آزار و اذيت مسافران و گزارشهاي وزارت خارجه تفاوت و تناقض وجود دارد. در حاليكه گزارشهاي وزارت خارجه از مقطعي بودن اقدامات ناپسند پليس امارات حكايت دارد، اما مسافران و مردم ميگويند، تفتيش بدني و انگشتنگاري در فرودگاه دبي به يك روند تبديل شده است.

وي تأكيد كرد: به دولت امارات توصيه ميكنيم، هر چه سريعتر در اعمال و رفتار خود در برخورد با مسافران ايراني تجديدنظر كند، دولت امارات متوجه سرمايهگذاري قابل توجه ايرانيان در آن كشور باشد، در صورت تداوم اقدامات زشت پليس امارات، مجبوريم موجبات متضرر شدن دولت امارات را فراهم كنيم و از سرمايهگذاري يا سفر ايرانيان به آن كشور جلوگيري كنيم.

جهانگير زاده با اشاره به روابط مسالمتآميز و تاريخي دو كشور افزود: در صورت تعليق روابط و يا كاهش سطح روابط اقتصادي، سياسي اين كشور امارات است كه متضرر خواهد شد. اگر درخواستهاي مردمي مبني بر قطع روابط با امارت افزايش يابد، مجبوريم اين موضوع را در مجلس مطرح كرده و اقدامات عملي را آغاز كنيم.

عضو كميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به نقش مهم نخبگان ايراني در كشور امارات گفت: همه گزينهها براي پاسخگويي به اقدام ناپسند دولت امارات مطرح است و با ادامه روند انگشتنگاري و تفتيش مسافران ايراني اقدامات لازم براي كاهش درآمدهاي دولت امارات را آغاز خواهيم كرد.

جواد جهانگيرزاده با اشاره به شيطنتهاي دولت امارات گفت: بحث جزاير سهگانه و موضعگيري در قبال مسئله هستهاي از كارشكنيهاي دولت امارات محسوب ميشوند.

نماينده مردم اروميه تأكيد كرد: البته بايد با تأمل و دقت بيشتري به مسائل اينچنيني نگريست. بايد از اقدامات جنجالي خودداري كنيم اما موضوع اقدامات پليس امارات، حساسيت بيشتر وزارت خارجه و اقدامات ديپلماتيك را ميطلبد.

Behrang
24-01-2009, 18:00
عضو كميسيون امنيت ملي با اشاره به تداوم تفتيش بدني و انگشتنگاري از ايرانيان در فرودگاه دبي گفت: زمينههاي لازم براي جايگزين شدن بنادر تركيه در درياي سياه به جاي امارات و بندر دبي آغاز شده است.
:-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5 :-5
جواد كريمي قدوسي در گفتوگو با خبرنگار انتظامي فارس گفت: انگشتنگاري از اتباع اماراتي و هر كشوري كه ايرانيان را تحقير ميكند، بايد با شدت ادامه پيدا كند.
نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي، موقعيت بنادر تركيه را مناسبتر از دبي دانست و اظهار داشت: روند جايگزيني بنادر امارات و يافتن بنادر جديد در كشورهاي همسايه آغاز شده است، علاوه بر اعلام آمادگي تركيه براي سرمايهگذاري متقابل در ايران، مطالعات و اقدامات لازم براي استفاده از بنادر بحرين، قطر و ... در خليج فارس آغاز شده است. جايگزيني تركيه و ديگر كشورهاي منطقه از توصيههاي نمايندگان مجلس است.
قدوسي با اشاره به موقعيت مناسب جزاير ايراني در خليج فارس افزود: البته دولت مكلف است تا هر چه سريعتر زمينه رشد سرمايهگذاري و ارائه تسهيلات و خدمات در جزاير و بنادر كشورمان در خليج فارس را آغاز كند.
عضو كميسيون امنيت ملي تأكيد كرد: تدابير جديد براي پاسخگويي به اقدامات شرمآور پليس امارات و حل اين معضل ادامه دارد و در حال بررسي سرمايهگذاريهاي امارات در كشورمان هستيم تا زمينه اخراج اماراتيها از مناقصهها و مزايدهها را فراهم كنيم.
قدوسي با اشاره به اينكه برخورد شرمآور پليس امارات، يكي از مباحث هميشگي كميسيون امنيت ملي در جلسه با وزير امور خارجه است، گفت: سياستهاي بازدارنده ايران تا عقبنشيني و معذرت خواهي دولت امارات ادامه خواهد يافت و اراده مجلس بر اصلاح رفتار دولت امارات است.

emint
24-01-2009, 20:14
جهانگير زاده با اشاره به روابط مسالمتآميز و تاريخي دو كشور افزود: در صورت تعليق روابط و يا كاهش سطح روابط اقتصادي، سياسي اين كشور امارات است كه متضرر خواهد شد. اگر درخواستهاي مردمي مبني بر قطع روابط با امارت افزايش يابد، مجبوريم اين موضوع را در مجلس مطرح كرده و اقدامات عملي را آغاز كنيم

خدا كنه كه همچين اتفاقي بيوفته .

alireza_34227
25-01-2009, 03:27
اگر کسانی که 8سال جنگ کردند و خون دادند تا
یک وجب از خاک این مملکت دردست بیگانه نباشد بودند و می دیدند به جای جواب
دندانشکن به عرب های ترسو با انها دست می دهند و پورخند می زنند که ماها ملت
برادر و دوست هستیم چه می کردند؟روزی صد بار شعار مرگ بر امریکا سر میدهیم
در حالی که دولت امریکا یک بار هم نام خلیج عربی را نیاورده انوقت عربهایی
که علاوه بر خلیج فارس اهواز را هم استان خودشان می دانند دوست و برادر می شوند!
نتیجه اش همین میشود!

Behrang
26-01-2009, 09:51
اخراج اتصالات در صورت انگشتنگاري از ايرانيان در دبي

يك عضو كميسيون امنيت ملي مجلس گفت: در صورتي كه رفتارهاي ناپسند پليس امارات در تفتيش بدني مسافران ايراني ادامه پيدا كند، موضوع كنار گذاشتن شركت اتصالات از اپراتور سوم تلفن همراه را در مجلس بررسي ميكنيم.
به گزارش ايران اکونوميست، پرويز سروري در گفتوگو با فارس گفت: منتظريم تا دولت امارات به وعدههاي خود در قبال اصلاح رفتارهاي ناپسند پليس فرودگاه دبي در برخورد با مسافران ايراني عمل كند.

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي افزود: امارات امروز به يكي از كانونهاي بحران اقتصاد جهاني تبديل شده، اگر امارات رفتارهاي زشت خود را اصلاح نكند، سطح مناسبات اقتصادي خود را كاهش خواهيم داد كه در اين صورت براي اقتصاد بحران زده امارات يك آشوب تلقي ميشود.

Behrang
11-01-2010, 19:27
اقدامات وزارت خارجه درباره برخورد نامناسب با مسافران ايراني

وزير امور خارجه درجلسه علني فرداي مجلس شوراي اسلامي درباره اقدامات اين وزارتخانه درباره برخورد نامناسب پليس دوبي با مسافران ايراني توضيح مي داد.

به گزارش ميراث آريا(CHTN)سال گذشته تعدادي از هموطنان ما که در پروازي که به امارات متحده عربي سفر کردند، در فرودگاه دوبي مورد بازرسي بياحترامانه پليس فرودگاه اين امارت قرار گرفتند.

اين موضوع بازتاب خبري گستردهاي در رسانهها داشت، و تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دراين باره سئوالي را از وزير امور خارجه مطرح کردند.

اين سوال آذر ماه سال گذشته با حضور منوچهر متکي وزير امورخارجه در کميسيون مطرح شد اما از آنجايي که توضيحات وزير براي نمايندگان سئوال کننده قانع کننده نبود مقرر شد تا سوال در صحن علني مطرح شود.

براساس دستور کار اعلام شده مجلس بنا است که منوچهر متکي وزير امورخارجه با حضور درصحن علني مجلس اقدامات انجام شده دراين راستا را براي نمايندگان تشريح کند.

Behrang
12-01-2010, 13:41
ماهانه هزار پرواز ایرانیان به امارات و استمرار توهین

وزیر امور خارجه امروز در خصوص اقداماتی که در خصوص توهین به اتباع ایرانی در امارات شده است به مجلس آمد.
بر اساس گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس داریوش قنبری نماینده ایلام در مجلس با طرح این سئوال که «چه اقداماتی در راستای اتباع ایرانی که توسط پلیس دبی مورد بازرسی بدنی قرار گرفته اند انجام داده اید؟» خواستار توضیح وزیر امور خارجه شده بود. قنبری در توضیح سئوال اظهار داشت: در 14 شهریور ماموران فرودگاه دبی با بهانه حمل مواد مخدر ایرانیان را مورد بازرسی شرم آوری قرار می دهند تا جایی که حتی دختری 11ساله مورد صدمه جسمی قرار گرفت.
منوچهر متکی که برای پاسخ به پرسش داریوش قنبری در صحن علنی مجلس حضور یافته بود پس از قرائت گزارش کمیسیون با اشاره به اینکه گزارشی در این خصوص به نمایندگی ایران واصل نشده است از پیگیری ها وزارت خانه متبوعش در این زمینه خبر داد و گفت اقدامات دیپلماتیک در این زمینه انجام شده است.
وی با باین اینکه ماهی هزار پرواز میان ایران و امارت های امارات انجام می شود در خصوص انگشت نگاری در فرودگاههای این کشور گفت: انگشت نگاری و مردمک نگاری که دارد عادی می شود اما ما هم داریم اقدام متقابل می کنیم.
وی با اشاره به جدیت وزارت امورخارجه کشورمان در صیانت از حقوق شهروندان ایرانی در دیگر کشورها تاکید کرد: پیش از این موردی از انگشت نگاری یک مامور مرد از یک زائر زن ایرانی در فرددگاه جده داشتیم که پس از آنکه گزارش داده و مستنداتمان را ارائه کردیم آن فرد را از آنجا عوض کردند.
پس از توضیحات وزیر امور خارجه نماینده سئوال کننده قانع شد.

ATCexplorer
12-01-2010, 16:19
منوچهر متکی که برای پاسخ به پرسش داریوش قنبری در صحن علنی مجلس حضور یافته بود پس از قرائت گزارش کمیسیون با اشاره به اینکه گزارشی در این خصوص به نمایندگی ایران واصل نشده است از پیگیری ها وزارت خانه متبوعش در این زمینه خبر داد و گفت اقدامات دیپلماتیک در این زمینه انجام شده است.

آسان ترین راه برای فرار از پاسخگویی و قبول مسولیت... متدی که از امسال مد شد.

Behrang
12-01-2010, 16:25
اگر گزارشی واصل نشده پس پی گیری های دیپلماتیک چیه. اگر لازم به پی گیری بوده پس گزارشی حتما واصل شده

چی شده که اینجوری شده ؟....

واصل شده پی گیری شده....

واصل نشده ولی پی گیری شده ....

پی گیری واصل شده ....

وصل به واصل شده بعد پی گیری شده ....

چجوری شده که اینجوری شده ...

سر...

دیوار....

....:-17:-/:-15

amin_7
12-01-2010, 16:38
انگشت نگاری و مردمک نگاری که دارد عادی می شود اما ما هم داریم اقدام متقابل می کنیم.
بله اقدام متقابل می کنند مسافران ایرانی که در فرودگاه دبی انگشت نگاری شدند در ایران هم انگشت نگاری می شوند!!!
آخر مگه چند مسافر اماراتی در سال به ایران سفر می کند که می خواهید اقدام متقابل می کنید؟؟؟؟

Behrang
13-04-2010, 08:28
پیشنهاد ایران برای لغو روادید ایران و امارات

سرپرست سفارت جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده با اشاره به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای لغو روادید اتباع دو کشور از برگزاری نشست کنسولی ایران و امارات با حضور معاون وزیر خارجه ایران خبر داد.

مهدی آقاجعفری خاطر نشان کرد: حسن قشقاوی معاون کنسولی امور مجلس و ایرانیان وزارت خارجه فردا پنجمین نشست کمیته مشترک کنسولی دو کشور ایران و امارات متحده عربی را در دیدار معاون سیاسی وزیر خارجه امارات تشکیل خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه نشست کنسولی دو جانبه در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در ابوظبی برگزار خواهد شد، تصریح کرد: این نشست در ادامه چهار نشست قبلی در راستای بررسی مسائل کنسولی از جمله اتباع دو کشور مقیمین، زندانیان، همکاری های دو جانبه در زمینه استرداد مجریمن، پلیس بین الملل و ویزا و سایر تسهیلات تشکیل خواهد شد.

آقا جعفری خبر داد که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد لغو روادید اتباع دو کشور را به طرف اماراتی ارائه داده و امارات در حال بررسی آن است و احتمالا در سفر قشقاوی به امارات این پیشنهاد مورد پیگیری و بررسی قرار می گیرد.

وی لغو روادید اتباع ایران و امارات را گامی ضروری در روابط دو کشور با توجه به کثرت رفت و آمدهای اتباع عنوان کرد و گفت: امیدواریم در نشست کنسولی دو جانبه توافق حاصل شود.

سرپرست سفارت ایران در امارات اضافه کرد: ایران کاملا برای لغو روادید اتباع امارات آمادگی دارد.

Shahrokh
13-04-2010, 08:36
در حال حاضر هر ويزاي صادر شده توسط اماراتيها 100 دلار هزينه دارد. كه البته با توجه سودي كه بابت سفر ايرانيها عايد اين كشور ميشه خيلي قابل توجه نيست. البته ممكنه اين مبلغ رو در فرودگاه دبي اخذ كنند.

اما كاش پيشنهاد از طرف اونها ارائه ميشد. چون اگه اونها قبول نكنند صورت خوشي نداره

im boeing
13-04-2010, 12:10
در حال حاضر هر ويزاي صادر شده توسط اماراتيها 100 دلار هزينه دارد. كه البته با توجه سودي كه بابت سفر ايرانيها عايد اين كشور ميشه خيلي قابل توجه نيست. البته ممكنه اين مبلغ رو در فرودگاه دبي اخذ كنند.

اما كاش پيشنهاد از طرف اونها ارائه ميشد. چون اگه اونها قبول نكنند صورت خوشي نداره

دوستان عزیز

در جریان سفری که 22 بهمن داشتم مشاهده کردم که یه جماعت ایرانی رو که تو 747 بودن و نزدیک به 360 نفر می شدند را تک تک eye scan کردند

خوب این چه معنی میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این مساله واقعا اعصاب ادمو خراب میکنه :cmd::cmd::cmd:

تازه من متوجه شدم اونهایی که اسم علی دارند را اذیت می کنند و هی به بارشون گیر میدن:01 (10)::01 (10)::01 (10)::01 (10)::01 (10):

جالب این که اگه با پرواز امارات بری هیچ دردسری در این باره نخواهی داشت
:-w:-w:-w:-w:-w

واقعا که :01 (18)::01 (18)::01 (18):

vahidpm
13-04-2010, 12:33
دوستان عزیز

در جریان سفری که 22 بهمن داشتم مشاهده کردم که یه جماعت ایرانی رو که تو 747 بودن و نزدیک به 360 نفر می شدند را تک تک eye scan کردند

خوب این چه معنی میده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این مساله واقعا اعصاب ادمو خراب میکنه :cmd::cmd::cmd:

تازه من متوجه شدم اونهایی که اسم علی دارند را اذیت می کنند و هی به بارشون گیر میدن:01 (10)::01 (10)::01 (10)::01 (10)::01 (10):

جالب این که اگه با پرواز امارات بری هیچ دردسری در این باره نخواهی داشت
:-w:-w:-w:-w:-w

واقعا که :01 (18)::01 (18)::01 (18):

دوست عزيزم
در مورد اول كه متاسفانه اسكن كردن چشم براي مسافران ايراني و بعضي كشور هاي ديگر وجود داره(فقط مربوط به ايراني ها فكر نكنم باشه) و در صفي كه ما منتظر اسكن چشم بوديم از پروازهاي ديگه هم تك و توك آدم توش بود(اگر دوستان اطلاعات دقيق تر دارن ارائه كنن) و البته زمان زيادي رو براي 300 - 400 مسافر صرف مي كنه و حدود نيم ساعت تا 45 دقيقه وقت آدم رو مي گيره اما در مورد دوم به نظر نمياد كه اينطوري باشه و فكر نكنم به اسم علي حساس باشن. چك كردن بار در Gate خروجي بر اساس محتويات بار داخل چمدان شايد انجام بشه( البته توي لحظه اي كه ما داشتيم از Gate رد مي شديم بار هيچكس رو بازرسي نمي كردن و تنها از X-Ray رد مي شد.)

Behrang
27-10-2010, 00:02
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خواهان لغو تورهای مسافرتی به امارات شد

ایرنا نوشت:
'جلال کاظمی' سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بار دیگر خواهان لغو تورهای مسافرتی ایرانی به امارات شد.
وی درباره وضعیت تورهای اعزامی از ایران به امارات گفت: به دلیل برخی برخوردهای ناصواب اماراتی ها در مبادی ورودی این کشور با ایرانیان، به هیچ وجه در شان و منزلت ملت ما نیست که اعزام این تورها ادامه داشته باشد.
وی افزود: مسافرت شهروندان ایرانی با تورهای مسافرتی به امارات فاقد ضرورت است و حتی موجب کاهش شان ایرانیان خواهد شد.
جلالی با اشاره به سخنان پیشین خود درباره اعزام تورهای مسافرتی به امارات اضافه کرد: روزانه بیش از 40 پرواز بین ایران و امارات انجام می شود و حضور ایرانیان در این کشور کمک اقتصادی ویژه ای به مجموعه امارات به خصوص دبی محسوب میشود، ولی متاسفانه شرایط توسط کشور میزبان به عنوان یک نقطه مثبت تلقی نمی شود. وی گفت: در این شرایط طبیعی است که برای دفاع از حیثیت شهروندان ایران باید اعزام این تورها متوقف شود.
وی افزود: مواضعی در داخل از طرف سازمان های مسوول در مورد اعزام تورهای ایرانی به امارات گرفته شد ولی اقدام عملی از سوی آنان صورت نگرفت. جلالی گفت: اگر اقدامی از جانب مسوولان اجرایی صورت نگیرد باید کمیسیون امنیت ملی مجلس در این مساله وارد شود.

shifter
27-10-2010, 11:47
'جلال کاظمی' سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بار دیگر خواهان لغو تورهای مسافرتی ایرانی به امارات شد.
با وجود اينكه اين كار حذف كامل صورت مسئله به جاي حل كردن اون هست اما من باهاش موافقم...
نميدونم چرا هموطنامون به جاي اينكه پول ها رو تو كشور خودمون( كه 10 ها بار ديدني تر و توريستي تر از اماراته) خرج نميكنن...اونجا فقط كمي ازادي بيشتر هست كه به اين دردسر ها نيمارزه به نظرم!!
البته مشكل ديگه بالا بودن خرج مسافرت تو همين ايران خودمون هست كه بايد بهش رسيدگي بشه!
به طوريكه سال پيش كه ما رفته بوديم اصفهان و 4 روز اونجا بوديم خرج سفرمون اندازه يه تور چند روزه امارات شد!!!~x(

roberty
27-10-2010, 12:20
بجای اینکه سعی کنند مسئله رو از طریق سفارت ایران در امارات و اعتراض رسمی به شیوخ امارات حل و فصل کنند سعی میکنند صورت مسئله رو پاک کنند...!!

البته من شنیدم پرواز های هواپیمایی emirates که از فرودگاه امام به دبی میروند هرگز چنین مشکلاتی رو برای مسافرینشان ایجاد نمیکنند...!! ظاهرا اماراتی ها با لوگوی هما و ماهان مشکل دارند...!!!!!!

Aviation safety
27-10-2010, 13:08
با وجود اينكه اين كار حذف كامل صورت مسئله به جاي حل كردن اون هست اما من باهاش موافقم...
نميدونم چرا هموطنامون به جاي اينكه پول ها رو تو كشور خودمون( كه 10 ها بار ديدني تر و توريستي تر از اماراته) خرج نميكنن...اونجا فقط كمي ازادي بيشتر هست كه به اين دردسر ها نيمارزه به نظرم!!
البته مشكل ديگه بالا بودن خرج مسافرت تو همين ايران خودمون هست كه بايد بهش رسيدگي بشه!
به طوريكه سال پيش كه ما رفته بوديم اصفهان و 4 روز اونجا بوديم خرج سفرمون اندازه يه تور چند روزه امارات شد!!!~x(

شیفتر عزیز سلام

قصد انحراف موضوع نیست اما :

تا آزادی را چه معنی کنیم

vahidpm
27-10-2010, 18:28
دوستان عزیز من هفته پیش دوبی بودم و از بدو ورورد تا خروج هیچ بی احترامی را از جانب مسئولین اونجا با ایرانیان ندیدم. البته درسته که از پرواز امارات و در واقع ترمینال 3 فرودگاه دوبی برای ورود و خروج استفاده کردم ولی دفعه گذشته نیز که زمستان سال پیش بود و به دوبی رفته بودم هم هیچ برخورد بدی را ندیدم. تازه این دفعه به غیر از مسافران ایرانی کلیه مسافران هندی و پاکستانی و ... رو هم اسکن چشم می کردن که به عنوان یه ایرانی کمی دلم خنک شد که ما تنها نیستیم و مسافران آسیایی با هم برابرند! فقط این را گفتم که حرف حق زده شود وگر نه من طرفدار هیچ کشور و شخصی نیستم!:01 (25):

shifter
28-10-2010, 08:52
شیفتر عزیز سلام

قصد انحراف موضوع نیست اما :

تا آزادی را چه معنی کنیم

سلام
مثلا ازادي حجاب و پوشش!!
(ديگه بحث كاملا منحرف شد:دي)

kapitan-ali
28-10-2010, 11:26
قابل توجه دوستانی که میگن با ایرانیها بد رفتار میشه. همانطور که قبلا گفتم به هیچ عنوان رفتار بد نیست . تماما توهماتی هست که القا شده.:thankyou:

Shahrokh
28-10-2010, 11:45
قابل توجه دوستانی که میگن با ایرانیها بد رفتار میشه. همانطور که قبلا گفتم به هیچ عنوان رفتار بد نیست . تماما توهماتی هست که القا شده.:thankyou:

بله من هم يكي از اين متوهمين هستم كه هر آنچه ديده ام صرفا ناشي از بيماري رواني بوده است. رفتار خارجيها با ايرانيها بسيار عالي است و ما متوهمين نياز به درمان داريم

راستش من شك دارم شما تا حالا اصلا خارج رفته باشيد و يا درخواست صدور ويزا كرده باشيد و يا گذرتان به يك سفارتخانه در تهران افتاده باشه. يا كه احتمالا تعاريف ما از بد رفتاري متفاوت است. ضمنا در ترمينال 3 فرودگاه دبي هم از ايرانيها چشم نگاري ميشه و بعضا مسافرها قصر در ميرند و مامور كنترل گذرنامه گير نميدهد. اما به صورت پيش فرض پس از فرود هواپيمايي از ايران، يك عرب دشداشه پوش قبل از گيتهاي گذرنامه مي ايسته و برخي مسافران رو به سمت اسكن چشم هدايت ميكنه

kapitan-ali
28-10-2010, 11:53
سلام شاهرخ عزیز. هرچی شما بگید حتما درست است .:solh: @};- من تسلیم. شما میگید بد رفتاری میشه اما من میگم نه . @};-

Shahrokh
28-10-2010, 12:09
ببين عزيز دل برادر داستان بدرفتاري با ايرانيان به قول عربا "اظهر من الشمس" است و نيازي به دليل و برهان ندارد. يا به قول معروف:
"آفتاب آمد دليل آفتاب"

Echo Zulu SW
28-10-2010, 16:44
من با یکی از این مأموران مسئول اسکن چشم صحبت کردم و به من گفت که تمام افرادی که کپی ویزا را دارند (همان برگه ویزا) و باید در فرودگاه visa collection انجام دهند مشمول انجام چشمنگاری هم میشوند.در نتیجه اگر شما دارای پاسپورت ایرانی باشید، ولی ویزای امارت را، به جای دفتر خدمات مسافرتی، از سفارتخانه این کشور در تهران یا هر جای دیگر دنیا دریافت کرده باشید (ثبت شده در پاسپورت) نیازی به اسکن چشم در فرودگاه ندارید. احتمالا سفارتخانههای امارت نیز مانند اکثر کشورهای دیگر هنگام صدور روادید مشخصات بیومتریک متقاضی را نیز ثبت میکنند تا اگر در آینده مشکلی پیش آمد قابل پیگیری باشد.

کشورهایی مانند ایران که بیشترین توریست و تاجر، و سایر کشورها مثل هند، پاکستان و کشورهای جنوب شرق آسیا که بیشترین نیروی کار را در امارات دارند و طبیعتا به خاطر کثرت مراجعه کننده، در دوایر دیگری غیر از سفارت هم میتوان تقاضای روادید کرد، با اسکن چشم در فرودگاه دوبی مواجه هستند.

اما تجربه شخصی من نشان میدهد که این فرایند در ترمینال ۳ بخاطر خلوت بودن و کمتر بودن متقاضی سریع تر و در حدود ۱۵ دقیقه انجام میشود ولی در ترمینال ۱ حدودا دو برابر این مقدار طول میکشد. رفتارشان نسبت به ایرانیها کلا خوب نیست و این به خاطر برتر دونستن عرب از عجم از دید آنها است و دقیقا مشابه حسی که ما نسبت به عربهای کشورهای حاشیه جنوبی خلیج همیشه فارس داریم. توهین آمیز بودن رفتارشان از نظر من تنها مربوط به عدم برقرای ارتباط کلامی هست که توی ذوق میزند. اینکه تمام دستورات را به جای گفتن مثلا بشینید، تمام شد، سر خود را جلو بیاورید یا چشم خود را بیشتر باز کنید با اشاره دست همهٔ اینها را میگویند حس مجسمه بودن به من یکی حداقل دست میدهد. شاید اشکال از عدم تسلط آنها و اکثر هموطنان ما به زبان انگلیسی است.

در آخرین سفرم به دوبی که از ترمینال ۱ انجام شد مسئول اسکن چشم ،انگشتان خود را جلوی صورت من باز و بسته میکرد و من نمیفهمیدم که منظورش چیست! خواستم به انگلیسی بگوید که آخر سر با فارسی دست با شکسته گفت چشم باز! من تلاش خودم رو کردم ولی ظاهراً به علت خستگی ناشی از ۲۰ ساعت بیدار بودن به مقداری که ایشون دوست داشتند نرسید و کلی زیر لب به زبان عربی غر زدند و بعد از کشوی میز یک چراغ قوه کوچک در آورده و به چشم من تاباندند و همزمان عمل اسکن را نیز انجام دادند. که کلا خاطره شد بس که ایشان حرص خوردند سر این موضوع:)

faride
28-10-2010, 20:20
بجای اینکه سعی کنند مسئله رو از طریق سفارت ایران در امارات و اعتراض رسمی به شیوخ امارات حل و فصل کنند سعی میکنند صورت مسئله رو پاک کنند...!!

البته من شنیدم پرواز های هواپیمایی emirates که از فرودگاه امام به دبی میروند هرگز چنین مشکلاتی رو برای مسافرینشان ایجاد نمیکنند...!! ظاهرا اماراتی ها با لوگوی هما و ماهان مشکل دارند...!!!!!!

اصلا اینطور نیست. ایرلاین اصلا مساله ای نیست. با پرواز امارات به دبی رفتم و همین مسائل وجود داشت.

Behrang
02-11-2010, 23:02
سلام

ببخشید که مطلب با تاپیک بی ارتباطه. اما دیدم بد نیست باقی دوستان هم این مطلب ر مطالعه کنند :

بخشی از مصاحبه سخنگوی وزارت خارجه با فارس :

وكلاي دادگستري درباره مهلت 10 روزه به ايرانيان در امارات براي خروج از اين كشور چه كردهاند؟
معاون وزير خارجه در ادامه اين گفتوگو به سرنوشت برخي از هموطناني كه سالهاست به كشورهاي حوزه خليج فارس رفته و سرمايهگذاري گستردهاي كردهاند اشاره كرد و گفت: چگونه ممكن است به يك هموطن ما كه سالهاست در يك كشور (امارات) سرمايهگذاري كرده و جواني و اموالش را در اين راه صرف كرده 10 روز مهلت دهند تا خاك اين كشور را ترك كند؟ يعني هيچ تضميني نيست كه سرمايههاي به دست آمده ايراني در اين كشورها ماندگاري داشته باشد. همه ميدانيم مهلت 10 روزه براي فروش فوري سرمايه كه عمري صرف جمعآوري آن شده، كاملا غيرمنطقي است.
قشقاوي با بيان اينكه ما از طريق رسمي با ارسال يادداشت و يا در ملاقاتها اعتراض خود را مطرح ميكنيم، اظهار داشت: در پنجمين نشست كميسيون مشترك كنسولي ايران و امارات، من اين موضوع را با برادران اماراتي مطرح كردم، ولي هموطنان خارج از كشور نيز بايد در اين زمينهها فعال شوند و در چارچوب قانون و روند منطقي، مطالبات خود را پيگيري كنند.
معاون وزير پرسيد: چه ميزان مقاله در اين زمينهها به نگارش درآمده و وكلاي دادگستري كه بعضاً به مباحث سياسي علاقهمندي فراواني نشان ميدهند چه اقداماتي براي مقابله با تضييع حقوق هموطنان در خارج از كشور انجام داده و چه حمايتي از ايرانيان در امارات به عمل آوردهاند. فعالان حقوق بشري ما و سازمانهاي مردم نهاد كجا هستند؟

Behrang
08-12-2010, 23:32
مسئولان فرودگاه دوبی، در اقدامی تکراری به مسافران ایرانی پرواز صبح امروز توهین کرده و با تفتیش وسائل مسافران صحنه ای تحقیرآمیز را به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار «تابناک اجتماعی» (http://www.tabnak.ir/fa/services/3)، مسافران ایرانی پرواز شماره 358 ایران ایر، که قرار بود ساعت 9.10 از دوبی به مقصد تهران پرواز کند، با گستاخی ماموران فرودگاه دوبی این شهر متعلق به کشور حاشیه خلیج فارس، مورد بی احترامی قرار گرفته و تحقیر شدند.

ماموران فرودگاه دوبی با معطل کردن مسافران و تفتیش دستی وسائل و بار آن ها به بهانه تحریم! ایران بدون هیچ گونه توضیح منطقی وسائل مسافران را برداشته، توقیف و ضبط کردند.

نکته جالب اینجاست که در میان اموال توقیف شده، از ماست و خمیر دندان گرفته تا اجناس گرانقیمت و با ارزش دیده می شده است.

مسافران ایرانی که مانند همیشه هیچ امیدی به پیگیری این موضوع توسط مسئولان سفارت ایران امیدی نداشتند به ماموران پلیس فرودگاه مراجعه کرده و به این اقدام توهین آمیز و دزدی به شیوه جدید ماموران فرودگاه اعتراض کردند که پلیس امارات نه تنها حق را به ماموران داده بلکه به نحوی ناشایست با ایرانیان برخورد کرده است.

گفتنی است، این گونه برخوردها نخستین بار نیست که از سوی اماراتی ها صورت می پذیرد و مسئولان فرودگاه امارات بارها ایرانیان را تحقیر کرده و برخورد بسیار ناشایستی از جمله تفتیش بدنی، سین جیم بی مورد، معطلی مسافران و ... با مسافران ایرانی را داشته اند و این در حالیست که تا کنون شاهد هیچ گونه تحرک اقدام قابل توجه از سوی مسئولان وزارت خارجه و سفارت ایران در مقابل گستاخی اماراتی نبوده ایم و مشخص نیست چه کسی مسئول و پاسخگوی توهین و تحقیر شخصیت ایرانیان در این کشور حاشیه خلیج فارس است.

Khashayar
08-12-2010, 23:46
سلام ...

امیدوارم اونقدر این کار رو ادامه بدن تا من بی غیرت ایرانی (!) جای دیگه ای رو برای تفریح انتخاب کنم . زبونمون مو در آورد از بس گفتیم ، آقای من ، خانوم من ، برادر من ، خواهر من ، دبی نریم نمی میریم !

اما کو گوش شنوا !!؟
از ماست که بر ماست !!!

شب بخیر ...

saeed_2010w
08-12-2010, 23:51
سلام ...

امیدوارم اونقدر این کار رو ادامه بدن تا من بی غیرت ایرانی (!) جای دیگه ای رو برای تفریح انتخاب کنم . زبونمون مو در آورد از بس گفتیم ، آقای من ، خانوم من ، برادر من ، خواهر من ، دبی نریم نمی میریم !

اما کو گوش شنوا !!؟
از ماست که بر ماست !!!

شب بخیر ...

دقيقا همين طور هست كه آقاي طالب زاده ميگه
اگر شما براي مثال بريد خونه دوستتون و بهتون بی احترامی بشه آيا حاضر ميشيد در خونه اون طرف دوباره حاضر بشيد.
احترام هر كس دست خودش هست.

sourena
09-12-2010, 11:48
خیلی جالبه این همه به ایرانی ها اهنت می کنند، نام خلیج فارس رو جعل می کنند، نه تاریخی دارند نه هویتی نه ..... اونوقت برای رفتن اونجا به همدیگه پز هم میدن
خب از مردمی که اینقدر نادانند چه انتظاری دارین؟ شرط می بندم 90 درصد کسانی که برای تفریح میرن دوبی تا حالا تخت جمشید و پاسارگاد نرفته باشند.
خب این ها حقشونه که اینطوری هم باهاشون رفتار بشه. وزارت خارجه هم که بی عرضه تر از همه

320grh
09-12-2010, 12:38
دوستان کمی باید احساسات را کنار بزارید و منطقی تر موضوع را نگاه کرد. ببینید چرا درصد قابل توجه ای از مردم برای مسافرت خارج از کشور را انتخاب میکنند؟ چند فاکتور هست که شامل آزادی بیشتر ، امکانات بهتر ، و تجربه و غیره. خوب داخل کشورمون کدام امکانات خوبی هست اونهایی هم که هست بسیار گران هست اولا دبی هم نزدیک هست هم قیمت مناسب خوب حالا اگر مسئولان دبی با ایرانیها اینطوری میکنند بخاطر مسئله ای هست که با ما دارند و عقدهشون را سر مردم در مییارند پس یک درصدی مردم مقصرند و تقصیر اصلی سر سفارت ما هست که از اتباعش باید حمایت کنه چرا ما همه را از مردم میخواهیم ، الان مسئله آلودگی هوا را نگاه کنید به مردم گفتند ماشین نیارند و واقعا مردم همکاری کردنند ولی دوباره از دوشنبه شلوغ شد چرا؟ چون دیدند بدون ماشین میخواهند برن هم باید دود بخورند هم وسیله خوبی برای رفت و آمدشون نیست و مسئولین بیشتر از مردم در این مسئله مقصرند. الان در آلودگی هوا دبی بهترین جا هست من خودم چند جا را چک کردم چابهار قشم و دبی بلیط پرواز به دبی از همه ارزونتر بود خوب شما باشید کدام را انتخاب میکنید؟

AMG
09-12-2010, 14:55
۱۷ آذر ۱۳۸۹

در اقدامی تکراری و با گستاخی تمام صورت گرفت؛
تحقیر مسافران ایرانی در فرودگاه دوبی

مسئولان فرودگاه دوبی، در اقدامی تکراری به مسافران ایرانی پرواز صبح امروز توهین کرده و با تفتیش وسائل مسافران صحنه ای تحقیرآمیز را به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار «تابناک (http://www.tabnak.ir/fa/news/135204/%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D9%88%D8%A8%DB%8C) اجتماعی»، مسافران ایرانی پرواز شماره 358 ایران ایر، که قرار بود ساعت 9.10 از دوبی به مقصد تهران پرواز کند، با گستاخی ماموران فرودگاه دوبی این شهر متعلق به کشور حاشیه خلیج فارس، مورد بی احترامی قرار گرفته و تحقیر شدند.

ماموران فرودگاه دوبی با معطل کردن مسافران و تفتیش دستی وسائل و بار آن ها به بهانه تحریم! ایران بدون هیچ گونه توضیح منطقی وسائل مسافران را برداشته، توقیف و ضبط کردند.

نکته جالب اینجاست که در میان اموال توقیف شده، از ماست و خمیر دندان گرفته تا اجناس گرانقیمت و با ارزش دیده می شده است.

مسافران ایرانی که مانند همیشه هیچ امیدی به پیگیری این موضوع توسط مسئولان سفارت ایران امیدی نداشتند به ماموران پلیس فرودگاه مراجعه کرده و به این اقدام توهین آمیز و دزدی به شیوه جدید ماموران فرودگاه اعتراض کردند که پلیس امارات نه تنها حق را به ماموران داده بلکه به نحوی ناشایست با ایرانیان برخورد کرده است.

گفتنی است، این گونه برخوردها نخستین بار نیست که از سوی اماراتی ها صورت می پذیرد و مسئولان فرودگاه امارات بارها ایرانیان را تحقیر کرده و برخورد بسیار ناشایستی از جمله تفتیش بدنی، سین جیم بی مورد، معطلی مسافران و ... با مسافران ایرانی را داشته اند و این در حالیست که تا کنون شاهد هیچ گونه تحرک اقدام قابل توجه از سوی مسئولان وزارت خارجه و سفارت ایران در مقابل گستاخی اماراتی نبوده ایم و مشخص نیست چه کسی مسئول و پاسخگوی توهین و تحقیر شخصیت ایرانیان در این کشور حاشیه خلیج فارس است.

Zox Faox
09-12-2010, 23:37
دوستان کمی باید احساسات را کنار بزارید و منطقی تر موضوع را نگاه کرد. ببینید چرا درصد قابل توجه ای از مردم برای مسافرت خارج از کشور را انتخاب میکنند؟ چند فاکتور هست که شامل آزادی بیشتر ، امکانات بهتر ، و تجربه و غیره. خوب داخل کشورمون کدام امکانات خوبی هست اونهایی هم که هست بسیار گران هست اولا دبی هم نزدیک هست هم قیمت مناسب خوب حالا اگر مسئولان دبی با ایرانیها اینطوری میکنند بخاطر مسئله ای هست که با ما دارند و عقدهشون را سر مردم در مییارند پس یک درصدی مردم مقصرند و تقصیر اصلی سر سفارت ما هست که از اتباعش باید حمایت کنه چرا ما همه را از مردم میخواهیم ، الان مسئله آلودگی هوا را نگاه کنید به مردم گفتند ماشین نیارند و واقعا مردم همکاری کردنند ولی دوباره از دوشنبه شلوغ شد چرا؟ چون دیدند بدون ماشین میخواهند برن هم باید دود بخورند هم وسیله خوبی برای رفت و آمدشون نیست و مسئولین بیشتر از مردم در این مسئله مقصرند. الان در آلودگی هوا دبی بهترین جا هست من خودم چند جا را چک کردم چابهار قشم و دبی بلیط پرواز به دبی از همه ارزونتر بود خوب شما باشید کدام را انتخاب میکنید؟
با وجود اين همه توجيه و تفاسير.
من اين سوال را ميپرسم. تفريح و لذت و خوشي كوتاه از توهين و تعرض به ناموستان برايتان مهم تر هست يا خير؟

مسلما يك ايراني وطن پرست و ملي گرا . وطنش همچون ناموس اوست و هرشخصي با هر مليتي كه به ارزشهاي ملي او و يا وطنش دست درازي كند و هموطنش را كه همچون ناموس اوست تحقير كند مسلما ناراحت ميشود. و آنقدر بي شرف نيست كه به خاطر اندكي تفريح (كنسرت خواننده هاي لس آنجلسي) و يا تجارت پر ضرر شرف خود را بي ارزش كند.
براي تفريح و خوشگذاراني و(به عبارت ديگر خروج سرمايه هاي ملي) گزينه هاي ديگري نيز چون تركيه و آذربايجان و ارمنستان و.... هست.

كساني كه با وجود آگاهي از اين مسائل به دبي و كشورهاي ديگر عربي ميروند و سرمايهء كشور را دو دستي تقديم دشمنان قسم خورده مان ميكنند ايراني نيستند.يا اگر هستند و كشورشان برايشان مهم نيست به سوال بنده پاسخ بلي ميدهند.
خودمان بايد شرف داشته باشيم و نبايد منتظر عمكرد مسئولين باشيم.

kaveh ir
10-12-2010, 05:47
مسلما يك ايراني وطن پرست و ملي گرا . وطنش همچون ناموس اوست و هرشخصي با هر مليتي كه به ارزشهاي ملي او و يا وطنش دست درازي كند و هموطنش را كه همچون ناموس اوست تحقير كند مسلما ناراحت ميشود. و آنقدر بي شرف نيست كه به خاطر اندكي تفريح (كنسرت خواننده هاي لس آنجلسي) و يا تجارت پر ضرر شرف خود را بي ارزش كند ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

320grh
10-12-2010, 13:36
ببین دوست خوبم من حرف شما را رد نمیکنم همه برای تفریح دبی نمیرند بعضی ها برای تجارت بعضی ها تفریح و غیره پس نمیتونیم بگیم همه برای کنسرت میره یا تفریح بعد هم مطمئن باشید همه ایرانیها شرف دارند و غیرت در طول تاریخ همه چیز مشخصه. باور کنید من بی احترامی که در فرودگاه امام دیدم تا حالا جایی ندیدم من منظورم چیزه دیگریست ما مردم هستیم که باید به مسئولین فشار بیاریم تا این برخوردها با ما ایجاد نشه ضمن اینکه ما هم باید مواظب به قوانینه هر کشوری باشیم.

Behrang
10-12-2010, 22:11
سلام

گاهی رفتن به دبی از روی اجبار است نه بخاطر تفریح. اجباری که شاید بخاطر شرایط اقتصادی باشد .

Zox Faox
11-12-2010, 18:29
ببین دوست خوبم من حرف شما را رد نمیکنم همه برای تفریح دبی نمیرند بعضی ها برای تجارت بعضی ها تفریح و غیره پس نمیتونیم بگیم همه برای کنسرت میره یا تفریح بعد هم مطمئن باشید همه ایرانیها شرف دارند و غیرت در طول تاریخ همه چیز مشخصه. باور کنید من بی احترامی که در فرودگاه امام دیدم تا حالا جایی ندیدم من منظورم چیزه دیگریست ما مردم هستیم که باید به مسئولین فشار بیاریم تا این برخوردها با ما ایجاد نشه ضمن اینکه ما هم باید مواظب به قوانینه هر کشوری باشیم.
دوست عزيز وقتي شاهد سقوط جايگاه ايران و ايراني در انظار عمومي مردم جهان هستيم. خودمان بايد شروع كنيم خودمان بايد بگوييم كه متفاوتيم.
حتي اگر از فقر هم بميريم نبايد شرافت خود را زير پا بگذاريم.
وقتي به تاجران ايراني ده روز فرصت ترك امارات را دادند بدون اينكه بتوانند حتي يك قران از پول خود را خارج كنند بايد عبرت ميگرفتيم.
سرمايه گذاري خيلي جاهاي ديگه ميشه كرد.

چرا فقط بخاطر مشكل اقتصادي خودمان سرمايهء ملي مملكتمان را از كشور خارج كنيم تا پسفردا عرب بي ارزه آن را بالا بكشد.

ميدانم كه اينجا مشكل اقتصادي بيداد ميكند.
اما باز دليل نميشه حالا به خاطر برطرف كردن برخي مشكلاتمان مشكلات جديدي در آينده درست كنيم.
اين اماراتي كه الان ميبينيد با پول ما ايراني ها امارات شده. با دست خودماندشمن درست كرديم.
هيچ وقت دير نيست.
بخدا قسم با يك مانور قدرت با دهها فروند اف 14 و اف 16 و اف 18 روي آسمون دبي خواب را ازشون ميگرفتيم تا نتوانند ايران را اشغالگر بنامند و ماهيگيران ايراني اطراف جزيره هاي خودمان را به جرم حركت در آبهاي امارات بربايند. و غربي ها را با پول باد آورده شان تطميع كنند تا خليج هميشه پارس را ع ر ب ي بنامند.

در پايان سخن من به كساني هست كه براي تجارت و تفريح به دبي ميروند. نه از سر اجبار و مشكلات و تحريم شركتهاي اروپايي و آمريكايي و.....