PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوفروند هواپيماي مسافري به ناوگان هوايي قشم اضافه ميشود

Capello
22-06-2008, 17:37
دوفروند هواپيماي مسافري به ناوگان هوايي قشم اضافه ميشود

خبرگزاري ميراث فرهنگي_ گردشگري_ ظرف ماههاي آتي تمام 36 فروند شناور مسافري دردست ساخت، در مسير قشم به بندرعباس فعال ميشود.
"محمد اصغري"، مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درخصوص ناوگان هوايي اين منطقه به ميراث خبر گفت:« افزايش ناوگان هوايي منطقه آزاد قشم درقالب شركت هواپيمايي فارساير كه 25 درصد از سهامش متعلق به سازمان منطقه آزاد است، صورت ميگيرد.»
وي افزود:« در راستاي افزايش ناوگان هوايي قشم، دو فروند هواپيما خريداري شده كه يك فروند هماكنون در فرودگاه قشم نشسته و يك فروند نيز درحال انجام اقدامات نهايي براي انتقال به قشم است.»
اصغري اظهار داشت:« براساس برنامهريزيهاي به عمل آمده اين دو فروند هواپيما در خطوط داخلي كشور پرواز خواهند كرد، هرچند كه افزايش ناوگان هوايي در مسيرهاي خارجي نيز در سياستهاي منطقه آزاد قشم ديده شده است.»
مديرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه به افزايش ناوگان دريايي اين جزيره نيز اشاره و بيان كرد:« با هماهنگيهاي به عمل آمده طي سالهاي 85 و 86 ميان منطقه آزاد قشم و سازمان بنادر و كشتيراني، تعدادي شناور مسافري تندرو براي مسير قشم به بندرعباس و بالعكس خريداري شد.»
به گفته وي؛ اخيرا نيز دو فروند شناور مسافري در مسير قشم ـ بندرعباس به آب انداخته شده است.
اصغري با بيان اينكه مجموعا 36 فروند شناور براي مسير قشم خريداري شده است، اذعان داشت:« با توجه به اينكه ساخت بخشي از اين 36 فروند شناور در جزيره قشم دنبال ميشود، اظهار اميدواري كرد حداكثر ظرف چند ماه آينده تمامي 36 فروند شناور درحال ساخت در مسير قشم به بندرعباس فعال شوند.»

تاریخ این خبر : 12/3/87 ...

احساس میکنم UR-CBO برای فارس ایر پرواز میکنه چون در سایتشون هم MD-83 روزدن که البته CBO یک MD-82 است...

باید پیگیرش بشیم...

fouzoul
22-06-2008, 19:34
آيا فارس ایر قشم با قشم اير نسبتی دارد يا داشته است¿

ماه
23-06-2008, 17:55
قشم ار 3 ماهه قبل یک فروند MD-8 وارده کرده و در قشم زمینگیر است.دومی هم در راه است.

بعلت تحریم ها این هواپیما ثبت ایران نشد و بلاتکلیف بوده اما خوشبختانه ، مشکل حل شده و بزودی با علامت ثبت اوکراین پرواز خواهد کرد.

ماه
25-06-2008, 10:14
http://i27.tinypic.com/2il2eys.jpg

علامت ثبت اين هواپيما TC-AKL اعلام و قرار شده كه علامت ثبت اون ؛ اكرايني بشه. اين هواپيما قبلا" هم در اختيار قشم ار بوده است.

http://www.airliners.net/photo/Qeshm-Ai ... 1316813/L/ (http://www.airliners.net/photo/Qeshm-Air-(World/McDonnell-Douglas-MD-83/1316813/L/)

Capello
25-06-2008, 12:26
جناب ماه قبلا در اختیار فراز قشم بوده ...

ولی الان بحث از فارس ایر قشم ...
این ها با هم کار میکنند؟

این هوایپما در لیست فروش Ankair بوده ... الان چه وضعیتی خواهد داشت ؟ ملکیست یا اجاره ای؟

yak-42
02-01-2011, 03:22
خبرهای شرکت های هوابیمایی خیلی قدیمیه اخبار جدیدتری ندارید؟ MDفارس نزدیک ۲ ساله که در اجاره کاسبین هست و دارند با ۲تا YAK-42اجاره ای کار میکنند

Capello
02-01-2011, 06:12
n
دوست عزیزم ... احتمالا شما خوب انجمن های مربوط به اخبار ناوگان شرکت های هواپیمایی داخلی را مطالعه نکر ده اید .

به تاریخ این پست هم توجه کنید !!!

بابک م
08-05-2011, 10:03
با سلام خدمت دوستان و همچنین جناب کاپلو من سئوالی دارم که ناشی نگرانی من است و آن هم اینه ورود اینهمه MD-82,MD-83آیا به نفع صنعت هواپیمایی کشور؟ همانطور که همه می دانیم تکنولوژی این هواپیما و مخصوصا موتور آن قدیمیه و مطابق آنچه که از ویکیپدیا در موتورهای آن خواندهام این موتورها حداقل 20% بیشتر از موتورهایی با کنار گذر بالا سوخت مصرف می کنه همچنین نمی دانم آیا قطعات آنها در شرکت Pratt&witenyهنوز تولید میشه یا نه ؟به نظر شما دوستان آیا ورود این هواپیماها آن هم با این وسعت برای صنعت هواپیمایی کشور یک خطر بسیار زیاد نیست؟

hamed_atc
21-05-2011, 10:23
با سلام خدمت دوستان و همچنین جناب کاپلو من سئوالی دارم که ناشی نگرانی من است و آن هم اینه ورود اینهمه MD-82,MD-83آیا به نفع صنعت هواپیمایی کشور؟ همانطور که همه می دانیم تکنولوژی این هواپیما و مخصوصا موتور آن قدیمیه و مطابق آنچه که از ویکیپدیا در موتورهای آن خواندهام این موتورها حداقل 20% بیشتر از موتورهایی با کنار گذر بالا سوخت مصرف می کنه همچنین نمی دانم آیا قطعات آنها در شرکت Pratt&witenyهنوز تولید میشه یا نه ؟به نظر شما دوستان آیا ورود این هواپیماها آن هم با این وسعت برای صنعت هواپیمایی کشور یک خطر بسیار زیاد نیست؟
چه ربطی به موضوع داشت؟

EP-IBS
24-12-2012, 14:38
این شرکت فارس قشم ایر دوباره فعال میشه یاک 42 های این شرکت که از ایران خارج شده اند.