PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قطع پروازهای تهران توکیو!!!!!Behrang
19-09-2008, 20:44
این پست رو در یک تاپیک دیگه هم قرار داده بودم. اما بخاطر اهمیت موضوع اون رو در تاپیک اختصاصی هم قرار میدمرییس هما در منطقه ژاپن و كره جنوبی: استفاده ایران ایر از پرواز تهران-توكیو در مسیرهای سود ده


سعید قادری گفت: ایران ایر در نظر دارد در راستای افزایش بهره وری ناوگان خود و استفاده از هواپیمای مورد استفاده در مسیر تهران - توكیو، این خط پروازی را در مسیرهای سودده بكار گیرد.
به گزارش شبكه خبر ، رییس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در منطقه ژاپن و كره جنوبی، در حاشیه آغاز بكار نمایشگاه جهانی گردشگری جاتا ‪ ۲۰۰۸‬ژاپن در توكیو و در پاسخ به سوال ایرنا در خصوص وجود نگرانیهایی در بین شهروندان ایرانی مقیم ژاپن از جمله دانشجویان و تجار ایرانی از قطع پروازهای ایران ایر در مسیر تهران - توكیو، افزود: اگر چه پروازمستقیم بین دو كشور از مولفههای موثرو نمایانگر سطح بالای روابط دیپلماتیك به شمار میرود، اما به دلیل وجود عوامل متعددی این مسیر زیان سنگینی را برای هواپیمایی ایران ایر به دنبال داشته است.

قادری با بیان این كه این تصمیم بر خلاف میل باطنی هما است، افزود: افزایش هزینه سنگین سوخت، محدودیت در صدور روادید برای اتباع ایرانی و نیز محدودیت ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، از جمله دلایل تصمیم اخیر هما است.

به دنبال بسته شدن سیستم رزرواسیون هما برای پروازهای از ‪ ۲۶‬اكتبر ( ‪ ۲۵‬آبان) به بعد در مسیرتوكیو به تهران، نگرانیهایی برای شهروندان ایرانی مقیم ژاپن، آژانسها و تورگردانان ژاپنی بروز كرده است.

قادری، با بیان این كه مسیر پروازی تهران- توكیو یكی از قدیمیترین مسیرهای پروازی هما است، خاطرنشان كرد: ارایه مجوز ورود به هواپیماهای خارجی از سوی دولت ژاپن به فرودگاه بینالمللی ناریتای توكیو یكی از ارزشمندترین مجوزها برای خطوط هواپیمایی كشورهای خارجی به این كشور، در صنعت حمل و نقل هوایی محسوب میشود.

به گفته قادری، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از سال ‪ ۱۹۷۴‬میلادی تاكنون با هفتهای دو سورتی پرواز با هواپیمای بوئینگ ‪ SP-747‬در مسیر تهران - توكیو و بالعكس (از طریق پكن و سئول) بعنوان یكی از قدیمیترین خطوط هوایی فعال در بازار ژاپن مطرح بوده است.

قادری، گفت: با توجه به این كه ژاپن به عنوان یكی از بازارهای هدف جذب گردشگر در سیاستهای كلان حوزه صنعت گردشگری جمهوری اسلامی ایران معرفی شده است، هما نیز تاكنون نقش ویژه و بسزایی را در این زمینه به عنوان شركت هواپیمایی ایرانی در این منطقه بر عهده داشته است.

بنابر نظر بسیاری از كارشناسان، وجود خط هوایی بین كشورها از جمله كشوری نظیر ژاپن با دارا بودن گردشگران ثروتمند و مودب كه به قوانین كشورها نیز احترام ویژهای قایل هستند، یكی از نیازهای اساسی محسوب می شود و در این راستا تلاشهای بسیاری نیز برای حضور خطوط هوایی كشورهای مختلف در این كشور وجود دارد.

مالزی از جمله كشورهای مسلمانی است كه همواره در تلاش است تا با جذب گردشگران ژاپنی به ویژه شهروندان ژاپنی كه بازنشسته میشوند، در این كشور سهم قابل توجهی از بازار گردشگری ژاپن را در اختیار بگیرند.

در همین حال با توجه به این كه آمارها نیز حاكی از آن است كه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران حداقل در طی چند ماه اخیرازظرفیت خوبی در مسیر توكیو به تهران و بالعكس برخوردار بوده است، میتوان چنین نتیجه گرفت كه ظرفیت موجود در بخش گردشگری ژاپن برای كشورمان هنوز هم پابرجا است و باید از این فرصت با همكاری بخشهای دست اندركار كشورمان در بخش گردشگری به درستی استفاده شود.

از سوی دیگر افزایش حضور گردشگران ژاپنی در ایران خود زمینهای برای نشان دادن واقعیات موجود در خصوص ایران است كه از سوی رسانههای غربی در اذهان شهروندان ژاپنی به وجود آمده است.

لازم به ذكر است كه بسیاری از اقشار مختلف شهروندان ژاپنی كه موفق به سفر به ایران شدهاند ، همواره در گفت و گو با ایرنا، سفیر جمهوری اسلامی ایران و دیگر مسئولان سفارت كشورمان در ژاپن تاكید كردهاند كه دیدگاه آنها با آن چه كه قبل از سفر به ایران داشتهاند بسیار تفاوت كرده است.

این عده پس از بازگشت از ایران، ایرانیان را مردمی خونگرم، میهمان دوست و دوستداشتنی معرفی كرده و خواستار سفر مجدد به كشورمان هستند.


تاریخ خبر : 29/06/87
منبع: شبکه خبر

emint
19-09-2008, 22:07
آخر نفهمیدیم پرواز ها قطع خواهد شد یا خیر.

Behrang
20-09-2008, 07:42
آخر نفهمیدیم پرواز ها قطع خواهد شد یا خیر.

به نظر میرسه از 25 آبان پروازها قطع خواهد شد

Behrang
20-09-2008, 20:51
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/middle/6/1/6/1397616.jpg

جزو آخرین عکسهاییه که ممکنه از ایران ایر در فرودگاه ناریتا گرفته بشه [-(

http://www.airliners.net/photo/Iran-Air/Boeing-747SP-86/1397616/L/

Behrang
22-09-2008, 10:15
توكيو - معاون نمايشگاههاي ستاد تبليغات و نمايشگاههاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري جمهوري اسلامي ايران، گفت: اگر ايران اير پروازهاي خود را در مسير تهران- توكيو لغو كند، مشكلات زيادي براي اين سازمان در بخش گردشگري بوجود خواهد آمد.

احمد بيدي روز يكشنبه و در آخرين روز نمايشگاه جهاني گردشگري جاتا ‪۲۰۰۸‬ ژاپن در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، با بيان اين كه در حوزه گردشگري يكي از محورهاي اصلي پيشرفت اين صنعت، خطوط هوايي هستند، افزود: اين سازمان خواستار حل مشكلات است و در اين زمينه آماده هرگونه همكاري هستيم.

بيدي، اين سخنان را در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا مبني بر اين كه قطع احتمالي پروازهاي ايران اير در مسير تهران - توكيو را چگونه ارزيابي مي كنيد، بيان كرد.

به دنبال بسته شدن سيستم رزرواسيون هما براي پروازهاي از ‪ ۲۶‬اكتبر (‪۲۵‬ آبان) به بعد در مسير توكيو به تهران، نگرانيهايي براي شهروندان ايراني مقيم ژاپن، آژانسها و تورگردانان ژاپني در زمينه قطع اين پرواز بروز كرده است.

هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از سال ‪ ۱۹۷۴‬ميلادي تاكنون با هفتهاي دو پرواز با در مسير تهران - توكيو (از طريق پكن و سئول) به عنوان يكي از قديميترين خطوط هوايي فعال در بازار ژاپن مطرح بوده است.

معاون نمايشگاههاي ستاد تبليغات و نمايشگاههاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در ادامه گفت: اين براي سومين سال است كه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به طور منسجم در نمايشگاههاي بين المللي و از جمله نمايشگاه جاتا كه از بهترين نمايشگاههاي بينالمللي در شرق آسيا است ، حضور مييابد.

بيدي، افزود: نمايشگاه جهاني جاتا ‪ ۲۰۰۸‬ژاپن به عنوان يكي از بازارهاي مهم براي صنعت گردشگري ايران مورد توجه است و به همين منظور براي معرفي جاذبهها و داشتههاي بيشمار گردشگري كشورمان، اين سازمان با مشاركت بخش خصوصي در اين نمايشگاه حضور يافت.

وي اضافه كرد: امسال دفاتر خدماتي مسافرتي، ايران اير، هتل سنتي يزد به نمايندگي از هتلهاي ايراني در نمايشگاه شركت كردند و يك غرفه نيز به بخش صنايع دستي ايران اختصاص داده شده بود.

به گفته بيدي، از كارهاي خوب امسال گروه ايراني در نمايشگاه، توليد فيلمهاي مستند براي معرفي گردشگري ايران به زبان ژاپني و اقلام تبليغاتي بود كه در مدت سه روز برگزاري اين نمايشگاه در بين بازديدگنندگان توزيع شد.

وي خاطرنشان كرد: امسال سعي شد تا حضور ما در اين نمايشگاه كيفي باشد و به همين دليل از آژانسهايي كه بازار كار آنها ژاپن است، استفاده كرديم.

وي در ادامه ياد آور شد: در سال جاري ستاد تبليغات و نمايشگاههاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ‪ ۱۴‬نمايشگاه مصوب دارد كه شروع آن نمايشگاه جهاني جاتا ‪ ۲۰۰۸‬ژاپن بود و پس از آن نيز قرار است در نمايشگاههايي نظير نمايشگاه بيروت و لندن حضور يابيم.

وي، گفت: صنعت گردشگري سومين صنعت در جهان است كه داراي اولويت بوده و جمهوري اسلامي ايران نيز به منظور آمادهسازي زيرساختهاي لازم در اين زمينه فعاليتهايي را آغاز كرده است و بايد به سرعت اين زيرساختها از جمله ساخت هتل ها، اطلاع رساني مناسب، ايجاد كمپينگهاي بين راهي، سرويسهاي بهداشتي و خطوط هوايي را آماده و توسعه دهيم.
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

بيدي، اضافه كرد: در حوزه اطلاع رساني بسياري از مردم كشورهاي مختلف جهان اطلاع دقيقي از ايران ندارند و نياز به كارهاي فرهنگي زيادي در اين زمينه است و بر اين اساس نيز سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اقدام به تهيه تيزرهاي تبيلغاتي، تبليغات ماهوارهاي و اقلام تبليغاتي در تيراژ پنج ميليوني در سال گذشته كرده كه پيش بيني ميشود توليد اين اقلام در سال جاري به دو برابر افزايش يابد.

وي به تصميم ستاد تبليغات و نمايشگاههاي سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري براي برگزاري ‪ ۸۹‬عنوان نمايشگاه عكس در جهان اشاره كرد و افزود: از جمله اين نمايشگاه ها، برگزاري دو نمايشگاه پوستر در خصوص معرفي جاذبههاي گردشگري و تاريخي جمهوري اسلامي ايران با همكاري سفارت جمهوري اسلامي ايران در دانشگاههاي ژاپن است.

به گفته بيدي، اقوام ايراني، موضوعات سياسي، روستاهاي شگفت انگيز ، آثار ثبت شده جهاني در سازمان يونسكو ، ابنيه تاريخي و اكوتوريسم از جمله موضوعات مرتبط با برگزاري نمايشگاههاي عكسي است كه اين ستاد در سال جاري در نظر دارد آنها را در خارج از كشور برگزار كند.

وي افزود: از جمله قرار است در آبانماه سال جاري همايش اكوتوريسم ايران در سفارت جمهوري اسلامي ايران در ژاپن برگزار شود.

نمايشگاه جهاني گردشگري جاتا ‪ ۲۰۰۸‬ژاپن كه از جمله معتبرترين نمايشگاه هاي موسسات مرتبط با صنعت گردشگري در سطح جهان محسوب ميشود، از روز جمعه با حضور ‪ ۱۳۴‬كشور جهان در سالن نمايشگاه بينالمللي بيگ سايت توكيو پايتخت ژاپن آغاز بكار كرده بود امروز به كار خود پايان داد.

انجمن شركتهاي گردشگري ژاپن جاتا در ژوئن سال ‪ ۱۹۵۹‬ميلادي توسط وزارت حمل و نقل ژاپن به منظور ايجاد هماهنگي ميان موسسات گردشگري در داخل و خارج اين كشور و نيز توسعه صنعت گردشگري تشكيل شده است.

براساس گزارش جاتا، هم اكنون يك هزار و ‪ ۲۱۸‬آژانس مسافرتي عضو فعال اين انجمن بوده و ‪ ۹۲‬شركت و سازمان و يك هزار و ‪ ۲۶‬آژانس مسافرتي، هتلها و شركتهاي حمل ونقل غيرمقيم (خارجي) با اين انجمن در ارتباط هستند.

نمايشگاه جاتا به دليل شمار زياد شركت كنندگانش محلي مناسب براي مذاكره و رايزني ميان آژانس ها، نهادها و شركتهاي مرتبط با صنعت گردشگري و جهانگردي در سطح داخلي و جهاني شمرده ميشود.

دست اندركاران نمايشگاه جاتا انتظار دارند كه اين نمايشگاه بتواند به صورت محركي براي رشد صنعت گردشگري بويژه در قاره آسيا عمل كند. در چند سال اخير وقايعي چون ‪ ۱۱‬سپتامبر، جنگ عراق و افغانستان، شيوع بيماري سارس ، آنفلونزاي مرغي و سونامي ضربات سنگيني به اين صنعت در آسيا بويژه ژاپن وارد ساخته است.

در نمايشگاه جهاني گردشگري جاتا ‪ ۲۰۰۷‬حدود ‪ ۸۰۰‬موسسه و نهاد مرتبط با صنعت گردشگري از ‪ ۱۳۴‬كشور جهان شركت كرده و بيش از يكصد وهفت هزار نفر از آن بازديد كردند.

emint
22-09-2008, 13:56
سیستم مدیریت حرفه ای که میگن یه اینها میگن!برای جذب گردشگر سرویس بهداشتی بین راهی درست میکنن!!!این روش باید الگوی کشورهای منطقه قرار بگیرد :)) :)) :))

klm900
22-09-2008, 14:43
دوست عزیز فرمایش ایشون درست میباشد
ما با خانواده همین چند روز پیش عزم سفر کردیم بریم شهر سرعین(آبگرم) سفر را انجام دادیم با تمام مشکلات و مسائلی که دوستان به عینه تجربه کرده اند در مسیر برگشت خواستیم صبحانه رو در کنار سد منجیل بخوریم جای دوستان خالی صرف کردیم از
پرسنل پارک موقعیت دستشویها رو پرسیدم اونها هم لطف کردن و نشان من دادن(کاش نشون نمیدادن) همین که وارد کریدور دستشوئی شدم هم بوی تعفن و هم .... و انبوهی
مگس از ما استقبال کردند و بنده هم منصرف از عمل با ماشین حرکت کردیم و رفتیم
خوب شاید برای ما که در ایران زندگی میکنیم این مسائل زیاد مهم نباشد و اصلا توجه به این مسائلی نداشته باشیم ولی در صنعت توریسم جهانی حرف اول رو بهداشت
میزند یعنی از مسئول پذیرائی تور تا رستوران مرکز اقامتی و هتل و حتی سرویس
دستشوئی که توریست از آن استفاده میکند
البته من چند وقت پیش در جایی خوندم که کشور سنگاپور تمیزترین سرویسهای دستشوئی
رو در جهان دارا میباشد .

klm900
22-09-2008, 14:55
در مورد کنسل شدن پروازهای هما به توکیو خیلی ناراحت شدم
فکر کنم بعد از مسیر کاراکاس که ایران ایر انجام میداد و پس از اون نیویورک
سومین مسیر طولانی هست که ایران ایر در اون پرواز داشته
نمیتونن پروازها رو به 1 پرواز در هفته کاهش بدن یادمه چند سال پیش که بیماری
سارس تو آسیای شرقی اومده بود پرواز تهران-پکن-توکیو رو یک پرواز و در هفته یکبار انجام میگرفت خب این مسیر میتونن کاهش پرواز انجام بدن نه لغو پرواز امارات
با این همه ادعا هنوز نتونسته اجازه ورود به ناریتا بگیره و مسافرهای خودش رو از
اوزاکا و ناگویا با هزینه خودش با قطارهای سریع السیر ژاپن به ناریتا میرسونه
یقین دارم که اگه هما این مسیر رو لغو بکنه 100% امارات جایگزین اون میشه....
هم بازار خاوردور هم مسافر ایرانی رو از دست میدم...

emint
22-09-2008, 15:36
مطالبی که شما فرمودید صحیح میباشد .ولی خدا کنه که این پرواز قطع نشود.به قول شما امارات پر ادعا به فرودگاه ناریتا پرواز نداره.مسئولان هما باید عاقلانه تصمیم بگیرند.قطع کردن ناگهانی یک پرواز بین المللی صحیح نیست.

klm900
22-09-2008, 15:45
متاسفانه افرادی را در مسند قدرت قرار دادن که به هیچ وجه لیاقت این مسولیت را ندارند مثل آقای خانلری و......

Behrang
22-09-2008, 21:42
ابراز ناخشنودي سفير ایران در ژاپن از قطع پروازهاي ايران اير به توکيو

سفير کشورمان در ژاپن از قطع پروازهاي ايران اير به توکيو ابراز ناخشنودي کرد.
سيد عباس عراقچي گفت خطوط هواپيمايي معتبري هستند که اجازه ورود به شهر توکيو ندارند و اين در حالي است که اين مزيت در افزايش ورود گردشگران ژاپني به ايران نقش مهمي خواهد داشت.
وي ابراز اميدواري کرد همان گونه که آژانس هاي توريستي ايراني در ژاپن حضور قوي دارند ، ايران اير هم بتواند به پروازهاي مستقيم خود جدي تر ، پررنگ تر و قوي تر ادامه دهد تا به رشد صنعت گردشگري ايران کمک کند.
گفتني است هم اکنون حدود شش هزار ايراني در ژاپن زندگي مي کنند و قطع پروازهاي ايران اير به ژاپن موجب نگراني ان ها شده است.
سفير کشورمان در ژاپن در محل نمايشگاه بين المللي گردشگري جاتا دوهزار و هشت ژاپن همچنين بازار اين کشور را به علت سفر بسيار زياد گردشگران ژاپني به کشورهاي جهان ، يکي از بازارهاي هدف در صنعت گردشگري کشورمان دانست و گفت ايران در اين نمايشگاه با معرفي جاذبه هاي کشورمان مي تواند سهم بيشتري براي جذب گردشگران داشته باشد.

Iman
22-09-2008, 22:30
دوستان عزیز من به شما قول میدم که پرواز های توکیو قطع نخواهد شد....

شده پرواز های تهران - اصفهان قطع میشه اما تهران - توکیو قطع نمشه.... :-S :-S :-S

ARafiee
24-09-2008, 05:04
سيدعباس عراقچي" روز سه شنبه افزود: پرواز ايران اير به توکيو، نخستين پرواز يک شرکت هواپيمايي از منطقه خاورميانه به ژاپن است که داراي سابقه 35 ساله است و در شراطي کنوني بايد آن را حفظ و تقويت کرد.
به گزارش تیک آف عراقچي اين مطلب را در پاسخ به سوال خيرنگار ايرنا مبني بر اين که برخي گزارشها حاکي از متوقف شدن رزرواسيون بليت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از 26 اکتبر (25 آبان) به بعد و احتمال قطع پروازهاي اين مسير است ، عنوان کرد.
سفير جمهوري اسلامي ايران در ژاپن با اشاره به اهميت پرواز ايران اير به توکيو ، گفت: پرواز ايران اير در مسير تهران به توکيو ، به فرودگاهي صورت مي گيرد که از فرودگاههاي معتبر دنيا بوده و سالها است که به هيچ خط هوايي جديد و حتي خطوط هوايي مطرح نيز اجازه پرواز به اين فرودگاه داده نمي شود.
عراقچي با اشاره به روابط خوب جمهوري اسلامي ايران و ژاپن در ابعاد مختلف سياسي، اقتصادي و فرهنگي تاکيد کرد که روابط جمهوري اسلامي ايران با ژاپن اقتضا مي کند که ما پروازهاي خود را به اين کشور توسعه دهيم.
وي با اشاره به حضور فعال بخش گردشگري کشورمان در نمايشگاههاي بين المللي که در ژاپن برگزار مي شود،گفت: شرکتهاي ايراني که هفته گذشته در نمايشگاه جهاني گردشگري جاتا 2008 ژاپن حضور داشتند بسيار فعال عمل کردند و همه آنها اميدوار هستند که پس از ماه اکتبر به بعد ، صنعت گردشگري ما يک جان تازه اي بگيرد چون ثبت نامهايي براي برگزاري تورهاي گردشگري در ايران از سوي اين شرکتها انجام شده است.
به گفته عراقچي، با توجه به اين که بازار توريسم ژاپن به عنوان يک بازار بزرگ هدف براي ايران محسوب مي شود ، وجود پرواز ايران اير به توکيو مي تواند به عنوان يک مزيت بزرگ براي جذب گردشگران ژاپني که مزاياي زيادي نسبت به گردشگران نقاط ديگر جهان دارند، باشد.
وي در ادامه با اشاره به اهميت برقراري اين خط هوايي براي توسعه روابط اقتصادي دو کشور ، گفت: ژاپن دومين اقتصاد بزرگ جهان است و شرکتهاي متعدد ژاپني که در دنيا معمولا حرف اول و يا دوم را مي زنند، حضور اقتصادي قوي در دنيا و از جمله منطقه خاورميانه که بيش از 90 درصد انرژي مورد نياز اين کشور از اين منطقه تامين مي شود، دارند و اين پروازها مي تواند در اين راستا موثرتر عمل کند.
وي اظهارداشت: انجام پروازهاي ايران اير در مسير تهران ، توکيو و بالعکس امتياز خوبي براي ارتقاي بيش از پيش سطح روابط دو کشور در بخشهاي مختلفي از جمله سياسي و اقتصادي خواهد بود.
هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از سال 1974 ميلادي تاکنون با هفته اي دو سورتي پرواز با هواپيماي بوئينگ SP-747 در مسير تهران - توکيو و بالعکس (از طريق پکن و سئول) بعنوان يکي از قديمي ترين خطوط هوايي فعال در بازار ژاپن مطرح بوده و هست.
با توجه به اين که ژاپن به عنوان يکي از بازارهاي هدف جذب گردشگر در سياست هاي کلان حوزه صنعت گردشگري جمهوري اسلامي ايران معرفي شده است، هما نيز تاکنون نقش ويژه و بسزايي را در اين زمينه به عنوان شرکت هواپيمايي ايراني در اين منطقه بر عهده داشته است.
بنابر نظر بسياري از کارشناسان، وجود خط هوايي بين کشورها از جمله کشوري نظير ژاپن با دارا بودن گردشگران ثروتمند و مودب که براي قوانين کشورها نيز احترام ويژه اي قايل هستند، يکي از نيازهاي اساسي محسوب مي شود و در اين راستا تلاشهاي بسياري نيز براي حضور خطوط هوايي کشورهاي مختلف در اين کشور وجود دارد.
مالزي از جمله کشورهاي مسلماني است که همواره در تلاش است تا با جذب گردشگران ژاپني به ويژه شهروندان ژاپني که بازنشسته مي شوند، در اين کشور سهم قابل توجهي از بازار گردشگري ژاپن را در اختيار بگيرند.

takeoff.ir

Behrang
24-09-2008, 14:56
سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري گفت: تاكنون تصميمي براي قطع پروازهاي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) در مسير تهران - توكيو اتخاذ نشده است.

رضا جعفرزاده روز چهارشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ايرنا مبني بر اينكه آيا هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در نظر دارد رزرواسيون بليت خود براي پرواز به توكيو پايتخت ژاپن را از ‪ ۲۶‬اكتبر ‪ ۲۰۰۸‬ميلادي (‪ ۲۵‬آبان ماه سال جاري) متوقف كند، اظهار داشت: اين اقدام شايد به سبب حجم ترافيك پروازي در اين مسير باشد ، اما تاكنون تصميمي براي لغو پروازها در اين مسير گرفته نشده است .

ايران اير از سال ‪ ۱۹۷۴‬ميلادي تاكنون با هفتهاي دو سورتي پرواز با هواپيماي بوئينگ ‪ SP-747‬در مسير تهران - توكيو و بالعكس (از طريق پكن و سئول) به عنوان يكي از قديميترين خطوط هوايي فعال در ژاپن مطرح است.

اين در حالي است كه تا كنون گزارشهايي مبني بر احتمال متوقف شدن رزرواسيون بليت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از ‪ ۲۶‬اكتبر سال ميلادي جاري (‪ ۲۵‬آبان ‪ ( ۸۷‬به بعد و احتمال قطع پروازهاي اين مسير منتشر شده است.

درهمين حال پيگيري خبرنگار ايرنا براي دريافت اظهار نظر مسئولان هواپيمايي جمهوري اسلامي در اين خصوص همچنان ادامه دارد ، اما هيچ كدام از مسئولان هما هنوز در اين زمينه اظهار نظر نميكنند.

ماه
27-09-2008, 17:35
توقف خط پروازی تهران- توکیو که قرار است پس از 34 سال فعالیت صورت گیرد با اخطار سازمان هواپیمایی کشوری مواجه شد.

شرکت هواپیمایی هما که از سال 1974 میلادی تاکنون هفته ای دو سورتی پرواز با هواپیماهای بوئینگ SP-747 در مسیر تهران - توکیو (بالعکس از طریق پکن و سئول) برقرار کرده است به رغم اینکه به عنوان یکی از قدیمی ترین خطوط هوایی فعال کشور ژاپن به شمار می رود در آستانه توقف قرار دارد.

یک منبع آگاه در گفت وگو با «سرمایه» اظهار داشت: تاکنون گزارش هایی مبنی بر احتمال توقف رزرواسیون بلیت پروازهای تهران- توکیو از 26 اکتبر سال جاری (آبان ماه جاری) توسط شرکت ایران ایر منتشر شده است.

به گفته وی زمزمه های واگذاری این مسیر پروازی از یک سال گذشته تاکنون مطرح بوده و قرار است از 25 آبان ماه جاری بلیت این مسیر صادر نشود.

گفته می شود توجیهات ایران ایر برای این اقدام کمبود مسافر در این خط پروازی است.

به اعتقاد برخی مسوولان در صورتی که این خط متوقف شود ممکن است برای سال های متمادی امکان برقراری این مسیر وجود نداشته باشد چرا که برخی کشورها از جمله عربستان و امارات چندین سال است خواهان برقراری این خط از کشورشان به فرودگاه ناریتای توکیو هستند اما به علت کمبود فضا مسوولان هوایی این کشور امکان برقراری این پرواز را به سال های 2010 و 2012 میلادی موکول کرده اند و در صورتی که این اقدام صورت گیرد این فرصت از کشورمان گرفته خواهد شد.

البته گفته می شود پیشنهاد خرید این خط پروازی از سوی کشور امارات به ایران ایر داده شده است که ممکن است از نظر اقتصادی برای شرکت هواپیمایی هما صرفه قابل توجهی داشته باشد.
این منبع آگاه به «سرمایه» گفت: پس از گذشت 30 سال که خط پرواز ایران به نیویورک متوقف شده است هر ساله هزینه نگهداری امتیاز این خط برای از دست ندادن پرداخت می شود.»

این درحالی است که وجود خط پروازی به عنوان سرمایه ایرلاین ها به شمار می شود و تا حد امکان باید در حفظ و نگهداری این خط ها تلاش شودچرا که از دست دادن خط مستقیم به سمت پکن طی سال های گذشته باعث شده همچنان جایی برای باز شدن این خط پرواز وجود نداشته باشد.

تماس های خبرنگار «سرمایه» برای برقراری ارتباط تلفنی با مدیرعامل شرکت هواپیمایی به جایی نرسید اما یکی از مسوولان سازمان هواپیمایی کشوری به «سرمایه» گفت: «پس از این تصمیم سازمان هواپیمایی کشوری برای توقف این خط پروازها به هما اخطار داد و با توجه به اینکه توجیه «هما» کمبود مسافر و نداشتن صرفه اقتصادی بود قرار شد نسبت به این اقدام صرف نظر کند اما تاکنون پاسخی داده نشده است.»

وی نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر توقف این خط و امکان برقراری مجدد آن اظهار داشت: «برای هرکشوری ایجاد هر خط پروازی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و از نظر عملی می توان گفت شاید برای آن کشور امکان برقراری این خط وجود داشته باشد اما ممکن است از نظر اجرایی برای سال ها این امکان وجود نداشته باشد اما باید توجه داشت ادامه پرواز در مسیری که از مسافر کمتری برخوردار است ممکن است هزینه اش بیش از درآمد باشد.»

Behrang
30-09-2008, 09:32
امارات خواهان خريد خط پروازي تهران - توكيو است

امارات متحده عربي در اقدامي بيسابقه پيشنهاد خريد مسير پروازي تهران - توكيو را به هواپيمايي جمهوري اسلامي (هما) ، ارايه كرده است .

يك منبع آگاه كه خواست نامش فاش نشود ، روز سه شنبه با اعلام اين مطلب به خبرنگار اقتصادي ايرنا، تصريح كرد: رقم پيشنهادي در حدي است كه مسئولان هما تمايل پيدا كردهاند تا به بررسي اين مهم بپردازند.

وي در ادامه تصريح كرد : هما به سبب زيانده بودن و نداشتن شرايط ورود به بورس اين پيشنهاد را يك فرصت تلقي كرده است و در حال بررسي آن ميباشد.

شركت هما سال گذشته حدود ‪ ۱۹‬ميليارد تومان زيان كرد.

اين منبع آگاه در ادامه افزود: مسئولان هما بر اين باور هستند كه با فروش مسير پروازي تهران - توكيو ميتوانند بخشي از ضررهاي شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران را جبران كنند.

اين در حالي است كه سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري اخيرا در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اعلام كرد كه تاكنون تصميمي براي قطع پروازهاي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مسير تهران - توكيو اتخاذ نشده است . در همين حال گزارشهايي مبني بر احتمال متوقف شدن رزرواسيون بليت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در اين مسير از ‪ ۲۶‬اكتبرسال ميلادي جاري (‪ ۲۵‬آبان ‪ ( ۸۷‬و احتمال قطع پروازهاي اين مسير منتشر شده است .

آقایون سرشون رو بالاتر بگیرند. بالاتر. بالاتر بازهم بالاتر - آهان بالاتر.......

persian wings
30-09-2008, 14:39
بي شك اگر مديران هما با چنين قرارداد ننگ آميزي موافقت كنند اين لكه سياه همچون تركمن چاي و گلستان در اذهان باقي خواهد ماند . پر واضح است كه زيان ده بودن هما بدليل استفاده از هواپيما هاي چند دهه ي گذشته است كه بنا به قدمتشان داراي هزينه هاي سنگين تعمير و نگهداري هستند نه بعهده مسير هاي پروازي كمااينكه معمولا تمامي پروازهاي هما اعم از داخلي و خارجي از در صد قابل توجه ضريب اشتغال صندلي برخوردارند مگر در شرايط خاص فصلي كه آن هم با كاهش سورتي پرواز ويا تغيير تايپ تدبير پذير است به اميد آنكه روزي هما به اوج بال گشايد نه به زوال

klm900
30-09-2008, 16:28
گلچینی از بهترین ایرلاینهای جهان در این فرودگاه فعالیت دارند که اگر ایران ایر این مسیر را از دست بدهد شدیدا متوجه ضرر میشود نه سود که آقایون فکر منفعت مالی هستند مثال قابل توجه مسیرهای اسلو-آتن-مادرید از مسیرهای ایران ار حذف شد و هرگز هم به شبکه پروازی اضافه نشد و اگر توکیو هم حذف شود فقط خاطره ای خوش از آن مسیر بجا خواهد ماند
بنظر شما نمیتوان از 2 پرواز به یک پرواز در هفته کاهش داد این مسیر رو و یا اینکه یه توقف تو آسیا میانه مثلا تاشکند داشته باشه و هواپیمای مثل ایرباس 310
این پرواز رو انجام بده.

persian wings
30-09-2008, 17:02
بنظر شما نمیتوان از 2 پرواز به یک پرواز در هفته کاهش داد این مسیر رو و یا اینکه یه توقف تو آسیا میانه مثلا تاشکند داشته باشه و هواپیمای مثل ایرباس 310[/quote]

دليل اصلي دو پرواز در هفته توقف كرو هست كه مي توان با تغيير ساعت برگشت به اندازه اي كه استانداردها براي كرو رعايت شود آن را به يك پرواز تقليل داد در گذشته هم هما تجربه چنين مواردي را دارد دقيقا در همان مسير آتن مادريد بعلت ساعت بالاي پروازي و وجود يك پرواز در هفته مسير رفت روزهاي جمعه و برگشت روزهاي شنبه انجام مي شد ويا همين پرواز دمشق كاراكاس هم به همين شكل بود و اما در مورد توقف همكنون نيز چنين است و اين پروازها غير مستقيم از طريق پكن و يا سئول انجام ميشود

NAVID_HO
30-09-2008, 20:33
"بهروز رئيسي" عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا، گفت: بحث فروش خط تهران - توکيو در دستور کار هما قرار ندارد و اصولا چنين موضوعي در هما مطرح نبوده است.
وي در پاسخ به اين مطلب که گفته شده فروش امتياز خط تهران - توکيو براي جبران زياندهي هما است، گفت: زياندهي هما طي چند سال اخير روندي روبه کاهش داشته است و براي تداوم اين کار هما برنامه ريزي خاصي دارد و هيچگاه براي کاهش زياندهي خود اقدام به فروش امتياز خطوط هوايي نمي کند.
يادآور مي شود، صبح روز جاري به نقل از يک مقام آگاه اعلام شده بود امارات متحده عربي در يک اقدام بي سابقه پيشنهاد خريد مسير پروازي تهران - توکيو را به هواپيمايي هما ارايه کرده است

Behrang
07-10-2008, 12:19
خط پروازي تهران - توكيو از برنامه پروازي هما خارج شد

مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) گفت: خط پروازي تهران - توكيو زيانده ميباشد و از برنامه پروازي هما خارج شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سعيد حسامي روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود:
براي اجرايي كردن اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسي و كاهش زيانهاي هواپيمايي جمهوري اسلامي تصميم گرفته شد تا خط پروازي تهران - توكيو از برنامههاي پروازي اين شركت هواپيمايي خارج شود.

وي تصريح كرد: براي ورود اين شركت به بورس بايد به مرحله سوددهي رسيد و اين كار در راستاي كاهش زيان و خصوصيسازي انجام شده است.
به گفته وي ، هنوز بحث فروش خط هوايي يادشده مطرح نيست .

حسامي همچنين در خصوص اخبار منتشره در زمينه تعلل هما در امر خصوصيسازي و اجراي اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسي گفت: تمام اين اخبار تكذيب ميشود، ضمن اينكه شركت هما از رسانهاي كه اقدام به انتشار چنين اخبار كذبي كرده است ، شكايت خواهد كرد.

وي با بيان اينكه هما در راستاي اجراي اصل ‪ ۴۴‬قانون اساسي حركت ميكند، اظهار داشت: در اين راستا بخشي از كارها برعهده هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران است و بخشي از عوامل هم در حيطه اختيارات اين شركت هواپيمايي نيست.

مديرعامل هما سپس در پاسخ به اين پرسش كه چرا هواپيمايي جمهوري اسلامي در راستاي خصوصي سازي، اطلاعاتي در اختيار سازمان خصوصيسازي قرار نميدهد، گفت: مجموعه هما در خصوص صحت و سقم اين ادعا شك و ترديد دارد ، ضمن اينكه اگر چنين چيزي باشد ، چرا سازمان خصوصيسازي اين موضوع را به صورت كتبي به هما اعلام نميكند.

حسامي افزود: مسئولان سازمان خصوصيسازي ميتوانند نامهاي كه طي آن از ما درخواست اطلاعات كردند و پاسخي را در اين خصوص دريافت نكردهاند ، در اختيار رسانهها قرار دهند.

وي ادامه داد: تجربه خصوصي كردن خطوط هوايي در كشور وجود ندارد و بايد خيلي با ظرافت در اين بخش عمل كرد ، اما اين بدان معنا نيست كه هما در اين خصوص بيتجربه است .ضمن اينكه هما تنها شركت هواپيمايي دولتي است كه به شكل اصولي در اين مسير حركت ميكند.

مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي سپس تصريح كرد: مجموعه هما معتقد هستند كه خصوصيسازي در اين شركت بايد انجام شود و به نظر ميرسد به محض اينكه مديريت دولتي شركت تغيير كند و تبديل به يك مديريت تجاري شود، در آن صورت آغاز رشد و شكوفايي هما خواهد بود.

يكي از خبرنگاران از حسامي در خصوص پرسانحه بودن هما در مقايسه با ساير شركتهاي هواپيمايي منطقه پرسيد و وي اظهار داشت : در مرحله اول يك سايت خارجي ( سايت اطلاعات هوايي ) كه خبر مربوط به پرسانحه بودن هما را منتشر كرده است، سايتي رسمي نيست و تنها سايتهاي معتبر و رسمي از نظر ما ياتا و ايكائو ميباشند .ضمن اينكه اين ادعاي سايت ياد شده كه از سال ‪۱۹۸۸‬ به اين طرف چهار سانحه هوايي در هواپيمايي جمهوري اسلامي رخ داده، كاملا غير واقعي است.

حسامي افزود: از سال ‪ ۱۹۸۸‬تا كنون هيچ سانحه هوايي در شركت ايران اير رخ نداده است ،ضمن اينكه اخيرا ايمني هواپيماهاي هما توسط كميته ايمني پروازهاي اتحاديه اروپا (سافا) براي پرواز به كشورهاي عضو اتحاديه اروپا مورد تاييد قرار گرفت.

persian wings
07-10-2008, 12:50
واقعا متاسفم .فقط همين رو ميشه گفت...........

747-400
07-10-2008, 13:50
اگر ماهان قبول كنه پروازهاي توكيو را انجام بدهد خوب مي شه.
ماهان كه برنامه پروازي براي شانگهاي كه داره بهدش هم توكيو را اضافه كنه. ;)

Shahrokh
07-10-2008, 17:59
آقاي حسامي تبريك ميگيم. خط توكيو كه از طريق پكن يا سئول انجام ميشه زيانده هست؟ بفرماييد كدوم مسير سود ده هست تا ما هم ياد بگيريم. شايد خبر نگار ايرنا كه با شما مصاحبه ميكنه از هوانوردي چيزي سر در نياره اما ماها بي شعور نيستيم.

در حال حاضر كليه پروازهاي هما بااين نرخ بليط و هزينه تعمير و نگهداري زيان ده مي باشند و اين ارلاين با سوبسيد سرپا هست. البته سوبسيد در اين مورد لازمه و بايد داده بشه. اگه واقعا دوست داريد هما سود ده باشه بايد به دوستاتون بگيد كه يه كاري كنند تحريم ها بر داشته بشه و كاري نكنند كه روز به روز بد تر بشه.

پيشنهاد ميكنم پروازهاي مسافري رو كلا كنسل كنيد و از هواپيماها فقط براي پرواز ونزوئلا استفاده بشه و احيانا نيويورك در موارد خاص.

مسيرهاي داخلي رو هم اتوبوسهاي سير و سفر هستند و پوشش ميدن. با احتساب تاخير پروازها بعضاً زودتر هم ميرسند

Capello
07-10-2008, 18:17
فکر کنم این موضوع مقطعی باشه ...

در ضمن ایران ایر این خط رو به ماهان نخواهد داد !!!

persian wings
08-10-2008, 00:07
Capello جان به امارات چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Capello
08-10-2008, 08:55
اون رو هم فکر نکنم ...

حالا بیشتر تحقیق میکنم....

ایران ایر سالها پروازهای سئول رو قطع کرد ولی بعدا دوباره برقرارشون کرد ...

این چیزها عموما مقطعی هستند ...

mohammadATR
08-10-2008, 09:12
این آگهی استخدام که ایران ایر مهماندار میخواست برای همین خط پرواز بوده؟ که گفتن باید مسلط به زبان ژاپنی باشن! البته دوستان فکر میکنم یکی دیگه از علت های قطع این پرواز این بوده که کل کرو یک هفته اقامتی میرفتند و بخور و بخواب تا هفته بعد مسافر ها رو برگردونن.

ARafiee
10-10-2008, 01:19
دستاوردهاي علمي وجود پرواز تهران ، توکيو براي کشور بسيار مهم است

" منصور کبکانيان " که براي شرکت در سمينار بين المللي "علوم، فن آوري در جامعه" (اس.تي.اس) در شهر تاريخي کيوتو ، در ژاپن بسر مي برد ، روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا، خاطرنشان کرد: ارتباط جمهوري اسلامي ايران با کشوري همانند ژاپن که تضاد فرهنگي قوي با کشورمان ندارد ، يک ارتباط استراتژيک است.
به گزارش تیک آف - کبکانيان در بيان علت اين موضوع ، افزود: زيرا ژاپن در مقايسه با کشورهاي غربي ، در زمينه علم و فناوري ، هيچ چيزي کم ندارد و قشرهاي مختلف مردم ، دانشجويان و يا محققان و اساتيد ايراني ، بخصوص براي فرصتهاي مطالعاتي مي توانند به اين کشور تردد کنند، در صورتي که برقراري خطوط پروازي جمهوري اسلامي ايران به برخي کشورها فقط در حد صدور گردشگر است و منافع آن نيز براي کشور چندان استراتژيک نيست.
وي اضافه کرد: در منطقه شرق آسيا ، سطح علمي و فناوري ژاپن در سطح بسيار بالايي قرار دارد و با توجه به اين که با ميزان تسلط علم و فناوري بسياري از کشورها آشنا هستم، اين بزرگترين مزيت است يعني آن که دانشجويان فوق ليسانس ، محققان، اساتيد و دکتراي ايراني بدين ترتيب مي توانند ارتباط فعالي با اين کشور داشته باشند و بتوانند به راحتي در کنفرانسهاي آنها شرکت کنند و بتدريج اين تبادل علم و فناوري ايجاد مي شود.
وي گفت: در حالي که ما تمامي تلاش خود را براي گسترش روابط علمي و فناوري ميان دو کشور بکار گرفته ايم و دو طرف درصدد هستند تا موانع حضور هرچه بيشتر دانشجويان ايراني را در اين کشور از ميان بردارند ، اگر پروازي هم نباشد اين يک مانع بسيار بزرگ در مسير تبادل علم و فناوري ميان دو کشور ايجاد خواهد کرد.
معاون پژوهشي وزير علوم ، تحقيقات و فناوري کشورمان ، افزود: قطع پرواز مسير تهران ، توکيو ضمن ايجاد موانع براي حضور دانشجويان و اساتيد و محققان ايراني به ژاپن موجب خواهد شد تا ارتباط فرهنگي آن گروه از دانشجوياني که به اين کشور سفر کرده اند نيز با سختي روبرو شود و موجب شود تا براي اين ارتباط فرهنگي با کشورش، هزينه هاي گزافي را بپردازد.
کبکانيان با تاکيد بر نقش برقراري خط پروازي ميان ايران و ژاپن ، خاطرنشان کرد: هيچ وقت کشورها در برقراري خطوط پروازي همه اهدافشان را اقتصادي نگاه نمي کنند ، همانطور که بسياري از خطوط پروازي موجود ديگر کشورها نيز که در ژاپن برقرار است چنين تصوري را ندارند و بر اين اساس بايد حمايتهاي لازم از اين پرواز صورت گيرد و مسئولان و دست اندرکاران کشور پيش از آن که اين خط پروازي مهم و قديمي ايران اير را از دست بدهيم يک چاره اساسي در اين زمينه بينديشند.
وي ، افزود: اين درصورتي است که جمعيت مسافر ايراني به اين کشور قرار است افزايش يابد و وقتي ميزان حضور دانشجويان ايراني را در اين کشور افزايش دهيم و فرصت مطالعاتي نيز متعاقب آن افزايش يابد ، نبود خط پروازي در مسير تهران - توکيو به يک خلا بزرگ تبديل خواهد شد.
معاون پژوهشي وزير علوم ، تحقيقات و فناوري بر اين نکته تاکيد کرد که نبايد هميشه زمان حال را ديد زيرا در دراز مدت مساله اقتصادي آن نيز حل خواهد شد و گردش مالي اين شرکت هواپيمايي حل مي شود و بر اين اساس بايد مسئولان ما اين مساله را مورد توجه قرار دهند.
کبکانيان در ادامه ضمن ابراز تعجب از اين که چرا بايد برخي پروازهاي ما به بعضي کشورهاي غربي افزايش يابد که آسيبهاي فرهنگي آن براي کشور هم کم نيست اما پروازهاي ما به مقصد ژاپن که داراي فرهنگ مشترک ، سالم و ارتباط علمي و فناوري با ما است، بايد قطع شود، گفت: من معتقد هستم که برد ما در برقراري خط پروازي تهران - توکيو ، فقط سود مالي نيست بلکه بردهاي ديگري خواهيم داشت که اينها همديگر را جبران خواهد کرد.
وي اظهارداشت: روزي فراخواهد رسيد که آن بخش ارتباطات علم و فناوري ميان ايران و ژاپن را فعال کنيم و نياز به حضور دانشجويان و اساتيد بيشتري در ژاپن باشد ، اما ببينيم که هواپيماي ايران به اين کشور پروازي ندارد و اين براي کشورمان بسيار بد و تاسف آور است.

takeoff.ir

emint
10-10-2008, 16:58
جناب shahrokhبه مسائل خوبي اشاره كردن .اين آقايون فكر ميكنن كل ملت از كارهاشون بي خبرن .اگر اين پرواز ها ميخواد با اون بوئينگ هاي موميايي شده انجام بشن همون بهتر كه قطع شد.

ARafiee
10-10-2008, 23:18
SALAM

aksi jadid dar Airliners.net

Tokyo - Narita International (New Tokyo) (NRT / RJAA)
Japan, October 2, 2008
http://www.airliners.net/photo/Iran-Air ... 1408315/L/ (http://www.airliners.net/photo/Iran-Air/Boeing-747SP-86/1408315/L/)

Heyf....Heyf

Behrang
11-10-2008, 21:06
نايب رييس كميسيون اقتصادي مجلس؟ اميدواريم شايعه قطع پرواز تهران- توكيو بوقوع نپيوندد

نايب رييس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ايران روز شنبه ، ابراز اميدواري كرد كه شايعه قطع پرواز ايران اير در مسير تهران - توكيو بوقوع نپيوندد.

شايعه مربوط به قطع پرواز ايران اير از ‪ ۲۶‬اكتبر (پنجم آبان) در مسير تهران- توكيو كه از مسيرهاي بزرگ و مطرح بينالمللي است ، موجب لغو بسياري از تورهاي گردشگري ژاپني در اين مسير شده است و نگرانيهايي را براي تجار، بازرگانان، دانشجويان و ايرانيان مقيم ژاپن ايجاد كرده است.

پيمان فروزش كه براي شركت در دومين سمينار مشترك ايران و ژاپن در زمينه زعفران و گياهان دارويي در توكيو بسر ميبرد، در واكنش به اين خبر در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، افزود: در اقتصاد ، براي آن كه صادرات شكل بگيرد، زيرساختهايي لازم است كه حمل و نقل كالا يا فرد از مهمترين اين زيرساختها محسوب ميشود.

فروزش، اضافه كرد: مهمترين چيزي كه ما بايد در اين زمينه درنظر بگيريم آن است كه اگر بخواهيم به آن نقطه اوجي كه در برنامههاي اقتصادي كشور وجود دارد ، برسيم، حمل و نقل كه مهمترين آن حمل و نقل هوايي است را بايد بتوانيم ثابت و پايدار نگه داريم و حتي آن را گسترش دهيم.

وي خاطرنشان كرد: از شنيدن اين خبر كه ايران اير تصميم به قطع پرواز تهران- توكيو گرفته متاسف شده و اميدوار است كه اين شايعه بوقوع نپيوندد.

نايب رييس كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ايران ، اظهارداشت: در اين رابطه اولين لطمهاي كه كشور از قطع اين مسير پروازي خواهد خورد ، آن است كه به آن برنامه اقتصادي كه ترسيم كرده است دست نخواهد يافت.

نماينده زاهدان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بحث خصوصيسازي كه از سوي ايران اير مطرح شده است، گفت: بحث خصوصيسازي خود يك مساله است و اين كه شرايط را تحت كنترل و نظارت خودمان داشته باشيم و دولت حامي بخش خصوصي باشد، موضوع ديگري در اين زمينه است.

فروزش، افزود: در تمام دنيا اگر خصوصيسازي رشد يافته است در پشت آن دولتها وجود داشتهاند و دولتها كمكهايي را به اين بخش ارايه كردهاند كه بخش خصوصي بتواند پايدار باشد.

وي يادآور شد: با نبود زيرساخت حمل و نقل در بخشهاي مختلف هوايي، زميني و ريلي ، بخش خصوصي رشد نخواهد كرد و بنابر اين دولت ميتواند با دادن يارانه به طور موقت در اين زمينه كمك كند زيرا اگر ما صادرات به ژاپن را افزايش دهيم اين روند نيز براي شركت هواپيمايي سود آوري خواهد داشت.

رييس فراكسيون توسعه و صادرات غيرنفتي در ادامه خاطرنشان كرد: چون اساس كار در اين زمينه غلط است، ميگويند اين مسير ضرر اقتصادي دارد و ما اين پرواز را قطع ميكنيم.

فروزش ، گفت: درصورتي كه براي مدتي سوبسيدي داده شود ، به طور يقين در سالهاي بعد از آن، سود اين مسير چند برابر خواهد بود و اين سود را افزايش خواهد داد.

Behrang
12-10-2008, 08:43
معاون كمكهاي تجاري سازمان توسعه تجارت جمهوري اسلامي ايران با اشاره به خبر مربوط به توقف خط پروازي ايران اير در مسير تهران - توكيو، گفت:
در حالي كه ما در تلاش براي حضور گسترده در بازار ژاپن هستيم ، شنيدن چنين خبري بسيار تاسف آور است.

فتح اله كرمانشاهي، افزود: اين سازمان بزودي از طريق وزارت بازرگاني و سازمان توسعه و تجارت با نشستهايي كه با مديران مرتبط در تهران برگزار خواهد شد ، بايستي از توقف اين خط پروازي جلوگيري كنيم.

وي در علت اين مساله افزود: چرا كه پيش نياز ارتباط اقتصادي بين دو كشور از جمله ارتباط تجارو بازرگانان ايارني و ژاپني ، مباحث زيرساختي از جمله ايجاد خط پروازي است كه از چندين سال قبل اين خط برقرار شده و اگر ما اين خط را توسعه نميدهيم ، حداقل حق جمع آوري آن را هم نداريم.

وي ، اضافه كرد: بنابر اين انتظار ما اين است كه در حال حاضر كه فصل جديدي از روابط تجاري ايران و ژاپن و تجار دو كشور ايجاد شده ، اميد ما آن است كه با توجه همه مسئولين بتوانيم با تسهيل روابط تجارت در جهت توسعه روابط دو كشور بيش از پيش فعاليت كنيم و به نتايج خوبي بررسيم.

وي گفت: سازمان توسعه تجارت جمهوري اسلامي ايران با سازمان همكاريهاي بين المللي ژاپن (جترو) و مركز همكاريهاي خاورميانهاي ژاپن كه زير نظر وزارت اقتصاد اين كشور است، هماهنگ بوده و اين سازمان و وزارت بازرگاني جمهوري اسلامي ايران نيز به شدت در حال دنبال كردن جدي اين مساله است تا اين روابط جديدي را كه شروع شده است به هيچ وجه دچار مشكل و نقصان نشود.

فتح اله كرمانشاهي ، گفت: من به نيابت از تجار و بازرگاناني كه در هيات اقتصادي جمهوري اسلامي ايران در ژاپن هستند ، ضمن ابراز نگراني از اين تصميم ايران اير ، خواستار ادامه فعاليت خط پروازي تهران - توكيو توسط ايران اير و در راستاي توسعه روابط اقتصادي دو كشور است.

علي شريعتي مقدم رييس صندوق توسعه صادرات زعفران ايران نيز در اين زمينه ،گفت: حمل و نقل هوايي مهمترين نقش را در توسعه تجاري و روابط اقتصادي ميان دو كشور دارد، و اين موضوع در ارتباط با ژاپن بسيار مهم است شريعتي مقدم افزود: برقراري خط پروازي مستقيم ميان تهران - توكيو زمينه را براي حضور محققان ، تجار و بازرگانان ژاپني در ايران و آشنايي آنها با امكانات موجود در كشور در زمينه گياهان دارويي و زعفران و بازديد از مراكز موجود ما را فراهم ميكند.

وي افزود: از سوي ديگر برقراري اين خط زمينه حضور محققان ، بخش خصوصي و تجار و صندوقهاي توسعه و صادرات و اتحاديهها و تردد آنها ميان دو كشور را فراهم ميسازد و ميتواند به تبالات هياتهاي تجاري دو كشور نيز كمك كند و تخصصي تر شدن آن موجب ميشود تا روابط اقتصادي و صادرات ايران به ژاپن توسعه يابد.

شريعتي مقدم، گفت: در حال حاضر خش عمدهاي از صادرات ايران به ژاپن را نفت خام تشكيل ميدهد ، در صورتي كه ما در بخشهاي محصولات كشاورزي و مواد غذايي و بخصوص زعفران و گياهان دارويي كه به تازگي شروع شده است ، داراي مزيتهاي زيادي هستيم و تجار و بازرگانان علاقه مند به خريد آنها هستند و آينده خوبي براي اين محصولات ميشود بخوبي متصور بود.

وي توضيح داد: در جلساتي كه با طرفهاي تجاري ژاپني داشتيم در نظر داريم يك طرح تجاري سه تا پنج ساله فراهم كرده و در تبليغات اينجا شركت كنيم و به طور مرتبط در نمايشگاههاي اين كشور حضور يابيم كه مسلما اينها نياز به تداوم فعاليتها بخشهاي اقتصادي دارد و يكي از پيش نيازهاي اين مساله نيز برقراري خط هوايي مستقيم ايران اير در مسير تهران - توكيو است كه اگر مسيرهاي ديگر و توقفهاي طولاني باشد مسلما سرمايه گذار ژاپني را با مشكل روبرو خواهد كرد.

رييس صندوق توسعه صادرات زعفران ، گفت: ما اگر يكي از اين زيرساختهايي كه دهها سال است وجود دارد را از بين ببريم، به توسعه فعاليتهاي خود در اين كشور لطمه وارد خواهيم كرد و اين انتظار از بخش دولتي و مسئولان وجود دارد كه اجازه ندهند فعاليت اين خط پروازي قطع شود و مسلما به توسعه و فعاليتهاي اقتصادي ما در اين كشور لطمه خواهد زد.

Capello
27-10-2008, 09:32
پروازهای توکیو ادامه می یابد

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی مطرح کرد: وزیر راه و ترابری قول مساعده داده است که در جلسه ای موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما را با رئیس جمهوری مطرح کند.
به گزارش خبرنگار مهر، سعید حسامی درجمع خبرنگاران گفت: شرکتهای هواپیمایی درصدد افزایش قیمت بلیت هواپیما هستند ولی دولت به دلیل اثرات روانی ناشی از اجرای این تصمیم بر روی سایر قیمتها، با آن مخالف است.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایران ایر افزود: پروازهای هما به کشور ترکیه لغو نشده و خبر لغو پروازهای ایران ایر به ترکیه صحت ندارد و تنها مشکل موجود مربوط به پروازهای توکیو است.

وی ادامه داد: انجام پروازهای توکیو غیراقتصادی است اما براساس دستور رئیس جمهور، این پروازها را کماکان در برنامه خواهیم داشت.

Behrang
22-12-2008, 22:54
به نظر میرسه که پروازهای توکیو کنسل شده. پرواز توکیو تهران امروز باید ساعت 23 می نشست که کنسله :( :( :( :( :(

emint
23-12-2008, 17:33
اگر هم قطع شده باشه يك هفته ديگه ميان به هما فشار ميارن باز دوباره برقرار ميشه بعد دوباره پرواز قطع ميشه بعدش كلاغه به خونش نميرسه...

edmond
23-12-2008, 21:04
گویا قرار است به جای پرواز مستقیم تهران-توکیو پرواز مستقیم تهران-ماناگوآ (نیکاراگوئه) راه اندازی شود . :)) به جای پرواز به سمت شرق هواپیما به سمت غرب می رود. یک کمی طولانی تر !
از زیبائیهای !! نیکاراگوئه لذت ببرید.! :D

Capello
23-12-2008, 21:58
فکر کنم امروز شما رو دنده ی خنده افتادید :-> ...

ولی از این به بعد دقت کنید هرجا که دیدید تاپیک رو انجمن ترمیال H فرستاده شده اونجا شوخی کنید ...

خیلی خیلی ممنون <:-P

Behrang
26-12-2008, 08:23
پروازهاي منظم ايران اير در مسير توكيو - تهران از سر گرفته شد

پروازهاي منظم هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (ايران اير) در مسير توكيو - تهران از روز پنجشنبه بار ديگر از سر گرفته شد.

رييس هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در منطقه ژاپن و كره جنوبي در گفت و گو با ايرنا ، گفت: هواپيماي بوئينگ ‪ SP-۷۴۷‬در ماههاي نوامبر و دسامبر سال جاري ميلادي براي كمك در جابجايي حجاج بيت الله الحرام بكار گرفته شده بود و بر همين اساس برخي پروازها در اين دو ماه لغو شده بود.

سعيد قادري، افزود: هواپيماي بوئينگ ‪ SP-۷۴۷‬روز گذشته (چهارشنبه) از تهران به توكيو پرواز كرد و بدين ترتيب امروز با ورود به توكيو و بازگشت به تهران، پروازهاي منظم اين خط هوايي در اين مسير بار ديگر از سر گرفته شد.

هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از سال ‪ ۱۹۷۴‬ميلادي تاكنون با هفتهاي دو سورتي پرواز با هواپيماي بوئينگ در مسير تهران - توكيو و بالعكس (از طريق پكن و سئول) بعنوان يكي از قديميترين خطوط هوايي فعال در بازار ژاپن مطرح است.


تبریک تبریک. خیلی خوشحالم @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-

aeroreza
26-12-2008, 13:18
خبر بسیار خوشحال کننده ای بود ممنون جناب بهرنگ :-1

AMG
26-12-2008, 14:07
بسیار شادمان کننده بود بهرنگ جان....
آفرین به هما یا ریاست جمهوری یا هر کس یا نهاد دیگر که در ماندن این خط در هما دست داشته =D> =D> =D>

Capello
22-01-2010, 12:57
احتمال توقف خط پروازي تهران - توکيو در حالي شنيده ميشود که سال گذشته دکتر "محمود احمدينژاد" رييس جمهوري بر تداوم فعاليت اين مسير هوايي تاکيد کرده است.


http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010%5C1%5C20%5Cimg633995931368281250.jpg (http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010%5C1%5C20%5Cimg633995931368281250.jpg)
(http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010%5C1%5C20%5Cimg633995931368281250.jpg)

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) از سال 1974 ميلادي تاکنون هفتهاي دو سورتي پرواز با هواپيماهاي بوئينگ SP-747 در مسير تهران - توکيو داشته است بطوري که هم اکنون بعنوان يکي از قديمي ترين خطوط هوايي فعال ژاپن به شمار ميرود.
اين خط پروازي در سال گذشته نيز تا آستانه تعطيلي پيش رفت اما با نظر و مساعدت
"محمود احمدينژاد" رئيس جمهوري ايران تصميم گرفته شد خط پروازي تهران - توکيو همچنان برقرار بماند.
در اين حال، روابط عمومي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) روز جمعه به ايرنا اعلام کرد: اين شرکت هواپيمايي از گذشته بعلت عدم صرفه اقتصادي پروازها درخواست قطع پرواز تهران - توکيو را به دولت داشته است.
روابط عمومي هما سپس اضافه کرد: خط پروازي تهران - توکيو به سبب نداشتن مسافر، براي هما از نظر اقتصادي مقرون به صرفه و سودده نبوده است بنابراين از دولت خواسته شده تا با توقف اين مسير هوايي موافقت کند.
از سوي ديگر کارشناسان معتقدند، هما تا زماني که دولت جمهوري اسلامي ايران دستور بدهد اين خط پروازي برقرار باشد، متعهد به انجام آن است و حتما نيز اين کار را انجام خواهد داد.
به اعتقاد برخي از فعالان بخش هوايي در صورتي که اين خط متوقف شود، ممکن است براي سالهاي متمادي امکان برقراري اين مسير براي کشور وجود نداشته باشد چرا که برخي کشورها از جمله عربستان و امارات متحده عربي چندين سال است خواهان برقراري خط پروازي از کشورشان به فرودگاه ناريتاي توکيو هستند اما بعلت کمبود فضا، مسئولان هوايي اين کشور امکان برقراري اين پرواز را به سالهاي 2010 و 2012 ميلادي موکول کردهاند و در صورتي که پروازي بين تهران و توکيو قطع شود اين فرصت از کشورمان گرفته خواهد شد.
اين در حالي است که وجود خط پروازي بعنوان سرمايه ايرلاينها به شمار ميرود و تا حد امکان بايد در حفظ و نگهداري اين خط ها تلاش شود.

gomayra
22-01-2010, 15:26
اگه به تبلیغ زیر که مال شرکت اماراته نگاه کنید متوجه میشید داستان چیه . منتها نمی دونم این خط
چرا برا ایران ایر ضرر دهه بقیه دارن واسش سر ودست می شکن!!!!!!!

http://content.emirates.com/ir/english/images/EN_Tokyo_New_Route_o1_v1_185_tcm356-527893.jpg (http://www.emirates.com/sessionhandler.aspx?pub=/ir/english&pageurl=/IBE.aspx&section=IBE)

Shahrokh
22-01-2010, 22:01
آيا تا بحال اين مسير با 310 انجام شده؟ اگر نه چرا ايران ار از 310 استفاده نميكنه؟ بنظرم 310 براي اين مسير تايپ منطقي هست. البته با درنظر گرفتن توقف در پكن. با اين حال 310 ميتونه از تهران به توكيو مستقيم بره. چون توسايت ارباس مسير برلين بانكوك براي اين هواپيما معرفي شده همچنين دبي توكيو:
http://www.airbus.com/en/aircraftfamilies/a300a310/a310/performance/
مسلما مسافت تهران توكيو از برلين بانكوك و دبي توكيو بيشتر نيست

Capello
22-01-2010, 22:45
آيا تا بحال اين مسير با 310 انجام شده؟ اگر نه چرا ايران ار از 310 استفاده نميكنه؟ بنظرم 310 براي اين مسير تايپ منطقي هست. البته با درنظر گرفتن توقف در پكن. با اين حال 310 ميتونه از تهران به توكيو مستقيم بره. چون توسايت ارباس مسير برلين بانكوك براي اين هواپيما معرفي شده همچنين دبي توكيو:
http://www.airbus.com/en/aircraftfamilies/a300a310/a310/performance/
مسلما مسافت تهران توكيو از برلين بانكوك و دبي توكيو بيشتر نيست

A310-300 ها دو نوع هستند معمولی و ET که مخزن سوخت اضافی دارند و البته برد بیشتر ...

310 های ایران ایر از نوع اول هستند .

در ماهان هم 4 فروند یعنی HI و HH و MNX و E03 از نوع دوم هستند .

310 های ایران ایر میدونم که پرواز بانکوک رو میتونن برن و میرن .... ولی توکیو فکر نکنم ... ولی باز هم باید با دقت بررسی کرد چون ارقامش رو دقیق نمی دونم

Shahrokh
22-01-2010, 22:47
A310-300 ها دو نوع هستند معمولی و ET که مخزن سوخت اضافی دارند و البته برد بیشتر ...

. 310 های ایران ایر از نوع اول هستند .

در ماهان هم 4 فروند یعنی HI و HH و MNX و E03 از نوع دوم هستند .

310 های ایران ایر میدونم که پرواز بانکوک رو میتونن برن و میرن .... ولی توکیو فکر نکنم ... ولی باز هم باید با دقت بررسی کرد چون ارقامش رو دقیق نمی دونم


OK


با فرض اينكه 310 هاي هما نتونند مستقيم از تهران به توكيو برن با توقف در پكن مشكل حل ميشه

amin_7
22-01-2010, 23:02
OK


با فرض اينكه 310 هاي هما نتونند مستقيم از تهران به توكيو برن با توقف در پكن مشكل حل ميشه
شاهرخ جان من و شما و دیگر دوستانی که در سایت هستند از روی علم دانش مطالعه و دلسوزی و صلاح و مصلحت و توجیه اقتصادی صحبت می کنیم اما آیا مافیای بسیار قدرتمندی که در تایپ بویینگ 747 ایران ایر فعال هستند حاضر می شوند همچین پروازی را که رفت و برگشت آن اگر اشتباه نکنم بالای 20 ساعت پرواز هست و نیز پروازی اقامتی را به تایپ دیگری واگذار می کنند؟؟؟
همین تایپ 600-300 و 310 ایران ایر به دلیل قدرت و نفوذی که دارند پرواز پاریس را به تایپ 320 انتقال نداده اند.
این جور چیزهاست که بر ضررده بودن یک ارلاین می افزاید

احسان63
22-01-2010, 23:21
شاهرخ جان من و شما و دیگر دوستانی که در سایت هستند از روی علم دانش مطالعه و دلسوزی و صلاح و مصلحت و توجیه اقتصادی صحبت می کنیم اما آیا مافیای بسیار قدرتمندی که در تایپ بویینگ 747 ایران ایر فعال هستند حاضر می شوند همچین پروازی را که رفت و برگشت آن اگر اشتباه نکنم بالای 20 ساعت پرواز هست و نیز پروازی اقامتی را به تایپ دیگری واگذار می کنند؟؟؟
همین تایپ 600-300 و 310 ایران ایر به دلیل قدرت و نفوذی که دارند پرواز پاریس را به تایپ 320 انتقال نداده اند.
این جور چیزهاست که بر ضررده بودن یک ارلاین می افزاید

:-5 از صمیم قلب متعجبم از این حرف! این حرف در این حد واقعیت داره؟؟؟ من فکر میکردم در حد کری خوندن و شوخی کردنه!

Behrang
22-01-2010, 23:33
OK


با فرض اينكه 310 هاي هما نتونند مستقيم از تهران به توكيو برن با توقف در پكن مشكل حل ميشه


شاهرخ جان مساله فول پریدن sp ها رو هم باید در نظر بگیرین. چون تا پکن تقریبا با مسافر فول میره . مشکل اصلی پکن تا توکیو است

Shahrokh
22-01-2010, 23:37
شاهرخ جان مساله فول پریدن sp ها رو هم باید در نظر بگیرین. چون تا پکن تقریبا با مسافر فول میره . مشکل اصلی پکن تا توکیو است

ممنون

با اين حساب منطقي شد

شنيده بودم كه در گذشته در پروازهاي نيويورك كه از طريق لندن انجام ميشده ايران ار مسافر لندن نيويورك و بالعكس هم داشته كه اين ميشه آزادي نوع پنجم (اگه اشتباه نكنم). آيا چنين چيزي هم براي پكن - توكيو بوده و يا الان ميتونه باشه؟ حالا به كنار كه شايد كسي از اين پرواز استقبال نكنه

Behrang
22-01-2010, 23:45
بله بنده شنیدم اجازه فروش بلیط در مسیر پکن - توکیو را هم داشته

۵-آزادی نوع پنجم
این آزادی گاهی تحت عنوان beyond rights ( آزادی برای نقاط ماوراء ) نیز نامیده می شود .با استفاده از این آزادی شرکت های هواپیمایی مجاز به حمل مسافر ، بار و پست بین دو منطقه خارج از کشور متبوع خواهند بود مشروط به اینکه پرواز ازکشور متبوع شروع و یا به آن ختم شود .
مثال : هما درپرواز تهران – پکن – توکیو و بالعکس مجاز به حمل مسافر ، بار و پست بین پکن و توکیو است .

mmoghadam2003
26-01-2010, 18:32
در گفتگو با فارس؛
سفير ايران در ژاپن خواستار استمرار پرواز تهران - توكيو شد
خبرگزاري فارس: سفير جمهوري اسلامي ايران در توكيو خواستار استمرار پرواز تهران - توكيو توسط شركت هواپيمايي «ايران اير» شد.

http://media.farsnews.com/Media/8706/Images/jpg/A0501/A0501177.jpg

سيد عباس عراقچي سفير جمهوري اسلامي ايران در توكيو در گفتگو با خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، با اشاره به تصميم شركت هواپيمايي ايران اير براي لغو پروازهاي تهران - توكيو و بالعكس از هشتم بهمنماه، ضمن ابراز اميدواري نسبت به استمرار اين پروازها، گفت: باعث تاسف است كه اين پرواز با سابقه 35 ساله آن هم در يكي از معتبرترين فرودگاههاي شرق آسيا به دلايل اقتصادي بسته شود.
وي با بيان اينكه بسياري از هموطنان ايراني در ژاپن از طريق اين خط هوايي (ايران اير) اقدام به عزيمت به ايران ميكنند، افزود: با اين اقدام به دانشجويان ايراني ديگر تخفيف 50 درصدي براي پرواز با اين شركت داده نميشود و آنها قادر به عزيمت به ايران نخواهند بود.
عراقچي با اشاره به اعتراضاتي كه از سوي هموطنان ايراني مقيم ژاپن در خصوص لغو اين پرواز به اين سفارتخانه ارسال شده، خاطرنشان كرد: صرفا نبايد به جنبههاي اقتصادي توجه كرد و ساير ابعاد سياسي، فرهنگي و ... را ناديده انگاشت.
به باور سفير ايران در توكيو قطع اين پرواز به صنعت گردشگري ايران نيز ضربه خواهد زد و كاهش تعداد گردشگران ژاپني به ايران را در پي خواهد داشت.
براساس اخبار رسيده ايران اير به دلايل عدم صرفه اقتصادي تصميم دارد از هشتم بهمنماه پرواز تهران - توكيو و بالعكس را لغو كند.
سال گذشته نيز چنين اقدامي از سوي اين شركت هواپيمايي صورت گرفت كه با دستور محمود احمدينژاد بار ديگر مجدداً برقرار شد.
تا پيش از اين تصميم، هفتهاي دو پرواز از تهران به مقصد توكيو انجام ميشد.

Ruslan
27-01-2010, 18:13
سفير ايران خواستار ادامه پروازهاي ايران اير به مقصد توكيو شد

توكيو- سفير جمهوري اسلامي ايران در ژاپن با اشاره به تصميم هواپيمايي ايران اير در متوقف كردن پروازها به مقصد توكيو، خواستار ادامه اين پروازها شد.

سيدعباس عراقچي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، خاطر نشان كرد: قطع خط پروازي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در مسير تهران - توكيو به فرودگاه بينالمللي ناريتاي ژاپن ، يكي از معتبرترين فرودگاههاي دنيا پس از ‪۳۵‬سال جاي تاسف بسيار دارد.

عراقچي تاكيد كرد: قطع اين پروازها كه امروز آخرين پرواز آن در مسير تهران - توكيو انجام ميشود، حداقل باعث وارد شدن صدمات جبران ناپذيري به وجهه سياسي و اقتصادي جمهوري اسلامي ايران در منطقه شرق آسيا خواهد بود.

وي اظهارداشت: در انجام پروازهاي ايران اير در مسير تهران - توكيو نبايد فقط ارزش اقتصادي آن را نگريست زيرا اين پرواز ارزش سياسي، حيثيتي، اجتماعي، فرهنگي و حتي علمي براي جمهوري اسلامي ايران به دنبال دارد.

سفير جمهوري اسلامي ايران در ژاپن با تاكيد بر اين موضوع كه ايران اير نبايد جنبههاي اقتصادي را در برقراري پروازهاي اين مسير مدنظر قرار مي داد، ابراز اميدواري كرد كه پيش از آن كه دير شود و ارتباط مستقيم ايران با ژاپن از طريق اين خط پروازي قديمي ميان دو كشور قطع شود، ايران اير در تصميم خود تجديد نظر كند.

عراقچي همچنين اين موضوع را نيز يادآور شد كه قطع اين پرواز علاوه بر آن كه صدمه جبران ناپذيري به صنعت گردشگري كشورمان است، موجب بروز مشكلات فراواني براي سفر ايرانيان مقيم ژاپن از جمله اساتيد و دانشجويان و تجار و بازرگانان ايراني مقيم اين كشور و قطع ارتباط آنها با داخل كشور ميشود لازم به ذكر است سال گذشته نيز قرار بود اين پرواز قطع شود و تا آستانه تعطيلي نيز پيش رفته بود، اما با نظر و مساعدتهاي دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهوري اسلامي ايران ، تصميم گرفته شد تا اين خط هوايي همچنان برقرار بماند.

اين موضوع به ويژه پس از آن كه پروازهاي ايران اير از اول فوريه سال جاري ميلادي (‪ ۱۲‬بهمن) قطع شد و اعلام گرديد كه فردا (پنجشنبه) آخرين پرواز ايران اير انجام ميشود، بار ديگر موجب افزايش نگرانيها در بين اساتيد، دانشجويان، بازرگانان و ايرانيان مقيم ژاپن و خانوادههاي آنها شد.

هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از سال ‪۱۹۷۴‬ميلادي تاكنون با هفتهاي دو نوبت پرواز با هواپيماي بوئينگ ‪SP-۷۴۷‬در مسير تهران - توكيو و بالعكس ( از طريق پكن و سئول) به عنوان يكي از قديميترين خطوط هوايي فعال در بازار ژاپن مطرح است.

پروازهاي مستقيم ايران اير به ژاپن در حالي در آستانه متوقف شدن قرار گرفته است كه اسفنديار رحيم مشايي رييس دفتر رييس جمهور كه پيش از اين معاونت رييس جمهور و رياست سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري جمهوري اسلامي ايران را بر عهده داشت در سفر به ژاپن و در گفت و گو با خبرنگار ايرنا، از پرواز ايران اير در مسير تهران به توكيو به عنوان يكي از پروازهاي راهبردي كشورمان ياد كرده و بر توسعه اين خط پروازي تاكيد كرده بود.

مشايي خاطرنشان كرده بود: پيش از اين، اين موضوع مطرح بود كه خط پروازي ايران اير به توكيو خيلي اقتصادي نيست و نظرشان قطع اين پرواز بود، اما به دستور دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهوري، اين پرواز برقرار ميماند و بايد آن را توسعه دهيم.

وي همچنين تاكيد كرده بود كه با توسعه گردشگري ميان جمهوري اسلامي ايران و ژاپن ، توجيهات اقتصادي اين پرواز نيز به طور يقين افزايش پيدا خواهد كرد و تقاضا براي افزايش اين پرواز بيشتر خواهد شد.

وي ، گفت: در برنامه توسعه پروازهاي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران ، حتما جايگاه ژاپن و جايگاه خط پروازي تهران به توكيو ، يكي از پروازهاي راهبردي ما است و به طور يقين بايد اين پرواز توسعه يابد و تلاش هم مي كنيم تا موضوع اطلاع رساني در داخل ژاپن افزايش يابد كه اين موضوع كمك بزرگي به افزايش گردشگران ورودي از ژاپن به ايران، خواهد كرد.

از سوي ديگر اين نكته نيز قابل توجه است كه ايران اير در حالي درنظر دارد پرواز مستقيم خود به ژاپن را قطع كند كه هواپيمايي امارات با داشتن ‪۷‬ پرواز به مقصد فرودگاه بينالمللي اوساكا در نظر دارد تا از اول ماه مارس سال جاري ميلادي (كمتر از دو ماه ديگر) ‪۷‬پرواز نيز در مسير فرودگاه هانه دا در نزديكي توكيو و خطوط هوايي الاتحاد اين كشور نيز چهار پرواز به همين فرودگاه را راه اندازي كند.

در حالي كه خطوط پروازي مستقيم ميان كشورها يكي از راههاي نزديكي ملت ها و دولتها به يكديگر است ، انتظار ميرود با بكارگيري تدابير لازم از سوي مقامات دست اندركار اين مساله به نحو شايستهاي حل و فصل شود.

به ويژه آن كه ژاپن از جمله كشورهايي است كه با جمهوري اسلامي ايران در زمينههاي مختلف سياسي ، اقتصادي ، فرهنگي و علمي همواره روابطي ديرينه و بسيار خوب داشته و دارد و با ادامه برقراري اين خط پروازي زمينههاي توسعه بيش از پيش روابط دو كشور در زمينههاي مختلف بيشتر فراهم ميشود.

Behrang
28-01-2010, 22:13
آخرين پرواز ايران اير در مسير تهران- توکيو انجام شد


پس از گذشت 35 سال از آغاز پرواز هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران به فرودگاه بين المللي ناريتا ژاپن، روز پنجشنبه آخرين پرواز ايران اير از توکيو به مقصد تهران انجام شد.


برخي هموطنان ايراني که براي مشايعت بستگان و يا دوستان خود به فرودگاه بين المللي ناريتا در حومه توکيو مراجعه کرده بودند در گفت و گو با ايرنا، از اين که هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران تصميم به قطع پرواز به اين فرودگاه گرفته است، ابراز تاسف کردند.
اين عده معتقد بودند که حضور هواپيمايي ايران اير با پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران در اين فرودگاه بين المللي و طنين نام کشورمان به هنگام ورود و خروج به اين فرودگاه، در آن باعث غرور و افتخار ايرانيان در اين منطقه از قاره آسيا است.
جمع ديگري از ايرانيان مقيم ژاپن که براي خريد بليط به دفتر هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در توکيو مراجعه کرده بودند نيز در تماسهايي با ايرنا و ضمن ابراز نگراني از تصميم ايران اير، اعلام کردند که آنها در مراجعه به دفتر ايران اير بااين موضوع که پروازهاي اين شرکت هوايي در مسير توکيو به تهران تا اطلاع ثانوي قطع شده است، روبه رو شده اند.__________________

........................ هیچی ویرایش شد انجمن خبر ......

gomayra
28-01-2010, 22:51
آیا ممکن نیست این پرواز رو شرکتهای دیگه ایرانی انجام دهند تا این خط پروازی همچنان باقی
بماند ، چون مهم مملکته نه اسم ایرلاین.فکر کنم 310 های ماهان با توقف در پکن یا سئول و
بویژه شانگهای که تو پلن خود ماهان هم است بتونن این پرواز رو انجام دهند.

Capello
28-01-2010, 23:02
شنیدم که این مسیر مجوزش با هواپیمای 4 موتوره است . نمی دونم تا چه حدی صحت داره..

در ضمن توکیو به راحتی به ایرلاین های جدیدمجوز نمی ده... برای همین این مسیر مثل طلاست !

Behrang
28-01-2010, 23:05
امیدوارم امتیازش فروخته نشه . اگر این مسیر سود ده نیست با این حال امتیازش فروخته نشه و هزینه های نگهداری امتیاز اون به ژاپنی ها پرداحت بشه .

New person
30-01-2010, 09:27
نكته جالبي كه در مورد فرودگاههاي ژاپن شنيدم اينه در اين كشور فرودگاههاي از ساعت 10 شب كلا تعطيل ميشن و يكي از دلايل عدم پذيرش پرواز هاي بيشتر هم همينه.

IR800
31-01-2010, 11:56
http://www.privateimage.com/images/gtba3mqq9oh4je4otr7y.jpg

فکر کنم کم کم باید به فکر تغییر آیدی باشم... مثلاً IR810...
یعنی پرواز سئول هم متوقف شده؟
حالا نمیشد هفته ای یه پرواز رو نگه دارن؟

Capello
31-01-2010, 12:07
(http://www.farsnews.com/printable.php?nn=8811110482)
(http://www.farsnews.com/mail.php?nn=8811110482&tt=)پروازهاي تهران-توكيو هما از ديروز متوقف شد


خبرگزاري فارس: پروازهاي مسير تهران - توكيو متعلق به هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، از ديروز شنبه متوقف شد.


http://media.farsnews.com/Media/8707/Images/jpg/A0517/A0517928.jpg


به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» پروازهاي مسير هوايي تهران - توكيو هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، از ديروز متوقف شد و اين شركت هواپيمايي دولتي فعلأ در اين مسير هوايي پروازي نخواهد داشت.
سخنگوي سازمان هواپيمايي در اين باره به فارس گفت: عدم استقبال مسافران از مسير هوايي تهران - توكيو متعلق به ايراناير، موجب توقف پروازها در اين مسير شد.
رضا جعفرزاده ضمن رد هرگونه نگاه سياسي به موضوع قطع پرواز تهران - توكيو ايراناير، خاطرنشان كرد: متوسط ساليانه تعداد مسافران اين مسير 58 نفر بوده است.
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري تأكيد كرد: هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران اين آمادگي را دارد كه كه به محض ايجاد زمينههاي صرفه و صلاح اقتصادي در اين مسير هوايي، مجددأ اين پرواز را برقرار كند.
يك مقام مسئول در سازمان هواپيمايي كشوري در اين باره به فارس گفت: پيشنهاد حذف مسير هوايي تهران - توكيو متعلق به ايراناير به دليل زيانده بودن، چندي پيش از سوي هما به دولت ارائه شده بود.
اين گزارش حاكي است هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، هفتهاي يك پرواز در مسير هوايي تهران - توكيو برقرار كرده بود.
به گزارش فارس به نظر ميرسد حذف اين مسير هوايي در راستاي اهداف هدفمندسازي يارانهها و آزادسازي قيمت حاملهاي انرژي مفيد باشد، اما از آن لحاظ كه دولت سالانه مقاديري را به جهت زيانده بودن هما در اختيار اين شركت هواپيمايي دولتي قرار ميدهد، زيان عدم وجود مسافر در اين مسير هوايي نيز ميتوانست در ادامه ديگر زيانهاي هما قرار گيرد تا بدين ترتيب امتياز يكي از خطوط هوايي استراتژيك براي ايران از دست نرود.
بنابراين گزارش پيگيريهاي خبرنگار فارس از مسئولان هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در اين باره، تاكنون بينتيجه مانده است.

Ruslan
31-01-2010, 23:08
قطع پرواز تهران - توکیو سياسی نبود


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری علت قطع پرواز تهران - توکیو را استقبال کم مسافران این مسیر عنوان کرد.


رضا جعفرزاده گفت: میانگین سالانه مسافران مسیر تهران - توکیو تنها 58 نفر بوده است.
وی هرگونه نگاه سیاسی به قطع پرواز تهران - توکیو را رد کرد و افزود: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) آمادگی دارد در صورت وجود توجیه اقتصادی، این پرواز را باردیگر برقرار کند.
گفتنی است، آخرین پرواز ایران ایر از توکیو به مقصد تهران، پس از گذشت 35 سال از آغاز پرواز هما به فرودگاه بین المللی ناریتا توکیو، روز پنجشنبه گذشته انجام شد.
شرکت هما از سال 1974 میلادی تاکنون هفتهای دو سورتی پرواز با هواپیماهای بوئینگ SP-747 در مسیر تهران - توکیو داشته است ، و هم اکنون یکی از قدیمی ترین خطوط هوایی فعال ژاپن به شمار میرود.
یادآوری می شود، روابط عمومی هما پیشتر به ایرنا اعلام کرده بود، این شرکت هواپیمایی پیش از این ،بعلت نبود صرفه اقتصادی پروازها، درخواست قطع پرواز تهران - توکیو را به دولت ارایه کرده بود.
روابط عمومی هما سپس اضافه کرد، خط پروازی تهران - توکیو به سبب کم بودن تعداد مسافر در این مسیر، برای هما مقرون به صرفه و سودده نیست ، بنابراین از دولت خواسته شده است تا با توقف این مسیر هوایی موافقت کند.
گرچه سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری می گوید به محض داشتن صرفه و صلاح اقتصادی ،پرواز تهران - توکیو باردیگر برقرار خواهد شد، اما برخی از فعالان بخش هوایی معتقدند در صورتی که این خط متوقف شود، این احتمال وجود دارد برای سالهای متمادی امکان برقراری مجدد این مسیر برای کشور وجود نداشته باشد.
به باور این کارشناسان، برخی کشورها از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی چندین سال است خواهان برقراری خط پروازی به فرودگاه ناریتای توکیو هستند، اما به علت کمبود فضا، مسوولان هوایی این کشور امکان برقراری این پرواز را به سالهای 2010 و 2012 میلادی موکول کردهاند. در صورتی که پرواز بین تهران و توکیو قطع شود، این فرصت از جمهوری اسلامی ایران گرفته خواهد شد.
گفتنی است، ایران ایر در حالی پرواز مستقیم خود به ژاپن را قطع کرده است که هواپیمایی امارات با داشتن هفت پرواز به مقصد فرودگاه بین المللی اوزاکا در نظر دارد ، از اول ماه مارس سال جاری میلادی (کمتر از دو ماه دیگر) هفت پرواز نیز در مسیر فرودگاه "هانه دا" در نزدیکی توکیو و خطوط هوایی الاتحاد نیز چهار پرواز به همین فرودگاه راه اندازی کنند.

احسان63
01-02-2010, 00:07
به نظرم می ارزه دولت اختصاصا برای همین یک پرواز، بودجه مخصوصی به ایران ایر اهدا کنه. فقط برای همین یک پرواز

Mohammad 1985
02-02-2010, 03:40
آقا بالاخره چی شد ؟ پروازها قطع شد ؟

IranAirHoma
02-02-2010, 21:56
خیلی دلم گرفت وقتی این خبر رو شنیدم. آخه چرا باید از داشته هامون نتونیم درست استفاده کنیم در حالیکه دیگران در حسرت داشته های ما هستن.
امیدوارم مدیریت جدید به این خط نگاه ویژه ای داشته و در تصمیم خود تجدید نظر کنن.

ARafiee
02-02-2010, 22:13
خیلی دلم گرفت وقتی این خبر رو شنیدم. آخه چرا باید از داشته هامون نتونیم درست استفاده کنیم در حالیکه دیگران در حسرت داشته های ما هستن.
امیدوارم مدیریت جدید به این خط نگاه ویژه ای داشته و در تصمیم خود تجدید نظر کنن.

با سپاس از شما بابت احساستون @};-
اما...

توقف پرواز تهران ـ توكيو به دليل اقتصادي نبودن

مديرعامل شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران از افزايش بيش از هشت هزار صندلي پرواز براي ايام تعطيلات 22 بهمن و بيش از 11 هزار صندلي پرواز براي ايام نوروز 89 در شبكه داخلي و خارجي كشور خبر داد.
فرهاد پرورش در گفتوگو با خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره علت توقف پرواز تهران ـ توكيو از چند روز اخير، گفت: انجام اين پرواز براي شركت هواپيمايي هما اقتصادي نيست چراكه هما يك شركت بازرگاني است و بايد فرآيند خصوصيسازي را طي كند كه يكي از فرآيندهاي خصوصيسازي، كاهش زياندهيها است.ادامه پرواز تهران- توكيو در صورت مشاركت نهادهاي ديگر
وي افزود: از سنوات گذشته همه تمهيدات براي اقتصادي شدن اين پرواز بهكار گرفته شد اما به دليل طولاني بودن اين مسير بايد هواپيماي اين پرواز حتما بويينگ 747 باشد و همچنين خدمه پرواز حتما بايد در آنجا اسكان يابند كه هزينهبر است. از سوي ديگر ميزان صدور ويزاي ژاپن و ايران براي يك پرواز كافي نيست.
پرورش با ابراز تمايل به ادامه پرواز تهران - توكيو در صورت كاهش زياندهي آن، اظهار كرد: براي ادامه پرواز تهران - توكيو بايد نهادهاي ديگر مشاركت داشته باشند تا اين پرواز دوباره برقرار شود.واگذاري هتلهاي هما از طريق مزايده
مديرعامل شركت هواپيمايي هما خاطرنشان كرد: براساس آخرين مصوبات، هتلهاي هما و شركت هواپيمايي ايرتور و شركت هواپيمايي هما بايد در سال جاري به بخش خصوصي واگذار شود كه واگذاري هتلهاي هما از طريق مزايده در سازمان خصوصيسازي مصوب شد و چگونگي واگذاري تعداد هتلها بستگي به خريدار دارد.
وي گفت: شركت هواپيمايي هما براي واگذاري اعلام آمادگي كرده است.


فروش بليت، خارج از نرخ مصوب شوراي عالي هواپيمايي تخلف است
پرورش درباره افزايش قيمت برخي پروازها در آستانه تعطيلات بهمن ماه، گفت: نرخ پروازها براساس مصوبه شوراي عالي هواپيمايي كشوري است و بليتهاي شركت هما نيز به همين نرخ فروخته ميشود و خارج از اين ميزان تخلف است.
مديرعامل شركت هواپيمايي هما گفت: برخي پروازها براي ايام نوروز فوقالعاده و به صورت چارتري انجام ميشود كه پروازهاي چارتر محدوديت، شرايط و ضوابط خود را دارد.


نرخ سوخت هواپيما 30درصد بيشتر از نرخ بنزين كشور
وي گفت: هنوز قيمت سوخت هواپيما پس از اجراي طرح هدفمند كردن يارانهها اعلام نشده است اما ظاهرا هرچه قيمت سوخت كشور و خودرو باشد 30 درصد قيمت سوخت هواپيما بيشتر است كه احتمالا قيمت بليت هواپيما بيش از افزايش نرخ سوخت افزايش مييابد چراكه قيمت سوخت بر ديگر نرخها هم تاثيرگذار است؛ البته اين موضوع پس از مشخص شدن نهايي قيمت سوخت بايد بررسي شود.

ایسنا (http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1484784&Lang=P)

IR800
03-02-2010, 22:39
پورتال فرودگاه از نزدیکای ظهر تا حالا آپدیت نشده.
http://www.privateimage.com/images/y9kc3lt365nna5ou6cn6.jpg

نمیدونم چرا پرواز توکیو رو on time زده!!!

احسان63
03-02-2010, 22:58
این هم مربوط به فرودگاه توکیو است. منبع flightstats بوده نمیدونم چقدر موثقه.

http://www.privateimage.com/images/ac3gn6u5orkk3arqp7b.jpg

Tomcattter
03-02-2010, 23:15
پرواز 800 فعلا فقط به مقصد پكن خواهد بود و تنها در روزهاي چهارشنبه انجام ميشه.

احسان63
03-02-2010, 23:16
اما با کمال تاسف چنین پروازی در وبسایت خود فرودگاه نیست!!

http://www.privateimage.com/images/zqnljvj1jpcjgu3m8i0.jpg

icarus
04-02-2010, 00:39
این قضیه اقتصادی نبودن چندان قابل توجیه نیست.
برای مثال، راه آهن آلمان یا همان Deutsche Bahn مدتها است که زیانده است. اما نه تنها دولت آلمان هزینه های ان را کم نمیکند بلکه همه ساله هزینه های هنگفتی را برای توسعه و نوسازی ناوگان آن خرج مینماید. شرایط هواپیمایی امارات هم در برخی سالها مشابه این وضعیت بوده است و اکنون هم در بعضی مسیرها صرفه اقتصادی ندارد.
اما برای پیشرفت یک کشور در زمینه های مختلف وجود زیر ساختهای قوی حمل و نقل یک ضرورت است چون حتی اگر زیانده باشد در بخشهای دیگر ازجمله تجارت و توریسم سودهای کلانی به کشور میرساند. به همین دلیل است که دولتهای آلمان و امارات و.... از شبکه های مهم حمل و نقل خود واقعا حمایت مینمایند.
گرچه انحصار و رانت در هرزمینه ای بد است اما ایران ایر برای ایران مثل DB برای آلمان و Emirates برای امارات است نه مثل Easyjet و Ryan Air که اگر سودده باشند هستند و اگر نباشند نه!

driver82
04-02-2010, 13:12
یکی از مشکلات ایران ایر از قدیم این بوده که بین هزینه ها هیچ تفاوتی قائل نمیشود و فقط پولی را می بیند که خرج می شود. اگر برای کاغذ و خودکار 1 میلیون تومان خرج شود و برای تشویق عده ای مثلاً 20 نفر ( نه 1 نفر ) هم یک میلیون تومان هزینه شود هر دو را برابر میداند. پرواز توکیو هزینه بر است. قبول. قدیمی بودن هواپیما، تعداد بالای کرو برای این مسیر و مدت اقامت طولانی در توکیو و هزینه های هتل و حق ماموریت همه درست ولی آیا تا کنون سری به برخی شعبات خارجی هما زده اید که ببینید فایده و سود آنها برای هما چقدر است. پرواز توکیو برای هما هزینه دارد ولی برای ایرن آبرو میخرد در حالی که شعباتی که در گرانترین شهر های جهان فعالیت می کنند هیچ خاصیتی حتی برای خود ایران ایر ندارند. یک نمونه شعبه زوریخ در حالی که پرواز ایران ایر به ژنو است. هزینه های اقامت کارمندان شعبه و ساختمان مجلل ایران ایر که ملکی نیز است را حساب کنید و ایضاً پیدا کنید پرتقال فروش را.

gomayra
04-02-2010, 14:54
در راستای تایید فرمایش شما همین پروازهای کوالالامپور رو ببینید ، من بعضی وقتها خودم به عینه
شاهد بودم در یک پرواز بالای 50 بلیط TD بوده ، البته من نمی گم پرسنل رو از مزایا محروم کنند ، ولی
به هرحال میشه با یک مدیریت درست پرواز توکیو رو حفظ کرد.

driver82
04-02-2010, 18:30
البته تا زمانی که مسافر full fair وجود داشته باشد مسافر با TD سوار نخواهد شد .

Ruslan
21-02-2010, 22:13
برقراري دوباره مسير هوايي تهران-توكيو به شرط كمك مالي دولت

مديرعامل هما در گفتوگو با فارس خبر داد:
برقراري دوباره مسير هوايي تهران-توكيو به شرط كمك مالي دولت

مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران گفت: ايراناير به دولت پيشنهاد داده است كه خط هوايي تهران - توكيو دوباره برقرار شود اما زيان آن بايد از سوي دولت پرداخت گردد.


فرهاد پرورش در گفتوگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس "توانا "، با اشاره به اين كه خط هوايي تهران ـ توكيو هما در حال حاضر به دليل اقتصادي نبودن حذف شده است، تأكيد كرد: مقرر شده است دولت و ارگانهايي كه در استفاده اين خط هوايي ذينفع هستند، به دليل غيراقتصادي بودن اين مسير، كمكهاي مالي خود را در جهت برقراري دوباره اين مسير هوايي به ايراناير پرداخت كنند تا اين خط دوباره برقرار شود.
پرورش با اشاره به اين كه چندي پيش از سوي هما درخواستي مبني بر برقراري دوباره اين مسير هوايي در ازاء دريافت ضرر و زيان حاصل از كمبود مسافر در آن به دولت ارائه شده است، تصريح كرد: ايراناير به دولت پيشنهاد داده است كه خط هوايي تهران - توكيو دوباره برقرار شود اما زيان آن در راستاي برقراري دوباره ارتباطات تجاري ـ اقتصادي بين ايران و ژاپن، از سوي دولت پرداخت شود.
مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد: دولت تاكنون پاسخ دقيقي در خصوص اين درخواست هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران ارائه نداده است.
پرورش با رد موضوع توجه كشورهايي مانند عربستان به جذب خط هوايي توكيو متعلق به هما، اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به بحران جهاني اقتصادي، موضوع گرفتن خطوط هوايي از سوي ديگر كشورها چندان قابل تأمل نيست.
به گزارش فارس چندي پيش سخنگوي سازمان هواپيمايي در اين باره به فارس گفت: عدم استقبال مسافران از مسير هوايي تهران - توكيو متعلق به ايراناير، موجب توقف پروازها در اين مسير شد.
رضا جعفرزاده ضمن رد هرگونه نگاه سياسي به موضوع قطع پرواز تهران - توكيو ايراناير، خاطرنشان كرد: متوسط ساليانه تعداد مسافران اين مسير در هر پرواز 58 نفر بوده است.
مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري تأكيد كرد: هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران اين آمادگي را دارد كه كه به محض ايجاد زمينههاي صرفه و صلاح اقتصادي در اين مسير هوايي، مجددأ اين پرواز را برقرار كند.
اين گزارش حاكي است هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، هفتهاي يك پرواز در مسير هوايي تهران - توكيو برقرار كرده بود.

* زيان ايراناير در سال گذشته 470 ميليارد ريال بود

پرورش در خصوص ميزان زيان هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران، با بيان اين كه برخي مشكلات زياندهي اين شركت هواپيمايي نظير "صندوق بازنشستگي هما " هنوز ادامه دارد، تصريح كرد: در سال جاري 100 درصد بودجه تخصصي هما جذب شد اما اين ايرلاين كماكان با مشكلات مالي مواجه است.
وي با اشاره به اين كه ميزان ضرر و زيان امسال هما تا پايان سال جاري مشخص ميشود، تصريح كرد: ميزان زيان ايراناير در سال گذشته 470 ميليارد ريال بود كه دولت در قبال اين زيان هيچ مبلغي را به اين شركت هواپيمايي اختصاص نداد.
مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران در خصوص صندوق بازنشستگي "هما "، با اشاره به اينكه در حال حاضر اين ايرلاين حدود هشت هزار بازنشسته و مستمري بگير دارد، تصريح كرد: پرداخت حقوق بازنشستگان هما، برعهده خود هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران است.
پرورش با بيان اينكه پيش از قانون مديريت خدمات كشوري، "هما " سعي كرد با معادلسازي، حقوق بازنشستگان خود را افزايش دهد، خاطرنشان كرد: در حال حاضر ايران اير ساليانه حدود 530 ميليارد ريال به بازنشستگان خود حقوق ميدهد.

* انجام روزانه 140 پرواز توسط ايراناير

مدير عامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران ضمن اشاره به اينكه شركت هواپيمايي هما در سالهاي گذشته به دلايل مختلفي زياندهي بوده است، اظهار داشت: مهمترين دلايل زياندهي اين شركت هواپيمايي پس از صندوق بازنشستگي، دو فرودگاه بودن آن است كه اين مورد موجب افزايش هزينهها براي انتقال هواپيماها به فرودگاه ديگر و پراكنده شدن نيروها و تجهيزات در اين دو فرودگاه شده است.
پرورش ادامه داد: تنوع ناوگان و برخي مشكلات ناشي از تحريم نيز از ديگر مشكلات پيشروي شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران است.
مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد: روزانه حدود 140 پرواز توسط هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران انجام ميشود.

shifter
24-02-2010, 11:19
اظهار نظر وزير راه و ترابري بعد از 25 روز!!!
حذف پرواز تهران-توكيو صحيح نبود...
اعتماد:
25 روز پيش سخنگوي سازمان هواپيمايي کشوري از توقف پروازهاي تهران- توکيو خبر داد؛ مسيري که کشورهاي زيادي بيش از 20 سال منتظر اجازه کشور ژاپن براي گشايش آن هستند و ايران به راحتي به دليل عدم صرفه اقتصادي آن را حذف کرد و در اين بين وزير راه ترابري به رغم انتقاد سفير ايران در ژاپن به حذف اين مسير قديمي سکوت کرد. «سيدعباس عراقچي» سفير جمهوري اسلامي ايران در ژاپن ضمن ابراز تاسف از تصميم ايران اير در قطع خط پرواز در مسير تهران- توکيو، معتقد است قطع اين خط پروازي، باعث وارد شدن صدمات جبران ناپذيري به وجهه سياسي و اقتصادي جمهوري اسلامي ايران در منطقه شرق آسيا خواهد شد. عراقچي مي افزايد؛ در انجام پروازهاي ايران اير در مسير تهران- توکيو نبايد فقط ارزش اقتصادي آن را نگريست، زيرا اين پرواز ارزش سياسي، حيثيتي، اجتماعي، فرهنگي و حتي علمي براي جمهوري اسلامي ايران به دنبال دارد. سفير جمهوري اسلامي ايران در ژاپن با تاکيد بر اين موضوع که ايران اير نبايد جنبه هاي اقتصادي را در برقراري پروازهاي اين مسير مدنظر قرار مي داد، ابراز اميدواري کرد پيش از آنکه دير شود و ارتباط مستقيم ايران با ژاپن از طريق اين خط پروازي قديمي ميان دو کشور به طور کامل قطع شود، ايران اير در تصميم خود تجديد نظر کند. به هر ترتيب وزير راه و ترابري بعد از 25 روز که از توقف اين مسير مي گذرد حذف آن را عمل صحيحي نمي داند. او مي گويد؛ برخي کشورهاي همسايه منتظر بودند ايران خط هوايي توکيو ژاپن را حذف کند تا خود مجوز اين مسير را کسب کنند و برخي کشورها، حدود 20 سال در نوبت قرار دارند تا از کشور خود مسير هوايي به ژاپن برقرار کنند اما موفق به انجام اين کار نمي شوند. ....

Ruslan
25-02-2010, 02:55
حذف پروازهای تهران - توكیو شركت هما غیر كارشناسی بود

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینكه حذف مسیر هوایی تهران - توكیو عمل صحیحی نبود، گفت: در حال حاضر برخی كشورها حدود 20 سال در نوبت قرار دارند تا از كشور خود مسیر هوایی به ژاپن برقرار كنند اما موفق به انجام این كار نمیشوند.

حمید بهبهانی درباره خصوصیسازی هما، اظهار داشت: از چندی پیش تاكنون جلساتی با رئیس سازمان خصوصیسازی در اینباره برگزار شد و واگذاری ایرانایر مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر راه و ترابری با اشاره به اینكه پس از برگزاری جلسات متعدد با سازمان خصوصیسازی به نتایج قابل قبولی دست یافتیم، خاطرنشان كرد: هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران شركتی زیانده است و واگذاری این گونه شركتها به بخش خصوصی، طبعأ تا زمانی كه سودده نشدهاند به طول میانجامد.
وی با بیان اینكه هر شركت برای ورود به بورس باید دو سال سودده باشد، اعلام كرد: شركت هواپیمایی هما در سال های گذشته به دلایل مختلف زیان ده بوده است.
بهبهانی با اشاره به اینكه در زیرمجموعه ایرانایر چندین شركت فعال هستند، خاطرنشان كرد: وزارت راه و ترابری پیشنهاد داد كه بهتر است ابتدا قبل از واگذاری هما، زیرمجموعههای آن نظیر هتلهای هما و ایران ایرتور واگذار شوند.
وی ادامه داد: پس از مدتی، سازمان خصوصیسازی متقبل شد این دو شركت در بورس ارائه شود و هما نیز مقدمات واگذاری این دو شركت را فراهم كرد.
بهبهانی ادامه داد: در حال حاضر براساس آخرین مصوبات هیئت دولت هتلهای هما و شركت ایران ایرتور كه 100درصد متعلق به هما است، در حال واگذاری است.
وزیر راه و ترابری اظهار داشت: پس از واگذاری هتلهای هما از طریق مزایده و شركت ایران ایرتور از طریق بورس، نوبت شركت هواپیمایی هما است كه لازم است 80 درصد آن با احتساب پنج درصد سهام ترجیهی واگذار شود.
بهبهانی ادامه داد: پس از مدتی وزارت راه و ترابری اعلام كرد كه مجوز افتتاح چندین شركت نظیر شركت كیترینگ به هما ارائه شود تا تعدادی از نیروهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در این شركتها مشغول به كار شوند كه این امر مورد موافقت قرار نگرفت.
چندی پیش مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در اینباره به فارس گفته بود: ایرانایرتور 14 توپولف دارد كه همگی آنها ملكی هستند اما طبق برنامه مدیریت این ایرلاین، با ایجاد تغییراتی در ناوگان، توپولفها از ناوگان خارج شده و هواپیمای نو غربی وارد میشود.
فرهاد پرورش با بیان این كه طبق آییننامه بورس لازم است شركتهای ارائه شونده در بورس سودده باشند، خاطرنشان كرد: زیان هما در سال گذشته 470 میلیارد ریال بوده است.
مدیرعامل هما ادامه داد: فرآیند بورس در خصوص واگذاری هما در حال طی شدن است و مقدمات كار با همكاری سازمان بورس انجام شده است.

حذف مسیر هوایی تهران - توكیو هما صحیح نبود
وزیر راه و ترابری در خصوص مسیر هوایی تهران ـ توكیو متعلق به هما كه چندی پیش دلیل حذف آن از سوی مسئولان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، عدم وجود صرفه اقتصادی بیان شده بود، خاطرنشان كرد: حذف این مسیر هوایی عمل صحیحی نبود، زیرا برخی كشورهای همسایه منتظر بودند ایران خط هوایی توكیو ژاپن را حذف كند تا خود مجوز این مسیر را كسب كنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر برخی كشورها، حدود 20 سال در نوبت قرار دارند تا از كشور خود مسیر هوایی به ژاپن برقرار كنند اما موفق به انجام این كار نمیشوند.
چندی پیش مدیر عامل هما در اینباره گفته بود: مقرر شده است دولت و ارگانهایی كه در استفاده این خط هوایی ذینفع هستند، به دلیل غیراقتصادی بودن این مسیر، كمكهای مالی خود را در جهت برقراری دوباره این مسیر هوایی به ایرانایر پرداخت كنند تا این خط دوباره برقرار شود.
فرهاد پرورش با اشاره به این كه چندی پیش از سوی هما درخواستی مبنی بر برقراری دوباره این مسیر هوایی در ازاء دریافت ضرر و زیان حاصل از كمبود مسافر در آن به دولت ارائه شده است، تصریح كرد: ایرانایر به دولت پیشنهاد داده است خط هوایی تهران - توكیو دوباره برقرار شود، اما زیان آن در راستای برقراری دوباره ارتباطات تجاری ـ اقتصادی بین ایران و ژاپن، از سوی دولت پرداخت شود.
مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تأكید كرد: دولت تاكنون پاسخ دقیقی در خصوص این درخواست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ارائه نداده است.
پرورش موضوع توجه كشورهایی مانند عربستان به جذب خط هوایی توكیو متعلق به هما را رد كرده بود.

IR800
08-04-2010, 10:05
مثل اینکه پرواز دیروز تا توکیو رفته:

http://www.privateimage.com/images/9c9x4im5d81fmmpvp1zw.jpg

http://www.privateimage.com/images/m24l32o8daoug3c5t8r.jpg

http://www.privateimage.com/images/gne3o0kw8poruc7gjo2.jpg

دوستان اطلاعی در مورد ازسرگیری این پرواز ندارند؟

evanescent
08-04-2010, 11:29
بله این پرواز انجام شده ولی کرو مثل اینکه بر خلاف همیشه بجای استراحت در توکیو در پکن مستقر شده اند.

Ali737
08-04-2010, 11:30
احتمالا فقط روزهای چهارشنبه هر هفته پرواز به توکیو دایر باشه ..

IR800
08-04-2010, 11:42
احتمالا فقط روزهای چهارشنبه هر هفته پرواز به توکیو دایر باشه ..

توی برنامه جدید ایران ایر هر دوتا پرواز (سئول-توکیو و پکن-توکیو) نوشته شده.
اگه قراره هفته ای یک پرواز باشه بهتر نبود پرواز سئول-توکیو باشه؟ فکر کنم پکن به اندازه کافی مسافر داشته باشه.

WhiteSwan
13-04-2010, 13:36
سلام؛
الان یه اس ام اس (پیامک؟) برای من اومده مضمونش به این تاپیک ربط داره؛
"مسیرهای جدید هواپیمایی 5 ستاره قطر: کپنهاگ، بارسلون، توکیو، سائوپائولو با 14 پرواز هفتگی از تهران"!

Behrang
13-04-2010, 13:43
سلام؛
الان یه اس ام اس (پیامک؟) برای من اومده مضمونش به این تاپیک ربط داره؛
"مسیرهای جدید هواپیمایی 5 ستاره قطر: کپنهاگ، بارسلون، توکیو، سائوپائولو با 14 پرواز هفتگی از تهران"!


برای من هم اومده علیرضا جان. خبرش رو تو تاپیک قطر ایرویز گذاشتم.

البته یکی از دلایل امکان پروازهای ایرلاین های عربی به توکیو ، گسترش فرودگاه بوده.

andy
25-04-2010, 08:12
پرواز شماره IR800 ایران ایر تهران به توکیو امروز بازهم کنسل شد .

Tomcattter
25-04-2010, 10:29
پروازهای توکیو فقط روزهای چهارشنبه انجام میشه و پرواز روز یکشنبه از برنامه خارج شده.

gomayra
09-02-2011, 14:48
برای یک مورد شخصی می بایستی دوشنبه 14 مارس در توکیو باشم ، برای گرفتن بلیط به آزانسی
مراجعه کردم ، گفتند که ایران ایر فقط چهارشنبه ها پرواز داره(اونم ظاهرا فقط از طریق پکن) که برای
من موندن از چهارشنبه تا دو شنبه هم پرهزینه هست هم ایران کار دارم ، ایرلاینهای دیگری رو پیشنهاد
دادن که ظاهرا فقط می خواستند بلیط بفروشن (اطلاعات جامع نداشتند)، دوستان مطلع در سایت
کدوم ایرلاین رو پیشنهاد می دن؟

Behrang
09-02-2011, 20:57
دوستان مطلع در سایت
کدوم ایرلاین رو پیشنهاد می دن؟


سلام. امارات و الاتحاد رو چک کنید. همینطور چاینا ساوترن رو.

IR800
10-02-2011, 08:09
پیشنهاد من بازم ایران ایره!
اگر در تهران هستید حتماً یه سر به دفتر فروش خیابان ویلا بزنید. قطعاً گزینه های دیگری به صورت کانکشن رو به شما پیشنهاد خواهند داد که ممکنه قیمتش از امارات مناسب تر باشه.
احتمالاً یکی از گزینه های پیشنهادی این خواهدبود:

IR802 IKA-PEK SAT 1750 0520*
NH956 PEK-NRT SUN 0845 1315


در صورتی که برنامه تون جوری باشه که برگشت رو با ایران ایر از توکیو بیایید قیمت بسیار مناسبی درمیاد.

royal air1362
10-02-2011, 08:36
پیشنهاد من بازم ایران ایره!
اگر در تهران هستید حتماً یه سر به دفتر فروش خیابان ویلا بزنید. قطعاً گزینه های دیگری به صورت کانکشن رو به شما پیشنهاد خواهند داد که ممکنه قیمتش از امارات مناسب تر باشه.
احتمالاً یکی از گزینه های پیشنهادی این خواهدبود:

IR802 IKA-PEK SAT 1750 0520*
NH956 PEK-NRT SUN 0845 1315


در صورتی که برنامه تون جوری باشه که برگشت رو با ایران ایر از توکیو بیایید قیمت بسیار مناسبی درمیاد.


اگر بلیط رفت و برگشت با 2 شرکت متفاوت باشه هزینه زیاد خواهد شد.در ضمن اگر بلیط در یک مسیر رفت و یا برگشت هم 2 شرکت متفاوت باشه مثل پیشنهاد شما بازهم هزینه افزایش پیدا میکنه و مسئله بعدی بارهای مسافر هستش که اگه بلیط با یک شرکت مثل امارات و یا الاتحاد باشه دیگه نیازی به دریافت مجدد بار نیست و بار رو فقط در مقصد نهایی دریافت میکنید در حالی که اگر طبق مسیر پیشنهادی شما باشه بار رو باید در پکن دریافت کرد که خودش یک جورایی دردسر میشه.

vahidpm
10-02-2011, 10:46
اگر بلیط رفت و برگشت با 2 شرکت متفاوت باشه هزینه زیاد خواهد شد.در ضمن اگر بلیط در یک مسیر رفت و یا برگشت هم 2 شرکت متفاوت باشه مثل پیشنهاد شما بازهم هزینه افزایش پیدا میکنه و مسئله بعدی بارهای مسافر هستش که اگه بلیط با یک شرکت مثل امارات و یا الاتحاد باشه دیگه نیازی به دریافت مجدد بار نیست و بار رو فقط در مقصد نهایی دریافت میکنید در حالی که اگر طبق مسیر پیشنهادی شما باشه بار رو باید در پکن دریافت کرد که خودش یک جورایی دردسر میشه.

دوست عزیز
در مواردی خود فرودگاه واسط (در این مثال فرودگاه پکن) خودش ترتیب انتقال بار به پرواز بعدی را می دهد و احتیاجی به گرفتن بار و ... نیست. مثلا یکی از دوستان از تهران با ایران ایر به لندن و از لندن با ویرجین آتلانتیک به لس آنجلس رفته بودند و در تهران که بار رو تحویل داده بودند، در لس آنجلس بار رو دریافت کرده بودند. در مبدا مقصد نهایی رو روی بار می زنند و فرودگاه واسط کار جابجایی بار رو انجام میده.

HanedaD
10-02-2011, 11:32
ارزان ترینش اتحاد است 800 دلار .فقط معطلی دارد در برگشت در ابوظبی که هتل اگر بگیرید خیلی راحت است. یک بلیظ مجانی دوبی هم با امتیازش می گیرید.فقط کمی حرص از دست پیشرفت این همسایه ها جنوبی و چند بار پخش تیزر قدرت نیروی هوایی امارات را هم باید تحمل کنید.در ضمن به هیچ عنوان بار اضافه ویا دستی اجازه داده نمیشه.
من ده بیست باری با ایران ایر امدم ولی با خرابی (بخصوص یک بار فیل موتور) و تاخیرهای مکرر تا یک روز و مسافران عجیب پکن و نهایتا هفته ای فقط یک پرواز اتحاد را جایگزین کردم.
البته از ایران ایر خاطره خیلی دارم. سیستم سرگرمی ایرا ایر واقعا سر خود است
امیدوارم ایران ایر با لیز کردن هواپیمای جدید و دو روز پرواز در هفته خط را احیا کند:-1

IR800
10-02-2011, 12:28
اگر بلیط رفت و برگشت با 2 شرکت متفاوت باشه هزینه زیاد خواهد شد.در ضمن اگر بلیط در یک مسیر رفت و یا برگشت هم 2 شرکت متفاوت باشه مثل پیشنهاد شما بازهم هزینه افزایش پیدا میکنه و مسئله بعدی بارهای مسافر هستش که اگه بلیط با یک شرکت مثل امارات و یا الاتحاد باشه دیگه نیازی به دریافت مجدد بار نیست و بار رو فقط در مقصد نهایی دریافت میکنید در حالی که اگر طبق مسیر پیشنهادی شما باشه بار رو باید در پکن دریافت کرد که خودش یک جورایی دردسر میشه.

با تشکر از vahidpm عزیز بابت توضیحاتشون،
فکرمیکنم اگر بلیط هر دو پرواز از ایران ایر گرفته شده باشه انتقال بار به پرواز بعدی توسط خود شرکت انجام میشه.
در مورد قیمت حق با شماست. به همین دلیل پیشنهاد من اینه که رفت و برگشت با ایران ایر و یک شرکت دیگه (مثلا همون ANA) باشه. نکته دیگه اینکه معمولاً ایران ایر برای این جور پروازهای کانکشن یه مقدار تخفیف میده. یعنی اگه بلیط دو شرکت رو به صورت مجزا بگیرید گرونتر درمیاد تا اینکه هردو رو از ایران ایر بگیرید.

royal air1362
10-02-2011, 12:35
ارزان ترینش اتحاد است 800 دلار .فقط معطلی دارد در برگشت در ابوظبی که هتل اگر بگیرید خیلی راحت است. یک بلیظ مجانی دوبی هم با امتیازش می گیرید.فقط کمی حرص از دست پیشرفت این همسایه ها جنوبی و چند بار پخش تیزر قدرت نیروی هوایی امارات را هم باید تحمل کنید.در ضمن به هیچ عنوان بار اضافه ویا دستی اجازه داده نمیشه.
من ده بیست باری با ایران ایر امدم ولی با خرابی (بخصوص یک بار فیل موتور) و تاخیرهای مکرر تا یک روز و مسافران عجیب پکن و نهایتا هفته ای فقط یک پرواز اتحاد را جایگزین کردم.
البته از ایران ایر خاطره خیلی دارم. سیستم سرگرمی ایرا ایر واقعا سر خود است
امیدوارم ایران ایر با لیز کردن هواپیمای جدید و دو روز پرواز در هفته خط را احیا کند:-1اگر فاصله بین دو پرواز کانکشن با یک شرکت زیاد باشه مگه خود شرکت هتل در اختیار مسافر قرار نمیده؟ چون شرکت ترکیش این کار رو انجام میده و فکر کنم انحاد هم این کار رو انجام میده.

kaveh ir
10-02-2011, 13:55
اگر فاصله بین دو پرواز کانکشن با یک شرکت زیاد باشه مگه خود شرکت هتل در اختیار مسافر قرار نمیده؟ چون شرکت ترکیش این کار رو انجام میده و فکر کنم انحاد هم این کار رو انجام میده.na ba passport irani

royal air1362
10-02-2011, 14:27
na ba passport iraniدوست عزیز به هیچ عنوان این چنین نیست.ترکیش که به هتل منتقل میکنه مگر اینکه منظور شما شرکت اتحاد بوده باشه که شرایط اون شرکت رو بنده نمیدونم.

Behrang
10-02-2011, 14:36
دوست عزیز به هیچ عنوان این چنین نیست.ترکیش که به هتل منتقل میکنه مگر اینکه منظور شما شرکت اتحاد بوده باشه که شرایط اون شرکت رو بنده نمیدونم.


دوست عزیز ترکیه از ایرانیان ویزا نمیخواد . بسته به سیایست های هر کشور در زمینه مسافر ترانزیت ، روال اون متفاوت است

emint
22-10-2011, 13:12
شنیده شده که توکیو از مقاصد هما حذف خواهد شد...

ARafiee
22-10-2011, 13:18
شنیده شده که توکیو از مقاصد هما حذف خواهد شد...

بله emint گرامی
مایل نبودم این تاپیک قدیمی را دوباره ببینیم اما باید خبر رسانی کرد

از 11 آبانماه،
ژاپنيها بايد از مسيري غيرمستقيم به ايران سفر كنند

يك عضو جامعهي تورگردانان ايران خبر داد: خط مستقيم هوايي تهران ـ توكيو (ژاپن) از دوم نوامبر برابر با 11 آبانماه برداشته ميشود.

افشين عزيزي بهعنوان يكي از فعالان حوزهي گردشگري در بازار ژاپن به خبرنگار بخش گردشگري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: نمايندهي آژانس ما در ژاپن خبر داد كه شركت هواپيمايي ايراناير اعلام كرده است، از دوم نوامبر (11 آبانماه) خط مستقيم هوايي تهران ـ توكيو برداشته ميشود.

او ادامه داد: دقيقا نميدانيم موضوع اين شركت هواپيمايي براي حذف يكييكي خطوط مستقيم خود به كشورهاي ديگر چيست، اما حتما مسألهي اقتصادي است، چون اين شركت پروازهاي خود را به مقاصدي مانند امارات، تركيه و بانكوك حفظ كرده است، اما خط مستقيم هوايي به توكيو را كه ميگويد، بيشتر مواقع پرواز آن خالي است، برميدارد.

وي بيان كرد: در گذشته هم آنها يكسري از برنامههاي مسافرتي از ژاپن را به شركتهاي هواپيمايي خارجي انتقال ميدادند، اما چند شركت گردشگري ژاپني بودند كه تورهاي يك هفتهيي خود را با اين پرواز مستقيم انجام ميدادند.

عزيزي افزود: قطعا اين شرايط روي سفر ژاپنيها تأثير ميگذارد، چون برداشتن خط مستقيم هوايي، يعني قيمت تا 40 درصد افزايش يابد و ايران به مقصدي گرانتر تبديل شود.

خبرگزاري دانشجويان ايران (http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1873598&Lang=P)

vahidpm
22-10-2011, 23:03
چون اين شركت پروازهاي خود را به مقاصدي مانند امارات، تركيه و بانكوك حفظ كرده است، اما خط مستقيم هوايي به توكيو را كه ميگويد، بيشتر مواقع پرواز آن خالي است، برميدارد.

خبرگزاري دانشجويان ايران (http://www.aerospacetalk.ir/vb/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.isna.ir%2FISNA%2FNewsView.aspx%3FID%3DNews-1873598%26Lang%3DP)

البته بانکوک هم حذف شده است.

Homa50
23-10-2011, 00:04
البته بانکوک هم حذف شده است.

البته طبق خبرهای اعلام شده از 30 اکتبر دوباره بانگکوک راه اندازی میشه.

*interceptor*
24-10-2011, 19:21
خوب حالا چه اشکالی داره؟؟؟ با فلای امارات و قطر ایر ویز می ریم ، ها؟؟؟ مشکلی نیست!
ناراحت نباشید به جاش یه خط پروازی به پیونگ یانگ برقرار می کنیم

Behrang
26-09-2014, 14:27
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن از رایزنیها و تلاشها برای برقراری مجدد خط پرواز مستقیم تهران - توکیو خبر داد و تحقق این موضوع را در جذب گردشگران ژاپنی موثر خواند.

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/07/04/13930704000263_PhotoA.jpg


به گزارش خبرگزاری فارس (http://www.farsnews.com)، نمایشگاه بینالمللی گردشگری 2014 ژاپن امروز جمعه با حضور رضا نظرآهاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در محل سالن نمایشگاههای بینالمللی توکیو «بیگ سایت» آغاز به کار کرد.
در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه بینالمللی شاهزاده «آکی شینو» و برخی از مقامات دولتی ژاپن حضور داشتند.

در این نمایشگاه بینالمللی سه روزه موسسات شرکت کننده شامل سازمانهای ملی و منطقهای گردشگری، خطوط هواپیمایی، آژانسهای مسافرتی و شرکتهای حمل و نقل بیش از 150 کشور، بالغ بر 1500 غرفه به نمایش جاذبههای گردشگری در کشورهای خود و نیز خدماتی که بخشهای مختلف صنعت گردشگری نظیر ایرلاینها، هتلها و تورگردانها برای جذب گردشگران ارائه میکنند، میپردازند.

رضا نظرآهاری سفیر ایران در بازدید از غرفه جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه ضمن مهم دانستن نمایشگاه مذکور گفت: اهمیت این نمایشگاه بینالمللی بدین خاطر است که ژاپن یکی از قطبهای گردشگری منطقه شرق آسیاست.
نظرآهاری تاکید کرد: ژاپن میتواند برای ایران از نقطه نظر گردشگری یکی از کشورهای خیلی مهم و هدف باشد.

وی در خصوص آمار گردشگران ژاپنی در ایران عنوان کرد: از بین 18 میلیون مسافر تنها حدود 10 هزار گردشگر ژاپنی سالانه به کشورمان سفر می کنند و سهم کشور ما از جذب این گردشگر تقریباً صفر است.

سفیر ایران خواستار حمایتهای بیشتر سازمانهای مرتبط به خصوص سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشورمان برای برنامه ریزی بهتر به منظور جذب گردشگر از منطقه شرق آسیا از جمله ژاپن شد.

نظرآهاری لازمه تحقق این امر را برقراری مجدد خط پرواز مستقیم بین تهران- توکیو دانست و اعلام کرد که در حال حاضر تلاشهایی در حال انجام است تا با حمایتی که از آن صورت خواهد گرفت، پرواز مستقیم هم برقرار شود.

سفیر کشورمان گفت: اگر چه پرواز مستقیم یکی از زیرساختهای مورد نیاز برای جذب بیشتر گردشگر به داخل کشور میباشد، اما این امر همچنین نیازمند احداث هتلها و تورهای مناسب میباشد. تبلیغات رسانهها برای جذب گردشگران موثر است و همجنین بهترین منبع کسب درآمدهای ارزی جذب بیشتر گردشگران است.