PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دو هزار پرواز با تاخير در دو ماه

ارين
23-10-2006, 08:15
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، از ميان حدود ۱۲ هزار پرواز داخلی و خارجی که در طی دو ماه گذشته توسط شرکتهای هوايی ايرانی در فرودگاههای کشور انجام گرفته، نزديک به ۲۰۰۰ پرواز همراه با تاخير بوده است.

مسعود مهاجر کارشناس حمل و نقل هوايی در ايران در گفتگو با بی بی سی دليل اصلی اين مشکل را کهنگی ناوگان شرکتهای هوايی و کمبود هواپيمای ذخيره دانست.

به گفته آقای مهاجر فرسودگی هواپيماها و نبود هواپيمای جانشين باعث می شود تا در هنگام بروز نقص فنی پرواز با تاخير صورت بگيرد و اين تاخير حتی در پروازهای بعدی هم که برای اين هواپيما در فرودگاههای ديگر در نظرگرفته شده منعکس خواهد شد، زيرا بر خلاف بسياری کشورهای ديگر شرکتهای هواپيمايی ايرانی نمی توانند هواپيمای ديگری را در اين فرودگاهها جايگزين هواپيمای اصلی کنند.

آقای مهاجر افزود که عليرغم کاهش تشريفات بازرسی در فرودگاههای کشور، مشکلاتی از قبيل عدم حضور بموقع مسافران در فرودگاهها و زياد بودن حجم بار همراه در ايران به ايجاد تاخير در پروازهای فرودگاههای کشور کمک کرده است.

نظر شما در اين مورد چيست؟ فکر می کنيد دليل بالا بودن آمار تاخير پرواز در فرودگاههای ايران چيست؟ از تجربيات خود در اين زمينه بگوييد

somebody
23-10-2006, 14:50
روشون ميشه آمارو ميدن(خبر گزاري ايسنا) چه روي دارن

1-نظر من اينه كه خيلي رو ميخواهد تازه اعلام هم ميكنند.

2-كهنگي ناوگان هوايي و بي برنامگي.

Shobeir
23-10-2006, 15:00
مشکلاتی از قبيل عدم حضور بموقع مسافران در فرودگاهها و زياد بودن حجم بار

همراه در ايران به ايجاد تاخير در پروازهای فرودگاههای کشور کمک کرده است

انگار با بچه داره حرف ميزنه !!! :-?

1- كدوم پرواز رو ديديد كه هواپيما بخاطر عدم حضور به موقع مسافر 5 دقيقه صبر كنه ؟

2- اشكالي نداره ! مسافر بارش زياده ؟ نيم ساعت زودتر از موعد مقرر گيت را باز كنيد

اضافه باري هم بود جريمش رو بگيريد !!! مثلا بجاي اينكه يك ساعت زودتر كار

پذيرش مسافر شروع بشه شما يك ساعت و نيم زودتر اقدام كنيد :-?

اينا همش بهانه هست كه قسمتي از گناه تاخيرات را به گردن مردم بندازه :-??

آقا كارگاه رنگ رزي باز كرده =)) خبر نداره رنگش ديگه نميچسبه :D

somebody
23-10-2006, 17:56
بله ديگه مشكل اين مسءولان اينه كه مردم را خيلي ببخشيد چهارپا تصور ميكنن

والبته اين تصور هم بيجا نيست چون عده اي از مردم هم از آنان خورده نميگيرند @};- @};-

auto pilot
11-04-2007, 01:30
من هم با نظر دوستان موافق هستم اما از دیدگاه من انچه باعث این تاخیرها شده نداشتن یک برنامه مشخص از سوی مدیران اکثرا بی لیاقت ما در صنعت هوانوردی است که این برنامه اصولا باید از روی وضعیت ناوگان هوایی کشور تدوین شود . پس در اصل مشکل ما مدیریتی است و انها نمیتوانند از روی دوش

صنعت هوانوردی، تحریم ها را برداشته تااز کمترین امکانات بیشترین استفاده را برده تا شاهد اینگونه حوادث نباشیم . لازم به ذکر است تا بیان کنم در همین راستا طرحی تنظیم کرده ام که یکی از اهداف ان کم کردن و حتی از بین بردن تاخیرها میباشد که مورد تایید چند تن از متخصصان هوانوردی قرار گرفته اما حیف که این طرح در کشور ما قابل اجرا نیست و دلیل ان هم همان مدیران و سیستم غلط هواپیمایی کشوری است .

jacob
11-04-2007, 10:35
با سلام خدمت دوستان

این ها متاسفانه ..... تقصیر خود مردم هم هست .

در ضمن یه امار هم اگر منتشر می کردند که در ماه چند پرواز به موقع و سر زمان مقرر بلند می شود .....

واقعا امار جالبی می شود .

حتی خجالت نمی کشند روی تابلو پرواز های خروجی و ورودی پرواز یک ساعت بعد از ساعت مقرر هنوز داره مسافر می گیرد روی تابلو زده پرواز به موقع

احتمالا اینها رو هم جزو پرواز ها یه موقع حساب کرده اند .

http://i11.tinypic.com/2r43mf8.gif