PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يه چند تا سئوال داشتم كه پس چرا نميسازند؟

shahab
09-04-2006, 17:10
يه چند تا سئوال داشتم اونم اينکه

1- چرا هواپيمايه مسافربري با دو تا بال افقي نميسازن يا چرا هواپيمايه مسافربري با بالهايه متحرک نميسازن؟

2- چرا هواپيمايه مافوقه صوت نميسازن؟

البته ميدونم که کنکورد مافوقه صوت بود و ميدونم که چرا ديگه توليد نشد ولي با تکنلژيه امروز ميشه اون مشکلاتو برطرف کرد پس چرا نميسازند؟

يه چيزه ديگه

3- چرا هواپيمايه مسافربري يا باري با قابليته نشستو برخواسته عمودي نميسازن؟

و در آخر

4- چرا هليکپتره مسافربري براي مسافتهايه كوتاه با گنجايشه مثلا 30 نفر نميسازن؟

اگه به سوالاتم يه جوابي بديد خيلي ممنون ميشم اخه هردفه بهشون فکر ميکنم هي فکر ميکنم اينارو هنوز کشف نکردنو من تازه ايدشونو کشف کردم :D :D

Co-Pilot
09-04-2006, 17:23
1- چرا هواپيمايه مسافربري با دو تا بال افقي نميسازن يا چرا هواپيمايه مسافربري با بالهايه متحرک نميسازن؟

در دهه هاي 70 و 80 بويينگ طرح يك جت مافوق صوت با بالهاي متغير را در دستور كارداشت و حتي پيش نمونه را هم ساخته بود ولي ادامه طرح به دلايل نامعلومي متوقف شد .

shahab
09-04-2006, 19:49
اخه اون موقه تکنولژيه ساختشم به اون صورت نبوده ولي الان که هست و ميتونن بسازن چرا نميسازن???

مثلا چرا کنکوردو بهينه سازي نميکنن????

فون براون
09-04-2006, 20:15
shahab,

- چرا هواپيمايه مسافربري با دو تا بال افقي نميسازن يا چرا هواپيمايه مسافربري با بالهايه متحرک نميسازن؟

دوست من ميزان بارهاي فشاري و كششي در يك بال بقدري زياد كه ساختن سازه مناسب براي يك بال هواپما چه در حالت جنگي و چه در حالت مسافري يكي از مسايل پيچيده طراحي يك هواپماست مثلا شما يك 747 رو در حالي كه روي زمين هست در نضر بگيريد با در حالي كه در پرواز -مي دونيد ارتفاع نوك بال اون در اثر نيروي برا چقدر تغيير ميكنه.... يا بي- 52 كه خيلي بيشتر. حالا فكر كنيد بخوان كه دو تا با بسازند.

در مورد بال متحرك فقط براي هواپيماهاي مافوق صوت كارايي داره

در ضمن وقتي يك بال بخوبي نيروي لازم رو ميده چرا دوتاش كنن كه هم هزينه بيشتر شه هم سنگين تر .

- چرا هواپيمايه مافوقه صوت نميسازن؟

هر طرحي قبل از اينكه اجرايي بشه اول بازار يابي مي شه و در حال حاضر خطوط هوايه خاصي تعداد ي كه براي توليد اينگونه هواپيما كافي باشه رو سفارش ندادن.

[quote:2uwzt449]

- چرا هواپيمايه مسافربري يا باري با قابليته نشستو برخواسته عمودي نميسازن؟

دوست من شما كه انقدر ذهنه اكتشاف گري داريد يكم فكر كنيد

مثلا اگه يك 747 يا نه 727 با اون وزن بخاد عمودي بشينه مي دونيد موتورهاش چه نيرويي بايد توليد كنند (( جي زمين رو در وزن اون هواپيما ضرب كن بايد موتورها حداقل از اون بيشتر نيرو توليد كنن اون هم در راستاي عمود بر زمين و مخالف جي)) تازه اگه بطور كاملا عمودي هم با شه مثلا 727 از ته بلند مي شه :lol:

بايد بردار زاويه دار بسازه با مركز ثقل هواپيما

چرا هليکپتره مسافربري براي مسافتهايه كوتاه با گنجايشه مثلا 30 نفر نميسازن؟

[/quote:2uwzt449]

خوب اين ساختن

shahab
09-04-2006, 21:03
فون براون,

دوست من شما كه انقدر ذهنه اكتشاف گري داريد يكم فكر كنيد

مثلا اگه يك 747 يا نه 727 با اون وزن بخاد عمودي بشينه مي دونيد موتورهاش چه نيرويي بايد توليد كنند (( جي زمين رو در وزن اون هواپيما ضرب كن بايد موتورها حداقل از اون بيشتر نيرو توليد كنن اون هم در راستاي عمود بر زمين و مخالف جي)) تازه اگه بطور كاملا عمودي هم با شه مثلا 727 از ته بلند مي شه

بايد بردار زاويه دار بسازه با مركز ثقل هواپيما

من منظورم انجامه اين کارا با 747 نبود. من ميگم مثلا يه هواپيما مثله سفينهايي که ما تو فيلما ميبينيم بسازن و شدنيهم هست. يه سيستميرو درنظر بگيريد که زاويه متورارو تغير بده به صورتي که متورارو از حالته ايجاد نيرويه تراست به ايجاد نيرويه پل تغير بده. حق با شماست و نيرويه پل از نيرويه تراست بسيار بزرگتره و از اونجا که با وزن برابري ميکنه ميشه از فرموله W=mg(Alfa2-alfa1)حسابش کرد. درضمن نيرويه پل ميتونه تقريباً با وزن برابر باشه چون اگه بصورته بشقاب پرنده ساختشه سطحه مقتعش نيرويه هوايه زيادي رو جمع ميکنه و سخت تر مياد پايين. :-w :-w

فون براون
09-04-2006, 21:20
shahab,

من منظورم انجامه اين کارا با 747 نبود. من ميگم مثلا يه هواپيما مثله سفينهايي که ما تو فيلما ميبينيم بسازن و شدنيهم هست.

اونها مال تو فيلمهاست كه با موتورهاي اتمي هم كار مي كنه الان هيچ كس جرات نمي كنه موشك با نيروي اتمي بسازه چه برسه به هواپيما در ضمن من از فرمول شما

(Alfa2-alfa1

چيزي نفهميدم

shahab
09-04-2006, 22:24
آره ولي منو شما خوب ميدونيم که شدنيه. يعني با اين تکنلژي چيزي که سالهاست تو فيلما هستو ماله فضاييهايه تو فيلمرو ما ميتونيم بسازيم. درضمن الفا زاويه بينه سطح و زاويه نيرويه وارد بر جسمه که در پل 90 درجه مي باشد و در پوش 180 درجه که در حالته 180 چون سينوسش -1 پس نيروو منفي ميشه که قابله قبول نيست و برابره نيرويه مثبت قرارش ميديم. :wink:

مسعود
09-04-2006, 22:52
فون براون واقعا كه اطلاعاتت توپه. =D>

شهاب جان عمود پروازا جنبه اقتصادي ندارن و همچنين در حا حاضر نه موتوري به او قدرت هستش و نه بالي كه بتونه اين نيرو رو تحمل كنه.

فون براون
10-04-2006, 00:16
شما لطف دارين دوست من @};-

chamran
10-04-2006, 04:56
آخه شهاب جون چرا تاپيك ها رو سر جاش نمينويسي در ضما براي عنوانش از عناويني استفاده كن كه بشه مطلبش رو فهميد

shahab
10-04-2006, 06:54
مسعود,

شهاب جان عمود پروازا جنبه اقتصادي ندارن و همچنين در حا حاضر نه موتوري به او قدرت هستش و نه بالي كه بتونه اين نيرو رو تحمل كنه.

ببينيد من يه توضيحي بدم بهتون الان تو دنياي امروزي 90% تکنلژيهاي موجودو ميشه بدونه انتها ارتقا داد و من فکر نميکردم که اقا مسعود اين حرفو بزنن. مثلا اگه به قطعات سخت افزار کامپيوتر توجه کرده باشيد ميبينيد که مثلا قوي ترين کارته گرافيکه موجود 512 مگابايت هست در حالي که ما اون موقع اي که قويترين کارته گرافيکمون 128 بودم قابليته ساخته چهار گيگشم داشتيم ولي هنوزم نساختيم. اين قضيه معروفييه که تکنلژيه بدست اومدرو ميشه بي نهايت مرتبه بهش قدرت داد البته قدرت بخشيدن با پيشرفته کردن فرق داره مثل اينکه شما يه لايه ديواره اجري داشته باشيد بعد براي استحکامش يه لاي ديگه بکشيد که با استفاده از همون تکنلوژي قدرتو دو برابر کرديد و من با اين مثالها حرفه آقاي مسعودو که ميگن نميشه چنين متوري ساختو نغز ميکنم

chamran,

آخه شهاب جون چرا تاپيك ها رو سر جاش نمينويسي در ضما براي عنوانش از عناويني استفاده كن كه بشه مطلبش رو فهميد

متوجهه حرفت نميشم من تو تاپيک گفتم که چندتا سئوال دارم و در همون موردم نوشتم و تا اونجه که ميدونم تو قسمت درستيهم گذاشتمش پس لطفا....

مسعود,

فون براون واقعا كه اطلاعاتت توپه

فون براون,

شما لطف دارين دوست من

لطفا خاله زنک بازيرو تمومش کنيد اقايون

توربوجت
10-04-2006, 08:03
ببينيد اون نمونه اي كه شما ميگين رو ساختن يكيش هواپيماي جنگنده هارير و يه نمونه ديگه هم ساختن كه موتور هاش ملخي بود و عمودي تيك آف ميكرد بعد موتوراش اين و اونور ميشد و افقي هم پرواز ميكرد كه توي گارد ساحلي آمريكا كار ميكنه :D منم فيلمشو ديدم :) :D

مسعود
10-04-2006, 08:08
ببينيد من يه توضيحي بدم بهتون الان تو دنياي امروزي 90% تکنلژيهاي موجودو ميشه بدونه انتها ارتقا داد و من فکر نميکردم که اقا مسعود اين حرفو بزنن. مثلا اگه به قطعات سخت افزار کامپيوتر توجه کرده باشيد ميبينيد که مثلا قوي ترين کارته گرافيکه موجود 512 مگابايت هست در حالي که ما اون موقع اي که قويترين کارته گرافيکمون 128 بودم قابليته ساخته چهار گيگشم داشتيم ولي هنوزم نساختيم. اين قضيه معروفييه که تکنلژيه بدست اومدرو ميشه بي نهايت مرتبه بهش قدرت داد البته قدرت بخشيدن با پيشرفته کردن فرق داره مثل اينکه شما يه لايه ديواره اجري داشته باشيد بعد براي استحکامش يه لاي ديگه بکشيد که با استفاده از همون تکنلوژي قدرتو دو برابر کرديد و من با اين مثالها حرفه آقاي مسعودو که ميگن نميشه چنين متوري ساختو نغز ميکنم

بر منكرش لعنت. من گفتم در حال حاضر.شهاب جان ميدوني واسه موتور 380 چند سال و چند ميليون دلار هزينه شدش؟حالا بخان همونو چند برابر كنن :roll:

چي شركتي اين كارو نميكنه چون هيچ شركت موتور سازي اين بودجه رو نداره و هيچ مشتري هم اينا رو نمي خره.

مسعود, نقل قول:

فون براون واقعا كه اطلاعاتت توپه

فون براون, نقل قول:

شما لطف دارين دوست من

دوست من اينا خاله زنك بازي نيستش. اين يه تعريفه كه به عنوان يه تشكر كردم.

هنوزم ميگم كه اطلاعات دوستاني مثل TOMCATTER و فون براون و .... نبود اینجا بدرد نخور میشد(همه سوال میکردن و هیچکی جواب نمیداد)

هر وقت هر زیبایی یا هنری میبینی ازش نهایت استفاده رو بکن چون ممکنه آخرین بارت باشه که اونو میبینی

______بر گردیم سر اصل مطلب___بی خیال این حرفا___________

فون براون
10-04-2006, 11:39
shahab,

نه دوست من همچين چيزي هم نيست كه ما ب نهايت فرض كنيم

مثلا در ازتباط با همين كامپيوتر مي دونيد ديگه cpu ها رو نمي شه با اين فن ا وري يعني فن اوري برش مدارها بوسيله طول موج هاي الكترومغناطيسي و افزايش سرعت داد و ها دارن دنبال يك راه جديد مي گرددند .

پس اين خبرها هم نيست و تحت تاثير هر محركي مثل فيلم ويا حتي مقالات تبلغاتي و ... بهتره كه قرار نگريم

من اين حرف شما رو مي گزارم رو حساب اين كه معنيش رو نمي دونيد و نا دونسته اين حرف رو زديد دوست من

من جواب سوالهاي شما رو دادم انوقت شما اينطوري صحبت مي كنيد :-$

Tomcattter
10-04-2006, 12:11
من يادمه كه تو يكي از ورژناي جينز يه همچين طرحايي رو ديده بودم كه متعلق به روسيه هم بود يعني هميني كه شهاب ميگه هواژيماي دوباله مسافربري بزرگ و يا موتور توربوپراپ روي horizontal stabilizer و چند تا ديگه كه يادم نيست ولي تمام اين طرح ها به دليل غير اقتصادي بودن و يا اينكه از تكنولوژي اون زمان خيلي جلوتر بودن كنسل شدن .

اسم اون هواپيما ها يادم نيست ولس اون كتاب رو پيدا ميكنم نام طرح ها رو ميگم:)

shahab
10-04-2006, 19:30
فون براون,

نه دوست من همچين چيزي هم نيست كه ما ب نهايت فرض كنيم

مثلا در ازتباط با همين كامپيوتر مي دونيد ديگه cpu ها رو نمي شه با اين فن ا وري يعني فن اوري برش مدارها بوسيله طول موج هاي الكترومغناطيسي و افزايش سرعت داد و ها دارن دنبال يك راه جديد مي گرددند .

پس اين خبرها هم نيست و تحت تاثير هر محركي مثل فيلم ويا حتي مقالات تبلغاتي و ... بهتره كه قرار نگريم

دوست من نکته در همينه که شما حرفه منو درست متوجه نميشي. نخست اينکه در مورد CPU مادر برد هايي هست که چند Cpu استفاده ميکنن و معمولا تو سرورا استفاده ميشن پس ميبينيم که با همون تکنلژي اومدن قدرتو بيشتر کردن. شما آگه به مثاله ديواره اجرييه من دقت مي كرديد متوجه ميشديد. ببينيد من راحت تر بگم. مثلا تا چهار ساله پيش رمه 256 معمول بود که البته SD هم بود. حالا هم همون رمو داريم ولي با تکنلژيه جديدتر که DDR هست و تازگييم که DDR 2 و DDR3 اومدن پس ما اون وقت که رمه SD داشتيم ميتونستيم 10تاشو کنار هم بزاريمو يه رمه 2.5 گيگ داشتب باشيم. اميدوارم متوجهه منظورم شده باشيد

فون براون,

من اين حرف شما رو مي گزارم رو حساب اين كه معنيش رو نمي دونيد و نا دونسته اين حرف رو زديد دوست من

من جواب سوالهاي شما رو دادم انوقت شما اينطوري صحبت مي كنيد

حق با شماست. من معذرت مي خوام و از اينکه جواب داديد ممنونم. مثکه معني خاله زنکو نميدونم

مسعود,

بر منكرش لعنت. من گفتم در حال حاضر.شهاب جان ميدوني واسه موتور 380 چند سال و چند ميليون دلار هزينه شدش؟حالا بخان همونو چند برابر كنن

چي شركتي اين كارو نميكنه چون هيچ شركت موتور سازي اين بودجه رو نداره و هيچ مشتري هم اينا رو نمي خره.

حالا اين شد حرفه منطقي. پس شما که با من موافقيد چرا اولش مخالفت مي كنيد. من از مشکلاته ماليه سر راهه اين پرژه ها خبر دارم ولي من حتي طرحي از اين قبيل نميشناسم که رد شده باشه. راستي من معنييه خاله زنک بازيرو مسکه نميدونم. ميشه بگيد :D

shahab
11-04-2006, 01:25
hafe ma javab nadasht?????

فون براون
11-04-2006, 01:41
دوست من نکته در همينه که شما حرفه منو درست متوجه نميشي. نخست اينکه در مورد CPU مادر برد هايي هست که چند Cpu استفاده ميکنن و معمولا تو سرورا استفاده ميشن پس ميبينيم که با همون تکنلژي اومدن قدرتو بيشتر کردن.

من راجعبه تكنولوژي cpu صحبت مي كنم شما راجعبه main bord هايي كه 3 سال وارد بازار شدن در ضمن اين تخصص من نيست و من فقط يك مثال زدم

در ضمن من ادامه بحث رو لازم نمي بينم من در حد توانم و نظرم به شما پاسخ دادم

shahab
11-04-2006, 04:45
fon ja be har hal mamnoonam. :x: :x: