PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طراحي هواپيماي بدون سرنشين

4040
13-08-2006, 13:33
با سلام

من يه چند وقتي ميخوام كار طراحي يك هواپيماي بدون سرنشين رو آغاز كنم .

دوستان تهراني كه علاقمند به همكاري هستند (چون من ساكن تهرانم) به من ميل بزنند.

اين هواپيما بايد قابليت حمل بار - عكس برداري را داشته باشد.

a_esmaili60@yahoo.co.uk

Bloriant
22-08-2006, 22:01
دوست عزيز چنين طراحي به يك گروه طراحي كه آشنا به اصول هواپيما باشند نياز است!! اميدوارم شما مساعل و مشكلات طراحي كردن ها را بدانيد. :)

4040
24-08-2006, 08:03
با سلام

ممنون از نظرتون :) .

درسته من هم دنبال همين افراد علاقه مند ميگردم .

1) مهندس هوافضا يا دانشجوي اين رشته

2) مهندس الكترونيك يا دانشجوي اين رشته

و كليه كساني كه بتوانند در يك تيم كار گروهي انجام دهند .

مهم براي من انجام يك كار گروهي - قرار گرفتن در يك پروژه و استفاده از اوقات فراغت ميباشد.

البته من فقط براي پر كردن اوقات فراغت وجهت دهي مناسب به آن اين پروژه رو شروع كردم.

هدف بعدي من رسيدن به دانش طراحي انواع هواپيماي بي سرنشين است.

در ضمن من فكر ميكنم براي فعال كردن اين محيط بايستي ما گروهايي تشكيل بديم كه كارهاي عملي انجام بدند نه اينكه فقط بياييم عكس و مطلب بذاريم .

ما بايد از يه جايي استارت بزنيم . اگه فكر ميكنيد وقتشو داريد بسم الله . :) :D

Bloriant
25-08-2006, 23:38
راستش من اصلا وقت ندارم و حيطه ي كاري من هم به موتورها محدود ميشه ولي بهتره كه بدونيد طراحي يك هواپيماي بدون سرنشين حتي براي دانشجويان هوافضا هم كار خيلي سخت و وقت گيري هست و خيلي از اين دانشجو ها هم نميتونن هواپيماي مدل بسازند چه برسه به بدون سرنشين. به هر حال من پيشنهاد ميدم كه براي اوغات فراغت و سرگرمي هواپيماي مدل بهترين انتخابه.

4040
26-08-2006, 10:32
با سلام

اين به خاطر اينه كه دانشگاههاي ما مزخرفند

به خاطر اينكه دانشگاهاي ما فقط تئوري محضه

من نميخوام كه 747 طراحي كنم .!

اگه با مفاهيم ساده شروع كنيم به ساختن در طول كار تجربه اي كه بدست مياريم ميشه همون تئوري كه دارن تو دانشگاه به ما تدريس ميشه ولي نميدونيم كجا و كي استفاده كنيم .

مشكل دانشگاهاي ما اينه كه مهندسي بيرون ميده كه فقط فرمول بلده و نميدونه كي و كجا استفاده كنه .

شايد به قول شما من نتونم يه همچين كاري رو بكنم ولي همين كه با يك مساله درگير بشي تجربيات خاصي رو بدست مياري.

ان شاء الله موفق باشيد.

مطهر
26-08-2006, 16:02
سلام

به نظر من طراحي هواپيما كار بسيار دشواري است اما نبايد نشست بالاخره هر كاري سخت است اما مهم اينه كه اون كار رو انجام بدي.به نظر من كه شما موفق مي شين.با ارزوي موفقيت براي همه .

آذرآبادگان
13-09-2006, 17:13
ميخواستم درباره طرح آقاي 4040 كه ظاهرا" ميخوان يه هواپيماي بدون سرنشين طراحي كرده و بسازن بگم كه اگه واقعا" اون بودجه و توان علمي و فني لازم رو دارن بهتره اصلا" وقت رو از دست ندن و نه تنها در اوقات فراغت بلكه به صورت تمام وقت مشغول اين كار بشن چون با توجه به پيچيدگي محاسبات و گستردگي منابعي كه حتي براي طراحي يك هواپيماي مدل ابتكاري نياز است فكر نكنم بشه يه همچين كاري رو به عنوان يك مشغوليت براي اوقات فراغت و سرگرمي در نظر گرفت و همونطور كه همه ميدونيد هواپيما هاي بدون سرنشيني كه از بيرون به ظاهر يه هواپيماي مدل بزرگ و ساده به نظر ميان نتيجه تلاش و كار شبانه روزي و صرف بودجه هاي كلان است .

ولي من پيشنهاد مي كنم كه شما يك هواپيماي مدل بسازيد كه در قسمت زيرين بدنه اون با در نظر گرفتن يك محفظه كوچك بتوانيد يك دوربين ديجيتالي كوچك كه قابليت تنظيم براي گرفتن عكس به صورت متوالي پس از يك برهه زماني مشخص است را جا سازي كنيد ... همانطور كه مي دانيد بعضي از دوربين هاي ديجيتال قابليت تنظيم براي گرفتن يك عكس در هر 2 دقيقه و يا 5 دقيقه يا كمتر را دارند .... البته بايد آن برهه زماني را با توجه به سرعت هواپيما تنظيم كنيد . ( هم تنظيم سرعت باز و بسته شدن شاتل لنز دوربين و هم فاصله زماني بين دو عكس ) .

و اگر فيلم ربات هاي مازي را ديده باشيد متوجه مي شويد در فاصله مشخصي از مانع تغيير مسير مي دهند تا به مانع برخورد نكنند شما هم مي توانيد با استفاده از سنسورهاي راديويي و ارتفاع سنج چنين سيستمي را براي يك هواپيماي مدل ( البته كم سرعت ) بسازيد ولي حتي ساخت چنين سيستمي هم دانش فني بالا در زمينه الكترونيك ... امواج راديويي و ميكرو كنترلر را مي طلبد ... كه هريك از اين شاخه ها براي خود دنيايي دارد و متخصصان آن عمري را صرف گرفتن تخصص در اين زمينه ها كرده اند و فكر نمي كنم با اختصاص اوقات فراغت بتوان چنين سيستمي يا سيستمي نظير سيستم هاي يك هواپيماي بدون سر نشين را ساخت .

به هر حال براي شما در تمام مراحل زندگي آرزوي موفقيت مي كنم .

Saber2q
13-09-2006, 22:22
دوستان علاقه مند ميتونن در همين تاپيك با معرفيه خودشون و علمي كه دارن موافقتشونو اعلام كنن و طرح مورد نظر رو در همين جا اعلام كنيد تا گروه مشخص بشه...

محمد محمد اميني
13-09-2006, 23:08
سلام.

چرا نشه هواپيماي بدون سرنشين ساخت؟

حيف كه دانشجوي مكانيك نمي خوايد :D وگرنه من پايه ي اين كار هستم.

در ضمن پژوهشكده ي شهيد رضايي با همكاري دانشگاه صتعتي شريف يه دوره مسابقه ي UAV راه اندازي كرده.يه سر به سايتش بزنيد بد نيست www.NUDC.ir (http://www.NUDC.ir)

رو يه طرح كار كنين تو مسابقه ي سال آينده شركت بدين.

در ضمن 4040 عزيز يه خورده بيشتر خودتونو معرفي كنيد.

تحصيلاتتون چيه و تو چه زمينه هايي تجربه داريد؟

محمد محمد اميني
13-09-2006, 23:13
راستي بابا به خدا من دانشجو هستم و همين طور يك دختر

كي نوشته من سربازم و اين درجه رو به من داده

در مورد درجه هايي كه به كاربران داده ميشه مي تونيد از تاپيك هاي قوانين داخلي سايت استفاده كنيد.

cybersaber
14-09-2006, 00:33
4040 عزیز

شاید بد نباشه تا پیش از شروع این کار سری به جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف که پروژه های فرناس و سبک بال را در دستور کار داشتند بزنید و بررسی در مورد شرایط لازم برای شروع و ادامه چنین کاری بیشتر آگاه بشید...

با آرزوی موفقیت برای شما

4040
14-09-2006, 09:58
با سلام به دوستان ممنون از اظهار نظراتون

به نظر من هميشه انجام كارهاي بزرگ سخته ولي يه كم همت ميخواد .

من در اين جا از همه كساني كه فكر ميكنند بتونند به اين پروژه كمك كنند دعوت به همكاري ميكنم.

هدف تشكيل يك تيم كاري است . اگه شما حتي بتوانيد اطلاعات جمع آوري كنيد و در اختيار گروه قرار بديد باز هم مفيده .

اگر اين پروژه رو به سه فاز تقسيم كنيم فاز اول پروژه جمع اوري اطلاعات در مورد تمام هواپيماهاي بدون سرنشين و تشكيل يك بانك اطلاعاتي جامع براي بهره گرفتن از آن در طول پروژه است.

فاز دوم پروژه فاز طراحي است كه با توجه به ماموريت خواسته شده از هواپيما مرحله طراحي صورت ميگيرد

فاز سوم فاز ساخت است . اگر تيم كاري ما فاز اول و دوم را بتواند با موفقيت سپري كند و يك پرزنته جامع از كار ارايه كند براي مرحله ساخت ميتوان از جاهايي كمك مالي براي ساخت را دريافت كرد . كه زياد سخت نيست.

اقاي صابر در جريان كار قرار دارند براي هماهنگي بهتر است يه مكاني را براي انجام پروژه تعريف كنيم .

اگر كسي ميتونه جايي را به تيم اختصاص بده اعلام كنه .

4040
14-09-2006, 10:36
آقاي محمد محمد اميني

با سلام بنده خودم فارغ التحصيل مكانيك سيالاتم دانشجوي مكانيك هم نياز داريم .

هر كسي كه ميتونه كمكي كنه بسم الله

4040
14-09-2006, 10:45
با سلام

اسماعيلي (4040)

فارغ التحصيل مكانيك سيالات از دانشگاه سمنان

در حال گذراندن خدمت سربازي در شركت تحقيقات موتور

( رو يه طرح كار كنين تو مسابقه ي سال آينده شركت بدين.

در ضمن 4040 عزيز يه خورده بيشتر خودتونو معرفي كنيد.

تحصيلاتتون چيه و تو چه زمينه هايي تجربه داريد؟)محمد محمد اميني

محمد محمد اميني
14-09-2006, 13:28
من يه منبع فارسي از 28 پهپاد معروف دنيا با ويژگي ها و امكانات و قابليت هاشون دارم.

البته يه كم قديميه 1997 . . .

مي تونه براي شروع خوب باشه . . .

4040
14-09-2006, 14:03
http://www.israeli-weapons.com/

سايت بالا اطلاعات كاملي رو درباره سلاحهاي رژيم صهيونيستي داره البته شامل پهبادها هم ميشه

emad
04-03-2007, 19:03
سلام 4040 عزيز

من با اين كارت خيلي موافقم البته من دانشجوي سال اول هوافضا هستم واطلاعات زيادي نميدونم

ولي حاضر به همكاري هستم.البته اگر توضيحات بيشتري بدي ممنون ميشوم. [-O<

4040
07-03-2007, 14:12
با سلام

هدف از این پروژه رسیدن به دانش فنی طراحی و طراحی یک الگوریتم جهت طراحی هواپیما در این سطح میباشد . کلیه رشته های فنی اعم از مهندسی مکانیک و هوافضا و الکترونیک و برق که با موضوع مرتبط میباشند میتوانند در این پروژه مشارکت کنند.

اگر مایل به همکاری هستید مشخصات خودتون رو به ایمیل زیر بفرستید با شما تماس گرفته میشود . در ضمن دانشگاهی که در آن تحصیل میکنید را هم ذکر کنید.

pahbad@yahoo.com

gazoo air
11-04-2007, 11:14
سلام 4040با انکه طراحی هواپیما سخته ولی من روی دو پروژه کار می کنم شاید بتوانم کمکتان کنم

Aerospace
19-09-2007, 14:24
سلام
من فارغ التحصیل رشته مهندسی هوافضا هستم . و روی هواپیمای مدل کار کرده ام و همچنین با یک تیم در مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین شریف هم شرکت کرده ام و مقام هم آوردیم.
پایان نامه دوره لیسانس من هم در مورد تحلیل پروازی این هواپیما اعم از Lift و Drag و Performance و Stability and Control و ... و در نهایت بهینه سازی آن می باشد.
در جواب دوستان که می فرمودند کار دشواریست من کاملاً به آنها حق می دهم ولی نشدنی نیست.
کمکی از دستمان بر بیاید کوتاهی نمی کنم. به شرطی که وقت داشته باشم. چون در حال آماده شدن برای کنکور کارشناسی ارشد هوافضا هستم.

Aerospace
19-09-2007, 14:46
سلام
من فارغ التحصیل هوافضا هستم . رو هواپیمای مدل و بدون سرنشین هم کار کردم . در مسابقات طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین شریف هم با تیمم مقتم آوردم.
جایزه نقدیشم دریافت کردیم.
دوستانی که فرموده بودند این کار دشوار است کاملاً حق دارند چون هم کار سنگینی است و هم طاقت فرسا.ولی بسیار شیرین . پس از این که هواپیما تست های پروازیشو با موفقیت پاس کرد تمام خستگی از تنمون در رفت.
پایان نامه دوره لیسانسم در مورد تحلیل این هواپیما از منظر های مختلفی چون: Lift , Drag , Performance , Pitching Moment , stability & Control , و ... و در نهایت بهینه سازی آن برای نمونه جدید آن. البته بودجه هامون پس از ساخت اولی تقریباً تمام شد. چون حدود 5 میلیون خرج برداشت.
اگه کمکی از دستم بر بیاد کوتاهی نمی کنم ولی وقت آزاد بسیار کمی دارم چون در حال آماده کردن خود جهت شرکت در کنکور کارشناسی ارشد هوافضا هستم.

enginman
24-09-2007, 17:42
با سلام
من دانشجوی ترم3 هوافضا هستم. قبلا تجربه ساخت داشتم. اگر بخواهید میتونم کمکتون کنم. @};-

4040
30-09-2007, 13:40
با سلام

از لطف دوستان ممنون هستم .
در اولين فرصت اطلاعات تكميلي رو در اين قسمت قرار ميدم تا افرادي كه قادر به همكاري هستند اقدام كنند.

amirtanha
20-02-2008, 17:32
سلام و خسته نباشید بنده شاید بتوانم در ساخت هواپیمای مدل به شما کمک کنم بنده یک شرکت تولیدی کوچک دارم که کارم آموزش ساخت هواپیمای مدل و غیره می باشد بهتون پیشنهاد می کنم که اول به سایتم یری بزنید
www.pelanair.com (http://www.pelanair.com)