PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل تامين قطعات هواپيما ها حل شد....!

Capello
07-11-2006, 21:08
مشکل تامین مستقیم قطعات حل شده است

مديركل ارتباطات و ناوبري فرودگاههاي كشور گفت: با شكسته شدن تحريمهاي آمريكا، مشكل صنعت هوايي كشور در تامين قطعات هواپيماها به طور مستقيم تا حد بسيار زيادي رفع شد.

به گزارش ایرنا، " حميد حسيني " روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج افزود: با پيگيريهاي بعمل آمده و به رغم ميل باطني آمريكا زمينه تامين مستقيم قطعات مورد نياز صنعت هوايي كشور فراهم شد.

وي با اشاره به اينكه قطعات مورد نياز صنعت هوايي كشور پيشتر به صورت غير مستقيم و با مشكلات زياد تامين ميشد گفت: در مرحله نخست مقرر شد كه قطعات هواپيماهايي كه توسط شركتهاي آمريكايي ساخته شده تامين شود.

وي با تاكيد بر اهتمام جدي دولت نهم به افزايش ايمني پروازها در كشور افزود: در سال جاري اعتباري بالغ بر ‪ ۱۳۵‬ميليارد ريال براي خريد و تامين تجهيزات مورد نياز فرودگاههاي كشور اختصاص يافت كه در حال تهيه است.

وي گفت: دولت در متمم بودجه نيز بيش از ۳۵۰‬ ميليارد ريال اعتبار براي تامين تجهيزات ارتباطي ناوبري در جهت افزايش سطح ايمني در فرودگاههاي كشور پيش بيني كرده است.

وي افزود: در همين راستا آذر ماه امسال شاهد راه اندازي سامانه كمك ناوبري در فرودگاه زاهدان و سامانه راداري در فرودگاه كيش خواهيم بود.

وي گفت: تا پايان سال جاري همچنين شاهد نصب و راه اندازي برج فرودگاه حضرت امام خميني (ره) خواهيم بود.

حسيني افزود: به رغم همه تحريمها و مشكل آفريني آمريكا همه خدمات صنعت هوايي كشور مطابق با آخريم فناوري و استاندارهاي بينالمللي بوده و سياست دولت ارتقا سطح اين خدمات است.

وي گفت: با حمايتهاي دولت نهم مجموعه صنعت هوايي كشور شاهد بكارگيري تجهيزات مورد نياز ارتقا سطح ايمني بوده و راه اندازي دو مجموعه راداري در فرودگاههاي مشهد و اصفهان كه در هفته دولت انجام گرفت نشانههاي اين حمايت است.

منبع: http://www.takeoff.ir/news.aspx

Hafez
16-11-2006, 15:30
در ادامه ........

والی:

با وجود ادعای آمریكا، دستور تعمیر موتور هواپیماها ازطریق مراجع رسمی صادر نشده است

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود اعلام لغو تحریم صنعت هوایی جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریكا ، هنوز از طریق مراجع رسمی ، دستور تعمیر موتور هواپیماهای مسافری ایران در كشور ثالث، ابلاغ نشده است.

"نادر والی" افزود: از طریق رسانههای گروهی در جریان لغو تحریم قرار گرفتهایم،اما تاكنون دراین زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان آنكه تامین قطعات مورد نیاز موتور هواپیماها تاكنون شامل تحریم آمریكا بوده است، تصریح كرد: در صورتی كه این مهم از طریق مراجع رسمی اعلام شود، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا هواپیماهای زمین گیر خود را برای تعمیر در داخل و یا خارج از كشور آماده كند.

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در عین حال تاكید كرد، تا زمانی كه این موضوع از طریق مراجع ذیصلاح اعلام نشود ، نمیتوانیم در این خصوص وارد مذاكره شویم.

وی با تشریح نحوه تعمیر قسمتهای مختلف موتور هواپیما یادآور شد: تعمیر موتور هواپیما بحث گستردهای دارد و هم اكنون متخصصان داخلی بعضی از بخش -های موتور هواپیما را در كشور تعمیر میكنند.

به گفته والی، بااین وجود در شرایط خاصی برای تامین قطعات و اصلاح برخی از قسمتهای موتور هواپیما، تعمیرات آن باید توسط شركتهای خارجی انجام شود.

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید شركت هواپیمایی ایران ایر (هما) تاكید كرد، تامین قطعات موتور توسط كمپانی سازنده آن انحصاری است و این مهم سبب شده است تا ما نتوانیم به سهولت نسبت به تامین قطعات مورد نیاز خود اقدام كنیم.

وی با اشاره به آغاز نخستین تعمیر اساسی بوئینگ ‪ ۷۴۷در شركت ایران ایر، افزود: با تحریم آمریكا، ایران نمیتواند هواپیماهای مورد نیاز ناوگان هوایی خود را خریداری كند، لذا ناگزیر هستیم با توجه به نیروی انسانی ماهر و متخصص با تعمیرات اساسی هواپیماهای موجود، نیازهای خود را در این زمینه برطرف كنیم.

مدیركل برنامهریزی و كنترل تولید هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: موتور بیشتر هواپیماهای ایرباس كه هم اكنون زمینگیر هستند ، ساخت كارخانه جنرال الكتریك آمریكا است كه هریك از آنها خصوصیات ویژه خود را دارند.

والی در پایان اظهارامیدواری كرد،با انجام تعمیرات اساسی موتور هواپیما -های ایرباس، هواپیماهای بیشتری وارد خدمات هوایی ایران ایر در خطوط مختلف شوند.

وزارت خارجه آمریكا مهر ماه ‪ ۸۵با صدور بیانیهای اعلام كرد، مجوز فروش قطعات یدكی هواپیماهای مسافربری به ایران را صادر میكند . در همین راستا سخنگوی وزارت خارجه آمریكا نیز اعلام كردكه وزارتخانههای خارجه و بازرگانی و همچنین كنگره آمریكا را از درخواست خود از وزارت دارایی برای صدور مجوز فروش قطعات یدكی موتورهواپیماهای ایرباس بهایران،آگاه كردهاند.

قرار بود شركت آمریكایی جنرال الكتریك قطعات یدكی هواپیماهای ایرباس را به ایران بفروشد ،اما تعمیرات در كشور ثالث انجام شود.

مقامهای آمریكا این اقدام را در چارچوب تعهداین كشور به پیشبرد استانداردهای بینالمللی ایمنی پرواز و تضمین سلامت تمامی مسافران هواپیما از جمله شهروندان ایرانی اعلام كرده بودند.

منبع خبر: www.irna.ir (http://www.irna.ir)

لینک خبر: در اینجا کلیک کنید (http://avia.ir/Default.asp?@=3381&T=????:%20??%20????%20?????%20???????%20?????%20?????%20?????%20?????????%20??????%20?????%20????%20????%20????%20???)

تاریخ خبر: پنجشنبه 25 آبان 1385

negin2010
21-10-2010, 09:00
البته این بار اول نیست که دولت آمریکا مجوز فروش قطعات یا خدمات تعمیر و نگه داری را به ایران صادر میکند. اصلا ایران در مورد قطعات هواپیماهای غیر نظامی تحریم نیست ولی متاسفانه عده ایی قصد دارند سو مدیریت، بی لیاقتی، حیف و میل کردن بیت المال را با گفتن این که تحریم هستیم توجیه کنند.
تحریم ها فقط شامل خرید هواپیمای نو و موتور نو میشود نه قطعات یدکی. بدون کمک و پشتیبانی آمریکا ایران امکان به پرواز درآوردن هواپیماهای خود را نداشت و نخواهد داشت.

Shahrokh
21-10-2010, 09:33
البته این بار اول نیست که دولت آمریکا مجوز فروش قطعات یا خدمات تعمیر و نگه داری را به ایران صادر میکند. اصلا ایران در مورد قطعات هواپیماهای غیر نظامی تحریم نیست ولی متاسفانه عده ایی قصد دارند سو مدیریت، بی لیاقتی، حیف و میل کردن بیت المال را با گفتن این که تحریم هستیم توجیه کنند.
تحریم ها فقط شامل خرید هواپیمای نو و موتور نو میشود نه قطعات یدکی. بدون کمک و پشتیبانی آمریکا ایران امکان به پرواز درآوردن هواپیماهای خود را نداشت و نخواهد داشت.

كاربر Negin2010 اين مطلب مربوط به چند سال پيش است.

با توجه به دانش و تجربه تان در زمينه هوانوردي خواهشمند است شخصا نسبت به ثبت و راه اندازي يك ارلاين اقدام نماييد. باتشكر

negin2010
21-10-2010, 10:12
خود من میدانم این مطلب مربوط به چند سال قبل و دوران ریاست جمهوری بوش است.
ایران هیچ وقت تحریم قطعه برای هواپیماهای غیر نظامی نبوده است، ولی شما به روی خود نمی آورید. بسیاری از معضلات کنونی حمل و نقل هوایی کشورمان هیچ ربطی به تحریم ندارد ولی شما عادت دارید تمام مشکلات را به گردن آمریکا و ... بیندازید. خیلی دوست داشتم اگر تحریم ها لغو شود و آزادسازی نرخ بلیط صورت گیرد کاربر شاهرخ و دوستانش چه بهانه ایی دارند تا مشکلات را توجیح کنند.

AMIRG
21-10-2010, 10:32
ایران هیچ وقت تحریم قطعه برای هواپیماهای غیر نظامی نبوده است، ولی شما به روی خود نمی آورید. بسیاری از معضلات کنونی حمل و نقل هوایی کشورمان هیچ ربطی به تحریم ندارد ولی شما عادت دارید تمام مشکلات را به گردن آمریکا و ... بیندازید. خیلی دوست داشتم اگر تحریم ها لغو شود و آزادسازی نرخ بلیط صورت گیرد کاربر شاهرخ و دوستانش چه بهانه ایی دارند تا مشکلات را توجیح کنند.
جناب negin2010 خودتون رو زدید به اون راه یا ما رو سر کار گذاشتید؟
سوخت هواپیما که دیگر شامل تحریم نیست و هر فرودگاه ملزم به تحویل آن هست رو به هواپیماهای ایرانی نمی دهند بعد شما می فرمائید فروش قطعه آزاد هست مدیران صنعت هوایی نمیخرند!!!!

negin2010
21-10-2010, 10:56
خودداری از فروش سوخت هواپیما توسط شرکت های نفتی صورت میگرفته است یا محدو دیتهایی که برای ایران ایر کارگو ایجاد شده است جنبه سیاسی دارد. ولی در مورد قطعات یدکی هواپماهای غیر نظامی هیچ وقت تحریمی وجود نداشته است، اگر شما در اینترنت جستجو کنید متوجه میشوید افرادی که در رابطه با صادرات غیر قانونی به ایران توسط مقامات آمریکایی یا سایر کشورها بازداشت شده اند تماما مربوط به هواپیماهای نظامی، تجهیزات نظامی و ... بوده است. من شخصا تا به حال نشنیده ام شخصی را برای صادر کردن قطعات یدکی هواپیماهای مسافربری بازداشت و محاکمه شود. یا شما ببینید ماهان تعدادی هواپیمای ارباس از لوفتانزا خریداری کرده است زمانی که هواپیما خریداری میشود قطعات یدکی هواپیمای فوق هم به ایران تحویل داده میشود. لطفا نگویید ماهان از طریق اکراین تحریمها را دور زده است چون خرید این تعداد هواپیما کاری نیست که بتوان به دور از چشم مقامات لوفتانزا و آمریکایی انجام داد.

NorthWoodHills
21-10-2010, 11:13
كاربر Negin2010 اين مطلب مربوط به چند سال پيش است.

با توجه به دانش و تجربه تان در زمينه هوانوردي خواهشمند است شخصا نسبت به ثبت و راه اندازي يك ارلاين اقدام نماييد. باتشكر

شاهرخ خان از لحن پاسخگويي شما اصلاً خوشم نيومد و فكر ميكنم اگه به جاي تشكر، گزينه hate داشتيم، حتماً انتخابش ميكردم!

همه ما ميدونيم كه در جمع كاربران اين سايت بسياري افراد با دانش، با تجربه و مطلعي مثل شما حضور دارند و بسياري علاقمندان بي اطلاع و كم تجربه اي مثل من. ولي اين طور پاسخگويي شما هيچ كمكي به رشد دانش جمع حاضران سايت نميكنه و همينطور هم كه مي بينيد اين نتيجه رو داره كه Negin هم رو حرفشون پافشاري ميكنه ...

Cessna Caravan
21-10-2010, 11:52
شاهرخ خان از لحن پاسخگويي شما اصلاً خوشم نيومد و فكر ميكنم اگه به جاي تشكر، گزينه hate داشتيم، حتماً انتخابش ميكردم!

همه ما ميدونيم كه در جمع كاربران اين سايت بسياري افراد با دانش، با تجربه و مطلعي مثل شما حضور دارند و بسياري علاقمندان بي اطلاع و كم تجربه اي مثل من. ولي اين طور پاسخگويي شما هيچ كمكي به رشد دانش جمع حاضران سايت نميكنه و همينطور هم كه مي بينيد اين نتيجه رو داره كه Negin هم رو حرفشون پافشاري ميكنه ...

سلام دوست عزیز.
اگر پست ها قبلی کاربر Negin رو یه چکی بکنید می بینید این دوست عزیز به هیچ صراطی مستقیم نمیشه و فکر میکنه ما مافیای هوانوردی ایران هستیم و ما و باباهامون بلای به اسم توپولوف بر سر ایران نازل کردیم و جدیدا هم خیال می کنند ما دلال قطعات هواپیما هستیم و نمی خوایم ایرلاین ها به صورت مستقیم قطعات بخرند و ... !!!
به هر حال اگر هنوز رو حرفتون هستید می تونیم با هم دیگه یه نامه بدیم به سازنده ویبولتین و بگیم یه پلاگین hate بسازه که دوستان استفاده کنند(البته شایدم همچین پلاگینی ساخته باشند؟!)

به هر حال امیدوارم موفق باشید. @};-

پ.ن : کاملا هم معلوم هست کی به دنبال جنجال به پا کردن هست ! تاریخ ارسال این تاپیک سال 2006 هست !

negin2010
21-10-2010, 12:08
ببینید من نه با شما مشکل دارم نه با شاهرخ نه با هیچ شخص دیگری، هیچ وقت هم شما را متهم به عضویت در مافیا نکرده ام، بله من از توپولوف خوشم نمی آید، این طبیعی است هرکسی نظری دارد و باید به آن احترام گذاشت. نکته بعدی اینکه من به هیچ عنوان شما و دوستانتان را متهم نکردم به دلال قطعات هواپیما بودن نمیدانم جنابعالی بر چه اساسی به این نتیجه رسیده اید.
من شواهدی در اختیار دارم که نشان میدهد محدودیتی برای تامین قطعات یدکی هواپیماهای غیر نظامی و پشتیبانی از آنها وجود ندارد و این صحبت که تحریم قطعه هستیم دروغ است. شما اگر با نظر من مخالف هستید بدون فرافکنی دلایل رد نظر من را بگویید.

amin_7
21-10-2010, 12:11
سسنای عزیز با توجه به شناختی که من از خانم نگین دارم ایشون به هیچ وجه قصد جنجال به پا کردن را نداشته و ندارند.
اگر به تاریخ عضویت ایشون نگاهی کنید تازه چند ماهی است که به جمع ما اضافه شده اند و با توجه به علاقه ای که من در ایشان دیده ام طبیعی هست که تاپیک هایی که در گذشته فعال بوده اند را بازبینی و بخوانند.
در مورد اظهار نظرشون در مورد تامین قطعات استناد ایشان بر نظر شخصی نبود بلکه براساس جستجوهایی که در اینترنت داشتن می باشد حال ممکن هست این جستجوها درست و یا غلط باشند چرا که نمی توان هرآنچه را که در اینترنت وجود دارد پذیرفت.
امیدوارم که درآینده به جای توهین و دادن پیشنهادهای غیر اقلانی به کاربران جدید آنها را در قرار گرفتن بر مسیر صحیح یاری نمایید
با تشکر امیر

Cessna Caravan
21-10-2010, 12:26

ببینید من نه با شما مشکل دارم نه با شاهرخ نه با هیچ شخص دیگری، هیچ وقت هم شما را متهم به عضویت در مافیا نکرده ام، بله من از توپولوف خوشم نمی آید، این طبیعی است هرکسی نظری دارد و باید به آن احترام گذاشت. نکته بعدی اینکه من به هیچ عنوان شما و دوستانتان را متهم نکردم به دلال قطعات هواپیما بودن نمیدانم جنابعالی بر چه اساسی به این نتیجه رسیده اید.
من شواهدی در اختیار دارم که نشان میدهد محدودیتی برای تامین قطعات یدکی هواپیماهای غیر نظامی و پشتیبانی از آنها وجود ندارد و این صحبت که تحریم قطعه هستیم دروغ است. شما اگر با نظر من مخالف هستید بدون فرافکنی دلایل رد نظر من را بگویید.

از نظر شما چه دلیلی وجود داره ما به روی خودمون نمی یاریم که در تحریم قطعات هواپیما نیستیم؟! منفعتی هست که ما نمی خوایم نونمون آجر بشه؟!
در رابطه با توپولوف هم من حرفی ندارم و کافیه دوستان یه نگاهی به تاپیک هایی که بحث کردید در رابطه با این هواپیما مراجعه کنید.
حیف وقت ندارم تک تک پست هاتون رو دوباره بخونم و نکات علمی صحبت هاتون رو در رابطه با توپولوف در بیارم.

من با شما مشکل خاصی ندارم که بخوام به شما گیر بدم.تنها مشکلم اینه می خواید چیز یاد بگیرید اما حاضر نیستید حرف خلاف باورتون رو قبول کنید.از یکی که هم بزرگتر از شماست هم اینکه از شما خیلی خیلی بیشتر اطلاعات داره(البته منظورم خودم نیستم ها ! من خودم شاید سنم از شما هم کمتر باشه ! منظور اساتیدی هست که قبلا باهاشون در بقیه تاپیک ها بحث کردید).
به هر حال اگر به قول دوستمون امیر شما خیلی مشتاق یاد گیری هستید خیلی بردرانه میگن این راهش نیست.
امیدوارم موفق باشید.

پ.ن : امیر جان جواب شما تا حدودی در این پست هست.بحث بیشتر بود در پ.خ در خدمتم هوانورد ارشد.

kapitan-ali
21-10-2010, 12:36
یه خواهش از شما Cessna Caravan میشه تهاجمی صحبت نکنی . خانوم نگین نظرشون رو گفتن همین .

ماه
21-10-2010, 12:54
عنوان اين تاپيك مربوط به سال 1385 هست.

در مورد ساخت و توليد قطعات يدكي ، تاپيكهاي جديدي ايجاد شده است.

negin2010
21-10-2010, 12:54
بحث من این است که شما علاقه دارید کاسه و کوزه ها را بر سر دیگران بشکنید بطور مثال مرتب به زیان ده بودن شرکت های هواپیمایی اشاره میکنید و دلیل آن را کم بودن قیمت بلیط هواپیما میدانید ولی به دلیل اصلی که همان کارکنان اضافی، ولخرجی و هزینه های تشریفاتی و سومدیریت میباشد کمتر میپردازید. در مورد قطعات یدکی من میدانم تحریم قطعه وجود ندارد ولی متاسفانه شما میخواهید تمام مشکلات را به گردن آمریکا بیندازید که برای من قابل قبول نیست.

Cessna Caravan
21-10-2010, 13:10
یه خواهش از شما Cessna Caravan میشه تهاجمی صحبت نکنی . خانوم نگین نظرشون رو گفتن همین .

قضاوت با دوستان.
در رابطه با توصیه و خواهشی که کردید ممنونم البته اگر واقعا در رابطه با من همیشه صدق میکنه و من تنها کسی هستم که در این فروم ناراحت و عصبانی میشم.

بحث من این است که شما علاقه دارید کاسه و کوزه ها را بر سر دیگران بشکنید بطور مثال مرتب به زیان ده بودن شرکت های هواپیمایی اشاره میکنید و دلیل آن را کم بودن قیمت بلیط هواپیما میدانید ولی به دلیل اصلی که همان کارکنان اضافی، ولخرجی و هزینه های تشریفاتی و سومدیریت میباشد کمتر میپردازید. در مورد قطعات یدکی من میدانم تحریم قطعه وجود ندارد ولی متاسفانه شما میخواهید تمام مشکلات را به گردن آمریکا بیندازید که برای من قابل قبول نیست.

در رابطه با شرکت فرودگاه ها کسی منکر این نبوده که زیاددهیش به خاطر کارکنای اضافی و سیاستش غلطش نیست.در رابطه قیمت بلیط هم این یکی از سلسله موارد هست که موجب زیاد دهیش میشه.حالا اگه قیمت بلیط رو بالا ببرند و تغییری در سیاستش نده مطمئن باشید بازم زیانده خواهد بود.این کل موضع من در این رابطه که فکر نمی کنم خراب کردن کازه و کوزه سر کسی باشه.

در رابطه با خرید قطعات هم اگر منبعی دارید در خدمتم.

قضاوت با دوستان.

راستی دوستان کسی خواهشی یا نصیحتی یا هر چیز شخصی دیگه ای داشت خوشحال میشم در پ.خ عرض کنند.

Aviation safety
21-10-2010, 17:48
همه ي دوستاني كه در اين تاپيك نوشته اند درست مي انگارند.
ابتدا به نوشته ي دوست عزيزم آقاي ماهگلي توجه نماييد كه تاپيك خيلي قديمي است.
نگين عزيز درست مي گويند كه هواپيماهاي تجاري در تحريم نيست و فقط موتور كامل و نو به علاوه ي هواپيماي نو به ايران داده نمي شود. ايميلي رسمي در اين زمينه وجود داد كه بوئينگ مدعي است به هواپيماهاي تجاري كاري ندارند
ساير دوستان هم درست مي گويند چرا كه بيش از 100 ها Indent وجود دارد كه اين حضرات حاضر به تامين قطعات نبوده اند و حتي ابتدايي ترين قطعه را نداده اند.
تحريم نيستيم اما عملاً و نانوشته تحريم را اعمال نموده اند. نمونه همين Indent هايي كه ذكر شد.
هر دو طرف درست مي گويند. در خصوص خريد قطعه هم دوستاني كه دستي بر آتش دارند مي دانند كه نهادهاي نظارتي زيادي بر خريد قطعات نظارت دارند كه اموال ملي حيف و ميل نشود كه تعداد اين واحدهاي نظارتي شايد برايتان جالب باشد. بنابراين نگران حيف و ميل نباشيد هستند كساني كه نگرانند.

بحثي كه هر كدام مقداري از آن را مي دانيم به جايي نمي رسد مقداري هم كه مي دانيم كامل نيست و قابل استناد نيست پس بهتر كه اين تاپيك زير خاكي بسته شود.
همه مي دانند دولت آمريكا دارد با شهروندان ايراني چه معامله اي مي كند اين بخش را مي توان American Human right in Iranian Aviation Accident ناميد.

Shahrokh
23-10-2010, 11:59

از لحن پاسخگويي من خوشتان نيامد كه هيچ بلكه "متنفر" شديد اما از "بي عرضه ناميدن پرسنل تعمير نگهداري هما" توسط كاربر Negin2010 برانگيخته نشديد؟؟؟؟؟ آيا براي پست ايشان كه كاركنان تعمير و نگهداري زحمتكش هما رو به راحتي مورد اهانت مستقيم قرار دادند هم گزينه Hate رو انتخاب مي كرديد؟

اين هم نقل قول مستقيم از ايشان:

سیستم تعمیر و نگه داری ایران ایر روزی یکی از بهترین ها بود. ولی در حال حاضر به لطف متخصصان نابغه ایران ایر در لیست سیاه اتحادیه اروپا و در کنار کشورهایی مثل کنگو، گینه، گابن، قزاقستان، سودان، زامبیا و غیره قرار گرفته ایم. کارکنان و مدیران تعمیر و نگه داری هما باید خجالت بکشند، که کار هما را به کجا کشانده اند.
http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=39310&page=2
آيا گزينه hate براي چنين نوشته اي كافي است؟؟؟؟

در صحبت من هيچگونه بي احترامي و توهين و حتي مزاح وجود نداره. من از ايشان در كمال احترام دعوت كردم بجاي نشستن كنار گود، وارد عرصه فعاليت در اين صنعت بشوند تا خود پي به پاسخ مواردي كه مطرح ميكنند ببرند. البته "تنفر" شما متين و قابل احترام. شايد شما هم در شمار كنار گود نشينان باشيد.

ضمنا در پاسخ به پرسشهاي اين كاربر و نيز با نام كاربري قبليشان بنده چندين شبانه روز وقت گذاشته و قلم فرسايي كرده ام. اما ايشان ظاهرا تنها به دنبال جنجال سازي هستند نه به دنبال يافتن پاسخ. اين رويه باعث شده است كه كاربران برجسته انجمن حضور ايشان رو جدي نگرفته و پرسش و پاسخ با ايشان جنبه طنز و تفريح پيدا كند. اگر چه اين اصلا خوشايند نيست و ما هميشه آمادگي داريم با حداكثر توان در خدمت اعضاي انجمن باشيم

در اينكه بسياري از مشكلات وجود دارند كه هيچ ربطي هم به تحريم ندارند شكي نيست. به عنوان مثال وضعيت اسف بار و فاجعه آميز و فلاكت بار روكش اپرون، تاكسيويها و باندهاي تمامي فرودگاههاي كشور كه مايه آبروريزي است ناشي از تحريم نيست بلكه بي توجهي از خودمان است. اما اين هم درست نيست كه يك نفر از كنار گود وارد شده و توهين و ناسزا رو به مسئولان فلان فرودگاه روا داره كه چرا روكش سطوح پروازي به اين شكل است. زيرا كه آنها نيز خود درگير مشكلات ديگري هستند كه در حيطه تخصصي اين انجمن نيست

negin2010
23-10-2010, 12:57
من کارکنان قسمت تعمیر و نگه داری هما را مسخره نکردم بلکه حقیقت را گفتم در نوشته فوق مثالی هم زدم " من در اینجا فقط به یکی از ایرادات سافا به هما اشاره میکنم، طبق الزامات بین المللی شرکت های هواپیمایی موظف به گردآوری و تجزیه و تحلیل داده های پروازی میباشند و انجام دادن این کار اجباری میباشد، طبق الحاقیه 6 ایکائو بازخوانی و تجزیه و تحلیل اطلاعات ضبط کننده همه پرواز ها (FDM) از اول ژانویه 2005 برای هواپیماهای با وزن بالای 27 تن به عنوان یک استاندارد بین المللی میباشد. اما هما در انجام این کار کوتاهی کرده است طبق گزارش سافا برای ارباس های 320 هیچ داده ایی موجود نمی باشد و برای سایر هواپیماها داده های بسیار کمی گردآوری شده است. خب این کوتاهی تقصیر کی میباشد؟ آمریکا، ارزان بودن بلیط هواپیما، چرا به رغم هشدارهای مکرر سافا و الزامی بودن از انجام چنین کار مهمی قصور کرده اند. آیا تهیه نرم افزارها، تجهیزات و آموزش تحلیلگران هم تقصیر تحریم، آمریکا و غیره میباشد؟ چرا مدیران و کارکنان با غیرت هما جواب نمیدهند." قسمتی از پاسخ من بود.
یکی از تفاوت های کشورهای پیشرفته با جوامع عقب مانده در این است که در جوامع توسعه یافته مردم و مسئولان به راحتی اشتباهات خود را میپذیرند، بابت آن معذرت خواهی میکنند و استعفا میدهند حتی در برخی موارد بابت اشتباهات بسیار کوچک خودکشی میکنند. ولی در ایران شما چنین کاری را به ندرت مشاهده میکنید. اگر هم سهل انگاری و اشتباهات مکرر کارکنان و مدیریت یک شرکت هواپیمایی را بگویی فورا عده ایی شروع میکنند به گارد گرفتن و صحبت های کلیشه ایی که شما دارید توهین میکنید و ...
خدمت کاربر شاهرخ باید بگویم ایرادات گرفته شده نه توسط بازدیدکنندگان سایت تابناک بوده است نه آن مهندس مکانیکی که شما در وبلاگش به جر و بحث پرداختید نه وبلاگ آقای بهروز مدرسی. بلکه توسط کارشناسان زبده سافا مطرح شده است به جنابعالی توصیه میکنم اگر جوابی برای نوشته بولد شده دارید بدهید و مرتب دنبال حاشیه نباشید.

Shahrokh
23-10-2010, 15:29
خير بنده سواد و توان لازم براي پاسخگويي به شما را ندارم. لطف كنيد خودتان وارد صنعت هوانوردي شويد تا به ما هم پاسخ را بدهيد

Aviation safety
23-10-2010, 17:36
توجه: هر چند به نام فرنام بی ربط است اما چون از موضوعات زیر در این فرنام صحبت شده است خدمتتان موضوعی را بیان می دارم

دوستان و کاربران گرامی توجه فرمایید که بازرسی های SAFA و USOAF بر اساس چک لیست و روشی مدون انجام می شود. لذا الزاماً ممیز یا بازرسی که در این فرآیند شرکت دارند و به ایران یا سایر کشورها اعزام می شوند زبده و منحصر به فرد نیستند و الزاماً هم از متخصصین ایرانی یا به طور کلی ممیزی شوندگان بیشتر نمی دانند و تیز هوش تر نیستند. این فقط در مورد ایران صادق نیست بلکه در مورد اکثر کشورها صدق می کند. البته هستند کسانی که یک سر و گردن بالاتر از معمولند و در تیم ممیزی حضور دارند.
توجه به این نکته الزامیست که در مواردی ممیزی شونده بعضاً خوب از پس پاسخگویی به ممیز بر نمی آیند و همین سبب ورود ایراد به سیستم می شود هرچند ایراد واقعاً در سیستم وجود نداشته است.

Echo Zulu SW
23-10-2010, 22:35
ببینید دوستان، هر دو نظریه تا حدودی درست است و نمیتوان به طور قطع نظر داد که مشکلات امروز هما تنها به خاطر تحریم است یا صد درصد به ضعف مدیریت بر میگردد.

اینکه در شرکتهای دولتی ما ضعف مدیریت وجود دارد موضوعی است که به هیچ وجه قابل کتمان نیست. به طور مثل گزارش یک روزه بهرنگ عزیز از گمرک فرودگاه امام، تأیید کننده این مطلب است. همهٔ ما قبول داریم که زمانی که ایرباسهای ۳۲۰ در ماهان پرواز میکردند وضعیت بهتری نسبت به امروز که در ایران ایر هستند داشته اند. که احتمالا نشاندهنده مدیریت بهتر ناوگان ۳۲۰ از سوی ماهان بوده است، البته باید در نظر داشت که تحریمها از سال ۲۰۰۸ تا کنون به مراتب سخت تر شده اند.

عدم وجود تحریم نمیتواند به منزله این تلقی شود که اگر همین الان تحریمها برداشت شوند هما به بهترین ایرلاین خاورمینه تبدیل میشود. نمونه بارز این مثال به نظر من در مورده اندونزی صدق میکند که باداشتن بوئینگهای نسل جدید و ایرباسهای کم سنّ و سال و مدرن، به علت ضعف بارز در آموزش و ایمنی در لیست سیاه اروپا قرار داشت.

در کلّ هر دو مساله دخیل هستند ولی بدون اینکه از اخبار داخلی تعمیر و نگهداری هما خبر داشته باشم، نظر من این است که تحریمهای سخت در واقع هما را به سمت فلج شدن پیش میبرد و فکر میکنم کسی در هما و یا ماهان نباشد که تلاشی برای سرپا نگاه داشتن این دو ایرلاین نکند، چون سوای بحث عرق ملی، به هر حل گذران زندگی آنها از همین شرکتها است. بحث ضعف مدیریت علت ثانویه است که حتی در صورتی که وجود هم نداشت تنها کمی موجب بهبود شرایط میشد.

Shahrokh
24-10-2010, 08:43
اين مساله كه بسياري از كاستيها ارتباطي به تحريم ندارد كاملا صحيح است. در مورد وضعيت روكش سطوح پروازي هم مثالي زده شد. در مورد گزارشات سافا هم موارد متعددي ناشي از اهمال و كم كاري است. اما مشكل اينجاست كه كاربر Negin2010 نگاهي خشك و متصبانه دارند و گمان ميكنند بايد پرسنل تعمير و نگهداري رو به جوخه آتش سپرد. ايشان بي آنكه به ريشه هاي مشكل بپردازند صرفا به جار و جنجال ميپردازد.

قسمتي از مشكلات مربوط به تحريمها هست و قسمت ديگري از مشكلات مربوط به عملكرد داخلي خود ما. اما ايشان با نقض اولي (تحريمها) مي خواهند دومي (مشكلات مديريتي) را اثبات كنند و مشكل استدلال ايشان هم اينست. ايشان ميخواهند با نقض مورد اول تمامي مشكلات را گردن عامل دوم بيندازند. البته هستند كساني كه با نقض دومي سعي در انداختن مشكلات به گردن اولي دارند كه آنها هم اشتباه ميكنند. در اينكه الان براي تهيه قطعات مشكل وجود دارد شكي نيست نمي شود آن را انكار نمود. در حال حاضر تنها محصولاتي كه از طرف آمريكا با دردسر كمتري وارد كشور مي شود سيگار و مواد اوليه نوشابه و برخي اقلام دارويي است. وجود مشكلات مديريتي هم آشكار است و نيازي به تلاش براي اثبات آن نيست. اما كاربر Negin2010 براي اثبات آن به كلي منكر مشكل تحريمها مي شوند.

در حال حاضر به دليل تحريمها تمامي خريدهاي خارجي به صورت غير مستقيم انجام ميشود و درنتيجه هزينه اين كار چندين برابر خواهد بود. همچنين انتقال پول هم از طريق بانك ممكن نيست و مي بايست خريدها به صورت پارتيزاني و با انتقال پول نقد در كيف سامسونت ! (مشابه آنچا در فيلمها ديده ايد) انجام شود. در چنين شرايطي يك نفر علاقه مند به هوانوردي است اما از نزديك مشكلات رو لمس نكرده به راحتي مديران رده مياني و پرسنل عملياتي رو متهم ميكنه. درباره اينكه چرا بايد تحريم صورت بگيره و اينكه چرا اين طور شده است هم در حيطه تخصصي اين انجمن نيست كه بحث شود.

negin2010
24-10-2010, 09:13
من نمیدانم از کی تا حالا انتقاد کردن لحن خشک و نرم دارد یعنی من بیایم بگویم قربون شما کارکنان نابغه، تیزهوش و غیرتمند ایران ایر بروم چرا آخه هما در لیست سیاه قرار گرفته؟ می خواهی اینطوری صحبت کنم؟ به هر صورت جر و بحث با کاربر شاهرخ را بی فایده میدانم و در ضمن تحقیقاتی را در مورد میزان تحریم های ذکر شده آغاز کرده ام و قصد دارم از مسئولان و شرکت های خارجی در این مورد پرس و جو کنم تا حقیقت روشن شود.

Shahrokh
24-10-2010, 09:27
من نمیدانم از کی تا حالا انتقاد کردن لحن خشک و نرم دارد یعنی من بیایم بگویم قربون شما کارکنان نابغه، تیزهوش و غیرتمند ایران ایر بروم چرا آخه هما در لیست سیاه قرار گرفته؟ می خواهی اینطوری صحبت کنم؟ به هر صورت جر و بحث با کاربر شاهرخ را بی فایده میدانم و در ضمن تحقیقاتی را در مورد میزان تحریم های ذکر شده آغاز کرده ام و قصد دارم از مسئولان و شرکت های خارجی در این مورد پرس و جو کنم تا حقیقت روشن شود.

با تشكر و آرزوي توفيق روز افزون براي شما

دوستان نتيجه استدلال در برابر ايشان را ملاحظه بفرمايند. بنده سعي كردم مانند گذشته به زبان شيواي پارسي براي ايشان شرح دهم كه داستان از چه قرار است. اما گمان ميكنم با ديوار سخن گفته ام !!!
اگر چه خودم شخصا از اينكه ايشان در پي يافتن پاسخ نيستند مطمئن بودم اما برخي كاربران جديد من رو متهم كردن به خشونت و .... و به خاطر گل روي شما مجددا پاسخ معقول و منطقي به سوالات كاربر Negin2010 داده شده كه الان نتيجه رو ببينيد.

NorthWoodHills
24-10-2010, 09:43
از لحن پاسخگويي من خوشتان نيامد كه هيچ بلكه "متنفر" شديد اما از "بي عرضه ناميدن پرسنل تعمير نگهداري هما" توسط كاربر Negin2010 برانگيخته نشديد؟؟؟؟؟ آيا براي پست ايشان كه كاركنان تعمير و نگهداري زحمتكش هما رو به راحتي مورد اهانت مستقيم قرار دادند هم گزينه Hate رو انتخاب مي كرديد؟

اين هم نقل قول مستقيم از ايشان:

http://aerospacetalk.ir/vb/showthread.php?t=39310&page=2
آيا گزينه hate براي چنين نوشته اي كافي است؟؟؟؟

در صحبت من هيچگونه بي احترامي و توهين و حتي مزاح وجود نداره. من از ايشان در كمال احترام دعوت كردم بجاي نشستن كنار گود، وارد عرصه فعاليت در اين صنعت بشوند تا خود پي به پاسخ مواردي كه مطرح ميكنند ببرند. البته "تنفر" شما متين و قابل احترام. شايد شما هم در شمار كنار گود نشينان باشيد.

ضمنا در پاسخ به پرسشهاي اين كاربر و نيز با نام كاربري قبليشان بنده چندين شبانه روز وقت گذاشته و قلم فرسايي كرده ام. اما ايشان ظاهرا تنها به دنبال جنجال سازي هستند نه به دنبال يافتن پاسخ. اين رويه باعث شده است كه كاربران برجسته انجمن حضور ايشان رو جدي نگرفته و پرسش و پاسخ با ايشان جنبه طنز و تفريح پيدا كند. اگر چه اين اصلا خوشايند نيست و ما هميشه آمادگي داريم با حداكثر توان در خدمت اعضاي انجمن باشيم

در اينكه بسياري از مشكلات وجود دارند كه هيچ ربطي هم به تحريم ندارند شكي نيست. به عنوان مثال وضعيت اسف بار و فاجعه آميز و فلاكت بار روكش اپرون، تاكسيويها و باندهاي تمامي فرودگاههاي كشور كه مايه آبروريزي است ناشي از تحريم نيست بلكه بي توجهي از خودمان است. اما اين هم درست نيست كه يك نفر از كنار گود وارد شده و توهين و ناسزا رو به مسئولان فلان فرودگاه روا داره كه چرا روكش سطوح پروازي به اين شكل است. زيرا كه آنها نيز خود درگير مشكلات ديگري هستند كه در حيطه تخصصي اين انجمن نيست

شاهرخ جان، چشم، من تنفر رو پس ميگيرم. حرف شما رو هم كاملاً قبول دارم، تو اولين پستم هم قبول داشتم. بعد ازاين هم قبول دارم، چون همونطور كه گفتي ما هم ميدونيم كه شما اين درد و رنج رو با گوشت و پوست و استخوانت لمس كردي... من هم در كارم كه مرتبط با صنعت هوانوردي هست، با همين مشكلاتي كه شما مواجه هستين، درگير هستم و فقط منظورم اين بود كه از اول هم همونطور كه در چند پست آخر نوشتيد، مسائل رو بيان ميكرديد.

من قبول دارم كه كاربر نگين با لحن درستي مشكلات رو بيان نكردند، ولي مسأله اين بود كه من واقعاً جا خوردم از اينكه ديدم شما هم با همون شيوه جوابشون رو داديد.

من انتظار نداشتم شما به عنوان يك عضو قديمي به جاي اينكه يك كاربر هيجان زده رو راهنمايي كنيد و در كنار اون بقيه كاربرها از شيوه بحث و وارد حاشيه نشدن شما لذت ببرند، دارند يه مجادله بي سر انجام رو نگاه مي كنند.

دوباره هم تأكيد مي كنم كه من استدلال شما و دلايلي رو كه بيان كرديد كاملاً درست و منطبق بر واقعيت مي دونم و اون تنفر فقط در حد يك دلخوري بود كه هم رفع شد و هم بهانه اي شد براي پيدا كردن يك دوست خوب.

Aviation safety
24-10-2010, 19:02

انشاالله موفق و پیروز باشید. همچنین ارائه نتایج تحقیق در صورت تمایل البته؛ موجب تشکر می باشد.