PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خريد 5فروند توپولف 204 روسي نهايي شد

صالح
13-02-2006, 10:36
خريد 5 فروند توپولوف 204 روسي نهايي شد

رئيس هيات مديره شركت ايران ايرتور از نهايي شدن خريد پنج فروند توپولوف 204 روسيه خبر داد.

پور محمدي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: موضوع خريد اين پنج فروند توپولوف از روسيه به مرحله نهايي رسيده و تنها امضاي قرارداد آن باقي مانده است.

وي ادامه داد: طرف ايراني قصد دارد به جاي موتورهاي روسي اين هواپيماها، موتور رولزرويس جايگزين كند، زيرا موتورهاي روسي در ايران تست نشدهاند.

پور محمدي گفت: در تلاش هستيم موتورهاي رولزرويس را جايگزين موتورهاي روسي توپولوفها كنيم.

وي اضافه كرد: اولين سري اين هواپيماها نيز دو سال پس از امضاي قرار داد تحويل ايران خواهد شد.

رئيس هيات مديره ايران اير تور در مورد خريد هواپيماهاي MD از چين نيز توضيح داد: اين مذاكرات هنوز ادامه دارد و مشكل اصلي در اين خصوص همان قيمت و خدمات پس از فروش توسط چيني ها است.

رئيس هيات مديره ايران ايرتور افزود: اين هواپيماها در مسيرهاي خارجي مورد استفاده قرار خواهند گرفت زيرا انجام پرواز در مسيرهاي كوتاه سود آور نيست.البته در مسير هاي داخلي بالاي دو ساعت امكان پرواز با اين هواپيماها وجود دارد.

پورمحمدي تصريح كرد: يكي از بندهاي مهم قرارداد تضمين ارائه خدمات فني و پشتيباني توسط روسها به مدت 10 سال براي اين هواپيماها است.

Capello
13-02-2006, 13:29
نهایی شدن خرید 5 فروند توپولوف از روسیه تکذیب شد/ بحث درباره قیمت و موتور توپولوف های روسی ادامه دارد

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر تور، نهایی شدن خرید 5 فروند توپولوف 204 از کشور روسیه را تکذیب کرد.

سید مهدی صادقی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری"مهر" گفت: خرید 5 فروند توپولوف 204 از روسیه هنوز نهایی نشده است.

وی افزود: گفت و گوهای ایران با روسیه در خصوص خرید 5 فروند توپولوف 204 از کشور روسیه با بحث درباره پنج موضوع ادامه دارد.

صادقی، مسایل تاکنیکی، پیشتیبانی،سیستم ناوبری، قیمت و موتوررا پنج موضوعی اعلام کرد که درباره آنها در مذاکرات ایران و روسیه درباره هواپیمای توپولوف 204 همچنان بحث وجود دارد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر تور اعلام کرد: در صورت نهایی شدن امضای قرارداد خرید هواپیمای توپولوف 204 از روسیه، احتمال فراتر رفتن خرید از 5 فروند نیز وجود دارد

http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.a ... sID=289896 (http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=289896)

Mostafaa747
13-02-2006, 16:19
يادم مياد 2 سال پيش, عيد نوروز خونه ي عموم بوديم كه خبر امضاي قرارداد خريد 5 فروند Tu-204 اعلام شد و گفتن از شهريور امسال تحويل ميدن ولي حتي هنوز قرارداد امضا نشده! خنده داره! :D

Tomcattter
18-02-2006, 19:23
دوستان من یک سوالی هست که مدتی هسن که برام پیش اموده چطوریه که ایران ایر که FLAG CARRIER هستش برای خرید هواپیما اینقدر دردسر میکشه حتی برای خرید هواپیما از روسیه ولی شرکتی مثل ماهان تا اراده میکنه میره یه سوته هواپیمایی رو که هما چند ساله دنبالشه سریع گیر میاره و میزاره تو ناوگانش :-??

Capello
18-02-2006, 21:33
1-مديريت ضعيف

2-سنگين تر بودن تحريمها در مورد هما

3-عدم اراءه خدمات پس از فروش و پشتيباني قابل قبول توسط طرف روس...

وشايد دلايلي بيشتر كه من دقيقا در جريان اونها نيستم :wink:

Tomcattter
18-02-2006, 21:50
ببنید هما هواپیماهای فوکر 100 رو از طریق تفتان و چابهارایر که مالکیتش با هما است خریداری میکنه سوال من اینه که چرا نمیتونه و یا نمیخواد مثل شرکتای دیگه مثل سفیران یا فراز قشم و یا کیش ایر هواپیماهای بهتری رو خریداری کنه چون طبق اون مطالبی که قبلا درباره فوکر 100 عرض کردم هواپیمای خوبی نیست و به درد ایران نمیخوره ولی متاسفانه شرکت بزرگی مثل هما تا چند سال دیگه بیشتر میخواد رو ی فوکر 100 بچرخه

Capello
18-02-2006, 21:58
تامكتر جان حتما منظورت چابهار اير بود؟؟؟

من باز هم جواب اين سوال شما رو دادم ...

ضعف مديريت ... در ضمن شايد اگر خصوصي سازي هما با جديت دنبال بشه اين شركت بتونه پيشرفت كنه...

Tomcattter
18-02-2006, 22:09
هر دو شرکت تفتان و چابهار متعلق به ایران ایر هستند که البته من چابهار رو یادم رفته بود قید کنم

کاپلو جان اگه بحث مدیریتی مطرح باشه که میشه گفت تمام مدیران یک مشی رو دنبال میکنند و البته پس چندین سال با مدیر عاملی مهندس حسامی میشه گفت که بالاخره یک نفر که به این فیلد تعلق داره به این مقام رسیده

ولی به نظر من مشکل بالاتر از این حرفهاست وگرنه مدیریت ها که یکی است

Capello
18-02-2006, 22:33
ببينيد اگه بحث در مورد نوسازي ناوگانه كه گفتم تحريمها روي هما سنگينتر از سايرين هستش و دور زدن تحريمها نيازمند يك مديريت قوي و مبتكر هستش كه به قول شما سالهاست كسي كه به گستره ي هواپيمايي آشنا باشه به مديريت هما نيومده كه مهندس حسامي اين طلسم رو شكست ... ولي ساختن پايه هاي شكسته يك پل در مدت كوتاه امكان پذير نيست اگر مديرعامل جديد واقعا كارش رو بلد باشه نياز به زمان داره ... به قول ايشون هما در بدترين وضع تاريخ خودش قرار داره ...

منظورم در كل اينه كه هما مشكلش در پايه هاي ساختاريشه كه بدست مدير عاملين نالايق و شيوه مديريتي دولتي كه در حال منسوخ شدنه همچنين يارانه هاي دولتي و عدم حس رقابت كه اصل اساسي درامدزايي در هواپيماييست ضعيف شده و نياز به تغييرات و تنوع شديد داره ...

در هر صورت اينها نظر منه و من كارشناس اينگونه مسايل هوانوردي نيستم كه حتما نظرم درست باشه

Tomcattter
18-02-2006, 23:35
منظورم در كل اينه كه هما مشكلش در پايه هاي ساختاريشه كه بدست مدير عاملين نالايق و شيوه مديريتي دولتي كه در حال منسوخ شدنه همچنين يارانه هاي دولتي و عدم حس رقابت كه اصل اساسي درامدزايي در هواپيماييست ضعيف شده و نياز به تغييرات و تنوع شديد داره ...

با این حرف شما موافقم که پایه های این پل خراب است و باید به کمک این پل شتافت چون به هر حال باز هم این هماست که در بین شرکتهای هواپیمایی در دنیا از ایران معروف و شناخته شدست

در هر صورت اينها نظر منه و من كارشناس اينگونه مسايل هوانوردي نيستم كه حتما نظرم درست باشه

دوست ما باید به حرفایی که میزنیم ایمان داشته باشیم چون بالاخره این ما هستیم که وارث این اوضاع خواهیم بود