PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هديه 12 ميليوني «هما» به جانبازان!

sajjad_sd2000
05-10-2008, 08:46
هواپيمايي جمهوري اسلامي «هما» در اقدامي عجيب و بيسابقه، بليت جانبازان عازم خارج از کشور را نزديک به دو برابر و با قيمتي متفاوت از توريستهاي ايراني شيکپوش محاسبه ميکند.

به گزارش پايگاه خبررساني «عبرت»، به رغم صراحت قانون در اختصاص بليت نيمبها به جانبازان در سفرهاي داخلي و خارجي، شرکت هواپيماي جمهوري اسلامي هما در اقدامي عجيب و بدون در نظر گرفتن مصوبات مجلس شوراي اسلامي و مصوبات هيأت دولت، با روشي متقلبانه بليت رفت و برگشت مسافران و گردشگران متمکن ايراني به مقصد مالزي را 8 ميليون ريال و بليت جانبازان را 12 ميليون محاسبه کرد.

دانشجوي جانباز ايراني عازم مالزي در يادداشتي با ارسال مدارک خود به عبرت نوشت: باور نميکردم که در دولت آقاي احمدي نژاد و درست در هفته دفاع مقدس، سازمان هواپيمايي کشوري با اين جسارت و در روز روشن، تنها امتيازي که ممکن است سالي تنها دو بار و يا براي برخي جانبازان در طول عمر يک بار باشد، زير پا بگذارد و اينچنين ايثارگران را تحقير کند.

وي در بخش ديگري از يادداشت خود مينويسد: براي خريد بليت به يکي از دفاتر شرکت هما در... مراجعه کردم و پس از آن که زمان و پرواز خود را رزرو کردم، قيمت را از متصدي فروش پرسيدم که ايشان در پاسخ گفت: براي زمانهاي مختلف 45 روزه سه ماهه و يک ساله، مبالغ مختلفي تعيين شده که بالاترين آن 8 ميليون ريال است

اينجانب نيز به منظور استفاده از امتيازي که برابر مصوبات قانوني براي جانبازان در نظر گرفته شده با ارايه کارت جانبازي خود، خواستار صدور بليت نيم بها شدم که خانم مسئول با لحني بد، رو به من کرد و گفت که بهتر است از اين کارت استفاده نکنيد.

تعجب کرده بودم و بهت زده پرسيدم که علت چنين حرکتي چيست که وي در پاسخ گفت: قيمت بليت آزاد ما براي شما در بهترين شرايط، مبلغ 850 هزار تومان است، در حالي که اگر شما از کارت جانبازي استفاده کنيد، ما اين مبلغ را تا يک ميليون و دويست و اندي افزايش داده و با نرخي متفاوت و معادل پروازهاي بينالمللي محاسبه ميکنيم و با اين وصف، اگر شما از کارت استفاده کنيد، نميتوانيد از 50 درصد تخفيف بهره ببريد.

اين در حالي است که بر پايه مصوبات مجلس شوراي اسلامي و هيأت دولت، موضوع تخفيف بهاي بليت به جانبازان به صورت قانون درآمده و اين عزيزان ميتوانند با استفاده از کارت خود از اين امتياز بهره بگيرند و جالب آنکه دولت بابت چنين مواردي به هواپيماييهاي ايراني سوبسيد پرداخت ميكند.

اين جانباز عزيز ميگويد: پس از آن که اين مسأله مطرح شد با يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي صحبت کردم که وي اين مسأله را پيگيري و اظهار کرد: اينها در حال دور زدن قانون هستند.

همچنين با يکي از مسئولان هما نيز صحبت شد که وي اظهار داشت: ما بليت جانبازان را با قيمتي متفاوت با ديگر مردم صادر ميکنيم، چون برايمان صرف نميکند که چنين تخفيفي دهيم. جالب آنکه با بررسي مدارک اين جانباز جنگ تحميلي، معلوم شد که دفتر هواپيمايي در پايان، قيمت بليت وي را با قيمتي متفاوت و معادل 12 ميليون ريال در رفت و برگشت محاسبه کرده که با انجام تخفيف قانوني و ضرايب ديگر تخفيف اندکتر از آنچه قانون تعيين کرده در نظر گرفته ميشود.

وي با گلايهمندي از مسئولان کشور مينويسد: اي کاش نام جانبازي را يدک نميکشيديم و کسي ما را ايثارگر نميشناخت و اي کاش اين منتها را بر سر ما نميگذاشتند و آشكارا ميگفتند که آقايان ما امتيازي براي شما قايل نيستيم.

وي ادامه ميدهد: اين نامه را ننوشتم که براي ما کاري بکنند که ميدانم ماجرا عميقتر از اين حرفهاست، اما نوشتم تا مردم بدانند چه بر سر ما ميآورند و گمان نکنند ما با داشتن کولهباري از مشکلات جسمي و خانوادگي از امتيازات خاصي بهره ميبريم.

به خدا ما شرمنده هستيم، به حسين ما خجليم و به خدا وقتي چنين برخوردهايي با ما ميشود، تمام تنمان عرق ميکند.
اين جانباز عزيز در پايان نوشته است که آقايان نمايندگان مجلس و آقاي رئيسجمهور، اين صريحترين و روشنترين اقدام يک سازمان دولتي براي گرانفرشي و ظلم به جماعت ايثارگر است.

از ما که گذشت، اما براي رضاي خدا يا قانون تصويب نکنيد و يا اگر مصوبات شما ابلاغ شد، شهامت و عرضه اجراي آن را داشته باشيد. وقتي در کشوري اين همه از خون و منش ايثارگران بهرهبرداري ميشود، لااقل مرد باشيد و سر حرفهايتان بايستيد.

به گزارش پايگاه خبررساني عبرت، درباره مورد اعلام شده از سوي خبرنگار عبرت، تحقيق لازم صورت گرفت که دقيقا بيانگر حقيقت ماجرا بود.
دفاتر ايران اير براي حذف امتياز قانوني جانبازان، بليت سفرهاي خارجي را اعمال نميکنند يا اگر بکنند هم مانند بالا خواهد بود.

به نقل از تابناک