PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سقوط هواپيماي آموزشي - اصفهان 15/11/86

Capello
06-02-2008, 18:13
http://i26.tinypic.com/wk5dy.jpg

پيکر پاک خلبان شهيد محمد صادق هاشمي نيا تشييع شد

صبح امروز ( 17 بهمن ماه) پيکر پاک خلبان شهيد محمد صادق هاشمي نيا که در سانحه هوايي روز دوشنبه در استان اصفهان به درجه رفيع شهادت نائل آمده بود، بر روي دوش مردم شهيد پرور استان کرمانشاه تشييع و به خاک سپرده شد.

در اين مراسم که با حضور آيت اله زرندي، نماينده ولي فقيه و امام جمعه کرمانشاه، امير حسينعلي مصوري فرمانده قرارگاه عملياتي ارتش در غرب کشور، امير احمد گراوند فرمانده انتظامي استان کرمانشاه، جمعي از روساي ادارات و سازمان هاي استان کرمانشاه و نيروهاي نظامي و انتظامي مستقر در غرب کشور برگزار شد، پيکر پاک اين شهيد والامقام از مسجد جامع تا مزار شهداي کرمانشاه تشييع شد.

شايان ذکر است: خلبان شهيد ستوانيكم محمد صادق هاشمي نيا روز دوشنبه در اثر سقوط يك فروند هواپيماي آموزشي رزمي PC-7 متعلق به پايگاه هشتم شكاري شهيد بابايي اصفهان به درجه رفيع شهادت نائل آمده بود.
ستوان يكم شهيد هاشمي نيا با ‪ ۲۶‬سال سن مشغول طي دوران آموزشي بوده است.

Capello
08-02-2008, 11:05
این شهید والا مقام از دوستان جناب Blanik و فانتوم 1 عزیز بوده اند ... روحشون شاد... گویا یک سال از ازدواح ایشون میگذشته

Aenis
08-02-2008, 14:07
اما خیلی ناراحت کننده است که حتی برای این هواپیما که در ایران مونتاژ و برخی قطعات آن ساخته میشود مشکل صندلی پران داشته باشد
مشکل ناشی از عیب در صندلی اجکت بوده ؟

Blanik
08-02-2008, 18:34
خیلی حیف شد....
هم این بنده خدا رفت هم استادمون آقای حاتمی, جالب اینجاست که این دو نفر هردو اهل کرمانشاه بودند و با هم پرواز هم داشتند. هر دوشون هم تو سانحه هوایی امسال جونشون رو از دست دادند. هیچوقت شادابی و نشاطش از یادم نمیره... خدا به خانوادش مخصوصا همسرش صبر بده. خدا رحمتش کنه

فانتوم 1
09-02-2008, 01:05
سلام.بعد از حدود 2 سال اینجا دیگه نمی تونم سکوت کنم.
هنوز باورم نمی شه که دیگه صادق را نمی بینم.
صادق جون با اجازه ی خودت:
اولآ که صادق 26 ساله نبود . 24 ساله بود.
دومآ که صادق یک شنبه شهید شد.
سومآ ستوان یکم هم نبود.هنوز دانشجو بود و درجه نداشت.من نمیدونم اتابک عزیز پاراگراف آخر خبر را از کجا آورده.
هنوز خودم به طور کامل در جریان واقعه نیستم چون بچه ها همه توی شوک هستن و نمی تونن توضیح بدن
فقظ اینکه فکر می کنم صادق solo بود.
بالای خود فرودگاه سقوط کرد.
و اینکه 3 روز قبل شهادتش که باهاش حرف می زدم شاید حدود 2 ماه بود که پرواز نرفته بود( کل پروازاشون به علت خرابی هوا تعطیل بود).
جز اولین پروازای بعد از تعطیلی بوده.
در ضمن قابل توجه JSF عزیز: PC-7 های ما دو نوع هستن. اونایی که خریدیم صندلی eject دارن اما اونایی که از عراق گرفتیم eject ندارن.
اخبار جدید که به دستم رسید تا اونجایی که قابل ارایه باشه را دریغ نمی کنم.
یا علی.

Capello
09-02-2008, 09:52
امیر جان خبر بخ نقل از ایسناست و من هیچ دخالتی در اون ندارم...

ممنون از توضیحاتت

فانتوم 1
09-02-2008, 13:18
سلام.
اخبار کامل قضیه را به دست آوردم.
اگه مایل باشید به زودی بنویسم؟؟

فانتوم 1
09-02-2008, 23:16
سلام
اطلاعاتی که به دست آوردم به قرار زیر هستند به نقل از یکی از دوستای صادق:
هواپیما بالای منطقه بوده که گویا engine flame out می شه. به گفته ی دیده بان ها هواپیما با زاویه بین 60 تا 70 درجه در حال سقوط بوده.هواپیما از PC-7 های خودمون بوده که eject هم داشته اما صادق به احتمال قوی در آن لحظات Red Out شده بود و نتوانست eject کند.
به علت زمان طولانی بین پروازها( که به نظر من این علت اصلی این اتفاقات است و من به نوبه ی خودم واقعآ برای این ارتش متاسفم) 6 مرتبه صادق در شرف solo شدن بود اما به علت فاصله ای که می افتاد برایش پرواز pre solo گذاشتند.
بچه ها اون پرواز هم بالاخره بعد از 6 بار pre solo پرواز سولویی صادق بود.
قسمت نشد سطل آب را روی سرش خالی کنند.
از جنازه اش هم چیز زیادی به جا نموند.یه مچ دست و یه جنازه ی سوخته و متلاشی و...
روحش شاد @};-

berkut
10-02-2008, 23:45
روحش شاد

صحنه سقوط خیلی دلخراشه زمانی که هواپیمای f-14در سال 83 توی اصفهان سقوط کرد منم اونجا بودم جنازه سروان یاوری رو دیدم کاملا سوخته بود و چیز زیادی ازش نمونده بود واقعاً صحنه دلخراشی بود .

روحشون شاد

sanmarco
11-02-2008, 10:18
خدا بیامرزتش و به خانوادش صبر بده.
در مورد اینکه چرا درجش ستوان یکم ذکر شده : اگر فارغ التحصیل میشد درج ستوان دومی دریافت میکرد + یک درجه که بعد از شهادت اهدا میشه = ستوان یکم ( البته فکر کنم)

یک سوال : پرواز های آموزشی از قلعه مرغی به پایگاه اصفهان منتقل شده ؟

Aenis
12-02-2008, 08:35
مگر نیروی هوایی ارتش هم توکانو داره ؟ اگر داره چند تا هستند ؟

بامداد
12-02-2008, 09:27
در شیراز با استفاده از pilatus _pc6 ناوبرهای نیروی هوایی رو اموزش میدن.چند روز پیش از یکی از خلبانان نیروی هوایی در نمایشگاه هوایی ارتش پرسیدم.باید بگم که این پرنده ها واقعا فرسوده هستند.

sroasha
12-02-2008, 11:40
در پی این حادثه ی دلخراش 3 تن از فرماندهان ارشد پایگاه هشتم شکاری برای پاسخگو یی فراخوانده شدند ...
باید به نامزد ایشون هم تسلیت گفت ... @};- @};- @};-

Aenis
15-02-2008, 15:06
ممنون JSF عزیز
ولی سوال بنده چیز دیگری بود ؟ مگر در ناوگان آموزشی ارتش هم توکانو وجودد اره ؟

Aenis
15-02-2008, 21:19
ممنون ، آخه وقتی دیدم شما نوشتید که :
همهء توکانو ها و موشاک و بونانزا هایی که در قلعه مرغی بودند این پایگاه را ترک گفته و اکثرا به اصفهان رفتند.

تصور کردم که شاید IRIAF هم توکانو داشته