PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست کور رنگي

FaFa
31-01-2007, 18:54
دوستان سلام

منو بابته این وقفه ی چند روزه ببخشید.

استاندارد پرواز امتحان داشتم و به کمک ایزد منان تونستم هر جفت امتحان ها رو پاس کنم.

در مورد این عکس :

همانطور که میدونید،یکی از تست هائی که در معاینات کلی برای گواهینامه های پروازی و غیر پروازی گرفته میشود، تست کوررنگی است.

اگر تونستید اعداد ما بین این رنگ ها را ببینید ، دچار کوررنگی نیستید ولی اگر ندیدید متاسفانه دچار این عارضه هستید.

امیدوارم خوشتون اومده باشه.

برای دریافت اشکال مختلف به سایت www.colorblind.com (http://www.colorblind.com) مراجعه کنید.

http://xs511.xs.to/xs511/07053/colorblindfafa.jpg

Hafez
31-01-2007, 18:58
خیلی ممنون فرید جان از تصویر جالب شما. و همچنین تبریک می گم به خاطر

موفق شدن شما در امتحان ذکر شده.=D>

امیدوارم همیشه موفق باشید. :wink:

Mostafaa747
01-02-2007, 07:00
فرید جان اولا از فرصت استفاده کنم و عبور از سد امتحانات استاندارد رو بهت تبریک بگم :D هر چند که میدونستم 100% قبولی!

در مورد این تست هم ممنونم چون شاید خیلی از دوستان مثل خودم این تست رو نداده و ندیده باشن و به لطف تو هممون با این مرحله از تست پزشکی آشنا شدیم! :) حداقل من مطمئن شدم که اگه تست پزشکی خلبانی بدم به خاطر کوررنگی ردم نمی کنن! :lol:

milad
02-02-2007, 04:10
dear Farid

thank you very much

for that picture

=D> =D> =D>

and info about daltonism

:x: :x:

JSF
02-02-2007, 12:32
جالبه من که قبول شدم.

بامداد
19-02-2007, 12:58
من قبول شدم :D :D :D :D :D =D> =D> =D> و به شما هم بابت قبولی توی این تبریک می گم =D> =D> =D> =D>

Emirates
19-02-2007, 19:40
جالب بود.....

کسی هم هست که قبول نشه؟؟؟؟؟؟ :-? :)

یه سوال : این بیماری به سن هم ربطی داره یا نه.... :?:

JSF
19-02-2007, 22:19
خوب در سنهای بسیار بالا عملکرد بسیاری از اعضای بدن کاهش پیدا میکند به طور مثال چشم.

Aviation-Safety
20-02-2007, 12:07
در تست خلباني و قسمت چشم پزشكي به جز تست رنگ كه دوستان اشاره كردند. تست عمق سنجي هم انجام مي شود . دوستان به ياد داشته باشند كه براي قبولي از اين تست لازم نيست دقيقآ به تمام آنها پاسخ صحيح بدهند. چون هر فردي داراي مشخصات چشمي مخصوص خود مي باشد و اگر نتوانستيد حتي يكي از آمها را پاسخ ندهيد نگران نباشد. معيار ها پزشكي انجام 100 % ان به درستي نمي باشد.

Aviation-Safety
20-02-2007, 15:31
پزشك هوايي براي تست چشم (class 1 va class 2 ) تست رتگس كه مي گيرد به صورت يم دفترچه كه در هر صفحه رنگ مخصوصي مورد نظر پزشك مي باشد و در داخل دايره ها شماره هايي وجود دارد كه بايد بتوانيد به آنها جواب بديد.

اين 9 تا از اعداد و رنگ هاي مهم در امر پرواز مي باشد . ببينيد و خودتون رو تست كنيد :) http://ricksaphire.com/colorblind

فقط اين موضوع را بدونيد كه احساس ترس و استرس در انجام اين چك دقيقآ پاسخ معكوس مي دهد ... به خودتون اعتماد به نفس بديد و ...

JSF
20-02-2007, 16:17
ممنون جالب بود من که قبول شدم شما دوستان چه طور؟

بامداد
18-04-2007, 01:25
دوستان اگه که ممکنه در مورده تستهایی که در ارتش برای پذیرش خلبان از چشم گرفته می شه توضیح بدین مثلا کوررنگی و دید سه بعدی و برجسته بینی اگر چیزهای دیگری هست لطفا اونارو ذکر کنید...ممنون می شم اگه کمکم کنید