PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تعمير اساسي 747 بدست متخصصان داخلي

صالح
03-07-2006, 09:33
تعمير اساسي هواپيماي چند منظوره 747 توسط متخصصان صنايع هوايي وزارت دفاع

با تلاش و همت متخصصان توانمند شركت مهندسي تعميرات هواپيمايي فجر آشيان وابسته به وزارت دفاع يك فروند هواپيماهاي چند منظوره (100 - 747) بطور كامل بازسازي و پرواز آزمايشي خود را با موفقيت پشت سر گذاشت.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، براي بازسازي و نوسازي اين هواپيماي چند منظوره كه قابليت سوخت رساني، حمل بار و حمل مسافر را دارد،بيش از 13000 نوع فعاليت فني و 200 هزار نفر ساعت كار صورت گرفته و 5 ميليون دلار صرفه جويي ارزي نيز در پي داشته است.

مصطفي محمد نجار، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در مراسم تحويل دهي اين هواپيما كه با حضور امير عطاالله صالحي، فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران، برگزار شد،اظهار داشت: بازسازي و نوسازي هواپيماي پهن پيكر 747 توسط شركت مهندسي فجر آشيان برگ زرين ديگري است،بر افتخارات صنايع هوايي وزارت دفاع و گام بلند ديگري در مسير خود اتكايي است.

نجار با اشاره به توان بالا و دانش فني بسيار مطلوبي كه در صنايع هوايي وزارت دفاع وجود دارد،تاكيد كرد: بكارگيري اين قابليتها در خدمت بخش غير نظامي از رويكردهاي اصلي وزارت دفاع است كه امروز در شركت فجر آشيان متجلي شده است.

وزير دفاع گفت: در حال حاضر صنايع هوايي وزارت دفاع با بازسازي، نوسازي، تعمير و نگهداري انواع هواپيماهاي نظامي و غير نظامي تعميرات اساسي موتور هواپيما، تعميرات موتور بالگرد، طراحي و ساخت انواع هواپيماي بدون سرنشين ضمن اشتغالزايي مناسب، صرفهجويي ارزي قابل توجهي را به ارمغان آورده است.

وي پاسخگويي به نيازمنديهاي سازمانها و مراكز غير نظامي نظير هلال احمر،مركز فوريتهاي پزشكي، شهرداريها،امداد جادهها، راهنمايي و رانندگي، كنترل ترافيك، كنترل مرزها، نقشهبرداري، عكس هوايي را از ديگر خدمات سازمان صنايع هوايي وزارت دفاع برشمرد.

نجار نهضت قطعهسازي در بخش دفاع را نهضتي پويا و كارآمد توصيف كرد كه توانسته است بسياري از نيازمنديهاي صنايع دفاعي به قطعات حساس و پيچيده را تامين نمايد.

وزير دفاع در پايان با تجليل از دست اندركاران بازسازي و نوسازي هواپيماي پهن پيكر 747، از متخصصان صنايع هوايي وزارت دفاع بعنوان ضامن بقا و پايداري اين صنعت ياد كرد و تاكيد كرد: براي توسعه و پيشرفت كشور نخبه محوري بايد به عنوان يك سياست دائمي در همه بخشهاي صنعتي كشور نهادينه شود

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8504110309

phoenix80
03-07-2006, 10:25
بايد منتظر شد ديد كه چه وقت اين هواپيما سانحه خواهد ديد... :-w

Lancer
03-07-2006, 11:00
صالح,

فكر مي كنم اين همان هواپيمايي بود كه در عمليات حمله به H3 شركت داشت. :-?

Capello
03-07-2006, 11:30
phoenix80,

متخصصان داخلي رو اينقدر دست كم نگيريد...

اينها همانهايي هستند كه در جنگ به زحمت و با هزار بدبختي اين هواپيماها رو فعال نگه داشته بودند... :)

سلطان آسمان
03-07-2006, 13:11
توانمندي ايراني ها در تعمير هواپيما خيلي زياده. حتي من شنيده ام كه كشور هاي

همسايه هم بعضي هواپيماهاشون رو براي تعمير به ايران ميارن( ولي راست يا دروغش رو نميدونم) :-??

Reza6662
03-07-2006, 23:18
سلطان آسمان,

ايران پروژه هاي زيادي رو براي كشورهاي دوست خودش اجرا كرده، يكي از اينها

انجام اورهال هواپيماهاي C-130 ليبي در اواسط دهه 70 بود كه توسط صها و به

نام پروژهء تربت انجام گرفت.

دومين مورد كه متاسفانه زياد هم ذكري ازش نشده، ساخت هواپيماهاي سيمرغ

از روي F-5A بود. يعني دوكابين كردن F-5A كه كاري نبود كه از عهدهء كشورهايي

نظير عربستان يا تركيه بربياد. :-?

Co-Pilot
04-07-2006, 06:49
سلطان آسمان,

ايران پروژه هاي زيادي رو براي كشورهاي دوست خودش اجرا كرده، يكي از اينها

انجام اورهال هواپيماهاي C-130 ليبي در اواسط دهه 70 بود كه توسط صها و به

نام پروژهء تربت انجام گرفت.

دومين مورد كه متاسفانه زياد هم ذكري ازش نشده، ساخت هواپيماهاي سيمرغ

از روي F-5A بود. يعني دوكابين كردن F-5A كه كاري نبود كه از عهدهء كشورهايي

نظير عربستان يا تركيه بربياد. :-?

بركات دوست گرامي

همين دو كابينه كردن F-5A رو كه اينجا اعلام مي كنيد كاري نيست كه از عهده كشورهاي ديگه بر بياد رو كه خود شما بارها زير سوال و تمسخر برديد با گفتن حرف هايي مثل اضافه كردن يك تكه آهن به هواپيماي عهد بوق :)

دليل اين رفتار دو گانه شما چيه ؟ :-?

phoenix80
04-07-2006, 07:06
phoenix80,

متخصصان داخلي رو اينقدر دست كم نگيريد...

اينها همانهايي هستند كه در جنگ به زحمت و با هزار بدبختي اين هواپيماها رو فعال نگه داشته بودند... :)

من خودم از يه خونواده ارتشي ميام... تو ايران هم سربازي رفتم و هم از نزديك ديدم... خدا خودش همه مردم ايران كه با هواپيما سفر ميكنن رو سالم نگه داره چون اوضاع صنايع هوايي ايران خرابه. خودمون رو گول نزنيم

عشق پرواز
04-07-2006, 11:31
يعني مي تونن 747هما رو هم باز سازي كنن ؟

Capello
04-07-2006, 12:07
يعني مي تونن 747هما رو هم باز سازي كنن ؟

مگه نكردن؟؟؟

حدود 1-2 سال پيش EP-IAG در فجر آشيان اورهال شد... :)

Tomcattter
04-07-2006, 13:08
بايد منتظر شد ديد كه چه وقت اين هواپيما سانحه خواهد ديد

شما بر چه پایه و اساسی این حرف رو میزنید ؟

شما آیا اطلاعی از سیستم تعمیر و نگهداری هواپیما دارید که اینگونه حق به جانب سخن میرانید؟

من خودم از يه خونواده ارتشي ميام... تو ايران هم سربازي رفتم و هم از نزديك ديدم

چون از خانواده ارتشی هستید و سربازی هم رفته اید با خود تصور میکنید که به امور آگاه هستید و یا تحت تاثیر تبلیغات سو قرار گرفته اید؟

تا به چه هواپیمای مسافربری که توسط متخصصان داخلی تعمیر شده سقوط کرده ؟

تا جایی که به یاد دارم هواپیماهایی که سقوط کرده اند : Tu-154 ,Il-76,An-140 بوده اند که همگی روسی هستند و هواپیمای غربی که سقوط کرده اند مسافربری نبوده اند مانند C-130 ,Falcon-20 .

هیچ یک از این هواپیماها هم به دلیل نقص تعمیراتی سقوط نکرده اند و اصولا شما اگر به سوانح هواپیماها در جهان بنگرید میبینید که درصد بسیار پایینی از سوانح به دلیل نقص فنی بوده است.

شما اگر به سیستم تعمیر و نگهداری هواپیما آشنا بودید میدانستید که وقتی هواپیمایی قرار است برای دو ساعت پرواز از فرودگاه برخیزد مینیمم 300 نفر ساعت بر روی آن کار انجام مشود و پنج نفر بر مراحل کار بر اساس سلسله مراتب بر آن ناظر هشتند.

عشق پرواز
04-07-2006, 14:34
منظورم 747 هايي هست كه توي نمايشگاه خاك مي خورن .